PDA

View Full Version : Semifinale CL 2004-2005



Catalanul
14th April 2005, 13:31
Dupa cum stiti, semifinalele sunt urmatoarele:

Milan - PSV (tur 26 aprilie / retur 4 mai )

Chelsea - Liverpool (tur 27 aprilie / retur 3 mai)

comentarii despre meciuri, inainte si dupa, aici :)

Sasuke Uchiha
14th April 2005, 13:47
trece milan si chelsea
sunt cele mai bune echipe
milan are meci usor si chelsea la valoarea lor vor trece de liverpool

realmadrid.com
14th April 2005, 14:22
Milan - PSV 1-0 (1-0)
Chelsea - Liverpool 3-1 (1-2)

Deci...Milan si Chelsea in finala...castigatoare Milan:)

viorel 31
14th April 2005, 15:53
Milan AC - PSV ==> Milan desi PSV sunt alaturi de Liverpool surpriza placuta a ctualei editii a Ligii Campionilor;
Pronostic: 1-0; 1-0.

Chelsea - Liverpool ==> Chelsea si aici londonezii vor avea mari pb (cum au avut cu Liverpool si in finala Cupei Ligii castigata in prelungiri de Chelsea).
Pronostic: 3-0; 1-2.

remus
15th April 2005, 15:14
teoretic, Milan si Chelsea ar trebui sa se califice ,dar nu trebuie deloc subestimate PSV si Liverpol . Eu cred ca finala va fi Liverpool-Milan :)

ad3an
18th April 2005, 22:11
Remus sunt de aceasi parere cu tine.Pacat de Lyon,aveau o echipa si un joc extraordinar. :o:

Mihai
18th April 2005, 22:23
Nici o problema pt Chelsea! Cat despre Milan am impresia ca in meciurile cu PSV nu o sa ia nici un gol!

diablo20
18th April 2005, 23:04
cam toti o dam mare favorita pe chelsea in meciul contra lui liverpool, dar sa nu uitam ca acu' 1 an si arsenal era mare favorita contra lui chelsea si a fost eliminata pana la urma. si eu merg tot pa mana lui chelsea dar vor fi 2 meciuri fff echilibrate.

Catalanul
18th April 2005, 23:24
Nici o problema pt Chelsea! Cat despre Milan am impresia ca in meciurile cu PSV nu o sa ia nici un gol!de aceea ai votat in poll ca merge Eindhoven mai departe :D sau ai uitat sa ne spui ca invinge din nou la penalty :drak:

ADelPiero
19th April 2005, 09:41
tovarasii mei de la liverpool ... si hai fie... PSV ;)

kelsi :rosu::rosu::rosu:

Il Fenomeno
23rd April 2005, 19:28
PSV vs Liverpool - FINAL 25 May Istanbul.

ady_azzuro
23rd April 2005, 21:12
Chelsea cu Milan, iar Chelsea castiga cu noroc la penaltiuri scorul fiind 0-0 dupa 120 de minute de joc. :D

cyber_goool
24th April 2005, 19:04
Normal ar trebui sa fie in finala Chelsea cu Milan, insa presimt cel putin o surpriza, de ce nu chiar doua...

Mihai
24th April 2005, 19:46
Chelsea cu Milan, iar Chelsea castiga cu noroc la penaltiuri scorul fiind 0-0 dupa 120 de minute de joc. :D

Nu cred ca Chelsea e capabila sa faca meci nul! Mai ales dupa 120 de minute.
Eu presimt in finala un 2,3 - 0 pt Chelsea indiferent cu cine o sa joace :ok:

Il Fenomeno
25th April 2005, 16:22
O sa se cunoasca finalistele de miercuri.

Zebrone
25th April 2005, 16:28
milan-chelsea finala si sa ii calce pe cap milanu, chit ca inca o cupa la Milano nu e chiar unul din visele mele secrete.

SORENSEN
26th April 2005, 23:15
E 1-0 pt Milan , poate ii egaleaza PSV-u ca joaca bine :great:
Liverpool va juca finala :thinkso:

Catalanul
26th April 2005, 23:39
rezultat final:

Milan - PSV 2-0 si iata ca am prins pronosticul exact :D milan este cu un pas in finala :)

diablo20
27th April 2005, 09:37
milanul a jucat fff bine, fiind in proportie de 99% calificata, si singura echipa care i-ar putea face fata este chelsea.

Catalanul
27th April 2005, 23:59
in cea de-a 2-a semifinala rezultatul a fost urmatorul: Chelsea - Liverpool 0-0 CFC nu a mai avut parte de bulanul din meciurile anterioare, de aceea se vede un 0 in dreptul ''albastrilor'' :D

Catalanul
3rd May 2005, 23:52
si iata ca avem si prima finalista, ea este LIVERPOOL FC :ok: dupa victoria la limita din aceasta seara impotriva lui Chelsea (scor 1-1) cormoranii si-au primit ''biletul'' pentru finala de la Istanbul /hello

Liverpool - Chelsea 1-0 (gol Luis Garcia, min. 6)

radcom
4th May 2005, 00:32
Deja vad pe AC Milan in posesia trofeului!!!

Mihai
4th May 2005, 00:38
Nu prea vezi bine :P
Eu zic ca Liverpool a demonstrat ca sa poate bate cu orice echipa si in plus Milan mai are un meci de jucat pana sa ajunga in finala!

BlueEnergy
4th May 2005, 12:15
De retinut ca Liverpool in sferturi in dubla cu Juventus a primit doar un gol acasa si in meciul din deplasare de la Juventus nu a primit nici un gol... in dubla cu Chelsea nu a primit iar nici un gol... au o defensiva f bine organizata! Dupa Milan - PSV 2-0 cred ca finala o sa fie Milan - Liverpool si sincer sper sa castige Milan fiindca nu ii sufar pe englezi! :P

SORENSEN
4th May 2005, 12:44
Tare Liverpool .
Meserias Rafa Benitez.

viorel 31
4th May 2005, 12:45
Liverpool - Chelsea Londra 1-0 (in tur 0-0) si la Istanbul merge...Liverpool.

Vom avea o finala probabila Liverpool - Milan (daca milanezii trec de olandezii lui PSV asta seara in cealalta semifinala de CL).
Interesant. Eu unul nu ma hazardez sa dau un pronostic la aceasta ipotetica finala. Liverpool a demonstrat ca poate juca mai italieneste decat orice echipa din "cizma", iar spaniolul Rafa Benitez a adus un suflu nou pe Anfild Road si spera la reinnodarea succeselor europene ale cormoranilor in CL la 20 de ani dupa ultima finala jucata de acestia (Bruxelles 1985 0-1 cu Juventus).

dumy84
4th May 2005, 12:56
IL GRANDE MILAN se va califica fara probleme, iar capitanul van Bommel de la PSV isi va saluta pt ultima data suporterii, din vara mutandu-se pe Nou Camp. Adevarata finala a fost Barcelona-Milan:)

vlad1607
4th May 2005, 13:26
doar atat :FELICITARI LIVERPOOL ! :) aseara am tinut cu ...cormoranii :D

miril
4th May 2005, 22:41
Milan are mari probleme cu PSV, care l-a trimis pe Dida in...Park. Seedorf este...inexistent, Gattuso si Ambrosini niste anonimi, iar apararea milaneza se clatina serios. 1-0 pentru PSV, la pauza.

miril
4th May 2005, 23:10
Calaul romanilor a egalat situatia in cele doua manse. 2-0 pentru PSV, cap Cocu.

Marquise MGP
4th May 2005, 23:17
sa facut dreptate dupa meciul din tur in care olandezii meritau macar un gol...acum leau dat doua si ' sunt pe cai mari "...sa fie oare a doua victorie la penaltyuri a psv-ului ?...ar fi interesant o a doua liga consecutiva cu o castigatoare surpriza.

Sasuke Uchiha
4th May 2005, 23:35
ba ce noroc! :rosu:
uaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!
nu meritau asa ceva
a marcat si psv 3-1 :D

miril
4th May 2005, 23:38
Milan se califica, in ciuda simpatiilor mele italiene, nemeritat. Gol Ambrosini, urmat de golul lui Cocu. Scor final 3-1 PSV, care a dominat jocul si acasa si in deplasare.

Catalanul
4th May 2005, 23:42
pentru a nu stiu cata oara in acest sezon milan castiga un meci marcand gol in ultimele minute, de aceasta data chiar daca a pierdut, golul a semnificat calificarea in finala CL, nemeritat insa... in fine, sper ca in finala sa nu mai aiba atat noroc :drak:

PSV - AC Milan 3-1

Marquise MGP
4th May 2005, 23:43
dupa o dubla mansa in care a jucat surprinzator de bine PSV paraseste total nemeritat liga campionilor primind 2 goluri in prelungiri...al jdemiilea meci in care milan inscrie in prelungiri...se pare ca soarta e de partea lor anul asta.

sickboy
4th May 2005, 23:44
Bagamias picioarele in italienii astia de cacao... :degete: :headbang:
3-0 in finala pt. Liverpool...PSV merita cupa pt. cel mai frumos joc.

Gabriel
4th May 2005, 23:52
Milan..demonstreaza inca o data ca fotbalul italian este cel mai urat din lume. Echipele italienesti ar trebui interzise ! O pledoarie anti-fotbal. Pacat !

miril
4th May 2005, 23:57
Sa nu exageram. Fotbalul se joaca in toate compartimentele si pe...goluri. Nici Liverpool nu a facut propaganda. Interzise ar trebui sa fie...declaratiile emotionale.

SORENSEN
5th May 2005, 00:20
In meciul de astazi mi-am dat seama de ce imi place fotablul : o echipa in viteza , posesie zdrobitoare 60-40 mai tot meciul, tehnica , faze lucrate ; dar am vazut fata urata si de aceea a inceput sa nu prea mai imi placa : o echipa batrana, fara vigoare, atacuri anemice , bulan in min 90 ( pai in campionat a castigat cel putin 5 astfel de meciuri , iar in tutul cu PSV a dat tot bulanos in 92 )
Pacat ca o alta echipa frumoasa sta acasa . :headbang: :headbang:

miril
5th May 2005, 00:25
Catalinalexe, paralela este valabila si pentru Steaua. Ca sa rezisti a la longue si sa cuceresti trofee importante, mai trebuie sa joci si prost o parte din partide, cu o singura conditie, sa stii sa dai un gol mai mult decat adversarul. Asta face si Milan si...Steaua (ma rog, nu astazi).

BlueEnergy
5th May 2005, 01:00
Oare cand o sa vedem o finala intre doua echipe care practica un fotbal spectacol? In fine... cu toate ca urasc echipele engleze in general sper sa ii bata Liverpool pe Milan in finala!

miril
5th May 2005, 10:03
Toate echipele care ajung in fazele finale ale competiilor europene majore se gandesc la rezultat si nu la spectacol.

Zebrone
5th May 2005, 10:05
Pai uite ca PSV a facut spectacol, dar nu e vorba de asta ci de incredibilul noroc al milanului care tine de la jumatea sezonului incoace.

junior
5th May 2005, 10:36
Pai uite ca PSV a facut spectacol, dar nu e vorba de asta ci de incredibilul noroc al milanului care tine de la jumatea sezonului incoace.
Liverpool - Chelsea 1-0
PSV - Milan 3-1
deci un meci īntre o echipă ultra ofensivă şi o echipă cu o apărare bună spre foarte bună
merg pe māna englezilor
Liverpool - Milan 3-1

fia
5th May 2005, 10:44
Care e echipa ultraofensiva? :o:
Milan? Pai din start e italiana deci nu.
Liverpool? Pai tu stii cine e Benitez? Ala de sta pe banca la ei? Ala e tata la aparare...
0-0 si 1-0 in semifinala, cu un gol marcat de tusier ? Asta e echipa ofensiva?

O sa fie o finala super naspa... 0-0 prelungiri si 11m, la fel ca finala de acum 2 ani (parca).

Zebrone
5th May 2005, 10:51
Milan..demonstreaza inca o data ca fotbalul italian este cel mai urat din lume. Echipele italienesti ar trebui interzise ! O pledoarie anti-fotbal. Pacat !

matale nu prea intelegi multe din jocul asta asa-i? de ce nu ramai tu la baschet, poate acolo te pricepi.
liverpool ultraofensiva? poate la antrenament, in rest stau cu fundu' in poarta.
finala se pare ca se joaca intre echipele cu foarte mult noroc anul acesta.

Gabriel
5th May 2005, 11:19
ce nu inteleg ? ca o echipa care a jucat super-naspa s-a calificat doar cu bulan...iar o echipa care a dominat ambele manse si a jucat frumos si deschis...a fost eliminata ?

Darkslowstar
5th May 2005, 11:27
Cat bulan poate sa aiba Milan, e absolut fenomenal. E drept ca au si superechipa, dar nici chiar asa. Sper sa li se sparga norocul in finala.

Zebrone
5th May 2005, 11:33
nu mai gabriel, dar sa generalizezi la tot fotbalul italian nu e corect. uita-te numai etapa trecuta in 2 meciuri s-au inscris 18 goluri. adevarat ca milanul a jucat execrabil ambele manse si la fel de adevarat e ca au un bulan care depaseste limitele normalului, dar adu-ti aminte cum a jucat liverpool pe delle alpi, cu 10 fundasi (ceea ce a zis si benitez) .sigur ca nu poti sa invinuiesti o echipa care se afla in avantaj ca joaca calm si nu se deschide, dar aseara milanul a fost egalata in minutul 65 si tot nu au juact nimic, ca sa nu mai vorbim de prima mansa, unde au dat golurile complet aiurea si la fel fara sa faca nimic 90 de minute.

miril
5th May 2005, 11:56
Gabriel, PSV a jucat un fotbal frumos in cele doua manse, dar au avut si ei bulan, abia calificandu-se in fazele preliminarii, acolo unde Milan defila jucand fotbal de calitate. Deci una pestea alta, avand in vedere si dificultatea campionatului italian, unde echipele mari intalnesc echipe precum PSV mai in fiecare etapa... Iti garantez ca Palermo, Udinese sau Sampdoria, ii pot elimina pe PSV intr-o competitie in doua manse, ca sa nu mai vorbesc de o Roma in forma.

Gabriel
5th May 2005, 12:16
alpi ---> italienii nu sunt la prima astfel de "isprava". sa nu uitam cum a eliminat Juventusul in 2003 frumoasa echipa a Barcelonei....ca mai apoi sa ofere una dintre cele mai urate finale...cu nimeni alta decat Milan AC.

poate am exagerat si eu...dar in majoritatea cazurilor am dreptate. lasa ca la anu vin in CL favoritii mei in Seria A (Sampdoria) si vor face spectacol :ok:

miril ---> eu iti garantez ca Alkmaar ii pot elimina lejer pe Palermo, Udinese sau Sampdoria intr-o competitie in doua manse :D

Zebrone
5th May 2005, 12:21
da mai, minunat meciul ala, Zalayeta a dat golul pentru Juve. si finala mie mi s-a parut absolut remarcabila, nu stiu ce zici tu. eu ma refeream ca milanul a avut noroc cu PSV, cu Inter in prima mansa, cu manchester pe Old Trafford si ma gandeam cand se termina norocul asta. si i-as prefera oricand pe genovezi in CL in locul interului :ok:
Alkmaar poate ii elimina pe Palermo, dar pe Udinese si Doria, nici in 10 manse; uita-te la Baby Parma cum au ajuns in semifinale; diseara cica Morfeo si Gilardino sunt rezerve. beton albinutzele!

miril
5th May 2005, 12:40
Alpi ti-a dat o multime de argumente. Alkmaar si PSV sa joace un an in campionatul italian si paralel in cupele europene si sa...mai vorbim. Palermo are o mica eclipsa, dar cu apararea din tur....Alkmaar n-ar trece de retur. Si cand te gandesti ca Parma ar putea castiga Cupa UEFA si ar putea sa retrogradeze. Ca si Graafschap de altfel. Pricepi a propos-ul?

Gabriel
5th May 2005, 15:14
da. am priceput. ma intorc la NBA-ul meu...ca se apropie semifinalele in cele doua conferintze...si e mai interesant ca la fotbalu vostru :ok: :D

oricum...raman la parerea ca Milan a obtinut o calificare rusinoasa in finala CL. si cu asta am incheiat subiectul !

miril
5th May 2005, 15:40
Vrei sa spui o calificare nemeritata. Rusinoasa ar fi fost daca arbitra...Serea.

remus
5th May 2005, 17:57
Teoretic, Milan si Chelsea ar trebui sa se califice ,dar nu trebuie deloc subestimate PSV si Liverpol . Eu cred ca finala va fi Liverpool-Milan :)


Cata dreptate am avut :P Pacat ca nu am scris asa si la pronouri . :D

SORENSEN
6th May 2005, 00:33
E nasol , finala nu va fi jucata de cele mai spectaculoase , dar probabil cele mai pragmatice ( sau norocaose

ForzaMilan
8th May 2005, 00:17
Un meci de fotbal se joaca 90 minute plus prelungirile dictate de arbitru. Mai sa plang de emotii ca a pierdut PSV calificarea in finala ! :evil: Milan are stilul ei si la o semifinala nu joci ca in curtea scolii si miza jocului nu iti permite sa faci spectacol. Asta pt. cei ce n-au inteles ca CL este o masina de facut bani! Uitati-va si la formula 1, cum scade audienta cum se schimba regulile, sub diverse motive! BANUL DICTEAZA TOTUL!
Va fi interesanta finala dintre Milan si Liverpool, stiluri "asemanatoare" precum precizau unii aici, dar vom vedea un meci placut pt. ca nu cred ca se va ajunge la prelungiri. Vom vedea diferenta de stil. :ok:
Numa' bine tuturor.