PDA

View Full Version : Cariera Fifa 2005



Andrey_Andry
25th April 2005, 23:13
Aici sa discutam despre Cariera noastra din Fifa 2005.
Eu am inceput azi cariera cu AZ Alkmaar la professional si dupa 6 etape sunt pe locul 9, desi am inceput cu 2 victorii, a 2-a fiind chiar impotriva lui Ajax.

totmihnea
26th April 2005, 00:52
DA.. ajunsesem shi yo aveam 4 stele ca manager luasem cam toate cupele la nemtzi(nu mai stiu cu ce echipa din div a doua,mai tarziu cu Bayern Lever),francezi(Bastia), englezi(Arsenal din al treilea an), italieni(Inter)... da pacat ca am ramas fara salvari dupa ce am avut nishte probleme cu hardu.E destul de interesant modu cariera la fifa 2005 ,oricum mai bun dct la 2004.Acum mi-e lene sa o iau de la inceput. E aiurea . Da bine ca am pus mana pe pes 4(se pare ca ofera shi el ceva destul de interesant la capitolu asta , abia astept sa incerc)

Andrey_Andry
26th April 2005, 13:57
La capitolul cariera la PES4, n-ai nici o varianta reala...numai ligi imaginare....sau daca nu...joci direct la echipa care o vrei..naspa. :evil:

totmihnea
26th April 2005, 16:57
Pai dc nu le-au dat licentza ce vrei!!!asta e pana la urma e vb de joc in sine . Chiar ai vazut ce jucatori are olanda :o:

totmihnea
1st May 2005, 14:38
AM inceput din nou cariera la fifa. De data asta pe worldclass cu san jose.Sa vedem ce iese!!!

Andrey_Andry
1st May 2005, 14:59
nimic....ca si eu la fel....am inceput bine si pe parcurs pierzi si pierzi tot...ai sa vezi.

totmihnea
2nd May 2005, 20:14
E greu da se merita- antrenament puternic . Da oricum e exagerat sa vezi jucotar de 2 stele cum nu rateaza niciodata,shi nu numai ca nu rateaza da ce goluri da frate.Waw.
Momentan dupa 11 etape sunt pe locu 3

Andrey_Andry
3rd May 2005, 13:09
Vreti sa jucati direct cu Barcelona, Valencia, Real Madrid, Charlton, Manchester, Arsenal, etc in cariera ? Nimic mai simplu.
http://downloads.soccergaming.com/main.php?game=Fifa%202005&category=Rosters&page=2&orderby=datetime

Andrey_Andry
7th May 2005, 22:01
Deja cu acest patch...chiar simti parca joci in realitate! ce suturi...ce goluri reale, etc !
Astfel am inceput si eu cariera si am castigat deja supercupa Italiei si am inceput imediat sezonul 2004-2005.
Normal ca la professional joc.
Dupa 4 etape, clasamentul:

Andrey_Andry
7th May 2005, 22:04
Si, cum mi-am dorit, l-am adus pe Chivu, care este titular incotentabil !
Urmatoarea tinta: Adrian Mutu de la Juve, dar cere mult....34.000...

totmihnea
8th May 2005, 01:00
Si, cum mi-am dorit, l-am adus pe Chivu, care este titular incotentabil !
Urmatoarea tinta: Adrian Mutu de la Juve, dar cere mult....34.000...
Maibine il iei pe Adriano sau Cisse

Andrey_Andry
8th May 2005, 09:26
Maibine il iei pe Adriano sau Cisse
Daca Mutu valoreaza 34.000, nu cred ca e slab, mai ales ca e tot in Italia....cred ca a intrat in ritmul Seriei A...pe cand daca il aduc pe Cisse...nu stiu....
dar oricum...dupa ce il aduc pe mutu, vreau iar sa fac bani si sa mai vand din echipa si sa iau noi vedete ! Fac un fel de imperiu la milan, gen Abramovich :)

Andrey_Andry
8th May 2005, 14:25
In sfarsit Chivu reuseste sa marcheze, din corner !!!!!!!!!!!
PS. A venit pauza de iarna si l-am luat si pe Paulo Ferreira de la Chelsea.

Andrey_Andry
8th May 2005, 14:33
S-a terminat si turul si clasamentul + marcatorii lui Milan :P
In ultima poza este statistica antrenorului (statutul) :)

Andrey_Andry
14th May 2005, 13:03
Se apropie finalul de sezon in Serie A, ce lupta se da pt. titlu !

Andrey_Andry
14th May 2005, 19:33
Final de sezon - statistici
din nou am castigat Supercupa Italiei, de data asta impotriva lui Inter.

