PDA

View Full Version : Retur 2006/2007



Pages : [1] 2 3 4

starsteel
10th December 2006, 19:16
Dupa ce etapa trecuta victoria in fata chinuitei echipe timisoarene cu 3-1 ne-a dus la 2 puncte de Rapid a venit si ultimul meci al sezonului in fata craiovenilor....o eventuala si previzibila victorie ne departeaza la 5 puncte de Rapid si CFR Cluj, ar fi pacat sa ratam ocazia. FORTZA STEAUA!

starsteel
10th December 2006, 22:40
Din nou 0-0 in deplasare se pare ca adversarul nici nu mai conteaza, asta e sper ca in iarna sa apara decizii radicale si fericite pt. Steaua.....sunt cativa jucatori care trebuie sa plece impreuna cu Oli.

Gontel
10th December 2006, 22:42
OLAROIULEEEE!!!! cat mai ai de gand sa joci cu banel si gigel fundasi laterali? esti nebun la cap?

mirung
10th December 2006, 23:00
OLAROIULEEEE!!!! cat mai ai de gand sa joci cu banel si gigel fundasi laterali? esti nebun la cap?

Nu existau solutii!!!
Petre Marin e accidentat, Stancu are 4 galbene;
Dar e oare Olaroiu vinovat pentru faptul ca s-au dat cel putin 20 de pase in out, pentru faptul ca toate degajarile au fost lumanari sau pentru faptul ca Radoi a pasat numai inapoi? Radoi a fost cel mai slab de pe teren, chiar mai slab ca Nicolita care a fost execrabil!!!

mirung
10th December 2006, 23:04
Din nou 0-0 in deplasare se pare ca adversarul nici nu mai conteaza, asta e sper ca in iarna sa apara decizii radicale si fericite pt. Steaua.....sunt cativa jucatori care trebuie sa plece impreuna cu Oli.
Nu trebuie sa plece nimeni!!!
Nici macar Carlos sau Panait,......trebuie in schimb sa vina macar 4-5!!!

SORENSEN
11th December 2006, 00:13
Sunt dezamagit....cel mai mult de atitudine...

YoYoyOi
11th December 2006, 00:25
Atitudinea ne-a adus cele mai multe probleme in acest tur. S-au vazut cu sacii in caruta cind s-au calificat in CL si au pus campionatul pe plan secund.

SORENSEN
11th December 2006, 01:27
Asta ca asta..dar asta seara nu am vazut nici macar unu' sa puna pasiune in joc..erau ca niste personaje puse din imtpalre acolo pe teren...
Apoi ce sunt apsele astea lungi...am inteles ca Steaua cand joaca nimic merge pe pase lungi..dar chiar asa...

dan
11th December 2006, 15:25
pfuuai acum trebuie sa ne facem griji si pentru locul doi:(
una peste alta steaua nu a obtinut putine puncte in tur...a luat dinamo prea multe.

Liviu
12th December 2006, 15:49
Etapa 20 : Steaua - UTA 3-0
Etapa 21 : FC Vaslui - Steaua 1-2
Etapa 22 : Farul - Steaua 1-1
Etapa 23 : Steaua - FC Arges 2-0
Etapa 24 : Rapid - Steaua 1-1
Etapa 25 : Steaua - Dinamo 4-1
Etapa 26 : Gloria - Steaua 1-0
Etapa 27 : Steaua - Poli Iasi 2-1
Etapa 28 : CFR - Steaua 2-1
Etapa 29 : Steaua - Otelul 1-0
Etapa 30 : Unirea Urziceni - Steaua 0-2
Etapa 31 : Steaua - Ceahlaul 6-0
Etapa 32 : FC National - Steaua 2-4
Etapa 33 : Steaua - Pandurii 4-1
Etapa 34 : Jiul - Steaua 1-3

15 j 11 v. 2 e. 2 i. 36-12 35 p.

Gontel
12th December 2006, 17:04
liviu, prea optimist esti. nu cred ca putem bate pe dinamo si nici nu vo castiga la petrosani(ultima etapa, nu mai conteza) sau vaslui. si 6-0 cu ceahlaul e prea mult.

starsteel
13th December 2006, 11:34
Nu putem bate pe Dinamo ?!!.....nu as fi crezut ca pot auzi vreodata asa ceva din gura unui stelist cred ca nu erai valid cand ai pus postarea asta.

SORENSEN
13th December 2006, 13:21
Pe dinamo o putem bate..de recuperat punctele alea mai greu...

starsteel
13th December 2006, 13:34
Pe Dinamo o batem sigur la fel cum e de sigur ca nu putem recupera 13 puncte.

Sevilla86
13th December 2006, 18:27
Destul de optimist Liviu... e bine asa! :ok:
Teoretic: putem recupera 13 puncte in 5 etape.
Practic: si locul 2 duce in Liga :D

CrAzY92
14th December 2006, 18:40
acuma avem mari probleme jucam cu Rapid in Giulesti....si cu Dinamo acasa da sper sa trece de toate cele si sa piarda dinamo campionatul nu merita ... pe Stefan ce mare ne rupe jandarmi spectatori doar si Dinamo is ********i.... numa de aia...! jOS caini Rosi :happy

Brian
14th December 2006, 19:01
Eu zic sa lasam momentan comentariile....nu are rost sa mai discutam despre ce a fost, ci despre ce va fi. Oli a gresit, jucatorii au gresit. Important este cum se vor intoarce dupa aceasta pauza. Sa ii vedem cum se vor intoarce in meciurile oficiale de anul viitor. Eu sunt increzator. S-ar putea sa vedem o super-echipa. Nu stiu de ce....o sa avem lotul valid(sper), jucatorii se vor intoarce refacuti din punct de vedere mental, si jocul va functiona mai bine. Pasele cred k vor merge k unse....
Eu cred k avem nevoie doar sa greseasca Dinamo, Steaua va merge ceas....avem jucatori si putem sa speram....voi ce credetzi?

YoYoyOi
14th December 2006, 19:36
Nu avem nevoie sa greseasca Dinamo cit avem nevoie sa nu gresim noi. Ca Dinamo a gresit si in tur si tocmai atunci am gresit si noi.

Sevilla86
14th December 2006, 21:21
Acuma intre noi fie vorba, eu mi-am cam luat gandul de la titlu... ca spun altceva pe Intern, o spun da' nici eu nu cred ce spun...
Sunt totusi 13 puncte. Ar insemna sa piarda Dinamo 4 meciuri si sa faca un egal, iar Steaua sa castige tot. Si sunt doar 15 etape... misiune imposibila.
Dar locul 2 nu cred ca are forta sa ni-l ia nici Rapid, nici CFR! Cu atat mai putin Poli! Sa terminam pe locul 2, sa jucam preliminarii si sa mergem iar in Liga.

YoYoyOi
14th December 2006, 21:24
Nu trebuia sa spui ca nu crezi ce spui...acum se vor lua toti de tine:rolleyes:
Dar ai dreptate: e misiune imposibila... nu stiu care parte, dar sigur Steaua nu e Tom Cruise:D

Sevilla86
14th December 2006, 21:33
Aia cu care ma cert pe Intern nu intra pe aici, din cate am vazut.
@ A fost Misiune imposibila 1 (episodul Valencia cand Steaua trebuie sa recupereze un handicap de doua goluri in fata echipei care tocmai fusese declarata cea mai bune echipa a anului precedent - Castigatoarea campionatului in Spania, Castigatoarea Cupei Uefa si a Supercupei Europei)
@ Misiune imposibila 2 (ajungerea in semifinala Uefa cand nimeni nici nu visa la asa ceva)
@ Si asta de acum e Misiune imposibila 3.

Pe primele doua le-am indeplinit, dar a treia...

Brian
14th December 2006, 21:35
Steaua nu este Tom Cruise, dar eu cred k seamana cu Bruce Willis:happy .....numai k in loc sa salveze tot, Steaua o sa castige tot:D .....am eu impresia k Steaua va fi fenomenala dupa aceasta pauza.....doar victorii, fara egaluri sau infrangeri.....si in campionat si in Europa....:ok:
Fiti si voi optimisti...dak nu joaca super-bine in urmatorul meci de campionat, atunci tac din gura....pana atunci o sa continui sa sper....chiar cred k o sa vina complet schimbata in bine....:ok: :ok:

YoYoyOi
14th December 2006, 21:36
Pfoai tre' sa-l sun pe Tom sa ne ajute:D

Sevilla86
14th December 2006, 21:38
Steaua nu este Tom Cruise, dar eu cred k seamana cu Bruce Willis:happy .....numai k in loc sa salveze tot, Steaua o sa castige tot:D .....am eu impresia k Steaua va fi fenomenala dupa aceasta pauza.....doar victorii, fara egaluri sau infrangeri.....si in campionat si in Europa....:ok:


O sa fim "Greu de ucis"? :D
Da' de unde atata optimism? Ca nu pleaca Oli... si stiu ca asta nu prea iti convine...

YoYoyOi
14th December 2006, 21:40
L-am binedispus eu:P sau pink :hmm:

Brian
14th December 2006, 21:48
M-am impacat cu ideea ca Oli nu va pleca de la Steaua....cum el este antrenorul Stelei, nu am cum sa-i doresc raul, ci dor binele....vreau sa imi demonstreze in retur k m-am inselat in privinta lui.....
Yo...tu m-ai facut sa accept mai repede ideea:ok: dar m-ai binedispus si tu si pink cheerleaderitza...:happy :happy

Snake_21
9th January 2007, 18:14
De recuperat punctele fata de Dinamo va fi greu dar nu imposibil ( asta daca se va juca corect ) si de abia astept meciul direct dintre Steaua si Dinamo pe Ghencea cu tot cu arbitrii si ii zvantam in bataie la noi acasa :D

YoYoyOi
9th January 2007, 19:57
clar :ok:

starsteel
9th January 2007, 20:36
Cine nu asteapta meciul direct indiferent de diferenta de puncte....voi fi neaparat pe stadionul Steaua sa savurez victoria.

Andreiy
13th January 2007, 13:21
Cred ca trebuie sa ne bazam sa terminam pe locul 2, pt. ca locul 1 este o utopie...

YoYoyOi
13th January 2007, 16:26
eu zic ca ar trebui sa avem ca tinta incheierea sezonului pe primul loc, ca sa ramanem cu al doilea:D Ca daca ne propunem mentinerea pe 2....e posibil sa o pierdem :(

Laur_Farul
22nd January 2007, 09:45
Dinamo este in proportie de 75% campioana si sunt rare sanse sa mai revina Steaua :) !

Ella14
23rd January 2007, 19:34
Dupa cati indisponibili avem, este imposibil sa visam la locul 1. Locul 2 este mai realist. Dar tare mi-e frica, ca-l pierdem si pe asta!!!

