PDA

View Full Version : Ceva nou shi RAU



ADY19
20th April 2005, 00:37
"Steaua, vanduta la bucata!
Impacarea lui Gigi Becali cu Giovanni e din interes, patronul „ros-albastrilor“ intentionand sa paraseasca in vara clubul, dupa ce procuratorul il va ajuta sa-si recupereze o parte din investitia facuta din transferurile de jucatori
DANIEL ION
Gigi Becali a anuntat cu o sapta mana in urma ca se gandeste sa renunte la Steaua din cauza faptului ca este „vanat“. „Cauta sa ma prinda cu ceva si orice se face la Steaua zic ca a facut Gigi Becali. Nu vreau sa infund puscaria. Poate ca am sa vand jucatorii, sa scot cat pot din banii pe care i-am bagat si sa dau echipa cui o vrea“, a spus finantatorul din Pipera intr-o emisiune televizata. Declaratia, amestecata cu alte „intentii“ ale patronului „ros-albas- trilor“, conform carora el va conduce din umbra, dar nu va mai avea nici o legatura oficiala la club, a fost trecuta cu vederea. Surse din anturajul lui Gigi au dezvaluit insa ca planul oficialului stelist de a renunta la Steaua este foarte serios, acesta fiind si motivul pentru care a facut mai mult de jumatate din drumul spre impa care cu Giovanni Becali, care a venit si el in „intampinarea“ va- rului sau. Motivul reluarii relatiilor este unul de afaceri, in primul rand, procuratorul urmand sa valorifice dupa incheierea sezonului mai multi dintre „ros-albastri“, din care va avea si el un comision cu atat mai important cu cat venea de pe un „domeniu tabu“ pana la aceasta pace."

Sursa este din ziarul Atac. Precizez faptul ca acest ziar este credibil multe din informatiile pe care le-au dat s-au adeverit (din toate planurile:politic, social , sportiv,etc). Sper din tot sufletul sa nu fie asa...(ma refer la impacarea celor 2 si al faptul ca jucatorii Stelei vor fi vanduti in stil "canin") :ciocan:

uti2102
20th April 2005, 22:29
Shi eu sper sa nu se adevereasca! Dak Gigi ne lasa sa ne lase cu demnitate, nu cu furturi shi vanzari de jucatori...

Mariusmadmax
10th May 2005, 18:06
Hai sa fim seriosi !
Presa asta ar trebuii sa probeze tampeniile !

SORENSEN
13th May 2005, 15:55
E clar fum fara foc nu iese.
Ceva pe acolo tot se intampla , iar ce sa intamplat pe la STEAUA in ultimile 6 luni parca iti da de gandit

Mariusmadmax
15th May 2005, 13:27
Da stiri precum :
Plesan la Dinamo ...
apoi apare Dinel si se jura ca n-a vandut nimic !