PDA

View Full Version : Ce se intampla cu Farul? Dialog imaginar cu Bosinceanu...



Seahawk
10th December 2006, 12:00
Inceput de sezon...

-promisiuni
-buget de "2.5 milioane de dolari"
-antrenor adus cu surle si trambite, confirmat
-transferuri care mai de care mai esuate
-aspiratii de cupa uefa


In timpul turului...:

-non-combat'uri
-certuri
-ion marin co-optat in conducerea tehnica "suspicios"
-jucatori "nemultumiti"
-infrangeri pe banda rulanta


Sfarsitul turului...:

-la 4 puncte de retrogradare
-antrenor nou, ambitios... care insa nu reuseste sa gaseasca o formula castigatoare..
-jucatori pusi pe lista de transferuri
-Ion Marin inca isi flutura sapaliga prin holurile clubului
-prieteni de-ai patronului gen "cloaca" barfesc in stanga si-n dreapta



Tragem linie:

Domnule Bosinceanu... ce intentionezi?
Nu te-ai saturat de mediocritate?
Vrei doar publicitate?
Vrei divizia B?


Trebuie ca noi suporterii sa stim odata si pentru totdeauna la ce sa ne asteptam.
Ne-am saturat de promisiuni, numai vrem sa auzim nici de Cupa Uefa nici de nimic.

Eu personal m-am saturat de dumneata... (si cred ca sunt in asentimentul a multor constanteni).



Constanta vrea o echipa competitiva, nu niste jucatori transferati pe bani putini gata sa faca figuratie pe teren pentru cateva mii de dolari sau sa se dea accidentati la orice rata contractuala neplatita.


Trebuie discutat pe seama lui Bosinceanu pentru ca de cand a venit la echipa ne-a "momit" cu cateva sezoane numai ca sa-si faca publicitate dupa care a inceput sa-si bata joc de echipa si de orasul asta.
Unde este mandria dumitale?
Vrei cu adevarat performanta?

Daca nu.. nu stiu la ce ai mai intrat in fotbal. Vrei sa ai soarta lui Netoiu sau alti conducatori... faimosi? sa fie injurati peste tot?

Ai pana si jurnalisti de la tine din ziar care contesteaza echipa, chiar TU contestezi echipa... ii certi..dar nu iti dai seama ca practic iti faci auto-critica?!


Va bateti joc de o echipa si un orash frumos...
Ne-am saturat!

tchibos
10th December 2006, 12:15
Ne-a aburit cu toto felul de obiective demne de comuna mai mare iar cand si-a propus un obiectiv mai serios a dat cu batul in balta. De ce?.. pentru ca trensferurle facute au fost dintre cele mai ieftine,, s-a multumit sa ia jucatori de la echipe mici si fara pretentii financiare, sa aduca jucatori imprumutati, sa faca o gasca de jucatori legea la Farul si sa il dea afara pe Grig, a lasat sa existe jucatori nemultumiti s.a.. Acum toate astea se vad in teren si in tribune. Pe termen lung nu poti reusi cu asa o strategie.


Inceput de sezon...

-antrenor nou, ambitios... care insa nu reuseste sa gaseasca o formula castigatoare..


Aici sunt de acod doar partial cu tine (la prima parte) formula castigatoare nu se gaseste in 3-4 etape mai ales la o echipa mediocra. Acorda-i credit si vei vedea ca o va gasi. E de altfel singurul lucru bun pe care l-a facut Bosanceanu cand Ion Marin venea cu petarde gen Leo Grozavu sau Octavian Grigore. Sa repete "greseala" asta si la capitolul jucatori si vom putea emite pretentii. ana atunci hai sa u blamam antrenorul care isi da silinta sa faca ceva bun. Poate e singurul pe la noi care face asta

Seahawk
10th December 2006, 15:36
Normal. Trebuia sa completez: Nu prea ai cum sa gasesti o formula castigatoare in momentul de fata.
Vukotici a stricat ...totul, daca se poate spune asa.
Dar vina e a lui Bosinceanu, evident...pentru ca l-a angajat !

Oricum, eu vreau sa plece ... nu ma intereseaza mai bine jucam in divizia B decat sa luam bataie acasa si sa facem egal cu UTA

Kooler
10th December 2006, 18:51
Corect. Deci pe scurt nu baga bani in echipa: cei valorosi pleaca pentru ca acesta nu le mareste contractele si cei slabi raman pentru ca le convine salariul la figuratia care o fac pe teren. Ca antrenori nu ne trebuie rebuturi care sunt respinsi de la alte echipe ma slabe ca noi, fie ea si nationala Serbiei, la jucatori la fel, nu avem nevoie de jucatori aruncati de Dinamo sau alte echipe doar pentru ca sunt la Super Oferta. Pun pariu ca rebuturi dastea o sa aduca daca aduce. Ne trebuie cel putin 3 jucatori care sa faca diferenta pe tren ca ce a fost de valoare a vandut. De ce? Cred ca vrea sa scoate bani din fotbal ca nu mai are ce manca. Totul a fost praf in ochi cu pastrarea echipei. Echipa actuala are ceva valoare dar nu joaca pentru ca nu le mareste contractele. cred... sau nu stiu de ce. Sunt constient de asemenea ca performanta nu se face asa usor, dar a aratat ca se poate Nu stiu ce ganduri are dar sper sa rezolve problema. El sau altu'.. ca isi bat joc de un orash... de tinerii nostrii care si asa tin cu steaua sau dinamo (deci nu ne pasa de ei)

danny del corco
12th December 2006, 16:51
Cat a avut interese cu sarbi, ciprioti ori alte neamuri, s-a vazut. Cand nu, doare!
In rest, despre ce doreste Bos de la FARUL, raspunsul este cat se poate de simplu: NIMIC,NIMIC, NIMIC ! Trist, extraordinar de trist!

Seahawk
14th December 2006, 14:16
Sa vedem ce transferuri facem. Sa vedem cat se 'straduieste' de fapt nenea Bosinceanu sa redreseze Farul..

sk8t3rool
14th December 2006, 14:50
Bosanceanu nu se straduieshte delok..el doar da banu..shi asteapta restu de la Panduru shi de la echipa...mai bne zis..kt de multi bani va da...

tchibos
14th December 2006, 16:55
daca ar da asa multi bani ar fi indreptatit sa ceara si rezultate insa el se multumeste cu putin pentru ca si banii pe ca ii investeste in fotbal sunt putini

Klingon
15th December 2006, 02:01
Autor: Sorin Teodoreanu (Constanta), 14-12-2006
Fanatik

Chiar daca dupa meciul de la Galati, scor 0-0, jucatorii Farului au primit liber pina pe 8 ianuarie, atmosfera la club ramine una tensionata.

Intreg lotul de jucatori continua sa fie nemultumiti de conducerea administrativa, care il are in frunte pe presedintele executiv Florentin Chiforeanu. Acesta, alaturi de directorul centrului de copii si juniori al Farului, Petre Comanita, sint acuzati ca au interesul de a „sapa“ orice antrenor si jucator care nu le face pe plac. „Se doreste promovarea pe banda rulanta a tinerilor jucatori, chiar daca valoarea acestora nu se ridica la nivelul Diviziei A. De asemenea, la prima echipa sint adusi antrenori din cadrul clubului, care nu au nici experienta, nici valoarea de a antrena o echipa ce doreste participarea in cupele europene. Urmaresc doar rezultatele proaste si se agata de orice aspect negativ pentru a-l comunica patronului si a-si realiza apoi propriile interese. Antrenorii principali veniti din afara clubului nu au nici o putere. Finantatorul echipei este foarte des plecat din tara si, din pacate, a lasat echipa pe mina unor oameni care nu au nimic in comun cu fenomenul fotbalistic. Chiforeanu este inginer pe santier, iar Comanita este doar pedagog, fara sa fi jucat macar citeva partide in primul esalon. Singurele raspunsuri ale lui Chiforeanu cind este intrebat de un anume lucru, sint: nu stiu, nu cunosc, nu sint in masura sa ma pronunt, nu este in interesul clubului sa va spun“, au declarat persoane din cadrul clubului constantean.

Jucatorii vor sa se transfere „in masa”!

„Este adevarat ca si noi avem partea noastra de vina la rezultatele echipei din ultima perioada, insa doar noi sintem gasiti vinovati. Patronul ar trebui sa stea de vorba cu noi si sa asculte ceea ce se intimpla cu adevarat la echipa. Apoi poate sa ia ce masuri va dori, pentru ca el e cel care decide“, au declarat o parte dintre componentii formatiei de pe litoral. Datorita acestor probleme, fotbalistii vor sa se transfere „in masa” la alte echipe, indiferent care ar fi acelea. „Nu banii pe care ii cistigam sint marea problema, nu ne plingem neaparat de acest lucru. Ceea ce ne doare este ca sintem condusi de persoane care nu au nici o treaba cu fotbalul si niciodata nu ne pot ajuta atunci cind le solicitam ajutorul“, au afirmat jucatorii.

Liviu Mihai a fost primul...

Atacantul in virsta de 28 de ani a semnat in aceste zile un contract cu Pandurii Tirgu Jiu valabil pina in vara lui 2010. Asemenea lui, jucatori precum Senin, Apostol, Lungu, Curca, Vlas, T. Moldovan, Todoran, ar dori sa isi gaseasca o alta echipa unde sa se doreasca cu adevarat performanta.

kerosene
15th December 2006, 14:01
Si pana la urma totusi se pare ca cheliosu e de vina.Dar bosanceanu nu prea vede langa el.Acum pare si mai clar ca nu vom putea face nimic atat timp cat in conducere exista specimene ca asta si cu sefu mare plecat prin tarile calde.Ma tem ca am putea incepe returul cu mai putin de 12 jucatori.:no:

FatFrumos
16th December 2006, 04:41
de ce nu?.....lui bosinceanu ii trebuie sa piarda jumate de echipa sa se trezeasca.....

Catalin 06
16th December 2006, 10:32
Nu ii tin partea lui Bosanceanu dar ce vina are conducerea ca asa zisii fotbalisti pe care ii are Farul joaca ca niste oldboys . Au un director tehnic , au un antrenor , ce mai vor . Din cate stiu nu s-au intarziat salariile sau primele . E adevara ca , Chiforeanu e dus cu pluta dar asta nu scuza locul nostru din clasament sau jocul prost .

danny del corco
16th December 2006, 12:46
Nu ii tin partea lui Bosanceanu dar ce vina are conducerea ca asa zisii fotbalisti pe care ii are Farul joaca ca niste oldboys . Au un director tehnic , au un antrenor , ce mai vor . Din cate stiu nu s-au intarziat salariile sau primele . E adevara ca , Chiforeanu e dus cu pluta dar asta nu scuza locul nostru din clasament sau jocul prost .


Aceeasi parere o impartasesc si eu !

Seahawk
16th December 2006, 12:54
Auzi cica ce vina are conducerea?


Au un director tehnic. (De cat timp?)
Au un antrenor. (De cat timp?)

Conducerea e de vina pentru "transferurile" pe care le-au facut... pentru plecarea lui Grigoras, pentru aducerea lui Vukotici.
Conducerea e de vina pentru ca nu e in stare sa continue anii buni pe care Farul i-a avut sub comanda lui Grigoras, cu un lot mult mai slab de jucatori.
Conducerea e de vina pentru ca il tin inca in functie pe Chiforeanu... un om fara cunostinte fotbalistice, un om fara coloana vertebrala. Un om care nu are ce cauta in fotbal. period.
Conducerea e de vina pentru ca nu stie sa investeasca corect banii.

Conducerea e de vina pentru ca nu stie sa "conduca"

Daca erau destepti, stiau sa-i motiveze si sa-i multumeasca pe jucatori, in asa fel incat sa nu faca figuratie pe teren la meciurile cu Steaua sau Dinamo. Si daca erau intr-adevar buni, stiau sa "construiasca" ... de la fundatia pe care a lasat-o Grigoras. Dar asa s-a prabusit cu totul...



De asta e vina conducerea.

dorryn
16th December 2006, 16:53
ce se intampla cu Farul? ce si-au dorit cei din conducere...toate bune si frumoase la ei ..si daca scapam de retrogradare..cu atat mai bine.daca nu.. ghinion.cam asta cred ca gandesc ei ... nu prea le pasa..

Klingon
16th December 2006, 17:53
Cataline, pentru jucatori Farul este locul de munca, nu doar o echipa de fotbal. Daca eu as lucra la o firma unde conducerea e dusa cu pluta, prima mea grija ar fi sa plec la alta firma. Scurt. Tu n-ai face la fel?

Faptul ca de obicei primesc salariul la timp si dupa un an de bajbaieli si greseli s-a gasit un antrenor promitator nu sterge cu buretele toata panarama care s-a intamplat acolo si se va mai intampla daca ramane aceeasi conducere.

Cand un jucator nu-si face jobul in teren, el afecteaza jocul echipei si este schimbat. Cand un conducator de club nu-si face jobul, el afecteaza mersul clubului si ar trebui schimbat. Regula e aceeasi: esti bun sau esti schimbat.

