PDA

View Full Version : Etapa 21: CFR Cluj - Craiova



ADelPiero
17th April 2005, 22:05
Sambata, 23 aprilie 2005: CFR Cluj - Craiova, ora 17:00, Telesport
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Angelina Jolie
17th April 2005, 22:30
Bate CFR. FORZA CFR!!! Bagam Craiova in B!!! Ce onoare dom'le.

fia
17th April 2005, 22:48
Nu ami dau nici o sansa Craiovei.. deci victorie lejera pt CFR...

Paul
17th April 2005, 23:02
2 echipe care joaca prost

Intre 2 echipe care joaca prost , castiga gazdele.

PS. Clujul sta bine cu 27 p , nu este exclus sa faca un mic cadou oltenilor ...

Gonzo
17th April 2005, 23:06
hai ba nu mai abera... ce draq... auzi noi nu am facut nici un blat, am ramas si fara patron si tu vorbesti de cadouri... ca aia sunt si buni rau... au luat 3 puncte si au marcat intr-un singur meci cu apulum care sunt pe nicaieri... Craiova a jucat fotbal si poate sa invinga pe bune pe oricine...

Angelina Jolie
17th April 2005, 23:14
Am marcat si in meciul cu Bistrita. Daca nu esti informat nu abera.

Gonzo
18th April 2005, 02:10
si ce daca ati dat dat 3 goluri in 5 meciuri va face mai buni?

florynus
18th April 2005, 11:29
Meci de 1x2. La cat de prost joaca craiova totusi pot sa spun ca bate clujul :D

Angelina Jolie
18th April 2005, 12:57
Gonzo: Eu nu am zis nimic de buni sau rai. Am zis doar ca daca afirmi ceva despre o echipa, documenteaza-te inainte de a vorbi prostii.
De batut ii batem si pt ca sunt cu moralul la pamant. Eu nu cred ca mai spera cineva din echipa la salvare atata vreme cat au deplasari la Rapid, Dinamo, Timisoara si Bacau iar acasa mai au de jucat cu National si Brasov. Sper sa fie asa si sa castigam.

vlad1607
18th April 2005, 14:16
Asta chiar ca ultima sansa ca oltenilor....dc pierd in Ardeal atunci e clar ca se duc in Beee...o sa fie un meci disputat in ciuda ultmileor evenimente din Banie dar cred totusi ca,Clujul o sa castige desi forma aratata in ultimele meciuri slaba

mortu
18th April 2005, 15:11
forza craiova in BBBBBBBBBBBBBBBB stati asa ca nu e chiar asa cumparati voi locul de la cineva faceti voi vreo drujba ce mai amri sanse de la jiu petrosani sau o fuziune cu o echipa din bucuresti(sportu,national)

ce_bine_e
18th April 2005, 20:34
craiova isi va juca ultima carte.......daca poli bate farul si craiova papa bataie de la cluj, pot spune ca oltenii pica in B 100%

Catalanul
18th April 2005, 23:18
greu de crezut ca craiova va izbuti prima victorie din acest retur :rolleyes: clujul este o echipa greu de invins acasa... sunt sigur ca ardelenii vor invinge :cool:

Rechinul Ucigas
18th April 2005, 23:26
eu zic ca se termina 0-0 !!!!

ADelPiero
19th April 2005, 01:09
daca se joaca pe bune ... bate Clujul cu 2-0 ;)

deko
19th April 2005, 01:33
BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB-ul

Gonzo
19th April 2005, 01:34
daca se joaca pe bune ... bate Clujul cu 2-0 ;)
cum adica "daca se joaca pe bune?"

pai noi suntem dinamo, steaua, rapid,bistrita, arges, apulum sa facem blaturi? :rosu:

ai zis si tu asa din obisnuinta ca poate echipa cu care tii ti-a dat astfel de satisfactii...

tin sa te informez ca noi vom juca tot timpul pe bune /hello

ai tu altfel de informatii? sau nu ai somn si ai zis sa delirezi un pic pe forum?

baltazar
19th April 2005, 02:09
pt prima oara de cand a inceput returul am mers pe vitoria craiovei si nu stiu de ce sunt sigur ca castiga la cluj
eu zic un 0-2

ADelPiero
19th April 2005, 09:27
Gonzo:cool: , daca echipa mea nu juca pe bune ... acuma era in clasament langa Bistrita:) ...

p.s. ora mea de nani incepe de obicei, de la 02:30 incolo .. ;)

cuzmy
19th April 2005, 11:26
...simplu ca buna ziua. Craiova e retrogradata deja, iar CFR joaca ca prastia! Un x e echitabil!

HaoTic
19th April 2005, 13:00
Ar trebui delegat Corpodean la partida asta (care-i din Alba) sa-i faca putin pe olteni, asa cum stie el, acoperit de regulament. Sa vada si oltenii ce-am simtit noi.

Gonzo
19th April 2005, 14:40
pai crezi ca noi nu stim cum e ? poate nu stii dar noi am avut in ultimile 4 meciuri 4 goluri anulate :mda:

voi ati avut unu

vlad1607
19th April 2005, 14:49
au fost anulate pe bune?dc da..atunci iar vb aiurea...

Ayrton
19th April 2005, 15:03
Bafta clujeni!

Mihai
19th April 2005, 15:04
Bate clujul fara probleme! 2-0

Si sper sa nu uite arbitrul sa anuleze si un gol oltenilor ca vad ca e la moda :ok:

Gonzo
19th April 2005, 19:39
au fost anulate pe bune?dc da..atunci iar vb aiurea...

tu vorbesti aiurea ca nu stii ce inseamna sa te fure arbitrul... ca voua va da 2 penaltyuri pe meci...

din alea 4 nu spun ca toate au fost regulamentare dar 2 tot au fost... si si daca nu ar fi fost, toate fazele la limita le-au judecat in defavoarea noastra...

vlad1607
19th April 2005, 20:31
saracutzii de voi....o echipa formata din 4 Nesta 4 Ronaldinho si 2 Henry e la Craiova si uite ce necazuri pateste....DRUM BUN in Beeeee !

EDMOND_
19th April 2005, 21:03
Nu pot sa merg decat pe victoria echipei pe care o iubesc si alaturi de care am trait multe clipe frumoase. Sunt curios pe cine ne mai trimite Craciunescu ....

inter
19th April 2005, 21:24
Serea? ar fi in stare sa-i mai dea o sansa :D:D

Al Dracu
19th April 2005, 21:28
intere, corecteaza-i semnatura lui Gonzo ca ride motanul meu poliglot de ea! :D

An_DR_eI
20th April 2005, 09:38
Suntem iritati de infrangerea cu 4-0 din groapa. :rosu:
Asa ca o sa batem...... :yeah:
Craiova o sa pice....singura lor sansa e sportul sau national (fuziune) :no:
nu cred ca alte echipe din A vor vinde locul.

FORZA CFR !!! /hello
COMMANDO GRUIA !!! :evil:

ADelPiero
20th April 2005, 09:45
e corecta bre al drace :D nu te lua de el ... el are intotdeauna dreptate ;)

pashpa
20th April 2005, 14:56
oare a venit timpu sa ia si craiova un punct ceva?????????BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB BBBBBBBBBBBBB

dragosblue
20th April 2005, 15:20
Lasati la o parte antipatia pe care o aveti fata de Stiinta si recunoasteti ca in aceasta primavara a facut 3 meciuri bune.
Bate Craiova !

pashpa
20th April 2005, 15:24
eu zic ca cfru cu noile achizitii va bate craiova.iar stiinta va juca la anu la ora 11:00

mortu
20th April 2005, 15:31
au nu cred ca e normal ca o echipa asa de frumoasa si cu asemenea suporteri sa cada in b oricum sper sa se salveze de la retrogradare. dar din B in C
asa ca imi pare rau ducetiva ca ne-ai cam plictisit :rosu:

pashpa
20th April 2005, 15:34
fuziunea va salveaza sau banii pt a cumpara un loc ca echipa nu mai vad cum sa se salveze.niste jucatori terminati fizic dar mai ales psihic.BBBBBBBBBBBBBBBBB

mortu
20th April 2005, 15:42
au incercat ei ceva la meciul cu steaua dar erau terminati psihic ai dreptate pashpa

pashpa
20th April 2005, 18:20
Guso rămîne şi în “B”
Portarul bosniac al Ştiinţei este ferm hotărît să apere şi la matineu chiar şi pe jumătate din salariul actual. Narcis Ca de fiecare dată, Adnan Guso demonstrează că iubeşte Universitatea Craiova şi că este printre cele mai tari ractere din echipă.Chiar dacă devine jucător liber în momentul în care Staicu renunţă, Guso este hotărît să rămînă în Bănie şi pe bani mai puţini, dacă la Ştiinţa vor veni conducători serioşi care vor performanţă.

Gonzo
20th April 2005, 18:45
cam asa arata un dialog intre 2 moldoveni, dintre care unu' stelist si unu' dinamovist :happy

s-au unit comunistii impotriva studentilor..... pazea :happy

pashpa
20th April 2005, 18:52
Da,numai ca nu te vede nimeni.sau ai scris doar pt tine

roxana_cj
20th April 2005, 19:46
Oricum CFR castiga!

pashpa
20th April 2005, 19:48
asa e roxana cfr va lua toate punctele

roxana_cj
20th April 2005, 19:59
Normal! Si eu voi fi in galerie! :D

Gonzo
20th April 2005, 20:02
si eu :D

pashpa
20th April 2005, 20:05
la ce te mai duci Gonzo?Vei fi amarat cu siguranta.

roxana_cj
20th April 2005, 20:50
si eu :D
Cati veniti de la Craiova? Eu promit sa nu injur! Dar cei din galerie.... NU se stie! Ca i-ati tratat cam naspa cand au fost in tur la meci pe Oblemenco!

