PDA

View Full Version : Divizia A Live in Flash pe Onlinesport



fia
22nd April 2005, 10:06
Uite ca OLS ne mai face o surpriza placuta :)
Dupa ce GSP a ales sa ia acelasi modul de live ca si OLS iar OLS a renuntat la el, alegand o solutie nasoala cu refresh de html-uri OLS vine cu o noutate
Live in Flash : http://www.onlinesport.ro/live/

Sunt tare curios cum o sa mearga.
O statistica interesanta pe care ar putea arata-o flash-ul este numarul de utilizatori simultani :)

Triphat
22nd April 2005, 13:34
arata bine, sunt curios cum o sa iasa.. bv!

Paul
22nd April 2005, 14:33
va merge chatul ?

Angelina Jolie
22nd April 2005, 21:20
E super misto noul sistem live. Felicitari OLS.

Vadim
22nd April 2005, 22:33
Mai bagati pareri, critici. :)

Maximus
23rd April 2005, 09:25
N-a mers de la inceput si-au bagat html. Pina la urma si-au revenit dar inceputul a fost mai greu...

Vadim
23rd April 2005, 10:00
Din cite vad e inca o problema cu unele browsere, nu iau informatia noua din cache din cauza flashului. Desi in alte locuri apare.

fia
23rd April 2005, 10:23
Nu am apucat decat intracat sa ma uit, deh ocupat rau :(, dar ce am vazut eu... nu era afisat scorul corect pe prima pagina (acum vad ca s-a rezolvat) si ca era cam cu 5 min in urma "real thing". Oricum in Firefox se face refresh-ul OK.

bog_tom
23rd April 2005, 17:51
la mine e cu 10 min in urma.... noroc ca se transmite live pe TVR: mms://berkano.tvr.ro/tvrlive (Media Player/VNC)

ADelPiero
23rd April 2005, 18:57
e misto noul live... mai sunt cateva treburi de "reglat" si in final, cred ca o sa fie placut ochiului :ok:

p.s. in firefox merge cel mai bine...

ady_azzuro
23rd April 2005, 19:31
Mozilla rules! :D

ADelPiero
23rd April 2005, 19:41
ce m-a enervat pana astazi ... ca nu imi tinea minte adresele pe care intram ... pana am dat un "F5" si si-a revenit :evil:

gicu
23rd April 2005, 19:58
1. n-are buton de home (onlinesport.ro), n-are buton de forum de meci, de clasament live, etc

2. As prefera in dreptul meciului sa se specifice data si ora desfasurarii

ady_azzuro
23rd April 2005, 20:53
n-are buton de forum de meci, de clasament live, etc
Ba are.

ADelPiero
23rd April 2005, 21:21
nu s`a uitat atent :)

pashpa
24th April 2005, 03:23
am vizioinat si eu azi un meci pe asea.interesant pot spune da se putea si mai bine.am preferat tot prosportu.aia macar scriu la timp

naxos
24th April 2005, 13:48
Nu este evident ce meciuri sunt in desfasurare, care s-au incheiat si care mai sunt de disputat. O culoare diferita, ceva simboluri grafice ar rezolva problema.

ADelPiero
24th April 2005, 15:22
m`am uitat si eu pe toate ... si pe gsp si pro ... dar ols scrie de 2x mai multe faze decat ei ...

bog_tom
24th April 2005, 16:47
cand ? astazi ?

e ora 16:43
in realitate: Poli Iasi - Farul 1-2
pe OLS: Poli Iasi - Farul 0-0




' - Inceputul transmisiei: duminica, ora 16:00.
' - -
' - INFO pentru utilizatorii de Internet Explorer:

Pentru a fi siguri ca primiti ultimele informatii, trebuie ca browserul vostru sa nu tina cache. Pentru aceasta, urmati trei pasi aflati mai jos:

1. Din bara de sus a browserului alegeti: din Tools -> Internet options -> General -> Temporary Internet files -> Setings -> Every visit to the page

2. Inchideti apoi toate ferestrele de Internet Explorer

3. Deschideti din nou IE si accesati Liveul sau alte pagini.

PS. am setat corespunzator browserul si am testat cu IE/Maxthorn/Firefox.

Gonzo
24th April 2005, 16:50
baieti, treziti-l pe omu' de scrie comentariul meciurilor ca e gata prima repriza si nu a scris nimic :D :D :D

inteleg ca ieri a fost sambata si a exagerat prin baruri, dar e totusi 5 dupa amiaza... e cazul sa se trezeasca :happy

Darkslowstar
25th April 2005, 12:42
primul meci transmis in flash, Brasov - Rapid & Corpodean a arata o schimbare in bine fata de livul vechi. comentarii din 2-3 minute, actualizare automata si promta. felicitari!

cyber_goool
27th April 2005, 12:13
Mi-ar place sa afiseze si ora de incepere a meciurilor. Inainte deschideam repede prima pagina si ma uitam in stanga sus si aflam ora imediat. Acum trebuie sa selectez divizia A, program: e mai complicat :)

Darkslowstar
27th April 2005, 17:47
Poate is spune cine comentatotului meciului Alba - Brasov ca a inceput meciul de 40 de minute si ca ar putea sa scrie si altceva ca a inceput meciul. Si cand te gandesti ca laudasem noul live. Ma duc sa ma uit pe Prosport, GSP si livescore :(