PDA

View Full Version : Filme cu si despre fotbal american.



Pages : [1] 2

georgebz
13th December 2006, 11:59
Pe langa faptul ca sunt un fan al fotbalului , sunt si un mare fan al filmelor ce au ca subiect sportul.Cum aici este un forum dedicat fotbalului , voi face referire doar la filmele ce au legatura cu acest sport pe care le-am vizionat pana acum si as aprecia daca ceilalti useri vor posta pe langa comentarii la filmele pe care le-am vazut si titluri de filme ce au avut ocazia sa le urmareasca si nu sunt in lista mea.

Remember the Titans , Any given sunday , Friday night lights , The longest yard (2005) , The replacements , Invincible , Rudy.

Gridiron gang - inca nu l-am vazut pentru ca nu a aparut DVD-rip-ul.

Dupa o vizita p Imdb am mai aflat titlurile unor filme pe care voi incerca cat de curand sa le gasesc : North Dallas forty , Brian's song , Wildcats , The best of times , Varsity blues

Sunt curios care din aceste filme le-ati apreciat cel mai mult , daca puteti face un Top 3 .... voi incepe eu :

1.Rudy ( m-a impresionat profund si e mai mult decat un film e o lectie de viata)
2.Remember the Titans
3.Friday night lights

cristane
13th December 2006, 12:04
First of all, welcome ;)

1. Any Given Sunday (Oliver Stone, duh!)
2. The Longest Yard
3. The Replacements
Restul nu le-am vazut.
Saptamina viitoare iese si "We Are Marshall", care pare interesant.

little_earl
13th December 2006, 12:14
1 Remember the titans
2 Any given sunday
3 The longest yard

din lista aia am mai vazut doar the replacements
sunt foarte curios sa vad cum e invincible, am auzit ca s-a inspirat dupa o poveste reala

Seahawk
13th December 2006, 13:01
Pe langa faptul ca sunt un fan al fotbalului , sunt si un mare fan al filmelor ce au ca subiect sportul.Cum aici este un forum dedicat fotbalului , voi face referire doar la filmele ce au legatura cu acest sport pe care le-am vizionat pana acum si as aprecia daca ceilalti useri vor posta pe langa comentarii la filmele pe care le-am vazut si titluri de filme ce au avut ocazia sa le urmareasca si nu sunt in lista mea.




In primu rand bine ai venit :D
Vad ca esti fan Indianapolis...la fel ca Codrut, un 'veteran' al forumului nostru ;)

Si in al doilea rand in legatura cu topicul... Remember the Titans este filmul meu favorit all time.


Si stiu ca acum pe 22 Decembrie o sa apara un alt film "We are Marshall" cu Matthew McConaughey (care a jucat in Two for the money cu Al Pacino) in rol principal.

A.k.a
13th December 2006, 13:14
Any given Sunday
Remember the Titans
Friday Night Lights
Playmakers -serial

codrutc
13th December 2006, 18:40
Remember the Titans imi place si mie dar mesajul filmului merge dincolo de
fotbal.

Ce ziceti de Forrest Gump ? Nu e despre fotbal dar nu ca ati dori sa vedeti pe cineva alergand asa de la un capat al terenului la altul ? :)
Sau...ce ziceti de Water Boy, haa ? :)

Uhuuu, ce bine imi pare ca ai aparut georgebz. Go Blue !

georgebz
13th December 2006, 22:16
Tocmai am vazut Varsity Blue si pe parcurs mi-am dat seama ca mai vazusem fragmente din el pe la televizor ... semana in multe situatii cu friday Night Lights ... merita vazut.

@ little_earl : De cateva zile a aparut varianta DVDrip la Invincible si l-am vazut si eu ... intr-adevar este inspirat de o poveste reala , asa cum sunt majoritatea filmelor din acea lista , acestea fiind de departe cele mai emotionante .

@ Seahawk : Multumesc de urarile de bun venit ... sincer as fi vrut sa stiu de mai mult timp de acest forum , insa nu am dat de el . ( am deschis thread-uri despre fotbal american pe alte forumuri insa nimeni nu parea interesat ) ... Dupa ce am auzit pe sport 1 vorbindu-se de un forum dedicat , am cautat mai bine si iata ca am nimerit bine.

@codrutc : si eu ma bucur ca dau de un sustinator ar celor de la Colts , si sper ca anul acesta ne vor face o surpriza si vor confirma si in play-off , vor ajunge in SuperBowl si de ce nu ... il vor castiga ... ( surpriza cred ca ar fi aceea ca apararea sa isi faca treaba si sa dea cu adversarii de pamant ;) )

codrutc
13th December 2006, 23:32
Mai este un film care are debutul chiar saptamana asta pe ecrane. Am inteles ca are un subiect trist, despre moartea intregii echipe a Marshall University intr-un accident aviatic.
Se numeste "We Are Marshall " si este cu Matthew McConaughey in rolul principal.

A.k.a
14th December 2006, 09:05
Si mai apare Facing the Giants, un film despre ceva scoala catolica parca, oricum ii cu religie si football.

Seahawk
14th December 2006, 09:47
Daca citeai mai sus Codrut am spus si eu despre film ;) We are Marshall. Nu stiu de ce dar in ultima perioada au iesit prea multe filme despre fotbal american. Unele intr-adevar misto, dar parca toate sunt la fel.

georgebz
14th December 2006, 12:23
Intr-adevar unele seamana pre mult intre ele .
OFFTOPIC : Daca are cineva idee unde pot gasi si eu filmul "HOOSIERS" , care a fost votat drept cel mai bun film despre sport .

codrutc
14th December 2006, 18:29
Mai este unul, Invincible, cu Mark Wahlberg si Greg Kinnear, trebuie sa fie bun.
Am vazut o emisiune ,sambata parca, pe NFL network despre cum s-a filmat.

Uite aici linkul:
http://www.imdb.com/title/tt0445990/

Seahawk, scuze ca nu am fost atent. Cred ca motivul pentru care s-au facut multe filme in ultima perioada despre fotbalul american este pentru ca fotbalul si NFL au urcat pe primul loc in po****ritate US. Mai inainte NBA si baschetul erau pe primul loc si se faceau mai multe filme despre baschet.

Apropo de filmul Hoosiers. Locuind in Indiana, va dati seama ca mi se baga pe gat filmul asta mai mereu. E interesant dar mie nu-mi place asa mult. Mi se pare exagerata atentia care i se da. Un post de TV local pe aici a dat filmul asta odata 24 de ore neintrerupt, va vine sa credeti ? Este despre meciul de baschet dintre 2 licee din Indiana. Am vazut si secvente din meciul adevarat pe care se bazeaza filmul. Meciul in sine nu are nimic deosebit,chiar este de o calitate proasta, a fost foarte echilibrat si s-a incheiat la un scor foarte mic (de handbal).

A.k.a
14th December 2006, 19:52
si imi imaginez ca in film au castigat pe la sfarsitul meciului cu ceva aruncare slow motion.

georgebz
15th December 2006, 13:14
Offtopic : Doamne am vazut azi cel mai slab (din toate punctele de vedere) film din toate filmele pe care le-am urmarit pana acum ( si credeti-ma ca am vazut multe ) ... se numeste " 7 Mummies" ... sfatul meu ... daca vreodata dati de el sa nu va uitati pentru ca pot spune cu adevarat ca veti pierde 75 minute din viata

Asa sa revin la thread ... am vazut azi Waterboy ... nu e rau pentru o comedie , mai ales pentru anul canda a fost facut

Cat despre Hoosiers ... am vazut si eu ca unii spun ca ar fi supra-apreciat , insa tocmai de aceea vreau sa il vad , ca sa imi pot face si eu propria parere despre el.

@codrutc : am mai spus si inainte despre " Invincible " , e inspirat din o fapta reala , cand cei de la Eagles , dupa un an foarte slab , schimba antrenorul si acesta organizeaza un try-out pentru a gasi jucatori apti pentru NFL din randul oamenilor obisnuiti .... atat spun ca sa nu va stric placerea de a urmari filmul.

cristane
15th December 2006, 13:22
" Invincible " , e inspirat din o fapta reala , cand cei de la Eagles , dupa un an foarte slab , schimba antrenorul si acesta organizeaza un try-out pentru a gasi jucatori apti pentru NFL din randul oamenilor obisnuiti ....