Gonzo
20th April 2005, 21:32
acum ca ma speriasi poate nu ma mai duc... mai bine te scot in Marty la o pizza si dupa aia mergem la mine sa impacam rivalitatea dintre galerii :D :D :D

Gigel Sportul
21st April 2005, 00:47
Bate CFR. FORZA CFR!!! Bagam Craiova in B!!! Ce onoare dom'le.

Craiova a picat deja, din pacate pentru fotbalul romanesc. Sper totusi sa bata si mai bifeze 3 puncte spre norma de 25; nu de alta, dar mi se pare la fel de normal ca intr-un sezon sa vina inapoi si sa mature niste neavenitzi sustinuti financiar de diversi parveniti, pe deasupra si evazionisti dovediti (si condamnati, ulterior si in mod stupid gratiati).

THE HUN
21st April 2005, 01:51
Craiova si Bistrita sunt echipele care nu au retrogradat niciodata de cand au promovat ,de anul viitor o sa ramana doar Bistrita celelalte doua nu le punem la socoteala pt.ca cangrenele alea nu au promovat niciodata ci au fost impuse in div. A.Oltenii ca sa nu retrogradeze trebuie sa evolueze fara greseala tot restul returului ce mi se pare cam greu de realizat in condtitiile in care sunt cam daramati psihic.La Cluj sa castige cine-i mai bun si merita.

roxana_cj
21st April 2005, 18:26
acum ca ma speriasi poate nu ma mai duc... mai bine te scot in Marty la o pizza si dupa aia mergem la mine sa impacam rivalitatea dintre galerii :D :D :DNu era de speriat! Era o simpla intrebare! Dar esti glumet! :D
Mergem in Marty in momentul in care vei striga un campionat intreg HAI CFR! :cool:

pashpa
21st April 2005, 18:38
frumos l-ai pus la punct roxana.Go CFR.Iar craiova in BBBBBBBBBBBBBB

vlad1607
21st April 2005, 18:42
la tine Gonzo? ai casa in Cluj :P ? sau vrei sa o iei peRoxanica de nevasta si sa o duci in Craiova? :D

pashpa
21st April 2005, 18:51
iiarta-l ca nu stie ce spune. A vazut ca numai are ce spune de craiova lui terminata si acum incearca sa castige cate ceva de pe aci.Succes ma gonzo :drak:

roxana_cj
21st April 2005, 19:25
Eu la Craiova? Hai mai Vladutz fi serios! Nu ma mut din Ardeal! Intreaba-ma si pe mine daca vreau sa merg! Raspunsul oricum e NU! Daca vrea sa bem o :bere: ... Cine stie!

pashpa
21st April 2005, 19:27
Da unde ai vrea sa bei berea????? Uite ar fi loc in Iasi:):):):):):):)

roxana_cj
21st April 2005, 19:31
Pai meciul e la Cluj! Doar n-o sa merg pana la Iasi numai sa beau o bere! Poate cu alta ocazie! Nu se stie ce ne rezerva viata!
Oricum de la Iasi am deja o invitatie la bere! :D

pashpa
21st April 2005, 19:36
Una in plus nu strica.Ai dreptate,mai stii ce ne rezerva viitorul.De unde stim ca stiinta nu se va salva de la retrogadare??????????????????????????

roxana_cj
21st April 2005, 19:51
Vad ca ai glume in program! Nu stiu cum sa zic... Din pacate sau din fericire, stiinta pica anul asta in B!

Cra10veanu
21st April 2005, 20:00
se anunta noi patroni la echipa Craiovei asa ca CFR Cluj deja incep sa va tremure chilotii ca scapam de retrogradare si mergeti voi in B :D ... apropo cu un 2-0 nu va faceti voi de ras :D

poate anu asta nu ... scuza-ma .. sinteti si voi pe 10 pt prima data in istoria fotbalului romanesc...dar la anu nu se stie niciodata ! ;)

roxana_cj
21st April 2005, 20:10
Ai revenit pentru ca stii ca nu aveti sanse sambata! Acum vorbim de meciul de sambata nu de cel de peste doi ani!

vlad1607
21st April 2005, 21:39
Oricum de la Iasi am deja o invitatie la bere! :D
Tu ai zis de bere...eu am zis de Diesel-ul din Cluj...Roxanico nu dezinforma "opinia publica!" :P

pashpa
21st April 2005, 21:43
Interesant .Frumoasa lumea asta. 1 SOLIST PE CFR

ce_bine_e
21st April 2005, 22:19
:)....eu atata zic: bafta cluju!

Gonzo
21st April 2005, 22:27
Tu ai zis de bere...eu am zis de Diesel-ul din Cluj...Roxanico nu dezinforma "opinia publica!" :P

Vladut, lasa tu Diesel-ul si du-te la meciuri ca se plange nea Ando ca nu e decat femeia de servici pe acolo...

bah si care o mai invitati pe roxy stati la coada ca eu am fost primu... :drak:

Cra10veanu
22nd April 2005, 04:10
uite asa va batem CFR :ciocan: si Jesse James uite asa o sa te bati :headbang:

PS : Jesse James uite-te-n "stana ta si vezi-ti de oile tale " lasa tu oltenii in pace :cool:

Angelina Jolie
22nd April 2005, 07:03
FORZA CFR!!! Ii batem cu tot cu noii/vechii patroni.

TZEFERU
22nd April 2005, 07:13
Tre sa va reamintesc ca ultimul meci in GRUIA intre CFR si Stiinta (Universitatea) s-a terminat 0-0. Atunci noi eram pe picior de picare....iar Craiova era "dura"....

Tin minte cum spectatorii dintre care destui maghiari strigau la Zoltan Crisan...
"Hei Zoli nu cumva sa ne tragi o boaba..mai nu uita de unde ai plecat.".(aluzie la numele Zoli...). Cind atingea mingea Zoli spectatorii ii vorbeau in ungureste..Lasa-ne mai moale mai Zoli si faze dinastea si il rasfatau cu Zolika ...Hehe ce vremuri....

A fost un meci pe contre, a scapat Zoli de citeva ori dar nu a reusit sa inscrie...a cam tras dupa plopi. La Craiova a jucat si Oblemenco atunci cred ca si Boc daca nu ma insel.(sau era in scandalul ala deja)....

Sper sa batem de data asta.

"Ole-ola CFR va keshtiga".!!!!
NU va fie frica CFR cistiga.!!!!

vlad1607
22nd April 2005, 08:26
Vladut, lasa tu Diesel-ul si du-te la meciuri ca se plange nea Ando ca nu e decat femeia de servici pe acolo...

Bine ma ca esti tu destept:evil: nu am mai fost la Bucuresti de la meciul cu... CFR Cluj :evil: asa ca intreaba inainte sa vorbesti :D :D

cry_v
22nd April 2005, 19:12
bate craiova.... stati linistiti dragii mei ca nu va pica craiova.... poli nu va bate pe craiova pt ca are de dat niste puncte inapoi, de acum 2 ani... ce repede uitati voi banatenii... am fost in Tm la acel meci... nu pot sa uit cum strigati in gura mare: HAI CRAIOVA.

roxana_cj
22nd April 2005, 19:28
Lasati discutiile baieti ...
@Vladutz: Era bere in Diesel daca vii la Cluj, Si bere la Bucuresti daca ne vedem la meci! Ai dreptate! :P
@Gonzo: Lasa ca poti sa mergi in Marty si fara mine! :D
OLE... OLA...
CFR BATE STIINTA! /hello

vlad1607
22nd April 2005, 19:40
Roxanico as prefera sa beau altceva in mandria voastra de Diesel :P Cand sa ne vedem draga mea la Bucuresti :rolleyes: :rolleyes: ?Ai uitat ca ai chiulit week-end-ul trecut :D ? Rusinica.....:P

roxana_cj
22nd April 2005, 19:59
Lasa ca eu am o scuza! Cred ca m-ai trecut cu NEMOTIVAT la catastif! :P :D
Vladutz bem si altceva in Diesel daca asa vrei tu! Sarim peste bere! :P

vlad1607
22nd April 2005, 20:13
si cam care ar fi scuza aia roxanico? :P :D

Puc
22nd April 2005, 21:02
:rolleyes: 2 solist.Bate Stiinta si Poli Iasi pierde ,si lucrurile se indreaptă către un final fericit pt Craiova. :rolleyes:

radcom
22nd April 2005, 21:10
:nah: Nu cred ca Stiinta e in stare...( nici macar de un egal)... :no:

DD-Viola
23rd April 2005, 01:55
...Haide CFR ! , Haide Stiinta !...meci de 1X2 , fie ca cel mai bun sa invinga .

cry_v
23rd April 2005, 02:00
adica STIINTA /hello

Gonzo
23rd April 2005, 02:22
Lasati discutiile baieti ...
@Vladutz: Era bere in Diesel daca vii la Cluj

bine ai zis ca era ca nu mai e... prietenii stiu de ce :D


@Gonzo: Lasa ca poti sa mergi in Marty si fara mine! :D
OLE... OLA...
BATE STIINTA! /hello

normal ca pot sa merg fara tine, dar ce Farmec mai are? atunci te invit sa mergem impreuna la stadion sa ne cunosti galeria... ce zici? ei cica te cunosc deja :D :D :D

nu ma intreba de unde, ca nu fac publica povestea, e prea de tot si ma baneaza Vadim :D :D :D

asa sa fie cum zici tu, sa bata Stiinta :ok:

BornWild
23rd April 2005, 02:23
astia vor sa se cotarceasca

Gonzo
23rd April 2005, 02:30
nu spun nimic... filmuletul il gasiti pe hub-ul lui Iulian :D :D :D

BornWild
23rd April 2005, 02:33
sa-ti fie rusine ca te gandesti sa dai la .... fara mine

Cra10veanu
23rd April 2005, 04:09
RADCOM dar voi de ce sinteti in stare ma moldovenilor ? ... de dus oile la pascut pe copou ? :D

An_DR_eI
23rd April 2005, 08:51
Astazi craiova RETROGRADEAZA !!!!!!!!!!!!

FORZA CFR !!!
COMMANDO GRUIA !!!

radcom
23rd April 2005, 09:58
RADCOM dar voi de ce sinteti in stare ma moldovenilor ? ... de dus oile la pascut pe copou ? :D

Nu, "stimate" oltean, noi suntem in stare sa ne realizam obiectivul propus pt. anul acesta(evitarea retrogradarii).La anul vom mai vedea. :evil:

"In BBBBBBBBBBBB-anie sunt totzi cAmpionii" :D

Cra10veanu
23rd April 2005, 10:19
Radcom apreciez obiectivismu cu care privesti echipa ta preferata Poli Iasi "(evitarea retrogradarii)" .. dar ce e cert e ca asta ati facut de cand s-a infiintat echipa :D .. asa cate o taraiala prin divizia A o data la cativa ani! hai ca nu te mai omor cu Poli ca stii si tu ce e de capul ei ... si inca ceva Iasi nu e cel mai mare oras din provincie :D :D, sau poate asa se vede din Nord-Est :D

be@
23rd April 2005, 10:40
Sa nu-mi spui c-o fi Craiova !!!
:happy :happy :happy :happy :happy :happy
Mai pune si tu mana pe o carte....si documenteaza-te!

roxana_cj
23rd April 2005, 10:52
atunci te invit sa mergem impreuna la stadion sa ne cunosti galeria... ce zici? ei cica te cunosc deja :D :D :D Cred ca ma cunosc de la cutremur... :D Ne tineam toti de-o caramida! De unde :drak: sa ma cunoasca!

King of Hell
23rd April 2005, 11:00
Craiova nu are voie sa retrogradeze si chiar daca o va face simbolul nu va muri niciodata! Tare ma tem sa nu patiti ca noi, care de cand am retrogradat in fiecare an avem obiectiv promovarea..si tot in B suntem!! Azi U invinge cfru....90 la suta dintre clujeni azi va tin pumnii!!! Pronostic 0-3...nu va fie frica/cfru pica!!!

roxana_cj
23rd April 2005, 11:57
Dar de ce ma rog nu are voie sa retrogradeze? Daca joaca penibil! :rosu: Mai bine zis nu joaca!
Voi concentrati-va atentia asupra echipei voastere de suflet si dupa aia mai comentati pe-aici!

King of Hell
23rd April 2005, 12:01
Pana acum in retur cfru a aratat cel mai penibil joc pierzand tot cu 4-0, 3-0...asa ca nu mai vorbi tu cine e mai indreptatit sa pice!

ady_azzuro
23rd April 2005, 16:58
Dar de ce ma rog nu are voie sa retrogradeze? Daca joaca penibil! :rosu: Mai bine zis nu joaca!
Voi concentrati-va atentia asupra echipei voastere de suflet si dupa aia mai comentati pe-aici!
Lasa Roxana ca o sa joace cu voi si o sa va bata de o sa va sune apa in cap. :D

HEI, HEI, HAI STIINTA! /hello

Pronostic cfr - Universitatea 0-2! :ok:

vlad1607
23rd April 2005, 17:07
aditza vedem pe teren ce se intampla..dc pierde si azi Craiova...atunci..drum bun...nu mai aveti sanse de A...dar avand in vedere ca nici Clujul nu e intr-o forma de invidiat ramane de vazut..

Neamtu
23rd April 2005, 17:47
Mare talhar Balaj asta. Penalty clar la Plesan in minutul 9. A fost o faza asemanatoare cu cea din meciul Liverpool-Steaua, cand Biscan l-a secerat pe Raducanu. Aici aparatorul clujean i-a luat piciorul de sprijin lui Plesan. Arbitrul era la cativa metri, avea vizibilitate buna. :rosu:

ady_azzuro
23rd April 2005, 17:52
Hai ca egalaram, ii batem in repriza a2a.

SUNTEM CEI MAI BUNI DINTRE ROMANI,
SUNTEM OLTENI!!!
SI INTOTDEAUNA VOM STRIGA,
HAI CRAIOVA!!! :yeah:

pompieru
23rd April 2005, 18:12
Mare talhar Balaj asta. Penalty clar la Plesan in minutul 9. A fost o faza asemanatoare cu cea din meciul Liverpool-Steaua, cand Biscan l-a secerat pe Raducanu. Aici aparatorul clujean i-a luat piciorul de sprijin lui Plesan. Arbitrul era la cativa metri, avea vizibilitate buna. :rosu:

unde vezi omule meciu?! esti in bucuresti?

vlad1607
23rd April 2005, 18:29
Hai ca egalaram, ii batem in repriza a2a.

SUNTEM CEI MAI BUNI DINTRE ROMANI,
SUNTEM OLTENI!!!
:yeah:
La modul cel mai serios de unde asta cu : "cei mai buni dintre romani" ???? ca eu nu am auzit sa spuna vorba asta decat cativa olteni.....nici macar un ardelean banatean moldovean dobrogean....si in cazul asta e valabil proverbul : "lauda de sine nu miroase a bine" ...mersi anticipat pentru explicatie.
ONTOPIC : Lupta Clujul :)

Neamtu
23rd April 2005, 18:33
unde vezi omule meciu?! esti in bucuresti?
Pe Telesport e meciul

uti2102
23rd April 2005, 18:57
Felicitari Craiova!!! Sincer, nu ma ashteptam !!! /hello

Puc
23rd April 2005, 18:57
Nu ne avantajează rezultatul ăsta.Bine măcar că nu am pierdut.

ady_azzuro
23rd April 2005, 19:10
Egalul este un pas inainte, acum o sa urmeze victoriile, FORZA STIINTA! :yeah:

Sanse mai sunt sa ne salvam! :ok:

vlad1607
23rd April 2005, 19:11
mereu optimism aditza....imi raspunzi si mie la intrebarea de mai sus?

ady_azzuro
23rd April 2005, 19:15
Felicitari Craiova!!! Sincer, nu ma ashteptam !!! /hello
Multam Poipik /hello Sper sa mai ocazia sa feliciti Stiinta si dupa sfarsitul sezonului pt ca s-a mentinut in prima divizie. :)

pompieru
23rd April 2005, 19:17
Pe Telesport e meciul


stiu ca e pe telesport... tocmai d-aia te intrebam unde esti? ce CaTV ai?

THE HUN
23rd April 2005, 20:09
Un rezultat care ajuta mai mult Clujul decat Craiova.

Mihai
23rd April 2005, 20:24
Ohooo a obtinut Craiova primul punct din retur!
Felicitari! :ok: Cum a zis si alpopa chiar nu am asteptam :ok:

dragosblue
24th April 2005, 01:53
Ohooo a obtinut Craiova primul punct din retur!
Felicitari! :ok: Cum a zis si alpopa chiar nu am asteptam :ok:

Eu zic pe deplin meritat, am jucat bine, trebuia sa cistigam dupa joc.
E bine ca am spart ghinionul cu acest punct.

pashpa
24th April 2005, 02:07
Da se pare ca Stiinta se incapatineaza sa ramana in A da nu stie ca locul ei e in BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB

Puc
24th April 2005, 05:13
Locul Universitătii Craiova a fost si va rămîne intotdeauna in Divizia AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

EDMOND_
24th April 2005, 05:31
Dar de ce ma rog nu are voie sa retrogradeze? Daca joaca penibil! :rosu: Mai bine zis nu joaca!
Voi concentrati-va atentia asupra echipei voastere de suflet si dupa aia mai comentati pe-aici!

Pai astazi am demonstrat ca nu sunteti mai buni ca noi , nici ca echipa, nici ca galerie.... Ar fi trebuit sa castigam, la 0-0 a fost unsprezece metri clar, Plesan a fost agatat in careu.....
Galeria noastra si-a facut datoria , a incurajat echipa tot meciul.
Am fost oricum mai activi decat cei vreo sapte mii de spectatori clujeni. Cel mai mult m-a amuzat seful galeriei voastre care va striga uneori ( prin portavoce sau statia de amplificare) cate un " Ce faceti, ba? Ati adormit? "...

TZEFERU
24th April 2005, 07:38
"Oltenii ar fi putut obtine chiar victoria, dar arbitrul de centru Cristian Balaj n-a acordat, in minutul 7, un penalty clar la un fault in careu asupra lui Mihaita Plesan. "....

Interesant punct de vedere, ca si cum am juca si noi cu Sportul la Bucuresti si sa spunem.....ca in minutul 7 nu ni s-a acordat un penalty si am pierdut victoria....
Sint convins ca la 0-1 in minutul 7 (desi nu e clar ca a fost 11 m, arbitrul a fost aproape si e posibil ca Plesan a fortat intarea), daca urmaresc acelasi fir de gindire Craiova ar fi cistigat cu 7-0....CFR ar fi stat si ar fi cascat gura.

In meciul cu Dinamo la 2-0 pt Dinamo nu s-a acordat 11 m pt. CFR... nimeni nu a zis ca nici macar cu juma de gura ca eventual s-ar fi relansat meciul....a da de unde.....

EDMOND_
24th April 2005, 11:10
Din punctul meu de vedere a fost un unsprezece metri foarte clar... vom vedea diseara la televizor reluarea fazei respective, dar cei care deja au vazut-o mi+au confirmat acest lucru. Noi vorbim despre ceea ce a fost pe teren, nu despre ceea ce putea sa fie ... s-a vazut ca nu ati fost mai buni decat noi in acest meci , ori inca un gol inscris ar fi contat mult in ecuatia partidei... De altfel in retur am fost dezavantajati de arbitraj in fiecare din meciurile jucate.

Nu pot sa nu remarc lipsa de fair - play a oficialilor CFR Cluj...care au refuzat sa participe la conferinta de presa. Antrenorul clujean a plecat cu un taxi (!?) imediat dupa incheierea partidei si nimeni altcineva nu a onorat conferinta de presa....

In rest, am petrecut o zi agreabila , intr-un oras frumos!

roxana_cj
24th April 2005, 11:22
Despre ce a fost in teren vorbiti? Serios? Du-te ma!
Si despre 11 m la faultul asupra lui Turcu nu vorbim? Daca tot vorbim despre meci...
De ce n-ati vrut sa stati in poza mai?? Ca nu va luam sufletele! :D
Si zi-mi si mie de ce l-ati injurat pe Oncica ca la usa cortului? :headbang:

vlad1607
24th April 2005, 12:22
Locul Universitătii Craiova a fost si va rămîne intotdeauna in Divizia AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
..mai putin la anu...asa se pare...:evil:

Virus
24th April 2005, 12:42
De la anul veniti iar la Cluj! Doar ca veniti sa jucati cu g"U"noaiele de u Cluj. Daca nu se darama pana atunci stadionul :lol:

apparte
24th April 2005, 13:57
Din ce am vazut,oltenii joaca mai bine de la meci la meci!Daca continua asa.s-ar putea sa mai urce...nu stiu insa daca vor scapa de retrogradare...

Rila
24th April 2005, 16:50
Roxana orice ar fi noi stim ce am vazut pe stadion. Si Turcu trebuia sa obtina penalty, si sa nu mai vorbim ca Craiova a obtinut vreo sase lovituri libere din marginea careului din care cel putin trei sunt acordate complet aiurea. Si pe deasupra ne-a si umplut de galbene. In concluzie Balaj a fost complet pe lamga. Dar recunosc cu toate astea ca Craiova a jucat frumos.

roxana_cj
24th April 2005, 17:08
Stii ce ma enerveaza cel mai mult? Ca niciodata nu se spune adevarul! Nici la meciul cu Dinamo nu s-a zis adevarul! Da! Stiinta a jucat frumos! Bravo lor!
Dar nu era mai frumos pentru spectacolul fotbalistic sa fie si corect?
Ne-au scos pentru urmatorul meci doi jucatori de baza! Si i-a pus in pericol pe viitor si pe altii! Si de ce ma rog nu l-a dat afara pe Plesan? N-avea voie! Numai asta e explicatia! Rusine domnu' Balaj!

ady_azzuro
24th April 2005, 22:26
Da se pare ca Stiinta se incapatineaza sa ramana in A da nu stie ca locul ei e in BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB
Si doar pt asta trebuie sa te exciti atat? :rosu: De acum in colo incearca sa visezi la lucruri care au sanse sa se indeplineasca in viitor, nu la ceva care nu se va intampla vreodata... :no:

Mihai
24th April 2005, 22:30
Tu vrei sa spui ca U Craiova nu este cu un picior deja in B! Sa nu uitam ca e pe ultimul loc la 8 puncte de un loc retrogratabil! Deci eu cred ca nu viseaza ci doar e realist! Ceea ce multi dintre olteni nu reusesc sa faca :ok:

Rila
24th April 2005, 22:48
Roxana ideea e ca noi inca suntem o echipa mica dar cu toate astea am incurcat pe multi in tur. Si cred pe undeva ca se incearca sa se evite ca lucrul acesta sa se intample. De fiecare data presa "uita " sa mentioneze fazele la care am fost furati. Dar in schimb cauta altele cu care sa ne atace. E normal pentru ca atata timp cat joci corect si ii incurci pe cei mari vor fi probleme. Dar noua ne place sa vedem fotbal si nu sa dam din gura ca altii.

EDMOND_
24th April 2005, 23:03
@Mihai , retrogradarea va fi atunci cand o va arata si matematica, adica atunci cand nu mai sunt sanse de salvare... Indiferent ce ziceti voi , Craiova are sanse mai mari decat inainte de etapa....conditia este sa batem pe National, lucru greu, dar nu imposibil.
A intrat in ecuatie si Bacaul.....are -8 si joaca la Bucuresti cu Dinamo...
Teoretic putem admite ca U bate Nationalul si Dinamo pe Bacau....apoi Bacaul si Craiova joaca meci direct, la Bacau. O eventuala victorie a Craiovei schimba destul de mult situatia... Bcau -11 , Craiova -12 ..de unde totul devine posibil.
Poate nu se va intampla asa , insa exista si aceasta posibilitate... Universitatea nu joaca rau... cat sunt sanse sunt obligat sa cred in ele , nu ma intereseza ce gandesti tu.

Roxana, nici Plesan nu va juca in etapa viitoare. Tonul la jigniri l-au dat suporterii vostrii iar "radicalii" nostri au raspuns.... Nu te-ai intalnit cu noi,cei care scriem pe forum, noi acceptam sa facem fotografii , nu era nici o problema...

ady_azzuro
24th April 2005, 23:13
Tu vrei sa spui ca U Craiova nu este cu un picior deja in B! Sa nu uitam ca e pe ultimul loc la 8 puncte de un loc retrogratabil! Deci eu cred ca nu viseaza ci doar e realist! Ceea ce multi dintre olteni nu reusesc sa faca :ok:
Craiova nu este cu un picior in B, Craiova este in pericol sa retrogradeze, dar mai sunt destule etape, iar jocul echipei dovedeste ca nu suntem cea mai slaba echipa din divizia A, iar arbitrii ne-au mancat destule meciuri din acest retur. Sper sa devenim suficienti de puternici sa castigam si impotriva unui arbitraj ostil! :ok: Cred ca o sa avem parte de un arbitraj corect cu fc National si o sa invingem pt ca stiu ca se poate. /hello
Spectatorii vor fi din nou la cel mai inalt nivel, chiar daca echipa se afla pe ultimul loc.

CRAIOVA FORZA CRAIOVA!!! :yeah: :yeah: :yeah:

baez
25th April 2005, 00:13
un punct in sase etape deonstreaza ca, vb. lui Azzuro, Craiova nu este cea mai slaba echipa din divizia A. daca ne uitam bine prin B o sa constatam ca sunt putine echipe capabile de o asa performanta. promit sa verific si divizia C si poate facem o statistica cu cea mai slaba (proasta) echipa din primele 3 divizii in primele 6 etape. cred ca ia si Craiova bronzul :D

lasand mistourile la o parte, cred ca asta face Azzuro, calcule matematice si alte ineptii, eu unul m-am cam saturat de scandalul asta. ce mare tragedie e ca pica Stiintza in B? au mai picat si alte echipe (in ce liga joaca Everton?), altele au revenit si au castigat cupe europene, si n-a facut nimeni atata tam-tam.
pana una alta Craiova nu joaca nimic, nu are antrenor, nexam investitor, iar de suporterii care ameninta jucatorii si dau foc la stadion nu mai pomenesc. am lasat special la urma JUCATORII, iar cand spun jucatori ma refer si la omul ala costumat in fotbalist, Papura il cheama, care la fiecare decizie a arbitrului isi pune mainile in "cap". in afara de asta omuletzul cu pricina face si bisericute, sapa pe cine nu-i convine aLATURI de alt mare mediocru (cel mult), numitul Plesan. cu astfel de panarame, plus inca 5-6 mercenari, sa nu va mire faptul ca nu puteti bate nici o echipa de oina, la fotbal bineinteles:(
eu zic ca trebuie lasata la o parte mandria prosteasca, nu-s pro caiNetoiu, priviti lucrurile cu mai mult realism! Staicu reuseste doar intr-un sistem comunist sau pesedist, Mititelu e o gluma "ruseasca" (adica foarte proasta, pt. cei tineri) iar Soloma-sa ala e un cretin rasist si... atat:(
bafta la anu', oricum in B vor juca 5-6 echipe pt. voi, nu vad cum puteti rata promovarea :ok: forza Pandurii, Motru etc

Cra10veanu
25th April 2005, 06:34
"Sa nu-mi spui c-o fi Craiova !!!" nici n-am pomenit de Craiova ca fiind cel mai mare oras, dar cum i-am spus si lui radcom, cel mai mare oras din ce punct de vedere ? suprafatza sau po****tie ? si cel mai tare in ce sens ? ;)

ady_azzuro
25th April 2005, 15:19
Baez, tu cred ca te uiti la alt sport, fa bine si comenteaza la sectiunea alte sporturi, ca fotbalul nu e de tine. :no:

ADelPiero
25th April 2005, 15:41
azzuro, inca suparat pe arbitru ? :evil: