PDA

View Full Version : observatie



Sir
11th April 2005, 00:18
Este primul thread initiat de mine si va rog sa-mi spuneti daca exagerez.Observ de ceva vreme ca pe acest site, care-mi este foarte simpatic si apropiat sufleteste, apar din ce in ce mai des mari greseli flagrante: clasamentul diviziei A este ,aproape, intotdeauna gresit, puncte in minus, puncte in plus, golaveraj gresit,actualizat dupa ore multe....etc.
Daca pana acum, primul site pe care il accesam, pentru a afla noi informatii sportive, era Onlinesport, trebuie sa va marturisesc ca mai nou accesez din ce in ce mai frecvent site-urile GSP si PS.Posibil sa fie o parere subiectiva, dar eu sper ca site-ul va ajunge cu adevarat "Primul ziar "on line", de sport din Romania".
Cu respect

bog_tom
11th April 2005, 08:06
Ader la acest punct de vedere: e f. important ca informatia prezenta pe site sa fie CORECTA !

fia
11th April 2005, 08:19
Este primul thread initiat de mine si va rog sa-mi spuneti daca exagerez.
Nu e primul, e al doilea :evil: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=443

Dar ai foarte mare dreptate in ceea ce spui :ok:

ADelPiero
11th April 2005, 10:28
hehe ... din cauza vitezei se mai scapa ici colo cate o chestie :ok:

remus
11th April 2005, 15:10
Ai dreptate , din pacate matematica e grea , insa acest lucru se generalizeaza si la clasamentele concursurilor prono de pe Forum , unde gasesti greseli mari de tot.

fia
11th April 2005, 15:15
La concursurile de prono e de inteles... munca e facuta benevol.. nu e nimeni platit pentru asta... eu zic ca trebuie sa multumim ca isi ocupa cineva timpul cu asa ceva...

La site in schimb nu ar trebui sa se intample asa ceva...

Darkslowstar
11th April 2005, 16:12
Si live-ul e foarte slab, se actualizeaza greu si cu greseli flagrante. De ex. la meciul Otelul - Brasov, a scorul a aparut la final 1-0 pt. Galati (s-a terminat 1-1), dar nu aparea relatarea golului galatean. Si mai sunt o groaza.

bog_tom
12th April 2005, 07:10
hehe ... din cauza vitezei se mai scapa ici colo cate o chestie :ok:
si in ultimul timp destul de des ... e o dovada de neprofesionalism pana la urma :rolleyes:

Vadim
12th April 2005, 11:16
Asa e, se mai intimpla greseli. Raportul greselilor pe onlinesport/alte siteuri (in livfe) de sport este de 1/10. Este optiunea fiecaruia sa se uite pe unde vrea. Totusi la ora asta, ols ramine cred cea mai complete solutie de sport pe web in Romania.

gicu
12th April 2005, 11:45
vadim, nu stiu daca s-a mai pierdut din entuziasm insa cand ati inceput voi treaba si in perioada de inceput erati chiar asa cum spui tu. Intre timp, calitatea stirilor si modul lor de prezentare a lasat de dorit. E bine sa schimbati ceva repede, concurenta se misca mai bine acum

Ps. nu ma refer la forum, ci doar la ols ca site de stiri sportive.

Paul
12th April 2005, 16:33
iti inteleg entuziasmul , dar (inca) nu va puteti compara cu prosport sau gazeta.

Bine nu va cere nimeni sa fiti primii , una e sa ai un site si alta e sa fii site-ul unui ziar de renume ...

Vadim
12th April 2005, 16:40
Un site de sport este altceva decat un site al unui ziar de sport. Diferentele sint mari in favoarea siteului de sine statator. :) Arunca un ochi si o sa le vezi (inclusiv aici pe forum ;).

In ceea ce priveste a fi primii, Onlinesport e primul pe segmentul sau de ziar online, uita-te la statistici. Lupta ziarelor tiparite se da pe alte fronturi, se investesc sume uriase in promovare si astea le ridica. Ca produse si public de sport, siteurile ziarelor sint mai slabe decit onlinesport sau chiar alte siteuri romanesti de sport.

Si, daca vrei tu neaparat sa comparam cifrele onlinesport cu siteurile ziarelor, acum 1-2 ani era o diferenta de 10-12 ori, acum de numai 4-5 ori. Si se va micsora in timp, oamenii apreciaza calitatea. :ok:

Paul
12th April 2005, 21:33
Bine aici e traficul mare pe forum , care este net superiori celor de la gsp.ro. :)

Vezi ca la Semnalare greseala am postat de ieri una , si tot nu o remediati :)
Aia cu 3 straini.

Vadim
12th April 2005, 21:41
Nu stiu de ce tot compari tu cu gazeta, mai sus ti-am explicat diferentele. Onlinesport are cel mai mare trafic pe forum, live si stiri de sport. Gagici nu se pun. Hai daca tot zici de gazeta. Faimoasele editoriale ale lui Tolontan au 2.000 de vizualizari, iar o prospatura la Divizia Sexy 20.000. Sper ca acum sa intelegi diferenta de public si de asteptari... Forumul onlinesport este numai o dovada a apetentei publicului pentru sport in ciuda unui numar mai mic sa zicem de vizitatori totali unici pe care ii are gazeta. Cu alte cuvinte, degeaba ai 20.000 care e uita la gagici. 6.000 interesati de sport sint de 50 de ori mai valorosi ca public.

Paul
12th April 2005, 21:52
1
(1) ONLINESPORT.ro - cel mai mare ziar electronic de sport din.ro : stiri din toate sporturile, LIVE, VIDEO, joc on-line, forum
Locul 55 în clasamentul general 39.189
(-1.318) 319.386
(-1.015) 12,772

2
(2) Site-ul oficial al FC Steaua Bucuresti, interviuri in exclusivitate, meciul in direct, download, free email, jocuri, felicitari
Locul 69 în clasamentul general


In cat timp va depaseste Steaua ?

Vadim
12th April 2005, 22:09
Poate vrei sa intrebi in cit timp a depasit ols pe Steaua? :D

Adrian
12th April 2005, 22:24
Sincer eu intru direct pe forum cam de un an de zile...Stirile de pe prima pagina mi se pareau impertinente, nefondate si partizane. Ca sa nu mai vorbesc nesemnate. Cam de genul comentariilor pe care le auzi in mijlocul galeriei...Nu stiu cum mai e acum, eu intru doar pentru calitatea unora dintre oamenii de pe forum.

Gonzo
12th April 2005, 23:06
stirile de pe prima pagina sunt de multe ori chiar bombe avand in vedere ca sunt scrise gresite... pai cand am intrat si am citit ca vor putea juca numai 3 straini am ramas uluit :D

daca o tineti tot asa o sa-l intreceti in audienta pe Buzdugan si farsele lui :ok:

Vadim
12th April 2005, 23:18
Ce e cu cei trei straini. Nu stiu despre ce e vorba.

Gonzo
13th April 2005, 00:29
ati anuntat ca in urma Adunarii Generale s-a decis ca echipele romanesti vor putea folosi numai 3 straini pe parcursul unui meci.

nu stiu cum a aflat corespondentul vostru stirea asta dar a avut succes :D :D :D

Paul
13th April 2005, 15:31
Ce e cu cei trei straini. Nu stiu despre ce e vorba.
Daca aveai curiozitate citeai "Semnalare greseala " , postul meu ca e de 2 zile acolo ...

Corespondentul vostru , cred ca a scris articolul intr-un bar ca altfel nu`mi explic.

Nu numai titlul , dar vine si cu "detalii" , cum ca unii s-au opus , altii nu , ca au castigat ...

De fapt a fost o disputa intre Gina Iorgulescu (care vroia nelimitat) si Dinu care vroia maxi 3.

Insa , nu s-a votat nimic , si ramane cum era inainte : Maxim 5 straini in acelasi moment !

Dar nu s-a votat nimic.

Vadim
13th April 2005, 15:53
Am citit acum. Era o gresela in titlu, in text era spus bine: 5.

inter
13th April 2005, 21:16
(

In cat timp va depaseste Steaua ?

intreaba-l pe supermoderator :happy

Paul
13th April 2005, 22:18
pai ce treaba are iulian cu site`ul lu steaua ?
e in combinatie cu ei ?