PDA

View Full Version : Play-off 2023-2024



Pages : [1] 2 3

delaparis
9th March 2024, 22:33
Programul play-off-ului

Etapa 1 (16 martie)
FCSB - Sepsi
Rapid - Farul
CFR - Universitatea Craiova

Etapa 2 (30 martie)
Farul - FCSB
Universitatea Craiova - Rapid
Sepsi - CFR

Etapa 3 (6 aprilie)
FCSB - Universitatea Craiova
Rapid - CFR
Sepsi - Farul

Etapa 4 (13 aprilie)
CFR - FCSB
Universitatea Craiova - Farul
Rapid - Sepsi

Etapa 5 (20 aprilie)
FCSB - Rapid
Farul - CFR
Sepsi - Universitatea Craiova

Etapa 6 (27 aprilie)
Sepsi - FCSB
Farul - Rapid
Universitatea Craiova - CFR

Etapa 7 (4 mai)
FCSB - Farul
Rapid - Universitatea Craiova
CFR - Sepsi

Etapa 8 (11 mai)
Universitatea Craiova - FCSB
CFR - Rapid
Farul - Sepsi

Etapa 9 (18 mai)
FCSB - CFR
Farul - Universitatea Craiova
Sepsi - Rapid

Etapa 10 (25 mai)
Rapid - FCSB
CFR - Farul
Universitatea Craiova - Sepsi

Lordul
10th March 2024, 10:08
2 luni si o saptamana de play-off

Tyler Durden
10th March 2024, 13:58
Ce-o mai face finu' Duba?! :D

Lordul
10th March 2024, 18:37
Au tacut toti ca mieluseii

Johnny D
10th March 2024, 18:54
Ce-o mai face finu' Duba?! :D

Sper ca-i sanatos, bine... ce-i drept sansele nu sunt foarte mari! Ma tem ca daca a scapat intre alea 3 din 5 din trecut, in astea 4 din 4 din ultimii 2 ani, l-am pierdut cu totul.:))

iulian_1976
12th March 2024, 10:10
Va agitati degeaba, FCSB va fi greu de batut in play-off.

delaparis
12th March 2024, 21:50
Vineri, 15 martie
Ora 20.30 Rapid– Farul Constanța

Sâmbătă, 16 martie
Ora 20.00 CFR Cluj - Universitatea Craiova

Duminică, 17 martie
Ora 21.00 FCSB - Sepsi Sf. Gheorghe

Johnny D
13th March 2024, 00:59
Una bucata pe zi.:P

iulian_1976
13th March 2024, 01:05
Sepsi fara Stefanescu, aici cred ca e un avantaj pentru FCSB.

Rapid trebuie sa castige.

delaparis
13th March 2024, 01:05
Complicat.

Johnny D
13th March 2024, 07:11
Eu sper sa castige simplu, dar nici daca va castiga complicat nu ma voi supara.:)

Lordul
13th March 2024, 18:10
Daca Rapid bate tot e campioana! Matematica-i simpla in acest caz !

Johnny D
14th March 2024, 07:17
Absolut. Ramane cum am stabilit.:)

iulian_1976
14th March 2024, 13:11
Daniel Niculae saltat de mascati. Daca doriti sa comentati :D

Galeria Rapidului la urmatorul meci va veni cu ghiocei si le vor oferi domnisoarelor si doamnelor....din surse :)

ciorbicafaristu
14th March 2024, 14:20
Ar trebui saltati si gibonii caàe provoaca haos la meciurile nationalei.

delaparis
14th March 2024, 22:14
Se ocupa sa faca buzz in loc sa fie cu adevarat competenti.
Ce rost are sa faca spectacol sa-l salte cu mascati pe Niculae pt ca apoi sa-l lase liber? Nu se putea simplu civilizat sa-i trimita o convocare? Se prezenta singur la comisariat sa raspunda la intrebari. Mari "swati" se cred ei cu civili inofensivi. :rosu:

Johnny D
14th March 2024, 23:19
Absolut. Se vede la fel si din engleza, ca din franceza. De data asta.

iulian_1976
15th March 2024, 00:51
Se ocupa sa faca buzz in loc sa fie cu adevarat competenti.
Ce rost are sa faca spectacol sa-l salte cu mascati pe Niculae pt ca apoi sa-l lase liber? Nu se putea simplu civilizat sa-i trimita o convocare? Se prezenta singur la comisariat sa raspunda la intrebari. Mari "swati" se cred ei cu civili inofensivi. :rosu:

Stai bro un moment, a fost perchezitie, nu stim unde s-au gasit armele, sa lasam materialele pirotehnice.

Detinere ilegala de materiale pirotehnice, apoi e agravanta ca au introdus pe stadion, nu stiu ce pedepse se aplica.

Detinerea ilegala de arme de foc e si mai grav.

delaparis
15th March 2024, 01:36
Nu stiu ce vorbesti si de unde ai informatii. Presa scrie tot felul de chestii dupa care revine prudent si spune ca sunt doar supozitii.
Deci plecam de la faptul ca nu e nimic dovedit si nici nimic acuzat cu adevarat. Sunt doar zvonuri in presa care nu sunt confirmate de nimeni. Suntem in faza de instructia anchetei.
Asa ca doar pt a pune intrebari cuiva nu e neaparat necesar sa-l salti cu elan.

iulian_1976
15th March 2024, 02:32
Cine spune ca s-au dus sa puna intrebari de 6 dimineata? Asta a fost perchezitie si era o retea, nu au fost doar la Niculae.

Sursele mele spun ca este un dosar inceput de procuratura in 2023, s-au facut interceptari telefonice cu mandat.
In cadrul interceptarilor telefonice printre alti interlopi in convorbiri era si Daniel, astfel a cazut si el.

Ce nu imi este clar, ce au gasit in casa lui atat. In cazul ca nu au gasit nimic scapa usor si astfel raman doar convorbirile
telefonice interceptate.

iulian_1976
15th March 2024, 02:36
Nu stiu de ce insa cred ca o sa apara in presa interceptarile telefonice cat de curand.

Johnny D
15th March 2024, 07:28
Daca Daniel e motivul pentru care Shumudik nu e lasat la club, nu i-ar strica un timp scurt pe tusha. Pentru regandire.:D

Desi Bergodi face treaba buna, pe partea ofensiva, culmea.:)) La mijloc si in aparare mai trebuie avut atentie.

Copilu ala din academie pe fundashie laterala stanga, e bun defensiv dar ofensiv e dezastru. Ar trebui reintrodus Borza, parerea mea.

Numero Dieci
15th March 2024, 08:15
Se ocupa sa faca buzz in loc sa fie cu adevarat competenti.
Ce rost are sa faca spectacol sa-l salte cu mascati pe Niculae pt ca apoi sa-l lase liber? Nu se putea simplu civilizat sa-i trimita o convocare? Se prezenta singur la comisariat sa raspunda la intrebari. Mari "swati" se cred ei cu civili inofensivi. :rosu:

In Romania da bine pe sticla sa faca manevre dastea si imediat sa se duca la presa dupa sa scoata titluri.
Po****tia fiind in mare parte plina de idioti o sa creada cand citesc articolul ca cine stie ce manevre cu Kalashnikoave din Afganistan are Niculae .....cand colo e vorba de torte si fumigene pt suporteri.
ACAB!

Numero Dieci
15th March 2024, 08:17
[QUOTE=Johnny D;4570094]Daca Daniel e motivul pentru care Shumudik nu e lasat la club, nu i-ar strica un timp scurt pe tusha. Pentru regandire.:D

Desi Bergodi face treaba buna, pe partea ofensiva, culmea.:)) La mijloc si in aparare mai trebuie avut atentie.

Copilu ala din academie pe fundashie laterala stanga, e bun defensiv dar ofensiv e dezastru. Ar trebui reintrodus Borza, parerea mea.[

Badescu?Si mie mi a placut,era sa si dea gol in prima repriza.
Dar nu e din academie,e la Rapid de vreun an doar.

iulian_1976
15th March 2024, 10:44
Voi sunteti subiectivi, am impresia ca presedintele de club trebuie sa cante in struna galeriei si ca ar fi o normalitate sa detii materiale pirotehnice.

Numero Dieci
15th March 2024, 14:41
Tu esti pe alta lume,vorbesti despre cum ar trebui sa fie.

Aia e SF.

Realitatea e cum este defapt.

Si la Rapid conteaza foarte mult sa ai galeria langa tine.Si pana la urma la ce se intampla in Romania asta chiar nu e problema.

iulian_1976
15th March 2024, 15:45
Aia e atunci, mai esti saltat de gabori din cand in cand, farmecul vietii :D

Numero Dieci
15th March 2024, 16:04
Si?I-au facut ceva?A stat 2 ore la cafea cu ei si i-au dat drumul.

Bocciu si ailalti sunt cu faptele daca e intradevar ceva.

Lordul
15th March 2024, 17:41
Si?I-au facut ceva?A stat 2 ore la cafea cu ei si i-au dat drumul.

Bocciu si ailalti sunt cu faptele daca e intradevar ceva.

Corect !

Cu mentiunea ca e posibil sa fi stiut si el ceva si exact asta sa fi vrut anchetatorii sa afle.

Novac
15th March 2024, 18:03
Bocciu asta e trans sau ce :groggy:?


Are tzatze mai mari decat ale Vicai Blochina :o: https://www.sport.ro/liga-1/procurorii-solicita-arestarea-preventiva-a-lui-bocciu-ce-se-intampla-cu-daniel-niculae.html


sinistru, zau

ciorbicafaristu
15th March 2024, 18:51
Cu ce aparare joaca Nasuc in Giulesti!:))
Cel putin 3 goluri Rapid, bani pe jos. Daca sunt baieti seriosi pot razbuna septica aia de anul trecut.

Tyler Durden
15th March 2024, 19:28
Bocciu asta e trans sau ce :groggy:?


Are tzatze mai mari decat ale Vicai Blochina :o: https://www.sport.ro/liga-1/procurorii-solicita-arestarea-preventiva-a-lui-bocciu-ce-se-intampla-cu-daniel-niculae.html


sinistru, zau

Robert Paulson. ;)

Novac
15th March 2024, 19:40
:)) dap, uitasem ca exista Rob https://www.teepublic.com/poster-and-art/27408234-robert-paulson-90s-style-movie-fan-design



asadar, avem si barbati trans contrar uzantelor conversationale

iulian_1976
15th March 2024, 20:00
Rapid joaca cu cea mai slaba echipa din play-off.

Chiar m-as mira Hagi sa faca ceva, sper sa aduca ceva nouatati din ograda.

ciorbicafaristu
15th March 2024, 20:09
Pai aduce, azi joaca cu Ciobanu titular. In repriza a 2a cred ca vor intra si Stoian si Danuleasa. Asta va face tot playoff-ul, le va da minute la ciutanii pe care se va baza la anul.

AvA_Jar
15th March 2024, 20:23
Ciorbicu' vs Johnicu'
Fight
Finish him
Flawless victory

AvA_Jar
15th March 2024, 20:25
Întrebarea zilei pe forum.
Câte petarde a avut Johnny bagate in 'dos' când a întrat pe stadion?

ciorbicafaristu
15th March 2024, 20:26
Ce fight visezi? Eu vreau sa-nverzesc biletul, imi trebuie 3 goluri giulestene.

El Pistolero
15th March 2024, 21:23
Papeau catastrofal, el a pierdut minge la gol. Nici Hromada nu făcut nimic acolo la mijloc.
Farul e catastrofală, nu leagă 3 pase, ar fi o surpriză colosală să câștige.

ciorbicafaristu
15th March 2024, 21:28
Un pic din fotbalul de anul trecut, cu posesie, mingea jos si contre periculoase. Daca era Alibec in locul lui Ciobanu ar fi fost macel la pauza.
Sa vedem ce schimba italianul, eu as forta pe extreme, unde Ganea si Boli sunt foarte slabi.
Sau poate forteaza un penalty salvator, Marins si Popescu sunt predispusi la faulturi in careu.

ciorbicafaristu
15th March 2024, 21:32
Haha, Pistolero, cred ca ne uitam la meciuri diferite. Pana la gol baietii din camp aveau posesie de vreo 65 %, ati atins mingea doar cand o pierdeau ei. Dupa gol normal ca au cedat posesia, dar puteau sa va omoare pe contre.

Numero Dieci
15th March 2024, 21:54
Numai vina lui ciorbica e cu biletu lui a adus karma proasta.

ciorbicafaristu
15th March 2024, 21:56
Ai rabdare, ca daca se baga Nasuc in aparare sunt sanse sa intoarceti.

El Pistolero
15th March 2024, 22:00
Praf și arbitrul. Orice contact dat pentru Farul.
Sa te bată acasă o echipă atâta de slabă cum e Farul e o mare surpriză.

delaoltenia
15th March 2024, 22:07
retinerea interlopului, sef de galerie la echipa acestei minoritati neprecizate :D , atarna greu, la propriu dar si la figurat. drept dovada, fetitele din peluza sunt speriate, canci petarde si croncaneli cu care ne au obisnuit.

sa moare mama, manca ti as ! :D

delaoltenia
15th March 2024, 22:16
tare supi pelicanii din jumulesti!
sa moare mama, daca si asta i penalty... :))

Tyler Durden
15th March 2024, 22:18
Na ca a iesit taranul din bordei dupa ce a fost sodomizat de 4 ori etapa trecuta 😅

delaoltenia
15th March 2024, 22:22
:)) ...la intersectia cu bulevardul constructorilor! mars la coviltir!

Tyler Durden
15th March 2024, 22:28
Dupa meci te intorci pe rogoĵină, mai mananci un praz, mai tragi o bășină.

delaoltenia
15th March 2024, 22:30
Hagi s a pisat pe echipa acestei minoritati neprecizate. :D
notre respect!

mooie crapid din jumulesti! ;)

Tyler Durden
15th March 2024, 22:31
Sa-ti dam paula sa belesti, tarane din Bailesti

delaparis
15th March 2024, 22:33
Terminati ca va salta mascatii :))

ciorbicafaristu
15th March 2024, 22:37
Ba baieti, imi pare rau pt voi, dar nu asa arata o campioana. V-a dat clasa Nasuc, inca o data spun, cu un atacant meserias langa Munteanu iesea macel azi. N-ati invatat nimic din meciul ala de cupa, cand a venit si v-a batut cu gradinita in Giulesti.

delaoltenia
15th March 2024, 22:45
playoff ul este lung, orice se poate intampla. azi pierde crapid, maine steaua ciobanului, castiga kvsc...si brusc incepi sa crezi ca kvsc ul este favorita. incurcate s caile domnului! :happy

Johnny D
15th March 2024, 22:46
Mult a durat batalia la titlu, o etapa, nici macar.

O preluare n-o fost in stare sa faca tot meciul.🤮

Gunoaie parazitoze totale!:rosu:

Tyler Durden
15th March 2024, 22:48
Lol, n-au invatat antrenorii, ca suporterii cred ca au inteles cate ceva. Oricum, eu sunt sigur ca o sa jucati la fel cu toti ceilalti si ca daca o aveti ocazia, o sa-i ardeti, inclusiv pe puscariasii sin Berceni.

Johnny D
15th March 2024, 22:51
Praf și arbitrul. Orice contact dat pentru Farul.
Sa te bată acasă o echipă atâta de slabă cum e Farul e o mare surpriză.

Pai noi cu echipele mici ne kkm pe noi, nu vezi a mia oara la rand?

Degeaba bati de 4 ori din 4 echipele de pe primele 2 locuri daca cu restu esti cretin retardat si respingi mingea din fata portii ca Rrahmani in loc s-o bagi in poarta goala! 5 milioane vrem pe ala? Da ce, vor sa-l reprofileze fundas!?:))

:headbang:

ciorbicafaristu
15th March 2024, 22:58
Plm...bagi milioane de euro in kosovari, sarbi, albanezi, francezi si romani si vine nasosul ala si te bate cu Ciobanu, Stoian, Andronache, Danuleasa. Pai sa mai vezi piszda de la doamna Diana? Ce zici Dogule?

iulian_1976
15th March 2024, 22:58
Eroarea a fost facuta in etapa trecuta, cu exceptia golului lui Iacob toate golurile au fost marcate usor de Rapid.

Preferabil sa castigi cu un gol meserias decat goluri din astea superficiale care nu conteaza.

Oricum sunt surprins ce bine a jucat Cojocaru si Grameni, fundasul acela brazilian parfum, Kiki a jucat super. Initial am crezut ca e Cojocarul acela antipatic care a jucat la Rapid.

Pardon Ciobanu....:)

Un lucru s-a intamplat, al doilea lucru o sa vedem cum FCSB-ul castiga usor la Sepsi :)


Rapid se bate la titlu, ramane cum am stabilit.

Problema este ca FCSB-ul castiga usor, poate cu CFR sa fie mai greu.

Rapid dupa un meci din asta nu m-ar mira sa o tranteasca, e obiceiul lor...:D

delaoltenia
15th March 2024, 23:03
ducibal cRadulescu: "nu inteleg de ce nu a cantat galeria, stiu ca sunt oameni inteligenti acolo" :happy :happy

64057

ciorbicafaristu
15th March 2024, 23:06
Haha, dupa meciul asta ajungi la vorba mea, Rapid ae bate cu Hagi pt locul 3.:)) :)) :))
Mie nu mi-a placut Ciobanu, in afara de pasa de gol a irosit multe faze, un atacant meserias in locul lui ar mai fi produs macar 2 goluri.

delaoltenia
15th March 2024, 23:14
te aves bahtalo! :D
64058

iulian_1976
15th March 2024, 23:20
Haha, dupa meciul asta ajungi la vorba mea, Rapid ae bate cu Hagi pt locul 3.:)) :)) :))
Mie nu mi-a placut Ciobanu, in afara de pasa de gol a irosit multe faze, un atacant meserias in locul lui ar mai fi produs macar 2 goluri.

Tu erai cu...bani pe jos astazi?! :D

Sunt surprins cum au intrat Ciobanu, Stoian, Andronache, Danuleasa :ok:
Rapid a marcat cu FCSB pe contraatac insa nu lansari tehnice, acea centrare a francezului cu Iacob a fost faza ok.

Sa spunem ca au fost doua faze doua goluri, nu a fost asa, aici cred ca puteau primi 4-5 in seara asta.
Arbitru corect, lamentari penibile, Sapunaru smardoi, mult tupeu la rapidisti.

Il astept pe Grameni la nationala si panarama asta de Louis Munteanu sa fie serios, sa ajunga killer-ul nationalei.

delaoltenia
15th March 2024, 23:27
maine steaua- sepsi! scor corect 1-1!

nb!

ciorbicafaristu
15th March 2024, 23:29
Da, am fost indus in eroare de ce aratase Ovidiu in ultimele meciuri si de forma atacantilor din Giulesti. Ca sa revin la o obsesie de-a mea:), diferenta mare intre ce au jucat azi si ce au jucat cu Dinamo.
Grameni e prea lent pt fotbalul mare, din pacate. Are viziune, are pasa, dar e mult, mult prea lent.

LazioRoma
15th March 2024, 23:30
iam crapat pe astia urmeaza ailalti :D

Numero Dieci
15th March 2024, 23:32
Clasic Rapid,bat 4-0 in derby si se incurca in asa zis meci usor.
E si treaba antrenorului sa i tina montati si la meciurioe cand nu au 70 k euro prima.
Nush dar nu mi place Bergodi,parca e Kombouare cand au preluat arabii pe PSG.

ciorbicafaristu
15th March 2024, 23:36
Pai poate asta a fost greseala, ca au crezut si ei ca va fi un meci usor.

Johnny D
15th March 2024, 23:40
Clasic Rapid,bat 4-0 in derby si se incurca in asa zis meci usor.
E si treaba antrenorului sa i tina montati si la meciurioe cand nu au 70 k euro prima.
Nush dar nu mi place Bergodi,parca e Kombouare cand au preluat arabii pe PSG.

N-are nici o treaba, e exact ce-am zis la inceput de sezon:
conducerea a pierdut titlul cand nu l-a ales pe Shumudik si-a ales molusca asta.:rosu:


Pai poate asta a fost greseala, ca au crezut si ei ca va fi un meci usor.

Nici o sansa, cand crezi ca e meci usor nu ratezi toate preluarile posibile si imposibile, si-n imposibilitatea factoriala a procentajului ridicol cand iti reuseste una, dai mingea in primul adversar care e la sfert de metru de tine.


