PDA

View Full Version : Etapa 21: FC National - Dinamo



Pages : [1] 2

ADelPiero
17th April 2005, 23:12
Duminica, 24 aprilie 2005: FC National - Dinamo, ora 20:15, TVR 1
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

miril
17th April 2005, 23:16
Vom castiga dovedind mandrie, demnitate si valoare. Hai Progresul!

be@
17th April 2005, 23:34
Foarte bine spus,miril!
Sa le aratam ca suntem buni!

Paul
17th April 2005, 23:46
National pleaca cu prima sansa.
Vor fi motivati de hotia din cupa , joaca acasa , si joaca mai bine.
Sa nu uitam ca au si sanse la locul III , care ar putea duce in UEFA.

--------

fia
17th April 2005, 23:47
Sper sa bata National

Angelina Jolie
18th April 2005, 00:29
Daca nu se rejoaca meciul din Cupa, Nationalul are sansa ssa arate ca merita sa joace finala. Sau isi va arata limitele.

miril
18th April 2005, 00:50
Sau...un meci nu se asemana cu altul. In tur n-am avut...limite si i-am batut cu 1-0, ca si in cupa, in prima mansa, 2-1. Deci, argumentele ca cele de mai sus nu functioneaza in fotbal, mai ales in cel al lui Mitica.

gicu
18th April 2005, 02:28
un meci interesant, mai ales ca echipele se revad dupa o perioada scurta de timp. Daca mai adaugam si scandalul de dupa ultimul meci...avem toate motivele sa asteptam o partida disputata. Sper sa bata ai nostrii :) Pronostic: x2

gexge
18th April 2005, 04:35
Am pus X in poll. Astept sa vad ce pune arbitrul meciului.

eventHorizon
18th April 2005, 05:43
Sa asteptam si miza lu Borcea :D :D

RstInPc
18th April 2005, 12:18
Bate Dinamo, asa...la oftica :drak:

radcom
18th April 2005, 12:28
Ambitzia va fi extrema de amble tabere.Shi Nationalul, shi Dinamo vor sa demonstreze ca sunt mai buni.Daca arbitrul nu se va implica mai mult decat trebuie, va fi un meci frumos.Cred ca bancarii pot MACAR un egal.

miril
18th April 2005, 12:34
N-am stiut ca bantuie tuberculoza in zona fotbalistica de est a capitalei.

RstInPc
18th April 2005, 12:36
Ar trebui pus un arbitru strain, ca sa nu mai existe suspiciuni !

vlad1607
18th April 2005, 13:49
Meci f interesant mai ales dupa toata tevatura cu sErea.....DINAMO tre sa invinga ca sa ramana in lupta pt titlul .....ambitiile vor fi foarte mari....ar fi bine sa fie arbitru strain ca sa fie toata lumea multumita.FORZA NOI ! FORZA CAINII ! :D

Pustoai-k
18th April 2005, 15:16
Daca nu o sa faca iar un aranjament ceva o sa bata National! :P

vlad1607
18th April 2005, 15:18
pustoico baga limba la loc in gura ca nu imi place ce zici tu acolo :P :D

Pustoai-k
18th April 2005, 15:22
Adevarul doare :D

vlad1607
18th April 2005, 15:24
glumeam drag :D dc citeai zilele trecute ce s-a postat pe OLS vedeai ca am zis si eu ca a fost "naspa"cu sErea...asa ca..nu doare :D

miril
18th April 2005, 15:31
Vlad, ai fost printre dinamovistii obiectivi. Asta se apreciaza.

vlad1607
18th April 2005, 15:35
@miril : sunt genul care vede "barna" din "ochiul propriu" ( a se citi DINAMO :P :D)cand e cazul dar nu suport frustratzii de pe OLS si nu numai care la orice meci jucat de cainii rosii vad tot felul de tampenii,prajituri,torturi diplomat s.a.....

miril
18th April 2005, 15:41
Pai Mortule, inGroapa-i pe alt topic, daca este asa. Vlad, va veti simti mai...caini cand veti scapa de...jigodiile de Borcea si Netoiu, ca sa deschid lista. Pai din cauza lor sa ramana unul ca Lupescu "somer"?

vlad1607
18th April 2005, 15:50
De f mult timp eu personal sunt anti-camatarii infecti din conducere ! Cam singura varianta sa scapam de vanzarile pe banda rulanta ar fi 1. cotarea la Bursa cand,oricine ar fi la conducere,nu ar mai avea interes sa vanda o multime de jucatori la intervale f scurte de timp ci sa creasca o echipa care sa aiba rezultate f bune care implicit sa duca la cresterea valorii de piata a actiunilor.Sau 2.Mircea Lucescu dar mici sanse....

Revenin la meciul din Cotroceni sigur va batem mirilule :P :D :yeah:

Paul
18th April 2005, 15:59
1) Cotarea la bursa = 0

Ok , voi suporterii o sa aveti actiuni ...
evident procente mici , insa "greii" raman cu minim 30 % , iar o societate unde actiunile sunt faramitate se poate conduce si cu 20 % ...

Bancaru
18th April 2005, 16:00
Eu raman la parerea mea ca Nationalul are forta sa bata. Ramane de vazut cum se va face strategia pentru meciul asta. Strategia, adica regia. In mod normal Dinamo va avea un complex in fata noastra. Da Lita gol. Sper sa va fie jena de ce ati facut.

vlad1607
18th April 2005, 16:01
Paulica vezi ca se numara oile la stana..nu vrei sa-l ajuti pe jijii berbeeeecali :P :D? ca iar nu ai inteles amre lucru :D
Bancare cat RedBull ai baut azi? :rosu:

cip_81
18th April 2005, 16:25
Desi nu va mai fi ajutata de arbitrii, planetele nu se vor alinia, pacea in Irak nu se va instaura pana la ora meciului, Dinamo, spre disperarea unora, va castiga si acest meci.Va fi doar 2-0 de data asta, pentru a lasa, totusi, loc de buna-ziua.

P.S. Vlade, n-are cum sa-l ajute la numarat.. este una din cele care trebuie numarate.

vlad1607
18th April 2005, 16:27
sa speram Cip ca vom bate intr-adevar cu 2-0 CLAR ca sa inchidem niste guri :D si cum tu ai cam nimerit pronosticurile acum merg pe mana ta :evil:

Bancaru
18th April 2005, 16:59
Sa inteleg ca deja s-au facut haitele? Vlade, nu inchideti nici o gura. Oriunde te uiti vezi care e parerea general a despre Dinamo. Te-ai intrebat de ce e considerata regina blaturilor? Probabil ca nu. Ai senzatia ca un meci pe care aveti posibilitatea teoretica sa-l castigati cinstit va spala de toate pacatele? Crezi ca suntem toti invidiosi pe cele enspe titluri luate la vrac si cupe la kilogram? Ma lispesc de astfel de performanta. Daca as avea posibilitatea m-as juca cu timpul si cu rezultatele. Si v-as lasa sa castigati ca sa vedem ce afirmatii faceti. Elucubrante, sunt convins. Va manaca limba si abia mai puteti opri invectivele si scuzele cum ca s-a vazut ca nu DInamo a furat ci Serea.
Raspundeti amandoi la intrebarea asta: ce motiv avea Serea sa faca Nationalul praf prin 4 decizii pline de magarie, toate impotriva noastra. Patru decizii hotaratoare, nu mai zic de cele 6 cartonase galbene anterioare inceperii macelului si a tot atatea lovituri libere la 17-19 m de porta noastra.
Te-ai trezit mai glumet mai, Vlade, ca sa ma intrebi cate nustiu ce am baut. Nu stiu daca are legatura ce si cat am baut, dar tu esti constipat?

vlad1607
18th April 2005, 17:08
Bancare tu ori esti **** ori te faci !!!! am zis si eu si Cip si ceilalti caini de pe OLS ca a fost o rusine de mci datoria"greselilor" lui sErea ! Ce nu intelegi?????????? si tie vrei sa-ti desenez???? tu nu vezi ca sunt anti-camatarii infecti ce conduc DINAMO?? MIRIL a vazut ca citez"Am luat distanta" ....adica am condamnat ce s-a intamplat !! Tu nu poti intelege??Dc e chiar asa greu atunci nu are rost sa discut cu tive pt ca,DIN PACATE,se pare ca ai creierul"constipat"(am citat din tine maestre!)!!!

ADelPiero
18th April 2005, 17:29
national , 2-1 vreau de la tine in acest meci :cool:

Darkslowstar
18th April 2005, 17:50
Ar fi o minima repartie morala sa bata bancarii si sa scoata Dinamo din cursa pt. un titlu nemeritat din toate punctele de vedere.

vlad1607
18th April 2005, 17:54
sper sa fie un arbitraj care sa nu lase loc la interpretari si DINAMO sa castige ca sa inchida gura... !

Bancaru
18th April 2005, 18:43
As vrea sa se tina un moment de reculegere pentru macelul de miercuri, 13 aprilie 2005, atunci cand sperantele noastre, care alergau vesele, au fost omorate de un ucigas platit.

vlad1607
18th April 2005, 18:46
hai ca esti de-a dreptul patetic acuma...zecile de mii de fani ai Nationalului sa urmeze sfatul Bancarului :happy :happy

Bancaru
18th April 2005, 18:55
Nu cantitatea conteaza, desi cateva mii, deci suficienti, cred ca suntem. La noi nu se mai vine la meci din alte motive decat la voi. La noi si lipsa de performanta, pentru care in mare masura trebuie sa va multumim, tine lumea departe de stadion. La voi tocmai performantele ii alunga. Ciudat, nu. Altceva? Hahahahaha, glumetule!

arcasul75
18th April 2005, 19:10
national - dinamo 1-2
FORZA DINAMO!

vitalie_killer
18th April 2005, 19:49
Lasa sa fie arbitri straini, si Dinamo va demonstra cine e mai buna.

Bancarilor, dar de ce nu zuceti nimic dupa "Furtul" de la Alba-Iulia? Dar penalty-ul acordat Stelei tot la Alba-Iulia la un fault la 2 metri in afara careului? Dar Gloria-Steaua (numai sa nu spuneti ca s-a jucat pe teren)?

P.S. Paul, cine e in finala Cupei?

miril
18th April 2005, 20:02
Farul! In rest, sunt de acord cu ghilimelele.

cip_81
18th April 2005, 20:39
Raspundeti amandoi la intrebarea asta: ce motiv avea Serea sa faca Nationalul praf prin 4 decizii pline de magarie, toate impotriva noastra. Patru decizii hotaratoare, nu mai zic de cele 6 cartonase galbene anterioare inceperii macelului si a tot atatea lovituri libere la 17-19 m de porta noastra.

Este ultima cand ma refer la meciul asta.In primul rand au fost 3 greseli grave (pana si Craciunescu nu s-a referit la eliminarea lui Lita...chiar Lita a recunoscut ca i-a zis cateva vorbe de duh).In al doilea rand, pana la inceputul recitalului lui Serea, raportul de cartonase galbene era de 3-3 (apropo, tu meciul il urmaresti la cuptorul cu microunde?).Si ca sa-ti raspund la intrebare, serea a gresit de prost ce este (nu de hot).Si am pus punct.

Bancaru
18th April 2005, 20:45
Vitalie, din ce parte a uniunii sovietice esti? Asta asa, ca sa te bag in seama? Nu ai citit? Daca nu, du-te si citeste si fa un comentariu apoi.
Din 2 s-au facut 4. Maine, pun pariu, sunt 7. Mai, mai...
De unde naiba stie Andone ca Dinamo are suporteri pe internet? O fi la zi cu noutatile in materie sau are informatori. Ambele ipoteze pot fi reale, doar are grad in MI.
Cip, hai sa-ti zic eu ceva de duh, apropo de Craciunescu. Nu o sa-ti aduc aminte ca a fost prins cu chilotii in vine in Seychelles impreuna(t) cu Netoiu. Asta nu. Iti aduc aminte ca Ion Craciunescu este bagat si el in acest rahat, pana peste cap. Tu chiar nu intelegi ca isi plateste politele? Sa-ti dau un exemplu. Aseara ma uitam la Recursul etapei, Nu o fac des, dar am zis ca o sa fie ceva scantei dupa meciul de pomina. Cand colo da telefon tovarasul Craciunescu si pune el verdictul: nici nu se pune problema, a fost gol valabil anulat.PUNCT. I-a luat maul lui Gino. Ce sa mai zica? Nici nu incepuse discutia despre faza aia. Adica ne-a bagat in aceeasi troaca cu voi. Acum ne-o luam de la ardeleni. Am picat si noi ca musca-n lapte. Asa ca poate ma scutesti cu Craciunescu. daca e ceva ce nu intelegi sa-mi spui ca pot sa-ti scot ochii cu asta o viata. Nu stiu care a fost raportul cartonaselor galbene la pauza, dar pot sa-ti spun ca raportul de rosi e dezastruos. Adica Lita a fost dat afara pe bune, nu? Cum naiba poti sa-ti tii nervii in frau cand esti furat ca in codru? Lita a zic ca nu i-a spus ce si cat trebuie si ca nu s-a luat de ma-sa sau nevasta-sa.
Acum m-am linistit. Tu zici ca Serea e prost, nu hot. Eu zic ca e un hot si un prost. Se pot da 2 cartonase rosii si 2 penalty-uri aiurea, in defavoarea unei singure echipe? Inseamna ca trebuie sa fie suferind rau de tot.
Auzi Cip, afla ca vad meciul la aragaz, ca nu am facut rate pentru microunde. Eu sunt traditionalist. Plus ca am auzit ca la microunde nu e sanatos.

bob
18th April 2005, 21:01
fara emotzii: 0-3. ma intreb ce fotbal a jucat nationalul in cupa? nimic. citzi jucatori are nationalul in lot : vreo 15, ca restul sunt imprumutatzi la pomana. valoare-nix.

vlad1607
18th April 2005, 21:33
cat optimist printre caini :)

cip_81
18th April 2005, 22:16
Mi se pare normal, doar intalnim una dintre cele mai slabe echipe din prima divizie (noroc cu zestrea de puncte din tur, altfel erau langa "amicii" nostri olteni).

vlad1607
18th April 2005, 22:19
aici exagerezi un pic...nu e chiar asa slaba sa fim seriosi..ne-au invins in prima mansa a Cupei(unde noi am jucat ff slab) au facut egal cu rapidul...sa nu fim rautaciosi cand nu e cazul....

be@
18th April 2005, 22:19
Bai cip, vezi ca echipa asta,una din cele mai slabe din campionat,v-a batut cu 2-1 in Cupa !
Bine ca sunteti voi cea mai tare echipa! De-acuma vad ca te intreci cu gluma !Ati prins glas din nou?

vlad1607
18th April 2005, 22:23
a exagerat si el un pic hopaaa :D probabil s-a molipsit de la profesionistii OLS-ului! Ai grija Cip ca dc ajungi ca ei e pacat de tine :D

cip_81
18th April 2005, 22:44
Bai, sustinator al echipei FC National supra Poli Iasi, glas am avut tot timpul.Si inainte de meciul de cupa, si dupa, si inainte de meciul de campionat, si voi avea si dupa meciul de campionat.

Referitor la meciul castigat de National cu 2-1, diferenta au facut-o portarii.Daca in aceasta dubla mansa nu era Munteanu la voi in poarta, asistam la un scor general format din 2 cifre, adica mai mult decat stie paulica sa numere.

vlad1607
18th April 2005, 22:57
adica un ou la un ou :D hai ca pe astea le stie ca a mai vazut prin gospodaria de langa stana :P

cip_81
18th April 2005, 23:14
Catre toti antidinamovistii...veniti si votati cu Fc National.Deocamdata e prea echilibrat, iar asa ceva nu se poate.

vlad1607
18th April 2005, 23:17
stai ca rup baietzii tastele in curand :D :D doar nu o sa-si pairda antrenamentul !

ADY19
18th April 2005, 23:36
Ce e cu voi 2? Parca sunteti 2 babe... nu vedeti ca nu va baga nimeni in seama? De ce sa voteze cu National? Prost sa fii si sa faci asta...invingatoarea se stie de acuma: eu zic un 0-6( 4 goluri Niculescu ca deah....trebuie sa faca pe-a gheata de aur) 1 Zicu si in sfarsit o sa dea unu si Mihalcea ca sa se calmeze. E prea incordat tipu in ultimu timp....nu prea ii merge in teren (in afara de rupt picioare nu stie), fotbal nu prea stie.

Catalanul
18th April 2005, 23:42
sper ca National sa se razbune pentru furtul de care au avut parte in CUPA :no: si sunt sigur ca bancarii vor reusi sa invinga :yeah: daca arbitrajul va fi CORECT, nationalul va castiga :)

cip_81
18th April 2005, 23:42
Ti-a cerut cineva parerea daca suntem sau nu bagati in seama?Nu vezi ca te bagi ca musca-n <beep>.Ia fa bine si scuteste-ne si vezi-ti de echipa dintre cimitire.

vlad1607
18th April 2005, 23:43
repet sper sa fie un arbitraj ireprosabil ca sa inchidem gura la"dusmani" :evil:
seara buna domnilor si FORZA CAIINII !

ADY19
18th April 2005, 23:46
Ti-o sarit mustarul? Eu imi vad de echipa mea dar trebuie sa vad ce face si echipa de pe locul 2. Cand o sa cadeti de acolo atunci nu o sa ma mai intereseze ce faceti

ADY19
18th April 2005, 23:47
Daca e arbitru roman nu poate fi arbitraj corect. Si cum nu am aflat de nici o intentie de a aduce arbitri straini...va fi un scor de handball

Rechinul Ucigas
19th April 2005, 00:30
se va razbuna nationalul cu un 3-0 !

baltazar
19th April 2005, 03:12
merg la un 1 sau x ,dar cred ca o sa fie x .
ce bine ar fi pt farul

alamar
19th April 2005, 03:33
Dinamo se pregateste...
"Şapte accidentaţi
După ultima etapă disputată, lista jucătorilor dinamovişti cu probleme medicale a devenit lungă cīt o zi de post. Chiar dacă īn nici unul dintre cazuri nu este vorba de o accidentare foarte serioasă, care să pună sub semnul īntrebării prezenţa pe teren pentru jocul cu FC Naţional, medicul roş-albilor, Liviu Bătineanu, are sub observaţie nu mai puţin de şapte fotbalişti. Astfel, Adrian Mihalcea (foto) acuză o entezită din cauza unei infecţii pe muşchi, Florentin Petre resimte dureri la glezna dreaptă, Gabi Tamaş are o miozită din cauza suprasolicitării, Mărgăritescu acuză o lovitură īn muşchi, Bălţoi a suferit un hematom pe picior īn momentul īn care a scos penalty-ul cu Clujul, iar Ionuţ Badea are īn continuare probleme cu entorsa la gleznă, care īi dă bătăi de cap de vreo lună īncoace. Īn fine, Tibi Moldovan a suferit la meciul susţinut cu Dinamo II o lovitură la tendonul lui Ahile." ( din Prosport )
...de infrangere.

ADelPiero
19th April 2005, 10:22
=> bate Fc National /hello

Ayrton
19th April 2005, 10:42
In ultimele 4 meciuri ale Nationalului pe care le-am vazut, au fost ajutati de arbitri de 2 ori (in tur semifinale cu Dinamo cand McKain a facut hent clar si intentionat in careu si nu s-a dat nimic, cu Rapid la indirecta inexistenta care a intors soarta meciului), o data au furat pe fata cu arbitrul (la Alba Iulia) si o data au fost facuti taitei de Serea; deci 3-1 pt ajutor arbitri pt National.
In ultimele 4 meciuri ale lui Dinamo pe care le-am vazut a fost dezavantajata o data (in turul cu National), o data n-au fost probleme (cu Busacca in Ghencea), o data s-a gresit pt ei (la penalty-ul lui Anca) si o data au fost probleme grave pro-Dinamo (le prestatia penibila a lui Serea); deci 2-1 pt ajutor arbitri Dinamo.

In concluzie, Nationalul a fost favorizata pe ansamblu, asa ca nu mai plangeti voi astia 4-5 de "progresisti", iar ceilalti bagatori de seama sa nu mai verse lacrimi de crocodil pri posturi ca sunt jenanti si obsesiile dauneaza sanatatii daca persista prea mult asupra creierului.

Cainele
19th April 2005, 10:56
Eh ...atata tevatura pentru ce?
jucam cu o echipa mai slab clasata, pe care am si eliminat-o din cupa...asa ca no problem.
PS: dar unora le place sa creeze suspiciuni...niste prosti...cum spunea cineva..:D

vlad1607
19th April 2005, 11:19
@alamar: da vad ca te roade tare! :D

cuzmy
19th April 2005, 12:20
Ar fi cazul ca si progresul sa mai franeze catzelusii din gandurile de marire. Un x e echitabil.

vlad1607
19th April 2005, 12:34
cuzmy sper sa fii dezamagit :D

Cainele
19th April 2005, 13:14
cuzmy...sper sa faci plici :D

miril
19th April 2005, 13:25
Ayrton, Progresul a fost favorizat in meciuri in care nu avea nevoie de ajutor. Hentul lui Mc Kain din tur, numai dinamovistii l-au reclamat, el fiind involuntar. Optimisul dinamovist este nejustificat, disputele dintre ambele echipe, dupa...revolutie, fiind echilbrate. Scorul meciului din Cupa a fost influentat de deciziile arbitrului, doar golul patru fiind mai presus de orice banuiala, fiind inscris in inferioritate numerica de 11 contra 9, plus factorul psiholgic. Prima repriza a fost echilibrata, de aceea nu inteleg cum unii trag concluzia ca Dinamo a fost net superior. Am si o explicatie de ce Serea a facut atatea greseli. A vazut meciul FC National Rapid. Ca Craciunescu este impartial ca romanul se vede din sanctionari, arbitrul din meciului din Giulesti a fost sanctionat sa merga in C, pentru ca interpretat o faza controversata, de fifty- fifty, in favoarea Nationalului, in timp ce in meciul din cupa l-a sanctionat pe arbitru la fel, desi acesta a dat, practic, un avantaj de trei goluri, prin deciziile favorabile gazdelor, echipa Dinamo. Cine vede faza de la indirecta dintre Raqpid si National, poate sa dea si sa nu dea acea lovitura indirecta. Oricum ambii au fost retrogradati in C, desi unul trebuia suspendat cel mult o etapa, iar celalalt scos din arbitraj. La meciul de la Alba arbitrul nu a fluierat in favoarea Nationalului, sa-mi spuna cineva la ce-i trebuia Nationalul favorul arbitrului, ci in defavoarea lui Apulum, asa cum in meciul din Giulesti a fluierat in defavoarea Rapidului, daca lovitura a fost incorect acordata, si nu in favoarea lui National. Eu il inteleg ce simte pe Ayrton, caci a simtit-o pe piele proprie in meciul dintre Siena si Milan. Parerea mea este ca acolo arbitrul a gresit involuntar, nu ca la noi. Ayrton, ai avea o scuza, sa crezi in cele ce ai scris, desi ai avea destule motive sa crezi altfel, dar daca ai facut-o cu buna stiinta...Oricum, nu ma astept prea mult de la suporterii romani, au fost invatati prea mult cu furturile si blaturile ca sa poata sa aibe putere de discernamant. FC National plateste prin faptul ca Gino a facut parte din Cooperativa si a picat la pace, iar atunci cand ar fi vrut altfel, prietenii i-au adus aminte ca a intrat in hora. Oricum, beneficiarii vicierii de rezultate sunt alte echipe decat Nationalul, le stiu pana si suporterii lor. Vlad, apreciez incercarea ta de a fi obiectiv. N-ai decat de castigat, dand astfel dovada ca esti un suporter adevarat.

esku
19th April 2005, 13:29
2-0 pt National!

Cainele
19th April 2005, 14:10
la 2-0 ...galeria nationalului face buba...si da coltzu :D
deh oameni in varsta...

Ayrton
19th April 2005, 15:55
Miril, eu nu spun ca Dinamo nu a beneficiat de arbitrajul dezastruos al lui Serea, dar si tu trebuie sa fii de acord ca nici noi suporterii dinamovisti nu l-am cerut (asta ca sa fac pe plac "dusmanilor" si s presupunem ca l-ar fi cerut cineva!), trebuie sa fii de acord ca Dinamo nu a beneficiat in acest campionat sau in Cupa de avantajele protectiei arbitrilor (asa cum le place sa creada unora, drept dovada ca am batut la inamicii din Timisoara si Craiova si au tacut neputinciosi, iar de pierdut am pierdut o gramada de meciuri si nu ne-ai vazut pe multi dintre noi cainii plangand pe aici cu execptia meciului din tur cu Steaua, cand si acum cred ca am pierdut pe mana arbitrilor).
Referitor la meciurile directe, am fost mereu in tribune, si anul trecut la 4-1 pt noi si 0-2 din retur, si la 0-1 din turul acesta cand ati castigat din penalty si Dinamo a avut vreo 2 jucatori eliminati! Daca era sa furam, crede-ma ca nu bateati voi niciodata... Serea a fost o greseala enorma (a lui, a tusierului, nu mai conteaza), a platit, duca-se dracului ca ne-a facut numai deservicii...
Asa si acum, sper, imi doresc si vreu sa fie un arbitraj corect si sa castige cel mai bun.

vlad1607
19th April 2005, 15:57
si ca un fapt divers ! am aflat ieri din surse sigure ca mister Serea e un sTelist infocat :happy :happy

Ayrton
19th April 2005, 16:01
Oare nu s-o putea chema tot un arbitru strain si la meciul asta de campionat?

Mihai
19th April 2005, 16:02
Ai vorbit ce Craciunescu la telefon si plangand ti-a zis asta?

vlad1607
19th April 2005, 16:04
@ayrton: bine ar fi da nu cred....f mici sanse...
@mihai : ha ha ha

llcosmin
19th April 2005, 16:11
Mai baieti, Nationalul e acum foarte montata si o sa ii descalte pe dinamovisti. E putin probabil ca arbitrul sa mai fure acum, ca i se va lua capul daca o face :D

Bancaru
19th April 2005, 16:14
Ce v-am spus eu ca in haita sunteti cei mai viteji... Au si inceput glumele de butic. Ce bine va simtiti la gramada. Gregarilor! Aveti un mare noroc ca cei care impart dreptatea(!) sunt de-ai vostri.
Cu cata nerusinare iesiti acum afara si terfeliti numele Nationalului, echipa fara de care nu mai aveati acum atatea titluri sau cupe. Nici nu trebuie sa va aduc aminte ca acum vreo 2 ani toata lumea credea ca veti retrograda. Si cine a ajutat Dinamo in pasul urias facut? Gino (sau National, tot una). Macar aveti puterea sa recunosteti ca hoti ati fost hoti sunteti. Veniti cu glume de 2 lei ca mor suporterii la 2-0. Cat de bou poti sa fii ca sa spui lucruri de genul asta? Sau prost.
Sunteti niste nesimtiti. Or fi forumisti pe aici, care au prea mult bun simt si va menajeaza. Dar atata magarie eu nu am vazut de cand sunt eu. Asa ca nu am in intentie sa spun vreodata ca respect vreun suporter dinamovist care vine si spune fatarnic ca Serea a gresit sau mai stiu eu ce frustrari are legate de conducerea clubului. Rahat! Schelalaiti cat sunteti incoltiti iar apoi faceti taraboi. Ayrton, banuiesc ca tu ai avut treaba d'aia nu ai venit sa-ti spui punctul de vedere imediat dupa meciul din cupa. Vlad mai avea putin si isi scana voma ca sa ne arate cat de scarbit era. Ce ziceam eu ca maine (azi) vor fi mai multi? Haitasii! Nu stiti ce este ala bun simt. Ala te invata ca exista momente cand e bine sa taci. Nu e cazul la voi.
Aici deja am depasit limitele sportului astuia, fotbalul. E vorba de obrazul fiecaruia. La voi e cherestea.

vlad1607
19th April 2005, 16:27
bancare atotstiutor lasa-ne pe noi dc suntem asa de mici in comparatie cu majestatea sa...marele fan al progresului...care e problema ta? am zis ca au fost lovituri de la 11 m acordate rusinos....ce vrei ? nu mai da tu lectii de morala ca nu e cazul...e diferenta mare intre tine si Miril...el intelege..tu ataci atat....! noi nu te-am facut "exemplar" "bou" sau " nesimtit"! dc tot esti asa de valoros (asa te crezi se pare) de ce ne bagi in seama pe noi astia "nesimtiti" Vezi ca ai o viata superioara de trait nu iti mai pierde timpul cu noi astia "rai" ! esti penibil ! :(

Ayrton
19th April 2005, 16:34
Gregarilor! ... Cat de bou poti sa fii ... Sau prost.
Sunteti niste nesimtiti... Dar atata magarie eu nu am vazut de cand sunt eu. Rahat! Schelalaiti cat sunteti incoltiti iar apoi faceti taraboi. Ayrton, banuiesc ca tu ai avut treaba d'aia nu ai venit sa-ti spui punctul de vedere imediat dupa meciul din cupa. Nu stiti ce este ala bun simt. Ala te invata ca exista momente cand e bine sa taci. Nu e cazul la voi...Aici deja am depasit limitele sportului astuia, fotbalul. E vorba de obrazul fiecaruia. La voi e cherestea.

Dl Bancaru, nu-ti mai dau nici o replica, ca nu am cu cine discuta, intrucat poate doar in cocina in care traiesti se poate vorbi asa, insa eu ma simt foarte jignit de aceste cuvinte si nu-ti permit sa scrii asta; daca nu-ti iei si tu avertisment de la un moderator sau de la administrator pentru toate aceste cuvinte pe care le-ai scris (da, e o aminintare!) eu promit sa le folosesc in fiecare post, sa vedem daca altora or sa le convina.

Bancaru
19th April 2005, 16:53
Ma mir si eu de cati exista. Sa stii ca imi cunosc limitele in comparatie cu Miril. Nu cred ca e cazul sa iti dai tu cu parerea despre asta. Eu atac? Pai ce ai vrea sa fac? Sa va multumim pentru maniera de a judeca un furt si maniera in care va expuneti un punct de vedere la fotbal. Voi (dinamovistii in general, suporteri sau reprezentanti ai clubului, nu importa) ati distrus acest sport. Din cauza voastra competitia se transforma in ura. Voi sunteti cei care trec mereu pe rosu, cei care depasesc pe linia de tramvai, cei care iti iau fata, intr-un cuvant smecherii, iar restul suntem "prostii" care stau la semafor si din cand in cand iau amenda ca mergeau cu 61 km/ h. Nu te mai face ca nu intelegi ce spun. Nu e mare filosofie. Nici nu incerc sa-ti explic complicat. Sunt adeptul propozitiilor simple si al frazelor la obiect.
Adica ce e ala care face glume de prost gust? Nu e bou? Daca le gusti si tu... asta este, e primavara, multa verdeata si ai de unde alege. Daca nu, stai in banca ta si nu te supara.
Faptul ca sunt valoros tu ai spus-o, eu nu. Pentru mine nu veti fi niciodata un etalon. Nu pot sa spun daca am valoare uitandu-ma la voi. Competitia trebuie sa fie cinstita. Etaloanele trebuie sa aiba un standard inalt. Cel putin din punct de vedere moral. Incerc sa va deschid ochii. Iar la opinie avem dreptul toti.
Ayrotn, daca imi iau avertisment EU insemna cu multi vor fi exclusi. Si eu ma simt FOARTE jignit de felul in care ati tratat magaria care a avt loc. Daca nu-si iau toti dinamovisti avertisment, cei care au fost fatarnici sau care au batjocorit promit sa... vad eu ce am sa fac.
Ayrton, daca imi iau avertisment mai pot iesi pe strada?
Ce e asa nemaipomenit in cuvantul gregar? Sau poate crezi ca nu va reprezinta? Demonstreaza. Nesimtit?! Da ce, te-am injurat de mama, te-am amenintat? Bou? Am folosit cuvantul bou impersonal, desi e un bou aici care se simte. Am folosit eu un nume? Nu stiu de ce raspund altii? Se pare ca boul ala conduce turma (de unde si spiritul gregar) iar altii au obligatia sa ii tina trena. Sau coada sus.

vlad1607
19th April 2005, 16:59
Sa stii ca imi cunosc limitele in comparatie cu Miril. Nu cred ca e cazul sa iti dai tu cu parerea despre asta................Iar la opinie avem dreptul toti.
Uite majestate cum te contraci singur intr-o singura postare ! :rosu: Incerci sa ne deshzi ochii?Dc tu nu vezi ca noi avem ochii deschisi inseamna ca tu esti cel incetosat...orb....drum bun atotstiutorule nu are rost sa mai continui acest dialog cu dumneata....nu are nici un rost....sa-ti ascult jignirile demne de ferentari....sanatate!

Ayrton
19th April 2005, 17:08
Ia scuteste-ma!
Cu ironiile tale de kkt crezi ca te considera cineva destept?
Nu, esti doar un bou impersonal, un magar nesimtit si un animal cu obrazul la fund, ca se confunda fata ta cu coada! (sunt cuvintele tale, boule!)
Esti multumit ca ti-am spus cine esti si tu?

Bancaru
19th April 2005, 17:09
Nu inteleg ce era cu citatul ala? Care e legatura?
Ce bine ca ai ajuns la concluzia asta. In sfarsit un lucru bun, daca promiti ca nu mai spui bazaconii. Vezi-ti de slinosul ala de Borcea sau de Netoiu monospranceana. Cand nu vor mai fi aia acolo ca sa fure si sa invarta ei campionatul asta dupa cum au interes atunci poti sa mai vorbesti cu mine despre dinamo al tau, sau al vostru.
Poate iti pui si tu niste intrebari uitandu-te aici. Cred ca voi ar trebui sa spuneti singuri impotriva tuturor. Singuri adica altfel, pe invers. Sau sunt toti tampiti si au ceva cu voi. Nu uita ca pe aici vin cca 8500 de oameni. Un esantion super reprezentativ pentru orice sondaj ai face. Asa ca nu m-as mira ca asta sa fie o parere GENERALA nu numai pe aici. Oare de ce?
Aveti tema pentru acasa.

@Ayrton, daca tu esti fericit si multumit, ce conteaza ce cred eu. Te felicit!

vlad1607
19th April 2005, 17:09
acum ca ai vorbit pe intelesul lui sigur o sa priceapa!

Ayrton
19th April 2005, 17:25
Vlad, eu ma indoiesc ca un bou nesimtit poate intelege altceva decat ce are in cap...

vlad1607
19th April 2005, 17:29
cam asa e..hai sa o lasam balta caci un dialog civilizat nu poate fi purtat cu toata lumea...am mai zis-o sa dea Dumnezeu sa fie un arbitraj ireprosabil duminica si sa batem sa vedem atunci croncanelile unuia sau altuia.
FORZA NOI ! FORZA CAINII ! :)

miril
19th April 2005, 17:32
Caine, vezi ca si cainii pot da in...jigodie, boala care nu tine de varsta. Ca sa nu fiu inteles gresit, ma refer exclusiuv la o maladie veterinara. Da, sa castige cel mai bun. In rest, nu fac speculatii cu ce ar fi fost, daca n-ar fi fost.

vlad1607
19th April 2005, 17:35
da ce te faci Miril dc arbitrul greseste in favoarea voastra la fel ca la Alba Iulia??? :happy :P

Bancaru
19th April 2005, 18:00
Credibilitatea voastra nu sta intr-un singur meci, desi voi asa credeti, iar daca bateti o sa si dovediti lucrul asta. Toate sondajele alea ar trebui sa va dea de gandit (atat cat puteti), fie ca sunteti suporteri sau oficiali (nu m-as mira).
De ce se pune acum problema asa: daca greseste pentru noi? Ce facem? Pana una alta a gresit numai pentru voi. Si rau de tot. Asa ca... vorba aia, om trai si om vedea.
Ayrton, nu te lasa. Orice numai sa stai cuminte. Diversifica-ti vocabularul pe aceasta linie. Macar cu ce folositi voi pe stadion. O sa te simti mult mai bine. Astept.

Ayrton
19th April 2005, 18:21
Astepti...Vad ca stai cu palma intinsa... Nu crezi ca ar trebui sa termini cu cersetoria?

vlad1607
19th April 2005, 18:24
ayrton ignora-l ca nu stie decat una si buna....nu are rost.....una e sa discuti in contradictoriu dar sa fie un dialog constructiv! si alta e sa vb cu un detinator al adevarului suprem

miril
19th April 2005, 18:26
Asta a fost o lovitura sub...SA. Sunt convins, ca Bancarul iti va intoarce...obrazul. Eu o fac cu degetul in...aceiasi directie.

Bancaru
19th April 2005, 18:46
Dupa varsta, se pare ca ne invartim intre oameni maturi. Carpe diem, baieti!

vlad1607
19th April 2005, 18:48
exact despre ce vorbeam....seara buna domnilor relax.....

Forza Cainii ! :D

Bancaru
19th April 2005, 19:05
Se zice SEREA BUNA, sa avem iertare.

bob
19th April 2005, 19:36
ce or sa se faca numerosii suporteri ai nationalului daca le cumpara craiova locul in divizie. or sa stea aici sa plinga ce echipa buna aveau ei! echipa de imprumutatzi!

miril
19th April 2005, 19:42
Bob, asta nu-i gluma proasta, ci...proasta. Sa te bucuri de raul altuia...Te definesti singur. Sa vezi cand se vor satura astia care au inceput sa dea cu...Iacobovul, cum o sa mai plangi...crocodil de Bo(m)bay, ce esti.

Paul
19th April 2005, 19:44
ce or sa se faca numerosii suporteri ai nationalului daca le cumpara craiova locul in divizie. or sa stea aici sa plinga ce echipa buna aveau ei! echipa de imprumutatzi!

tu stii zicatoarea cu "inteleptu care moare de drum lung , si prostu de grija altuia ? :evil:

miril
19th April 2005, 19:46
Paul, Bobita nu-l stie pe Gino. Pai crezi ca asta da trattoria pe mancare de praz. Mai bine vinde gogosari in Obor.

bob
19th April 2005, 19:50
tu stii zicatoarea cu "inteleptu care moare de drum lung , si prostu de grija altuia ? :evil:

chiar, paulica, tu ce treaba ai pe aici? valea la transhumanta lui jiji!

Paul
19th April 2005, 19:50
el vorbeste de numerosii suporteri ai nationalului ...

uite ca in ceea ce priveste prezenta pe stadion este cam egalitate,iar pe forum bancarii in domina net

cati dinamovisti sunt pe forum 6 : vlad1607 , cip_81 , bob, ayrton si utilizator si coolrain ...
gresesc sau nu ?
nu prea ...

deci 1000 din tribuna 6 = 1006 :)
in crestere ... :yes:

vlad1607
19th April 2005, 21:29
vai paulica stii sa ne si numeri..e "defect profesional"banuiesc...de la numarat oile :P :D si i plus nici macar nu ai numarat bine :evil:

Bancaru
19th April 2005, 22:07
Pai stie sau nu stie? Ce te miri ca stie daca observi ca nu?
Bob, ai aparut si tu? Da-ti si tu cu parerea. Nu de alta, dar la varsta ta esti impertinent, lucru care sade bine lui Pistruiatu'. Dar tu, om cu par alb in c..ap, sa te comporti ca un adolescent miop (ai vrea tu) prins facand prostii in Cismigiu? Hip, hip, ura! Si inca ceva: jucatorii nu sunt imprumutati. Intreaba-l si pe Netoiu. Sunt gaj.

vlad1607
19th April 2005, 22:09
bob lasa-l nu-i raspunde nu are rost ...pe bune...nu are nici un rost !

miril
19th April 2005, 22:21
Asa zic si eu. Sa lasam copilariile. Ne vedem la meci si gata. Cel mai bun sa castige pe teren!

vlad1607
19th April 2005, 22:26
Da Doamne sa fie un meci lipsit de greseli importante de arbitraj in nici un sens! si cel ami bun sa castige...adica DINAMO ! :P

miril
19th April 2005, 22:28
Pai daca tu zici asa, eu zic FC National! Hai Progresul!

Paul
19th April 2005, 22:28
razi tu razi dar nu e rasul tau :)

vlad1607
19th April 2005, 22:30
specialist in rasete,oi,cas,previziuni....Napoleon de Nasaud ce esti tu pustiulica :D

Paul
19th April 2005, 22:36
vai vai , bine ca esti tu si tii steaga sus

zi`ne tata varsta ta , parca vad ca doar ce ai trecut de 20 de ani si faci misto de toti neavenitii ...

zici ca ai 45 de ani , 3 copii si acum astepti nepoti si faci pe clownul pe OLS...
Fii baiat bun , si zi`ne si o locatie , dar pot sa pun pariu ca esti din Moldova (galati , vaslui , altceva nu pot sa `mi imaginez la modul cum pui problemele)

vlad1607
19th April 2005, 22:38
si spiritual pe deasupra esti :D am zis pe OLS ce si cum in privinta mea(cand am fost intrebat)...dc tu esti ocupat daor cu "povestile nemuritoare" ......mai cresti si mai vb....ma mir ca esti ardelean da vorba aia "orice padure...."

Bancaru
19th April 2005, 22:42
Vladut, vorbeam cu tine? Sau esti mama iubitoare? Cred ca Bob are si el limba; asta daca nu i-a mancat-o pisica.

Paul
19th April 2005, 22:44
ma rog , puteai sa`ti editezi si matalutza profilul ... daca esti din Moldova nu`ti fie rusine ...este patria marilor genii nationale ... de la Eminescu incepand

daca esti din oltenia imi fac cruce

din bucuresti nu esti , ca altfel nu te laudai ca faci deplasari

din ardeal nici pe atat ... cand om vedea dinamovisti in Ardeal , vom auzii inseamna ca s-a intors lumea cu **** sus

deci ... mai raman moldova si oltenia

hai zii nu ne mai tine in suspans ...
poate ne onorezi si ne desconspiri si varsta

Bancaru
19th April 2005, 22:56
Paule, tie chiar nu iti zice nimic 1607? De aia nu a gustat el glumele cu pensionarii facute pe seama noastra, a bancarilor.

Paul
19th April 2005, 23:01
pai vad ca e off line

Deja el ne trimite la culcare , vad ca se baga primu la somn :)
Pensionar , atunci ii acceptam iesirile cu Copile , Paulica , pustiule , etc

miril
19th April 2005, 23:05
Eu zic ca Vladut ne va lamuri daca s-a rosit ca racul, luand ceva din culoarea clubului sau 1607 este ceva matusalemic de pe vremea cand Sigismund Bathory era decapitat. Ma rog, dupa cateva glume, fara intentii rele, sa-l lasam pe Vlad sa ne explice, daca vrea. Altfel, Serea buna, tuturor. Babarule, vezi baiatule ca a sosit posta electronica cu continut...misterios. Dar mi-e teama ca pisica va ajunge inaintea ta si se va lua de...mouse.

cip_81
20th April 2005, 00:13
din ardeal nici pe atat ... cand om vedea dinamovisti in Ardeal , vom auzii inseamna ca s-a intors lumea cu **** sus

Inseamna ca, ori stai cu capu' bagat in nisip ca un strut, ori viata ti-o petreci pe sub pamant.Sa stii ca are mai multi suporteri decat stii tu cu bancarul sa numarati.

ce zici, sa pun egal intre paul si cuvantul pe care l-ai inlocuit cu asteriscuri?

Quartz@nu
20th April 2005, 01:10
sper sa castige cei mai buni....adica nationalul
dinamu :rosu:

uti2102
20th April 2005, 01:42
Nu mai rezist! Ma bufneshte rasul! :happy Trebuie s-o spun ca sa ma eliberez : cip shi vlad au devenit un fel de mascarici ai forumului ! :happy Baietzi, pe bune acum, voi nu avetzi nici o limita ?! Nu simtzitzi cand sa va opritzi ?! Ce facetzi voi p-aici se cheama nici mai mult nici mai putzin decat exhibitzionism virtual.
In alta ordine de idei Natzionalul trebuie sa cashtige. Natzionalul va cashtiga! Nu e voie sa se ajunga prin furt in cupele europene! Avem shi noi nevoie de puncte, sa mai stea shi catzeii p-acasa sa se mai cizeleze...

Cainele
20th April 2005, 09:03
bah da frustrati sunteti...ce frica aveti de Dinamo , voi sunteti ramasitele de pe vremuri , pleava societatii pe care o acuzati...
Forzza Dinamo

vlad1607
20th April 2005, 09:16
@Cainele gresesti cand spui ca sunt "ramasitele de pe vremuri"pt ca paulica are 16 ani.....e mai proaspat in domeniu :D
@Paulica:am mai zis pe forum ce si cum...dc esti interesat cauta in arhiva posturilor :evil:
si ca sa revenim on topic : ok de acord ca Serea a fost o rusine....dar dc duminica e un arbitraj corect si va batem atunci ce mai ziceti??????? cine o sa mai fie de vina ????

cip_81
20th April 2005, 09:26
Clampaniciule, eu ce sa mai zic de tine si paulica?Parca ati fi Pat si Patachon.Cred ca la voi doi problemele (si sunt foarte grave) se afla intre scaun si monitor... sau sa fie de vina transhumanta asta de primavara?Daca e vorba de a doua varianta mai exista o sansa pentru voi.


dar dc duminica e un arbitraj corect si va batem atunci ce mai ziceti??????? cine o sa mai fie de vina ????


Stai linistit ca vor gasi prozaurienii astia ceva....doar e tipic pentru ei.

vlad1607
20th April 2005, 09:55
normal....atunci o sa fie de vina globalizarea,scurgerea inexorabila a timpului,caldura de la ecuator,situatia din Irak,gheata lui Niculescu,energiile negative din Cotroceni.....:(

cip_81
20th April 2005, 10:04
Pai, n-ai vazut ca anumite specimene isi pregatesc din timp terenul?O dau pe arbitrii, pe umblatul la jucatori...trebuie sa aiba niste alibiuri.Bineinteles, daca va castiga National (totusi, asta e poveste de adormit alpopi, paulici si altii ca ei) ne vor pune placa aia imbacsita "ati vazut daca nu sunteti ajutati de arbitrii?v-ati aratat adevarata valoare...fara arbitrii nu puteti castiga bla, bla, bla".Asta e tactica frustratilor...se poate verifica si din arhiva.

vlad1607
20th April 2005, 10:06
parca am mai vazut filmul asta....da e unul de slaba factura.....

Ayrton
20th April 2005, 10:22
Mai baieti, haideti sa terminam discutiile cu fanii lu' Berbecali, ca se baga si ei pe aicica musca in ... stiu ei ce, probabil se plictisesc din lipsa de ocupatie... sa-i lasam sa se bucure si ei deocamdata, ca au suferit mult in ultimii ani, si si-au ros copitele de oftica pana la os... asa ca zic sa-i ignoram...

Iar referitor la fanii oponentilor nostri de duminca, eu personal o sa ignor boii batrani, si o sa discut doar cu oamneii cu care poti purta o discutie bazata pe argumente, asa precum Miril (respect!).

vlad1607
20th April 2005, 10:25
eu unul de ieri am renuntat la a mai dialoga cu bancarul..e greu sa vorbesti cu peretele

miril
20th April 2005, 11:21
Personal. daca veti castiga pe merit nu imi mai ramane decat sa va spun felicitari, daca nu...nu. Sa castige cei mai buni pe teren!

irriducibile_01
20th April 2005, 12:38
salutare ! ata vreau sa spun : BANCARUL mi se pare un personaj din procesele staliniste . desigur locul sau era printre procurorii comunisti !

pashpa
20th April 2005, 12:59
e timpul ca dinamo sa piarda niste puncte. :degete: Dinamo

miril
20th April 2005, 13:05
Inreductibilule, sa nu exageram. Bancaru este un suporter care-si iubeste echipa si o apara in toate imprejurarile. Stalinisti poti gasi in alta parte. Noi ne ocupam de sistemul financiar, in cel mai bun caz, si nu de procurori.

irriducibile_01
20th April 2005, 13:12
si comunishtii ishi iubeau sistemul ! de aceea ii acuzau si judecau pe cei care aveau alte opinii numai pe baza unor presupuneri , nu pe dovezi concrete !

pashpa
20th April 2005, 13:13
national da-le la ochi cainilor :ciocan:

R. O`Sullivan
20th April 2005, 13:32
Ehe... Un meci interesant tare...
Sunt curios ce ar zice lumea daca Dinamo ar castiga, doar asa, pentru a dovedi ca ``se poate si fara arbitru``
Oricum, dupa meciul de la Alba Iulia, Nationalul nu mai e victima colaterala pe care o vedeau toti... Au primit compensatia:D

vlad1607
20th April 2005, 13:32
pashpa am inteles de la primul post ideea ta..acum cauta-ne in alta parte :evil:

pashpa
20th April 2005, 13:39
vlad1607 lasa-neeee un picutz, vreau sa-mi exprim si io parerea despre acest meci,doar de asta exista forum sa zicem si noi cate ceva.ia-te de mana cu mortu si poate ne parasiti.Nu va vrem :degete: :degete: :degete: :degete: :degete: :degete:

vlad1607
20th April 2005, 13:45
domnule pashpa eu ti-am zis doar ca e suficient sa-ti exprim ideea intr-un singur post...nu crezi ca e plictisitor sa citesti aceeasi idee in 2,3,4 posturi?

pashpa
20th April 2005, 13:52
nu nu cred :drak: .tu ai incercat sa faci niste aliante pe aici si sa complotati impotriva noastra a stelistilor,asa ca sa-ti intre bine in cap ca n-ai sa reusesti.inca o data mai spun:"National rupe-i" paaaaaaaa vlad

irriducibile_01
20th April 2005, 13:56
e normal ca shi suporterii sa aiba un limbaj shi comportament asemanator cu ceea ce vad la conducatorii cluburilor favorite (incitare la violentza , la ura rasiala - vezi afirmatziile lui gigi becali)

vlad1607
20th April 2005, 13:59
ce aliante mai esti nebun?????? ai in cap doar SF-uri????????? dc nu esti in stare sa intelegi ce ti-am zis mai sus si anume ca nu are rost sa te repeti atunci sa fi sanatos.Ce aliante ma pe net??? :happy hai ca esti penibil :happy...auzi la el...aliante online :happy da pt ce crede mintea ta luminata ca as fi incercat asa ceva desi nu e nimic mai fals :happy ???? esti dus baiete...dussssssssssssssss :evil:

pashpa
20th April 2005, 14:05
da cu mortu ce ai incercat mei????si pt irrudicibile sa stii nu are leg conducatorul unuiu club cu suporterii.asa ca lasa-ne.fac ceva pe gigi becali."Am avut si vom avea mereu............................................. ....lu rapid"sa fiiti sanatosi

vlad1607
20th April 2005, 14:08
bai tu scrii de la Socola? mortu incepuse tare adica folosea expresii si cuvinte care ar fi dus sigur catre un BAN si l-am avertizat=sfatuit prieteneste sa o lase mai moale ca sa nu fie banat!
Ma da si tu detii "adevarul suprem" ? :(

pashpa
20th April 2005, 14:12
da oare tu esti cel mai infocat suporter al lui Dinamo?????????Tre sa plangi daca se aduc ofense echipei????????????

vlad1607
20th April 2005, 14:14
iar raspunzi pe langa....esti plictisitor.nu se poate purta un dialog normal cu tine....pacat..:(

FORZA NOI ! FORZA CAINII ! :D

irriducibile_01
20th April 2005, 14:15
draga pashpa cand m-am referit la suporteri nu m-am gandit la SUPORTERII ADEVARTZI CU DECENTZA SHI BUN SIMTZ SHI CUNOSCATORI AI FENOMENULUI ! dupa limbajul tau se pare ca te incadrezi in categoria la care faceam referire mai sus (asa ca lasa-ne.fac ceva pe gigi becali."Am avut si vom avea mereu............................................. ....lu rapid"sa fiiti sanatosi) . nu il suportzi pe gigi dar vorbeshti la fel ca el . care este lucrul bun de aici ?

pashpa
20th April 2005, 14:16
cum zici tu vlad.saltare

pashpa
20th April 2005, 14:21
bai aparatori ai limbii.eu nu intru aici sa scriu poezii si basme.Auzi vlad da nu cumva ii zicei tu lu mortu sa va luati de stelisti????????sa-i ironizati ba bla.....contreaza-ma!!!!!!!!

vlad1607
20th April 2005, 14:29
iti repet poate intelegi : "mortu incepuse tare adica folosea expresii si cuvinte care ar fi dus sigur catre un BAN si l-am avertizat=sfatuit prieteneste sa o lase mai moale ca sa nu fie banat!" ceea ce inseamna sa fie mai fin in exprimare in ironii !!!!
Chiar nu se poate purta un dialog civilizat cu tine?? cum adica "contreaza-ma" ??tu de asta ai intrat pe OLS ca sa te certi ca la piatza???? o zi buna in continuare.

SEMPRE FORZA DINAMO !

pashpa
20th April 2005, 14:34
las stii tu mai bine.mc la fel.paaaaaaaaaa

pashpa
20th April 2005, 14:37
sper sa vad un meci frumos si corect.chiar trebuie interventii........?

Ayrton
20th April 2005, 15:13
Noi ne ocupam de sistemul financiar.

Te referi la suporteri sau la echipa (jucatori+conducatori)???

mortu
20th April 2005, 15:54
:degete: ma pashpa :degete: ce e cu tine de la ce te-ai luat oricum esty si tu cam la vale si steaua ta mai :degete: :degete: mai termino cu aberatii ca ti-a zis ca esty cam dus :degete: si ca scrii de la scoala :degete: te felicit VLAD :ok: hai pa ca se termina ora :ok:

pashpa
20th April 2005, 16:04
mortu nici tu nu intelegi ca ma plictisiti?????????????

mortu
20th April 2005, 16:06
intra si tu la formula 1 ca aici e cam greu poate gasesti intelectuali si mai cunoscatori in domeniu in care esty tu priceput

pashpa
20th April 2005, 16:10
mc pt invitatie.la revedere.si mai lasa-ne o leak

mortu
20th April 2005, 16:13
ok te astept pe f 1 ca avem alelasi favorit si poate ne intelegem

pashpa
20th April 2005, 16:31
mah da pe formula 1 nu mai intra nimeni

mortu
20th April 2005, 16:34
hai ca mai intru eu si cu umbra mea si suntem 3 trebuie mai mult.

pashpa
20th April 2005, 16:35
interesant!!!!!!!!!!!esti simpatic

mortu
20th April 2005, 16:40
si tu te simpatizez nebunule

miril
20th April 2005, 16:57
Ayrton, incercam sa punem mana de la mana...

pashpa
20th April 2005, 17:00
si iese ceva?????????

Sasuke Uchiha
20th April 2005, 17:04
victorie pt national :evil:
2-1

pashpa
20th April 2005, 17:05
speram sa fie cum zici tu.

Sasuke Uchiha
20th April 2005, 17:08
eu nu sper..stiu :D

pashpa
20th April 2005, 17:14
si eu sunt de parere ca dinamo nu va castiga acest meci.national tre sa-si ia revansa dupa cupa.poate ii rezolva pe caini

cip_81
20th April 2005, 17:25
Iata o dovada la stelistii astia cat de frustrati, complexati, disperati si cat ii <beep> pe ei de grija altora.In timp ce pe topicul dedicat partidei dintre stiaua si Fc Arges discutiile se poarta numai intre stelisti si pitesteni (nici nu cred ca sunt mai mult de 2-3 interventii ale unor sustinatori ai altor echipe)..unde este vorba de Dinamo, hop si ei ca musca la **** (nu ca m-ar mira, doar la ei se manifesta cel mai bine efectul de turma).Asa ca, "dragi" stelisti, nu imi ramane decat sa va trimit la proverbe (sunt nevoit sa repet)...lenesul moare de drum lung iar prostul de grija altuia.

pashpa
20th April 2005, 17:34
Iata o dovada la stelistii astia cat de frustrati, complexati, disperati si cat ii <beep> pe ei de grija altora.In timp ce pe topicul dedicat partidei dintre stiaua si Fc Arges discutiile se poarta numai intre stelisti si pitesteni (nici nu cred ca sunt mai mult de 2-3 interventii ale unor sustinatori ai altor echipe), aici au venit si ei sa se bage ca musca-n ****.Asa ca, "dragi" stelisti, nu imi ramane decat sa va trimit la proverbe (sunt nevoit sa repet)...lenesul moare de drum lung iar prostul de grija altuia.
:rosu: mah cip te afli pe un forum deschis suporterilor cu discutii pe diferite teme accesibile orcarui fan indiferent de echipa preferata,asa ca nu te inteleg pe tine ce treaba ai tu pe aici de urmaresti ce fani vorbesc pe acest meci???????????Ce draq.Lasane putin si mai bine vezi ca ti s-a incalzit apa uitata pe aragaz :drak:

Sasuke Uchiha
20th April 2005, 17:40
frustati,complexati si disperati sunt dinamovisti,ca recunosc ca sunt varza
aici fiecare comenteaza pe toate subiectele si isi exprima parerea,nu tre' sa tin cu dimano ca sa scriu despre ei :rosu:

pashpa
20th April 2005, 17:44
perfect adevarat .10 puncte valiente,ti le dau cu cea mai mare placere

Bancaru
20th April 2005, 17:48
Eh.... am stat si am citit si iata, desi nu m-am mai bagat scandalul este in floare. Adevarul este ca atata timp cat eu imi apar echipa, iar de data asta am si 100% dreptate, unii se trezesc sa muste lantul. Avea dreptate cine a zis ca adevarul supara. Si apoi cati hoti recunosc ca sunt hoti? Poate aia care sunt si beti. Carevasazica in "nemernicia lui, ca un caine turbat" Vlad a avut un moment de betie a ratiunii, provocat de calificarea echipei sale intr-o cupa europeana (nu cred ca se mai indoieste nimeni) si a spus nu ca au furat, dar ca au asistat neputinciosi la figuratia oferita de Serea. Sau nevolnici...
@Ayrton, cam ai dreptate ca nu poti sa stai la palavre cu boii batrani. E normal. Conflictul dintre generatii. Dar tu, mai tanar fiind, lasa de la tine. Stiu ca-ti fierbe sangele in vine cand vezi rosu (alb), desi din cate stiu eu numai la tauri se pare ca are efect. Lasa ca-ti trece. Te iei cu altele, cu pascutul si uiti.
"Ireductibilus" tu cine esti? Stalinist? Eu sunt stalinist? Cred ca ai auzit in casa la tine cuvantul asta si acum, crezand ca e interesant, il folosesti si pe forum. Succes. Iti mai dau un "hint": STAHANOVIST. Pun pariu ca nu stiai ce este. Hai, fuguta si pune-te pe tocit. In 3 zile l-ai invatat si il poti folosi. Trag Nadejdea ca nu o sa te mai obosesti sa inveti si altceva. Oricum, iti ajunge.
@Popa, eu zic sa nu te mai razi atat ca s-ar putea sa iti dai seama ca DInamo poate lua campionatul. As fi tare mahnit, dar eu nu stiu unde o sa mai piarda Dinamo, incepand cu etapa 22. Poate fac o miscare de asi ai mistificarii(!) si va lasa fara titlu. Noi am patit-o. Nu ai vazut ce mai bo(r)ceau ca a pierdut (retrogradat) Craiova. L-a apucat pe Netoiu dragostea de praz.
In rest sper sa castigam. Se lamenta UN TANAR pe aici ca daca noi vom castiga vom spune ca s-a vazut ca fara arbitru... bla, bla, bla. Eu dau in scris ca daca meciul o sa fie in limitele bunului simt voi accepta fair rezultatul fara comentarii de prisos.
Astept replica.

bob
20th April 2005, 17:56
sa fie cum zici tu! ziceai ceva de jucatori dati gaj la national?

Bancaru
20th April 2005, 18:07
Ziceam? Ia vezi! Daca am scris insemna ca ziceam.

irriducibile_01
20th April 2005, 18:09
draga bancare "stahanovist" nu intra in discutzia noastra , ca n-am mai vazut de mult persoane de acest tip , deshi in tzara asta ar cam fi nevoie ... in ceea ce priveste faptul ca tu ai 100 % dreptate si mai detzii si adevarul suprem , ar trebui sa fi de mult in lumea sfintzilor ....

miril
20th April 2005, 18:16
Stii, el nu se considera...ireductibil, precum...

irriducibile_01
20th April 2005, 18:27
intotdeauna e mai ushor sa critici ceea ce fac unii (FAPTE) decat sa treci la actziune !

vitalie_killer
20th April 2005, 18:28
Domnilor borcanari, dar ati uitat cate meciuri a vandut FC National la sfarsitul campionatului precedent(Bacau, Gloria(blat reciproc-cate 3 puncte fiecare), STEAUA, Arges, Petrolul, Oradea s.a.)? Cum mai puteti vorbi de blaturi? Cine a cumparat arbitrul la Alba-Iulia(poate Dinamo, poate Steaua, poate Rapid, sau poate Craiova?). Nu, se pare ca Ben Laden, ca sa se amuzeze putin de aPullum.

P.S. Poate fuzionati cu Apullum? Ati avea si suporteri (oricum mai mult de 3-4 sute), si denumirea ar corespunde mai bine echipei (de exemplu FC NatioPulum).

miril
20th April 2005, 18:29
Deh, nu toata lumea-i Borcea. Asta trece imediat la actiune. De preferat, actioneaza Serea, pardon, seara. Sa nu se vada!

irriducibile_01
20th April 2005, 18:33
cand ma refeream la actziune era vorba de implicare in fenomen ... nu a sta pe margine spargand semintze si dand cu parerea !

miril
20th April 2005, 18:34
O iei...denumirea, in serios? Mar refer la sensul propriu al cuvantului. Vad ca tanjesti dupa...schimbare. A denumirii, bineinteles! In rest, calitatea a fost primordiala cantitatii. Ar trebui sa-i bucure pe dinamovisti, daca ar fi sa-l creditam pe Andone.
Pai mai implicat in...fenomen ca Borcea, chiar ca n-am vazut. Ba stai ca mint.
Netoiu, iti spune ceva?

pashpa
20th April 2005, 18:38
Cu suporteri sau fara ei Nationalul oricum arata frumos asa ca vitalie killer chiar nu inteleg ce ai cu ei.Sa nu uitam ca era sa ia si campinatul.A avut si cred ca o sa aiba in continuare lot valoros.Dar ii au pe celebrii Los Platanos.
Mah da tu nu ai pe Zimbru Chisinau sau Serif Tiraspol acasa???
Ce-ti trebuie tie sa tii cui termiinatii aia???Alta echipa nu ai gasit??????Hai saltare!!!

irriducibile_01
20th April 2005, 18:40
eu unul cel putzin sunt implicat in fenomen , asha ca cel putzin shtiu despre ce vorbesc . shi ma chinui cat pot sa schimb mentalitatzile .

pashpa
20th April 2005, 18:44
?????????????????????????????????????????????????? ??

Bancaru
20th April 2005, 18:57
Iriduc... ma rog, aici e un forum, nu un santier. Stiu ca urmaresti si acum cu drag SALUTARI DE LA AGIGEA si BUMBESTI LIVEZENI - RASUNA VALEA, dar eu nu pot decat sa-mi dau cu parerea. Seminte nu sparg. De felul meu sunt un om civilizat. Nu las mizerie in urma mea. De nici un fel. Vad ca esti foarte posesiv, atribut specific unei categorii de persoane "de-a gata!". Asta daca ma intelegi. DISCUTIA NOASTRA. Pastreaz-o baiete, daca e a ta. Nimeni nu iti ia discutia. Mai ales cand spui ce spui. Cat despre sfinti, eu nu sunt genul. Stii ca pana la DUmnezeu te mananca sfintii, iar mie nu imi sta in caracter. Si inca ceva: BUN VENIT! Stiam ca o sa vii!
Vitalie, vezi ca ai uitat de meciul cu Otelul. A! Si ai mai uitat ceva. Am vandut nu am fost JEFUITI. Nu ne-am ales cu nimic. Asta e mai grav.
Ce ar fi sa fuzionam cu voi (Doamne fereste!) Se pare ca si pe voi v-au parasit suporterii. Motivele difera, dar... Nu vad o mare diferenta intre 400 si 2000. Sa fim seriosi. Daca suntem mai inimosi va dovedim. Si suntem.

irriducibile_01
20th April 2005, 19:01
nu te intzeleg dragul meu ! asta ca sa te potzi crede un geniu !

Bancaru
20th April 2005, 19:18
Sa stii ca nu prostii nu ii inteleg pe geniali. Si nu cred ca avem motiv sa ne dragalim. Mie imi plac femeile. Nu ca am ceva impotriva voastra.

irriducibile_01
20th April 2005, 19:32
eshti tare plin de subtilitatzi ! ma rog , am incercat sa fiu amabil cu tine ... dar se vede ca nu e reciproca actziunea . asta e ! si pentru cultura ta generala : nu sunt homosexual , daca la asta te gandeai !

vlad1607
20th April 2005, 19:35
sa speram ca va fi stadionul invadat de caini rosii si vom obtine o victorie clara care sa inchida gura amatorilor de croncaneala inutila....sa auzim numai de bine .....

pashpa
20th April 2005, 19:36
k,vlad.asa sa fie.te-am salutat.

mortu
20th April 2005, 19:45
de ce pleci ma pashpa au inceput sa te faca astya iara iara te oftici

vlad1607
20th April 2005, 19:46
exact asa sa fie atunci :P :D bye

irriducibile_01
20th April 2005, 19:48
eu zic sa vorbim dupa ce se termina meciul ! mult succes ambelor echipe ! cel mai bun sa invinga !

pashpa
20th April 2005, 19:48
mortule da mai mult mah?????????cand icetezi ???vezi ca a zis alpi numai "lucruri frumoase" despre tine

be@
20th April 2005, 19:52
M-am saturat de atata cearta !
E simplu! Voi ne-ati scos din Cupa,noi ne vom lua revansa si va vom scoate din cursa pentru titlu !Si fara sa fim ajutati de arbitru! Sic! Nu de alta,dar stiti voi cantecul:
"Liga Campionilor,ooooo
Interzisa cainilor,ooooo" :happy :happy :happy

mortu
20th April 2005, 19:52
zi si mie unde a zis alpi frumos despre mine zi la care meci si pagina si ma lasama nu mai scrie la adresa mea mai terminatule

mortu
20th April 2005, 19:56
mai terminatilor mai nationalistilor ca in vreo 3 ani nu se mai aude nimic de voi va desfintati obositilor sau sar putea de anul asta sa va ia CRAIOVA

pashpa
20th April 2005, 19:56
intra si tu pe la iuventus parca.si mai lasa gura mah DESEN

mortu
20th April 2005, 20:05
dar vat ca ne cunoastem mai alex dar esty un terminat

pashpa
20th April 2005, 20:08
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=249566#post249566
intra aici mai si citeste

Ayrton
20th April 2005, 20:17
@Ayrton, cam ai dreptate [...] Dar tu, mai tanar fiind, lasa de la tine.[...]
Astept replica.

Ti-am zis ca nu mai discut.
Ramane ca cel mai bun sa castige pe teren si gata.

Bancaru
20th April 2005, 20:53
eu zic sa vorbim dupa ce se termina meciul ! mult succes ambelor echipe ! cel mai bun sa invinga !

ECCE HOMMO! Sa nu ma intelegi gresit. Iar daca poti sa accepti un sfat, sincer, trebuie sa incepi cu tine cand vrei sa schimbi mentalitatea. Mie nu imi este rusina sa accept realitatile. Nu pot sa mi le asum pentru ca nu am nici o vina de care sa stiu.
Ayrton, zici ca nu mai zici dar tot zici.

irriducibile_01
20th April 2005, 21:00
tu faci acest lucru d-le Bancar ? ca dupa ce vad ca postezi , cum acuzi ca unii sunt vandutzi , altzii cumparatzi , totzi blatuitzi , fara sa aduci nici cea mai mica dovada palpabila in sprijinul afirmatziilor , sigur ca tzi-ar fi placut sa traieshti in perioada stalinista !

vlad1607
20th April 2005, 21:03
pai are inca ramasite neuronale din acea perioada

Bancaru
20th April 2005, 21:54
Mi-ar placea sa fiu un dictator. Ce as mai pune biciul pe unii. Biciul lui Dumnezeu, desigur. Vlade, spre deosebire de tine care mai ai doar 2, ca sa nu se plictiseasca. Doi neuroni.
Dar cine sunt eu mai, iridu... ma rog? De ce trebuie sa aduc EU dovezile. Remarci de genul asta nu fac decat sa-mi intareasca (sic!) convingerea ca te crezi peste, dar muuuult peste, prostimea care se uita la meciuri. Numai pe idiotul de Dumitru Dragomir l-am mai auzit cerand dovezi. Ma lasi cu rahaturi de genul asta? E chiar jenant. Mai bine spune-ne ceva despre regulament si fanioane, fluierul (piciorului) in gura (ca si pumnul).

irriducibile_01
20th April 2005, 21:59
asta e un principiu care se aplica in lumea civilizata catre care tindem ! acela de a nu lansa acuzatzii la adresa nimanui fara a aduce dovezi in sprijinul lor , dar se pare ca tu nu ai auzit de acest principiu !

vlad1607
20th April 2005, 22:14
vizionarule:P ia zi cu ce sunt imbracat,ce masina am,....ce mancare imi place...lasa-nee bancare ca de vreo 3 zile esti incoerent in tot ce zici..cand noi am spus ca a fost o rusine de arbitraj tu ai continuat sa perorezi ca un turbat .....ai inceput sa vezi magarii acolo unde nu sunt ! Iti place probabil sa ataci....e un hobby? LASA-ne ATOTSTIUTORULE pe noi in pace astia pe care-i consideri "exemplare" "Boi" si "nesimtiti" sa traim in continuare cu iubirea noastra pt DINAMO ! esti penibil da la modul profesionist !
Seara buna domnilr(inclusiv Bancarul) si sa auzim numai de bine.
Sempre Forza Cainii ! :D

miril
20th April 2005, 22:16
Acest principiu este valabil intr-o societate libera, democratica. In Romania, mai ales in domeniul fotbalului, relatiile clientelare de Cooperativa fac ca o mana sa spele pe alta. Lucrurile se pot judeca ca si intr-un viol sub amenintare, in care nu sunt "urme vizibile". Atunci credibilitatea marturiilor si logica inlantuiriii faptelor pot duce la un verdict. Daca o mana nu ar fi spalat pe alta am fi avut o alta decizie in cazul Serea.
Asta este dovada.

irriducibile_01
20th April 2005, 22:19
ai dreptate Vlad ! acum a trecut de la stadiul de sfant la cel de vizionar ! probabil ca shtie si ce am mancat astazi la pranz !

Bancaru
20th April 2005, 23:18
Adevarul este ca vorbeam despre viziunile mele si despre cum sunteti voi imbracati. Desi pare greu de crezut, mintea va duce prea departe. Vlade, eu nu a spus ca nu ai recunoscut ca e penibil arbitrajul. Eu am spus ca tu, si multi alti dinamovisti, nu vreti sa recunosteti ca Serea a gresit pentru ca a fost mituit de catre cineva de la Dinamo. Daca recunosteai treaba asta nu ma aveam ce sa discutam. Pentru mine este inadmisibil sa accept ca un arbitru poate sa calce o echipa in picioare din greseala sau neatentie. Nu pot eu sa accept asta. Pot sa cred ca dai un om afara aiurea, ca mai poti sa dai si un penalty in plus, tot aiurea. Dar sa faci ce a facut ala e mult prea mult. De ce e greu de crezut ca Borcea, Netoiu si Badea (undercover, zis si Cercetasul cu fundul jos care sterge si urmele) au apucaturi de genul asta? Apoi nu vad legatura dintre situatia Nationalului, care vinde ca sa traiasca, inclusiv meciuri, si situatia voastra care cumparati (elegant spus). Cumparati tot ce se poate: meciuri, arbitri, jucatori, antrenori, etc. Haideti sa facem noi sondaje ca sa vedem daca am dreptate. Daca nu iesiti peste tot in minoritate (sau majoritate, depinde cum pui problema) eu ma inclin si imi cer scuze. Daca aveti o umbra de bun simt, in sinea vostra stiti ca am dreptate. Diferenta este ca eu am recunoscut mereu cand Nationalul a gresit. In schimb, pentru voi, ultimul argument suprem a fost faptul ca Nationalul ar fi cumparat arbitrul la meciul cu Apullum? Cat de tampit poti sa fii ca sa cumperi un arbitru, tu aflat intr-un scandal de arbitraj? Te bati cu pumnul in piept ca esti furat, in schimb te pui "pe bune" cu fluierasul. Cum naiba poate cineva sa creada asa ceva. Macar tineti gura inchisa. O fi Gino in multe feluri, dar prost nu e. Sa fiti voi sanatosi!

irriducibile_01
20th April 2005, 23:26
"Eu am spus ca tu, si multi alti dinamovisti, nu vreti sa recunosteti ca Serea a gresit pentru ca a fost mituit de catre cineva de la Dinamo. Daca recunosteai treaba asta nu ma aveam ce sa discutam. Pentru mine este inadmisibil sa accept ca un arbitru poate sa calce o echipa in picioare din greseala sau neatentie."
ASTA SPUNE TOTUL , DAR TOTUL , DESPRE MODUL TAU DE GANDIRE !
ACUM M-AM LAMURIT CE VREI DE FAPT : SA TZI SE DEA DREPTATE INTR-O BANUIALA DE A TA ! HALAL SA-TZI FIE SHI DOAMNE FERESHTE SA AJUNGI VREODATA INTR-O SITUATZIA ASEMANATOARE CU CEA A LUI SEREA (nu ii iau apararea pt. arbitrajul penibil prestat ; dar sa fi acuzat ca ai luat bani fara dovezi , e prea de tot) ! ATUNCI AI SA-TZI DORESHTI SA TE CREADA LUMEA PE CUVANT !

Bancaru
20th April 2005, 23:30
Eu am spus mai mult decat (cica) ai citat tu acolo. Tu vei ramane ingladat in gandirea ta eu raman cu parerile mele. Nu pot sa te fac eu sa intelegi. Si probabil nimeni. Trist este ca oameni ca tine castiga in lumea noastra. Esti... dinamovist.
SEREA BUNA!

irriducibile_01
20th April 2005, 23:38
tocmai asta e problema in tzara asta : cel acuzat (in mod subiectiv) trebuie sa aduca dovezi ca nu este vinovat si nu cel care acuza !

Bancaru
20th April 2005, 23:39
Serea buna!

miril
20th April 2005, 23:41
Nu este banuiala personala a lui Bancaru, este banuiala majoritatii, o mare parte a suporterilor nedinamovisti, impotriva minoritatii, marea majoritate a suporterilor dinamovisti. Serea nu este tampit sa greseasca fara sa se fi asigurat ca iese cu ceva, in afara de o suspendare drastica, in aparenta. Gresesti din...greseala o data, dar de trei ori si grosolan? Consecinta, arbitrul meciului Rapid-National a fost suspendat si trimis in C pentru o situatie de fifty-fifty, Serea a patit acelasi lucru pentru trei greseli pe care si un copil de clasa intaia le vedea. Hai sa lasam discutia...ireductibila. Voi o tine pe a vostra si noi pe a noastra.

irriducibile_01
20th April 2005, 23:55
wrong Miril ! pedeapsa nu a fost acceiashi ! Balaj a fost trimis sa arbitreze 1 meci la div.C . atat.
Serea a fost exclus de pe lista F.I.F.A. , a fost exclus din lotul natzional de arbitri shi retrogradat la div.C .
tzi se pare ca pedeapsa e acceiashi ?
daca prin absurd , Serea , va mai fi reprimit vreodata in lotul natzional , in ceea ce priveshte lista F.I.F.A. sa shtii ca shi-a luat adio de la ea ! shi crede-ma pe cuvant a pierdut mai mult decat crede Bancaru ca ar fi primit de la Dinamo .

uti2102
21st April 2005, 00:12
Mai baieti, haideti sa terminam discutiile cu fanii lu' Berbecali, ca se baga si ei pe aicica musca in ... stiu ei ce, probabil se plictisesc din lipsa de ocupatie... sa-i lasam sa se bucure si ei deocamdata, ca au suferit mult in ultimii ani, si si-au ros copitele de oftica pana la os... asa ca zic sa-i ignoram...

Ce faci domne', ai ieshit de la reanimare ?! Ce-tzi mai face orificiul perforat de tortze ?! Macar potzi sa stai pe scaun cand ne scrii ?! :drak:

miril
21st April 2005, 00:44
Daca este asa, am gresit.

irriducibile_01
21st April 2005, 03:11
Miril ia pune in balantza , pe un taler vreo 5 mii de $ sau hai sa zicem 10 (deshi mi se pare o suma enorma pt. a facilita accesul intr-o finala pe care nu shti daca o va shi cashtiga Dinamo) , iar pe celalalt deplasari in strainatate (transport , cazare , masa asigurate de F.I.F.A. sau U.E.F.A.) plus baremul de meci care poate ajunge in functzie de meciul arbitrat si la 1500 de $ , plus renumele si respectul pe care il potzi capata daca eshti un arbitru valoros ! ai accepta prima oferta ?

miril
21st April 2005, 09:01
Eu pun in taler miza neparticiparii la cupele europene pentru un club care vrea sa se inscrie la bursa. Restul, pricepi tu, ca nu esti baiat prost.

cip_81
21st April 2005, 09:55
Bun, si un arbitru cat putea sa primeasca pentru a-si compromite definitiv cariera?

Ayrton
21st April 2005, 10:11
Ce faci domne', ai ieshit de la reanimare ?! Ce-tzi mai face orificiul perforat de tortze ?! Macar potzi sa stai pe scaun cand ne scrii ?! :drak:

Ce e poponica, te-ai trezit scriind? Despre ce aberezi? :lol:

Bancaru
21st April 2005, 11:17
Adevarul este ca se bat astia sa vina arbitrii romani sa oficieze. A trebuit sa se imbete arbitrii aia bielorusi lemn ca sa se mai duca romani sa arbitreze. Occidentalii nici nu stiu cu ce se mananca fotbalul in Romania. N-au nici cel mai mic habar de magariile care se fac.
Cred ca discutia se poate incheia aici, discutia pe aceasta tema, si vom vedea cine are dreptate in viitor. Eu cred ca eu, sau noi, in cazul in care nu sunt singurul care crede ca Serea a fost mituit. Oamenii din fotbal se vor mai plimba multi si bine in strainatate. In definitiv un ingust la bibilica se crede realizat in viata cu chestia asta. Partea proasta este ca nu ne vom mai plimba pe la cupe europene si pe la turnee finale. Mitica si Mircica insa vor fi acolo. Si multi alti licheni cu ei. TRAIASCA OAMENII DIN FOTBAL SI NOI PE LANGA EI. Toata presa arata cu degetul. Numai incapatanatii sustin contrariul din lipsa de probe.

vlad1607
21st April 2005, 13:32
[QUOTE=BancaruTrist este ca oameni ca tine castiga in lumea noastra. Esti... dinamovist.
[/QUOTE]
Bai sfantule,vizionarule atotstiutorule :P :evil: nu mai generaliza frate in halul asta ....generalizezi de parca nu ai avea pic de gandire...de parca ratiunea ar lipsi total.....cum poti)iti permiti) sa pui toti dinamvostii in aceeasi oala? :rosu:
"ALOOO Disceranamantul ! Va rog o portie tripla pt Bancarul ! Multumesc anticipat."

irriducibile_01
21st April 2005, 13:49
pai da , cam cat crezi ca ar fi putut sa primeasca pt. ca sa-shi compromita definitiv cariera ?

vlad1607
21st April 2005, 13:54
stai ca acuma ne zice ca nu e definitiv compromisa..sta pana la vara pe bara...prin C..si de la anu e iar "in paine"(ceea ce nu e chiar total exclus) .... si totusi Bancare cat zici tu ca ar accepta sErea ca sa se compromita ....ca sa-si incheie cariera?

irriducibile_01
21st April 2005, 14:01
da Vlade sunt sigur ca sta o sa zica ! dar el nu poate intzelege ca e foarte greu sa ajungi pe lista arbitrilor F.I.F.A. ca sa merite o "shpaga" de vreo 5-10 mii de $ sau euro (ca doar n-o zice ca a primit 1 milion de $) care sa-tzi inchida drumul catre realizarea in domeniu ! el nu poate intzelege ca pt. un arbitru cea mai mare realizare e sa ajunga sa arbitreze un meci la un C.M. sau C.E. , nu un 5-10 mii de $ pe care potzi sa-i faci praf intr-un an shi dupa aia sa te uitzi la altzii cum arbitreaza prin strainatate !

miril
21st April 2005, 14:08
Spune-mi cu ce se ocupa Serea, in afara de fotbal, si iti pot spune cam la ce favoruri se poate astepta. Nu este greu de imaginat. In plus, de la anul il vedem din nou printre "sperantele" arbitrajului romanesc. Un astfel de serviciu facut MI nu se va uita niciodata! Cu alte cuvinte, omul are un dosar bun.

vlad1607
21st April 2005, 14:09
nici pt 30 000 USD/EURO nu merita...ca mai mult de atat :happy .....

bancar100%
21st April 2005, 14:12
Iata un meci..cu scantei pe forum. Sper sa bata baietii nostrii macar cu 1-0. Lita nu va juca pentru cumul de cartonase galbene. Sa vedem cine arbitreaza! Cica nu mai sunt arbitrii ...disponibili. Parca vad ca-l pune pe Corpodean.
Iar in privinta "contrelor" de pe acest forum va spun un singur lucru: suporterii trebuie sa fie uniti impotriva Cooperativei si a ....jandarmilor. Iar duminica.... cel mai bun sa castige!

irriducibile_01
21st April 2005, 14:14
ma ,dar la voi totul se traduce in bani ? are un loc de munca care ii asigura strictul necesar lui shi familiei , lucreaza la firma unui prieten ( il plateshte bine , dupa cum a declarat chiar patronul ,chiar daca nu se duce pe la serviciu ) . plus ca a cashtigat destul de bine shi cat a fost jucator de fotbal la F.C.M. Bacau ! arbitrajul era pentru el un mod de afirmare ! nu cred ca shi-a dorit sa dea cu piciorul la o cariera pe plan interntzional pt. o "atentzie" din partea lui Dinamo !

miril
21st April 2005, 14:14
Vlad, nu este vorba de bani ci de servicii pentru el si familia lui. Cum crezi tu oare ca sistemul comunst a reusit sa subjuge o natiune intrega. Rapspunsul, prin introducerea, printre altele, a unui sistem clientelar. Ar fi bine sa intelegeti ca trebuie sa scapati, spre binele vostru si demnitatea echipei de acesti indivizi dependenti inca de gandirea cooperatista. Si voi nu sunteti singurul club care are astfel de indivizi, numai ca s-au adunati mai multi la voi, datorita blazonului clubului.

vlad1607
21st April 2005, 14:20
si ce servicii ar merita sa se compromita total?????????? miril ti-am mai zis ca sunt anti-scursurile din conducere...dar nu e de ajuns normal....

irriducibile_01
21st April 2005, 14:27
pai tocmai asta nu se vrea a se intzelege : SEREA E COMPROMIS TOTAL ! merita oare sa faca asha ceva pt. o suma cand avea tot viitorul inainte ?
shi cu asta am inchis subiectul ca vad ca e greu sa ma fac intzeles .
ii las pe cei convinshi ca Serea a luat mita sa creada asta in continuare ca sha se simt IMPLINITZI !
oricum e greu sa schimbi mentalitatzile in Romania , tzara unde cel acuzat trebuie sa aduca dovezi care sa-l disculpe , shi nu cel care acuza !

vlad1607
21st April 2005, 14:37
plus ca e si stelist convins :P :happy :P

cip_81
21st April 2005, 15:06
Asa e la noi, se pleaca intotdeauna de la prezumtia de vinovatie.Pai, Serea are 35 de ani, deci mai avea de arbitrat inca vreo 10 ani la un nivel inalt, iar in toti acesti ani putea sa castige de vreo 10 ori mai mult (ma refer doar la partea materiala, nu mai pun in discutie si alte facilitati) decat presupusa suma primita de la Dinamo.Incercati sa puneti si astefel problema, sau cer prea mult de la unii care lasa senzatia ca ar gandi cu orice altceva mai putin cu capul?

be@
21st April 2005, 15:14
cip,nu mai fa calcule degeaba despre cat ar fi castigat Serea in 10 ani la un nivel inalt,fiindca pun pariu ca la anul il vom vedea din nou arbitrand bine merci in div.A !Doar traim in Romania!

miril
21st April 2005, 15:15
Sa fim seriosi, compromis total!!! International, nici un arbitru roman nu a avut acces, de vreo cativa ani bun incoace. Respectivul va reveni cu drepturi depline peste un an si in anul urmator va promova, dupa arbitraje foarte bune, pe lista de arbitrii pentru UEFA si, daca totul va decurge cum trebuie, il vom vedea arbitrand, daca vom dobandi o alta reputatie, in tururile preliminare ale CL si UEFA, samd. Intre timp, va avea usile deschise pentru el si familia sa la serviciile clientelare oferite datorita bunei purtari. Sa va stimulez si mai mult imaginatia? Nu cred! Voi ganditi ca si cand ati fi trai intr-o societate deplin democratica si nu intr-o societate postcomunista cu apucaturi a la PSD si PRM. In principiu, imi pare bine ca dati dovada de un simt civic pentru dreptate, numai ca conducatorii echipei Dinamo sunt ancorati in metehne cooperatiste, ********oceausiste.. Intre ei si indivizi precum Ion Iliescu, Hrebenciuc, Cozmanca, WC Tudor, etc, nu este vreo diferenta, ei actionand, de fapt, dupa modelul celor mai sus numiti, la un nivel ceva mai joc.

Bancaru
21st April 2005, 15:18
La portia tripla de discernamant aduceti si doua tacamuri. Vine si Vlad. Vlade, daca ai spus ceva odata si ai scuipat acum nu te mai intoarce sa lingi. Stii si tu ca si mine ca suspendarea e pana la sfarsitul returului si chiar Craciunescu a balmajit-o cand cineva i-a spus ca peste 2 luni e iar pe teren. Nu am spus-o eu. Poate nu o sa fie. Dar ce ma intereseaza pe mine? Eu consider ca ar fi trebuit sa avem sanse egale la meciul retur al semifinalei. Oricat de furtunos incepea dinamo meciul si oricate bare ar fi avut. Daca se termina 0-0 iar dinamo avea 11 bare, ce ziceati? Pana la urma se joaca pe goluri. Si noi am avut cu Rapidul 4 ocazii uriase. Si? Pana si Piturca, pana la urma este un oficial al FRF, a spus ca a fost macelarie la meci. Daca nu era antrenorul nationalei spunea mai multe. Si multi ar stii ce sa spuna, dar nu vor sa o faca, pentru ca sunt o casta.
Chiar are unul dintre voi senzatia ca se va afla vreodata vreo proba? Pai in momentul ala se darama tot castelul lor (de nisip). Va fi cu adevarat revolutie. Ce punctul zero? Vax...
Legat de tarife ma astept sa-mi spui tu ceva. Esti acolo... Eu stiu tarifele pe care le fac oficialii publice.

vlad1607
21st April 2005, 15:35
Bancare la felul 2 si desert vad ca doresti sa comanzi acelasi lucru.
Sigur acest meci va spune f multe despre semifinala respectiva...totul e sa nu se faca greseli decisive in favoarea voastra sau a noastra....duminica vedem ce si cum....

SORENSEN
21st April 2005, 15:51
Cica DINAMO VA JUCA DOAR IN 11 JUCATORI ,poate asa se vor egaliza sansele :rolleyes:

2-2 :o: sa fie oare scoru' ? :D

Bancaru
21st April 2005, 16:20
Vlade, poti sa intinzi cu mine in farfurie (vezi cata onoare iti acord?).
Eu spun ca nu va spune multe despre semifinala. Indiferent cine castiga nu cred ca se poate spune ca semifinala trebuia castigata de unii sau de altii.
Eu nu am spus nici macar un moment ca noi trebuia sa castigam. Eu am spus ca fara ajutorul lui Serea PUTEAM sa castigam. Voi ati sustinut ca oricum castigati, pentru ca la 0-0 ati avut 2 bare. Si, asa cum am mai spus nu se vor face greseli decisive. Cred ca o sa tremure chilotii pe arbitru. Daca se fac greseli decisive, cred ca de data asta se lasa cu arestari. Sanchi...
Cat despre viitorul luminos al lui Serea, lasati-o mai moale. Numai irridu... ma rog mai poate sa creada asa ceva. Inafara nu ne baga nimeni in seama.

vlad1607
21st April 2005, 16:23
Bancare ce generos esti tu cand mananci pe factura :P :evil:
Bine macar ca iti amintesti ca pana la gol am avut si 2 bare !
ONTOPIC :"Atacantul dinamovist Adi Mihalcea a suferit o leziune fibrilară şi nu s-a antrenat īn ultimele zile. Un alt indisponibil īn lotul roş-albilor este Ionuţ Badea, suspendat pentru cumul de cartonaşe galbene. Un semn mare de īntrebare există şi īn dreptul lui Gabriel Tamaş, īncert şi el īn acest moment pentru partida cu bancarii"...Nasol.....:(

Cainele
21st April 2005, 16:38
bah dar aveti un umor grobian...
Vlade ...da-le ceva astora...ca tu sti cum ;)

Cainele
21st April 2005, 16:40
@Bancare: iar n-ai ce face...si iesi la polemici fara sens?
Deh asa e la pensie...tataitza iese la net -caffe si da din pensioara ceva...si ii mai trece timpul :D

Bancaru
21st April 2005, 16:43
Vlade, te-am lasat pe tine sa alegi menu-ul. Asa e civilizat, plus ca merg pe mana ta. Stii cum e mananci aici si mori acasa.
Dinamo putea sa dea presei un comunicat prin care se spune ca Mihalcea isi va amputa un picior iar Tamas creierul. Eu ce sa fac? Dinamo a dat un comunicat in care spunea ca "in principiu este de acord cu rejucarea partidei". Ambele echipe erau de acord. Dar ca sa nu se joace, nu a mai fost Kassai. Chelnerul.

Cainele
21st April 2005, 16:45
@Bancare: dar este ca te roade...te oftici...acum intre noi 2 sincer...iti bagi asha pe acasa unghia in gat si dai ochii peste capsor? uh? recunosti?

vlad1607
21st April 2005, 16:48
ti-am propus un fel de mancare care sigur iti place(cred ca ai si nevoie)...ti-am zis ca ar fi bun si la desert .
hai las-o in "papushoi" ca nu are rost...ai putintica rabdare pana duminica....o sa vedem atunci ce si cum..asta dc nu se pierde arbitrul sau nu joaca niste echipe mai mult sau mai putin decimate....in conditiile astea meciul o sa spuna f multe si sa fim seriosi...bancarii nu sunt peste DINAMO la ora asta...

miril
21st April 2005, 17:56
Vlade, nimeni nu a spus asta, la fel cum si reversul este la fel de valabil. Mai Caine, am facut noi ABC-ul fotbalului si nu ne-am mai bagat unghia in gat, de ce am face-o acum cand este vorba de furt? Cuvantul potrivit nu este invidie , ci o senzatie de tristete amestecata cu scarba. Si asta nu vis a vis de suporteri, ci de cei care se mai cred in Cooperativa. Si pentru ca sa arat ca incerc sa fiu obiectiv, nici Don Gino nu este strain de...CAP-ul fotbalului autohton.

vlad1607
21st April 2005, 17:57
reversul nu e chiar asa de valabil :P

Mihai
21st April 2005, 18:00
Mama ce discutii aprinse p-aci :D
Eu zic ca daca bate National, atunci o sa fie scandal mare, si bancarii au de ce sa se oftice, insa daca bate dinamo categoric (fara intreventie divina sau mai putin divina :D) atunci dinamovistii au demonstrat ce au avut de demonstrat :ok: