PDA

View Full Version : Etapa 24 2023/2024



delaparis
23rd January 2024, 22:31
Vineri, 2 februarie
Ora 17.00 FC Botoșani – Politehnica Iași
Ora 20.00 FCU 1948 – Dinamo București

Sâmbătă, 3 februarie
Ora 17.00 Petrolul Ploiești - CFR Cluj
Ora 20.00 Rapid - Oțelul Galați

Duminică, 4 februarie
Ora 13.00 Universitatea Cluj - UTA Arad
Ora 15.30 Sepsi Sf. Gheorghe - Universitatea Craiova

Luni, 5 februarie
Ora 17.00 FC Voluntari – FC Hermannstadt
Ora 20.00 FCSB - Farul Constanța

cip
30th January 2024, 14:45
Sariti cu totii
Si strigati tare:
Sa pice cainii
Din Stefan cel Mare !!!
/OLE/

Johnny D
30th January 2024, 15:09
Si pentru oi,
Sa vina tare:
3 de MU-E
Si o pla mare!
/OLE/

cip
30th January 2024, 16:17
Iar pentru Steaua,
MAPN
Sa va uim
Si stati in B !
/OLE/
:))

AvA_Jar
30th January 2024, 17:49
Și pe garoii
De prin Ghiulești
Otelule
Sâmbătă de pene sa ii jumulesti.

Lordul
30th January 2024, 18:51
Ole Ole
Timisoara-n C !
Ole Ole
Timisoara-n C !

Johnny D
30th January 2024, 23:08
Ziua poeziilor,
Otelarii nebuniilor,
Pe Giulesti ei vor veni
Si pe loc se vor prapadi.:))

iulian_1976
1st February 2024, 00:57
Dica la Voluntari, sa avem inca o candidata la retrogradare ?:D

Aveam o favorita Poli Iasi :)

Numero Dieci
1st February 2024, 08:15
Dica la Voluntari, sa avem inca o candidata la retrogradare ?:D

Aveam o favorita Poli Iasi :)

Ai stricat tot feng shui ul.

iulian_1976
1st February 2024, 23:08
Eu nu cred in Dica ca antrenor principal, e un baiat de treaba, a fost un jucator peste medie serios, antrenor secund da e ok.

iulian_1976
1st February 2024, 23:09
Sariti cu totii
Si strigati tare:
Sa pice cainii
Din Stefan cel Mare !!!
/OLE/


Iar pentru Steaua,
MAPN
Sa va uim
Si stati in B !
/OLE/
:))

Are suporteri Timisoara?! PSG spune ca nu :D

iulian_1976
2nd February 2024, 19:31
Ai stricat tot feng shui ul.

Botosani:Poli Iasi 2:1

Uite ca Poli Iasi face treaba nemteasca, se tin de cuvant :D

Johnny D
2nd February 2024, 20:02
Benvenudo al ultimo loco, cutzo!:D

Johnny D
2nd February 2024, 20:50
Au si ghinion saracii, meci de meci.

1 cm offside la golul egalizator.

Lordul
2nd February 2024, 21:13
Slaba tare Poli Iasi la reluarea campionatului pe teren strain cel putin.

El Pistolero
2nd February 2024, 21:21
Dinamo joacă degeaba în acest campionat. Nu au nici cea mai mica șansă de salvare. Sunt jaloane cu Craiova, o echipă care nu va termina în primele 10 sezonul ăsta.

delaparis
3rd February 2024, 00:36
Dinamo a promovat prea devreme. Repet.

delaoltenia
3rd February 2024, 06:13
"U" Craiova a castigat cu 2-1 dar la fel de bine ar fi mers un 4 sau 5-0. Vinovat, Blanuta, ratangiul serii!

dinam0, conducere, antrenori, jucatori = 0 (ZERO). drum lin spre B! :D

Lordul
3rd February 2024, 09:52
E foarte greu pentru Dinamo sa se mai salveze. Sanse mai sunt dar mici ! Kopic n-a adus socul de care echipa avea nevoie. Jucatorii care au venit n-au rupt gura targului.

ciorbicafaristu
3rd February 2024, 10:32
Probabil a sosit momentul pt Nasuc sa se revanseze pt omenia aia de acum ceva ani. Banuiesc ca nu v-ar deranja, nu-i asa?:)

AvA_Jar
3rd February 2024, 10:53
Crapidul si-a tras arbitru de centrul suchar.
Fost membru in stolul garoilor o sa fie la centrul și cu Fluieran in cabina Var.
După 2 penalty-uri clare neacordate in ultimele 2 etape, pe langa alte 11-12 din celelalte etape, era și timpul pt asa ceva.
Ma aștept la 5-6 galbene pana la pauza și un eliminat pana la final.

iulian_1976
3rd February 2024, 11:00
Dinamo a promovat prea devreme. Repet.

Hai sa nu ridicam Liga1 in slavi :) O campanie de transferuri pe jumatate ratata in iarna, vara trecuta au avut interdictie, au adus in final ceva.

Prefer Dinamo sa ramana in Liga1 in locul echipelor care apartin primariilor, in definitiv Dinamo are un patronat care decide,7-8 jucatori sunt de Liga1, 2-3 jucatori nu sunt din peisaj.

Urmaream programul, ar trebui sa bata Otelul, Poli Iasi si UTA, in rest greu cu Farul, CFR, Hermannstadt.
In concluzie 9 puncte si restul de ciugulit ceva.

Utilizator
3rd February 2024, 11:30
Teoretic Dinamo poate scapa de retrogradare insa mental sunt deja retrogradati. Continui sa cred ca nu au lot rau, au avut si ghinion pe ici pe colo, insa lotul a fost pregatit foarte prost iar sirul nesfarsit de infrangeri i-a pus la pamant. Si mai conteaza si lipsa unui conducator de club rpiceput care sa fi luat decizii corecte atunci cand era nevoie de o schimbare si sa fi dat liniste si incredere la echipa.

Johnny D
3rd February 2024, 16:33
E foarte greu pentru Dinamo sa se mai salveze. Sanse mai sunt dar mici ! Kopic n-a adus socul de care echipa avea nevoie. Jucatorii care au venit n-au rupt gura targului.

Ba a adus 2 victorii la rand. Insa trebuia dat afara imediat, pentru un nou soc.:))


Crapidul si-a tras arbitru de centrul suchar.
Fost membru in stolul garoilor o sa fie la centrul și cu Fluieran in cabina Var.
După 2 penalty-uri clare neacordate in ultimele 2 etape, pe langa alte 11-12 din celelalte etape, era și timpul pt asa ceva.
Ma aștept la 5-6 galbene pana la pauza și un eliminat pana la final.

Degeaba te scremi acolo, e timpul pentru invincibilitatea Otelului in deplasare sa se termine. Pe Giulesti, locul unde e cel mai greu de plecat neinvins din Romania.:)


"U" Craiova a castigat cu 2-1 dar la fel de bine ar fi mers un 4 sau 5-0. Vinovat, Blanuta, ratangiul serii!

dinam0, conducere, antrenori, jucatori = 0 (ZERO). drum lin spre B! :D

A surprins multitudinea de suporteri de care s-a bucurat Craiova cea adevarata.
Cred ca si la un meci de handbal al Zalaului sunt mai multi.:)

Johnny D
3rd February 2024, 17:29
Gol peTROLUL! Bun.:ok:

CFR devine un fel de Rapid de anul trecut in deplasare.:D

Si normal, Mutu era la Rapid anu trecut.:))

cip
3rd February 2024, 17:48
Ole ola, ole ola,
Cine este lan-ter-na ?
/OLE/

Johnny D
3rd February 2024, 17:48
Otele zici ca e fundas central pentru Petrolul, orice minge e degajata la disperare din careul petrolist.:)) Il vreau la Rapid... titular cand jucam cu ei, evident.:floricica:

iulian_1976
3rd February 2024, 18:23
Ba a adus 2 victorii la rand. Insa trebuia dat afara imediat, pentru un nou soc.:))



Degeaba te scremi acolo, e timpul pentru invincibilitatea Otelului in deplasare sa se termine. Pe Giulesti, locul unde e cel mai greu de plecat neinvins din Romania.:)



A surprins multitudinea de suporteri de care s-a bucurat Craiova cea adevarata.
Cred ca si la un meci de handbal al Zalaului sunt mai multi.:)

Arbitrul din asta seara este suporter din galeria Rapidului, asteptam o executie anuntata in Giulesti. :)

iulian_1976
3rd February 2024, 18:24
Otele zici ca e fundas central pentru Petrolul, orice minge e degajata la disperare din careul petrolist.:)) Il vreau la Rapid... titular cand jucam cu ei, evident.:floricica:

Stai sa se termine meciul te grabesti tare.

iulian_1976
3rd February 2024, 18:26
Ole ola, ole ola,
Cine este lan-ter-na ?
/OLE/

Ole ola cati su-por-tera-nova are Timisoara?! /OLE/

Johnny D
3rd February 2024, 19:26
Arbitrul din asta seara este suporter din galeria Rapidului, asteptam o executie anuntata in Giulesti. :)

Avem si VAR, nu e problema.


Stai sa se termine meciul te grabesti tare.

A sarit in sus ca o carpa fundasul ala retardat al Petrolului in prelungiri.

N-ai ce sa faci cu-asa panarame.

Sa privim partea plina a paharului, macar se apropie de wc wcsb.

Nu mai batusera din septembrie in deplasare CFR, noroc cu prostalaul ala de fundas.

ciorbicafaristu
3rd February 2024, 19:29
Si la Ploiesti a fost VAR.

Johnny D
3rd February 2024, 19:30
Si ce nu ti-a placut?

Nu e fault acolo niciodata. Idiotul ala retardat a sarit ca o carpa-n sus cand trebuia sa faca marcaj. Ce sari in sus daca mingea nu-ti vine la cap?:))

ciorbicafaristu
3rd February 2024, 19:39
Cand esti in aer, si o mica impingere te poate dezechilibra. N-ai tu treaba de ce sar eu, poate vreau sa prind fluturi, daca ma impingi e fault. Nu dau 2 bani pe opiniile unora ca Zota si ceilalti mancatori de rahat, pt mine e fault clar.

Johnny D
3rd February 2024, 19:46
Asta zici tu. Portaru lu Tottenham a fost impins si-n cupa cu Cheaty in 6 metri si azi si de fiecare data a luat gol. Si e vorba de portar, nu de fundas care tre sa fie mult mai tare in miscari. Nu se mai dau faulturi la corp la corp. Daca dai cu mana e interpretabil.


Ce nu e interpretabil e ca nu e "clear and obvious", asa ca VAR-ul nu va intoarce niciodata asa ceva.

delaoltenia
3rd February 2024, 20:00
Cand esti in aer, si o mica impingere te poate dezechilibra. N-ai tu treaba de ce sar eu, poate vreau sa prind fluturi, daca ma impingi e fault. Nu dau 2 bani pe opiniile unora ca Zota si ceilalti mancatori de rahat, pt mine e fault clar.

s a vazut pe reluari cum l a impins in saritura. aici este litera de lege ptr prostani, daca zota sau nea nelu craciunescu zic ca nu este fault apai nu este. vorba lui Creanga, stiu ca sunt prost dar cand ma uit in jur prind curaj! :D

ciorbicafaristu
3rd February 2024, 20:15
Asta zici tu. Portaru lu Tottenham a fost impins si-n cupa cu Cheaty in 6 metri si azi si de fiecare data a luat gol. Si e vorba de portar, nu de fundas care tre sa fie mult mai tare in miscari. Nu se mai dau faulturi la corp la corp. Daca dai cu mana e interpretabil.


Ce nu e interpretabil e ca nu e "clear and obvious", asa ca VAR-ul nu va intoarce niciodata asa ceva.
Nu-mi mai da exemple din Anglia, aia au cel mai prost arbitraj din Europa, nu exista mai prosti ca aia.

El Pistolero
3rd February 2024, 20:38
Nu știu daca a fost fault, dar ați văzut cum s-a apărat Petrolul la faza aia. :)) Deac singur în fata porții în min 94 iar fundașii erau la 16 m. Zici ca a fost blat.

Johnny D
3rd February 2024, 20:49
Burmaz!/OLE/


Nu-mi mai da exemple din Anglia, aia au cel mai prost arbitraj din Europa, nu exista mai prosti ca aia.

Corect. Insa e de-nteles cum poate sa-i scape arbitrului, din multe unghiuri se vede doar corp la corp, iar VAR-ul nu va intoarce niciodata o faza ca aia, ca nu e clar si evident.

Lordul
3rd February 2024, 20:51
Deac acest Luka Modric al CFR-ului ! Neobositul Deac !

3 goluri pentru Burmaz in 2 meciuri jumatate.

El Pistolero
3rd February 2024, 20:51
Căpitanu parca zicea ca o sa fie țeapă sârbul asta. :D Uite că mai nimeresc aia de la Rapid niște transferuri. :))

Johnny D
3rd February 2024, 20:52
Ne mai trebuie 3. Un 5-0 e necesar ca sa urcam pe 2.

2-0 deocamdata. Rezultat bun avand in vedere ca progresele la mijloc nu sunt considerabile fata de celelalte etape. Djokovic pare mai putin penibil = progres.:P

El Pistolero
3rd February 2024, 22:05
Stilul clasic al lui Bergodi, să tremure pentru victorie pana în ultima secundă, cu orice echipă joacă.

Johnny D
3rd February 2024, 22:10
Antrenor de kkt. Antrenoru in care au ei incredere.


Joaca fara mijloc, sa aiba Otelul, o nou promovata cu jucatori de Liga a 2-a pase mai multe ca tine si posesie superioara pe Giulesti.:)) Eu astazi l-as da afara.:rosu:


Si face schimbarile in minutu 80, baga extremele fresh. In loc sa le bage in minutu 60 ca sa faca diferenta inainte sa se intre in ultimeloe 10 minute cand se poate intampla orice.


Iar Iacob. Fabulos. A prelungit in careu pentru golul Otelului ca un 9 veritabil!:ok:


:headbang::headbang::headbang:

iulian_1976
3rd February 2024, 22:14
Burmaz a adus valoare in echipa. :)

Rapid de la meci la meci creste, nu mi-au placut cum au jucat finalul, au castigat 3 meciuri bravo.

Otelul a adus un atacant care nu conteaza, sa dau apa la moara unui farist, cel mai bun assist a fost de la Iacob pentru Cisotti :D

Johnny D
3rd February 2024, 22:21
Pozitive:
1. Rezultatul.
2. Papeau.
3. Executia lu Burmaz care e la al 2-lea gol senzational din 3 bucati.


Negative:
1. Antrenorul.
2. Mijlocul cu exceptia lu Albu care iar s-a zbatut si merita aplaudat.
3. Apararea cu exceptia lu Onea care era sa aiba o pasa de gol.


Din punctu meu de vedere la meciu urmator, Krazniqui out, Petrila in.

ciorbicafaristu
3rd February 2024, 22:24
Roaga-te sa ia bataie Ninel saptamana viitoare si e gata, al tau e.:))

Johnny D
3rd February 2024, 22:26
Al meu e sigur, il bag direct in sufragerie, sa-mi antreneze plantele si sosetele.:))

iulian_1976
3rd February 2024, 22:34
Rapid poate sa creasca asta poate fi sansa lor.

Bergodi a jucat cu titlul pe masa la Craiova, asta ar trebui sa se intample anul acesta.

AvA_Jar
3rd February 2024, 22:34
Johnica, a fost rosu la Djokovic?
Bună băiat Coza. A urcat in galerie după meci și cantat cu băieții bronzati?😬

ciorbicafaristu
3rd February 2024, 22:41
Rapid poate sa creasca asta poate fi sansa lor.

Bergodi a jucat cu titlul pe masa la Craiova, asta ar trebui sa se intample anul acesta.

:)):)):))

iulian_1976
3rd February 2024, 22:46
Ava_Jar hai sa recunoastem, atacantul adus de Dorinel este un ratangiu, ocazii sunt insa atacantul Pop este rezerva:)

Echipa galatenilor este obosita, acelasi lucru s-a vazut si in Liga a 2-a, returul a fost in genunchi.

Inca o chestie nu pot decat sa remarc tragerile de timp ale rapidistilor, aici incep sa am dubii legat de lupta la titlu.

Doctor_Satan
3rd February 2024, 22:47
Cu noroc si aportul arbitrului, cRapidul reuseste sa fie prima echipa cu care pierdem in deplasare.
La tragere de tricou din spate pentru a opri un contraatac n-a dat galben si la cot in cap n-a dat rosu.
De remarcat ca din nou Cisse gafeaza, fara ajutorul lui, golurile adversarilor nefiind posibile.
E tanar, sa speram ca-i va rasplati increderea lui Dorinel si sa devina un mare fundas.

iulian_1976
3rd February 2024, 22:52
Cisse nu este la prima greseala, cam 3 meciuri sunt pierdute pe barba lui, pe de alta parte Lovric un fundas foarte bun.

Otelul rateaza pentru ca nu s-au gasit atacanti atata tot, Pop este aur la ce valoare au ceilalti, ar trebui tinut 90 de minute.

Johnny D
3rd February 2024, 22:53
Johnica, a fost rosu la Djokovic?
Bună băiat Coza. A urcat in galerie după meci și cantat cu băieții bronzati?ïżœïżœ

Nu mi s-a parut. Deoarece n-a arcuit cotul sa loveasca.

Am vazut lovituri cu cotul mult mai evidente, fara cartonas rosu.

De fapt in Anglia, am vazut o lovitura dupa ceafa intentionata a unuia de la Newcastle in capul lui Jorginho de la Arsenal care n-a fost nici fault.:)) Daca-l intrebai pe Craciunescu, iti spunea ca e tentativa de omor calificat.:D

Craciunescu mereu vede orice contact galben si orice contact mai dur rosu, asa e el. Nu e chiar asa.




Ce ramane cert e ca Djokovic e un prost, si-am zis inca de cand Rapidul l-a luat ca nu se poate sa iei un asa rebut pus pe liber in 3 saptamani de cand a semnat, n-a renuntat wcsb chiar asa pe degeaba la el. Si se vede acum de ce.

Eu raman sa tin doar cu echipele de rebuturi. In 2003 am tinut cu Nationalul care era sa ia titlul cu rebuturi, acu Rapid cu rebuturi de la wcsb. Pe National am inteles, echipa saraca, dar Rapidul e cea mai bogata echipa din Romania in momentul de fata.:rolleyes:

Tyler Durden
3rd February 2024, 22:57
Sarmanii modoveni din Galati, de la inaltimea paduchilor lor foarte lati clameaza ca au pierdut din cauza arbitrajului!😄😄
Bai, victimelor, singurul vostru aport la Liga 1 este acela ca mangaiati sufletele celor care si-au trait cei maoli frumosi ani in 90. Sunteti echipa care ati readucus autobaza la viata, care il faceti pe Halagian sa surada din mormant. E drept, astazi nu v-a iesit, dar asta pt ca s-a dat acel gol in minutul 5.

iulian_1976
3rd February 2024, 22:59
Rapid a catigat meritat, hai sa nu o dam in derizoriu.

Otelul a avut multe ocazii, e aceasi echipa de la inceputul campionatului insa mai obosita.

Johnny D
3rd February 2024, 23:00
Ce ramane cert e ca Djokovic e un prost, si-am zis inca de cand Rapidul l-a luat ca nu se poate sa iei un asa rebut pus pe liber in 3 saptamani de cand a semnat, n-a renuntat wcsb chiar asa pe degeaba la el. Si se vede acum de ce.

Daca tot e prost, sper sa fie si cu folos. In meciul cu wcsb, sa-si aminteasca cum l-au arucat ca pe o carpa sparta, si sa-i futa una lu Olaru in cap cu cotu de sa-i sara un ochi afara si lu Mbappe cu talpa direct in gat la aceeasi faza, sa stea in spital 18 luni amandoi, iar el sa fie suspendat 174 de etape, ca oricum nu mai are treaba la Rapid, asa ar fi perfect.:ok:

Tyler Durden
3rd February 2024, 23:01
Craciunescu mereu vede orice contact galben si orice contact mai dur rosu, asa e el. Nu e chiar asa.


:

Craciunescu a spus ca nu au fost probleme de arbitraj, dar mna, el nu e atat de competent precum cei doi galateni de pe Ols.

iulian_1976
3rd February 2024, 23:01
*********************
Bai, victimelor, singurul vostru aport la Liga 1 este acela ca mangaiati sufletele celor care si-au trait cei maoli frumosi ani in 90. Sunteti echipa care ati readucus autobaza la viata, care il faceti pe Halagian sa surada din mormant. E drept, astazi nu v-a iesit, dar asta pt ca s-a dat acel gol in minutul 5.

Tyler, Otelul isi domina adversarii, hai lasa cu autobaza care nu exista :)

iulian_1976
3rd February 2024, 23:25
Daca tot e prost, sper sa fie si cu folos. In meciul cu wcsb, sa-si aminteasca cum l-au arucat ca pe o carpa sparta, si sa-i futa una lu Olaru in cap cu cotu de sa-i sara un ochi afara si lu Mbappe cu talpa direct in gat la aceeasi faza, sa stea in spital 18 luni amandoi, iar el sa fie suspendat 174 de etape, ca oricum nu mai are treaba la Rapid, asa ar fi perfect.:ok:

Djokovic este singurul jucator ce trebuie la mijloc, sa castigi campionatul...insa cu 3 ani mai tanar :D

Albu nu imi pare jucator cu care sa castigi campionatul, posibil sa fiu subiectiv :)

Doctor_Satan
3rd February 2024, 23:52
Tyler, Otelul isi domina adversarii, hai lasa cu autobaza care nu exista :)
Cred ca Tyler n-a mai vazut 10 mintue de meci in care joaca Otelul din tineretea lui din anii '90 pe care a mentionat-o.

Numero Dieci
4th February 2024, 00:16
Stilul clasic al lui Bergodi, să tremure pentru victorie pana în ultima secundă, cu orice echipă joacă.

Nu prea au tremurat,era 2-0 in min 60.

Otelul nu a existat ofensiv dupa.

Chiar a fost lejer azi.

iulian_1976
4th February 2024, 02:15
Eii ....Rusevici a dat de doua ori in portar doar cu portarul, cu offsiduri la limita, in prelungiri Pop una de asemenea. :)

Rapidul ar fi bine sa castige campionatul, pentru ca par ca vor construi ceva serios.

delaoltenia
4th February 2024, 06:56
din ce povestesc colegii forumisti inteleg ca ciormoranii din julesti au fost impinsi de la spate de fluierasul in negru, fost ciorditor in galeria acestei mizerii slinoase. de la dorinel munteanu zicere, cu deosebit respect! :ok:


Eu nu am avut niciun conflict. Vocabularul lor este unul care se potriveste. Ce sa zic? Ii stiu de mult timp pe fanii Rapidului, fac o atmosfera extraordinara, dar probabil nu le sunt simpatic. Nu toti, cativa au fost asa mai.. mai bronzati putin!

AvA_Jar
4th February 2024, 07:41
A fost un arbitraj smecheresc și s-a văzut de pe luna ce încearcă sa facă arbitrul.
Multe fragmentari pro Rapid și deciziile marunte acordate 99% pt Rapid.
A știut Coza cum sa ofere avantaj echipei lui favorite și a crezut ca este mega subtil.
Felicitări pt victorie și va doresc arbitraje cum au fost pt noi în meciul asta și în general.

Tyler Durden
4th February 2024, 09:48
din ce povestesc colegii forumisti inteleg ca ciormoranii din julesti au fost impinsi de la spate de fluierasul in negru, fost ciorditor in galeria acestei mizerii slinoase. de la dorinel munteanu zicere, cu deosebit respect! :ok:

Tarane, te-am lasat in balegar pana la genunchi, te-am gasit in balegar pana la gat.

Johnny D
4th February 2024, 13:29
Djokovic este singurul jucator ce trebuie la mijloc, sa castigi campionatul...insa cu 3 ani mai tanar :D

Albu nu imi pare jucator cu care sa castigi campionatul, posibil sa fiu subiectiv :)

Deocamdata Albu e ca un caine care se cearta cu toti adversarii, fara sa le sparga arcada.:rolleyes:
Sau sa le dea o talpa in piept, cum era sa fie etapa trecuta daca nu se tragea cutzu ala.


Nu prea au tremurat,era 2-0 in min 60.

Otelul nu a existat ofensiv dupa.

Chiar a fost lejer azi.

:thinkso:

Tu cu cine tii?:D


din ce povestesc colegii forumisti inteleg

Aici m-am oprit, ca tu nu prea intelegi mare lucru.

Johnny D
4th February 2024, 13:44
Moaaaaaama, ce mi ti-i a omorat mUTA chiar la ei pe megastadionul ala, cu gazonul ale de liga a 7-a!:o:

Au crezut ca daca joaca pe aratura au o sansa-n plus! Prost judecat.
Pentru ca azi nu joaca cu Rapid, mUTA s-a nascut prin araturi si prin santuri.
Chiar de la nume vine, e chiar primul indiciu: mUTA ARAd.:))
Dar tre sa te mai duca si mintea un pic.:P

ciorbicafaristu
4th February 2024, 13:58
Adevaraul e ca e bataie de joc ce se intampla cu gazonul ala. Probabil ca se sifoneaza bani la fiecare schimbare, altfel nu se explica de ce nu refac sistemul de drenaj si substratul gazonului.

Ce gol a prins sasiul ala de Popa!:))

Doctor_Satan
4th February 2024, 15:27
Hai sa mai vorbim si despre stategia crapidistilor de a plasa golani in spatele bancii adverse, care injura si scuipa tot meciul.
Dorinel nu-i genul care sa taca si a mentionat asta.

Doctor_Satan
4th February 2024, 15:49
Si sa ne amintim de calitatea fanilor cRapidisti:
https://adevarul.ro/sport/rapid-steaua-1-1-reghecampf-a-fost-stropit-cu-1428069.html

delaoltenia
4th February 2024, 15:57
Tarane, te-am lasat in balegar pana la genunchi, te-am gasit in balegar pana la gat.
tomberon, ai înviat?
app, tot la intersectia cu bulevardul constructorilor? :D

mercedese, nu am vazut meciul satrei, de asta spun sa inteleaga orice cretin ca mi bazez comentariul pe spusele colegilor forumisti. te iei de mana cu balaoana de mai sus si sunteti cuplul gay, stan si bran.


sa revenim la meciul zilei, echipa din regiunea harcov furata cu var, penalty clar!

Tyler Durden
4th February 2024, 16:46
Bine, mai Gelu Rogojină, am inteles, iti place sa pui botul...:D

delaoltenia
4th February 2024, 16:50
este! pitit dupe piranda dar mai arunca o geana! tomberoane nu fi prost! :D

Tyler Durden
4th February 2024, 16:53
Lol, esti amuzant precum o cutie de pantofi...

delaoltenia
4th February 2024, 17:06
doua posturi sau cateva fraze scremute in care este explicata utilizatorului OLS provenienta paletei de culori si zborul timpuriu al pasarilor migratoare. :D

minutul 75, 2-1 ptr clona p$d din Craiva

Tyler Durden
4th February 2024, 17:09
Scoate-ti, mah, prazul din colon, atunci cand vorbesti cu mine!

delaoltenia
4th February 2024, 17:10
:happy

iulian_1976
4th February 2024, 17:42
Adevaraul e ca e bataie de joc ce se intampla cu gazonul ala. Probabil ca se sifoneaza bani la fiecare schimbare, altfel nu se explica de ce nu refac sistemul de drenaj si substratul gazonului.

Ce gol a prins sasiul ala de Popa!:))

Ce ai cu primaria din Cluj ?! :D

Tyler Durden
4th February 2024, 19:04
Hai sa mai vorbim si despre stategia crapidistilor de a plasa golani in spatele bancii adverse, care injura si scuipa tot meciul.
Dorinel nu-i genul care sa taca si a mentionat asta.

Bai Dr. Laban, soldovean flausat, ce strategie visezi, tu inca nu ai depasit metoda paranoic-critica?

Lordul
4th February 2024, 20:14
Moaaaaaama, ce mi ti-i a omorat mUTA chiar la ei pe megastadionul ala, cu gazonul ale de liga a 7-a!:o:

Au crezut ca daca joaca pe aratura au o sansa-n plus! Prost judecat.
Pentru ca azi nu joaca cu Rapid, mUTA s-a nascut prin araturi si prin santuri.
Chiar de la nume vine, e chiar primul indiciu: mUTA ARAd.:))
Dar tre sa te mai duca si mintea un pic.:P

Adevarul e ca Rednic are ochi la jucatori. Ultima gaselnita Omondi gol si pasa de gol.

iulian_1976
4th February 2024, 20:47
Primaria Arad vs Primaria Cluj, cate rateuri a dat Rednic, pe ce bani ?! :D

Sabau macar este pompierul care mentine UCluj in Liga1 :)

Lordul
4th February 2024, 20:48
Primaria Arad vs Primaria Cluj, cate rateuri a dat Rednic, pe ce bani ?! :D

Sabau macar este pompierul care mentine UCluj in Liga1 :)

A dat cateva pe la Iasi, pe la Vaslui. Nu poti sa fii eternul savaltor totdeauna.

Johnny D
5th February 2024, 07:49
Primaria Arad vs Primaria Cluj, cate rateuri a dat Rednic, pe ce bani ?! :D

Sabau macar este pompierul care mentine UCluj in Liga1 :)

Cred ca va fi pompier de-a binelea in curand, daca echipa nu prinde play off-ul.:))

delaoltenia
5th February 2024, 16:30
olaru cumul de cartonase galbene, flocinel racit...clar, epidemie de gripa!

la multi ani fericiti, GICANE! :)

ciorbicafaristu
5th February 2024, 16:51
Sa nu-mi zici ca nu va convine, in caz ca se adevereste blatul.:)

delaoltenia
5th February 2024, 17:12
hai sa ti povestesc cum sta cu blatul asta supermediatizat. :)
la egal! logic, blat, au impartit punctele.
bate Farul! logic, blat, gigi baga farul in playoff urmand parandarat de 6 puncte.
bate Steaua! clar, blatul sezonului! copiii lui Gica pun osul la bataie doar cand joaca cu echipa minoritatii rrome din RO, clona p$d din Craiova si kvsc ul lui dincu.

ca ma crezi sau nu, vreau sa bata Gica.

ciorbicafaristu
5th February 2024, 18:09
Da, sunt de acord ca indiferent de rezultat se va spune ca a fost blat.

delaoltenia
5th February 2024, 18:52
te doare capul, bre! :D
sa nu uitam ca si dl shucu are garantate 6 puncte cu Farul in playoff. omenos Gicanu, se tine de omenii! :)

Utilizator
5th February 2024, 18:53
Corect, atat de mult s-a uzat conceptul si atat de superficial sau subiectiv sunt date verdictele de blat in fotbalul romanesc incat cuvantul a redevenit o vorba banala.
In prezent cred ca jocurile in favoarea unor echipe municipale sunt mai mari decat cele intre echipe cu finantatori privati. E cel mai bogat an electoral si se trage pe toate partile.
Apropo, am vazut ca Ieftinie a devenit lider PNL de Botosani. A picat bine revinimentul echipei. :D

delaoltenia
5th February 2024, 19:04
FC Steaua: Tarnovanu - Cretu, Ngezana, Dawa, Radunovic - Lixandru, Sut, Alhassan - Luis Phelipe, Baluta, Oct Popescu

Antrenor: ghe. becali si Elias Charalambous


Farul: Buzbuchi - Dussaut, M. Popescu, Larie, Ganea - Vina, Queiros, Deaconu - Rivaldinho, L. Munteanu, Budescu

Antrenor: Gheorghe Hagi

cip
5th February 2024, 19:06
Ati vazut toa'se Uti, pai astia nu mai repecta nimic, de-aia s-a si perimat termenul...:o:
Ia povestiti-le dumneavoastra de moristile din anii '80 ale lui nea Pircea, de nu se mai minuna nimeni si crapau cainii de placere jucandu-se cu ele... :rasc:

ciorbicafaristu
5th February 2024, 19:18
Mari natarai astia de la Sibiu. Si penaltyul ala...pfffff, eu unul n-as fi dat, mingea plecase deja in plopi in momentul in care a venit contactul.

iulian_1976
5th February 2024, 19:31
Acelasi lucru s-a spus si anul trecut si FCSB-ul a pierdut campionatul in ultima etapa.

Blaturi pot face echipele primariilor care sunt manevrate politic, acolo este jocul, ai o echipa de genul in play-off, poati avea 6 puncte asigurate.

Gicuta daca poate sa arda FCSB-ul il arde, sa conteze atat de mult meciul asta? :)

Utilizator
5th February 2024, 19:35
Ati vazut toa'se Uti, pai astia nu mai repecta nimic, de-aia s-a si perimat termenul...:o:
Ia povestiti-le dumneavoastra de moristile din anii '80 ale lui nea Pircea, de nu se mai minuna nimeni si crapau cainii de placere jucandu-se cu ele... :rasc:

multumesc pentru un exemplu bun despre cum s-a banalizat cuvantul blat prin utilizare exagerata si subiectiva. Da, blat Dinamo, Lucescu, rai, Poli, Jackie, puri. Telenovele dragele mele. :D

ciorbicafaristu
5th February 2024, 19:45
Acelasi lucru s-a spus si anul trecut si FCSB-ul a pierdut campionatul in ultima etapa.

Blaturi pot face echipele primariilor care sunt manevrate politic, acolo este jocul, ai o echipa de genul in play-off, poati avea 6 puncte asigurate.

Gicuta daca poate sa arda FCSB-ul il arde, sa conteze atat de mult meciul asta? :)
Ba eu zic ca s-ar justifica foarte usor o intelegere pt o victorie a Ovidiului in seara asta.
Eu unul am ceva suspiciuni, prea s-au aliniat astrele pt Nasuc, cu galbenul ala cersit de Olaru si cu raceala subita a lui Coman.

cip
5th February 2024, 19:56
multumesc pentru un exemplu bun despre cum s-a banalizat cuvantul blat prin utilizare exagerata si subiectiva. Da, blat Dinamo, Lucescu, rai, Poli, Jackie, puri. Telenovele dragele mele. :D
Cam asa ceva, am eu vreo vina? :rasc:
Si vezi ca n-am zis ca toate erau blaturi, ca din cand in cand mai aveati meciuri si cu satelitii celuilalt minister...:))

Utilizator
5th February 2024, 20:15
Ideea e ca astia batrani au preconceptii din 1900 toamna si traiesc in trecut, pun stampila de blat pe ce stiu ei sau ce le-au spus bunii si strabunii lor. Nu judeca obiectiv in prezent, caz cu caz. Traiesc blatul intr-o realitate paralela ramasa undeva in timp. :)

ciorbicafaristu
5th February 2024, 20:38
Idiotul ala de Vana incetineste tot jocul lui Hagi, mereu are nevoie de cel putin 2 atingeri.

delaoltenia
5th February 2024, 20:58
bine zis, Uti, au ramas intepeniti in timp!

urmeaza mitanul secund si schimbarile propuse de ciobanul capitalist.
uitai sa i urez de sanatate si belsug, fmm GgB!

delaoltenia
5th February 2024, 21:27
o lungesc cam mult, nu cred ca a fost off-side.

ciorbicafaristu
5th February 2024, 21:57
Ce rusine de penalty!:)) :)) :))
Ala la Louis Munteanu a fost mult mai clar, desi nici ala n-a fost.

El Pistolero
5th February 2024, 22:02
Voiam egal, rezultatul perfect. :D

Au simulat aia de la Farul de vreo 3-4 ori pana au primit penalty. :))

delaoltenia
5th February 2024, 22:04
nu stiu ce sa mai zic, astia cu var ul sunt atat de prosti incat te fu@i in el de fotbal. anulezi golul lui munteanu pe un off-side de kkt, linii trase la misto. si dai un penalty de rasul curcilor, mai trebuia un rosu ptr bronzatul ala de la Stesua, ca s a lasat lovit in frunte. :happy

ciorbicafaristu
5th February 2024, 22:05
Voi chiar sperati la titlu?:)):)):))

delaoltenia
5th February 2024, 22:09
canci titlu, cu gigi principal greu de gestionat un avans de 4-5 puncte.

asa cum spuneam, blat, au impartit punctele. :))

Johnny D
5th February 2024, 22:13
De ziua ta, ziua ta!
Ziua ta-a-a,
Un penalty iti voi da,
Iti voi da, iti voi da!:floricica:


Voi chiar sperati la titlu?:)):)):))

Vorba cantecului, cat timp matematic se poate... si matematica etapa asta s-a imbunatatit.:D

La Clooj como si dice an el frantzurice? Victoire obligatoire!:ok:

Si punem presiune pe oi, ca-l vor pierde, ca-l vor pierde, ca-l vor pierde iara.:evil:

iulian_1976
5th February 2024, 22:15
A fost penalty, am vazut acelasi lucru la Islanda:Romania cand s-a primit penalty, am vazut acelasi lucru
la Balgradean cand loveste cu pumnul in capul unui atacant in Europa League.

ciorbicafaristu
5th February 2024, 22:18
Vom vedea. Eu zic ca Steaua are cel mai bun joc la ora asta, rezultatul din seara asta e nedrept, cu tot cu golul lui Munteanu carevsibeu cred ca a fost corect.
Hagi are prostul obicei de a strica niste meciuri doar din niste ambitii prostesti. In seara asta l-a tinut tot meciul in teren pe Vana, iar ala a facut praf tot jocul echipei.

Johnny D
5th February 2024, 22:19
Eu zic ca-i nedrept sa-si dea dobitoocu ala autogol.
Mai ales cand il vezi pe negru ala in min 111 singur, ca nu stie da cu capul in minge.
Altfel spus, daca-i lasi singuri nu stiu da gol, prima conditie e sa nu-ti dai tu.:rolleyes:

Johnny D
5th February 2024, 22:27
Doamne fereste si apara, astia nu stiu trage linii!:)) Ala n-a fost offside niciodata.

Penalty perfect acoperit de injustetea golului anulat de idioti, scorul trebuia sa fie 1-1.:ok:

ciorbicafaristu
5th February 2024, 22:31
Nu poti baga mana in foc ca n-a fost, insa in nici un caz n-a fost cum a trasat nataraul ala din camera var. Sa nu uitam ca tusierul n-a dat offside, deci in opinia lui n-a fost nici macar la limita. Iar tusierul a fost Mitruti, poate cel mai bun tusier roman la ora asta.

Johnny D
5th February 2024, 22:34
Bag mana-n foc ca nu e offside, tragi cu ochiul perpendiculara de la umarul numarului 9 al vostru in jos, si vei vedea ca e foarte aproape de linia careului mic, sa zicem putin in interior. Clar mult mai aproape de linia careului decat e oaia aia rosie cu negru aflata cu totul in careu.

Nici un dubiu.

delaparis
5th February 2024, 22:40
Scorul trebuia sa fie 1-2 :)

Johnny D
5th February 2024, 22:42
Nu stiu ce sa zic, a avut 3 penalty-uri soft... poti spune ca toate 3 ar face cat unul.:))

Dar golul ala a fost valabil 100%. VAR-ul nostru e de gradinita, nu stim trage linii.



Ioooi cum ma unge pe suflet Mbappe de frustrat cum era sa-si rupa short-ul la golul egalizator. Deja se simte presiunea titlurilor ratate de 6 ani incoace.:floricica::floricica::floricica:



Nu stiu daca mai credem noi ca putem lua titlul, dar ne ajuta ei ca inca se mai tem ca pot sa-l piarda. Sechelele trecutului se sterg cu greu.:)):))

delaparis
5th February 2024, 22:45
Cand luftezi si lovesti adversarul e fault. Asa a fost si la Dawa. A incercat sa degajeze mingea cu capul dar nu a nimerit-o. In schimb a lovit capul adversarului care, el, a atins mingea. Deci penalty clar parerea mea...

ciorbicafaristu
5th February 2024, 22:51
Bai baieti, hai sa fim corecti. Nu Dawa il loveste pe Popescu, ci Popescu il loveste pe Dawa. Pt mine nu e niciodata penalty, daca Steaua ar fi primit o asa pomana ar fi vuit internetul. Totusi, intr-un fel se face dreptate pt penaltyul ala facut cadou in tur de sinucigasul oltean.

delaparis
5th February 2024, 22:56
Popescu loveste mingea iar din miscare ulterior ajunge la contact cu Dawa. Dawa incearca sa atinga mingea, nu reuseste, iar din miscare ulterior ajunge la contact cu Popescu. Asa e si mai corect :)
Cine loveste pe cine? Cine greseste?

ciorbicafaristu
5th February 2024, 23:01
Nu greseste nimeni. E ca si cum ai suta in minge si din inertie piciorul ti se opreste in corpul adversarului. E fault?

delaoltenia
5th February 2024, 23:02
De remarcat, indiferent de faptul ca am fost furati sau nu de arbitrul de casa al bronzatilor, ca Farul a fost furata sau nu de acelasi arbitru de casa al bronzatilor, este faptul ca Steaua isi onorează legendele. Steaua, galeria, 15 000 de stelisti au cantat pentru cel mai bun fotbalist roman din toate timpurile.
La Multi Ani, Gicane!

delaparis
5th February 2024, 23:04
Nu greseste nimeni. E ca si cum ai suta in minge si din inertie piciorul ti se opreste in corpul adversarului. E fault?
Nu e fault. Popescu a "sutat". Dawa a luftat :)
Se putea lasa asa fara penalty dar problema e ca ambii jucatori au cazut si jocul s-a oprit. Fiecare cerea o decizie. Iar decizia a fost in favoarea celui care a atins mingea inainte de contact cu adversarul.

El Pistolero
5th February 2024, 23:07
Nu greseste nimeni. E ca si cum ai suta in minge si din inertie piciorul ti se opreste in corpul adversarului. E fault?

Pai nu e cum ai șuta în minge, dacă Dawa nu atinge mingea. Și eu zic ca dlp, penalty corect, l-a lovit în cap pe jucătorul Farului.

Tyler Durden
5th February 2024, 23:10
Incepe sa dea galbeaza in saivanul puscarias...

delaparis
5th February 2024, 23:10
Pai nu e cum ai șuta în minge, dacă Dawa nu atinge mingea. Și eu zic ca dlp, penalty corect, l-a lovit în cap pe jucătorul Farului.In plus Popescu nu vede ce e in spatele lui. Dawa vede ce e in fata sa. Nu zic ca a facut special sa-l loveasca pe Popescu, dar a gresit executia. Si gresind in careu, a fost sanctionabil.

ciorbicafaristu
5th February 2024, 23:15
Pai nu e cum ai șuta în minge, dacă Dawa nu atinge mingea. Și eu zic ca dlp, penalty corect, l-a lovit în cap pe jucătorul Farului.

N-ai inteles. Eu sutez in minge si dupa, din inertie, piciorul se loveste de jucatorul advers care iese sa ma blocheze.

delaparis
5th February 2024, 23:17
”E inacceptabil" :D

Johnny D
5th February 2024, 23:17
Din inertie Farul merita macar un egal, a fost furt pe fata cu liniile alea.

La penalty-urile alea e interpretabil.

iulian_1976
5th February 2024, 23:18
Dawa face minim in pas sa sara intre Nedelcu si Popescu, nu mai bine vedeti acel penalty de la Islanda:Romania ? :)

ciorbicafaristu
5th February 2024, 23:28
”E inacceptabil" :D



"Construim ca meșterul Manole. Ce construim ieri se dărâmă alaltăieri!"

delaparis
5th February 2024, 23:45
:))
Alecsandri se intoarce ...

Johnny D
5th February 2024, 23:50
Alecsandri's revenge!:evil:

delaparis
5th February 2024, 23:54
La multi ani Gica Hagi. /hello Sa ne traiesti ca ai talent nu numai in fotbal :)

Lordul
6th February 2024, 08:56
La multi ani Gheorghe Hagi !

Doctor_Satan
6th February 2024, 09:50
https://www.sport.ro/liga-1/reactie-oficiala-dupa-derapajul-rasist-al-lui-dorinel-munteanu-din-rapid-otelul.html

Multitudinea de faze in care arbitrul a tras cRapidul ca o adevarata locomotiva.

cip
6th February 2024, 09:58
"Construim ca meșterul Manole. Ce construim ieri se dărâmă alaltăieri!"
Si pe mine m-a pufnit rasul...:))
Hai bre ca ne mai inveselste din cand in cand, e greu, nu e usor...:happy

Novac
6th February 2024, 22:37
bun asa, a inviat olsul :ok:

Johnny D
7th February 2024, 00:09
https://www.sport.ro/liga-1/reactie-oficiala-dupa-derapajul-rasist-al-lui-dorinel-munteanu-din-rapid-otelul.html

Multitudinea de faze in care arbitrul a tras cRapidul ca o adevarata locomotiva.

Ati pierdut primul meci in deplasare meritat.

Arbitrul n-a avut nimic decat 5% pt gazde, cum e normal.:)


bun asa, a inviat olsul :ok:

Te speriashi.:P

Lordul
7th February 2024, 08:00
Am vazut din nou mizeria fcsb-ista in actiune ! Nici vorba de off-side la golul anulat pentru Farul.

Doctor_Satan
7th February 2024, 08:36
Ati pierdut primul meci in deplasare meritat.

Arbitrul n-a avut nimic decat 5% pt gazde, cum e normal.:)
Iar te-ai uitat la meci pe Flashscore.

Johnny D
7th February 2024, 08:46
Explica-mi tu atunci, ce flashscore n-a reusit.:)

AvA_Jar
7th February 2024, 09:13
Johnnica , Alex Pop a fost eliminat pt o faza ca cea a lui Papeau de prin min 18, în care noi nici nu am primit fault, ba v-a fost dat vouă.
Multe faze judecare în favoarea Rapidului, ceea ce a fost dezamăgitor , dar la ce arbitraje tendențioase am tot avut, nici nu se mai merita sa nai continuam.
Am început și 2024 cu arbitraje de rahat și tot împotriva. În meciul cu Voluntari nu am primit penalty clar și apropiat de toți de prin studiouri, în meciul cu Petrolul iar nu am primit penalty la un fault clar, de ținut cont ca fazele nici nu au fost analizate Var.
Acum în meciul cu voi ne-a tocat mărunt și pe Djokovic nu l-a eliminat după ce a băgat un adversar în salvare, plin de sânge.
Mergem mai departe și așteptăm și noi sa fim lăsați dracului în pace și sa nu ne mai execute martalogii ăștia de la Cca.
Aveți un public frumos și înflăcărat, dar și câțiva *******i grobieni, cum avem cu toții, dealtfel.
Este urat ceea ce fac investitorii voștri pentru a rămâne sus, în loc sa lase echipa sa câștige numai prin forțele ei, dar nu este vina suporterilor.
Cum noi ne iubim echipa și o apărăm, asa vi-o iubiți și voi.
Respect fanii Rapidului, dar nu și conducerea și practicile ei.

Numero Dieci
7th February 2024, 09:22
E karma bro.

Doar nu credeai ca poti sa castigi un titlu jucand mizeria aia de fotbal,sa te duci in CL ca act de prezenta sa ia Marius Stan si cine drq mai era pe acolo banii si dupa sa nu suferi ceva karma nu?

Lordul
7th February 2024, 09:38
Ei se incapataneaza sa zica ca Otelul n-a fost jucaria lui Marius Stan desi stim cu toti ca adevarul este altul.

Doctor_Satan
7th February 2024, 09:57
Jucaria lui Stan, cand el avea cea mai mica participatie la club, implicit si cel mai mic profit.
Dar se pare ca Jabba si trompeta lui, Timache, si-au facut datoria sa devieze atentia de la Bors si celelalte mizerii de oameni.

Doctor_Satan
7th February 2024, 09:58
E karma bro.

Doar nu credeai ca poti sa castigi un titlu jucand mizeria aia de fotbal,sa te duci in CL ca act de prezenta sa ia Marius Stan si cine drq mai era pe acolo banii si dupa sa nu suferi ceva karma nu?

Mai nou mizeriile arbitrilor se numesc karma?

Doctor_Satan
7th February 2024, 09:59
Explica-mi tu atunci, ce flashscore n-a reusit.:)

Vezi in articolul ala, ceva mai jos. Sunt 6 paragrafe cu cat a tras arbitrul suporter cu voi.

Numero Dieci
7th February 2024, 10:00
Mai nou mizeriile arbitrilor se numesc karma?

Da,cand vin ca urmare a altor astfel de decizii.

Numero Dieci
7th February 2024, 10:01
Jucaria lui Stan, cand el avea cea mai mica participatie la club, implicit si cel mai mic profit.
Dar se pare ca Jabba si trompeta lui, Timache, si-au facut datoria sa devieze atentia de la Bors si celelalte mizerii de oameni.

Stii tu ca avea cea mai mica implicare?

Pot sa intreb de unde?

AvA_Jar
7th February 2024, 10:09
Au trecut 13 ani și nimeni nu a găsit ceva necurat , dar știu niște băieți de pe un forum?
Au întrat la pușcărie și au avut probleme cu legea 99% dintre cei implicați în fotbal pe vremurile acelea și singurul care nu a apărut în nicio stenograma, etc a fost M Stan și Otelul.
Și nici nu o sa apară vreodată vreo dovada de corupție pt ca pur și simplu nu exista.
Otelul a fost furat și desființat de cel care conducea clubul, Marius Borș.
Omul a blocat banii la 2 zile după ce au întrat în cont și a insistat sa fie adus Adamescu la club, după ce Marius Stan a câștigat alegerile la primărie.
Nu știți absolut nimic și va dați cu pararea de parca cunoașteți fiecare detaliu. Doar asta e un sport național în România.
Repet, după 13 ani nu s-a găsit absolut nimic și investigații au fost.
Toate cazurile de coruptie din fotbal au fost rezolvate pentru ca au avut ce sa găsească murdar.
Nu aveți decât sa credeți ceea ce vreți. Otelul a luat campionatul corect, nu a fost și nici nu o sa fie găsit ceva necurat legat de asta pt ca nu exista.
De fapt , exista, dar doar în mintea celor bolnavi de scenarita.
O echipa muncitoare și cu oameni priceputi a profitat de greșelile celorlalți, a câștigat campionatul și s-a autodistrus , lucru făcut de Marius Borș și gașca de 6 acționari din combinatul siderurgic.
Analizați ceea ce a făcut și ce face Dorinel la Otelul . Omul este foarte priceput în a creea echipe, dacă este lăsat sa lucreze cum vrea și știe el .
Diferența dintre atunci și acum este ca nu mai avem un președinte de valoarea lui Marius Stan și ne calcă în picioare toți cu puterea financiara superioara, care sunt majoritatea.
Otelul are cel mai mic buget din Liga 1.

Lordul
7th February 2024, 10:15
Au trecut 13 ani și nimeni nu a găsit ceva necurat , dar știu niște băieți de pe un forum?
Au întrat la pușcărie și au avut probleme cu legea 99% dintre cei implicați în fotbal pe vremurile acelea și singurul care nu a apărut în nicio stenograma, etc a fost M Stan și Otelul.
Și nici nu o sa apară vreodată vreo dovada de corupție pt ca pur și simplu nu exista.
Otelul a fost furat și desființat de cel care conducea clubul, Marius Borș.
Omul a blocat banii la 2 zile după ce au întrat în cont și a insistat sa fie adus Adamescu la club, după ce Marius Stan a câștigat alegerile la primărie.
Nu știți absolut nimic și va dați cu pararea de parca cunoașteți fiecare detaliu. Doar asta e un sport național în România.
Repet, după 13 ani nu s-a găsit absolut nimic și investigații au fost.
Toate cazurile de coruptie din fotbal au fost rezolvate pentru ca au avut ce sa găsească murdar.
Nu aveți decât sa credeți ceea ce vreți. Otelul a luat campionatul corect, nu a fost și nici nu o sa fie găsit ceva necurat legat de asta pt ca nu exista.
De fapt , exista, dar doar în mintea celor bolnavi de scenarita.
O echipa muncitoare și cu oameni priceputi a profitat de greșelile celorlalți, a câștigat campionatul și s-a autodistrus , lucru făcut de Marius Borș și gașca de 6 acționari din combinatul siderurgic.
Analizați ceea ce a făcut și ce face Dorinel la Otelul . Omul este foarte priceput în a creea echipe, dacă este lăsat sa lucreze cum vrea și știe el .
Diferența dintre atunci și acum este ca nu mai avem un președinte de valoarea lui Marius Stan și ne calcă în picioare toți cu puterea financiara superioara, care sunt majoritatea.
Otelul are cel mai mic buget din Liga 1.

Lasa-l pe Dorinel, de ce il amesteci in treaba asta ?

Poate nu au aparut stenograme cu Marius Stan pentru ca el a avut implicatii politice. Si a stiut cum sa faca si ce sa faca. Da baietii destepti stiu cum sa actioneze.

Nu zic ca a fost el singurul vinovat sau ca e vinovatul principal dar nici asa inocent nu cred ca e.

AvA_Jar
7th February 2024, 10:15
Doctore, oamenii habar nu au cine erau cei care dețineau Otelul , dar ei știu ca Otelul a măsluit un campionat întreg, plin de echipe cu bugete și loturi net superioare.
Dacă pt unii este mai ușor sa diferența înfrângerea de atunci , înfrângere care a fost împotriva unei echipe conduse sportiv de 2 oameni mega pricepuți, atunci sa-i lăsăm sa creadă ce vor.
Oamenii, în general , nu vor sa poarte o discuție și sa afle adevărul.
Majoritatea vor doar aprobatori ai ideilor personale.
Lr explici o data, de doua ori și după ce vezi ca nu înțeleg nimic ii lași asa cum vor ei.

Numero Dieci
7th February 2024, 10:19
Au trecut 13 ani și nimeni nu a găsit ceva necurat , dar știu niște băieți de pe un forum?
Au întrat la pușcărie și au avut probleme cu legea 99% dintre cei implicați în fotbal pe vremurile acelea și singurul care nu a apărut în nicio stenograma, etc a fost M Stan și Otelul.
Și nici nu o sa apară vreodată vreo dovada de corupție pt ca pur și simplu nu exista.
Otelul a fost furat și desființat de cel care conducea clubul, Marius Borș.
Omul a blocat banii la 2 zile după ce au întrat în cont și a insistat sa fie adus Adamescu la club, după ce Marius Stan a câștigat alegerile la primărie.
Nu știți absolut nimic și va dați cu pararea de parca cunoașteți fiecare detaliu. Doar asta e un sport național în România.
Repet, după 13 ani nu s-a găsit absolut nimic și investigații au fost.
Toate cazurile de coruptie din fotbal au fost rezolvate pentru ca au avut ce sa găsească murdar.
Nu aveți decât sa credeți ceea ce vreți. Otelul a luat campionatul corect, nu a fost și nici nu o sa fie găsit ceva necurat legat de asta pt ca nu exista.
De fapt , exista, dar doar în mintea celor bolnavi de scenarita.
O echipa muncitoare și cu oameni priceputi a profitat de greșelile celorlalți, a câștigat campionatul și s-a autodistrus , lucru făcut de Marius Borș și gașca de 6 acționari din combinatul siderurgic.
Analizați ceea ce a făcut și ce face Dorinel la Otelul . Omul este foarte priceput în a creea echipe, dacă este lăsat sa lucreze cum vrea și știe el .
Diferența dintre atunci și acum este ca nu mai avem un președinte de valoarea lui Marius Stan și ne calcă în picioare toți cu puterea financiara superioara, care sunt majoritatea.
Otelul are cel mai mic buget din Liga 1.
https://presagalati.ro/stenograma-marius-stan-sustine-ca-radu-cosca-e-in-continuare-viceprimar-potrivit-legii-nu-mai-e-de-pe-12-ianuarie/

Exemplu de stenograme.Sigur pe politica dar ca exemplu.

Daca,in coruptia din Ro,nu a fost gasit vinovat asta nu inseamna ca nu e.Si exemple sunt cu miile.

AvA_Jar
7th February 2024, 10:20
Lordule, nu au scăpat oameni cu putere adevărată , cu influente politice la cel mai inalt nivel de închisoare, ma refer la cei implicați în fotbal, și a reușit Marius Stan sa scape 13 ani de zile?
Au vost investigații făcute de comisii europene și nu s-a găsit nimic.
Atunci, despre ce vorbim aici?
Uita-te ka Iancu și la Porumboiu ce au făcut și cum au fost prinși.
Ei au urlat cel mai mult pt ca le-am luat fata , le-am luat campionatul și banii.
O stim cu toții pe aia cu " Hotul striga hotii" , dar ii credem tot pe cei care au fost prinși și sunt hoți cu acte în regula.

Numero Dieci
7th February 2024, 10:24
Lordule, nu au scăpat oameni cu putere adevărată , cu influente politice la cel mai inalt nivel de închisoare, ma refer la cei implicați în fotbal, și a reușit Marius Stan sa scape 13 ani de zile?
Au vost investigații făcute de comisii europene și nu s-a găsit nimic.
Atunci, despre ce vorbim aici?
Uita-te ka Iancu și la Porumboiu ce au făcut și cum au fost prinși.
Ei au urlat cel mai mult pt ca le-am luat fata , le-am luat campionatul și banii.
O stim cu toții pe aia cu " Hotul striga hotii" , dar ii credem tot pe cei care au fost prinși și sunt hoți cu acte în regula.

Cu Porumboiu te contrazici singur daca il aduci in vorba ca si hot caci nu a fost la parnaie.

AvA_Jar
7th February 2024, 10:29
Numero Dieci , în cazul Otelului au fost făcute reclamații, de către Jabba și delapidatorul de Porumboiu, de corupție și s-au sesizat comisiile europene.
Era o acuzație foarte grava și implica ca Otelul sa fi furat campionatul, implicit și banii pt participarea în grupele Ch League.
Comisiile europene au intervenit imediat și nu au găsit nimic în atâția ani.
Dacă era ceva necurat la mijloc era imposibil sa nu fie găsită măcar o chichițe, o persoana, ceva care sa demonstreze ca Otelul a fost implicat într-un furt.
Am fi depins de Dragomir, Sandu și alți corupți de talia lor care ne-ar fi dat justiției pe tava în maxim 5 ani și ar fi fost apoi găsite dovezi cât pentru a umple un tir.
Marius Borș a simțit momentul prielnic pt o noua "lovitura" și a furat tot ce se putea fura de la Otelul.
Ce nu face omul lacom pentru mai mulți bani?

AvA_Jar
7th February 2024, 10:34
Porumboiu cu cât a delapidat statul?
Câte milioane de euro a avut restante la stat prin neplata de impozite?
Ca l-a trecut responsabil pe nefericitul ala, nu ii mai rețin numele, în acte...asta este altceva.
A aranjat actele și s-a acoperit. Aici el nu a fost judecat de comisii europene, ci cu cele naționale.
Omul a profitat de naivitatea unuia, l-a făcut responsabil în acte și el s-a spălat de toate păcatele.
Un hot nenorocit care a fost scos nevinovat de politicul romanesc.

Numero Dieci
7th February 2024, 10:39
Mda,nu stiu daca e asa.
Eu nici nu ma leg de castigarea campionatului,eu ma leg de jocul absolut plictisitor cu care au facut-o si evidentul cash-out facut in Champions League precum a facut si Bucsaru la Urziceni.Dupa care clubul a disparut cu banii in casati.
Unde s banii si cine ia luat?Au fost corect atribuiti acei bani?Au fost investiti in club sau luati de persoane de acolo?
Daca toate raspunsurile la intrebari sunt nu,atuncice te face sa crezi ca niste oameni fara scrupule al caror obiectiv suprem era tocmai asta nu ar fi facut manevre sa ajunga acolo daca si au riscat libertatea dupa?

Exact.
Ai descris perfect situatia lui Porumboiu cu cea de la Otelul dupa mine no offence.

AvA_Jar
7th February 2024, 10:53
Au fost plătite toate datoriile , prime de obiectiv pt lot( nimeni nu a rămas neplatit) , îmbunătățiri la stadion ( schimbat gazon , cosmetizare tribune etc) , plătite taxele și impozitele pentru sumele încasate, plătit pt organizarea meciurilor de Ch League și toate astea din banii încasați de UEFA.
Combinatul anunțase cu 2 ani înainte ca o sa sisteze finanțarea și asa au și făcut.
Au rămas 7-8 milioane în contul clubului în momentul în care Marius Stan a câștigat postul de primar și a plecat de la club.
Apropo de rezultatele din Ch League.
Marius Borș a blocat conturile clubului la 2 zile după câștigarea oficiala a campionatului și asta este motivul pt care nu făcut transferuri .
După plecarea lui Stan , Adamescu a fost agreat , dintr-o lista de 2-3 alți posibili investitori, de Marius Borș & Co și apoi au făcut jumi-juma cele 7-8 milioane ramase.
Otelul a plătit toate datoriile pe care le avea , pana a plecat Stan la primărie și a jucat în sezonul 2011-2012 fără cele 2 milioane de la Combinatul Siderurgic...plus tot ce am scris mai sus
Cam asa s-au cheltuit banii și apoi asa s-au furat restul banilor.
Norocul clubului a fost ca Stan a stat pana în 2012; pt ca altfel Borș ar fi furat toto banii și nu ar fi plătit nicio datorie, ceea ce ar fi dus la o situație muuullllttt mai grava decât ceea ce a urmat.
Orgoliul și lăcomia lui Marius Borș au distrus Otelul din anii aceia .

Numero Dieci
7th February 2024, 10:58
Pai aia am zis si eu,au furat banii aia.

Si,deci,daca erau asa chititi sa fure de ce nu ar fi furat si ca sa indeplineasca obiectivul?

Intreb doar.

AvA_Jar
7th February 2024, 11:07
Mulți gălățeni au resimțit durerea și au dat în țintă care părea cea mai ușoară și plauzibila pt publicul consumator de știri 'obiective' .
Otelul a murit încet și grețos. S-au asigurat de asta Borș $ Co.
Dacă distrugea Otelul de cum au scăpat de ghimpele Stan, ii linsam toți cei din oraș.
Asa băieții ne-au umilit lent și sigur. Încât lumea sa vrea sa se termine odată chinul .
În fine, am renăscut frumos și în niciun caz nu a fost ușor.
Din Liga 2 în Liga 1 Dorinel a promovat cu 90% din lotul care activa în Liga 3.
Acum avem numai jucătorii din ligi inferioare și be cam dominat adversarii.
Mult ghinion și probleme cu arbitraje am avut sezonul asta, dar cine sa ne apere pe noi?
Dacă Dorinel deschide gura este imediat suspendat și oameni cu sânge rece nu avem.
Nu are cine sa sesizeze nedreptățile făcute noua și sa se lupte cu toate nedreptățile care ni se fac de ka începerea campionatului 0qna în ziua de azi.
Avem 13-14 penalty-uri neacordate, nici nu vorbesc de faulturi neacordate prin preajma careului, etc.
Nu are cine sa iasă și sa facă scandal de la noi. Am fi taxați financiar , ceea ce clubul nu își permite deloc, și bănuiesc ca ne-ar 'arde' și mai rău arbitrii , dacă se poate mai rau.
Cineva clar ne vrea retrogradați. Nu are cum sa fie atât de multe greseli împotriva unui singur club.
Nu se poate găsi o explicație logica pt situația arbitrajelor ostile.
Cineva ne executa și punct.

AvA_Jar
7th February 2024, 11:14
Numero Dieci, Marius Borș a stat în joc de glezne și a profitat .
Omul, nenorociților ala de casalot imputit, a salvat la ideea banilor , dar nu a băgat 1 leu.
Un oportunist infect.
Sper sa-i moara în chinuri tot neamul împuțit.
Im fine , eu l-as implora pe Marius Stan sa vina și sa ajute Otelul , măcar ca consilier sau în orice mod ar putea.
Omul are Otelul în suflet și chiar a fost jignit din cauza altora. Când a fost numit la Petrolul , în conferința de presă le-a tot spus Petrolul Galați, Otelul Ploiești și chiar a spus ' Noi, Otelul Galați...'.
Omul iubește Otelul, dar sunt oameni care încă îl contesta și sigur nu mai vrea sa primească familia lui înjurături nefondate și amenințări.
Azi l-as vrea pe Marius Stan înapoi la Otelul.

Numero Dieci
7th February 2024, 11:18
Pai deaia am zis de karma.

Cand faci asa ceva lasi karma proasta pe club.

cip
7th February 2024, 13:29
Jucaria lui Stan, cand el avea cea mai mica participatie la club, implicit si cel mai mic profit.
Dar se pare ca Jabba si trompeta lui, Timache, si-au facut datoria sa devieze atentia de la Bors si celelalte mizerii de oameni.
Avea dar nu stiti voi.
Ati castigat milioane bune atunci cand ati furat campionatul ala,mai stiti pe unde sunt banii aia? De Stan si Mircea Sandu mai stie cineva ceva si cu banii aia care trebuiau sa vina la voi la club?
Ca voi suporterii galateni am auzit ca va mai impopotonati si acum cu esarfe "campionii Romaniei",e adevarat? :D

Johnny D
7th February 2024, 15:19
Numero Dieci, Marius Borș a stat în joc de glezne și a profitat .
Omul, nenorociților ala de casalot imputit, a salvat la ideea banilor , dar nu a băgat 1 leu.
Un oportunist infect.
Sper sa-i moara în chinuri tot neamul împuțit.
Im fine , eu l-as implora pe Marius Stan sa vina și sa ajute Otelul , măcar ca consilier sau în orice mod ar putea.
Omul are Otelul în suflet și chiar a fost jignit din cauza altora. Când a fost numit la Petrolul , în conferința de presă le-a tot spus Petrolul Galați, Otelul Ploiești și chiar a spus ' Noi, Otelul Galați...'.
Omul iubește Otelul, dar sunt oameni care încă îl contesta și sigur nu mai vrea sa primească familia lui înjurături nefondate și amenințări.
Azi l-as vrea pe Marius Stan înapoi la Otelul.

Sufletu lui!:kiss: Tzucu-liu pe el!:kiss:

Doctor_Satan
7th February 2024, 16:44
Avea dar nu stiti voi.
Ati castigat milioane bune atunci cand ati furat campionatul ala,mai stiti pe unde sunt banii aia? De Stan si Mircea Sandu mai stie cineva ceva si cu banii aia care trebuiau sa vina la voi la club?
Ca voi suporterii galateni am auzit ca va mai impopotonati si acum cu esarfe "campionii Romaniei",e adevarat? :D

Altul pe care-l macina dupa 13 ani.
Campionatul ala s-a decis la meciul direct si la prima platita de Jabba la rejucarea cu Astra Ploiesti.
Si stim rezultatele.

E interesant sa voarbeasca despre hotie sustinatorii unei echipe care platea alte echipe sa le bata adversarul. Jabba si Fecali, mizeriile fotbalului romanesc.
Si care cumparau jucatori, dupa care nu mai plateau ratele daca nu le iesea schema.

Ca se vorbea de karma, poate de asta Timisoara a mai desfiintat vreo 3 echipe de atunci.

Lordul
7th February 2024, 20:06
Au uitat golul decisiv marcat de Pena cu capul (daca imi amintesc bine) sau a fost sut dupa o centrare ?

Doctor_Satan
8th February 2024, 10:03
Cap.
https://youtu.be/gPObbu7qTU0?si=QAoSMrOFTG_6Cwlo

Lordul
8th February 2024, 10:38
Cap.
https://youtu.be/gPObbu7qTU0?si=QAoSMrOFTG_6Cwlo

Da mi-am adus aminte centrarea a fost de manual din partea lui Laurentiu Bus !

„Penarul” Pena a adus titlul la Galati asa scria in gazeta sporturilor /sau prosport pe atunci nu mai stiu exact.

Johnny D
8th February 2024, 15:08
Vale la Pena.:)

Doctor_Satan
10th February 2024, 11:28
Da mi-am adus aminte centrarea a fost de manual din partea lui Laurentiu Bus !

„Penarul” Pena a adus titlul la Galati asa scria in gazeta sporturilor /sau prosport pe atunci nu mai stiu exact.
Si apoi, Bus a adus supercupa.

Lordul
11th February 2024, 12:55
Si apoi, Bus a adus supercupa.

Da. S-a jucat la Iasi cu Vaslui, am fost la meci. Mi-a placut atmosfera.

Doctor_Satan
12th February 2024, 11:27
Cred ca faci o confuzie.
Supercupa a fost la Piatra Neamt, cu oile lui Fecali.
1-0 gol marcat de Bus.

Johnny D
12th February 2024, 12:14
Hai bai ca suntem la etapa 26 imediat, mai dati-o drekului de treaba.

Lordul
12th February 2024, 15:23
Da. S-a jucat la Iasi cu Vaslui, am fost la meci. Mi-a placut atmosfera.

Da ai dreptate am fost si la meciul de la Piatra Neamt.

La Iasi a fost Vaslui-CFR o finala de Cupa.