PDA

View Full Version : Curt pe faras la Steaua



Bancaru
21st April 2005, 21:02
Patronul Jiji este dezamagit de "evolutia" lui Curt la echipa Stelei drept pentru care, sustine ProSport, situatia lui nu e tocmai roza in Ghencea. Adica e liber sa plece. Opaaaaaaaaaaa... Carabas, Lita, Olaroiu, Curt...

miril
26th April 2005, 00:38
Daca vine, va fi ca si recuperat. Asa am facut si su Matei, Prodan, Gabi P. si multi altii.
Sa-l vezi pe Alin Stoica cum va juca peste vreo doua-trei etape.

Bancaru
26th April 2005, 17:44
Da Miril, dar sa-l vezi cum joaca peste vreo 8 etape, la alta echipa. De asta imi este ciuda.

miril
26th April 2005, 17:46
Lasa ca la mai toti le cade mucul sa se duca la procopseala, cred ei. Stiu ca Curt este baiat linistit, dar...

Bancaru
26th April 2005, 17:51
Eu vorbeam de Alin Stoica. Si nu cred ca ar vrea sa ramana in tara. Il cred, intr-un fel. Eu sper sa revina Tibi, pentru ca nu cred ca australienii vor mai face multi purici pe la noi.

miril
26th April 2005, 17:53
Mc Kain mai ales. Aici cred ca Gino va face pana la urma o afacere buna pentru...el.

Bancaru
26th April 2005, 17:57
El...? Eu ii doresc LUI, adica lui McKain, sa prinda o echipa buna in Europa, pentru ca merita. Il vreau la noi, dar parca e prea bun... Gino cica ne lasa in vara.

Bancaru
14th July 2005, 14:49
Mc Kain mai ales. Aici cred ca Gino va face pana la urma o afacere buna pentru...el.
Cata dreptate ai avut... Acum ma uitam peste mesaje mai vechi si am vazut asta. Mda... Ce previzibil e Gino. Pacat ca noi suntemi plini de speranta.

Bancaru
16th July 2005, 11:34
Cat despre Curt... adio! Ramane acolo, e clar. Jiji e in pom cu banii. In general este in pom. Poate mai gaseste si el ceva sa imprumute, daca nu ia Gino tot.

kurany
16th July 2005, 15:14
Si eu l-as fi dorit pe curt la noi...
Plecarea la Steaua a fost greseala vietii lui.Accidentarea aia nenorocita la tinut pe tusa 1 an si ceva...
Insa cine stie...semnele sunt ca Protasov e nemultumit, steaua nu are deloc bani. facand transferuri in valoare de 15.000 de dolari vara asta !!!!!!!...iar Gigi e cu un pas la "mititica".....In conditiile astea cine poate sti ce se intampla..

Paul
16th July 2005, 15:22
S- a accidetat Goian ==> Curt ramane la Steaua ;

Cat despre faptul ca plecarea la Steaua a fost greseala vietii lui ... nu sunt de acord ;
La Steaua cand s-a accidentat era titular !

kurany
16th July 2005, 16:28
Paul, fara suparare, stiu ca esti stelist dar...in ultimii ani niciun jucator transferat la Steaua nu s-a realizat.
La steaua se cam ingroapa jucatorii!
Din pacate pt steaua si suporterii ei, jucatori rahitici precum nesu, paraschiv, fl dumitru sau bostina nu vor pleca niciodata de acolo.(iar radoi cred ca la steaua moare)
Degeaba zici tu Paul ca Tibi Curt era titular atunci..Desteptu vostru de patron spunea despre el ca nu joaca nimic, iar cand l-a vazut accidentat a zis ca il pune pe lista de transferari.Asta nu face bine pt psihicul unui fotbalist.
In fine, mie intotdeauna mi-a placut Tibi curt..daca e sa joace sper sa faca cat mai bine...ODATA SI ODATA TOT SE VA INTOARCE LA PROGRESUL
HAI PROGRESUL!!!

S2K
16th July 2005, 17:07
Echipa Stelei in visul lui gigel fecali ...

A. Becali - T. Becali, S. Becali, P. Becali, B. Becali - V. Becali, Z. Becali, M. Becali, N. Becali - C. Becali, E. Becali, antrenor principal: H. Becali, antrenor secund: Y. Becali

Bancaru
17th July 2005, 10:57
7 mai '85. Gresesti. Mai era si Radoi printre verii si nepotii lui. Pai cum, finul sa nu fie acolo?
Kurany, stai linstit ca sunt o caruta de rechini care asteapta sa preia Steaua. Ce, nu e bine sa ai pe unde sa speli niste bani. Tu crezi ca Gigi a bagat totul cu factura si chitanta? Ma rog, important pentru suporteri e ca a bagat. Vin Paunestii... Tibi s-a dus la Steaua pentru bani mai multi si pentru performanta, in ordinea asta. De la Nationala de aia se pleaca. Pentru ca dupa un an bun, in care vezi ca ai sanse reale la titlu sau la Cupa (deci automat cupe europene) urmatorul an conducerea, mereu in criza de bani, dar mereu plina de secrete si asi in maneca, vinde jucatori. Si asa sunt ani in care ajungi in anonimat la jumatatea clasamentului.
Curt nu se mai intoarce acum decat daca e terminat. Iar daca e terminat ar fi bine sa nu se mai intoarca.
Paul, la ce te referi ca era titular? La meciul in care s-a produs accidentarea sau perioada. Nu stiu cate meciuri a prins Tibi titular. Si daca nu ma insel e de pe vremea lui Piturca acolo. Zenga nu cred ca l-a avut la dispozitie. A fost cam greseala. Si Lita s-a ratat, noroc ca a venit la Reanimare. Carabas e in Cipru acum. Cred ca are si burta...

krapulax
18th July 2005, 23:02
petrut e si el cam pe faras. si nu pot sa spui ca n-avem nevoie de un fundas lateral- dreapta e cam in aer.

Bancaru
19th July 2005, 10:12
Petrut e Petre Marin? E in aer? La Steaua? Da? Pai nu se lamentau astia ca pareseste si el corabia? Nu cred ca pleaca de la aia. Eu cred ca pleaca. Nu mai pleaca nimeni de la Steaua. Sunt nauci. Nu au luat nimic. L-au luat pe Victoras de la Otelul si jucatori de la echipe care au retrogradat in C.

Bancaru
20th July 2005, 10:07
Se pare ca sunt multi care sunt in aer. Sincer sa fiu nu ma asteptam. Eu il astept pe Petre Marin. Cred ca noi am fi prima optiune. Si chiar daca nu, cred ca si-a facut datoria fata de club si nici nu a dat cu rahat cand a plecat. Petrica, hai acasa!

bancar100%
20th July 2005, 11:17
N-am mai auzit nimic pe aceasta tema pe motiv ca...nu ma mai uit la stirile sportive ca oricum nu zice nici un cuvant de-ai nostri.Nici nu prea stiu bine cine mai e in lot in afara de Lita, Panc...ce portar avem etc...Vai de capul nostru! Cred ca e cel mai slab lot de pina acum!!!

Bancaru
20th July 2005, 11:48
Portar nu avem... La club poate.

Bancaru
14th September 2005, 16:40
Se pare ca Tibi Curt nu prea mai are sanse sa joace, insa se tine cu dintii de locul sau in ... club. Ce inseamna sa fii econom si cu capul pe umeri. Mai bine nu joci dar iti iei bani gramada, decat sa joci undeva pe mai putini bani. Inca unul terminat. Mentalitatea ne omoara pe noi.

Bancaru
17th November 2005, 22:33
Tibi Curt îşi va rezilia în decembrie, de comun acord cu conducerea, contractul cu roş-albaştrii, scadent în 2006