Andrey_Andry
16th May 2005, 23:01
Ultima achizitie: Ruud Van Nisterlooy,
De la anu` vreau sa intaresc si mai tare defensiva, pt. ca cele 10 goluri care le-am primit in serie a in 22 etape, vreau sa le transform in 2 maxim :) e greu..dar nu imposibil :)

totmihnea
17th May 2005, 23:29
Ai renuntat la Mutu ala. Felicitari !! E ca si cum ai renuntat la Ogararu pentru Del piero!!!

Andrey_Andry
18th May 2005, 00:59
Bun...am terminat si sezonul 2, n-am mai facut poze pt. ca incep sa ma obisnuiesc cu trofee si triumfuri dupa triumfuri.
Am castigat iar titlul, cu 99 de puncte, 33 de victorii, 2 remize, 3 infrangeri (95-16 golavarajul)

Golgeterul: Shevchenko, cu nu mai putin de 45 reusite !
Nisterlooy: 20 goluri din ianuarie cand a venit
Crespo: 27 goluri
Inzaghi: 15
Chivu: 2
Gattuso: 5
au mai marcat si altii :)

In uefa cl am ajuns pana in semifinale, unde am fost eliminat de Olympiakos.
In optimi am trecut de Depor, in sferturi de Sevilla.

In cupa am ajuns doar pana in optimi, unde am fost eliminat

SuperCupa Italiei am castigat-o iar la inceputul sezonului trecut.

Am ajuns in sezonul 3 (2006-2007) si l-am vandut de Tomasson si am 70.000
puncte, deci trebuie sa ma gandesc in toate compartimentele sa fac cate o achizitie (daca aveti idei...)

mortu
18th May 2005, 01:10
Ultima achizitie: Ruud Van Nisterlooy,
De la anu` vreau sa intaresc si mai tare defensiva, pt. ca cele 10 goluri care le-am primit in serie a in 22 etape, vreau sa le transform in 2 maxim :) e greu..dar nu imposibil :)
DAR LA CE JOCI LA AMATORI

Andrey_Andry
18th May 2005, 01:14
DAR LA CE JOCI LA AMATORI
Imi pare rau ca te dezamagesc, dar joc la proffesional.

Sharkie
25th June 2005, 23:24
Propun sa vbim aici si de strategii de viitor.Ca io's in al 8-lea sezon.Bine,al amatori.... :P
Am inceput cu Salernitana,sez. II cu Genoa,iar din sez al III-lea joc cu A.C. Milan. Am 10 stele la Fitness Coach si Management Dep.Acuma imi intaresc antrenorii cu jucatorii.De buget nu se pune problema,chestia e ca se retrag jucatorii de 5 stele si nu prea mai apar altii noi.Eu ii am pe toti jucatorii de 5 stele.Avand in vedere ca nu prea mai am ce sa cumpar ( sunt vreo 2 jucatori,dar echipele la care sunt au 18 jucatori si nu vor sa imi cumpere nici un jucator echipele alea ),duc o politica de promovare a jucatorilor <20 ani.Ei apar dupa ce se retrage un jucator,exact pe postul acestuia.In 3-4 sezoane,acestia ating la valoare 95+.Si pot juca min 10 sezoane.La mine in echipa am cam 8 jucatori "batrani",adica in jur de 30 de ani,cativa tineri buni,iar pe banca si in rest sunt jucatori intre 18-22 de ani care cresc cam cu 10 punte la val/sezon.Cand se vor retrage batranii,cei tineri vor fi deja super-valorosi si o sa termin jocul cu ei probabil :D
Cel mai bun jucator mi se pare Henry.Ar 97 la valoare si pana la 34 de ani nu a scazut deloc.

Maine cred ca revin cu alte chestii.

zidan3
25th June 2005, 23:38
mda se poate spune ca am terminat si sezonu 2015-2016 si mai am 3 ... joc la professional si sunt pe locul 1 ...am 46 de trofee

Hard
25th June 2005, 23:40
sunteti buni ma, de ce nu jucati online sa va vedeti atunci valoarea...va provoc.:D

zidan3
25th June 2005, 23:40
am inceput cu Malaga am trecut prin campionatele din Italia - Inter , Angia - Chelsea Sc. - Celtic , Sp. - Real Madrid , Germania - Bayern .... am jucat in primele sezoane dupa Malaga cu Celtic ...o echipa f. buna ! Nu am luat dekat o data locul 2 cu Celtic in rest No 1 peste tot ! Mai am 3 sezoane si termin ...joc cu Real Madrid

zidan3
25th June 2005, 23:43
sunt satul de online ...vreau sa termin Cariera

zidan3
25th June 2005, 23:48
Sharkie se retrag dar apar altii de aproape 5 stele ...eu i'am gasit , i'am cumparat si s-au facut de 5 stele ...acum ii las pana la 31 de ani si`i vand cu 46 ;) Asa se fac banii multi .. din 2 jucatori fac 90 mil ....jucatorii se numesc De Sanctis care`i luat de la inter si Landslades care'i luat de la Real :) nu am nici un jucator titular de 4 stele ! Doar de 4,5 si 5 :) am 91 91 93 la ofensiva ,mijloc si defensiva...mai vb pe forum ...dak nu credeti fac niste print screenuri sau poze la monitor ;)

Sharkie
25th June 2005, 23:51
Io te cred. :D

Stiu ca apar altii,dar e dificil sa ii cumperi,ca se intampla chestia cu <18 jucatori.
Pe mine deja nu ma mai intereseza sa fac bani.Vin de la sine.Am cam 150 000 de puncte si se strang ( fara sa vand jucatori ) cam 50 000 pe sezon..........pot sa imi iau orice jucator(i) vreau.Trofee am castigat tot ce se putea.Vreo 29 parca.

zidan3
25th June 2005, 23:59
da asta e nasol ...cei mai buni jucatori se afla in echipele care au 18 jucatori si mor de ciuda...este unu la Man Utd de 5 stele dar nu`l pot lua ca's dekat 18

Sharkie
26th June 2005, 00:07
La mine e unu de 23 de ani la Real( si 96 ).....si ma tot cacanesc si nu pot sa-l iau.

bebe76
7th July 2005, 14:51
Io te cred. :D

Stiu ca apar altii,dar e dificil sa ii cumperi,ca se intampla chestia cu <18 jucatori.
Pe mine deja nu ma mai intereseza sa fac bani.Vin de la sine.Am cam 150 000 de puncte si se strang ( fara sa vand jucatori ) cam 50 000 pe sezon..........pot sa imi iau orice jucator(i) vreau.Trofee am castigat tot ce se putea.Vreo 29 parca.
Felicitari , poti sa intri pe fifaonline.ro sa discuti cu cei mai buni.Am luat si eu 4 stele pe cariera si vreo 30 de trofee , pe amator .Dar sunt altii mult mai buni . Incearca-ti norocul !

[Yo]
29th September 2005, 18:11
Sunt si eu in cariera de 7 sezoane cu Bayern Munchen(2 sezoane in care am castigat doar campionatul si am ajuns in semifinale cu Juve dar am pierdut dezamagitor) si am uitat sa va mai zic ceva! eu jok numai la world class!

kronos
2nd February 2007, 12:43
a din 2005 pana in 2007 am ramas la celtic o echipa destul de buna dupa aceea am fost la ac milan un sezon apoi am revenit la celtic acum intrebarea mea este cum fac jucatori sa creasca . k yo am toate vedetele inafara de ronaldihno de kaka zeroberto .shi din lot s-a retras olivre kan shi bergkamp, in locul lor au aparut alti jucatori de 2 stele dar erau cam batrani shi iam vandut shi am cumparat altii mai tineri de o stea cum fac aku' sa creasca k sa aibe 5 stele

Alexsnake
28th August 2007, 16:14
plzzzzzzzz imi da si mie cineva Fifa 2005 ca lam avut da mi so stricat plzzzzzzzzz din inima

Alexsnake
28th August 2007, 16:19
bah Kronos sai faci sa creasca trebuie sai lasi sa joace trebe sa joace mult asa o sa creasca

suporter_nr1
15th September 2007, 16:22
Am inceput cariera cu Le Mans in Liga a 2-a din Franta.Joc la WORLD CLASS.Am promovat de pe primul loc.In al doilea sezon am terminat pe locul 3(ca de nu se putea mai sus).Am dus Le Mans pana in sferturile cupei uefa(am pierdut in fata lui bayern munchen.m batut 1-0 acasa si am pierdut la Munchen la penaltyuri 7-6).Am mai stat 4 sezoane(locurile 7,5,12,3).Am plecat la Chelsea.Am castigat campionatul in ultima etapa contra lui Totenham,am dus echipa pana in finala ligii campionilor dar am pierdut-o contra celor de la Real.Am mai stat 3 sezoane(locurile 2,3,1).Am plecat la ultima mea aventura ca manager.Marele Real Madrid.Am stat la Real 5 sezoane.In primele 3 am castigat titlul,cupa,supercupa.Dupa 3 sezoane de dezamagiri in UCL,am castigat-o contra celor de la Milan 2-1.In ultimul sezon am adus toate trofeele posibile pe Bernabeu.

razwan_vs
15th September 2007, 17:48
frumoasa istorie :D

Lordul
23rd September 2007, 23:05
foarte frumoasa...