PDA

View Full Version : Noi achizitii inainte de continuarea returului?



Elphax
10th December 2006, 23:50
Cine credeti ca ar fi o buna achizitie pentru Poli in iarna aceasta?

eu am auzit zvonuri legate de Balba, Frunza

si se pare ca ramane negrul ala cu nume imposibil...

Sergio
11th December 2006, 13:47
de zvonurile cu Frunza deja m-am saturat... am auzit ca a intrat mai nou si steaua pe fir...

pe negru nu l-am vazut, nu ma pronunt. :D

malexoid
13th December 2006, 17:09
Contra, Vranjikovic si Hidisan sunt ce am auzit citit pana acuma...dar m-am invatzat demult sa nu ma mai excit la aberatziile ziarelor si bashinile de presa...astia se plictisesc acuma si scriu verzi si uscate.

Kainsashiki
13th December 2006, 17:12
Sergio, Frunza a semnat deja cu CFR Cluj din ce am citit prin ziare.

Cat despre Vranjikovic, intr-un ziar scrie ca se duce la Steaua, in altul ca la Dinamo, si in altul ca e foarte aproape de Poli...deh, presa romana:D

edd
13th December 2006, 19:01
presa romana e de kkt!!!!!!!:jerk: :jerk: :jerk:

Kainsashiki
13th December 2006, 19:09
Prosport:

Vranjkovic e ca și luat!



Explozie In urma evolutiilor excelente din tur, Vranjkovic (în rosu) a intrat în vizorul marilor cluburi din Bucuresti

AFACERE Presedintele Pandurilor, Marin Condescu, s-a înteles aseara cu Gigi Becali în privinta transferului mijlocasului bosniac în curtea campioanei

Sport Total:

Aproape luat
Ciinii sint la un pas de a-l inregimenta pe Vojslav Vranjkovic. Ieri, conducatorii dinamovisti si cei de la Pandurii au negociat transferul mijlocasului bosniac si, in linii mari, s-au inteles. Gorjenii cer 300.000 de euro pentru fotbalist, plus o serie de jucatori care sa fie imprumutati in Oltenia. Pacurar, Baltoi sau Tames vor fi imprumutati gorjenilor.

OnlineSport:

contractul cu Pandurii

Mijlocasul bosniac al echipei Pandurii Targu Jiu, Vojislav Vranjkovici, si-a prelungit contractul cu gruparea gorjeana pana in 2010, punand astfel punct speculatiilor care-l dadeau la una din echipele mari din Bucuresti.

*Coco*
13th December 2006, 19:18
Puteti sa va luati adio de la el de pe acuma ca declara ca nu vrea sa plece pana in vara de la Pandurii:evil:

edd
13th December 2006, 19:22
GSP:
Deși a dominat copios campionatul, Dinamo pregătește și ea o serie de mutări interesante. Dinamoviștii și l-ar dori și ei pe Vranjkovici iar pe lista lui Mircea Rednic se mai află jucători ...

andrei1921tm
13th December 2006, 21:06
Cine credeti ca ar fi o buna achizitie pentru Poli in iarna aceasta?

eu am auzit zvonuri legate de Balba, Frunza

si se pare ca ramane negrul ala cu nume imposibil...

e bun negru ala ca joaca coordonator...
daca pleaca olah balace si mehmedovic ma gandesc ca o sa vina inlocuitori.Unul e contra...dar restul?

malexoid
14th December 2006, 03:00
Întăriri externe
2006-12-14 01:55:00

Mijlocașul sloven Dare Vrsici (22 de ani) și atacantul african Mike Temwanjira (25 de ani) sînt prioritățile timișorenilor în pauza competițională

Cu o listă impresionantă de disponibilizări, 16 fotbaliști urmînd să părăsească Timișoara în iarnă, Poli a început deja să caute înlocuitori, pe piața externă.
Lista de achiziții din pauza competițională îi cuprinde pe slovenul Dare Vrsici (22 de ani) și pe Mike Temwanjira (25 de ani), atacant din Zimbabwe. Africanul joacă la penultima clasată din campionatul Serbiei, Borac Cacak, și a fost monitorizat timp de șase luni de timișoreni. Temwanjira a înscris un gol în fața trimișilor lui Poli în meciul cu Steaua Roșie Belgrad (1-2), dar e decis să părăsească rapid echipa din cauza suporterilor sîrbi, rasiști. În urmă cu cîteva săptămîni, jucătorul de culoare a fost victima unui atac a unor persoane deghizate, care i-au transmis să părăsească Serbia!
Slovenul Vrsici joacă pe postul de mijlocaș stînga la liderul campionatului Slovaciei, Zilina, fiind fost component al naționalei de tineret. "E un fotbalist complet, care dacă va fi transferat, Poli va da sigur lovitura", a spus un apropiat al grupării timișorene.

(sursa: violamania)

malexoid
16th December 2006, 01:30
Shroj și Abiodun din 15 ianuarie
2006-12-16 00:49:00

După foarte multe peripeții se pare că transferul lui Shroj și Abiodun (foto) la Timișoara va fi realizat la debutul anului următor. Impresarul celor doi fotbaliști, Marcel Popescu s-a arătat convins că într-o perioadă foarte scurtă, cei doi vor semna cu Poli: "Așa cum au spus, cei doi au ajuns la FIFA. Decizia poate fi una singură. Numai niște fraieri și *******i cum au fost la ultima comisie din Romania pot gandi altfel. Dar nu mai îmi fac griji. Mircea Sandu a spus că acei oameni vor plăti și aștept să văd că îi dă afară. Pînă va începe campionatul, vă garantez că cei doi vor juca 100% la Timișoara. Situația lor va fi rezolvată pe 15 ianuarie și vor face pregătirea cu Poli". Popescu a recunoscut că este oricînd pregătit să ajute echipa timișoreană și cu alte transferuri: "Diferența este că eu nu prea vorbesc. Eu fac direct. Eu nu sunt ca alții să spun că am o listă de 20 de jucători și să nu fie transferat niciunul. Am ajutat Clujul cu două nume mari și pot ajuta oricînd și Timișoara" a încheiat Marcel Popescu

malexoid
17th December 2006, 03:17
Prosport:

Vranjkovic e ca și luat!



Explozie In urma evolutiilor excelente din tur, Vranjkovic (în rosu) a intrat în vizorul marilor cluburi din Bucuresti

AFACERE Presedintele Pandurilor, Marin Condescu, s-a înteles aseara cu Gigi Becali în privinta transferului mijlocasului bosniac în curtea campioanei

Sport Total:

Aproape luat
Ciinii sint la un pas de a-l inregimenta pe Vojslav Vranjkovic. Ieri, conducatorii dinamovisti si cei de la Pandurii au negociat transferul mijlocasului bosniac si, in linii mari, s-au inteles. Gorjenii cer 300.000 de euro pentru fotbalist, plus o serie de jucatori care sa fie imprumutati in Oltenia. Pacurar, Baltoi sau Tames vor fi imprumutati gorjenilor.

OnlineSport:

contractul cu Pandurii

Mijlocasul bosniac al echipei Pandurii Targu Jiu, Vojislav Vranjkovici, si-a prelungit contractul cu gruparea gorjeana pana in 2010, punand astfel punct speculatiilor care-l dadeau la una din echipele mari din Bucuresti.

:happy exact ce scriam mai sus...diferentza: tu ai adus dovezi mai elegante, eu le-am catalogat bash***ini :))
on topic: noile petarde de presa: Artiom Karamian posibil inlocuitor pt Balace, Plesan curtat de Dinamo...

Sergio
18th December 2006, 00:34
Sergio, Frunza a semnat deja cu CFR Cluj din ce am citit prin ziare.

Cat despre Vranjikovic, intr-un ziar scrie ca se duce la Steaua, in altul ca la Dinamo, si in altul ca e foarte aproape de Poli...deh, presa romana:D
asa e, cand am scris eu nu semnase cu cluj... vad ca esti tare prompt cand vine vorba de Poli. :D

andrei1921tm
18th December 2006, 09:36
pai si el e alb-violet dar nu se arata:rasc:

Sergio
28th December 2006, 21:33
el e alb violent. :cool: :D

Carlos Gambino
29th December 2006, 19:59
Puteti sa va luati adio de la el de pe acuma ca declara ca nu vrea sa plece pana in vara de la Pandurii:evil:

Zis si facut...:D

Mike^
5th January 2007, 18:27
Dupa cum am propus si pe Forumul initial, sa-l aduca pe Buga, chiar daca are un pret de 800,000 de euro...Merita...E un jucator care munceste enorm si alearga tot meciul cu o constanta impresionanta. Si sa aduca inca un atacant sau mijlocas din Vestul Europei ca m-am saturat de sarbi :P

malexoid
6th January 2007, 20:06
Karamian (probabil la schimb cu Grigorie), Bostina la schimb cu Olah...
acuma la stirile ProTV.

malexoid
7th January 2007, 22:40
Kizito așteptat la reunire
2007-01-07 18:24:00

Fundașul Joseph Nestory Kizito (foto) este așteptat în probe la Poli Timișoara. Internaționalul ugandez a fost remarcat de timișoreni în timpul unui miniturneu în Serbia , cînd alb-violeții au jucat cu Vojvodina Novi Sad, echipa la care evoluează Kizito." O să vină întradevăr un jucător străin la reunire. El trebuie să ia cunoștință cu echipa și va rămîne cîteva zile în probe, pentru ca cei din conducerea tehnică se se edifice asupra lui" a confirmat Iancu. Totuși Kizito ar mai putea întîrzia cîteva zile, din cauza problemelor legate de viză. În atenția alb-violețior a rămas și Dare Vrsici,slovenul de 22 de ani al lui MSK Zilina, pentru care bănățenii au purtat negocieri în ultimele zile.

Violamania

malexoid
7th January 2007, 22:43
Dacian Varga, solicitat de banateni

POLI TIMISOARA Mijlocasul echipei Sportul Studentesc a intrat si el în atentia alb-violetilor, chiar daca bucurestenii sunt acum în Liga a doua. Varga este dorit la Poli pâna în vara pentru a fi testat, dar Vasile Siman nu agreaza varianta, dorind sa se realizeze un transfer definitiv. “A fost vorba de un împrumut al lui Varga, dar vom mai vedea ce se întâmpla în aceasta saptamâna”, a declarat patronul “studentilor”. Siman a exclus si posibilitatea vreunui schimb de jucatori.

Elphax
18th January 2007, 16:41
astia sunt tampiti, tot aduc extracomunitari ...

Sergio
29th January 2007, 17:36
face chivorchian ceva si mareste numaru la 10 pana la urma. :D

Elphax
30th January 2007, 09:18
lasa ca s-a rezolvat problema, oricum doar 2-3 extrac. sunt titulari la noi, Mansour nu e constant, Mehmedovici poate face naveta banca-teren etc.

Sergio
4th February 2007, 13:42
cu venirea lui karamian se complica treaba... daca mai vine abiodun cu shroj devine tragica. :P