Timp de două sezoane petrecute la echipa Steaua, fundaşul în vârstă de 30 de ani, Tibi Curt, a evoluat în 18 jocuri, marcând o singură dată. În ediţia trecută a Diviziei A el a devenit campion al României, deşi nu a bifat nici un minut într-o partidă oficială. Accidentat la genunchiul stâng înaintea sezonului 2003-2004, Tiberiu Curt şi-a petrecut mai mult timp la Clinica Izokinetic din Bologna decât pe terenul de antrenament sau de joc, pierzând astfel tot anul competiţional. După perioada de recuperare, Tibi a prins doar o parte din pregătirea de vară sub comanda lui Oleg Protasov, desfăşurată la Kaprun, în Austria.
Deşi apt din punct de vedere medical, “Piratu’” nu a mai putut să revină la o formă care să îl propulseze în lotul campioanei pentru jocurile din campionat şi Cupa UEFA. Curt nu a avut ocazia să calce iarba din Ghencea în actuala ediţie de campionat, singurele sale jocuri fiind cele de la “satelitul” din Divizia C şi cel din Cupă cu Rapid II.
Astfel, surse apropiate clubului susţin că fundaşul şi conducerea Stelei au decis ca acest angajament să fie reziliat pe cale amiabilă, la sfârşitul turului. Se pare că fotbalistului i-ar conveni şi varianta întoarcerii acasă, la Constanţa, deoarece soţia sa este însărcinată.
De asemenea, în funcţie de campania de achiziţii din această iarnă, şi alţi fotbalişti roş-albaştri ar putea fi împrumutaţi, transferaţi sau folosiţi ca monedă de schimb. Printre ei s-ar număra fundaşii Petre Marin, Eugen Baciu şi atacantul Laurenţiu Diniţă. Primul a pierdut duelul de pe partea stângă cu Mihăiţă Neşu, iar ultimii doi au prins foarte rar echipa Stelei, contabilizând prezenţe sporadice. " Nu vă pot da încă un răspuns în privinţa lui Tibi Curt pentru că nu s-a discutat nimic referitor la situaţia sa ", Marius Lăcătuş, preşedinte Steaua.

PRO SPORT

Pare-se ca se duce la Constanta. Iar Petrica Marin e dorit la Timisoara. Acolo va face iar tusa. Mai bine vine acasa.

miril
18th November 2005, 08:11
Mai ales ca Thwaite...

Bancaru
18th November 2005, 10:14
Deci, ori ne grabim sa il dam, ca si pe Cara sau Coman anul trecut, ori luam praful de pe toba pe el. Asta este...

miril
18th November 2005, 10:17
Eu cred ca omul vrea...afara, iar daca nu va juca se va alege...praful de pe toba...lui.

Bancaru
18th November 2005, 10:42
Pun pariu ca are sfatuitori destepti. Stie ca suntem fomisti si isi permite sa intinda coarda. Eu l-as baga sa joace.

miril
18th November 2005, 10:49
Spre deosebire de "timisoreni", el daca nu joaca, risca sa nu prinda echipa pentru CM si nici vreo echipa engleza sau olandeza, cat ar avea el de multe promisiuni. Nimeni nu ia un jucator care, chiar si tanar si talentat, a stat pe bara peste sase luni. Deci, am aceiasi parerea ca si tine, pe care, se pare, si clubul a adoptat-o deja. O sa ramana cu gioalele intacte dar fara contract substantial.

Bancaru
18th November 2005, 11:16
Miril, da-mi voie sa te contrazic. Nu stiu daca e cazul cu Michael, dar cazul Mutu contrazice ce spui tu: nimeni nu ia un jucator care, chiar si tanar si talentat, a stat pe bara peste sase luni. Nu cred eu ca are o cota asa de mare, insa la noi nu s-au vazut cazuri in care sa castige clubul. Ma gandesc la Miu, Bordeanu sau, mai nou, Dolha sau Iliyes (el nu prea era bagat in seama la Rapid pana nu si-a prelungit contractul si asa ar fi ramas daca nu o facea).

miril
18th November 2005, 11:28
Mutu era un jucator afirmat international, un nume, spre deosebire de Thwaite, car nu va putea avea pretentii la noul club, nici la nivelul de la noi, dupa o perioada de absenta. In plus el ar trebui sa si doreasca sa merga la CM, lucru care i-ar da posibilitatea sa si mareasca cota. Desi probabil ca este plictisit de Micul Paris, parerea mea este ca lipsa de jocuri si contract nu este de preferat unui contract cu clauza de plecare.

be@
18th November 2005, 12:15
Michael, daca vrea sa mai prinda echipa Nationala, ar face bine sa semneze prelungirea contractului .
Si asa cum zicea si Miril,nici un club nu-l va lua, daca face tusa pana in 2006.

Bancaru
18th November 2005, 13:56
Si tocmai il laudam ieri. Acum nu stiu daca bunul simt isi mai are locul aici. Si McKain voia in Anglia si a ajuns in Banat. E in vest, dar la vest de Bucale. Repet, eu nu am vazut cazuri de genul asta solutionate in favoarea clubului. Nu am vazut eu, poate sunt. Omul vrea sa plece si o sa plece gratis. Aici intervine si Marcel Popescu care vrea sa dea lovituri acum ca Giovani e cu mana la rana de la burta, care poate sa-i fie fatala.
Si cica el datoareaza mult lui Gino. Pai sa-l sune Gino si sa-i explice cum e treaba.

miril
18th November 2005, 14:17
Nationalul are o situatie mai buna financiara decat anul trecut, ceea ce ii permite sa nu se sinchiseasca prea mult de mofturile dambovi(n)tene ale lui Michael, desi, normal, ca pe cei de la conducere ii mananca in palma de vreun...milion de euro. In acest caz, in pierdere vor fi ambele parti. In caz de negociere, posibilitatea de castig este reciproca. Nu stiu de ce cred ca Thwaite va cadea la pace cu clubul. Vom trai si vom vedea!

Bancaru
18th November 2005, 14:32
Probabil. Oricum, conform bunelor obiceiuri de a nu afla nimic din ce este adevarat legat de un transfer, nici de data asta nu vom sti. Eu am spus ca daca as fi antrenor, l-as baga sa joace. Asta in conditiile in care am un cuvant de spus. Daca Iacov zice ca nu... nu! Ce sa faci? Ce vreau eu sa spun este ca daca va incepe sa joace pentru mine nu va fi neaparat un semn ca si-a prelungit contractul. In presa pot fi oricate speculatii. Poate Bergodi vede ce potential are si vrea intr-adevar sa aiba in teren jucatori care pot castiga cupa.
Dar pentru ca vorbim de fosti jucatori aici, eu sper ca lui Curt i se va intinde o mana, pentru ca la noi a jucat cea mai mare parte a carierei lui. Cred... Nu stiu cat a stat la Constanta, pentru ca la Craiova sau Rapid nu cred ca a facut multi purici. Noi il avem de la olteni, nu? La schimb cu Olaroiu? Curt a fost cel mai scump transfer al unui fundas. Ce transferui faceam pe vremuri - Niculescu, Curt,...

krapulax
18th November 2005, 15:37
curt a venit in 98, nu mai stiu de unde. olaroiu plecase la craiova (impreuna cu florin carstea) 3 ani mai devreme, la schimb cu pigulea, niculescu si sburlea. cam asa ceva.
thwaite- sper sa isi dea seama careva cat mai repede ca dintr-o asemenea situatie nu are nimeni de castigat. oricum, maine nu cred ca va juca, abia s-a intors. oare vom avea surprize in primul 11? bergodi zice ca nu...

Platanu
18th November 2005, 17:50
curt a venit in 98, nu mai stiu de unde. olaroiu plecase la craiova (impreuna cu florin carstea) 3 ani mai devreme, la schimb cu pigulea, niculescu si sburlea. cam asa ceva.
thwaite- sper sa isi dea seama careva cat mai repede ca dintr-o asemenea situatie nu are nimeni de castigat. oricum, maine nu cred ca va juca, abia s-a intors. oare vom avea surprize in primul 11? bergodi zice ca nu...Adica Bad va fi titular din nou?

be@
18th November 2005, 21:09
Apropo de jucatori care au fost la noi,s-a cam ales praful de Flavius Moldovan...Parca acum se antreneaza cu Rapid II.Si ce jucator bun era...
Daca stau si ma gandesc bine,nici Petre Marin n-o duce fantastic, fiindca nu mai prinde echipa.

krapulax
19th November 2005, 08:25
Daca stau si ma gandesc bine,nici Petre Marin n-o duce fantastic, fiindca nu mai prinde echipa.

petrut are si o varsta destul de inaintata. de aia nici nu vreau sa se mai intoarca. nici el nici curt. mie imi face placere sa vad cat mai multi bancari 100% in echipa. iar acum, in afara de narcisa, nu avem foarte multi, mai exact 4. si asta in lotul semilargit, caci numai 2 prind constant echipa.

Bancaru
21st November 2005, 10:23
Nu cred ca Bergodi va tine cont de asta. Care sunt aia 2? Sapun si.... Lita? Sau Duna? Cand o sa mai prinda Lita echipa vor fi trei cu Duna.

krapulax
22nd January 2006, 13:47
pana la urma a ajuns la dinamo. inseamna ca nu era terminat? acu parca imi pare rau ca nu ne-am miscat mai rapid. apropo de rapid- a jucat si acolo.

be@
22nd January 2006, 14:36
Chiar ma gandeam mai deunazi ca un Curt si un Flavius Moldovan , pe care sa-l readucem la evolutiile sale din vremurile bune nu ne-ar strica... Pacat ca cei din conducerea noastra n-au avut ochi pentru ei...

miril
22nd January 2006, 15:00
S nu vedem asa lucrurile sau, mai bine zis, numai asa. Amandoi sunt la varsta de 30 de ani, linia de fund la noi este mult mai tanara si daca tot nu avem bani multi de cheltuit, mia bine ne-am concentra sa-l cumparam pe unul ca Mehmedovici.

Bancaru
22nd January 2006, 17:57
Miril, ai dreptate cu varsta lui Curt, dar la faza cu bani nu - Curt era gratis. Eu cred ca ar fi venit. Si eu cred ca ar trebui cumparat Mehmedovic.

be@
22nd January 2006, 20:42
S nu vedem asa lucrurile sau, mai bine zis, numai asa. Amandoi sunt la varsta de 30 de ani, linia de fund la noi este mult mai tanara si daca tot nu avem bani multi de cheltuit, mia bine ne-am concentra sa-l cumparam pe unul ca Mehmedovici.

Adica pentru Dinamo e bun , si la noi , nu ? :rolleyes:

miril
22nd January 2006, 21:48
Nu e vorba daca este bun, ci daca poti sa-l platesti daca ai neaparata nevoie de el. Si eu l-as fi dorit inapoi dar fac ca Fata...Mosului.

itku
11th March 2006, 16:49
Curt nu e pedepsit (GSP)

Tiberiu Curt nu a participat joi la prezentarea lotului, deşi a venit în această iarnă la Dinamo. Apărătorul va juca pe termen nelimitat pentru echipa a doua a clubului, divizionara B Dinamo II. "Curt nu este pedepsit, dar noi avem interes ca Dinamo II să fie o echipă competitivă", a explicat Ion Marin. "Nu ştiu de ce n-am participat la prezentare, am fost la antrenament la Dinamo II. Asta e decizia antrenorilor, o respect", a spus ieri fundaşul de 30 de ani.

Bancaru
11th March 2006, 21:02
Se pare ca avem un topic cu dedicatie. Mai bine se ducea la Farul. L-a mancar *urul sa joace la echipe mari.

Bancaru
3rd April 2006, 21:27
Personal cred ca Gigel Coman si-a cumparat azi Romania Libera pentru rubricile cu anunturi ed job-uri. E un loc liber pentru el al noi. Adica eu l-as vrea. L-as vrea inapoi, nu...

krapulax
4th April 2006, 06:26
pana la gigel coman e adi olah.. a se vedea gsp, articolul lui tolontan,

Bancaru
4th April 2006, 10:00
Da, asa se pare. Nu am citit articolul, dar mi-a zis tata ca Olah ar fi si el pe picior de plecare.

miril
4th April 2006, 12:07
Si ce bine se integrase la noi, acum un an!

Bancaru
4th April 2006, 18:06
Culmea, s-a integrat bine dupa ce a fost dezintegrat. De Poli. A avut un retur beton, dupa ce fusese acontat de Poli.

Zamo
4th April 2006, 22:45
Ce credeti ca este la mijloc?Am observat ca toti jucatorii care au plecat de la noi la alte echipe din campionatul intern in ultimii 2-3 ani nu au dat deloc de bine:petre marin,caramarin au fost o perioada lunga accidentati iar restul fac mai mult tusa sau joaca rar si prost.

miril
4th April 2006, 22:46
Le prieste verdeata si aerul curat din Parc!

georgemp
4th April 2006, 23:37
Cand joci fara presiune joci mult mai bine,va zic din proprie experienta!

Bancaru
6th April 2006, 10:05
Citeam acum in Sport Total ca si Canu e scos din lot, pe langa Olah, pe perioada nedeterminata. Sunt curios pe cati o sa mai scoata Hagi, cred ca si pe Gigel il paste asa ceva, pana o sa se scoata el definitiv spunand ca este prea pur si prea bun antrenor pentru campionatul nostru de cacao. Un schimb cu Mehmedovic ar fi benefic zic eu. Frustrarea lui Olah o sa isi spuna cuvantul, chiar daca o sa-l bage in teren. Noi il asteptam.

miril
8th April 2006, 22:18
Se pare ca Gigel Coman si Caramarin, dupa meciul din seara asta, indeplinesc conditiile din...titlu!

Bancaru
9th April 2006, 11:20
Nu se stie. Va fi o noua revolutie la Timisoara, desi ce urmeaza poate fi catalogat drept lovitutie sau ... polutie. Hagi o sa plece si sa vedem cum va gandi echipa cel care va veni. Eu sper sa raman. Cred ca Jaba Iancu isi taie venele ca nu l-a pastrat pe Olita. Auguri!

miril
9th April 2006, 15:21
MASURILE LUI HAGI: CARAMARIN SI ALIN STOICA EXCLUSI DIN LOTUL ECHIPEI POLI TIMISOARA

Mijlocasii Gabriel Caramarin si Alin Stoica au fost trimisi la echipa a doua a clubului Poli Timisoara, a anuntat, duminica, antrenorul Gheorghe Hagi, subliniind ca atat timp cat el va pregati formatia banateana cei doi nu vor mai face parte din lot.


"Caramarin si Alin Stoica sunt trecuti la echipa a doua. Nu mai am nevoie de ei. Este o masura pe care mi-o asum si speram ca de acum inainte lucrurile sa mearga spre normal. Sunt lucruri legate de randament si disciplina. Cat timp voi fi aici, cei doi nu mai fac parte din lot. Sunt foarte dezamagit de Alin Stoica si cred ca si el este dezamagit", a spus Hagi.

Tehnicianul a mentionat, in cadrul unei conferinte de presa sustinute la stadionul "Dan Paltinisanu", ca, dupa ce a revenit asupra deciziei de a demisiona, a hotarat sa ia masuri impotriva jucatorilor care nu sunt cu adevarat profesionisti si care nu au ca principala preocupare fotbalul. "De acum am nevoie de caractere, de oameni al caror hobby principal e fotbalul. Nu mai exista jumatati de masura. Astfel vor aparea si rezultatele. Am luat o decizie dura, dar e pentru binele vestiarului", a precizat Hagi.

Gheorghe Hagi a mai spus ca a inceput sa se confrunte cu probleme de comportament din partea jucatorilor dupa meciul cu FCM Bacau, scor 2-0, din etapa a XVII-a a Diviziei A, care a reprezentat a doua victorie consecutiva in retur a banatenilor, dupa cea de la Iasi (1-0): "De la meciul cu Bacau la jucatori au aparut probleme de comportament, de atitudine si trebuia sa le reglam. Daca odihna si alimentatia nu sunt asa cum trebuie, nu poti sa dai randament maxim. Antrenamentele, odihna si alimentatia sunt trei factori importanti". Dupa meciul cu FCM Bacau, Poli a inregistrat doua infrangeri consecutive (1-2 la Steaua si 1-3 cu Rapid) si alte doua remize (1-1 la Bistrita si 2-2 cu CFR Cluj).

Mijlocasul Gabriel Caramarin a declarat ca respecta decizia conducerii, dar a negat ca aceasta ar fi consecinta a unei abateri disciplinare. "Voi cauta alta alternativa, sa vad ce posibilitati am. Raman deocamdata la dispozitia clubului, nu stiu ce o sa fac. Voi pleca in alta parte, voi discuta cu conducrea...", a spus Caramarin. intrebat daca exista posibilitatea sa ajunga la Steaua, echipa antrenata de Cosmin Olaroiu, cel care l-a dorit si la Poli, Caramarin a raspuns: "Vorbim degeaba acum despre Steaua. Nu regret nici un moment ca am venit la Timisoara".

Gabriel Caramarin a fost achizitionat de Poli Timisoara in ianuarie 2005, de la FC National, odata cu Gigel Coman si portarul Marius Popa, dupa numirea lui Cosmin Olaroiu in functia de antrenor principal. Alin Stoica a semnat pentru Poli Timisoara in pauza competitionala din iarna, ca jucator liber de contract.

Prosport

georgemp
9th April 2006, 18:28
Ce cuvant mai are hagi dupa asta?Cand iei o decizie si o faci publica trebuie sa o respecti!

Bancaru
9th April 2006, 19:09
Astazi cand am auzit stirea, imediat dupa aceea am zis catre taica-miu, il ia Olita la Steaua. Si asa va fi. Si tare imi este teama ca si pe Olah. Pe Stoica nu, asta e...

alamar
10th April 2006, 08:44
Pe Stoica sa-l luam noi. Il vreau si pe Olah (Coman isi va duce la indeplinire contractul). Dar, vrabia malai viseaza. A mai fost o poveste cu un fost mare jucator, ajuns antrenor prin stainatate si adus in tara cu surle si trambite. A sfarsit lamentabil aruncand cu gheata dupa un arbitru. Hagi e un ofuscat care daca nu-i merge jucaria incepe sa tipe. Parca vad ca atunci cand va pleca, si va pleca curand, va declara ca fotbalul din tara este mizerabil ca toti l-au vandut, ca arbitrii l-au furat si ca el alb si pur nu poate sa stea in mocirla asta de la noi. Drum bun si cale batuta, ii urez de pe acum. Mare jucator, caracter zero, antrenor subzero.

miril
10th April 2006, 10:00
De acord, in mare parte, cu Alamar.

georgemp
10th April 2006, 11:27
Da,are dreptate Alamar.

miril
11th April 2006, 08:10
Variatiuni pe o tema de...faras:

http://www.averea.ro/display.php?data=2006-04-11&id=2608

http://www.gsp.ro/index.php?a=39783&shift=1

Bancaru
11th April 2006, 10:32
Eu sper ca dintre toti ostracizatii sa ne alegem si noi cu ceva. Ar fi un vis sa se intoarca toti acasa, dar nu cred ca se poate. Adica nu ca nu cred, sunt convins. Olah ar fi bun. Si Canu, daca pleaca Ersin. Acum nu cred ca se vor duce toti la Steaua, mai da-i in colo...

miril
11th April 2006, 10:46
Mi-am dat seama de mult ca treaba la Timisoara nu merge si pentru ca National-isti nu se simt bine...departe de casa. Cei doi CC, vor fi la Steaua, cred eu. Si eu zic sa-i aducem inapoi pe Olah, in primul rand, si pe Canu.

be@
11th April 2006, 12:26
Eu sper ca dintre toti ostracizatii sa ne alegem si noi cu ceva. Ar fi un vis sa se intoarca toti acasa, dar nu cred ca se poate. Adica nu ca nu cred, sunt convins. Olah ar fi bun. Si Canu, daca pleaca Ersin. Acum nu cred ca se vor duce toti la Steaua, mai da-i in colo...

Decat sa se intoarca mercenarii astia , mai bine joaca Herea , Iancu , Sapunaru , Marcu sau Marin .

Bancaru
11th April 2006, 13:41
Be@, ei au plecat la bani mai multi. Repet, nu au facut nicio declaratie defaimatoare la adresa Nationalului. Daca s-ar intoarce Petre Marin ai zice ca e mercenar? Sa joace Herea, Iancu, Sapunaru, Marcu si Marin. Dar de ce sa nu-i includem si pe altii care au crescut, totusi, la noi? Eu cred ca e loc si ei. Dar ii dau dreptate lui Miril. CC se vor duca la ... CCA

miril
11th April 2006, 15:51
Avem nevoie de o echipa competenta si in teren si pe banca de...inlocuitori. Ii dau dreptate lui Bancaru ca si...el mi-a dat dreptate mie!!! Un argument mai bun ca asta nici ca am gasit!

Paul
11th April 2006, 17:59
CC se vor duca la ... CCA

Asa zii mah , am ajuns groapa de gunoi a Diviziei A. Ce nu e bun la Poli , aducem la Steaua , sa facem colectie.

Chiar il credeti pe Oli asa de fraier ? Pai isi taie singur craca de sub picior. Chiar daca aparent e solida craca , po****rea excesiva a lotului cu copilasii lui , nu va fi privita cu ochi buni . De nimeni.

Nea Jiji a zis ca cei sub 1.80 nu prea sunt primiti.Hai ca unu merg da 2 pitici ce sa caute :o:

Nea Memelu mai are ceva marfa cu miros de Dunare ... parca lotul Galatzi s-a deovdeti mai meserias decat Oli Squad.

Suporterii .
In conditiile in care Bostina e veteranul primei echipe la 28 de ani, ce sa caute Caramarin si Coman la cei 29/28 ani. In plus Caramarin vine la concurentza cu Para si Radoi , 2 jucatoari fooooarte iubiti. Daca se gandeste cineva ca Caramarin vine ca si varf se inseala :ok:

Surprinzator (sau nu) singurul care are fata de Steaua dintre astia 3 e Olah. Pe banda dreapta nu prea e aglomeratie , corespunde fizic , buletinu zice ca e ok , si in plus are ceva perspective : Ogararu mereu e pe picior de plecare , iar Olah ar fi o alternatva decenta pe postul de FD (are urcari bune).

miril
11th April 2006, 18:14
Bine ca ai avut si tu o ocazie sa-ti etalezi cunostiintele. In rest, nici pe noi nu ne intereseza CC, caci noi, cu exceptia portarului avem toti jucatorii de la 26 de ani in jos. L-ai uitat cumva pe Petre Marin, in conditiile in care joaca titular? Nu trebuie sa-mi raspunzi ci doar sa reflectezi.

Paul
11th April 2006, 21:45
Petre Marin e solutie de conjunctura , pana isi revine Nesu (la forma din tur , nu legat de ultimu` incident). Stai linistit , ca fundas e ceva de capsoru lui , da pe faza ofensiva e cam 0 cu bara peste el.

Cat despre under 26 , cand anisori are nenea Savu :o:

Bancaru
11th April 2006, 22:12
Paule, taticu, sezi mumos si vezi-ti de analfabetii tai. Nici tu nu crezi ce zici. Daca esti asa de ... curtean de te-a convins regele ca aia doi sunt prosti, nu am ce sa zic. Adica Zenga era bou cand a zis ca Gabi Caramarin e cel mai un jucator din A? Poate a exagerat si el putin, dar nu uita ca sub comanda lui se afla si mesterul Radoi.
In rest, ce sa-ti zic? Sa speram ca dorinta ta va fi lege si nu vor veni la voi ci la noi. Auzi tu, 186... Adica la 182 nu are ce cauta. Nesu cred ca are si el ... 2 metri? Radoi ii are pe-o buca.Banel! Mihai Viteazul (in mizerie). Dica zici ca-i Cogea Mitu. Selectia o face Brutus. Am zis Brutus? Pardon! Meme.

Paul
11th April 2006, 22:19
Adica Zenga era bou cand a zis ca Gabi Caramarin e cel mai un jucator din A
Superbou. E acelasi Zenga care l-a tinut pe margine pe Nesu sa joace puiu Petrica , ca a lucrat cu el la FCN.

Stai linistit ca nu ma uit in gura lu Hagi ca am scris au a mea mana ca e antrenor de rahat. Pur si simplu prin ce a jucat a aratat ca e penibil.

Crede-ma ca-s satul de jucatori ametiti de la FC National , specilistii pasei laterale , in frunte cu vestitii Carabas si Lita (cei 2 mijlocasi minune). De Radu Niculescu nu vorbesc ca n`are rost , iar de Curt , el saracu n`are nici o vina ca s-a accidentat.

Si totusi ... Flavius Moldovan ce a facut pe la Rapid ? Deja se poate face un club al celor fraieriti cu verze bancare ...
cei mai buni is aia care vin pe gratis :happy:

miril
12th April 2006, 08:03
Moldovan a jucat excelent la echipa Nationala, in perioada National. Varza sunt unele concluzii. Nu spun ale cui. Ma jenez!

Bancaru
12th April 2006, 15:47
Nu spun mai mult decat a zis Miril, decat ca nu noi i-am bagat pe gatul Stelei ci Steaua a venit la cersit de jucatori de la noi, jucatori care ii cam umileu pe unde ii prindeau. Sa nu aduc aminte de golul magnific pe care Caramarin la infipt in palasa Stelei, pe Ghencea. Sau sa nu uitam cata milogeala a fost pentru Mitrovic. In fine. Vulpea cand nu ajunge la struguri zice ca sunt acri.
Zenga superbou...

miril
12th April 2006, 17:51
Sa inteleg ca este transcrierea in franceza a lui Zenga superbul! Sau m-am inselat?

Bancaru
13th April 2006, 10:07
Zenga super bowl, ca tot a antrenat el in America.

miril
13th April 2006, 10:21
Hai ca mi-ai pus de un "touch down".