Nu e vorba chiar de oameni obisnuiti. Cel ales mai practicase fotbalul si in high school, si intr-o liga inferioara, doar ca nu in NFL. E vorba de povestea reala a lui Vince Papale (aici: http://en.wikipedia.org/wiki/Vince_Papale ).

georgebz
15th December 2006, 13:45
@cristane - daca nu joci fotbal macar la nivel de colegiu nu prea te baga nimeni in seama ...

cristane
15th December 2006, 14:29
@cristane - daca nu joci fotbal macar la nivel de colegiu nu prea te baga nimeni in seama ...

Asa e. Vroiam doar sa spun ca nu e totusi genul acela de poveste in care iei un ospatar, care nu a jucat fotbal decit cu fi-su in curtea din spatele casei, si il aduci in NFL. Cind a fost transferat de Eagles, Vince Papale era fotbalist profesionist la echipa Philadelphia Bell, din nou-creata World Football League.

titans_rulez
22nd December 2006, 11:43
Any Given Sunday (1999)
The Freshman (1925)
Friday Night Lights (2004)
Invincible (2006)
The Longest Yard (1974)
The Longest Yard (2005)
North Dallas Forty (1979)
Remember the Titans (2000)
Rudy (1993)
Semi-Tough (1977)
Varsity Blues (1999)
The Waterboy (1998)
The Replacements (2000)
We Are Marshall (2006)
Radio (2003)
The Program (1993)
The Last Boy Scout (1991)
Everybody's All-American (1988)
Johnny Be Good (1988)
Gridiron Gang (2006)
Wildcats (1986)
All the Right Moves (1983)
Heaven Can Wait (1978)
Semi-Tough (1977)
Brian's Song (made for TV; remade in 2001, also for TV) (1971)
Knute Rockne, All American (1940)
Horse Feathers (1932)


remember the titans e filmul care m-a apropiat cel mai mult de fotbal american si bineintels de echipa tennessee titans cu un denzel washington indraznesc sa spun magnific.
logic am fost innebunit dupa any given sunday
poate si pentru ca simpatizez nebunia giulestiului am aproape de inima friday night lights....
recunosc....un thread senzational.felicitari celui ce a avut aceasta idee.
prevad ca dupa ce o sa se termine sezonul vom discuta mult si bine aici....

georgebz
22nd December 2006, 11:53
recunosc....un thread senzational.felicitari celui ce a avut aceasta idee.


:D cred ca eu sunt acela .. :D

@titan_rulez

Le-ai vazut pe toate cele care le-ai scris ? ma chinui d ceva vreme sa fac rost de Brian's song , North dallas forty .. si alte cateva din ele

Daca ai vazut Rudy ... nu ai ramas macar un pic impresionat de film si de ce vrea sa transmita ?

georgebz
26th December 2006, 20:31
Tocmai am vazut "We are Marshall" si e un film ce merita vazut . ( nu spun mai multe ca sa nu va cumva sa va rapesc placerea de a-l vedea )

georgebz
9th January 2007, 01:16
Am luat 11 episoade din serialul "Friday night lights" din care am vazut 3 deocamdata , destul pentru a-mi face o impresie.... subiectul este acelasi cu cel al filmului artistic cu acelasi nume , si anume viata intr-un orasel din Texas ce traieste pentru fotbal ( e destul de haios la un moment dat sa vezi cum se strang femeile sa barfeasca .... despre fotbal :D , ce scheme ar trebui sa joace antrenorul , etc) .... in rest are un scenariu destul de reusit , actorii isi fac treaba destul de bine , singurul lucru care m-a deranjat fiind modul in care este filmat ( ma refer aici la camere care cateodata se misca prea brusc si nu sunt stabile [ probabil asa a vrut regizorul , insa la un moment dat te ia ameteala de la atata miscare ])....................si uite asa am devenit critic de film :drak:

A.k.a
9th January 2007, 10:23
Destul de fain serialul si eu am 8 episoade restu nu am mai luat. Mie Playmakers mi-a placut mult mai mult.

Sinisther
9th January 2007, 16:17
Friday night lights...serialul nu e grozav... e undeva la limita decentei ca si calitate dupa parerea mea

partea buna ii ca incetul cu incetul incep sa revina serialele din "vacanta"

si pentru cei care nu stiau si is fani 24..... au scapat printre degetele celor de la FOX primele 4 ep din sez 6... DVDRIP

titans_rulez
12th January 2007, 23:07
tocmai am vazut WE ARE MARSHALL
doamne ce film....

cris21
12th January 2007, 23:28
mama...ce de filme tre` sa vad. Eu cred ca am vazut doar vreo 2-3 dintre ele, asa ca ma pun pe dat jos filme. Un mare 10X celor care au postat numele filmelor.

georgebz
12th January 2007, 23:48
in sfarsit am reusit sa vad Gridiron Gang in varianta DVDrip ..... iese din tiparul filmelor cu fotbal prin mesajuil care vrea sa il transmita ..... in rest iarasi nu zic mai multe ca sa nu va stric placerea sa il vedeti

georgebz
31st January 2007, 17:47
Facing the giants - cea mai noua aparitie in materie de filme cu FA. Mi s-a parut de departe cea mai slaba productie din 2006 si din ultimii ani , dintre filmele ce au ca subiect acest sport.

Am anticipat foarte multe faze din film ... unele chiar cu mult timp inainte sa se petreaca..... deci si scenariul cred ca a fost cam neinspirat.... [ cred ca a fost sponsorizat de biserica :D ca prea l-au implicat pe D-zeu , de fapt cred ca ar trebui inscris in categoria filmelor religioase nu cu FA ]

Asta a fost impresia pe care mi-a lasat-o mie ...... cei care l-ati vazut astept si parerile voastre.

neodude
31st January 2007, 23:15
de unde iau si eu Rudy...stiti vreun hub special ceva ? :P

georgebz
31st January 2007, 23:37
Uite aici torrentul : [ ii dai OPEN WITH ... BitTorrent sau ce client de torrent folosesti ]

A.k.a
31st January 2007, 23:59
M-am uitat si eu la primele 20 de minute din facing the Giants, nu am mai rezistat sa ma uit la restul, l-am si sters. Foarte prost facut filmul

neodude
2nd February 2007, 09:18
am vazut rudy ! extraordinar film :P tine doar de vointa!

A.k.a
2nd February 2007, 11:34
Da si cand imi dau seama ca eu nu-s motivat sa invat pentru un 5 :D

georgebz
8th February 2007, 11:47
Au aparut episoadele 13,14,15 din Friday Night Lights ... pentru cei interesati : www.mininova.org

r0bby
8th February 2007, 19:21
Va recomand sa va uitati la filmul echipa "Echipa Sfarma-tot":D
Un fotbalist din NFL ajunge dupa gratii unde ispaseste o pedeapsa de 3 ani.Acolo o sa formeze o echipa de fotbal american numia de detinuti ce se va infrunta cu cea a paznicilor.:D

georgebz
8th February 2007, 19:33
Va recomand sa va uitati la filmul echipa "Echipa Sfarma-tot":D
Un fotbalist din NFL ajunge dupa gratii unde ispaseste o pedeapsa de 3 ani.Acolo o sa formeze o echipa de fotbal american numia de detinuti ce se va infrunta cu cea a paznicilor.:D

Filmul se numeste The longest yard .. si este un remake dupa filmul cu acelasi nume din 1974

r0bby
8th February 2007, 19:38
Mersi,am gasit:)
http://www.cinemagia.ro/movie.php?movie_id=9606

TheIceMan
8th February 2007, 19:40
Care mi-a placut mie cel mai mult, Radio:

http://www.imdb.com/title/tt0316465/

http://www.sonypictures.com/homevideo/radio/index.html

http://www.sonypictures.com/groups/us/documents/image/gp031551.jpg

georgebz
2nd March 2007, 01:22
Au aparut episoadele 16,17,18 din Friday Night Lights ... pentru cei interesati : www.mininova.org

PS : inca nu am dat de macar unua din cele 2 variante ale filmului Brian's song ... daca cumva dati de el lasati si pe aici un link ;)

Raven Jaguar
12th March 2007, 15:14
In topul preferintelor mele ar fi urmatorul:
1.Any Given Sunday(actiune dar si ceva dramatism,efecte bune si muzica de nota 10,scenariu super)
2.Remember the Titans(bun filmul si actiunea petrecuta dupa o intamplare adevarata este demna de un film ca acesta)
3.The Replacements(comedie dar si buna actiunea filmului)
4.Gridiron Gang(scenariu superb,poveste dramatica si realista)
5.Invincible(Vince Papale a avut sansa extraordinara de a se afirma chiar si pentru scurt timp.....nu stiu daca in ziua de azi ar mai fi posibil o poveste asemanatoare,jucatorii din NFL au ajuns la un nivel uluitor de performant!:yeah: )

georgebz
16th April 2007, 18:15
1 data cu aparitia episodului 22 prima serie din serialul Friday Night Lights s-a incheiat ... deocamdata nu sunt informatii concrete daca va urma si o a 2-a serie

plex23
18th April 2007, 10:37
va propun sa vedetzi "THE JUNCTION BOYS"...UNUL DINTRE FILMELE CARE MA IMPRESIONAT...SE TRATA DE O ISTORIE ADEVARATA DIN ANII '50:ok: :ok:

georgebz
18th April 2007, 10:41
l-am vazut de curand ... a fost pe Prima TV parca intr-un week-end .. dragutz filmul dar nu mi s-a parut tocmai potrivit Tom Berenger pentru rolul ce l-a jucat :D

plex23
18th April 2007, 11:06
poate cind au facut filmul, cred ca un alt actor mai buna nu aveau :D :D :D

georgebz
18th April 2007, 11:11
posibil ... sau m-am obisnuit eu cu el in rolul de "Sniper" ;)

A.k.a
18th April 2007, 12:55
Da e destul de tare filmul

alexvictor
5th May 2007, 13:13
Insa nimeni vad ca nu a pomenit aici de Jerry Maguire.
Filmul cu Tom Cruise si Cuba Gooding Jr (de altfel al doilea a luat si Oscarul pentru cel mai bun actor in rol secundar).
Tot despre fotbal american si cu Rod Tidwell (=Cuba Gooding Jr.) in rol de WR la Cardinals (e faimoasa expreia aceea cu "Show me the money! Shom me the money"). Mai apare in film si Troy Aikmann.
... Apropo, vad ca s-a pomenit aici despre Radio. Un film pe care nu l-am vazur si pe care as vrea sa il am. Stie cineva vreun torrent de unde sa il iau. Toate siteurile pe care am fost, nu il mai au. Spun ca nu il mai au pentru ca l=am vazut o data pe acolo. Insa nu l-am dat jos la timp.

Bronco
27th May 2007, 18:38
Diseara, pe Pro TV, Jerry Maguire...
Sunt niste scene cu f.a.,dar nu l-as considera un film despre fotbal american, decat in mica parte...
Dar totusi sa-l vedem...:cool:

r0bby
27th May 2007, 21:37
La filmul asta ma uit.Am ras ceva pana acum..

georgebz
6th June 2007, 00:23
OFFTOPIC : Daca are cineva idee unde pot gasi si eu filmul "HOOSIERS" , care a fost votat drept cel mai bun film despre sport .


In sfarsit am reusit sa fac rost de film pe DVD ... sincer ... pot nominaliza cel putin 10 filme cu si despre sport care mi-au placut mai mult , si chiar nu inteleg de ce majoritatea il considera pe acesta drept cel mai bun

A.k.a
6th June 2007, 09:11
Vad ca este si Hoosiers II. Ala tre sa fie tare :D

codrutc
7th June 2007, 20:02
In sfarsit am reusit sa fac rost de film pe DVD ... sincer ... pot nominaliza cel putin 10 filme cu si despre sport care mi-au placut mai mult , si chiar nu inteleg de ce majoritatea il considera pe acesta drept cel mai bun

Probabil ca sondajul a fost facut numai printre americani. Alte gusturi.
Nici mie nu mi-a placut foarte mult, dar v-am mai zis, cel putin aici in Indiana filmul este iconizat. Pe un canal TV local l-au repetat timp de 24 de ore intr-o zi.

mtfk
18th June 2007, 02:07
exista cumva filmul asta: briscoe high football?

r0bby
18th June 2007, 09:46
Nu exista nimic despre el pe imdb.com si nici pe alte site-uri de profil.Nu cred ca exista.

georgebz
18th June 2007, 10:02
exista cumva filmul asta: briscoe high football?

sub numele asta sunt cunoscute cateva reclame la NIKE

http://www.youtube.com/watch?v=8s9NXUKmWQ0
http://www.youtube.com/watch?v=wS4uO19uKX0

A.k.a
12th July 2007, 17:23
Second String. E acum pe PRO Cinema, imi place ca nu au redenumit pozitiile

Raven Jaguar
12th July 2007, 22:15
Frumos filmul....mi-a placut:ok:...ceva in genul "The Replacements".....si jucatorii de rezerva,pot avea momente de glorie.Ca in acel filmuletz...."its not about who have the strenght,size or speed....its about the heart,the soul dedicate to this beautiful sport":)

georgebz
12th July 2007, 22:21
eu am ajuns ma tarziu acasa ... nu cred ca il vazusem :(

little_earl
12th July 2007, 22:28
l-am vazut mai demult, parca au fost prea multe trick plays, din cate imi amintesc ... e filmul in care-i scoate QB-ul ochiul unui aparator, nu? :D

Raven Jaguar
12th July 2007, 22:40
l-am vazut mai demult, parca au fost prea multe trick plays, din cate imi amintesc ... e filmul in care-i scoate QB-ul ochiul unui aparator, nu? :D


..nu..nu este acela.....filmul de care zici tu..este Any given Sunday.....aici este vorba de echipa din Buffalo in care rezervele capata rolul de starteri dupa o toxi-infectie alimentara cu stridii a titularilor de la o petrecere.....referitor la faza de care ziceai tu in Any given Sunday acea faza este catre sfarsit....intr-adevar...in filmul acesta(Second String) sunt o gramada de trick plays.....dar nu stiu daca in NFL se pot pune in aplicare,in NCAA sau high school poate,dar in liga profesionista....mai putin....:)...sau mai stii?!?..poate vedem ceva in viitor de la un antrenor caruia ii place riscul..lol:)

A.k.a
12th July 2007, 23:58
Da acela e, cu trick plays-urile. M-a surprins ca au jucat cativa actori mari si au aparut si cateva personalitati: Mike Ditka, si ala ce a jucat si in The Longest Yard, care comenta impreuna cu puscariasul.

urlacher9
13th July 2007, 04:01
Am luat 11 episoade din serialul "Friday night lights" din care am vazut 3 deocamdata , destul pentru a-mi face o impresie.... subiectul este acelasi cu cel al filmului artistic cu acelasi nume , si anume viata intr-un orasel din Texas ce traieste pentru fotbal ( e destul de haios la un moment dat sa vezi cum se strang femeile sa barfeasca .... despre fotbal :D , ce scheme ar trebui sa joace antrenorul , etc) .... in rest are un scenariu destul de reusit , actorii isi fac treaba destul de bine , singurul lucru care m-a deranjat fiind modul in care este filmat ( ma refer aici la camere care cateodata se misca prea brusc si nu sunt stabile [ probabil asa a vrut regizorul , insa la un moment dat te ia ameteala de la atata miscare ])....................si uite asa am devenit critic de film :drak:

Stiu k vin tarziu cu aceasta parere dar referitor la miscatul camerelor te asigur k nu este nici o greseala si k asa s-a vrut filmarea pentru a pastra stilul din filmul cu acelasi nume. Daca ai observat si acolo era aceeasi filmare si este facuta asa pentru a capta mai mult atentia telespectatorului. Mie mi s-a parut un serila chiar super ok, cel putin primul sezon si probabil k asa va fi si cel de-al doilea. Asa fac americanii de obicei, 3 sezoane bune apoi nu mai au subiect, scade audienta si se transforma intr-un serial banal. Singura chestie mai rea in Friday Night Lights este ca sunt prea multe meciuri decise in ultima secunda in favoarea "Panterelor". In rest ce sa zik... " Clear eyes, full heart, can't lose !!! " :yeah:

