PDA

View Full Version : Etapa 23 2023/2024



delaparis
20th January 2024, 22:50
Vineri, 26 ianuarie
Ora 20.00 Farul Constanța – FCU 1948

Sâmbătă, 27 ianuarie
Ora 14.00 UTA Arad - Sepsi Sf. Gheorghe
Ora 17.00 Oțelul Galați - Petrolul Ploiești
Ora 20.00 Dinamo - Rapid

Duminică, 28 ianuarie
Ora 14.00 FC Hermannstadt - FC Botoșani
Ora 17.00 Politehnica Iași - Universitatea Cluj
Ora 20.00 Universitatea Craiova - FCSB

Luni, 29 ianuarie
Ora 20.00 CFR Cluj - FC Voluntari

iulian_1976
22nd January 2024, 02:09
Sa uram bine ai venit ....Mutu :D

Sa salveaza Botosani, cine retrogradeaza ? :D

Johnny D
22nd January 2024, 03:12
Pai... cu un egal urca un loc, eu zic.:)





:D

cip
23rd January 2024, 18:06
Singurul motiv pt care mai e de urmarit campionatul asta anost este sa-i vedem pe caini cum se tavalesc in chinuri.../hello
Speram sa ia macar o trilula in etapa asta, daca s-ar putea sa sparga rapidistii gheata si cu vreun penalty inventat ar fi de-a dreptul minunat... :rasc:

Capitanu.Burcea
23rd January 2024, 18:44
Nici eu nu ma mai uit la superligă, pana nu revin echipe de traditie ca Dacia Pitesti, Aek Rocar Bragadiru si Cramele Recaș 🤣 Sau chiar Ogese Nissa, apreciata de un kinosseur cum e Timache. In final, ma multumesc si cu Voievodina, echipa unde a invatat fotbalul prof Ionescu, sau chiar cu Policlinica, acolo unde l-a uitat 🤣

cip
23rd January 2024, 19:20
Ce-ti mai place s-o dai cotita...:o:
Tie de fapt ti-e dor de Flacara Moreni si Dinamo Victoria , iti simt nostalgia in glas... :rolleyes:
Mai stii ce roluri bune de compozitie facea nea Pircea dupa cate un meci cu satelitii astia?
Ce de Niro si Al Pacino, astia se mai si chinuie sa intre in pielea personajelor, Il Muce avea un talent nativ, te mintea cu asa naturalete de ziceai ca-s chiar pe bune meciurile alea...:))

Johnny D
24th January 2024, 00:26
Singurul motiv pt care mai e de urmarit campionatul asta anost este sa-i vedem pe caini cum se tavalesc in chinuri.../hello
Speram sa ia macar o trilula in etapa asta, daca s-ar putea sa sparga rapidistii gheata si cu vreun penalty inventat ar fi de-a dreptul minunat... :rasc:

Ne pastram golul din penalty neclar dar neintors la VAR cu hentz din offside nevazut de VAR printre linii strambe, pentru meciul de pe Giulesti cu spurcaciunile.:pace:

Lordul
24th January 2024, 10:16
Singurul motiv pt care mai e de urmarit campionatul asta anost este sa-i vedem pe caini cum se tavalesc in chinuri.../hello
Speram sa ia macar o trilula in etapa asta, daca s-ar putea sa sparga rapidistii gheata si cu vreun penalty inventat ar fi de-a dreptul minunat... :rasc:

Timisoara prin ce liga mai este ? Liga a III a parca daca nu ma insel !

Numero Dieci
24th January 2024, 10:29
Si Jackiy Chan Ionescu tot in judeteana ca si antrenor fata de Lucescu.

Capitanu.Burcea
24th January 2024, 15:02
Speram sa ia macar o trilula in etapa asta, daca s-ar putea sa sparga rapidistii gheata si cu vreun penalty inventat ar fi de-a dreptul minunat... :rasc:

Nu va lua o trilula. Probabil, va fi ultimul meci al lui Bergodi la Rapid :))

Rapidistii nu dezamagesc, pt ca in tur au deschis scorul chiar din penalty-ul pe care l-ai descris f bine :))

Interesant e ca din ce furi mai mult, ai impresia ca tot nu e de ajuns si iti mai doresti :)) Ca 45 de ani de impilari trebuie ostoiti de la punctul cu var, ori de cate ori ai ocazia sa nivelezi nedreptatile istoriei. Sunt sigur ca si peste 80 de ani, daca planeta va mai suporta aceasta specie mizerabila, rapidistii si polistii tot impotriva securitatii de acum 2 secole vor lupta. Va fi ceva col pe grupurile lor si se vor privi convinsi ca au facut o dizidenta super inteligenta in toti acesti ani :))

Johnny D
24th January 2024, 15:34
Rapidistii nu dezamagesc, pt ca in tur au deschis scorul chiar din penalty-ul pe care l-ai descris f bine :))

Na, a fost penalty acolo 70%: schema de Kung Fu Sho, l-a lasat cu chilotii jos pe teenager-ul vostru care l-a atins din spate dupa dribling si asta a fost.:)

Capitanu.Burcea
24th January 2024, 15:39
Nu mai conteaza ca l-a atins, dupa ce ala nu mai vedea in fata decat simularea si deja se pusese pe burta. A fost inestetic sa cada peste rapidist, care n-avea motive sa se culce acolo decat daca venise la cersit. Am fost fair-play si am recunoscut ca meritati un penalty la orice meci cu Dinamo :D

Johnny D
24th January 2024, 15:43
S in Anglia iti dadea penalty acolo din simplu motiv ca dupa un dribling seducator prin care adversarul trece de tine ai doar 2 optiuni: fie atingi mingea, fie nu-l atingi, altfel e fault respectiv penalty. E un fel de opusul unui umar la umar, din spate l-ai driblat si ai trecut in fata, toate regulile de umar la umar se anuleaza complet.

Asa e fotbalul, seducator, subiectiv, lugubru.:)



Dincolo de asta, de aspectul subiectiv care seduce ochiul, da, se poate zice c-a fost cam soft. Daca am fi avut computer si nu ochi uman la carma meciului, ar fi fost de 50-50. Dadea cu rest la calculator, a 2-a oara dupa Nadia Comaneci.:))

Capitanu.Burcea
24th January 2024, 15:50
Bine, dar Anglia nu e un etalon pt arbitraj. Eu zic ca in Olanda si Germania nu iti dadea. Nu doar ala, ci 80% dintre loviturile dictate la noi. Ala e penalty de dat cand vrei sa te mai cheme si altadata :D

Johnny D
24th January 2024, 15:54
De erai Real Madrid ti-l dadea si acolo. Ca tot vorbim de subiectivism in fotbal.:)


Si acuma eu vin si te-ntreb: daca-l dai lu Real Madrid, cu ce drept pricinuiesti Rapidul?:)


:))

Lordul
24th January 2024, 18:07
Nu poti compara Realul cu Rapid...

Johnny D
24th January 2024, 19:51
N-ai prins gluma.


De facto: de pricinuit, pricinuiesti pe toata lumea, si pe Dinamo si pe Rapid cu acea decizie depinzand pentru cine o iei. De nu se dadea penalty, Rapidul era pricinuit fara doar si poate.


De gluma: Real ii pricinuieste pe toti, si noi nu putem pricinui nici macar un amarat de Dinamo de retrogradare? De asta sa ne impiedicam noi acuma, de-un ciot?:))
Comparativ cu ei, ar trebui sa parem Real Madrid la ora asta. Cam asta era ideea.:D

Johnny D
24th January 2024, 19:58
Nu poti compara Realul cu Rapid...

Si totusi galeria o face tot timpul.:D

cip
25th January 2024, 13:32
Interesant e ca din ce furi mai mult, ai impresia ca tot nu e de ajuns si iti mai doresti :))
Pai da, aici nu va contrazicem ca stim ca mai kinosseuri :D ca voi nu exista.
Ce Dynamo Berlin si Dinamo Tbilisi, doar Dinamo Bucuresti :D a reusit sa desfiinteze o frumoasa competitie europeana, Gheata de Aur.
Altfel cred ca ar fi castigat si Forje, inima Ardealului :sneaky: pana la urma competitia, fi-v-ar duzii, mateutii, camatarii si nea pircea sa va fie, ca nu v-ati mai fi saturat de trese, galoane si alte tinichele, sa va laude generalii...:happy

Capitanu.Burcea
25th January 2024, 14:08
Sunt curios cati dizidenti si revolutionari de talk-show de astazi au miscat un pai in directia gresita, cand venea ordinul pe uzina. Exact :)) Zici c-am facut Revolutii franceze dimineata, la pranza si seara, asa li se reproseaza acestor fotbalisti ca au marcat goluri pt valentin, postelnicu, nicusor si stefan andrei. Oh, wait, ca doar postelnicu va deranjeaza, restul erau ok :)) Furaciunile grave au fost dupa anii 80, n-a impiedicat nimeni Policlinica sa castige titluri pana atunci. Numai ca Policlinica nu l-a avut pe Dobrin, l-a avut pe Paltiniseanu, un fundas central refuzat de Dinamo care a facut istorie (?) la Timisoara. E Adevarat, nu ati avut pedigree-ul Rapidului, care nu mai avea voie sa retrogradeze, prin decret. Pai, seful militiei, Barbulescu, era rapidist, nu dinamovist. Voi insa ati avut voie sa retrogradati :D. Ce nu ati avut, nu l-ati avut pe Dascalescu, prim-ministrul Romaniei, care era suporterul Otelului din Galati. Ca sa inchei, era o morisca dementa ordonata de ministere si cabinete, varianta pastrata si dupa 89. Ceea e putin neinteresant pt voi si alti dizidenti, ati ramas fixati pe marile nenorociri ale anilor 80, de parca astea de azi sunt mai prejos :))

cip
25th January 2024, 14:32
Pai si cu jucatori luati cu japca de la Timisoara voi ati castigat trofee :o:
Ciudat, aici nu au reusit, desi erau aceiasi, pe asta cum o mai explicam? :cool:
Bine, de fapt nu-mi trebuie nici o explicatie, o trecem la inexplicabile si facem un serial pt Discovery :D
Si nu ne mai miram, ca la voi puteai sa fii si Semeghin si tot castigai trofee :))

Lordul
25th January 2024, 14:49
Pai si cu jucatori luati cu japca de la Timisoara voi ati castigat trofee :o:
Ciudat, aici nu au reusit, desi erau aceiasi, pe asta cum o mai explicam? :cool:
Bine, de fapt nu-mi trebuie nici o explicatie, o trecem la inexplicabile si facem un serial pt Discovery :D
Si nu ne mai miram, ca la voi puteai sa fii si Semeghin si tot castigai trofee :))

Care sunt jucatorii aia luati cu japca de la Timisoara ?

Utilizator
25th January 2024, 15:33
hehe, discutii nostalgice despre relele din comunism purtate la 33 de ani de la schimbarea de regim. E ca in Jurasic Park unde au revenit la viata dinozauri gen Jackie care s-a batut si a pierdut impotriva archeopteryxului Lucescu, cu tiranozauri gen Postenicu, Dascalescu si nea Nicu, o lume disparuta unde cei captivi se lupta pentru supravietuire deconectati de restul lumii. Se scot la lumina legende urbane cu ghete de aur, cu jucatori luati prin tortura de la sanul mamelor, cu fapte de arme ale celor din rezistenta pamanturilor din Vest contra Mordorului. :D
Cred ca cei tineri se uita fascinati la inclestarea asta inutila, nu ai privilegiul sa vezi oriunde si oricand viata dintr-o bucla temporala in care oamenii se lupta pe teme care nu mai au nicio legatura cu realitatea. Ce e Politehnica, cine e don progfesor Jackie, unde e Dinamo, cine face acum jocurile in fotbalul romanesc, unde a ajuns fenomenul dupa eliberare si descatusare?

Eu cred ca nu degeaba primul-secretar de la Timis din anii '80 se chema Pacoste. A fost trimis special acolo de regimul comunist care regim ar fi mandru sa vada ca in epoca de aur a capitalismului romanesc inca se mai culeg roadele muncii tovarasilor de altadata. S-a facut treaba buna, bashtinasii au plecat pe fenta cu Lucescu si nu s-au prins ca au fost setati pe viata cu cipuri rosii de la IPRS Baneasa implantate prin vaccinul obligatoriu contra tuberculozei. Din cauza asta, desi vaccinati, inca mor de oftica pe teme fotbalistice. :D

cip
25th January 2024, 16:36
Tovarase Uti, daca-mi permiteti sa iau cuvantul...:rasc:
Unde vedeti dumneavoastra inclestare ? :o:
Pai eu si toasu' capitan :D ne mai distram pe-aici, credeam ca se observa...bine, acum ca numai eu am dreptate in toate discutiile astea polisto-dinamoviste-jackiesto-luciste, asta-i alta treaba... :sneaky:

Utilizator
25th January 2024, 16:53
Permitem, permitem, cum sa nu permitem toarashu Cip, toti suntem egali fara deosebire de sex, rasa, religie sau zona a tarii. Desigur ca ma refeream la o inclestare tovaraseasca, amicala si in respect fata de interlocutor. Si intelegem ca ne amuzam, zambetul este, nu-i asa, regula pe ols. :D Revenind la subiect, ultima Dvs fraza confirma ceea ce spuneam mai sus despre cip :D, inoculare si sindromul de a avea mereu dreptate la fel ca Tovarasu comandant suprem. Apreciem, sa traiti, servim patria, sanatate si viata lunga lu toarashu Jackie! :D

ciorbicafaristu
25th January 2024, 16:57
Interesante discutii!:) Cipane, daca ai nevoie de ajutor conteaza pe mine.:)

cip
25th January 2024, 17:15
Interesante discutii!:) Cipane, daca ai nevoie de ajutor conteaza pe mine.:)
Bine de stiut,multam ! :)
Bota ceea noduroasa numa buna de pocnit cainii peste sale, o mai ai pe balcon? :))

ciorbicafaristu
25th January 2024, 17:25
Nu mai e, cand s-a desfiintat Farul am predat armele. Dar nu-i problema, am niste vecini ucraineni care ma pot ajuta la o adica.

Johnny D
25th January 2024, 17:29
Am inteles ca nu vreti sa ne lasati sa stam comfortabil intr-o zona mai ferita SI GOALA a tribunei! Si ca ne trimiteti la cucurigu sa ne inghetze tzoaiele sub noi!:o:

Pai in cazu asta, pa si pu la revedere! Va punem anu viitor sub shine pe Giulesti!:))



Chiar asa de ciuda va e ca nu v-a lasat patronul, nu noi, sa va faceti meendrele rasiste in tur?

Stii ceva Cip? Ai dreptate.:mda: Afara cu cutzulache de pe penultimu loc etapa asta!:yeah:

ciorbicafaristu
25th January 2024, 17:33
Care "ne", bai Pinocchio?:)) :)) :)) Ai fost tu vreodata in viata ta la un meci al rapizilor in Bucuresti?

Johnny D
25th January 2024, 17:34
Nu, dar in absenta vocii galeriei, eu sunt next best thing si-i reprezint.:)

Tyler nu e aici, asa ca-l reprezint si pe el cum pot mai bine.

E la mintea cocosului, Ciorbicul.:ok:

delaoltenia
25th January 2024, 17:42
suporteri prin procura notariala :D

Johnny D
25th January 2024, 17:45
:))

Da tu de cate ori ai fost la wcsb la meci, la asa zisa parata Steaua de odinioara?

Si nefiind la celalalt capat al tarii si legat de servici de la 7 la 15.30, ca esti patron..:rolleyes:

delaoltenia
25th January 2024, 18:03
piz. da mica, am inceput sa merg de pe la vreo 20 de ani si am tot mers pana acum vreo 4-5 ani cand s a facut lehamite de ciobanul capitalist. mint, ultima oara la setul administrat potailor si asta mai mult ptr atmosfera facuta de galeriile combatante, la invitatia unor amici din pn. esti atat de prost incat nu are rost sa ti iesplic ca asta e steaua, condusa vremelnic de un cretin la care se inchina prosti dupa chipul si asemanarea ta . avand in vedere faptul ca am schimbat cateva vorbe si nu trebuia sa te bag in seama pot sa ti mai spun ca te fu.t in gura de cocalar cordit si ca te bag acolo de unde ai iesit, si mare atentie ca trec la alt nivel daca mai incerci discutii cu mine. ma pui pe ignore si gangavesti ce vrei pe forum! :(

ciorbicafaristu
25th January 2024, 19:08
Nu, dar in absenta vocii galeriei, eu sunt next best thing si-i reprezint.:)

Tyler nu e aici, asa ca-l reprezint si pe el cum pot mai bine.

E la mintea cocosului, Ciorbicul.:ok:

Nu cred ca un adevarat rapidist s-ar mandri cu reprezentarea ta.:)):)):))

Novac
25th January 2024, 19:32
piz. da mica, am inceput sa merg de pe la vreo 20 de ani si am tot mers pana acum vreo 4-5 ani cand s a facut lehamite de ciobanul capitalist. mint, ultima oara la setul administrat potailor si asta mai mult ptr atmosfera facuta de galeriile combatante, la invitatia unor amici din pn. esti atat de prost incat nu are rost sa ti iesplic ca asta e steaua, condusa vremelnic de un cretin la care se inchina prosti dupa chipul si asemanarea ta . avand in vedere faptul ca am schimbat cateva vorbe si nu trebuia sa te bag in seama pot sa ti mai spun ca te fu.t in gura de cocalar cordit si ca te bag acolo de unde ai iesit, si mare atentie ca trec la alt nivel daca mai incerci discutii cu mine. ma pui pe ignore si gangavesti ce vrei pe forum! :(

Ciolacu: Crescătorii de animale vor primi 72 de milioane de euro. Fermierii ar putea primi 25% subvenție la motorină

https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/politica/marcel-ciolacu-majoram-numarul-de-bilete-de-tratament-balnear-pentru-pensionari-si-suma-alocata-acestora-2663687

delaoltenia
25th January 2024, 19:36
bai tristule, ai uitat cand ti a rupt ala mana si te a batut cu ea la poponet. :D ultras de tastatura!

Novac
25th January 2024, 19:43
bai fraiere, pare ca ai uitat ca acu vre 2 sapt ziceai nasoale despre mama userului care se tot sterge cu tine la cour? eu nu :D

te-am intrebat atunci de ce ai sters? ai dat-o in tangouri

Lordul
25th January 2024, 19:45
Delaoltenia vs Novac in RXF !

delaoltenia
25th January 2024, 19:48
bai cocalare, oamenii normali evita socializarea cu tomberoanele

te pup,
Nelu :D


edit.
Lordule... ;)

Lordul
25th January 2024, 19:49
Deci faceti in RXF, o sa fie interesant.

delaoltenia
25th January 2024, 20:01
esti mai tinerel si nu cunosti amaratul asta, un specimen de cea mai joasa speta, paraditor de familii, secu.rist imputit. cunoscut de fosti din galerie.
dar ai rabdare, ca i vine randul. ;)

Novac
25th January 2024, 20:11
pff, ameninti aiurea pe net si tu esti vai steaua ta :groggy:


timp in care trebuie sa te focusezi pe lucruri utile adik sa dai fugutza la copil sa-ti scriie cererea aia pt subventii ;)

delaoltenia
25th January 2024, 20:19
astea s amenintari, bai prostovane? plangeai pe umarul lui vadim cand stergea delaparis cu tine pe jos. ai incercat cu strambe chiar si la mine dar ai gresit, am mirosul fin, simt tomberoane si secu.risti la sute de km. kkt ipocrit, uiti ca te ai legat de familia frantuzului...jeg ordinar!

Lordul
25th January 2024, 20:21
esti mai tinerel si nu cunosti amaratul asta, un specimen de cea mai joasa speta, paraditor de familii, secu.rist imputit. cunoscut de fosti din galerie.
dar ai rabdare, ca i vine randul. ;)

Normal, la toti le vine nota de plata si vor plati exact cat au consumat.

Novac
25th January 2024, 22:27
Normal, la toti le vine nota de plata si vor plati exact cat au consumat.

Brava mah, cumva vrei sa ingrosi randurile analfabetilor functionali de pe ols :ok:

adik intre ce zici tu (acum, probabil o scapare de la bautura) si vestita spusa a Veoricii nu-i distanta:

<<Orice om îi este teamă ...>>https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/politica/video-o-noua-gafa-a-premierului-dancila-orice-om-ii-teama-de-o-plangere-penala-929360

iar pt booveanul (asta e de la Tyler citire, el e nasul tau) de mai sus: Dario tata, jeg eram daca-ti footeam familia cand eram invitat la tine dar nu am fost eu ... 100% nu am fost poposit in oraselul acela


ah si lasa tastarile inutile 'au etichetarile gratuite ca tu ai alta treaba cu subventiile pt alea 7 capre


Le. si gata, reveniti la etapa cu pricina ca nu va mai raspund

delaoltenia
26th January 2024, 00:11
bravos, ba, 'telectualul lu' peste! :happy

analfabetilor functionali

cu ceva timp in urma am aruncat momeala unui constipat al acestui forum.
vorba lui Creanga, stiu ca sunt prost dar cand ma uit in jur prind curaj! :rasc:

Capitanu.Burcea
26th January 2024, 00:41
Se pare ca atacantii nostri, Jesse si Ayew, au facut 3-0 cu Rapidu", chiar din piroga care-i aducea de la Cupa Africii si alte reality-show-uri :rasc: Sunt curios cat tine solidaritatea in Giulesti, daca ii depasesc pe ăia de la Gdansk. Bravo, ba, Șucule, jos palaria, esti un conducator pe cinste! Iar ti-a cantat Bocciu Iarba prin păr, cu portavocea :rasc:

Eu am spus din tur ca măgaria aia trebuia rezolvata de cncd, de catre domnul Asztalos :)), nu cu plansete si milogeli la jandarmerie, ca, vai, nienia, ne abuzeaza cateva cârpe ale unor analfabeti!

E pacat, se anunta un spectacol de gala, un derby adevarat. Nu Rapidul, fotbalul e cel care pierde :rasc:

Sper ca nu le va veni cheful sa joace, desi la cum se joaca nea Danuț de-a comunicatul, e posibil sa mai pice cateva păduri pana la ora meciului.

Capitanu.Burcea
26th January 2024, 01:04
Sa vedeti voi daca n-o da Șucu vina pe analfabetismul editorului de serviciu :rasc: nici vorba sa se fi pus problema solidaritatii :))

cip
26th January 2024, 13:46
Aooo, aeee
Dinamo in B !
/OLE/

delaparis
26th January 2024, 13:55
Vrei sa-i vezi pe Paltinisanu ? :D

Lordul
26th January 2024, 14:11
Aooo, aeee
Dinamo in B !
/OLE/

Aoo, aeee

Timisoara in C !!! sau in D /OLE//OLE/

ciorbicafaristu
26th January 2024, 14:26
Au scapat cainii din lant!

cip
26th January 2024, 14:42
Au scapat cainii din lant!
Asta a fost operatiunea "batul printre uluci", ai vazut ce RAPID i-am mobilizat? :))

Johnny D
26th January 2024, 15:46
piz. da mica, am inceput sa merg de pe la vreo 20 de ani si am tot mers pana acum vreo 4-5 ani cand s a facut lehamite de ciobanul capitalist. mint, ultima oara la setul administrat potailor si asta mai mult ptr atmosfera facuta de galeriile combatante, la invitatia unor amici din pn. esti atat de prost incat nu are rost sa ti iesplic ca asta e steaua, condusa vremelnic de un cretin la care se inchina prosti dupa chipul si asemanarea ta . avand in vedere faptul ca am schimbat cateva vorbe si nu trebuia sa te bag in seama pot sa ti mai spun ca te fu.t in gura de cocalar cordit si ca te bag acolo de unde ai iesit, si mare atentie ca trec la alt nivel daca mai incerci discutii cu mine. ma pui pe ignore si gangavesti ce vrei pe forum! :(

Report post?

Nop. Report frustrare.:))

Sa ne auzim cu bine, la urmatoarea-ti. Zic.:D


Nu cred ca un adevarat rapidist s-ar mandri cu reprezentarea ta.:)):)):))

Orice rapidist se mandreste cu orice alt rapidist, asta nu poti tu sa-ntelegi cu Farul tau care nu mai e Farul tau dar e Farul vostru care nu mai e Farul defapt.;)

Iar Rapidul... e Rapidul clasic, unul singur. Cel putin in fata legii.
Altfel nu l-ar fi pus pe Shoc-u sa-i plateasca datoriile.:))


Asta a fost operatiunea "batul printre uluci", ai vazut ce RAPID i-am mobilizat? :))

:floricica:

ciorbicafaristu
26th January 2024, 16:46
Ce nu intelegi tu e ca nu orice tantalau care se crede rapidist chiar e rapidist. Tu iti poti imagina galeria Rapidului formata din exemplare de genul tau? :)):)):)) Ba, fotbalul se traieste in tribune, sa simti mirosul ierbii, sa canti in ploaie pt echipa ta, sa traiesti bucuria golului marcat de ai tai la ultima faza etc...De unde plm sa intelegi tu chestiile astea, care ai vazut in viata ta un singur meci de pe stadion?

ciorbicafaristu
26th January 2024, 22:00
Nasuc traieste periculos, o groaza de ocazii degeaba, salvat de arbitrii.

Capitanu.Burcea
27th January 2024, 00:16
Cand nu poti s-o bagi in poarta de suficient de multe ori, n-ai ce sa faci, apelezi la varianta Postelnicu. Ai venit tu pe jos de la Istanbul sa infierezi postelnicismele altora, dar, cand le faci, tu te ascunzi sub șapca, sub nasul purulent, te doare la banană de mediul pe care il poluezi cu acesti arbitri infestati.

Deci, Lordule, nu pe Budescu trebuie sa il iei marcator la Farul, ci pe Bodescu 🤣 Ai gresit o litera esentiala. Vicele de la frf e golgheterul lui nas sângeriu, regele ipocrit si nesimtit.

Huo, ce rusine, ba! 3 arbitri nu au avut koae sa dea un penalty impotriva rejelui!

Lordul
27th January 2024, 10:46
A revenit cu gol in Liga mioritica Ronaldo Deaconu

delaoltenia
27th January 2024, 13:31
gurile rele spun ca la ovidiu n ar functiona var ul lui burleanu si vassaras. :D
clar, japca pe fata! fcu nu merita victoria dar sa te faci ca ploua la o talpa in careu este de rasul curcilor. asa si trebuie, la comanda viitorul/farul impinsa de la spate in playoff. gheorghe, gica, gicane! :mda:

ciorbicafaristu
27th January 2024, 13:55
Asa e. Daca functiona VAR-ul la Ovidiu nici oile lui Becali n-ar fi primit rusinea aia de penalty dictata de Coltescu in tur.
Si eu zic ca a fost penalty clar, dar si cu acel penalty zic ca ar fi fost prea mult pt Craiova un egal, la cum s-a jucat. Strict fotbalistic, dupa primele 2 meciuri de anul asta, echipa lui Hagi are joc de playoff, produce mai mult fotbal decat CFR, Rapid si Craiolguta, deci nu cred ca nu si-ar merita locul in primele 6.

Johnny D
27th January 2024, 18:24
Ce nu intelegi tu e ca nu orice tantalau care se crede rapidist chiar e rapidist. Tu iti poti imagina galeria Rapidului formata din exemplare de genul tau? :)):)):)) Ba, fotbalul se traieste in tribune, sa simti mirosul ierbii, sa canti in ploaie pt echipa ta, sa traiesti bucuria golului marcat de ai tai la ultima faza etc...De unde plm sa intelegi tu chestiile astea, care ai vazut in viata ta un singur meci de pe stadion?

Ce nu poate intelege un tantalau ca tine e ca nu orice om se judeca de un tantalau.:))

Deci n-ai cum sa fii judecat prin puterea de judecata a unui tantalau si s-o ies si-n serios.:)


Asa e. Daca functiona VAR-ul la Ovidiu nici oile lui Becali n-ar fi primit rusinea aia de penalty dictata de Coltescu in tur.
Si eu zic ca a fost penalty clar, dar si cu acel penalty zic ca ar fi fost prea mult pt Craiova un egal, la cum s-a jucat. Strict fotbalistic, dupa primele 2 meciuri de anul asta, echipa lui Hagi are joc de playoff, produce mai mult fotbal decat CFR, Rapid si Craiolguta, deci nu cred ca nu si-ar merita locul in primele 6.

Asa gandeste un tantalau, pai daca n-a meritat ca joc, de ce sa-i dea ce merita ca arbitraj?:))

Era si pacat sa fiu sincer, sa n-avem judecata unui tantalau si aici. Mare pacat.:P

ciorbicafaristu
27th January 2024, 18:34
Prostovane, am zis in 2 posturi ca a fost penalty. Eu n-am gandit ce scrii tu acolo, deci tantalaul care a gandit treaba aia est tu, papagalule. :))

Johnny D
27th January 2024, 18:35
Prostovane, am zis in 2 posturi ca a fost penalty. Eu n-am gandit ce scrii tu acolo, deci tantalaul care a gandit treaba aia est tu, papagalule. :))

Tantalaule, era si pacat sa nu dea un penalty evident, n-ai gandit dar ai spus fara s-o gandesti, tipic pentru un tantalau.:))

ciorbicafaristu
27th January 2024, 18:58
Deci prima data zici ca am gandit, acum ca de fapt n-am gandit dar am scris. Unde am scris eu asta, bai nataraule?:)):)):))
Tot mitoman ai ramas, Pinocchio!

iulian_1976
27th January 2024, 19:19
Otelul:Petrolul 0:0

O echipa urata asta a lui Petrolu' , probabil cele 6 echipe de anul trecut din play-off, vor intra si anul acesta in play-offf.

De la locul 6 in jos, primele sunt echipe sponsorizate de primarii, 4 echipe sunt in afara primariei si nu sunt sub tutela primariilor Otelu', U Craiova, Dinamo si BT.

Johnny D
27th January 2024, 19:23
Suporterii nostrii au venit la stadion la meci dar... n-au gasit echipa.:o:

Moment inedit.:))








Multumim dinamovistilor, fara ei n-am fi reusit o asa grozavie.:D

Capitanu.Burcea
27th January 2024, 19:38
Nu e chiar asa. Suporterii lui Dinamo au facut multe gesturi de curtoazie fata de Rapid, care s-au lovit ca de clopot. Eu n-am fost de acord cu ele, am si scris, pt ca stiam ca nu veti putea trece peste animozitati si veti juca cartea abuzului de fiecare data 🤣 Si nici nu sunt fan al povestirilor cu Ion Roata.

Johnny D
27th January 2024, 19:44
Si totul a pornit de la un banner rasist. Ba e chiar asa.:)


Deci numai in Romania poti sa mergi la stadion ca sa te uiti la televizor la meci.


Sa le zicem strainilor treburile astea ca rad si cu fundu, nu c-ar fi prima data.:))

Johnny D
27th January 2024, 19:59
Mare meci mare,
Sta sa-nceapa acum
Cu Rapidul cel nebun
Ce chiar in deplasare
Fara suporteri acum
Trimite cu multa incantare
Javrele la retrogadare!:o:


Cu dedicatie de la Cip.:pace:

ciorbicafaristu
27th January 2024, 20:04
Nu e chiar asa. Suporterii lui Dinamo au facut multe gesturi de curtoazie fata de Rapid, care s-au lovit ca de clopot. Eu n-am fost de acord cu ele, am si scris, pt ca stiam ca nu veti putea trece peste animozitati si veti juca cartea abuzului de fiecare data 🤣 Si nici nu sunt fan al povestirilor cu Ion Roata.

Incep sa-si faca un obicei din a se simti abuzati si a boicota cate un meci pe sezon. Sa speram ca nu vor ajunge sa boicoteze 99.99 % din meciuri, precum un renumit instalator din Zalau.:))

ciorbicafaristu
27th January 2024, 20:25
Stie careva, echipa din Giulesti boicoteaza si ea fotbalul in seara asta?

Capitanu.Burcea
27th January 2024, 20:27
Cred ca Rapidul da in scris pt un egal, inca din min 15.

Gaman ofera un 5% pt oaspeti, oprind o faza periculoasa ca sa dea un galben. In combinatie cu Coltescu, probabil se vor face 50% in curand :))

Capitanu.Burcea
27th January 2024, 20:34
Stie careva, echipa din Giulesti boicoteaza si ea fotbalul in seara asta?

:))

Pe bune acum, nici Dumbravita nu refuza jocul, cum o face echipa aflata la centenar, azi.

Ai milioane in teren, pe banca, mobila, fengshui, ikebana, vinzi la Atletico, ce dreacu, ma, nu poti sa ii scoti din careu...

Capitanu.Burcea
27th January 2024, 20:41
Tactica Rapidului e sa inscrie cu suturi de la 35 de metri. Frumos, e exact opusul a ceea ce pregatesc Burca si Guardiola. Un joc tactic care ma face sa deschid inca o sticla cu vin.

Johnny D
27th January 2024, 20:46
Stie careva, echipa din Giulesti boicoteaza si ea fotbalul in seara asta?

Antrenor de kkt cum am zis si etapa trecuta, joaca fara mijloc.


Chiar si asa gol... total nemeritat.:rolleyes:


Probabil ca asta e strategia, joc pe contraatac din toate pozitiile.


Adica graba maxima, control minim, bulan maxim!.:))


Asa da antrenor, ma si mir ca l-am vrut pe Shumudik.:rolleyes:

Capitanu.Burcea
27th January 2024, 20:50
Balon de or pt Hakim, regele fotbal face dreptate dupa acest hold-up al Rapidului :))

Johnny D
27th January 2024, 20:50
Bulanul se intoarce, sut ratat, pasa pefecta pt barbos. Gol cu calcaiul.:))


Si A Lu Ioana trebuia sa se-ntoarca in poarta mai repede, nu sa stea sa vada ce-o fi dupa ce-a degajat cu pumnu. Daca s-ar fi grabit, ar fi avut o sansa s-o respinga.

Capitanu.Burcea
27th January 2024, 20:53
Hai, ba, ca nu jucati nimic. Pe bune acum, ekipa de pleioff joaca contraatac cu o retrogradata, da gol din deviere si se bucura de parca a marcat in finala de CL.

Johnny D
27th January 2024, 20:54
Suporterii sunt importanti, fara ei nu stim juca.:)

Si fara antrenor. Care nu stie ca in fotbal cel mai important compartiment e mijlocul.:rolleyes:

Am zis-o acu 5 luni, titlul s-a pierdut din start cand ai adus molusca in loc de antrenor de clasa. PE CARE-L AVEAI PE TAVA, USOR DE LUAT. Retardati la conducere. N-ai cu cine.

Problema e ca nu prea se intrevad orizonturi nici la locurile 2-3, pentru Europa, minimum minimorum de centenarul amanat.:rolleyes:






Care zicea ca Djokovic e nu stiu ce, cand am zis c-a fost refuzat de wcsb?

Nu vedeti ca omu e carpa? Jucator de Liga a 4-a, maxim. Titular meci de meci.:))

Asta e valoarea bancii tehnice a Rapidului, ia tot felul de panarame pe ce-au jucat acu 5 ani. Adica absenta creierului de pe banca tehnica a Rapidului. Mai bine eram io. De 10 ori.

Capitanu.Burcea
27th January 2024, 20:59
Slab, slab de tot Rapidul. Nu are forta de joc, ba nene, nu poate sa impinga jocul. Nu poti sa te bati la titlu fara baieti cu koae de futbolisti. Dinamo are inima, dar valoarea e discutabila. Daca tarfa de Nicoleta aducea 2 atacanti laterali ii faceam zob pe vecinii din Giulesti. Astia sunt de tocat ca maculatura, numa' ca n-ai cu cine, baaa...Ba, asta e ekipa care isi ia 5-0 de la aia eliminati de Farul, de la FC Uritu. Cu Tiraspol, astia nu ajng la poarta lui viktor gushan nici in 5 meciuri. Noi am ras de Farul conjunctural :D dar stati umpic, ca acum avem Rapidul in Ieuropa :))

Johnny D
27th January 2024, 21:02
In minutu 30 il scoteam pe El Safari ala si pe Djokovic. Bagam Kung Fu, il mutam pe Foca la mijloc mai jos, intre linia de atac si mijlocasul defensiv ramas, il mutam pe Rrahmani in extrama si-l bagam pe sarb de pe banca direct in centru atacului.

Dar unde nu e creier, nu e, n-ai ce sa ceri... 2 schimbari direct in minutu 30 trebuiau facute si schimbat sistemu de joc. Asta e sistem de jucat cu Real Madrid nu cu echipa de retrogradare.:)) N-ai cu cine, retardati si-n conducere, si pe banca.

Bine ca sunt bani, iar zic. Sa vedem cat mai poate Shucu cu retardatii astia.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:




Aaaa... tre sa ai unu minim sub 21... Nasol. Atunci faceam 3 schimbari.
Il scoteam si pe Onea si-l bagam pe farist. Altfel n-ai cum.

ciorbicafaristu
27th January 2024, 21:05
Nu se stie daca prind Europa, vine Nasuc tare pe turnanta.:)):)):)) Mi-e frica sa nu dea Dinamo inca un gol, ca iar se face Gioni cfr-ist clujean.
Eu astept sa-l goneasca turcii pe cocalarul ala, in maxim 1 luna se cere iar antrenor in Giulesti.

Johnny D
27th January 2024, 21:07
Ce sa goneasca? Ca nu e pe loc de retrogradare, a scos echipa de pe ultimul loc.

Nu-l vor aduce pana in vara, vor tine molusca pana cand va rata toate obiectivele.

Desi meciul asta cred ca-l vom castiga cand va intra Kung Fu si sarbulache in a 2-a repriza.

Dar asta pur si simplu din valoarea jucatorilor, antrenorul e zero barat, joaca fara mijloc ca o cartitza de Liga a 4-a. Are 6 jucatori in aparare si 4 in atac. Strategie de gradinitza.

Din valoarea jucatorilor de atac, s-avem pardon, a adus numai pushlamale la mijloc.

Capitanu.Burcea
27th January 2024, 21:09
Doamne, ce fault, ma, fmg de fotbal pt transsexuali si tarfism lgbt

Ba, ce comentatori de kkt, mueee, baaa!

Johnny D
27th January 2024, 21:11
Depinde la care te uiti, astia de la JijiTV au zis clar ca va trebui sa fie chemat arbitrul la monitor.

Capitanu.Burcea
27th January 2024, 21:12
Sa ii tragem la mue mintosului de dan stefanscu, o mizerie fecesebista

ciorbicafaristu
27th January 2024, 21:13
Nu e pe loc de retrogradarr, dar are punctaj de retrogradare.:)) As avea curaj sa pariez ca nu-l prinde martisorul acolo.
Si la fel, am curaj sa pariez ca nu va mai fi in viata lui antrenor la Rapid.

Johnny D
27th January 2024, 21:14
Ce s-a intamplat, iar au aruncat suporterii rapidisti cu torte in teren?

Direct de pe Giulesti!?:o:

Le-o fi inchiriat Shucu niste catapulte.:)) Cu reglaj fin.:sneaky:


Si la fel, am curaj sa pariez ca nu va mai fi in viata lui antrenor la Rapid.

Asta e alta discutie. Dar valoare peste molusca are.

N-am vazut niciodata echipa lu Shumudik sa joace fara mijloc, e al 7-lea sau al 8-lea in mai putin de un sezon in care jucam fara mijloc. Sa zici ca e de porc, e understatement.

Capitanu.Burcea
27th January 2024, 21:16
Hai, ma, iar s-au cufurit romanii dupa o petarda aruncata pe teren :))

Capitanu.Burcea
27th January 2024, 21:19
Doamne, o sa se zguduie transversala aia si la centenarul Rapidului de la anu ' :headbang:

Johnny D
27th January 2024, 21:20
Un sut cam nePOLITICos.:)

ciorbicafaristu
27th January 2024, 21:21
Are pe dracu. Budescu si Alibec l-au facut mare, in rest n-a demonstrat nimic pe oriunde a fost. Hai ca sunt satul de discutia asta, timpul va demonstra ca nu va mai castiga nimic in viata lui.

Capitanu.Burcea
27th January 2024, 21:24
Se face schimbarea lui Johnny, acum incepe sa imi fie frica de punctul asta, daca il mai putem duce acasa :))

Johnny D
27th January 2024, 21:24
Are pe dracu. Budescu si Alibec l-au facut mare, in rest n-a demonstrat nimic pe oriunde a fost. Hai ca sunt satul de discutia asta, timpul va demonstra ca nu va mai castiga nimic in viata lui.

Ce tot ai mah? Nu e vorba doar de Astra, e vorba de Bistrita, Brasov, National si de echipa aia din Turcia pe care a dus-o in Europa din partea a 2-a a clasamentului.:) Iar acum, sa vedem daca salveaza sau nu echipa luata de pe ultimul loc, DIN MERS!

Normal ca esti satul, ca n-ai nici o treaba.


Se face schimbarea lui Johnny, acum incepe sa imi fie frica de punctul asta, daca il mai putem duce acasa :))

Se face o pla. Hasani a fost cel mai bun jucator, singurul care a jucat fotbal in prima repriza si l-a scos. Mai degraba trebuiau scosi Albu si Djokovic. Ca si asa jucam fara mijloc.

Ce-i drept in a 2-a repriza Hasani n-a mai miscat mare lucru.

Capitanu.Burcea
27th January 2024, 21:26
Dinamo forteaza, forteaza, forteaza!

Intra Petrica Neagu. Eroii nu tre sa poarte pelerina, hai, Petrica!

Johnny D
27th January 2024, 21:28
De aveam suporteri aici, nu ati fi fortat voi chiar asa.

Asta e o mica scuza pentru antrenor, care a bagat un prim 11 de kkt.

ciorbicafaristu
27th January 2024, 21:33
Ce tot ai mah? Nu e vorba doar de Astra, e vorba de Bistrita, Brasov, National si de echipa aia din Turcia pe care a dus-o in Europa din partea a 2-a a clasamentului.:) Iar acum, sa vedem daca salveaza sau nu echipa luata de pe ultimul loc, DIN MERS!

Normal ca esti satul, ca n-ai nici o treaba.

Pe cine a dus ma in Europa? :)):)):))
Uite bai "cunoscatorule" rezultatele lui din Turcia, am mai vorbit de ele, de asta spuneam ca sunt satul de discutia asta. Ia si invata si baga in tartacuta aia vida!

Malatyaspor - 1 sezon neincheiat, 3 victorii-4 egaluri-10 infrangeri -16 puncte in 23 de etape, ultimul loc in clasament, demis

Rizespor -1 sezon neincheiat, 0 (ZERO) victorii- 3 egaluri-7 infrangeri -demisie

Gaziantep - primul sezon locul 8
- al 2 lea sezon neincheiat, demis de pe locul 4

Kayserispor- 1 sezon neincheiat, locul 9, demisie dupa 5 victorii din 21 de meciuri in 2018

Astea sunt marile rezultate ale lui Ninel in Turcia, in ordine invers cronologica. Sa observam ca la ultimele 2 echipe a facut *****ul praf. Daca se mentine trendul, nici la echipa actuala nu-si va ridica cota, nu cred ca prinde martisorul ca antrenor.

Johnny D
27th January 2024, 21:36
Cum a facut rahatul praf daca a fost demis de pe locul 4?:))

L-au demis ca le-a spus verde in fata si ne le-a placut.:)

Iar acum, in umilinta, l-au adus inapoi ca sa-i salveze.:)

Daca-i salveaza, va avea 2 - 2 in Turcia, la reusite - nereusite.

Capitanu.Burcea
27th January 2024, 21:37
De fiecare data cand schimb programul pe digi 1, Rapid cere penalty pt cate o basinica. Nu e un joc barbatesc, se transmiste pe netflix, nu inteleg aceste milogeli perpetue...

Johnny D
27th January 2024, 21:38
Femei aidoma antrenorului.

Intra Bisericile, hopa. Ne trebuie o rugaciune de la el.

Capitanu.Burcea
27th January 2024, 21:43
Egal in derby nu e un rezultat chiar rau pt Dinamo, dar e pacat :D ca Rapid a refuzat lupta.

Johnny D
27th January 2024, 21:45
Cum ati refuzat voi lupta in tribune.:rolleyes:

Capitanu.Burcea
27th January 2024, 21:47
Ce lupta, ati avut 2800 de locuri. Pe bune acum, voi dati 500 de locuri si vreti reciprocitate cu 7000. Bine, ma, gata, suntem noi mizerii, bagati alea de abuz, de bolsevism, de postelnicu :))

Johnny D
27th January 2024, 21:51
Burmaz!/hello

Meritati! Ca n-ati lasat suporterii sa vina la meci!:ok:

Capitanu.Burcea
27th January 2024, 21:53
Sa-mi bag **** in el de futbol

ciorbicafaristu
27th January 2024, 21:54
Cum a facut rahatul praf daca a fost demis de pe locul 4?:))

L-au demis ca le-a spus verde in fata si ne le-a placut.:)

Iar acum, in umilinta, l-au adus inapoi ca sa-i salveze.:)

Daca-i salveaza, va avea 2 - 2 in Turcia, la reusite - nereusite.

Tu ai probleme de intelegere a limbii romane, sau nu cunosti ce inseamna "in ordine invers cronologica". Cam nasol pt un inginer.
Legat de demiterea aluia, a fost demis fiindca i-a luat la misto, nu ca le-a spus adevarul in fata. Nu peste tot merge cu cocalarisme de Giulesti-Sarbi.

Johnny D
27th January 2024, 21:54
Sa-mi bag **** in el de futbol

Asa se-ntampla! Aroganta se plateste!

Asta e pentru suporteri!/hello

Si Bergodi mai supravietuieste o data fara fotbal la mijlocul terenului si in aparare!:))


Tu ai probleme de intelegere a limbii romane, sau nu cunosti ce inseamna "in ordine invers cronologica". Cam nasol pt un inginer.
Legat de demiterea aluia, a fost demis fiindca i-a luat la misto, nu ca le-a spus adevarul in fata. Nu peste tot merge cu cocalarisme de Giulesti-Sarbi.

Eram atant la meci, am citit ultimele doua. :)

Ma rog, cert e ca acuma are 1-2 la reusite - nereusite.

Am amanat discutia pana dupa etapa a 4-a din Turcia.

ciorbicafaristu
27th January 2024, 21:58
Aioani nu era asa simulant la Ovidiu! Ce face Giulestul asta intr-o singura saptamana!:))

Johnny D
27th January 2024, 22:00
Antrenoru.:))

:D

Gluma e gluma dar antrenamentele nu se vad deloc la mijlocasi.

Sper sa revina Emmers cat mai repede, ca ala joaca si neantrenat, altfel e groasa rau.:headbang:

Capitanu.Burcea
27th January 2024, 22:02
Stiu si ei cine e Dinamo, zeul Giulestiului isi ocroteste supusii pana in min 100. **** mea de futbol, sa iti trag la ****, Nicoleto!

El Pistolero
27th January 2024, 22:03
Victorie mare, joc foarte slab. Bergodi e un fricos, nu știe sa facă pressing, el joaca contraatac și cu Sănătatea Cluj din liga a 3-a.
Pai la cât de slabă e Dinamo, ii dădeai 3 goluri în 10 minute de urcai peste ei în careu. Dar dacă nu ai curaj, stai și tremuri tot meciul cu o echipă de retrogradare.

Johnny D
27th January 2024, 22:03
Stiu si ei cine e Dinamo, zeul Giulestiului isi ocroteste supusii pana in min 100. **** mea de futbol, sa iti trag la ****, Nicoleto!

Meritati mai mult, dar si noi meritam suporteri in tribuna.

Eu zic ca s-a echilibrat balanta.:D


Victorie mare, joc foarte slab. Bergodi e un fricos, nu știe sa facă pressing, el joaca contraatac și cu Sănătatea Cluj din liga a 3-a.
Pai la cât de slabă e Dinamo, ii dădeai 3 goluri în 10 minute de urcai peste ei în careu. Dar dacă nu ai curaj, stai și tremuri tot meciul cu o echipă de retrogradare.

Dar acesta e antrenorul ales de conducerea moderna.:rolleyes:

ciorbicafaristu
27th January 2024, 22:03
Eram atant la meci, am citit ultimele doua. :)

Ma rog, cert e ca acuma are 1-2 la reusite - nereusite.

Am amanat discutia pana dupa etapa a 4-a din Turcia.
Malatya, Rize, Kaiseri...sunt 3 inginere. Bine, pentru mine si Gazientep e tot esec, atunci cand esti demis, indiferent de motiv, se numeste tot esec.

ciorbicafaristu
27th January 2024, 22:07
Victorie mare, joc foarte slab. Bergodi e un fricos, nu știe sa facă pressing, el joaca contraatac și cu Sănătatea Cluj din liga a 3-a.
Pai la cât de slabă e Dinamo, ii dădeai 3 goluri în 10 minute de urcai peste ei în careu. Dar dacă nu ai curaj, stai și tremuri tot meciul cu o echipă de retrogradare.
Cu cine sa faci pressing, cu Popou?:)

Johnny D
27th January 2024, 22:07
Malatya, Rize, Kaiseri...sunt 3 inginere. Bine, pentru mine si Gazientep e tot esec, atunci cand esti demis, indiferent de motiv, se numeste tot esec.

Ok, 1-3 daca tu zici. Dar daca face 2-3... inseamna ca doar la Gaziantep a reusit.:P



Desi meciul asta cred ca-l vom castiga cand va intra Kung Fu si sarbulache in a 2-a repriza.

Dar asta pur si simplu din valoarea jucatorilor, antrenorul e zero barat, joaca fara mijloc ca o cartitza de Liga a 4-a. Are 6 jucatori in aparare si 4 in atac. Strategie de gradinitza.

Din valoarea jucatorilor de atac, s-avem pardon, a adus numai pushlamale la mijloc.

Doua din doua am nimerit. Jale antrenorul asta.:rolleyes:

Din pacate cred ca si p-a 3-a o nimeresc.:vomit:

iulian_1976
27th January 2024, 22:11
A fost Rapid slaba sau Dinamo a jucat bine ?! :D

Johnny D
27th January 2024, 22:13
Pai daca joci fara mijloc si fara suporteri in deplasare... trebuie si adversarul sa joace ceva.

Meciul s-a jucat la acea bara interioara a lu Politic.

A semanat izbitor cu bara interioara a lu Papeau de la Sibiu. Ambele ar fi adus 3p probabil.

Pentru noi s-a echilibrat una cu alta. Ba am iesit chiar cu un mic avantaj: 4p, deci 1p in plus.

Capitanu.Burcea
27th January 2024, 22:14
Am mai vazut episoadul asta. N-ai ce sa faci acum, o sa suporti o ploaie de scuipati si pungi de pishat in cap, pana o sa apara la rampa o echipa din Azerbaidjan sau Letonia care sa medieze acest derby :))

Rapid a avut jucatorii mai valorosi, merita victoria, well done, mr Sucu!

ciorbicafaristu
27th January 2024, 22:14
Dinamo a jucat bine fiindca a prins un Rapid slab.:)

Johnny D
27th January 2024, 22:20
Corect.

Dinamo merita chiar 3p dupa ce s-a jucat pana in min 75, titulari (10 juc.) vs. titular (Hasani)

Dar a pierdut pentru ca a fost aroganta si n-a lasat rapidistii in spatele portii, cum v-am fi lasat noi, ca nu v-am pus sa va urcati pe acoperis daca ati fi renuntat la banner-ul ala. In plus, la noi nu suporterii au decis sa nu bagati banner-ul ci conducerea.

E retardat in opinia mea sa pedepsesti suporteri, pentru decizie de conducere, si nimeni n-a subliniat acest adevar.

Asta unu, doi a pierdut evident pentru ca nu are rezerve. No depth cum ar zice engluju.:P

ciorbicafaristu
27th January 2024, 22:20
Ia zi inginere, ca te vad expert in arbitraj si revoltat pt nedreptatile din arbitraj, ce ar fi trebuit fluierat la intrarea aia a lui Rahmani la Lucas?

Johnny D
27th January 2024, 22:22
Galben. Nici nu am vazut sa-i fi ramas urme de crampoane pe bratz.

De-l prindea un pic mai in plin = sange = rosu. A fost norocos.

Retardat dar norocos.:P Cam ca si tot Rapidul anu asta, in ambele meciuri.:rolleyes:

ciorbicafaristu
27th January 2024, 22:27
Hahaha...habar n-ai de ce faza vorbesc.

Johnny D
27th January 2024, 22:28
Eu doar pe aia cu talpa pe braz mi-o amintesc. Nu stiu.

Nicolae zice c-am avut 2 penalty-uri. Na poftim, nu stiu ce meci a vazut el.:D

Hopa, asta la Rahmani a fost cam ca ala din tur la Kung Fu!

S-a echilibrat si aici, unu l-a dat, altu nu l-a dat.:P

iulian_1976
27th January 2024, 22:30
Cate mii de suporteri au fost la acest derby?:D

Johnny D
27th January 2024, 22:31
Cate mii de suporteri au fost la acest derby?:D

Pfai de plt de stelist, habar nu ai cat de multi!

In premiera pe Univers, n-au incaput intr-un singur stadion, au trebuit doua!:))

ciorbicafaristu
27th January 2024, 22:31
Asta.
https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/detaliu-important-remarcat-la-gsp-live-in-pauza-derby-ului-dinamo-rapid-e-uluitor-sper-sa-vada-cineva-asta-728173-galerie-foto.html

Johnny D
27th January 2024, 22:35
Oh. Am vazut-o de multiple ori. O interventie cat un gol.

Doamne-ajuta!:ok:

N-am inteles de ce n-a sarit cu capul, dar ma rog, bine ca i-a iesit, iar a fost bulanos.:rolleyes:

Daca nu atingea mingea, era indirecta, daca-l atingea pe ala, penalty.

In ambele situatii, urat de tot. A fost o interventie cat un gol in final, cum ziceam.

ciorbicafaristu
27th January 2024, 22:39
Daca nu atingea mingea, era indirecta, daca-l atingea pe ala, penalty.

:)):)):)):)):))
Atat

Johnny D
27th January 2024, 22:40
Pai doar el a atins mingea, de o jucau ambii, era alta discutie, dar a jucat-o doar el.:)


Nu era doar gol, era si al 2-lea galben si rosu!:o:


Dumnezeu a fost rapidist in seara asta, daca n-am avut suporteri, l-am avut pe El.:))

Capitanu.Burcea
27th January 2024, 22:44
Pai era in careu la Dinamo.

In fine, Rapidul a razbunat 70 de ani de frustrare si abuz, Postelnicu invins, generalul Nutu, securitatea, ghetele, Jackie pe tunel, Lucy in the sky with diamonds ))

ciorbicafaristu
27th January 2024, 22:47
Pai doar el a atins mingea, de o jucau ambii, era alta discutie, dar a jucat-o doar el.:)


Nu era doar gol, era si al 2-lea galben si rosu!:o:


Dumnezeu a fost rapidist in seara asta, daca n-am avut suporteri, l-am avut pe El.:))

Nu conteaza ca a atins mingea Gogaie, e joc periculos p care se da indirecta.
Era in careul Rapidului, Dogule. Trebuia indirecta de la 2m de poarta.

delaoltenia
27th January 2024, 22:50
a fost blat aici! :D
intarit de reluarile tembeliziunilor care prezinta maidanezi cu poarta aproape goala dar care refuza sa trimita mingea in ate. retrogradare placuta! :D
si nu in ultimul rand, mooie crapid din julesti! mooie GgB!

Johnny D
27th January 2024, 22:51
Nu conteaza ca a atins mingea Gogaie, e joc periculos p care se da indirecta.
Era in careul Rapidului, Dogule. Trebuia indirecta de la 2m de poarta.

Inteleg ce zici, dar nu sunt de acord. A fost la distanta de adversar.
Daca adversarul avea capul mai aproape de picior doar, sunt de acord cu ce zici.


Cred ca indirecta se da la 6 metri din oficiu, daca e mai aproape de atat.
Dar cam tot acolo, ar fi fost foarte periculoasa treaba.


Oricum si la Rrahmani a fost cam penalty dar soft, e bine ca nu s-a dat nici una nici alta.
Pentru echilibrul jocului.

ciorbicafaristu
27th January 2024, 22:56
Nu mai pot eu ca nu esti tu de acord.:))
Citeste definitia jocului periculos si invata!

Johnny D
27th January 2024, 22:57
Pai era in careu la Dinamo.

In fine, Rapidul a razbunat 70 de ani de frustrare si abuz, Postelnicu invins, generalul Nutu, securitatea, ghetele, Jackie pe tunel, Lucy in the sky with diamonds ))

Da. Intram in istorie sezonul asta cu dubla contra lu Dinamo. Do pietta! N-am mai facut asa ceva. E o treaba originala, ca si suporteri care se uita la meci pe 2 stadioane.:))

St. Dynamongham, cum ar zice engluzu de Londra imbracat in rosu.:D

ciorbicafaristu
27th January 2024, 22:58
Cred ca indirecta se da la 6 metri din oficiu, daca e mai aproape de atat.

:)):)):)):)):))
De unde plm le scoti?
:)):)):))

Johnny D
27th January 2024, 22:59
Din joben, ca Bergoda!:rasc:

Asa imi amintesc c-a fost acu vreo 15 ani cand am auzit ultima data de treaba asta.:P

delaoltenia
27th January 2024, 23:04
de la alexandru albu citire, ciormoranul ala care nu cu mult timp in urma croncanea ca se identifica cu minoritatea rroma din julesti!

Asa facem noi cu echipele mici!

Johnny D
27th January 2024, 23:07
:))

Are dreptate.:D

Pentru ca nu avem mijloc in meciurile cu echipele mici.

Si avem de multumit de asta lu Djokovic si celor care au semnat rebutul wcsb-ului.

Am zis acu 2 saptamani ca nu degeaba l-au tinut o luna si l-au aruncat, si-au dat seama de ce vedem noi acuma, etapa de etapa. Titular.

Ce mai vrei sa-ti spun de banca tehnica a Rapidului?:rolleyes:
Desi... e la fel de posibil sa le fi fost bagat pe gat de conducere, iar conducerea moderna si competenta. Las' ca stie ea mai bine, cum a stiut cand l-au refuzat pe Shumudik.:))

ciorbicafaristu
27th January 2024, 23:11
Din joben, ca Bergoda!:rasc:

Asa imi amintesc c-a fost acu vreo 15 ani cand am auzit ultima data de treaba asta.:P

Ai auzit prost. Daca e in interiorul careului mic se bate de pe cel mai apropiat punct de pe linia careului mic. Acum intereseaza-te la ce distanta sunt liniile careului mic de poarta.:))

Johnny D
27th January 2024, 23:17
Acuma intrebarea care se pune, ce rezultat e mai bun pentru Rapid in Craiova - wc wcsb?:thinkso:

As vrea sa zic ca infrangerea wc wcsb-ului dar as flata Rapidul nemeritat.:D

Probabil invers ar fi mai bine. Dar nu pot in veac sa vreau asa ceva.

Egal.:P Se pierde 1p, de ce sa nu se piarda? Ca nu-l vreau pentru nici una din ele.:ok:

Johnny D
27th January 2024, 23:29
Aaa, Djokovic a fost cu crampoanele pe mana.

Ii bun, deci i-am supraestimat performanta azi, n-a fost chiar inutil cu exceptia momentului cand a pierdut mingea pentru gol in minutu 2, daca nu ne salva A Lu Ioana.:))

ciorbicafaristu
27th January 2024, 23:43
Acuma intrebarea care se pune, ce rezultat e mai bun pentru Rapid in Craiova - wc wcsb?:thinkso:

As vrea sa zic ca infrangerea wc wcsb-ului dar as flata Rapidul nemeritat.:D

Probabil invers ar fi mai bine. Dar nu pot in veac sa vreau asa ceva.

Egal.:P Se pierde 1p, de ce sa nu se piarda? Ca nu-l vreau pentru nici una din ele.:ok:
De ce sa fie mai bun egalul? Nu mai vreti titlul?:))

Johnny D
27th January 2024, 23:54
Ei il vor, eu nu-l vad posibil nici cum.:))

Daca revine Emmers si joaca alaturi de Albu care a facut un meci mai bun decat imi aminteam... Dar sa nu mai aud de Djokovic pana nu se pune la punct fizic, daca mai e posibil.

Daca-i batem pe wc wcsb de 4 ori din 4, am avea o mica sansa doar.:P

ciorbicafaristu
28th January 2024, 00:02
Unde dracu sa revina ala, ca am inteles ca are ceva tendon bulit.
Albu la ce declaratii a dat azi trebuie sa se astepte sa si-o ia in freza cat de curand. Viata te fute imediat cand incepi sa te spargi in basini.

iulian_1976
28th January 2024, 00:03
Din cate am inteles au fost 4 mii de suporteri la acest derby... la Otelul:Petrolul tot 4 mii, bizar :)

Johnny D
28th January 2024, 00:04
Unde dracu sa revina ala, ca am inteles ca are ceva tendon bulit.
Albu la ce declaratii a dat azi trebuie sa se astepte sa si-o ia in freza cat de curand. Viata te fute imediat cand incepi sa te spargi in basini.

Aia cu echipa mica? Genial.:D


Pai... e echipa nou promovata, favorita sa retrogdareze direct. Cu ce-a gresit?:)

Capitanu.Burcea
28th January 2024, 00:16
Va rugam putina liniste, Boeingul Rapid survoleaza superliga.

ciorbicafaristu
28th January 2024, 00:17
Arogante de Giulesti, de asta e si apreciat un cocalar ca Ninel. Cum plm sa zici de Dinamo ca e echipa mica cand tu esti infiintat acum cativa ani? Cum plm sa zici de aia ca sunt echipa mica cand aia au campionate si cupe castigate in timp ce la voi singurul trofeu e argintaria doamnei Diana din bucatarie?

Capitanu.Burcea
28th January 2024, 00:30
Din cate am inteles au fost 4 mii de suporteri la acest derby... la Otelul:Petrolul tot 4 mii, bizar :)

Nu se poate, ai inteles gresit. Au fost 13.425 numarati, in viu, pe 23 august. A fost departe de ceea ce s-a marketat, dar asta e realitatea.

Nu, la fcsb au fost 4 mii, cu muta. Acolo poti sa te miri cum e posibil ca o echipa cu 60% suporteri din totalul dobitoacelor din acest fenomen nu pot aduce 5 mii la stadion. Ca vin 50 de mii cu Chelsea si Manchester e fix puuuula, aia sunt niste gaozari, tractoristi, habarnisti care se valideaza ca la gay pride. Cine da doi bani pe mustele astea de kakat?

Da' se si vede cat se pricepe romanu' la fotbal din discutiile de pe feisbuc, de la tv. Suntem un neam de cretini, cati crezi ca ar putea lasa emisiunile de ghiceste pretul si conspiratii reptiliene pentru a urmari fotbal? Eu sunt multumit si asa, sper ca acesti *******i sa nu mai revina niciodata. Dar, stii ce, vine meciul nationalei si vom avea 50 de mii de live-uri de pe 23 august, toti aia care s-au pisat pe ei la Teambulilding si Mirciulica :)) Aia sunt reprezentativi pt tara, vopsiti pe fata, cu bentite pride si vuvuzele prinse in kur.

Johnny D
28th January 2024, 00:38
Arogante de Giulesti, de asta e si apreciat un cocalar ca Ninel. Cum plm sa zici de Dinamo ca e echipa mica cand tu esti infiintat acum cativa ani? Cum plm sa zici de aia ca sunt echipa mica cand aia au campionate si cupe castigate in timp ce la voi singurul trofeu e argintaria doamnei Diana din bucatarie?

Pai si Nothingam Forrest marti are 2 CL castigate, dar tot e echipa mica cand vine Arsenalul care n-are nici unul.:P


Cat despre noua infiintare, cu nimic mai fals in fata legii. Legea ne-a pus sa platim datoriile Rapidului lui Copos, care a fost Rapidul de necontestat. Deci suntem acelasi Rapid in fata legii.:)


Ma-ntreb la Craiova cine le-ar fi platit datoriile de acu 15 ani daca veneau aia cu drepturi salariale neachitate.:))

Johnny D
28th January 2024, 00:45
Intra Bisericile, hopa. Ne trebuie o rugaciune de la el.

Rugaciune ascultata in minutul 90.:))

Capitanu.Burcea
28th January 2024, 00:48
Cum plm sa zici de Dinamo ca e echipa mica cand tu esti infiintat acum cativa ani? Cum plm sa zici de aia ca sunt echipa mica cand aia au campionate si cupe castigate in timp ce la voi singurul trofeu e argintaria doamnei Diana din bucatarie?

Eu as intreba cate titluri are Rapid pana la aparitia acestui club infam numit Dinamo, in 1948? Cand jucau ei parte-n parte cu echipele de traditie si nu existau bolsevici. Cate au, 20? Teoretic ar trebui sa aiba 25 de titluri curate :)) Cu razboaie, cu alea, macar 15, 10, 5, unul, ba, unu. Hai, ma, ce dreacu, ca ne facem de kkt...pe bune acum, cu tot respectul pt aristocratia Rapidului. Cum poti sa spui ca astia, nenorocitii, te-au abuzat, cand tu ai avut 25 de ani avans tehnologic sa castigi 25 de titluri? In fine, bravo domnule Albu, domnilor rapidisti, o victorie meritata, curg primele, comodele de la mobexpert, scrieti istoria asa cum vor Sucu si Bocciu, abuzatii nostri de serviciu :))

Johnny D
28th January 2024, 00:50
Am fost saraci, clubul poporului.:)

Si saraci am fost in general, pana la aparitia lui Copos.

Noi n-am avut primarii si baroni locali ca Craiova, UTA, Farul, Galatiul, Clujul, Iasi, etc.

Noi am fost saraci si ne-am construit istoria prin cupe, chiar din Liga a 2-a, liga saraciei.:)

ciorbicafaristu
28th January 2024, 00:52
Ce-a avut Farul ba? Ahahahahaha, mare habarnist esti, Pinocchio!:)):)):))

Johnny D
28th January 2024, 00:56
Bine, nu Farul. V-am confundat cu Craiova pe care am uitat s-o mentionez, am pus-o acu.:D


Mai bine m-ai intreba ce-mi doresc la CFR, ca ma acuzai ca tin cu ei!:))


Sa piarda!:evil: Nu mai vreau Rapidul sub locul 2.


Am tinut cu ei cand am crezut ca au vreo treaba si pot lua titlul. Pla.:cya:

ciorbicafaristu
28th January 2024, 01:08
Rapid pe 2? :)):)):))

Johnny D
28th January 2024, 01:12
Nu, Farul. Regres de la locul 1.:D

La noi, si locul 4 e progres, al 7-lea an la rand.

Ba chiar ar fi esec, ca ne trebuie 1-3, ca sa jucam in Europa.:P

Capitanu.Burcea
28th January 2024, 01:50
Rugati-va sa nu jucati un Europa 🤣 ca o sa va asculte cu urechea toti schiorii si mamelucii din iurtă! Eu am trait iluzia asta, nu ma mai frig a 2a oara 🤣 Ma umfla rasul cum isi fac planuri toate echipele astea de 2 lei cand, afara, o echipa serioasa face cu 500 de mii ce a facut Niculae, la Rapid, cu 8 milioane 👻 La ora asta, Rapid e sub toate echipele cu care a jucat Farul in Europa. Posibil cu Flora ăia sa faca un 1-0, dar e greu. Pai, daca Farul nu a ajuns la poarta finlandezilor, pe vremea cand batea Rapidul cu rezervele 🤣, ce poate face Rapidul acolo? Razboi e cand joci cu unul de valoarea ta. Nici eu nu consideram mare smecherie cand dadeam 5 Rapidului lu Vamesu si Tira. Era un meci jalnic, aia erau niste camile antifotbal. Nu puteai sa le dai 20, ca nu era voie, dar ei atat meritau 😊 Eu nu inteleg, ei, Rapidul, au mentalitate fecesebista, nu noi. Ei fac nunta ca au batut o echipa in colaps, dar karma se intoarce, asta e cam tarfa.

ciorbicafaristu
28th January 2024, 09:43
Nu, Farul. Regres de la locul 1.:D

La noi, si locul 4 e progres, al 7-lea an la rand.

Ba chiar ar fi esec, ca ne trebuie 1-3, ca sa jucam in Europa.:P

Si care ar fi mai castigata, Gogaie, daca ar fi asa? Hagi ca termina pe 2 sau Rapid ca mai urca un loc?:)):)):))
Ai grija ca locul 3 e posibil sa nu asigure Europa.:)

Johnny D
28th January 2024, 10:56
Rugati-va sa nu jucati un Europa ïżœïżœ ca o sa va asculte cu urechea toti schiorii si mamelucii din iurtă! Eu am trait iluzia asta, nu ma mai frig a 2a oara ïżœïżœ Ma umfla rasul cum isi fac planuri toate echipele astea de 2 lei cand, afara, o echipa serioasa face cu 500 de mii ce a facut Niculae, la Rapid, cu 8 milioane ïżœïżœ La ora asta, Rapid e sub toate echipele cu care a jucat Farul in Europa. Posibil cu Flora ăia sa faca un 1-0, dar e greu. Pai, daca Farul nu a ajuns la poarta finlandezilor, pe vremea cand batea Rapidul cu rezervele ïżœïżœ, ce poate face Rapidul acolo? Razboi e cand joci cu unul de valoarea ta. Nici eu nu consideram mare smecherie cand dadeam 5 Rapidului lu Vamesu si Tira. Era un meci jalnic, aia erau niste camile antifotbal. Nu puteai sa le dai 20, ca nu era voie, dar ei atat meritau ïżœïżœ Eu nu inteleg, ei, Rapidul, au mentalitate fecesebista, nu noi. Ei fac nunta ca au batut o echipa in colaps, dar karma se intoarce, asta e cam tarfa.

Asta ai zice la prima vedere pentru ca transpui in Europa ce vezi la echipele din campionat. Farul si Craiova sunt si au fost mereu echipe care nu au dat randament, nici 50% n-au jucat in Europa ce-au jucat in campionat, mai nou si wc wcsb, desi ei cand si cand au mai aratat cat de cat dar nu mai nou.

Echipele CFR-iste alb visinii CFR si Rapid sunt din alt neam, joaca 100% in Europa ce joaca in campionat, randament maxim daca nu si mai bine de-atat, cel putin Rapidul. Sau asa era ultima data cand a jucat in Europa, ma rog.:P Aici nu faci tu diferenta. Dar o vei face, daca vei avea oportunitatea cu Rapidul acolo.

Am crezut ca vrei sa zici ca ne scad sansele la titlu daca ne pierdem vremea si energia prin Europa. Asta ar fi avut mai mult sens, sa fiu sincer.:)


Si care ar fi mai castigata, Gogaie, daca ar fi asa? Hagi ca termina pe 2 sau Rapid ca mai urca un loc?:)):))
Ai grija ca locul 3 e posibil sa nu asigure Europa.:)

Haji. Locu 4 ar fi un esec, cum am scris deja.

Locu 3, vorba cantecului: daca te bate o echipa de play off, ce sa cauti in Europa?:rolleyes:


St. Dynamongham, cum ar zice engluzu de Londra imbracat in rosu.:D

:o: Pai asta ne e cadoul de centenar intarziat! Era sa-l si ratez!
Nu e de colea sa bati pt prima data in istorie Dinamo tur-retur.

Daca batem si pe wc wcsb in campionatu regulat tur retur si facem St. fcsbellingham atunci chiar ca putem sa avem cu totii un centenar intarziat fericit. E aproape cat un titlu.:))

Sa vina Tyler sa ne zica daca nu e asa. Zic.:D

ciorbicafaristu
28th January 2024, 11:15
Echipele CFR-iste alb visinii CFR si Rapid sunt din alt neam, joaca 100% in Europa ce joaca in campionat, randament maxim daca nu si mai bine de-atat, cel putin Rapidul.

:)):)):))
Eu mi-as face griji daca Rapidul ar juca si in Europa cum joaca in campionat, mai ales in ultima perioada. :) Iar in campionat le doresc din inima sa joace in continuare la fel.:))

Johnny D
28th January 2024, 11:27
:))

Macar nu ne kkm pe noi si ne facem tara de rusine, suntem consecventi.:sneaky:




Pe de alta parte, nu e de jucat decat in sus, ca-n jos nu prea e cum.:D

ciorbicafaristu
28th January 2024, 11:59
Ba este...mai ales daca ii paraseste bulanul.:)

Johnny D
28th January 2024, 12:01
In jos ca si joc ziceam, evident.

Ar fi culmea sa nu fie in jos ca rezultate.

Suntem deja castigatorii Champions League 2025 inca de pe-acum.

Deja imi pare rau de Arsenal ca-i batem in finala cand trebuia sa fie anul lor.:))

Johnny D
28th January 2024, 20:33
Ce pârlit e Louis Felipe ala!

Atacant gigant, o fi varul lu Elton?:))

Cum sa mergi in Champions League cu asa ceva? Ar fi mai mare rusinea...

ciorbicafaristu
28th January 2024, 20:55
Hahahaha...cum sa dai penalty ba la asa ceva, la un sut care se ducea pe langa poarta.:))

Johnny D
28th January 2024, 20:58
Gunoaie imputite. Ce vrei?

Inca nu ti-ai dat seama de ce le provoaca voma tuturor oamenilor de bun simt?:rolleyes:

delaoltenia
28th January 2024, 21:04
Hahahaha...cum sa dai penalty ba la asa ceva, la un sut care se ducea pe langa poarta.:))

te stiu un tip corect, obiectiv, cand lovesti mingea cu mana in careu nu este penalty. si nu azi, la meciul Stelei ciobanului, de cand lumea, de cand se joaca fotbal.

ciorbicafaristu
28th January 2024, 21:11
Nu intotdeauna e penalty. Da, sunt intrunite anumite conditii, dar judeca dracu in spiritul jocului, ala nu si-a creat avantaj, sutul se ducea pe langa poarta. Cum imi dovedesti tu intentia, doar ca s-a dus mana spre minge?

delaoltenia
28th January 2024, 21:13
atunci nu are rost sa continuam discutia, respect punctul tau de vedere ca nu este penalty. simplu, "nu sunt intrunite anumite conditii "! ;)

pot veni cu nenumarate exemple, cel mai simplu de judecat. in saritura, intentionat sau din neglijenta atingi mingea cu mana. clar, mingea se ducea pe langa poarta, nu este penalty.

LazioRoma
28th January 2024, 21:16
luni e ziua lu gica... cred ca merita o supriza placuta si sa bata pe national arena! 😁

ciorbicafaristu
28th January 2024, 21:26
atunci nu are rost sa continuam discutia, respect punctul tau de vedere ca nu este penalty. simplu, "nu sunt intrunite anumite conditii "! ;)

pot veni cu nenumarate exemple, cel mai simplu de judecat. in saritura, intentionat sau din neglijenta atingi mingea cu mana. clar, mingea se ducea pe langa poarta, nu este penalty.
Dupa regulament e acoperit. La fel cum a fost acoperit si Coltescu la penaltyul scos de Sut la Ovidiu.

Johnny D
28th January 2024, 21:28
"Acoperiti de regulament", asa ar trebui berbecali sa-si numeasca echipa fara nume.

delaoltenia
28th January 2024, 21:36
Dupa regulament e acoperit. La fel cum a fost acoperit si Coltescu la penaltyul scos de Sut la Ovidiu.

@faristule, fotbalul este un joc simplu complicat de a lungul timpului de fel si fel de inventii. nu cred ca avem nevoie de texte seci, sabloane la anumite tembeliziuni de sport, "dupa regulament este acoperit "! eu am vazut ca a lovit mingea cu mana, din toate unghiurile propuse de cei din regie, daca tu ai vazut altceva inseamna ca eu sunt orb si mi cer scuze ptr disconfortul creat privitorilor OLS.

LazioRoma
28th January 2024, 21:50
gata afara bulgarul de la csu :))) il schimba rotaru

ciorbicafaristu
28th January 2024, 21:57
Nu domnule, l-a lovit in mana, intruneste una din conditiile pt care se poate da penalty. Ce zic eu e ca dupa reluari, cand a vazut ca ala n-a influentat faza, mingea se ducea pe langa si faza era incheiata, putea sa lase jocul sa mearga, la fel cum a lasat ala aseara la Dinamo-Rapid.

ciorbicafaristu
28th January 2024, 22:02
luni e ziua lu gica... cred ca merita o supriza placuta si sa bata pe national arena! 😁

Crezi ca sacrifica ciubenul 1,5 acum pentru 6 puncte mai tarziu?

delaoltenia
28th January 2024, 22:22
Nu domnule, l-a lovit in mana, intruneste una din conditiile pt care se poate da penalty. Ce zic eu e ca dupa reluari, cand a vazut ca ala n-a influentat faza, mingea se ducea pe langa si faza era incheiata, putea sa lase jocul sa mearga, la fel cum a lasat ala aseara la Dinamo-Rapid.

bravos, bine ca ai amintit, aseara fluierasul a gresit. parerea mea si nu a lui nea nelu craciunescu. ;)

ciorbicafaristu
28th January 2024, 22:36
Dario, mi se pare mie sau inainte ca olteanul sa loveasca mingea cu mana aceasta il atinge in picior?

delaoltenia
28th January 2024, 22:54
nu, am urmarit reluari cu putin timp in urma, una din spatele portii, cea mai clara care ne arata intentie de a cobori mana dreapta dupa minge. poate ca nu asta si a dorit dar pare a fi intentie. daca mingea venea din picior in mana, clar, nu trebuia dictat penalty. daca ai posibilitati tehnice incearca o reluare din spatele portii si vei observa ce descriu mai sus.
daca mitrita marca la ocazia aia singur cu portarul poate ca altul era acum rezultatul, sau poate ca nu, Steaua i a dominat cap coada. nu stiu al cui este meritul, gigi, servantii, d zeul ortodox, cert este ca se exprima ca o echipa.

ciorbicafaristu
28th January 2024, 23:00
E o reluare in care se vede clar ca vine mingea din contra, din piciorul olteanului. Nici eu n-o vazusem in timpul meciului, am vazut-o dupa. In fine, nu mai conteaza.

delaoltenia
28th January 2024, 23:02
revin cu o intrebare, daca ai vazut meciul. bancu cotonogaru a fost acoperit de regulament sa nu primeasca rosu la cele 10 faulturi golanesti?

ciorbicafaristu
28th January 2024, 23:16
Bancu e baiat bun. :))
https://imgur.com/gallery/3kHF4GD

delaoltenia
28th January 2024, 23:22
luni e ziua lu gica... cred ca merita o supriza placuta si sa bata pe national arena! ïżœïżœ
dupa victoria de azi urmeaza omenia cu farul. 100% ciobanul va ceda 3 puncte, de ziua nasului un cadou pe masura + morisca partidelor din playoff. daca va sta voma n gat :D aruncati o geana pe comunicatul patronului mobexpert care incearca sa lumineze prostimea cum ca anul asta ar fi anul mizeriilor in zdrente visinii, ca nu este crapid si este kvsc conteaza mai putin, sau viceversa. :D
ma mir ca prostovanului OLS inca i mai sta voma n cioc!


Bancu e baiat bun. :))
https://imgur.com/gallery/3kHF4GD
doar atat? :D

Johnny D
28th January 2024, 23:24
E o reluare in care se vede clar ca vine mingea din contra, din piciorul olteanului. Nici eu n-o vazusem in timpul meciului, am vazut-o dupa. In fine, nu mai conteaza.

Important e ca VAR-ul n-a vazut-o, ce-ai vazut tu sau restul omenirii nu mai conteaza.


Bancu e baiat bun. :))
https://imgur.com/gallery/3kHF4GD

:ok:


ma mir ca prostovanului OLS inca i mai sta voma n cioc!

Va datoreaza arbitrii un titlu, ce sa zic. Dupa atatea esecuri lamentabile la rand.:rolleyes:

Nu ca n-ar fi incercat asiduu si-n ceilalti ani, dar ati fost o rusine prea mare.:))

ciorbicafaristu
28th January 2024, 23:37
dupa victoria de azi urmeaza omenia cu farul. 100% ciobanul va ceda 3 puncte, de ziua nasului un cadou pe masura + morisca partidelor din playoff.
Asta e meci d-ala de rahat in care orice rezultat este suspectat. Eu n-as zice ca Hagi ar putea castiga doar daca e omenie. Cat sa mai rateze si Louis?:)

delaoltenia
28th January 2024, 23:55
@ciorbica, daca stam stramb si judecam drept, gigi avea omenii doar cu viitorul, aducere aminte, salvati de la retrogradare si cu ajutorul amaratilor din stefan cel mare si sfant. :D
despre farul numai de bine, echipa curata :D , omenii doar cu crapid, kvsc, mai putin steaua. vedem ce o fi, sa fie bine sa nu fie rau! :happy

ciorbicafaristu
29th January 2024, 00:02
Mie imi place ca astia fac aceeasi greseala ca anul trecut, nu ia nimeni in seama baietii din camp. Rotaru zice ca el se bate cu Rapid si CFR pt locul 2, rapizii se bat cu Steaua, probabil ca prafuitul ala arogant de Mutu viseaza si el la locul 1...si parca vad ca vine Nasuc si le ia la toti porumbul de pe foc.:)

delaoltenia
29th January 2024, 00:26
acum o dau si eu cotita ca d nul sucu, ptr steaua vreau titlul si nu ptr gigi... sau farul. am hotarat in miez de noapte, FARUL! :)

dupa meciul din seara asta in manualele de istorie futbolistica va ramane scris cu alb si albastru ca fara cele 3 goluri si inca vreo 10 mari ocazii ale Stelei, craiova ar fi luat cele 3 puncte! noapte buna! :)

iulian_1976
29th January 2024, 02:41
Poloi Iasi: U Cluj arfi putut fi un blat intre primarii :D

Triada Voluntari-UCluj-Poli ar putea face ravagii in Liga1 :))

Parca nici o echipa nu joaca serios cu FCSB, ceva diferit pare cu CFR, Otelul, Rapid :D

Aveam pretentii de la Sepsi, s-ar parea ca Stefanescu duce echipa in spate..:)

ciorbicafaristu
29th January 2024, 07:04
acum o dau si eu cotita ca d nul sucu, ptr steaua vreau titlul si nu ptr gigi... sau farul. am hotarat in miez de noapte, FARUL! :)


Locul 1 e intangibil. Batalia se va da pt locurile 2-3.

LazioRoma
29th January 2024, 08:10
dupa victoria de azi urmeaza omenia cu farul. 100% ciobanul va ceda 3 puncte, de ziua nasului un cadou pe masura + morisca partidelor din playoff. daca va sta voma n gat :D aruncati o geana pe comunicatul patronului mobexpert care incearca sa lumineze prostimea cum ca anul asta ar fi anul mizeriilor in zdrente visinii, ca nu este crapid si este kvsc conteaza mai putin, sau viceversa. :D
ma mir ca prostovanului OLS inca i mai sta voma n cioc!


doar atat? :D

pai intram in lupta daca batem la bucuresti...

Numero Dieci
29th January 2024, 08:49
Arogante de Giulesti, de asta e si apreciat un cocalar ca Ninel. Cum plm sa zici de Dinamo ca e echipa mica cand tu esti infiintat acum cativa ani? Cum plm sa zici de aia ca sunt echipa mica cand aia au campionate si cupe castigate in timp ce la voi singurul trofeu e argintaria doamnei Diana din bucatarie?

Probabil se refera la momentul actual si istoria recenta.

Lordul
29th January 2024, 09:36
luni e ziua lu gica... cred ca merita o supriza placuta si sa bata pe national arena! 😁

De acord ! Asa ar trebui !

Johnny D
29th January 2024, 10:55
Mie imi place ca astia fac aceeasi greseala ca anul trecut, nu ia nimeni in seama baietii din camp. Rotaru zice ca el se bate cu Rapid si CFR pt locul 2, rapizii se bat cu Steaua, probabil ca prafuitul ala arogant de Mutu viseaza si el la locul 1...si parca vad ca vine Nasuc si le ia la toti porumbul de pe foc.:)

Asta cu Rapidu la locu 1 cred ca e mai degraba daca tintesti sus, primesti macar premiul 2.

Nu ar fi rau de pe 5 pe 2, ca Arsenal anu trecut. Doar sa nu fie apoi Arsenal de anu asta!:D

PS: Leo nici n-a mai intrat pe forum de suparare.:rasc:

iulian_1976
29th January 2024, 11:19
V-am spus ca Rapid se bate la titlu, voi nu si nu :D

O sa vedem inainte de ultima etapa a play-offului unde va fi FCSB si unde Rapid. :)

Burmaz marfa de jucator :ok:

Johnny D
29th January 2024, 11:23
Nu stiu ce se bate ca n-am redus distanta fata de lider nici macar c-o juma de punct.:P

ciorbicafaristu
29th January 2024, 12:22
V-am spus ca Rapid se bate la titlu, voi nu si nu :D

O sa vedem inainte de ultima etapa a play-offului unde va fi FCSB si unde Rapid. :)

Burmaz marfa de jucator :ok:
Pana sa se bata la titlu se bate cu Hagi pt podium, cu ti-am zis de asta vara:))

delaoltenia
29th January 2024, 19:27
pentru ca...kvsc-voluntari :D
4-1
4-0
1-0
1-0
1-0
3-1
1-0
1-0
0-0
5-0
4-0
2-1
5-0
2-0
3-0
5-0
1-2

va bagati la un scor corect in seara asta? io zic asa, 4-1 ptr echipa care a pierdut o singura data in 17 omenii. deontologii p..i vor spune la final ca este meritul celui care trage pe nas, antrenor nou, bla bla.
si sa nu uit, mooie GgB!

Lordul
29th January 2024, 20:35
M-as baga la un Gloria Buzau-FCSB 1-1!

Aaaa am uitat asta nu se pune :))))

Sau la meciurile prieteniei FCSB-Botosani, nici nu mai stiu cate victorii au fost.

delaoltenia
29th January 2024, 22:02
kvsc invinge meritat! :D
4-1

delaparis
29th January 2024, 22:27
Nimerit la fix. Trebuia sa-i dai scorul si lui Johnny, se mai refacea si el dupa egalul lui PSG ieri :D

Serios eu cred ca si Mutu are ceva merit. Nu stiu daca e mare antrenor dar macar la inceput face la fel ca la nationala tineret sau la Rapid. Le da avant la toti cand incepe la echipa. Apoi se cam strica, dar prima perioada e clar benefica.

ciorbicafaristu
29th January 2024, 22:40
Nimerit la fix. Trebuia sa-i dai scorul si lui Johnny, se mai refacea si el dupa egalul lui PSG ieri :D

Serios eu cred ca si Mutu are ceva merit. Nu stiu daca e mare antrenor dar macar la inceput face la fel ca la nationala tineret sau la Rapid. Le da avant la toti cand incepe la echipa. Apoi se cam strica, dar prima perioada e clar benefica.

Ai vazut meciul? Pana la golul de 2-1 facut cadou de cârnatul ala de Carnat au jucat mai slab decat pe vremea italianului, mai periculosi mi s-au parut voluntarii. Clujenii bulanosi, si la felul in care a lovit Birligea mingea la 1-0, si la bara din finalul reprizei. Dupa gafa aia baietii lui Pandele au cazut, au luat si golul 3 imediat si aia a fost. Pe mine nu m-au impresionat, probabil ca Mutu va incerca sa joace la fel de economicos ca la Rapid, dar aici nu va avea al 13 lea jucator ca in Giulesti.

delaparis
29th January 2024, 22:51
Am vazut doar a doua repriza plus comentarii la Digi la pauza.
Da, ce se zicea la tv era ca nu e grozav CFR'ul in primele 45 minute. In a doua a continuat cam asa o parte dar am vazut ceva viteza in joc pe final si mai mult curaj. Nu stiu daca e din mentalitate "Mutu" sau caderea adversarului. Prefer sa pariez pe Mutu asa din patriotism :)

iulian_1976
29th January 2024, 22:51
Asta este echipa de partid nu stii cu cine joaca la rupere si cand o lasa mai moale :D

In final Voluntari va retrograda, sunt orase care se vor ridica Timisoara, Brasov, Oradea, fara suporteri nu vin bani, interes scazut pentu media, jucatorii nu sunt motivati decat cu bani.

delaparis
29th January 2024, 23:02
Tu crezi ca Timisoara e oras cu suporteri? :D

Johnny D
30th January 2024, 01:11
Nu stiu daca e din mentalitate "Mutu" sau caderea adversarului. Prefer sa pariez pe Mutu asa din dinamovism :)

:)

iulian_1976
30th January 2024, 02:00
Tu crezi ca Timisoara e oras cu suporteri? :D

Sa-l intrebam pe cip:D

Novac
30th January 2024, 07:47
:)

tu uneori razi fix ca mutala :P






Alfel Mutu o sa faca o echipa tapana din noul CFR :ok: cum s-ar spune el pune acum temeliile pentru urmatorul ciclu ''hegemonic'' (spre disperarea marelui mimi stoica si a celulalt puscarias din clubul redblueish) de campioni al franarilor, practic asta este jobul lui in actualul contract - to bond a good team



Le. CFR-ul are banca baaa, fraiere! :D

Johnny D
30th January 2024, 08:33
tu uneori razi fix ca mutala :P

Uneori, dar nu e cazu aici, aici e doar un zambet adresat comentariului Delapului.

Cu ajustarile de rigoare.:P

Johnny D
30th January 2024, 15:20
Ce nu intelegi tu e ca nu orice tantalau care se crede rapidist chiar e rapidist. Tu iti poti imagina galeria Rapidului formata din exemplare de genul tau? :)):)):)) Ba, fotbalul se traieste in tribune, sa simti mirosul ierbii, sa canti in ploaie pt echipa ta, sa traiesti bucuria golului marcat de ai tai la ultima faza etc...De unde plm sa intelegi tu chestiile astea, care ai vazut in viata ta un singur meci de pe stadion?

Fals. Am fost si la FC National.:D Si la Armatura Zalau o data.:sneaky:

Bucuria se traieste si in casa ca pe stadion, nu inseamna ca in casa nu strigi de sperii vecinii sau spargi ceva fara sa vrei.:)

ciorbicafaristu
30th January 2024, 17:43
Bucuria se traieste si in casa ca pe stadion
:)):)):))

Pai hai sa intrebam o a 3a persoana sa vedem ce parere are. Ce zici, Dogule?:)

Lordul
30th January 2024, 19:09
Fals. Am fost si la FC National.:D Si la Armatura Zalau o data.:sneaky:

Bucuria se traieste si in casa ca pe stadion, nu inseamna ca in casa nu strigi de sperii vecinii sau spargi ceva fara sa vrei.:)

Da nu e acelasi lucru ca pe stadion, unde canti si te bucuri cu toata galeria! Sunt alte sentimente acolo! E diferit ! Mai ales cand asisti la meciul in care castigi un trofeu !

Johnny D
30th January 2024, 23:06
Daca esti in galerie. Doar ca la Rapid nu vezi meciu, asa ca ce rost are sa mergi acolo?:))

In tribuna e cel mai bine, dar e greu sa ajungi pe Giulesti din Nord-Vestul tarii.

delaparis
30th January 2024, 23:32
Sa-l intrebam pe cip:DOrasul la are mai multe echipe decat suporteri :D

Numero Dieci
31st January 2024, 10:06
Daca esti in galerie. Doar ca la Rapid nu vezi meciu, asa ca ce rost are sa mergi acolo?:))

In tribuna e cel mai bine, dar e greu sa ajungi pe Giulesti din Nord-Vestul tarii.

E greu sa ajungi din Nordului dar pai asa:).

ciorbicafaristu
26th February 2024, 19:45
Nu se stie daca prind Europa, vine Nasuc tare pe turnanta.:)):)):)) Mi-e frica sa nu dea Dinamo inca un gol, ca iar se face Gioni cfr-ist clujean.
Eu astept sa-l goneasca turcii pe cocalarul ala, in maxim 1 luna se cere iar antrenor in Giulesti.


Nu e pe loc de retrogradarr, dar are punctaj de retrogradare.:)) As avea curaj sa pariez ca nu-l prinde martisorul acolo.
Si la fel, am curaj sa pariez ca nu va mai fi in viata lui antrenor la Rapid.

Buna seara, Gioni! :)) :)) :))

ciorbicafaristu
26th February 2024, 19:48
Mesajele sunt din 27 ianuarie, maine s-ar fi facut luna! Ce oameni rai!:))

El Pistolero
26th February 2024, 20:39
Pai nu e demis încă. Eu sper s nu fie demis, iar îl vedem pana la vara toată ziua la emisiuni. :))

ciorbicafaristu
26th February 2024, 20:50
Da, se pare ca s-au razgandit. Probabil ca mai sta un meci.:))

Johnny D
26th February 2024, 22:28
Pai dupa ce nu batem pe mUTA si pe cine dracu mai e, ambele saptamana asta, poate vor fi demisi ambii.:D