PDA

View Full Version : Etapa 20: Otelul - Poli Timisoara



ADelPiero
10th April 2005, 22:28
Sambata, 16 aprilie 2005: Otelul - Poli Timisoara, ora 17:00, TVR 2
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

ce_bine_e
10th April 2005, 22:48
Sper Sa Bata Timisoara!

DD-Viola
10th April 2005, 22:59
...meci fff greu pt Poli , ...la acest meci Olaroiu ar trebui sa puna in teren jucatori de rugby pentru ca sa raspundem duritatiilor si felului in care joaca Galatiul...pronostic X , 2 , Haide Poli !

be@
10th April 2005, 23:01
Sper Sa Bata Timisoara!

Da ????Si ma rog de ce speri u sa bata tm ????????? :rosu:

Catalanul
10th April 2005, 23:09
ca sa intre si otelu' in hora retrogradarii :)
in fine, POLI are un meci greu, insa daca va castiga si aici , va demonstra tuturor ca este o echipa de temut :ok: bineinteles sper intr-o victorie a violetilor, scor 2-1 ;)

Marquise MGP
10th April 2005, 23:14
catalane da teai uns cumva pe gat cat ai vazut "el clasico" :D... cum adica hora retrogradarii daca pierde otelul...stai flexat catalane ca nu mi se pare sa stati mai bine ca noi in campionat...parca vad ca ai sa te plangi paicea ca otelul nu joaca folbal...ca a fost terenul greu...ca ati pierdut nemeritat.....bla bla bla :D

Caligula
10th April 2005, 23:21
Ma bucura f. mult faptul ca Otelul e echipa care va intrerupe aceasta "chioara in tara orbilor". Am vazut meciurile castigate de Timisoara pana acum. Crizantema la organu` auditiv (floare la ureche adica); adversari de B. Acum sa va vad! Un lucru` e sigur: daca Timisoara va avea aceeasi tactica in deplasare ca pana acum Otelul va avea 3 puncte in plus.

be@
10th April 2005, 23:23
Cu o mica obiectie !National nu e echipa de B !

FunPoli
10th April 2005, 23:41
Nu zic nimic nici ca bate...nici ca pierde ...nici ca face egal...vorbim dupa meci ca e mai frumos...nu ma hazardez ca poli e asa ca nu stiu ce si nu stiu cum, ci va astept la cotitura... :confused:


Ma bucura f. mult faptul ca Otelul e echipa care va intrerupe aceasta "chioara in tara orbilor". Am vazut meciurile castigate de Timisoara pana acum. Crizantema la organu` auditiv (floare la ureche adica); adversari de B. Acum sa va vad! Un lucru` e sigur: daca Timisoara va avea aceeasi tactica in deplasare ca pana acum Otelul va avea 3 puncte in plus.


ba frate da esti poet nu gluma.... lasa poezia ca fotbalu nu e "Crizantema la organu` auditiv (floare la ureche adica)" ... e un sport care nu se joaca in versuri...poate la voi da...eu zic sa te opresti din vorbe si sa analizezi ce ati facut la faru...voi care sunteti super echipa ( asa cum zici tu) asa ca mukles si mai bine uitate in ograda voastra pana e nu prea tarziu....( daca ma gandesc bine cred ca voi ati cumparat locu in A in sezonu trecut...sper ca nu imi joaca memoria feste)

baden
11th April 2005, 01:05
La acest meci nu ma apropii de pronostic ... poate fi orice scor (chiar si 3-0 pentru Timisoara)

ADelPiero
11th April 2005, 01:10
bate Poli .... scor final 1-2 :yeah:

florynus
11th April 2005, 01:13
Bate Poli. Scor final 0-2 /hello /hello /hello :ok:

gexge
11th April 2005, 01:56
Din pacate Galatiul e undeva la capatul alalalt al tarii si deci destul de greu de ajuns la meci. Poli va trebui sa joace cu mai putini suporteri alaturi. Dar asta nu e o problema. Bate la un gol diferenta.

fia
11th April 2005, 08:51
Crd ca va fii egal....

semmaka
11th April 2005, 09:18
Poli va bate si pentru ca Otelul nu are antrenor, si pentru ca Otelul joaca in 5-3-2 lent, cu jucatori obositi ca Dragomir pe benzile laterale, si pentru ca Otelul nu a aratat fotbal pana acum, doar antifotbal. Ca sa nu mai vorbim de 1-1 cu Brasov, sau 0-2 cu Farul, o infrangere fara drept de apel.

Singurul care ne va putea face probleme e acest Iacob, dar daca nu va fi pasat e degeaba.

L|L|aKu-
11th April 2005, 15:04
sper sa batem si sa ne continuam ascensiunea. mai sun doar 6 puncte pana la locul 3 :D

in alta ordine de idei, in 4 meciuri am reusit sa scapam de retrogradare. bravo echipei, chiar daca nu termina pe podiumul campionatului. macar nu mai avem emotii la sfarsit si putem sa ne concentram pe construirea unei echipe inchegate pentru sezonul urmator.

si ca sa nu uit: insanatosire grabnica lui Mansour.

Marius DG
11th April 2005, 20:48
sper sa batem si sa ne continuam ascensiunea. mai sun doar 6 puncte pana la locul 3 :D

in alta ordine de idei, in 4 meciuri am reusit sa scapam de retrogradare. bravo echipei, chiar daca nu termina pe podiumul campionatului. macar nu mai avem emotii la sfarsit si putem sa ne concentram pe construirea unei echipe inchegate pentru sezonul urmator.

si ca sa nu uit: insanatosire grabnica lui Mansour.
Trebuie sa spun si eu ca sint destul de multumit ...au mes exact cum au prezis , Olaroiu a spus ca nu poate schimba peste noapte echipa , totodata a mai si spus ca se mai si pierde in fotbal , NU cred ca ar fi corect sa incepem sai criticam pe cei de la Otelul , la urma urmei sint mai sus in clasament ...secretul victoriei e sa iti respecti adversarul sa incerci sa i gasesti slabiciunea , apoi il ataci la punctul slab ...o victorie ar fi SUPERB , un egal echitabil o pierdere ar fi trezirea la realitate si anume ca nu sintem noi INVICIBILI ...( ci doar in inima fanilor...) /hello

Carlos Gambino
11th April 2005, 20:59
Ma bucura f. mult faptul ca Otelul e echipa care va intrerupe aceasta "chioara in tara orbilor". Am vazut meciurile castigate de Timisoara pana acum. Crizantema la organu` auditiv (floare la ureche adica); adversari de B. Acum sa va vad! Un lucru` e sigur: daca Timisoara va avea aceeasi tactica in deplasare ca pana acum Otelul va avea 3 puncte in plus.
...Ar fi bine sa renunti o perioada la orgiile incestuoase si sa te concentrezi mai mult asupra materiei numite sugestiv:"Botanica"...deoarece observ ca iti plac "crizantemele" ! :drak: Crede-ma, ai avea mai multa inspiratie in acest domeniu decat in fotbal... :drak: Sper sa nu te bucuri prea tare "pe tine" la meciul Otelul-POLI, pt ca s-ar putea sa te uzi si nu stiu cine te schimba de pampershi in timpul meciului... :drak:

Paul
11th April 2005, 22:06
ascultati voi la baiatu` asta e meci de 1x , 10 de ani aici in colo.
Faptul ca Poli a batut la National sau Brasov 2 echipe inconstante , nu inseamna ca bate la Galati , care e dupa Steaua si Rapid a 3 echipa ca eficienta acasa ( o infrangere cu 1-2 cu Pitestiul ...la Ploiesti + un egal cu Craiova 0-0).

