PDA

View Full Version : netoiu la craiova?



777
21st April 2005, 18:00
voiam sa aflu parerea fanilor universitatii despre eventuala revenite a lui netoiu la Craiova!

EDMOND_
21st April 2005, 18:43
Ce sa afli 777 ? Personal eu voi fi impotriva lui.. Nu am avut niciodata o imagine mai proasta ca in vremea respectiva, iar declinul a inceput odata cu venirea lui... Crezi ca ma incalzeste ca este in relatii bune cu Craciunescu si ca arbitrii nu ne vor mai defavoriza... Sau ca plateste ziaristii sa scrie in favoarea lui... Sau ca are influenta in randul presedintilor de cluburi si poate manevra anumite rezultate...!?

inter
21st April 2005, 18:44
o javra de om !

Cra10veanu
21st April 2005, 19:51
e cert ca trecutu lu Netoiu la Craiova nu se uita usor .. dar macar cu el n-am avut probleme de retrogradare ... asa ca sa-l vedem !

dragosblue
21st April 2005, 20:07
Toti cei care ati scris mai sus aveti dreptate in privinta ciinetoiului.
Ce nu stim este care vor fi ceilalti parteneri in afacere si cum si de ce a intrat Dinescu in combinatie.
In acelasi timp, vreau sa va spun ca am scris acum vreo 4 ani pe craiova-maxima.com ca mai bine cadem in B, CURATI, decit in A, spurcati. Rezultatul a fost ca atunci marea majoritate pe forum au spus ca sint nebun gindind asa.

In momentul de fata eu vad doua variante:
- in B, de unde nimeni nu ne poate garanta cind si daca vom reveni;
- in A, cu ciinetoiu, Dinescu si ceilalti.

Care este mai buna dintre cele doua ? Eu NU STIU :headbang:

EDMOND_
21st April 2005, 20:14
Dragos, nu mai sunt alti investitori.... Dinescu este doar de fatada, Popescu a declarat ferm ca nu se baga , iar la discutiile de astazi nu a fost decat Netoiu...

Suporterii deja au protestat: " Nu uitam, nu iertam, nu acceptam".

Gonzo
21st April 2005, 20:19
pozitia lui Popescu nu se stie inca... din ce am prins eu la stirile Protv era un interviu cu el si vorbea de Craiova la persoana I plural :o:

nu stiu ce a zis inainte pt ca s-au suprapus stirile cu cele de la Antena 1

poate ma lamureste cineva care a vazut cum sta treaba

Cra10veanu
22nd April 2005, 04:16
n-am vazut .. dar din pctu meu de vedere e cert ca Popescu nu se baga..cu toate c-a vorbit la persoana I plural ... noi oltenii , noi oltenii , nea Balaci unde e ? avem nevoie de el ... dar din pctu meu de vedere...tot mafia se intoarce la craiova ! Dragosblue eu stiu o treaba...daca ne ducem in B ... asta e, accept si iubesc echipa la fel de mult , DAR in A spurcati ..... hmmmm..prefer sa evitam asta...nu vreau sa intru in aceeasi oala cu Dinamo

Puc
22nd April 2005, 07:27
Jale mare...Din nou Netoiu...Cu acest individ proprietarul universitătii ar trebui să schimbe numele echipei nu in Stiinta ci in Dinamo Craiova .Dar ce să facem, nimeni nu se bagă ,toti se dau cu pumnul in piept cît de mult iubesc ei unversitatea(mă refer la aceia care ar putea cu adevarat sa fie proprietari de drept ).Am senzatia că Netoiu chiar visează un stadion"Ion Oblemenco" arhiplin ovationîndu-i numele ...E dreptul lui să viseze. :(

nr.zece
22nd April 2005, 08:22
n-am vazut .. dar din pctu meu de vedere e cert ca Popescu nu se baga..cu toate c-a vorbit la persoana I plural ... noi oltenii , noi oltenii , nea Balaci unde e ? avem nevoie de el ... dar din pctu meu de vedere...tot mafia se intoarce la craiova ! Dragosblue eu stiu o treaba...daca ne ducem in B ... asta e, accept si iubesc echipa la fel de mult , DAR in A spurcati ..... hmmmm..prefer sa evitam asta...nu vreau sa intru in aceeasi oala cu Dinamo

nea balaci unde e? unde a fost mereu, dupa bani, la fel ca rodion, popescu si altii care doar apar la tv sa comenteze ce prosti sunt altii de la craiova
pun pariu ca apar curand si ii condamna pe toti ca au dat echipa lui netoiu, dar ei nu fac nimic, stau ca aia din cismigiu si comenteaza

Zebrone
22nd April 2005, 09:54
om vedea ce o fi deocamdata sunt speculatii. daca se baga si primaria si netoiu renunta la dinamu poate ar fi o solutie

Maximus
22nd April 2005, 10:33
Alpi, mai crezi in Mos Craciun?

Sorin Blaj
22nd April 2005, 10:42
Acest moment este cel mai greu, probabil, din existenta echipei in Divizia A.

Fiecare dintre noi trebuie sa puna in balanta ce doreste pentru viitorul Universitatii:
- salvarea de la retrogradare si o situatie stabila pentru urmatoarele sezoane sau
- retrogradarea in Divizia B si prelungirea situatiei actuale de degringolada si incertitudine, mergand pana la posibilitatea de prabusire chiar si in Divizia C.

Eu nu concep o retrogadare in Divizia B, iar daca salvarea vine de la Netoiu, Dinescu, Popescu, Balaci, Primarie, foarte bine, pentru ca actuala conducere a dovedit ca nu are aceasta capacitate.

Suporterii doresc sa vada echipa luptand cu Steaua, Dinamo, Rapid, iar acest lucru este posibil decat in Divizia A.

Sper ca revirimentul echipei sa se declanseze chiar din aceasta etapa, rezultatele cele mai favorabile ar fi:
- victoria Universitatii la Cluj si
- infrangerea Politehnicii Iasi acasa, de catre Farul Constanta.

Aceste rezultate ne-ar da o speranta ca salvarea de la retrogradare s-ar putea realiza pe teren si nu in urma unei fuziuni sau cumparari de loc. Dar pentru aceasta trebuie ca jucatorii sa moara pe teren in meciul cu CFR Cluj.

Le doresc succes si sper ca pronosticurile mele sa se realizeze.

horus
22nd April 2005, 10:50
Toata lumea se plange de Netoiu, dar aproape nimeni nu comenteaza faptul ca nu exista o alta varianta cat de cat viabila in acest moment.
Asa cum am citit ieri, in cazul in care, dupa meciul de la Cluj, nu ar mai avea fonduri (plata contractelor si alte cheltuieli) si ar lipsi de la 2 meciuri consecutiv, Stiinta risca sa fie retrogradata direct in C...e o ipoteza aproape absurda, dar, in conditiile in care nu s-ar implica nimeni, se poate ajunge si la asa ceva.
Din moment ce a anuntat ca se retrage definitiv de la Dinamo, poate ca va fi cu inima alaturi de Craiova, asa cum declara peste tot.
Mai vedem...

EDMOND_
22nd April 2005, 11:09
@Sorin Blaj , netoiu a admis ca nu-i convine divizia B si ca va incerca sa joace in A intr-un fel sau altul...insa olteanul "nemernic" a mai spus ca doreste preluarea echipei chiar daca va juca un an in divizia B...

@horus, exista si alte variante..sunt semnale ca Staicu trateaza pe mai multe fronturi.... vom afla in aceste zile... Ciudat este insa ca varianta Netoiu este sustinuta de autoritatile locale si ca primaria va da 15 miliarde pe an ca sponsorizare fara sa detina actiuni, exact banii care i-au fost promisi lui Staicu cand i s-a pus in brate echipa si pe care nu i- a vazut niciodata........ multi spun ca Solomon ar avea datorii mari fata din campania electorala si ca o parte din acesti bani s-ar intoarce in buzunarul lui..
Adevarul este ca nu exista multe alternative....

Oricum, si in situatia in care nu se semneaza nimic pana in vara , echipa nu va avea probleme financiare... Staicu a admis ca daca nu reuseste sa vanda , va da bani pana la sfarsitul campionatului....

Sorin Blaj
22nd April 2005, 15:06
@EDMOND. Nemernic, nenemernic, bun sau rau, este singurul care incearca sa faca ceva concret. Pentru ca ceilalti "olteni adevarati", Gica Popescu, Ilie Balaci, Rodion Camataru si altii, nu au facut altceva decat sa dea lectii si sa gaseasca vinovati, unul nu a venit cu ceva concret.

In Romania, la ora actuala, doar doua cluburi se pot finanta singure, fara infuzii importante de capital, si acestea sunt Poli Timisoara si Universitatea Craiova. De ce? Pentru ca sunt singurele echipe capabile sa aduca 20 - 40 de mii de spectatori la fiecare meci de acasa.

La un calcul simplu, cu o medie de 20 de mii de spectatori, si la un pret al biletului de 3 euro (aproximativ 100.000 lei) rezulta incasari de 60 de mii de euro la fiecare meci. La 15 meciuri disputate acasa se incaseaza anual 900 de mii de euro. Daca mai adaugam 400 de mii din drepturile de televizare, suma care vine de la Liga si inca 200 de mii din sponsorizari, rezulta un total de 1,5 milioane euro pe an.

Cu acesti bani poti sa tii o echipa in Divizia A fara nici o problema. Asa a reusit Dobos cu Poli Timisoara. Sau credeti ca Dinel Staicu este cumva in pierdere dupa perioada cat a stat la Craiova? Va inselati. In cel mai bun caz este pe zero, daca nu are si un profit frumusel.

ady_azzuro
22nd April 2005, 15:24
Pai baietii, ganditi-va ca vine si Sorin, un om care nu vrea raul Stiintei, asa ca de data asta netoiu nu poate sa-si mai bata joc de Stiinta. Cartu nu accepta compromisuri, iar netoiu stie asta, plus ca gigi s-a certat cu sefii clubului din stefan cel mare, iar acum vrea sa se razbune pe dinamo. Fiti sigur ca va lupta din rasputeri sa invinga clubul catzeilor si sa nu fiti surprinsi daca Stiinta va invinge in groapa dinamo. Oricum netoiu este mai bun decat dinel, chiar daca a facut foarte mult rau acestui club, iar omul negru stie ca daca vrea sa fie acceptat in Banie, trebuie sa respecte acest club si sa faca performanta. Nu vad care ar fi explicatia lui netoiu sa mai vina iar in Banie si sa fie doar un simplu clovn, de data asta s-ar putea sa reuseasca, si daca n-ar fi venit el, Craiova sigur lua drumul diviziei D.

ady_azzuro
22nd April 2005, 15:34
Neţoiu a renunţat!
Gigi Neţoiu a renunţat azi să preia Universitatea Craiova după ce în timpul tratativelor cu Dinel Staicu a fost la un pas să se încaiere cu suporterii olteni, veniţi să protesteze împotriva revenirii Comandantului în Bănie
Rămîneţi pe www.gsp.ro, vom reveni cu amănunte!

ASP
22nd April 2005, 16:16
mai bine sa investeasca la dinamo ca bine face. poate il fac aia general si-l baga in CA, ca si asa e plin acolo de tablagii.

ASP
22nd April 2005, 16:21
asa l-a pacalit si pe Balaci si l-a umilit in ultimul hal cu blaturile lui ordinare.
la fel l-a pacalit si pe Cartu, io fi promis marea cu sarea si poate i-a luat ochii, dar la prima miscare ciudata a lui Netoiu Cartu l-ar injura si ar pleca. pe cine credeti voi ca ar aduce Netoiu?? pe Flocea!!!!

Cra10veanu
22nd April 2005, 17:02
<<Gigi Netoiu a fost asaltat de protestele suporterilor pusi de Dinel Staicu sa faca presiuni. El a decis vineri sa plece de la Craiova.>> cum drecu pusi de dinel staicu ? l-a apucat dragostea de Craiova pe Staicutzu ?

pashpa
22nd April 2005, 17:05
gata mah subiectul asta e inchis.netoiu a demonstrat ca e dinamovist convins si a plecat langa borcea si toti terminatii de acolo.Netoiu mai bine du-te si investeste prin Balti pe undeva.................

dragosblue
22nd April 2005, 17:05
Se pare ca netoiu a renuntat !!!

EDMOND_
22nd April 2005, 17:10
Asta este varianta Prosportului si Onlinesport...care au microfoane in buzunarele lui Dinescu si Netoiu....adevarul este ca suporterii in frunte cu blondu si postasu, impreuna cu alti suporteri..au fost la Cetate, unde este conacul lui Dinescu si unde aveau loc tratativele... acolo au fost oarece scandal, dar nu din cauza lui Staicui...mai degraba suporterii au fost pusi de Mititelu....care vrea echipa cu tot dinadinsul...

pashpa
22nd April 2005, 17:12
Si mititelu asta cine naiba e ??????????????vreun mama dolores?????????????

Cra10veanu
22nd April 2005, 17:27
nu vreau sa fim cainii albastrii !!!!

ultravioletcanada
22nd April 2005, 17:31
se pare ca Edmond are dreptate. din toate "personajele" din ultima vreme lipsea Mititelu. chiar ma intrebam ce face :rolleyes:

Vietnam
22nd April 2005, 17:31
Zvonistica circula foarte bine. habar nu am ce se intimpla cu Netoiu! Vine sau nu la club ma intereseaza prea putin. Vreau ca Stiinta sa nu ajunga in incapacitate de plata pina la sfarsitul campionatului. Dupa terminarea campionatului, om vedea daca Solomon vorbeste timpenii sau nu.

Noi ne meritam soarta ma! Mai rau ca Netoiu nu poate fi decat GIGI oierul! :evil: Deci se putea mai rau! :drak:

Privesc si ma minunez :... Jos Staicu! ... Jos Netoiu! ... Jos Gica Popescu! Si asta urla unii care nu au bani sa treaca strada, darmite sa finanteze un club! Discutiile suporterilor nostri cu potentialii conducatori ai clubului hmmm ... seamana uimitor de mult cu "discutiile filozofice" dintre studenti si mineri in Piata Universitatii din 13-15 martie. Tinem coada sus, dar pentru ce, numai noi stim...suntem in KK pina in gat dar inca punem pretentii. E ca si cum ai atirna de o creaga deasupra prapastiei si dusmanul tau de moarte vine si-ti intinde mina iar tu refuzi si incepi sa faci scandal si ceri sa vina altcineva cu toate ca numai voi doi sunteti in zona. Ai de ales: accepti mina intinsa sau CRAPI!
Suporterii din Craiova sunt cumva sinucigasi? Sau au o parasuta de rezerva pe care o folosesc doar daca nu au incotro? Dupa cate stiu eu nu prea avem parasuta de rezerva si acest refuz s-ar putea sa ne pecetluiasca soarta definitiv. Si nu ma refer la divizia B ci la Adio Stiinta!!! :mda: DSper din tot sufletul sa ma insel!

inter
22nd April 2005, 17:32
..mai degraba suporterii au fost pusi de Mititelu....care vrea echipa cu tot dinadinsul...

alt cretin si mititelu asta! :degete:

de baiatul ala de la mare ce se mai aude?

EDMOND_
22nd April 2005, 17:32
pashpa, ai inceput sa tii cu Universitatea, de te consumi asa?!!

pashpa
22nd April 2005, 17:42
Gata mah lasati-ma cu stiinta voastra,Muriti singuri.
Ce sa va mai zic .Incerc sa va incurajez si io

Cra10veanu
22nd April 2005, 17:48
n-avem nevoie ma .. ne descurcam si singuri .. nu ne trebuie mila voastra ;)

Cra10veanu
22nd April 2005, 17:52
pai BBBBBBBBBBBBBBBBB ... spune-ne tu mai multe despre B ... ca Iasi stie mai bine ca noi ;) sinteti veteranii diviziei secunde ;)

pashpa
22nd April 2005, 17:56
La anu o sa stiti sigur cum e in divivizia BBBBBBBBBBBBBBBBB.
Iar locul cRaiovei in A va fi luat de FC Vaslui si noi moldovenii vom avea 4 echipe in prima divizie si mai asteptam si altele iar Oltenia va fi reprezentata de FC Caracal (in 2-3 ani).
BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB

EDMOND_
22nd April 2005, 18:00
Am plecat ! Am tren spre Cluj.... vedeti si voi pe cine aduceti patron.... cereti ajutorul Prosportului, ca si asa plange dupa netoiu....

Che Guevara
22nd April 2005, 18:24
Lasati-ma cu Netoiu al vostru. Se hotarara astazi ca va fi patron Mititelu. Deocamdata. Si tineti minte ca Netoiu nu va fi in viata lui bine-primit in Craiova. Si nici Gigi Becali, si nici Copos. Ori vom avea identitatea noastra proprie ori nu vom exista deloc. Mai bine in B dar curati decat in A si manjiti, subjugati sau corupti.

Bucurestiul este un oras al coruptiei. Craiova va inceta sa mai fie asta.

Cra10veanu
23rd April 2005, 04:06
moldovenii si fotbalu ... baba si pilotaju .. aveti 4 echipe in A .. dar cam manjite nu ti se pare ? :D

Cra10veanu
23rd April 2005, 10:07
aaa pashpa ... acuma inteleg de unde si cum FCM husi esti vasluian ... si mai vad acolo si Poli Unirea...e singura ta optiune in divizia A ? :D ... dar la meciu de baraj (care sa urce din C in B ) dintre Poli Iasi si Vaslui injurai Iasu au ? :D :D :D ... hai sa nu te mai vad in discutiile Craiovei te rog ca esti pe dinafara ;)

EDMOND_
23rd April 2005, 13:27
Lasati-ma cu Netoiu al vostru. Se hotarara astazi ca va fi patron Mititelu. Deocamdata. Si tineti minte ca Netoiu nu va fi in viata lui bine-primit in Craiova. Si nici Gigi Becali, si nici Copos. Ori vom avea identitatea noastra proprie ori nu vom exista deloc. Mai bine in B dar curati decat in A si manjiti, subjugati sau corupti.

Bucurestiul este un oras al coruptiei. Craiova va inceta sa mai fie asta.


Mah Che... nu mai dezinforma lumea..nu s-a hotarat absolut nimic...asta ar vrea Mititelu..si nu acum, din vara... vreau sa iti spun ca ar fi cea mai proasta solutie..mai proasta si decat Netoiu....

cipi13
25th April 2005, 02:03
Toate cuvintele de lauda pt Che Guevara!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mai bine in BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB si o revenire frumoasa la anu in AAA


Mergi tata si bea un pic de apa....ca te-ai aprins si faci dreaq pneumonie si ramin alea patru echipe fara suporter....

Cra10veanu
25th April 2005, 06:48
@horus .. aleg varianta cea mai onesta, imi pare rau dar asta e punctu meu de vedere! :(

bai baieti .. eu nu inteleg o treaba .. ce drecu tot bantuie pashpa pe topicurile craiovei , eu cred ca i-au facut ceva oltenii ceva cand era mai mic si a ramas shocat pe viata , pashpa ce ti-au facut ma ? cred ca stiu dar prefer sa ma abtin )

horus
26th April 2005, 11:40
@Cra10veanu - ce pot sa zic, e liber dreptul fiecaruia la opinie ...numai ca as vrea un raspuns sincer al tuturor celor care sustin varianta "mai bine in B si curati decat in A si cu Netzoiu la carma": test de imaginatie (ganditi-va la rece), sa zicem ca suntem in Septembrie 2005, e sambata dimineata, ne trezim si plecam pe o ploaie mocaneasca spre stadionul "Oblemenco". In tribuna : nu stiu cati spectatori (e toata lumea convinsa ca vor mai fi 20.000 si nu 2.000 sau, si mai grav, 200?). Pe teren : Stiinta Craiova vs. FC Nobody. Incepem sa ne-ntrebam:"Auzi, Nelule, cine e fundasu' ala dreapta de l-au adus de la Isalnitza? Da' mijlocashu ala la inchidere de cica a facut furori acu 4 ani in C?"
Acum incepeti sa prindeti imaginea de ansamblu? Deci, mergem la meci, la matineu si vedem o oarecare Stiintza, cu jucatori de cine stie unde (pentru ca banuiesc ca nimeni nu e atat de naiv incat sa creada ca o sa mai ramana sa joace in B macar vreunul dintre titularii de acum), zbatandu-se in anonimat la mijocul seriei a III-a , sa zicem. Eeee, deci astept raspuns sincer: mai puteti spune cu mana pe inima "mai bine saraci si cinstiti, decat bogatzi da' sanatosi?" (am adaptat un pic zicala...:)

EDMOND_
26th April 2005, 12:51
Ideal ar fi sa nu retrogradam , insa pentru mine personal nu ar fi nici o nenorocire daca m-as intalni cu prietenii la un meci de divizia B... In ceea ce priveste suporterii sunt convins ca ar fi cel putin 10 000 la fiecare partida...
Am fost la multe partide din divizia C sa vad pe Universitatea II si au fost chiar si 5000 de spectatori ( la divizia C ).

In ceea ce priveste pe Netoiu nu uit nici o clipa cand il huiduiam peste 30 000 de oameni, dorindu-i plecarea. Trebuie sa treaca multa apa pe jiu si pe Olt ca sa ii spele pacatele... Felul in care priveste lucrurile acum arata ca nu a invatat nimic... Ne ameteste ca nu a castigat nimic dela Craiova... ca a venit cu 18 jucatori si a plecat doar cu 14.. Nu spune nimic de cei vanduti intre timp, nici de valoarea celor adusi comparativ cu cei luati....

PS Nu ati luat in calcul faptul ca exista si o alta varianta, mai rea ...adica
in divizia B, dar si cu Netoiu...

Zebrone
26th April 2005, 12:53
cu netoiu nu picam in B ca ar fi in stare sa cumpere locul de la careva desenati care or sa promoveze

bogho
26th April 2005, 12:56
eu zic ca cea mai proasta varianta ar fi in B dar cu Mititelu

inter
26th April 2005, 13:36
corect bogho ... miti asta ..e "strain" si nu ne aduce decat prejudicii!

777
26th April 2005, 13:37
netoiu reia tratativele cu staicu, convins fiind chiar de suporterii care-l contestau atat de "mult"! poate le-a "inchis gura" cu ceva?

bogho
26th April 2005, 13:38
nop, le-a spalat ieri Prosportul creierele, in incinta Teatrului National din Craiova.

Cra10veanu
26th April 2005, 18:34
horus ai dreptate nu m-am gandit la asta :rolleyes: , intra-adevar toti titularii se vor cara, si o sa fie destul de grea promovarea in prima divizie pe urma , dar nu stiu daca Netzoiu ar fii solutia :headbang:

EDMOND_
26th April 2005, 18:56
Mai, prietene..deja ai inceput sa ma enervezi si maine poimaine ai sa te plangi ca esti oprimat pe forumul nostru... Sa te intreb asa, amical... ce naiba cauti sa scrii pe forumul nostru, daca nu iti convine ce vezi... Poate nu stii sa citesti si vezi Poli Iasi in loc de Universitatea Craiova...
Incearca si nu mai intra sau inchide ochii cand treci pe aici.

dragosblue
26th April 2005, 18:57
Mah da voi mai aveti mult de facut caz national din retrogadarea cRaiovei?????????
Va dau nijte exemple de ECHIPE retrogradate nu d-alde voi: Fiorentina dupa ani frumosi in prima serie,Celta vigo dupa ce a avut o prezenta lunga in Champions League.
si altele si nu s-a plans nimeni in halul asta.Pt binele stirilor sportive, PARASITI-NE!!!!!!!!!!!

Pashpa, nu ne lasi ma moldovene in durerea noastra ?
Aceasta sectiune este Fotbal\Suporter\Universitatea Craiova, deci du-te la forumurile tale, Husi, Iasi, Moldova.

pashpa
26th April 2005, 19:01
Netoiu nu are ce cauta la craiova ca sa rasp topicului.Un caine pana la moarte la conducerea Stiintei?????? Oare cati jucatori va mai lua cu el la o eventuala plecare?????

CoolRain
26th April 2005, 19:11
Pai e clar ca asta vrea sa se intoarca pentru ca Universitatea intotdeauna a produs jucatori buni. Sa puna iar laba pe tineri. Si problema nu cred ca e dinamovist. El duce jucatorii acolo unde ii merg mai bine afacerile. Amintiti-va de jucatorii Rocar-ului adusi la Craiova in 2000.
A facut avere din distrugerea cluburilor si a campionatelor. Netoiu e o optiune proasta pentru orice club din Romania.

Cra10veanu
27th April 2005, 07:03
pashpa tu esti debusolat tare prietene, cand te iei de noi cand ne dai sfaturi, si plus c-ai niste reply`uri de rahat care nu ne intereseaza, asa un sfat prietenesc iti dau FA-NE SA NI SE FACA DOR DE TINE !!! ;)

horus
27th April 2005, 09:46
Cred ca, din optimism si totodata din incredere exagerata in oameni (stati, nu va panicatzi, ca nu incep confesiuni pentru psihiatrii:) ) , inca sper ca Netzoiu ar putea avea si intentii bune...Nu vreau sa para ca-i iau apararea , de fapt mi-e scarba de el, pana la urma a fost si ramane un ********, dar strict d.p.d.v. fotbalistic cred ca are o pasiune pentru acest sport si nu s-a implicat in fotbal doar pentru afaceri (pana la urma, nu cred ca "malaiul gros" se poate face din fotbal ci din cu totul alt tip de invarteli). Ce vreau sa spun e ca nu cred ca e chiar nebun incat sa vrea sa se intoarca la Craiova numai pentru a ramane aservit "cainilor", ci poate chiar vrea sa faca naiba ceva pentru a ne scoate din mocirla.Faptul ca Dinescu l-a insotit, numai pentru a-l ajuta la capitolul imagine, pentru mine inseamna ceva.Daca aceasta "insotzire" are alte conotatii...inseamna ca se duce dracului totul in tara asta...

De fapt, ce e cu acest pashpa ?! Nu stiam ca Husi-u' mai e locuit :p.

ASP
27th April 2005, 10:36
netoiu si staicu sunt doi gemeni abandonati la nastere si crescuti de departamente diferite. unul la filaj altul la economic.

pa(shi)pa!!!! la husi, iasi ,steaua etc.

EDMOND_
27th April 2005, 11:53
Poate, insa probabil ca vezi tu ASP, ca se ingramadeste lumea sa investeasca la Craiova. Toata lumea, pe toate threadurile critica , dar nimeni nu vede nici o solutie, sau se arunca solutii hilare, ca "Electroputere" sau "Serele Isalnita".... Spuneam odata ca toata lumea il critica pe Staicu , dar nimeni nu il ajuta cu nici un pai. Acum au spus-o si altii , inclusiv autoritatile locale.
Toata mass media a gasit un os bun de ros si acum toti se prefac ca ajuta Craiova , dar in realitate isi vad interesele lor.. Am spus ca daca pleaca Staicu foarte greu vom gasi un alt investitor oltean care sa preia clubul...
Daca aveti o solutie, luati legatura cu Solomon si propuneti...

ASP
27th April 2005, 13:04
oamenii cu bani se gasesc, dar ce faci cand stai la masa de negociere cu unul care a zis ca da echipa gratis, care e cunoscut ca facand numai inginerii economice, care e fost militian, care tot timpul urmareste sa tepuiasca, care ar fi in stare sa i-o ceara si pe masa, care foloseste santajul sentimental, care minte, care schimba conditiile de la ora la ora?
sunt destui care ar vrea sa faca o treaba buna si sincera la Craiova, dar nu au loc de fostii lucratori MI. Netoiu e singurul care sta la negocieri pentru ca vine din acelasi aparat si stie smecheriile si porcariile la care apeleaza Staicu.
In momentul de fata Craiova prin Staicu nu face decat sa respinga investitorii onesti.

EDMOND_
27th April 2005, 15:05
Da, da , da..am vazut ca se inghesuie oamenii onesti sa preia Craiova..Ii tot cheama primaria la discutii si e coada la usa din fata.
Pai Staicu dadea din iarna echipa daca primaria dorea cu adevarat sa o ia. Nu s-au inteles pentru ca Staicu a spus ca da gratuit echipa, fara o parte din jucatori... iar Solomon o dorea tot gratuit , dar cu absolut toti jucatorii. As lua si eu in conditiile astea..si dupa doua luni as vinde o parte din jucatori si m-as face cu doua milioane de dolari..
Dece nu vin investitorii aia onesti si cu bani sa zica..gata, noi vrem sal uam doar numele si palmaresul echipei..jucatorii nu ne intereseaza, aducem noi altii.
Sunt doar gogosi...in realitate nimeni nu vrea sa se implice...daca am trai undeva in Groelanda, as crede poate cuvintele tele. Insa traiesc aici in Craiova, si stiu foarte bine potentialul orasului.... stiu si cine are bani si nu vrea sa investeasca in fotbal, si cine nu are dar vrea...
Ca sa nu vorbim doar de amorul artei, spune numele unui investitor onest care nu s-ar da in laturi sa dea bani pentru Universitatea... pe aici, prin oras, nu il gaseste nimeni...

Zebrone
27th April 2005, 15:32
parerea mea e ca ori va fi netoiu ori se va alege praful si pulberea de echipa :mda:

CoolRain
27th April 2005, 16:03
Asha. Deci netoiu e un fel de Duncan McLaud, sau cum i-o zice... Destul de trist.

Zebrone
27th April 2005, 16:09
nu stiu cat de mclaud e netoiu, dar stiu ca e singura optiune. singura intrebare de pus este daca vrem cu netoiu sau ne ducem in B si ramanem acolo?

Cra10veanu
29th April 2005, 04:37
alipi - nu e netoiu singura solutie, sint cativa investitori intra-adevar interesati de echipa noastra, o echipa ca U Craiova s-ar gasii cineva care ar vrea sa investeasca in ea. E vorba ca nu i se poate ierta lu Netoiu ce-a facut, si acuma ca Stiinta in "rahat" sa-l chemam Netoiule vino sa ne ajuti, el pe asta se bazeaza! Parerea mea e c-am demonstrat in meciu cu nationalu ca ne putem descurca si fara el. E cert ca e solutia rapida si eficace ar fii Netoiu, dar totusi prima victorie din retur ne mai da o picatura de speranta, deci nu apelam inca la varianta de urgenta.

sonty
29th April 2005, 12:23
Parerea mea e c-am demonstrat in meciu cu nationalu ca ne putem descurca si fara el.
si eu sper sa fi fost fara el... ce frumos ar fi. abia astept confirmarea. abia astept o serie ca a timisoarei. o serie care sa dovedeasca inca o data ca provincia se poate elibera de sub bocancii capitalei. visez la un podium craiova, poli, farul.

Cra10veanu
30th April 2005, 04:04
sonty scoate Faru te rog, nu vreau pe podium sclavii stelei ! ;) de ce nu "U" Craiova, Extensiv si Poli ? :D

sonty
30th April 2005, 09:15
sonty scoate Faru te rog, nu vreau pe podium sclavii stelei ! ;) de ce nu "U" Craiova, Extensiv si Poli ? :D
sclavii stelei? doar ce i-au batut! sa fie faptul ca scrie incepator colea sus?
apropos de podium... da' chiar. de ce nu?

Cra10veanu
2nd May 2005, 05:57
sclavi ne sclavi oricum o mare parte a esticilor sint mari fani steaua...dar toate ca toate sonty Faru e echipa lor, a doua optiune fiind steaua ! ;)

Che Guevara
3rd May 2005, 21:41
Netoiu nu va fi acceptat niciodata la Craiova de catre suporteri. Toti cei care spera ca venirea lui inseamna salvarea Craiovei nu gandesc decat pe termen scurt 6 luni maxim 1 an. Netoiu daca va veni vine sa fure tot nu sa asigure continuitate si performanta aici. Avem nevoie de un om care sa fie de o calitate morala superioara celor carora investesc in fotbalul romanesc. Astfel vom putea incepe reconstructia fotbalului si a societatii de Romania. Cerem Onoare, demnitate si corectitudine. Mai bine cu fruntea sus in B decat in A prin fuzionare sau cu ajutorul lui Netoiu.

sonty
14th May 2005, 09:34
de fiecare data cand aud in aceeasi fraza cuvintele "netoiu" si "fuziune" ma apuca tremuriciul de frica sa nu cumva sa-si puna prostul in aplicare planul lui mai vechi de-a muta echipa. credeti ca-l roade cumva idea asta?

ASP
14th May 2005, 16:56
e mancat in situatia asta.!!!!

Zebrone
14th May 2005, 17:16
fruntea sus in B? sigur, daca o sa mai existe echipa.

litza
15th May 2005, 04:43
Pai nici nu veni bine si-l da pe Plesan la Dinamo!Cel putin asa scrie in presa.Poate sunt simple speculatii,dar din pacate nu cred.

horus
16th May 2005, 16:11
Unde sa vina Netoiu, ca din ce spunea aseara la Recursul Etapei, nici gand sa mai investeasca la Craiova...asta daca nu e perverers, ceea ce nu m-ar mira :). Din pacate, dezastrul se apropie cu pasi mari. Desi, am o nelamurire : parca prea sta toata lumea excesiv de linistita (ma refer la oficialii din jurul echipei) , cred totusi ca exista deja cateva variante de mentinere a locului in A (fuziunea cu Nationalu', cedarea locului de catre vreuna dintre nou promovate etc.). Altfel nu-mi explic indiferenta conducerii....

Zebrone
16th May 2005, 16:13
care oficiali? aia care nu stiu cum sa stearga si amintirea Universitatii? daca au stat linistiti in iarna cand inca mai speram ,de ce s-ar deranja acum cand totul e pierdut?

EDMOND_
16th May 2005, 17:53
Pai ne invartim in jurul cozii..Staicu a spus ca da echipa, dar fara vreo sase jucatori pe care ii vinde... sau ca o da cu jucatori cu tot pentru peste doua milioane.... Solomon o vrea cu jucatori cu tot pentru un euro.... nu o vrea fara jucatori, este clar..dar este gata sa ii dea 15 miliarde lui Netoiu daca asta binevoieste sa vina....

dragosblue
16th May 2005, 18:26
Unde sa vina Netoiu, ca din ce spunea aseara la Recursul Etapei, nici gand sa mai investeasca la Craiova...asta daca nu e perverers, ceea ce nu m-ar mira :). Din pacate, dezastrul se apropie cu pasi mari. Desi, am o nelamurire : parca prea sta toata lumea excesiv de linistita (ma refer la oficialii din jurul echipei) , cred totusi ca exista deja cateva variante de mentinere a locului in A (fuziunea cu Nationalu', cedarea locului de catre vreuna dintre nou promovate etc.). Altfel nu-mi explic indiferenta conducerii....

Eu cred ca netoiu vrea in continuare echipa, caci prea punea mult suflet si voia sa se dezvinovateasca. In plus, cerea mereu sa fie lasat sa termine ce incepuse sa spuna !!!
Pe de alta parte, despre cei care se spune ca au semnat cu dinamo, sint exact jucatorii pe care Staicu a spus ca ii pastreaza. De ce oare ?

bogho
16th May 2005, 18:41
se fac atat de multe scenarii cu privire la aceste tranzactii, incat pana si eu m-am saturat de ele.
in cele 4 etape care mai sunt pana la sfarsitul campionatului nu o sa mai tin cont de nimic din ce se zvoneste, de cese scrie prin ziare.
o sa vin la meciurile echipei si o sa incurajez echipa asa cum pot si doar atat. nu mai fac nici un calcul, nu mai incerc nici o ipoteza ca m-am zapacit un pic. las sa vad ce se intampla si abia apoi mai comentez ceva.


P.S Si pentru cei care se intreaba: da, voi merge si voi sustine echipa si la meciurile din Diviza B!

Vietnam
16th May 2005, 18:58
Cel mai negru scenariu posibil este acela in care Netoiu ia jucatorii buni dar nu mai cumpara echipa. Dinel declara clubul in stare de faliment si Adio si un praz verde ! O sa ne dorim sa ajungem chiar si in B. Daca nu cumpara nimeni clubul asta este .. dispare pur si simplu.

Dar asta este cel mai negru scenariu , deci are sanse mici sa se intimple. :drak: Sper eu ...

Basescule tata parca incepusei sa euthanasiezi ciini . Oare de ce n-ai terminat treaba inceputa?

horus
17th May 2005, 09:42
Hai ca asta le intrece pe toate: citi acum pe site-ul Gazetei Sporturilor ca paranoicul Gigi Becali ar fi declarat ca ar cumpara Craiova, numai sa-l aiba pe Plesan. Ce-i drept, l-am vazut aseara declarand la telefon, la Fanatik, ca a batut palma cu Dinel pentru Plesan si ca "s-ar baga" si la Iordache si Moti (parca, sper sa nu ma-nsel si ca astea erau numele vehiculate) , numai sa nu-i ia Dinamo. N-a spus, insa, nimic despre Craiova...
Pana la urma, vorba lui Bogho, e atat de confuza situatia incat nu ne ramane decat sa asteptam si, intre timp, sa ne ducem la meciuri si sa sustinem echipa.

Vietnam
19th May 2005, 18:02
Nu am cum sa sustin stelistii si dinamovistii care doar pentru ca inca au tricourile alb albastre pe ei. Sunt acolo printre cei ce au mimat fotbalul un an de zile.... Guso ,Daouda Moti oare cum vor juca la meciul cu Dinamo?
Facem pariu ca Becali si Netoiu le vor promite marea cu sarea la unii din jucatorii nostrii .. pina este clar cine este campioana, dupa care .... s-ar putea sa vedem ceva surprize!
Este de mirare cum se bat cluburile bucurestene pe niste jucatori care au retrogradat o alta echipa ...Foarte curios ... :mda:

777
20th May 2005, 14:12
lu cercopitecu staicu nu-i mai ramane decat sa dea foc clubului, stadionului, shi nu in ultimul rand pna-ului!!!

sa aiba parte de atata bine in viata, cat a facut el unui oras intreg!!!

MULTUMIM PE ACEASTA CALE SI LU CERCOPITECU NETOIU.... SA-L URMEZE PE STAICU!