PDA

View Full Version : Etapa 20: Rapid - FCM Bacau



ADelPiero
10th April 2005, 22:14
Vineri, 15 aprilie 2005: Rapid - FCM Bacau, ora 20:00, National TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Pustoai-k
10th April 2005, 22:43
Jucam acasa => batem!!! :D

ce_bine_e
10th April 2005, 22:44
Castiga Rapidu!

baden
11th April 2005, 00:47
:) Poate da .... Poate nu !!!

ADelPiero
11th April 2005, 00:50
chiar daca vreau... sau nu vreau ... bate rapid :(

Mihai
11th April 2005, 00:52
Asta-i meci acasa :D
Nici nu imi pun problema sa nu castige :ok:

GeKuRA
11th April 2005, 00:55
eu zic un X .. Bacaul se apara bine ..

Mihai
11th April 2005, 00:58
Da dar acasa si Rapid ataca bine :evil:

baden
11th April 2005, 01:00
Sincer nu cred ca se apara chiar asa bine bacaul (au pirdut ceva vana in aparare)... dar am vazut mersul de domnisoare al rapidistilor si nu cred ca vor apuca sa se ridice de jos.
Doar daca apeleaza la mila bacauanilor sau al arbitrului (sa fluiere tot ce misca) mai au si rapidistii o sansa.

Mihai
11th April 2005, 01:10
Moaama ce incredere ai in cei de la bacau:P
Unde nu a scos steaua, dinamo, national nici un punct face bacaul egal sau bate! Offff ce sperante:p

tu chiar tii cu bacau sau esti anti rapid :D

baden
11th April 2005, 01:20
tin ... cu bacaul suficient de mult ca sa-i intarat pe rapidisti (in alta ordine de idei ... cum au luat 3 goluri in 15 min ?... mai au un dus cu steaua !... iar apoi se relaxeaza cu bacaul ... brrrrr, n-as vrea sa fiu jucator la rapid)

Mihai
11th April 2005, 01:23
Eu as vrea! Si daca pierd ambele meciuri nu o sa piarda decat primele! in rest tot banii aia ii iau! Deci mai rau e de suporteri care sufera, nu de jucatori :D

baden
11th April 2005, 01:27
asta voi spune si eu dupa meci
"Pacat de suporteri !!!"

Mihai
11th April 2005, 01:31
hai ca esti haios :P
Iti spun eu sigur ca Rapid nu pierde nici un pct acasa :D

baden
11th April 2005, 01:34
de ce?
au contract cu federatia?
a stabilit ceva dragomir si noi nu stim?
Ti s-au parut chiar asa supervedete?

Mihai
11th April 2005, 01:37
In deplasari NU! Dar acasa au batut tot ce au prins /hello

baden
11th April 2005, 01:42
nici acum nu te contrazic ... eu zic ca pe bacauani nu-i prind rapidistii ... alearga astia cand sunt cu cutatul la os de le sfaraie picioarele :)

gexge
11th April 2005, 01:58
Rapidul nu scoate mai mult de un punct la meciul asta. Chiar daca joaca acasa.

fia
11th April 2005, 08:51
Meci fara probleme fara Rapid.

Mihai
11th April 2005, 09:18
Rapidul nu scoate mai mult de un punct la meciul asta. Chiar daca joaca acasa.

Si pe ce te bazezi cand zici lucrul asta? Pe diferenta de 8 pozitii din clasament sau pe faptul ca rapid nu a pierdut nici macar un punct acasa :evil:

llcosmin
11th April 2005, 11:23
Rapidul e la podea dupa meciul din Cotroceni. Mai mult ca sigur si-o fura si in Ghencea si isi ia adio de la sperante pentru titlu....asa ca Bacaul ii prinde si scoate macar un egal :evil: As spune un 0-0 sau 1-1.

Mihai
11th April 2005, 11:25
Cum sa fie la podea ma baieti?
Si daca ia bataie in Ghencea! Pai atunci o sa va ardem si mai rau, pt ca o sa avem de recuperat punct!

llcosmin
11th April 2005, 11:27
Si daca ia bataie in Ghencea!
Nu se spune "daca ia bataie", se spune simplu "ia bataie" :drak:

Mihai
11th April 2005, 11:29
Tu sigur ai scris bine la echipa favorita??? Ca imi pari mai mult stelist! E clar ca dupa rezultate si faptul ca se joaca in ghencea Steaua e favorita, dar cu orgoliile nu te pui niciodata :D

llcosmin
11th April 2005, 11:33
Sigur am scris bine :D
Dar nu uit ca sezonul trecut am facut un 1-1 in Giulesti. Cine stie, poate se repeta istoria... Desi multi din jucatorii de atunci au plecat....ghici unde... Ghencea :P

Mihai
11th April 2005, 11:35
Defapt nici nu stiu de ce am intrebat de echipa favorita! Cum jiji e prieten cu Sechelariu, asa si voi cu steaua! :P
Acum fara nici un misto, am la facultate vreo 3 colegii care sunt din bacau sau de pe langa bacau, si mai mult tin cu steaua decat cu bacau :ok:

Pancone
11th April 2005, 11:35
Sclavii lui Steaua

Mihai
11th April 2005, 11:37
Eee hai sa nu le zicem chiar sclavi! Un fel de pepiniera :D

Pancone
11th April 2005, 11:41
Imaginea pe care o arata Bacaul poate fi comparata cu un spectacol de teatru in care spectatorii sunt doar niste clovni tristi.

llcosmin
11th April 2005, 11:44
Nu stiu ce sa zic... dar parca am vazut treaba asta sambata seara. Un meci spectacol si la urma spectatori tristi :D Probabil si clovni...ca era si Copos printre ei...

Mihai
11th April 2005, 11:49
Ce-mi plac mie suporterii astia care se lauda cu performatele altor echipe :P
O sa va bata steaua, ati facut egal cu national bla bla bla
Aaaaa stai ca am uitat in retur ati facut 2 egaluri o vitorie si o infrangere... MAREEEE echipa mareeee :ciocan:

llcosmin
11th April 2005, 11:54
Hihihih....pai si Steaua tot un fel de Bacau e... :D
Acu pe bune, eu personal tin cu bacaul si atat. Nici Steaua, nici altcineva... iar pentru ca am vandut jucatori la ei nu inseamna ca suntem slugi sau mai stiu eu cum. Seche poate sa il pupe undeva pe jiji, treaba lor, dar noi in tur am fost egalati in prelungiri de Steaua si am batut Rapidul. Deci nu suntem slugile nimanui...

ronaldinho
11th April 2005, 17:12
meci de 1. rapidul va fi pe val dupa victoria din ghencea :D. Cred ca va fi un festival de goluri. rapidul va marca cel putin 3 goluri in acest meci. poate da si bacaul vreun gol, ca deh ai mei le au cu pasele decisive

Catalanul
11th April 2005, 18:48
bacaul e in stare sa ia puncte din Giulesti :ok: dar avand in vedere faptul ca rapid joaca acasa, e mai greu :D oricum, nu e exclus un egal, rezultat care i-ar conveni lui POLI :cool: :P

GeKuRA
11th April 2005, 19:14
Fe Ce Me .. Bacau .. :D:D:D
egal. in orice meci in care Rapidul joaca acasa eu sper sa piarda puncte .. :D:D nu ca as avea ceva cu ei .. poa' sa ia si titlul .. dar sa mai piarda si pe'acasa..

Paul
11th April 2005, 19:21
De data asta merg pe mana Rapidului cu ochii inchisi , dar merita o precizare:
Daca cineva crede ca Rapid face 15/15 victorii acasa se inseala.

Odata si odata tot o musca , insa nu cred ca acum e cazul.

simpson
13th April 2005, 00:44
Doamne fereste, cum s-o muste??? :drak: Doar asa, un dusulet rece...

baden
13th April 2005, 00:55
sunt de acord ca Rapidul are 80% sanse sa castige ...
dar pentru asta ar trebui sa si joace ... si nu cred ca vor putea. Ii si vad chinuindu-se sa duca mingea spre poarta bacauana ... de parca poarta bacaului s-ar afla in deal si Rapidul la vale ... :P (am sa vad directia dupa meciul din ghencea).

Chiar am sa le dau cateva sfaturi rapidistilor - ca asa sunt eu ... incerc sa-i ajut pe cei mai slabi:
- atacati mai mult pe flancul drept ca lipseste Ganea la Bacau.
- Tineti om la om pe Tanase ... chiar daca va face impresia ca nu va prelua nici o minge ... (pentru orice eventualitate ... nu pentru ca ar fi un pericol)
- Mijlocasii Bacaului nu sunt in stare sa deschida periculos atacantii (nu celasi lucru il putem spune despre aparatori si portar :) ... asa ca faceti presing la aparatori ... mijlocasii trebuie sa fie doar redirectionati in momentul cand vor sa intre cu mingea in poarta )
- Daca nu reusiti sa luati mingea ... negociati cu ei ... la salariile pe care le au pentru 20 de euro v-o dau o data
- Daca nu se ridica mingea de jos ... a castigat rapidul (ori udati gazonul ca mingea sa nu sara ... ori spargeti balonul - aveti sanse mai mari sa castigati)
- Daca veti vedea ca mingea a fost degajata pe sus va puteti lua o pauza de 3 minute pana ea (mingea) va fi scapata din nou jos de bacauani.
- Jucatorii rapidului sa nu uite sa-si ia scaritele cu ei la intrarea in teren daca vor sa se foloseasca de centrarile inalte
- Vedeti ca portarul bacaului nu-i foarte bun asa ca sutati de la 30 de metri ... (de la distante de peste 25 de m ... mingea pare mai mica si poate nu o vede)
... :D

ADelPiero
13th April 2005, 01:59
moama ... zici ca esti corneeeeeel dinu :evil:

vlad1607
13th April 2005, 10:57
Rapidul va castiga destul de lejer in fata satelitului stanei !

cuzmy
13th April 2005, 13:48
sper sa bata rapid, nu de alta, sunt mai buni si as vrea sa scape fotbalul de o echipa ce face inca blaturi!

simpson
13th April 2005, 14:50
Rapidul va castiga destul de lejer in fata satelitului stanei !
:rosu: De duminica, mai curand satelit al stanei e satra ai carei potai, in loc s-atace poarta, prind mingea in brate... :evil:

mortu
13th April 2005, 15:18
mai terminati-o cu mingea in brate si asa nu era o faza care sa anunte ceva la poarta stelistilor

simpson
13th April 2005, 18:45
La cate ocazii am inteles c-au fost in meciu' asta, orice apropiere a mingii la mai putin de 20 de metri de poarta indeamna fanii echipei in atac sa spere la o minune...

livaches
15th April 2005, 10:46
sper sa bata rapid, nu de alta, sunt mai buni si as vrea sa scape fotbalul de o echipa ce face inca blaturi!

La cine te referi, la Dinamo sau la Rapid? Un moment am crezut ca vorbesti despre Bistrita dar apoi am realizat ca nu joaca in meciul asta. In curand sper sa nu mai joace in campionatul asta :D

livaches
15th April 2005, 10:51
meci de 1. rapidul va fi pe val dupa victoria din ghencea :D. Cred ca va fi un festival de goluri. rapidul va marca cel putin 3 goluri in acest meci. poate da si bacaul vreun gol, ca deh ai mei le au cu pasele decisive

Cand a fost victoria asta in Ghencea, ca mie mi-a scapat. Cu golurile am inteles, sunt alea 3 din cotroceni, deci gata, s-au terminat. Asta e meci de X clar.

dionis
15th April 2005, 22:46
Rapidul va castiga destul de lejer in fata satelitului stanei !
Ce sa-i faci frate,ne-am orientat si noi sa fim satelitul celei mai bune echipe din tara..na!Bine ca sunteti voi buni..voi si cu militienii vostri!


sper sa bata rapid, nu de alta, sunt mai buni si as vrea sa scape fotbalul de o echipa ce face inca blaturi!
Nu zau,dar cum de ti-ai dat ma seama ca facem blaturi?
Extraordinar,cat spirit de observatiune,bibicule!
rapid-FCM BACAU=0-1! :yeah:
FCM BACAU FOREVER

ADelPiero
15th April 2005, 23:09
Sper sa castige echipa oaspete :pace:

Jesse ... ai aceleasi ganduri, pareri ca ale mele :evil:

simpson
16th April 2005, 23:20
Ar fi frumos sa fim prima echipa care ia puncte din giulesti campionatu' asta... iar steaua sa ia bataie la craiova, ca sa ramana aceeasi diferenta intre locu' 1 si 3 :drak:

ronaldinho
17th April 2005, 08:06
si sa-ti treaca blatistii pe primul loc.....:D

ronaldinho
17th April 2005, 08:08
Cand a fost victoria asta in Ghencea, ca mie mi-a scapat. Cu golurile am inteles, sunt alea 3 din cotroceni, deci gata, s-au terminat. Asta e meci de X clar.
lasa tu mistourile astea de malu' marii....mai bine te-ai uita la ce ti-au facut favoritii :happy :headbang:

07Ex
17th April 2005, 08:22
Eu ma intreb cum de unii cred ca Bacaul va putea lua puncte in Giulesti. Daca ar fi fost pe oricare alt stadion as zice 'poate', dar Rapidul nu a pierdut nici un punct acasa anul asta.

Paul
17th April 2005, 09:57
Rapidul va castiga destul de lejer in fata satelitului stanei !

Setelitu de obicei da si puncte nu doar jucatori ... pe bani grei !

De cand nu a mai batut Steaua la Bacau ... 2 sezoane minim ... poate mai mult

Pancone
17th April 2005, 10:02
Chiar nimeni nu intelege ca acasa suntem invincibili ? :evil:

ce_bine_e
17th April 2005, 10:23
bacaul sa castige.......dar craiova sa piarda:D

ADelPiero
17th April 2005, 11:19
Chiar nimeni nu intelege ca acasa suntem invincibili ? :evil:

nici eu nu inteleg... cat crezi ca o sa dureze aceasta invincibilitate :sleep: ?

baden
17th April 2005, 16:59
Mai tine cam 3 ore ... sau asa sper

ADelPiero
17th April 2005, 20:21
mda.. conduce rapid cu 1-0 ... gol marcat din 11 m

baden
17th April 2005, 20:47
al doilea gol al rapidului ... ufff :(


Observatii
... Acel fault in careu ... n-a fost nimic
... Bacaul nu a avut nici un atac consistent
... Putea sa (mai) acorde un 11m ... rapidului in prima repriza
... Tanasa a fost eliminat pe nedrept
- primul atac nu a fost cu talp inainte ci a pus piciorul in pamant
- a cazut in careu ... nu ca simulare - ci pentru ca "a fost obstructionat" ... n-a fost fault la Tanasa - sunt de acord - dar de cazut trebuia sa cada sau trebuia sa-l impinga pe aparatorul giulestean cu capu'n bara ... (macar atunci primea galben pentru fault in atac si avea si o faza de poarta)
(naspa arbitrajul ... oare il premiaza Copos sau e doar sustinator al Rapidului ... mi s-a parut ca a urmarit sa-l elimine pe Tanasa ... )

Rapidul a castigat clar ... ca scor !!! :( ... jocul a fost slab

ADelPiero
17th April 2005, 21:02
asta e ... oricum rapid a jucat mai bine :mda:

baden
17th April 2005, 21:16
sunt de acord cu asta ... dar n-avem nevoie de arbitri vedete - daca vor sa fie vedete sa invete sa cante ... sau sa joace in filme (nu sa regizeze meciuri)
... inca 2 arbitri de centru ar trebui sa arbitreze in C

ADelPiero
17th April 2005, 21:21
zici ca de la etapa la etapa sunt tot mai nebuni :shock:

Mihai
17th April 2005, 21:34
Meci frumos PANA la urma!
Ne-am chinuit mult sa dam golul 2, dar a venit :D
Nu stiu cum a ratat Buga acolo singur cu portarul in a doua repriza :headbang:
Oricum sunt multumit de cum a jucat rapidul!
Negru a jucat urat de tot! (slab mai bine zis :D)

Arbitrul a fost parf de tot! Asta e... :ciocan::ciocan::ciocan::ciocan:

ADelPiero
17th April 2005, 21:38
ce talpa i`a tras buga la unul de la bacau ... in "familie" :ciocan:

Mihai
17th April 2005, 21:40
Lasa ca a fost un berbec de la ei care s-a accidentat cand a dat pasa :evil:

llcosmin
17th April 2005, 22:29
Uf, m-am intors si eu de la meci pe care l-am vazut chiar din mijlocul giulestenilor :D
Ce sa spun...arbitrul varza :( Inainte de meci nu iesise la incalzire si chiar glumeam ca e la o cafea cu Copos. Poate chiar era :D
Cum am vazut eu de pe stadion (poate la reluare ma razgandesc :) ) fazele:
- penalty nu a fost
- Bacaul nu are deloc atac...dar mie totusi mi-a placut cum a jucat. Echipa foarte tanara, de perspectiva. Parca jucau juniorii...
- mie mi s-a parut ca Tanase a simulat. Iar daca a facut-o e un nesimtit. Putea sa faca orice, sa suteze, sa paseze, dar el se arunca in piscina si isi lasa echipa in 10 chiar cand incepusem sa fim mai periculosi.

simpson
17th April 2005, 23:24
Lasa ca a fost un berbec de la ei care s-a accidentat cand a dat pasa :evil:
Al naibii nesimtit, sa-si bage picioru' sub talpa unui rapidist... sa nu stie ca-n bucuresti sunt permise toate mizeriile jucatorilor echipei gazda, atunci cand aceasta e una dintre cele trei "vedete"!!! Rusine sa-i fie! :no:

Mihai
17th April 2005, 23:30
@simpson

Nu vorbesc de ala care l-a rupt Buga, ci de ala care s-a accidentat cand a dat o pasa! A intrat nr 25 in locul lui! A fost faza fix in fata mea nu puteam sa ma insel :ok:

simpson
18th April 2005, 01:13
Oricum, multumim musiu' lajos, ai mai facut un meci praf... Ia sa fi fost dezavantajata una din echipele bucurestene, ceea ce, sa recunoastem, se-ntampla ceva mai rar decat pastele cailor, ce iures mai era!!! Asa, toate cele bune si batista pe tambal. Asta-i farmecul vietii, dupa cum bine spunea un personaj...

ronaldinho
18th April 2005, 07:04
LA REVEDERE!!!! Hai ma lasati teatrul asta. Doar nu aveati sperante la puncte in meciul asta? Poate n-a fost 11 m clar, dar rapidul a avut ocazie dupa ocazie din min 20 incolo. Victorie meritata, fara dubii. Pacat ca au castigat stelistii.

llcosmin
18th April 2005, 09:34
Da da, teatru...
Citez din prosport: "Īmpinşi de la spate de arbitrul Lajos, elevii lui Răzvan Lucescu au bifat un nou succes acasă, păstrīndu-şi procentul de sută la sută īn meciurile jucate acasă. ". "Conştienţi că tactica ultradefenisvă nu le va mai aduce nimic, oaspeţii au ieşit la joc īn debutul părţii secunde. Elanul lor timid a fost tăiat īnsă nu de jocul Rapidului, ci de acelaşi Lajos. Acesta i-a acordat al doilea galben pentru simulare lui Tănasă, deşi atacantul a fost doar “vinovat” de a-şi fi pierdut echilibrul īn careu. "

Problema e ca probabil Rapidul castiga si fara arbitru. Si atunci de ce mai e nevoie de circul lui Lajos?

Pustoai-k
18th April 2005, 14:12
Poate ca nu a fost penalty atunci dar a fost mai tarziu penaly neacordat asa ca tot aia e.... ;)

Mihai
18th April 2005, 14:35
Da de lovitura indirecta din careul bacaului nu vorbeste nici un bacauan? sau va faceti ca ploua cum a facut si arbitrul???

llcosmin
18th April 2005, 15:04
Hai ca esti tare la asta... Portarul a primit o pasa de la un bacauan, a jucat mingea cu piciorul intai si apoi a pus mana pe ea. Din cate stiu eu nu se da indirecta la asa ceva. Doar daca prinde mingea din pasa coechipierului.

Pancone
18th April 2005, 19:30
Se dicteaza.

11 m a fost , eliminare nici vorba.

Am jucat ceva mai slabut decat in meciurile precedente insa importante sunt cele 3 puncte . In continuare suferim mult din cauza ratarilor pe care le irosim cu nonsalanta :(
Cu un om in plus am jucat ceva mai prost decat pana atunci.
Urmeaza Brasovul :yeah:

simpson
18th April 2005, 19:40
Daca aia a fost faza de penalty, inseamna ca tu esti "sange din sangele" lu' nea pinalty; sa redevenim seriosi, a fost un arbitraj aproape obisnuit pentru o echipa provinciala, in deplasare in bucuresti... uuuuusuuuuuureeeeeelll cu gazdele...

deko
19th April 2005, 01:15
am fost si eu la meci , ca suporter FCM dar am stat intre tuciurii.
si ce-am vazut acolo mi-a intors stomacul pe dos, parca toata pleava societatii se adunase la meci dat fiind intrarea libera.nu credeam ca e chiar asa.
pe de alta parte am avut noroc de un portar exceptional iar tanasa nu cred ca este vinovat pt simulare,baietii s-au miscat destul de bine chiar daca n-au prea pus in pericol poarta giulesteana.
de retrogradare scapam si anu asta dar cine stie cat ne mai tine cu asemenea patron in frunte.

dar e si o veste buna .relativ. : azi am aflat ca nationala va avea meci la Bacau cu Moldova pe 24 Mai. Asa ca-i asteptam pe bucuresteni si nu numai sa faca o comparatie intre Bacau si ceea ce se intampla aici.

ronaldinho
19th April 2005, 05:18
am fost si eu la meci , ca suporter FCM dar am stat intre tuciurii.
si ce-am vazut acolo mi-a intors stomacul pe dos, parca toata pleava societatii se adunase la meci dat fiind intrarea libera.nu credeam ca e chiar asa.
pe de alta parte am avut noroc de un portar exceptional iar tanasa nu cred ca este vinovat pt simulare,baietii s-au miscat destul de bine chiar daca n-au prea pus in pericol poarta giulesteana.
de retrogradare scapam si anu asta dar cine stie cat ne mai tine cu asemenea patron in frunte.

dar e si o veste buna .relativ. : azi am aflat ca nationala va avea meci la Bacau cu Moldova pe 24 Mai. Asa ca-i asteptam pe bucuresteni si nu numai sa faca o comparatie intre Bacau si ceea ce se intampla aici.
hai ma lasa-ne si vezi ca poate te retinem. fa tu ce stii mai bine....adica baga-te la o transhumanta... :D auzi tu......tuciurii :degete: . Te pomenesti ca oi fi stelist? :rosu:

simpson
19th April 2005, 07:50
Da, mai, nu sunt tuciurii pe giulesti!!!!! Toata lumea spune-asa, da' numai din rautate...:D

ADelPiero
19th April 2005, 09:12
Se dicteaza.

11 m a fost , eliminare nici vorba.

a fost simulare:evil: :drak:

baden
21st April 2005, 21:39
Daca aia a fost faza de penalty, inseamna ca tu esti "sange din sangele" lu' nea pinalty; sa redevenim seriosi, a fost un arbitraj aproape obisnuit pentru o echipa provinciala, in deplasare in bucuresti... uuuuusuuuuuureeeeeelll cu gazdele...
Acest ajutor acordat gazdelor (din Bucuresti) ... respectiv oaspetilor (din Bucuresti) strica fotbalul.
simpson ... stiu ca ai dreptate dar nu pot sa accept asta ... desi de 35 de ani traiesc in romania si de 25 de ani urmaresc meciurile de fotbal de la noi Arbitraj aproape obisnuit