PDA

View Full Version : Etapa 20: Dinamo - CFR Cluj



ADelPiero
10th April 2005, 22:31
Sambata, 16 aprilie 2005: Dinamo - CFR Cluj, ora 20:30, Antena 1
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

ce_bine_e
10th April 2005, 22:42
bate dinamo!...bafta mancatzi! ca ma enerveaza unu de la ei!

DD-Viola
10th April 2005, 22:45
...Pacat ca nu vor fi arbitrii straini si la acest joc...Haida Cluju' !
dinamo e pe langa acest sport...singurul lucru care le ramane de facut e sa "rezolve" meciul in culise , iar pe teren sa rupa picioarele adversarilor...asta e dinamo !

ce_bine_e
10th April 2005, 22:49
Mai bine le rupe dinamo decat sa si le rupa ei intre ei! in cluj acolo!

be@
10th April 2005, 23:53
Jucatorii lui Dinamo vor fi obositi dupa meciurile cu steaua si NATIONAL.Asa ca cfr-istii sa profite !

gexge
11th April 2005, 02:08
CFR-ul sa faca bine si sa piarda ca sa mai urce Poli un loc in clasament. Sau sa faca egal ca sa nu se bucure prea tare militienii.

fia
11th April 2005, 08:51
Hm... complicat meci, Dinamo ar trebui sa bata in mod normal, dar nu prea a mai comis-o de mult... s-ar putea sa apara o surpriza...

Virus
11th April 2005, 12:21
In mod normal Dinamo e mai buna dar sa nu uitam scorul din tur 4-2 pt CFR. Asa ca... avem si noi sansele noastre. FORTZA CFR!

Angelina Jolie
11th April 2005, 16:33
Dinamo este sub socul infrangerii din Ghencea. LA titlu nu mai au sanse. Este momentul ideal pt noi daca vrem sa dam lovitura.
FORZA CFR si UNIREA SANICOLAUL MARE!!!

vlad1607
11th April 2005, 16:41
O sa ma bucur pe stadion de victoria in fata Clujului....:) FORZA CAINII ! :D

ADelPiero
11th April 2005, 16:44
sper sa faca o surpriza Clujul si sa invinga :evil:

ronaldinho
11th April 2005, 17:06
....si eu as vrea sa faca o surpriza clujul, dar mizez pe o victorie la 2-3 goluri dif a cateilor. cred ca vom vedea niste dogalaii foarte dinamitati pe teren si motivati de bodyguarzii lui Netoiu :D

vlad1607
11th April 2005, 17:11
Dogalaii???????? Hai culca-te un pic si dupa aia pune mana pe carte ! Tii cumva cu Rapidul? :P :D

ronaldinho
11th April 2005, 17:16
ce, nu-ti place cuvantul? :D nu de alta, dar mi-au dat moderatorii avertisment pt "javre " , cu toate ca am pus ghilimele de rigoare. ce apelativ preferi? catelusi ? dar, asta s-ar potrivi de minune cu poezioara aia cu " catelus cu parul cret, fura titlul din cotet/ si se jura ca nu fura/ dar l-am prins cu titlu-n gura :D:D

vlad1607
11th April 2005, 17:32
incerci sa fii spiritual dar nu iti iese :D nu e de mirare :D somn usor si poate pui mana pe o carte de limba romana in curand....dogalaii :happy auzi la el......JIJI tu esti ? :D

Paul
11th April 2005, 17:34
Meci de 1 solist , dinamovistii vin dupa 2 infrangeri , si daca pierd si cu Clujul iese deranj mare.
Plus ca CFR `ii sunt intr`o forma de invidiat dupa meciul chinuit cu Alba ...

Mihai
11th April 2005, 17:36
incerci sa fii spiritual dar nu iti iese

Ba crede-ma ca faza cu poezia a iesit de minune :P
Mai lipseau versurile despre "fluiersii-arbitrasii":D, dar asta e...
Sunt de ajuns si 4 "viersuri" d-alea :P

ronaldinho
11th April 2005, 17:38
ce JIJI mah? mie imi place cum suna....tie nu? la partea cu spiritualitatea o las mai moale, ca sunt prea subtil pentru tine, dupa cum se vede treaba. :rosu:

vlad1607
11th April 2005, 17:43
Probabil esti prea subtil pt oricine :D dc ai cuvinte gen "Dogalai" in "repertoriu" ! Drum bun ! :D
Cum de conduce Dinamo la sondajul referitor la pronostic ????? Hai baietzi va faceti de rusine bagati mare 2 ! :D

Angelina Jolie
11th April 2005, 17:51
Am bagat eu. Si sper sa iasa.

ronaldinho
11th April 2005, 17:51
...prefer sa zic dogalau, decat javra. altfel, domniile voastre se vor simti atacate, jignite, etc. Frustrate nu, ca aia e cat incape :D

semmaka
11th April 2005, 17:54
Sper ca CFR sa nu stea capra precum au stat Iasi, Arges Bishnita etc.

cip_81
11th April 2005, 18:13
Da, o sa stea capra cum a stat si in turul campionatului.Hai ca esti penibil, bai, baiatule.

vlad1607
11th April 2005, 18:17
cred ca e meseria lui de baza ! in curand o sa ridice la rang de arta frustrarea asta !

FORZA DINAMO ! :)

ronaldinho
11th April 2005, 18:17
da, aici sunt si eu de acord cu tine cip. clujul nu e genul care sa se bage in combinatii din astea "avantajoase". Sunt convins ca-si vor vinde scump pielea, dar cred ca dinamovistii vor juca foarte furiosi si vor face scor cu ei.

ce_bine_e
11th April 2005, 18:22
castiga dinamo!

Ayrton
11th April 2005, 18:32
Desi dezamagirea provocata de meciul de ieri e mare in "Stefan cel Mare", totusi CFR-ul clujean nu poate emite pretentii... Nu mai e echipa din tur, scazand mult ca forma si ca exprimare. 2-0 cel mai probabil scor.

Catalanul
11th April 2005, 18:44
din pacate, nu-i vad in stare pe clujeni de a pune probleme dinamovistilor, probabil cainii rosii se vor impune la limita :rolleyes:, desi nu ar fi exclus un egal :P

vlad1607
11th April 2005, 18:54
Clujul e departe de forma aratata in tur....Victorie Dinamo ! :ok:

Paul
11th April 2005, 19:48
Desi dezamagirea provocata de meciul de ieri e mare in "Stefan cel Mare", totusi CFR-ul clujean nu poate emite pretentii... Nu mai e echipa din tur, scazand mult ca forma si ca exprimare. 2-0 cel mai probabil scor.


Eu zic 4-0 , fiindca la ora meciului vor fi suparati borcea & co. dupa ratarea celor 2 obiective , deci trebuie sa se razbune si ei pe cine pot ...

Edit: Hattrick Niculescu , ca trebuie sa iasa golgeter si trebuie vandut !

Angelina Jolie
11th April 2005, 21:25
EU unul m-am saturat de 3-0. Deja am luat scorul asta de 2 ori returul asta. AJUNGE. Deci, daca e sa o luam macar sa fie la limita.

vlad1607
11th April 2005, 21:33
Cred ca va fi un meci cu destul de multe goluri..sa vedem in ce poarta o sa fie marcate..sper ca in cea a ardelenilor ! FORZA DINAMO !

Paul
11th April 2005, 21:58
EU unul m-am saturat de 3-0. Deja am luat scorul asta de 2 ori returul asta. AJUNGE. Deci, daca e sa o luam macar sa fie la limita.

Cu ce te incalzeste ca`i lalimita sau nu ?
Ca pt.mie 1-0 e tot una cu 4-0 :great:

Tot puncte pierdute / castigate se numesc.
Fiind ardelean ca si mine , ma asteptam sa gandesti pragmatic , punctul e punct , si punct cu punct de ajuta sa ramai in A.
Ca asta e obiectivul CFR-ului , si cum ardelenii oameni bine educati , stiu ca nu e bine sa-i incurci pe cei mari , se vor duce in Stefan cel Mare , vor lua 2-3 vor revenii acasa si isi vor vedea de treaba .

ce_bine_e
11th April 2005, 22:04
lol...ce gandire ai si u Paul.....:|

Paul
11th April 2005, 22:18
Asa ajung unele echipa sa traiasca 15 ani in Divizia A , desi orasul este cel mai mic din Divizia A.
Oricum e de ras faza lui Netoiu cu ... retrogradam Bistrita.

Deja aici se stie un scenariu care are ca scop picarea lui Dinamo pe III.
Lasand la o parte ca Gloria- DInamo se va juca pe bune , iar Gloria - Rapid 2 solist , se pare ca vor aparea combinatii inteligente.

Gen :

Gloria - Arges 2
Arges - Rapid 2
Gloria bonus 50.000 $ de la Copos !

Vom vedea , oricum un pont de pariuri va dau deja : Gloria - Dinamo 1(X).

Angelina Jolie
11th April 2005, 22:46
Cu ce te incalzeste ca`i lalimita sau nu ?
Ca pt.mie 1-0 e tot una cu 4-0 :great:

Tot puncte pierdute / castigate se numesc.
Fiind ardelean ca si mine , ma asteptam sa gandesti pragmatic , punctul e punct , si punct cu punct de ajuta sa ramai in A.
Ca asta e obiectivul CFR-ului , si cum ardelenii oameni bine educati , stiu ca nu e bine sa-i incurci pe cei mari , se vor duce in Stefan cel Mare , vor lua 2-3 vor revenii acasa si isi vor vedea de treaba .
Inseamna ca in tur cu Rapidul am fost cam needucati, si cu Dinamo de-a dreptul neciopliti.
In legatura cu 4-0 1-0 ala, eu voia sa zic ca daca pierdem sa n-o luam iar cu 3-0 ca atunci mai bine stam in Cluj, luam 2,3 zile de vacanta, economisim bani si tot una e.

baltazar
11th April 2005, 23:37
sper sa bata clujul, sau macar egal.

ronaldinho
12th April 2005, 00:01
Asa ajung unele echipa sa traiasca 15 ani in Divizia A , desi orasul este cel mai mic din Divizia A.
Oricum e de ras faza lui Netoiu cu ... retrogradam Bistrita.

Deja aici se stie un scenariu care are ca scop picarea lui Dinamo pe III.
Lasand la o parte ca Gloria- DInamo se va juca pe bune , iar Gloria - Rapid 2 solist , se pare ca vor aparea combinatii inteligente.

Gen :

Gloria - Arges 2
Arges - Rapid 2
Gloria bonus 50.000 $ de la Copos !

Vom vedea , oricum un pont de pariuri va dau deja : Gloria - Dinamo 1(X).
....aha. si gloria -steaua ?

Poli Timisoara
12th April 2005, 00:45
sper intr-un egal a lu' sunda, asta cu conditia ca noi sa batem la galati !!! :)

ronaldinho
12th April 2005, 04:33
aha, sa inteleg ca poli trage la locul 2? :O

mortu
12th April 2005, 11:44
/hello ce mai faceti dragi mei cum o mai duceti

vlad1607
12th April 2005, 13:55
Incredibil dar in sondaj INCA conduce Dinamo :happy...mai baietzi ce e cu voi ? votatzi ma 2 ca va faceti de rusine ! :D :D

Paul
12th April 2005, 16:29
1
ayrton, Catalanul, cip_81, fia, gexge, mortu, [b]Paul, ronaldinho, RstInPc, semmaka, vlad1607

Uite aici , daca aia sublinatii , 2 dinamovisti convinsi de altfel , votau 2 , altu era rezultatu` :D

NU bre ,am zis meci de 1 clar.

Mai ales la cum joaca CFR ca mai iau de cap...

ce_bine_e
12th April 2005, 17:12
nu prea ma intereseaza acest meci...

Angelina Jolie
12th April 2005, 19:10
SI atunci de ce tot postezi pe aici ca nu am inteles?
FORZA CFR!!!

vlad1607
12th April 2005, 19:23
Exact de ce postezi??? Ca ai mai declarat tu ca nu te intereseaza ba un meci ba altul....si tot tragi post dupa post...relax...

GeKuRA
12th April 2005, 19:23
:happy :happy :happy
ca sa stie lumea ca sunt oameni pe care nu-i intereseaza meciul asta :yeah:

roxana_cj
12th April 2005, 19:40
Castiga CFR! Fortza CFR!
@pt aia pe care nu-i intereseaza meciul: nici pe noi nu ne intrreseaza cu cine joaca poli iasi!
@vladutz: Ce mai faci omule? Iar ne duelam in declaratii?

vlad1607
12th April 2005, 19:53
@roxanica: ia zi draga mergi la meci? ca eu dupa ce am ratat in "penultima"clipa meciul cu stana(munca :( ) o sa vin in schimb la "marele derby"cu CLujul :D

roxana_cj
12th April 2005, 20:02
Sa stii ca inca nu m-am hotarat!
Dar de ce ai pus ghilimele? :confused: Chiar se contureaza un derby! Pentru ca CFR vrea sa repete isprava din tur, iar dinamo nu vrea sa piarda puncte! Pentru mine e clar ca va fi un meci tare! :cool:

Triphat
12th April 2005, 20:05
un egal m-ar satisface...

mortu
12th April 2005, 20:29
hai mai ca mau primit inapoidar nu trebue sa mai folosesc libaj vulgar sijignitor

vlad1607
12th April 2005, 20:33
roxanica am pus ghilimele pt ca orice ar fi nu se compara cu sTeaua-DINAMO.Dc te hotarasti sa mergi cumva poate bem o cafea/suc.bere/...."uishky"..ce vrei tu inainte de meci :)..ca dupa aia urmeaza un meci"tare" :P si tre sa fim "pregatitzi" :P
@Triphat : crezi ca ne intereseaza ce te satisface..sau nu..pe tine? :P :D

roxana_cj
12th April 2005, 20:47
Daca le combinam nu mai ajungem la meci! :bere: :lol: :pace:
Daca vin te anunt!
FORTZA CFR!

vlad1607
12th April 2005, 20:52
/OLE/ :pace: depinde unde le combini :happy

roxana_cj
12th April 2005, 20:56
cred ca depinde de cantitate nu de loc! :lol: :nah:

ce_bine_e
12th April 2005, 20:56
lasa, ca roxana e fata de treaba;)

roxana_cj
12th April 2005, 20:58
Imi face copilul reclama! ;) :cya: :lol:

vlad1607
12th April 2005, 20:59
de unde stii tu asta ma? :D
ne descurcam roxanico....ne descurcam...
Platesti bine reclama?:P :D

roxana_cj
12th April 2005, 21:01
Acuma sa nu va certati ca nu e frumos. Asa cum ma cunosti tu Vladutz asa ma cunoaste si el!
Pai normal ca ne descurcam ca suntem majori si vaccinati! :D
Asta e treaba nostra! :D De ce? Vrei sa-mi faci si tu reclama? :happy

vlad1607
12th April 2005, 21:03
sa ne certam? :happy..glumeam draga...da nu te superi pe mie dupa ce va bate Dinamo ok? :P

ce_bine_e
12th April 2005, 21:05
numa eu is minor:p

roxana_cj
12th April 2005, 21:07
Pai de ce sa ma supar pe tine? M-as supara pe tine daca ai fi si tu in teren! :ok:
Nu esti jucator la Dinamo, nu?

vlad1607
12th April 2005, 21:09
e destul de greu sa fii jucator la Dinamo si sa locuiesti la vreo 400 si ceva de km :P :D....numai dc te cheama semeghin sau iordache e usor....niste panrame !

ce_bine_e
12th April 2005, 21:10
noapte buna copii! ciao

roxana_cj
12th April 2005, 21:11
ce tare esti! Dar unde locuiesti daca nu sunt prea indiscreta...

vlad1607
12th April 2005, 21:15
ca sa nu plictisim viitori cititori ai acestui topic iti raspund pe PM ! :) FORZA CAINII !

GeKuRA
12th April 2005, 21:40
se gasesc niste discutii asemanatoare si la Thread-ul cu Arges-Poli Iasi ... te mai intrebi cum se fac posturi asa de multe ...
zici ca e mIRC aici :D:D:D:D

ronaldinho
12th April 2005, 22:48
stai mah! ai ceva impotriva unei idile dinamo-cfr? :D poate il aduce si pe vlad de partea noastra :D:D

Virus
13th April 2005, 00:26
Mda... interesanta conversatia dintre cei doi...

Angelina Jolie
13th April 2005, 02:05
FORZA CFR!!! Daca e sa avem vreodata sanse la o victorie in Groapa, atunci acum este momentul, dupa infrangerea din meciul cu Steaua.

TZEFERU
13th April 2005, 02:29
Nu cred ca avem prea multe sanse cu Dinamo la faza asta, dar daca ne trezim...mai stii?

vlad1607
13th April 2005, 08:23
stai mah! ai ceva impotriva unei idile dinamo-cfr? :D poate il aduce si pe vlad de partea noastra :D:D
Fii mai exact...de partea voastra? :rolleyes: adica? :rolleyes: :D :evil:
@Valy :nu e momentul :P :D

GeKuRA
13th April 2005, 11:00
probabil se gandeste ca CFR si Rapid e totuna ... E .. dar e CFR Cluj...
Vlad ai atras-o pe roxana_cj in haita ?!:D:D:D :ok:

vlad1607
13th April 2005, 11:06
nu stiu mai bine o intrebi pe ea nu? :D

GeKuRA
13th April 2005, 11:14
pai tu ai zis ca vb. cu ea pe PM ... sau te-a facut ea Clujean ?:D:D n-ati facut si voi ceva schimburi de ID-uri de YM ?? :yeah:

cuzmy
13th April 2005, 13:25
Ar fi foarte frumos ca echipa condusa de Sunda sa faca o surpriza placuta suporterilor si sa plece neinvinsa din stadionul ala de 2 lei, numit groapa!

vlad1607
13th April 2005, 15:11
Pe stadionul ala o sa pierdetzi acum in retur....:evil:..ca de obicei o sa pierdetzi in fata noastra :evil:

mortu
13th April 2005, 15:15
clujul trebui sa se predea in groapa si asa nu are nici o sansa

vlad1607
13th April 2005, 15:53
nu zi "sa se predea" ca imediat sar "prieteni" de pe OLS de fund in sus ..prietenii stiu de ce :evil:

mortu
13th April 2005, 16:03
dar nu vezi ca daca joci un joc mai bine si asa sar astya pe tine ca iara au facut blat ex:cu iasi mai mai si cu sportul dar e clar ca sportul cu siman si cu petrescu nu au facut si nu au sa faca niciodata blaturi

vlad1607
13th April 2005, 16:19
vad ca esti mai nou pe aici...e bine de stiut ca aici e un grup vesel"Anti-Dinamo" chiar dc de cele mai multe ori sunt penibili abereaza si debiteaza enormitatzi....nu ai cum sa le schimbi parerea..asa sunt ei..si apropo tot Dinamo conduce in sondaj!! nu mai aveti antrenament la vot contra mai baietzi rusine :evil:

mortu
13th April 2005, 16:26
oricum ei sunt mai multi iar noi mai fanatici si mai cunoscatori de fenomen dar nai ce sa le faci ca asa a zis si lapusneanu "prosti dar multi"

semmaka
13th April 2005, 16:30
Ar fi foarte frumos ca echipa condusa de Sunda sa faca o surpriza placuta suporterilor si sa plece neinvinsa din stadionul ala de 2 lei, numit groapa!

La cat de mult le-a placut la clujeni sa stea capra in meciul cu Rapid, nu vad de ce nu ar sta si in genunchi acum. Numai sa isi ia si prosop sa se stearga la gura.

Pe cat facem pariu ca oaspetii vor iesi in atac abia pe la 2-0? Il tine pe cineva? :rolleyes:

vlad1607
13th April 2005, 16:32
shmenaka vezi tu ce face hibridul tau favorit si lasa-ne pe noi ok?
Timisoara e in Beee !

mortu
13th April 2005, 16:37
zile mai vlad

radcom
13th April 2005, 17:20
Daca il prindetzi intr-o zi buna pe Fl. Dan, se naruie 50% din sperantzele voastre la vreo cupa europeana...Ashtept totushi shi tresarirea de orgoliu a Natzionalului, :happy ...shi poate va mai raman de 2 bani(nu leul greu) sperantze. :evil: :evil: :evil:

vlad1607
13th April 2005, 17:22
radcomule...gurule...nostradamusule....ne lasi cu ale tale povesti SF? daca si cu parca...

roxana_cj
13th April 2005, 19:47
RA']probabil se gandeste ca CFR si Rapid e totuna ... E .. dar e CFR Cluj...
Vlad ai atras-o pe roxana_cj in haita ?!:D:D:D :ok:
Ha ha ! Cat am ras! :D Oricum CFR castiga!
CFR a demonstrat (nu o data) ca poate sa faca probleme oricarei echipe... Asa ca asteptam meciul sa vedem!

florynus
13th April 2005, 20:00
Chiar acuma ma uit la meciul lu dinamu din cupa. Mo catzelandrilor, cainilor, dulailor sau cum vretzi voi sa va zicetzi asta e fotbal? Echipa joaca urat nu are idei, ce mai e varza :rosu: .Iar Clujul o sa va faca mari probleme daca tot asa o sa jucatzi. Si sa nu mai spun ce multi suntetzi la stadion. In jur de 3000 :jerk:

P.S. : Nici sa nu mai pomenitzi de titlu ca ne facem de ras prin Europa cu voi. Mai bine asa meciuri trase de par prin cupa Romaniei ca ajunge. :drak:

ronaldinho
13th April 2005, 23:01
Fii mai exact...de partea voastra? :rolleyes: adica? :rolleyes: :D :evil:
@Valy :nu e momentul :P :D
adica de partea noastra a cfr-istilor :D . ai da un pic de culoare grupului nostru ( stiu ce vrei sa zici- alba ). acu pe bune, a fost o gluma si nu-mi pare genul de om care se supara din atat.

