PDA

View Full Version : HCM Constanta - RK Zagreb



resita
12th December 2006, 14:09
HCM Constanta va intalni in sferturi formatia croata RK Zagreb. Meciurile au loc in data de 24.-25.02.07 turul si 03.-04.03.07 returul

dan
12th December 2006, 15:07
cu astia a jucat si steaua in challenge cup?

sk8t3rool
12th December 2006, 15:30
un adversar accesibil...pana in vara se vor face multe schimbari la echipa...sa speram k se va schimba shi conducerea.... :no: :no: :rosu: Jos cu burtosii

alex-hcm
12th December 2006, 17:36
e a jucat steaua.. Stelistii au jucat cu o echipa mult sub RK ZAGREB. Ar vrea multe echipe din tara sa joace cu aceasta mare echipa din EUROPA. Insa tot Constanta are privilegiul de a juca si de ce nu de a produce surpriza pt ca tre sa recunoastem croatii sunt tari. Au castigat cupa campionilor de 2 ori si sa mai amintitm ca croatia e campioana olimpica.

resita
12th December 2006, 17:49
la RK Zagreb joaca si romanul Jurca Rares Lucian. :o:

GoPens
13th December 2006, 12:49
in cupa mai sunt inca Ademar Leon si Hamburg. nu-i RK Zagreb cel mai naspa adversar.

DAN77
13th December 2006, 15:35
Adversar foarte greu, sanse mici de calificare, in conditiile in care nu se cumpara urgent interi stanga de valoare. E de ajuns sa vezi cine e portarul lor si ce ghinion au avut anul asta in liga (au ratat calificarea dintr-un singur motiv: calendarul competitional - Flensburg a mers deja calificata si nemotivata la rusi, in ultimul meci). era o echipa de evitat, parerea mea este ca drumul HCM-ului a ajuns la capat

monyka
14th December 2006, 11:14
Speranta moare ultima!!!:)
Cred k vor mai aduce cativa jucatori si pana la meci baietii vor fi pregatiti...
Fortza Hcm!!!!:yeah::yeah::yeah:

sk8t3rool
15th December 2006, 18:26
dupa turneele de pregatire facute in iarna... hcm va arata altfel...o sa vedeti...vom trece de RK zagreb!!! 100%/hello

alex-hcm
18th January 2007, 00:03
Meciul tur va avea loc la Constanta duminica , 25 februarie, de la ora 11, dupa cum anunta site-ul federatiei europene de handbal. Arbitreaza cuplul Kenneth Abrahamsen/Arne Kristiansen ambii din Norvegia. Observator va fii georgianul Tamaz Tevzadze. Asadar avem arbitrii seriosi numai noi sa jucam bine si sa ii batem bine pe croati pt a lua un avans linistitor inca din meciul tur. Forzza HCM CONSTANTA!

alex-hcm
19th February 2007, 22:04
De luni s-au pus in vanzare bilete pentru meciul HCM-RK ZAGREB . Un bilet costa 10 RON. Cumparati cat mai repede ca pe miercuri-joi nu cred ca vei mai gasi.

lucian_iasi
19th February 2007, 22:16
Va fi un meci foarte greu ptr HCM...dar poate vor produce surpriza :ok: :ok:

CrAzY92
21st February 2007, 20:51
pfff ii bate HCM :D

Laur_Farul
24th February 2007, 01:35
HCM Constanța - RK Zagreb, în sferturile Cupei Cupelor la handbal masculin

„Calificarea va aparține celui mai inspirat’’


Duminică, de la ora 11, Sala Sporturilor găzduiește partida dintre HCM Constanța și RK Zagreb, contând pentru sferturile de finală ale Cupei Cupelor la handbal masculin. Este prima manșă a confruntării, iar dublul duel (returul - peste o săptămână) se anunță echilibrat.



Sporul de spectaculozitate provine și din faptul că, deși se confruntă în a doua competiție a Europei, protagonistele vin din faza grupelor din Liga Campionilor, unde s-au clasat pe poziția a treia.

În varianta antrenorului HCM-ului, Lucian Râșniță, accesul în semifinale se va decide abia după cea de-a doua confruntare. „Calificarea va aparține celui mai inspirat, mai în formă în zilele respective. Fiecare echipă are atu-urile sale, depinde doar de ceea ce se întâmplă în teren. I-am urmărit pe înregistrări video, îi cunoaștem foarte bine, dar există și reciproca. Am aflat că Rareș Jurcă (n.r. - jucătorul român care evoluează la Zagreb) și-a cumpărat antenă de satelit și ne-a văzut ultimele evoluții, așa că și ei știu tot ce trebuie despre noi“.

În lotul constănțenilor, sunt ceva probleme de efectiv. Aleksandar Adzic, Laurențiu Toma și Ognjen Kajganic acuză probleme medicale, dar se speră că, până la ora disputei, să fie recuperați. Arbitrează brigada Abramsen / Kristiansen (Ungaria).



Biletele costă 10 lei

Și la acest meci, se scontează pe un public numeros, căpitanul Ionuț Stănescu declarând chiar că „așa de mult ne-am obișnuit cu suporterii că nici nu jucăm bine dacă ei nu umplu tribunele“. Tocmai pentru a nu fi probleme, jandarmii vor fi în număr de o sută, cu atât cu cât oaspeții au anunțat și ei că vor fi însoțiți de 30 de fani.

