PDA

View Full Version : Etapa 29 2023/2024



delaparis
7th February 2024, 22:22
Vineri, 1 martie
Ora 20.00 Politehnica Iași – Dinamo București

Sâmbătă, 2 martie
Ora 14.00 UTA Arad – FC U Craiova 1948
Ora 17.00 FC Hermannstadt – Oțelul Galați
Ora 20.00 Farul Constanța - CFR 1907 Cluj

Duminică, 3 martie
Ora 14.30 Universitatea Cluj – FC Botoșani
Ora 20.30 FCSB – Petrolul Ploiești

Luni, 4 martie
Ora 17.00 Sepsi OSK Sf. Gheorghe – FC Voluntari
Ora 20.00 Universitatea Craiova – FC Rapid 1923

iulian_1976
1st March 2024, 17:50
Politehnica Iași – Dinamo București

Meci super important la subsolul clasamentului. :D

Cei mai slabi antrenori vor retrograda, mie Grozav si Dica imi par expusi la acesta categorie.

Kopic va face echipa de primele 4 locuri la anul in cazul ca nu iau razna si aduc ...un antrenor agreat de conducere:D

Acum e cu cutitul la os, altfel continuau cu Burca :)

Pavicic imi place mult :yes:

ciorbicafaristu
1st March 2024, 18:19
Steaua, Giulesti, CFR, Craiolguta. Pe care din astea le va depasi Dinamo la anul?:) Eu cred ca v-ati cam luat viteza. Dupa senzationalele meciuri cu Farul si Otelul si meciul prost cu Sibiul, avem ocazia sa vedem care e adevarata valoare a echipei contra unui adversar cam de acelasi nivel.

iulian_1976
1st March 2024, 18:47
Asta nu exclude un ajutor la nevoie, nu trebuie sa fii praf si sa fii ajutat :D

Lordul
1st March 2024, 20:51
Genul de meci la care cu un ochi rad si cu un altul plang, Dinamo fiind echipa mea favorita din Romania, dar Poli Iasi e echipa din orasul meu ! Echipa la care am fost la primele meciuri pe stadion !

ciorbicafaristu
1st March 2024, 21:14
Sa nu plangi cu amandoi ochii! :))

ciorbicafaristu
1st March 2024, 21:44
Ce pacalici de atacanti!:))

iulian_1976
1st March 2024, 22:44
Retrogradeaza una dintre ele ?! :)

ciorbicafaristu
1st March 2024, 22:52
Pai daca te iei dupa meciul de azi Iasiul ar cam merita sa pice.

Johnny D
1st March 2024, 22:56
Dupa meciu cu Rapid, nu prea.:)

Ce ocazii a ratat cutzulache pe final!:o: X_X

Lordul
2nd March 2024, 09:20
Sa nu plangi cu amandoi ochii! :))

sa speram ca nu :))

Utilizator
2nd March 2024, 11:13
Dinamo joaca, daca faceau schimbarea asta de antrenor la finalul turului dupa cum ar fi fost normal atunci acum jucau la playoff. Dar domeniul lui daca si cu parca e foarte vast. :)
Poli nu a dat nicio emotie, echipa ce batuse Rapid etapa trebuta a fost citita si demontata foarte bine dupa reteta deja demonstrata in meciurile anterioare.
Pacat ca Abdallah si Selmani au ratat ocazii mari ce puteau aduce 3 puncte foarte necesare. Iasi a avut noroc aseara.
Pentru mine surpriza mare a ultimelor etape e Bordusanu care arata tehnica, viziune, ambitie si care alaturi de Politic se anunta candidat serios la nationala. Meritul lui Kopic care l-a reprofilat si a mizat pe el.

Johnny D
2nd March 2024, 11:48
Dinamo joaca, daca faceau schimbarea asta de antrenor la finalul turului dupa cum ar fi fost normal atunci acum jucau la playoff. Dar domeniul lui daca si cu parca e foarte vast. :)

Pai din play off nu aveati nici o sansa la primele 3, adica la Europa.:)

Asa, daca prindeti primele 2 locuri, sunteti la baraj(e).:))

ciorbicafaristu
2nd March 2024, 12:02
Dinamo a fost mai buna aseara, dar nu uitati ca Iasiul nici n-a cautat victoria, au mers la egal si l-au obtinut, chiar daca a fost cu noroc. In ciuda jocului, Dinamo nu se poate salva daca nu baga mingea in poarta, au pierdut puncte importante din cauza asta (Rapid, Iasi).