L|L|aKu-
14th April 2005, 03:44
Pronostic: 33-0 pentru dinamo

Filmul meciului:
Minutul 1: 4 jucatori de la CFR eliminati pe motiv ca au scuipat gazonul.
Minutul 3: 3-0 pentru dinamo - Mihalcea s-a aruncat in careu cu cel mai apropiat jucator al CFRului fiind la 2 metri de el. s-a ridicat si s-a mai aruncat o data. apoi din nou s-a ridicat si iar s-a aruncat (totul in decurs de fix 5 secunde). arbitrul a dictat 3 penaltiuri consecutive pentru dinamo pentru ca au fost 3 faulturi la Mihalcea. Toate 3 penaltiurile au fost executate de Claudiu Niculescu si transformate - hattrick.
Minutul 4: 5-0 pentru dinamo - dupa ce Mihalcea din nou a fost faultat clar in careu, o stropitoare de apa clujeana intrand cu (sau in) talpa, Claudiu Niculescu executa si inscrie. de bucurie, Mihalcea fuge shi mai suteaza o data mingea in plasa! se valideaza ambele reusite.
Minutul 5: 15-0 pentru dinamo - atac supranumeric al dinamovistilor: toti 11 contra celor 7 ramasi de la CFR. pasa lunga a lui gaev pentru mihalcea, care faultat de varul de pe linia de 6 metri se prabuseste peste portarul CFRului. mingea se prelinge incet in poarta. arbitrul decide ca golul de portar sa se puna 10 puncte, pentru ca deh, de cate ori marcheaza portarii in romania?
Minutul 17: 16-0! INCREDIBIL GOL pentru dinamo. Cl Niculescu marcheaza din lovitura libera!!! lovitura libera de la marginea careului, de la 16 metri. Arbitrul de centru a pus un tusier sa stea in zid pentru ca cei 6 jucatori de camp de la CFR erau scosi inafara terenului pentru ingrijiri medicale, 3 dintre ei avand fracturi multiple dupa cateva dueluri perfect regulamentare cu dinamovistii... ce sa-i faci, doar nu clubul dinamo e devina ca au crampoane mai ascutzite si mobilitate mai mare la membrele inferioare, nu?
Minutul 18: 17-0. Incredibilul ianis (maradona) zicu face slalom prin o aparare a CFRului complet deorganizata (probabil ii incomoda putin ghipsul pe cativa dintre ei), si inscrie in poarta goala, portarul fiind pe margine pentru ingrijiri.
Minutul 21: Din nou 11m pentru dinamo. Portarul CFRului l-a faultat pe Mihalcea cu dintii-n cot. dupa ce a primit mai mult de 2 minute ingrijiri si programare la dentist, portarul CFRului este inlocuit de Sunda (acesta in lipsa de alti jucatori, rezervele nefiind apte de joc dupa altoiala fanilor de la U Cluj, a intrat chiar el in poarta). Rateaza Mihalcea care a insistat sa bata el. arbitrul cere repetarea loviturii pentru ca sunda are cioc. rateaza din nou Mihalcea. si faza se repeta.
Minutul 45: Mihalcea tot rateaza 11m si arbitrul tot cere repetarea loviturii...
Minutul 45+12: dupa 12 minute de prelungire a primei reprize, Sunda iese 1 minut din poarta si il lasa pe Mihalcea sa dea gol pentru ca jucatorii sai sa intre la cabine.

---------
Ne cerem scuze dar nu avem informatii din repriza a doua. comentatorul nostru trimis la fata locului a fost batut de dinamovisti pe motiv ca seamana cu dica. trimitand pe steaua in UE tot timpu, toata galeria dinamovista (20 de oameni) si absolut toti dinamovistii de pe stadion (inca 15 oameni) au sarit pe comentatorul nostru. acesta s-a descurcat cu primii 5 dar parurile celorlalti l-au convins pana la urma. jandarmii au intervenit la fel de prompt ca si in meciul steaua-dinamo cand dinamovistii au aprins tortele. am aflat de la Cornel Dinu ca meciul s-a terminat 33-0 deci liga a hotarat ca pentru acest meci dinamo sa aiba 9 puncte in campionat. se pare ca dinamo a scapat in invingatoare anul acesta!

ronaldinho
14th April 2005, 05:26
looooooooooooooooooooooooooooooool.
parca povestesti ceva episod din tom si jerry. dom'le trebuie sa-i intelegem. daca ei dorm bine noaptea stiind ca-si bat joc de munca a sute de jucatori, inclusiv cei proprii, atunci inseamna ca nu fac rau. e pacat ca jucatori ca si cristea, baltoi, tibi moldovan, grigorie nu sunt lasati sa se caleasca cu meciuri adevarate si ca jucatori ca mihalcea sau niculescu, care nu au facut fata nici macar in serie B in Italia sa ajunga sa apara ca niste eroi ai acestui club. probabil ne intrebam cu totii cum de marele zicu, urmasul lui hagi, nu a facut fata nici macar rezervelor parmei, dupa ce initial a fost transferat la Inter, care deja il si inclusesera in echipa lor de viitor din 2007. Ajuns acolo, banuiesc ca si-au dat si ei seama ce afacere au facut si au preferat sa se dispenseze de el, pasandu-l la parma, care nu mai stia si ea la randul ei cum sa se scape de acest mega talent. motivul? rezultatul meciurilor trucate pe care zicu le-a jucat in A. a avut in acel an o evolutie buna in meciurile din UEFA, dar totusi unui fotbalist ii trebuie meciuri in picioare. Si ce chef mai au acesti fotbalisti de a juca fotbal, cand cum dau de un meci adevarat, unde nu pot fi ajutati de preamariile sale netoiu, borcea, giovani, clacheaza psihic, arata ca si o echia fara idei, fara tactica si evident sfarsesc meciul prin a fi invinsi. Au castigat un campionat anul trecut, au vandut niste jucatori; daca jucatorii erau intr-adevar buni s-ar mai fi auzit de ei de cand au plecat. toti sunt pe nicaieri. alexa e la cucurigu, barcauan joaca si el din mila lui lucescu, marica se pare ca nu va mai prinde prima echipa, danciulescu prin china, etc. nu are rost s-o lungim ca stie toata lumea despre ce e vorba. oricum, daca as fi fost dinamovist mi-ar fi rusine sa postez aici si sa le spun suporterilor alte echipe, v-am batut pt ca suntem mai buni. ehhhh asta e o imagine falsa pe care o aveti si ar trebui sa vi-o schimbati.

mortu
14th April 2005, 13:07
lasatine un pic cu mesaje din astea plictisitoare

pashpa
14th April 2005, 15:53
Mortu e timpu ca dinamo sa o comita si ei un pic , nu crezi? un egal ar fi multumitor. :degete:

semmaka
14th April 2005, 16:11
Mortu e timpu ca dinamo sa o comita si ei un pic , nu crezi? un egal ar fi multumitor. :degete:


Stai sa vezi ca seria de victorii dinamuiste nu se opreste aici (ma refer la meciul cu National din cupa). Mai sunt atatia arbitrii romani in divizia A, ba pot fi adusi si de la divizia B sau C, din lipsa de cadre, ba chiar sunt echipe gen Arges care stau capra sau in genunchi la orice ora in fata lui Dinamo, asta in cazul in care arbitrul nu poate fi cumparat in timp util. Mortule, da-ti foc la tot ce ai rosu prin casa, inclusiv la tampunu lu' pretena-ta, si apuca-te de alte sporturi. Dinamo a murit de cand s-a infiintat, e in moarte clinica, mai e doar legata la aparatele de blatuit.

pashpa
14th April 2005, 16:26
Cred ca CFR Ecomax e in stare sa faca o mare surpriza in Stefan cel mare asta daca vor fi bineinteles lasati sa joace.Sa nu uitam ca Dinamo nu are rezultate de egalitate si poate o sa aiba dupa acest meci. :drak:

vlad1607
14th April 2005, 16:59
acu pe bune, a fost o gluma si nu-mi pare genul de om care se supara din atat.
normal ca nu m-am suparat :D

GeKuRA
14th April 2005, 17:06
adevaru ca Arbitrul de la meciul Dinamo-National a fost Dinamovist ... nu ??!!
poate gresesc .. va rog sa ma contraziceti ...
:ok:

GeKuRA
14th April 2005, 21:35
hai mai ... nu ma contrazice nimeni :D:D:D ... probabil ca am dreptate :ok:

vlad1607
15th April 2005, 19:51
vezi ca o sa ramai cu "obiectul" ca nu o sa fie 0-2 :D :evil:

arcasul75
15th April 2005, 20:24
imi pare rau de ce s-a intamplat cu nationalul. in orice caz, dinamo si daca ar juca cu echipa a doua ar bate in groapa clujul...asa ca, stati linistiti. pronosticul 1 solist e cel adevarat.
FORZA DINAMO!

Virus
16th April 2005, 00:14
Vladutz... hai sa ma iau un picut asa de tine... Pei tu esti cel mai mare suporter de la dinamo care posteaza pe aici, cel putin asa pare la prima vedere... Pei bine ca reusesti cu greu sa ajungi si in marea groapa ca sa vezi si tu un meci pe viu si nu doar de la tv. De asta tine toata lumea cu echipele astea, Steaua, Dinamo, Rapid... pt ca orice s-ar juca in campionat numa de ele auzi... in rest 5 minute pt restul meciurilor. Pei ce conteaza restul... capitala sa traiasca!!! Oricum mi se pare normal sa tin cu echipa mea din oras decat cu altele din alte parti dar pentru unii... nu au mama nu au tata. In schimb respect pentru Timisoara, pentru ca orice s-ar spune.... NU E NICIUNDE CA LA TIMISOARA.
In legatura cu Mortu... nu ti-ar strica sa mergi sa mai studiezi cartea de gramatica si apoi sa incerci sa iti faci aparitia pe forum. Dar oricum... de cand stiu catzelusii gramatica.
Sunt realist si stiu ca e posibil sa o furam in stefan cel mare, dar daca stau si ma gandesc la scorul din tur: 4-2 spun ca... avem sanse suficiente. In plus pe noi egalul ne satisface, ori pe voi... adio titlu.
Cam atat... ne vedem la stadion!

vlad1607
16th April 2005, 00:25
Virusica pt cultura ta generala afla ca merg destul de des(in limita timpului disponibil:munca, sfarsit de facultate...) la meciuri indiferent de locul in care se desfasoara desi stau la peste 400 km de Bucuresti :D si ca sa fii multumit pe deplin afla ca acum sunt in Bucuresti iar maine normal ca voi prezent in Stefan cel Mare ca doar de asta si sunt acum in Capitala :evil: multumit? :evil: Tin si cu Poli Iasi dar pe primul loc in inima mea e Dinamo ! Asa a fost..asa e...si asa va fi...Lasa asta cu patriotismul local ca nu e cazul ! FORZA CAINII ! :ok:

ronaldinho
16th April 2005, 05:39
true, true. eu te inteleg perfect. si eu tin si cu FC Oradea, dar nimic nu se compara cu a fi rapidist :D

Virus
16th April 2005, 07:46
Virusica pt cultura ta generala afla ca merg destul de des(in limita timpului disponibil:munca, sfarsit de facultate...) la meciuri indiferent de locul in care se desfasoara desi stau la peste 400 km de Bucuresti :D si ca sa fii multumit pe deplin afla ca acum sunt in Bucuresti iar maine normal ca voi prezent in Stefan cel Mare ca doar de asta si sunt acum in Capitala :evil: multumit? :evil: Tin si cu Poli Iasi dar pe primul loc in inima mea e Dinamo ! Asa a fost..asa e...si asa va fi...Lasa asta cu patriotismul local ca nu e cazul ! FORZA CAINII ! :ok:
La tine deplasarile se limiteaza la Steaua, Rapid, National si Sportul? Spune tu la cate deplasari ai mai fost. Si spune te rog daca stai in galerie sau nu...
Mai vb cand ma intorc de la Bucuresti.
Pa

vlad1607
16th April 2005, 09:45
bai tu nu intelegi romaneste:P ? adica iti spun am venit la Bucuresti special pt meci,chiar dc e cu Clujul,si tu ma intrebi dc merg in deplasari doar cand e steaua rapid????????????????Alooooooooooooo trezirea :evil: da.

L|L|aKu-
16th April 2005, 12:31
Virusica pt cultura ta generala afla ca merg destul de des(in limita timpului disponibil:munca, sfarsit de facultate...) la meciuri indiferent de locul in care se desfasoara desi stau la peste 400 km de Bucuresti :D si ca sa fii multumit pe deplin afla ca acum sunt in Bucuresti iar maine normal ca voi prezent in Stefan cel Mare ca doar de asta si sunt acum in Capitala :evil: multumit? :evil: Tin si cu Poli Iasi dar pe primul loc in inima mea e Dinamo ! Asa a fost..asa e...si asa va fi...Lasa asta cu patriotismul local ca nu e cazul ! FORZA CAINII ! :ok:

vlade, pentru cultura TA generala, care zici ca o ai, eu te anunt ca atunci cand ai auzit tu de fotbal prima data daca iasiul avea 10 titluri si dinamo era in B, in cazul in care anu asta dinamo ar fi promovat (ca iasiul) tu nu numai ca n-ai fi tinut cu dinamo, dar nici n-ai fi stiut din ce oras e echipa asta. eu am o mica problema cu oamenii frustrati, te rog sa nu te superi pe mine. dar nici cand era Poli in C nu ma dadeam suporter al altei echipe doar pentru ca are "n" titluri (ma refer aici la SDR). am fost la peste 80% din meciurile de acasa pe care le-a avut Poli in B in decursul anilor. nu m-ai vazut niciodata stand la televizor acasa shi tremurand pentru steluta sau dinamu sa ia titlu. din punctul meu de vedere problema sta in felul urmator: oamenii care tin cu echipele de top neglijandu-si echipele din orasele lor sunt oameni frustrati, care considera victoria echipei lor o dovada de superioritate proprie. si aici nu vorbesc de "patriotism local", doamne fereste, ci vorbesc de faptul ca tu stai intr-un anumit oras iar echipa de fotbal a orasului iti face indirect si tie reclama. de exemplu, daca poli ajunge in intertoto sau UEFA sau CL, in deplasari o sa vina englezi, francezi, italieni si toate neamurile in Timisoara. oamenii vad ce e aici, cum sunt hotelurile, cum sunt barurile, terasele, pizzeriile si asa mai departe, si poate mai vin, ca sa nu mai vorbesc ca teoretic ar trebui sa se ridice si nivelul de trai (asta daca bucurestenii pe care ii pupi tu in fund atata ar aproba autonomia locala). echipa orasului tau lupta pentru tine si trebuie incurajata pentru ca daca si tu ajuti sa o ridici, ea cand se va ridica te va ajuta pe tine. cei 70.000-100.000 pe care ii dai pe bilet pentru echipa locala din nou ajuta echipa. pic cu pic se face apa mare.

respect iesenilor care au curajul sa tina cu poli iasi si nu cu echipe din bucuresti, craiova, timisoara sau alte meleaguri.
Haide Poli Timisoara! Unica in inima mea!

TZEFERU
16th April 2005, 12:49
Pronostic: 33-0 pentru dinamo

Filmul meciului:
Minutul 1: 4 jucatori de la CFR eliminati pe motiv ca au scuipat gazonul.
Minutul 3: 3-0 pentru dinamo - Mihalcea s-a aruncat in careu cu cel mai apropiat jucator al CFRului fiind la 2 metri de el. s-a ridicat si s-a mai aruncat ..........................
.................................................. ..
aflat de la Cornel Dinu ca meciul s-a terminat 33-0 deci liga a hotarat ca pentru acest meci dinamo sa aiba 9 puncte in campionat. se pare ca dinamo a scapat in invingatoare anul acesta!

This is good...pacat ca la pauza comentatorul a fost :ciocan: si nu s-a mai transmis repriza a 2-a...Sa inteleg ca e asa periculos acolo in groapa?
Da Dinamo vine "tare" din urma?

cip_81
16th April 2005, 13:22
Azi e momentul sa facem scor cu marfarul mai mic, chiar daca marfarul mai mic va arata o cu totul alta fata decat atunci cand a intalnit marfarul mai mare sub pod.

vlad1607
16th April 2005, 13:24
Liliakule zici ca:"oamenii care tin cu echipele de top neglijandu-si echipele din orasele lor sunt oameni frustrati,"! ba tu esti sanatos? :degete: :D pana la 18 ani am stat in Piatra Neamt si tot cu Dinamo tineam! Frate de unde ai scos-o tu pe aia cu pupatul in fund??? Cred ca tu esti complexat,frustrat ...cand auzi de Dinamo(ca marea amjoritate a timisorenilor)....aia care stau in ghencea dar tin cu Dinamo(cunosc doar e 3 exemple)ce sunt?
Rationamentul tau cu trimiteri macroeconomice nu are legatura cu preferinta mea pt Dinamo! Tin in primul rand cu Dinamo(chiar dc ar ajunge in Bee) si apoi cu Poli Iasi ! si Dinamo o sa fie mereu in inima mea pe primul loc detasat... ! FORZA CAINII ! :evil:

Tu vorbesti de sustinut echipa locala cand tu sustii un hibrid rusinos ! TM e in Beee a renuntat cumva Zambon la echipa si a dat-o lui Dobos sau BkP-ului??? Nu da lectii de morala ca nu e cazul..o zi buna...

cip_81
16th April 2005, 13:27
Bai, vlade, tu iti bati capul cu toate vietatile care stau atarnate cu capu'n jos?

In rest ce sa-i mai zic...Timisoara este un oras frumos, dar pacat ca-i locuit.

vlad1607
16th April 2005, 13:32
din pacate am simtit nevoia sa raspund personajului desi sunt convins ca mi-am pierdut timpul si nu o sa inteleaga.

Apropo Cip ce a facut azi adevarata TM in Beee?

cip_81
16th April 2005, 13:36
Ce a facut Poli, cea care in urma cu cativa ani intalnea pe Real Madrid?A batut....aaa, pardon, a pierdut cu 0-6 acasa in fata super-echipei Laminorul Roman.

vlad1607
16th April 2005, 13:40
au jucat tenis cumva? :evil:
asta e adevarata poli....RUSINE ! :rosu: :degete:

on topic:sper sa fie un arbitraj care sa nu lase loc la interpretari ! si sa obtinem o victorie concludenta !

cip_81
16th April 2005, 13:46
Revenind la oile noastre, astazi va fi un antrenament cu public.Trebuie sa facem cat mai multe antrenamente pana la antrenamentul oficial din semifinalele cupei.

Paul
16th April 2005, 14:45
http://www.nationalfc.ro/pics/gallery/1113487423.jpg

vlad1607
16th April 2005, 14:57
ca ai doar 16 ani si gandesti ca unul cu Iq subunitar !

DD-Viola
16th April 2005, 16:12
CFR...Haide CFR !...CLUJU' , CLUJU'...

vlad1607
16th April 2005, 17:32
haide viola haide lasa-neee intoarce-te la hibridul tau !

cip_81
16th April 2005, 18:54
CFR...Haide CFR !...CLUJU' , CLUJU'...

Pana una alta, Otelul v-a aratat cam care este valoarea hibridului rafo bkp...nu prea departe de valoarea adevaratei Poli.

Angelina Jolie
16th April 2005, 19:30
HAI CFR! Azi da gol Tilinca daca joaca, presimt eu. E dornic de afirmare baiatul.

dragosblue
16th April 2005, 21:02
N-are cum sa marcheze Clujul. Toate contactele 1 la 1 au fost fluierate faulturi ptr. dinamo. Arbitri sint la datorie.

vlad1607
16th April 2005, 23:22
Acum m-am intors de la meci ! Astept cu nerabdare reactiile frustratilor ..hai cu totzii in cor :"blat domle blat!" :evil:

franco
16th April 2005, 23:27
multumim dinamo pt vaGONUL de goluri !! pan la cluj au ce venii..
la mai mare ceferistilor ..meciul viitor de la 5 in sus !!!

vlad1607
16th April 2005, 23:29
si data viitoare...la mai mare :D

Virus
17th April 2005, 08:00
Hai ca am ajuns si eu de la meci... Distanta cam mare totusi. Hai sa imi dau cu parerea. Pei eu spun ca in primul rand echipa pe care o pupi tu in fund Vlad ar trebui sa aiba o galerie mai serioasa ca totusi se tine mare campioana. Nu a impresionat cu nimic! Ati fost chiar penibili. In legatura cu meciul de pe teren... ne asteptam oarecum sa luam bataie dar daca suntem realisti scorul nu arata realitatea de pe teren. Am avut si noi doua bari si cred ca si un 11 metri. Nu am vazut realuarea ca nu am avut cum, dar oricum ceva a fost dubios acolo.
Asta e meciul s-a jucat ati luat 3 puncte si fiti fericiti!

ALE ALE, ALE ALE, SA MOARA U IN MIZERIE!!!

ronaldinho
17th April 2005, 08:03
bah, din toate directiile existente in Universul asta, refuzatul asta de Niculescu vad ca numai alea spre poarta adversa le vede. Sper sa fie varful lui de forma..... :D

TZEFERU
17th April 2005, 08:39
S-a terminat 4-0, dar putea fi şi 7-0 sau 4-2. Dar asta nu ar fi īnsemnat decīt că actorii ar fi schimbat din proprie iniţiativă scenariul şi regia. Cīnd stai 90 de minute līngă CFR, īn fapt o selecţionată a melcilor care au īn loc de cochilie un rezervor cu votcă, trebuie să treci apoi pe la curăţătorie pentru a scoate de pe tricourile alb-roşii petele de vomă servite aseară şi īn atītea alte rīnduri la cina din Ştefan cel Mare.


Se pare ca iara am jucat cu viteza "melcului turbat"....macar daca ar fi fost 4-2 sa fi miscat si noi ceva. Ce e cu atita APATIE? ....ma da greu ii sportu asta pentru uni....

vlad1607
17th April 2005, 09:17
Virusica dc pupi TU in fund inseamna ca iti place.nu vb de aiurea. Situatia adica doar 2500 de fani la meci se datoreaza faptului ca s-a saturat lumea de aceasta conducere infecta.Penibil e mult prea mult zis cand vine vorba de NG la acest meci si probabil zici ca sa te afli in treaba...nici nu ma prea ma mir....apropo de fan...copii ca la voi nu am vazut ca la nimeni ..demni de :happy:....si bannerul ala nu va mai placea sau cum de a ajuns la noi? :D :evil: i

Ultras
17th April 2005, 09:37
Golul 4 s-a marcat din pozitie de off-side (reactivat). Cand a fost trimisa pasa spre Galamaz care se afla in pozitie regulamentara, Niculescu era 2m in afara jocului. Cand a primit pasa de la Galamaz nu mai era in off-side, dar asistentul trebuia sa semnalizeze reactivarea pozitiei de la prima pasa. Cel putin asa am vazut la TV.

vlad1607
17th April 2005, 09:52
nu stiu e posibil din locul pe care eram pe stadion nu aveam cum sa vad! Da mai conteaza la 3-0????? Sper ca ai zis-o doar ca un fapt si NU din alte considerente.....

Paul
17th April 2005, 09:54
Pana una alta, Otelul v-a aratat cam care este valoarea hibridului rafo bkp...nu prea departe de valoarea adevaratei Poli.

Vezi ca Otelarii v-au tras`o de 3 ani in coace constant ... anul asta doar 2-0

Lor ...doar 1-0

Ciocu` mic

vlad1607
17th April 2005, 09:57
Paulica iar te-ai ratacit copile....ai baut lapric cu vodca dimineatza asta ? :evil: "Doar 1-0" :happy iar gandesti ca un pusti rebel si fara prea mult rationament..intr-adevar nu poti sa compari performantele lui Dinamo cu cele inexistente ale unui hibrid !

remus
17th April 2005, 10:16
Acum m-am intors de la meci ! Astept cu nerabdare reactiile frustratilor ..hai cu totzii in cor :"blat domle blat!" :evil:

blat , domle` , blat :P

ce_bine_e
17th April 2005, 10:20
poli a lat-o numai cu 2-0 de la dinamo(nu cu 4) si tot 2 de la rapid(nu cu 3)

Ultras
17th April 2005, 10:30
nu stiu e posibil din locul pe care eram pe stadion nu aveam cum sa vad! Da mai conteaza la 3-0????? Sper ca ai zis-o doar ca un fapt si NU din alte considerente.....

Nu e vorba de vreo influentare de rezultat, ci doar o remarca asupra calitatii arbitrajului romanesc.

ADelPiero
17th April 2005, 10:53
am vazut ca s-a cam distrat Niculescu in acest meci ... :mda:

vlad1607
17th April 2005, 11:38
@Ultras :OK :)

cip_81
17th April 2005, 11:46
Vezi ca Otelarii v-au tras`o de 3 ani in coace constant ... anul asta doar 2-0

Lor ...doar 1-0

Ciocu` mic

Bai, paulica, vad ca dupa ce ca ai capul cat un dop iti mai joaca si creierul in el.Faci niste comparatii de copil frustrat.Vrei sa-ti reimprospatez memoria si sa-ti aduc aminte ca ultima cupa Dinamo a castigat-o in fata Otelului?Asa ca, cel care ar trebui sa nu mai dea aiurea din plisc esti chiar tu.

vlad1607
17th April 2005, 12:28
pai e copil tre sa intelegem ...doar ca a devenit plictisor ...lasa-neeeee lasa-neeee baietzashule :evil: :happy:

Angelina Jolie
17th April 2005, 15:05
Jenant. In deplasare suntem absolut penibili.

alamar
17th April 2005, 15:16
Primul atac al gazdelor, īn secunda 40, a fost urmat de o tăcere mormīntală. Spectatorii au renunţat la vorbe inexplicabil, timpul părea să stea īn loc, iar jucătorii au prins īn subconştient mesajul. Silenzio total. Din laringe, apoi, pe parcursul partidei, şi din muşchi, creier şi inimă. Dinamo-CFR Cluj ar merita să fie clasificat drept meci de fotbal īn măsura īn care jucătorii lui Şunda ar putea fi actori principali īn show-uri de tip Mr. Bean. Nu e nevoie de probe, de sesizarea PNA, de jurăminte borciene, ci de descrierea primelor două goluri, cuprinsă de fapt īntr-o idee. Simplă, fixă: pasă Grigorie la Claudiu Niculescu, printre fundaşii clujeni anesteziaţi perpetuu, atacantul a rămas singur cu Ţurcaş şi a punctat aseptic şi impersonal, ca īn jocurile pe computer. La 2-0, doar scorul n-a mai semănat cu ce era la 0-0, la 1-0 şi la alte atītea meciuri pe care Dinamo le-a cīştigat la pas. Nu mizīnd pe forma şi calităţile fotbaliştilor, ci apăsīnd butonul fricii istorice şi al respectului exacerbat şi interesat al adversarelor. S-a terminat 4-0, dar putea fi şi 7-0 sau 4-2. Dar asta nu ar fi īnsemnat decīt că actorii ar fi schimbat din proprie iniţiativă scenariul şi regia. Cīnd stai 90 de minute līngă CFR, īn fapt o selecţionată a melcilor care au īn loc de cochilie un rezervor cu votcă, trebuie să treci apoi pe la curăţătorie pentru a scoate de pe tricourile alb-roşii petele de vomă servite aseară şi īn atītea alte rīnduri la cina din Ştefan cel Mare.

Angelina Jolie
17th April 2005, 16:20
"Cīnd stai 90 de minute līngă CFR, īn fapt o selecţionată a melcilor care au īn loc de cochilie un rezervor cu votcă, trebuie să treci apoi pe la curăţătorie pentru a scoate de pe tricourile alb-roşii petele de vomă servite aseară şi īn atītea alte rīnduri la cina din Ştefan cel Mare."
Totusi ce inseamna asta? Sa imi traduca si mie cineva. Sau era beat ala care a scris articolul?

alamar
17th April 2005, 16:23
Yes, Mr. Bean!

DD-Viola
17th April 2005, 16:25
...La acest meci CFR-ul n-a fost echipa pe care o stiam , cu daruire , talent si ambitie de joc....si asta pentru ca jucatorii au fost obligati sa respecte intelegerile facute , iar pt ca sa nu le fie prea greu la stomac , probabil au folosit votca insa nu a avut efectul scontat , de ce ?...pt ca numai cand auzi cuvantul dinamo...ti se face instantaneu greata..iar dinamo a " defilat " victorios in urma unui nou aranjament Porcesc-Net(work)-oiu ...asta e dinamo...

cip_81
17th April 2005, 16:27
Cine a scris asta este chiar voma aia despre care se spune in articol.Este unul, Geanta, de la prosport.

Bai, viola, dar la Timisoara, CFR-ul a fost echipa pe care o stiai?Ca nici eu nu-mi aduc aminte ca la acel meci sa fii vazut nici daruire, nici talent, nici ambitie in joc.

Angelina Jolie
17th April 2005, 16:46
Nu degeaba le-a luat-o Gazeta in fata la vanzari. Eu nu mai cumparam prosportul deloc de cand a trecut Ioanitoaia cu echipa la Gsp.

DD-Viola
17th April 2005, 17:52
...Cip..." Bai " sa-i spui lu' tac-tu , daca-ti permite...in ceea ce priveste meciul Poli - CFR , a fost 10 clase peste cel din groapa de acum , CFR o echipa ce a luptat pentru a tine " piept " unei echipe Poli , care trebuia sa demonstreze ( si asta s-a si intamplat atunci ) ca exista potential si dorinta de performanta ...e clar ca nu acelasi lucru s-a intamplat la acest meci...dinamo nefiind in stare de un joc corect in urma caruia sa obtina victoria ...asta e , fie ca-ti place sau nu .

cip_81
17th April 2005, 18:57
Bai, viola, esti un * * * * , vezi ca nu m-am legat de familia ta.Se vede ca n-ai pic de materie cenusie in capul ala.

Angelina Jolie
17th April 2005, 19:08
DD-Viola, asta e valoarea nostra in deplasare. La fel de prost am jucat si la Tm si la Bucuresti cu Dinamo si Rapid. Daca unul dintre ele a fost aranjat, atunci toate au fost. Dar eu nu cred asta ci cred ca suntem sub orice critica in jocurile din deplasare. Pai cine dracu' ar avea nevoie sa aranjeze un meci acasa cu noi? Sa fim seriosi. Cata vreme vom merge la ciupeala vom lua tot cate 3 si asta si meritam. Pana vom invata sa mergem cu tupeu, sa atacam si sa marcam.

DD-Viola
17th April 2005, 20:40
...Cip...ramai in mocirla in care i-ti place sa te scalzi , eu nu voi mai intra in dialog cu tine sau cu alti nesimtiti asemeni tie carora le place sa manance ***** cu orice pret...numa ' de dragul lui dinamo , pofta buna !

vlad1607
18th April 2005, 12:28
[QUOTE=DD-Viola]...La acest meci CFR-ul n-a fost echipa pe care o stiam , cu daruire , talent si ambitie de joc....si asta pentru ca jucatorii au fost obligati sa respecte intelegerile QUOTE]
Bai complex de o viata...dar zi mie un meci in returl asta in care clujeni au jucat ca in tur?!!!?????????? ZI atotstiutorule!!! Da cu hibridul violet cum a jucat ?????????????????????da cu celelate echipe???????????????? Stimabile esti dus rau tare....adica eu si alti caini de pe OLS ave puterea sa re cunoastem de exemplu ca acele lovituri de la 11 m cu Nationalul au fost"naspa" iar tu...tu ramai doar un frustrat demn doar de multe : :degete: :degete: Vorba lui Cip ce Dumnezeu ne mai batem capul cu niste frustratzi notorii,fani ai unui hibrid violet cu miros de bragadiru?NU se merita ! ESTI PENIBIL !! :degete:

mortu
18th April 2005, 14:36
fffffffffffffffffffffffffffffooooooooooorrrrrrrrrz zzzzzzzzzzzzaaaaaaaaaaaa ddddddddddddiiiiiiinnnnnnnnnnnnaaaaaaaaaaaaaammmmm mmmmmmmmmmmmmmmmmoooooooooooooooooooo

TZEFERU
19th April 2005, 03:18
Stanisteanu pentru Dinamo

Un alt meci cu probleme s-a disputat pe stadionul din Sos. Stefan cel Mare, unde o noua greseala de arbitraj a ajutat-o pe Dinamo.

Intr-un singur minut, la scorul de 2-0, buzoianului Stanisteanu a judecat diferit doua faze similare. In timp ce faultul din careu asupra clujeanului Anca a fost trecut cu vederea, interventia lui Turcas asupra lui Baltoi a fost taxata cu promptitudine (pe buna dreptate), Dinamo beneficiind de penalty.

Daca eroarea lui Stanisteanu nu a influentat soarta celor trei puncte din "Groapa", Dinamo impunandu-se, pana la urma, cu 4-0 .......

Da chiar asa...stau sa ma gindesc cum s-ar comenta la meciul Olanda-Romania daca ar fi un scor similar si la 2-0 nu s-ar acorda un penalty Romaniei si imediat la faza urmatoare olandezi ar baga gol. Oare conteaza in min 76 sa faci un eventual 2-1 si nu 3-0?...oare chiar nu te afecteaza moral deloc? apoi se face 4-0 ca deh ce mai conteza....si apoi waaaw ce super buni sintem.

Eu nu contest valoarea lui Dinamo aici nici macar infringerea, dar nu stiu de ce au nevoie de faze din astea gratuite.

Chestia de la Alba Iulia si mai grava. Mult mai grava.

ADelPiero
19th April 2005, 09:20
TZEFERU, asta e... suntem mici => rabdam...
cica a fost emotiv arbitrul... azi maine vine cu scuza ca i`a intrat o goanga in ochi :sleep:

bob
19th April 2005, 17:09
...Cip..." Bai " sa-i spui lu' tac-tu , daca-ti permite...in ceea ce priveste meciul Poli - CFR , a fost 10 clase peste cel din groapa de acum , CFR o echipa ce a luptat pentru a tine " piept " unei echipe Poli , care trebuia sa demonstreze ( si asta s-a si intamplat atunci ) ca exista potential si dorinta de performanta ...e clar ca nu acelasi lucru s-a intamplat la acest meci...dinamo nefiind in stare de un joc corect in urma caruia sa obtina victoria ...asta e , fie ca-ti place sau nu .

frustratule, trezirea! avetzi zero potentzial fara caramarin. s-a vazut la galati. cfr-ul n-a jucat nimic in retur. mai deschide si tu televizorul din cind in cind!