In rest pe terenul din Galati a primit doar un gol in min.93 al meciului Otelul - Brasov

Otelul
- 1-2 cu Arges (Ploiesti)
- 1-0 Farul
- 1-0 Sportul
- 1-0 cu Iasi
- 1-0 cu Rapid
- 2-0 cu Apulum
- 2-0 cu Dinamo
-1-0 cu Bacau
- 1-1 cu Brasov

Deci putin respect pentru trupa din Galati , care acasa nu iarta nimic.

Poli Timisoara
11th April 2005, 23:04
stelistule,ce spui tu nu e batut in cuie si nici relevant,asta e meci de 1,x,2 ! si cum baietzi mei vor fi stimulati cu cele 5.000 de euro promise pentru 5 viictori consecutive, atunci nu ne(le)ramane decat varianta "2" !
asa sa ne ajute Dumnezeu !
Hai Poli Timisoara !

baltazar
11th April 2005, 23:39
cam greut de timisoara ,dar cred ca cel putin un egal scot de la galateni.
0-0; 1-1 ;1-2

tudor
12th April 2005, 00:17
ascultati voi la baiatu` asta e meci de 1x , 10 de ani aici in colo.
Faptul ca Poli a batut la National sau Brasov 2 echipe inconstante , nu inseamna ca bate la Galati , care e dupa Steaua si Rapid a 3 echipa ca eficienta acasa ( o infrangere cu 1-2 cu Pitestiul ...la Ploiesti + un egal cu Craiova 0-0).

In rest pe terenul din Galati a primit doar un gol in min.93 al meciului Otelul - Brasov

Otelul
- 1-2 cu Arges (Ploiesti)
- 1-0 Farul
- 1-0 Sportul
- 1-0 cu Iasi
- 1-0 cu Rapid
- 2-0 cu Apulum
- 2-0 cu Dinamo
-1-0 cu Bacau
- 1-1 cu Brasov

Deci putin respect pentru trupa din Galati , care acasa nu iarta nimic.

statistica nu se respecta intotdeauna.... de exemplu: anu' trecut, pana la meciul cu voi in retur eram neinvinsi acasa (deci vreo 10 meciuri), si voi ati venit si ne-ati dat 1-8 :degete: asa ca poate le dam si noi la sidexplozia ultra vreun 1-8 :yeah: :yeah:

Poli Timisoara
12th April 2005, 00:40
lasa-l tudore, ca asa sunt astia, traiesc numai din statistici si nici acum nu au invatat din fotbalul "mare" ca aceste statistici nu au nici o valoare ! dar mai sunt cativa care au ramas in cap cu ideii si mentalitati invechite,mai ales stelisti si dinamovisti !

tudor
12th April 2005, 09:05
aaaa uite inca un exemplu: dupa 19 meciuri fara gol primit acasa (si implicit fara infrangere), Villarreal a luat 2 goluri si a pierdut meciul cu mult mai putin cunoscuta AZ Alkmaar in Cupa UEFA :ok:

asa ca nu e imposibil de batut Otelu'. evident, va fi foarte greu, dar exista posibilitatea asta... eu personal cred ca va fi X, dar nici un "2" nu m-ar supara /hello

Carlos Gambino
12th April 2005, 09:24
ascultati voi la baiatu` asta e meci de 1x , 10 de ani aici in colo.

Uite unde se ascundea verisorul lu' sora lu' matusa lu' prietena lu' Mama Omida ! :drak:

cuzmy
12th April 2005, 12:19
Poli este o echipa buna pentru nivelul fotbalul din divizia burgher, o victorie pe terenul unei echipe ca si otelul nu este imposibila. Preconizez un meci frumos, de altfel mai ca toate pe care le joaca "viola"! Pronostic, 2-solist!

ddpurple
12th April 2005, 18:00
[B][I]Ce n-am priceput eu,ce treaba are un stelist sa apere cu atata inversunare drepturile Otelului?Pe domnul avocat al poporului cred ca de fapt il roade invidia si n-are pace nici in somn din cauza ca Poli acum se prezinta ca o doamna eleganta,moderna,plina de bani care ar putea in viitorul cat mai apropiat sa le dea cu cocheta-i umbrela peste cap granzilor(a se citi doar steaua si dinamo).Le este frica.Nu credeam pe vremea cand Poli se zbatea in B cu vreo -15 puncte ca am sa mai prind vreodata clipa in care o sa vad ca Poli sperie capitala:)Tot respectul.Ceilalti,ramaneti cu invidia voastra si continuati sa fiti gelosi ca avem o jucarie mult mai frumoasa ca a voastra...

llcosmin
12th April 2005, 18:35
Meci de 1X. Galatiul acasa primeste f.f. greu gol, iar Timisoara a demonstrat ca nu se descurca chiar asa bine in fata unei aparari solide.

Cucu
12th April 2005, 19:00
aparari solide? asa se numeste fotbalul la ingramadeala ... aparare solida!
sper numai sa fie un meci frumos ... rezultatul ... vom vedea
otelul - poli
0 - 1 ( gol marcat in prelungirile celei de-a doua reprize )

FcPoliFan
12th April 2005, 23:38
Va fi a dracu de greu...Otelul nici nu da, dar nici nu ia, sa fie pe jumatate adevarat si acuma :) Atata timp cat Poli joaca bine, adica la macar trei sfert din valoarea echipei, victoria este posibila. Fotbalul e un joc de circumstante, un gol in primul sfert de ora ar putea avea un efect devastator asupra oricarei aparari solide a la Romania. Considerand ca nu au reusit sa-i bata pe Brasov, tind sa cred ca daca ne mobilizam bine, putem castiga linistit.

cuzmy
13th April 2005, 13:31
...tot citesc postarile, meci greu, aparate solida la otelul, etc. Ei sunt varza, atac steril, la ciupeala! Ce sa mai spun, victorie clara pentru "viola"! Deja m-am suparat, vreau un 4-0 pentru banateni!!!

Dei
13th April 2005, 15:02
in retur
Oţelul - FCM Bacău 1-0
FC Argeş - Oţelul 1-1
Oţelul - FC Braşov 1-1
Farul - Oţelul 2-0

otelul 4 1 2 1 3-4 5p
poli 4 4 0 0 8-2 12p

Apararea asta "solida" a luat in medie un gol pe meci in retur.

mortu
13th April 2005, 15:09
timisoara e pe val va bate la scor forza viola

be@
13th April 2005, 15:39
timisoara e pe val va bate la scor forza viola

:happy :happy :happy :happy
Ati mai vazut un dinamovist sa tina cu Tm ?
Va fi greu,pt. ca lipseste tradatorul de Caramarin !

florynus
13th April 2005, 15:46
Mei be@. Care tradator? Asa spui tu la un jucator profesionist care a prins un contract mai bun la o echipa cu suporteri adevarati? Daca erai in locul lui sa nu-mi spui ca ramaneai la National. :rosu: Iar despre meci nu imi fac probleme. Bate Poli si basta.Nu neaparat la scor da bate si v-a bate tot ce misca in divia A. :yeah: pentru ca are echipa. Cand nu avea echipa aram mai timorat dar acuma pur si simplu nu pot sa fiu pesimist.
Hai Poli!!! :ok:

mortu
13th April 2005, 15:50
la anu o sa emita pretentii la campionat daca ramane aceeasi echipa

semmaka
13th April 2005, 15:56
:happy :happy :happy :happy
Ati mai vazut un dinamovist sa tina cu Tm ?
Va fi greu,pt. ca lipseste tradatorul de Caramarin !