Lordul
2nd March 2024, 19:21
Hermannstadt a spulberat Otelul 4-1 !

UTA a castigat 3-2 cu FCU Craiova

Johnny D
2nd March 2024, 21:41
Meci foarte slab, CFR impotenta pana cand da un supergol si egaleaza.

Egalul e bun. Zic. Pentru Nasuc, vorba Ciorbicului.:D

El Pistolero
2nd March 2024, 22:05
Încă sunt șanse ca Farul sa nu fie în play-off. Mici, dar sunt. :D

ciorbicafaristu
2nd March 2024, 22:08
E mai bun decat nimic. La cate prostii a facut anul asta poate ca ar fi mai bine sa rateze playoff-ul.

Tyler Durden
2nd March 2024, 22:24
Încă sunt șanse ca Farul sa nu fie în play-off. Mici, dar sunt. :D

Prefer Farul decat Old dirty bitch de la periferia Timisoarei.

delaparis
2nd March 2024, 22:43
CFR si Dinamo nu pierd la Farul. Dinamo chiar castiga :D

iulian_1976
2nd March 2024, 22:45
Prefer Sepsi nu am dubii ca vor juca corect play-off-ul.

U Cluj pare cea mai bine plasata, toate echipele de genul sunt dubioase Petrolul, Sibiul.

Am uitat de UTA alta echipa afiliata politicului. :)

ciorbicafaristu
2nd March 2024, 22:52
CFR si Dinamo nu pierd la Farul. Dinamo chiar castiga :D
Da, Dinamo e singura echipa care nu l-a lasat pe Hagi sa joace ce stie.:)

delaparis
2nd March 2024, 22:56
Probabil diferenta de valoare :D

Johnny D
2nd March 2024, 22:59
Intre o campioana in exercitiu si o nou promovata fara exercitiu. Desigur.:)

delaparis
2nd March 2024, 23:04
Uitasem. Nici Rapid nu reuseste sa castige la Farul :D

ciorbicafaristu
2nd March 2024, 23:27
O sa fie misto etapa viitoare, daca nu se duce nea Mircea la antrenamente sunt sanse sa avem 4 echipe cu 43 de puncte la bataie pt ultimul loc de playoff.

Johnny D
3rd March 2024, 00:12
Tot timpul e misto cand wc wcsb alearga singura si ajunge mereu pe locul 2.

Ar fi chiar fantastic sa se-ntample si accidentul ca sa castige o data.:))

Lordul
3rd March 2024, 09:06
Prefer Sepsi nu am dubii ca vor juca corect play-off-ul.

U Cluj pare cea mai bine plasata, toate echipele de genul sunt dubioase Petrolul, Sibiul.

Am uitat de UTA alta echipa afiliata politicului. :)

Imi imaginez cat de corect poate juca Sepsi cu FCSB. Prefer Hermmanstadt

ciorbicafaristu
3rd March 2024, 09:37
Preferi degeaba. Sibiul are cel mai greu joc dintre toate si chiar si in cazul unei victorii sta la mana celorlalte, fiindca sta prost la rezultate directe.

cip
3rd March 2024, 12:48
Prefer Farul decat Old dirty bitch de la periferia Timisoarei.
Noroc ca nu mai e utistul Cool(ifrici).
Ca ar face spume-aici.
Si ne-ar lua si de k rici :))

iulian_1976
3rd March 2024, 14:15
Pentru mine Sepsi este si cea mai valoroasa echipa.

Petrolul, U Cluj, Uta, Sibiu au spart pusculita primariilor, insolventa apare imediat ce se intampla lucruri la primarie.

ciorbicafaristu
3rd March 2024, 19:40
Deci pt sotul doamnei Lascaresu sunt mai importante lovelele decat titlul, altfel nu pot intelege cum a fost atat de natarau incat sa accepte sa joace cu Steaua pe AN.

