PDA

View Full Version : Transferuri din iarna



*Coco*
11th December 2006, 20:25
Stefan Stoica are in vizor doi jucatori: un portughez (Juan Paiba) si un altul din Zimbabwe (Noel Kasake).

Adrian Mititelu doreste, insa, o mutare surpriza. Readucerea in Banie a lui Jeremy Njock, o revenire ce ar putea avea loc in urmatoarele zile. Njock joaca la Brest si nu este multumit de conditii, Mititelu propunandu-i un contract mai avantajos si locul de titular

Jus7M3
12th December 2006, 01:46
o surpriza neplacuta mutarea asta cu n`jock ... in primu rand ca eu cred ca nu e cine stie ce jucator n`jock asta .. in al 2-lea rand ne-a mai lasat odata cu c**u in balta plecand pur si simplu` de la echipa .. nu cred ca mai avem nevoie de "fitele" lui la Craiova !!

sonty
12th December 2006, 06:49
in plus nici mare jucator nu e. tre' sa pice mingea pe el, sa bata vreo doi fundasi si apoi sa se fereasca portarul de minge ca sa dea gol. pe astia mici ca dina, parvu si chiar si baird i-am vazut ca stiu sa vina sa-si si ia mingi si sa ajute in aparare. astia se integreaza in echipa, njock nu.

*Coco*
12th December 2006, 10:04
Decat moldoveanu de Balba care costa si o caruta de bani mai bine sa vina Jeremy:ok:

the lion king
12th December 2006, 10:12
Balba?ce sa facem frate cu el?lasati-ma cu moldovenii aia stelisti....n-are ce cauta la Craiova.ala pune botu la bani si tranteste meciuri,ce incredere ai in el?Afara cu el.

*Coco*
12th December 2006, 10:40
Jeremie Njock este dorit de “Stiinta”

UNIV. CRAIOVA Antrenorul Stefan Stoica îi va transfera în aceasta iarna pe Noel Kasake, mijlocas de 26 de ani, din Zimbabwe, aflat sub contract cu EN Paralimni, si pe portughezul de 23 de ani Joao Paiva, de la Apollon Limasol. Un alt jucator pe care Adrian Mititelu a declarat în dese rânduri ca-l vrea este camerunezul Njock. In prezent atacantul este suparat ca echipa din Liga a II-a franceza, Brest, unde evolueaza, nu-l foloseste, iar Mititelu i-a propus postul de titular si un contract pe masura.

nr.zece
12th December 2006, 11:21
tot mititelus a declarat ca nu-l intereseaza jeremy

Jus7M3
12th December 2006, 15:56
mie personal nu prea imi place gandirea asta .. "decat ala mai bine alalalt" .. dc trebuie sa alegem tot timpu` intre 2 rele .. in cazul acesta balba si n`jock .. 4 jucatori maxim trebuie adusi la echipa .. dar 4 jucatori de certa valoare nu ca n'jock sau balba .. decizia pana la urma apartine lu` Fane Stoica .. el raspunde de rezultate !!

Kainsashiki
12th December 2006, 21:07
Stefan Stoica are in vizor doi jucatori: un portughez (Juan Paiba) si un altul din Zimbabwe (Noel Kasake).

Adrian Mititelu doreste, insa, o mutare surpriza. Readucerea in Banie a lui Jeremy Njock, o revenire ce ar putea avea loc in urmatoarele zile. Njock joaca la Brest si nu este multumit de conditii, Mititelu propunandu-i un contract mai avantajos si locul de titular


mare ******* Mititelu asta..pai ce randament sa mai dea Njock cand stie ca are locul de titular asigurat ? Sa vina si sa dea tot ce are mai bun daca vrea sa fie titular.

Mai bine mai aduce 2-3 copii talentati pt binele Stiintei

luciano_1644
12th December 2006, 22:01
Nu va mai luati dupa orice stire din ziare.Impresarul lui Njock isi freaca mainile vazand cum camerunezului sau,cota-i creste.Mititelu nu-l vrea la Craiova si bine face,deoarece a tinut sa plece acum 2 ani.De ce s-ar intoarce? Sa faca iar probleme? Sa se planga de frig? Trebuie sa avem incredere in Fane Stoica,el este in masura sa aduca jucatori,deoarece este principal si raspunde de rezultate.

inter
12th December 2006, 22:01
nici eu nu-l vad pe Njock in primul 11 ... basca ca nu mai spun ca vrea sa fie titular ... decat el mai bine Mc.Breen ... ca ala macar a invatat prin Scotia cum se da gol :D

hmmm.. ma si gandesc la un atac Baird ... Mc.Breen ... ar scoate sufletul din apararile adverse ..!

nr.zece
13th December 2006, 10:40
i-ar alerga pana s-ar plictisi aia ca poarta tot nu o gaseste niciunul

the lion king
13th December 2006, 11:18
si unde mai pui ca mai vine si Frasineanu,ala care declara ca pleaca de la Craiova ca nu vrea sa se plafoneze.Sa-l primim?Au ba?

nr.zece
13th December 2006, 11:58
nu vine
nu e stilul nostru sa anuntam prin ziare ce aducem
si in vara s-a cam incaierat cu mititelus, daca mai tii minte

the lion king
14th December 2006, 11:18
cica ar veni si Nikole Vasjilievic,fundasul echipei UTA.

inter
14th December 2006, 22:01
nici ala n-are ce cauta ... ce stie sa faca in afara de a repune "lung" mingea de la marginea terenului? ...

the lion king
16th December 2006, 09:26
cica englezul ala a inscris 22 de goluri in 24 de partide.ma intreb cate a inscris Baird?:headbang:

*Coco*
16th December 2006, 11:21
Pai Baird de cand a venit la noi daca a inscris 6 goluri e bine poate nici 6 nu a bagat:D
Daca il luam pe Easter ala ne`am scos
Uitati aici inca un gol de senzatie marcat de el pe cand era la Stockport:
http://video.google.co.uk/videoplay?docid=-8064997537422401318&q=jermaine+easter

nr.zece
16th December 2006, 15:54
ma abtin nu vreau sa ziceti ca am cobit
daca il ia pana in vara nu mai scot un cuvant despre mititelus

Lordliv
16th December 2006, 19:37
i se face prea mare publicitate ! mi e frica sa nu l pierdem! ( nu vreau sa cobesc)
il vedeau,il luau si pe urma anuntau! ( mititeii)
asa stilul nostru,facem galagie ,ce bun este, dar au dat altii mai mult!
dupa cum se misca ,merge pe jocul nostru actual!
SCOATE BANII MIGHTY!

Lordliv
17th December 2006, 09:19
wycombe joaca in league two,deci divizia a 4 a engleza!:yeah:
e bun si asta!/hello

nr.zece
17th December 2006, 10:20
asta spun si eu
niciodata nu am facut tam tam cu vreun jucator pe care il dorim
nimeni nu face de fapt, toata lumea negociaza in secret si abia dupa semnatura se spune in public
se face si transferul asta ca al lui radoi la real

nr.zece
17th December 2006, 23:27
http://www.editie.ro/getGalImg.php?picture_path=images/stiri/stire37313.jpg&w=250&h=167
Universitatea l-a achiziționat, pentru 450.000 de dolari, pe internaționalul de 22 de ani, din Sierra Leone, al echipei NEA Salamina. Este născut pe 19 mai 1984 și evoluează ca mijlocaș ofensiv, un fel de volant în spatele vârfurilor, descurcându-se la fel de bine în linia mediană și în atac. Decarul formației cipriote NEA Salamina a costat 450.000 de dolari, sumă care îl face pe Woobay cel mai scump jucător cumpărat vreodată de Universitatea, depășind cu mult tranzacțiile ce i-au implicat, în deceniul trecut, pe Radu Niculescu, Adrian Toader sau Cristi Chivu


http://www.editie.ro/mod.php?mod=video&idvideo=67
http://www.editie.ro/getGalImg.php?picture_path=images/stiri/stire37313.jpg&w=250&h=167

nr.zece
17th December 2006, 23:32
Woobay, prima achiziție a Științei

de Cosmin STAICU

Aparut in ziua de Luni 18 Decembrie 2006
• Universitatea l-a achiziționat, pentru 450.000 de dolari, pe internaționalul de 22 de ani, din Sierra Leone, al echipei NEA Salamina



Woobay este stângaci, are o explozie deosebită, tehnică în regim de viteză, iar eu sunt convins că va fi printre primii trei jucători din Liga I, indiferent dacă vorbim de români sau străini. Sunt sigur că îi va cuceri pe suporterii Universității încă din meciurile amicale.
Ștefan Stoica



Prima achiziție a Universității Craiova din iarna aceasta vine tocmai din Sierra Leone, via Cipru, și se numește Julius Gibrilla Woobay. Internațional al țării sale, fotbalistul este născut pe 19 mai 1984 și evoluează ca mijlocaș ofensiv, un fel de al doilea vârf, descurcându-se la fel de bine în linia mediană și în atac. Extrema formației cipriote NEA Salamina a costat 450.000 de dolari, sumă care îl face pe Woobay cel mai scump jucător cumpărat vreodată de Universitatea, depășind cu mult tranzacțiile ce i-au implicat, în deceniul trecut, pe Radu Niculescu, Adrian Toader sau Cristi Chivu. În realizarea imediată a transferului a contat foarte mult și faptul că Universitatea a consimțit să plătească toată suma într-o singură tranșă, imediat, spre deosebire de celelalte contracandidate în cursa pentru achiziționarea leonezului. De altfel, banii au luat deja de astăzi drumul Insulei Afroditei. Pentru aducerea lui Woobay în Bănie a insistat foarte mult antrenorul Universității, Ștefan Stoica. Leonezul a semnat pe patru ani și jumătate, iar miercuri va sosi în Craiova.
“Este un fotbalist care mi-a atras atenția de prima oară, cum am ajuns în Cipru, și am insistat pe lângă conducătorii Omoniei să-l ia atunci. Este stângaci, are o explozie deosebită, tehnică în regim de viteză, dă și goluri și are un caracter bun, ceea ce ne interesează foarte mult acum la Universitatea. Eu sunt convins că va fi printre cei mai buni jucători din Liga I, indiferent dacă vorbim de români sau străini. Sunt convins că Woobay îi va cuceri pe suporterii Universității încă din meciurile amicale. Nu cred că va avea probleme de adaptare”, a afirmat încrezător Fane Stoica.

Intrase pe fir Olympiakos Pireu



De serviciile leonezului erau interesate toate echipele de frunte din Cipru, inclusiv formația lui Ioan Andone, Omonia Nicosia, dar și campioana Greciei, Olympiakos Pireu. “Dacă Olympiakos nu avea problema legată de jucătorii extracomunitari, probabil nu mai reușeam să-l aducem la Craiova, pentru că i-ar fi făcut o ofertă mare. În schimb, formațiile din Cipru nu puteau plăti atâția bani deodată pentru el”, a dezvăluit Fane Stoica. Vitoria Guimaraes a fost foarte aproape de a-l achiziționa pe Woobay în primăvara trecută, dar în cele din urmă nu a căzut la înțelegere cu ciprioții.
Ioan Andone și-l dorea și el foarte mult pe Woobay, dar s-a lovit de o altă problemă. Președintele clubului NEA Salamina este cunoscut drept fan al Omoniei și se află într-un conflict permanent cu propriii suporteri, iar o tranzacție cu formația lui Ioan Andone ar fi declanșat o adevărată revoltă, ceva asemănător cu ce s-a întâmplat la Craiova în perioada Nețoiu, în cazul transferului lui Claudiu Niculescu la Dinamo. De altfel, la ultimul meci disputat de Salamina, 0-1 cu Apollon Limassol, întreg stadionul i-a scandat numele lui Woobay, conducerea clubului protestând împotriva vânzării vedetei locale.
NEA Salamina ocupă locul opt în prima ligă din Cipru, în care evoluează 14 echipe. În sezonul trecut, Woobay a fost al doilea golgheter al formației, cu 12 goluri, iar în actuala stagiune acesta a marcat de patru ori. La Salamina evoluează și un fost jucător de la Universitatea, Rapid și Dinamo, Mugur Bolohan. Cel mai celebru fotbalist din Sierra Leone este fostul jucător al lui Inter Milano și Monaco, Mohammed Kallon.



--------------------------------------------------------------------------------




«Abia aștept să batem Dinamo și Steaua!»



Woobay a probat deja tricoul Universității și va debuta oficial în primăvară



Reporter: Ești bucuros că ai semnat pentru Universitatea?
Julius Gibrilla Woobay: Sunt foarte fericit că am ajuns la Universitatea, am auzit că este o echipă bună. Nu știu foarte multe despre ea, dar învăț destul de repede și mă voi pune la punct cu toate amănuntele până când mă voi alătura noilor coechipieri.
Cum vezi viitorul tău la Craiova, ce speri să realizezi?
Sper în primul rând să mă impun în prima echipă, să facem treabă bună în retur și abia aștept să batem Dinamo și Steaua în campionat, pentru că am înțeles că este o mare rivalitate cu aceste echipe.
Ce le transmiți fanilor?
Le urez Crăciun fericit și toate cele bune acum, de sărbători. Le promit că voi încerca să fac tot ce pot când voi îmbrăca tricoul alb-albastru și sper să atingem performanțe înalte în cel mai scurt timp.

