PDA

View Full Version : Fa cup 2023-2024



Lordul
6th January 2024, 09:20
Arsenal si Liverpool se intalnesc în Č™ocul rundei a 3 a din FA Cup !

Johnny D
7th January 2024, 10:19
Da, meci vital pentru noi, ei pot castiga cel putin un trofeu EL usor, unde sunt favoriti. Noi deja sutem sub ei in cursa pentru PL, iar in CL n-am castigat nici cand eram tot timpul prin fazale finale, daramite acum ca am revenit dupa 7 ani.

Ce-i drept suntem singura echipa din istoria Universului care intra dupa multi ani in cea mai importanta competitie europeana si e in careul de asi al favoritelor. Asta spune ceva despre schimbarile produse la noi in ultimii 2 ani!:ok:



Mai interesant e ce va face United la Wigan, acolo e adevaratul derby pentru supravietuire.:D

YoNuTzz
7th January 2024, 20:26
Urat ptr Arsenal.

League Cup - turul 4
FA CUP - turul 3 si acasa.
Titlul - compromis.

Noroc ca au avut grupa de Europa League in UCL :D

El Pistolero
7th January 2024, 20:41
Nicio surpriză, mai bună Liverpool sezonul ăsta.

Lordul
7th January 2024, 21:35
Îmi pare rău Ioane, măcar acum de ziua ta trebuia Č™i Arsenal sa scoată un rezultat bun.

ciorbicafaristu
7th January 2024, 21:47
Arsenal, aceeasi echipa de ***** care dupa ce ia gol incepe sa paseze pe semicerc, incapabila sa produca ceva periculos.

Johnny D
8th January 2024, 00:04
Pai am luat gol spre final. Problema mai mare e ca si la 0-0 in prima repriza cand am fost mai buni ca ei, tot de bara am dat si pe langa minge. Trebuie sa-nvete iar sa loveasca mingea in plin, ca orice tzaran din spatele blocului, nici macar atata nu stiu acum.

Jocul in sine nu e rau, nici apararea decat spre final cand apare disperarea. Trebuie sa antrenam finalizarea, i-as pune sa suteze la poarta de 200 de ori pe antrenament, numarat. Nu merg acasa pana nu nimeresc poarta aia de 200 de ori.


Îmi pare rău Ioane, măcar acum de ziua ta trebuia Č™i Arsenal sa scoată un rezultat bun.

Incep sa cred ca trebuie sa ma axez pe Rapid, atat de bine merge treaba.:))





Edit: Pe Rapid!?:o:

Doamne ajuta-ma!:))

ciorbicafaristu
8th January 2024, 07:09
Au luat gol in min 80, deci inca 15 minute in care sa te duci peste ei, sa risti totul pt egalare. Ce au facut ei? Na-ti-o tie, da-mi-o mie cel arhicunoscut, nici macar o singura ocazie mai de doamne ajuta de a egala. Zero barat.

Johnny D
8th January 2024, 09:27
Asta da, n-am contestat, retarzie mentala pura, atitudine de loseri, de vulpi cu urechile pleoshtite de frica.

Eu ziceam ca problema mare e alta, ca au avut partial atitudinea asta fricoasa si cat era 0-0 si problema inca nu exista, de n-au nimerit mingea din pozitii ideale, ziceam ca asta e clar mai grav. Si este. Asta e problema cu-adevarat, sau miezul ei, daca pana si la 0-0 te caci pe tine cand domini si ajungi in fata portii si ai ocazii.:))

Ca apoi la 0-1 n-au mai fost in stare sa aiba nici o ocazie, e mai putin grav. Trebuie rezolvata prima problema, altfel la a 2-a nici n-ai cum sa ajungi.



Curtis Shaw numeste echipa lui si a noastra No Pressure FC. Atunci doar jucam super-fotbal, in rest pla. Cam asta e. Un fel de Romania la nivel inalt.:P

Capitanu.Burcea
8th January 2024, 16:54
Arsenalului de azi ii lipseste bărbăția, pe bancă si in teren. Echipă de pisde.

Ma uit si eu - vag, dar totusi, cum se duce septarul ala della Liverpul pe poarta, perpendicular, economisind 60 de pase de la portar la oricine.

