PDA

View Full Version : Poze...progresiste



Pages : [1] 2 3 4 5 6

Bancaru
12th April 2005, 12:10
Un nou mijloc de a aduna intr-un singur loc informatia.
Pentru inceput o dovada clara a faptului ca am fost si noi multi odata. Pe langa asta iata poza unui mare fotbalist lansat de noi. Si nu e singurul...
Unii ati mai vazut-o, dar aici se vor strange amintirile.

miril
12th April 2005, 12:16
Excelenta initiativa, Bancarule! Tot asa, cu trecutul, inainte!

Bancaru
12th April 2005, 16:12
Imi pregatesc un Arsenal. Chit ca vor fi noi prin vechimea lor, chit ca vor fi recente, baietii vor avea despre ce sa vorbeasca...

Bancaru
12th April 2005, 16:55
Deci cum va spuneam... Iata un alt mare jucator al Progresului. Miril, asta e "prospatura".

alamar
13th April 2005, 12:53
O tempora, o mores!
P.S. De unde le scoti? Mi se pare sau sunt din "Fotbal" sau "Sport", 2 reviste care apareau prin '60-'70. Ce noroc pe tine ca mai ai asa ceva.
Haaaaai Progresuuuuu' !

miril
13th April 2005, 13:01
Scotoceste si gaseste una si cu Vio Mateianu, emblema noastra de-a pururi! Sportul...Po****r!

Bancaru
13th April 2005, 15:59
Cu Mateianu nu cred ca o sa gasesc. Dar o sa caut, spre deznadejdea maica-mii si bucuria pisicii care o sa se bage in dulap (in locul ala nu a mai fost). Sportul, simplu. Asa se cheama revista. Eu nu am prins aparitiile revistei. Ce am gasit prin casa. Aveam cand eram mic o brosura bleu cu tot soiul de personalitati (VIP-uri ale vremii) care admirau pe bancari: Constantin Diplan, Bibanu, Marius Pepino, Mitica Popescu, etc. Erau mai multi, dar pe vremea aia abia buchiseam. Nu fiti precipitati ca vor mai veni...

F|A|N|S
27th May 2005, 14:40
www.geocities.com/fcnational1944

enjoy :)

Bancaru
11th July 2005, 12:01
Iata la ce ma refeream cand am spus ca se poate protesta in modul acesta fara ca gINO sa aiba vreun motiv sa se ia de noi la meciuri. Asa cum printr-o chichita de marketing, de exemplu, echipele de formula 1 isi "tatueaza" pe masini marca de tigari (de exemplu in loc de WEST scriu KIMI cu aceleasi caractere de juri ca acolo e trecuta marca tigarilor) asa si noi vom pune pe tricouri, bannere sau abtibilduri aceasta figura a lui gINO pe care el o stie, cu siguranta pentru ca a vazut afisele. Conturul lui si cu $$$$ in gura asta sa fie modul nostru de a protesta, destul de discret dar totodata foarte acid.

Bancaru
11th July 2005, 13:11
Iata prima fituica cu autocolante. Eu nu merg cu autobuzul ca sa pun pe scaune, dar la alimentara tot ma duc. Si prin Cotroceni mai am de lucru. Sper sa nu ma vada cineva ditamai omul ca lipesc d'astea pe stalpi sau banci. O sa incerc sa fac de asa natura sa fie cat mai putina murdarie cu jegosul de gINO.

Bancaru
13th July 2005, 23:27
Nu am succes cu autocolante cu personaje anonime. Atunci sa punem o pagina recenta de istorie. Sergiu Radu, Adi Olah, Ionut Rada, Chihaia, Vladut Munteanu, Cristi Munteanu. Salonul refuzatilor... Nu se vede bine, dar va garantez.

krapulax
14th July 2005, 15:37
cateva poze din returul 2005, indelung prelucrate pentru a satisface toate cerintele de pixeli si megabiti. inca se mai distinge cate ceva totusi. la 'pitesti' e o ocazie mare a lui olah- greu de inteles cum a ajuns vba la mingea aia. la 'bacau'- o faza oarecare, la fel la 'sportul' (ploua grozav in momentele alea). in fine, urbano lega si deja faimosul sau dans.

Bancaru
14th July 2005, 15:58
Cam multe intr-un singur mesaj. Misto! Aia cu Pitestiul e tare. Dar unde e Olah? Sau el nu apare?

Bancaru
14th July 2005, 16:11
Ca sa nu ne obisnuim cu binele... Eu sunt de parere ca e bine sa iti aduci aminte si de ce te doare. Sa nu uitam!

Bancaru
15th July 2005, 11:54
Iata ce au surprins aparatele foto ale ziarelor.

Bancaru
15th July 2005, 11:58
Realitatea este cu totul alta. Ce nu s-a vazut in ziare... Spectaculos. O avea Panc fata de fraier, cu fruntea lui mica, dar e mai tare decat Inspector Gadget.

Bancaru
17th July 2005, 21:42
Maine niste surprize!!!!

Bancaru
18th July 2005, 13:21
In ciuda formulei de apel, care trebuie scuzata, chiar si pentru membrul unui club ... bancar, trebuie sa se remarce faptul ca nu exista greseli de nici un fel. Asta era un fotbalist al unui club din Romania. Pe langa o caligrafie de exceptie. Cam rar mai vezi asa ceva in ziua de azi.
In privinta continutului, poate multi o sa mustaceasca... Ma rog. Ideea este ca astea erau placerile pe care ti le putea oferi un club, mai sarac pe vremea aia, iar bunica mea a considerat ca e o bucurie pe care i-o poate face tatalui meu, fi'su, aflat "la datorie" la ... Timisoara. Normal ca bunica-mea nu se afla printre membrii sustinatori, dar cine stie care a fost conjunctura si a facut rost de aceasta dedicatie pentru tata. Asta este partea I. Partea a doua, cea cu autograf o pun imediat. Pentru cei mai vechi dintre noi va provoc la ghicirea celui care a scris randurile.
Tovarasul Micu e tata!

Bancaru
18th July 2005, 13:26
Pe vremea aia, jucatorii mai si iubeau echipa. Ce-i drept nu se invarteau atatea sume importante in fotbal.
Sa vedem cine stie cine a scris randurile astea. Poate nu e si tata pe forum...

miril
18th July 2005, 14:46
Sa fie vesnicul nostru fundas Mandoiu?

krapulax
18th July 2005, 14:56
in orice caz, pentru istorie sa consemnam rezultatul meciului: 0-0. daca am fi castigat, nu picam la finalul acelui sezon.

miril
18th July 2005, 15:07
Kra****x, nu vorbesti cumva de meciul din sezonul 69-70, din retur, cand am jucat steril si Viorel Nastase a ratat o multime? Atunci am retrogradat cu cea mai buna generatie de fotbalisti crescuti vreodata in Dr. Staicovici. Ne-a tradat Batrana Doamna, deja campioana, care a dat meciul lui CFR Cluj, dupa ce a condus cu 1-0, cu un sfert de ora inainte de fluierul final. Ce jale a fost pe Republicii si cata nedreptate!

Bancaru
18th July 2005, 15:14
Miril, este vorba de Mandru. Tatal meu spune ca a fost un mare portar. Il ridica in slavi de cate ori vine vorba de el. I-a mai placut un portar, David. O sa va mai arat ceva, venit la pachet cu autograful. Chiar este un lucru pretios.

miril
18th July 2005, 15:20
Am vrut sa spun Mandru, un excelent portar si un om de foarte buna calitate, om de afaceri in Canada, dar m-a pacalit anul, 1968, eu credeam ca Mandru era deja "pensionat", si putin si semnatura.

Bancaru
18th July 2005, 15:23
Cam mult intr-o singura zi, dar merita. Nu vreau sa-mi epizez surprizele (unele sunt si pentru mine proaspete) intr-o singura zi. Sper ca ma intelegeti. Iata si echipa din 1968. Poza este alta decat cea din revista SPORT.

krapulax
18th July 2005, 15:35
m-am uitat si eu pe un sait de statistici si acolo am vazut rezultatul meciului. in sezonul 69-70 am fost in b. in ultima etapa din 68-69 am pierdut la farul, iar uta a pierdut cu u cluj, 0-2.

Bancaru
18th July 2005, 15:48
Se pare ca si Kra****x are asa ceva prin sertare. Deci nu era o chestie care sa uimeasca la vremea respectiva. Nu aveam poze color. Apropo, mai tineti minte pozele alb negru cu actori sau cantareti, alea care circulau?
Aici va puteti sa vedeti semnaturile a mai multor mari jucatori de la noi. Si eu o am in original!!! Ce uimire pe mine cand am gasit-o! Nu imi venea sa cred...

miril
18th July 2005, 16:26
Kra****x, este un site cu informatii gresite. Noi am retrogradata in B, la sfarsitul campionatului 69-70, iar UTA a pierdut cu 2-1, dupa ce a condus cu 1-0 multa vreme. Sunt in stare sa fac pariu, mai ales ca meciul cu Farul l-am vazut pe Republicii. In ultima etapa am castigat la U Cluj, acasa, cu 4-1. Lumea s-a bucurat initial, cu urechea la tranzistoare, ca mai apoi sa se lase tacerea la aflarea scorului final.

P.S. Asa este cum spui tu. Memoria imi joaca feste. Campionatul la care ma refeream este 70-71. Am gasit pe net! La campionatul la care te referi tu, 68-69, noi am pierdut la Constanta, in ultima etapa, cu 1-0, gol in minutul 85, iar FC Arges a castigat, nesperat (!!!) la Targul Mures, daca nu ma insel, cu...3-0 si s-a salvat.

Bancaru
18th July 2005, 17:59
Am pe poza aia o colectie de semnaturi, nu numai una. Altii aduna in ani semnaturile unor oamnei pe care ii admira. Eu am gasit intr-o zi o mare colectie. Si ce nume: Mateianu, Mandru, Dragusin, Manta, Constantin, Grama, Neacsu, Peteanu, Mandoiu, Matei s.a. Nu stiu a cui este ultima din dreapta jos. Cine stie pe unde mai zac si altele. Pe astea le-am gasit din intamplare intr-o carte.
Mai am acasa la ai mei si o hartie pe care mi-a dat un autograf Sburlea. Nu mi l-a dat mie personal, dar l-a cerut cineva pentru mine. Ce s-a "ascuns" si asta. Parca vad ca si el e zugrav, sau mai stiu eu ce, cum era ala care a fost la Steaua... cu nume de neamt, nu-l mai stiu.

Bancaru
19th July 2005, 12:40
Inca unul mare rau care a crescut tot la noi. Speram sa nu se uite asta.

krapulax
28th July 2005, 18:29
incep un serial cu poze din istoria echipei- vor fi programe de meci din anii 70-80 (prin 84 a inceput economia de hartie si nu s-au mai tiparit, pe urma au reaparut o scurta vreme in 2001) si cronici de meci din anii 90. pentru inceput, o poza dintr-un ziar al vremii, de la un meci pe care nu mi-l amintesc prea bine. sunt sigur ca altcineva ar putea sa ne povesteasca ce a fost atunci

Bancaru
28th July 2005, 18:31
Cred ca ar trebui sa spui si povestea fazei din poza. Eu o stiu de la tine, dar tu esti "autorul".

miril
28th July 2005, 18:38
Voi vorbi si eu despre acea lupta dintre David si Goliat pentru promovarea in divizia A, dintre Progresul si Rapid. Cateva date despre fotografie: anul 1979, locatia: nu mai exista, anotimp: toamna tarziu, eroul scenei memorabile nu mai exista de mult printre noi. Dumnezeu sa-l odihneasca!

krapulax
28th July 2005, 18:38
ok, eu spun ce stiu. e un meci cu rapidul, in turul 79-80, pe republicii din cate imi dau seama. ne-a batut rapidul rau atunci, dar se pare ca arbitrul i-a ajutat mult. aici vedem un penalty pentru rapid, spre sfarsitul meciului, la care regretatul bulancea (portarul nostru) a protestat asa cum se vede. ce a fost in retur e alta poveste, am ceva si cu returul. in curand pe ecrane

ps- am vazut ulterior ca miril mi-o luase inainte

miril
28th July 2005, 18:40
Meciul are un preambul si o istorie de culise care tine de...Cantarea Romaniei. Pe curand, cu amanunte de la...fata locului.

krapulax
29th July 2005, 17:09
acuma sa incepem cu cele cateva programe de meci. o sa le pun in ordine cronologica. atentie la textul de pe prima pagina, care parca ar fi fost scris azi, desi atunci echipa venea dupa un loc 7 in b (si tot pe 7 avea sa termine si acel sezon).

Bancaru
29th July 2005, 23:43
Nu pot sa raman mai prejos. Nu am nici o noutate din trecut dar am ceva mai proaspat si mai dulce.
Echipa care a incantat: C. Munteanu, Panc (46 Bazzi), Rada, McKain, Twaithe, Vladut Munteanu (76 Griffiths), Shroj, Olah (c.), Ghindeanu, Ionut Savu (62 Alin Stoica) si Sergiu Radu.

krapulax
1st August 2005, 15:04
inca un program de meci, toamna 1974. o editie pe care am terminat-o pe locul 2.

Bancaru
1st August 2005, 15:59
Ce istorie... !!! In comuna Rasinari. Daca nu ma insel un alt mare nume, de data asta in literatura, a vazut lumina zilei acolo: Emil Cioran in 1911. De aici se explica si simpatia pe care ne-au aratat-o sibienii la cupa Stalinskaia (sau cum ii zicea ca eu nu beau vodca).
Eu am citit fragmente din cartea lui Caltut iar acesta spunea ca pe actualul loc al stadionului Cotroceni se practica sportul inca de pe vremea lui Cuza. Dar nici in comuna lui Cioran nu e rau.

itku
2nd August 2005, 10:33
Ce istorie... !!! In comuna Rasinari. Daca nu ma insel un alt mare nume, de data asta in literatura, a vazut lumina zilei acolo: Emil Cioran in 1911. Nu te inseli deloc, Bancarule, doar ca ar mai trebui pomenita si o alta mare personalitate care s-a nascut tot acolo, in 1881: Octavian Goga (fara nici o legatura insa cu ilustrul nostru vicepresedinte :jerk: )

Bancaru
2nd August 2005, 10:35
Da, chair Goga, mai mare poet decat om politic, desi a avut tara pe mana o perioada scurta.

krapulax
3rd August 2005, 16:59
un program din 1976, destul de prost tiparit, dar care ne da o veste mare. /hello

Bancaru
4th August 2005, 13:37
Echipa 2004 - 2005 cu buni si rai, cu cei care au fost sau nu.

vlad1607
4th August 2005, 13:39
un program din 1976, destul de prost tiparit, dar care ne da o veste mare. /hello

frumos :ok:

Bancaru
4th August 2005, 14:02
Stie cineva in ce stare mai este Giron? Cred ca ar trebui sa-i intreb pe ai mei, ca sta langa blocul lor (tot intr-un bloc, nu pe afara) dar tot uit. O mai trai? Eu sper ca da. Mai ca l-as intreba ce amintiri mai are. Materiale. Poate mai are vreun tricou ceva...

krapulax
4th August 2005, 17:06
adaug inca un program, de data asta din divizia a. rezultatul final a fost 2-0 pentru steaua.

krapulax
4th August 2005, 22:32
Echipa 2004 - 2005 cu buni si rai, cu cei care au fost sau nu.
sa scriem si legenda. nu de alta, dar am gasit un poster cu echipa 1999, (in care gino era incadrat de premierul de atunci, radu vasile si de vlad soare) si n-am mai recunoscut prea multi jucatori.
sus- roger popovici, herea, tavi chihaia, griffith, abiodun, ionut savu, mckain, sergiu radu, bazii, ?/?
mijloc: landi, shroj, chiacu, thwaite, munteanu, stanev, nae, plesca, rada, panc, sapunaru, necula
jos ?/?, negura (??), iancu, ghindeanu, pitu, marian savu, lita, vlad munteanu, olah, urbano lega.

krapulax
5th August 2005, 14:36
rectific- pe randul de sus e doar toracele lui abiodun. capul e al altcuiva.

Bancaru
5th August 2005, 23:47
Vreun nebun, cine stie...
Revenind la oile noastre. In ciuda opozitiei militienilor din spatele nostru, care pe toata durata partidei au spart seminte si au tinut cu Bacaul, se pare ca Nationalul a castigat. Asa arata tabela.

Bancaru
5th August 2005, 23:58
Doua rezerve: Hristu Chiacu si Zeno Bundea. Cine ar fi crezut ca priceperea jucatorilor bacauani va face ca primul, Hristu, sa intre in locul celui de-al doilea, Zeno. Maxim 15 minute a fost in teren Zeno. Ca sa nu mai spun maniera cretinoida in care Salomir si-a facut de cap. Pardon, voiam sa zic, a arbitrat. Ne-a umplut de galbene si chiar un :rosu: pentru Shroj. Doar mergem in Ghencea, duminica viitoare. Ma rog, Shroj, daca va juca asa cum a facut-o azi, nu va fi o pierdere, dar ideea era ca Salomir trebuia sa sanctioneze cu rosu si un moldovean, rosu direct, plus inca vreo 2 galbene de care a uitat. Un hatru de pe stadion s-a oferit sa isi doneze fashul cel galben.

Bancaru
6th August 2005, 00:02
Abiodun, ala negru, a facut un meci bun. Nu inteleg de ce a fost schimbat. Daca e ce cred eu e nasol, nu stiu cu cine vom mai juca. Una peste alta, Salomir, ala in negru a privit neputincios cum 3 jucatori au plecat cu targa. Pai si ce vina are el? Asa e! Nu are, dar nici nu a luat masuri, dupa prima intrare dura, la Burca.

Bancaru
6th August 2005, 00:11
Salomir ii indica lui Shroj incotro va trebui sa se duca. Afara! A avut el grija...

Bancaru
6th August 2005, 00:14
Problemele lui Mircea Oprea nu au fost de acomodare cu noul sistem si noii colegi, ci au fost nazale. A dat un gol. Bine!

Bancaru
6th August 2005, 00:20
Nu a fost un meci usor. Asta si din cauza noastra, nu avem inca o formula de joc, si din pacate cu probabilitati ne vom prezenta si in Ghencea si la meciul cu Rapid, dar si din cauza bacauanilor care au presat asa cum ar fi trebuit sa o facem noi. Numarati progresistii din propriul careu. Va zic eu cine lipseste: Savu.

Bancaru
6th August 2005, 00:24
La un sut aul unui bacauan, mingea a iesit afara, nu inainte de a s lovi de sticla pe care o vedeti intre Nae si Thwaithe. Fiind sticla lui Nae si fiind mai mult in teren, Salomir a acordat corner. Normal!!!

Bancaru
6th August 2005, 00:36
Cat au putut au aparat si ei. Sau pana l-au dat le Shroj afara. Salomir si cu ete Mârţ.

Bancaru
6th August 2005, 00:40
Prin minutul 70 Salomir primeste telefonul care se voia izbavitor pentru bacauani. La capatul celalat, nu pot sa zic al firului , pentru ca era celular se afla al mare care a ordonat sa il mai inveselim pe Seche avand in vedere ca e judecat in libertate. Plus ca iar s-a apucat de fumat.

Bancaru
6th August 2005, 00:47
Postura de rezerva nu il prinde. Parerea mea...

miril
6th August 2005, 09:22
Banc, excelenta RADIOGRAFIE a meciului! Cel mai mult mi-a placut faza cu...sticla. Si totusi un castig, nu numai pe tabela, cu alte cuvinte, cine N-ArE portar, sa (nu-l) cumpere.

krapulax
6th August 2005, 13:09
viu si eu cu niste poze nespectaculoase de la un meci nespectaculos.

Bancaru
6th August 2005, 14:21
Kra****x, pe cele din repriza a doua nu le-i developat?

krapulax
6th August 2005, 15:15
Kra****x, pe cele din repriza a doua nu le-i developat?

alea au fost facute mai de departe. sa pun totusi una. nu stiu unde e mingea.

Bancaru
6th August 2005, 21:02
Ca tot vorbeam cu Kra****x cine face poze mai misto. Iata ca cei de la Gazeta au fotografi buni. Ce-i al lor e al lor. Capitanul Catallin Lita, bataios ca intotdeauna.

Bancaru
6th August 2005, 21:07
Se pare ca acolo in balta e Ionut Savu. Speram mai mult de la el in viitor, pentru ca poate. Poate chiar sa plece daca va continua asa. Tot GSP.

Bancaru
6th August 2005, 21:09
Shroj nu a stralucit dar s-a luptat. Eu cred ca a fost eliminat pe nedrept. Imagine GSP. Si aparat.

Bancaru
6th August 2005, 21:10
Thwaithe - noul stalp al apararii. A jucat foarte bine iar GSP a surprins asta.

krapulax
7th August 2005, 11:09
ma intorc la vechituri. pentru astazi, programul unui meci de referinta in istoria clubului nostru.

Bancaru
8th August 2005, 13:18
Asta e programul de la meciul cu Bulancea aparand cu spatele? Bartales? Era roman, nu?

krapulax
8th August 2005, 15:45
e programul din retur. aia cu bulancea a fost in tur. in retur i-am fript cu 3-1 si am castigat seria. tin minte ca am vazut meciul la tv, pe 2.

miril
8th August 2005, 21:59
Bartales, unul din marii "vagabonti" din fotbalul romanesc prin talentul urias si...risipitor. Produs...bancar100%. Nu stiu daca era grec sau g...rrec.

Bancaru
8th August 2005, 22:52
Cum ii spuneam si lui Kra****x, daca e de la noi, nu mai e tigan :D...

krapulax
10th August 2005, 14:32
un program de divizia a de la un meci pierdut cu 2-1.

Bancaru
10th August 2005, 17:23
Un lucru interesant: in pronosticuri se face referire la publicul bucurestean care va lua cu asalt tribunele stadionului Progresul. Din pacate, pronosticul 1 nu a fost cel real. Unde ne sunt suporterii? Cineva i-a furat. Tare as fi curios sa stiu cine a tinut cu Progresul si acum simpatizeaza cu altcineva. Nu se poate sa fi murit cu totii. Unde naiba sunt? Mai tii minte, Miril, poza cu Beldeanu din revista sport unde scrie de fanaticii suporteri progresisti care sustin ca sunt mai multi decat rapidistii? Unde au plecat? Ma apuca nostalgiile. Imi aduc aminte ca erau multi oameni la stadion. Imi aduc aminte ca nu am avut niciodata, in trecut, complexul publicului imputinat, imi aduc aminte de galeria noastra - erau unii cu niste tobe in care bateau cu indarjire. Eram multi!!!!

Bancaru
10th August 2005, 19:31
Prospaturi nu mai am asa ca bag de la meciul cu Bacau. Se pare ca la Steaua vor face altii.
Toata lumea care a jucat, in poza, plus Prunea, care nu a jucat. Nae cred ca e cel cu gluga in cap.

Bancaru
11th August 2005, 10:50
un program de divizia a de la un meci pierdut cu 2-1.
Nu am inteles prea bine, in tur batusem noi la Hunedoara?

itku
11th August 2005, 12:19
Nu am inteles prea bine, in tur batusem noi la Hunedoara?
De unde ai inteles asta? In tur fusese 3-1 pt. Corvinul parca...
Edit: Acum m-am uitat mai atent pe acel program si in pamflete scrie "La Hunedoara am pierdut...", cred ca ai inteles exact pe dos...

miril
11th August 2005, 12:28
In anul ala am facut figuri frumoase, am batut Steaua si Craiova (Ce meci a facut Marian Ionescu cu echipa MARE a Craiovei, de l-a impresionat si pe unchiul...Vania), in tur, daca nu ma insel, si pe Dinamo in retur, pe 23, dupa 1-0 pentru ei, in minutul doi, prin "tradatorul" Dragnea, ca apoi sa intoarcem rezultatul, Ciugarin facand spectacol de nota zece, umilindu-i pe caini.

Bancaru
11th August 2005, 12:35
A fost o neintelegere, in ceea ce ma priveste, dupa ce am citit niste pamflete de pe program. "La Hunedoara am invins..." dar nu era chiar clar cine a invins si nici eu nu mi-am dat toata silinta.

krapulax
11th August 2005, 15:11
un program de la un meci pe care il tin bine minte. era al doilea sezon consecutiv in b, aveam ganduri mari, dar ni s-a infundat cu astia. a fost 2-2, ne-au egalat in ultimele minute, cand aveau si un om eliminat... nasol

krapulax
11th August 2005, 15:17
inca unul, totodata ultimul din acest serial. un meci de divizia c cu 4 viitori internationali.
dintre juniorii despre care se vorbea in programul din 1983 apar vreo 4 in echipa progresului 1990

Bancaru
11th August 2005, 17:45
Interesant cine juca si la Metalul: in poarta nimeni altul decat Bogdan Vintila iar atacant (!) Iulian Filipescu. Banuiesc ca sunt acei pe care ii stim: VBA si Filipescu, fundasul lui FC Zurrich.
Superinteresant si "manifestul" semnat de Valentin Caltut. Krap, spuneai ca nu ai auzit de el. Semnatarul e cel care avea manuscrisul cu istoria Progresului.
Pacat ca tot ce a spus omul ala acolo nu s-a infaptuit. Se pare ca asta cu "atragerea sponsorilor" e boala veche. Cele 30.000 locuri sunt vreo 14.000 nu ca nu ramane cineva pe afara... Arena de tenis e OK.
Eu nu am mai fost de ani de zile prin parcul propriuzis. Imi aduc aminte ca erau niste statuete de piatra, ca in Herastrau sau Cismigiu.
Ma intreb daca mai e valabila invitatia de luni ora 17.

krapulax
11th August 2005, 18:19
he he, cuvantul "sponsorizare" era pus intre ghilimele, era o vorba foarte noua atunci.

si in ce ne priveste, intre ghilimele a si ramas.

Bancaru
11th August 2005, 19:18
Sa nu fim rai, macar pe hartie avem sponsor, lucru ce nu s-a mai intamplat de pe vremea regretatului Mugdin Hadzibegovic. Ce o mai face asta?
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=337252&postcount=183

krapulax
12th August 2005, 19:49
ca tot vine meciul cu steaua, sa ne amintim ce era acum 9 ani

kurany
12th August 2005, 22:09
Ce vremuri....Acum doar Lita si M.Savu se mai regasesc printre jucatori..
Nu stiu de ce am impresia ca steaua va iesi cam sifonata dupa meciurile cu noi, returu cu norvegienii si meciul cu Dinamo, parca
Adevarul e ca nu prea a jucat Nationalul in prima etapa..insa e interesant de vazut cum joaca pe "uscat".Cu Timisoara in amical s-a miscat bine.
Oricum daca jucatorii stelisti gandesc toti precum Rimel Radoi:"Vrem sa ne razbunam pe National!"..cred ca pana la urma va iesi bine pentru noi!

Bancaru
13th August 2005, 19:23
Vrea Mirela sa se razbune pentru ca nu i-am lasat sa castige. A ajuns si asta un mic Jiji. Deh, e vicepresedinte la PNG. Votati Maybach-ul.

krapulax
17th August 2005, 21:26
s-a mai estompat dezamagirea, asa ca am avut puterea sa postez niste imagini de la meciul de trista amintire de duminica. un observator neutru poate constata ca am trecut si noi de mijlocul terenului.

saphicus
18th August 2005, 19:46
Marturisesc faptul ca am zabovit pe acest thread, mai mult timp, pentru ca sa-mi restabilesc "circuitele" cerebrale. A uita este omeneste!
M-a rascolit poza cu echipa din 1968, pe care am luat-o la puricat prin salvare
pe Desktop si "analizare" :)
Stau si ma intreb cum a putut sa pice o echipa cu atatea valori la ora aceea?
Echipa era flancata de Cornel Dragusin(june) si Penita Moldoveanu.
Jos erau printre altii Mandru mare portar(are dreptate tatal tau Bancarule), a cochetat si cu echipa Nationala, in general juca meciurile intr-un tricou verde,
apoi Minunea blonda Viorel Mateianu si daca nu ma insel Aurica Beldeanu.
Mai este si Teo Taralunga,iar in randul de sus ii recunosc (daca asemanarea sau memoria nu ma inseala ), Oaida, Peteanu, Mafteuta, Constantinescu,
Soare, Colceriu parca si Mandoiu dar nu bag mana in foc. As vrea sa ma corectati , daca gresesc!! Parca nu-l vad pe aparatorul de fier Jean Grama,
nu e in poza!! Mi-e frica sa nu amestec planurile! :)

Iar la urma l-am lasat pe fostul jucator de rasa si pe care-l porecleam ...
Chombe!! Mare valoare !! Sta jos in stanga imaginii langa Cornel Dragusin!!
Manastire-ntr-un picior, ghici ciuperca, cine-i?

PS Bancarule, ideea de a aduce documente ,facsimile, poze etc este una extraordinara si nu promit ,dar tot ce voi gasi interesant despre Progresul
voi posta aici, pentru a pune cate o pietricica la edificiul arhivei acestui club de traditie in fotbalul romanesc! :ok: :ok: :ok:

miril
18th August 2005, 20:34
Jean Grama "a furat-o" mai tarziu! O sa scriu ceva despre acea echipa de aur a Progresului, cat de curand.

krapulax
18th August 2005, 20:47
poze nationaliste- mai am cateva. sper sa nu cobesc in perspectiva meciului de poimaine cu imaginile astea de care ne aducem cu totii aminte- gino antrenor.

Bancaru
19th August 2005, 10:19
Nici nu vreau sa ma gandesc ca vom pierde. Krap, daca tu anunti meciul ce vine cu pozele astea, eu o sa incerc sa pun un MEMENTO (mori) aici cu Steaua. Sper ca nici jucatorii Progresului nu uita ca s-a sters cu ei pe jos. Sa se trezeasca!

krapulax
19th August 2005, 12:59
eu pun un memento cu meciul vietii lui olaroiu (ca jucator cel putin). toamna 1993.

kurany
19th August 2005, 16:24
Ca o coincidenta unul dintre tusieri a fost Zoltan Erdei.
Dumnezeu sa il odihneasca in pace!

Bancaru
19th August 2005, 18:55
Si eu am remarcat asta, dar nu am remarcat ca ai scris si tu. Voiam sa pun si eu asta. Am vazut la timp. Da, Dumnezeu sa-l odihneasca!

Bancaru
20th August 2005, 07:21
De la meciul cu Steaua, acum am gasit timp sa pun ceva. Desi scorul te face sa crezi altceva, poza dovedeste ca am jucat si noi in 11 oameni. Nu e foarte clar care au fost aia. In spate si cei doi antrenori.

Bancaru
20th August 2005, 07:22
Baietii de la FANS s-au agitat si ei cat au putut. Parerea mea e ca au facut fata cu brio.

Bancaru
20th August 2005, 07:30
Dupa ce ca Banel le-a facut jucatorilor nostri mucii cravata, o ruda de-a lui, se pare ca o sora, ne-a opturat noua privelistea la unicul corner (cred) pe care Nationalul a putut sa-l scoata in Ghencea. Cred ca ea ne-a purtat ghinion...
Eu am spus inainte de meci ca Nicolita o sa fie Public Enemy No 1, dar nu ma asteptam sa fie chiar asa.

Bancaru
20th August 2005, 07:54
Iata si povestea unui cuplaj, amfitrioni Progresul si Rapid, intr-un an cu amintiri grele pentru cei care sustineau progresul. Noi jucam cu echipa de pe primul loc, Craiova. Rapidul intalnea Sepcile Rosii. Acum ambele sunt in B. Clasamentul arata oribil. Noi pe ultimul loc. Cu doua pozitii mai sus si oponentii nostri de azi (21 august 2005).

Bancaru
20th August 2005, 07:57
A fost un an prost pentru Progresul, dar unul bun pentru cinema. Pe vremea aia...

Bancaru
20th August 2005, 07:58
Sa pun aici si prima pagina a programului.

Bancaru
20th August 2005, 08:00
Ca de obicei, putin despre fiecare. Aici despre noi. O sa incerc maine, poate, sa transcriu textul care e cam ilizibil. E si programul tocit.

krapulax
20th August 2005, 20:42
poze calde, din seara asta. mai intai, cheia victoriei, dupa parerea mea- apararea- cei 4 frumos aliniati. pe urma, o faza de prin minutul 20.

krapulax
20th August 2005, 20:47
acuma, momentul premergator golului. a doua poza cred ca e o ocazie a lui mehmedovic inaintea pauzei.

krapulax
20th August 2005, 20:53
aici, iarasi o faza de care nu imi amintesc, dar poza e misto. si cam atat, ca pe urma s-a lasat intunericul si pozele au iesit nasol, cam ca ultima- ducu, prunea si griffiths.

miril
20th August 2005, 21:50
Vad ca, din poze, semanam din ce in ce mai mult cu...Inter...National...e si cam atat. Dar imnul, ceva mai bun decat cele cantate de d'alde Los Platanos?

krapulax
20th August 2005, 21:55
Dar imnul, ceva mai bun decat cele cantate de d'alde Los Platanos?


cam melancolic si cu versuri in limba de lemn futbolistica, gen "sa castigam meciurile pe teren", "respect pentru adversari, iubire pentru fani". los platanos acopereau un teritoriu vast- de la verdi si ludwig van pana la ketchup girls, dar sunau cam toate la fel.

Bancaru
21st August 2005, 10:38
Krap a pus poze cu "fundul" eu o sa pun cu mijlocu, desi apare si un pic din (linia de) fund si putin varf...: Abiodun, Lita, Shroj si Mircea Oprea, mijlocasii cu care Landi a inceput meciul.

Bancaru
21st August 2005, 10:44
Aceeasi jucatori fac si faza de aparare, ceea ce e bine. Shroj s-a miscat mai bine azi, iar Lita pare mai responsabil.

Bancaru
21st August 2005, 10:45
Nae - un portar bunicel. A avut in fata si o aparare tare.

Bancaru
21st August 2005, 10:50
Iata si apararea: Ciprian Mozacu (zis si Costel), Cristian Sapunaru, Ersin Mehmedovici si Michael Thwaithe. Au jucat bine. In locul lui Costel poate sa intre, cu mai mult succes, dar cu mai putini straini in teren, Elias (Ilie) Bazzi.

Bancaru
21st August 2005, 10:53
Se pare ca Sapunaru are si alte responsabilitati. Nu Shroj a executat lovitura libera, ci Sapunaru. Are talent.

Bancaru
21st August 2005, 10:57
Si ca sa vedeti cat de bine informati sunt cei de la ziare, iata si caseta cu asezarea in teren a echipelor precum si componenta. Nu ma intereseaza cea a Rapidului. Bundea, Panc, Ghindeanu si Bazzi titulari in imaginatia lor. Rubrica terbuia umpluta.

krapulax
21st August 2005, 12:01
uite si episodul 2 de la lovitura lui sapunaru.

Bancaru
21st August 2005, 18:10
Pacat ca nu a dat pe poarta. Dolha era spectator.

krapulax
21st August 2005, 19:49
pai pe poarta a dat-o, dar exact la dolha in brate. nu prea mai avem executanti de libere- vreo 3 sunt la timisoara iar altul e director tehnic la rapid (ok, asta are 45 de ani).

saphicus
23rd August 2005, 01:18
Iata si povestea unui cuplaj, amfitrioni Progresul si Rapid, intr-un an cu amintiri grele pentru cei care sustineau progresul. Noi jucam cu echipa de pe primul loc, Craiova. Rapidul intalnea Sepcile Rosii. Acum ambele sunt in B. Clasamentul arata oribil. Noi pe ultimul loc. Cu doua pozitii mai sus si oponentii nostri de azi (21 august 2005).

Da, am fost la meci, atunci eram "progresist pur" (6 aprilie 1968) data luata din date statistice ca eu nu mai tineam minte. Stiu ca era primavara inainte de Sf.Pasti!!
Meciul a fost castigat de Progresul cu 2-0 (in tur a fost 0-1 !!) , dar o coincidenta stranie , ambele meciuri arbitrate de "grasul" Zaharia Draghici din
Constanta. Avea un aspect foarte haios!!
Inca o precizare : U Craiova a mers prost campionatul ala, si era pe locul 10
(nu pe locul 1?!) cand a venit la Bucuresti sa joace cu Progresul , iar final s-a clasat pe 11, in timp ce Progresul si Steagu Rosu Brasov s-au clasat pe locurile 13 (numar cu ghinion) respectiv 14 si au retrogradat amandoua .

Iar in meciul al doilea, Rapid a batut Sepcile rosii cu 2-1 dupa egal in tur la Cluj!! :ok: :ok: :ok: :ok:

saphicus
23rd August 2005, 01:38
Stii de ce ai vazut Bancarule , primul loc U Craiova ? :) :) :)
In programul de meci de care vorbim a fost un pasaj in care spune:
Dupa 2520 de minute...
Adica 4 etape x 90 min x 7 meciuri/etapa = 2520 min
Deci Craiova era lider dupa etapa 4-a din TUR si pe locul 13 dupa etapa a 4-a
din retur, iar la ora meciului (etapa 5-a din Retur), era pe locul 10 in clasamentul general :ok: :ok:

saphicus
23rd August 2005, 02:27
Kra****x, este un site cu informatii gresite. Noi am retrogradata in B, la sfarsitul campionatului 69-70, iar UTA a pierdut cu 2-1, dupa ce a condus cu 1-0 multa vreme. Sunt in stare sa fac pariu, mai ales ca meciul cu Farul l-am vazut pe Republicii. In ultima etapa am castigat la U Cluj, acasa, cu 4-1. Lumea s-a bucurat initial, cu urechea la tranzistoare, ca mai apoi sa se lase tacerea la aflarea scorului final.

P.S. Asa este cum spui tu. Memoria imi joaca feste. Campionatul la care ma refeream este 70-71. Am gasit pe net! La campionatul la care te referi tu, 68-69, noi am pierdut la Constanta, in ultima etapa, cu 1-0, gol in minutul 85, iar FC Arges a castigat, nesperat (!!!) la Targul Mures, daca nu ma insel, cu...3-0 si s-a salvat.
OK!!!
RECAPITULAM MIRIL !!
La sfarsitul camp. 1967-1968 Progresul era pe un loc retrogradabil 13, iar pe 14 era Steagu Rosu Brasov.

In campionatul 1968-1969, s-a marit numarul de echipe de la 14 la 16.
Mi se pare ca s-au facut meciuri de baraj si Progresul a ramas in anul ala in A.
Steagu Rosu ,nu. Am sa verific!!!

La sfarsitul campionatului 1968-1969, Progresul a retrogradat impreuna cu Vagonul Arad!!

In campionatul 1969- 1970 Progresul a jucat in B.
In campionatul 1970-1971 promoveaza si joaca, insa la sfarsit retrogradeaza
din nou ,mi se pare cu CFR Timisoara prezenta efemera prin Divizia A.

As putea spune ca echipa Progresul era indragostita de "formatia ABBA" :)
care la acea data nici nu aparuse :)... pe firmament muzicii !!
:ok: :ok: :ok:

saphicus
23rd August 2005, 03:06
Cam mult intr-o singura zi, dar merita. Nu vreau sa-mi epizez surprizele (unele sunt si pentru mine proaspete) intr-o singura zi. Sper ca ma intelegeti. Iata si echipa din 1968. Poza este alta decat cea din revista SPORT.

La Postul meu #88 de raspuns la acest mesaj, Bancarule, nu am primit nici un raspuns la intrebarea "ghici ciuperca cine-i?" Probabil nu risca nimeni un pronostic !!
In fotografie, langa Cornel Dragusin, randul de jos, acel poreclit de mine si de colegi "Chombe", nu este altul decat talentatul si din pacate regretatul
Costica Matei, coleg de generatie, student la Iasi la Fac de Constructii , un
jucator de mare talent care a facut meciuri memorabile si la echipa VIITORUL,
echipa ce capacea toti "granzii" fotbalului din acea perioada!!
Iar cel de langa Penita Moldoveanu, in picioare, randul de sus, nu e nimeni altul decat un alt coleg de-al meu de la Iasi fundas bun dar cam "dur" Viorel
Popescu, un fel de jucator de tipul "trece balonul ,nu trece omul" :) Amandoi au jucat la CSMS Iasi in timpul cat eram student la Iasi. Apoi mai tarziu au venit la Progresul!!
:ok: :ok: :ok: :ok:

Bancaru
23rd August 2005, 09:41
Saph, ai dreptate cu Craiova. Nu era pe primul loc. Din pacate pentru mine, nu am mereu ochi pentru ceva evident ci mai mult pentru detalii pe care multi nu le observa. Si scria mare clasamentul la zi :D. Craiova figureaza pe 7. Si totusi am mai vazut-o intr-un ziar vechi pe primul loc. Eu am mai scormonit pe la taoca-meu prin taieturi si am vazut ziarul Fotbal (era scris cu verde). Parca acolo am vazut Craiova pe 1, prin 1974. Sa fie adevarat. O sa ma uit. Cred ca am coroborat 2 imagini diferite si uite ce a iestit. Pardon!
Cred ca pe Grama nu il vezi in fotografia aia din motiv ca era la echipa de tineret. Am o poza si cu echipa aia. Trebuie sa vad pe unde este. Din pacate, inafara de Grama si inca unul eu nu ii cunosc. Iar pe Grama il recunosc, pentru ca mi-l aduc aminte de cand era la noi, cu functie de ceva... Tata il stie si datorita lui Ne Jean am intrat la meciul UEFA cu Bruges, ca nu mai erau bilete!!!
Intr-adevar, pentru multi progresisti, si nu numai, retrogradarea Progresului in anul acela si cu una dintre cele mai bune echipe pe care le-a avut a fost un mister.

krapulax
25th August 2005, 06:25
un articol scris de radu cosasu pentru un program de meci de prin 2001

be@
25th August 2005, 08:49
Voi stiati ca Radu Cosasu e progresist?Eu marturisesc ca nu. Oricum, articolul e superb.

kurany
25th August 2005, 10:02
eu nu stiam, oricum nici el n ua lasat sa se inteleaga din articolele lui.

krapulax
25th August 2005, 15:36
pai da cum, e un celebru progresist. belphegor... ziarul 'informatia'...anii 70-80, si mai devreme poate

be@
25th August 2005, 16:37
Stai putin...Am inteles bine? Belphegor de pe forumul nostru e Radu Cosasu ?

krapulax
25th August 2005, 19:35
pe forumul nostru e cineva care semneaza 'belphegor 2'!

Bancaru
26th August 2005, 11:27
Nu e Radu Cosasu, dar scrie foarte bine. Ma refer la Belphegor 2.

Bancaru
26th August 2005, 15:52
Krap, cred ca e vorba despre aceeasi echipa ca intr-un mesaj mai vechi de-al tau. O sa verific.
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=331522&postcount=42 Aici e mesajul tau.
Nu sunt tocmai aceleasi... Grosul formatiei.

Bancaru
26th August 2005, 16:05
Costel Ciprian Mozacu. Multi au apreciat evolutia lui la primul meci ca titular la National. Sa-i fi luat fata lui Bazzi? Poza din Romania Libera.

krapulax
26th August 2005, 16:28
Nu sunt tocmai aceleasi... Grosul formatiei.

e un an diferenta, dar pe vremea aia nu se schimba 80% din echipa de 2 ori pe sezon. acum 2 ani si 3 luni am jucat finala cupei; cati dintre cei care au intrat pe teren in acea seara mai sunt la noi? zero! sau ma rog, e burca, da' pe vremea aia era la ceilalti...

Bancaru
27th August 2005, 16:16
Nu am inteles aia: Stiinta Cluj s-a calificat dupa 2-2 datorita varstei. Care era faza? Batranii se calificau? Tinerii? Ce era?

krapulax
27th August 2005, 21:45
tinerii se calificau. si stiu ca am pierdut odata asa, probabil meciul asta cu clujul, din cauza unei schimbari (de jucatori) care ne-a crescut media de varsta. imi mai aduc aminte ca intr-o vreme, in divizia b erai obligat sa bagi un junior in teren, iar in c chiar mai multi.

Bancaru
27th August 2005, 22:31
Eu cred ca in B erai obligat la 3 juniori. Parca asa era.
Deci tineretul... mandria tarii?

t.b.
27th August 2005, 23:10
Incepand cu sezonul asta echipele de B trebuie sa aiba din nou un junior in teren ;)

Am vazut ca ati vorbit pe aici ceva despre sezonul 67/68, va pun aici clasamentul din sezonul respectiv si meciurile Progresului, sper sa va fie de folos :)

1 Steaua Bucuresti 26 14 7 5 45 26 35
2 FC Arges Pitesti 26 14 5 7 40 23 33
3 Dinamo Bucuresti 26 13 5 8 34 31 31
4 UT Arad 26 11 4 11 25 24 26
5 Petrolul Ploiesti 26 12 2 12 27 29 26
6 Dinamo Bacau 26 12 2 12 33 38 26
7 FC Constanta 26 10 5 11 37 32 25
8 Jiul 26 11 3 12 36 36 25
9 Universitatea Cluj 26 10 5 11 36 37 25
10 Rapid Bucuresti 26 10 5 11 32 33 25
11 Universitatea Craiova 26 11 1 14 28 31 23
12 ASA Tg. Mures 26 7 8 11 28 41 22
13 Progresul Bucuresti 26 6 9 11 23 31 21
14 Steagul Rosu Orasul Stalin 26 8 5 13 20 32 21


1 1967-1968 20 Aug 1967 Progresul Bucuresti 0(0-0)2 UT Arad
2 1967-1968 27 Aug 1967 Jiul Petrila 3(0-0)0 Progresul Bucuresti
3 1967-1968 3 Sep 1967 Progresul Bucuresti 0(0-0)0 Dinamo Bucuresti
4 1967-1968 10 Sep 1967 Universitatea Craiova 1(0-0)0 Progresul Bucuresti
5 1967-1968 17 Sep 1967 Progresul Bucuresti 4(0-1)1 ASA Tg. Mures
6 1967-1968 24 Sep 1967 Rapid Bucuresti 1(0-0)1 Progresul Bucuresti
7 1967-1968 1 Oct 1967 Dinamo Bacau 3(2-0)1 Progresul Bucuresti
8 1967-1968 12 Oct 1967 Progresul Bucuresti 1(0-0)0 Petrolul Ploiesti
9 1967-1968 15 Oct 1967 Progresul Bucuresti 2(1-0)2 Universitatea Cluj
10 1967-1968 22 Oct 1967 Steagul Rosu Orasul Stalin 1(0-1)1 Progresul Bucuresti
11 1967-1968 5 Noi 1967 Steaua Bucuresti 1(0-0)1 Progresul Bucuresti
12 1967-1968 12 Noi 1967 Progresul Bucuresti 0(0-0)1 FC Constanta
13 1967-1968 10 Dec 1967 FC Arges Pitesti 3(2-0)1 Progresul Bucuresti
14 1967-1968 10 Mar 1968 UT Arad 1(0-0)1 Progresul Bucuresti
15 1967-1968 17 Mar 1968 Progresul Bucuresti 2(1-0)1 Jiul Petrila
16 1967-1968 24 Mar 1968 Dinamo Bucuresti 2(1-1)1 Progresul Bucuresti
17 1967-1968 31 Mar 1968 Petrolul Ploiesti 1(0-0)0 Progresul Bucuresti
18 1967-1968 6 Apr 1968 Progresul Bucuresti 2(0-0)0 Universitatea Craiova
19 1967-1968 14 Apr 1968 ASA Tg. Mures 0(0-0)0 Progresul Bucuresti
20 1967-1968 21 Apr 1968 Progresul Bucuresti 0(0-0)0 Rapid Bucuresti
21 1967-1968 27 Apr 1968 Progresul Bucuresti 2(1-0)0 Dinamo Bacau
22 1967-1968 5 Mai 1968 Universitatea Cluj 3(0-1)1 Progresul Bucuresti
23 1967-1968 9 Mai 1968 Progresul Bucuresti 1(0-0)0 Steagul Rosu Orasul Stalin
24 1967-1968 19 Mai 1968 Progresul Bucuresti 0(0-1)1 Steaua Bucuresti
25 1967-1968 26 Mai 1968 FC Constanta 2(0-0)0 Progresul Bucuresti
26 1967-1968 9 Iun 1968 Progresul Bucuresti 1(0-0)1 FC Arges Pitesti


In sezonul asta noi am avut 2 victorii impotriva lui Dinamo 4-2 la Bucuresti si 5-0 pe Moina, ce vremuri :rolleyes:

Sezonul in care ne-ati batut cu 4-1 in ultima etapa a fost 70/71 erati in lupta pt evitarea retrogradarii cu cfr-ul, din pacate ei au facut 2-2 cu UTA (UTA care era campioana din sezonul precedent) si ati retrogradat voi si cfr Timisoara cum zicea saphicus...

miril
28th August 2005, 09:29
In mod normal CFR-ul nu avea echipa sa refaca scorul cu UTA, o mare putere a vremii. Noi am retrogradat atunci cu echipa de aur: Beldeanu, Dudu (juca fundas central), regretatul Viorel Nastase, Dumitriu IV, Tanasescu, Filipescu, Mircea Sandu (rezerva), toti jucatori intre 18-20 de ani, printre altii. Ufff, ce vremuri grele! Pe atunci veneau circa zece mii de spectatori la meciurile noastre. Hai Progresul! t.b. stiai ca U si Progresul erau echipe...infratite pe atunci, simpatia fiind foarte mare intre cele doua echipe, marele Viorel...Mateianu fiind una din cauze?

t.b.
28th August 2005, 14:22
Normal ca stiam, si acum la Cluj exista o simpatie pt National, in sezonul in care voi va luptati pt titlu cu Steaua, era antrenor la voi Halagian, galeria noastra a afisat un banner de sustinere pt voi...

Bancaru
28th August 2005, 17:37
Un lucru pe care il aflu abia acum. Da? Frumos din partea voastra. Multumim.

Bancaru
30th August 2005, 19:15
Cadou! Pentru Teo, sa-i aiba mereu aproape. :D

be@
30th August 2005, 19:18
Oare o sa guste Teo gluma, sau nu ?
Apropo,mai canta Los Platanos la meciurile Nationalului ?

alamar
30th August 2005, 20:05
Oare o sa guste Teo gluma, sau nu ?
Apropo,mai canta Los Platanos la meciurile Nationalului ?

Mai canta, mai canta. Cred ca au contract pe termen lung cu firma de impresariat artistic F.C. National.

saphicus
30th August 2005, 21:49
un articol scris de radu cosasu pentru un program de meci de prin 2001
"....Supremul criteriu al unei vieti curate si demne de suporter este forta cu care strabate nenorocirile, retrogradarile, caci satisfactiile sunt la mintea oricarui cocos. Indraznesc sa scriu ca tin cu Progresul, fiindca nici o alta echipa romaneasca nu mi-a dat, prin suferinta, atata forta morala, atata putere nervoasa ca aceasta din Doctor Staicovici...." BELFEGOR
Kra****x , am scos acest pasaj din articol pentru ca mi s-a parut exceptional!
Ce poate fi mai frumos si mai adevarat decat marturisirile unui adevarat suporter ca Radu Cosasu.
Stiam ca el este un suporter al Progresului de pe vremuri si este un om cu har in ale scrisului.Am sa scormonesc prin ingalbenitele mele file de arhiva si sper sa gasesc alte asemenea perle de articole care intretin spiritual flacara acestui club de traditie!!!! :) :ok:

Bancaru
31st August 2005, 10:19
Saphicus, daca ai vrea sa faci asta iti ramanem indatorati. Sunt convins ca pe langa cunostintele tale, aduceri aminte, ai si un arsenal serios de "taieturi" cu referire la Prosgresul. Cauta cand ai timp si chef si fa-le iar publice.
@Be@, de ce sa nu guste Teo gluma? Si daca nu o gusta ce putem sa facem? Sa ne injuram? Nu! O s-o guste, ca suntem oameni civilizati.
Alamar, i-ai mai vazut tu? Eu nu i-am vazut sincer. Nici la meciul cu Bacau nici la cel cu Rapid. Pe mine nu ma deranjeaza deloc, dar as vrea sa cred ca sunt si suporteri nu numai ... menestreli platiti.

krapulax
31st August 2005, 14:06
eu imi dau seama acum ca sunt cam off topic cu chestiile astea de arhiva, or fi poze, dar sunt poze ale unor texte. ma rog, nu cred ca e vreo problema, mai ales ca nu mai am prea multe in perspectiva apropiata. asta ar fi primul meci sub denumirea de fc national. parca aratau altfel si cronicile meciurilor- scrise cu mai putin talent literar, dar si fara sa se bata campii. lita, la 19 ani, era deja titular de 1 an. la craiova, vreo 4 viitori progresisti.

Bancaru
31st August 2005, 14:13
In poza poti sa pui orice, tot poza e. Asa ca esti foarte on topic. Misto! Chiar, era o relatare mai alerta, mai ... gazetareasca. Parca ii si auzi pe comentatorii aia amercani: agitati. Si la ei viitori progresisti dar si la noi viitori "olteni".

alamar
31st August 2005, 14:41
Alamar, i-ai mai vazut tu? Eu nu i-am vazut sincer. Nici la meciul cu Bacau nici la cel cu Rapid. Pe mine nu ma deranjeaza deloc, dar as vrea sa cred ca sunt si suporteri nu numai ... menestreli platiti.

La meciul cu Rapid au fost si au cantat. Lumea spune ca sunt doar platiti si din cauza asta aversiunea unora fata de ei.

be@
31st August 2005, 14:48
Mai, o sa radeti...Dar la o emisiune, un membru Los Platanos a declarat ca tine cu FC National.

Bancaru
31st August 2005, 15:38
Eu nu o sa rad. La un moment dat a fost un reportaj cu ei si spuneau ca, doi erau progresisti, iar restul care cu cine simpatiza (SDR), numai ca acum toti sunt progresisti. Adevarul e ca au fost vremuri in care si in deplasare, si pe ploaie, si pe soare ii vedeai pe trompetisti. E bine ca au aparut si fanii adevarati, gen FANS, dar cred ca asa zisul fenomen ultras nu prinde la noi. Suntem si asa putini. Daca avem si opinii diametral opuse... ne ducem naibii. Vorba lui Kra****x, va dati seama cum ar fi sa monitorizeze cineva forumul nostru si sa vada ca, desi suntem o mana de oameni, ne mai si luam la bataie?

krapulax
10th September 2005, 20:42
recunoasteti personajul? s-ar putea sa nu-l mai vedem etapa viitoare (si urmatoarele)

Bancaru
11th September 2005, 09:53
Iata-i si pe razboinicii din Cotroceni.

Bancaru
11th September 2005, 09:58
Tot ei, pe vremea cand toti credeam in victorie. Ceva legat de pompieri..

Bancaru
11th September 2005, 10:15
Faza golului doi. Din pacate pentru noi cu cativa spectatori in albastru. Cel mai spectator dintre toti Thwaite. La cei 193 cm ai sai cel mai mic efort daca il facea, se ridica pe varfuri, sa zicem, si tot nu il depasea Anca. Dar de ce sa sara? Anca are si el aproximativ 175 cm. Nae se uita la ... mine? Sau la FANS?

kurany
11th September 2005, 10:18
Intrebare: Pe cine tine nr 20. Dl LITA Catalin, zis"Pantera"?
Nu e posibil!
Stau toti si se uita la Anca cum sare!!!
THWAITE se afla exact langa el!!!!
Fenomenal!

Bancaru
11th September 2005, 10:32
Dezamagire mare in final. Pana si FANS au dezarmat, cei care neconditionat iubesc, echipa, jucatorii si conducatorii.
Pentru cei e la FANS: eu propun ca la urmatorul meci, sa lase in plata lor pe pompieri si sa faca un mesaj de sustinere pentru Landi. Daca anul trecut am ajuns pana unde am ajuns, daca multi au plecat cu capetele plecate din Cotrocenis si umiliti e meritul lui Landi. A stiut sa faca din rahatul lasat de Olaroiu bici care a si pleznit de multe ori.

Bancaru
11th September 2005, 10:35
Kurany, uite cat a sarit Anca si, totusi, pana unde ii vine lui Thwaite. Iar eu am poza. Nae se uita in alta parte. La 1,2 MB se vede mai bine decat la 117 kb. Ca sa nu mai zic ca Nae nu are mainile ridicate dupa minge. Nu pot sa cred ca a fost chiar lipsit de reactie. Mainile lui sunt pe langa corp. Hai , sa zicem la Lita era la recuperare, dar unii se cam plimba prin careu. Adica Mozacu. Clujul avea 4 jucatori in careu, noi 8. *****!

F1reee
11th September 2005, 11:17
Bancarule...ca idee cine draq iti da tie dreptul sa pui poze cu FANS pe forum si necenzurate ? copil idiot ce esti!!..sper sa ne vedem pe la meciuri...

Bancaru
11th September 2005, 11:21
Nu o sa fac abuz de functia mea de moderator. Dar ca si chestie, baiete, eu te stiu pe tine, tu pe mine nu. Si ca sa-ti potolesc pornirile de razboinicul luminii afla ca sunt de 2 ori cat tine. Iar mie nu imi este frica sa vin la tine in fata si sa-ti strang mana. Vrei sa ne cunoastem? Cred ca am si de 2 ori varsta ta. Stai cuminte.
Si cu asta v-ati lins pe bot de editat sau sters poze. Ai senzatia ca esti vreo vedeta? Fotografule!
Mai ai o ora si 50 minute sa iti ceri scuze si sa editezi tu singurel mesajul. Te-am pupat.

F1reee
11th September 2005, 11:24
bine,recunosc m-am pripit cu vorbele..insa ca idee doresc sa nu mai pui poze cu noi pe site....si fara sa ceri voi..

Bancaru
11th September 2005, 11:30
O ora si 40 de minute. Scuze si edit. Si asta e ultimul mesaj. Sa stii ca verific. Nu cred ca am avut onoarea sa ne cunoastem si nu am mestecat ciunga impreuna. Eu nu te-am injurat.

F1reee
11th September 2005, 11:35
Ti-am postat ca m-am primit..daca intelegi ideea bine daca nu..iara bine..chiar nu am chef sa fac balci pe aici..prefer doar sa citesc..insa faza cu pozele..nu mi-a placut.
Deci ..daca mi-ai inteles al 2-lea post..prea bine..

F1reee
11th September 2005, 11:36
"ca m-am pripit"...

F|A|N|S
11th September 2005, 11:39
http://www.geocities.com/fcnational1944/pt_net657.JPG

Aparatcik
11th September 2005, 11:40
Bancaru
In ceea ce priveste pozele cu noi ni s-ar fi parut corect sa ne intrebi inainte daca acceptam sa le pui pe site. Avem noi problemele noastre si de asta nu vrem sa fim vazuti de oricine. Intelege
In al 2-lea rand mesajul nu era "ceva cu pompieri"; citeste-l bine si dupa aia pune mana pe o carte de isotrie ca sa vezi ce au facut pompierii la 13 septembrie si fa analogia.

Bancaru
11th September 2005, 12:50
Sa stii ca o sa fac asta, dar cartea o sa fie despre alte probleme. Promit, totusi, ca o sa fie de istorie. As fi vrut sa-mi spui tu ce a fost, fara sa te uiti intr-o carte de istorie si ce au aparat pompierii aia al lor.
@F1reee - 30 minute. Mai poti sa editezi. Si nu uita de scuze. Vezi ca tu esti in mai multe poze, fotografule!

F1reee
11th September 2005, 13:31
asa si? ce propui daca sunt in multe poze?

Aparatcik
11th September 2005, 13:36
Din moment ce am scris stiu ce inseamna. Pompierii " aia al lor" au luptat pentru independenta tarii. Asa ca nu mai lua peste picior niste oameni care au murit pentru tara lor. Ai fi dispus sa faci asta? Ma indoiesc.

F|A|N|S
11th September 2005, 13:58
Dezamagire mare in final. Pana si FANS au dezarmat, cei care neconditionat iubesc, echipa, jucatorii si conducatorii.
Pentru cei e la FANS: eu propun ca la urmatorul meci, sa lase in plata lor pe pompieri si sa faca un mesaj de sustinere pentru Landi. Daca anul trecut am ajuns pana unde am ajuns, daca multi au plecat cu capetele plecate din Cotrocenis si umiliti e meritul lui Landi. A stiut sa faca din rahatul lasat de Olaroiu bici care a si pleznit de multe ori.

Niste rectificari:
1. Nu cred ca am dezarmat; noi am fost singurii de pe tot stadionul care am cantat pana la final.
2. Iubim istoria si culorile clubului, nu jucatorii si conducatorii (mai ales pe cei actuali).
3. Nu inteleg ce iti da tie dreptul sa ne iei asa de sus cu "sfaturi" de-astea.. ce mesaj sa facem si ce nu. Daca vrei sa apara un anumit mesaj la meciul viitor, ia-ti cativa metri de material, pune mana pe trafalet, si fa-l singur.
4. Si eu personal as dori ca Landi sa ramana la echipa. Consider ca este cu cateva clase peste jucatori.

Bancaru
11th September 2005, 17:42
Cred ca ne indepartam de la subiect. Ce importanta are acum pentru ce au luptat pompierii? A fost o comparatie, am inteles-o, dar nu despre asta vorbeam.
Cine este prost si da cu batul in balta asa o sa traiasca pana la batranete. Cine are cap si tact, poate sa rezolve multe. Ideea era ca voiam sa sterg pozele pentru ca Teo m-a rugat. Desi nu m-a convins eu i-am spus ca ii respect dorinta. Dar a venit acel moment, pentru ca tot e 11 septembrie, moment care a schimbat tot. La inceput am fost suparat, acum stau in dubiu. Ratiune sau simtire? Ma mai gandesc.
F1ree, sa stii ca nu sunt suparat ca m-ai injurat. La fel de bine, daca as gandi ca tine, pot sa vin la tine, intre voi sa-ti trag 2 smetii si sa te las pe jos. Crezi ca rezolv ceva? Pentru ca Teo si-a inceput mesajul catre mine cu te rog frumos o sa sterg pozele. Poate inveti ceva.
Sa va mai zic ceva:

ORIGINALELE SUNT LA MINE SI LE POT PUNE UNDE VREA MUSCHIUL MEU.
Asa ca haideti sa fim civilizati. Inclusiv tu Teo. Daca nu stii de gluma imi pare rau ca te-am ofensat si gata. Nu mai avem ce discuta. Sa vezi ce o sa plang. V-am pupat pe portofel. Tot nu merge forumul de pe site-ul oficial?

Aparatcik
11th September 2005, 18:42
Fiecare apreciaza dupa cum considera un mesaj. Dar felul in care ai facut aceasta apreciere m-a deranjat.
In legatura cu pozele este de bun simt ca atunci cand ai poze cu niste persoane sa le intrebi daca sunt de acord sa le faci publice. Nu ti se pare?

Bancaru
11th September 2005, 18:46
Tovarusul meu de suferinta progresista, nu cunosac tot puhoiul de lume care vine la noi pe stadion. Si apoi, esti vreo vedeta si nu stiam si noi? Dintre noi care este mai magar? Eu, care m-am conformat RUGAMINTII sau voi care va purtati si vorbiti intr-un mod mai putin ortodox?
Si cu asta basta! Nu mai discutam despre altceva inafara de National.

krapulax
12th September 2005, 12:42
cam asa am vazut meciul. albastrii au fost complet out of focus, sau , daca vreti, au fost niste umbre (foto 2- in stanga thwaite, in dreapta abiodun)

Bancaru
13th September 2005, 16:22
Iata cum au fost tiparite biletele la tribuna 2. Care varianta e buna? A doua, e cea de pe echipament.

krapulax
17th September 2005, 21:08
ocazia lui bundea din prima repriza. ca am avut si alte ocazii pe langa gol, sa nu uitam.

Bancaru
17th September 2005, 21:41
Ocazia norocoasa a lui Bundea. Sutul norocos, golul norocos, victoria norocoasa si meciul norocos cu ghinionista echipa Sportul Studentesc.

krapulax
24th September 2005, 19:55
eu incepusem o chestie cu 'file de istorie', dar a inceput campionatul si am uitat de asta. mai aveam o singura poza, primul meci al lui halagian.

krapulax
25th September 2005, 21:42
nu mai comentez, ca n-am chef. am avut si ghinion, da' in fine. vroiam sa vad si eu o reluare cu golul lui sapun.

Bancaru
26th September 2005, 10:04
Golul lui Sapunaru a fost dintr-un offside la fel de mare, sau de mic, ca cel in care s-a aflat Claudiu Dragan. Ma uitam aseara la minutul 91 si a spus vaca aia de arbitru ca nu a fost offside... Mie mi se pare sfidare pe fata si nesimtire. Adica orice bou vede pe reluarea de pe internet, in schimb vine rahatul ala si ne zice pe dos. Intr-un fel e normal sa nu scuipe acolo de unde linge (decat daca o cer interesele).

krapulax
17th October 2005, 17:01
uite cam asa era sambata la meci- unii se plimbau pe teren, altii prin tribuna. sa ne fie de bine.

Bancaru
17th October 2005, 18:01
Krap, pai ala era obligat sa se plimbe prin tribuna. Eu inteleg ca tu ai vrut sa subliniezi ca el, totusi, avea dreptul sa se plimbe. Adevarul e ca o toamna ca asta, timpurie, te indeamna sa te gandesti la inceputul clasei a 10-a sau a 11-a cand sambata seara te duceai cu o gagica in parc si iti incalzeai mainile sub pulovarul ei. Mi-e mi-a fost cam frig pana in anul 3 de facultate. Apoi m-am incalzit acasa...
Si jucatorii Nationalului au cazut in letargia aia blegosa. Lita si-a adus aminte de prima intalnire cu Alice. Savu de Mariana. Sapunaru de Mihaela. Thwaite de Joanna, iar Bad de mana dreapta. Sau stanga, dupa caz...

Bancaru
17th October 2005, 21:03
Nici macar nu s-a plimbat prin tribuna. A inghetat ca fraierul in tribuna. Ba mai mult, l-au inebunit si Los Platanos. Numai tobe am visat...

krapulax
17th October 2005, 21:11
cu el in teren ne scoteam de-un 0-0. inlocuitorul lui a fost jalnic.

miril
17th October 2005, 21:15
Daca Los Platanos este, Gino este.

Bancaru
18th October 2005, 10:58
Da! Era si el sub o palarie d'aia mare. Nu i se vedea de sub sombrero decat clarinetul. Sau ocarina.

Bancaru
21st October 2005, 22:50
Sa vedeti doua poze pe care le-am facut pentru ca pe mine m-a impresionat ce am vazut. Nu sunt patetic, dar asa, putin, mi-am adus aminte de cand eram eu mic. Peste cativa ani sper sa mai fie, macar cativa, care sa scrie la CUM ATI DEVENIT PROGRESIST. Poate fiecare vede cate ceva ce ii aduce aminte de cand era copil.

Bancaru
22nd October 2005, 22:44
Riosanu...
Gresit! Este Alin Marcu. La meciul cu Rapidul din 26 martie l-am vazut si eu. Kra****x a banuit ca e el.

Bbi's rules
23rd October 2005, 14:03
HAHAHA ce cu pozele alea?

miril
23rd October 2005, 14:05
Nu poze CFR!

Bbi's rules
23rd October 2005, 14:06
hahaha

krapulax
23rd October 2005, 14:11
fazele importante cam astea au fost. doua puncte

miril
23rd October 2005, 14:14
Doua puncte si un...mascat!

krapulax
23rd October 2005, 14:22
mascatul e o... mascata pe care nu o impresioneaza chiar asa usor golurile noastre, de parca am da in fiecare etapa cate 3-4

miril
23rd October 2005, 14:28
Atunci, doua puncte si o...masca! Ca nu o impresioneaza golul nostru de...trei puncte, tine, probabil, de...masca.

Bancaru
24th October 2005, 10:07
Diseara pun un amplu material cu niste cunoscuti.

miril
24th October 2005, 10:18
Si ei, tot...mascati? Glumesc, bineinteles. Ma faci sa mor de curiozitate. Vrei sa moara...Bibicu, nene Iancule?

Bancaru
24th October 2005, 10:48
Nu e nevoie sa murim pentru ei. Atata timp cat nici ei nu o fac, nu pentru noi, ci macar in teren, coane Fanica. Pastreaza "stecluta cu vitrion" pentru alte ocazii.
Sunt niste colaje simpatice, atat.

miril
24th October 2005, 10:49
S-a inteles...Nene.

Bancaru
24th October 2005, 23:13
De asta nu a mers apararea. Nu l-am gasit pe Thwaite. Nu trebuie sa va zic eu ce faceau.

Bancaru
24th October 2005, 23:17
Poza facuta in tribuna oficiala. Ce de lume... Politia e cu noi. O sa vedeti.

Bancaru
24th October 2005, 23:20
Se intampla la meciul de trista amintire, National - Pitesti 0-1

miril
24th October 2005, 23:25
Spargeau bostanul, asta faceau! Lucrurile rele se invata repede. Le-o fi bagat in...marsupiu din...stanga imaginii. Ala cu ochelari o fi fratele mai mic a lui Victor...Ponta!!!

Bancaru
24th October 2005, 23:28
Si asta tot de trista amintire. De cate ori vin minerii la Bucuresti am numai necazuri.
Daca mai tinea meciul o repriza cred ca vene tot Delaul Spirii in fata mea, acolo.

Bancaru
24th October 2005, 23:29
Da, Ponta e micutul Titulescu iar el este micutul Ponta.

miril
24th October 2005, 23:30
Misto poza! Pompierii invata sa numere! Bine ca nu au numarat pana la zece!

Bancaru
24th October 2005, 23:33
Oamenii in uniforma au uitat de tinuta si de eticheta si s-au apucat de telefoanele din dotatre, dotate cu camera si au facut poze tanarului Hristu Chiacu. Cred ca ar trebui sa le facem loc la CUM ATI DEVENIT PROGRESIST...
Miril, au numarat pana la 13.

inter
24th October 2005, 23:34
interesant ... in aceste momente erau pe ols, vreo 10 useri care admirau pozele .... din care numai 3 nationalisti ... brava ...:P

Bancaru
24th October 2005, 23:35
Toata crema este aici. Pai daca am numai vedete trase pe ... pelicula. Sa mai caut.

miril
24th October 2005, 23:36
Asta am remarcat si eu, Inter! Eram chiar patru. Ce inseamna sa inveti suedeza. Dai un ochi si pe la Dr. Lister! Sa vezi daca...vezi bine.

inter
24th October 2005, 23:41
Tack ... :D:D meritul vostru!

Bancaru
24th October 2005, 23:42
De exemplu. Organizez un concurs. Daca cineva ii recunoste pe astia doi dau o bere. Pe bune.
Pozele se cheama ..... ăăăăăă si ............. âââââââ
Sunt convins ca au plecat progresisti de la meci.
Inter, sa ai grija cand vii la noi la stadion. Iei microbul pe loc. Si ramai bolnav, ca noi. Si suferi. Ca noi.

miril
24th October 2005, 23:42
Si tu un elev care face...progrese!

inter
24th October 2005, 23:44
mda , vad ca fac "progrese" :D:D ... incep sa postez cam des pe aici :P

miril
24th October 2005, 23:45
Daca suferi cu Stiinta esti lovit de pandemie, cu noi de endemie. Alege si tu intre ciuma si holera! Mellan pest och cholera, för att säga!

miril
24th October 2005, 23:46
Vezi ca te vede G11O!

Bancaru
24th October 2005, 23:47
Pentru ca vazusem si un FANS pe aici. O gluma mica. Ii fac in necaz. :D
Si cu asta ma duc la somn. Sper.

miril
24th October 2005, 23:49
Par profesionisti, Los Ginos!

Bancaru
25th October 2005, 10:04
Va, Ginos! Ca tot ne vine un italian (speram noi...)

be@
25th October 2005, 13:28
Am sa pun si eu cateva poze care imi sunt mie foarte dragi.
Acestea sunt de la meciul in care am invins Dinamo cu 5-1! Fara comentarii....

be@
25th October 2005, 13:34
Thwaite, cu o evolutie foarte buna la echipa nationala a Australiei. Tine-o tot asa, Michael !

be@
25th October 2005, 13:40
Ce bine e in cantonament, nu-i asa? Poti sa joci si remmy. :)

be@
25th October 2005, 13:58
In ei ne punem sperantele in sezoanele viitoare. Ma rog, mai putin Gino si Roberto Landi. Ce antrenor !!!

Platanu
25th October 2005, 14:07
Am sa pun si eu cateva poze care imi sunt mie foarte dragi.
Acestea sunt de la meciul in care am invins Dinamo cu 5-1! Fara comentarii.... Doamne,cand om mai juca si noi ca in meciul cu Dinamo?Din pacate traim din amintiri si probabil va mai curge multa apa pe Dambovita pana sa atingem nivelul de anul trecut.Asta e...

be@
25th October 2005, 14:18
Centrul de copii si juniori - FC National produce surprize din cele mai placute, continuand traditia clubului din Parcul cu Platani.
Aceasta este grupa 1992,condusa de tanarul antrenor Bogdan Popa, cel care a realizat eventul. Cupa si Campionat !

Bancaru
25th October 2005, 16:36
In ei ne punem sperantele in sezoanele viitoare. Ma rog, mai putin Gino si Roberto Landi. Ce antrenor !!!
Be@, nu chiar in toti. Eu nu imi pun speranta in Prunea. Asta este. Gino... nu se stie daca mai este. Imi pun sperantele in Shore. In Lopez. Mozacu vad ca si la prezentarea oficiala a venit cu margelele. Astea ar fi trebuit sa le aiba Abiodun, nu?

miril
25th October 2005, 16:46
Cu margele sau matanii?

Bancaru
26th October 2005, 13:32
Mataniile nu cred ca se vad. In plus, alea trebuie sa le facem noi.

krapulax
5th November 2005, 20:02
goooooooooooooooooooooooooooooooooll!!!

miril
5th November 2005, 20:05
Golul victoriei?

krapulax
5th November 2005, 20:15
golul 2, al lui shroj. al victoriei nu-l am, numa' bucuria de dupa

miril
5th November 2005, 20:24
Vad ca Abi nu mai injura, din contra.

krapulax
5th November 2005, 20:32
da, ii multumeste tusierului care numai prostii a facut. cred ca in poza apar 2 jucatori care fusesera inlocuiti- oprea zis gât şi băd zis tot gât.

miril
5th November 2005, 20:46
Am inteles, asta inseamna gat...a cu ei! Adica Bad...sign!

be@
5th November 2005, 20:55
oprea zis gât şi băd zis tot gât.

Asta a fost tare de tot ! :D

krapulax
6th November 2005, 08:16
cred ca in poza apar 2 jucatori care fusesera inlocuiti- oprea zis gât şi băd zis tot gât.
sunt chiar 3, uitasem ca si mehmetovic (zis chilometru fără gât) fusese schimbat.

Bancaru
6th November 2005, 11:40
Eu cred ca Shroj a fost cel mai bun om de pe teren. Pozele mele, pe langa golul marcat, vor dovedi ca a fost peste tot. Plus cea a lui Krap, care ne scuteste de comentarii - si poza surprinde bine momentul. Buna!

Bancaru
6th November 2005, 11:43
Asta e o poza banala. Nu am poze meseriase. Am mintit.Bine ca am castigat...

Bancaru
6th November 2005, 11:46
Pe asta il stiti, in mod sigur. Am vazut si pe cei 3 polititsti, dar nu mai aveam baterie, motiv pentru care nici la acest meci nu am facut prea mult poze.

miril
6th November 2005, 11:46
Bank, n-ai una si cu... A Bad Picture, ma intelegi! Pistolarul a inteles ca-i de ...tras, daca vrea sa plece din Cotroceni...la CM.

Bancaru
6th November 2005, 11:49
Ti-e dor de el... ? Cred ca am apucat sa-i fac una.

miril
6th November 2005, 11:50
Ihi, una...mica. A Bad One!

Bancaru
6th November 2005, 11:52
Doua varfuri dintre care unul isi face datoria iar celalat si-o face si el, numai ca datoria lui e sa ne manance noua ficaţii.
Poza e neclara. Ca si Bad.

Bancaru
6th November 2005, 11:55
Toata lumea e cu e dupa omul pe care trebuia sa-l tina. Exceptia: BAD!!!!

miril
6th November 2005, 12:01
Bad...e Bancaru, Bad parca ar zice "Eu cu cine...tin", ma rog intr-o forma usor modificata, asa ca sa nu faca...gat. Mai stii, i-o fi dat telefon Rosianu si i-o fi spus "Tu sa nu tii pe nimeni. Las ca am grija eu...diseara!".

krapulax
6th November 2005, 12:39
if you want bad.... you've got it!

miril
6th November 2005, 12:43
Good! Am vazut ceva interesant pe un banner cu Progresul (a doua poza) dar nu am putut distinge ce scrie mai departe. A Little Help From My Friend?

krapulax
6th November 2005, 12:49
"eliberati suporterii retinuti in balgaria". un gest mai mult decat nobil al ultrasilor nostri.

miril
6th November 2005, 12:52
Multam, Krap! No comments! Gestul a si fost mediatizat intr-una din fi...tuicile nationale, una dintre ele, nu-mi aduc aminte care. Si bulgarii ce au zis?

krapulax
6th November 2005, 12:57
au zis 'dobre, dobre'. si nu vorbeau de iliutza.

miril
6th November 2005, 13:50
Dobre...goooooooooooooooooooooooooooooooool!!!

Bancaru
6th November 2005, 17:45
National in actiune. Numai Bad nu e... Nu se vede deloc.

Bancaru
6th November 2005, 17:57
Cum va spuneam cu Shroj...

Bancaru
6th November 2005, 18:00
El a centrat, el a dat cu capul. S-a miscat cel mai bine. El si cu Ionut Savu au fost cei mai buni, poate cu un plus pentru John Wayne.