PDA

View Full Version : Vom avea un canal de sport



razvanm
11th August 2003, 15:12
Pentru ca la sectiunea mass-media nu prea intrati,m-am gandit ca aici ar trebui sa va zic o chestie destul de interesanta:
-vom avea un canal de sport SportTV,incepand din 16 august
-va fi pe cablu(probabil nu peste tot la fel de repede)
-il vom vedea pe Mutu(au fost achizitionate drepturile pentru
Premier League.
-si multe alte sporturi,dupa cum este si normal.

razvanm
11th August 2003, 15:19
Am stirea asta din surse sigure,asa ca banuiesc ca veti dori sa vedeti cat mai repede acest canal,nu?
Astept parerile voastre.

inter
11th August 2003, 15:25
interesant, e binevenit si sper ca rcs sa-l bage imediat in grila :happy

rasheedkpenny
11th August 2003, 15:46
e sigura chestia???

Ayrton
11th August 2003, 16:44
interesant, e binevenit si sper ca rcs sa-l bage imediat in grila :happy

Da, da, da!!! :yeah: :yeah: :yeah:

(dar de cate ori n-am auzit eu vestea asta, ca sigur se lanseaza la data cutare Telesport-ul... Poate face si Sport TV la fel... :( )

Vadim
11th August 2003, 18:42
Care, SportTV? E pe vine? :D
Ah... Si care august? 2003 sau 2004?

viole(n)t
12th August 2003, 03:18
In sfarshit revine Premier League in Roamnia!!!!!

Acolo se joaca fotbalul adevarat. Sper sa nu dea doar pe Chelsea.

Apropo, ghici care vor fi cele mai difuzate echipe din Champions league pe ProTV?
Eu zic ca Chelsea shi Bekistas.
Voi?

razvanm
12th August 2003, 10:42
E vorba de luna august 2003 si treaba e sigura!Am aflat eu(cu totul intamplator)si apoi am vorbit cu cineva si mi-a confirmat faptul ca TV Sport este in sfarsit gata sa ne ofere destule evenimente sportive.

Dorin
12th August 2003, 11:57
Va merge si prin satelit ???Sper sa ajunga si prin Suedia.... Desi fotbal englez e din belsug pe mai multe canale..:yeah: Dorin

razvanm
13th August 2003, 09:05
Prima transmisie va fi duminica la ora 18,Chelsea-Liverpool!Dorin,probabil
ca va fi si pe satelit.

inter
13th August 2003, 09:11
si vom avea posibilitatea sa-l vedem pe mutu la debut :yeah: :yeah: :yeah:
dar in afara de fotbal ai ceva informatii despre cum vor fi reprezentate alte sporturi (rugby :yeah: )?

mishu
13th August 2003, 09:27
NBA?

razvanm
13th August 2003, 09:31
Vor fi transmisii si din alte sporturi(de pilda a fost una de fotbal feminin)
dar nu stiu mai multe momentan.
Aveti putintica rabdare.Inceputul va fi greu,dar abia astept sa vad acest
canal pe sticla.

deep purple
13th August 2003, 09:34
Parca vad transmisie de 2 lei, nimic pe internet, daca vreti prin satelit in America 300 de parai antena si nu garantam nimic etc. Sunt satul de astfel de promisiuni.

razvanm
13th August 2003, 09:47
La ce te referi?

razvanm
13th August 2003, 09:55
TVSport este intai de toate pentru Romania,asa ca te cam grabesti
sa tragi concluzii!
Apropo,ce canale romanesti se receptioneaza in Detroit?

deep purple
13th August 2003, 10:23
TVR int. si ProTV int.

razvanm
13th August 2003, 11:02
Si te-ar interesa unul de sport...Te inteleg,dar nu stiu pe ce
satelit va fi!TVSport e al treilea canal lansat de un tip(Prigoana,nu ai de unde sa il stii)!Realitatea(stiri) si Etno(muzica),dar astea doua nu am auzit
ca s-ar receptiona in SUA...

razvanm
13th August 2003, 22:14
Canalul va fi lansat sambata,acum depinde de fiecare societate de cablu
daca TVSport va fi inclus in grila chiar de pe 16.
Iar meciul va constitui prima transmisie importanta a postului,asta e clar.

razvanm
14th August 2003, 09:15
De altfel chiar va rog sa fiti atenti si spuneti aici daca societatea voastra
de cablu a introdus(de sambata)acest program.

Ayrton
14th August 2003, 10:20
Eu si inter te anuntam daca RCS baga postul. Sper eu ca da, dar sunt inca sceptic. Poate sun si la RCS sa intreb.

becali
14th August 2003, 10:32
Tv sport emite deja pe Sirius2, transmisia a fost codata in power vu, cel mai bun sistem de codare, din pacate f scump, deci prin cablu va fi greu de bagat, pana vor primi decompresoarele de recptie va mai dura (circa 900 $).
In Detroit s-ar putea receptiona si Realitatea, care a inceput de saptamana aceasta si emisia pt America de Nord prin Telstar 5

razvanm
15th August 2003, 09:22
Mersi de precizari.Oricum canalul va fi distribuit pe cablu,nu cred ca ar avea succes daca ar face altfel.
Apropo,scrie de canal in Prosportul de azi.

becali
15th August 2003, 10:36
Si ce scria in Prosport?

razvanm
15th August 2003, 10:47
Pai scria ca vom avea Turcia si Spania,baschet,divizia B(fotbal)
pe langa Anglia.

arnie
15th August 2003, 13:44
am vazut astazi la realitateatv un promo cu tvsport ca incepe emisia din 16 august.
fiti pe faza poate o sa-l vedeti si voi.
in promo erau imagini din multe sporturi printre care>
fotbal, tenis, nba, moto si ... f1?


cu stima.

rasheedkpenny
15th August 2003, 17:03
SUPER!!!

hot_4_you_girls
15th August 2003, 17:47
Mutu, in direct la TV Sport


Posibilul meci de debut al lui Adrian Mutu la noua sa formatie, Chelsea Londra, cel cu Liverpool, de maine, va fi transmis in direct de noul post de televiziune TV Sport. Transmisiunile acestui canal de televiziune vor putea fi urmarite in primul rand de posesorii de antene parabolice din tara, urmand ca, in cateva zile, TV Sport si principalele companii de cablu prin satelit sa incheie contracte privind retransmisia noului post.

realmadrid.com
15th August 2003, 21:03
Deci sa inteleg ca vom avea si PRIMERA DIVISION????????????
Nu prea am mai vazut meci de acolo decand dadea antena 1 un meci pe weekend :evil:

REAL 4EVER

ViolaBoy
16th August 2003, 00:27
sal
sunt in canada, si tot caut cum sa am si eu tvr int. si protv int. prin satelit. ce fel de satelit trebuie, daca stie cineva ii rog sa posteze aici sau mesaj privat. ca am vazut un satelit care are protv int. dar nu are alte canale, doar in arabe :D




FORZA POLI
HAI ROMANIA

inter
16th August 2003, 09:20
pana acum pe rcs e liniste :( :( n-au dat nimic despre Sport TV :(

realmadrid.com
16th August 2003, 19:22
Am inteles ca in baneasa iau dat drumul deja dar nu stiu daca acolo e RCS sau Astral . Daca stie cineva frecventa sa mio zica si mie ca io sunt din militari la rcs :yeah: .

REAL 4EVER

baubau
17th August 2003, 11:54
Hm....promo de la Tv Sport e jenant ,ceva in genul reclamelor de la posturile locale de televiziune..iar ultima faza e cea mai ciudata operatorii de cablu trebuie sa mearga la sediul firmei pt un contract...Din cate stiam suntem prin anul 2003 ,exista telefoane,internet,banci...Deh...am o impresie ca,comentatorii vor fii "profesioniosti"si iar am sa stau cu Tv pe mute! :shock:

becali
17th August 2003, 12:18
Tv Sport este transmis cu norma de codare Power Vu (la fel ca Protv, Antena, Acasa si HBO)
Pentru a receptiona acest program este necesar un receiver special (este singurul sistem de codare care nu poate fi spart)care se activeaza direct la satelit pentru o singura locatie (pentru exemplificare, ASTRAL trebuie sa ia circa 20-30 de echipamente pentru fiecare sucursala)
De aceea este neccesara prezenta la sediul televiziunii

razvanm
18th August 2003, 01:36
1.Nu e mare branza ca o societate de cablu sa ia acele decodoare de la sediul TVSport.
2.Sunt destui comentatori tampiti la celelalte canale,asa ca eu unul ma gandesc ca la TVSport o sa avem si comentatori buni.
3.In Pitesti este monopol Terrasat(apartine acum grupului RCS&RDS)
si pana acum nu s-au ostenit sa introduca acest canal de sport.

razvanm
18th August 2003, 10:23
Firma de cablu din Pitesti(Terrasat)nu a catadicsit sa anunte nimic despre TVSport...Tinand cont de faptul ca de ceva vreme nu a mai fost introdus nici un program nou in grila,mi se pare firesc sa fiu interesat de TVSport.
La voi e altfel?

Sir
18th August 2003, 15:36
nici la noi nu stiu daca-l vor baga in grila de programe.daca stie cineva din Timisoara, ce si cand, sa ne spuna si noua.

Ayrton
18th August 2003, 17:58
Am vorbit la RCS, mi-au zis ca au semnat contractul, si ca in maxim 7 zile o sa-l bage in grila. Trebuie doar sa achizitioneze decodoarele si sa le instaleze.

Tudose
18th August 2003, 18:05
In Bucuresti nu este, in Timisoara nu, in Pitesti nu... A fost oare introdus in vreun oras?

Referitor la situatia din Pitesti, preluare dupa cotidianul local "Ziarul de Azi" de sambata:

Postul Sport TV nu emite deocamdată prin cablu, așa încît singura variantă a rămas B1 TV
„Susținătorii lui Adrian Mutu au ocazia să-l vadă pe acesta evoluînd în primul său meci oficial pentru echipa londoneză Chelsea, duminică, pe postul Sport TV, în partida Liverpool - Chelsea. Sport TV a obținut drepturile de televizare a meciurilor din Premier League pe timp de trei ani“. Aceasta este o parte dintr-un articol apărut ieri în cotidianul Pro Sport, articol care i-a pus pe jar pe iubitorii fotbalului din Pitești. Încă de dimineață, fanii lui Mutu au sunat la redacția Ziarului de azi, pentru a se interesa cum pot recepționa canalul respectiv. În aceste condiții am luat legătura cu studioul Terra Sat Pitești, însă acolo nu am aflat mare lucru. „Noi nu putem să spunem nimic despre grila de programe. Luați legătura cu Reșița, acolo unde este firma- mamă!“, ne-au spus cei din Pitești, așa că am continuat cercetările. La Reșița însă nimeni nu știa ce să ne spună, angajații firmei cerîndu-ne să luăm legătura cu directorul Cristian Boeran, singurul în măsură să facă precizările de rigoare. După cîteva minute am reușit să-l prindem la telefon pe director, și iată ce ne-a spus, cu multă amabilitate: „Sincer să fiu, nu am auzit pînă acum de canalul Sport TV. Dacă va emite, în mod sigur o să îl luăm în grilă, dar momentan nu știu nimic. De obicei, înainte ca un program să emită prin satelit, patronii respectivi iau legătura cu noi, pentru a purta negocieri în privința eventualelor costuri. De la Sport TV nu m-a căutat nimeni... Poate să mai fie și o altă problemă. Canalul respectiv probabil că emite numai în București și se recepționează numai prin eter. În momentul în care va urca pe satelit, o să îl avem și noi“. Peste o jumătate de oră, același director a completat: „Între timp, m-am interesat și eu la ASC (Asociația de Comunicații pe Cablu - n.r.) și am aflat că nici acolo nu s-a solicitat nimic din partea canalului Sport TV. Se pare că acest post este al domnului Progoană, cel care are și postul Realitatea, dar povestea este mai complicată. Dînsul se pare că s-a asociat cu altă persoană, pentru a face canalul Telesport, dar între timp s-au despărțit, iar licența nu a rămas la el. Prin urmare, a dorit să facă altceva, care să nu mai aibă legătură cu Telesport, și cred că este vorba despre acest Sport TV“. Așadar, la ora actuală, fanii lui Mutu nu au cum să recepționeze postul respectiv, însă nu este pierdută orice șansă. Este foarte probabil ca și B1 să transmită meciurile din Anglia, și prin urmare totul va fi OK.
Nu puteam să încheiem fără a obține și părerea Rodicăi Mutu, mama celebrului fotbalist: „Ce bine că v-ați interesat la Reșița, și am aflat acest lucru! Nu știu ce o să facem. Am auzit că va transmite B1, dar dacă nu va fi așa, o să cumpărăm cartele de decodare pentru posturile olandeze, care transmit meciurile din Premier League, sau pentru diferite posturi englezești“. În ceea ce privește o eventuală pecare a sa în Anglia, doamna Mutu ne-a spus: „Momentan nu am cum să ajung acolo, pentru că îmi trebuie viză. Însă Adi o să îmi facă chemare și apoi cred că totul o să fie mai ușor“.

razvanm
18th August 2003, 22:17
Hai ca m-am amuzat teribil dupa ce ai inserat acel material din Ziarul de Azi!!!
Pai astia de la Terrasat sunt niste pampalai,asta e clar.Pe ei ii intereseaza
cine e in spatele canalului si alte tampenii?!Sa se duca dracului la sediul postului si sa semneze contractul,postul emite si are si decodoare,dar de unde sa stie ageamii aia?!
Adica stiu eu atat de multe si ei sunt asa de idioti?

razvanm
19th August 2003, 09:16
Am intrat si pe pagina Ziarului de Azi si am recitit articolul!Mai
mult in editia de azi a aceluiasi ziar,mama lui Adrian Mutu spune
ca vrea TVSport,pentru ca a auzit ca se prinde la Priboieni...
Mai e ceva de spus?!

razvanm
19th August 2003, 13:48
Sunt enervat si pentru ca nu am mai pupat nici un post nou de atata vreme si mai ales cand stiu ca TVSport poate fi preluat imediat.

realmadrid.com
19th August 2003, 23:43
Tvr 1 a dat reclama la acest post la stirile de azi am vazut la un interviu microfonul cu sigla lor,iar realitatea tv da urmatorul anunt: "Din 16 august postul de televiziune TV Sport a inceput sa emita,operatori de cablu care sunt interesati de preluarea lui sunt rugati sa se prezinte la adrs. Calea Dudesti-Pantilimon nr 1-3 intre orele 10-18 inf la tel (021)225 26 65"
Sper ca rcs sa nil bage si noua cat mai curand

REAL 4EVER

razvanm
20th August 2003, 00:15
Nu da Romania1 reclama pentru un canal concurent,asta e clar!Ceea ce ne spui tu nu reprezinta ceva nou,eu am sursele mele si te asigur ca stiam de mult timp de TVSPORT.(asta e pentru Ionutz)
Eu unul am aflat telefonul directorului Terrasat Pitesti si l-am rugat pe un prieten din presa sa il sune pe tip.
Daca nici acum idiotii de la firma asta nu misca nimic,o sa il stresez si
eu pe director...

razvanm
20th August 2003, 00:31
Rodica Mutu, mama fotbalistului de la Chelsea: Vrem Sport TV!
Transferul lui Adrian Mutu la Chelsea a făcut ca atenția microbiștilor piteșteni, dar nu numai, să se îndrepte mult mai serios către campionatul de fotbal din Anglia. În aceste condiții, era de așteptat ca posturile de televiziune românești să se lupte din greu pentru a prelua meciurile campionatului respectiv, însă nu s-a întîmplat așa. Vineri, înaintea startului, în Pro Sport a apărut știrea conform căreia Sport TV va transmite partidele din Albion, însă acest canal nu se recepți-onează momentan prin cablu. Directorul Terra Sat, Cristian Boerar, ne-a explicat că ar putea fi vorba despre un canal ce emite doar în București, dar că, în momentul în care semnalul se va ridica pe satelit, piteștenii îl vor recepționa. Ieri dimineață însă am luat legătura cu Rodica Mutu, mama fotbalistului, care ne-a spus: „Nu am avut unde să văd meciul, însă am aflat ceva incredibil. Am discutat cu cineva care stă în comuna Priboieni și mi-a zis că ei au pe cablu postul Sport TV. Vă rog frumos, vorbiți dumnea-voastră la Terra Sat și vedeți dacă se poate face ceva ca să-l vedem și noi pe Adi în direct“.
Întrebat ce se poate face, același director Boerar ne-a spus: „Momentan sînt în străinătate, dar am auzit că pe postul Realitatea a fost dată o știre conform căreia cine vrea să capteze Sport TV să se adreseze unei anumite persoane. O să vedem ce putem să facem, dar nu așa se procedează. Patronii unui post fac cerere către noi, cei de la cablu, și apoi se rezolvă situația“.
În altă ordine de idei, Rodica Mutu ne-a spus și ce a făcut Adi în primele sale zile la Chelsea. „S-a mutat în casa personală a lui Dan Petrescu. De la el și pînă la stadion face cinci minute, așa că îi convine de minune. Clubul i-a dat bani să își cumpere și mașină, pentru că nu putea să circule cu cele din România și Italia, în Anglia autoturismele avînd volanul pe dreapta. În rest, este nerăbdător să debuteze și să cîștige titlul cu noua sa echipă“.

Preluare din ZIARUL DE AZI(19AUGUST)

razvanm
20th August 2003, 10:18
Daca tot vorbim de TVSport,imi puteti spune cat este abonamentul de cablu la voi?
La noi este 164.000!

Dumars
21st August 2003, 22:22
TV SPORT este receptionat incepand de ieri 20 aug de abonatii retelei de cablu GENIUS din Braila si Galati.
http://www.geniusnet.ro/docs/noutati.htm

razvanm
22nd August 2003, 09:03
Uite ca se poate!!!Daca cei din Galati si Braila au ajuns mai repede
la Bucuresti decat unii din Pitesti,este si asta o chestie.
Din cate am inteles,TVSPORT transmite maine meciul din Seria a II-a
Dacia Mioveni-Sportul Studentesc.

Ayrton
22nd August 2003, 17:03
http://www.mediaexpres.ro/situs/med.php?indx=1&lang=ro&adun=1

"Postul tv.cu profil sportiv TV SPORT a inceput sa emita codat pe Sirius 2 la 17 aug.2003. Tariful pe abonat comunicat oficial este de 10 centi. La data (22aug.03) difuzarii acestei informatii TV SPORT AVEA 300 000 de abonati!"
In stire nu se precizeaza cere sunt retelele care retransmit TV SPORT.

razvanm
22nd August 2003, 22:55
Ayrton,mersi pentru adresa.Este un site interesant,cu multe informatii din mass-media.
Firma ta de cablu nu a introdus TVSPORT?

player-
23rd August 2003, 15:25
Sunt din Cluj si sunt abonat la Astral. Stie cineva ceva?

razvanm
24th August 2003, 11:18
Da si tu un telefon la firma.Sau trimite-le un mail...si vezi ce zic.

becali
24th August 2003, 12:41
Manager Astral
aurel@astral.codecnet.ro



Cel putin la astral este in contract un articol care e ceva de genul
"grila va fi stabilita in functie de preferintele abonatilor in urma unor sondaje de opinie...."
De 10 ani eu nu am vazut asa ceva si sunt sigur ca nicaieri in tara nu exista un proces verbal realizat in urma unei astfel de actiuni (OBLIGATORIU, pt a putea fi un sondaj legal)
Eu am sa-i reclam la OPC (www.anpc.ro) pt nerespectarea contractului (si-asa cei de la OPC au anuntat ca aproape toate contractele cablistilor au contracte in neregula cu abonatii, cu clauze restrictioniste ....)
M-am interesat la oficiul judetean, au fost amabili (amenda e intre 25 milioane si 15% din cifra de afaceri), trebuie sa trimit luni un fax pt ca ei sa faca coontrtol si sa ia masuri (m-as bucura ca in toata tara "firmele serioase" sa ia cate o amenda, probabil, cu mult mai mare decat costul platit pt preluarea Tv Sport).

razvanm
24th August 2003, 12:51
As face si eu o reclamatie...dar cred ca ma voi agita degeaba!

razvanm
26th August 2003, 14:33
Nimic nou?La mine Terrasatul cica este in negocieri...

razvanm
5th September 2003, 10:14
Nici o noutate?!

razvanm
5th September 2003, 10:31
M-au exasperat si astia de la Terrasat(firma mea de cablu) si cei de la TVSport,asa ca am luat taurul de coarne :x
Va veti intreba probabil ce am facut...Ei bine,am avut un dialog civilizat
cu un domn de la cablu(un sef,nu un oarecare) si i-am spus ca mi se pare cam ciudata treaba si ca sunt dispus sa il ajut.
Am facut rost de numarul unui director de la TVSPORT si apoi l-am pasat tipului de la firma de cablu.
Sper ca acum sa se miste ceva.Terrasat are filiale in Resita,Severin,Craiova si Craiova.

becali
5th September 2003, 12:27
Vreau si eu numarul te rog
Trimite pe mail la
becali2002@yahoo.com

razvanm
6th September 2003, 14:46
Becali,zi-mi de ce vrei telefonul.Pentru ca nu e luat aiurea si nu vreau
sa am surprize,ok?

razvanm
6th September 2003, 14:51
Inca ceva:si abonatii RCS mai au de asteptat(nu stiu cat...)din
cate am inteles dintr-un mail primit de la o tipa care lucreaza acolo.
V-as da mailul ei sa o stresati :ciocan: ,dar sunt baiat serios :)

EDMOND_
6th September 2003, 19:18
Razvanm , nu te mai framanta atat! cand o fi o fi...nu putem grabi nimic...

razvanm
7th September 2003, 09:10
Nu ma agit,dar vreau si altceva pe cablu

becali
7th September 2003, 11:59
Si in Suceava e bagat pe cablu de cei de la Mega Tv

rasheedkpenny
8th September 2003, 11:47
http://www.tvsport.ro

arnie
8th September 2003, 12:10
vin dela costinesti si va anunt ca acolo se prinde tvsport - grupul de firme pellin
de asemeni in constanta, mangalia etc.

realmadrid.com
8th September 2003, 12:57
Din pacate nu si la noi in buc. Apropo ce campinate dau aia pe tv sport :?

axelk
9th September 2003, 11:21
din cate am citit prin ziare, tv sport este in negocieri cu astral telecom, si in cursul lunii septembrie a.c (:thinkso: ) se va da drumu. asta poate sa insemne si sfaristul lui septembrie, dar oricum e o chestiune de timp. pana la urma vom avea meciuri din premier league (de asta imi pasa mie..)

razvanm
9th September 2003, 13:13
Am tastat mereu tvsport.ro,dar presupun ca siteul nu era facut si daca in ultimele zile am fost ocupat,nu am avut de unde sa stiu...
Multumesc oricum ca ati fost pe faza!!!

lucian6666
12th September 2003, 08:57
am tastat si eu www.tvsport.ro si merge site*ul.... am citit un articol ca l-au pus pe DAN ANDRONIC sef peste TV SPORT si ETNO si ca demareaza in forta pt ca se asteapta la audiente f mari ...... sa speram ca si cablistii nostri (SEVERINUL e cu TERRA SAT-ul) o sa se miste rapid ..........
vad ca nu transmit decat ANGLIA 5 meciuri + rezumat si rezumate din ATP TOUR, DTM RACE si MOTOR SPORT cu Lucian Moga ....... bye

MaPaX
12th September 2003, 19:38
Ce tampiti is astia de la ASTRAL Telecom alba iulia
i-am intrebat daca pun tv sport
si cica nu ii in grila (pai stiam asta)

Pacala
12th September 2003, 19:51
sa speram ca si cablistii nostri (SEVERINUL e cu TERRA SAT-ul) o sa se miste rapid ..........

CRAIOVA SI TARGU tot cu ei,cred ca peste tot prin Oltenia ei sint numarul 1 la cablu. Chiar si Pitestiul are Terra Sat, avand in vedere ca este o zona in care sportul se mananca pe paine ,cred ca o se miste rapid.

razvanm
13th September 2003, 15:32
E balamuc total cu TVSPORT-UL ASTA...Desi dau meciuri din Anglia si Spania,aia de la Terrasat zic ca este ceva in neregula si ca in 2-3 ani se va rezolva ceva?!

vialli
13th September 2003, 18:22
inseamna ca transmit fara sa plateasca.Nu stiu cum a fost in Pitesti,dar la noi Terrasatul transmitea la inceput Italia 1, Rai 2 , Canale 5 .Rete 4 si mai erau Vox si nu mai stiu.Pe urma le-au scos ca nu platisera alora.S-ar putea ca si canalul asta de sport care chipurile retransmite meciuri din Spania, Anglia sa faca la fel.Poate ca atunci cand va intra in legalitate sa nu mai vedem aceeasi grila de programe. Asa ca poate nu trebuie sa ne entuziasmam atat .La pomul laudat sa nu te duci cu sacul

razvanm
14th September 2003, 10:20
La inceput erau multe posturi(Italia1,Canale 5 si altele),dar au disparut pentru ca sunt codate sau pentru ca se cer bani multi pentru ele.
Cred ca TVSPORT nu are cum sa emita ilegal!!!

lucian6666
18th September 2003, 09:02
ce mai stiti de TV SPORT am apucat o frantura din reclama de si-o fac pe REALITATEA ati vazut-o? ce zic acolo?

stie cineva daca TERRA SATUL l-a preluat inca?

razvanm
18th September 2003, 09:17
Inca nu.Eu chiar am vorbit cu un boss de la Terrasat si mi-a zis ca TVSPORT inca nu este in grila.

BogdanP
27th September 2003, 23:54
pe RCS vizionez TV Sport Valencia-Real Madrid (calitate buna a transmisiei si comentariului)

Edgar
28th September 2003, 00:24
:(

razvanm
28th September 2003, 09:30
Daca RCS Bucuresti a introdus TVSPORT e bine si pentru cei din Resita,Craiova,Pitesti si Caras-Severin!Pentru ca Terrasatul a fost cumparat de RCS in primavara :yeah:
Sper sa nu ma insel.

Tudose
28th September 2003, 13:04
Da, am vazut si eu aseara Valencia - Real Madrid pe TV Sport, difuzat de RCS. Probabil ca in curand va fi si in Pitesti.

realmadrid.com
28th September 2003, 16:55
Da lau bagat pe rcs din pacate am vazut si eu acelasi meci :(

qristi
29th September 2003, 00:09
vad ca terrasat-ul a introdus simbata tvsport in craiova, cred ca si in celelalte orase in care are filiale. chiar acum ma uit la atletico-barcelona.

razvanm
29th September 2003, 09:26
Pitestiul ramane mereu ultimul...

Ferko
29th September 2003, 09:29
A aparut si la Arad. Sper sa tina si sa fie bun.

rasheedkpenny
29th September 2003, 11:46
De vineri sau sâmbata TVSport-ul e si in Brasov...

Vadim
29th September 2003, 16:06
A aparut si in Bucuresti. Am comentat la ei Athletic - Real Sociedad.

lucian6666
30th September 2003, 07:55
salutare
craiova am auzit ca aveti TVSPORTUL aveti idee vreunul daca e si in severin?
in loc de ce canal l-au bagat la voi?
in pitesti, tg jiu, slatina .........resita pitesti aveti TV SPORTUL cei cu TERRA SATUL?
MERCI

razvanm
30th September 2003, 09:10
Din cate stiu doar Terrasat Craiova are TVSPORT in grila,restul filialelor
mai trebuie sa astepte :x

razvanm
30th September 2003, 13:13
In sfarsit, TVSPORT este si in Pitesti incepand de astazi,asa cum am fost
informat de dimineata.
Acum stau si astept, sper sa nu fie vreo teapa.

razvanm
30th September 2003, 17:37
:yeah: Da,de cateva ore TVSPORT se receptioneaza si in Pitesti!!!

lucian6666
1st October 2003, 08:24
Fratilor sa am un soc ieri cand dau pe EUROSPORT se transformase subit Iin TV SPORT si dadeau stiri........Asadar si in severin ca in toata tara TERRA SATUL E CU NOI si la ce am vazut aseara (in paralel cu Liga Campionilor) se anunta a fii beton ....acu sincer vorbind astia de la cablu cand o sa schimbe retelele si o sa faca pachete de programe in plus contracost tocmai cu canale din astea nisa o sa aiba succes ......... Ce stiti de TELESPORT al lui Horatiu Nicolau ca ma uitam deunazi pe MTV se chinuia unul de la cablu sa il prinda pe satelit si e pus pe acolo pe langa B1TV, HBO, MTV oare ne trezim si cu ei pe cablu? ca vad ca mai nou Horatiu Nicolau e prezentat ca fiind cel de la TELESPORT:) ? Si daca da a vazut cineva ce transmit?
VIVA TV SPORTUL Apropo ce meciuri dau in weekend?

razvanm
1st October 2003, 09:48
Lucian, esti ceva de speriat! Topicul asta e de ceva vreme,asa ca stai aici!
In principiu, pe Realitatea TV sunt anuntate meciurile care vor fi in
week-end pe TVSPORT!
Din ce am vazut eu in alta parte, iata ce va fi :
2 meciuri live din Franta (probabil, Nantes - Rennes, simbata la 18.15, si un meci de la 21.00)
--- 4 meciuri din Anglia (LIVERPOOL - ARSENAL, simbata la 14.30, apoi un alt meci, simbata dupa-amiaza, Middlesbrough - Chelsea, duminica la 16.00, si Aston Villa - Bolton, duminica la 18.05).
--- 3/4 meciuri din Spania. Nu stiu cind si cum, dar banuiesc ca marele derbi Barcelona - Valencia il vom vedea.
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||| |||||||||||||||||||||||||||
Dar nu sunt 100% sigur.

lucian6666
2nd October 2003, 15:07
MERCI de iformatii
Ce s-au apucat sa dea si Franta?
Sunt beton daca au Franta Anglia si Spania. O sa fie 7 meciuri din Romania in fiecare etapa din weekendul viitor (intra si Nationalul TV cu 2 meciuri pe etapa) + B1TV cu 3 din Italia si poate daca se inteleg la bani si Turcia pe TVR..... Sa tot te uiti in week-enduri la fotbal ... pacat ca nu mai ia nimeni Germania macar rezumate ...........
Stii ceva de TELESPORT ???? Ai vazut vreun site ceva? Vreo idee ce vor sa faca?

oaspetele
2nd October 2003, 15:15
alo!
mai lasati mai televizorul, ca ne fura astia inca odata cat nu sunteti voi atenti.

razvanm
2nd October 2003, 15:36
La ce te referi?!

Edgar
2nd October 2003, 18:26
De luni sau marti e si in Iasi. Pe Astral. Nu stiu de alti operatori de cablu.

inter
2nd October 2003, 18:28
totusi au un program jenant, sa transmita si alte sporturi (mai ales pe timpul noptii :P ), ei in schimb ne baga mira :evil: :evil:

Sir
2nd October 2003, 19:53
Timisoara?........ :(

realmadrid.com
2nd October 2003, 20:46
4 meciuri din spania sigur iar in cursul saptamanii te omoara cu reluarile meciurilor din weekend in rest foarte bun.

EDMOND_
5th October 2003, 01:29
))) Cata agitatie a fost cu postul asta !!? Sper sa merite!

viole(n)t
5th October 2003, 11:36
merci pt anglia, tv sport!!!

Delia
5th October 2003, 11:54
Aleluia, TV Sport este si-n Timisoara! 8)

Sir
6th October 2003, 17:20
Da!De vineri avem si noi Tv Sport!Multe optiuni....................

rasheedkpenny
6th October 2003, 17:42
Timp sa ai sa te uiti la toate meciurile transmise la TV! Si daca le pierzi pe cele de pe TvSport te poti uita toata saptamâna la ele - sunt date in reluare de f. multe ori!

Tot intrebau unii de Telesport... fratilor TvSport-ul e acelasi canal cu TeleSport-ul, cu unele mici modificari de cota-parte! :D

Când o sa inceapa NBA o sa dea in direct sau in reluare si meciuri de baschet! Doar sa dea cât mai multe... :yeah:

lucian6666
7th October 2003, 07:44
Pentru cei care au scapat ieri 6 octombrie vestea bomba NATIONAL TV va transmite in fiecare week end 2 meciuri (optiunile 6 si 7) din Romania si ..... ATENTIUNE!!! 2 meciuri (in principal BESIKTAS GALATASARAY BURSASPOR si SAMSUNSPOR) LIVE din TURCIA ......... Acu sa va vad cu 19 meciuri pe fiecare week end cum o sa rezistam!!!!
E vreo sansa sa se dea NBA ul ???/ M-as mira...... pt ca drepturile le are Horatiu Nicolau care nu are nici o legatira cu TVSPORTUL (a avut ....) si care se chinuie si el sa lanseze TELESPORT ........... Cam atat for now .....Ce meciuri dau astia in week-end din Anglia Spanai si Franta????? Aveti idee????

razvanm
2nd November 2003, 10:16
Ce mai spuneti despre TVSPORT?

inter
3rd November 2003, 09:16
cam multe intreruperi mai ales la meciurile preluate din campionatul spaniol :x

razvanm
3rd November 2003, 09:30
Chestia am observat-o si eu :) ,macar sa ia masuri de acum inainte,nu?

razvanm
30th November 2003, 09:12
Iata ca de maine vom avea pe cablu inca un canal, Telesport!Astept parerile voastre.

Gabriel
30th November 2003, 11:08
razvane, cei de la Astral il vor receptiona ?

tiad
30th November 2003, 12:30
Sau fostul Romsat actualul Fx Communications ai idee daca o sa-l prinda? Ca saracii astia nu au Tv Sport nici acum... :mad:

razvanm
1st December 2003, 12:43
Daca stiu sa isi promoveze produsul, sunt obligati sa introduca canalul pe toate retelele importante...
Din cate am inteles,RCS este in pole-position!

rasheedkpenny
1st December 2003, 13:17
razvane, cei de la Astral il vor receptiona ?
Same question here...

tiad
1st December 2003, 16:12
Azi e 1 decembrie. Asta inseamna ca postul ar fi trebuit sa se lanseze. Il are cineva?

Andreiy
3rd July 2007, 15:15
Am ajuns in 2007 si deja avem o groaza de posturi de sport: sport.ro, telesport, sportklub, eurosport (2), sport1, etc etc...

Lordul
3rd July 2007, 18:50
Am ajuns in 2007 si deja avem o groaza de posturi de sport: sport.ro, telesport, sportklub, eurosport (2), sport1, etc etc...

excelent ,avem o diversitate de sporturi de vazut