Spun cei dusi periodic la biserica ca Arsenal a pierdut legatura cu Pamantul si bulanul cand a sarbatorit golul de la Luton, min 106, ca pe castigarea finalei de CL. Nu a fost estetic, fair-play si dn sa faci paranghelia aia, acolo, in fata unui oras care jumate dormea la ora aia.

Lordul
8th January 2024, 19:26
Arsenal are ceva jucatori bunicei dar nu are echipa, asta e adevarul. Nu se face primavara doar cu un Odegaard, Gabriel Jesus (si el inconstant), ori Kai Havertz. Imi place Thomas Partey la centrul terenului dar a cam scazut si el ritmul.

Capitanu.Burcea
8th January 2024, 19:37
Kai Havertz e un rîs. Acolo pot da 100 de milioane sa ia un Boniface, Gimenez sau, daca mergem pe ceva britanic clasic, Evan Ferguson.

Lordul
8th January 2024, 22:07
Gimenez de la Feyenoord sa precizam ca sunt mai multi !

Capitanu.Burcea
8th January 2024, 22:19
Dar ce spuneti despre transferul lui Werner la Spursy? Mutare de geniu, calamitate, o linie atat de subtire... 🤣

Oricum, cred ca Werner e peste Havertz. A fost intotdeauna.

El Pistolero
8th January 2024, 22:23
Mai slab ca Richarlison ala nu cred ca e. :))

Lordul
9th January 2024, 09:34
Nu a mai revenit in forma dupa accidentare. Greu de pronuntat. La Chelsea n-a dat randament.

El Pistolero
9th January 2024, 09:58
Chelsea vs Villa, Spurs vs City, Liverpool vs Norwich/Bristol în turul următor.

Lordul
27th January 2024, 11:09
A trecut City 1-0 si fara Haaland. Dragusin a fost rezerva la Spurs

Johnny D
27th January 2024, 18:31
Pai io ce v-am zis? A venit sa fie rezerva alor 2. Se stia dinainte. V-o putea spune si Miril tot asa de clar, dar a preferat sa ma lase pe mine, si sa nu conteste evidenta.

Dar la cat de repede se joaca in PL, chiar si pe stilul nou a lui Spurs, nu e exclus deloc sa survina alte cartonase rosii si accidentari la fundasii centrali, care prin excelenta nu sunt jucatori de viteza. Se joaca cu linia sus si trebuie si ei sa alerge mult si sa se expuna si la efort, si la interventii periculoase. Si atunci va juca.

Capitanu.Burcea
28th January 2024, 02:00
Ce vrei sa faca, Dragusin exista in fotbal de juma de an la nivel zeci de milioane, iar pe radarul analistilor romani de maximum o luna. Pe Van der Ven il stiu de cand era copil 🤣 era un van der kid la Wolfsburg. Romero e campion mondial, cati pot juca in fata lui? Nu ai ce sa faci, momentan, el e oricum in elită si trebuie sa acumuleze. Linia aia de fund, Porro-Van-Romero-Udogie e batuta in cuie, e recitata de copii de gradinita. Acolo intri daca esti koios. Nu e de facut misto, ei joaca si cu 3 pe spate si poate acolo va reusi sa intre.

Lordul
8th February 2024, 09:23
Chelsea s-a calificat in optimi dupa 3-1 cu Aston Villa

Johnny D
8th February 2024, 15:04
Chelsea s-a calificat in optimi dupa 3-1 cu Aston Villa

Gata, sezon salvat.


:))

Lordul
28th February 2024, 18:18
Manita Haaland

Johnny D
28th February 2024, 21:24
A prins si el o data, ca de vreo 20 de meciuri incoace e pilaf.

Lordul
28th February 2024, 21:25
A dat si anu trecut in UCL cu Leipzig. A fost si accidentat o perioada. Un fel de virusul lunii februarie.

El Pistolero
17th March 2024, 20:13
Meci antologic între United și Liverpool, terminat 4-3 după prelungiri. Nunez a dovedit ca e ultimul prost, a dat o pasă aiurea și a băgat-o pe United în meci.
A greșit și Klopp, a scos mult prea repede 3 titulari, crezând ca meciul e gata.

YoNuTzz
17th March 2024, 20:34
Primul meci derby din sezonul asta in care o vad pe Man Utd ca lupta ca o echipa cu nume.
Au incercat ei sa mai lupte si in alte ocazii, dar cu 11 oameni in careu, ca o echipa de Championship :))

Acum City devine marea favorita vs Chelsea si Man Utd, si sanse bune de event ptr Pep.

El Pistolero
17th March 2024, 21:19
Noroc pe United, care joacă cu Coventry în semifinale și va avea onoarea de a pierde finala cu City.
Chelsea va pierde în semifinale, măcar e bine. Risca sa piardă a 7-a finală de cupă la rând. :))

Johnny D
18th March 2024, 00:28
Meci antologic între United Č™i Liverpool, terminat 4-3 după prelungiri. Nunez a dovedit ca e ultimul prost, a dat o pasă aiurea Č™i a băgat-o pe United în meci.
A greČ™it Č™i Klopp, a scos mult prea repede 3 titulari, crezând ca meciul e gata.

Pai conducea cu 3 goluri avans, era si normal.:rolleyes:

1. In prima repriza United a fost mai buna si trebuia sa aiba ea 2-1, nu Liverpool.

2. Nunez e semi-flop pentru 100 de milioane cat au dat pe el. 50 si le-ar fi acoperit, sa zicem.

Cand a ratat acolo Rashford in ultimu minut victoria 1 la 1 cu porkaru, n-ai mai fi crezut.:))
Cu-adevarat un meci antologic.:ok:


Noroc pe United, care joacă cu Coventry în semifinale Č™i va avea onoarea de a pierde finala cu City.
Chelsea va pierde în semifinale, măcar e bine. Risca sa piardă a 7-a finală de cupă la rând. :))

Depinde cu cine pica, s-au tras deja semifinalele?
Daca are bulan sa pice cu Coventry, iar va pierde o finala de cupa, a 7-a la rand.:))

YoNuTzz
18th March 2024, 12:10
Ptr revenirea de ieri: Man Utd a fost recompensata cu Coventry :D

Va fi foarte probabil iar finala Man City - Man UTD, si f probabil terminata tot cu victoria lui Man City.

Lordul
19th March 2024, 09:00
Un clasic al fotbalul Man United-Liverpool

El Pistolero
20th April 2024, 20:34
Penalty clar pentru Chelsea refuzat de arbitrii. Plus doua ocazii uriașe ratate de gloaba Jackson.

El Pistolero
20th April 2024, 21:21
Încă o cupă pierdută de Pochettino. Ocazii peste ocazii și în final pierde meciurile. City era de bătut azi.
Probabil asta a fost ultima șansă de a prinde Europa pentru Chelsea.

Johnny D
20th April 2024, 21:21
Sigur.

delaparis
20th April 2024, 21:55
Uite unde se ascundea City. O tot cautam in program etapa in Premier :groggy:

Johnny D
20th April 2024, 22:29
Eu as fi cautat-o pe Tottenham, nu tu FA, nu tu PL.:))

El Pistolero
21st April 2024, 19:22
Coventry o egalează pe United de la 3-0. :))

Lordul
21st April 2024, 19:50
Uluitor ce a facut Coventry indiferent de rezultatul final.

Lordul
21st April 2024, 20:10
Dezastru pentru United, Victor Crop definitiveaza uriasa surpriza si marcheaza pentru 4-3 Coventry in minutul 120+1

Lordul
21st April 2024, 20:33
Golul a fost anulat de VAR. Man United s-a impus la penalty-uri.

Finala FA CUP 2023-2024: Manchester City-Manchester United

El Pistolero
21st April 2024, 20:35
Cat bulan pe olandez. Coventry a ratat 2-3 ocazii uriașe în prelungiri.
Deci United se alege cu locul 2 în cupă. :D

Johnny D
22nd April 2024, 07:34
Coventry o egalează pe United de la 3-0. :))

Aveam ca se califica Uimited, ultimii bani din salba...

Au avut gol anulat de 4-3 Coventry in ultimu minut din prelungiri, prim penalty ratat de United...

Bine ca la 3-0 am inchis flashscore-ul si am bifat iesit meciu, ca imbatraneam 10 ani cu el.:))

Doamne, ce penibila echipa, numa Liverpool nu poate s-o bata nici cum, nici in cupa, nici in campionat.:))

YoNuTzz
22nd April 2024, 15:59
Iar nu a profitat Chelsea de o City obosita si demoralizata, precum nu au profitat nici de Liverpool B in finala Carabao.

Dincolo, cand credem toti ca Man Utd nu poate fi mai penibila, mereu gaseste o cale.

City va face iar eventul intern, consecutiv, extrem de probabil.