PDA

View Full Version : Etapa 22: FC Arges - CFR Cluj



ADelPiero
24th April 2005, 22:17
Miercuri, 27 aprilie 2005: FC Arges - CFR Cluj, ora 17:00, Telesport
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

esku
24th April 2005, 23:36
Argesul nu va avea probleme cu Clujul :evil: ...... Eu cred ca meciul se va termina 2-0 sau 3-0 :yeah: .....Orikum defensiva asezata f bine de Cartu nu va primi gol (doar dak nu se va trezi vreunu k preda sa dea pasa la adversar :rosu: ) Argesul nu are voie sa piarda nici un punct pe teren propriu ....... ne asteapta meciuri f grele akasa cu Dinamo Rapid shi Poli Timisoara, dar sper sa mai aducem puncte shi din deplasare, unde am dovedit k nu stim doar sa ne aparam ci sa si atacam (de vazut prima repriza a meciului Steaua-Fc Arges /hello ,dar shi meciurile cu Otelu, cu Timisoara, cu Craiova ) Concluzia este k Fc Arges nu se va impiedica de CFR Cluj..... :evil:

DD-Viola
25th April 2005, 01:36
...Un meci echilibrat ca forte si valoare care s-ar putea termina la egalitate , ..totusi un plus pentru atacul clujenilor , Haide CFR !

Tristan
25th April 2005, 11:07
La forma demonstrata de FC Arges in acest retur, CFR este victima sigura la Pitesti, mai ales ca ardelenii sunt departe de forma aratata in tur in deplasare. Va fi un meci disputat, dar sunt convins ca linia de mijloc a noastra va impune ritmul si va controla jocul cu autoritate. Pana acum in acest retur toate echipele au venit la Pitesti sa se baricadeze si sa inghete jocul, sperand la un 0-0. Sunt convins ca nici CFR nu va face exceptie, mai ales ca trebuie sa recupereze punctele cu Craiova. Dar mai sunt convins ca, la forma in care e, Tanasa nu poate sa aiba 2 etape consecutive in care sa nu marcheze.

TZEFERU
25th April 2005, 20:50
Daca jucam la Pitesti cum am jucat pina acum in deplasare...sintem ca "fasolea". Io numa pot sa sper ca macar jumate din retur vom juca macar ca si in tur. Sper si io 15% la un egal...am voie?

fia
25th April 2005, 20:50
Cred ca bate Argesul.

roxana_cj
25th April 2005, 21:21
Sa castige cei mai buni!
Sa mor io daca ma intereseaza cine castiga atata timp cat arbitrajul e corect! Ca astia ne-au cam "tuns" in ultimul timp! Normal ca as vrea sa castige ai nostri! Si voi fi cu sufletul alaturi de baieti!
CFR ALE!

Angelina Jolie
25th April 2005, 22:34
Macar un punct sa scoatem, dar nu prea cred.
SUNDA DU-TE ACASA si IA SI SARBII CU TINE!!!
FORZA CFR si ASESOFT PLOIESTI!!!

Catalanul
25th April 2005, 22:42
din pacate rezultatele clujului din ultimele etape nu ma lasa sa merg pe o victorie a CFR-istilor :( in urma unui meci echilibrat probabil argeshul va castiga :rolleyes:

Tristan
26th April 2005, 00:23
roxana_cj! Daca si in meciul cu noi iti e frica de arbitraj, apoi iti e frica degeaba. Pai pe noi nu neaparat ca ne-au dezavantajat arbitrii, dar oricum nici nu ne-au fost prieteni returul asta. Asa cum am spus, voi sunteti departe de forma din tur, iar la noi nu mai este Moldovan /hello maestrul rezultatelor penibile acasa. Sper sa va placa Pitestiul, atat de mult cat imi place mie Clujul. :ok:

ADelPiero
26th April 2005, 00:48
imi doresc sa bata CLujul ... 1-2 scor final ;)

cokko20
26th April 2005, 06:21
nu o sa avem probleme cu ei ca dupa esecul cu steaua..... va batem cu 2-0. Sper ca Vintila sa apere in meciul asta. forza Viola

Am de dat si eu un :rosu: pt Preda cred ca il merita :ciocan:

Vintila super Vintila

Viola E Basta

SORENSEN
26th April 2005, 11:38
1 solist ,dupa cum au jucat in Ghencea ,dc nu gafeaza Preda :evil:

Virus
26th April 2005, 12:59
Sunt convins ca putem lua puncte la Pitesti! Acuma ramane de vazut daca luam 1 sau 3.
HAI SUNDA! FORTZA CFR!!!

Tristan
26th April 2005, 13:19
Virus, convingerea ta are si o justificare asa, sau numai pur si simplu esti convins? :rolleyes: Poate nu ai vazut cum jucati in deplasare in acest retur. Sigur ca e dreptul tau sa speri, dar de la a spera la a fi convins... e un pas enorm pe care nu stiu daca jocul vostru, dar mai ales al nostru, te indreptatesc sa-l faci.

gica
26th April 2005, 17:41
Conducerea cfr-stilor a ridicat tonul,aratandu-si nemultumirea fata de jocul aratat in acest retur,amenintand cu remanieri masive din noul campionat.Cred ca aceasta poate sa reprezinte un imbold suficient pentru jucatori pentru a recastiga pozitia si jocul din prima parte a campionatului!Prin urmare mizez pe o victorie a CFR-lui.

roxana_cj
26th April 2005, 18:52
roxana_cj! Daca si in meciul cu noi iti e frica de arbitraj, apoi iti e frica degeaba. : Mi-e frica de arbitraj la orice meci! Pentru ca in ultimele meciuri am fost furati cam ca in codru! In rest sa castige cei mai buni! Sper ca mai buni sa fie CFR-istii! :)

pashpa
26th April 2005, 18:58
Dupa cum o arata clasamentul, CFR e mai buna, dar pe teren realitatea cred ca va fi alta.Asteptam sa vedem daca voi fi contrazis.

Clau_Man
26th April 2005, 19:07
Argesul va castiga daca nu va irosi ocaziile pe care si le va crea. Orice ar fi trebuie recunoscut faptul ca echipa joaca altceva de cand a venit domnul Cartu aici. Stau mai bine in tren isi creeaza destule ocazii de poarta totul e sa nu gresim nepermis de mult la finalizare. Sper ca Tanasa sa isi confirme forma buna aratata in acest retur si sa marcheze. De remarcat ca este primul meci in acest retur pe care Cartu este nevoit sa il abordezi cu un alt cuplu de atacanti deoarece Bilasco este suspendat.
Ultras Viola va fi in peluza si va purta echipa catre o noua victorie!!


VIOLA E BASTA !!!
/hello /hello /hello /hello /hello /hello

esku
26th April 2005, 20:17
Sunt convins ca putem lua puncte la Pitesti! Acuma ramane de vazut daca luam 1 sau 3.
HAI SUNDA! FORTZA CFR!!!

Esti prea optimist Virus ........tu prinzi acolo la Cluj Antena 1???? :D Nu de alta dar ma gandeam k nu ai avut unde sa vezi meciul Steaua - Fc Arges. In prima repriza Steaua nu prea a trecut de apararea noastra, iar noi am avut o gramada de suturi pe poarta....(cam cate avetzi voi in toata istoria intalnirilor cu Steaua :evil: ). In cea de-a doua repriza dak nu gafa preda :rosu: shi arbitrul vedea faultul clar al lui Paraschiv la Danciu, scoteam 100% un rezultat de egalitate! Mai cunosc eu vreo 2-3 k tine care se laudau k vor lua toate cele 3 puncte la Pitesti :headbang: , dar din pakate pt ei au luat 3 dar nu puncte ci GOLURI :happy :happy !!!

TZEFERU
26th April 2005, 20:45
Marginean si Dan Florin nu joaca, Oncica nu mai are chef...., altii prin baruri....Turcu nu mai poate alerga decit o repriza, Roszel...parca nu isi mai revine, Anca e si el "firav" si mai mult "primavaratec"...iar altii sint "greoi" din fire....na ce sa spun...asa mergem in Pitesti sa jucam cu o echipa "sirmoasa".
Dar nu putem fi corupti si tot cu CFR tinem si la greu.

Asa ca HAI CFRuuuu!!!!

Tristan
26th April 2005, 21:04
Mi-e frica de arbitraj la orice meci! Pentru ca in ultimele meciuri am fost furati cam ca in codru! In rest sa castige cei mai buni! Sper ca mai buni sa fie CFR-istii! :)

Si eu sper sa castige cei mai buni si la final sa ne bucuram noi /hello Cu Steaua chiar meritam un egal, asa ca maine sigur ne vom razbuna. Poate debuteaza si Costescu la noi (Daca Bilasco e suspendat). Si cu furtul ca in codru fii serioasa ca Balaj v-a iertat sambata de 11 m clar. Daca tot e de arbitraje noi ar trebui sa ne plangem pentru ca la faza primului gol al Stelei au fost 2 infractiuni la care arbitrul a inchis ochii :ciocan:

Angelina Jolie
27th April 2005, 17:53
la pauza: FC Arges - CFR CLUJ 2-0. Se pare ca din nou am mers doar in vizita, nu atacam deloc. Sper sa reducem totusi din handicap. HAI CFR!!!!

Tristan
27th April 2005, 19:35
2-0 este un rezultat normal pentru ceea ce au aratat cele 2 echipe in retur. Ce gol a dat Dica!!!!!!!!!!!!!! Am vazut rezumatul la tv. A fost un sut de la 30 de metrii LA VINCLU Oricum noi jucam altceva decat in tur. CFR aveti grija ca o luati la vale si interesele pentru salvarea craiovei sunt destul de mari. Sa nu picati voi. Nu de alta dar as vrea sa vad si la toamna pe Argesul la Cluj :) .

be@
27th April 2005, 20:00
Felicitari Arges,si aveti grija ca oltenii astea vor sa v-il ia pe Cartu!

esku
27th April 2005, 21:18
Bv baietzi /hello !!! Ce gol superb a dat Emil Dica!!! Din nou un joc bun prestat de echipa noastra! Se pare k ne-am revenit, dar ne asteapta meciuri foarte grele akasa cu Rapid, Dinamo, Timisoara, avem o deplasare foarte grea la National de unde speram sa scoatem macar un rezultat de egalitate. Sunt constient ca va fi f greu dar noi vom incerca. OLTENILOR.....LASATZI-L PE CARTZU LA PITESTI!!!!

ultravioletcanada
27th April 2005, 21:23
Felicitari Arges,si aveti grija ca oltenii astea vor sa v-il ia pe Cartu!pai ce sa faca cu el in B :P

Vulturul
27th April 2005, 22:02
Felicitari baieti...Se vede ca se poate..In sfarsit Cartu incepe sa-si impuna tactica.Sper intr-un joc bun la national si poate ne intoarcem si cu ceva puncte de acola...

ADelPiero
28th April 2005, 01:40
de remarcat in acest meci , a fost .... comportamentul lui Cartu ... o fi el antrenor bun, dar la vocabular e varza ... merita un :rosu: direct !

felicitari arges pentru victorie...

E_C_D
28th April 2005, 07:30
bine argesu :)
aproape salvati dar atentie la meciurile cu dinamo si rapid
nu as vrea sa le pierdem inainte de a intra pe teren cum s-a mai intamplat
sorin cartu se vede ca e antrenor 12 puncte in 7 etape e ceva /hello .
cfr e adormita dupa tur si se vede ca nici bataia de la vecinii de oras nu i-a trezit

King of Hell
28th April 2005, 07:36
Paskani va face remanier serioase la vara, cand echipa va fi in B. :D