YoYoyOi
23rd January 2007, 19:38
trebuie sa avem incredere:ok:

pinki
24th January 2007, 00:05
ei, sa ne pastram optimismul :D

normal ca ne revenim si ajungem campioni din nou :cheer:

Laur_Farul
24th January 2007, 10:08
ei, sa ne pastram optimismul :D

normal ca ne revenim si ajungem campioni din nou :cheer:

esti sigur :) ? E cam greu sa recuperati 15 puncte fata de Dinamo dar fie cum zici tu ;) !

pinki
24th January 2007, 11:26
sunt fata :cool:

nu e chiar asa de greu, mai ales ca presimt ca dinamo iar o s-o ia pe panta descendenta cand incepe returul :evil:

apropo, te-ai ratacit cumva? :happy

The_Player
24th January 2007, 18:11
Pe mine ma mira faptul k MM Stoica s-a dus in Brazilia si n-a facut nimic. Ba zicea k aduce un mijlocas de la o echipa, ba un atacant si pana la urma nu a reusit nimic. Asa de greu sa aduca un jucator? Sunt sceptic in privinta castigarii campionatului. Nu cred k avem vreo sansa, este o dif prea mare de puncte pe care o are Dinamo. Oricum speranta moare ultima!:ok:

YoYoyOi
24th January 2007, 19:05
Pai a zis GG ca nu mai are nevoie de nici un brazilian decat daca ar fi un alt Ronaldinho:rolleyes:

The_Player
24th January 2007, 23:51
Dak ne luam dupa Becali...s-ar duce totul de rapa:rolleyes:

The_Player
25th January 2007, 00:06
In primul rand nu stiu ce mai cauta MM la Steaua, n-a facut nimic bun, ba la luat pe Carlos si a primit la goluri cu duiumul, ba s-a dus in Brazilia (sa se plimbe mai mult) si n-a rezolvat nimic. Nu stiu ce rol mai are Stoica acolo, nu a facut nimic bun pt Steaua in ultima vreme.

Locul I k locul I (pe care nu-l luam), dar ce facem cu Cupa Uefa? cu Sevilla? (castigatoarea de anul trecut) inseamna k nu avem nici o sansa categoric!

Grinco
25th January 2007, 00:12
The Player, Mimi e in Brazilia fiindca asteapta Carnavalul de la Rio :D Poate il si vedem participand imbracat in niste chilotei tanga si cu niste pene pe cap, dand din fund pe ritm de samba

The_Player
25th January 2007, 01:30
Se poate...:happy

YoYoyOi
25th January 2007, 07:25
Locul I k locul I (pe care nu-l luam), dar ce facem cu Cupa Uefa? cu Sevilla? (castigatoarea de anul trecut) inseamna k nu avem nici o sansa categoric!

Daca stam si judecam bine, oricum mari sanse nu erau pentru a trece de Sevilla. Poate daca ar fi fost adusi vreo 5 jucatori de valoare mare. Atunci am mai fi putut vorbi de sanse.
Eu nu mai am grija locului I in campionat, ci pe cea a locului 2. Nu inteleg care este strategia clubului in acest retur, dar mie nu-mi miroase bine....:mda:

Brian
25th January 2007, 11:28
Eu pot sa spun k SIGUR NU INTELEG strategia clubului pentru retur.....dar merg pe mana lu' Oli orbeste....mi se pare prea sigur pe el...si nu prea ai ocazia sa il vezi asa pe Oli... sper sa aiba motive.... el a spus inainte de sarbatori k este sigur k Steaua va avea un parcurs perfect in retur, dar mai ramane sa se impiedice Dinamo....dak Oli a spus asa ceva...pe mine m-a cam pus pe ganduri....

YoYoyOi
25th January 2007, 12:29
Pe mine ma pune pe ganduri orice se intampla acum la Steaua....si nu sunt atat de sigura ca Oli stie ce vorbeste sau ce face acum. N-are pe ce sa fie atat de sigur. Ce are la baza siguranta lui? Tranasferuri fenomenale? Revenirea in activitatea a accidentatilor? Zero accidentati la club?
Suntem vai de capul nostru la capitolul lot valid, de abia am inchegat un lot pt Cipru si vorbim de siguranta:mda:

Brian
25th January 2007, 16:20
NU este chiar atat de grav....sa recapitulam....
-toata linia de fund este valida cu exceptia lui Nesu. Avem cei mai buni fundasi centrali din tara.
-linia mediana - in cazul in care ar fi accidentat si Cristocea, atunci ar fi o problema(dar nu chiar atat de mare)...dak este apt de joc....totul este ok:ok:In rest...ii avem la mijloc pe Banel, Mirel, Ov. Petre, Para, Bostina, Croitoru, Coman, chiar si Ochirosii....stam destul de bine in caz k nu se mai accidenteaza si Bostina....
-atacul - jucatori valizi: V. Iacob, V. Badea, Thereau....aici stam putin mai prost...mi-ar fi placut sa avem vreo 5 atacanti de valoare in lot....dar...eu cred k ne descurcam si cu ei....Iacob are o pofta de joc incredibila(ce mi-a placut si mai mult in stagiul asta de pregatire este altruismul de care da dovada...). Badea nu are nevoie de prea multe ocazii sa dea gol si Thereau(in caz k nu este accidentat) ....este Thereau:D.....asa k ...nu inteleg de unde atata pesimism.....eu cred k se poate...:ok:

YoYoyOi
25th January 2007, 16:35
nu e vorba de pesimism aici. E vorba ca sezonul trecut a fost ceva fenomenal pentru noi, dar a fost mai mult din intamplare. Ne-a ajutat si parcursul si starea adversarilor.
Acum e alta situatie. Noi iarna asta am pierdut jucatori, n-am castigat. Trebuia sa ne intarim ca sa putem vedea viitorul cu alti ochi nu cu morcovul intr-o parte intunecata.

Ulysses
31st January 2007, 21:10
nu e vorba de pesimism aici. E vorba ca sezonul trecut a fost ceva fenomenal pentru noi, dar a fost mai mult din intamplare. Ne-a ajutat si parcursul si starea adversarilor.
Acum e alta situatie. Noi iarna asta am pierdut jucatori, n-am castigat. Trebuia sa ne intarim ca sa putem vedea viitorul cu alti ochi nu cu morcovul intr-o parte intunecata.

adversarii nu sunt nici ei roboti , yo... eu sper ca dinamo sa-si" revina"(doar daca nu umbla iar borcea la arbitri in meciurile tari) si sa inceapa sa piarda puncte... jocurile din uefa ii vor epuiza si pe ei... eu ma gandesc inca la locul 1:ok:

YoYoyOi
31st January 2007, 21:34
bine...eu nu ma refeream doar la campionat, eu ma refeream la faptul ca trebuie sa ne intarim in fiecare perioada de transfeeruri daca vrem sa mai vedem o cupa europeana in vitrina Stelei. Asa e greu sa obtinem performante, daca nu aducem jucatori din ce in ce mai valororsi la echipa, ci din contra, vindem.
Returul asta oricum e pierdut ca sansa la locul 1, si tare ma tem sa nu-l pierdem si pe al doilea.:(

dede
31st January 2007, 21:52
Asa e greu sa obtinem performante, daca nu aducem jucatori din ce in ce mai valororsi la echipa, ci din contra, vindem.

pe cine am vandut? :o:


Returul asta oricum e pierdut ca sansa la locul 1, si tare ma tem sa nu-l pierdem si pe al doilea.
lol, ce pesimisti pot fi unii :rolleyes: eu am un feeling ca vom avea o primavara frumoasa :D (ma refer la fotbal, bineinteles)
putem spera la locul 1, inca nu e gata campionatul...insa daca zicem inca de pe acum ca nu avem nicio sansa, nici nu ne putem astepta la altceva...

YoYoyOi
31st January 2007, 22:01
dede, n-am zis ca am vandut, dar va urma si perioada asta cat de curand...ofertele curg, banii-s ochiul dracului, iar GG chiar nu e asa de sfant sa nu cedeze.

Cat despre a doua parte eu am o filozofie a mea: pun intotdeauna raul inainte ca sa am surprize placute, decat sa am surprize neplacute;)

dede
31st January 2007, 22:15
eh, de cativa ani se tot zice ca pleaca Radoi, da' inca tot la Steaua joaca...
iar oferte pot sa fie...echipa actuala a jucat o semifinala uefa si in gr ucl si inca nu a plecat nimeni, doar Ogararu (chiar daca Ogararu face cati toti fundasii dreapta de acum la un loc :mda:), in schimb au mai venit si alti jucatori, mai tineri...


pun intotdeauna raul inainte ca sa am surprize placute, decat sa am surprize neplacute
cateodata mai fac si eu asa, chiar daca sunt o fire optimista...insa la fotbal e cam invers
daca lupti pt un egal, poti pierde meciul, insa daca lupti pt victorie, poti scoate egalul, sau chiar castiga :P
asa ca noi mai bine am lupta pt locul 1, chiar daca nu l-am prinde :D

YoYoyOi
31st January 2007, 22:31
bine...eu n-am zis ca nu trebuie sa ne propunem cel mai inalt tel:D, doar ca ma tem de ce ar putea sa fie. Daca am ajuns la distanta asta fata de locul 1 n-am facut-o intamplator. E clar ca nu vom putea castiga toate meciurile de acum inainte, cum nici Rapid, Dinamo, Cluj, Timisoara sau Unirea Urziceni nu pot face asta.
Important este sa pierdem mai putine meciuri decat ei. In rest...Dumnezeu cu cetera:D

Dar la tensiunea care a fost in aceasta iarna referitor la plecarile unor jucatori, e clar ca in vara vor pleca unii.
Anul trecut GG nu a vrut sa vanda pt ca a avut ca scop calificarea in grupele CL si avea nevoie de un lot puternic. Sunt curioasa sa vad daca si anul acesta isi doreste la fel de mult. Nu zic sa nu vanda jucatori, dar macar chiar daca ii da sa aduca in locul lor altii mai buni, nu mai slabi.

dede
31st January 2007, 22:39
Dar la tensiunea care a fost in aceasta iarna referitor la plecarile unor jucatori, e clar ca in vara vor pleca unii.
pai in afara de Dica, cine a mai avut oferte reale si interesante? doar Lovin, care s-a dus pana la rusi si inapoi :happy
iar Dica, acum ca s-a accidentat, va mai ramane inca vreun an pe la Steaua :D

oricum, eu nu cred ca Gigi se grabeste sa vanda...poate doar jucatorii care nu mai au loc in echipa, in rest ...

YoYoyOi
31st January 2007, 22:52
nu o sa putem sti niciodata care oferte sunt reale si care nu...nici chiar daca ne va zice MM ca e oferta clara si ca transferul e sigur. Pana la finalizarea lui mai e cale lunga. Suntem deja obisnuiti cu ceea ce se intampla. De acee eu am zis ca eu nu mai cred nimic pana nu vad jucatorul respectiv ca joaca la alta echipa, sau in cazul celor care se zice ca ar veni la noi, ca joaca un meci oficial in tricoul Stelei.

dede
31st January 2007, 23:02
nu o sa putem sti niciodata care oferte sunt reale si care nu...nici chiar daca ne va zice MM ca e oferta clara si ca transferul e sigur. Pana la finalizarea lui mai e cale lunga.
bineinteles ca nu avem de unde stii
unii se pregatesc de ani de zile sa plece si inca tot la Steaua joaca, iar altii pleaca pe neasteptate...anul trecut Radoi era ca si transferat la portsmouth, pe cand el a ramas la Steaua :P

dar cu tot circul asta, inca nu a plecat nimeni de la echipa, asa ca ne putem astepta ca si in viitor sa nu plece nimeni :D

YoYoyOi
31st January 2007, 23:05
eh:D doar n-o sa iasa la pensie de la Steaua:P

Pana la urma tot pleaca:D depinde insa ce lasa in urma lor.

Snake_21
31st January 2007, 23:14
Pai poate iese :P nu avem de unde stii daca ii face GG salariu si mai mare :) nu cred ca pleaca dar are aici un salariu de exemplu de 1 mil

dede
1st February 2007, 14:26
eh:D doar n-o sa iasa la pensie de la Steaua:P

Pana la urma tot pleaca:D depinde insa ce lasa in urma lor.
poate unii dupa ce se lasa de fotbal vor ramane tot la Steaua :D antrenor, presedinte... cine stie :D

atat timp cat unii jucatori sunt in forma si inca mai pot juca la nivel maxim, nu vor pleca prea repede de la Steaua :P

YoYoyOi
1st February 2007, 14:48
Pai la cate valori am avut la Steaua de ramaneau toti pe functii de presedinti, vice, scouter, magazioner, sau suflator in ceafa, se calcau in picioare pe acolo :happy

dede
1st February 2007, 15:09
dap, stiu :D prea multe valori :P
fostii jucatori nu o duc prea bine in conducere...cel mai bun exemplu este Lacatus, care nu a rezistat prea mult...

Ioca10
4th February 2007, 13:01
La ce mai speratzi de la accest retur?
Eu unul la Event:D(triplet):D

YoYoyOi
4th February 2007, 13:03
Eu sper sa terminam macar pe locul 2 in campionat :(
si sper sa luam si Cupa...ca la UEFA nu ma mai gandesc...

Ioca10
4th February 2007, 13:05
Irina nu imi place am vazut votu :D nu mai fi pesimista trecem de Sevilia;)

YoYoyOi
4th February 2007, 13:08
Daca tu zici:)

Ioca10
4th February 2007, 13:10
Vb cu jiji sa ii momeasca cu 10 mii de dolari:happy (pt Banel:happy )

YoYoyOi
4th February 2007, 13:13
pe cine sa momeasca?

Ioca10
4th February 2007, 13:16
Coman si Banel:happy :happy

YoYoyOi
4th February 2007, 13:19
pe Coman il poate momi cu un milion ca tot lesinat ramane, oricum n-o sa faca mare lucru in returul asta:D

Ioca10
4th February 2007, 13:21
Si cand te gandesti ce suturi avea el cand juca la national:D

YoYoyOi
4th February 2007, 13:23
Ce suturi avea? Sa nu-mi zici ca era un super jucator, a avut si el o evolutie buna la 10 proaste.
Cu o floare nu se face primavara :rolleyes:

Ioca10
4th February 2007, 13:30
Daca ai stii tu cate mingii adunau pe meci copii de pe langa stadion:happy :happy :happy

dede
4th February 2007, 13:32
oricum n-o sa faca mare lucru in returul asta:D
n'o sa faca mare lucru nici returul asta, nici anul viitor, nici peste 2 ani, nici peste 10 daca, doamne fereste, Oli il va tine la Steaua :angry: are el un obicei de a ne enerva pe toti cu jocul lui :mda: e cam in plus la echipa

YoYoyOi
4th February 2007, 13:32
asa da :ras-plans:

Vladek
4th February 2007, 13:34
De la returul asta, maxim ce putem spera e sa tinem cu dintii de locul 2.

Cupa s-o ia altii ca e un trofeu ce nu face 2 bani.

YoYoyOi
4th February 2007, 13:36
Mda...nu face doi bani, dar cand te trezesti pe 4 in campionat si afara din Uefa, Cupa Romaniei face toti banii :rolleyes:

Ioca10
4th February 2007, 13:38
Eu unul as vrea cupa pt simplul fapt ca e un trof un vitrina clubului;)

dede
4th February 2007, 13:41
buey yoyo, tu de cine vb? daca te refereai la rapidistii, du-te pe subforumul lor :rolleyes:

YoYoyOi
4th February 2007, 13:44
buey Dede eu zic ca se poate intampla si asta:P

Ioca10
4th February 2007, 13:44
Eu zic sa stai cu fatza la coltz si sa meditetzi la ce ai zis:D

dede
4th February 2007, 13:49
mai repede castigam uefa, campionatul si cupa :evil:
auzi, cica afara din uefa si pe 4 in campionat :shocked: nu se potriveste cu "Steaua" :D

YoYoyOi
4th February 2007, 13:50
:happy ok :happy

dar uitati-va la ce s-a intamplat cu Legia, a gresit Baciu o singura dat si am luat-o in barba...
Sa se mai intample la inca 2-3 meciuri asemenea tampenii si bye bye locul 2:(

Ioca10
4th February 2007, 13:51
Era amical baietzii nu erau in vana ... amanunte dastea:D

YoYoyOi
4th February 2007, 13:54
yeah yeah, amanunte din astea am auzit si dupa meciul de la Iasi si de la Piatra Neamt:rolleyes:

dede
4th February 2007, 13:55
lasa-ne cu legia si cu baciu...in primul rand baciu nu prea joaca, iar meciul a fost un simplu amical...
important e ca in meciurile oficiale sa nu greseasca

si bineinteles ca vom zice "bye bye locul 2", deoarece nu vom termina pe 2...vom termina pe 1 :D

Ioca10
4th February 2007, 13:56
Nu imi mai spune de ala de la iasi ca era de ziua mea:D

YoYoyOi
4th February 2007, 13:57
gata mai nu va mai zic nimic:D

numai super optimisti pe aici:groggy:

Ioca10
4th February 2007, 13:59
Nu vrei sa intrii in clubu nostru:D
E spre binele stelei:D

dede
4th February 2007, 14:01
numai super optimisti pe aici
pai asa ar trebui sa fii si tu :D sa te gandesti la cupe si campionat, nu la locul 4 si afara din uefa :D

YoYoyOi
4th February 2007, 14:04
v-am mai zis nu mai vreau lacrimi pe obraz:(
mai bine sa zic dupa un esec ca ma asteptam la el, decat sa ma bat cu capul de pereti...asa-s fetele mai sentimentale :P

dede
4th February 2007, 14:11
nu'ti face griji ca nu te vor face stelistii sa plangi...poate doar de fericire :rolleyes:

mai bine sa zic dupa un esec ca ma asteptam la el, decat sa ma bat cu capul de pereti...asa-s fetele mai sentimentale
eh, nu toate gandesc ca tine :D

Ioca10
4th February 2007, 14:13
Imi aduc aminte dupa meciu cu boro am inchis telefoanele si somn desi eram echipat sa plec pe strada:headbang:

YoYoyOi
4th February 2007, 14:17
La meciul cu Boro nici nu vreau sa ma gandesc ca am fost mutoasa vreo 2 saptamani, ca si dupa meciul de la Galati:mda:

dede
4th February 2007, 14:37
lool, pai voi ramaneti traumatizati pe viata dupa un singur meci :(
dupa meciul cu boro si mie imi vinea sa mor de suparare si sa nu mai stiu nimic de fotbal, dar mi'a trecut si m'am gandit la campionatul ce urma sa'l luam :D iar la meciurile de campionat, ma enervez putin, dar imi trece :D

oricum nu se compara toate bucuriile aduse de Steaua cu suferintele :D

Brian
4th February 2007, 17:32
La meciul cu Boro am dat de doua ori cu piciorul in televizor....o data la golul de 4-2 si la faza imediat urmatoare in care putea sa acorde penalty pt Steaua....bine k nu l-am spart...:P

Sevilla86
4th February 2007, 19:55
Mie mi-a trecut supararea eliminarii... asta e, dar cand ma gandesc ca am fost la 3 minute de o finala de Cupa Europeana parca ma trec fiorii... si acum mai stau cu gandul la finala aia :(

Gontel
4th February 2007, 20:31
3 sunt momentele de maxima suferinta in fotbal pt mine: Danemarca - Romania 2-2 (2003), Rosenborg - Steaua 3-2 (2005) si Middlesbrough - Steaua 4-2 (2006). Nu vreau sa imi mai aduc aminte de aceste meciuri. :(
Insa stiti cum e: infrangerile fac parte din viata unei echipe.

YoYoyOi
4th February 2007, 23:22
MM Stoica: "Doar Liga Campionilor ne interesează, iar ce vine în plus este binevenit"

La sosirea pe aeroportul Henri Coanda (Otopeni),managerul echipei campioane, Mihai Stoica, a reafirmat faptul ca, pentru Steaua, importanta este calificarea in Liga Campionilor. "Suntem multumiti de stagiul de pregatire efectuat, iar rezultatele se vor vedea ulterior. Pentru mine conteaza doar calificarea in Liga Campionilor, restul, orice vine in plus, este binevenit", a declarat MM.

Dar nici nu s-a obosit cu transferurile, dar pretentii are...

Ioca10
4th February 2007, 23:58
Ce ne trebuie transferuri:D

Sevilla86
5th February 2007, 08:13
Noi nu am avut neaparata nevoie de transferuri pt ca nici nu au plecat jucatori.
Anul asta mi se pare normal sa vrem Champions League, pt ca titlul e departe, dar sezonul viitor o sa vedeti ca MM o sa vrea mult mai multe.

dede
5th February 2007, 17:29
Noi nu am avut neaparata nevoie de transferuri pt ca nici nu au plecat jucatori.
de fapt s-au accidentat, deci nu mai era nevoie sa plece :D

georg40
5th February 2007, 17:52
Steaua are un lot bun, nu este in nevoie de a aduce jucatori noi, daca 1-2 se vor adauga lotului e in ordine, dar acestia sa fie jucatori intradevar de valoare. A ajunge in CL este un scop important, in primul rand din punct de vedere material. Returul trebuie abordat in liniste, dar cu concentrare maxima si atunci rezultatele vor veni si ele.
Lupta Steaua !!

YoYoyOi
5th February 2007, 18:54
Oricum din ultimele declaratii se vede ca asta este scopul. Nu prezinta interes nici Cupa Romaniei si nici dubla cu Sevilla. Doar ramanerea pe locul 2 in campionat.

dede
5th February 2007, 21:30
Doar ramanerea pe locul 2 in campionat
important este sa jucam in ucl din nou...asta ar putea insemna si locul 1 :rolleyes:

YoYoyOi
5th February 2007, 21:44
da...mai greu:D

Sevilla86
6th February 2007, 10:52
Lyon in ultimele 5 etape a pierdut 13 puncte (doua egaluri si trei infrangeri). De ce n-ar putea si Dinamo? Hai sa nu-i subestimam, eu ii cred capabili de asa ceva. Poate se intoarce Agentul in Groapa :ok:

Brian
6th February 2007, 11:33
Foarte adevarat! Stim ca se poate...defapt...NUMAI DINAMO ar putea face asa ceva....:happy:happy

walt.mann
7th February 2007, 15:47
Cu conditia ca noi sa castigam totul...

Liviu
7th February 2007, 22:13
Lyon in ultimele 5 etape a pierdut 13 puncte (doua egaluri si trei infrangeri). De ce n-ar putea si Dinamo? Hai sa nu-i subestimam, eu ii cred capabili de asa ceva. Poate se intoarce Agentul in Groapa :ok:
Nu stiu daca Borcea va permite acest lucru...ma intelegi...:(

YoYoyOi
7th February 2007, 22:14
da ...intelegem :no:

Sevilla86
7th February 2007, 22:20
Butelia-i la putere :(

YoYoyOi
7th February 2007, 22:24
ne resemnam si mergem mai departe...

Ioca10
8th February 2007, 00:44
Ce resemnare nu exista cuvantul asta:D

dan
8th February 2007, 10:25
Butelia-i la putere :(
poate o sa fie valiza lui nea gigi:yes:

pinki
8th February 2007, 12:14
Ce resemnare nu exista cuvantul asta:D

asta e atitudinea corecta :ok: sunt de acord cu tine :cheer:

starsteel
8th February 2007, 14:42
Lyon in ultimele 5 etape a pierdut 13 puncte (doua egaluri si trei infrangeri). De ce n-ar putea si Dinamo? Hai sa nu-i subestimam, eu ii cred capabili de asa ceva. Poate se intoarce Agentul in Groapa :ok:

Fii serios chiar crezi ca nu mai exista "mijloacele specifice"....titlul e jucat 99,99%. :mda:

Brian
8th February 2007, 15:14
Da-mi voie sa dau dovada de o naivitate iesita din comun si sa cred k titlul nu este jucat....:ok:
Sau mai bine zis...sper k "valiza" si "butelia" sa se anihileze reciproc si totul sa tzina de jucatori si antrenori...:happy:happy

Snake_21
9th February 2007, 08:47
Interesant duelul valiza - butelie ce cota are valiza? M as duce sa pun la pariuri pe valiza :happy :happy

YoYoyOi
12th February 2007, 18:41
Sibiul cade, raman Brasov sau Oradea

Desi luni oficialii Stelei au anuntat ca partida cu UTA s-ar putea juca la Sibiu, la cateva ore aceasta varianta a cazut si au aparut altele.

Initial Steaua anuntase in week-end ca ar putea juca la Ramnicu-Valcea, dar aceasta varianta a cazut din cauza terenului greu din Zavoi.

Oficialii echipei campioane s-au orientat catre un alt oras din zona carpatica, Sibiul fiind avansat luni ca gazda pentru cele trei jocuri pe care echipa din Ghencea trebuie sa le dispute in exil.

In eventualitatea in care si varianta Sibiu nu se concretizeaza, MM Stoica a declarat ca Steaua are ca rezerva orasul Focsani.

Totusi, luni, la cateva ore dupa aceste declaratii, varianta Sibiu a cazut din cauza ca terenul local nu poate fi omologat pentru meciurile de prima divizie.

Momentan, Steaua de ales intre Oradea si Brasov.

Onlinesport

Gontel
12th February 2007, 20:41
Asa cum anul trecut Dinamo a fost iertata ca derbyul sa se poata juca cu spectatori, tot asa trebuie si Steaua sa fie iertata acum, mai ales ca a fost penalizata de prea multe ori si uneori fara un motiv intemeiat.
P.S. Daca se joaca la Focsani poate ma duc la derby. :D

YoYoyOi
13th February 2007, 20:54
Steaua a ales Oradea

Președintele grupării FC Bihor, Alexandru Toth, a declarat marți agenției Mediafax că s-a înțeles cu FC Steaua ca echipa din Bulevardul Ghencea să dispute pe stadionul Municipal din Oradea meciul cu UTA Arad, din etapa a XX-a a Ligii I, galeria stelistă urmând să aibă intrarea gratuită.
"Am făcut un comitet de organizare și am luat toate măsurile pentru a îndeplini toate condițiile pentru meciul Steaua - UTA, care se va disputa la Oradea. Steaua nu va plăti nimic pentru că joacă aici. Stadionul nostru are o capacitate de 12.000 de locuri, urmând să punem în vânzare maximum 10.000 de bilete. Galeria Stelei va avea intrare gratuită", a spus președintele divizionarei secunde.
TVR

i-auzi:groggy:

liber pt galeria Stelei :D

georg40
14th February 2007, 14:24
O masura inteleapta. Stadionul din Oradea arata foarte cochet( vezi imaginile din cadrul threadului cu FC Bihor la Suporteri "Alte echipe"), are aproape 10 000 de locuri pe scaune si in plus Steaua are o buna traditie in ce priveste partidele disputate la Oradea. De asemenea, publicul oradean este nu numai iubitor de fotbal dar si cunoscator in ale fotbalului !

YoYoyOi
16th February 2007, 19:03
Steaua va juca la Oradea, cu UTA, și la Focșani, cu FC Argeș

MIREL6RADOI
18th February 2007, 00:53
Oradea oras ros-albastru . Pana si stadionul are scaune ros-albastre :D
Sper ca Oradea sa ne poarte noroc

YoYoyOi
18th February 2007, 03:00
Pai daca ma duc eu la meci o sa fie cu noroc:D

Ca daca nu....nu ma mai duc :P :happy

Ulysses
18th February 2007, 08:20
Pai daca ma duc eu la meci o sa fie cu noroc:D

Ca daca nu....nu ma mai duc :P :happy

sa ne faci cu mana din tribuna!:yeah:

Sevilla86
18th February 2007, 10:02
Steaua va juca la Oradea, cu UTA, și la Focșani, cu FC Argeș

Poate sunt eu mai greu de cap, da' de ce jucam cu UTA la Oradea? Am mai spus-o, mai bine jucam cu Arges la Oradea si cu UTA la Focsani... De la Arad la Oradea sunt ceva peste 100 km, la meciul asta noi facem deplasarea.

YoYoyOi
18th February 2007, 11:40
Dar nu vad cu ce ar deranja sa jucam la Oradea.... Care-i buba?

Sevilla86
18th February 2007, 11:49
Dar nu vad cu ce ar deranja sa jucam la Oradea.... Care-i buba?

Nici o buba, da' mai bine jucam la Oradea cu Arges si la Focsani cu UTA.
Ma gandesc ca Oradea e prea aproape de Arad si UTA o sa aiba mult mai multi suporteri decat ar avea la Focsani. Iar Arges ar avea mai putini suporteri la Oradea decat ar avea la Focsani, Oradea fiind mai departe de ei.
Cred ca ar fi fost mai avantajos pt noi asa.

Liviu
18th February 2007, 11:52
S-au stabilit transmisiile tv pentru primele 5 etape :
Etapa 20 : Steaua - UTA 25.02.2007 , National TV , 14:00
Etapa 21 : FC Vaslui - Steaua 4.03.2007 , National TV , 15:30
Etapa 22 : Farul - Steaua 10.03.2007 , Antena 1 , 20:45
Etapa 23 : Steaua - FC Arges 18.03.2007 , Antena 1 , 14:00
Etapa 24 : Rapid - Steaua 1.04.2007 , Kanal D , 20:00

Meciul cu Dinamo din etapa 25 se va desfasura in sambata inainte de Paste , probabil nu la ore tarzii si va fi transmis cu siguranta de Kanal D .

YoYoyOi
18th February 2007, 11:59
Nici o buba, da' mai bine jucam la Oradea cu Arges si la Focsani cu UTA.
Ma gandesc ca Oradea e prea aproape de Arad si UTA o sa aiba mult mai multi suporteri decat ar avea la Focsani. Iar Arges ar avea mai putini suporteri la Oradea decat ar avea la Focsani, Oradea fiind mai departe de ei.
Cred ca ar fi fost mai avantajos pt noi asa.

:ras-plans: mamicuta:D Fix de grija asta nu mai pot eu....tu ai impresia ca o sa se auda mai tare "forza UTA" decat "forza Steaua"? :rolleyes:

Sevilla86
18th February 2007, 12:00
N-o sa se auda mai tare, da' la Focsani nu s-ar auzi de loc :D

bluesky
22nd February 2007, 21:11
sa ma cac in canal d sau bagat si astia ca musca in lapte si sau apucat sa transmita meciuri din liga1
steaua are meci usor cu uta care cred ca nu va avea sanse in fata stelei

YoYoyOi
22nd February 2007, 23:48
asta este principala grija care ne-a ramas: campionatul.

Nici cupele europene nu ne mai agaseaza si nici Cupa n-ar trebui s-o faca. Deci ne putem concentra 150% pe campionat.

MIREL6RADOI
23rd February 2007, 10:25
Si sper sa nu mai aud scuze de genul : "am fost obositi" . Mai avem 15 meciuri in campionat si trebuie sa le castigam pe toate

dede
23rd February 2007, 22:02
pfoai ce nashpa am ajuns... auzi, sa ne concentram doar pe campionat :mda: noi, care de obicei luptam pe 2 fronturi, campionat si Europa, am ramas doar cu campionatul... cupa Ro nu se pune...
vom avea o primavara de kko :(

MIREL6RADOI
23rd February 2007, 23:56
Ehh , cum sa nu se puna cupa romaniei ? e un trofeu ce trebuie castigat . Iar pentru campionat , sa nu ne pierdem speranta ...stii cum e ....ea moare ultima :ok:

YoYoyOi
24th February 2007, 00:07
da:( dar moare si aia :cry:

YoYoyOi
24th February 2007, 17:00
2000 de suporteri la antrenamentul Stelei la Oradea


Două mii de fani ai echipei Steaua au asistat, sâmbătă, la antrenamentul efectuat de formația antrenată de Cosmin Olăroiu pe stadionul Municipal din Oradea, înaintea partidei cu UTA Arad, din etapa a XX-a.

Cei 2.000 de fani steliști au scandat minute în șir numele favoriților și au aplaudat fiecare șut la poartă al "roș-albaștrilor", îndurând frigul timp de o oră și jumătate, cât a durat ședința de pregătire a campioanei, care a început la ora 11.00, cu o jumătate de oră întârziere față de ora anunțată inițial.

"Ne-ați primit cu căldură, ca de altfel cam peste tot pe unde am fost în țară, și de aceea am ales să desfășurăm antrenamentul cu spectatori", a spus, la finalul ședinței de pregătire, antrenorul stelist Cosmin Olăroiu.

Ultimele 1.000 de bilete puse în vânzare pentru partida Steaua - UTA Arad s-au epuizat într-o oră, după ce aproximativ 600 de persoane au așteptat deschiderea caselor de la stadionul Municipal din Oradea.