El Pistolero
3rd March 2024, 21:43
Eu zic ca a luat decizia corecta. Am fost la Rapid vs Fcsb acum câțiva ani pe AN și nu se compara atmosfera de acolo cu 30k de rapidisti, cu un meci unde avea 10k și restul de locuri pentru oaspeți. Rămâneau 20k de suporteri care nu putea sa susțină echipa. Stadionul ala e mic, e bun pentru meciuri cu echipe mai slăbuțe, dar la meciurile importante și meciurile europene, îți trebuie un stadion mai mare pe care sa joci.

ciorbicafaristu
3rd March 2024, 22:37
Rapid are multe puncte castigate datorita acelui stadion. Una este atmosfera si alta este presiunea pe care ar fi pus-o in Giulesti. Steaua va fi acasa pe AN, un teren pe care-l stiu ca-n palma, si vor avea si o peluza plina in spate.

El Pistolero
3rd March 2024, 22:39
Iar Rapid va avea 3/4 din stadion. Eu zic că Rapid e favorită și pe AN.
Nu mi se pare că fcsb joacă mare lucru, victorii chinuite cu echipe de play-out.
Iar Rapidul nu a pierdut meci sezonul ăsta cu echipele de play-off. Se mobilizează foarte bine în astfel de meciuri.

iulian_1976
3rd March 2024, 22:47
Pe Giulesti imi pare mai bine pentru rapidisti, tribunele aproape de teren, cred ca s-au gandit la bani, vor veni FCSB-isi marea majoritate.

Cate abonamente are Rapidul scadeti capacitatea AN, rezultatul vor fi FCSb-isi, camuflati :)

Lordul
3rd March 2024, 22:58
Lupta stransa pentru play-off, 5 echipe pe 2 locuri :D

ciorbicafaristu
3rd March 2024, 23:04
Iar Rapid va avea 3/4 din stadion. Eu zic că Rapid e favorită și pe AN.
Nu mi se pare că fcsb joacă mare lucru, victorii chinuite cu echipe de play-out.
Iar Rapidul nu a pierdut meci sezonul ăsta cu echipele de play-off. Se mobilizează foarte bine în astfel de meciuri.
Rapid nu straluceste in jocurile din deplasare. In plus, presiunea e pe voi, voi trebuie sa castigati, in timp ce ei vor fi foarte multumiti si cu un egal. Publicul din Giulesti v-ar fi impins de la spate, pe AN nu va avea acelasi efect.

Johnny D
3rd March 2024, 23:06
Rapid are multe puncte castigate datorita acelui stadion. Una este atmosfera si alta este presiunea pe care ar fi pus-o in Giulesti. Steaua va fi acasa pe AN, un teren pe care-l stiu ca-n palma, si vor avea si o peluza plina in spate.

I-am batut cu echipa a 2-a acolo in tur. Nici o problema.

ciorbicafaristu
3rd March 2024, 23:13
Iar minti, ati jucat cu prima echipa atunci. Va fi alt meci acum, mult mai mare presiunea, pt rapizi probabil va fi ultima sansa pt a mai spera la campionat.

delaoltenia
3rd March 2024, 23:32
putin despre arbitraj!

pe jagardeaua aia de t popescu il taxam cu galben la simularea din careu.
la coman prea putin ptr penalty dar, inca o data...dar...daca era impotriva Stelei nici nu vreau sa ma gandesc.
ce nu inteleg cum nu e penalty la radaslavescu, mingea era in joc, fundasul barbiereste mingea dar il ia pe sus pe stelist, ci talpa sus, cu fulgi cu tot!

Johnny D
3rd March 2024, 23:36
Iar minti, ati jucat cu prima echipa atunci. Va fi alt meci acum, mult mai mare presiunea, pt rapizi probabil va fi ultima sansa pt a mai spera la campionat.

Papeau pe faza ofensiva a fost singuru din prima echipa, restu accidentati deci rezerve.

Novac
3rd March 2024, 23:37
sezonul urmator poate ca este realul centenar nu astea ratate din ''lipsa de antrenor '' :yes:

Johnny D
3rd March 2024, 23:42
Daca vine Shumudik, ii va face pe Berbecal, Memel si Darionel sa planga pe toti 3 deopotriva.:D

Novac
3rd March 2024, 23:50
nasol e daca putza mica se lacomeste la bani si semneaza cu gigi


nasol pt tine ca burtosul nu o sa aiba nicio greata sa tradeze culorile cu scuze puerile gen m-ati refuzat cand eram in varful carierei sau am familie, copil, plm viata ie greu in Romania


si probabil o sa repete pt televiziuni epica ''I don't need dusmani''



/hello altfel reusita asta cu Darionel, bravo nasule/hello

ciorbicafaristu
3rd March 2024, 23:52
Papeau pe faza ofensiva a fost singuru din prima echipa, restu accidentati deci rezerve.
Din echipa standard n-au absentat decat 2 jucatori. Asta inseamna ca ati jucat cu rezervele?:)) :)) :))

ciorbicafaristu
3rd March 2024, 23:56
Sumudica nu va mai antrena prima echipa a Rapidului in viata asta. Dupa ce maine il vor da turcii afara, il vom vedea mare anal-ist pe la digi. Iar din vara poate poate va mai prosti niste arabi, ca in Turcia s-au cam desteptat aia si nu cred ca-l va mai lua cineva sanatos la cap.

delaparis
3rd March 2024, 23:58
La noi nu se stie. Mutu va pierde titlul la CFR si parca vad ca Sumu reintra in carti acolo ...

ciorbicafaristu
4th March 2024, 00:01
La noi da, sunt multi ghertoi dispusibsa-l angajeze. Dar nu Rapid.:)

Novac
4th March 2024, 00:09
acolo e barlogul Bursucului asa ca's mici sanse pt asta sa mai pupe Cluju

delaparis
4th March 2024, 00:12
sezonul urmator poate ca este realul centenar nu astea ratate din ''lipsa de antrenor '' :yes:Avem cativa ani sa putem spune "un centenar si ceva" ... :D
Dar e posibil sa vizam un bicentenar :ok:

Johnny D
4th March 2024, 01:22
Din echipa standard n-au absentat decat 2 jucatori. Asta inseamna ca ati jucat cu rezervele?:)) :)) :))

3 si Emmers. Iar Kung FU n-a mai fost acelasi dupa ce-a murit Petrila, deci 4.:)

Practic toata linia de atac cu exceptia lu Foca, cum am zis.

Acu avem mai multi jucatori de atac, e altceva.

ciorbicafaristu
4th March 2024, 07:10
:)):)):))
Bine ma, deci dupa mintea ta ati jucat juma de sezon cu rezervele. Uite, acum ai si scuza pt ratarea campionatului. :))

Johnny D
4th March 2024, 07:11
Ai vazut, ca te pricepi?:)

Cand vrei.:D

cip
4th March 2024, 10:04
putin despre arbitraj!

pe jagardeaua aia de t popescu il taxam cu galben la simularea din careu.
la coman prea putin ptr penalty dar, inca o data...dar...daca era impotriva Stelei nici nu vreau sa ma gandesc.
ce nu inteleg cum nu e penalty la radaslavescu, mingea era in joc, fundasul barbiereste mingea dar il ia pe sus pe stelist, ci talpa sus, cu fulgi cu tot!

Stelist pacimas :)
Bine bine,luati campionatul asta, in Europa ce aveti de gand ?
Sunteti pregatiti?

Johnny D
4th March 2024, 12:04
De turu 1, maxim 2 Conference si salut.:))

Mai ales ca-n turu 2 se califica din oficiu prin CL cred ca, ce noroc.:D

delaoltenia
4th March 2024, 20:01
Stelist pacimas :)
Bine bine,luati campionatul asta, in Europa ce aveti de gand ?
Sunteti pregatiti?

da, da, de la 0-5 in sus! :)

Lordul
4th March 2024, 20:14
acolo e barlogul Bursucului asa ca's mici sanse pt asta sa mai pupe Cluju

Nu mai vine Bursucu la Cluj, nu prea sunt bani de transferuri pentru a face performanta.

Nici Ninel nu stiu daca ar veni.

Johnny D
4th March 2024, 20:25
Ernal Retardaqi.

ciorbicafaristu
4th March 2024, 20:29
Nu mai vine Bursucu la Cluj, nu prea sunt bani de transferuri pentru a face performanta.

Nici Ninel nu stiu daca ar veni.Avem stiri de la Ninel, cat e scorul? Mai e antrenorul lui Gaziantep?:))

Johnny D
4th March 2024, 20:33
Si Craiova la prima ocazie gol, nu tot da pe langa minge singur cu portaru.

A bagat o echipa de kkt Bergoda azi in teren, fara Albu in mijloc, iar Petrila e pilaf total.:no:

Iar de Hassasinu ala nici nu poate fi vorba, n-are nici o treaba cu postul de titular.
Hassasineaza fotbalu cu totul. Singur cu portaru si sut de gradinita.

AvA_Jar
4th March 2024, 20:38
Alt an în care echipele românești se vor face de kk în cupele europene.
Ciorbicu rade de johnicu , deocamdată.

Johnny D
4th March 2024, 20:40
In Europa deocamdata toata Romania rande de echipa lui, Farul care se kk pe ea cu toate panaramele posibile si imposibile, fara exceptie batar un an. Sa zici intr-un an c-a scos-o cineva mai de Doamne-ajuta. Nici vorba.

ciorbicafaristu
4th March 2024, 20:42
Deocamdata nu rad, astept sa incheie conturile si Arsenal si abia atunci dam drumul la mistouri.

Johnny D
4th March 2024, 20:42
Astazi astepti degeaba, ti se amana sarbatoarea cu saptamani bune.

Arsenal e echipa cu cel mai bun golaveraj din PL. Din motive obiective.

ciorbicafaristu
4th March 2024, 20:49
Bai, ti-am mai zis, iti incarci memoria cu tot felul de clasamente, statistici, amanunte inutile, in timp ce ceilalti isi numara trofeele.:)

Johnny D
4th March 2024, 20:52
Pai nimeni nu-ti garanteaza trofee, mai ales daca n-ai castigat demult.

Tot ce poti face e sa joci fotbal si noi jucam cel mai bun fobal in 2024, mai mult n-ai ce sa ceri de la jucatori sau de la antrenor. Daca ai un cap care functioneaza, evident.

Decat un Ciorbic care vorbeste ca sa nu doarma. In rest totul e cum scrie la carte pentru Arsenal. Altii au bulan ca Luckypool, altii sunt cea mai buna echipa din istoria Angliei ca City, faptul ca jucam mai bine ca ei de 6 meciuri la rand speaks volumes, Ciorbica speaks degeaba.

ciorbicafaristu
4th March 2024, 21:00
Blablabla...unde dracu jucati cel mai bun fotbal ba, ca in meciurile care conteaza sunteti pamant de flori...si-a batut Porto paula de voi. Baaaaa, pana si Hagi are ce sa numere!:))

ciorbicafaristu
4th March 2024, 21:02
Ups, vesti proaste din Turchia, Ninel a mai supt-o putin.:))

Johnny D
4th March 2024, 21:06
Blablabla...unde dracu jucati cel mai bun fotbal ba, ca in meciurile care conteaza sunteti pamant de flori...si-a batut Porto paula de voi. Baaaaa, pana si Hagi are ce sa numere!:))

Stai ca e doar pauza la Porto, doar prostii se antepronunta la pauza.

Pana acuma in meciurile care conteaza, am spart pe Liverpool si-am batut pe City.:)


Ups, vesti proaste din Turchia, Ninel a mai supt-o putin.:))

Pentru el poate, eu il vreau la televizor cat mai repede. O veste buna.:)

Johnny D
4th March 2024, 21:12
Mult mai bun Krasniqi la pasa decat la finalizare.:))

ciorbicafaristu
4th March 2024, 21:15
Ai zis 2024, Bobita. Iar in 2024 aveti o victorie si o infrangere cu Liverpool si o infrangere cu Porto. Atat.

Johnny D
4th March 2024, 21:32
In FA Cup conteaza mai putin, vorbim de campionat aici.
Cupele interne in Anglia se joaca in buna masura si cu rezervele.
Avand in vedere ca si noi si Liverpool aveam multi accidentati, rezervele rezervelor lor sunt mai bune ca ale noastre, asta e tot ce s-a intamplat in meciul ala.

Si acolo am jucat mai bine ca ei dar am fost ratalai.

La Porto e jumatatea meciului, asteapta pana la final.

ciorbicafaristu
4th March 2024, 21:39
Justificari de loser.:))

Johnny D
4th March 2024, 21:52
Acu 3 ani eram pe 8. Astia cu care ne batem la titlu nu erau pe 8, nici macar pe 3.:)


E bine cum e pana acum. Cresterea e constanta si buna.


Mai ales avand in vedere ca-n ultimii 10 ani am avut buget jumate cat astia Liverpool si City.;) Si United.:))


Si cam 70% cat Chelsea. Si uite unde sunt Chelsea si United. Aia-s loserii, nu noi.

ciorbicafaristu
4th March 2024, 21:54
Despre care echipa vorbesti? Ca la toate e un progres, dar ciuciu titluri.:))

Johnny D
4th March 2024, 21:57
Progres la Chelsea si United?:)

Daca obiectivul e mijlocul clasamentului da, Chelsea l-a indeplinit al 2-lea an la rand si United e pe calea cea buna.:))



Sa revenim on topic, echipa n-a jucat absolut nimic la mijlocul terenului. Mijlocasii au fost degeaba pe teren, titularii in atac au fost pilaf. Molusca nici o treaba. Egalul s-a scos exclusiv prin valoarea jucatorilor, in acest meci nu s-a antrenat absolut nimic. Antrenor degeaba.

ciorbicafaristu
4th March 2024, 21:59
Nu ma, de Zalau, Arsenal, Rapid etc:))

Johnny D
4th March 2024, 22:00
Bine. Du-te si te culca ca vorbesti baliverne, bunicule.:)

ciorbicafaristu
4th March 2024, 22:13
Deci:), e gata campionatul sau iar bat rapizii tot pana la final? Daca as fi nea Gigi, as face o aroganta si as baga juniorii la urmatorul meci, poate asa s-ar pastra putin suspansul.

Lordul
4th March 2024, 22:39
Nu ma, de Zalau, Arsenal, Rapid etc:))

Zalau e pe primul loc in Liga a III a si poate castiga aceea serie !

iulian_1976
4th March 2024, 22:51
Rapid a avut doua penalty-uri :D

FCSB are vant din spate, doar Otelul nu a inteles cum sta treaba aici in Liga1.:)


Nu inteleg cum castiga FCSB-ul meciurile asa usor...chiar nu am explicatie.

Lordul
4th March 2024, 22:53
Bai, ti-am mai zis, iti incarci memoria cu tot felul de clasamente, statistici, amanunte inutile, in timp ce ceilalti isi numara trofeele.:)

Corect in fotbal tot ce conteaza sunt trofeele !


Pai nimeni nu-ti garanteaza trofee, mai ales daca n-ai castigat demult.

Tot ce poti face e sa joci fotbal si noi jucam cel mai bun fobal in 2024, mai mult n-ai ce sa ceri de la jucatori sau de la antrenor. Daca ai un cap care functioneaza, evident.

Decat un Ciorbic care vorbeste ca sa nu doarma. In rest totul e cum scrie la carte pentru Arsenal. Altii au bulan ca Luckypool, altii sunt cea mai buna echipa din istoria Angliei ca City, faptul ca jucam mai bine ca ei de 6 meciuri la rand speaks volumes, Ciorbica speaks degeaba.

Asta e de consolare faptul ca jucati cel mai bun fotbal sau cum ? Si dupa ce criterii mai exact ai stabilit tu asta ?! si mai ales de unde ? din Premier League ? din lume ?

Johnny D
5th March 2024, 07:28
Deci:), e gata campionatul sau iar bat rapizii tot pana la final? Daca as fi nea Gigi, as face o aroganta si as baga juniorii la urmatorul meci, poate asa s-ar pastra putin suspansul.

Daca-i batem de 4 ori din 4, inca se joaca.:)


Nu inteleg cum castiga FCSB-ul meciurile asa usor...chiar nu am explicatie.

Joaca cu echipe fricoase. Sa-i vedem cand vor juca iar cu unii fara frica de ce sunt in stare.


Asta e de consolare faptul ca jucati cel mai bun fotbal sau cum ? Si dupa ce criterii mai exact ai stabilit tu asta ?! si mai ales de unde ? din Premier League ? din lume ?

Criteriul e bunul simt si logica. Noi avem buget jumatate cat City si Liverpool, la fel si salariile pe care le platim deocamdata. Am fost pe 8 acu 3 ani. La o echipa care n-a castigat nimic major de 20 de ani si nimic in Europa. Nimeni nu poate garanta trofee, doar un joc bun. Jocul e mai mult decat bun, e excelent. Cand te bati la trofee trebuie sa ai si noroc cum a avut Shitty in finala CL de anu trecut desi era mare favorita si desi ratase titlul de vreo 10 ani de cand tot incearca sa-l castige, in ciuda faptului ca e cea mai buna echipa din lume de cam jumatate de deceniu.

Rapidul de exemplu anul asta a avut bugetul cel mai mare in Romania, anul viitor il va avea si mai mare din ce-am auzit, e cu totul alta dimensiunea asteptarilor. Si wc wcsb nu e ceva balaur ca City, daca l-am batut de 6 ori din ultimele 8 meciuri, si cand eram prin Liga a 2-a, cu buget de Liga a 2-a.:))

Lordul
5th March 2024, 09:10
Nicolo Napoli pentru a 10 oara la Craiova. Cred ca e record in fotbalul mondial :)))

Tyler Durden
5th March 2024, 10:43
Nu mai apare niciun putzopalmist sa clameze ca iar a avut Rapidul arbitraj de centenar?!

ciorbicafaristu
5th March 2024, 10:47
Daca-i batem de 4 ori din 4, inca se joaca.:)



Joaca cu echipe fricoase. Sa-i vedem cand vor juca iar cu unii fara frica de ce sunt in stare.



Criteriul e bunul simt si logica. Noi avem buget jumatate cat City si Liverpool, la fel si salariile pe care le platim deocamdata. Am fost pe 8 acu 3 ani. La o echipa care n-a castigat nimic major de 20 de ani si nimic in Europa. Nimeni nu poate garanta trofee, doar un joc bun. Jocul e mai mult decat bun, e excelent. Cand te bati la trofee trebuie sa ai si noroc cum a avut Shitty in finala CL de anu trecut desi era mare favorita si desi ratase titlul de vreo 10 ani de cand tot incearca sa-l castige, in ciuda faptului ca e cea mai buna echipa din lume de cam jumatate de deceniu.

Rapidul de exemplu anul asta a avut bugetul cel mai mare in Romania, anul viitor il va avea si mai mare din ce-am auzit, e cu totul alta dimensiunea asteptarilor. Si wc wcsb nu e ceva balaur ca City, daca l-am batut de 6 ori din ultimele 8 meciuri, si cand eram prin Liga a 2-a, cu buget de Liga a 2-a.:))

1. City e doar in mintea ta cea mai buna echipa din lumendin ultimiib5 ani
2. Am dubii ca Rapid are cel mai mare buget

Numero Dieci
5th March 2024, 11:40
1. City e doar in mintea ta cea mai buna echipa din lumendin ultimiib5 ani
2. Am dubii ca Rapid are cel mai mare buget

Cine are buget mai mare ca Rapidul actual?

Johnny D
5th March 2024, 13:28
1. City e doar in mintea ta cea mai buna echipa din lumendin ultimiib5 ani

Se vede ca nu te uiti la suporterii englezi, toti zic ca City e cea mai buna din lume, fara exceptie.

ciorbicafaristu
5th March 2024, 14:10
Daca-i intrebi pe spanioli vor zice ca pana anul trecut Real a fost cea mai buna din lume. Cine are dreptate?

ciorbicafaristu
5th March 2024, 14:10
Cine are buget mai mare ca Rapidul actual?

Posibil Steaua, posibil chiar si CFR

Johnny D
5th March 2024, 14:17
Daca-i intrebi pe spanioli vor zice ca pana anul trecut Real a fost cea mai buna din lume. Cine are dreptate?

:)) Cine domina cel mai tare campionat din lume, de departe.:)

Numero Dieci
5th March 2024, 14:25
Posibil Steaua, posibil chiar si CFR

Acuma depinde si la ce te referi cand zici buget.
Buget de salarii?Buget de transferuri?
Media?

Ca si sume de transfer Rapid a cheltuit cel mai mult si din ce se pare va ramane asa,lucru care va imbunatati lotul si evident va fi la lupta la titlu.
Daca avea lotul actual de la inceput si sanatos probabil ar fi fost cap la cap cu FCSB anul acesta.

ciorbicafaristu
5th March 2024, 14:33
Buget total. Steaua n-a cheltuit cu transferuri anul asta, dar are cheltuieli cu salariile mai mari decat Rapid. La fel si CFR.

ciorbicafaristu
5th March 2024, 14:35
:)) Cine domina cel mai tare campionat din lume, de departe.:)
Degeaba domini campionatul englez daca vine Real si te da afara din Europa.

Numero Dieci
6th March 2024, 09:11
Buget total. Steaua n-a cheltuit cu transferuri anul asta, dar are cheltuieli cu salariile mai mari decat Rapid. La fel si CFR.

Corect dar aia nu inseamna ca lotul e mai bun.
Florinel are 30 k pe luna,probabil cat 5 de pe la Rapid.El singur ridica media deci e o chestie cum e clasamentul adevarului de pe vremuri care nu reprezinta ceva neaparat care sa dea o nota exacta.
La CFR e saracie de ceva ani,ma indoiesc ca mai au salariile de dinainte.Nu o sa mai vezi vreun Julio Baptista pe 40 k pe luna.

ciorbicafaristu
6th March 2024, 09:22
Nu vorbeam de valoarea lotului, ci strict de buget. Pe langa Coman mai e si Chiriches cu salariu foarte mare. Si in general, salariile stelistilor sunt mai mari decat cele date de Sucu.

Numero Dieci
6th March 2024, 12:14
dA,aia doi.Rest nexam.

Nu cred ca echiar asa mare diferneta cu bugetele daca intradevar FCSB are mai mult.

In 2 ani dacca lucrurile merg tot asa oricum Rapid o sa l aiba mai mare.

Johnny D
6th March 2024, 14:31
Degeaba domini campionatul englez daca vine Real si te da afara din Europa.

A fost gata. S-a terminat. Arsenal si City vor domina Europa pentru 20 de ani.:)

Doar ca prima parte, deceniul lu City de clacat in fata Madridului cu exceptia recenta a trecut, ii retrogradeaza in a 4-a la anu.:D

Novac
6th March 2024, 15:38
!

vine Sumudik

ciorbicafaristu
6th March 2024, 16:57
Fanii lui de la Zalau vor spune ca n-a avut un sezon rau, i-a luat de pe 20 si i-a lasat pe 18, deci un mare progres. Ba mai mult, daca nu-si dadea demisia, ar fi batut tot de acum inainte si ar fi prins si Europa. Turci natarai, nici nu stiu ce au pierdut.

El Pistolero
6th March 2024, 17:46
Pai era în lupta acolo pentru salvare, cu 2 victorii putea ajunge chiar în jur de locul 10.
Un antrenor nou acum pe final de sezon nu știu dacă poate schimba ceva. Eu cred ca trebuia lăsat pana la final.

Acum probabil va prelua prima oferta de la arabi sau chiar de la noi.

ciorbicafaristu
6th March 2024, 17:51
E in situatia asta din iarna, tot asteapta sa lege 2 victorii.:)) Urmeaza Besiktas, si-a dat el demisia ca sa nu zica ca l-au dat aia afara.:)

Utilizator
6th March 2024, 18:18
Gata, Jumulica incepe sa-si ascuta betele de dat prin gard la tocshouri. :)

Johnny D
7th March 2024, 00:27
!

vine Sumudik

:floricica:
Pentru Shumudik,
Uite-o floricik!
:floricica:


Gata, Jumulica incepe sa-si ascuta betele de dat prin gard la tocshouri. :)

:D

Lordul
7th March 2024, 09:12
Shumudik vrea la Porto :)))

Johnny D
7th March 2024, 12:36
Rabdarica cateva zile, ii dam si noi o "manita" de ajutor marti seara.:D

Si pe urma poate intra.:))