Ce penibil esti :rosu:

be@
13th April 2005, 16:01
Mei be@. Care tradator? Asa spui tu la un jucator profesionist care a prins un contract mai bun la o echipa cu suporteri adevarati? Daca erai in locul lui sa nu-mi spui ca ramaneai la National. :rosu:
BA DA !!!!!! Jur ca daca as juca la National nu as trada clubul decat daca m-ar da afara ! Iubesc prea mult clubul asta ca sa imi pese asa tare de bani.Dar probabil tu nu ai cum sa intelegi! Daca toti jucatorii ar gandi ca mine si si-ar da viata pe teren pentru club,ar fi o treba.....
Oricum,avea un salariu bun si la National,nu-l mai plangeti atat !

@semmaka:numai atat poti ?Hai,baga mare !

mortu
13th April 2005, 16:09
nu ca tin cu timisoara dar asta e adevarul

be@
13th April 2005, 16:13
@mortu: Hai,mai,las-o balta!
Dinamovist care sa spuna "fortza viola" ? :mda: Asta deja e prea mult!

semmaka
13th April 2005, 16:28
BA DA !!!!!! Jur ca daca as juca la National nu as trada clubul decat daca m-ar da afara ! Iubesc prea mult clubul asta ca sa imi pese asa tare de bani.Dar probabil tu nu ai cum sa intelegi! Daca toti jucatorii ar gandi ca mine si si-ar da viata pe teren pentru club,ar fi o treba.....
Oricum,avea un salariu bun si la National,nu-l mai plangeti atat !

@semmaka:numai atat poti ?Hai,baga mare !


Nu stiu in ce secol esti tu (B.C.), dar aici pe Pamant e anul 2005. Iar fotbalul e profesionist. Mediteaza pe tema asta.

Carlos Gambino
13th April 2005, 16:29
Be@, vreau sa te-ntreb ceva: tu cu cine tii...nu, mai bine zis cu cine nu tii din div.A hamBurger ? :drak: Te intreb pt ca am observat ca ai un carnat de cluburi in dreptul "echipei favorite" ! :drak: Un lucru e clar: printre preferintele tale nu se regaseste si Poli Timisoara ! :drak: Nu te mai intreb cate echipe preferate ai pe plan international pt ca s-ar putea sa strici formatul paginii ! :drak:

be@
13th April 2005, 16:41
@Carlos: Nu stiu ce carnat ai vazut tu in dreptul "echipei favorite".Nu e clar ?Tin doar cu POLITEHNICA IASI,echipa orasului meu si NATIONAL. Ca la fiecare meci imi doresc sa castige o echipa sau alta din celelalte care joaca in divizia A,asta-i partea a doua.De asta e frumos fotbalul,nu?

Carlos Gambino
13th April 2005, 16:48
In tur ce ai facut, la meciul direct ? Cu o mana faceai valuri si cu cealalta numarai golurile din poarta Iasului ? :drak: Opsss...de fapt nu-ti ajungea o mana pt goluri ! :drak:

florynus
13th April 2005, 19:38
De asta nu evolueaza fotbalul nostru.Sunt unii cu ideile varza. Iubesc echipa nu ma intereseaza banii bla,bla. Treaba e ca pentru un jucator profesionist echipa care ii da sansa sa faca mai mare performanta si sa mai si castige ceva in plus este echipa aleasa. Tu be@ daca iti gasesti un servici mai bine platit nu iti schimbi locul de munca? :degete:

gexge
14th April 2005, 01:04
Daca toti jucatorii ar gandi ca mine si si-ar da viata pe teren pentru club,ar fi o treba.....

Mai tu esti beat rau. Deci in fiecare echipa ar trebui sa fie doar jucatori nascuti pe gazonul respectivei echipe. Dupa teoria ta nu ar mai exista transferuri pentru ca toti jucatorii "ar gindi ca tine" atunci nu vor parasi in veci gruparea de unde se lanseaza. Interesant.
Tu privesti fotbalul ca pe un sport. Iar fotbalul nu mai este sport de ceva decenii bune. E spectacol. Entertainment cum zice americanu'. Si atunci cind vrei sa faci un spectacol ca lumea aduci actorii cei mai buni dupa cum te tine punga.

gexge
14th April 2005, 01:08
@entie! @unci cind am scris beat faceam referire la be@. Sper sa nu jignesc. Ar fi pac@.

be@
14th April 2005, 12:33
V-am spus ca nu ma astept sa intelegeti.ATI AUZIT VREODATA DE CUVANTUL DEVOTAMENT?Se pare ca nu !
Eu am zis ca nu as parasi Fc National pentru o suma mai mare de bani,pentru ca iubesc prea mult clubul asta si sufar pentru el .Din pacate in ziua de azi rar mai intalnesti jucatori care sa puna clubul mai presus de interesele financiare.
Voi,suporterii lui Poli,ati trada-o daca cineva v-ar oferi mai multi bani? Asta vreau si eu,ca jucatorii Nationalului sa puna mult suflet pe teren pentru acest club ,sa-i fie devotati.
Apropo,gexge,EU NU BEAU.

Poli1921
14th April 2005, 14:45
Sper sa castige Poli! Asa ar fi normal. Nu imi place atmosfera de la Galati (teren oribil)

ddpurple
14th April 2005, 15:54
Phuai ce tam-tam s-a facut dupa dinamo-National.Cand a jucat dinamo la Timisoara si ne-a lasat arbitrul in 6 oameni toti presarii si oamenii cu "functie" taceau malc si mai ca nu radeau de noi.Ala nu a fost furt??Japca pe fata...Imi joaca memoria feste,stie careva cine a fost arbitru?nu tot serea asta?sau burloiu?help me...

semmaka
14th April 2005, 16:03
Phuai ce tam-tam s-a facut dupa dinamo-National.Cand a jucat dinamo la Timisoara si ne-a lasat arbitrul in 6 oameni toti presarii si oamenii cu "functie" taceau malc si mai ca nu radeau de noi.Ala nu a fost furt??Japca pe fata...Imi joaca memoria feste,stie careva cine a fost arbitru?nu tot serea asta?sau burloiu?help me...


Burloiu central si fratele lu' burloiu tusier. Niste gunoaie cu alte cuvinte, la fel ca si conducatorii lui Dinamo, dar si ca unii jucatori dinamuisti cum ar fi: Mihalcea, care culmea tupeului, spune ca nu putea simula de 3 ori. Intr-un fel are dreptate, intr-un meci normal dupa 2 simulari iei 2 galbene si pleci acasa. Dar pe arena "groapa de gunoi" nu se pune. Mi-e sila.

Iar Andone, gunoiul, nu a vazut nimic. Asa isi salveaza scaunul de antrenor? RUSINE!

Cucu
14th April 2005, 19:10
V-am spus ca nu ma astept sa intelegeti.ATI AUZIT VREODATA DE CUVANTUL DEVOTAMENT?Se pare ca nu !
Eu am zis ca nu as parasi Fc National pentru o suma mai mare de bani,pentru ca iubesc prea mult clubul asta si sufar pentru el .Din pacate in ziua de azi rar mai intalnesti jucatori care sa puna clubul mai presus de interesele financiare.
Voi,suporterii lui Poli,ati trada-o daca cineva v-ar oferi mai multi bani? Asta vreau si eu,ca jucatorii Nationalului sa puna mult suflet pe teren pentru acest club ,sa-i fie devotati.
Apropo,gexge,EU NU BEAU.

Nu au plecat numai pentru bani!
In Cotroceni cu 1000 de oameni la meci te simti parca joci la antrenamente. Mare diferenta sa joci in fata la 40000 de oameni entuziasti.
Echipa Fc National ar trebui desfintata, nu tine cald la nimeni. E pacat sa i-a locul in Divizia A. Mai bine sa le dea locul la craioveni saraci, ei macar iubesc fotbalul.

be@
14th April 2005, 19:19
Echipa Fc National ar trebui desfintata, nu tine cald la nimeni. E pacat sa i-a locul in Divizia A. Mai bine sa le dea locul la craioveni saraci, ei macar iubesc fotbalul.
DA BA!ESTI DESTEPT,N-AM CE SPUNE !FELICITARILE MELE !
Se pare ca tu gandesti exact cu cel pe care ti l-ai pus drept nick.

miril
14th April 2005, 21:53
Off Topic, Cucu esti off topic in ceea ce priveste istoria fotbalului romanesc. Ineptiile tale ma lasa rece. Stii de ce? Pentru ca imi tine de cald...FC National. Hai Progresul! On topic, Poli il va trece pe Stoichita prin proba Otelului. Mihaita Securita, altfel baiat bun, a jucat si la Progresu si nevasta-sa a fost baschetbalista la bancari, va intra, dupa meci, in hora...retrogradarii.
Intre Oli si Mihaita, il voi prefera oricand pe Oli. Are mai mult caracter si nu este baiat de ********, care insemna cam tot acelasi lucru.

Bancaru
14th April 2005, 22:07
Nu are rost sa ii dam atentie lui Cucu. Este putin dus la pascut. Sa-i mai dam un brat de fân. Regurgitare placuta Cucu.

miril
14th April 2005, 22:11
Pai daca zici regurgitare, zici...Gugu, nu? Respect, P.oli...on topic! Pronostic doi: Coman si (mai putin) Cara Marin (din motive obiective).

Bancaru
14th April 2005, 22:13
Caramarin cica e rupt...

esku
14th April 2005, 22:19
bate poli la diferenta de 2 goluri....nu de alta dar avem acelasi sange: ALB VIOLET :P

miril
14th April 2005, 22:20
D'aia am si zis si mai putin. Be@, nu consider ca este vina timisorenilor ca Oli si trupa s-au dus pe...Bega. Le da dreptul nu numai regulamentul ci si optiunea pe care fiecare individ o are la un moment dat in viata. Eu zic sa le uram succes, desi iti inteleg si respect supararea.

Bancaru
14th April 2005, 22:23
Miril, supararea vine si din faptul ca dupa plecare Oli a facut niste declaratii care nu isi aveau rostul. Una ar fi aia cu jucatorii "inventati de el". Dar nu mai revenim. Eu sper sa castige cel mai bun. Stii ca Stoichita a fost dat afara de la Progresul ca se ocupa cu blatu'?

miril
14th April 2005, 22:24
Mie imi spui, l-am vazut cu ochii mei. Ca si pe...Gino. Dar sa-i lasam pe dunareni si pe timisorenii de pe Bega in...apele lor. Cota, o repet, doi.

Bancaru
14th April 2005, 22:27
Adica... cum? Eu, trebuie sa recunosc, eram un copil dar imi amintesc ca se tot agita taica-meu cu vanzatorii. Pe vremea aia Duna era un pustan.

be@
14th April 2005, 22:30
Haideti sa nu mai discutam despre FCN pe topicul Otelu-Poli Tm.Pentru asta exista sectiunea "Suporter".

miril
14th April 2005, 22:35
Asa te vreau, Be@. Intre timp, Dunarea a inghitit de mult Bega, dar pronosticul meu ramane doi, sau mai explicit 1-2, Iacob, respectiv Coman doua sau din...Contra, Moldovan si numai Moldovan. Urez noapte buna atat dunarenilor cat si timisorenilor. P.S. Bancaru, iti soptesc eu pe unde...te prind...singur!

florynus
14th April 2005, 23:48
Cum zici miril. E vremea sa mai dea Moldo un gol. Forza Poli. /hello /hello /hello

Marius DG
15th April 2005, 17:20
Phuai ce tam-tam s-a facut dupa dinamo-National.Cand a jucat dinamo la Timisoara si ne-a lasat arbitrul in 6 oameni toti presarii si oamenii cu "functie" taceau malc si mai ca nu radeau de noi.Ala nu a fost furt??Japca pe fata...Imi joaca memoria feste,stie careva cine a fost arbitru?nu tot serea asta?sau burloiu?help me...
ddpurple,

pai acolo unde esti tu in (>>South) LA probabil e mai multa mustrare de cunostintza decit la presa din romania ... :headbang:
Poate ca ar trebui sa se rupa Banatul de RO si atunci nu am mai avea de a face cu o presa care este total Bucuresti orientata ...ca si cum ar fi centrul Buricului ...si sar prapadi lumea fara cultura din Bucale ...Acuma am avea noi pretenti sa se autosezize presa glorioasa impreuna cu seful arbitrilor ( cine era pe vremea aia ..Nu Craciunescu ?!) INDIFERENT de ce a fost pe teren totul nu se schimba peste noapte ....nici atitudinea Bucurestenilor fata de provincie...( nu stiu poate mi se pare mie dar cine EI=bucuresteni se adreseaza catre provincie...parca sar uita undeva intro groapa de kakat!!)si nici a presei ...anul trecut leam trimis un e-mail la asta de la TVR 1 ( 91 de min) sa il intreb cu naiba de numai de secvente de la meciurile cu cei din BUCALE aveau timp sa le arate ...iar in saptamina urmatoare am urmarit cu stupoare cum sa auto corectat cu mentiunea ca a fost atentionat ...
cred ca moderatorul o fi din provinciE
/hello HAI POLI [I][COLOR=Indigo]/hello

ddpurple
15th April 2005, 19:32
Mariuse,ai dreptate dar treaba asta nu o sa o schimbe nimeni niciodata in Roumanie.Aici in US,ca si in multe alte tari dezvoltate asa zisa "crema" nu se mai aduna in jurul capitalelor de stat si nici nu se pune accentul pe "ce ca io-s din capitala, io-s buricu'",capitala-i Washington DC,dar pe cine il doare?is alte orase mult mai iubite NY LA chicago SF dallas samd...dar hai ca deja fac politica si geografie pe aici:) E bine ca Poli are acum puterea sa se ia de gat cu aia de se dau jmecheri.Oare otelul se da jmechera,sa o caftim si pe ea asa cu un 4-1 scurt? :evil:

Marius DG
15th April 2005, 21:32
Mariuse,ai dreptate dar treaba asta nu o sa o schimbe nimeni niciodata in Roumanie.Aici in US,ca si in multe alte tari dezvoltate asa zisa "crema" nu se mai aduna in jurul capitalelor de stat si nici nu se pune accentul pe "ce ca io-s din capitala, io-s buricu'",capitala-i Washington DC,dar pe cine il doare?is alte orase mult mai iubite NY LA chicago SF dallas samd...dar hai ca deja fac politica si geografie pe aici:) E bine ca Poli are acum puterea sa se ia de gat cu aia de se dau jmecheri.Oare otelul se da jmechera,sa o caftim si pe ea asa cu un 4-1 scurt? :evil:

[COLOR=Indigo]
Eu ma multumesc si cu 0-1 am mai spus-o si inante , e f important sa primesti
cit mai putin posibil ..normal ca e bine sa DAI TU goluri multe , dar nu ala e secretul , ptr ca atunci cind alte echipe iti da gol se afla si atunci adversari devin ami agresivi ...cel mai fain ...ar fi sa ne aparam undeva in mijloc bine de tot ( asa a facut Liverpool cu Juve!) si sa nu le iese la otelari jocul , o sa se frusteze si apoi vor veni greselile...Oli ( daca eu as fi el ) ar trebui sa se uite inspre banca de rezerve sa mai arunce si pe altcineva inauntru ...la bataie ...oricum pe Contra ( hehehehe ca doar e cel mai scump jucator) nu poti sa l ti pe banca sau pe Moldo .; dar in rest dai sa mearga [COLOR=Indigo]eu sint polist si voi ramine polist si daca avem nefericrea sa nu ne reuseasca la Galati...intodeauna voi ramine[COLOR=Indigo]
sper ca in curind sa devina Poli societate publica pe actiuni sa imi cumpar si eu si sa le pun in rama pe perete aici peste ocean ( de unde fotbalul romanesc se vede mai clar ...!)[/COLOR=] /hello

be@
16th April 2005, 17:08
Gooooooooooooooolllllll Oteluuuuuu!!!!

Marquise MGP
16th April 2005, 17:14
bai ce va pocnit izvoreanu...bravo baieti...nici nau stiut ce ia lovit.

forza galati !!!

llcosmin
16th April 2005, 17:23
Bravo Galati!! Dati-le o lectie timisorenilor, ca prea au aere de vedete.

Marquise MGP
16th April 2005, 18:14
o prima repriza foarte buna a noastra si un inceput pe masura in cea dea doua....a intrat ovidiu petre la timisoreni...si au avut si polistii prima ocazie de gol.

be@
16th April 2005, 18:56
BRAVO OTELUL !!!! /hello /hello
FELICITARI ! Mi-A PLACUT CUM A JUCAT ECHIPA ! :ok:

Marquise MGP
16th April 2005, 18:58
victorie pe deplin meritata de otelari dupa un joc , zic eu, foarte bun...desi scorul a fost doar de 1-0,obiectivul a fost atins si cele 3 puncte puse in joc au fost adjudecate de galateni,punand totodata capat seriei de 4 victorii ale timisoarei....bravo baieti !

forza otelul !!!
forza galati !!!

Vadim
16th April 2005, 19:01
Uite ca se poate sa bati pe Poli. :) Le-a copt-o "Lippi", victorie italiana. ;)

El Niņo
16th April 2005, 19:04
BRAVO OTELUL !!!! /hello /hello
FELICITARI ! Mi-A PLACUT CUM A JUCAT ECHIPA ! :ok:

Sper sa iti placa si sa te bucuri tot asa de frumos si la anu' cand echipa ta Poli Iasi o sa joace in B.

cip_81
16th April 2005, 19:06
Problema invingatoarei nu s-a pus decat 5 minute...atat.Rafo bkp aratandu-si pana la urma adevarata valoare, una de partea a doua a clasamentului.

be@
16th April 2005, 19:08
Sper sa iti placa si sa te bucuri tot asa de frumos si la anu' cand echipa ta Poli Iasi o sa joace in B.
Si daca n-o sa joace,ce-o sa faci?O sa te zgarii?
Sa spuneti merci c-ati scapat numai cu atat! Scorul putea fi mult mai mare!

ADelPiero
16th April 2005, 19:12
dupa o perioada de invincibilitate... Poli .. a pierdut :(
felicitari Otelul !

ddpurple
16th April 2005, 19:13
Ala be@ sa se calmeze va rog.Natzionalist,iashist,acuma galatzean.Incearca sa te decizi,nu de alta da sa nu ti se faca rau de atatea "simpatii".Despre meci,ne-am luat-o in freza meritat,m-am trezit si eu si sper ca si echipa la realitate,s-a dus intr-un meci ce au adunat in 4,adica am cazut inapoi pe locul 10(locul 10!!!)avem -4 la golaveraj,-3 la adevar,nu mai suntem cu nasul pe sus,etapa viitoare vine Bistrita,ne mai "deglorifica"si ei un puic,scuzati-mi expresia.Multumiti sunteti toti aia care nu aveti loc de Poli pe lumea asta? Forta Viola

arcasul75
16th April 2005, 19:15
pacat pt timisoara...e o echipa frumoasa. e totusi posibil sa ajunga si ea din nou in hora retrogradarii...

dan-dan
16th April 2005, 19:15
Sper sa iti placa si sa te bucuri tot asa de frumos si la anu' cand echipa ta Poli Iasi o sa joace in B.

mai copil cazut sau batut in cap cind ai fost mic. :headbang: :ciocan:
Ce "puii" mei ti-a facut POLI IASI.
Daca nu stii sa pierzi si sa fii Fair-play, du-te si te arunca in Bega. Asa scapa lumea asta de unii care nu au nici bun-simt si nici buna-crestere. :ok:

ddpurple
16th April 2005, 19:21
Mai iesheni, ia vedetziva voi di kakatu' de la voi din ograda ca tocmai ati luat-o 3-0 si nu va mai bucuratzi voi atata ca a luat Poli bataie.Frate striga hotzul hotzii...valeuuuu :degete:

dan-dan
16th April 2005, 19:29
Mai iesheni, ia vedetziva voi di kakatu' de la voi din ograda ca tocmai ati luat-o 3-0 si nu va mai bucuratzi voi atata ca a luat Poli bataie.Frate striga hotzul hotzii...valeuuuu :degete:

Tu cui i te-ai adresat??? :o:
Sau delirezi ??? :ciocan:

Adica un forumist a adresat felicitari unei echipe care a cistigat (dupa cum si eu am felicitat Argesul pt. victorie) si voi rasa superioara va simtiti ofuscati ca cineva a AVUT TUPEUL sa felicite Otelul!!! :jerk:


Am impresia ca aceea mult trimbitata civilizatie made in Timisoara e doar apa de ploaie. Cred ca ar trebuie sa-ti fie rusine (daca ai asa ceva). Si tie si celuilat "arian". :rosu:

cip_81
16th April 2005, 19:31
Asa cum am mai spus...Timisoara este un oras frumos dar pacat ca-i locuit.

be@
16th April 2005, 19:32
Ala be@ sa se calmeze va rog.Natzionalist,iashist,acuma galatzean.Incearca sa te decizi,nu de alta da sa nu ti se faca rau de atatea "simpatii".
Care-i problema ta? N-am voie sa ma bucur cand o echipa din Moldova castiga?Imi interzici tu?Eu nu m-am legat de echipa ta,am felicitat Otelul pentru joc si voi va bagati in seama aiurea!SUNTETI FRUSTRATI !

llcosmin
16th April 2005, 19:51
Bravo Galati!! Mie mi-e foarte clar...timisorenii nu stiu nici sa castige si nici sa piarda. Cand castiga isi jignesc adversarii, cand pierd imprastie venin in jur de furie. Inainte de meciul asta visau la 4-0 si alte scoruri din astea si acum s-au cam trezit la realitate. Poli nu a jucat nimic. Eu am spus inainte de meci ca in fata unei aparari organizate nu au mari sanse. Si asa a fost...

radcom
16th April 2005, 19:53
Sper sa iti placa si sa te bucuri tot asa de frumos si la anu' cand echipa ta Poli Iasi o sa joace in B.

Noi nu visam ca altzii de pe 16 care cred ca pot prinde shi UEFA, dar IASU' are shanse reale de a se mentzine in div.A(CHIAR MARI !). :yeah:
Felicit Timisoara pt. primele 4 etape, dar shi Galatiul pt meciul de azi. :ok:

El Niņo
16th April 2005, 20:07
mai copil cazut sau batut in cap cind ai fost mic. :headbang: :ciocan:
Ce "puii" mei ti-a facut POLI IASI.
Daca nu stii sa pierzi si sa fii Fair-play, du-te si te arunca in Bega. Asa scapa lumea asta de unii care nu au nici bun-simt si nici buna-crestere. :ok:

:happy uite cine vorbeste de bun-simt si de buna-crestere :rosu: ........ma faci sa rad :happy ..........veziti tu de echipa ta si de satul tau baaiii necioplitule

Marquise MGP
16th April 2005, 20:08
daca ma uit la rezultatul poll-ului imi vine sa plang(de asta nici nam votat,ca nu era cazul) ... da ma uit repede la rezultatul meciului simi revin :D

be@
16th April 2005, 21:18
:happy uite cine vorbeste de bun-simt si de buna-crestere :rosu: ........ma faci sa rad :happy ..........veziti tu de echipa ta si de satul tau baaiii necioplitule
Nu ti-e rusine sa vorbesti asa,scursura a societatii ce esti !?
Asta e civilizatia cu care va tot laudati acolo in Timisoara???

SVensson
16th April 2005, 21:26
Bravo Otelul. E greu tata sa treci de Otelul si mai ales la Galati. Ce echipa care si-a propus sa castige la Galati in ultimii ani a realizat acest lucru? Steaua, Dinamo, Rapid, si acum si Poli. Bravo Otelul inca o data.

dan-dan
16th April 2005, 21:44
:happy uite cine vorbeste de bun-simt si de buna-crestere :rosu: ........ma faci sa rad :happy ..........veziti tu de echipa ta si de satul tau baaiii necioplitule

Daca si ORASUL IASI - e sat in gindirea unuia ca tine, e clar esti .... ca noaptea sau poate ca esti adeptul abandonului scolar in favoarea "baietasilor de cartier". :ok:
Te las in nimicnicia ta. :jerk:

MIT GOTT UND POLI IASI

miril
16th April 2005, 21:58
Baietasule, faci de ras Timisoara. Be@tasa, fii atenta la...rosu!

be@
16th April 2005, 22:09
miril,nu pot sa stau deoparte atunci cand mi se jicneste in asa mod orasul,zona din care provin sau echipa cu care tin!Mai ales ca eu nu am spus nimic legat de ei!

lucas
16th April 2005, 22:34
Asa cum am mai spus...Timisoara este un oras frumos dar pacat ca-i locuit.

Mare dreptate ai... Cind TM cistiga nimeni nu le poate ajunge la nas. Atunci cind pierd o fac pe victimele si se iau de toata lumea. Nu i-a jignit nimeni, dar ei au raspuns total deplasat (sa nu zic mai mult).

Civilizatia lor e doar la suprafata. Daca traiesti o vreme intre ei vei fi uimit de cit de departe sint de ceea ce pretind a fi ... Cica de la ei daca te ridici pe virfuri vezi Viena ... mai degraba vezi Belgradul si Balcanii. No offence.

lucas
16th April 2005, 22:46
Nu ti-e rusine sa vorbesti asa,scursura a societatii ce esti !?
Asta e civilizatia cu care va tot laudati acolo in Timisoara???

Lasa-i in treaba lor ... Am zis ca doar la suprafata civilizatia lor si nu vorbesc din auzite (in fiecare zi ma minunez de ce le poate pielea). Acum un an sau doi cind erau pe la retrogradare rar vedeai vreun fular alb-violet prin oras, iar "miticii" erau injurati oriunde si oricind. Acum cind "miticii" le-au facut echipa si-au atirnat si taximetristii la antene culorile alb-violete. Mai nou vor si autobuzele sa le vopseasca in culorile clubului ... mai usor baieti ca acusi isi ia BKP jucariile si pleaca si iarasi veti juca pe la Ineu sau Sannicolau...


Nu are rost sa le raspunzi si cu atit mai mult sa-ti pui mintea cu vreun "copilas" . Lasa-i sa se bucure si ei returul asta.

Revenind la meci: Otelul a cistigat absolut meritat, iar scorul putea fi mult mai mare.

Carlos Gambino
16th April 2005, 22:52
Meci foarte slab...de nivelul div.B ! :no: Spun asta pentru ca am vazut scris pe aici ca Otelul ar fi "jucat bine" ! :o: Personal nu am vazut vreun jucator pe teren despre care sa poti spune ca a "jucat bine" ! :headbang: Singura diferenta a fost golul galatenilor de pe tabela de marcaj la sfarsitul meciului...
Dar asta nu inseamna ca Otelul nu a meritat victoria...asta in conditiile in care Poli a jucat mai putin decat nimic ! S-a vazut lipsa la mijlocul terenului a lui Caramarin...practic Moldo nu a beneficiat de nici o pasa mai de Doamna-ajuta de la colegi ! :mda: Totusi, tot raul spre bine, tinand cont de faptul ca "scurt-circuitul" a aparut acum si nu mai tarziu, la meciurile importante ! Cred ca Oli va reusi sa remedieze problemele din jocul echipei sale...si aici ma refer in mod special la Silvasan, Rus si Constantinescu ! Afonii astia nu au ce cauta in actuala echipa a lui Poli...poate doar la CFR Timisoara ! Dar daca stau bine sa ma gandesc, nici acolo... :headbang:

vlad1607
16th April 2005, 23:25
felicitari galatenilor care au invins hibridul azi :)

El Niņo
16th April 2005, 23:30
Daca si ORASUL IASI - e sat in gindirea unuia ca tine, e clar esti .... ca noaptea sau poate ca esti adeptul abandonului scolar in favoarea "baietasilor de cartier". :ok:
Te las in nimicnicia ta. :jerk:

MIT GOTT UND POLI IASI

May dar tu esti greu de cap........stiu ca Iasu' este oras ( am si neamuri acolo chiar am fost odata ) am zis sat doar asa la bashcalie ca sa va enervez pe voi.

gexge
16th April 2005, 23:39
Felicitari Poli Timisoara. Patru etape fara infringere. Bine ca nu am pierdut la bucuresteni si o echipa din "provincie" a luat cele 3 puncte de la noi. Felicitari si Otelul, daca ne-ati batut insemna ca sinteti mai buni. Sper ca la anu' Otelu' si Poli Timisoara sa se bata pentru titlu.

El Niņo
16th April 2005, 23:47
Mda...felicitari celor de la Galati pentru victorie...au fost mai buni ca noi...sper ca dupa aceasta invrangere echipa sa revina cu picioarele pe pamant.
Noi practic nu am jucat nimic am avut foarte putine faze pe poarta, dar nici Otelul nu pot sa zic ca a jucat nu stiu eu ce, dar......na......au dat un gol si au cashtigat.
Maciul a fost de o calitate foarte slaba practic nici nu prea ai ce sa povestesti.

Oricum nu este nici o tragedie o sa batem pe Gloria si totul e :ok:

gexge
17th April 2005, 00:26
Sper ca bataia luata la Galati sa fie benefica. Urmeaza Gloria acasa, Rapidu' la ei, Apulum acasa si Dinamo la ei. Ce fain ar arata inca o serie de 4 meciuri cistigate. De fapt 5 ca dupa astea vine Craiova la noi asa ca...

vlad1607
17th April 2005, 00:29
cu capra Bistritza o sa castigatzi..dar in cele 2 deplasari in Bucuresti :evil: :evil:....experientza :evil:

gexge
17th April 2005, 00:30
Treaba e ca vin meciuri grele de-acu' 'nainte. La Rapid in 27 Apr., la Dinamo in 4 Mai, cu Farul acasa in 18 Mai, Sportul la ei in 21, si Steaua la ei in 11 iunie. 5 meciuri nasoale din restul de 10 ramase. HAI BAIETII!!!



cu capra Bistritza o sa castigatzi..dar in cele 2 deplasari in Bucuresti :evil: :evil:....experientza :evil:
:nah: Pai nu se stie. Sper doar ca meciurile sa se joace pe teren. Si daca si Serea si altii ca el isi iau o mica vacanta... Un lucru e cert, vedem ceva fotbal!

Marius DG
17th April 2005, 05:42
... in cele 2 deplasari in Bucuresti :evil: :evil:....experientza :evil:


Am citit si eu pe aici ce au postat cei care pot vorbi ptr ca la urma urmei Otelul a cistigat corect si fara ( :drak: Serea >>> asta apropo ca sa bagat si Vlad in seama ...) Vladutz, daca tot ai deschis subiectul de meciuri cu echipe cu experienta, la ce fel de experienta te referi ...ai grija cum raspunzi ...ca iarasi iese cu foc din tastatura ...

Bravo Otelul , cistigat pe merite ....EU unul nu inteleg ce vad toti antrenori la Silvasan ,,,ca odata nu lam vazut sa faca ceva bine pe teren...
HAI POLI in continuare ...nu e sfirsitul lumi doar un meci pierdut ...e un dus bine venit ....si eu nu ma consider victima ...atunci as fi spus ca nea furat cutare sau ca mai stiu eu ce ...am pierdut ca ...ca am pierdut si cu asta basta mai sint meciuri de jucat ,mergem inante :ok:

Paul
17th April 2005, 09:51
ascultati voi la baiatu` asta e meci de 1x , 10 de ani aici in colo.
Faptul ca Poli a batut la National sau Brasov 2 echipe inconstante , nu inseamna ca bate la Galati , care e dupa Steaua si Rapid a 3 echipa ca eficienta acasa ( o infrangere cu 1-2 cu Pitestiul ...la Ploiesti + un egal cu Craiova 0-0).

In rest pe terenul din Galati a primit doar un gol in min.93 al meciului Otelul - Brasov

Otelul
- 1-2 cu Arges (Ploiesti)
- 1-0 Farul
- 1-0 Sportul
- 1-0 cu Iasi
- 1-0 cu Rapid
- 2-0 cu Apulum
- 2-0 cu Dinamo
-1-0 cu Bacau
- 1-1 cu Brasov

Deci putin respect pentru trupa din Galati , care acasa nu iarta nimic.

/ole/

ADelPiero
17th April 2005, 11:30
esti tare mai nostradamus :evil:

L|L|aKu-
17th April 2005, 14:36
Paul, pe gazonu ala cred ca Otelul bate si o selectionata formata din jucatori de la Real Madrid, Chelsea si Milan.

Felicitari echipei galatene care a castigat pe merit dupa jocul prestat, pacat ca Poli nu s-a putut adapta la jocul pe mingi plouate absolut necesar pe un asemenea... imi pare rau, dar nu pot sa-i spun gazon. cand Sandu si Dragomir o sa ne lase (adica peste vreo 100 de ani) poate n-o sa mai avem asemenea gazoane omologate! v-a luat indianu` in iarna asta. cica al 3lea cel mai bogat om din lume. 200.000 de euro costa o suprafata foarte performanta de joc! ce Dzeu, e asa mult pentru el? jalnic!

Corpodel si el jalnic. greseli marunte dar imens de multe de ambele parti! a fluierat oribil!

Singurul lucru care il pot reprosa galatenilor e tragerile de timp. dar sunt sigur ca si Poli ar fi facut la fel daca ar fi condus. poate nu in halul asta, dar oricum.

pentru noi nu e o tragedie ca am pierdut. 4 meciuri din 5 e bine. sunt totusi 12 puncte din 15, si nu stiu cate echipe vor fi peste noi din acest punct de vedere cand se incheie etapa. suntem intre primele 5 echipe din retur. e timpul sa vedem ce am gresit in acest meci, sa rectificam, sa mergem mai departe si sa ne gandim la meciul cu bistrita.

STEELMAN
17th April 2005, 14:43
unde e marea aceea violeta care si-au cu pumnii in piept toata saptamana?(ca le dam 4 sau 5, etc) Nu de alta dar mie imi plac oamenii realisti,si nici nu imi place sa ma ascund dupa degete pt ca si noi avem o echipa slaba...felicitari cvucs pt efort.stiu ce inseamna sa pleci vineri noaptea si sa ajungi acasa duminica dupamiaza .......poli nu a avut nici un sut pe poarta!
TI AMO OTELUL VINCI PER NOI!

Marquise MGP
17th April 2005, 14:47
liliacule....da nu prea esti la zi cu noutatile...nici nu stii pe ce teren joaca otelul....da o fuga pe suporter otelul ca am scris acolo ce se intampla cu suprafata de pe otelul...si referitor la meci ... cei care au ridicat mingile au fost polistii...nu ati construit nimic in meciul asta doar ati aruncat baloane la bataie...si asta nu din cauza terenului ci pt ca vau fost inkise bine culoarele.

THE HUN
17th April 2005, 16:50
Asa cum am mai spus...Timisoara este un oras frumos dar pacat ca-i locuit.
Escucha me pendejo ,cred ca te-ai exprimat gresit,trebuia sa scrii ca-i pacat ca-i locuit de cetateni romani si nu de cetateni banateni.

DD-Viola
17th April 2005, 17:41
..." Curat Plastograf "...Cip , daca tot tii neaparat sa fii neobrazat , macar fii original...cat priveste Timisoara , da este adevarat ca-i oras frumos , insa pacat ca nu s-au introdus ( inca ) vizele pt cei care scuipa seminte sau altele pe unde apuca crezand ca sant pe maidan sau in mahalaua-miticeasca de pe St cel Mare...Aviz amatorilor ! ...daca ajungeti in " Orasul Florilor " , nu va da-ti de gol , purtandu-va ca la voi acasa , pentru ca s-ar putea sa va traga cineva de urechi , apoi sa va expedieze cu primul tren inapoi ...la marginea civilizatiei , acolo unde educatia se face , ba pardon !...nu se face , ci este un cuvant care exista doar in dictionar pentru voi .

Quartz@nu
17th April 2005, 21:59
felicitari lui Moldovan pt. fair- playul dovedit ,declarand ca nu meritau nici macar un egal .......in rest poli e pe val :evil:

semmaka
18th April 2005, 12:40
liliacule....da nu prea esti la zi cu noutatile...nici nu stii pe ce teren joaca otelul....da o fuga pe suporter otelul ca am scris acolo ce se intampla cu suprafata de pe otelul...si referitor la meci ... cei care au ridicat mingile au fost polistii...nu ati construit nimic in meciul asta doar ati aruncat baloane la bataie...si asta nu din cauza terenului ci pt ca vau fost inkise bine culoarele.



Ca Oltelul a construit, nu? Daca ai vazut meicul, desi nu cred dupa aberatiile ce le-ai bagat aici, Otelul nu a construit nimic cu pase pe jos, stiu ei de ce. Au stat in aparare si au bubuit mingi in fata spre Iacob. Poli a inceput sa arunce mingi la bataie doar dupa ce si-a dat seama ca nu poate lega doua pase pe aratura de toamna pe care s-a jucat. Daca ala e stadion de divizia A, atunci Papa va fi ales din biserica ortodoxa.

Caligula
19th April 2005, 01:19
O sa imi fac de-acum obiceiul de a vorbi imediat ce se deschide thread-ul si apoi la sfarsitul meciului. Carlos, n-am dreptate cavalere? Vezi tu cum am scapat eu fara sa ma fac de k k? Tu vad ca-ti duci rusinea mai ushor decat isi ducea Iisus crucea. Cavaleru`, incearca sa fii mai moderat in declaratii de-acum incolo.
Otelul a dovedit si acum pt. a mia oara ca e o echipa greu de batut acasa. Intr-adevar, meciurile nu sunt de o calitate deosebita dar nu stiu cum se face ca mereu echipa vizitatoare joaca slab cand ajunge la Galati. Si sincer... nu ma intereseaza daca de vina e terenu`, valurile Dunarii, moldovencele sau mai-stiu-eu-ce. La Galati se pot pierde titluri si se pot pecetlui retrogradari.

Carlos Gambino
19th April 2005, 09:25
Carlos, n-am dreptate cavalere? Vezi tu cum am scapat eu fara sa ma fac de k k? Tu vad ca-ti duci rusinea mai ushor decat isi ducea Iisus crucea. Cavaleru`, incearca sa fii mai moderat in declaratii de-acum incolo.

Si acum ce-ai vrea ? Sa-ti ridic o statuie pentru c-ai anticipat rezultatul ?! :D
Nu stiu despre ce "rusine" vorbesti, pentru ca nu tin mine sa fi fost diferenta de goluri atat de mare pe tabela de marcaj, incat sa ma incerce acest sentiment... :rolleyes: Am mai spus, singurul lucru care a deranjat a fost lipsa de vlaga a jucatorilor nostrii si nici nu se pune problema sa-i rastignim pentru un meci pierdut...vreau sa-ti readuc aminte ca noi suntem echipa cu cel mai bun start in acest retur, in primele 4 etape, adica peste SDR ! :ok:
De felul meu nu sunt moderat...mai mult radical ! :D Asa ca nu te astepta la schimbari prea mari... :drak:

semmaka
19th April 2005, 10:03
O sa imi fac de-acum obiceiul de a vorbi imediat ce se deschide thread-ul si apoi la sfarsitul meciului. Carlos, n-am dreptate cavalere? Vezi tu cum am scapat eu fara sa ma fac de k k? Tu vad ca-ti duci rusinea mai ushor decat isi ducea Iisus crucea. Cavaleru`, incearca sa fii mai moderat in declaratii de-acum incolo.
Otelul a dovedit si acum pt. a mia oara ca e o echipa greu de batut acasa. Intr-adevar, meciurile nu sunt de o calitate deosebita dar nu stiu cum se face ca mereu echipa vizitatoare joaca slab cand ajunge la Galati. Si sincer... nu ma intereseaza daca de vina e terenu`, valurile Dunarii, moldovencele sau mai-stiu-eu-ce. La Galati se pot pierde titluri si se pot pecetlui retrogradari.

Dar terenuri cand se pot face acolo? Ca mai un pic si iese graul

Marquise MGP
19th April 2005, 22:19
mai semmaka ma uimesti dea dreptul....eu am dat un raspuns altcuiva ...si nu conteaza daca otelul a construit sau nu...otelul a facut ce trebuia ca obtina punctele(nui asa cati place fotbalul spaniol...ca de asta nu pricepi)...tare as vrea sa punem caseta meciului impreuna si sati dau cu ea in cap ca se vezi ce misto a bubuit poli mingile si ce meseriasi ati fost la constructie...ce nu pricepi ca nati fost in stare sa jucati nimic...cat despre teren...deja mam obisnuit....toate ekipele care vin la galati si sunt varza dau repede vina pe teren cand noi batem in mod regulat de cativa ani cam pe toata lumea la galati...si sati mai zic ca in situatia lui otelul sunt cam toate ekipele din divizia A...sunt unii care vroiau sa castige cupa uefa si au un gazon mai rau ca a nostru asa ca lasama....pe un teren facut cu sapa si lopata sa joace 2 ekipe cum ai vrea sa arata...da nui nimic ... voi scuzativa cu terenul ca eu ma bucur in continuare de puncte.

semmaka
20th April 2005, 13:47
mai semmaka ma uimesti dea dreptul....eu am dat un raspuns altcuiva ...si nu conteaza daca otelul a construit sau nu...otelul a facut ce trebuia ca obtina punctele(nui asa cati place fotbalul spaniol...ca de asta nu pricepi)...tare as vrea sa punem caseta meciului impreuna si sati dau cu ea in cap ca se vezi ce misto a bubuit poli mingile si ce meseriasi ati fost la constructie...ce nu pricepi ca nati fost in stare sa jucati nimic...cat despre teren...deja mam obisnuit....toate ekipele care vin la galati si sunt varza dau repede vina pe teren cand noi batem in mod regulat de cativa ani cam pe toata lumea la galati...si sati mai zic ca in situatia lui otelul sunt cam toate ekipele din divizia A...sunt unii care vroiau sa castige cupa uefa si au un gazon mai rau ca a nostru asa ca lasama....pe un teren facut cu sapa si lopata sa joace 2 ekipe cum ai vrea sa arata...da nui nimic ... voi scuzativa cu terenul ca eu ma bucur in continuare de puncte.


Tu esti adeptul otravirii fantanilor, parjolirii campiilor etc. Faza e ca la Galati nu prea se joaca fotbal, si asta o stii si tu, chiar daca negi asta sau pur si simplu afirmi ca importante sunt cele 3 puncte. Da, ne-ati batut pe merit, dar per ansamblu Galati ramane o echipa mica, atata timp cat joaca cum joaca, mai ales pe terenuri straine, care oricat ar fi de jalnice, oricum sunt mai bune ca tarlaua voastra de divizia Z.

llcosmin
20th April 2005, 13:59
Da, ne-ati batut pe merit, dar per ansamblu Galati ramane o echipa mica, atata timp cat joaca cum joaca, mai ales pe terenuri straine, care oricat ar fi de jalnice, oricum sunt mai bune ca tarlaua voastra de divizia Z.
LOL...parca Timisoara e o echipa mare... O echipa mare se face in timp si nu cumparand cativa jucatori care oricum vor pleca la vara si avand un retur bun (pana acum). Daca va pastrati echipa, va luptati la anul pentru titlu, faceti o figura frumoasa in Europa si repetati asta mai multi ani la rand, atunci DA, Timisoara va fi o echipa mare. Pana atunci putina modestie nu strica, s-a vazut deja ce se intampla cand ridici nasul prea sus. Iti este taiat :D

Marquise MGP
21st April 2005, 15:04
@semmaka

pai ce am zis eu ca otelul e o ekipa mare...ekipe mari sunt cele care castiga cupe europene,in rest toate sunt mici...dar pot sa spun ca e mai mare decat poli,kiar daca nu avem un teren bun...am tot spuso dar nu vrea nimeni sa ma auda...otelul, sezonul asta,are ca obiectiv salvarea dela retrogradare si va face tot posibilul pt asi indeplini obiectivul...va juca urat,va juca prost,va inalta mingi,va faulta la mijlocul terenului,se va apara la sange,va bate toate ekipele la galati si se va salva...voua va doresc sa jucati spectaculos,pe un teren impecabil,dar in divizia B.

Carlos Gambino
22nd April 2005, 13:01
...voua va doresc sa jucati spectaculos,pe un teren impecabil,dar in divizia B.
Multumim la fel... :drak:

ADelPiero
22nd April 2005, 13:10
nici o sansa pt Poli si Otelul ... sa retrogradeze:cool: ... cel putin anul acesta ;)