Sâmbătă după-amiază, steliștii vor susține o sesiune de autografe în incinta Complexului Comercial "Lotus Market" din Oradea.
Prosport


Suntem peste tot acasa.....nu-i echipa mai iubita....:ras-plans:

Sevilla86
24th February 2007, 17:36
"Ne-ați primit cu căldură, ca de altfel cam peste tot pe unde am fost în țară, și de aceea am ales să desfășurăm antrenamentul cu spectatori"

O miscare populista :rolleyes: Oli lucreaza la atragerea suportului fanilor... am vazut ca si la Sevilla a stat sa dea autografe. Inseamna ca simte putin presiunea.
Dupa 3-1 la Oradea nu se mai supara nimeni pe el :D

Vladek
24th February 2007, 18:21
Maine la ora 14.00 vom avea ocazia sa vizionam (unii la TV, altii direct in ... teren) episodul 3 din serialul "Cosmin Olaroiu la Steaua sau triumful mediocritatii". In rolurile principale :

- Cosmin Olaroiu AKA "antrenorul anului". Joaca rolul antrenorului unei echipe care avea candva o mentalitate de invingator si un joc spectaculos. Va reusi Oli sa le distruga pe amandoua inainte de a fi dat afara ? Aflati urmarind episodul acesta !!

- MM Stoica AKA "marele manager". Si el se joaca rolul unui manager minune, care doarme si viseaza fotbal si traieste doar pt Steaua. Pana acum, fara prea mult succes. S-a remarcat in mod deosebit prin filmarile intense in tot soiul de locatii exotice - Brazilia, de exemplu.

- Ovidiu Petre : baiatul fancy-trendy al echipei. Are o bentita frumoasa, motiv pentru care rolul sau in teren consta in aranjarea parului sau de parca face reclama la sampon.

- Banel Nicolita : de etnie roma, asigura nivelul de politically corectness in serial. Va primi aplauze la finalul fiecarui episod, indiferent ca le merita sau nu.

- Gigel Coman : bufonul serialului. Nimeni nu stie care e rolul sau. Intrebati persoana din rolul antrenorului principal, poate aflati ceva.

- In roluri foarte, foarte secundare (adica complet neimportanti si ignorati de vedetele din rolurile principale ): suporterii Stelei.

Vizionare ... placuta (daca puteti).

Sevilla86
24th February 2007, 22:39
In tur Steaua a jucat foarte bine acasa avand 9 victorii si un egal. Golaveraj 31-6 !!!
In deplasare am avut doua victorii, 5 egaluri si doua infrangeri. Golaveraj 6-4

Am contabilizat si primele doua etape ale returului jucate inaintea vacantei competitionale de iarna.

Este mai mult decat evident ca Steaua a jucat mult mai bine acasa decat in deplasare. Mai avem de disputat 15 etape: 8 in deplasare si 7 acasa.

In deplasare intalnim: Vaslui, Farul, Rapid, Gloria, CFR, Unirea, National si Jiul.
Acasa jucam cu: UTA (Oradea), FC Arges (Focsani), Dinamo, Poli Iasi, Otelul, Ceahlaul si Pandurii.

Acasa probabil ca o sa castigam multe puncte, iar in deplasare imi este greu de crezut ca vom avea acelasi procentaj dezastros din tur. Din pacate am fost eliminati din Uefa, dar asta ne-ar putea ajuta in campionat. Este greu sa mai speram la locul 1, iar in ceea ce priveste locul 2 plecam cu un avantaj de doua puncte in fata locului 3 - CFR care a jucat cu un meci mai mult decat noi. Mai importanta si relevanta este distanta de 3 puncte fata de Rapid.

In conditiile astea suntem favoriti certi la locul 2 care ne-ar permite sa jucam in Preliminariile Champions League sezonul urmator.
Nu cred ca CFR ne va pune probleme si nici Timisoara care se afla la 7 puncte in spatele nostru. Mai ramane Rapid care spre deosebire de noi mai are de jucat cu Poli Timisoara si Craiova. Asta inseamna ca Rapid are un retur mai greu decat noi.

Locul 2 e al nostru! Voi ce credeti?

dede
24th February 2007, 22:44
Acasa jucam cu: UTA (Oradea), FC Arges (Focsani), Dinamo, Poli Iasi, Otelul, Ceahlaul si Pandurii.

cica acasa :happy...teoretic e acasa, dar de fapt jucam in deplasare :confused:

oricum, daca nu castiga maine, nu au nicio scuza...

Sevilla86
24th February 2007, 22:48
Am scris in paranteza unde jucam. Nu e in Bucuresti, dar oficial sunt meciuri disputate acasa... nu o sa fie acelasi stadion si acelasi gazon, dar tribunele vor fi pline de stelisti. Atmosfera cel putin va fi ca acasa.

YoYoyOi
24th February 2007, 22:49
pai CFR deja a calcat pe bec :D

Daca Steaua va castiga blatul de maine, distanta intre noi si clujeni va fi mai mare....
Iar pe Rapid chiar nu-i vad in stare sa treaca de noi, cu Ganea al lor cu tot.

dede
24th February 2007, 22:51
pfoai, am ajuns sa ne facem griji din cauza lui cfr :shocked: ce vremuri...oare au crescut ei sau am scazut noi? :mda:

YoYoyOi
24th February 2007, 22:53
au crescut ei;)

noi n-am scazut, dar nici n-am crescut.....

dede
24th February 2007, 23:00
fata de anul trecut am scazut :mda: putin, dar am scazut si s-a simtit...am mai pierdut niste jucatori si n'am luat aproape nimic :(

YoYoyOi
24th February 2007, 23:06
asta e alta poveste...ca am scazut la nivelul valorii lotului.

dede
24th February 2007, 23:19
am scazut la toate capitolele...poate doar la bani am crescut, insa la ce ne ajuta daca nu stim sa ii folosim...

Sevilla86
24th February 2007, 23:20
Hai ma ca poate a fost o perioada mai slaba, dar acum putem sa ne revenim.
Sa nu uitam ca am schimbat stadioanele, terenurile: am jucat mai intai pe Lia Manoliu si apoi ne-am intors in Ghencea... am avut probleme cu portarii... am jucat intr-o competitie in care aveam experienta = 0 (Champions League)... am ajuns intr-o semifinala de Cupa Europeana, nici un jucator nu mai ajunsese acolo... am jucat 55 de meciuri intr-un an pentru prima oara in istoria fotbalului romanesc... am avut multe accidentari...

Stiu ca astea sunt scuze, dar refuz sa cred ca valoarea noastra e cea aratata in meciurile de acasa cu Real si Lyon sau in deplasarile din campionat. Am avut o perioada indelungata de framantari, schimbari care ne-au afectat jocul si rezultatele. Eu sunt convins ca nu avem nevoie decat de liniste si stabilitate. In special stabilitate! Asta ne-a lipsit cel mai mult anul trecut.

L-am pierdut pe Dica, dar au revenit Radoi, Iacob si Nesu care in scurt timp vor fi 100% cu pregatirea si vor putea juca. A revenit si Banel, nu de la Bologna, dar a revenit cu picioarele pe pamant :D Fata de tur pot spune ca am castigat 4 jucatori. Pe langa asta am castigat enorm la capitolul experienta! Nici o alta echipa din campionat nu ne poate egala in privinta asta. Putem sa fim mai puternici decat anul trecut!

YoYoyOi
24th February 2007, 23:21
ce bani mai, fii serios...

pai de bani avea clubul asta nevoie? Parca am fi fost lipiti pamantului inainte de a aunge in CL si asa am facut s noi 3-4 milioane sa supravietuim.

Bani sunt...dar nu la club ci la PNG :angry:

Liviu
24th February 2007, 23:23
CFR s-a impiedicat de echipele mici si o va face si in continuare , are deja in sange acest lucru :evil: . Nu are sanse la locul 2 . Nu ne batem cu ei , nici cu Timisoara ci cu Rapid , care stie toate dedesubturile si care are si echipa , de ce sa nu recunoastem ?

In deplasare intalnim: Vaslui, Farul, Rapid, Gloria, CFR, Unirea, National si Jiul.
Acasa jucam cu: UTA (Oradea), FC Arges (Focsani), Dinamo, Poli Iasi, Otelul, Ceahlaul si Pandurii.
Deplasarile de la Rapid , Bistrita si CFR sunt criminale , conducerile celor 3 echipe sunt "prietene" . Acasa , dupa meciul cu Dinamo va fi greu doar cu echipele care sunt in hora retrogradarii pe final de campionat .

dede
24th February 2007, 23:36
ce bani mai, fii serios...

pai de bani avea clubul asta nevoie? Parca am fi fost lipiti pamantului inainte de a aunge in CL si asa am facut s noi 3-4 milioane sa supravietuim.

Bani sunt...dar nu la club ci la PNG :angry:
nici bogati nu eram...

eu am spus ca fata de anii trecuti s-a castigat mai mult, dar degeaba daca nu stim pe unde au ajuns banii :mda:

bluesky
25th February 2007, 01:02
nu stiu poate ati observat poate nu dar toate echipele care au fost angrenate in liga campionilor sa observat o scadere de forma evideenta:betis vileareall celta vigo echipe ce in ani din urma jucau in cupele europene si acuma se bat pe la mijlocul clasamentului in spania,ce ziceti o sa vedem si la steaua asa ceva?

Liviu
25th February 2007, 01:23
Acele echipe din Spania au fost prezente meteorice in Europa si nu le putem compara cu echipe ca Steaua care sunt obisnuite ale cupelor europene . Dupa ce au ajuns la o performanta s-au stins (ceea ce era si normal) . Mai adaug pe lista Leeds care a ajuns rau de tot .
Intr-adevar , CL te secatuieste de forte , s-a vazut si la Steaua , dar in campionat unde sa mai coboram ? Poate nu vom fi mereu campioni , insa in zona cupelor europene vom fi mereu .

bluesky
25th February 2007, 10:33
pai steaua are al treilea an in cupele europene consecutiv cam de mult timp nu a mai fost o echipa care sa participe 3 ani la rand,a fost o cadere la steaua acuma mai multi ani cind nu am prins nici o cupa europeana,si am terminat pe 7 sau 8..

YoYoyOi
25th February 2007, 11:26
Steaua nu e chiar o "obisnuita a cupelor europene". Ca sa ajungem asa trebuie sa avem vreo 10 participari consecutive macar la nivelul grupelor si in primavara cateva prezente.

YoYoyOi
25th February 2007, 12:22
“Sper sa se joace pe gazon”

CIRCUMSPECT Antrenorul Cosmin Olaroiu îsi doreste o competitie curata în acest retur

Inainte cu o zi de reluarea campionatului, Olaroiu a reiterat obiectivul Stelei pentru aceasta primavara.

“Obiectivul nostru este calificarea în Champions League. Lupta pentru locul doi este foarte crâncena, dar la un moment dat putem chiar profita si de anumiti pasi gresiti pe care i-ar putea face Dinamo. Dar pentru asta trebuie sa fim foarte exacti”, a declarat ieri Olaroiu. Antrenorul formatiei campioane a mai dat de înteles ca anumite contracandidate s-ar putea deda la jocuri de culise. “Noi vrem sa ne facem treaba, sa câstigam meciurile, iar important este sa se joace returul pe teren, sa fie o competitie curata”, a spus Oli.
La antrenamentul de ieri-dimineata, la care a fost prezent si Emeric Ienei (foto, în stânga), Cosmin Olaroiu a încercat câteva scheme într-o asezare 4-2-3-1, cu Radoi si Goian fundasi centrali, Paraschiv si Ovidiu Petre la închidere, iar tripleta Nicolita-Cristocea-Bostina în spatele unui vârf care ar putea fi Thereau sau Badea.

Da...o sa se joace pe teren sigur...si marmota...tot pe teren joaca si ea:groggy:

Liviu
25th February 2007, 14:18
...pai a fost o cadere la steaua acuma mai multi ani cind nu am prins nici o cupa europeana,si am terminat pe 7 sau 8..
Mai jos de locul 3 la finalul campionatului nu am fost in ultimii ani . Pe 7-8 de zeci de ani .

YoYoyOi
27th February 2007, 21:12
Locul de disputare al meciului Steaua-FC Arges se va decide la Liga

Dupa ce oficialii formatiei FC Arges au refuzat sa dispute jocul cu Steaua la Focsani, directorul sportiv al pitestenilor, Paul Cazan, a declarat azi pentru ProSpsort ca între conducerile celor doua echipe va mai avea loc o ultima runda de negocieri. ''Ne vom prezenta miercuri, de la ora 11, la Liga. Daca nu ne vom întelege atunci aceasta institutie ne va alege locul de disputare a jocului'', a spus ''Ata''.
Prosport


astia asteapta pana in ziua meciului cu deciziile?:mda:

pinki
27th February 2007, 21:15
cand il jucam?

YoYoyOi
27th February 2007, 21:32
cica de ziua mea :shocked: :cry:

pinki
27th February 2007, 21:40
pai poate faci vreo smecherie :D

ps: adica.... pe cat? :P

YoYoyOi
27th February 2007, 21:51
adica mai imediat :cry:

poate imi fac astia un cadou "frumos" de ziua mea :angry: ca-i ia mama lu' Stefan cel Mare pe toti :mda:

Snake_21
27th February 2007, 22:45
Adica chiar pe bune ii ziua ta? :P

YoYoyOi
27th February 2007, 22:55
adica chiar pe bune :groggy:

Snake_21
27th February 2007, 23:03
:P:P Pai bine mai daca e chiar pe bune iti doresc La multi ani , multa sanatate :P , implinirea tuturor dorintelor si muuulte dragoste :P

YoYoyOi
27th February 2007, 23:07
multumesc mult:)

dar nu e azi...doar pe 18 :groggy:

Snake_21
27th February 2007, 23:11
:P pe 18 martie? iti urez atunci din nou ca nu ma doare mana de la tastat :P

Sevilla86
28th February 2007, 10:27
multumesc mult:)
dar nu e azi...doar pe 18 :groggy:

Ai grija cand sufli in lumanari ce dorinta iti pui ;)

In privinta asta nu prea cunosc regulamentele, dar inteleg ca ambele echipe trebuie sa fie de acord cu locul de disputare al meciului... ori asta nu e in regula! Steaua ca echipa organizatoare ar trebui sa aiba dreptul de a alege unde joaca! Cel putin asa ar fi normal.
Noi intr-un meci cu Arges o sa ne simtim ca si cum am fi acasa oriunde o sa jucam asa ca nu conteaza prea mult, dar sper sa avem un gazon mai bun decat cel de la Oradea.

YoYoyOi
28th February 2007, 12:35
pai cred ca gazonul va fi principalul criteriu de selectie. Asa ar trebui sa fie.

bluesky
28th February 2007, 12:56
pentru steaua urmeaza meciu cu vaslui lui porumboiu care anu trecut dupa meciul de la vaslui a starnit multe zvonuri despre cum si-au aparat sansele echipa gazda..

YoYoyOi
28th February 2007, 13:03
acum au alt antrenor, sunt alte interese;)

Sevilla86
28th February 2007, 17:55
Steaua - FC Argeș se joacă la Craiova

Partida din etapa a 23-a a Ligii I, dintre Steaua și FC Argeș, se va disputa la Craiova, pe stadionul Ion Oblemenco, si nu la Focsani, asa cum se anuntase initial. Meciul va avea loc pe 18 martie, de la ora 14:00, și va fi transmis de Antena 1. stelisti.ro

La fel ca Rapid. Doar in Craiova si Timisoara nu s-ar umple stadionul pt Steaua :(

YoYoyOi
28th February 2007, 18:01
mda....faina decizie...si cica Liga e aservita Stelei:mda:

oricum bine ca nu ne-a pus sa jucam pe Giulesti sau in Stefan cel Mare :mda:

Snake_21
28th February 2007, 22:38
:lol: Nu m ar fi mirat , probabil ar zice si dupa asta ca ne ar face o favoare :lol:

YoYoyOi
28th February 2007, 22:42
poi da :groggy:

bluesky
2nd March 2007, 09:12
:evil: mai bine jucam in orientul indepartat:evil:

Liviu
3rd March 2007, 01:58
Partida din etapa a 23-a a Ligii I, dintre Steaua și FC Argeș, se va disputa la Craiova, pe stadionul Ion Oblemenco, si nu la Focsani, asa cum se anuntase initial. Meciul va avea loc pe 18 martie, de la ora 14:00, și va fi transmis de Antena 1. stelisti.ro

S-a schimbat data :
Partida Steaua - FC Argeș, din etapa a 23-a a Ligii 1 se va disputa sîmbătă, 17 martie, de la ora 20,45, la Craiova. Inițial, meciul era programat pentru duminică, 18 martie (stelisti.ro)

YoYoyOi
3rd March 2007, 10:27
vai ce bine:D

bluesky
3rd March 2007, 11:32
mai sunt multe etape si cine poate stie ,poate steaua va deveni campioana din nou..

YoYoyOi
3rd March 2007, 11:37
asta nu cred. E foarte greu sa castigam tot si sa piarda Dinamo atatea meciuri.

bluesky
3rd March 2007, 11:38
nu si daca faci aranjamente...si becali a facut multe la steaua..

YoYoyOi
3rd March 2007, 11:46
da-le mai incolo de aranjamente. Locul 1 e pierdut, nu se mai poate face nimic.

Brian
3rd March 2007, 13:18
Steaua trebuie sa castige tot iar Dinamo sa piarda 5 meciuri...greu...dar nu imposibil...:ok:....totusi..sa piarda Dinamo 5 meciuri?? Sa zicem k pierde un meci cu noi, unul cu Rapid, unul cu Otelul, unul cu CFR....care sa fie a 5-a echipa?:P:D.....Craiova?
Si Steaua sa joace super-bine si sa castige tot....sunt optimist...dar nici chiar asa...:P Daca ar fi castigat cu UTA ..mai speram...dar asa....nu prea...

dede
3rd March 2007, 14:08
mai greu e sa castige Steaua tot :mda: exista persoane in Ro care nu ne lasa sa castigam...daca ne mai vin niste retardati de arbitrii ca cei de la meciul cu arad, si locul 2 e greu de pastrat :(

bluesky
3rd March 2007, 15:34
la arad steaua a pierdut 2 puncte din cauza arbitrului care a anulat 2 goluri din care golul lui iacob a fost valabil

YoYoyOi
3rd March 2007, 15:37
eu nu cred ca putem bate tot de acum inainte. Inca de cand era diferenta de 6 puncte, tot zicem, ca batem tot iar ei trebuie sa se impiedice cumva. Uite ca atunci cand s-au impiedicat ei am imbulinat-o si noi. :mda:
Asa ca matematic mai sunt sanse, dar realistic nici una. E posibil sa ne apropiem, dar sa-i depasim nu.

bluesky
3rd March 2007, 15:43
speranta moara ultima:yes: atata timp cit mai avem sanse:D

Snake_21
3rd March 2007, 19:57
@sallam : a 5 a echipa ar putea fi unirea urziceni :p

Liviu
3rd March 2007, 21:52
Am mutat ultimele posturi de pe threadul cu demiterea lui Oli si a lui MM aici...

nu si daca faci aranjamente...si becali a facut multe la steaua..
Hai ma , ca nu e chiar asa ... de aia a pierdut atatea campionate... A facut , nu neg , dar nu cred ca sunt multe...

bluesky
4th March 2007, 01:52
in ani di n urma a facut blaturi si acuma probabil ca va incerca mai mult ca sigur...

dede
4th March 2007, 18:28
incet incet ne departam si de locul 2 :mda: pe langa ca nu jucam nimic, ne mai freaca si arbitrii :jerk:

YoYoyOi
4th March 2007, 18:31
accidentari avem, lotul este destabilizat, moralul e jos de tot, oboseala fizica si psihica s-a acumulat, arbitrii ne calaresc cum au ocazia....nu e de mirare ca avem joc slab :(

Liviu
4th March 2007, 18:36
Inca un meci cu arbitraj defavorabil , inca un meci fara gol , inca un meci transmis de "desteptii" de la NTV , care la o faza petrecuta in prelungirile primei reprize , dupa ce Nesu s-a ciocnit cu un adversar strigau cat puteau (mai ales ala slabutu' - Samuila) ca e de rosu direct ! :no:

YoYoyOi
4th March 2007, 18:39
pai de muila ala nici nu ma mir, ca e dinamovist de cand era la stadiul de embrion.

Dar spuneti voi ce ar fi trebuit facut azi? Cu cine mama padurii sa joci? Daca nu ai jucatori valizi, daca te freaca arbitrul si te enerveaza de-ti vine sa-i spargi fata, cum sa faci un meci bun?

YoYoyOi
4th March 2007, 18:42
Thereau, eliminat pentru că l-a călcat Panait

In minutul 10 al partidei de la Vaslui, arbitrul de rezerva, Silviu Bogdan, i-a spus centralului partidei, Sebastian Coltescu, ca Cyrill Thereau l-a călcat pe fundasul central al gazdelor, Panait. Coltescu i-a aratat direct cartonasul rosu francezului, care a plecat la vestiare fara sa protesteze.
Prosport

Liviu
4th March 2007, 18:44
Noi trebuie sa avem o echipa buna care sa poata invinge si obstacolele numite arbitru sau indisponibilitati . De aia sunt profesionisti si sunt la acest nivel , trebuie sa poata juca si intr-o asemenea presiune . Caruia nu poate , ii zicem pa...:cya:

YoYoyOi
4th March 2007, 18:47
Liviu, daca e sa ne gandim la meciul cu UTA, cand am bagat 2 goluri, dar au fost anulate, e clar ca nu poti sa invingi daca nu te lasa arbitrul. :mda:

Sau trebuie sa bagi 3 goluri ca sa bati cu 1-0? :shocked:

Liviu
4th March 2007, 18:51
Sau trebuie sa bagi 3 goluri ca sa bati cu 1-0? :shocked:
Cate e nevoie... :D Daca ai doua sau trei ocazii de gol pe meci cu UTA nu te numesti Steaua... Eu vad neputinta din jocul nostru si nu imi convine .

YoYoyOi
4th March 2007, 18:57
Liviu esti dragut, dar azi nu ma trece rasul ;)

dede
4th March 2007, 19:06
buey, adevarul e ca nu suntem lasati sa castigam :mda: nici nu mai stiu de ce ne mai gandim la locul 2, cand de freaca arbitrii ori de cate ori au ocazia...niste nesimtiti...
Steaua e prea mare pt fotbalul de kkt din Ro...

Ioca10
4th March 2007, 19:29
Au mai fost si alti antrenori si nici unu nu a avut o duzina de accidentari!!!!
Problema e la olaroiu pt ca a trait din realizarile lui Protasov daca nu recunoastetzi avetzi ceatza pe ochi;)

YoYoyOi
4th March 2007, 19:35
Ioca lasa-ma nu ma fierbe cu Protasovul p***i.
Cine plm e de vina pt accidentari? Olaroiu? tu esti normal sau vrei sa enervezi lumea?

Ioca10
4th March 2007, 19:38
Aloo nu vreau sa te enervez dar e normal a facut pregatirea **** si daia se accidenteaza astia pe capete;)

YoYoyOi
4th March 2007, 19:42
ce sa-ti povestesc? :mda:

chiar ca nu i-a pregatit bine ca sa poata intra Rada la rupere, sau Onofras, sau craioveanul ala.
Singura greseala a lui Oli in acest caz a fost ca nu le-a dat jucatorilor echipamente de astronauti.

Ioca10
4th March 2007, 19:46
Da intradevar olaroiu e o victima colaterala aia ne-au scos vedetele Opritza ole,Nesu ole,Radoi care nu a stat decat vre-o 2 meciuri singuru accidentat pe bune a fost Iacob la prima accidentare (clavicula) a doua Pregatirea lu olaroiu a fost de vina;)

Liviu
5th March 2007, 01:00
La finalul celei de-a treia partide consecutive de campionat in care Steaua nu a reusit sa marcheze, Gigi Becali a acuzat maniera de arbitraj. "Sa fure ei cat or fura, ca Steaua nu pierde locul al doilea. Eu m-am scarbit de toate magariile care se fac, sunt manevre de arbitraj. Sunt interese, de fapt grupuri de interese. Totusi, cu arbitrii nu ma pot bate"(stelisti.ro)

Nu nea Gigi , e greu in situatia actuala sa luam locul 2 . Jucam mai slab decat adversarii si este foarte probabil ca din meciurile directe cu ei (care pot fi decisive) sa nu iesim bine...

walt.mann
5th March 2007, 06:01
Am impresia ca Oli e intr-un blocaj... Nu mai nimereste echipa, nu mai are inspiratie la schimbari...
Starea de nervozitate de pe banca s-a transmis si in teren. Pe deasupra, daca tot timpul ne plangem ca suntem dezavantajati, o sa ajungem ca frustratii de la rapid, sezonul trecut, care nu mai pridideau sa strige ca toata lumea ii defavorizeaza. Trebuie sa vedem ca echipa nu joaca mai nimic, poate cu Elton sa se mai schimbe ceva...

YoYoyOi
5th March 2007, 07:20
cum sa nu ne plangem tot timpul daca tot timpul suntem tratati asa? Ce echipa sa nimereasca Oli cand alti jucatori disponibili nu are?

Sevilla86
5th March 2007, 09:00
Nu nea Gigi , e greu in situatia actuala sa luam locul 2 . Jucam mai slab decat adversarii si este foarte probabil ca din meciurile directe cu ei (care pot fi decisive) sa nu iesim bine...


CFR-u a facut egal cu Ceahlaul acasa si a fost tinut in sah de National pe care i-au invins cu mare noroc, marele Rapid impins de la spate de arbitrii n-a fost in stare sa bata Craiova. Noi cu doua goluri anulate tot suntem in stare sa facem egal, cu un om in minus tot am dominat Vasluiul la ei acasa, dar am avut ghinion.
Vasluiul nu e nici Ceahlaul, nici National si nici Craiova. Au ajuns la 9 meciuri fara infrangere si sunt cea mai in forma echipa a campionatului dupa ultimele rezultate si tot i-am dominat in 9 jucatori de camp.
Rapid in urmatoarele doua etape intalneste UTA si Vaslui si or sa piarda puncte, iar CFR urmeaza sa joace cu: Pandurii, Jiul, Poli Tim, Craiova, UTA, Vaslui, Steaua, Arges, Rapid, Dinamo, Gloria, Poli Iasi, Farul. CFR are 9 meciuri de foc consecutive la sfarsitul carora nu or sa mai spere nici la Intertoto.
In continuare avem prima sansa la locul 2 orice s-ar spune.

bluesky
5th March 2007, 09:09
2 meciuri in care steaua aa fost furata de arbitri,sa vedem ce o sa facem la meciu urmator.

dede
5th March 2007, 10:28
Pe deasupra, daca tot timpul ne plangem ca suntem dezavantajati, o sa ajungem ca frustratii de la rapid, sezonul trecut, care nu mai pridideau sa strige ca toata lumea ii defavorizeaza. Trebuie sa vedem ca echipa nu joaca mai nimic...
cum pisici sa joci ceva cand arbitrul te fura din primul minut si joci in 10 un meci intreg? dupa eliminarea lui Thereau nici nu ma asteptam sa castigam, dar am ramas :shocked: cand am vazut ca Steaua e echipa ce ataca si care are mai multe ocazii... insa se pare ca de data aceasta norocul a tinut cu aia mai necajiti :headbang:
acuma moldovenii o s-o tina intruna cu victoria asta si o sa ne'o aminteasca mereu, ca deh...asta'i victorie istorica :lol: la fel cum au facut aia de la iasi

Liviu
8th March 2007, 13:33
2 meciuri in care steaua aa fost furata de arbitri,sa vedem ce o sa facem la meciu urmator.
Arbitrii meciului Farul - Steaua - Central: Augustus Constantin . Asistenți: Cristian Nica , Marcel Savaniu .

Brian
8th March 2007, 16:47
Pana la urma la suspendat pe Thereau...doar pe baza marturiei arbitrului de rezerva??? Am inteles k nu este nici o dovada video.... mi se pare foarte ciudat....

Ioca10
8th March 2007, 18:17
Are ochiu foarte ager rezerva aia de arbitru:lol:

YoYoyOi
8th March 2007, 18:36
Pana la urma la suspendat pe Thereau...doar pe baza marturiei arbitrului de rezerva??? Am inteles k nu este nici o dovada video.... mi se pare foarte ciudat....

este dovada video, si chiar a fost prezentata la audieri azi, doar ca n-a contat ce era evident ci ceea ce spunea balegosul ala de arbitru :angry:

Brian
8th March 2007, 18:56
este dovada video, si chiar a fost prezentata la audieri azi, doar ca n-a contat ce era evident ci ceea ce spunea balegosul ala de arbitru :angry:

NU am spus k nu au nici un material video...am spus k nu au nici o "dovada" video....este o diferentza...:ok:

YoYoyOi
8th March 2007, 19:00
care-i diferenta intre dovada si material ? :thinkso: :o:

Brian
8th March 2007, 19:33
Hai sa iti dau o explicatie d-aia tare:P....
Cand materialul video dovedeste ceva...devine dovada video....cand materialul nu dovedeste nimic si doar se chinuie sa fie...ramane un simplu material:happy:happy...tare, nu?

YoYoyOi
8th March 2007, 19:45
aha:D :thinkso:

deci nu e dovada, pt ca nu au luat ca atare materialul :P

Brian
8th March 2007, 19:49
Exact.:ok: Deci....in concluzie....ne-au luat la mishto...tot ce au vrut ei sa faca au facut....

YoYoyOi
8th March 2007, 19:55
sa-i frec in nas cu sarma ghimpata de scursori :mda:

Brian
8th March 2007, 20:03
:happy:happy....fara cuvinte..:happy

YoYoyOi
8th March 2007, 20:05
mda...imi cer scuze pt limbajul elevat de mai devreme, dar e cea mai buna cenzura pe care am putut-o scoate, ca de fapt voiam sa zic altceva :angry:

Ioca10
8th March 2007, 20:26
sa-i frec in nas cu sarma ghimpata de scursori :mda:


:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:
Sunt pe jos de ras numai pot:D de unde le scoti:happy
Propun un thread de injuraturi cat de cat cenzurate:Dsa vedem ce le vine la gura Romanilor de pretutindeni:D(Toate adresate dusmanilor)

Snake_21
8th March 2007, 21:57
Cred ca o sa fie destul de inventivi romanii ...

bluesky
8th March 2007, 22:21
ma asteptam sa il menajeze astia de la comisia de disciplina pe francez 2 etape,poate la apelul facut de steaua suspendarea se va reduce la o singura etapa sa vedem luni ce decid astia.

YoYoyOi
8th March 2007, 22:25
:ras-plans: :ras-plans::ras-plans:
Sunt pe jos de ras numai pot:D de unde le scoti:happy
Propun un thread de injuraturi cat de cat cenzurate:Dsa vedem ce le vine la gura Romanilor de pretutindeni:D(Toate adresate dusmanilor)

n-are rost sa faci un astfel de thread, ca se stie deja castigatorul:D

eu :no1


OT: nu sunt sigura ca se reduce suspendarea la apel, oricum e tampita faza ca el a fost judecat azi si lipseste cu Farul, iar Ganea va fi judecat doar luni :mda:

Liviu
8th March 2007, 23:49
Ganea va fi judecat luni si va avea deci drept de joc in etapa 22 .
Partea buna a faptului ca Ganea va fi judecat de abia atunci e ca viitoarea suspendare (logic ar fi de minim doua etape) ar putea sa-l faca sa nu joace contra noastra in etapa 24 . :D

YoYoyOi
8th March 2007, 23:54
Liviu, nu visa, ca n-o sa primeasca nici o etapa suspendare...stii faza cu lipsa de probe, nu? :rolleyes:

bluesky
9th March 2007, 12:17
se intimpla lucruri ciudate in fotbalul rominesc de cind ma stiu ,si acuma cu intrarea in chl vor aparea si mai multe marlanii.

YoYoyOi
9th March 2007, 12:24
pai daca pana acum mai era cate un scandal pe luna, asa ca sa se dezmorteasca unii neuroni, de acum vor fi 3-4 scandaluri pe etapa.

bluesky
9th March 2007, 12:28
a crescut brusc atentia pentru locul 1 chiar si 2 nu trebuie neglijate nici locurile 3,4,5 care aduc pozitii de cupa uefa,o sa se fac golaniii multe totul pentru bani ..

dede
9th March 2007, 14:09
Partea buna a faptului ca Ganea va fi judecat de abia atunci e ca viitoarea suspendare (logic ar fi de minim doua etape) ar putea sa-l faca sa nu joace contra noastra in etapa 24 . :D
logic...dar echipele la care joaca Thereau si ganea nu se pot compara :headbang:

YoYoyOi
17th March 2007, 20:20
Astazi vrem victorie /OLE/

starsteel
17th March 2007, 22:11
GOOLLL ELTON !!!!

http://img65.imageshack.us/img65/5977/image03172155antena115kx6.jpg (http://imageshack.us).http://img442.imageshack.us/img442/39/image03172155antena1sy6.jpg (http://imageshack.us)

dede
17th March 2007, 22:43
mare jucator micutu' asta :D

astazi am reusit sa recuperam 2 pct fata de rapid... ucl inca nu e pierdut :D

YoNuTzz
17th March 2007, 22:54
2-0...mi-a placut elton...stie cu mingea...poate le va trezi fantezia si celorlalti jucatori ai Stelei

Liviu
17th March 2007, 22:59
Daca nu vom castiga insa 4 puncte in viitoarele 2 meciuri va fi greu . Nu mai zic daca pierdem cu Rapidul , o sa aiba in plus 3 puncte + meciurile directe .

bluesky
17th March 2007, 23:05
bv steaua bv elton care a jucat f bine a dat si gol ,ar trebui sa ia ex lui elton si sa gindeasca mai rapid ca au numai de castigat...

YoYoyOi
18th March 2007, 02:53
mi s-a parut, din cat am vazut, ca Elton e putin in fata lor ca gandire si joc. Adica el da pasa, dar presupusul primitor se trezeste prea tarziu ca vine pasa, si astfel se pierde mingea :mda:

n-am vazut meciu decat vreo 20 de minute pe sarite, dar asa am avut impresia.
Oricum Elton a fost mai mult decat ma asteptam... e bine ca a fost victorie, totusi....

Sevilla86
18th March 2007, 08:59
Daca nu vom castiga insa 4 puncte in viitoarele 2 meciuri va fi greu . Nu mai zic daca pierdem cu Rapidul , o sa aiba in plus 3 puncte + meciurile directe .

Asa e... meciul cu Rapid e capital in opinia mea. Ar fi bun un 2-2, iar o victorie ar fi extraordinara.
Pe CFR nu ii iau in calcul in lupta pt locul 2. Au de jucat in urmatoarele 8 etape cu: Poli Tim (A), Craiova (D), UTA (A), Vaslui (D), Steaua (A), Arges (D), Rapid (A)si Dinamo (D). Au un program foarte greu, mult mai greu decat al nostru si al Rapidului, iar la cum joaca nu-i vad rezistand pe podium.
Acum simtim cu adevarat lipsa celor doua puncte pierdute la Oradea... am fi putut avea doua puncte in fata Rapidului si am fi fost favoriti la locul 2. Acum totul depinde in mare masura de meciul din Giulesti.

YoYoyOi
21st March 2007, 11:10
“CFR nu ne este adversar”

AROGANTA Oficialii formatiei din Ghencea nu iau în considerare gruparea clujeana în lupta pentru locul 2.

Echipa antrenata de Cosmin Olaroiu se afla în acest moment pe locul 3, în urma lui Dinamo si a lui CFR Cluj si la egalitate de puncte cu Rapid.

Lupta pentru locul 2, cel care duce în preliminariile Ligii Campionilor, este acerba, dar oficialii din Ghencea nu-i vad pe cei din Gruia ca pe un posibil adversar. “De la începerea returului, CFR-ul nu a jucat meciuri tari. Adevaratele jocuri pentru ea de-abia acum încep. Batalia pentru locul 2 o vom da noi si Rapid. CFR nu este adversarul nostru pentru acest loc. Clujul nu a trait niciodata meciuri cu presiune si nu cred ca elevii lui Bergodi vor face fata unui ritm sustinut de partide cu miza”, a declarat Valeriu Argaseala. Nici finantatorul ros-albastrilor nu vede în echipa lui Arpad Paszkany o concurenta pentru locul care poate duce în Liga Campionilor. “Nu vreau sa jignesc CFR Cluj. Dar am zis ca ma bat cu Rapid pentru pozitia a doua”, a declarat Gigi Becali.
Prosport

nici eu nu cred ca CFR ne poate face probleme serioase. Inca nu au jucat meciurile importante.

YoYoyOi
21st March 2007, 19:47
Duminică, amical cu Litex Loveci

Duminica a fost programat amicalul pe care ros-albastrii îl vor disputa cu echipa de pe locul patru al campionatului bulgar, Litex Loveci. Formatia bulgara i-a propus marti echipei din Ghencea un meci de verificare, care urmeaza sa se joace la Ruse. Jucatorii celor doua formatii convocați la echipa nationala nu vor fi prezenti la meciul de duminica. Desi initial partida trebuia sa se dispute în România, din cauza ca jucatorii extracomunitari din lotul lui Litex aveau nevoie de viza, s-a ajuns la solutia Ruse. Informatiile ne-au fost furnizate de ofiterul de presa al clubului bulgar, Dolly Dimitrova.

Iote la ei ca au activitate :D nim sa vedem ce-a iesi de-aici:evil:

bluesky
21st March 2007, 20:01
oare il transmite pe vreun canal meciul stelei??

YoYoyOi
22nd March 2007, 06:58
Slovacul Vladimir Hrinak va arbitra cel mai așteptat meci al primăverii în Liga I, Rapid - Steaua, programat duminica viitoare. Șeful FRF, Mircea Sandu, i-a cerut marți seară șefului CCA, Gheorghe Constantin, să aducă brigăzi din străinătate la derby-urile Ligii I, iar vîlceanul s-a conformat. "Chiar dacă e în defavoarea arbitrajului românesc, am ales arbitri străini pentru a elimina suspiciunile, pentru protecția arbitrilor și pentru a evita toată nebunia care s-ar fi creat", a spus "Vîlcea".

"Central" la Rapid - Steaua va fi slovacul Vladimir Hrinak (foto). În vîrstă de 43 de ani, acesta este unul dintre cei mai vechi arbitri europeni de pe lista FIFA, primind ecusonul internațional la 1 ianuarie 1993, cînd avea doar 29 de ani. A fost, totuși, eclipsat pe plan european de conaționalul său, Lubos Michel, mult mai bine văzut de UEFA. Hrinak a rămas însă în prim-plan, arbitrînd meciuri importante ca Scoția - Franța 1-0, anul trecut, în preliminariile CE 2008, sau Parma - Braga 0-1, în "16-imile" Cupei UEFA, dar și partide din Champions League. În toamna lui 2006, el a condus Hapoel Tel Aviv - Rapid 2-2.
GSP


sa speram ca macar din privinta arbitrajului nu vor fi probleme...

YoYoyOi
23rd March 2007, 09:48
Scandal cu LPF



Steaua a intrat în conflict cu Liga din cauza programării meciului cu Poli Iași. Ieri, FRF a dezamorsat războiul. La ședința din această săptămînă în care Liga, cluburile și televiziunile discutau programul transmisiuniilor TV, a izbucnit un conflict între Steaua și LPF. De ce? În etapa a 27-a, programată la jumătatea lui aprilie, meciul Steaua - Poli Iași a fost antamat de Antena 1, iar LPF l-a programat sîmbătă, 14 aprilie, de la ora 20:45, moment în care Argăseală a luat foc.

"Nu se poate așa ceva, să ne puneți să jucăm la doar 3 zile după ce o să avem o deplasare lungă la Bistrița. Fotbalul e făcut de antrenori, or ei au un program, dacă îl schimbă după placul televiziunilor, ce rol mai are el în acest sport?", i-a spus Argăseală lui Valentin Alexandru, fiind nemulțumit de faptul că trupa din Ghencea ar trebui să joace miercuri, 11 aprilie, la Bistrița și apoi cu Poli Iași, pe 14 aprilie. A intervenit chiar și șeful LPF, Dumitru Dragomir, care a cerut ca partidele să se dispute la data cerută de televiziune, lucru ce l-a scos din sărite pe Argăseală. Acesta a părăsit ședința, care imediat a fost suspendată.

Ieri însă, FRF a intervenit și, prin Comitetul de Urgență, a dezamorsat conflictul. În ce fel? A reprogramat etapele din aprilie. Astfel, nu va mai avea loc intermediară pe 11 aprilie, prima etapă după Paște fiind pe 14 aprilie. În acest mod, Steaua are un program lejer după derby-urile cu Rapid și cu Dinamo, iar partida cu Poli Iași se va juca la 7 zile după întîlnirea cu Gloria și la doar 3 de meciul cu Poli, din Cupa Timișoreana, însă obiectivul principal al campioanei e campionatul.

"Respectați televiziunile, că ele au dat bani mulți pentru a prelua meciurile. Ele decid cînd se joacă"
Dragomir către Argăseală

"Nu accept să-și bată nimeni joc de Olăroiu și să-l pună să se întoarcă peste 400 de kilometri de la Bistrița, iar după doar 3 zile să joace din nou"
Argăseală, înainte de a părăsi ședința


"După ce rapidiștii au primit doar avertisment și nu li s-a suspendat terenul, deși erau recidiviști și cu abateri mult mai grave dec noi, mi-a fost clar că e cineva la Ligă care e împotriva noastră"
Mihai Stoica

Steaua e anti-Dragomir
Conducerea din Ghencea vede în Dragomir un adevărat dușman. Nu de puține ori, în acest an, MM Stoica a trimis săgeți către șeful LPF, prin care îl acuza că este împotriva Stelei. Trei sînt argumentele campioanei că Dragomir nu agreează Steaua:
1. Șeful LPF a declarat că Rădoi merita mai multe etape de suspendare după eliminarea din meciul cu UTA, Mirel încasînd din partea comisiei o singură rundă penalizare
2. Dragomir a spus despre Thereau că are date că l-a călcat pe cap pe vasluianul Doboș și că atacantul francez și-a recunoscut vina prin faptul că n-a protestat
3. Corleone a atacat politica de transferări a Stelei, spunînd că prestațiile slabe din 2007 ale campioanei sînt și rezultat al faptului că jucătorii aduși în Ghencea n-au confirmat


Becali: "O să-l schimb pe Dragomir"
Diferendul iscat de programarea meciului cu Poli Iași este continuarea scandalului între Steaua și LPF. În urmă cu două săptămîni, Gigi Becali anunța public faptul că "atunci cînd o să pot o să-l curăț pe Dragomir de acolo. Acum n-am cum, dar va veni și momentul acela". În replică, Dragomir l-a ironizat: "Să mă curețe de purici poate, că am făcut mulți de cînd sînt șef aici".

Cum se joacă în aprilie
Comitetul de Urgență al FRF a schimbat ieri doar zilele în care vor avea loc în aprilie etapele, nu însă și numărul total al rundelor de luna viitoare:
Data Etapa
31 martie 24
7 aprilie 25
14 aprilie 26
21 aprilie 27
25 aprilie 28
28 aprilie 29
- restul programului rămîne neschimbat

Programul Stelei
Data Meciul
1 aprilie Rapid - Steaua (Liga I)
7 aprilie Steaua - Dinamo (Liga I)
14 aprilie Gloria - Steaua (Liga I)
18 aprilie Steaua - Poli Timișoara (Cupa Timișoreana)
21 aprilie Steaua - Poli Iași (Liga I)
25 aprilie CFR Cluj - Steaua (Liga I)
28 aprilie Steaua - Oțelul (Liga I)


Eu bine am zis ce-am zis ca cineva se joaca pe acolo. Au fost pana acum 3 cazuri cand am fost dezavantajati de programarile meciurilor. Unii sunt programati sa joace la 3 zile, iar altii sunt lasati sa se odihneasca :rolleyes:

si asta doar pentru ca pe partea economica Dan Voiculescu si Antena1 face programarile meciurilor Stelei :mda: