PDA

View Full Version : Moderator concurs



Vadim
18th April 2005, 12:31
Exista un loc disponibil pentru aceasta sectiune, un moderator care sa calculeze punctajele de etapa la concurs. Daca exista doritori, ii rog sa scrie aici.

CoolRain
18th April 2005, 13:27
Dom' Vadim, eu m-as baga, dar doar daca exista un soft automat de calcul. Din pacate nu am avut timp si nici chef sa fac eu unul pt. prono de la extern...:(

Paul
18th April 2005, 15:23
daca e vorba doar de punctajul de etapa stau la dispozitie !


Garantez in 48 de ore de la ultimul meci al etapei.

PS. Imi pastrez calitatea de participant , fiindca sunt undeva sus.

fia
18th April 2005, 15:39
Garantez in 48 de ore de la ultimul meci al etapei.
Te-a uitat cati participanti sunt :D, chiar crezi ca poti in 48h :D?
Eu ma indoisc... mai ales ca nu stii ce se foloseste pentru calcularea punctajelor. :)

Paul
18th April 2005, 19:22
Hartia :)

Deca Vadim zice : " un moderator care sa calculeze punctajele de etapa la concurs"

Deci punctaj de etapa ...

Nu e mare lucru , 125 de puntacje la 125 de useri.
Insa nu ma bag la clamanetul general ca acolo se prind urechile ... :)

Vedem noi ce zice Vadim...

fia
18th April 2005, 19:32
Nu mai, ca e un Excel (facut de mine cand a inceput acest campionat) in care se fac toate calculele...
Ma rog, daca s-o mai folosi ala :)
Si nu e chiar asa de simplu :D
Adica iti trebuie ceva ore, pentru ca trebuie sa fii atent... ce introduci, etc...

Paul
18th April 2005, 20:19
Pai e socotitoare automata ... ?

Stiam ca se lucreaza cu foaie si creion ...

fia
18th April 2005, 21:16
Nu stiu exact, eu am facut excel-ul ala in august anul trecut, l-am dat si nu mai stiu ce s-a intamplat, nici macar daca se folosete, Ehcar sau bapsy te pot lamuri.

Tamy
22nd April 2005, 14:11
Daca nu se baga nimeni, pot sa fac eu clasamentul de etapa pana la sfarsitul campionatului. Garantez ca in 36 de ore este gata.

fia
22nd April 2005, 14:42
48, 36 ... hai care da mai putin.... licitatie fratzilor...

Paul
22nd April 2005, 17:45
Nu am cum sa cobor sub 36 si in fond moderator pe un asemenea forum , inseamna timp pierdut , o obligatie fata de comunitate ,

Gandeste ca 36 de ore de la incheierea etapei (adica etapa se inchide duminica la ora 22.00 , deci marti la 10.00 ar trebui afisate)

Cum practic numa ziua de luni as putea face asa ceva ... , insa luni e ziua cea mai incarcata ...

Deci eu imi merntin oferta , 48 de ore , adica pana marti ore 22:00 Clasament de etapa.

@Vadim nu ai mai dat nici un semn!

fia
22nd April 2005, 23:45
Eu il sustin pe Paul :)

Paul
23rd April 2005, 14:08
bre da greu se misca Vadim

Deja sunt 2 etape de cand nu s-au mai dta clasamentele ... :(

tchibos
23rd April 2005, 19:56
de ce nu ar pune mai multi moderatori vadim asa ca sa mearga mai repede. De ex de la litera a la m Paul restul altcineva. Se fac calculele pe etapa si daca e program in excel facut se unesc calculele celor doi, apoi un sort dupa punctaj si gata clasament etapa luni seara... zic si eu... ca mai mult nu pot sa fac

Paul
23rd April 2005, 22:26
Parerea mea e ca cea mai buna solutie pentru concursul asta , ar fi o numaratoare automata ... nu e complicat softul

fia
23rd April 2005, 22:28
Fa-l tu :)
Dar sa ia pronosticurile din posturile oamenilor :)

Ehcar
25th April 2005, 09:15
daca urmariti cand s-au afisat rezultatele
de fiecare data s-au afisat la 12 ore de la terminarea etapei.
Totul se poate face in doua ore pentru fiecare etapa
dar cel putin momentan eu nu mai am timp
Cine se ofera imi poate trimite pe PM adresa de mail
pentru ai transmite tabelele.
Astept colaboratori.
O zi buna.