PDA

View Full Version : Se rejoaca Dinamo - FC National



Paul
15th April 2005, 15:53
Dupa ce Andone si Borcea au zis initial ca arbitraj de nota 10 , dar au vazut reluarea , au cerut sa se rejoace Dinamo - FC National.

Sa vedem ce zic FRF si FC Nationalul...
----------

Ia sa vedem acest Comunicat care am inteles e semnat de Dinamo

Suntem si noi marcati de comentariile declansate in urma partidei din semifinalele Cupei Romaniei, cu FC National. Se poate interpreta, pe buna dreptate, ca au fost greseli de arbitraj. Gravitatea lor poate fi constatata doar de Comisia Centrala a Arbitrilor, abilitata in acest sens, care s-a si pronuntat. Credem, totusi, ca asocierea unei eventuale intentii de a frauda rezultatul, din partea noastra, este neverosimila. Si ea aduce prin subiectivismul declansat prejudicii de evitat pentru credibilitatea fotbalului de la noi. De aceea, nici nu dorim sa punem in discutie dinamica fazelor incriminate. Ele ar putea avea si o alta judecare daca s-ar elimina furia pripita, emotionala, subiectiva.
Astfel, suntem dispusi sa acceptam si o eventuala rejucare a partidei, chiar daca aceasta calificare venita dupa jocul superior al echipei noastre nu poate fi pusa la indoiala. Precedent creat si acceptat si in alte tari, rar ce-i drept, europene.

15 aprilie 2005
FC Dinamo Bucuresti

Vrem in Europa, Serea la puscarie, meciul se rejoaca , banii la pariuri i`am luat si o sa mai pariez o data pe Dinamo si la rejucare :))

llcosmin
15th April 2005, 15:59
Eh, Porcea si Netoiu incearca sa dreaga busuiocul acum...
Dar a se observa exprimarea: "suntem dispusi sa acceptam si o eventuala rejucare a partidei", lucru diferit de a cere rejucarea :D

Triphat
15th April 2005, 16:09
Interesant, sa vedem ce zice liga acuma, sper sa se rejoace meciul, macar sa fie fotbalul corect. Am mai vazut meciuri rejucate in Turcia, la Besiktas si Galata, tot din cauza arbitrilor.

eventHorizon
15th April 2005, 16:11
Sa inteleg ca Mckain si Lita nu vor juca in meciul asta sau nu se vor lua in considerare cartonasele acordate?? :rolleyes:

Paul
15th April 2005, 16:12
Cartonasele raman ... cred

fia
15th April 2005, 16:20
Nu se va rejuca... sunt convins...

Triphat
15th April 2005, 16:23
Sa inteleg ca Mckain si Lita nu vor juca in meciul asta sau nu se vor lua in considerare cartonasele acordate?? :rolleyes:

Pai daca meciul sa rejoaca din cauza gresesilor de arbitraj de ce sa ramana cartonasele? In acest caz nu mai are rost rejucarea... normal ar fi sa inceapa de la 0.

be@
15th April 2005, 16:29
Uitati-va si voi ce face Mihalcea!
www.nationalfc.ro/gallery.php?ai=3033&st=0&filter=-1

Acum ce mai spui,Vladutz?

eventHorizon
15th April 2005, 16:31
Da, asa ar fi normal si logic...dar totusi sa vedem ce va decide Liga in privinta rejucarii!!! Cat despre poza de mai sus...cuvintele sunt de prisos :rosu: (pt arbitru de data asta :evil: :evil: )

Zapada
15th April 2005, 16:33
asta cu rejucarea ceruta de dinamo e un teatru ieftin de mahala.
ca sa iese cu fata curata (ca orcum nu se va rejuca) blatuitorii arunca cu vrajeala ca sa-si recapete increderea.

Cred ca Serea a primit vin de la podgoriile lui Netoiu (din Focsani) pentru o nunta intreaga si mai ramane acum doar sa-l plaseze la mire sau la mireasa!

Ar fi culmea ca sa fie luata de buna de catre Craciunescu si sa fie meciul rejucat (ar fi sigur Dinamo eliminata)!

Bancaru
15th April 2005, 16:49
Bravo Be@! De unde o fi aparut poza. Eu ziceam ca am pus un misto, dar asta e de inchis botu'. Gicule, acum ce mai zici?
Nu trebuie sa se rejoace partida. Trebuie sa se inceapa o ancheta si sa vedeti cate capete vor cadea. Poate asta este inceputul sfarsitului pentru toti nenorcitii - oricum locul lor e la puscarie, altfel maine se vor alege deputati si senatori si ne dau lectii de morala...

pirlinho
15th April 2005, 16:50
Nu se va rejuca fiindca UEFA face urat la faze d-astea. Borcea stie foarte bine chestia asta si acum incearca sa faca pe desteptu' cerand rejucarea.

Maximus
15th April 2005, 18:32
Ce vrajeala de 2 lei...Propaganda comunista...

vlad1607
15th April 2005, 18:51
Uitati-va si voi ce face Mihalcea!
www.nationalfc.ro/gallery.php?ai=3033&st=0&filter=-1

Acum ce mai spui,Vladutz?
Si Mihalcea te pomenesti ca nu putea sa fie faultat jenat obstructionat inainte sa-l tina pe australian...ei bravo...nu asta era problema...am zis ca au fost lovituri de la 11 m inexistente.
Ar fi bine sa se rejoace dar nu prea cred din pacate...

Paul
15th April 2005, 18:53
BIVOLARU: "Dinamo - Naţional s-ar putea rejuca"

Cristian Bivolaru, secretarul general adjunct al FRF a declarat că meciul Dinamo - FC Naţional s-ar putea rejuca dacă cele două cluburi solicită acest lucru. "Pīnă acum nu s-a mai īntīmplat niciodată aşa ceva. Dar dacă cele două cluburi sīnt dispuse şi solicită acest lucru, nu văd de ce nu ar fi posibil să se rejoace. Mai trebuie īnsă să existe şi date libere, pentru că şi aşa programul īn această ediţie de campionat este foarte strīns", a comentat Bivolaru.

vlad1607
15th April 2005, 18:54
ar fi foarte bine sa se rejoace ! FORZA NOI ! :D

semmaka
15th April 2005, 19:05
ar fi foarte bine sa se rejoace ! FORZA NOI ! :D

Ar fi bine, dar cu arbitrii straini. S-a vazut clar diferenta de arbitraj la cele doua derby-uri fata de celelalte meciuri din campionat. Ca sa nu mai vorbim de cupa.

Craciunescule, sa va dati toti demisia, sa plecati la sapa, si sa se ocupe UEFA de arbitrii de la noi, sa ne aduca arbitri numai din tarile cu fotbal curat.

vlad1607
15th April 2005, 19:07
cu arbitrii straini sau cu un arbitru roman care sa nu incline balanta in nici una din parti!

semmaka
15th April 2005, 19:10
La cat e de nervoasa lumea acum pe ce au facut Serea & Co., orice arbitru roman ar fi si oricat de corect ar arbitra tot se vor ridica semne de intrebare, suspiciuni etc. Mai bine unul strain, si nu mai comenteaza nimeni nimic.

Si inca ceva: daca va fi arbitru strain, i-as duce pe toti arbitrii din romania la meci, cu forta i-as duce, sa vada si ei cum se arbitreaza un meci de fotbal.

cip_81
15th April 2005, 19:13
Chiar unul strain ar trebui...daca ar arbitra unul de la noi presiunea ar fi prea mare pe umerii lui si, din dorinta de nu lasa senzatia ca ajuta pe Dinamo, n-ar mai dicta nici o sanctiune, chiar daca aceasta ar exista cu adevarat (e valabil si pentru finala cupei).

Paul
15th April 2005, 19:34
Alexadnru Tudor ... solutia ideala

Numa ca cica Dinamo "are ghiniod" adica pierde cu Tudor , si au rezolvat sa nu mai aiba cu el.

Cu Al. Tudor la centru , Dinamo nu ar obtine lov. libere asa usor ca sa dea gol Niculescu, Mihalcea nu scapa eliminat la celebrele sale coate , dar ma rog.

Pacat de Serea , era baiat bun , numa ca nu e la prima greseala...

cip_81
15th April 2005, 19:39
Ar trebui sa se rejoace (cum ar fi trebuit sa se rejoace si circul de la Bistrita), dar sunt gata sa pun pariu ca, daca Dinamo se va califica, se vor gasi minti bolnave (multe chiar pe aici pe forum) care sa gaseasca pete'n soare.

vlad1607
15th April 2005, 19:50
Din pacate sunt mici sanse sa se rejoace mai ales si cu un arbitru strain dar poate poate...Asa cum ma asteptam cainii de pe ols au avut o atituidne corecta....pt ca era cazul....dar ce fac unii de pe ols la fiecare meci jucat de DINAMO e patologic !

eventHorizon
15th April 2005, 20:45
Da, asa ar fi normal si logic...dar totusi sa vedem ce va decide Liga in privinta rejucarii!!! Cat despre poza de mai sus...cuvintele sunt de prisos :rosu: (pt arbitru de data asta :evil: :evil: )

Ce ai baut mah? :D :D
Cupa este organizata de FRF nu de Liga... :evil: :evil: :evil: Oricum nu se rejoaca nici un meci fiindca nu au nici o baza legala prin care pot inlesni acest lucru, se pare! :headbang:

miril
15th April 2005, 21:14
Printr-un comunicat de pe site-ul oficial al echipei, conducerea echipei FC National accepta intiativa echipei Dinamo de a rejuca returul semifinalei Cupei Romaniei, trimitand la FRF acceptul si cere stabilirea unei date pentru jucarea meciului, in speranta ca "clubul Dinamo va sustine acest demers".

Bancaru
15th April 2005, 21:41
Miril, stai linistit. De praf in ochi ai auzit? Stii ce ma mira pe mine? Ca vad atata noblete la Dinamo. De exemplu Borcea. Ce nume de nobil. Emana forta si barbatie, cavalerism si cinste. Nobilului Netoiu, palosul ii lipseste ca sa indrepte lumea. E bun si un ****n, pana la urma. Dar si seniorul Badea, ce fata de gentilom poate sa aiba. Si purtarea ii este pe masura. De ceilalti cu sange albatrui (cred ca e de la uniforma) nu mai zic nimic. Dar daca astia sunt nobilii, care sunt bufonii?

inter
15th April 2005, 21:45
:drak: :drak: rejucare? ...

visati frumos ... javrele nu iarta! :drak:

Bancaru
15th April 2005, 21:46
Inter, nici noi nu uitam.

miril
15th April 2005, 21:50
Bancaru, eu deja am scris la GSP si am "analizat" ipocrizia textului comunicatului dinamovist. Am facut o analiza...psihologica pe text, mama, mama. Cu alte cuvinte, TEXTE, TEXTE. Mai aveau putin si varsau lacrimi de...crocodil. Ca asta sunt buni conducatorii dinamovisti, la BORCIT.
Intere, iti dai seama, ca noi progresistii suntem harsiti de vreme si de atata umilinta a ABC-ului ca sa cadem prada unui gest de ipocrizie. Putini, dar...alfabetizati in descifrarea cacialmalelor.

inter
15th April 2005, 21:55
:ok: mirile , bancare!

Bancaru
15th April 2005, 22:01
Eu, in semn de solidaritate cu suferinta lui Craciunescu de aseara, mi-am sters o lacriam imaginara cand il proslavea pe Serea. La inceput am crezut ca vorbea de vreun sihastru, ceva...
Ce am mai ras cand am citit cum Dinamo a zis ca e treaba arbitrului, ce vina au ei ca e prost Serea, iar Serea a zis ca el e om cinstit dar e prea pros de cinstit ce e si a avut incredere in Ispas Cojocaru. Adica ultimul om din lantul slabiciunilor. Probabil ca asta a primit si el de-o inghetata si, fiind ultimul om, nu mai avea pe cine sa dea vina. Exact ce am zis: sunt lasi. Sau poate ii zice ala de rezerva: "Ridica ba, steagul! Ridica-l!"

miril
15th April 2005, 22:03
Lasi, ipocriti si, de fapt, niste inconstienti si imbecili!

inter
15th April 2005, 22:11
Sau poate ii zice ala de rezerva: "Ridica ba, steagul! Ridica-l!"

care rezerva ? aia de la Urgenta? :drak: de costa 1000 euroi pe noapte? :rolleyes:

Bancaru
15th April 2005, 22:22
La ce prestatie au avut este posibil ca unii sa fie adusi de la Balaceanca, la 100.000 lei pe luna.
La toti dinamovistii SEREA BUNA si sper sa aiba Clujul ac de COJOCARU vostru.

apparte
15th April 2005, 23:12
Stati linistiti(vorba stiti voi cui :evil: )!Nu se rejoaca nimic!Din pacate! :no:

Gabriel28
16th April 2005, 00:47
miroase a bullshit, e o cacealma...ca sa iasa dinamo basma curata.

noi ramane cu visele, poate la anu o sa avem parte de miciuri corecte.

ronaldinho
16th April 2005, 05:34
cand o face paru mere......:D atunci se va rejuca aceatsa semifinala. ma intreb oare, chiar nu erau cateii sa dea un gol, fara sa fie ajutati? eu unul zic ca da.

alamar
16th April 2005, 05:53
Atentie! Rejucarea, daca se accepta, va insemna spalarea de pacate a lui Dinamo, a lui Craciunescu si a Federatiei pentru porcaria de miercuri seara. Toate aceste trei elemente sunt implicate. Cupa este organizata de FRF. Comisia de arbitri apartine de FRF. Craciunescu a stiut tot timpul care este miscarea de aceea la suspendat pe Serea asa de ochii lumii, e arbitru tanar de perspectiva, bla, bla, bla,( un alt ex: Corpodean mai arbitreaza si acum desi trebuia demult scos din arbitraj ). FRF este interesata de o finala cu echipe pe care ei le considera mai atractive. Adica cu posibili spectatori mai numerosi. Dinamo isi mai adauga un trofeu in panoplie caci a cam ramas in urma Stelei. NU VREAU NICI O REJUCARE. VREAU O ANCHETA A PROCURATURII PRIVIND CORUPTIA DE LA FRF (vezi cazul foarte recent al Spaniei unde seful federatiei este acuzat de deturnare de fonduri).

miril
16th April 2005, 07:37
De acord cu n3agabitz si Alamar. Puteau bancarii si ei sa dea un gol, fara sa fie impiedicati, eu zic ca nu. De aceea a fost inventat Serea. Pot bancarii sa dea si ei un gol, fara sa fie arbitrati de arbitrii autohtoni, eu zic ca da.

remus
16th April 2005, 11:55
M-am saturat sa scriu despre Dinamo . Dar nu ma pot abtine. :rosu:

BUTELIE & CO. se vor intelegatori ,umili, destepti , OAMENI . Se pare ca reusesc. Reactia a fost pozitiva , cea asteptata de ''ei ". Oamenii isi spun acuma in berarii sau intre blocuri , in fata televizorului sau in pat ca DINAMO S-A SCHIMBAT . Isi recunosc greselile , vor o inevitabila rejucare a meciului , vor DREPTATE.

TOTUL e frumos , insa MECIUL NU SE VA REJUCA

Paul
16th April 2005, 14:57
Sau de va rejuca , si de data asta vor umbla la jucatori lu National ...
Doar aia s-asa sunt amarati , noroc ca strainii nu pun botu la asa ceva.

Bancaru
16th April 2005, 16:18
Paule, sa stii ca la asta m-am gandit si eu. Se gasesc aia care sa o lase mai moale. Si asa Munteanu nu a contat in poarta. Imi pare rau, dar cam asa e.

Mariusmadmax
16th April 2005, 16:32
Pierdere de bani si de timp ...
Cei doi Munteni de la National vor fi "pe langa" etc ...
Mai sunt panarame ...
Oricum echipa ministerului de urmarit oameni nu stie sa joace doar pe teren !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Adica , omeneste , sa mai si piarda ...
Ori un Serea ... ori un Altmaier , ori un Corpodean , ori detasamentul de jucatori ai lui Netoiu de la National , ori Vincon-Netoiu , ori Borcea , ori Cohn , ori MI-ul cu mijloacele lor specifice , ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ori ...
Asa ca lasati d-le cateii in finala si la toamna - in cupele europene - rusinile se vor inghesuii sa apara !
/hello catei
felicitari
:ok:
tineti-o tot asa !
:yeah:
sunteti fantastici !

SI VA MAI MIRATI DE URA - vecina cu - GREATA , PE CARE O SIMTE MICROBISTUL ROMAN LA AUZUL DENUMIRII CLUBULUI ... reprezentant al ministerului de urmarit oameni !
Oare cum va rabda pamantul ??????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cip_81
16th April 2005, 20:07
Bai, dar unii dintre voi chiar sunteti paranoici, imi pare rau ca spun asta.Acum o dati cu umblatul la jucatori, poate in speranta de a va gasi un alibi.Acum il acuzati pe Munteanu ca a luat 4 goluri, desi 2 le-a luat din penalty-uri care n-au fost.In meciul tur cand a aparat excelent si a fost cel mai bun de pe teren bun (daca nu era el calificarea se transa inca de atunci), nu l-ati mai acuzat de simpatii dinamoviste, acum a devenit demon (totusi, a luat 6 in gsp si 2 stele in prosport).

Paul
16th April 2005, 20:29
Eu ma refer in primul rand la Vlad Munteanu.
Care in meciul tur (am fost in Cotroceni , atunci se juca si Steaua - Villareal ) Vladutz al nostru din 5 mingi pe care le-a primit in prima repriza a lasat 3 in out si 2 le-a dat la plesneala .

A doua zi in Pro Sport a luat "garsoniera" adica patratel de ala negru.

In reutr la 0-0 , singur cu portarul a dat`o la 5 m de poarta ?
Oare de ce ?
E jucatorul lui Dinamo ... nu ?

Referitor la Cristri Munteanu , nu am zis nimic , el chiar se oftica ca e a II oare cand e expediat la National , si chiar a aparat bine.
Asta nu inseamna ca daca i se cere , se da la o parte ...de la Dinamo ne asteptam la orice , mai ales ca e vorba de calificare in finala Cupei ==> singura lor de a juca in Europa in anul in care vor sa devina club cotat la Bursa.
Ar fi un dezastru pentru Dinamo care din iunie devine societate pe actiuni , sa nu joace in Europa (in campionat e sub Steaua si Rapid cu 2 clase) , deci ultima lor sansa...

Bancaru
16th April 2005, 20:39
La scorul de 3-0 Cristi Munteanu se tinea de glume cu suporterii dinamovisti. Altora li se rupea sufletul. Iar dupa meci ne explica sugubat cum l-a dat Niculescu cu capul de bara. Eu l-as fi preferat pe Plesca (portarul nostru de rezerva). Si nici gestul celuilalt Munteanu, Vladut, acela de a se duce la galeria lui Dinamo si sa injure pe Steaua nu mi s-a parut normal. In delirul lui, cum dadea din mana, daca se apucau aia sa dea m*#% si lui National ma intreb daca se oprea. Oricum e obisnuit sa ne dea d'asta, asa ca...

Mariusmadmax
16th April 2005, 21:50
Pun prinsoare pe doua chestii :
Dinamo nu se mai impiedeca de nimeni pana la meciul cu Rapid ... unde Rapid ii bate cu 3-1 in gropita !
Meciul cu National nu se va re-juca !

cip_81
16th April 2005, 22:40
In reutr la 0-0 , singur cu portarul a dat`o la 5 m de poarta ?
Oare de ce ?
E jucatorul lui Dinamo ... nu ?


In Prosport cate stelute a luat dupa meciul retur?Iti spun eu,2.Iar faza pe care o incriminezi e o minciuna sfruntata.Nu scapase singur cu portarul, ci era talonat de un alt jucator.


Eu l-as fi preferat pe Plesca (portarul nostru de rezerva).

Asta e vreun mare portar?Daca-mi aduc eu bine aminte a mai luat o data 3 goluri in Stefan cel Mare.Asa e sau ma insel eu?

fia
16th April 2005, 22:41
Ce tupeu pe Andone... sa zica:
se rejoaca daca se dovedeste ca am avut vreo implicare...
Pai daca se dovedeste trebuie sa fie suspendati... ce rejucare... trimisi in divizia D...

apparte
16th April 2005, 23:56
Ce tupeu pe Andone... sa zica:
se rejoaca daca se dovedeste ca am avut vreo implicare...
Pai daca se dovedeste trebuie sa fie suspendati... ce rejucare... trimisi in divizia D...
Nu-ti fa tu griji,nu se va dovedi nimic...iar Serea a mai gresit"involuntar"pt ei si altadata(si nu numai in meciuri in care i-a arbitrat)!

Paul
17th April 2005, 09:41
hahahahahahahah , si iata cum "dovada de moralitate " a lui Dinamo se trasnforma intr-un mare fasssssssssssss

Ando : "... despre rejucarea partidei cu FC National: "Daca se dovedeste ca am avut vreo implicare in meciul cu FC National vom rejuca acea partida. Altfel nu."

Borcea : "Cristi Borcea īl atacă pe preşedintele lui Dinamo confirmīnd lupta pentru putere din interiorul clubului. Directorul executiv al "cīinilor" spune că nu trebuie să se rejoace meciul cu FC Naţional, precizīnd că el nu a fost consultat la emiterea comunicatului prin care Dinamo era de acord ca partida să se dispute din nou. ” Dacă se rejoacă ăsta, eu voi fi cu lupa pe toate echipele şi, la orice greşeală de arbitraj, să se dispute toate din nou! Nu-i normal aşa cum zic eu? Se va crea un precedent extraordinar de mare şi de periculos” a declarat oficialul dinamovist".

Pai bine Domnu` Ando , daca se dovedeste ca v-ati bagat la arbitrii , la anu jucati in Divizia B , Borcea e la puscarie , Serea coleg de celula ...

Iar despre Borcea , pai ce domne , la meci au fost greseli vizibile "cu lupa" ?.
S-a vazut din avion ... si inca ceva. ... la meciul asta voi ati cerut rejucare nu Steaua , sau Rapid ca pe ei ii doare in 14 de Cupa.


Inca o chestie stimabililor... in Anglia s-au rejucat meciuri in anii `90 (nu doar unul) cand o echipa a dat mingea in aut ca sa intre doctoru , la reluare echipa adversa nu i-a intors gestu ba mia mult a dat gol.
Meciurile s-au rejucat.

Pentru memoria dinamovistilor , faza identica la Steaua - Dinamo din `99 , 1-1 , in min. 5 la 0-0 , Vladoiu era la pamant , stelistii au dat`o in aut.
Se ridica Vladoiu , Haldan pac la M. Niculae , 11 m...
Mutu o da in bara ...


Deci mai avem mult , acum mi-e clar ca nu se rejoaca.
De fapt a fost o regie.
Cei de la DInamo stiau ca nu se rejoaca , si au facut`o pe nevinovatii ca ei sunt dispusi ... cand a zis FRF ca se poate rejuca cu acrodul ambelor echipe , hop se retrag incet incet

Paul
17th April 2005, 09:44
Nu-ti fa tu griji,nu se va dovedi nimic...iar Serea a mai gresit"involuntar"pt ei si altadata(si nu numai in meciuri in care i-a arbitrat)!

Dinamo - Craiova , cand nu a dat 11 m pt Craiova si :rosu: pt. Barcauan

Dinamovistii , faceti un serach prin arhiva ...

Mariusmadmax
17th April 2005, 10:41
Andone - a spus una dintre cele mai mari prostii din viata lui !!!
nu re-jucare ... ci DESFIINTARE !

cip_81
17th April 2005, 12:02
Dinamo - Craiova , cand nu a dat 11 m pt Craiova si :rosu: pt. Barcauan

Dinamovistii , faceti un serach prin arhiva ...

Apropo de Craiova si Serea.Ia da un "serach" prin arhiva si vezi cum in meciul tur dintre steaua si craiova a inventat un 11m pentru prima echipa si i-a lasat pe olteni in 10 (in urma acestei faze) inca de prin minutul 20.Sa-mi spui si mie daca asa au stat sau nu lucrurile.

Bancaru
17th April 2005, 12:12
Asta e vreun mare portar?Daca-mi aduc eu bine aminte a mai luat o data 3 goluri in Stefan cel Mare.Asa e sau ma insel eu?
Nu e "asa mare" ca Munteanu, dar macar nu plana nici un fel de suspiciune si nici nu se tragea de sireturi cu galeria aia de "nobili cinstiti". Si din cate stiu eu nu este cel mai bun prieten al lui Niculescu, este platit de FC National (atat cat poate sa-i dea clubul), iar la vara ramane tot la noi, nu e asteptat de dinamovisti in cantonamentul de la Saftica.
Nu ma lua pe mine cu faze de genul "e profesionist" pentru ca am curaj sa pun mana in foc ca procedeele militienesti de a aranja un meci nu le putem visa noi. Orice pute dupa un astfel de meci, chiar si declaratia lui Vladut Munteanu. Asta a fost parerea mea: prefer jucatorii nostri decat "refuzatii". Am mai avut o perioada in care ne numeam "salonul refuzatilor".
Dinamo ne-a furat de-a lungul anilor, mai ales in ultimii 10 ani de nici aer nu avem. Daca esti interesat iti dau cel putin 7-8 exemple de furaciune.
Nesimtirea e in tot ce inseamna Dinamo. De unde si pana unde, de exemplu, atitudinea asta de mama iubitoare a lui Netoiu fata de Craiova, acum, inaintea meciului cu Steaua. Nici Steaua nu imi este draga, dar parca nu fac magariile astea fara sfarsit.
Cip, cand o sa va opriti?

cip_81
17th April 2005, 12:18
Ale dracului suspiciuni vin dupa un meci (cu greselile de arbitraj de rigoare) in care National n-a jucat nimic.Dupa meciul tur nu stiati cum sa-l ridicati in slavi, acum dupa ce a incasat 4 goluri (nu stiu daca are vreo vina la vreun gol) au inceput si acuzele...pretexte, pretexte si iar pretexte.

Apropo de meciul tur.Daca atunci Balaj lua masurile care se impuneau in 2 faze poate nu se ajungea pana aici.Cred ca stii despre ce vorbesc.

P.S. Iti aduc eu aminte un meci in care Craciunescu a facut praf un meci Dinamo-National.

Bancaru
17th April 2005, 12:25
Cip, dar te rog frumos sa imi aduci aminte. Nu cred ca cineva a alocat atat spatiu in presa privind furtul la care v-am supus noi cu ajutorul opresorului Balaj. Eu nu l-am ridicat in slavi pe Munteanu (personal nu imi place de nici o culoare - pe vremea cand juca la noi ca si jucator al nostru a fost dat afara de Gino, iti dai seama, de Gino care nici el nu e usa de biserica, si asa a ajuns la Otelul; ghici de ce l-a dat afara si dupa ce meci? Iti dau un indiciu: nu pentru ca ii putea gura). Asta unu la mana. Doi, pentru Dinamo nu era totul pierdut, mai exista returul si a facut tot posibilul ca sa il castige. Asa cum face tot posibilul sa castige orice meci, nu conteaza cum. S-a vazut ca sunteti impotenti in meciul cu Steaua.
Iar tu nu stiu ce vrei sa dovedesti. Mai ai putin si spui ca Serea a tras cu noi si ca nu Borcea a aranjat ci Vicentiu Iorgulescu. Ceea ce faci tu se cheama nesimtire. Dinamo are suporterii pe care ii merita.

cip_81
17th April 2005, 12:43
1.Sorry, nu era Balaj, era altul (probabil stelistul de Augustus).Fazele de care zic eu ar fi bine sa le cauti in arhiva (indiciu...vezi ca s-au intamplat in prima repriza).

2.Nu stiu de tragi tu conluzia ca as lasa eu senzatia ca-l apar pe Serea (mi-am spus punctul de vedere imediat dupa meci)...asta se numeste prostie.

miril
17th April 2005, 13:13
Cip, este vorba de greseli de arbitraj voite, cele ale lui Serea si involuntare, cele la care cred ca te referi. Personal nu stiu despre ce faze este vorba. Sunt totusi mahnit sa observ ca unii se agata de detalii despre echipele adverse si nu sunt ingrjorati de evidenta neregulilor propriului club. Dinamivisti, daca nu veti face curatenia in clubul propriu, cum unii dintre voi doresc s-o faca, veti ajunge sa regretati clipa in care ati simtit pentru acest club. Afara cu Borcea, Netoiu si inca cativa si fiti cu ochii pe restul. Ati face un gest de demnitate, pentru a avea constiinta impacata cand va confruntati cu adversarii. Daca nu, va meritati soarta si atunci ceilalti vor zice, pe buna dreptate: "tel maitre, tel valet". Cip, ce Dumnezeu, incetati cu argumente d'astea!

Bancaru
17th April 2005, 19:43
Il aperi pe Serea spunand ca a gresit ca... a gresit. Adica nu a fost impins sa o faca, nu?
Cat despre care e mai prost... tu tii cu Dinamo.

cip_81
17th April 2005, 19:53
Mai, bancarule, hai ca deja ai devenit fastidios.Cum dracului sa afirm ca Serea a fost impins sa greseasca?Pe ce m-as baza?Detin probe?Cine face o asemenea afirmatie inseamna ca are grave probleme psihice....iar tu chiar lasi senzatia te inscrii in acest profil.

Vadim
17th April 2005, 19:57
Pentru Dinamo cel mai corect era sa rejoace acel meci rusinos. Altfel se alege cu o mare pata pe blazon si in ochii noilor generatii. Nerejucarea partidei arata clar da Dinamo vrea un trofeu cu orice pret.

miril
17th April 2005, 20:49
Badea a sesizat chestia, fiind mai versat, dar hotii astia de puscarie pe viata, Borcea, Netoiu, cu cat striga mai mult ca nu exista motive de rejucarea meciului, cu atat dau dovada ca sunt implicati. Inconstientilor, va jucati cu onoarea si asa patata a clubului. Eu m-as multumi si cu ancheta la sange, daca as avea siguranta ca totul este facut cu intentia de a afla adevarul. As proceda la fel ca si in cazul Omar, as purica toate afacerile si intreprinderile unora ca Borcea si Netoiu. Cred ca in final am avea cu toti multe surprize...placute.

cip_81
17th April 2005, 21:17
Maine vom vedea daca se trimite sau nu ceva oficial (din partea lui Dinamo) la federatie.Un lucru e cert, semnatura lui Borcea nu va exista.

Paul
17th April 2005, 22:27
Apropo de Craiova si Serea.Ia da un "serach" prin arhiva si vezi cum in meciul tur dintre steaua si craiova a inventat un 11m pentru prima echipa si i-a lasat pe olteni in 10 (in urma acestei faze) inca de prin minutul 20.Sa-mi spui si mie daca asa au stat sau nu lucrurile.


Involuntar , era oricum la 2-0 pt. Steaua ... nu ?
Care e in fond problema , s-a terminat 5-0 dar si 1-0 ajunge dupa cum bine vezi

Paul
17th April 2005, 22:30
Mai, bancarule, hai ca deja ai devenit fastidios.Cum dracului sa afirm ca Serea a fost impins sa greseasca?Pe ce m-as baza?Detin probe?Cine face o asemenea afirmatie inseamna ca are grave probleme psihice....iar tu chiar lasi senzatia te inscrii in acest profil.

Haha , pai bine bre da arbitrii astia (asa batuti in cap) de ce nu au gresit in asemenea hal pentru National.
O greseala e omeneasca (d`asta de gol ) desi la 0-0 se cheama vicierew de rezultat (adica de calificare , adica de trofeu ...) , a doua nu mai e deloc omeneasca daca e in aceeasi directie , si iarasi e un gol...

Dar a III ... ?

Deci greselile au fost rodul unui act de coruptie ... :exclamantion: Ma intelegi?

stapuv
17th April 2005, 23:33
Mah da voi sunteti dusi cum poola mea sa se rejoace ... pai voi stiti ce ar insemna asta daca se rejoaca meciul atunci de cate ori calca un arbitru stramb (si arbitri astia de la noi din 8 meciuri pe etapa 3 le gresesc), se va cere rejucarea si dinamo (sunt dinamovist) ar sari in sus ca ei au rejucat cu nationalul. Pentru ei parerea mea ca ar fi un castig rejucarea chiar si daca pierd meciul ...
Imposibil va spun eu, nu se rejoaca ...
Cel mai bine ar fi ca si la rugby unde arbitru de centru are microfon si casti si poate cere parerea unui arbitru care are monitoare si poate revedea faza, si se decide dupa ce faza e vizionata pe in reluare...
Oricum sa zicem ca nu e buna ideea pentru ca ar dura mult un meci si ar fi intrerupt de multe ori, dar intr-un meci nu sunt mai mult de 3-5 faze la care trebuie oprit deci 10-15 min tine meciul in plus ... dar e cat de cat mai corect.

miril
17th April 2005, 23:47
Stapuv, lasa-ti...prelungirea pentru...loviturile de pedeapsa. Pai, daca era sa facem cum spui tu, am fi zabovit toata repriza a doua, caci arbitrul trebuia sa se consulte cu tusierii, cu Borcea, cu Netoiu, cu Oache Pisacnu de la FRF, daca exista riscul sa se joace sau nu meciul, cu Ion Craciunescu, in functie de ce decizie va lua, cand va arbitra in B, C sau D...emisia. Intelegi tu, cam greu sa vorbesti cu atata lume si, pe deasupra sa-i multumesti pe toti. Eu, in locul tau, as tace, in schimb, lucru cat de cat...mai corect.

Bancaru
18th April 2005, 15:47
Mai, bancarule, hai ca deja ai devenit fastidios.Cum dracului sa afirm ca Serea a fost impins sa greseasca?Pe ce m-as baza?Detin probe?Cine face o asemenea afirmatie inseamna ca are grave probleme psihice....iar tu chiar lasi senzatia te inscrii in acest profil.
Cip, parca am mai citit randuri de ganul asta... Parca mai spunea cineva ca se vede dar nu exista dovezi. Nu stiu, dar imi este cunoscut.
Chiar, cum ai putea sa afirmi ca Serea a gresit? Ar insemna ca-ti dai singur cu tesla-n c.. oua. Se vede treaba ca asa cum am spus incepeti sa prindeti curaj. Te-ai trezit tu sa judeci daca am eu sau nu probleme psihice. Poate am, dar e mai bine decat sa ai probleme de constiinta. Ramasita de constiinta pe care o ai tu iti spune ca ce s-a intamplat e furt. Dar cum naiba sa spui tu ca Dinamo fura? Tu, care de mic ai crezut in valorile dinamoviste (care or fi alea?). Si atunci ce faci? Zici ca sunt eu nebun. E mai simplu. Sau si mai simplu: nu avem probe! Poate maine...

remus
18th April 2005, 16:15
BUTELIE & CO. se vor intelegatori ,umili, destepti , OAMENI . Se pare ca reusesc. Reactia a fost pozitiva , cea asteptata de ''ei ". Oamenii isi spun acuma in berarii sau intre blocuri , in fata televizorului sau in pat ca DINAMO S-A SCHIMBAT .

TOTUL e frumos , insa MECIUL NU SE VA REJUCA

Cum anticipam , meciul acesta nu se putea rejuca sub nici o forma.Cel mai deranjant este faptul ca Dinamo a spus ca meciul S-AR PUTEA REJUCA , dand dovada de o crasa nesimtire , mintind presa si suporterii , pentru ca ei oricum stiau ca ..... ati ghicit , MECIUL NU SE VA REJUCA :rosu:

vlad1607
18th April 2005, 16:21
Din pacate meciul nu se va juca din nou..DIN PACATE ! :(

Bancaru
18th April 2005, 17:24
Vlade, nu mai fi trist ca, asa cum ziceam, oricare ar fi fost rezultatul nu va spalati pacatele. E ca faza aia: scoti cuiele, dar cu gaurile ce faci?

vlad1607
18th April 2005, 17:27
hai vezi cauta-ma te rog in alta parte !Mie chiar imi pare rau ca nu se rejoaca da tu nu intelegi mare lucru)Nu vrei !) esti ca un.....care stie una si buna ! du-te tare !

Bancaru
18th April 2005, 17:40
Hazliu ca de obicei. Ce poante de pipita ai...

vlad1607
18th April 2005, 17:47
ma cobor la nivelul tau ca sa ma poti intelege...da nici asa nu sunt convins ca procesezi !

Bancaru
18th April 2005, 17:52
Normal, normal. Ce ai putea tu sa spui? Nu inteleg, nu procesez, etc. Sau poate esti tu un neinteles! Nu poti sa te faci inteles cand vrei sa lustruiesti o tinichea. Auguri!

vlad1607
18th April 2005, 20:37
nu am talent la desen ..dc aveam iti faceam un desen colorat....asa nu mai aveai cum sa zici ca nu pricepi.

be@
19th April 2005, 08:41
FRF refuza sa ancheteze meciul "ciinilor"

