PDA

View Full Version : Fifa 2006 vs. PES5



Andrey_Andry
22nd April 2005, 00:10
Haideti ca daca si Fifa 2006 va fi asa penibil si cu game play tot asa, cu centrari asa plcitisitoare...cu spectatori asa amorfi, etc...eu ma las de fifa definitiv
Dar pes5 ? Eu unul cred ca va fi de senzatie, daca pes4 este asa...cred ca in pes5 vor regla si grafica asta a gazonului perfect..tot luna...
voi ce credeti ?

Al Dracu
22nd April 2005, 00:21
Da, si controloarea de la intrarea de pe stadion va avea 110-60-90, n-or sa fie vinzatoare de semintze in tribune iar cind o sa tragi la poarta o sa te doara piciorul de atita realism! :D
N-ai de unde sa stii ce or sa scoata! Vorbim despre blana ursului din padure!

totmihnea
22nd April 2005, 00:22
Noi vorbin ipotetic acu .. dc ala va vi asha shi pe dincolo celalaltva shi nashpa..... Dar pot sa spun ca baietzii de la konami ishi pun amprenta pe tot ce fac (shi le multzumesc ca au avut bunavointza sa faca acest joc nu numai pt console ).. In gen tot ce inseamna consola e axtraordinar . Nu stiu ce sa zis in leg cu fifa2006 ,dar na poate mai sper la ceva bun ...cat despre pes5 in primu rand sper sa il mai puna shi pe pc inca odata ...iar cat despre joc in sine va fi sigur mult mai bun ca ultimu

Andrey_Andry
22nd April 2005, 00:27
Logica pes5 va fi pe pc...despre asta vb. aici :)

Andrey_Andry
22nd April 2005, 00:33
EA SPORTS DACA NU VA LUA MASURI, IN 2006 II VA MANCA DE VIU KONAMI ! ASCULTATI CE VA ZIC.
Si va fi greu pt. fifa ca de la 2005 la 2006 sa faca atatatea cate ar trebui...deci e f. logic si clar....Konami va domina piata incepand de la pes4, ani buni !

totmihnea
22nd April 2005, 00:35
Stii tu sigur? Tu nu vezi ca jocurile de pc devin din ce in ce mai 'comerciale'(nu credeam ca o sa ajung vreodata sa spun asta) ... productzia de jocuri de pc e strict legata de profit ... iar dc baietzii nu ishi scot banii pe jocu asta (pe aria de pc) itzi spun yo ca nu o sa ne mai bucuram noi nici de PES (jocu nu e prea cunoscut, asta tzi0o spun ). Bine poate deviez dar banuiesc ca exista destui oameni care au cumparat jocu shi se bucura de el shi iau asigurat continuitatea :ok:

Catalanul
22nd April 2005, 00:38
jocu nu e prea cunoscut, asta tzi0o spun
poate nu e cunoscut in Romania (desi ma-ndoiesc de acest lucru), ca la mine in clasa il au toti, pentru Play Station 2 si pentru PC :)

totmihnea
22nd April 2005, 00:54
Pai vezi ...stiu datorita ps2-ului. Sincer vb chiar ma gandeam sa imi iau shi yo un ps 2. Mai vin la tine nishte prieteni mai incingi un pes cu ei ami le rupi capu la un Mortal kombat sau soul calibur etc. Asha pe pc ... Ps2(xbox , gamecube consolele in gen au luat locu board gamearelor. Na doar am mai avansat shi noi in tehnologie. ..hmm cred ca ar fi o achizitzie buna

ADelPiero
22nd April 2005, 01:35
tvsport ... acu` 2-3 zile ziceai ca esti obsedat de fifa... non stop intrai pe mine: joci ? joci? ... si acuma critici fifa... nu stiu ce vrei sa faci ... poate doar sa iesi in evidenta... nu`i destul ca ai mai iesit cu "costim" :evil:

Reaper
22nd April 2005, 11:03
Mai vin la tine nishte prieteni mai incingi un pes cu ei ami le rupi capu la un Mortal kombat sau soul calibur etc.
Abia ai terminat si tu de downloadat pes4. Sper ca nu te-ai apucat sa joci de dimineata ca sa am si eu sanse sa te cotonogesc putin. Ca la fifa e clar ca nu mai pot sa fac asta din cauza "invincibilului pase si kkt"(este o expresie pe care o folosesc eu cand se demarca cu un varf intre fundasii mei si primeste pase si nu mai am ce sa-i fac). Desi nu am vazut cum arata pes4 sper sa aiba gameplay mai bun si sa fie mai greu sa se dea goluri. Mai ales sa nu mai existe pozitii dintr-astea stereotip din care sa se dea gol aproape mereu(ex: "pase si kkt").
Mihnea, pregateste-te! Cum scap de la sesiunea asta plictisitoare de comunicari de la ASE vin sa te fac un pes4!

Andrey_Andry
22nd April 2005, 13:42
tvsport ... acu` 2-3 zile ziceai ca esti obsedat de fifa... non stop intrai pe mine: joci ? joci? ... si acuma critici fifa... nu stiu ce vrei sa faci ... poate doar sa iesi in evidenta... nu`i destul ca ai mai iesit cu "costim" :evil:

KONAMI nimiceste pe ea sports !

ADelPiero
22nd April 2005, 13:46
da bine ... cum zici tu ... esti ca vremea :sleep:

Sasuke Uchiha
22nd April 2005, 14:09
KONAMI nimiceste pe ea sports !

totul e posibil, dar eu as alege fifa 2006,
fifa 2005 e mult mai bun decat pro4, ai mai multe posibilitati in fifa si e mai gandit + ca pro4 nu are drepturile sa utilizeze cupele europene si nici numele unor echipe si le inventeaza
abia astept sa iasa fifa 2006 /hello /hello

cel mai bun joc konami e metalgealsolid1,2,3, si poate cand o iesi 4 :D

Andrey_Andry
22nd April 2005, 14:14
e pe dreq !!!!!! pana nu sunteti de acord cu mine, nu ma las :)

totmihnea
22nd April 2005, 20:15
Abia ai terminat si tu de downloadat pes4. Sper ca nu te-ai apucat sa joci de dimineata ca sa am si eu sanse sa te cotonogesc putin. Ca la fifa e clar ca nu mai pot sa fac asta din cauza "invincibilului pase si kkt"(este o expresie pe care o folosesc eu cand se demarca cu un varf intre fundasii mei si primeste pase si nu mai am ce sa-i fac). Desi nu am vazut cum arata pes4 sper sa aiba gameplay mai bun si sa fie mai greu sa se dea goluri. Mai ales sa nu mai existe pozitii dintr-astea stereotip din care sa se dea gol aproape mereu(ex: "pase si kkt").
Mihnea, pregateste-te! Cum scap de la sesiunea asta plictisitoare de comunicari de la ASE vin sa te fac un pes4!
Hai ca te las putzin sa itzi mai faci iluzii...Oricum o sa te bat ca pe caini(nu fac referire la vreo echipa) dupa care o sa te iau shi o sa te....in.. stii tu :degete: