PDA

View Full Version : Ziua Mondială a Atletismului



tchibos
8th December 2006, 20:27
Ziua Mondială a Atletismului, la Constanța

La reuniunea Consiliului Federal al FRA, s-a stabilit calendarul competițional al sezonului intern și internațional 2007.

Primele concursuri importante care vor fi găzduite de Constanța sunt cele prilejuite de Ziua Mondială a Atletismului (juniori II și III), din data de 12 mai. Urmează, în perioada 19-20 mai, Campionatele Naționale Universitare și Concursul Național Cupa „Farul“ - Memorialul „Constantin Craiu“, rezervat secțiunilor seniori, tineret și juniori. În ambele competiții, atleții se vor întrece pe pista stadionului „Farul“.

În vară, pe 7 iulie, sportivii constănțeni vor lua parte la Maratonul „Mării Negre“, organizat la Mangalia, iar în toamnă, se va desfășura, tot pe litoral, Cupa Speranțelor Olimpice, pentru juniori II și III.


Sorin MIHALACHE

florin_symi
18th February 2007, 15:49
Ziua Mondială a Atletismului, la Constanța

La reuniunea Consiliului Federal al FRA, s-a stabilit calendarul competițional al sezonului intern și internațional 2007.

Primele concursuri importante care vor fi găzduite de Constanța sunt cele prilejuite de Ziua Mondială a Atletismului (juniori II și III), din data de 12 mai. Urmează, în perioada 19-20 mai, Campionatele Naționale Universitare și Concursul Național Cupa „Farul“ - Memorialul „Constantin Craiu“, rezervat secțiunilor seniori, tineret și juniori. În ambele competiții, atleții se vor întrece pe pista stadionului „Farul“.

În vară, pe 7 iulie, sportivii constănțeni vor lua parte la Maratonul „Mării Negre“, organizat la Mangalia, iar în toamnă, se va desfășura, tot pe litoral, Cupa Speranțelor Olimpice, pentru juniori II și III.


Sorin MIHALACHE


o sa alerg si eu la Ct pe 12 mai

ps. sunt junior II ultimul an!

am mai fost si anul trecut si a fost bine organizat dar cam bate vantul!!!

piifulica
25th June 2007, 13:25
la maratonul de pe 7 iulie, pot participa si amatori. Imi puteti spune si mie mai multe detalii despre maratonul de pe 7 iulie??(participanti, traseu)
MULTUMESC!!!

Cristian Tsakir
26th June 2007, 10:39
Salut,

As dori sa particip la Maratonul Marii Negre. Recent, am participat la maratonul DHL, pe care am reusit sa il parcurg in 4 ore 44 minute, fara probleme majore.

Nu stiu pe cine ar trebui sa contactez, daca am nevoie de adeverinta medicala pentru participare, unde ar fi startul si la ce ora.

Daca ma poate informa cineva. Multumesc,

Cristian
tel: 0740552345
email: cristiantsakiris@marathonrunner.com

ioanav88
29th June 2007, 18:04
am vazut un afis in mangalia, nu am retinut decat ca vizita medicala este obligatorie. promit sa ma interesez si sa revin cu informati :) sper sa nu fie prea tarziui

ioanav88
30th June 2007, 16:08
maratonul este pe 7 iulie, la ora 7.07. Startul se da din fata primariei Mangalia. Inscrierile se fac cu o zi inainte la Primaria Mangalia sau la nr. de telefon 0241752785. succes tuturor participantilor :D

miculrunner
1st July 2007, 09:59
super data ! super ora !!
07.07.07 07:07 ... nu mai trebuia decat sa se dea startul de pe strada 7, numarul 7 ... si sa se stranga exact 77 de concurenti :ok:
o informatie utila: directorul competitiei este dl. Johann Menning (acelasi care organizeaza si maratonul Transilvaniei : Sighisoara - Medias) -- conform afisului competitiei, poate fi contactat la nr. de telefon: 0746.396.802

singura observatie ar fi ca pe afis apare scris: ... EDITIA A-1-A ...
oricum, succes participantilor !
:yeah: