PDA

View Full Version : Sali de inchiriat??



AmeriKnu'
12th April 2005, 17:01
Avand in vedere ca au inceput sa dispara terenurile cu panouri de baschet( prin politehnica sunt vreo 2 rupte si restu vai de mama lor, tei am auzit ca e in "renovare", si altele nu mai shtiu) ramane o solutzie: sali de sport.se lauda nastase ca face sali de sport etc. acu vine intrebarea: unde gasesc si eu sali de inchiriat(bineintzeles care sa prezinte panouri de baschet)?? sau daa exista sali in care se joca unde sunt si cum dau de ele.
Si mai am o intrebare: exista asociatzii ceva pt baschet etc?/ ash vrea sa ma inscriu!

Raptor
12th April 2005, 18:25
Si eu as vrea sa ma inscriu, si la un club ar fi marfa, da' cine dreq ma mai ia la 20 de ani?

C-O-S + min
12th April 2005, 19:38
Ba daca esti destul de bun ai putea sa te lipesti pe langa un club de divizia B!
Cunosc unii care joaca si in rest au servici, familie!

eddy_jozsa
12th April 2005, 19:44
ooooof raptor... daca ai fi avut valoare pt div. A as fi vrut sa te vad la CSU :D

na, un thread cu sali de inchiriat o mai existat, par sa se repete si astea... la sibiu e 600.000/ora

MadSkillz
12th April 2005, 20:43
Raptore , la 20 de ani daca ai ceva valoare si mai ales potential ... nu-s probleme.DACA!

mishu
12th April 2005, 21:32
raptore io zic ca pune madskillz o vorba buna pentru tine la otopeni acolo... numa sa inveti drumul pana la sala:):):)...
acu pe serioaselea... daca te misti cat de cat... si ai mai jucat macar de cateva ori cinci la cinci pe tot terenul in primul rand ca nu e nici o problema sa joci in onoare... nasol e ca acolo de obicei tre sa platesti ca sa joci... adica jucatorii isi platesc sala, arbitrii, echipamentul etc... daca te misti mai bine ai sanse si la divizia B... dar e mai complicat... de obicei la divizia B sunt multi pusti de la cluburile de juniori sau care au terminat de curand junioratul sau invers... sunt elefanti care nu mai pot la divizia A si castiga si eu un ban cinstit la divizia B...

asociatiile de obicei sunt cluburile care au echipe in B... cat despre sali de inchiriat... sunt ceva... cu conditia sa vorbesti din timp... niste prieteni de-ai mei au o echipa in onoare si stiu ca si-au inchiriat sala din leu odata pe sapt... seara pe la 8-9 pentru antrenament... dar au vorbit inca din vara pentru tot sezonul de iarna...

edit: precis ca dupa postul asta iar o sa zica raptor ca vorbesc de parca as fi in tara...

Raptor
12th April 2005, 21:33
Pai potential am (ca valoare nu stiu), in sensu ca doresc sa aprofundez whatever there is to aprofundate... dar nu stiu unele lucruri de baza pe care altii le stiu in materie de antrenament, am o aruncare ciudata (Marion-like, doar ca altfel), etc. Oricum, daca ar fi sa ma ia vreo echipa as face tot ce ar zice antrenoru etc.

Insa deocamdata ma intereseaza sanatatea mai mult pentru ca nu ma simt deloc bine.

Mihai
12th April 2005, 21:35
"am o aruncare ciudata (Marion-like, doar ca altfel)" :thinkso::thinkso::thinkso:

P-asta de unde ai scos-o???:P:P:P

Raptor
12th April 2005, 21:37
Da ma, tu stii cum arunc eu... de la umar... bine nu ca nu ar putea fi schimbata...

Mihai
12th April 2005, 21:39
Pai ce mai astepti??? Dar daca arunci asa eu zic sa nu te chinui sa o schimbi pt ca o sa stai vreun an sa o reglezi si nu cred ca are rost :D

AmeriKnu'
12th April 2005, 21:51
oameni eu zic de asiciatii, nu de cluburi!! ceva de genu: se organizeaza ceva esht iautomat inscris, primeshti tricouri, cotizezi, se organineaza meciuri demonstrative prin licee si alte nebuneli. totul pentru spectacol si distractie, pt ca ,parerea mea asta inseamna baschet, si nu coate si intrari aiurea. Cu inchiriatu salilor tot nu m-a lamurit nimeni.
PS si eu am 21 si?? nu vreau sa joc in nici o divizie, sau daca s-ar putea de ce nu,(ca shi asha nu fac nimic)
Ps 2 tot nu a zis nimeni de streetball cand se fac inscrieri si unde??

Raptor
12th April 2005, 22:05
Ar fi superb sa se intample ce zici tu acolo cu meciurile demonstrative si cu "fun".

MadSkillz
12th April 2005, 23:27
Streetball cauta pe thread-ul de streetball, sa zici ca baschetul e doar distractie e ca si cum ai spune ca fotbalul e numai "braziliene".Cat despre sali, te astepti sa posteze cineva o lista cu salile disponibile ,eventual orele libere pt fiecare sala si tariful ?Cauta si tu ca s-a mai vorbit pe tema asta.

AmeriKnu'
13th April 2005, 01:18
ma da suparat eshti!!!

MadSkillz
13th April 2005, 01:20
N-as zice.

Raptor
13th April 2005, 01:44
Cu alte cuvinte, sa vezi cand e suparat cum e!

mishu
13th April 2005, 11:57
da ma da mad chiar are dreptate... americanu asta are si el doua fixuri... cand sunt inscrierile la streetball si unde se gasesc sali de inchiriat... si la fiecare doua posturi... indiferent de thread intreaba chestiile astea doua...

AmeriKnu'
14th April 2005, 11:36
lol!! am fani.muhaha... se pare ca deranjez. loale!!!

Raptor
14th April 2005, 13:26
Asa e la ei :D

mishu
14th April 2005, 13:36
la noi nu intrebi la fiecare doua minute cat e ceasul... observatia mea cred ca a fost chiar la obiect... din moment ce omul ala a spus clar pe thread-ul respectiv ca va anunta din timp cand vor incepe inscrierile la streetball... sa vii si sa mai intrebi inca o data chestia asta si pe un alt thread... catalogheaz-o tu raptore ca tu esti moderator...

repet a fost o observatie... din partea mea poa sa scrie la fiecare cinci minute un post in care sa intrebe chestiile astea... dar pe un thread separat... eu cand intru nu stau foarte mult pe forum si mi-ar place sa nu ma lovesc de o mie de ori aceeasi chestie...

virtual
29th April 2005, 14:15
Noah daca va organizati se poate. Noi jucam intr-o sala super care costa 1 mil/2h. Dar am aranjat sa dam de persoana 200 mii pe luna si jucam de 2 ori pe saptamana de la 20 la 22. Si daca nu vine nimeni dupa si mai dam ceva bani portarului, mai putem sta pana dimineatza.
Si cine nu plateste in avans pe o luna plateste cand vine, impartit la cati suntem (iese mai scump asa.... fidelitatea se plateste).
Dar ca sa fie totul romaneste pana la capat, ori suntem prea multi *adica vreo 24 ca ultima oara, ori prea putzin gen 6 etc...desi sincer si singur sa fiu nu ma deranjeaza... :)

nr15
5th May 2005, 21:43
unde este aceasta sala de care vb tu ? in ce zona ?

Raptor
5th May 2005, 22:23
E la ei... la Cluj din cate-mi dau seama

Danila
5th May 2005, 23:45
aaa....cand e streetballul? :ciocan: :headbang: :D :D :D

MadSkillz
6th May 2005, 01:27
21-22 mai vezi pe thread-ul de Streetball 2005.

Raptor
6th May 2005, 10:17
"Noah" "o fost" la noi la Cluj mai... fuck this accent... e la ei la Cluj cred. :mda:

EDIT: Nush ce dreq se intampla dar imi apar unele mesaje care inainte lipseau... e o problema cu baza de date cred.

MadSkillz
7th May 2005, 04:58
"Noah" "o fost" la noi la Cluj mai... fuck this accent...
?!