Performanta cere jucatori buni dar si conducatori buni.

Klingon
17th December 2006, 11:45
Bosanceanu a acordat un interviu in Fanatik (http://www.fanatik.ro/liga_i_sectiune_2/articol_13776/bosinceanu____si__daca_retrogradam__ma_retrag_din_ fotbal___si__.html). Raspunsurile lui imi arata din nou ca habar nu are ce sa faca. Auzi, cauzele ajungerii Farului in situatia penibila de azi vor fi "analizate in cadrul unei sedinte ulterioare"! Limbaj de birocrat comunist de rangul trei care nu vrea decat sa traga de timp. Macar recunoaste si el ca sunt mai multi jucatori care vor sa plece. Ma tem sa nu plece inainte sa apuce Bosanceanu sa faca sedinta aia ulterioara din care sa afle de ce vor jucatorii sa plece...

Cine vine la Farul, intreaba reporterul? Intrebati-l pe Panduru, raspunde Bosanceanu. Ce buget aveti alocat pentru transferuri, intreaba reporterul? Nu suntem obligati sa dam cifre, raspunde armatorul. Dialogul mutului cu surdul.

tchibos
17th December 2006, 12:04
Articolul la care faceai referire are titlul:

BOSINCEANU: "DACA RETROGRADAM, MA RETRAG DIN FOTBAL!"

aproape ca imi doresc sa retrogradam, dar parca vad ca n se tine de cuvant chiar daca retrogradam. Asa ca mai bine ramanem in Liga 1

cel mai bun raspuns e asta:

Dintr-o echipa buna, de locurile 4-5, am ajuns sa ne luptam pentru evitarea retrogradarii...

A uitat seful ca ne-am batut pentru evitarea retrogradarii si in alti ani dupa 2001?

Seahawk
17th December 2006, 13:14
Ca sa vezi... Bosincila isi arata inca odata limitele.

Ca patron al echipei... in loc sa le ridici moralul, le spui: "daca retrogradam, plec".

Ce mai e de spus...dupa asemenea cuvinte.
Daca il interesa, spunea: "Ma voi stradui si voi incerca sa fac tot ce se poate mai bun pentru ca Farul sa revina in elita fotbalului romanesc", dar el spune: "daca retrogradam, plec".

Acum iti impartasesc parerea, tchibos. Sa dea domnu' sa retrogradam...ca de sponsori nu o sa ducem lipsa, intr-un oras cu posibilitati, cum este Constanta...

bahaus_84
17th December 2006, 14:39
nici mie nu mi e simpatic Bosanceanu,dar nici sa cadem in extrema cealalta...nush cine s ar lega la cap cu Farul,totushi...la ce degringolada e la club,ar trebui o revolutie p acolo

sk8t3rool
17th December 2006, 16:02
lao ra actuala...conducerea vrea evitarea retrogadarii...dar la inceputul campionatului, cand conducerea a bagat putini bani in echipa...aceasta spera k farul sa fie in primele 5 locuri in campionat...cu banii bagati in echipa nu prea avem shanse in liga 1

dorryn
18th December 2006, 03:47
"Ce buget aveti alocat pentru transferuri, intreaba reporterul? Nu suntem obligati sa dam cifre"(Klingon) ...asta spune totul ...nu este dispus sa dea bani.ba din ce am mai citit mai sus pare ca s-a cam saturat.e clar ca atata timp cat va fi el la conducere nu vom avea perdormanta.clar...si am zis-o de mult si nu o data.nu avem viitor ..asta e concluzia.

danny del corco
19th December 2006, 18:57
Tragem linie:

Domnule Bosinceanu... ce intentionezi?
Nu te-ai saturat de mediocritate?
Vrei doar publicitate?
Vrei divizia B?
Seahawk, imi cer scuze ca te-am citat trunchiat, insa tin sa spun ca am absolut aceeasi parere despre ce se intampla acum la Farul.
Apropo de titlul threadului si de ceea ce am reprodus mai sus, cam cum am vazut eu dialogul:
Ce intentionezi?
B:?!?!?!?!
Nu te-ai saturat de mediocritate?
B:mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Vrei doar publicitate?
B: Ihi !!!!!!
Vrei in B ?
B:mi se falfaie.

tchibos
19th December 2006, 19:03
Tragem linie:

Domnule Bosinceanu... ce intentionezi?
Nu te-ai saturat de mediocritate?
Vrei doar publicitate?
Vrei divizia B?
Seahawk, imi cer scuze ca te-am citat trunchiat, insa tin sa spun ca am absolut aceeasi parere despre ce se intampla acum la Farul.
Apropo de titlul threadului si de ceea ce am reprodus mai sus, cam cum am vazut eu dialogul:
Ce intentionezi?
B:?!?!?!?!
Nu te-ai saturat de mediocritate?
B:mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Vrei doar publicitate?
B: Ihi !!!!!!
Vrei in B ?
B:mi se falfaie.

:happy :happy

eu as continua..

R: D-le Bosanceanu sunteti patron de club?
B: :o: ce?.. da?.. de cand?.. care?..

R: Pai Farul
B: Aoleu chiar asa.. uitasem de asta. Stiam eu ca mai am inca ceva. E tot in A?

:drak: :D :evil:

kerosene
19th December 2006, 19:08
Parca vad ca face vreo afacere si zice:va dau 10 mil. de $ + clubul Farul ,ca acum n-am marunt la mine...:happy ,deci in total 10 mil. si cat ziceati,150 de mii? http://yelims5.free.fr/Violence/Violence44.gif

tchibos
19th December 2006, 19:10
150 de mii?

..datorii :D

danny del corco
19th December 2006, 19:12
Eu unul m-am ferit sa ma exprim la adresa lui Bosanceanu, pana acum,insa,se vede treaba, nu pricepe nici cat alde Cufureanu. Si mai e si zgarcit pe desupra ! Adicatelea "nu suntem obligati sa dam cifre".

sk8t3rool
20th December 2006, 16:06
:happy :happy

eu as continua..

R: D-le Bosanceanu sunteti patron de club?
B: :o: ce?.. da?.. de cand?.. care?..

R: Pai Farul
B: Aoleu chiar asa.. uitasem de asta. Stiam eu ca mai am inca ceva. E tot in A?

