PDA

View Full Version : Etapa 25 2023/2024



delaparis
29th January 2024, 22:29
Vineri, 9 februarie
Ora 17.00 Oțelul Galați - FCU 1948
Ora 20.00 Universitatea Craiova – Universitatea Cluj

Sâmbătă, 10 februarie
Ora 14.00 Politehnica Iași - FC Voluntari
Ora 21.15 CFR Cluj - Rapid

Duminică, 11 februarie
Ora 18.15 Hermannstadt - Petrolul Ploiești
Ora 20.45 FCSB - Sepsi Sf. Gheorghe

Luni, 12 februarie
Ora 17.00 UTA Arad - FC Botoșani
Ora 20.00 Farul Constanța - Dinamo București

Johnny D
8th February 2024, 22:57
Mititelu: "Compagno este un jucator de mare valoare pentru campionatul Romaniei si Becali si-a batut joc de el. Regret ca l-am lasat sa plece si imi pare rau acuma pentru el. Pacat ca nu a mai avut rabdare la mine 6 luni ca-l transferam in afara. Nu-i mai dau nici un jucator lu Becali. Isi bate joc de propria echipa declarand ca e ca si campion, va spun ca e ca si prins din urma de CFR si Rapid. FCSB are doar 2 jucatori in forma, restul mediocrii."

:))

N-ai cum sa nu-l iubesti pe Mititelu dupa asa ceva, mai ales ca nici nu zice c-ar fi 2 jucatori de valoare, doar in forma. Exceptional.:)):ok::))

Numero Dieci
9th February 2024, 08:07
Mititelu e usor de urat,are multe defecte dar are ceva ce 90 % din oameni nu-nebunia si incapatanarea aia(probabil olteneasca) de a nu ceda.

Ce determinare a aratat omul asta rar vezi.Sa aiba toata politica impotriva lui,totul impotriva lui in Craiova,sa-i fure aia palmaresul,sa-i blocheze afaceri,sa-l bage la parnaie ampulea si asta tot a iesit si a facut bani si tinut echipa.
Omul e top cu tot cu defectele lui.

Lordul
9th February 2024, 09:01
Mititelu e usor de urat,are multe defecte dar are ceva ce 90 % din oameni nu-nebunia si incapatanarea aia(probabil olteneasca) de a nu ceda.

Ce determinare a aratat omul asta rar vezi.Sa aiba toata politica impotriva lui,totul impotriva lui in Craiova,sa-i fure aia palmaresul,sa-i blocheze afaceri,sa-l bage la parnaie ampulea si asta tot a iesit si a facut bani si tinut echipa.
Omul e top cu tot cu defectele lui.

Da ! S-a incapatanat sa reziste impotriva curentului si a reusit !

Numero Dieci
9th February 2024, 09:09
Poate nu neaparat reusit dar depasit moemnte grele unde altii ar fi clacat.

AvA_Jar
9th February 2024, 11:09
Autocarul Craiovei lui Mititelu a întrat pe un drum cu sens unic în Galați și a forțat toată coloana de mașini sa-i facă loc.
Oamenii erau hotărâți sa meargă în sensul opus.😂😂😂
Mergi liniștit și te trezești cu autocarul lui Mititelu ca vine din sens opus pe o strada cu sens unic.😅😅😅😅

iulian_1976
9th February 2024, 22:51
Ale Otelu, batu 'Mititelu :D

Otelul peste echipa lui Mititelu :) M-as fi asteptat la un meci cu multe goluri castigat de Bauza. :)

Johnny D
10th February 2024, 07:04
Nistor: "A fost o mica cearta-n vestiar."
Muher reporter: "Intre cine si cine?"
Nistor: "Intre mine si Chipciu."
Muher reporter: "De ce?"
Nistor: "Ca ne iubim foarte mult si-am vrut sa ne batem."

:))

iulian_1976
10th February 2024, 12:52
Rapidul va castiga daca Burmaz va marca, altfel CFR ar putea da lovitura in Giulesti :D

El Pistolero
10th February 2024, 15:25
Doar că meciul e în Gruia.

Johnny D
10th February 2024, 19:16
Analiza deja meciul de play off, ca un om de bine.:D

iulian_1976
10th February 2024, 20:03
:D m-ati prins, meci imprevizibil, tot Burmaz la Rapid este miezul, dincolo Deac cu un corner inchide meciul :D:D:D

Ar fi deranj ca Bergodi sa piarda meciul, cred ca un egal ar multumi ambii antrenori :))

Johnny D
10th February 2024, 20:08
Antrenori da, pe conducere nu prea, nici una din conduceri.

Cat despre suporteri... eu unul nu semnez pentru egal, mai ales dupa ce tocmai am vazut pe Tottenham dominata ca-n curtea scolii la 1-1 pe teren propriu si batand cu bulan la singura actiune de gol din minutu 60 cand au egalat, pana-n 96. Daca carpele alea au atata bulan, noi de ce sa n-avem si mult mai putin, doar de cat e nevoie?:)

Cat despre Bergodă, va fi data afara daca nu prinde Europa, dupa penibilitatea din cupa.

ciorbicafaristu
10th February 2024, 20:15
Va fi probabil cel mai de ***** meci al sezonului.

Johnny D
10th February 2024, 20:35
:))

Da, este foarte probabil sa fie sub 2,5 goluri, in meci inchis. Dar noi speram altceva.:)

Johnny D
10th February 2024, 21:05
CFR Cluj singura echipa fara infrangere acasa!?:o:

Asa fu si Otelul, singura echipa fara infrangere in deplasare pana etapa trecuta.

Rapid a zis: rezolvat.:D

Johnny D
10th February 2024, 21:29
Djokovic!:o:

Si eu ziceam ca n-ar mai trebui sa fie titular.:))

Inca 2 bucati pana la pauza, si wc wcsb va inghiti in sec.:D

Johnny D
10th February 2024, 21:43
Meciul nu e cum se astepta Ciorbicul, pentru ca am marcat devreme si CFR se vede nevoita sa egaleze, asadar se joaca pe contre cu ocazii la ambele porti.:)

ciorbicafaristu
10th February 2024, 21:59
Da

Johnny D
10th February 2024, 22:06
Daca e destept Bergodi, cum sunt sigur ca nu va fi, ca nu vrea sa riste, in a 2-a repriza ii scoate devreme pe Krazniqui si pe Papeau si ii baga pe Petrila si pe Funsho. Extreme de viteza maxima e ce e nevoie acuma, cand ai avantaj minim pe tabela.

Asta si pentru ca Papeau si Krazniqui n-au prins cel mai bun meci.




Am avut 2 cornere repriza asta, orbul ala de la centru n-a vazut nici unul.:rolleyes:

El Pistolero
10th February 2024, 22:11
Bergodi deja s-a retras, câteva ocazii sa te duci sa faci 2-0 și jucătorii pasează în spate și nu urca deloc în atac. Cu stilul asta, e greu de rezistat.
Onea și Borza depășiți pe benzi.

Johnny D
10th February 2024, 22:13
Bergodi deja s-a retras, câteva ocazii sa te duci sa faci 2-0 Č™i jucătorii pasează în spate Č™i nu urca deloc în atac. Cu stilul asta, e greu de rezistat.
Onea Č™i Borza depăČ™iČ›i pe benzi.

Da, o alta schimbare e c-ar trebui sa intre Brown.

Bine ar fi daca ar intra 2 de Brown, ca e nevoie de el pe ambele parti.:))

Pe Borza nu poti sa-l scoti de regula pwlii, deci dincolo ar fi bine sa intre.

Tyler Durden
10th February 2024, 22:32
Nu e cine stie ce meci, dar macar nu e plictisitor. Sigur nu se termina 0-1, se mai dau goluri.

Johnny D
10th February 2024, 22:38
Ocazii mari in debutul reprizei a 2-a, noi una, CFR 2. Orice e posibil.


2-2, cum a ratat Rahmani.:headbang:

delaparis
10th February 2024, 22:38
Imi place meciul ... de PSG - Lille vorbesc :)

Aici sa-i spuna cineva lui Mutu ca nu mai e antrenor la Rapid :cool:

Johnny D
10th February 2024, 22:43
De etapa viitoare.:ok:

ciorbicafaristu
10th February 2024, 23:14
I-a rezolvat Mutu si pe astia.

Johnny D
10th February 2024, 23:17
Io ce v-am zis ca ala nu e antrenor.:))

Bergodi nici el nu e Dumnezeu, dar e clar peste, nici nu miroase.

Johnny D
10th February 2024, 23:19
CFR Cluj singura echipa fara infrangere acasa!?:o:

Asa fu si Otelul, singura echipa fara infrangere in deplasare pana etapa trecuta.

Rapid a zis: rezolvat.:D

CFR rezolvat.:ok:

Urmeaza wcsb.:evil: Desi p-aia i-am tot rezolvat de-o vreme.:))

ciorbicafaristu
10th February 2024, 23:25
Sa nu va stinga lumina Hermanstaru, ca anul trecut.:))

Johnny D
10th February 2024, 23:27
A fost egal atunci, si am avut o transversala interioara sa-i batem... la ei acasa.:)

Pe Giulesti va fi altceva, ii mancam cu germanii lor de Sibiu cu tot.:)

Rapidu nu mai e atat de fraier cu echipele mici.:D

iulian_1976
10th February 2024, 23:31
Rapid pare sa reziste finalurile de meci chiar daca sunt in poarta proprie.

Johnny D
10th February 2024, 23:32
E important pentru noi sa prindem Europa, sa-i aratam lu Shucu progres de la an la an.

Ca doar asa poate baga adanc mana-n buzunar in continuare, sa luam jucatori de valoare.:D

El Pistolero
10th February 2024, 23:38
Mutu nu știe juca pozițional cu o echipă care se apară bine. De fapt toți antrenorii ăștia școliți la Coverciano pl mele nu știu decât sa stea în apărare și sa joace pe contre. Când ii pui sa atace sunt morți, zero scheme, nicio idee clară de joc.

ciorbicafaristu
10th February 2024, 23:38
A fost egal atunci, si am avut o transversala interioara sa-i batem... la ei acasa.:)

Pe Giulesti va fi altceva, ii mancam cu germanii lor de Sibiu cu tot.:)

Rapidu nu mai e atat de fraier cu echipele mici.:D
Eu vorbesc de meciulndin Giulesti, cand inca visati la cai verzi pe pereti, la fel ca acum.

Johnny D
10th February 2024, 23:43
Eu vorbesc ca Rapid face progrese de la an la an, anul acesta mai tari decat atunci.:)

delaparis
11th February 2024, 00:22
Ca doar asa poate baga adanc mana-n buzunar in continuare, sa luam jucatori de valoare.:D
Da, aveti nevoie de jucatori de valoare...

Johnny D
11th February 2024, 00:48
Pai avem nevoie si de antrenor de valoare, dar e clar ca Angelescu conduce acolo si partea administrativa, si partea tehnica, si partea de relatie cu presa, si nu-i place de Shumudik.:))

Asadar trebuie sa ne multumim cu un antrenor usor peste mediocru.:)

Nu zic peste medie, e clar peste medie, e in primii 3 in campionat, dar campionatul nostru e plin de muciorame.

Johnny D
11th February 2024, 00:59
Daca ma-ntrebi pe mine, ne mai trebuie 3 jucatori: un fundas central si unu lateral.

Si mai ales un mijlocas box to box, dar de valoare, de vreo 2-3 meleoane, peste Djokovic si Albu. Si cu un astfel de mijlocas care sa care mingea si sa nu poata sa i-o ia nimeni, cu ala le dam mue lu wc wcsb si pe fata si pe spate. Si cu el putem ataca si Europa serios.

Un fel de ce era CrePULIA, doar de vreo 74 de ori mai bun.:P

Dar e nevoie de el. Da, mai e nevoie de jucatori in vara.:)

Johnny D
11th February 2024, 10:49
Avem deja acel mijlocas, se numeste Emmers si ne-a lipsit foarte mult in ultimele 3 luni, dar nu sunt sigur ca e chiar el. Adica e chiar atat de bun. Bunicel e, dar ramane de vazut daca e chiar acela. Mai are cateva staptamani de stat pe tusa pana va fi recuperat 100% la nivel de joc. Probabil va fi 100% pe Giulesti cu fc fcsb.:evil:

Johnny D
11th February 2024, 10:54
Berbecalul iar a vandut pe 72 de milioane!:o:

Auzi ce-a facut, l-a vandut pe Compagno in China pe o suma record, atentie: O CINCIME DIN SALARUL JUCATORULUI PE UN AN! Exceptional, n-am mai auzit asa ceva.

World class transfer.:))

Lordul
11th February 2024, 12:46
E bine, FCSB n-are acum atacant de careu veritabil :)))

Johnny D
11th February 2024, 14:03
E bine, FCSB n-are acum atacant de careu veritabil :)))

Da tu intelegi ce-nseamna sa fii transferat pe o treime din salarul clubului care te-a transferat?

E ca si cum l-am fi semnat noi acuma pe Petrila pe 3 mii de euro!

Imagineaza-ti atunci ce fericit era patronul lu Sexpsi.:))

Doamne da sa bata azi cu 17-0, ca tot vorbim de ei.:D

Johnny D
11th February 2024, 14:05
Am asteptat si meciul asta sa ma pronunt, desi voiam s-o fac chiar de la meciul trecut!

A Lu Ioana a fost exceptional de cand a venit, in primele 4 etape, clar peste Moldovan.

Imi place maxim. Moldovan ar fi luat cel putin 2 din paradele lui, fara doar si poate.

Il binevenim in randul rapidistilor. Se pare ca ura Faristica pt Rapid ajunge doar pana la suma de transfer. Intrebati-l pe Borza.:))

Lordul
11th February 2024, 14:07
Da tu intelegi ce-nseamna sa fii transferat pe o treime din salarul clubului care te-a transferat?

E ca si cum l-am fi semnat noi acuma pe Petrila pe 3 mii de euro!

Imagineaza-ti atunci ce fericit era patronul lu Sexpsi.:))

Doamne da sa bata azi cu 17-0, ca tot vorbim de ei.:D

O mostre de inalta academie, numai tu ai inteles ce ai vrut sa spui. Salariul clubului i-auzi ?! Cluburile au si salariu. Care o fi salariul clubului Rapid ?

Era vorba de salariul jucatorului, sau o treime din suma de transfer anterior. Afaceri marca Becali

Johnny D
11th February 2024, 14:07
O cincime, nu o treime, am zis bine prima data.:)

Da, o cincime din salarul jucatorului transferat pe un an.:)

E de cartea recordurilor si asta dupa 0-10 cu echipa cu buget inferior.

Becali cu echipa lui fara nume rescrie paginile Guiness Book.

Cea mai tare faza e ca astia de scriu in carte nu prea au termen de adresare, ca echipa asta nu are nume. E doar acronime.:))

Lordul
11th February 2024, 14:08
O cincime din salariul clubului ? :))

Johnny D
11th February 2024, 14:11
Care-l primeste de la club.:P


Al clubului e salarul, pana-l primeste.:D

ciorbicafaristu
11th February 2024, 15:09
E mai de apreciat Becali, care nu s-a uitat la bani, decat borfasii aia de Varga si Sucu care au pus-o si ei de o cotcareala pt imensa suma de 50 de mii de euro. :)

Johnny D
11th February 2024, 17:49
Am inteles ce zici tu, dar daca cineva ti-ar zice: cat vrei sa platesti 700 sau 850?
Tot ce trebuie sa faci e sa facem imprumut de 500. Tu ce-ai fi ales?:rolleyes:

ciorbicafaristu
11th February 2024, 17:59
Daca ma bat cu pumnul in piept ca practic un alt model de management decat cel cu care s-au obisnuit romanii, ca tind sa devin exemplu de seriozitate, n-as fi de acord cu asemenea practici de *****. Poate acum castigi niste maruntis, dar s-ar putea sa ajungi la un moment dat sa vrei sa faci afaceri cu cei pe care i-ai tepuit acum si s-o iei in barba.

Numero Dieci
11th February 2024, 18:32
Afaceristilor sunteti experti si acolo ma?
Il doare pe Gigi in basca de pierderea cu Conpagno-tot ce il interesa era sa se scape de el.
Nu mai poate ca a pierdut bani acolo.
Castiga pe alta parte inzecit.

Lordul
11th February 2024, 21:17
Daca mai castiga, ca bani lichizi nu prea mai are. Cu dividentele iara merg prost perioada asta. Da cine stie ? Afaceri, combinatii. Castiga el pe alta parte

Johnny D
12th February 2024, 07:41
A batut fcsbeleaua. Va fi greu de ajuns acum, chiar si de redus punctele pana inainte de play off.

Trebuie sa batem tot. Foarte greu.

Insa... anul 2024 e bun cu Johnny 4/4 victorii Rapid, 4/4 victorii Arsenal. Viitorul arata bine.:)

ciorbicafaristu
12th February 2024, 15:25
Care mi l-a suparat pe Capitan? Sper sa-l imbuneze 3 puncte de la Nasuc si sa revina!

LazioRoma
12th February 2024, 17:17
A batut fcsbeleaua. Va fi greu de ajuns acum, chiar si de redus punctele pana inainte de play off.

Trebuie sa batem tot. Foarte greu.

Insa... anul 2024 e bun cu Johnny 4/4 victorii Rapid, 4/4


la playoff o sa fiti la 4 maxim 5 de ei .. nu are ce greu sa fie la cum arata rapidu ...

delaparis
12th February 2024, 21:26
Nu se uita nimeni la meci? :D

... sau au incremenit toti :))

ciorbicafaristu
12th February 2024, 21:28
E ceva de comentat?:)

delaparis
12th February 2024, 21:35
Pai de ce dau meciul faristii? Nu vor acolo Europa pe final?

Johnny D
12th February 2024, 21:42
E ceva de comentat?:)

Bravo dinameria! :) :ok:

ciorbicafaristu
12th February 2024, 21:50
Pai de ce dau meciul faristii? Nu vor acolo Europa pe final?

Nu stiu ce vor aia din camp, stiu doar ca toata tara vrea sa se salveze Dinamo.:)

Utilizator
12th February 2024, 22:15
Mare victorie la Constanta, era nevoie de punctele astea ca de aer. Dinamo a castigat pentru ca a jucat agresiv, inspirat si nu in ultimul rand pentru ca au crescut fizic si pentru ca s-a spart ghinionul. Anul asta se vede un plus clar in joc si asta e meritul lui Kopic. Daca bat Otelul etapa viitoare atunci incepe sa lupte cu sanse pentru evitarea retrogradarii directe.

Johnny D
12th February 2024, 22:25
In play out nu se injumatatesc punctele?:thinkso:

Utilizator
12th February 2024, 22:26
Dap :D

Johnny D
12th February 2024, 22:33
Se injumatatesc si meciurile.:))

Dar e bine, Dinamo are sanse bune.:ok:

Cu barajele sta mai prost, mereu s-a calificat echipa de Liga a 2-a.:))

El Pistolero
12th February 2024, 22:37
Etapa viitoare bate Sepsi pe Farul și regele sta cu morcovul în cwr pana în ultima etapă, să prindă play-off-ul.

ciorbicafaristu
12th February 2024, 22:43
Daca avea vreo emotie nu pierdea azi.:)

iulian_1976
12th February 2024, 22:58
Nu se uita nimeni la meci? :D

... sau au incremenit toti :))

blateanu ceva? :D

iulian_1976
12th February 2024, 23:00
Nu stiu ce vor aia din camp, stiu doar ca toata tara vrea sa se salveze Dinamo.:)

Pentru media, marketing Dinamo ar trebui sa ramana :D

Sa fie suficient ? :)

ciorbicafaristu
12th February 2024, 23:10
Vom vedea. Sa vedem etapa urmatoare cum se va prezenta fostul dinamovist Dorinel Munteanu.:)

Johnny D
12th February 2024, 23:10
Nu e victima, aia e clar, si si-au mai adus ceva atacant, desi Ghnoere ala mi se pare bun.

Se joaca ultimele locuri, azi Botoshelu fu ghinionist sa fie egalat la final cu om in plus la mUTA.

Toate au sanse, toate lupta si au si cu ce. Toata problema e ca ultimele 2 au handicap.

Utilizator
12th February 2024, 23:18
Nu e suficient doar media si marketing.
Asta seara Dinamo a jucat ce trebuia sa joace si ce a inceput sa joace cu Kopic: compact, aparare avansata, agresiv, in viteza. Stau mai bine si fizic, e vizibil. Si cu Rapid merita si putea scoate un egal. Are cativa jucatori tehnici si solizi care fac diferenta precum Politic, Pavicic, Abdallah, Velkovski, Homawoo. Mai sunt si altii, mi-a placut si Milanov, se vede ca mijlocul s-a intarit bine fata de toamna. Dinamo are lot de primele 9 in clasament, sunt ultimii si pentru ca Burca a s-a transformat din inger in demon. Plecarea lui Lucas e un castig, nu reusea sa coordoneze apararea insa avea pretentii de asa ceva.
E clar un progres, insa deocamdata e un pas timid spre mai bine. Meciul cu Otelul va fi greu, Dorinel joaca organizat autobaza-contraatac si deocamdata nu stiu daca Dinamo are forta sa desfaca aparari blindate. Poate din faze fixe. Daca vor bate Otelul atunci va fi un pas mare spre salvare si sigur mai vin puncte pana la final de campionat regulat.

delaparis
12th February 2024, 23:23
Vom vedea. Sa vedem etapa urmatoare cum se va prezenta fostul dinamovist Dorinel Munteanu.:)
A jucat 2 ani la Dinamo, 2 ani la Steaua si 8 ani in Germania :rolleyes:
Nu stiu cat mai conteaza clubul asta pt el.

ciorbicafaristu
12th February 2024, 23:26
Aia 8 ani de Germania sunt si datorita celor 2 ani la Dinamo.:)

Utilizator
12th February 2024, 23:29
Dorinel nu prea mai e dinamovist de mult, cam de cand a fost la FCSB, s-a manifestat de multe ori contra lor, uneori chiar agresiv.

iulian_1976
12th February 2024, 23:36
Hagi parea vesel dupa meci :D

Golul 2 dubios, nu am dovezi desigur :)

Sa mai precizam ca Farul nu a avut ocazii cu ultima clasata...

ciorbicafaristu
12th February 2024, 23:44
Nu golurile sunt dubioase, ci asezarea in teren si jocul practicat. Mi-a placut mult schimbarea sistemului si trecerea de la 3 la 4 jucatori pe linia de fund la 2-0 pt adversar.:)

Johnny D
12th February 2024, 23:48
Dorinel nu prea mai e dinamovist de mult, cam de cand a fost la FCSB, s-a manifestat de multe ori contra lor, uneori chiar agresiv.

:thinkso: Asta ar insemna ca nu e nici stelist. Adica nu e nimic. :P

iulian_1976
13th February 2024, 00:37
Poate ca a fost corect meciul cine stie.

Golul doi cu acea alergare la ralanti a fundasilor centrali, fundasul dreapta era din alt film :D

delaparis
13th February 2024, 01:00
Meciul a fost corect, jucatorii faristi nu au fost :D
La 0-2 plimbau mingea lateral si pareau ca nu au de gand sa forteze nimic. Zici ca trageau de timp ... :mda:

Utilizator
13th February 2024, 01:09
Farul a avut totusi vreo doua bare si ceva suturi periculoase. Si au jucat impotriva unei echipe bine organizate si disperate dupa victorie si puncte. Trebuiau sa fie clei sau mai degraba superglue ca sa fie intorsi de la 2-0 si sa piarda iarasi, a cata oara, un meci pe care il aveau in mana. Or fi ei slabi, dar nici chiar asa.
Iar Farul nu mai joaca ce juca anul trecut, sau cel putin nu sunt deloc constanti. La FCSB au scos egal jucand slab si nu departe de ce au aratat in meciul asta.

delaparis
13th February 2024, 01:48
Da.
Trebuie sa moderez putin ce am afirmat deoarece probabil am fost cam abrupt. Dinamo nu a jucat rau deoarece a jucat bine :D. Corect ca Farul nu joaca ce a jucat sezonul trecut, nu mai are cativa jucatori care au facut mult pt titlu. La Dinamo au venit jucatori care evident au ridicat valoarea lotului si arata ceva potential pt viitor apropiat. Noul antrenor la Dinamo e posibil sa faca treaba mai buna in comparatie cu Burca.
Dar ce am vazut eu in a doua repriza cand Farul era condusa deja cu 0-2 si avea timp teoretic sa revina, a fost circ. Atitudinea jucatorilor tradeaza ceva ce seamana cu non combat (franceza furculision :D ). Nici pe Hagi nu l-am vazut prea emotionat ca a pierdut 3 pct pe teren propriu cu ultima clasata mai ales ca e in lupta pt locurile in Europa si chiar, de ce nu, pt titlu. :sneaky: . Totul parea normal si lipsit de interes pt Farul desi a fost un rezultat total neasteptat.

Utilizator
13th February 2024, 05:27
Mie mi s-a parut ca Dinamo i-a inchis excelent prin aparare agresiva si efort peste medie, mereu cu dublaj sau chiar mai mult. Mie Farul mi-a parut mai degraba descumpanita pentru ca nu gasea usor culoare de patrundere. Altfel am mai spus mai sus, au avut vreo doua bare care putea schimba lejer soarta jocului pentru ca Dinamo la nivel mental atarna de un fir subtire de atza. De data asta au facut ce trebuia, ghinionul s-a dus in club in Mamaia si in sfarsit au obtinut o victorie care trebuia sa vina mai demult. Iar nou venitii au schimbat si ei jocul, toti au calitate si au confirmat aseara. Asta a fost iarasi o surpriza pentru constanteni.
Te-ai obisnuit sezonul asta ca adversarii lui Dinamo sa fie mereu in varf de forma si / sau cu bulan. Statistic vorbind este aproape imposibil insa cam asa s-a intamplat. E, in meciul de aseara statistica asta exceptionala s-a stricat. Era normal sa vina si momentul asta.

ciorbicafaristu
13th February 2024, 07:32
Cum va explicati ca in prima repriza domnul Hagi a jucat numai lunga si p-a doua, el care acasa joaca numai cu tesatura se pase? Cum va explicati ca desi a jucat in prima repriza cu doar 3 fundasi, Kiki si Dussaut nu au urcat deloc in atac? Cum va explicati ca la pauza domnul Hagi, care este iute varsatoriu de sange, face o singura schimbare, fundas contra fundas? Asa multumit sa fi fost de jocul din prima repriza? Cum va explicati ca in echipa aia de gogomani de aseara fruntasii au fost tocmai Popescu si Grameni? Cum va explicati ca la 0-2, in loc sa forteze atacul, trece de la o aparare in 3 la una in 4?
Da, probabil jocul bun al lui Dinamo e explicatia pt toate.:)

Johnny D
13th February 2024, 07:37
Cum va explicati ca in prima repriza domnul Hagi a jucat numai lunga si p-a doua, el care acasa joaca numai cu tesatura se pase? Cum va explicati ca desi a jucat in prima repriza cu doar 3 fundasi, Kiki si Dussaut nu au urcat deloc in atac? Cum va explicati ca la pauza domnul Hagi, care este iute varsatoriu de sange, face o singura schimbare, fundas contra fundas? Asa multumit sa fi fost de jocul din prima repriza? Cum va explicati ca in echipa aia de gogomani de aseara fruntasii au fost tocmai Popescu si Grameni? Cum va explicati ca la 0-2, in loc sa forteze atacul, trece de la o aparare in 3 la una in 4?
Da, probabil jocul bun al lui Dinamo e explicatia pt toate.:)
Nu pot sa explic decat ca investitorii lui Dinamo investesc peste tot, poate si in Constanta.

Mai da cata ditamai banetul poate avea un club de ABBA, aflat in insolventa!:D

Sa vina sa investeasca si la Rapid, de ce nu? Shucu si Angelescu s-ar bucura si ei de o sponsorizare, nu doar Hagi.:))


Mie mi s-a parut ca Dinamo i-a inchis excelent prin aparare agresiva si efort peste medie, mereu cu dublaj sau chiar mai mult.

Si-mi zisera ca Rapid jucase slab, prostii. Dinamo a jucat excelent in meciul ala.

Si la meciul de aseara, si-au dat si ei de rand.:rolleyes:

Numero Dieci
13th February 2024, 08:00
Dorinel nu prea mai e dinamovist de mult, cam de cand a fost la FCSB, s-a manifestat de multe ori contra lor, uneori chiar agresiv.

Lucru usor de inteles totusi.

ciorbicafaristu
13th February 2024, 08:00
Tu asa crezi ca se tranteste un meci, ca la piata?

Johnny D
13th February 2024, 08:23
Pai tu ai batut apropoul, eu doar am facut misto.:))

Sincer nu cred in blaturi, pur si simplu se-ntampla ca 3-4 jucatori sa aiba o zi infecta, iar adversarul sa fie ca un caine, mereu la picioarele tale. Pun intended.:D

Si e suficient.

ciorbicafaristu
13th February 2024, 08:47
:)):)):))

Numero Dieci
13th February 2024, 08:53
Tu asa crezi ca se tranteste un meci, ca la piata?

Aici,daca ai putea,ar trebui sa intrii in detalii.

Cred ca toti suntem curiosi de asta.

iulian_1976
13th February 2024, 12:00
Hagi era vesel dupa meci atat pot spune, la Voluntari am mai observat acelasi lucru anul trecut, lumea radea, glumea pe banca cu Poenaru si erau condusi :)

Sunt lucruri care nu le cunoastem...

Utilizator
13th February 2024, 15:37
Hagi era vesel dupa meci atat pot spune, la Voluntari am mai observat acelasi lucru anul trecut, lumea radea, glumea pe banca cu Poenaru si erau condusi :)
Sunt lucruri care nu le cunoastem...

As spune ca daca ar fi fost blat atunci ar fi trebuit sa mimeze agitatia si supararea ca sa-l acopere. Fiind vesel, indica faptul ca a fost meci corect, dar hagi vrea sa minimzeze situatia jenanta inducand ideea ca nu-l afecteaza prea tare sau chiar ca a fost blat. Logica inversa. :)
Dar poate ca era vesel ca a scapat ieftin aseara.

Respect parerea tuturor insa pentru mine blaturile arata altfel. In primul rand golurile au fost mai presus de orice banuiala, primul o excutie care iese odata la 5 ani iar al doilea o faza frumoasa de contraatac clasic, cu pasa printre a lui Abdallah pe pozitie viitoare pentru Pavicic care recentreaza pe jos in fata portii iar fundasul advers ce acoperea clotul scurt care se astepta la sut e pus pe picior gresit. Aici zic eu ca s-a spart ghinionul pentru ca in sfarsit Dinamo a reusit sa se desprinda pe tabela la doua goluri. Referitor la joc, Kopic a jucat ce trebuia sa joace contra unei echipe ce se bazeaza pe pase si combinatii: pressing agresiv tot meciul. M-a incantat sa vad dublari si chiar triplari pe jucatorul advers cu mingea, intr-o dinamica sustinuta pe toata durata meciului, cu o cadere usoara pe ultimul sfert de ora. Iar la cum le-a mers jocul aseara, era greu pentru orice echipa din liga 1 sa castige contra lui Dinamo cu constructie elaborata, era posibil doar prin lansari mai lungi si miza pe atacanti si greselile apararii. Iar Farul a avut ghinion la bara care putea face 1-2 si finalul ar fi fost greu pentru Dinamo care a dovedit de multe ori ca nu stie sa gestioneze finalurile. Mai mult, fusesera schimbati Milanov, Politic, Abdallah (am spus de la inceput ca va creste in joc, e Gnohere++) si Pavicic, jucatori esentiali pana atunci in dominarea mijlocului.
Daca era blat atunci jocul ar fi fost mult mai lent si mult mai putin disputat. Or asta a fost pentru mine unul dintre cele mai disputate meciuri din liga 1. Si subiectiv vorbind, am fost impresionat de ce a jucat Dinamo pentru ca desi au mai avut perioade bune de joc si in alte meciuri nu ma asteptam sa reuseasca sa duca meciul asta la bun sfarsit. Daca o tin tot asa atunci scapa sigur de la retrogradare. Si ar fi pacat sa nu fie asa pentru ca au cativa jucatori peste media campionatului iar acum se pare ca au si un antrenor bun.
Si daca se intampla asta atunci sunt convins ca Politic va incepe sa fie o solutie si la nationala. Dupa multi ani vad primul jucator roman care are talie (1.85m), are tehnica de baza si stie sa preia o minge, sa puna un stop pe piept, are drigling, are fuleu si viteza, suteza fantastic la poarta si pe deasupra are si intelegere tactica. E un Van basten wannabe, ii trebuie doar un pic mai mult antrenament fizic, un pic mai multa obraznicie si un angrenaj castigator in care sa progreseze. Are toate atributele unui fotbalist modern de top si as indrazni sa spun ca are calitati cumulate pe care nu tin minte sa le fi vazut la vreun alt jucator roman din ultimii 20 de ani.

Lordul
13th February 2024, 15:41
Aici,daca ai putea,ar trebui sa intrii in detalii.

Cred ca toti suntem curiosi de asta.

Se tranteste prin discutii la cel mai inalt nivel, conducatori, antrenori si jucatori. Subiect complex.

Utilizator
13th February 2024, 17:02
subiect complex, dar deocamdata nu avem niciun caz dovedit pe care sa putem construi o constructie bazata pe realitate.
noi putem doar observa si as spune ca sunt cateva indicii care au iz de aranjament: o echipa aliniaza rezervele, joaca prost, nu intra in lupta pentru minge, evolutia scorului arata ca e un meci controlat sa pice pe un rezultat, golurile sunt din faze in care apararea lasa culoare adversarilor, antrenorii echipelor care se lasa invinse se agita ca si cum le-ar pasa de rezultat.
desigur ca un joc prost precum avem multe in ligile romanesti care au un nivel scazut pot da indicii false de blat.

cip
13th February 2024, 17:20
As spune ca daca ar fi fost blat atunci ar fi trebuit sa mimeze agitatia si supararea ca sa-l acopere...
Un vrai connaisseur, se vede cine a urmarit meciurile lui Dinamo in anii '80.../hello
Chapeau, jos chipiul toa'se Uti, astia din ziua de azi sunt niste amatori, cred ca rade nea muce si cu tzurul de ei :))

Utilizator
13th February 2024, 17:27
sa traiesti mah, chiar ma gandeam ca e momentul sa vina si batranii :D

cip
13th February 2024, 17:35
Sunt greu batranii de pornit, dar de-i pornesti...stii tu mai departe...:))

LazioRoma
13th February 2024, 18:16
Blatulet .. fosta viitorul .. are episoade de genu cu dinamo ....

Utilizator
13th February 2024, 18:39
Sunt greu batranii de pornit, dar de-i pornesti...stii tu mai departe...:))

corect! batranii mai stiu si ce inseamna si de unde vine expresia asta. :happy

delaparis
13th February 2024, 22:25
Acum la rece si gandind drept, nu vad cum Dinamo ar fi reusit un rezultat pe teren fara alte "interventii" ... parerea mea.

Oricum nu se poate

construi o constructie
fara Mesterul Manole lui Hagi Cel Poet. :)

Utilizator
13th February 2024, 23:34
Vroiam sa scriu explicatie dar a iesit constructie, greshka amuzanta din cauza de multitasking sau multi-thinking. Si ontopic dupa cum spui, in dulcele stil hagiscian. :D

delaparis
13th February 2024, 23:41
Uti, stai linistit ca nu eu te contrez pe romana. Eu, care scriu cu piciorul stang, iti dai seama ca e doar umor superficial.

Dar, insist. A fost blat :drak::sneaky:

Johnny D
13th February 2024, 23:47
Totul e superficial cand vine vorba de dinamvisti intre ei.:D

delaparis
14th February 2024, 00:38
Devine serios cand rapidisti vorbesc prostii :)

Johnny D
14th February 2024, 07:16
Cum o victorie, cum dam din coada necontrolat.:)

Doctor_Satan
16th February 2024, 10:59
Mititelu e usor de urat,are multe defecte dar are ceva ce 90 % din oameni nu-nebunia si incapatanarea aia(probabil olteneasca) de a nu ceda.

Ce determinare a aratat omul asta rar vezi.Sa aiba toata politica impotriva lui,totul impotriva lui in Craiova,sa-i fure aia palmaresul,sa-i blocheze afaceri,sa-l bage la parnaie ampulea si asta tot a iesit si a facut bani si tinut echipa.
Omul e top cu tot cu defectele lui.

Mititelu e procesoman de meserie.
A luat, dar a si dat.

Lordul
16th February 2024, 11:29
A furat dar a si facut.

Numero Dieci
16th February 2024, 12:31
Mititelu e procesoman de meserie.
A luat, dar a si dat.

Si?

Asta doar intareste ce am zis.

Cati au determinarea sa atace tot la tribunal ?Crezi ca e usor sa treci prin toate procesele alea?Asta ca sa nu mai zic costisitor.

Stai linistit ca omul e top.

Utilizator
16th February 2024, 12:44
Aici sunt de acord cu Numarul 10. Nu stiu cat de corect o fi Mititelu in trebile lui, nu e treaba mea. :) insa apreciez faptul ca sustine cu indarjire U Craiova si a reusit sa aduca iar echipa in Liga 1 unde a facut o echipa buna si aduce mereu jucatori interesanti.

Cat despre procese, Mititelu actioneaza in stil american unde oamenii cred in justitie si apeleaza frecvent la ea cand au probleme de rezolvat. Procesele sunt un factor de echilibru in societate, toti sunt mai atenti la ce fac atunci cand stiu ca legea este respectata si ca pot fi chemati in instanta daca merg pe langa.
Si o face pe barba lui, daca pierde plateste cheltuielile de judedecata si poate chiar mai mult. Dar daca castiga se cheama ca si-a recuperat drepturile.

Numero Dieci
16th February 2024, 15:28
Cum adica "'aici" Uti?Ma faci sa cred ca nu esti de acord mereu cu mine:).

In business nu trebuie sa fii corect,trebuie sa fii castigator-atat tu cat si partenerul.Aia corecti sunt in faliment si se uita la altii cum fac bani.

Cat despre procese,cred ca e o combinatie de factori,cum ziceai si tu asa isi rezolva problemele,cum zicea si Stan e procesoman(adica ii si place) si pe undeva cred ca asa isi mai tine aproape anumiti oameni din justitie-e mereu binevenit sa ai relatii cu astia din justitie.
Proces ca ala unde sa castige 700 milioane de euro in prima instanta si dupa sa se dea complet invers cum a avut el nu se mai vede niciunde.Ireal.
La noi se judeca functie de cine esti si cat ai cotizat si ce tovarasi ai.Daca crede cineva altcineva sunteti pe langa treaba.

Utilizator
16th February 2024, 20:47
Ar fi plictisitor sa fim mereu de aceeasi opinie. :)
Nu comentez justitia romaneasca pentru ca de multe ori nu ii inteleg deciziile precum cea de care vorbesti. Si ma feresc de ceea ce nu inteleg. :D

iulian_1976
16th February 2024, 21:47
Intrebarea care ramane, poate Craiova sa tina 2 echipe in Liga1?

In momentul de fata se poate avand in vedere Timisoara, Brasov, Oradea, Hunedoara. Nu inteleg de unde pana unde Selimber :D