inter
17th December 2006, 23:41
de urmarit! ...
apropo ... ce pati mighty ... de dete toti banii odata? :D

TYPI-STIINTA
18th December 2006, 00:36
ooooo, a dat Mititelu bani pt echipa:D . e bun mijlocasul asta; e foarte rapid. Pt el s-au batut si Olympiakos Pireu, dar si Omonia Nicosia. Bravo Mititelu!!! Hai si cu alti jucatori la Stiinta!/hello

the lion king
18th December 2006, 09:37
oricum ,sunt sigur ca e peste ionescu si petarda aia de Dina.astia 2 rezerve.....al treilea va fi Baird....incepe curatenia ca nu se mai poate.BRAVO STOICA(nu mitittelu).

nr.zece
18th December 2006, 15:22
http://www.youtube.com/watch?v=KcHktyRub7M

montaj woobay

ASP
18th December 2006, 21:01
urat e sa mor.... macar sa-si faca treaba cum trebuie :)

the lion king
18th December 2006, 21:16
eu am incredere in el...stoica il stie demult.va convinge la craiova.o sa vedeti.asteptam si pe alalat"frumos" din zimbabwe...asake...sau cum s-o manca....:D :D

inter
18th December 2006, 21:31
goluri ca asta am dat si eu .. chiar mai de "efect" ... in fine .. o sti el Fane ceva!

*Coco*
18th December 2006, 22:08
Patronul oltenilor a anuntat astazi ca mai are nevoie de un atacant, dar unul „impins”, dupa ce l-a transferat pe leonezul Woobay. Pe lista craiovenilor se afla ieseanul Bilba, camerunezul Njock (foto) si galezul Ester.

Primul are insa sanse mici dupa ce iesenii au cerut un milion de euro, iar camerunezul-german Jeremie Njock da raspunsul pe 22 decembrie. Pina atunci insa, Mititelu spune: „Nu este loc pentru amindoi. Unul dintre ei, insa, va semna pentru Universitatea. In cel priveste pe Bilba, daca cei de la Iasi nu lasa din pret pina vineri, pot apoi sa ma roage sa-l iau ca nu o s-o mai fac. Va veni unul dintre ceilalti atacanti, din straintate”.


Sa vina Ester:rasc: :rasc: :rasc:

Jus7M3
18th December 2006, 22:30
corect: Sa vina Easter :D

TYPI-STIINTA
18th December 2006, 23:15
Easterr /hello

stefy_deva
18th December 2006, 23:20
am citit k cica Ganezu o semnat cu Rapid pe 5 ani???dk stie cineva exact ce s-o intamplat sa ma informeze si pe mine pls

TYPI-STIINTA
18th December 2006, 23:28
am citit k cica Ganezu o semnat cu Rapid pe 5 ani???dk stie cineva exact ce s-o intamplat sa ma informeze si pe mine pls

da, stiinta o sa bata rapidu in meciu de la craiova :D goluri:wobay, easter si parvu :ok:

Cra10veanu
19th December 2006, 02:11
seamana cu drogba :D
sa vedem daca si in teren se aseamana.



http://www.gsp.ro/images/content/articles/2006/12/66097/1-16462883418f9fb1b2fc7_173_155_.jpg

Jus7M3
19th December 2006, 03:18
dc mai vin Easter si S. Popescu de la Caracal eu ma declar multumit de transferuri

nr.zece
19th December 2006, 09:29
am citit k cica Ganezu o semnat cu Rapid pe 5 ani???dk stie cineva exact ce s-o intamplat sa ma informeze si pe mine pls

incearca la suporter- rapid sau pe inern ca noi nu suntem interesati de miscarile voastre pe aici

the lion king
19th December 2006, 09:29
am citit k cica Ganezu o semnat cu Rapid pe 5 ani???dk stie cineva exact ce s-o intamplat sa ma informeze si pe mine pls
nu ne intereseaza de ganezi...:D treaba lor unde se duc....va batem la Craiova si ne multumiti pe urma...:yeah:

ASP
19th December 2006, 12:23
nu stiu de ce insista Bond pentru balba ala pentru ca e o catstrofa ambulanta. mai bine ia coloratii aia si stim o treaba. Balba asta nu e fotbalist, a avut si el bulan cu 3-4 goluri ca in rest e accidentat.

the lion king
19th December 2006, 12:28
sa aduca frate fane stoica atacanti din cipru sau grecia,ca-i cunoaste,ii ia mai ieftini si mai buni decat balba ala,cine dreaqu e asta?

Lordliv
19th December 2006, 18:57
fara moldoveni!

the lion king
19th December 2006, 19:39
deci,dupa parterea mea daca mititelu da 500 000$ pe moldoveanu ala se tapeste.ce-o fi vazut la el,la un atacant cu 4 goluri?pai daca avea 10 dadea 1 milion?

Jus7M3
19th December 2006, 20:10
nu avem nevoie de balba .. sa vina easter sau alt strain .. hai sa fim seriosi balba nu face nici 100.000 de $

nr.zece
20th December 2006, 15:55
U CRAIOVA
ULTIMUL "LEU" OLTEAN, LEONEZUL WOOBAY, A FOST PREZENTAT OFICIAL
Autor: Mario Morcov, 20-12-2006
Astazi a venit in Romania proaspata achizitie a Universitatii, Julius Woobay. Ajuns in Banie in jurul orei 11:00, leonezul a fost intii cazat la hotelul Bavaria, apoi dus la sediul clubului, unde a fost prezentat. Intre timp a sosit si cartea verde a lui Woobay.

Woobay va purta tricoul cu numarul 77 (foto 1), iar la sosire a primit din partea clubului un leu de plus echipat in alb-albastru (foto 2). Prima declaratie a leonezului a fost: “Sunt bucuros ca am ajuns la Universitatea. Este o noua provocare pentru mine mai ales ca vin intr-un campionat mai puternic decit cel din Cipru. Vreau sa fiu un leu, nu promit ca voi inscrie un anumit numar de goluri, important este sa joc bine pentru echipa si sa ajut”.

Intrebat de asemanarea sa cu ivorianul Didier Drogba, Woobay a spus: “Semanam deoarece suntem amindoi africani. Insa nu doresc sa fiu comparat cu nimeni, eu sunt Woobay, am stilul meu si atit”. Noul jucator „oltean” va sta in Banie pina simbata, apoi va pleca in Sierra Leone, de unde va reveni la inceputul lunii ianuarie.

„Principalul” craiovenilor, Fane Stoica, cel care l-a dorit cu insistenta pe Woobay, a spus: “Nu cred ca exista in campionatul romanesc un jucator pe care sa-l asemanam cu Woobay. Am dorit foarte mult sa-l aduc la Universitatea si iata ca am reusit. in aceasta iarna a fost dorit si de Farul Constanta, iar in vara a fost la un pas sa ajunga la Rapid. Am avut noi norocul sa-l achitionam, dar dupa discutii indelungi. Zece ore am stat la negocieri!”.

Altfel, antrenorul Stiintei a mai afirmat: “Decit sa luam jucatori multi si ieftini, mai bine aducem doi la pret mare si am terminat. Oricum, un transfer mai am de gind sa facem si am terminat campania de acizitii”.


http://www.fanatik.ro/numere_ziar/109/13906_woobay_1.jpg


http://www.fanatik.ro/numere_ziar/109/13906_woobay_2.jpg

luciano_1644
20th December 2006, 18:48
Daca-l aduce pe Easter,Mititelu o sa scape de multi contestatari! Imi place mult acest galez,sa plateasca banii si sa-l aduca la Craiova!

the lion king
20th December 2006, 21:01
Ia uiteeeeeeeeeeeee-maaaaaaaaa si pe mine in bratele lui Woby.....lion king in bratele lui woobay....frumos nu?:D /hello /hello /hello

Jus7M3
20th December 2006, 21:07
sa vina si Easter .. sper :D

the lion king
20th December 2006, 21:11
sa vina ,frate,sa vina ca l-am vazut astazi si m-a convins.e un atacant pe cinste.e puternic,suteaza din orice pozitie,face presing,recupereaza si cel mai important da o gramada de goluri.asta ne trebuie.woobay si easter...e altceva cu ei.atacul va da roade./hello /hello /hello

Jus7M3
20th December 2006, 21:14
corect .. cu woobay, easter si costea in atac + baird si parvu nu cred ca mai avem motive sa ne facem griji .. la mijloc stam iar bine .. in aparare va reintra Madalin .. ce sa mai, viitorul suna bine !! :D

p.s. eu intelesesem ca Woobay este mai mult mijlocas ofensiv .. dar nah .. sa dea goluri :D

the lion king
20th December 2006, 21:17
pai e mijlocas ofensiv.si ne-ar mai trebui totusi 1-2 jucatori la mijloc ca-n afara de saceanu,ailalti nu prea m-au satisfacut.ma refer la dina,ionescu....slabuti...

Jus7M3
20th December 2006, 21:24
andrei a venit dupa o accidentare destul de nasoala .. eu sincer cred ca o sa isi revina .. si in dina am mari sperante .. trebuie sa isi revina .. cred ca odata cu revenirea lu` Madalin Ciuca Dorel va urca la mijloc .. oricum viitorul suna bine :D

48
20th December 2006, 21:26
corect .. cu woobay, easter si costea in atac + baird si parvu nu cred ca mai avem motive sa ne facem griji .. la mijloc stam iar bine .. in aparare va reintra Madalin .. ce sa mai, viitorul suna bine !! :D

p.s. eu intelesesem ca Woobay este mai mult mijlocas ofensiv .. dar nah .. sa dea goluri :D

si totusi bine ar fi daca s-ar mai aduce un om la mijloc!

Jus7M3
20th December 2006, 21:32
48 .. ar fi bine .. dar sa vedem .. la mijloc sunt mai multe solutii .. eu cred ca si Dorel Stoica poate sa joace la mijloc .. si Velcovici .. cel mai important e sa isi revina Andrei si Dina .. care nu au jucat chiar stralucit in ultimele meciuri !!

the lion king
20th December 2006, 21:35
si un fundas dreapta ar fi bun.dananae e varza,nu stie sa centreze....e depasit cu usurinta.o concurenta nu i-ar strica.

48
20th December 2006, 21:37
48 .. ar fi bine .. dar sa vedem .. la mijloc sunt mai multe solutii .. eu cred ca si Dorel Stoica poate sa joace la mijloc .. si Velcovici .. cel mai important e sa isi revina Andrei si Dina .. care nu au jucat chiar stralucit in ultimele meciuri !!tinere in opinia mea mai trebuie cel putin 2 oameni de banda. dananae si velcovici nu prea au avut un tur bun! sa speram ca vor demonstra ca au valoare de STIINTA!

Jus7M3
20th December 2006, 21:46
tinere in opinia mea mai trebuie cel putin 2 oameni de banda. dananae si velcovici nu prea au avut un tur bun! sa speram ca vor demonstra ca au valoare de STIINTA!

hahahaha .. "mosule" .. eu cred ca velcovici si dananaie se vor descurca foarte bine acolo in benzi .. dar nah .. nu-s nostradamus sa prezic :D

si ce jucatori sau jucator ai vrea in benzi .. cumva pe stancu de la rapid ?! :no: :no:

the lion king
20th December 2006, 21:49
n-are ce cauta ala aici.stie el stoica pe cine aduce,ce numai stancu exista?

Cra10veanu
21st December 2006, 03:32
a dat ieri easter un gol de i-a lasat praf pe aia de la charlton, adu-l mititelule si pe un milion !!!!!!

*Coco*
21st December 2006, 10:49
21 December 2006
FOOTBALL SPY: EASTER CAN GO ROM-IN
WYCOMBE'S Carling Cup hero Jermaine Easter could be set for a money-spinning move - to Romania.

Easter, who sent Charlton crashing in Tuesday's quarter-final, has been targeted by First Division club Universitatea Craiova.

The Blue Lions have already approached Wanderers with a view to a £500,000 move next month.


Craiova official Vlad Rosca said: "We really like the way he plays and I hope he'll transfer to us.


"He's very quick and good with the ball. I have spoken to Wanderers and, if they are open to a transfer, I would like to see him play."

Sursa Daily Mirror

TYPI-STIINTA
21st December 2006, 12:39
SA DEA DOMNU` SA VINA ASTA ODATA LA NOI, ca daca mai il luam si pe asta vom avem un atac fulger

nr.zece
21st December 2006, 19:31
din unele surse in dupa amiaza aceasta s-a batut palma cu un anume jeremy
asteptam confirmarea informatiei pentru a dezvalui si al doile nume al jucatorului :)

*Coco*
21st December 2006, 20:20
Se pare ca transferul lui Jeremie Njock a cazut ieri. Cei de la Wycombe acuma cer 2 mil $ pe Easter...(deci mai mult ca sigur cade...) . In zilele urmatoare se asteapta raspunsul lui Paiva

nr.zece
21st December 2006, 20:26
sa inteleg ca vrei sa ne duelam care are sursele mai sigure? :) ok vedem maine

TYPI-STIINTA
21st December 2006, 20:29
sa inteleg ca vrei sa ne duelam care are sursele mai sigure? :) ok vedem maine

nuuu..eu vreau sa aflu azi :D ..bahhh, eu il vreau pe EASTER!!! 2 milioane??? nu cred ca au ridicat asa mult pretul cei de la wycombe , ci a ramas tot la in jur de 1 baston

the lion king
21st December 2006, 20:32
de 2 milioane...ne luam la revedere de la el....ne reorientam....vedem..calculam....e prea mult.

*Coco*
21st December 2006, 20:52
sa inteleg ca vrei sa ne duelam care are sursele mai sigure? :) ok vedem maine

Stai ma frozen mie imi zisa si mie cineva:D
Acuma daca o fi adevarat bine daca nu tot bine ca vad ca persoana care imi zisa ca contrazice cu Vlad Rosca acuma:D
Da si asta e un kk Rosca stie situatia si nu vrea sa spuna nimic:mda:

the lion king
21st December 2006, 20:54
si paiva asta cine e?e portughez cumva?ce se stie despre el?il cunoaste fane stoica?ce naiba,era bun Easter....

*Coco*
21st December 2006, 21:01
Stati ma calmi :D Ca se pare ca din cea ce am zis eu nu e nimic adevarat:D
Mie imi zisa un prieten treaba asta si aluia ii zisa un ziarist de la editie:D

48
22nd December 2006, 02:06
jeremie la craiova! are un contract in valoare de 120.000$ valabil ana in 2010.

Cra10veanu
22nd December 2006, 04:58
se cam joaca cu nervii nostri mititelu :headbang:

veramazan
22nd December 2006, 08:05
a doua oara in Craiova pentru Njock? hm..prima era mereu nazuros....sper ca de data asta Mititelu si Stoica sa nu-i dea nas. Daca nu i se da nas e jucator bunicel..cum i se da nas cum devine nesimtitul nesimtitilor

nr.zece
22nd December 2006, 08:16
Jeremie Njock a semnat pînă în 2010
s-a confirmat, ne-a costat 400 000 transferul

nr.zece
22nd December 2006, 08:17
inca suntem in carti si pentru galez

500.000 de lire pentru Easter



Ediția electronică a ziarului britanic Daily Mirror a scris ieri că oltenii sînt dispuși să plătească grupării Wycombe Wanderers, din liga a III-a, o jumătate de milion de lire sterline pentru atacantul Jermain Easter. Conform englezilor, transferul s-ar putea perfecta în ianuarie. Easter (24 ani) a jucat săptămîna aceasta în Cupa Ligii, reușind golul cu care Wycombe a eliminat-o pe Charlton. (Marius Chițu)

veramazan
22nd December 2006, 08:34
njock si woobay sint suficienti......cred ca ar trebui sa se opreasca mititelu cu transferurile, omogenitatea e importanta...
vorba proverbului: nu-i leacul cu sacul

*Coco*
22nd December 2006, 10:24
Mititelu pana acuma a cheltuit cam mult:D ptr buzunarul lui
Oare mai aduce ceva?:D
Daca vine si Easter am dat lovitura
Cu Easter si Njock in atac si Woobay in spate nu ne poate sta nimeni in cale:evil:

nr.zece
28th December 2006, 17:14
http://www.red-club.org/component/option,com_remository/Itemid,31/func,download/filecatid,77/chk,1db3c23ba85507c2e6224af238bec57d/

mai multe despre woobay

DoRyN
29th December 2006, 12:14
http://www.red-club.org/component/option,com_remository/Itemid,31/func,download/filecatid,77/chk,1db3c23ba85507c2e6224af238bec57d/

mai multe despre woobay


Ca sa nu mai fie off-topic te-am citat un pic :D

Cum e sa gasesti informatia gata pregatita ? :evil:

nr.zece
29th December 2006, 18:00
e foarte bine, che :)

*Coco*
5th January 2007, 00:35
John Tambouras vine în Bănie



• Fundașul central, ultima dată la New Zealand Knights, ajunge miercuri la reunirea lotului condus de Fane Stoica, pentru susținerea unor probe de joc



“Am terminat, în mare, campania de achiziții. Totuși, poate mai vine un fundaș”, a afirmat principalul Universității în prima zi de muncă a acestui an. După Wobay și Njock, însă, la reunirea lotului alb-albaștrilor va fi prezent și australianul de origine greacă John Tambouras. El va sosi în Craiova, cel mai probabil, pe 10 ianuarie, odată cu ceilalți australieni din formația olteană. Tambouras va susține probe de joc la Știința și, chiar dacă recomandările sale sunt unele foarte bune, asupra rămânerii la Universitatea va decide antrenorul Fane Stoica. Tambouras este născut în 1979, și va împlini 28 de ani pe 30 ianuarie. Joacă fundaș central, iar pe 29 decembrie, anul trecut, a reușit deschiderea scorului, printr-o lovitură de cap, pentru clubul său, New Zealand Knights, în disputa câștigată cu 3-1 în fața grupării Queensland Roar, echipă la care a activat atacantul alb-albaștrilor Michael Baird. Tambouras este liber de contract, iar, de-a lungul anilor, a evoluat la următoarele: South Melborune, Kalamata, Auckland Kings, dar și la Pahand, în Malaiezia, formație cu care a câștigat și o cupă. Până în vara trecută, Tambouras a fost coleg la New Zealand Knights cu Joshua Rose, atunci când acesta din urmă a sosit la Universitatea.



Cotat bine în Grecia



John Tambouras a evoluat timp de trei sezoane în Grecia, în urmă cu cinci ani, la Kalamata, echipă de top, la acea vreme, în campionatul elen, după cum spune Fane Stoica. “Domn’e, vine să-l vedem, dar este de valoare, că eu știu bine ce era la Kalamata în urmă cu mai bine de cinci ani. Era una dintre cele mai bogate cluburi din Grecia și mereu trăgea la cupele europene. A plecat de acolo, probabil, pentru că au intervenit problemele financiare, echipa fiind acum prin liga a doua”, a mărturisit antrenorul Universității.



:thinkso: :thinkso: :thinkso: Nu cred ca o sa il opreasca deja aveam 5 straini in lot

Lordliv
5th January 2007, 00:47
iar vrea stoica vreun comision de la un impresar?:evil:
alt extracomunitar,alt nume"celebru" ion tamburas!
marii manageri ai stiintei nu inteleg ca din sezonul viitor ai voie numai cu 3 extracomunitari?!:ciocan:

*Coco*
5th January 2007, 11:04
Lasa ma ca doar vine in probe:ok:
Nu suntem obligati sa il oprim
Si are si cetatenie greaca si e comunitar deci nu ne`ar afecta

nr.zece
5th January 2007, 11:31
nici nucred ca il vom opri
e vreo cioca marca stalinescu

Lordliv
5th January 2007, 11:43
Lasa ma ca doar vine in probe:ok:
Nu suntem obligati sa il oprim
Si are si cetatenie greaca si e comunitar deci nu ne`ar afecta

mititelu ne face iar de ras, cu declaratile lui legate de jucatorii comunitari sau
extracomunitari.:headbang:
chestia cu cetatenia greaca nu e sigura...nu avem nevoie de un fundas de 28 de ani! il arunci pe craciunescu si iei o hahalera,numai ca l vrea stoica:evil:
se pare ca in scurt timp romania va ajunge lada de gunoi a europei,si in privinta jucatorilor de fotbal!(comunitari sau extra):ciocan:

andreishtintza
6th January 2007, 17:11
Ba frate sa-l aduca pe bostina

Blu3 Lion
6th January 2007, 17:53
Ba frate sa-l aduca pe bostinaa intrat timisoara pe fir,deci nici o sansa;)

Lordliv
6th January 2007, 20:30
Ba frate sa-l aduca pe bostina

pe bostina se dau bani ,nu masline!:headbang:

48
6th January 2007, 20:51
Ba frate sa-l aduca pe bostinace bostina mah sa ii invete pe astia la baut?!

nr.zece
6th January 2007, 21:32
e cotat de jiji la 600 000
sa-l tina sanatos si sa-l plateasca degeaba cum a facut in ultimul an :)
presimt ca va mai plati unul degeaba: marele carlos

Blu3 Lion
1st February 2007, 13:49
cred ca ne mai trebuie un jucator de banda dreapta,fundas sau mijlocas:)

velcovici222
3rd February 2007, 21:58
nu ar strica

assu_25
3rd February 2007, 22:17
nu ar strica

pe cine? :D

assu_25
3rd February 2007, 22:18
pe cine? :D

era o gluma :D