:drak: :D :evil:
pe cat batem la pariu k asa face si in realitate?:happy

sk8t3rool
20th December 2006, 16:08
la banii kre ii baga bosanceanu in club o sa avem datorii shi la Electrica..k tinem nocturna aprinsa..:happy :happy da las' k dak intram in B jukm dimineata la 11 shi nu e problema.. Doamne fereste:happy

furia89
20th December 2006, 18:05
baaaaa... nu mai zice chestia asta nici macar in gluma !!!

cosmin faristu
21st December 2006, 18:58
mereu antrenori se schimba dar jukatori cand o sa transferam si noi?farul este o echipa de divizia b fara todoran gurita senin vlas si alti.divizia b ne asteapta.o sa venim la anul sa vedem meciurile lui faru la ora 11 ziua la matineu.rusine bosanceanu.nai facut nimic ptr farul.mafiaaaaaaaaaaa.farist pana la moarte

bahaus_84
21st December 2006, 19:51
radem noi dar dupa parerea mea trebuie sa facem ceva neaparat pt k nu se mai poate nush...sa urmam exemplul celor de la timisoara sa ne adunam si sa ridicam un semnal de alarma,asa nu se mai poate...prefer sa facem asta acum,decat la vara cand o sa retrogradam si o sa fie aceiasi poveste cu jucatori care pleaca vazand cu ochii....sau ati uitat povestea??eu unul nu....macar Gurita sa ramana...macar el....pentru Farul si pt ramanerea capitanului ar merita sa ne adunam si sa ne spunem parerea!

FatFrumos
22nd December 2006, 03:35
deajeaba mai bine retrogradam si pleaca bosinceanu cu toata clica, mai bine in B decit meciuri strategice cel putin o sa vezi fotbal nu cum sta capra la steaua sau ce alte meciuri vor da.

sk8t3rool
22nd December 2006, 10:32
deajeaba mai bine retrogradam si pleaca bosinceanu cu toata clica, mai bine in B decit meciuri strategice cel putin o sa vezi fotbal nu cum sta capra la steaua sau ce alte meciuri vor da.

de acord cu tine...da ma intreb de ce trebuie tot timpu ca romanu sa ajunga in momente dastea ca sa ia masuri..:headbang: :headbang:

Bruno
28th December 2006, 10:02
„Fotbaliștii Farului au făcut clubul de rușine“

Locul 14 în clasamentul Ligii 1, primul deasupra liniei retrogradării, a trimis FC Farul în vacanță cu griji și probleme. În acest moment, echipa se află mult mai aproape de divizia secundă decât de pozițiile cupelor europene. Este foarte greu de crezut că mai poate fi atins acest obiectiv, al calificării în întrecerile continentale inter-cluburi, așa cum și-a propus clubul, la începutul campionatului. Gheorghe Bosînceanu, președintele consiliului director al Farului, vorbește despre situația actuală a echipei, despre neîmplinirile și cauzele acestora, într-un interviu acordat în exclusivitate ziarului nostru.

- Domnule președinte, în vară, când Farul forța accederea în turul doi preliminar al Cupei UEFA, în dubla cu Auxerre, vă gândeați că, la finele anului, echipa se va clasa pe locul 14 în campionat, primul deasupra retrogradării?

- Eu am învățat că mingea e rotundă și că orice se poate întâmpla.

- De ce credeți că s-a ajuns la această cădere în jocul echipei și în rezultate?

- Unii jucători au considerat că simpla lor prezență pe teren va rezolva meciul. Alții, din păcate, au fost ieșiți din formă, și asta am văzut cu toții. Acestea au dus la o acută lipsă de combativitate și la o lipsă de soluții a echipei, pentru că fotbalul nu se învață anul trecut și se uită anul acesta. Jucătorii sunt la Farul de atâția ani, au lucrat cu atâția antrenori. Nu putem să spunem că, în fiecare sezon, li se șterge din memorie pregătirea făcută anterior. În principal, aceste motive au fost cauza insucceselor. Insuccesele clubului, nu ale jucătorilor. Aici e marele necaz, pentru că fotbaliștii au făcut clubul de rușine, club care face eforturi serioase să le plătească contractele.



Vor fi schimbări, nu însă împotriva logicii

- Cum va arăta lotul Farului în 2007? Vor fi schimbări majore?

- Nu depinde numai de mine, ci de mai mulți factori. Dar, cu certitudine, voi promova schimbări, însă nu împotriva logicii. Fotbaliștii care vor merita să rămână vor rămâne.

- În momentul de față, la Farul sunt și jucători netransferabili?

- Deocamdată, nu s-a pus această problemă.

- La anul, vom vedea la Farul, pe lângă Disney, și alți jucători străini?

- Da, sunt șanse. Purtăm negocieri și cu fotbaliști români, și cu jucători din străinătate. Să vedem câte se vor concretiza.

- Guriță și Vlas au declarat că există oferte pentru ei de la cluburi din străinătate, Senin este dorit de FC Argeș. Îi veți lăsa să plece, în cazul unor oferte concrete și reciproc avantajoase?

- Mă bucur că ei au oferte de care eu nu știu. Nu știu ce va fi, întâi să vedem ofertele că vin la club. Unii jucători au folosit această metodă și în anii precedenți. Deocamdată, ofertele au venit numai la ei și știu numai ei. De prea multe ori de când sunt eu la club s-a întâmplat acest lucru, oferte care au ajuns la jucători, dar nu și la club, oferte care mă îndoiesc că au existat în realitate. Unii jucători cred că, dacă dau la presă că au oferte de la o echipă din țară sau din străinătate, le crește cota sau noi, clubul Farul, o să fim mai interesați să-i menținem. E un singur motiv pentru care îi menținem: dacă își fac datoria pentru Farul.



Eforturi pentru suporteri

- În 2006, a fost, totuși, un jucător de care ați fost mulțumit pe deplin? Dar cel care v-a dezamăgit cel mai mult?

- Au fost toți, și dau acest răspuns ca ei să înțeleagă cum au să-și facă datoria în 2007.

- Ce cadou ați dori să-i aducă sărbătorile de iarnă Farului?

- Un loc în Liga 1 pe măsura pretențiilor majorității jucătorilor.

- Ce mesaj le transmiteți suporterilor constănțeni, pentru noul an?

- Le doresc un 2007 plin de succese, sănătate, pentru ei și pentru familiile lor, și să nu uite că jucătorii de la Farul evoluează în primul rând pentru spectatori. Eforturile pe care le facem noi la club, ca să organizăm spectacolul sportiv, jocul de fotbal, atât de bine pe cât ne pricepem, li se adresează fanilor noștri. Și îi rog să fie aproape de jucători și de echipă, pe măsura timpului pe care și dumnealor îl au.

Marian BOCAI

Bruno
28th December 2006, 10:07
"Demisia lui Vukotic, adusă de lipsa formei sportive și a rezultatelor

Gheorghe Bosînceanu ne-a declarat că, din punctul dânsului de vedere, colaborarea Farului cu fostul antrenor, Momcilo Vukotic, a fost foarte bună. „Lupul“ a adus o abordare profesionistă a fotbalului, dar ieșirea din formă a echipei și lipsa de rezultate l-au determinat să-și piardă încrederea și să prefere să se retragă. „Într-o asemenea situație, sunt păreri și păreri. Unii spun că, la noi, nu cu profesionalismul faci treabă, ci cu alte metode. Eu mă îndoiesc însă. Vukotic a ales să demisioneze, mai ales că unii dintre jucători, care cred că sunt șmecheri, au început să apese din ce în ce mai mult pe antrenor, când de fapt problema a stat întotdeauna pe ei. Dar, în sfârșit, lasă să creadă ei că ne-au mai păcălit odată“, ne-a precizat președintele CD al Farului."


La retrogradare, orice se poate întâmpla

La întrebarea „Credeți că Farul ar putea retrograda?“, Gheorghe Bosînceanu ne-a răspuns: „Dacă e să-i ascult pe jucători, nu. Fotbaliștii noștri sunt convinși că valoarea lor individuală și cumulată este peste poziția din clasament. Ei nu cred că sunt amenințați de retrogradare. Mie mi-e frică însă tocmai de încrederea aceasta a lor, care în tur nu a adus puncte suficiente clubului sau pe măsura pretențiilor. Astfel că orice se poate întâmpla. Dacă ei nu-și revin și continuă să creadă că, doar prin prezența în teren rezolvă meciul, orice se poate întâmpla“.

Marian BOCAI

danny del corco
31st December 2006, 13:05
Astept cu nerabdare noul an, mai ales perioada 8-10 Ianuarie. Poate se va schimba cate ceva si la noi, nu doar anul calendaristic.
Tuturor faristilor, sanatate si bucurii cat mai multe !
La multi ani!

Laur_Farul
31st December 2006, 16:57
De ce Farul nu mai este in primele 7 locuri ca in sezonul trecut spre deosebire de anul asta ?

FatFrumos
31st December 2006, 18:53
pentru ca atunci am avut antrenor acum avem antrenor dar nu avem jucatori si tot asa ne invirtim ca un .... intro caldare. Ajungem aici ca nu avem cine sa conduca clubul, sper ca noul an sa ii mai intregeasca la minte ca prea le-au intrat in calcie

tchibos
31st December 2006, 19:28
As vrea si eu sa traiesc ziua cand Bosanceanu va da un asemenea raspuns :)

aLEX_U_1919
31st December 2006, 19:34
De ce Farul nu mai este in primele 7 locuri ca in sezonul trecut spre deosebire de anul asta ?

Inca nu ii gata sezonul. Oricum puteti termina sezonu in primele 7:D

__________________

Iubirea noastra pentru "U" e Infinita,
Vom apara mereu orasul fara Frica.

Hard
31st December 2006, 19:35
macar pe 14 :)

tchibos
31st December 2006, 19:48
Hard tu chiar vrei sa ma superi de revelion? :cool:

danny del corco
1st January 2007, 21:19
De ce Farul nu mai este in primele 7 locuri ca in sezonul trecut spre deosebire de anul asta ?



Iti recomand sa citesti cate ceva din ceea ce s-a mai scris pe aici, la vremea respectiva, apoi sunt sigur ca iti vei da singur raspunsul la ceea ce te framanta.

dorryn
1st January 2007, 23:45
nu vorbesc cu bosanceanu ! nu merita sa-mi imaginez o discutie cu hotomanul asta.el e de vina !

danny del corco
2nd January 2007, 19:18
Dorryn te inteleg, si mie imi vine sa injur uneori. Cand am citit Telegraful si am aflat ca exista jucatori ai Farului ofertati cu 1 milion de coco, si care nu sunt lasati sa plece, am inteles cam ce gandeste patronul: daca astia imi ofera 1 milion astazi, mai bine il vand eu maine cu 25 de mii ! De rasul lumii, nu alta.

danny del corco
6th January 2007, 02:34
Nr.2921 / Sâmbătă, 6 Ianuarie 2007
Farul Constanta, cea mai neinteresanta echipa




Materialul de fata are la baza numarul spectatorilor care au umplut stadioanele Ligii I în cele 19 etape consumate (dupa cifrele indicate în cele 171 casete de meci aparute în ProSport).

Cifrele ierarhiilor de fata vorbesc de la sine, asa ca nu voi face decât scurte comentarii.

Sunt deci, trei sectiuni ale mediilor spectatorilor, generala, acasa si deplasare, prima derivând din celelalte doua.
Nicio noutate spectaculoasa în frunte. Steaua continua sa fie lider atât la sectiunea mediei generale, dar mai ales la cea a meciurilor din deplasare. Daca în primul caz, gruparea ros-albastra a fost depasita în ultimii ani doar în 2002/03 de cea din Timisoara, în al doilea domina de foarte multe sezoane aproape fara concurenta. Cât despre echipa din Banat, ea continua sa atraga cei mai multi spectatori la meciurile de acasa, asa cum o tot face din 2002 încoace.

Logic, Dinamo si Rapid sunt, dupa Steaua, echipele care aduna cele mai mari asistente la partidele echipelor pe care le viziteaza. Surprinde placut clasarea Iasiului pe pozitia a doua în dreptul medilor de acasa, depasind chiar Craiova, cândva un recunoscut "magnet" pentru propriii fani. FC Arges este formatia cu cel mai bun echilibru între media de acasa si cea din deplasare, însa aceasta nu o încalzeste prea tare, pentru ca în ambele cazuri e vorba de cifre destul de mici. Cea mai neplacuta surpriza o reprezinta Farul, care are peste tot cele mai mici medii. Iar cea mai dureroasa este cea de pe propriul teren, o cifra asemanatoare cu cele din esaloanele inferioare, neizbutind sa atraga nici macar 1.000 de oameni pe meci!

Aceste ierarhii au fost un pic influentate de unele decizii federale, legate de suspendari de terenuri (Jiul cu FC Arges, Rapid cu Jiul, Univ. Craiova cu Ceahlaul si Pandurii), dar mai ales de disputarea unor meciuri cu portile închise (Rapid - Gloria, Steaua - CFR Cluj, Dinamo - Farul).