Nici o sansa sa fie relaxare, a fost retarzie totala, rezistenta la presiune zero.
Panarame propriu-zise si cu-adevarat.:rosu:


Da Shucule, avem echipa cu-adevarat puternica, baga-ti-ai pwla-n maaa-ta si-n cine te-a pus sa lasi decizia bancii tehnice la mana unor nulitati pe parte sportiva si mai mari ca tine, care macar recunosti ca nu te pricepi!:rosu::rosu::rosu:

ciorbicafaristu
15th March 2024, 23:47
Hai sa vorbim si de arbitraj...penalty usor, in genul celor pe care le primea Hagi pana acum. Dar daca ala a fost penalty, la piciorul ala al lui Sapunaru pe care-l misca in fata lui Ciobanu nu trebuia fluierat 11m?

iulian_1976
15th March 2024, 23:57
Din cate am observat Rapidul cu Otelul, cu UTA, cu FCSB s-au recuperat mingi la mijloc si aruncate in spatele fundasilor.

Asta seara Grameni si Queiros nu au pierdut mingi la mijloc, cel putin Grameni e jucator greu de deposedat, fizic nu e tare, insa exista si campionate ca La Liga :)

Asa cum l-am sustinut pe Cicaldau, imi place mult Grameni, stilul de jucatori care imi plac.

iulian_1976
15th March 2024, 23:59
Hai sa vorbim si de arbitraj...penalty usor, in genul celor pe care le primea Hagi pana acum. Dar daca ala a fost penalty, la piciorul ala al lui Sapunaru pe care-l misca in fata lui Ciobanu nu trebuia fluierat 11m?

Imprudenta e acoperit la penalty, nu stiu la Ciobanu care faza...

Johnny D
16th March 2024, 00:13
Tie mereu iti plac aia de castiga...:rolleyes:

ciorbicafaristu
16th March 2024, 00:17
Hai ca l-am botezat de l-am rupt. Cojocaru, in prima repriza,intrat din stanga in careu a fortat o patrundere printre 2 rapidisti, s-a impiedicat de Sapunaru. La prima vedere nu a fost nimic, insa daca te uiti atent se vede ca Sapun misca piciorul pe directia de alergare. Si aici ar fi fost acoperit de regulament.

iulian_1976
16th March 2024, 00:34
Tie mereu iti plac aia de castiga...:rolleyes:

Bro Grameni a castigat campionatul anul trecut, Farul:CFR din play-off a fost magistral.

L-am remarcat pe Iacob de mult timp, baiatul va bagat in atatea meciuri chiar si asta seara :D

Inca o chestie nu stiu de unde au aparut Hasani si Hromada ?!

ciorbicafaristu
16th March 2024, 00:37
Eee, in seara asta mai mult i-a bagat in cacao, la ambele goluri.:)

iulian_1976
16th March 2024, 02:16
La primul gol pierde Papeau, sa anticipezi centrarea aia trebuie sa fii fundas de clasa :)

Cu Otelul, Uta jucau 2 zile si nu reusea nimeni sa le-o bage in poarta, Hagi le-a pregatit o surpriza mare., foarte placut sa vezi tineri jucatori
romani incalecand kosovari si albanezi...

Johnny D
16th March 2024, 04:46
L-am remarcat pe Iacob de mult timp, baiatul va bagat in atatea meciuri chiar si asta seara :D

E foarte bun in meciurile cu wc wcsb, foarte inutil in celelalte.

A fost exceptional de inutil in asta de ieri, mereu toate mingile l-au ocolit si au mers pe nr. 9 al lor si gol, de parca el si mingea erau magneti de aceeasi ploaritate. Fugeau unu de altu ca dracu de tamaie! Excelent fundas.:ok:

El Pistolero
16th March 2024, 07:14
Sunt curios cum va juca blatistul cu Fcsb. Mă aștept să stea capră și sa le ofere 6 puncte cadou.

delaoltenia
16th March 2024, 07:16
mediu profesionist, favorabil performantei! conducere de mare calitate, patronul perfect!
galerie de nota 1000+, gurile rele ar spune ca mare parte sunt de o etnie inca neprecizata. rusine ba, rusine antonescu, rusine ciolacu, plicusor ban, rusine cailor ferate romane furata de aceasta etnie inca neprecizata!
in schimb uamenii rai, haini, incearca sa tulbure organizarea spectacolului cu artificii si alte materiale pirotehnice dedicat titlului in anul centenarului prelungit cu inca un an! rusine baaaa, nimic nu poate opri cursul istoriei, profesionistii de subt pod vor triumfa! free bocciu!

edit.
uitai sa amintesc, este vorba despre echipa acelei minoritati inca neprecizate. locatia jumulesti! :D
notre respect, Gicane! :ok:
notre respect, Oaida! :D

Numero Dieci
16th March 2024, 08:18
Pai poate asta a fost greseala, ca au crezut si ei ca va fi un meci usor.

Partial.
In fapt discutiile de aici sunt irelevante.
Singurul motiv pt care au pierdut aseara sunt banii.
E normal sa traga sa moara cand joaca pe 70 k prima si normal sa fie mielusei cand nu e prima mare.
Nu e nici o echipa,strategie,jucator sau antrenor la noi sa faca diferenta asa ca de multe ori atributul cel mai important e cel care nu poate fi masirat:determinarea.
Cand ai 11 care joaca toti sa ia banii bati pe oricine.
Rezultatele Rapidului cu CFR sau FCSB intregesc asta.
Banu e singuru lucru care poate influenta.

ciorbicafaristu
16th March 2024, 10:17
Sunt curios cum va juca blatistul cu Fcsb. Mă aștept să stea capră și sa le ofere 6 puncte cadou.
Urla frustrarea in tine! :))

ciorbicafaristu
16th March 2024, 10:23
Partial.
In fapt discutiile de aici sunt irelevante.
Singurul motiv pt care au pierdut aseara sunt banii.
E normal sa traga sa moara cand joaca pe 70 k prima si normal sa fie mielusei cand nu e prima mare.
Nu e nici o echipa,strategie,jucator sau antrenor la noi sa faca diferenta asa ca de multe ori atributul cel mai important e cel care nu poate fi masirat:determinarea.
Cand ai 11 care joaca toti sa ia banii bati pe oricine.
Rezultatele Rapidului cu CFR sau FCSB intregesc asta.
Banu e singuru lucru care poate influenta.

Nu e valabila mereu teoria asta. Ai exemplu tocmai echipa care v-a batut aseara.

Numero Dieci
16th March 2024, 12:43
Nu e valabila mereu teoria asta. Ai exemplu tocmai echipa care v-a batut aseara.

Normal ca nu e valabila mereu dar bu cred ca aseara a fost un exemplu.
Au jucat fara tragere,la 50% din potential.

iulian_1976
16th March 2024, 12:44
Ba baieti, Rapid castiga ieri insa foarte greu, ar fi trebuit sa joace asa cum au jucat contra Otelului, lui UTA.

Jucau mai jos, marcau un gol si apoi se aparau, sa vezi ce valoare de fundasi sunt Sapunaru si Iacob, fundasi imobili n-ai ce face, te adaptezi la ce ai.

Momentul de referinta nu este Rapid:FCSB, asta este eroarea, desi pe rapidisti ii fura filmul repede...joci sus cu fundasii laterali, besini de genul.

In cazul ca exista in Liga1 un fundas central care sa poata sta la centrul terenului, nu ar fi fost remarcat? Din acest motiv
trebuie sa intelegeti si antrenorii nu au cu cine sa joace sus.

ciorbicafaristu
16th March 2024, 14:22
Giulestiul inca are cateva gauri in lot, care ies la iveala cand ti-e lumea mai draga. Macar un fundas central mai bun decat cei 2 titulari de acum, 1 mijlocas la inchidere, 1 mijlocas la constructie. O echipa care vrea titlul nu poate juca cu giumbuslucarul ala de Popou titular, pe ala il bagi la 2-0 pt spectacol. Mai are de investit domnul Dan.

iulian_1976
16th March 2024, 15:56
Adica Rapid are goluri in lot ?! :o: dupa atatea...cumparaturi ?

Acum e play-off-ul, nu se mai pot face schimbari.

...se bat la titlu daca nu incep cu besini, vrei sa castigi campionatul joci ca Dan Petrescu, Dorinel Munteanu.

El Pistolero
16th March 2024, 16:18
Cu lotul asta Rapidul lua campionatul la pas, dacă se făceau transferurile în vară, nu în iarnă.
Sunt curios la vara dacă se vor păstra jucătorii astia, în special Rrahmani, care sigur va avea oferte. Dacă lotul rămâne același și se mai aduc 2-3 jucători, atunci sezonul următor nu o mai oprește nimeni pe Rapid.

ciorbicafaristu
16th March 2024, 17:09
Pai sa demonstreze acum, in playoff, daca sunt cea mai buna echipa din primele 6. Sa adune cele mai multe puncte si atunci poti spune ca ai avut dreptate. Asa cu daca si cu parca pot spune si altii ca erau campioni la pas.

Numero Dieci
16th March 2024, 17:54
Nu,el vrea sa zica ca daca era lotul asta de la inceput aveau un camp regulat mult mai bun si erau pe primul loc cu avans mare.
Partial sunt de acord.

ciorbicafaristu
16th March 2024, 18:05
Inteleg ce vrea sa zica, dar nu prea se sustine.

iulian_1976
16th March 2024, 18:59
Rapid are atacanti, asta este cert.

Johnny D
16th March 2024, 20:31
Sunt curios cum va juca blatistul cu Fcsb. Mă aștept să stea capră și sa le ofere 6 puncte cadou.

In ciuda a ceea ce zice Iulica, Farul la mijloc n-a stat exceptional, a fost bine si atat.

Diferenta e ca bine pentru noi a fost un termen intangibil, echipa a avut panarame ce nu stiau face o preluare si in caz c-o faceau, pasa in primul advesar care era bine, dar bine nu e destul daca ai valoare sa nu treci de bine. Da-i in plm de handicapati cu antrenorul lor cu tot care statea mirat ca la poarta noua. Si ce-a rezolvat? Nimic, a facut schimbari, si mijlocul a ramas la fel de mut ca si el.:rosu:


Ba baieti, Rapid castiga ieri insa foarte greu, ar fi trebuit sa joace asa cum au jucat contra Otelului, lui UTA.

Pai asta e o analiza mai corecta, nu c-au facut nu stiu ce viitorofarucistii.

Cu alte cuvinte nu ai la ce sa te astepti de la ei cand vor juca cu wc wcsb.
Decat din intamplare, ca si ieri.


Adica Rapid are goluri in lot ?! :o: dupa atatea...cumparaturi ?

Daca ti-ai luat antrenor de kkt, care habar n-are de ce are nevoie!:rosu:

ciorbicafaristu
16th March 2024, 20:35
Haha, te visezi club european, putere regionala bla bla bla si in timpul asta acuzi adversarii de gainarii in timp ce tu nu esti in stare sa-ti castigi meciurile. Au inceput cu Sepsi, sunt curios daca au curaj sa-l acuze si pe Gheorghe inaintea meciului cu Steaua.:)

Johnny D
16th March 2024, 20:54
Craiova pe 2 la scorul de la pauza.:rolleyes:

Nici nu stiu daca sa vreau sa castigam sau sa pierdem, sa cadem pe 4 cu CFR.

Daca as sti ca-l dau afara pe molusca si Shumudik e iar liber...:rolleyes:

As tine cu CFR, evident. Daca as sti...



Ar trebui sa fie dat afara, din 2 obiective, e in afara ambelor, unul definitiv si unul partial.

A pornit de pe 2 si dupa 2 etape ar fi pe 4, sa mai stea sa-l rateze si p-asta?:rolleyes:

Dupa conducerea Rapidului, moderna si corecta, raspunsul cel mai probabil este da.:))

ciorbicafaristu
16th March 2024, 20:59
Si zi asa, v-au batut aia ieri din intamplare, nu-i asa?:)):)):))

Johnny D
16th March 2024, 21:02
Pai daca se-ntampla sa jucam prost, asa se poate intampla si wc wcsb sa joace prost... mai greu. Astia joaca bine cu echipele mici. Cand dau de adversitate sunt pilaf de orez, kkti pe ei.:rolleyes: Cum a fost cand au luat 0-10 de la echipa cu buget inferior in Conference.:)) Guiness Book scrie pe ei si nu vor fi egalati cat timp Universu asta va exista.:ok:


Ce tot vorbesc!? Nici in toate universurile care au existat si vor exista vreodata nu se va mai intampla, asa ceva e irepetabil!:D

ciorbicafaristu
16th March 2024, 21:05
E bine ca sunteti voi echipa mare...pardon, putere regionala!:))

ciorbicafaristu
16th March 2024, 21:50
I-a nenorocit Mutu si pe astia...de departe cel mai slab antrenor din playoff.

El Pistolero
16th March 2024, 21:59
Pai da, mare țeapă și-a luat CFR.
Joacă mai slab ca și cu Madorlini.
Probabil vor rata cupele europene prin campionat. Le rămâne cupa.

ciorbicafaristu
16th March 2024, 23:04
Nu-mi vine sa cred ca Nasuc a pus botul la arogantele de 2 lei ale oltenasului coclit de la Craiolguta...posibil sa fie matol.:))

iulian_1976
16th March 2024, 23:07
E bulgarul peste Mutu? N-am vazut meciul. :)

Urmaresc rar PL, nu trebuia sa ratez titularizarea lui Dragusin :D

iulian_1976
16th March 2024, 23:08
Nu-mi vine sa cred ca Nasuc a pus botul la arogantele de 2 lei ale oltenasului coclit de la Craiolguta...posibil sa fie matol.:))

Imi aduce aminte de Dorinel Munteanu :D In loc sa se bucure acum cat se poate:))

ciorbicafaristu
16th March 2024, 23:15
Era o poanta facuta de Divertis pe vremuri...Tarom, doar pamantul e deasupra noastra! Cam asa e si cu Mutu.

iulian_1976
16th March 2024, 23:27
Din rezumat din ce am observat pana in minutul 37, CFR a avut multe ocazii 5-6 ocazii clare, putea fi 2, 3:0.

Johnny D
16th March 2024, 23:52
I-a nenorocit Mutu si pe astia...de departe cel mai slab antrenor din playoff.

Io ce-am zis?:rolleyes:

Si noi il avem pe al 2-lea.;)


E bulgarul peste Mutu? N-am vazut meciul. :)

Urmaresc rar PL, nu trebuia sa ratez titularizarea lui Dragusin :D

Exceptional debut ca titular, adevarat. De neuitat.:))

delaparis
17th March 2024, 00:01
Deci nu vrea nimeni sa incurce FCSB la titlu?

Johnny D
17th March 2024, 00:08
Craiova ar putea daca n-ar sta capra mereu in meciurile cu ei.:rolleyes:

ciorbicafaristu
17th March 2024, 00:11
Sa nu-mi spui ca te-ai facut prazar acum?:))

Johnny D
17th March 2024, 00:11
Caprele se tuf, nu se respecta.:))

delaparis
17th March 2024, 00:18
Sa castigi 3 pct inainte de play-off si sa pierzi primul meci apoi, trebuie sa fii rapidist :D

iulian_1976
17th March 2024, 00:50
Mitrita imi este antipatic ca jucator, ce s-a intamplat cu el la nationala ? Au fost animozitati cu Edi , voi ce stiti?

Johnny D
17th March 2024, 00:50
Sa castigi 3 pct inainte de play-off si sa pierzi primul meci apoi, trebuie sa fii rapidist :D

Molusca, mai degraba.;)

Afara cu ea, si hai cu Shumudik!:ok:


Mitrita imi este antipatic ca jucator, ce s-a intamplat cu el la nationala ? Au fost animozitati cu Edi , voi ce stiti?

Cam ce se-ntampla cu el in meciurile cu wc wcsb, joaca de zici ca e platit de Berbecali.:))

delaoltenia
17th March 2024, 06:51
una pe zi!
scrisoare intredeschisa trimisa si clubului din jumulesti dar si suporterilor acelei etnii inca neprecizate! :D


Nu omoratii campionatul. Scrisoare intredeschisa.

Facem apel la etnicii maghiari de la Sepsi: frati romani! Nu permiteti uciderea campionatului. Faceti ceva, opriti "impostorii". Va scriem aceste randuri cu lacrimi filotiene ce ni se innoada in barba apoi cad pe hartie. Nu permiteti sacrificarea campionatului. Taman acum, cand am eliberat tot vitriolul in editoriale dupa victoria profesionismului si corporatismului in fotbal, pe Arena Nationala, Rapid vs FCSB, sa se detaseze impostorii ? Pentru ce s-a jertfit Bocciu, pentru ce i s-au inaltat ode, pentru ce au mai facut camera aia la stadion ? Ca sa se termine totul maine ? Nu pentru asta si-au jertfit credibilitatea atatia jurnalisti. Nu asta a fost crezul nostru. Nu-i suficient ca i-am laudat cu bale pe profesionistii din clubul Rapid, punandu-i in antiteza cu impostorii de la Steaua, apoi le-a fost ridicat presedintele cu mascatii ? Nu-i suficient ca dl Sucu il acuza pe Nistor ca ratează penalty intentionat, iar secretara dansului, dl Angelescu, il acuza pe Stefanescu ca lipseste intentionat cu Steaua, iar noi ne facem ca nu auzim balcanismele, fiindca nu-i ies pe gura lui Becali ? I-am poopat in coeur degeaba vreti a spune ? Nu poci pentru care sa accept. Frati etnici maghiari, dar...practic, de-ai nostri, dlui Dioszegy ii putem spune Ion, nu lasati speranta sa se stinga.

Semnat: un grup de oameni de onoare, oameni de bine, intamplator jurnalisti.

AvA_Jar
17th March 2024, 08:13
Contează foarte mult forma din play-off/out și dorința lotului de a reusi.
Multe echipe au esuat fix in fazele finale pentru ca au avut prea multa frica de nereusita.
Fazele finale abia au început și se poate întâmpla absolut orice.
Chiar nu trebuie sa se facă o drama după o înfrângere, sau sa se sărbătorească prea mult o victorie.
Echipele trebuie sa rămână concentrate pana la ultimele minute din ultimul meci

Johnny D
17th March 2024, 10:36
Asta e, ramane sa luptam pentru Europa. Echipa inca nu e ce trebuie.

Poate dupa ce revine Emmers sa fim mai buni la mijloc, sa ne apropiem de ce trebuie.

ciorbicafaristu
17th March 2024, 11:24
Il astepti pe ala cum il asteapta astia de la Ovidiu pe Baluta...si cand revin e gata campionatul.:))

Lordul
17th March 2024, 13:25
Etapa pentru FCSB, Rapidul a pierdut, CFR a pierdut.

Nu ramane decat lupta pana la final.

Johnny D
17th March 2024, 17:00
Il astepti pe ala cum il asteapta astia de la Ovidiu pe Baluta...si cand revin e gata campionatul.:))

N-ai sesizat nuanta, am zis poate, ma agatz de o nazuinta...

Nici o treaba cu aroganta. E o speranta desarta intr-un tau cenusiu si tulbure.

AvA_Jar
17th March 2024, 18:51
Fcsb-ul o sa piardă și ea.

delaoltenia
17th March 2024, 20:02
daca si baga dreaku ( a se citi ciobanul capitalist) codita scot un amarat de egal. pe surse, cica ar vizita niscai pesteri pe muntele athos!

LazioRoma
17th March 2024, 20:09
o sa faca kktu praf ciobanul cred iarasi .. sepsi cu siguranta sta capra cum a stat si anul trecut...

ciorbicafaristu
17th March 2024, 21:42
Ce portar de rahat au ungurii.

delaparis
17th March 2024, 21:47
Moldovan e rezerva in principiu. De ce nu joaca Niczuly ala?

ciorbicafaristu
17th March 2024, 21:50
E accidentat de cateva etape.

delaparis
17th March 2024, 23:10
Ok. Am impresia ca aia care aveau ceva serios de jucat imediat in pleiuri au facut pe ei. Rapid, CFR, Dinamo s-au sucit imediat. Ceilalti joaca linistiti si au rezultate.
Nu prea vad cum sa piarda titlul FCSB ...

ciorbicafaristu
17th March 2024, 23:20
Da. Adevarul e ca nici nu prea-l merita alta echipa.

delaparis
17th March 2024, 23:30
FCSB'istii au facut ce trebuie. Minim necesar sa conduca la scor apoi au lasat pe SEPSI sa se balbaie zeci de minute. Nicio pasa mai lunga de 3 metri in rest ridica mingea la topaiala etc ... control aproximativ si alte lufturi.
Bai ce fotbal sarac avem. Imi vine sa plang :no:

iulian_1976
17th March 2024, 23:53
Astazi a pierdut Dinamo, poate de asta :D

delaparis
18th March 2024, 00:03
De asta, ce? Ca plang?
Nici vorba.
Dinamo tot pierde de la inceput de sezon si nu plang de fiecare data. E vorba ca alte echipe ne propun un fotbal satesc amator. Si au jucatori care sunt platiti mai mult ca multi din Cipru, Grecia, Slovenia sau alte regiuni ieurope :)
Problema e ca nu prea mai cred sa vad echipe romanesti in primavara europeana in viata mea. Asta e buba ... :sneaky:

Johnny D
18th March 2024, 00:15
Pai stai ca inca n-a jucat Rapidu.:rolleyes:


Cand te referi la carpe, te referi la cele care au jucat pana acum.;)


Cu exceptia CFR-ului care i-au avut in mana pe Adana care e o echipa foarte buna.
Singura echipa cotata peste cele cu care au jucat ale noastre si au pierdut. Cu mult peste.

iulian_1976
18th March 2024, 02:03
Problema este politicul bagat in fotbal.

Se ruleaza bani de la primari si conducatorii sunt pusi politic, antrenorii foarte slabi. Aceste echipe nu au un target precis si nici identitate.

Exemplu: UTA are datorii doar anul asta de 2.5 mil euro doar anul acesta, domnul Rednic a rulat 30 de jucatori.
Petrolul: jucatori adusi pe salarii foarte mari sunt sunt in faliment.
Sibiul este in insolventa, au cheltuit sacul de bani de la primarie, sa o intrebam pe Ana Maria Dubai unde sunt banii?



Sepsi este o exceptie ei au centru de juniori, anul care vine deja vin cu jucatori proprii, stadion propriu, tot ce trebuie.

iulian_1976
18th March 2024, 02:13
Poate o solutie este constituirea clubului pe tip socios cum este la Otelul.

Primaria iti da primavara o sponsorizare si aia e, asta daca vrea, daca nu, nu are nici o obligatie, fara omul primarului in club, in rest cauti sponsori.

De ce spun ca este bine socios ai o adunare generala si sunt suporterii care decid cine este presedinte, te trage suporterul la raspundere.

Dinamo ar fi super ok daca n-ar fi prizoniera domnului Badea, cand va fi eliberata va fi un moment 0.

ciorbicafaristu
18th March 2024, 07:25
Pt Romania nu e o solutie, cel putin nu pt cluburile din tara, cu putini suporteri. Dai exemplu Otelul, dar aia abia supravietuiesc, nu pot face performanta asa. Oricat te-ai zbate, nu gasesti suficienti sponsori care sa-ti asigure un buget decent. Poate s-ar schimba situatia daca de exemplu statul ar creea legislatie pt firme prin care sa permita sa redirectioneze procente din impozite catre sport. Nu sa le obligi cum zice Hagi, dar sa oferi cadrul legal prin care sa le atragi. Cam cum functioneaza acum redirectionarea a 3.5% din impozit catre cei non-profit.

iulian_1976
18th March 2024, 12:46
Este buna ideea ta cu 3.5% ar stimula firmele.
Iti spun singur ca nici un presedinte de club afiliat primariiilor nu a mers cu sacul in spate la firme, toti se plang la tv in momentul cand dau kix cu transferurile si vor sa suplimenteze bugetul ca altfel retrogradeaza.

"Atmosferă tensionată la Arad, între conducerea clubului UTA si suporterii echipei. Cu o oră înainte de primul fluier al partidei dintre Bătrâna Doamnăâ si FC Botosani s-a votat excluderea Suporter Club UTA din structura de conducere a grupării de pe Mures."

Suporterii "Acelasi clan mafiot de sub umbra penelistă loveste încă odată, umilind suflarea utista."

Cad esti constituit tip socios esti mai sarac insa nu risti ce se intampla la Petrolul, U Cluj, UTA, Voluntari, Poli Iasi, Sibiu, astea sunt echipe de partid.

Toate ajung in insolventa pentru ca nu functioneaza pe criterii de performanta.

Numero Dieci
18th March 2024, 14:50
O sa dea firmele bani la fotbal cand o sa zboare porcii printre palmierii din Tel Aviv.

ciorbicafaristu
18th March 2024, 14:59
De ce n-ar da?

Numero Dieci
18th March 2024, 16:26
Invers.
De ce ar da?

iulian_1976
18th March 2024, 16:47
Publicitate?

ciorbicafaristu
18th March 2024, 16:55
Plm, zici ca vorbesti cu Lordul.

Numero Dieci
18th March 2024, 18:06
Publicitate?
Publicitatea azi se face mult mai usor si ieftin decat sa dai bani unor non valori din Superliga.

ciorbicafaristu
18th March 2024, 18:47
Pai tocmai, ca in cazul asta banii de publicitate ti-ar ramane in cont si ai face altceva cu ei.

iulian_1976
18th March 2024, 19:20
Bro, daca isi pune mintea primarul din Ciugud isi face echipa de Liga1 cu tot ce trebuie, cotizanti firmele din comuna lui, chestie de sa-ti dai interesul.

Uite de exemplu Chindia suporterii veneau la Ploiesti, acum au stadion, totul pare pierdut, cel trimis de primar pare incompetent.
FC Arges e gata, primarul te ridica, primarul de coboara...

Organizarea de tip socios presupune ca poti primi bani si de la primarie insa ai asupra ta suporterii.
Primaria nu poate face manevre de o parte, pe de alta pare se poate sa nu primesti nimic si sumele din cate stiu
sunt limitate.

Numero Dieci
19th March 2024, 08:03
Pai tocmai, ca in cazul asta banii de publicitate ti-ar ramane in cont si ai face altceva cu ei.

Dap,dar in nici un caz sa-i dai la fotbal.

Din punct de vedere al businessului nu are nici o logica.

Lordul
19th March 2024, 08:59
Cosmin Matei de la Sepsi prins dopat!

ciorbicafaristu
19th March 2024, 09:39
Dap,dar in nici un caz sa-i dai la fotbal.

Din punct de vedere al businessului nu are nici o logica.
N-ai inteles. Sa zicem ca ai firma si la sfarsitul anului ai de ales sa dai tot impozitul la stat sau sa dai 97% la stat si 3% la fotbal sau alte sporturi. De ce n-ai prefera a 2a varianta?

iulian_1976
19th March 2024, 10:58
Presedintii de club sunt pusi de primari, ce asteptari aveti?

Jucatorii sunt luati liberi, platiti si apoi pleaca liber, echipele astea sunt sortite falimentului.

La UTA suporterii au fost exclusi din acea societate, intotdeauna suporterii vor fi incomozi.

Numero Dieci
19th March 2024, 11:10
N-ai inteles. Sa zicem ca ai firma si la sfarsitul anului ai de ales sa dai tot impozitul la stat sau sa dai 97% la stat si 3% la fotbal sau alte sporturi. De ce n-ai prefera a 2a varianta?

Intrebarea e ce avantaj iti creeaza una vs cealalta.

iulian_1976
19th March 2024, 12:30
Se observa ca nu ai firma, pai in loc sa dai la stat bani, ii dai la sport si ai expunere, esti cunoscut, mai servesti un cocktail pe
stadion, bussinesurile se fac cunoscand oameni, cautand clienti si este o oportunitate.

"Patronul Meszar ANUNTA ca aradenii SE RETRAG DIN LUPTA pentru licenta UEFA", pe langa faptul ca nu mai au bani, Rednic nu mai ocheste ca in tinerete:)

In plus Meszar este doar un intermediar al primariei Arad nu este patron, in Romania se umfla mult oamenii, lauda e mare.

Jumatate din echipe sunt conduse politic, din punctul acesta de vedere sper sa pice Voluntari si nu Dinamo care are un
patronat asa cum e el.

ciorbicafaristu
19th March 2024, 12:32
Iti faci reclama gratis. Iar banii pe care-i aveai bugetati pt publicitate iti raman in buzunar sau ii investesti in altceva.
Daca Petrom, care a fost sponsor principal la Hagi, ar putea sa redirectioneze o parte din impozit fara s-o coste nimic in plus, crezi ca n-ar face-o?

iulian_1976
19th March 2024, 15:28
Privind ce echipe sunt in Liga1, Dinamo trebuie sa ramana in prima divizie, avand un actionariat care face treaba
si suporterii au un cuvant de spus din ce observ.

ciorbicafaristu
19th March 2024, 15:33
Sa ramana, dar sa ramana pe merit, nu pe minuni ca cea de la Ovidiu.:)

ciorbicafaristu
19th March 2024, 20:21
Sta bine cu teoria dl Sucu, practica il omoara.

El Pistolero
19th March 2024, 20:40
Știe Sucu ce vorbește. Eram curios și eu sa vad ce zice. :D
Rapid e pe drumul cel bun, sunt sigur ca va aduce un campionat în Giulesti.

ciorbicafaristu
19th March 2024, 20:56
Cam ipocrit.

Johnny D
20th March 2024, 09:11
Știe Sucu ce vorbește. Eram curios și eu sa vad ce zice. :D
Rapid e pe drumul cel bun, sunt sigur ca va aduce un campionat în Giulesti.

Ca si Arsenal, nici un sezon nu terminam sub anteriorul, daca asta nu e progres, sincer nu stiu ce e!

Arsenal ar putea termina pe 3 anu asta, dar am jucat in CL si am jucat foarte bine, nu se poate numi ca nu s-a facut progres.

Rapid nici o sansa sa termine sub locul 5 de anul trecut. Chiar si locul 4 ar fi un esec anu asta. Dar e progres.:)

ciorbicafaristu
20th March 2024, 09:35
Foarte frumos ce a spus despre venirea lui Ninel! :)

cip
20th March 2024, 14:59
Chiar si locul 4 ar fi un esec anu asta. Dar e progres.:)
Sa fie bine ca sa nu fie rau...
Sa traiti domnu' Hagi! :D

Johnny D
20th March 2024, 15:15
Mai reciteste.:)

Lordul
20th March 2024, 18:45
Colea, maica in Giulesti
Dintre neamuri boieresti
S-a ivit un voinicel
Pe-un cal vanat porumbel,
Ma duc, maica, dupa el,
Ca imi place ca-i voinic,
C-a tras de feare de mic

Nu te duce, fata mea,
Ca-i pati rusinea grea.
Cel voinic cu calul mic
Iancu Bocciu ii zic
El pe cate le-a iubit
Pe toate le-a amagit,
Le-a lasat si a fugit,

Pe toate le aduna,
Si apoi doar cand le lasa,
Le zicea doar Namaanaa!
Prin Giulesti unde-a umblat
Cate fete s-a-nselat
Dupa el de s-au luat
Cu copii cu tot le-a lasat,

La Chitila-n orice loc,
Cate le-a luat la joc,
Le-a lasat plangand cu foc,
De-au ramas far de noroc

delaparis
20th March 2024, 22:07
Vineri, 29 martie
Ora 20.30 Sepsi Sf. Gheorghe – CFR Cluj

Sâmbătă, 30 martie
Ora 21.00 Universitatea Craiova – Rapid

Duminică, 31 martie
Ora 21.00 Farul Constanța – FCSB

Johnny D
21st March 2024, 07:09
Lorduletz, nice try! Poezie de duzina, macar de-ai fi scris-o tu!:P

ciorbicafaristu
21st March 2024, 07:18
https://www.fanatik.ro/nasul-lui-bocciu-atac-necrutator-daniel-niculae-e-capul-grupului-infractional-acuza-de-blat-jucatorii-si-sefii-rapidului-20639423

Mi-a sarit in ochi urmatoarea afirmatie:

Familia Rapid pute a c***t. Și are și iz infracțional.

In mod normal n-as baga in seama asemenea tiganii, dar fiind pauza competitionala si neavand despre ce discuta, na...daca doriti sa comentati...:)

Johnny D
21st March 2024, 07:24
Suna mizerabil si vorba ta, in mod normal mi-ar repugna.

Dar daca ar fi o sansa ca sa ajunga Shumudik la Rapid... as fi de acord cu idiotul ala: la inchisoare cu Niculae!:D

Sumudik e mai rapidist decat toti 3 aia de conduc Rapidul, si a uitat mai mult fotbal decat stiu toti 3 cu tot cu Bigudiul lor de pe banca cu tot!:sneaky:

ciorbicafaristu
21st March 2024, 09:02
Ninel e mai parior decat tot Giulestiul, ar vinde-o si pe ma-sa daca i-ar iesi ceva.:))

Johnny D
21st March 2024, 09:10
E de-al mău!

Pupa-l-ar tata!:kiss:

Numero Dieci
21st March 2024, 09:14
https://www.fanatik.ro/nasul-lui-bocciu-atac-necrutator-daniel-niculae-e-capul-grupului-infractional-acuza-de-blat-jucatorii-si-sefii-rapidului-20639423

Mi-a sarit in ochi urmatoarea afirmatie:

Familia Rapid pute a c***t. Și are și iz infracțional.

In mod normal n-as baga in seama asemenea tiganii, dar fiind pauza competitionala si neavand despre ce discuta, na...daca doriti sa comentati...:)

Tot fotbalul romanesc pute a iz infractional si kk.

Rapid e chiar curata facand o comparatie.

El Pistolero
21st March 2024, 09:38
Toată lumea pariază în sport, inclusiv jucătorii. Nu ei direct, ci prin intermediari. Blaturi la fel, toți fac.
Cât despre Rapid, Niculae pare un amator, cred că e primul care va pleca din club. Sper sa își dea seama și Sucu de treaba asta și să scape de el.

ciorbicafaristu
21st March 2024, 09:48
Tot fotbalul romanesc pute a iz infractional si kk.

Rapid e chiar curata facand o comparatie.
Poate Giulestiul asta de acum, ca daca vorbim de Rapidul lui Copos imi dau lacrimile de ras.:)

Numero Dieci
21st March 2024, 10:05
La Rapid e chestia asta cu fosti jucatori-rapidisti,care mereu sa reprezinte clubul.Vezi in organigrama nume precum Maftei,Niculae,Voicu,Matei,etc.

Si cred ca asta va fi mereu prezenta la Rapid.

ciorbicafaristu
21st March 2024, 10:13
Da...un Zota, un Dinu Vama.:)

iulian_1976
21st March 2024, 11:22
Probabil Daniel Niculae "i-a dat in gat" pe toti, pe undeva este normal cand esti saltat dimineata.

A fost decapitat seful galeriei Rapid o fi bine, o fi rau.

Pe Giulesti s-au intamplat multe, vezi si Dorinel Munteanu a spus cate ceva, mai devreme sau mai tarziu se intampla evenimentul.


Ce nu inteleg reactia galeriei si anume sa nu cante, asta imi da de inteles ca functioneaza ca in banda, seful fiind decapitat, probabil
ca seful bandei este mai important decat echipa de fotbal in sine.

Numero Dieci
21st March 2024, 12:24
Da...un Zota, un Dinu Vama.:)

Vorbesc de era asta new age,Angelescu-Sucu.

Nu ere demult apuse.

Numero Dieci
21st March 2024, 12:25
Probabil Daniel Niculae "i-a dat in gat" pe toti, pe undeva este normal cand esti saltat dimineata.

A fost decapitat seful galeriei Rapid o fi bine, o fi rau.

Pe Giulesti s-au intamplat multe, vezi si Dorinel Munteanu a spus cate ceva, mai devreme sau mai tarziu se intampla evenimentul.


Ce nu inteleg reactia galeriei si anume sa nu cante, asta imi da de inteles ca functioneaza ca in banda, seful fiind decapitat, probabil
ca seful bandei este mai important decat echipa de fotbal in sine.

Nu e normal deloc daca ai onoare si caracter de barbat.Aia de dau in gat nu au nici un respect.

Unii nu aveti de unde sa stiti asta.

ciorbicafaristu
21st March 2024, 13:28
Viata bate filmul.

iulian_1976
21st March 2024, 14:22
Pentru Dinamo:UTA sunt 26 de mandate de aducere, seful galeriei CSA este arestat la domiciliu un anume Andrei Florescu.

Nu stim seful galeriei Dinamo pe unde se ascunde...

Numero Dieci
21st March 2024, 15:51
Daca e vorba de Dan Blondu cred ca acum se trezeste de la somnul luat si urmeaza sa numere banii din RXF.

Lordul
21st March 2024, 21:43
Lorduletz, nice try! Poezie de duzina, macar de-ai fi scris-o tu!:P

De unde stii ca n-am scris-o eu ?!

Ah eu nu scriu opere de duzina. Ai dreptate aici.

Johnny D
22nd March 2024, 07:18
:))

Se vede de la o posta ca Rapidul e un nume inlocuit, nu dedicat.:P

Numero Dieci
22nd March 2024, 07:54
Poate Giulestiul asta de acum, ca daca vorbim de Rapidul lui Copos imi dau lacrimile de ras.:)

Pai tu vorbesti de perioada Cooperativei.

Toti faceau blaturi atunci.

ciorbicafaristu
22nd March 2024, 09:16
Eu nu vorbesc de blaturi, vorbesc de mituirea arbitrilor, cei care devenisera peste noapte vanzatori de produse Samsung. Nu-i bagati pe toti in aceeasi oala, ca nu toti au fost la fel de nocivi ca voi. Craciunescu, Zotta, Danciu minerul, credeti ca uita careva ce talharii au facut astia pt Rapid?

Numero Dieci
22nd March 2024, 10:51
Asa e ca mituirea arbitrilor nu e blat.E altceva.

Ba da ii bag pe toti ca toti erau la fel.

Cam ca si acum.

ciorbicafaristu
22nd March 2024, 11:06
Bineinteles ca e altceva. Blatul este o intelegere intre parti, in care toata lumea are ceva de castigat. Ce faceati voi cu arbitrii era talharie, furt calificat, echipa pagubita ramanea cu buza umflata.
Nu, nu toti erau la fel, ce faci tu e diversiune pesedista marca Adrian Severin care spunea ca daca toti sunt corupti, inseamna ca nu exista coruptie.

Numero Dieci
22nd March 2024, 12:47
Mda,de parca cu arbitrii nu se incadreaza exact in definitia ta.Arbitrii astiga bani si echipa puncte.Toata lumea are de castigat.

Exact asa e,ca in Turul Frantei,voi credeti ca doar Lance Armstrong se dopa si restu erau curati?

Poti sa zici ce vrei,mi se pare chiar o gluma proasta in conditiile in care stii foarte bine(ca esti un hodorog mai batran ca Burcea) istoria Diviziei A dupa 90.

Eu nu o stiu la fel de bine dar am prins episoade precum iesirea de pe teren la Brasov,Chealhlaul Dinamo,Craiova-Rapid pt titlu in 98 in ultiam etapa,Craiova cu National in 2002 pt titlu in ultima etapa,etc.
Ce drq era curat acolo?Toate erau blat.
E ca si cum compari ce e mai rau sa ti rupi mana sau sa-ti rupi piciorul de parca are mare relevanta.

ciorbicafaristu
22nd March 2024, 13:22
Te faci ca nu intelegi. Eu vorbesc de echipele care castigau regulat meciuri cu arbitrii, arbitrii cumparati, si care erau doar cateva. Da-mi un singur exemplu de meci in care o echipa ca, sa zicem Otelul, a facut jaf cu arbitrii.

Numero Dieci
22nd March 2024, 13:28
Ce conteaza ca e cu arbitrii sau cu echipa adversa?E acelasi lucru,tot aranjat e.

Poftim:

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/blat-mm-presedinte-ilie-dumitrescu-leo-strizu-otelul-galati-ceahlaul-696361.html

ciorbicafaristu
22nd March 2024, 13:51
Hahaha, cum sa nu conteze? Inca o data, eu vorbesc de furaciuni, de jafuri, de meciuri in care doar o parte era in castig, nu de intelegeri intre echipe.

Numero Dieci
22nd March 2024, 14:53
Si cand erau intelegeri intre doua echipa nu e evident ca erau facute sa sufere una care nu participa?

Tot furaciuni si jauri erau si alea ca aveau alta forma e altceva.

In fine,vorbim vorbe.

Pe Onisor cand o iei la un gangbang?

iulian_1976
23rd March 2024, 01:19
Sa inteleg ca un Ceahlaul:Otelul 0:0 din 2001 atat ai gasit ? :D

Acela putea fi blat intre jucatori, iti dai seama ce chef avea echipa lui Pinalti sa joace...:D

Sa-ti spun eu blat, Dinamo Bucuresti:Otelul Galati 6-3 11.12.1988 :))

Ghetuta de aur, numai varfuri de valoare mondiala a avut Romania :)

Otelul retrogradeaza inexplicabil in acelasi an, odata cu Rapid din ca observ,

Echipe ramase in Divizia A:

Victoria Bucuresti, Flacara Moreni, Fc Scornicesti :D Fotbalul de top din comunism...:)

Johnny D
23rd March 2024, 06:39
Ninel e mai parior decat tot Giulestiul, ar vinde-o si pe ma-sa daca i-ar iesi ceva.:))

Smudica, show cu ultimele declaratii despre tot ce s-a intamplat in Turcia si ce se-ntampla acum in Romania: https://www.youtube.com/watch?v=2Jqkv3rPnVU

Va participa si el la salvarea echipei, a plecat de-acolo cu alte probleme, nu l-a dat nimeni afara, Ciorbic. El a luat echipa cu 0p si va fi salvata la fine de sezon! De restu nu mai zic.

Maestru!:ok:

ciorbicafaristu
23rd March 2024, 10:26
:)):)):))
Nu stau sa urmaresc elucubratiile acelui mitoman. Adevarul e unul singur, a luat echipa de pe ultimul loc si a lasat-o pe 18, tot loc de retrogradare. Alea 0 puncte erau doar dupa 4 etape in care echipa jucase cu Galata si Fener parca, echipe cu care si marele antrenor a pierdut. Baaaa, faptul ca a fost lasat sa-si dea demisia la o saptamana dupa ce fusese la un pas de mazilire tie nu-ti spune nimic? Cat de tantalau sa fii sa pui botul la asa ceva? :)):)):))

Johnny D
23rd March 2024, 12:12
Eh, daca echipa se salveaza, e datorita jucatorilor pe care i-a adus gratis. Romani.

Ca altii nu sunt.:) Oricat te-ai lovi de logica ta defuncta, asta e fapt cert, concret.;)

ciorbicafaristu
23rd March 2024, 15:51
Dar te-ai gandit macar o secunda ca daca aducea niste fotbalisti adevarati in locul romanilor era posibil sa faca mai multe puncte? Tu, in naivitatea ta bolanda, crezi ca pt plus valoare isi aduce romani in echipa?:))

iulian_1976
23rd March 2024, 16:41
Sumudica a esuat la Gaziantep, nu si-a indeplinit obiectivul.

Exista si antrenori mai slabi decat Sumudica, nimeni nu a negat lucrul asta :))

Pentru Liga1 este peste medie, de exemplu nu stiu daca este peste Kopic, Storck, Bergodi...:D

Johnny D
23rd March 2024, 17:35
Dar te-ai gandit macar o secunda ca daca aducea niste fotbalisti adevarati in locul romanilor era posibil sa faca mai multe puncte? Tu, in naivitatea ta bolanda, crezi ca pt plus valoare isi aduce romani in echipa?:))

Gratis? A adus gratis jucatori intr-o liga care plateste peste 1 milion multor jucatori pe an, si de pe ultimul loc cu 0p dupa 5 meciuri, datorita acestor jucatori echipa se va salva. Punct.:)

Virgula. Gandeste-te de-i aducea la Rapid. Daca nu-i bagau Molusca Bigudiu in loc.:rolleyes:

Aaaa, pai stai asa ca la Rapid s-au platit milioane pe mutalaii astia care-s batuti de Farul acasa cand au o sansa la obiectiv si bat doar cand nu au. Aha.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

ciorbicafaristu
23rd March 2024, 18:35
Vezi ca esti botanist si crezi toate minciunile lui? La infrangerea din etapa a 5a el era deja antrenorul echipei, am mai citit undeva o declaratie in care isi facea bilantul si ii ieseau mai putine infrangeri decat avea in realitate.:))
Ba, inca o data, te-ai intrebat de ce a adus romani?

El Pistolero
23rd March 2024, 18:56
Sumudica a esuat la Gaziantep, nu si-a indeplinit obiectivul.


Asta e o prostie, nu poți spune asa ceva când obiectivul a fost salvarea de la retrogradare, dar el nu a rămas pana la final. Știi tu că nu se salva, dacă rămânea pana la final?

ciorbicafaristu
23rd March 2024, 19:06
:)) :)) :))

iulian_1976
23rd March 2024, 20:29
Este ca si cum as avea note de 4 si de 5 si sper sa nu raman repetent :D

Bro, pe ce loc a lasat echipa ? A lasat-o pe loc retrogradabil, sa fiu responsabil la un club, la fel as face.

Tehnic cred ca stie sa pregateasca atacanti, e pe + Dragus, in rest echipele lui joaca ca la poker, poate ii intrau cartile
poate nu.

Apoi sa nu imi spui ca echipele la retrogradare rup de fotbal in Turcia.

ciorbicafaristu
23rd March 2024, 21:01
Matematic mai avea sanse si la cupele europene, mare greseala au facut turcii. :)Aoleu, am uitat ca a plecat el, nu l-su gonit aia.:))

Numero Dieci
24th March 2024, 09:52
Pana la urma semneaza cu vreo echipa din puternica Superliga?

Johnny D
25th March 2024, 07:38
Daca asculti ce zice acolo


Smudica, show cu ultimele declaratii despre tot ce s-a intamplat in Turcia si ce se-ntampla acum in Romania:
https://www.youtube.com/watch?v=2Jqkv3rPnVU


Zice clar ca nu mai ia echipe din mers. Nu e pe felie cu fair play treaba asta.

Si daca va semna, doar cu una de top 4, de Big 4:)), wc wcsb, Rapid, Craiova sau CFR.

Nu toate panaramele-s de nasu lui.:sneaky:

Evident, visul lui inainte sa moara e sa ia un titlu cu Rapid. Asta e separat, tine de ce-i sfant.

ciorbicafaristu
25th March 2024, 09:37
Si daca va semna, doar cu una de top 4, de Big 4:)), wc wcsb, Rapid, Craiova sau CFR.

Doamne ajuta!:)) :)) :))

Johnny D
25th March 2024, 10:53
A mai zis el ceva acolo cu care sunt partial de acord, acuma citez cu aproximatie

"Meciul cu Farul era vital, era mai important ca cel cu FCSB! Nu stiu ce face domnul Bergodi dar Rapidul n-avea voie sa piarda meciul asta! Mai bine faceam un egal cu FCSB si bateam pe Farul si ma bateam la titlu! Asa? E posibil sa intrii intr-o stare proasta, nu bati la Craiova iar, nu bati pe CFR si e greu sa prinzi si locul 3! Pentru Rapid ar fi un esec colosal in anul centenarului, in anul 2023 a implinit 100 de ani, deci in anul aniversar al centenarului sa nu prinda nici macar Europa la cate investitii s-au facut! (...) Nu inteleg cum sa nu bati o echipa de Liga a 2-a, CSA Steaua, sa nu dai un gol cand tu aveai nevoie de victorie ca sa te califici in cupa! Si Cupa aduce Europa League, nici nu Conference, cu totul altceva, o competitie superioara din care poti cadea in grupele Conference, de unde ai nevoie de bani ca sa-ti justifici investiile si sa-ti mentii sau chiar ridici valoarea!"

Daca aduci un berbec fara coarne pe banca.... deja un obiectiv e ratat din start, din grupe. Mai ramane unul sa-l ratezi, de conducere moderna ce esti si aduci antrenori moderni din 1980, dupa antrenori adolescenti din 2022 care habar nu au ce e fotbalul. Ori imi aduci novice, ori imi aduci pensionar, ca asa e modern si cumsecade.:rolleyes:

ciorbicafaristu
25th March 2024, 11:14
Misto analiza din partea unuia care tocmai ce si-a ratat obiectivul si a fost dat afara.:))

Numero Dieci
25th March 2024, 11:47
Si ce relevanta are? Ferguson si Ienei nu mai sunt implicati direct in fenomen de decenii,nu mai au drept sa analizeze?

Si da,are dreptate 100 %.

E treaba antrenorului sa-i tina in priza si la meciuri asa zis usoare cand nu s prime mari pe masa.La prime mari se motiveaza singuri dar daca nici aici atunci cand?

ciorbicafaristu
25th March 2024, 12:19
Ferguson si Ienei au competente, sunt indreptatiti sa faca analize. Asa ca vorbeste Sumudica sau numarul zece, e acelasi lucru.:)

Johnny D
25th March 2024, 13:03
Asa vorbeste Ciorbica de Shumudik de parca am vorbi noi de Farul!

Ca ne bashim, ca ne uitam la Farul tot una, ba bashina e mai importanta ca vine cu junghi daca n-o basheshti.:))

ciorbicafaristu
25th March 2024, 13:23
S a p t e ! ! ! :)) :)) :))

Numero Dieci
25th March 2024, 13:52
Ferguson si Ienei au competente, sunt indreptatiti sa faca analize. Asa ca vorbeste Sumudica sau numarul zece, e acelasi lucru.:)

Competentele lui Sumudica sunt cam la acelasi nivel cu Bergodi as zice.

Deci poate sa zica.

ciorbicafaristu
25th March 2024, 16:08
Pe ce te bazezi cand spui asta?

El Pistolero
25th March 2024, 19:44
Nu stiu de ce insa cred ca o sa apara in presa interceptarile telefonice cat de curand.
Au și apărut. :D
https://www.prosport.ro/fotbal-intern/superliga/cutremur-in-superliga-iar-noile-stenograme-sunt-explozive-daniel-niculae-ar-fi-avut-o-intelegere-secreta-cu-arbitrul-sebastian-coltescu-pentru-ca-liviu-ungurean-si-fanii-rapidului-sa-aprinda-torte-19854459?fbclid=IwAR20yQCK7Y74KKKdQ2YQ52ZbBJr-FGPkLHOppNAz1XIi7G1l45uBaSvM-Nw

Numero Dieci
25th March 2024, 22:10
Pe ce te bazezi cand spui asta?

Au cam aceleasi trofee castigate nu?

ciorbicafaristu
25th March 2024, 22:15
Nu

Johnny D
26th March 2024, 07:29
Shumudik e clar peste, si a salvat echipe de la retrogradare cand le-a luat, nu a retrogradat cu a 3-a echipa a Romaniei la vremea respectiva. Evident cu totul altceva.:rolleyes:

Numero Dieci
26th March 2024, 07:52
Nu

Bun argument da.

Sumudica are 1 titlu nu?Bergodi o cupa nu?Deci unde e diferenta semnificativa?

ciorbicafaristu
26th March 2024, 10:24
Nu alea-s trofeele, dar nu asta-i relevant pt mine. Sumudica a facut performanta cu o singura echipa in timp ce Bergodi a performat la mai multe echipe, a dovedit ca nu e o intamplare. Bergodi a facut scoala la Coverciano, Sumudica la fripturistii de la FRF. Bergodi a crescut intr-un fotbal in care-l avea adversar pe Maradona, capitanul lui Lazio, in timp ce marile realizari ale fotbalistului Ninel au fost sa impresioneze studentele din Regie.

Numero Dieci
26th March 2024, 10:57
Inseamna ca ai o definitie foarte moale pt a performa.Nu vad mari performante acolo.

Sigur,ca prezentare si ca jucator Bergodi e mult peste.

El probabil ar prinde studentele din Regie si acu spre deosebire de Sumi care produce scarba.

ciorbicafaristu
26th March 2024, 11:12
Pai are trofeu luat cu Rapid, trofee luate cu Sepsi, a jucat cu Craiolguta cu titlul pe masa intr-o perioada in care CFR-ul rupea tot. Da, pt mine asta imi arata ca e un antrenor care poate face performanta. Sumudica are un singur mandat de succes in toata cariera lui, ceea ce ma face sa ma intreb daca nu cumva echipa l-a facut mare, in genul lui nea Cashcheta.

Numero Dieci
26th March 2024, 11:23
Meh.

In esenta Bergodi are un singur mandat de succes si el,cel cu Sepsi.In rest nu a fost top.
In fine iar discutam vorbe.
https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/rapid-portretul-lui-cristiano-bergodi-703906.html

Analzia asta a gspului cand a fost numit la Rapid cred ca a fsot ok.

ciorbicafaristu
26th March 2024, 11:34
Da, foarte buna analiza. Gasim si pt Ninel asa ceva?

Johnny D
26th March 2024, 11:58
Nu alea-s trofeele, dar nu asta-i relevant pt mine. Sumudica a facut performanta cu o singura echipa in timp ce Bergodi a performat la mai multe echipe, a dovedit ca nu e o intamplare. Bergodi a facut scoala la Coverciano, Sumudica la fripturistii de la FRF. Bergodi a crescut intr-un fotbal in care-l avea adversar pe Maradona, capitanul lui Lazio, in timp ce marile realizari ale fotbalistului Ninel au fost sa impresioneze studentele din Regie.

A luat titlul cu Rapid ca jucator, ce vb? :)


Da, foarte buna analiza. Gasim si pt Ninel asa ceva?

Niciodata. E urat de toata lumea.

Ar fi perfect pentru Rapid.:D

dardar_3
26th March 2024, 12:02
Cat timp e Sucu la fraiele Rapidului, ar fi fraier sa se inhame cu Sumudica. Basca mai pui ca Nico probabil are cont pe Player: "altfel pierzi cu bani in buzunar" :))

ciorbicafaristu
26th March 2024, 12:13
A zis omul clar saptamana trecuta, a pus o conditie care nu va putea fi indeplinita niciodata de bufon: seriozitate.

Johnny D
26th March 2024, 12:42
Fac io miliardu in Euro si cu 100 de mil cumpar Rapidul cu totul de la Sucu si Angelescu.

Contract in alb: Shumudik for life!:yeah:

Presedinte nici nu ma intereseaza, sa-l puna Shumudik si pe el, el va fi seful clubului desemnat de mine.

Zicea ca are o echipa completa care o duce dupa el oriunde merge, ei bine, de-atunci inainte va trebui sa aiba in echipa si presedinte.:))

iulian_1976
26th March 2024, 13:50
A mai trecut timpul si peste Sumudica, nu pot sa ma dau cu parerea despre nivelul lui actual.

L-as face antrenor cu atacantii la echipa mea :D

dardar_3
26th March 2024, 13:56
Cum poti sa-ti doresti un antrenor care pleaca primind un mare sut de fiecare data cand e angajat?! Asta chiar daca o fi fost mare jucator si emblema a clubului.

Cu tot respectul, desi e un alt calibru, Pippo, Seedorf sau Gattuso au dat gres in ale antrenoratului.

PS: Alibec si Budescu puteau castiga cu orice echipa titlul pe vremea Astrei. De fapt, cine n-a vrut nu a luat titlul Stelei :)

Numero Dieci
26th March 2024, 16:04
Cum poti sa-ti doresti un antrenor care pleaca primind un mare sut de fiecare data cand e angajat?! Asta chiar daca o fi fost mare jucator si emblema a clubului.

Cu tot respectul, desi e un alt calibru, Pippo, Seedorf sau Gattuso au dat gres in ale antrenoratului.

PS: Alibec si Budescu puteau castiga cu orice echipa titlul pe vremea Astrei. De fapt, cine n-a vrut nu a luat titlul Stelei :)

Scoate mandatul lui Bergodi de la Sepsi si e in aceeasi situatie.

Sa fim seriosi,nu avem vreun antrenor bun prin faimoasa Superliga.

ciorbicafaristu
26th March 2024, 16:45
Depinde ce intelegi prin "bun".

Numero Dieci
26th March 2024, 19:04
Cand majoritatea de la noi accepta telefoane de la patroni nu cred ca se pune problema sa fie vreunul bun.

iulian_1976
28th March 2024, 01:18
Retrogradeaza Dinamo?

Intreb si eu avand in vedere ca se joaca la Targoviste si problema cu suporterii?

Pe joc am spus ca nu retrogradeaza, acum parca n-as mai fi sigur...

Johnny D
28th March 2024, 07:21
Retrogradeaza Dinamo?

Intreb si eu avand in vedere ca se joaca la Targoviste si problema cu suporterii?

Pe joc am spus ca nu retrogradeaza, acum parca n-as mai fi sigur...

Baraj!

Sa fie tambalau, ca de obicei.:D




















ABBA!:rasc:

El Pistolero
28th March 2024, 09:12
De ce vorbim de Dinamo aici în play-off? :D

Dinamo și UTA fără spectatori în tot play-out-ul, dar probabil vor face apel și se va reduce sancțiunea.

Johnny D
28th March 2024, 09:14
De ce vorbim de Dinamo aici în play-off? :D

De mila.:))

:)):)):))

:sneaky:

:)):)):))

:cool:

Novac
28th March 2024, 09:42
iarasi razi ca mutala:P


nu am citit o vorba cat de mica de la tine vis-a-vis de arestarea (retinere, aducere... ce ***** a fost acolo) oficialului rapidist Nicolae Daniel dar te freaca maxim de altii


De mila.:))

:)):)):))



:)):)):))

:cool:


observ de ceva vreme ca traiesti doar din hate pt dinamo precum Hinghi inainte de disparitie :o:

Johnny D
28th March 2024, 10:14
Mila mai, nu ura. Cum sa urasti si sa milesti in acelasi timp? Nu este uman posibil.:P
Faptu ca mai am si zambete printre mila e altceva! Stii cum e aia, ras cu plans, daca nu plang pentru ei, trebuie sa rad de ei, prefer varianta a 2-a.:))


Ura in Romania am doar pentru Steaua, stelisti si wc wcsb-isti care cred ca tin cu Steaua dar tin cu o echipa fara nume.:)
Nu intamplator nu am mentionat WC WCSB in lista urii, pentru ca e ca si cum ai ura neantul, pur si simplu nu exista. E o inchipuire, o fantezie care a fost incropita prin acte. Dar urasc persoanele afiliate acestei inchipuiri, fara probleme si fara seaman in existenta. Altul care sa le urasca mai mult ca mine nu exista.



nu am citit o vorba cat de mica de la tine vis-a-vis de arestarea (retinere, aducere... ce ***** a fost acolo) oficialului rapidist Nicolae Daniel dar te freaca maxim de altii



N-ai fost atent. Am zis sa-l tina acolo cat de bine daca asta ar insemna o sansa-n plus pt Shumudik sa vina la Rapid!:D


PS: Novacel, atentie sporita! La capitolul atentie, am pretentii mai mari de la tine! Si cam la unicul capitol.

iulian_1976
29th March 2024, 20:10
Va fi demis Mutu daca....?

Lordul
29th March 2024, 20:31
Va fi demis Mutu daca....?

Nu cred. Mutu a mai fost dorit si in trecut la Cluj, probabil al sfarsitul campionatului se va trage linia.

El Pistolero
29th March 2024, 21:17
Blatistul de Ștefanascu dă gol azi, după ce cu Fcsb s-a dat lovit. 👎

Johnny D
29th March 2024, 21:39
Da-l in plm si pe el, si pe iubitii lui wc wcsb, ii spargem la anul pe toti!:evil:

delaparis
29th March 2024, 22:06
Iar? :D

Novac
29th March 2024, 22:07
ce om rau:o::groggy:

Johnny D
29th March 2024, 22:08
Pai, doar acum am zis. Am zis ca Rapid e cu 2 ani in spatele lu Arsenal.

Arsenal i-a spart pe toti anu trecut, daca n-ar fi fost City. wc wcsb nu e City.:))

Cu alte cuvinte, ne descurcam cu un an mai devreme, inainte sa fim peak Rapid.;)

Novac
29th March 2024, 22:25
:happy

la anu incepe ciclu CFR-ului asa ca zic sa va concentrati nitel aste 2 luni ramase

delaparis
29th March 2024, 23:00
Niczuly a scos senzational pe final si probabil a scos si pe CFR din cursa la titlu.

iulian_1976
30th March 2024, 00:26
Barligea imi pare ca nu a putut sa o bage in poarta, scorul corect 1:3, 2 goluri Barligea :)

In prima faza si-o face prea lunga, in a 2-a nu stie sa dea o scarita, ce atacant o fi si asta ?!:))

iulian_1976
30th March 2024, 00:34
Sa nu uit, pe vremea lui Petrescu, CFR era mai respectata, primea mai multe lovituri libere si penaltyuri. :D

Il vad pe Balaj smiorcaindu-se...:))

delaoltenia
30th March 2024, 07:11
jale mare in tiganie, a marcat stefanescu :happy

Lordul
30th March 2024, 12:20
Niczuly a scos senzational pe final si probabil a scos si pe CFR din cursa la titlu.

CFR e iesita de mult din lupta pentru titlu. Culmea ca s-a incurcat cu Sepsi al -2-lea an consecutiv.

Johnny D
30th March 2024, 14:32
Azi joac-o echipa mare, cu un antrenor mic!

Haide Rapidul!/hello


jale mare in tiganie, a marcat stefanescu :happy

Transfer reusit pentru wc wcsb, inca din aceasta iarna.:)