Daniel Contescu
Marti, 19 Aprilie 2005


Desi legatura dintre Dinamo si “asistentul” Ispas Cojocaru a fost data in vileag
Decizia de rejucare a partidei Dinamo-FC National, intilnire contind pentru mansa-retur a semifinalelor Cupei Romaniei, se afla in curtea federatiei. Rezultatul final, 4-0 pentru “ciini”, a fost influentat de hotaririle luate in timpul jocului de “centralul” Ionica Serea si “asistentul” Ispas Cojocaru. Greselile arbitrilor au dus la eliminarea a doi jucatori “bancari” si la dictarea a doua lovituri de la 11 metri in favoarea dinamovistilor. “Evenimentul zilei” a descoperit ca fiul lui Ispas Cojocaru activeaza la Centrul de Copii si Juniori de la Dinamo.
Intr-un comunicat postat vineri pe site-ul clubului, de ochii lumii, conducerea de la Dinamo s-a aratat dispusa sa rejoace meciul, fara sa intreprinda insa nimic in acest sens. Daca ar fi dorit cu adevarat rejucarea partidei, “ciinii” ar fi trebuit sa depuna la FRF o hirtie prin care sa solicite acest lucru. Cei de la Dinamo au pasat insa raspunderea la federatie pentru luarea unei decizii. Pentru ca nedreptatea facuta de arbitri “bancarilor” sa poate fi reparata, forului condus de Mircea Sandu nu-i ramine decit sa deschida o ancheta, singura modalitate prin care se poate dicta rejucarea partidei. Numai ca, in loc sa anunte masuri radicale, echipa federala ofera inca o proba de nepasare. Indolenta oamenilor care-l inconjoara pe Mircea Sandu iese la iveala intr-un moment in care seful FRF este criticat pentru lipsa rezultatelor in activitate.
Tainuirea. Conform regulamentului, “FRF poate hotari redisputarea jocului daca se constata nereguli”. “Sintem dispusi sa rejucam partida daca se va constata ca Dinamo este implicata in vreun fel in influentarea arbitrajului”, a spus Ioan Andone, dupa meciul de campionat cu CFR Cluj.
In editia de simbata, “Evenimentul zilei” a adus dovada relatiilor strinse dintre Dinamo si Ispas Cojocaru: Valentin Alexandru, baiatul “asistentului”, este legitimat, de la 1 aprilie, la grupa ‘95 a Centrului de Copii si Juniori din Soseaua Stefan cel Mare. Mai mult, Dinamo se face vinovata de tainuirea relatiei cu Ispas Cojocaru. Daca ar fi informat, asa cum trebuia, federatia si pe Ion Craciunescu despre anomalia ca Ispas Cojocaru sa oficieze la jocurile “ciinilor”, probabil ca seful arbitrilor ar fi purces la inlocuirea “tusierului”, la fel cum s-a intimplat, in dimineata jocului, cu celalalt “asistent”, Nicolae Marodin (al carui fiu evolueaza tot la Dinamo). Astfel, nu s-ar fi mai ajuns la situatia ca McKain sa fie eliminat gratuit, iar Dinamo sa primeasca, nemeritat, un penalty. Ambele decizii au fost luate la semnalizarea lui Cojocaru.
Minciuna. Cristi Tanase, seful Centrului de Copii si Juniori de la Dinamo ( devenit centru de recoltat “ pile ” ), se apara. “La grupele de initiere, cum este si grupa ‘95, in baza de date nu exista decit numele copilului. Nu stim cine ii sint parintii! Singura regula este ca fiecare copil sa-si plateasca lunar taxa de zece euro”. Explicatia oficialului este puerila si nu sta in picioare fiindca e greu de crezut ca, macar la acest nivel, antrenorul nu se afla in legatura permanenta cu parintii micutilor.
De teama sa nu creeze un precedent, dar si pentru a nu supara forurile fotbalistice internationale, care nu agreeaza rejucarea partidelor, federatia nu misca un deget si, in loc sa deschida o ancheta care se impune de la sine, ofera inca o mostra de nepasare. Desi probele s-au strins, FRF prefera sa protejeze gruparea “ciinilor rosii”.

Dumitru Mihalache, presedintele Departamentului Competitii din cadrul FRF: “In opinia mea, nu se poate porni vreo ancheta. Acest proces nu poate fi demarat”.
Ion Craciunescu, seful CCA: “Cojocaru nu m-a anuntat ca are copilul legitimat la Dinamo. Eu stiam ca este legitimat la scoala de fotbal a lui Marcel Pigulea”.
Gino Iorgulescu, presedinte FC National: “Voi incerca sa ridic si problema semnalata de dumneavoastra. Am facut memoriu la secretarul general al federatiei, dar mi s-a raspuns clar: “Nu vrem sa cream un precedent!”. Ce nereguli mai mari decit cele comise de arbitri ar fi trebuit sa semnalez?”.

sursa:EVENIMENTUL ZILEI.
Andone,ce zici de dovezile astea?Am dovedit ca sunteti implicati!!!!
Cum e posibil ca intr-o semifinala sa te arbitreze unul a carui fiu joaca la juniorii lui dinamo?Unde s-a mai vazut asa ceva????
Si cu toate astea,sa nu va inchipuiti ca mafiotii din FRF vor face ceva.....

remus
19th April 2005, 16:29
cand te gandesti ca anul asta , cupa Romaniei ar putea fi decisa de copilul unui asistent , te iau dureri de cap. Sa LE FIE RUSINE TUTUROR CELOR " IMPLICATI" IN AFACEREA ASTA : HUO :ROSU:

Bancaru
19th April 2005, 17:08
Be@, nu asta este dovada suprema, fii pe pace. Nu s-a furat in halul asta pentru ca joaca acolo copilul lui Ispas.