PDA

View Full Version : Cantaretul \ Formatia anului 2006



Kainsashiki
11th December 2006, 07:01
La sfarsit de an vreau sa vad cine v-a placut in 2006 ;)

Votul este deschis, ganditi de doua ori inainte sa votati :D

Kainsashiki
11th December 2006, 07:05
Eu am votat The Pussycat Dolls...Rog un moderator sa editeze in loc de Pussicat sa scrie Pussycat...nu am fost atent cand am scris :D

r0bby
11th December 2006, 09:45
Si eu am votat tot Pussycat Dols!Cifrele spun totul!:)

Zabriskie
11th December 2006, 10:22
Cifrele in majoritatea cazurilor nu spun nimic. Normal ca daca le vezi 24/7 la TV lumea se duce si cumpara albumul. Ideea e sa nu te iei dupa cifre :).
I'm gonna vot my man Robbie Williams, desi album ca Escapology nu va mai scoate, daca tot l-ati pus in poll il votez. :D

RedStar
11th December 2006, 11:13
Unde e Depeche Mode ? U2 ? The Killers ? Muse ? Rasmus ? RHCP ?

Asta e topul Kiss (my ass) FM ? No thanks !

Kainsashiki
11th December 2006, 12:39
Red Star, imi pare rau ca nu va pot multumi pe toti...:)

roby, mai adauga inca o optiune pls cu "Alta (Spuneti pe thread)"

LUCKY_AMARU
11th December 2006, 14:37
Dupa mine in afara de eminem si robbie williams aia sunt cei mai prosti artisti cei mai slabi...cei mai falsi ..cele mai mari mascote...cele mai mari pisercoase...cei mai mari martalogi...cei mai fandositi...cei mai fitosi...cei ma urati...cei mai putin artisti...cei mai daunatori muzicii...cele mai mui**ste ...cei mai cocalari.......si cu asta cred ca am spus tot....cu tot cu cifrele lor.......radio deea sau kiss fm...facc dat shit....mai lipseste kelly klarckson...jessica simpson jlo si paris hilton...si era " perfect topu"
yoo unu o votez pe pink ptr ca muzik ei spune ceva.......desi nu e o mare artista...da in comparatie cu alea .................e in fata mult

r0bby
11th December 2006, 19:17
Am adaugat optiunea "Alta".....DiabLo nu le-a pus de la el optiunile din thread...
1.s-a gandit la formatia ce a avut cel mai mare succes in 2006
2.dupa cifrele..aici ma refer la vanzari,concerte,fani
3.nu poti pune in poll formatii gen Pet Shop Boys sau Abba..in poll...el se efera exclusiv la formatia/cantaretul anului 2006

Sasuke Uchiha
11th December 2006, 19:23
robbie williams ca sunt fan de multi ani !

relansat
11th December 2006, 20:29
Alta, pe nume Nelly Furtado - a scos 2 melodii bestiale, una mai faina decat alta: Promiscuos Girl (feat Timbaland) si melodia anului 2006 pt mine Say it right. O cantareata completa, pe care am descoperita cam tarziu, desi acu` cativa ani ii fredonam refrenu` de la Turn off the light. Ce mi`o mai placut: Rihanna, Break it off si inca vreo doua "balade" ale ei. Nu pot sa uit de Cleopatra Stratan care a socat Romania (... si nu numai), Akcent - an slab, Morandi - un ultim album fantastic, insa departe de locu` 1 :D, Pussycat 2-3 melodii fainutze care merita sa fie ascultate si Justin - Sexy back - melodie pe care am ascultat`o 2 zile si m`am plictisit.
Ce pot sa spun, votati Nelly Furtado sa nu fiu eu singuru nebun care a vb frumos de ea.

Si`nca ceva ca eram cat pe ce sa uit: Eminem e degeaba in melodia lu` Akon ("parerea mea" :evil:); inca o melodie tare: "Lloyd Banks - I`m so fly". Cam atat de la mine, numa` bene.

Moshu
18th December 2006, 01:10
cu siguranta MUSE :yeah:

little_earl
18th December 2006, 02:03
nu-mi dau seama de ce a fost nominalizat eminem, in afara de faptul ca a stricat melodia lui akon nu prea l-am auzit
am votat timberlake pt ca a adus ceva nou, consider "my love" melodia anului :P

r0bby
18th December 2006, 09:39
Alta, pe nume Nelly Furtado - a scos 2 melodii bestiale, una mai faina decat alta: Promiscuos Girl (feat Timbaland) si melodia anului 2006 pt mine Say it right. O cantareata completa, pe care am descoperita cam tarziu, desi acu` cativa ani ii fredonam refrenu` de la Turn off the light. Ce mi`o mai placut: Rihanna, Break it off si inca vreo doua "balade" ale ei. Nu pot sa uit de Cleopatra Stratan care a socat Romania (... si nu numai), Akcent - an slab, Morandi - un ultim album fantastic, insa departe de locu` 1 :D, Pussycat 2-3 melodii fainutze care merita sa fie ascultate si Justin - Sexy back - melodie pe care am ascultat`o 2 zile si m`am plictisit.
Ce pot sa spun, votati Nelly Furtado sa nu fiu eu singuru nebun care a vb frumos de ea.

Si`nca ceva ca eram cat pe ce sa uit: Eminem e degeaba in melodia lu` Akon ("parerea mea" :evil:); inca o melodie tare: "Lloyd Banks - I`m so fly". Cam atat de la mine, numa` bene.
Nu uita de Maneater:ok:....super melodie!

relansat
18th December 2006, 10:26
Acu plec spre scoala, insa promit ca dupe ce vin de la scoala, in jur de ora 1, o ascult, daca ai recomandat`o tu :D

jas2002ro
18th December 2006, 13:22
Hmmm...topuri relative pentru gusturi subiective :rolleyes:
Din albumele care au aparut in 2006, mentionez asa la prima aducere aminte:
RED HOT CHILI PEPPERS - Stadium Arcadium
PEARL JAM - Pearl Jam
ARCTIC MONKEYS - Whatever People Say I Am, That's What I'm Not
TOOL - 10,000 Days
DEFTONES - Saturday Night Wrist
MUSE - Black Holes and Revelations

E greu sa aleg un castigator clar, dar inclin mai mult spre RHCP urmat la foarte mica distanta de MUSE.

pinki
18th December 2006, 16:03
muse si panic at the disco :cheer:

White Shadow
18th December 2006, 16:04
Aliaune Damala Bouga Time Puru Nacka Lu Lu Lu Badara Akon Thiam

Cu siguranta cel mai bun îi Akon , pur si simplu fiecare piesa a lui îi superba , fiecare cantaret , fiecare formatie are 2 sau 3 piese mai faine , in rest sunt toate penibile , sunt facute doar pt a completa albumul , cate piese bune are formatia aia de femei ? Pussycat Dols ?...2 sau 3 , in rest , PAUZA.

Eu nu am auzit nici o piesa cantata de Akon la care sa spui "penibila piesa" , pe cand alte formatii au si piese penibile prin album care sunt facute doar asa ca sa fie plin cd-ul , sa se vanda bine , alea , alea.

Cel mai tare îi Akon si va ramane Akon indiferent de ce specii vor mai aparea prin muzica.

Akon forever :ok:

Gontel
18th December 2006, 16:42
Am votat Fort Minor, nu stiu daca au fost cei mai buni anul asta, dar eu ii ascult, imi plac mult. /hello
De unde si pana unde a ajuns Cleopatra Stratan cantareata anului? :o: :no:

sun
18th December 2006, 16:45
Parerea mea exprimata in poll este desigur subiectiva. Altfel divele au dominat anul : Shakira, Madonna, Aguilera , Rihanna si Nelly Furtado

I-as remarca de asemenea pe : Justin Timberlake , James Blunt, Katie Melua, Depeche Mode, Pink, Placebo, RHCP , Gnarls Barkley , Robbie Williams , Bob Sinclair, Muse, Keane, The Killers sau Panic! At the Disco.

edit.. Si pisicutele atomice de la Pussycat Dolls , dar nu pentru muzica ci pentru videoclipuri :ok:

whisper
18th December 2006, 19:14
Votat Fort Minor :D

LUCKY_AMARU
19th December 2006, 20:57
sun ...ia un playboy sau bagatzi xxl la cablu daca vrei sa vezi videoclipuri mult mai tari decat alea cu bagaboantele alea..plz..da nu mai ziceti ca alea canta...canta dar doar cu ,virgula, curu

Kainsashiki
19th December 2006, 21:05
Lucky, fiecare cu parerea lui, gusturile nu se discuta :ok:

Ess
19th December 2006, 21:58
Unde e Depeche Mode ? U2 ? The Killers ? Muse ? Rasmus ? RHCP ?

Asta e topul Kiss (my ass) FM ? No thanks !

F indreptatita intrebare :ok:
As mai adauga eu cateva, da cred ca RHCP-ul tau ajunge :D

LUCKY_AMARU
20th December 2006, 11:59
Diablo........vb de gust atunci cand vb de muzik...nu de videoclipuri...lui ala ii plac vagaboantele alea de la pcd ptr ca au videoclipuri in care isi mai arata cate ceva...un sutien un chilot...asta e gust??????...fiecare asculta ce stil vrea perfect de acord cu tine

Platanu
14th January 2007, 20:43
Asa deci,si prin urmare,formatiile anului 2006 au iesit la egalitate Fort Minor si The Pussycat Dolls.
Va asteptam tot prin decembrie,sa alegem formatia/cantertului anului 2007.