Biletul costă 10 lei, iar accesul în sală se va face de la ora 9. În pauză, cum a devenit o tradiție, se va desfășura o tombolă, premiile constând în piese de echipament cu însemnele clubului.

resita
25th February 2007, 11:43
La pauza
HCM Constanta - RK Zagreb 10-11

Quartz@nu
25th February 2007, 14:58
HCM Constanta - RK Zagreb 26-28 :angry: final

sk8t3rool
25th February 2007, 15:08
off..:( stiu k puteam mai mult....:headbang: pacat...mare pacat:no:

kerosene
25th February 2007, 18:07
Batem in retur 26-30 si ne calificam :ok:

Laur_Farul
26th February 2007, 09:32
Râșniță: „Atât putem pe plan internațional“

Antrenorul HCM-ului, Lucian Râșniță, a declarat, la conferința de presă organizată după meci, că, deocamdată, atât se poate face pe plan internațional.

„Știam că Zagreb-ul este o echipă pragmatică, iar jucătorii săi au calități deosebite. Au un joc specific echipelor nordice și nu întâmplător i-am comparat cu cei de la THW Kiel. Noi am jucat imprecis, am pierdut numeroase mingi din cauza greșelilor tehnice și, astfel, am ușurat mult misiunea adversarului. Deocamdată, atât putem pe plan internațional. Trebuie să schimbăm mentalitatea, începând cu echipele de juniori“, a afirmat tehnicianul constănțean.

La rândul său, căpitanul HCM-ului, portarul Ionuț Stănescu, a afirmat că sunt puține șanse de a întoarce rezultatul la Zagreb.

„Era o partidă pe care cred că o puteam câștiga. Dacă învingeam măcar cu un gol, ar fi fost perfect. Așa, sunt puține șanse de a întoarce rezultatul la Zagreb, mai ales că vom întâlni cu siguranță o atmosferă ostilă“, a apreciat handbalistul.

Sursa : Cuget Liber

Elphax
26th February 2007, 10:20
nu se califica ... :(

Kooler
26th February 2007, 14:19
NU stiu de ce nu cred in sansa lor, eu zic ca se poate intoarce rezultatul.

bestiuta
26th February 2007, 15:19
se poate intoarce jocul daca joaca bine ca zagreb nu ii o echipa de nebatut
daca jucatorii fiecare din jucatorii nostrii faceau cu o greseala mai putin se castiga lejer meciu
si pt domnul Rasnita:se poate mai mult pe plan international
dorinta mai mare de joc trebe la constanta

sk8t3rool
26th February 2007, 17:35
:cool: speranta moare ultima :cool:

monyka
27th February 2007, 19:06
bate Hcm!!!!!!!!!!:ok:

alex-hcm
28th February 2007, 01:03
castigam... asa cum am batut la skjern anul trecut cand nimeni nu se astepta tot prin perioada asta

krydo
4th March 2007, 00:40
Sa speram ca HCM-ul va invinge...sa nu uitam ca in ultimii 2 ani de cupe europene...in ultimele doua dueluri romano-croate noi an avut castig de cauza! :) Steaua i-a scos pe Avram Medvescak anul trecut, iar Resita i-a scos anul asta pe Osijek Electromodul (ambele in Challenge Cup) asa ca avem un usor ascendent moral...:D
Hai HCM...fa-i pe toti mandrii! (mai putin pe croati...) :P

lucian_iasi
4th March 2007, 00:48
Greu de crezut ca va castiga constanta,mai ales dupa meciul pierdut cu steaua

resita
5th March 2007, 08:23
HCM Constanta a parasit Cupa Cupelor

În manșa a doua a sferturilor de finală ale Cupei Cupelor la handbal masculin, RK Zagreb a învins cu 31-29 pe HCM Constanța iar formația noastră a părăsit competiția.

Cele două formații au repetat practic istoria meciului tur, croații de la Zagreb dominând copios și returul până spre final când HCM S-a apropiat dar nu îndeajuns de mult.

După 26-28 acasă, constănțenii au cedat la Zagreb tot la două goluri diferență, 29-31, după un meci în care echipa din Zagreb conducea la pauză cu un scor clar, 18-11.

Cu un portar, Rudi Stănescu, în formă mare dar cu numeroase greșeli individuale, mai ales în faza de atac și contraatac, Constanța nu a rezistat și a cedat în fața unui adversar care își propune pentru sezonul viitor un buget de peste 7.000.000 euro.

Astfel, România rămâne în semifinalele cupelor europene la handbal masculin cu o singură echipă, UCM Reșița, ajunsă în penultimul act al semifinalelor Cupei Challenge.
sursa onlinesport.

Cato_CTA
5th March 2007, 13:20
HCM

Kooler
5th March 2007, 19:00
Nu mi-a placut cum au tratat ambele meciuri. Non-combat, mai s-a cred ca a fost blat. Nu stiu si nu vreau s-a acuz pe nimeni dar parca la alte meciuri se miscau mai repede.

resita
5th March 2007, 20:58
in meciul asta poate si-a spus cuvantul si oboseala. sa nu uitam ca hcm a avut un meci dificil joi in campionat la care se adauga deplasarea pana la Zagreb.