PDA

View Full Version : Figurine cu jucatori din NBA



Heath Scumm
12th April 2005, 11:00
Tocmai am aflat ca exista o firma in Romania care e posibil sa aduca figurine (action figures) cu jucatori din NBA ... pun accentul pe "e posibil" ... Ati fi interesati de asa ceva?

In cazul in care acest lucru se va intampla ... Ce jucatori v-ar placea sa aveti? Eu am deja acasa un Michael Jordan superb (desi nu-mi place deloc MJ) ...

Daca vreti sa va faceti o idee cam cum ar arata astfel de figurine puteti sa vedeti ceva asemanator aici ------------> ACTION FIGURES (http://www.alienvault.com/)

MadSkillz
12th April 2005, 11:03
As fi interesat, da.

Heath Scumm
12th April 2005, 11:06
Scopul threadului ar fi : ce jucator? :D ... sau daca ai un action figure, care e acela?

MadSkillz
12th April 2005, 11:11
Pai puteai sa intrebi direct ce jucatori ne plac, chestie care mai e pe alt thread:)
KG in primul rand,normal.Daca ar fi dupa mine, i-as lua pe toti dintotdeauna :))

danrogojan
12th April 2005, 11:59
io ash vrea clar. daca se poate pe slam. si care sa stea in aer fara suport.

Zeeker
12th April 2005, 13:32
Cei de la www.actionfigures.ro aduc deja action figures la sugestia clientilor, doar lasati preferinta pe forum, sectiunea "Wish List"

eddy_jozsa
12th April 2005, 15:06
action figures mi se par asa si asa... adica nu zic nu, dar nici nu m-ar pasiona... de aceea n-am votat.

Mult mai faine ar fi figurinele alea cu cap mare (bobbleheads parca le zice), alea chiar sunt funny. Mi-as lua un Nowitzki.

Edit: Sau action figures si bobbleheads sunt acelasi lucru??

Zeeker
12th April 2005, 16:24
AF-urile nu sunt aceleasi cu Bobbleheads. Action figures sunt figurine cu articulatii. De pilda uite cel mai articulat Spiderman, 67 de puncte : http://www.actionfigures.ro/index.php?cmd=show_product&id=65

Bobbleheads sau headknockers cum se mai numesc au doar un arc (sau mecanism), si sunt mai la misto, si in general au doar miscare din cap. Exemplu de bobblehead : http://www.actionfigures.ro/index.php?cmd=show_product&id=11

eddy_jozsa
12th April 2005, 16:53
Na oricum, indiferent cat de faine sau originale ar fi, pe un bobblehead n-as da mai mult de... sa zicem... 250-300.000, ca la urma urmei o bucata de plastic ramane o bucata de plastic!

Big Sexy
12th April 2005, 17:09
Uitati cam ce ne gandeam noi sa aducem pe site-ul meu:

http://ecommerce.spawn.com/ProductImages/nba8/IVERSON3-1.jpg

http://ecommerce.spawn.com/ProductImages/nba8/MAGGETTE-1.jpg

http://ecommerce.spawn.com/ProductImages/nba8/KIDD2-1.jpg

http://ecommerce.spawn.com/ProductImages/nba8/MARION-1.jpg

la asa ceva ne gandeam. Si vroiam sa stim cam cat interes exista pentru asa ceva.

Raptor
12th April 2005, 18:28
Ar fi marfa! :D (cu Vince si LeBron)

eddy_jozsa
12th April 2005, 19:36
wow, chiar arata marfa... deci m-ar interesa... desigur la un pret modic, la nivelul buzunarului romanasului de rand

Big Sexy
12th April 2005, 20:01
E adevarat ca si pretul e un factor important in Romania insa nu mi-am propus nici o clipa sa discutam asa ceva si banuiesc ca nici hitscum nu vrea - eu ma intrebam doar daca vreti, fiindca daca vreti le aveti - totul e sa fie cateva comenzi ferme si foarte curand o sa vina si ele!!! Dar nu vreau sa degeneram in discutii comerciale. Daca vreti sa degenerati in discutii comerciale puteti discuta pe site-ul alienvault.com la forum :). De fapt acolo cereti direct ce si cum. Aici doar am incercat sa aflam cat de mult interes exista pentru asa ceva si unde sa intrebi in alta parte decat aici pe cel mai mare forum sportiv din Romania?

thekobe
12th April 2005, 20:40
:o:

http://www.spawn.com/toys/basketball/nbalegends1/jerving/images/nbalegends1_jerving_photo_01_dp.jpg

pacat ca n-au cu kobe serie mai noua

MadSkillz
12th April 2005, 20:41
OK deci suntem cativa interesati, now what ? Mergem pe site-ul ala si comandam acolo sau cum?A fost doar un sondaj ? :o: I want my little Kevin NOW! :headbang:

K-Dogg
12th April 2005, 22:04
Super marfa! LeBron, Vince, Kobe, J-Rich, Jordan, T-Mac.. Daca aducetzi vreunul din ashtia sa imi spunetzi! Btw, what's the price?

Heath Scumm
13th April 2005, 13:09
@ Zeeker

Acest thread nu e pentru reclama la site-ul tau ci pentru discutii vis-a-vis de preferintele userilor de pe forumul NBA ... si pariez ca daca te intreaba cineva pe ce pozitie joaca Jason Richardson sau LeBron James habar n-ai ...

Inteleg ca vrei sa faci si tu o mica afacere insa acest thread a fost initiat de mine care am deschis topicul strict din punctul de vedere al unui fan caruia i se pare o idee interesanta, mai ales ca asa ceva nu se prea vede in Romania!Nimanui nu-i pasa de SpiderMan al tau cu 10000 de articulatii! Cel putin mie nu-mi pasa ... nu pentru asta e threadul asta aici!

Deci ... revenind la thread!

Am deja un Michael Jordan (am avut 2 diferiti insa pe unul l-am dat unui prieten ... mi-a fost mila de el, mai ales ca era si inca este fascinat de his airness :) ) ... Acu m-ar interesa sa vad niste imagini cu Action Figures: Kevin Garnett, Vince Carter sau Tracy Mc Grady ...

Am ramas uimit cum arata Allen Iverson ... deci ... mi se pare cel mai bine realizat din toate imaginile pe care le-am vazut ... si care-i faza cu Doctor J?
Corey Maggette ... exemplul elocvent pentru expresia :"how 2 get from zero to hero!" Oricum, arata foarte bine in actiune! Va dati seama oare cum se simte omul ala? Sa ai Action Figure cu tine?

Ah! Si daca se aduce asa ceva in Romania, cat costa??? ... La discutia asta poti participa si tu,ZEEKER!

thekobe
13th April 2005, 17:01
si care-i faza cu Doctor J?
uita-te la fatza lui

Heath Scumm
14th April 2005, 13:55
OK deci suntem cativa interesati, now what ? Mergem pe site-ul ala si comandam acolo sau cum?A fost doar un sondaj ? :o: I want my little Kevin NOW! :headbang:

Asteptam niste indicatii ... cum am mai spus ... si preturi!

Gabriel
15th April 2005, 11:52
eu as vrea una cu Stockton...dar sa nu fie prea scumpa :D

K-Dogg
15th April 2005, 22:20
650k una! :D Mie mi-a cam scazut interesul pe moment! :D

Big Sexy
16th April 2005, 12:50
da asa e
cam 650 una ... dar deja am comenzi asa ca o sa aducem sigur. Un pret mai mic nu este posibil. Sunt constient ca sunt multi bani insa va garantez ca merita din plin si nu este mult pentru o asemenea piesa ... evident daca concurenta este capabila de mai bine nu pot decat sa ii felicit insa sunt sigur ca si ei se holbeaza la preturile mele si ma suspecteaza de dumping .... asta e frate

... deci ceea ce aveti de facut este sa intrati pe forumul alienvault si sa scrieti acolo cu cine vreti figurine

p.s. si ziceam ca nu vreau sa transform asta intr-o disputa comerciala insa este inevitabil. Asa are obiceiul baiatul ala sa intre peste fiecare tread de pe oriunde il postez pe net fiindca nu pare capabil sa se descurce decat pe publicitatea mea ... ehhh asta e.

eddy_jozsa
16th April 2005, 13:19
Eeeh, faza cu thread initiat "de un simplu fan" oricum nu tinea. S-a vazut clar ca e reclama. Si cum, daca voi faceti reclama, concurenta nu are voie!?!??!?!?!? E acelasi lucru.

Si oricum, daca sunt 2 firme de action figures in romania, consumatorul (deci implicit lumea de pe forum) are dreptul sa afle ca sunt 2 si sa aleaga firma care ii convine mai mult dpdv al pretului si al calitatii!!!!!!!!!

Deci... www.alienvault.com si www.actionfigures.ro (pentru ca cica consumatorul e rege - la unele firme)

Big Sexy
16th April 2005, 18:25
nu asta e ideea .. ti-am zis ca nu vreau sa fac o dezbatere ... eu am cerut moderatorilor subforumului-ului sa scoata link-urile din prima zi tocmai ca stiam ca va aparea si el pe aici si bla bla blaaaa ... aveam nevoie de o informatie nu sa-mi fac reclama. Reclama am deja pe forum in sectiunea speciala!

Heath Scumm
6th May 2005, 01:13
Eeeh, faza cu thread initiat "de un simplu fan" oricum nu tinea. S-a vazut clar ca e reclama. Si cum, daca voi faceti reclama, concurenta nu are voie!?!??!?!?!? E acelasi lucru.

Si oricum, daca sunt 2 firme de action figures in romania, consumatorul (deci implicit lumea de pe forum) are dreptul sa afle ca sunt 2 si sa aleaga firma care ii convine mai mult dpdv al pretului si al calitatii!!!!!!!!!

Deci... www.alienvault.com si www.actionfigures.ro (pentru ca cica consumatorul e rege - la unele firme)


Vreau sa lamuresc un aspect ... nu sunt afiliat in nici un fel nici cu ALIEN VAULT nici cu ACTION FIGURES ... acest lucru poate fi confirmat de ambii "detinatori" de firme ...

Atat eu cat si Big Sexy suntem vechi useri pe forumul Online Sports si avem in comun pasiunea pentru wrestling insa nu fac parte in nici un fel din organizatia lui ... singurul motiv pentru care m-am luat de tipul ala de la ACTION FIGURES a fost acela ca si-a facut user pe forumul ONLINE SPORTS doar ca sa-si faca reclama ... lucru de kkt!

Danila
6th May 2005, 01:42
vreau si eu sa cumpar...cu cine tre' sa vb sa-mi aduca si mie?

MadSkillz
6th May 2005, 04:41
In primul rand cu parintii, sa iti dea 600.000 ;)

Danila
6th May 2005, 12:20
nu am nevoie sa-mi dea parintii 600 de mii:P
si chiar vreau sa-mi cumpar si eu cateva ca sunt bestiale!

Sharkie
7th May 2005, 12:29
Wow!Super-misto! Io as vrea cu Iverson si Dwayne wade.