Echipa / medie generala / medie acasa / medie deplasare
1. Steaua 10.947 / 8.900 / 13.222
2. FCU Poli 10.526 / 12.800 / 8.000
3. Dinamo 8.263 / 6.000 / 10.777
4. Rapid 7.631 / 5.100 / 10.444
5. Univ. Craiova / 6.895 / 8.900 / 4.666
6. Poli Iasi / 6.063 / 9.555 / 2.920
7. UTA / 5.921 / 4.550 / 7.444
8. Pandurii / 5.105 / 6.666 / 3.700
9. CFR Cluj / 4.684 / 5.055 / 4.350
10. SC Vaslui / 4.026 / 5.150 / 2.778
11. Ceahlaul / 3.765 / 4.778 / 2.855
12. National / 3.757 / 1.778 / 5.540
13. Arges / 3.700 / 3.650 / 3.755
14. Otelul / 3.673 / 4.222 / 3.180
15. Unirea / 3.526 / 2.778 / 4.200
16. Gloria / 3.105 / 2.010 / 4.322
17. Jiul / 2.953 / 2.589 / 3.280
18. Farul / 1.792 / 839 / 2.650

Media spectatorilor din primele 19 etape: 5.295



Sursa: ProSport.
No comment!

Catalin 06
6th January 2007, 04:14
Cunm naiba sa aiba Gloria si Nationalu mediile astea cand meci de meci sunt 100 de spectatori , daca sunt si aia???

danny del corco
6th January 2007, 04:30
Am copiat exact statistica din Prosport.

dorryn
6th January 2007, 04:45
Umilitor ! Dar se pare ca pana la urma bosancescu a vrut asta. Deci,trebuie sa recunosc ca e mai destept decat am crezut. Asa,cu media asta de spectatori,poate sa macine si sa stoarca toti banii de la echipa si sa o distruga fara sa coimenteze cineva.Si cei care o mai fac caat de cat sunt linistiti repede prin metode prea bine cunoscute! Asa ceva nu se mai poate ...

danny del corco
6th January 2007, 04:58
Iti sustin parerea. De altfel eu, cam in tot ceea ce am postat aici, am tras semnale de alarma vis-a-vis de situatia de la Farul, indiferent ca a fost vorba de delasare din partea jucatorilor, sau lipsa de interes si nepasare crasa din partea celor ce conduc clubul.

tchibos
6th January 2007, 09:41
hmm.. daca chiar asa de rau am ajuns insamna ca matineul ne asteapta..

vorbeam cu un prieten care mai mergea inainte la meciurile Farului doar asa de distractie ca spunea ca el vina doar sa vada fotbal, nu ca tinea cu farul.. si tot el imi spunea ca anul asta a rama total surprin de tactica adoptata de farul. Cica el era obisnuit ca Farul sa acumuleze puncte in tur iar in retur sa traiasca din vanzarea meciurilor. Acum insa nu stie ce sa ma creada :(

dorryn
6th January 2007, 22:12
Pai bineinteles.Voi nu vedeti ca tot ce se intampla la Farul se intampla invers decat ar trebui?Se intampla ceva ciudat ..e ceva necurat la mijloc....

1 S-a spus ca vor in uefa - uefa s-au facut ca suntem cu un pas in B (invers)
2 S-a spus ca vor sa readuca oamenii la stadion - tot ce au facut a fost sa oblige oamenii sa aibe buletin la ei,sa le faca poze la intrare si sa dea afara pe cei care indrazneau sa arate ca ceva nu merge bine.(deci invers)
3 S-a spus ca vor aduce jucatori dar nu numai ca nu au adus dar au plecat deja destui.(invers)
4 S-a spus ca avem buget record de 2.5 mil(asa a zis bosancescu) dar la cat se zgarcesc pe 1 singur jucator se pare ca bugetul este si sub cel al lui HCM-parerea mea.(deci iar invers)
5 Jucatorii declara sus si tare in fiecare etapa ca isi vor reveni ca vor castiga si ca vor pune suflet ca le pare rau.Crede cineva?Eu nu.(invers)
6 Declaratiile aiuristice ale conducatorilor clubului nu fac decat sa starneasca amuzamentul celor care nu au legatura cu Farul si furita,dazamagirea si tristetea fanilor deoarece,culmea,declaratiile lor sunt invers fata de ceea ce au de gand sa faca.(invers iar)
7 Acum in al 17-lea ceas cand ar fi trebuit sa se agite macar putin daca le pasa,si cand toate echipele au facut deja transferuri importante,anumiti domni din conducere isi permit sa plece in vacanta si sa declare ca mai spera la uefa!!!(invers) Ma opresc aici ca am transpirat de draci.
Sau poate am innebunit eu si doar mi se pare.Daca da,spuneti-mi si ma duc la un psiholog.Iar daca trebuie,chiar la psihiatru......

Catalin 06
6th January 2007, 22:16
Daca o tine tot asa cred ca avem mari sanse sa ne ducem , pe undeva poate numai asa am scapa de Bosanceanu asta .

tchibos
6th January 2007, 22:24
Psihologia inversa a celor de la Farul.. poate de acum ar trebui sa si traducem ce citim in Cuget :(

danny del corco
7th January 2007, 00:12
Dialog imaginar.

Daca cineva,printr-un exercitiu de imaginatie, ar intinde hartia cu clasamentul suporterilor prezenti pe stadioane peste biroul d-nului Bosinceanu, acesta ar exclama:
- V-am spus eu suntem pe primul loc!
Apoi s-ar desumfla, cand ar intoarce foaia in pozitie normala.

iuli
11th January 2007, 23:55
Bosanceanu e de vina ca jucatorii isi bat joc de fotbal?? ca mimeaza fotbalul in unele meciuri?

dorryn
12th January 2007, 03:28
Bineinteles! Pentru ca le permite ! Pentru ca se zgarceste sa aduca jucatori profesionisti cum fac celelalte cluburi si mizeaza pe aceleasi caractere de zdrente de atatia ani ! Pentru ca e un incompetent ! Pentru ca nu-i pasa (asta fiind varianta cea mai optimista) !

danny del corco
12th January 2007, 18:41
Eu am o vorba la adresa cuiva care nu este pe aceeasi lungime de unda cu evenimentele de langa el: Te cam strang chilotii ! Acum cam asa este la noi, nimanui nu i-ar placea sa joace la matineu, insa pare inevitabil. Dar si aici incape un grad de apreciere, si anume in ce fel faci ca o neneorocire sa fie suportabila. Pentru ca retrogradarea ar fi, pentru Consatanta, o nenorocire. Insa nici in visele cele negre nu ma gandesc la asta.

Tzale
15th January 2007, 19:54
Ce se intampla cu Farul? Pai asta e problema, ca nu se intampla nimic, nu are un obiectiv, pleaca jucatorii care au dus greul pana acum, aducem altii de Liga 2 si 3 si nu vrem performanta vrem liga 2 sa jucam la matineu asta se intampla cu Farul.Dar ce este mai grav este ca nu avem conducatori care sa se implice sa se vada ca vor ceva, nu echipa e de vina ca echipa cum e platita asa joaca si pana la urma asta e valoarea echipei.Concluzia e clara, D-nii conducatori Bosanceanu si Chiforeanu sa vanda echipa sa o dea altcuiva care vrea sa faca ceva ptr acesti suportei si ptr acest oras.
Cu Farul forever. Tzale

Laur_Farul
20th January 2007, 10:17
Bosanceanu spune ca face ca drege dar de unde :confused:, sa aduca si el jucatori, sa incerce macar, sa faca ceva pentru Farul, sa dea dovada ca isi iubeste clubul, (ex : Gigi Becali) dar Bosanceanu nu prea se ocupa de nimic la Farul, pur si simplu este neinteresat :no: !

danny del corco
21st January 2007, 05:50
Bosanceanu spune ca face ca drege dar de unde :confused:, sa aduca si el jucatori, sa incerce macar, sa faca ceva pentru Farul, sa dea dovada ca isi iubeste clubul, (ex : Gigi Becali) dar Bosanceanu nu prea se ocupa de nimic la Farul, pur si simplu este neinteresat :no: !

Uite, pe inca cineva, care are aceeasi opinie cu multi altii dintre noi. Mare dreptate ai.

Laur_Farul
5th February 2007, 10:03
Uite, pe inca cineva, care are aceeasi opinie cu multi altii dintre noi. Mare dreptate ai.

Inca un motiv pentru care nu-l intereseaza Farul. De ce nu incearca sa-l aduca definitiv la Constanta ? Macar sa incerce :mda: !

sk8t3rool
6th February 2007, 13:51
noi aici ne spunem doar parerile..dar..daca cei de la club...ar afla de asta..credeti ca s-ar implica??din punctu meu de vedere...marea majoritate..a cluburilor...civilizate..asculta si cea ce zic suporterii nu numai cea ce le trece conducatorilor prin cap, metoda asta mai are de asteptat..pana sa fie aplicata si la Farul..din pacate..:( ce sa facem astia suntem:no:

Laur_Farul
7th February 2007, 17:15
noi aici ne spunem doar parerile..dar..daca cei de la club...ar afla de asta..credeti ca s-ar implica??din punctu meu de vedere...marea majoritate..a cluburilor...civilizate..asculta si cea ce zic suporterii nu numai cea ce le trece conducatorilor prin cap, metoda asta mai are de asteptat..pana sa fie aplicata si la Farul..din pacate..:( ce sa facem astia suntem:no:

Din pacate ai dreptate :( ! Trebuie sa ia in concluzie si parerea suporterilor !

Kooler
7th February 2007, 19:07
Chiar daca vin cu banere gen :Farul Incotro? Spre liga 2"(cel putin atunci stiu ca , conducatorii vad) la meci nu cred ca o sa sensibilizez conducerea, nu cred ca va avea un rezultat.

tchibos
9th February 2007, 00:59
nu o sa tina cont de nici o parere. conducerea tot ce vrea si "stie" face..

Laur_Farul
9th February 2007, 10:57
nu o sa tina cont de nici o parere. conducerea tot ce vrea si "stie" face..

Din pacate nu prea stiu nimic :headbang: !

danny del corco
9th February 2007, 21:06
Despre ce se petrece acum, aprorpos de transferuri: CIRCARI SI DILETANTICU FUMURI ! Vor sa ne convinga ca aria de selectie este atat de vasta, incat au uitat si prin ce tara au domiciliul stabil.Deocamdata atat. Astept confirmari/infirmari de la Bruno (director de vanzari).

Laur_Farul
10th February 2007, 10:41
Despre ce se petrece acum, aprorpos de transferuri: CIRCARI SI DILETANTICU FUMURI ! Vor sa ne convinga ca aria de selectie este atat de vasta, incat au uitat si prin ce tara au domiciliul stabil.Deocamdata atat. Astept confirmari/infirmari de la Bruno (director de vanzari).

Toti asteptam asta ;) !

kerosene
10th February 2007, 17:42
Astept confirmari/infirmari de la Bruno (director de vanzari).

Da,da.Asteapta tu mult si bine.Cand i-o creste lu` Chiforeanu par in cap atunci iti va raspunde si bruno asta.Ce draq ma.Nu vedeti ca nu ii intereseaza.:(

Laur_Farul
10th February 2007, 20:03
Da,da.Asteapta tu mult si bine.Cand i-o creste lu` Chiforeanu par in cap atunci iti va raspunde si bruno asta.Nu vedeti ca nu ii intereseaza.:(

Eu sunt mai optimist si o sa astept :) !

FatFrumos
10th February 2007, 21:45
Come on Nu e asa de rau matineul.......

tchibos
10th February 2007, 21:49
:evil:

Laur_Farul
18th February 2007, 01:21
Cum zicea si tchibos, eu sunt optimist si cred si poate o sa cred bine :ok: !

tchibos
18th February 2007, 01:46
bine faci si cred ca si Bosanceanu ar fi de acord cu tine daca ar fi prezent in dialogul asta

Laur_Farul
18th February 2007, 12:28
Bine ca a scos bani din buzunar sa aduca niste jucatori mai tineri si cu o cariera lunga in fata pentru a se perfectiona. Daca va fi de acord cu mine, sa vina rezultatele :yeah: !

tchibos
18th February 2007, 12:41
data viitoare poate scoate bani si din cont nu numai din buzunar, ca acolo nu are decat maruntis

Laur_Farul
18th February 2007, 12:46
:happy :ok: !

danny del corco
19th February 2007, 04:58
data viitoare poate scoate bani si din cont nu numai din buzunar, ca acolo nu are decat maruntis
Maruntisul nu sta in buzunare gaurite !:D

Laur_Farul
19th February 2007, 10:29
Propun un subforum despre Conducerea clubului sii despre jucatori !

Bruno
19th February 2007, 11:13
Despre ce se petrece acum, aprorpos de transferuri: CIRCARI SI DILETANTICU FUMURI ! Vor sa ne convinga ca aria de selectie este atat de vasta, incat au uitat si prin ce tara au domiciliul stabil.Deocamdata atat. Astept confirmari/infirmari de la Bruno (director de vanzari).

Nu pot sa cred ca am reusit sa va fac pe unii dintre voi sa credeti ca sunt chiforeanu...super!!! cred ca daca as fii incercat asta nu mi-ar fii iesit. pana una alta e bine sa credeti asta, dar imi va parea rau de voi cand va veti convinge ca nu e asa. o sa spuneti: ce fraier am fost!!

danny del corco
19th February 2007, 23:56
Nu pot sa cred ca am reusit sa va fac pe unii dintre voi sa credeti ca sunt chiforeanu...super!!! cred ca daca as fii incercat asta nu mi-ar fii iesit. pana una alta e bine sa credeti asta, dar imi va parea rau de voi cand va veti convinge ca nu e asa. o sa spuneti: ce fraier am fost!!
Este treaba ta daca te consideri magulit de o asemanare cu cineva lipsit de valoare. In rest, despre ultima parte a postului: asteptam sa ne dovedesti contrariul.

tchibos
20th February 2007, 00:26
Propun un subforum despre Conducerea clubului sii despre jucatori !
pai Caseta tehnica exact asta este. Citeste sub "Caseta tehnica" sa vezi ce srie ;)

fantoma
30th April 2007, 14:22
bosnincheanu nu investeste deloc in echipa deaia zoaca plost jucatori ca nu le dau bani daca ieram io cum sunt io de mic de 9 an le dadeam pe mechi la fiecare jucator omie de milione de euro pe zucator

kerosene
6th August 2007, 21:32
Stau si ma uit la presedintii celorlalte cluburi gen timisoara,craiova etc.Toti zic ca vor face echipa,ca nu vor vinde nimic,dar cum au profit 10 lei la jucator,fata de suma investita pt aducerea lui,cum il vand.
Decat ca aia,care amagesc suporterii,ca totusi fac investitii la club, "mai bine" ca al nostru.Macar stim o treaba.Cat ramane presedinte,nu vom avea echipa nici de amicale.:(

tchibos
7th August 2007, 12:50
indolenta..

CosminGrc
7th August 2007, 15:26
nu inteleg dc ne facem atat viata amara..nu se vrea performanta la faru .. nu o sa fie niciodata performanta la faru...si atat...prindem un jucator bun il si vindem

dorryn
14th August 2007, 04:17
deci ia fiti voi calare pe subiect da? eu vreau sa vorbesc cu bosanceanu..m-am hotarat sa ies din silenzio stampa... ma macina o intrebare:
-cu respect te intreb,bosanceanule,ce face maica'ta?transmite-i salutari!

bahaus_84
14th August 2007, 16:09
si din partea mea...

danny del corco
15th August 2007, 07:42
Referitor la titlul threadului: NIMIC, da NIMIC dea binelea!

kerosene
12th November 2007, 13:35
Gache continuă ca antrenor al Farului



Deși „rechinii“ au înregistrat mai multe rezultate nefavorabile în ultimul timp, ultimul, sâmbătă, 0-0 acasă cu „lanterna roșie“ U Cluj, consiliul director al
FC Farul, întrunit, ieri, la sediul clubului, a hotărât să meargă în continuare, cel puțin până la finele acestui an, pe mâna antrenorului principal Constantin Gache
și a echipei sale tehnice.

Nici împotriva jucătorilor nu s-au luat măsuri, conducerea Farului fiind alături atât de tehnicieni, cât și de fotbaliști și susținându-i, pentru a reuși să obțină și rezultate.
La ședința consiliului director, care a durat o oră și un sfert, au participat și antrenorii. După încheierea discuțiilor, Gheorghe Bosînceanu, președintele con-siliului director, și Mihai Daraban, vicepreședinte CD, alături de tehnicieni, au vorbit și cu jucătorii, timp de o oră, în vestiar.
„Ne-am reafirmat încrederea în echipa tehnică. Este formată din oameni legați de clubul Farul. Provin din foști jucători ai echipei noastre. Îi susținem în continuare. Le-am transmis că de la ei avem nevoie să găsească cele mai bune mijloace pentru a obține și rezul-tate. Fără ele, nu își pot dovedi în fața noastră, a constănțenilor, valoarea. Iar dacă nu rezultatele, măcar jocul să ne mulțumească pe deplin, și nu numai pe mine, ci și pe suporterii și pe iubitorii fotbalului constănțean“, a declarat Gheorghe Bosînceanu.
Despre Gache, președintele Farului a spus că „depinde de el și numai de el să ne dovedească nouă tuturor că este tehnicianul de care clubul și Constanța au ne-voie. Este un fost jucător și antrenor al Farului, care a reușit să promoveze o formație în Liga 1. Noi, Farul, i-am dat o șansă adu-cându-l la club și delegându-i res-ponsabilitatea primei noastre echipe”.

„Nu le dăm jucătorilor cu nuiaua la fund“
În privința jucătorilor, s-a hotărât că nu este momentul potrivit și nu ar fi bine să fie sancționați acum.
„Cu jucătorii nu este timp acum și nu sunt nici ei copii de grădiniță sau școlari să-i penalizăm, să le dăm cu nuiaua la fund. Sunt fotbaliști maturi, majoritatea dintre ei cu experiență și rezultate la nivelul primei ligi. Dar și ei trebuie să se mobilizeze și să obțină rezultate. Și ei au nevoie de rezultate, în egală măsură cu antrenorii și cu noi toți care suntem alături de ei, conducători, sponsori, suporteri, iubitori ai fotbalului și susținători ai Farului“, a spus Gheorghe Bosînceanu.

Farul se va despărți de portughezul Paulo Monteiro
Președintele consiliului director al Farului a reafirmat că, în iarnă, se intenționează întărirea echipei cu măcar 2-3 jucători. „Avem în atenție 15 fotbaliști din străinătate și mai mulți din țară*. Dacă va fi cazul să renunțăm la cineva, vom lua o decizie în pauza competițională“, a spus Gheorghe Bosînceanu, care a făcut referire și la ultimii străini achiziționați de Farul: „Mala a confirmat. Aproape și-a ocupat un loc de titular. Avem nevoie de el. Este un internațional cu mare experiență și un băiat serios. Gaston a făcut pași înainte și am încredere că, în curând, va fi unul dintre titularii incontestabili, ca mijlocaș stânga. Monteiro din păcate nu confirmă. Dacă nu vom ajunge la o înțelegere cu agentul lui, pentru a-i înceta contractul cu acordul ambelor părți, cu certitudine nu-i vom reconfirma noi contractul la expirarea primului an, în mai 2008”.


* Descoperiti de scouterul nostru de nadejde,ion Marin :happy

tchibos
12th November 2007, 13:45
* Descoperiti de scouterul nostru de nadejde,ion Marin :happy

in Liga a 3 a ca in Liga 2 au devenit si aia prea scumpi pentru Farul :(

kerosene
12th November 2007, 13:49
Si acolo doar aia fara contract