PDA

View Full Version : Cat de penibila poate fi mass-media de sport din Romania...



DanielAndrei
25th April 2005, 21:06
De la o vreme, in cele doua ziare de sport din Romania, se vorbeste despre situatia Craiovei, aflata la retrogradare si pregatita sa cada pentru prima data in B. Ce nu inteleg, e DE CE se face atat tam-tam pentru aceasta retrogradare, ca doar nu e sfarsitul lumii? DE CE nu se vorbeste la fel de mult si despre Apulum, Brasov sau daca ar fi si Timisoara sau Iasi? Cum spunea si Giovani Becalli, avem o presa sportiva "needucata" in comparatie cu ceea ce este in afara...:headbang: :headbang: :headbang:

radcom
25th April 2005, 21:18
Nishte AMATORI, :rosu: ...ziarishtii astia care "n-au cu ce umple" paginile ziarelor decat cu situatzia EXASPERANTEI Stiinta U Craiova!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! :no:
Sa nu le mai cumparam ziarele, shi sa ascultam muzica in timpul STUPIDELOR emisiuni despre acest subiect cu care am fost INTOXICATZI totzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :no:

Carlos Gambino
25th April 2005, 21:18
De acord cu tine, cu o singura obiectie...Giovani Becali nu merita citat, mai ales in ce priveste relatia cu presa !

DanielAndrei
25th April 2005, 21:20
De acord cu tine, cu o singura obiectie...Giovani Becali nu merita citat, mai ales in ce priveste relatia cu presa !


macar odata a spus ceva adevarat, spurcata aia ce la el se cheama gura

GeKuRA
25th April 2005, 22:34
IoanitOAIA "aia" e nasol de tot... s-a facut Duminica o emisiune: "Recursul Craiovei" ... nu se mai sta la examinarea fiecarei partide ... ar trebui sa se faca emisiunea numai pt. Bucuresti si Craiova ...

be@
25th April 2005, 22:45
Sa scrie ,frate,pana n-or mai putea!
Cea mai mare satisfactie am s-o am cand Poli o sa joace la anul in A,iar oltenii or sa ne priveasca la tv!
P.S:am sa va fac cu mana uite-asa: :cya:

Darkslowstar
26th April 2005, 11:19
Pro Sport se umple de penibil prin toata campania Pro-Craiova. M-am saturat pana peste cap de toata tevatura asta. Si daca pica Craiova ce? Campania Nu Dinel ne arata clar ce numai am banuit pana acum, ca Pro Sport este un ziar partizan fata de echipele bucurestene (aici se incadreaza si GSP) si Craiova. cel putin in ultima perioada eu nu mai cumpar Pro Sport, pt. ca m-am saturat sa vad in jumate de ziar toata tevatura de 2 lei pro craiova. De toata jena :rosu:

bogho
26th April 2005, 11:43
ca suporter la Univ. Craiova, consider ca aceasta campanie a Prosportului nu e Pro-Craiova. Nu au facut altceva decat sa agite si mai rau "apele" prin Craiova. In retur nu a fost meci al Craiovei in care cei de la Prosport sa nu inceapa un scandal. Tinand seama de ce lobby fac astia pentru Netoiu, probabil ca Prosport-ul a primit bani de la acesta astfel incat sa faca o campanie Anti-Dinel si Anti-Craiova pentru ca el sa para salvatorul echipei.
Halal ziar.

Darkslowstar
26th April 2005, 12:48
Ai dreptate probabil Bogho, asta e cea mai buna cale ca voi sa uitati ce a facut Netoiu, asa incat el sa poata veni inapoi. Eu as prefera sa joc in B decat sa fiu condus de Netoiu. Ce a facut el nu poate fi iertat.

EDMOND_
26th April 2005, 13:34
Sa scrie ,frate,pana n-or mai putea!
Cea mai mare satisfactie am s-o am cand Poli o sa joace la anul in A,iar oltenii or sa ne priveasca la tv!
P.S:am sa va fac cu mana uite-asa: :cya:


:D Nu am mai ras de multa vreme cu atata pofta... Trebuie sa ai multa imaginatie ca sa iti inchipui ca suporterii olteni vor sta ciorchine la televizor sa priveasca cum joaca echipa din Iasi... :D :D

PS. Pun pariu ca la anu daca vom juca in B ziarele vor scrie mai mult despre noi decat despre alte echipe din A...
Insa ce ma enerveaza este ca nu sunteti in stare sa vedeti ceea ce o buna parte a suporterilor olteni stiu... ca ambele ziare de sport ne fac doar rau si servesc cauza unor grupuri de interese..de fapt acum il spala , il curata si il parfumeaza pe Netoiu....

DanielAndrei
26th April 2005, 18:42
:D Nu am mai ras de multa vreme cu atata pofta... Trebuie sa ai multa imaginatie ca sa iti inchipui ca suporterii olteni vor sta ciorchine la televizor sa priveasca cum joaca echipa din Iasi... :D :D

PS. Pun pariu ca la anu daca vom juca in B ziarele vor scrie mai mult despre noi decat despre alte echipe din A...
Insa ce ma enerveaza este ca nu sunteti in stare sa vedeti ceea ce o buna parte a suporterilor olteni stiu... ca ambele ziare de sport ne fac doar rau si servesc cauza unor grupuri de interese..de fapt acum il spala , il curata si il parfumeaza pe Netoiu....

Pai asta ziceam si eu de presa sportiva din Romania, nu cred ca stiu un lucru bun pe care l-au facut, s-au umplut doar de penibil :rosu: :jerk: :mda: :degete:

DanielAndrei
7th May 2005, 21:51
stau si ma uit la Timisoara cu Craiova, si vad cat de tampiti pot fi comentatorii din tara asta.Chiar atat de mult le sta mintea in loc, cum cred ei ca mai poate scapa Craiova?? :headbang:

radcom
7th May 2005, 21:55
Pai, de cand tot abereaza pe tema asta, le-a intrat in reflex. :rosu: :no: