PDA

View Full Version : Inscrieri : Irriducibili Lazio vs Alte Grupuri Ultras



racer06_lazio
11th December 2006, 14:07
Initiem acest battle cu scopul de a demostra ca irriducibili lazio este cel mai tare grup de suporteri din italia.Este unul dintre cele mai numeroase, un grup care a reusit tot timpul, de la infiintare(1987) pana azi, sa isi incurajeze echipa spre victorie...
de asemenea irriducibili este un grup care a ridicat standardul fenomenului ultras, fiind un exemplu de urmat pt toti suporterii din lume....
asteptam inscrierea in "tabara cea buna" tuturor celor care au scris pe italia, si sunt constienti de ceea ce reprezinta irriducibili pe plan intern si de ce nu european....ii primim si pe cei de alte culori:D...asteptam adversarii...
3 zile park e perioada de inscriere...

Kainsashiki
11th December 2006, 18:09
tu, Mario, Iulian si 4za?

vreti sa fie 4 vs. 4?

Mario Di Lazi
11th December 2006, 20:22
Te bagi DiabLo ? :D
http://img96.imageshack.us/img96/9846/iconband01xv7.gif (http://imageshack.us)http://img96.imageshack.us/img96/634/iconband02sw3.gif (http://imageshack.us)http://img209.imageshack.us/img209/7382/iconband04mq2.gif (http://imageshack.us)

the lion king
11th December 2006, 20:37
Fossa Dei Leoni!!!!!

inter
11th December 2006, 22:14
si care e scopul ...? cu cine vreti sa va masurati? cu "italieni" .. sau cu grupari autohtone?

lion ... fdl? :D:D mai exista?

racer06_lazio
12th December 2006, 11:54
inter...pt inceput doar cu italia....dar vad k nu prea se inscrie lumea...
probabil toti stiu ca irriducibili rules:D:D:D:D:D:D

BoboCosta
12th December 2006, 12:34
E....pai asta ar insemna k nu respect Curva Nord.

inter
12th December 2006, 17:28
inter...pt inceput doar cu italia....dar vad k nu prea se inscrie lumea...
probabil toti stiu ca irriducibili rules:D:D:D:D:D:D

adica? .. vrei o lupta cu "Brianza Alcoolica" sau "Vodka Sour Group" ?

sau preferi "Irriducibili" "Inter Boys Roma" "Viking Inter Curva Nord" "Ultrasinter" "Quelli del Baffo" "Asterix Group" "Orgoglio Bauscia" ? :evil:

inter4ever
12th December 2006, 18:21
Initiem acest battle cu scopul de a demostra ca irriducibili lazio este cel mai tare grup de suporteri din italia.Este unul dintre cele mai numeroase, un grup care a reusit tot timpul, de la infiintare(1987) pana azi, sa isi incurajeze echipa spre victorie...
de asemenea irriducibili este un grup care a ridicat standardul fenomenului ultras, fiind un exemplu de urmat pt toti suporterii din lume....
asteptam inscrierea in "tabara cea buna" tuturor celor care au scris pe italia, si sunt constienti de ceea ce reprezinta irriducibili pe plan intern si de ce nu european....ii primim si pe cei de alte culori:D...asteptam adversarii...
3 zile park e perioada de inscriere...

:ras-plans::ras-plans::ras-plans: Sa-nteleg ca nu ai vazut meciul de duminica seara??? Tu ai vazut coregrafie la Roma? Si asta in conditiile in care ei erau doar o peluza! Nu stiu cum sa-ti spun...dar lazio ca galerie...cand e pusa fata-n fata cu Roma...nu prea exista...
Asa cum si juventus in fata lui Torino,e zero barat! Asta e singurul motiv pt care imi pare rau ca juventus nu mai e in serie A ... sa ii vad cum sunt umiliti in derby!


P.S.: Recunosc ca si Inter (din pacate) nu sufla in fata lui milan cand e vorba de galerie...

racer06_lazio
12th December 2006, 18:59
...dar lazio ca galerie...cand e pusa fata-n fata cu Roma...nu prea exista...

stimate tu te auzi vorbind?sau mai bine zis te vezi scriind?dak te tine sangele din vene baga-te in duel si sa vedem care e mai tare....
k sa te mai documentezi ia www.irriducibili.com si citeste un pic....:cool:
auzi ...roma....galerie....:P :P
dak chiar te tine inscrie-te in duel....

inter4ever
12th December 2006, 19:33
...un grup care a reusit tot timpul, de la infiintare(1987) pana azi, sa isi incurajeze echipa spre victorie...

Da...adevarul e ca lazio e o forta a fotbalulului european!! :ras-plans: Aveti si voi 5 trofee prin vitrina pe acolo? Ma refer cu tot cu cupe ala italiei,alea,alea...ca asa campionate aveti doar 2...pana si Roma are mai multe... :P

racer06_lazio
12th December 2006, 19:54
ba gigi esti cam dus....pakat ca tii cu inter...ii faci de rusine pe ceilalti interisti de pe forum....
mai inceark sa citesti odata citatul din postul meu...si dak nu intelegi in continuare nimik inseamna k e de rau.....
nici nu ma obosesc sa iti explic ce am zis....
pakat k nu ai sange in tine...mi-ar fi facut placere sa te vada lumea in deplinatatea ta.....

Iulian Lazialu
12th December 2006, 20:04
Ma bag si eu:D
Inca odata lipsesc fanii lui as roma me**a,deja devine obisnuinta:D :D

4za_Lazio
12th December 2006, 20:48
intere pe neadaptatul ala de unde l'ati scos???mai invata'l shi tu ce inseamna irriducibili in italia shi ce inseamna pt inter;)
Faptul ca Lazio nu a avut coregrafie a fost determinat de faptul ca cei 4 liderii irr sunt la puscarie din motive cunoscute :D...shi pt cultura ta generala in meciu de duminica nu s'au cantat cantece anti-riomma din simplul fapt ca laziali au vreut sa isi arate solidaritate fata de Toffolo,Yuri,Diabolik shi Fabrizio
Chiar shi asa am dominat fondul sonor de la un capat la altul al meciului...dak intr'adevar cunosti fotbalul italian shi ii aperi pe riomma in fata noastra,inter4ever,explica de ce dupa fiecare gol a lui Lazio s'a cantat popopopopopo ??? nu prea cred ca stii...

Triphat
12th December 2006, 23:26
Sampdoria si Genoa au galerii mult mai bune ca Lazio...

BoboCosta
13th December 2006, 01:27
Genoa e intre primele...da la faza cu sampdoria te'a cam luat valu

racer06_lazio
13th December 2006, 06:51
oameni eu va cred k au si sampdoria si genoa si roma merd* si juve si arezzo galerii mult mai bune....dar vad k nu aveti curaj sa va inscrieti in duel....pacat...

Mario Di Lazi
13th December 2006, 08:15
Sampdoria si Genoa au galerii mult mai bune ca Lazio...

Asa se vede din Anglia ? :D

Eu vreau sa-i provocam pe suporterii lui as roma ... :D

racer06_lazio
13th December 2006, 08:47
mario....care?

Iulian Lazialu
13th December 2006, 10:15
Frati laziali, daca nu va suparati o sa iau io oleak fraul:D :D
1.Nu faceti nimik decat sa demonstrati ac suntem cea mai tare galerie,faze de genul:neadaptatul,esti cam dus sau orice fel de remarca fara a demonstra ca noi suntem cea mai tare galerie nu au cum sa fie acceptate.
2.Bgati bine mintile in cap ORICINE TINE CU INTER NU E OBLIGAT SA SEMPATIZEZE PE LAZIO SI INVERS.
3.si nu ultimul,acesta este un THREAT DE INSCRIERE as spune sa incetam orice post conflictual pana nu stim exact cu cine ne duelam,credeti-ma io am mai fost in arena si poti sa stii cat in luna si stele sau sigur sa ai dreptate insa daca nu stii cand sa refuzi lupta sau cand sa faci un pas inapoi poti darama totul.
In concluzie noi suntem 4(mario,4za lazio,racer si eu) dorim din cei care contesta cum ca Lazio ar avea cea mai tare galerie din Italia sau ca Irriducibili ar fi cel mai tare grup de ultrasi din italia sa se aleaga tot 4 ca sa stim cu cine ne duelaM.

racer06_lazio
13th December 2006, 10:30
1.iulian eu nu am incercat sa demonstrez nik, doar i-am zis k e un pik dus....
in legatura cu citatul ala din care el nu a inteles nimik....
2. eu nu vreau sa tina cu lazio, nu se poate, da makar sa nu vorbeasca aiurea...aceasta atitudine o am fata de toti...si cu juventinii m-am certat de multe ori...si mai ales k tanarul de mai sus tine cu inter(cu care suntem infratiti:D) aveam alte asteptari de la el....ce inter sau bobo tin cu lazio?
3.vad k nu se prea incumeta lumea sa se bage...poate e prea evidenta pozitia de lider a irriducibillilor si de aceea...

Iulian Lazialu
13th December 2006, 10:34
nu trebuie sa il acuzi.
daca nu se incumeta nimeni sa en infrunte sigur este ca suntem cea mai tare galerie din italia si ceilalti vor vedea asta,ca nu vor nimeni sa ne infrunte:D :D
deci asteptam adversarii si nu mai postam nik conflictual :)

inter4ever
13th December 2006, 19:21
racer ... ma abtin sa-ti dau o replica ... :mda:

delaparis
13th December 2006, 19:24
Pana la urma care sunt echipele ???

Perioada de inscrieri s-a cam terminat :D

Iulian Lazialu
13th December 2006, 20:50
echipa irriducibili se stie:mario,racer 4za lazio si eu.
pacat ca nimeni nu vrea sa ne infrunte:D :D as vrea sa mai lasam ceva timp ca sa se hotarasca cei care vor sa ne infrunte ;)

racer06_lazio
14th December 2006, 07:34
se pare k suntem prea puternici....nimeni nu are curaj.....
atunci eu zic sa ridikam miza.....
irriducibili vs restul lumii....asa k ii asteptam pe cei de pe spania, anglia, franta, si sustinatori ai orcarei echipe de pe glob....

Iulian Lazialu
14th December 2006, 09:28
mdea nu inteleg de ce nimeni nu so gasit sa se inscrie,probabil le place sa faca gura mare pe threaturi insa cand vine vorba de o infruntare fug:jerk: :jerk:
bine,ii provocam pe suporterii din anglia,spania etc,care nu cred ca lazio are cea mai tare galerie.
daca vor sa vina bine,daca nu tot bine :drak:

racer06_lazio
14th December 2006, 11:40
si dak nu se incrie nimeni inseamna k am castigat nu?

racer06_lazio
19th December 2006, 10:17
IRRIDUCIBILI LAZIO-CEL MAI BUN GRUP ULTRAS DIN LUME
in urma castigarii duelului(prin neparticipare) in arena :P :P :P :P

the lion king
19th December 2006, 11:45
ar mai fi ultrasii lui Boca Juniors.....

4za_Lazio
19th December 2006, 17:30
Din ce am vazut in Foreign Fields nu e mare diferenta intre Irriducibili shi Barras Bravas.Tot ce pot sa spun e ca italienii (laziali in cazul acesta) sunt mai civilizati decat argentinienii...prea multe crime acolo...

dumy84
19th December 2006, 23:51
Pana la urma e vorba si de doua societati diferite. In Italia, poate mai mult decat oriunde in lume, fenomenul Ultras este legat mult si de viata politica. In filmul respectiv apare la un moment dat un domn care explica clivajul intre stanga (Milan, Bologna, Atalanta) si dreapta (Lazio, Inter, Hellas Verona). In ultimii ani cel mai pregnant duel ultraso-politic, ca sa-l numesc asa, este cel dintre Lazio (reprezentantii dreptei nationaliste) si Livorno (stanga comunista).