Bronco
14th July 2007, 20:52
La fel ca si la baseball, am zis sa fac o lista detaliata cu filme despre si cu fotbal american. Iata ce a iesit:
- Any Given Sunday(1995), Al Pacino, Cameron Diaz, Dennis Quaid
- Jerry Maguuire(1995), Tom Cruiuse, Cuba Goodin Jr
- Gridiron Gang(2006), The Rock:ok:
- The Steeler and The Pittsburgh Kid(1981), TV,
- Playmakers (2003), serial Tv...
- Remember the Titans (2001), cu Denzel Washington
- Go Tigers (2001), super documentar despre o echipa care traieste numai pt football...:ok:
- We Are Marshall (2006), Matthew mc Conaughey
- Something for Joey (1977), film de TV
- Rudy (1993), un film biografic...
- Fighting Back (1980), un film fain de tot, mi-a placut...dramatic
- North Dallas Forty (1979), cu Nick Nolte...4 the Cowboys fans
- Coach (serial Tv)
- Johnny be Good(1988), a fost la tv, la MGM channel, acum o luna...l-ati vazut?
- Angels in the end zone (1997)
- Hometown Legend (2002)
- Wildcats (1986), Goldie Hawn, comedie:lol:
- Little Giants (1994), cu Ed O'Neill(Al Bundy):lol:
- Necessary Roughness(1991), comedie
- All the right moves, cu Tom Cruise, mult mai tanar...
- Varsity Blues (1999)
- The Junction Boys (2002)
- The Program (1993), cu James Caan
- The Replacements (2000), Gene Hackman, Keanu Reeves
- The Slaughter Rule (2002)

Bronco
14th July 2007, 20:55
I love this movie!!!

A.k.a
14th July 2007, 22:14
Wildcats vreau sa il ravad si nici unde nu il gasesc :(
Ai uitat de friday night lights :P

georgebz
14th July 2007, 23:19
mai sunt si altele ... eu tot nu am reusit sa fac rost de nici una din cele 2 variante ale filmului Brian's song ... mai caut :)

Bronco
15th July 2007, 12:21
:angry: N-am uitat de Friday Night Lights, dar din moment ce s-a pomenit de el, si de catre altii, care au postat impresii despre seril, am zis sa-l las afara din lista:D...
Lista mai poate fi completata, am vazut ca anul asta, sau chiar la anul vor mai fi scoase 2 filme care au ca subiect sau cuprind printre altele si FOOTBALL, nu stiu cand sau dk o sa ajunga si la noi...:mda:
Hometown Blues, este unul dintre ele...
Pride and Glory, cu Ed Norton si Colin Farrell, este cel de al doilea...
Cum filmarile sunt in toi, mai avem de asteptat pina la rezultatul final...

A.k.a
15th July 2007, 12:54
Mai este si The Game Plan

r0bby
15th July 2007, 13:34
I love this movie!!!

GO MEAN MACHINE!:D


@A.k.a

www.thepiratebay.org

A.k.a
15th July 2007, 13:39
Stiam situ de mult. Ce-i cu el? :)

r0bby
15th July 2007, 13:52
Credeam ca gasesti torrent-ul acolo dar vad ca nu e.

A.k.a
15th July 2007, 13:56
Nu este ca am cautat pe toate :P. Mersi oricum

Bronco
17th July 2007, 06:59
am mai gasit un film despre football...Nu-l stiam:no:

georgebz
17th July 2007, 10:47
s-a vorbit despre el pe acest thread ;) ... pe pagina 2 mai e o lista aseamanatoare cu a ta in care mai sunt cateva pe care nu le-ai pus ...

Bronco
17th July 2007, 16:05
OK, my mistake...scuze...:groggy:, n-am citit afisarile mai vechi...

Bronco
9th August 2007, 01:00
Sambata pe MGM Channel, am vazut k o sa dea un film despre football, "Supravietuitorii". Nu stiu filmul, pare despre college football, si este la ora 21:30...
Stie cineva filmul? Se merita?

A.k.a
9th August 2007, 10:36
Cred ca e ala cu niste pusti cand merg intr-o tabara de fotbal si antrenorul e foarte dur

georgebz
9th August 2007, 10:49
cred ca poate fi vorba de asta : http://imdb.com/title/tt0338619/ ... l-am vazut pe Prima 1 data ... nu m-a impresionat

Bronco
9th August 2007, 12:32
Nu, nu e asta, georgebz...pare mai vechi, din trailerul prezentat pe MGM. Pare din generatia the 80s...era si Halle Berry pe acolo, atat am recunoscut

Sinisther
9th August 2007, 12:53
asta e filmul....nu l-am vazut asa ca nu imi pot exprima parerea despre el...pare mediocru...avand in vedere ca are nota 6.0 pe imdb

http://imdb.com/title/tt0107889/

eNt
9th August 2007, 12:58
MGM ce program e asta?

Sinisther
9th August 2007, 15:20
e un program de filme al celor de la UPC

mtfk
9th August 2007, 15:41
nu e cumva vorba despre "they call me sirr"?? http://imdb.com/title/tt0256394/

Bronco
9th August 2007, 16:03
Nu e, mtfk, e ala care zice sinisther...

eNt
9th August 2007, 16:32
:headbang:
RDS :ciocan:
:ban::ban::ban:

A.k.a
9th August 2007, 17:58
Chiar ca. Parca vad ca nu o sa introduca niciodata Sport1

mtfk
14th August 2007, 07:04
cel mai interesant "film" pe care lam vazut legat de fotbal american, cu o poveste super tare a fost american's game 2005 steelers, must see, nu o sa va vina sa credeti ca povestea aia a fost adevarata

little_earl
14th August 2007, 10:05
mai toate episoadele din america's game au cate-o poveste de genul asta

alexvictor
14th August 2007, 16:01
Da, dar Steelers au facut istorie atunci prin ceea ce au realizat. Au venit de nicarieri, si parca toate AFC Championship pierdute s-au evaporat dintr-o data

mtfk
28th August 2007, 02:19
Noua serie NFL fantasy file
http://youtube.com/watch?v=aoYbevFvWg8
http://youtube.com/watch?v=8ZsL_Jjx_E8&mode=related&search=
http://youtube.com/watch?v=yYeQbcSQ8CU
http://youtube.com/watch?v=tjViNFZgpgw
http://youtube.com/watch?v=NFPKQaXAdL4
http://youtube.com/watch?v=meZZPDVJOog

georgebz
28th August 2007, 09:53
mai sunt si pe threadul Fantasy Football ;)

mtfk
28th August 2007, 13:56
nu mam uitat p acolo...

r0bby
31st August 2007, 23:28
Astazi am vazut doua filme:

HBO,ora 13:25,(Rezervele)The Replacements

http://www.imdb.com/title/tt0191397/

si pe PRO Cinema,ora 17:00(Echipa de rezerve),Second String


http://www.imdb.com/title/tt0194342/


In ambele filme,la final au fost faze asemanatoare precum si in majoritatea filmelor.Mi-a placut mai mult al doilea....:D

Zabriskie
31st August 2007, 23:58
am vazut si eu Code Breakers azi pe TVR 1, film din 2005 despre celebrul caz de fraudare ale examenelor de la West Point de la inceputul anilor 50 cand Lombardi era antrenor secund :D si principal cunoscutul 'Red' Blaik... nu se insista pe prea multe faze de fotbal, oricum filmul e destul de interesant, merita vazut intr-o dupa amiaza...

http://www.imdb.com/title/tt0463944/


era sa uit, prima data cand vad la o subtitrare sau la un comentariu romanesc neavizat ca Qb este denumit "mijlocas", e un pas inainte, erau prea multi fundasi pe teren....

A.k.a
1st September 2007, 00:22
Azi a fost nu?

Zabriskie
1st September 2007, 01:38
am vazut si eu Code Breakers azi pe TVR 1

:P

little_earl
1st September 2007, 09:23
era sa uit, prima data cand vad la o subtitrare sau la un comentariu romanesc neavizat ca Qb este denumit "mijlocas", e un pas inainte, erau prea multi fundasi pe teren....
eu am vazut odata ca era tradus "atacant" ... si am inchis TV-ul :P
am mai vazut o chestie cu Reggie Bush pe Antena 2 si traducerea era groaznica ... ceva de genul "he has been breaking ankles since ..." era tradus "si-a rupt gleznele din.." in loc de "a rupt gleznele adversarilor" ... si a mai fost una urata rau dar nu-mi amintesc ... eu nu inteleg de ce nu intreaba un cunoscator cand incearca sa traduca

Sinisther
1st September 2007, 11:13
eu nu inteleg de ce nu intreaba un cunoscator cand incearca sa traduca

problema e ca nu stiu unde pot sa gaseasca un cunoscator... suntem totusi destul de putin in tara care urmarim acest sport

eNt
1st September 2007, 12:00
Nu e vorba de cunoscator.Este vb de minimum de cunostinte in lb engleza.

A.k.a
1st September 2007, 12:00
Ma gandesc ca, considera ca nu au nevoie sa angajeze un specialist pt o stire din fotbal american

little_earl
1st September 2007, 12:05
si a mai fost una urata rau dar nu-mi amintesc .
era ceva de genul "has averaged 6 yards per carry" si ei traduceau "a aruncat in medie 6 metri la fiecare pasa" :headbang:

r0bby
1st September 2007, 12:11
am vazut si eu Code Breakers azi pe TVR 1, film din 2005 despre celebrul caz de fraudare ale examenelor de la West Point de la inceputul anilor 50 cand Lombardi era antrenor secund :D si principal cunoscutul 'Red' Blaik... nu se insista pe prea multe faze de fotbal, oricum filmul e destul de interesant, merita vazut intr-o dupa amiaza...

http://www.imdb.com/title/tt0463944/


era sa uit, prima data cand vad la o subtitrare sau la un comentariu romanesc neavizat ca Qb este denumit "mijlocas", e un pas inainte, erau prea multi fundasi pe teren....

In ambele filme QB era tradus coordonator de joc.

A.k.a
1st September 2007, 16:25
Am vazut ceva film in care au lasat neschimbati termenii. Asa zic eu ca e cel mai bine

georgebz
2nd September 2007, 01:25
se pregateste aparitia "America's game : Colts 2006 " ... can't wait :D

georgebz
1st October 2007, 13:14
The game plan film nou , deocamdata a aparut doar varianta filamata in cinema care insa se vede destul de bine .. tehnic nu prea are legatura cu fotbalul maerican , dar merita vazut ;)


si inseara asta pe HBO de la 20.00 Wildcats : http://imdb.com/title/tt0092214/

A.k.a
1st October 2007, 14:10
Vai de cand asteptam filmul asta :D

mtfk
1st October 2007, 15:51
se anuntau 2 parodii 1 in sept si 1 in oct stiti cumva cum se numesc ??

A.k.a
1st October 2007, 15:55
Unul ma gandesc ca e "the comebacks" de care zicea zabriskie
http://www.imdb.com/title/tt0790804/

georgebz
8th October 2007, 12:29
am vazut traileru la The comebacks ... se anunta o parodie destul de comica ... http://youtube.com/watch?v=L6w3JZJH2LM

A.k.a
8th October 2007, 12:50
Mi se pare gen date movie sau epic movie care au fost mari tampenii

little_earl
8th October 2007, 13:33
faza aia cu "fereste-te de cheie" au luat-o din Dodgeball

mtfk
14th October 2007, 00:14
http://video.acasa.ro/view_video/f87c48d584fc5c11befb/ciao-america-trailer.html

de filmul asta ati auzit???

georgebz
14th October 2007, 10:12
nu ... dar pare destul de mishto ... l-am cautat pe torrente dar deocamdata fara succes :(

georgebz
18th October 2007, 09:49
a inceput seria 2 din Friday Night Lights ... primele 2 episoade le gasiti pe www.mininova.org

georgebz
22nd October 2007, 22:23
a aparut varianta filmata in cinema de la The Comebacks ... cred ca o gasiti pe orice site de torrent ;)

eNt
22nd October 2007, 22:47
incerc sa trag toate episoadele din seria 1 friday night lights, dar se misca execrabil.pls help :(

georgebz
22nd October 2007, 22:59
le iei de pe Mininova ? ... vezi ca i-am facut lui Florin ( cojanu ) prima serie pe DVD ... vorbeste cu el daca le vrei ...

eNt
23rd October 2007, 11:00
Da.De pe mininova.O sa vb cu el.MS.

cristane
23rd October 2007, 12:43
Friday Night Lights e foarte misto.
The Comebacks nu l-am vazut, dar e produs de cei care au facut Wedding Crashers, care a fost completely hilarious. Deci am sperante sa fie o parodie mult mai buna ca Epic Movie and the rest.

Bronco
23rd October 2007, 22:51
The Comebacks...super funny, l-am luat de pe demonoid...e super funny :happy

Sinisther
24th October 2007, 10:24
eu am auzit ca e mai rau decat epic movie....dar nu l-am vazut inca

Dani3l
31st October 2007, 09:05
http://youtube.com/watch?v=kbblLniZbdk
:happy :happy :happy :happy
http://youtube.com/watch?v=ZHkABO0VwCg
:happy :happy

Zabriskie
9th November 2007, 21:04
The Gameplan - un film cu un linebacker pus sa joace quarterback :D. Nu merita vazut.

georgebz
9th November 2007, 21:13
prea tarziu .. l-am vazut :P

dar nu mi s-a parut foarte rau ... numa ca nu intra in "tiparul" filmelor despre fotbal american ... subiectul principal este altul

dumboss_yo
9th November 2007, 22:35
l-am luat si eu acum vreo saptamana de pe net, dar nu am subtitrare ... voi ati gasit sau v-ati uitat asa ?

georgebz
16th November 2007, 17:43
in sfarsit am dat de "The longest yard" , varianta din 1974 ... am atasat torrentul

georgebz
19th November 2007, 16:51
MAI ARE CINEVA ALTE FILME PE CD/DVD/HARD-DISK IN AFARA DE ACESTEA :

The longest yard (1974)
Rudy (1993)
The waterboy (1998)
Varsity Blues (1999)
Any given sunday (1999)
Remember the Titans (2000)
The replacements (2000)
Radio (2003)
Friday night lights (2004)
The longest yard (2005)
Invincible (2006)
We are Marshall (2006)
Gridiron gang (2006)
Facing the Giants (2006)
The comebacks (2007)
The gameplan (2007)

???

Bronco
20th November 2007, 10:05
:happy Eu nu le am nici pe astea... :sad:

TomBrady
21st November 2007, 00:11
Vreau sa vad si eu un film in noaptea asta
Care este cel mai bun film de fotbal?

georgebz
21st November 2007, 00:39
la intrebarea asta poti primi diferite raspunsuri .... dar poti sa incepi cu "Remember the titans"

TomBrady
21st November 2007, 00:56
ms
sa-l gasesc acum :D

Sinisther
21st November 2007, 12:00
prin ceva minune are cineva filmul Knute Rockne All American???

georgebz
27th November 2007, 22:22
il gasesti pe amazon.com .. la 15 $


tot de acolo cred ca o sa vad si eu Brian's Song

georgebz
8th December 2007, 21:06
a pus cineva pe TYT "All The Right Moves" cu Tom Cruise din 1983 ... il gasiti la Others

A.k.a
11th December 2007, 20:55
The Slaughter Rule
http://www.imdb.com/title/tt0266971/
Stiti ceva despre el?

Zabriskie
11th December 2007, 21:07
asta nu mai e in regia lu' Tom Brady, e in regia lu' Alex Smith :lol:
distributia e interesanta, insa nu cred ca sunt multe faze tangente cu fotbalul.

A.k.a
19th December 2007, 10:52
http://www.imdb.com/title/tt0379865/

mtfk
21st December 2007, 02:21
the junction boys on leech.tyt.com

Zabriskie
10th January 2008, 21:48
Ma uitam pe imdb la profilul lui Dennis Quaid si am dat de filmul asta

The Express

http://www.imdb.com/title/tt0469903/

In asta fotbalul american chiar e in prim plan, de abia astept sa il vad.

dumboss_yo
11th January 2008, 20:06
pacat ca mai avem de asteptat asa mult ... sper sa merite :) !

georgebz
12th January 2008, 14:48
a aparut versiunea DVDRip pentru "The comebacks" ... si pentru "The game plan" de ceva vreme

mtfk
13th January 2008, 22:58
the comebacks suuucks baad

They call me Sirr
un film mai vechi '01 despre un pustiu care vrea sa joace RB si ajunge in NFL la Bengals (real story cica) (v-am mai zis de el ca a fost la axn, parca)
http://www.imdb.com/title/tt0256394/

A.k.a
13th January 2008, 23:02
Pe hallmark il tot bagau

georgebz
14th January 2008, 21:35
the comebacks suuucks baad



e o parodie ... daca ai vazut toate filmele din care parodiaza si le stii pe cele originale , este destul de "funny" ... mie unul mi-a placut

mtfk
14th January 2008, 21:40
am vazut filmele din care se inspira "the comebacks", dar pe mine doar vreo 3 faze m-au facut sa rad in schimb, parca imi parea rau ca l-am descarcat

Zabriskie
14th January 2008, 21:41
They call me Sirr
un film mai vechi '01 despre un pustiu care vrea sa joace RB si ajunge in NFL la Bengals (real story cica) (v-am mai zis de el ca a fost la axn, parca)
http://www.imdb.com/title/tt0256394/

wow, nu aveam idee ca e inspirat din fapt real :shocked:

http://sportsillustrated.cnn.com/football/nfl/players/5430/index.html

L-am vazut acum vreo 2-3 ani cand nu stiam mare lucru despre football, il mai da hallmark'ul?

edit: l-am gasit :D, http://ro.hallmarkchannel.tv/programme.aspx?ID=40669, acum astept mailul...

Bronco
14th January 2008, 21:42
Aici sunt de acord cu MTFK...it sucks! Eu l-am descarcat, l-am vazut, m-am plictisit ( glumele, parodia e f.proasta...parerea mea!) , si apoi l-am sters...Wasted time!

mtfk
14th January 2008, 21:43
zabriskie, pe sportillustrated.com arata ca el joaca pe postul de CB... dar in film era RB...

Zabriskie
14th January 2008, 21:45
The former Texas A&M standout was signed as a 1998 undrafted rookie free agent by the San Diego Chargers and makes the practice squad but was waived and signed by two more teams before he finally switched positions and stuck with the Cincinnati Bengals for the last three games of the 2000 season.


http://images.google.ro/images?q=Sirr+Parker&ie=UTF-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&um=1&sa=N&tab=wi

http://www.youtube.com/watch?v=BrIeQf_8DjU

georgebz
15th January 2008, 15:54
http://www.ew.com/ew/gallery/0,,20055436,00.html

A.k.a
15th January 2008, 16:47
Ma bucur ca e si Playmakers acolo. Va recomand serialul.

georgebz
15th January 2008, 19:01
o sa il caut si eu sa il iau

cycloneclau
16th January 2008, 23:17
Prin primavara anului trecut am stat cred ca vreo luna (cu multe nopti in care imi lasam calculatorul sa mearga) pana am reusit sa scot toate episoadele de la Playmakers. Superb serial! Mai bun decat Friday Night Lights ... mult mai bun. Pacat ca n-o prea prins la NFL si au cerut sa fie oprit (arata partile negative ale NFL, ale jocului in sine si ale jucatorilor).

Eu l-am scris pe un dvd, ca sa-l am tot timpu la indemana, ca dupa un timp parca imi vine iarasi cheful sa ma uit. Si acel dvd pretios, l-am dat unui prieten, sa se uite, ca-i fain serialul. De atunci n-am mai vazut dvd-ul. Si in ziua de azi plang dupa el (am incercat sa-l recuperez dar se pare ca nu-l mai gaseste).

Adineauri m-am uitat la "NFL Films: Patriots Path to Perfections". Sublim. Extraordinar. Intra oarecum in aceeasi oala cu America's Game. Chiar o sa fiu curios, in cazul in care Pats vor castiga SB-ul (sigur il vor castiga) ce o sa mai arate la editia 2007 din America's Game? Dar probabil ca vor gasi ei multe momente si povesti, ca doar sunt americani :D

Link-ul il gasiti aici (tenyardtorrents): http://leech.tenyardtorrents.com/details.php?id=940

pistonica
31st January 2008, 17:26
Pe langa faptul ca sunt un fan al fotbalului , sunt si un mare fan al filmelor ce au ca subiect sportul.Cum aici este un forum dedicat fotbalului , voi face referire doar la filmele ce au legatura cu acest sport pe care le-am vizionat pana acum si as aprecia daca ceilalti useri vor posta pe langa comentarii la filmele pe care le-am vazut si titluri de filme ce au avut ocazia sa le urmareasca si nu sunt in lista mea.

Remember the Titans , Any given sunday , Friday night lights , The longest yard (2005) , The replacements , Invincible , Rudy.

Gridiron gang - inca nu l-am vazut pentru ca nu a aparut DVD-rip-ul.

Dupa o vizita p Imdb am mai aflat titlurile unor filme pe care voi incerca cat de curand sa le gasesc : North Dallas forty , Brian's song , Wildcats , The best of times , Varsity blues

Sunt curios care din aceste filme le-ati apreciat cel mai mult , daca puteti face un Top 3 .... voi incepe eu :

1.Rudy ( m-a impresionat profund si e mai mult decat un film e o lectie de viata)
2.Remember the Titans
3.Friday night lights

Am tot cautat filmul dar nu-l gasesc . Spuneti-mi si mie un torrent sau un site unde sa-l gasesc pls !!!

Sinisther
31st January 2008, 17:41
nu garantez...s-ar putea sa fie mort

http://www.monova.org/details/367785/Rudy%20(1993)%20DVDRip%20(SiRiUs%20sHaRe).html

http://www.mininova.org/tor/781490

P.S.nu e exclus ca tracker-ul sa fie privat

georgebz
31st January 2008, 17:42
Am tot cautat filmul dar nu-l gasesc . Spuneti-mi si mie un torrent sau un site unde sa-l gasesc pls !!!

care film ? :D

Sinisther
31st January 2008, 18:15
Rudy ... e in titlul post-ului... nici eu nu m-am prins din prima :P

georgebz
31st January 2008, 18:40
eu de aici l-am luat .. vad ca au bagat si DVD , care are mai multi seederi ... http://btjunkie.org/search?q=rudy+1993

georgebz
16th March 2008, 15:39
Incredibil :D a uploadat cineva pe bittorrents.ro un Mega.Sport.Movie.Pack.DVDRip.XviD cu urmatoarele filme despre fotbal american ( nu mi-a venit sa cred cand am vazuyt ce e si Brian's song , film pe care il caut de ani de zile :P ) .. am atasat torrentul aici ;)

Brian's Song
http://www.imdb.com/title/tt0289873/

Friday.Night.Lights
http://www.imdb.com/title/tt0390022/

Invincible
http://www.imdb.com/title/tt0445990/

Jerry.Maguire
http://www.imdb.com/title/tt0116695/

Remember.The.Titans
http://www.imdb.com/title/tt0210945/

Rudy
http://www.imdb.com/title/tt0108002/

The Replacements
http://www.imdb.com/title/tt0191397/

The.Longest.Yard
http://www.imdb.com/title/tt0398165/

The.Waterboy
http://www.imdb.com/title/tt0120484/

Varsity.Blues
http://www.imdb.com/title/tt0139699/

Wild.Cats
http://www.imdb.com/title/tt0092214/

packman_gb
16th March 2008, 18:09
Ultimul film cu NFL, pe care l-am vazut a fost acum 2sapt. "Game Plan", a fost un film frumos, chiar mi-a placut si finala SB a fost chiar intre echipele din Boston-NY, oricum cele mai frumoase filme de NFL pt mn au fost: Any given Sunday ; Remember the Titans si The Longest Yard! Great movies.

Sinisther
8th April 2008, 10:23
@george .... mai este torrentul pe bittorrents.ro...si mai important exista seederi???

P.S. Brian's Song e remake-ul din 2001? Si daca dai cumva de originalul din '71 te rog pune torrentul :D

georgebz
8th April 2008, 11:36
torrentul este atasat mai sus ... am dat acum si merge fara probleme , deci sunt seederi

Brian's Song e cel din '71

mtfk
12th April 2008, 22:45
s-a lansat filmule Leatherheads http://us.imdb.com/title/tt0379865/

packman_gb
13th April 2008, 17:43
Astazi seara va fii pe HBO, filmul "Invincibilii"! :)

packman_gb
13th April 2008, 17:43
ma scz-ati am uitat sa mentionez si ora, 20:00.

A.k.a
13th April 2008, 21:09
Invincibil :P

dumy84
15th April 2008, 23:34
Am urmarit si eu Invincibil si pot spune ca m-a impresionat profund, mai ales cand am aflat ca se bazeaza pe o poveste adevarata. Fomidabil acest Vince Papale, care a ajuns la 30 de ani in NFL. Un film foarte bun despre prietenie, devotament, pasiune si pana la urma omenie.

packman_gb
18th April 2008, 14:15
Asa este :)

packman_gb
18th April 2008, 14:17
Dar lasand filmulete, cine a vazut episodul din celebrul desen animat "Family Guy", cand Griffin joaca la Patriots. :P

campuscodi
22nd April 2008, 23:32
Se face o referire la Bill Belichick si in episodul 5 din seria 12 din South Park. :lol:

georgebz
22nd April 2008, 23:39
da , e pus si linkul catre acel episod pe vreo 2 threaduri pe aici :)

Zabriskie
1st May 2008, 16:18
A vazut cineva Leatherheads? Merita vazut?

bason
1st May 2008, 16:49
Nu cred ca la vazut cineva , e doar varianta CAM aparuta pana acum si nu se vede bine

georgebz
11th June 2008, 09:29
a aparut varianta SCR , astazi o sa ma uit si eu la el :)

cycloneclau
12th June 2008, 21:19
dar nici SCR nu-i prea grozava ... am sters-o deja. Astept DVDrip sau chiar DVDR

campuscodi
13th June 2008, 00:13
Eu astept The Express, despre primul castigator al trofeului Heissmann de culoare neagra

campuscodi
16th August 2008, 03:48
ceva nou ?
imi recomandati sau nu leatherheads ?

gomez11
16th August 2008, 17:57
mie mi a placut filmul Leatherheads, este un film de duminica dupa amiaza.....vezi http://www.imdb.com/title/tt0379865/..... si trailer aici http://www.youtube.com/watch?v=Ik68CWaTx78

georgebz
26th August 2008, 12:53
n-am mai postat de mult aici ... daca are cineva filme in afara de astea pe care le am deja , il rog sa lase un mesaj :D


The longest yard (1974)
All the right moves (1983)
Necessary roughness (1991)
Rudy (1993)
The program (1993)
The waterboy (1998)
Varsity Blues (1999)
Any given sunday (1999)
Remember the Titans (2000)
The replacements (2000)
The junction boys (2002)
Radio (2003)
Friday night lights (2004)
The longest yard (2005)
Invincible (2006)
We are Marshall (2006)
Gridiron gang (2006)
Facing the Giants (2006)
The comebacks (2007)
The gameplan (2007)
Leatherheads (2008)

campuscodi
26th August 2008, 22:28
http://www.iasisevens.com/v2/index.php/stiri/despre-fotbal-american/diverse/39-diverse/84-filme-cu-fotbal-american.html Link-urile directe ale filmelor catre imdb

georgebz
26th August 2008, 23:10
Mai Sunt Destule Filme Interesante Pe Care Nu Le-ai Trecut Acolo :)

Zabriskie
3rd September 2008, 12:43
Collin Farrell Qb http://www.imdb.com/media/rm945986304/tt0482572

georgebz
4th September 2008, 17:01
a aparut America's Game 2007 cu NY Giants :)

A.k.a
4th September 2008, 18:47
Acuma il iau si eu. Numa un seeder deocamdata

Bronco
4th September 2008, 22:05
L-am luat, l-am vazut...e super...amuzant, si mi-a adus aminte de unul din cele mai frumoase SuperBowls ever!!! :great:

georgebz
30th October 2008, 21:03
The Express ( http://www.imdb.com/title/tt0469903/ ) - despre Ernie Davis , primul castigator de culoare al trofeului Heisman )

calitatea este acceptabila ( http://www.imagehosting.ro/images/din6suhii5xetsg9g03b.png )

torrentul aste atasat ;)

campuscodi
31st October 2008, 01:31
L-am vazut. Isi merita toti banii.... sper sa ruleze si la cinema-city in iasi sa ma pot bucura intr-un mediu profesionist de film.

Zabriskie
4th December 2008, 14:25
LOL http://sports.espn.go.com/nfl/news/story?id=3738697

http://www.imdb.com/title/tt0923771/

campuscodi
4th December 2008, 15:22
se face un film dupa tantalaul de ryan leaf :)))))))

brettfavre
6th December 2008, 08:32
Nu este asa QB ce a tipat la un jurnalist si cand si-a cerut scuze a mototoli hartia si a aruncat-o in papucii din vestiar, apoi a facut o fata din aia de idiot fortat sa isi ceara scuze ?

Era parca si prin nfl top 10 draft busts.

campuscodi
6th December 2008, 08:42
http://www.portfolio.com/views/columns/the-windup/2008/09/05/Ryan-Leafs-NFL-Draft-Bust

http://www.freerepublic.com/focus/f-chat/1385168/posts

Zabriskie
5th March 2009, 15:42
http://www.imdb.com/title/tt0068315/


edit: l-am gasit pe isohunt (http://isohunt.com/torrent_details/53306544/Brian%27s+Song?tab=summary)

georgebz
5th March 2009, 16:27
pe asta l-am gasit si eu de ceva vreme .. varianta noua nu o gasesc nicaieri

Sinisther
31st March 2009, 10:41
E oficial..... Inca doua sezoane de Friday Night Lights


GO PANTHERS/LIONS !!!!!:yeah:

Zabriskie
31st March 2009, 13:21
lol, cam caterinca. era misto daca il lasau asa, dar ma asteptam sa mai continue dupa ce au aburit-o la greu cu personajele, unele zici ca sunt la liceu de vreo 5-6 ani. Acum banuiesc ca trebuie sa bage alte personaje si sa o ia de la inceput. Daca nu era cu fotbal probabil ca nu m-as mai fi uitat la continuare. :D
Ah si ma mai enerveaza la culme tehnica de filmare al lui Berg cu idiotenia aia de shaky cam.

A.k.a
8th April 2009, 12:12
Am vazut The Program, iar acum ma uit la Necessary Roughness. Mi-a placut The Program, l-ati vazut?

r0bby
8th April 2009, 19:35
In film joaca si un steroid freak care e DE,numele lui parca era Latimer?:D

A.k.a
8th April 2009, 22:39
Da, tipul joaca si in Any Given Sunday

georgebz
30th June 2009, 20:20
se pare ca am mai gasit unul din fileme pe care le cautam de mult : http://btjunkie.org/torrent/North-Dallas-Forty-1979-Nick-Nolte-Mac-Davis/44322df0a2d99ab4a57c890768c9b88d58d8bb860ecf ( acum am dat sa il downloadez , o sa va anunt daca e bun :D )

http://www.imdb.com/title/tt0079640/

georgebz
30th June 2009, 20:28
Parca Sinisther intreba de acest film : http://btjunkie.org/torrent/Knute-Rockne-All-American-1940/39525462c8d1ddeed398b789b1e0e9de6ae85dd10e6e

si am mai gasit pe acesta : http://btjunkie.org/torrent/Jim-Thorpe-All-American-avi/44959c506e8afe93010124d1713ee26a616a9f9702eb

campuscodi
30th June 2009, 21:44
Eu caut History of the Cleveland Browns de ceva timp dar nu gasesc nicaieri.

Oricum stau si copii history of the colts, redskins si jets pe TYT de 9 luni :))) tot nu se mai termina.

georgebz
9th September 2009, 11:26
vreun fan al desenelor animate japoneze ( manga ) ?

am gasit un serial cu fotbal american :) : Eyeshield 21

pe situl asta gasiti mai multe detalii , si episoadele pentru a le downloada : http://www.deimonhigh.com

Cateva secvente : http://www.youtube.com/watch?v=2G3au51Iieg&feature=related

A.k.a
9th September 2009, 12:53
Da, stiam de mult de el, dar nu am rabdare de asa ceva :P. Stilul ala absurd, cum lungesc orice, cred ca intr-un episod efectueaza un play

campuscodi
9th September 2009, 14:39
hai las-o in papusoi....

cred ca a depasit 40 de aparatori intr-un singur run :))))))))

parca ma uit iar la holly e Benji sau Captain Tsubasa cum s-o fi chemand ala cu fotbal :))

campuscodi
22nd September 2009, 12:52
Saptamana asta se lanseaza serialul de comedie cu Michael Strahan. Brothers http://www.imdb.com/title/tt1441106/

jean_dea
26th September 2009, 02:59
Caut si eu un film despre fotbal american in care este vorba de o orchestra instrumentala frate care se bate la un campionat intre scoli sau campionat national.Au de toate tobe,tromboane,trompete si toate ce trebuie la o orchestra,va multumesc Jean.

georgebz
26th September 2009, 07:29
Drumline - http://www.imdb.com/title/tt0303933/

frumos filmul , l-am vazut si eu de 2 ori :)

campuscodi
29th September 2009, 14:32
http://www.nfl.com/videos/nfl-videos/09000d5d813014eb/Full-Color-Football-History-of-the-AFL

Hello beautifull !

O noua bijuterie de documentar scoasa de NFL Films :no1

A.k.a
29th September 2009, 19:44
Pai sunt deja de ceva tinp primele 2 episoade pe tyt

damario
19th October 2009, 17:05
a.k.a. ai sa imi dai si mie o subtitrare la necessary roughness?10x

campuscodi
27th October 2009, 23:32
abia am vazut small potatos, who killed the usfl
foarte interesant documentarul

il_dotore
29th October 2009, 18:51
The Express... film foarte bun... merita vazut

campuscodi
29th October 2009, 19:12
SUNDAY NIGHT LIGHTS

season 4 is out :D

http://leech.tenyardtorrents.com/details.php?id=7596

dumboss_yo
29th October 2009, 21:02
Cine imi poate spune si mie cum e serialul asta Friday Night Lights, daca merita sa m-apuc sa il vizionez (de la S01E01) si de unde l-as putea descarca pe tot ?

campuscodi
29th October 2009, 21:14
eu i-am dat un 10 pe imdb :D

dumboss_yo
29th October 2009, 21:22
Inseamna ca esti mare fan. Poti sa imi zici si mie in cateva randuri care e treaba in serial si de unde il pot lua ?
Ca daca ma convingi si ma apuc sa il vad, vreau sa il vad de la primul episod in sezonul 1..

georgebz
30th October 2009, 02:15
http://www.tv.com/friday-night-lights/show/58137/summary.html

dumboss_yo
30th October 2009, 09:09
Multumesc mult. Sper sa gasesc de unde sa il downloadez si sa ma uit cand am timp.

A.k.a
30th October 2009, 13:54
The blind side http://www.imdb.com/title/tt0878804/

Sinisther
30th October 2009, 14:12
eu is curios cum o sa mearga mai departe serialul asta fara Minka Kelly si Adrianne Palicki .... ok...Kyle Chandler si Taylor Kitsch joaca bine...dar fara ele e o lipsa serioasa de "hot chicks" in serial...si nu am chef de un 24/7 sausage fest

Sinisther
30th October 2009, 22:23
Am vazut si eu primul episod din Sez 4 ... decent....inca mai are ceva in el serialul asta...chiar m-a surprins pozitiv cand l-am vazut pe Nnamadi Asomugha

Melcyah
1st November 2009, 21:39
Apare Blind Spot :D

campuscodi
2nd November 2009, 16:44
a vazut careva "the league" ?

merge ?

Sinisther
2nd November 2009, 22:48
Cantecelul de la mijloc e tare...si trade-ul pt Adrian Peterson o fost bine gandit :D

Zabriskie
11th November 2009, 23:25
Inca putin pana se lanseaza The Blind Side, ce repede s-au miscat, cartea de abia are 2-3 ani. A first round pick does that apparently.

campuscodi
12th November 2009, 09:44
Daca joaca Sandra Bullock in el.

il_dotore
12th November 2009, 13:53
O subtitrare pt Rudy imi poate da si mie cineva...pls....

georgebz
12th November 2009, 13:59
eu am una .. dar in engleza :)

georgebz
24th November 2009, 20:58
Inca putin pana se lanseaza The Blind Side, ce repede s-au miscat, cartea de abia are 2-3 ani. A first round pick does that apparently.

a aparut versiunea CAM pe torrenti

Bronco
1st December 2009, 22:28
Pe ProCinema, acum, REZERVELE cu Gene Hackman si Keanu Reeves... O comedie draguta...

UFO
1st December 2009, 23:34
:D ce seamana uniformele astora cu throwbacks-urile de la Pats!

UFO
2nd December 2009, 00:18
pff... n-am vazut atatea "elicoptere" nici la parada de ziua nationala cate am vazut in filmul asta.... :)) always fun to watch

campuscodi
2nd December 2009, 08:35
stii ca filmul asta a fost inspirat de greva din '87, cand "echipa de rezerve" a celor de la Redskins au invins echipa principala de la Cowboys.... asa ca poti sa te uiti la acel meci sa vezi varianta ne-elicopterizata

UFO
9th December 2009, 03:17
a iPlay a aparut the Blindside DVD screener la o calitate foarte ok pentru cei care doresc sa il vada !

UFO
9th December 2009, 12:25
super film.... iar faptul ca se bazeaza pe o poveste reala nu face decat sa adauge la frumusetea lui....

secventa cu antrenamentul si cea urmatoare cu meciul sunt printre cele mai bune din filme pe care le-am vazut in ultima vreme... Sandra Bullok a reusit cu acel mini discurs (chiar daca vorbeste in alti termeni :)) - cum ar fi "Umpa Lumpa" :)) sa se ridice spre acelasi nivel cu Al pacino si inchii lui :D :D
loved this movie.

glumaproasta
9th December 2009, 13:27
l-am vazut si eu
sper sa intre in cursa pt oscaruri
are cu ce

georgebz
9th December 2009, 20:39
sincer , pe mine m-a dezamagit ... asta poate si pentru ca sunt un "devorator" de filme si am asteptari destul de mari de fiecare data cand vizionez un film ... povestea in sine este intr-adevar impresionanta avand in vedera ca e inspirata dintr-un caz real , dar cam atat . daca ati vazut trailerul este ca si cand ati fi vazut filmul :P

Zabriskie
13th December 2009, 15:22
http://www.imdb.com/title/tt1408430/

Episodul de aseara a fost despre The U din anii 80.

A.k.a
13th December 2009, 16:24
De unde l-ai luat?

Zabriskie
13th December 2009, 16:31
Nu l-am vazut. Daca stiam ca e ma uitam live azi-noapte. trebuie sa apara zilele astea.

exodus
13th December 2009, 18:48
am vazut si eu blind side in varianta aia dvdscreener care se vede f bine. filmu e ok da nu-i material de oscar (nu ca asta ar da neaparat masura valorii unui film). n-are personaje, nerv si intorsaturi de situatie ca la braila ca sa-l califice. povestea-i frumoasa si se pliaza perfect pe segmentu family movies, de il poti vedea si cu soacra si cu ala micu, cu precadere de sarbatori. oricum tot respectul pt familia ai de l-a salvat pe micut. acu joaca in nfl si are o sora vitrega de-ti cam creste interesul pt joc.

dumboss_yo
13th December 2009, 21:22
oricum tot respectul pt familia ai de l-a salvat pe micut. acu joaca in nfl si are o sora vitrega de-ti cam creste interesul pt joc.

Heeeei, fara spoilere ! :no:

Zabriskie
13th December 2009, 21:23
Cine joaca pe sora-sa? Tin minte ca in ziua draftului a fost atractia zilei.

exodus
13th December 2009, 23:32
aia din film nu-i de interes decat daca esti pedobear. eu zic de aia reala, bine crescuta si majoreta de exceptie. pe tiparu blonde bimbo!

UFO
13th December 2009, 23:33
e draguta si tipa...dar "viata bate filmul" in ceea ce priveste acest aspect

UFO
16th December 2009, 20:21
viata din "spatele" imaginatiei hollywoodiene

http://www.nba.com/2009/news/features/shaun_powell/12/16/tuohy.christmas/index.html?ls=iref:nbahpt1

campuscodi
16th December 2009, 20:28
Sandra Bullock a fost nominalizata la un golden Globe pt rolul ei din The Blind Side

Melcyah
5th January 2010, 02:24
Si eu am vazut filmul azi in varianta DvD. Mi-a placut mult si imediat cum am vazut sfarsitul ca a fost luat de Ravens am mers sa verific pe siteul oficial :D O sa urmaresc acu meciul cu NE sa-l vad jucand live :D

Cum spuneam am fost sa il caut:

http://www.nfl.com/draft/2009/profiles/michael-oher?id=71419 <-- chiar are CV impresionant

Zabriskie
5th January 2010, 03:02
^nice find :D lol

georgebz
5th January 2010, 09:08
Big Fan - http://www.imdb.com/title/tt1228953/

pare interesant
Paul Aufiero, a hardcore New York Giants football fan, struggles to deal with the consequences when he is beaten up by his favorite player. :)

Zabriskie
5th January 2010, 13:24
sper ca nu e despre asta http://www.youtube.com/watch?v=0-6Tn0Ie-AQ :D