PDA

View Full Version : Etapa 22 2023/2024



delaparis
2nd December 2023, 23:09
Vineri, 19 ianuarie 2024
Sepsi OSK Sf. Gheorghe - Politehnica Iași
FC Rapid 1923 - FCU 1948

Sâmbătă, 20 ianuarie
Universitatea Cluj – FC Hermannstadt
Petrolul Ploiești - Dinamo București

Duminică, 21 ianuarie
FC Botoșani – CFR 1907 Cluj
Universitatea Craiova – Farul Constanța

Luni, 22 ianuarie
FC Voluntari – Oțelul Galați
FCSB – UTA Arad

Capitanu.Burcea
7th January 2024, 03:08
Il las si eu pe baiatul asta sa se distreze un pic pe aici

https://www.facebook.com/reel/374992941778970?s=yWDuG2&fs=e

Intre timp, sclaveții de la gigi discuta transferul de titlu al kefereului, celebrul El Kaddouri. 5 goluri in 120 de meciuri la Paok 🤣🤣

Cam cate ar băga in ațe baiatul de mai sus, jucand azi pt Paok? Cred ca vreo 70 tot dă.

El Pistolero
7th January 2024, 08:40
Face și CFR niște transferuri, Julio Baptista, Konopwula, probabil aici se încadrează și transferul asta, joacă câteva minute și în vară pleacă.
Nu avem scouteri în România, la noi se fac transferurile pe YouTube, te uiți 5 minute și l-ai luat, cam asta e nivelul.

Johnny D
7th January 2024, 09:13
Cam asa ceva. Si noi Rapidul nu suntem prea destepti, luam rebuturile wc wcsb si cfr si ne asteptam sa venim din spate si sa-i depasim in clasament.:))


Cat despre etapa ce-ncepe peste vreo 10 zile, in mijlocul iernii, numai de bine!:ok:
Important e ca avem doar gazoane cu incalzire centrala si drenaj supereficient, unul si unul.:ok:

El Pistolero
7th January 2024, 10:04
Pai asta e încă o prostie marca managerilor de top pe care ii avem în România, te duci sa faci cantonament în Turcia sau Spania la 20 de grade și tu joci 2 luni în condiții de iarna și temperaturi scăzute, plus niște terenuri de toată jena. Nu vad nicio logică. Bani cheltuiți aiurea.

Lordul
7th January 2024, 10:09
Cam asa ceva. Si noi Rapidul nu suntem prea destepti, luam rebuturile wc wcsb si cfr si ne asteptam sa venim din spate si sa-i depasim in clasament.:))


Cat despre etapa ce-ncepe peste vreo 10 zile, in mijlocul iernii, numai de bine!:ok:
Important e ca avem doar gazoane cu incalzire centrala si drenaj supereficient, unul si unul.:ok:

Rebuturi zici? Krasniqi a fost bun la CFR sezonul trecut, Djokovic cat a jucat la CFR iara a fost bun, imi pare ca Rapidul s-a intarit iarna asta

Johnny D
17th January 2024, 23:30
La cati bani am cheltuit, ar fi culmea sa zici ca am slabit.
Plus accidentatii care au revenit sau sunt in curs de revenire, ca Emmers.

Shucu a aparut la TV azi sa ne spuna cum Rapidul e cel mai sanatos club din Romania, sau va deveni in scurt timp. Deocamdata sa vedem c-o arata pe teren.

Apropo de Djokovic, nu stiu cat de bun transfer e daca wcsb l-a pus pe liber dupa nici o luna.

Capitanu.Burcea
18th January 2024, 00:53
Ai cautat mult etalonul transferurilor pana ai ajuns la fcbs? 👻

L-au dat pt ca sunt cretini. Ca in orice sistem feudal, nu a avut nimeni koae sa ii spuna nebunului ca ala e un jucator inca util. In orice caz, nu a fost dat afara pt cifre, ci pt ca i-au descoperit koae. Barbatesti, nu de amazoană, cum au cativa flacai acolo.

Iar de protestat, stim cu totii, la campanie au participat 30 de suporteri din 5 milioane de oi, cu care se tot lauda. Dar toti, cand ii auzi, sunt anti ne-a jiji. De unde, din pulă, sunt niste sclavi la fel de mari ca luțu si mimi santierista.

Johnny D
18th January 2024, 02:58
Ai cautat mult etalonul transferurilor pana ai ajuns la fcbs? ��

Pare ridicol sa fie atat de prosti incat Djokovic sa fie unu din cei mai buni mijlocasi din Liga 1 in continuare, dupa ce a fost, si ei sa-i dea cu sut degeaba. Ar fi prea de Stan si Bran.

Numero Dieci
18th January 2024, 09:17
Pai asta e încă o prostie marca managerilor de top pe care ii avem în România, te duci sa faci cantonament în Turcia sau Spania la 20 de grade Č™i tu joci 2 luni în condiČ›ii de iarna Č™i temperaturi scăzute, plus niČ™te terenuri de toată jena. Nu vad nicio logică. Bani cheltuiČ›i aiurea.

Aici nu s de acord.
Cantonamentul il faci pt pregatire fizica si mentinere nu pt a te acomoda cu alte clime sau pt clima de acasa sau altceva.
Uite,saracii de la Otelul nu au avut bani de Antalya si au mers la munte.Sa vedem daca au un avantaj desi nu cred.

Numero Dieci
18th January 2024, 09:19
Pare ridicol sa fie atat de prosti incat Djokovic sa fie unu din cei mai buni mijlocasi din Liga 1 in continuare, dupa ce a fost, si ei sa-i dea cu sut degeaba. Ar fi prea de Stan si Bran.

Deloc,Gigi joaca Football Manager de ani de zile.

Djokovic cand joaca bine e printre cei mai buni din Ro dar la 33 ani nush cat chef mai are.Daca e motivat e clasa,are tehnica,fizic etc.

Capitanu.Burcea
18th January 2024, 11:54
Nu stiu daca a dat-o cineva, dar Gicu Ricardo Kaka negociaza cu Rapid. Pe surse, ar fi un transfer Grozav :D

Johnny D
18th January 2024, 12:27
Vorba lu Shucu, negociem cu multi jucatori de clasa dar nu vor sa vina ca Rapid nu e un club destul de tentant inca, adica destul de mare. Dar asta se va schimba 100%, promite el.:)


Sper doar ca nu in a deveni un club mai mic decat e acum.:D


Adica un fel de Dinamo, Doamne fereste!:o:

Capitanu.Burcea
18th January 2024, 12:55
Dinamo transfera jucatori din barajul pt calificare la camp european, de la Aris Tessaloniki si Ascoli, nu e ca si cum am fi adus de prin parcuri, cum faceau pe vechea structura :)) Acum o sa auzim ca nu juca la Aris croatul. Normal, daca o facea il lua Hajduk Split, nu Dinamo. Sunt multumit ca a jucat Rotariu, era normal ca fcbs sa ia jucatorul mai valoros, titular, care si azi ii mananca de 30 de mii pe luna, de pomana :))

Hai sa fim seriosi, fcbs a a dus un atacant de la Tre Fiori din San Marino si toata lumea s-a pisat in izmene. Au dat un mil jumate si azi au oferta de 400 de mii pe el. Normal ca din prostie, aruncand cu zeci de milioane in jucatori de tot soiul, nimeresti si cativa mai buni. Ala nu e skill. Nici Rapid nu are o rata extraordinara, daca nu existau crizele de la palat, urmate de disponibilizarile de la palat :)) Braun insa e un jucator bun. Cu Borza ne-am cam inselat cu totii, in afara de Ciorbica :D Pare oricum ca a ridicat nivelul si Rapid, nu mai e cel din vremea cand il prezentau pe Cirjan ca pe noul Odegard.

Johnny D
18th January 2024, 13:05
La cum joaca acum Odegaard, cred ca nu s-a gresit cu comparatia chiar atat de grav.:))

cip
19th January 2024, 15:24
Din Barzava-n Marea Neagra
Pe catei ii punem capra,
Din Caracal la Carei,
Sa dam tubu' la catei !!!
/OLE/

Capitanu.Burcea
19th January 2024, 20:33
Albu e pe cale sa strice centenarul Rapidului cu un gol din fifa 2024.

Johnny D
19th January 2024, 21:05
Ca de obicei, Albu gresit e la noi, ala bun la adversari.:))
Joc fifa24 de cateva luni dar asa gol n-am reusit sa dau inca.:)

Echipa arata aidoma antrenorului, fara mijloc, cu jucatori defensivi incercand sa joace ofensiv. Niste bezmetici care fug aevea si si incearca sa paseze de la unii la altii ratand complet pasele ce sunt peste 3 metri lateral. Conducerea are incredere in anterenor si-n jucatorii adusi, excelent. Sincer cred c-am aratat mai bine in toamna cand nu bateam pe nimeni.:))

Capitanu.Burcea
19th January 2024, 21:11
Ma uit la fc poli cum la malai viseaza
In liga de la tara ea ne oripileaza
O forta-n studentie, cu Jackie la timona
Echipa de pe Bega era o primadona.

Atunci a venit Mircea si-a facut genocid
N-au mai batut pe nimeni, s-au dus langa Rapid :))
De-atunci aceasta ura s-a dus spre vodevil
Multi au sarlit parleazul la Eduard Pamfil :))

Chiar, domnule Timache
Mai sunteti vehement
Cand dati la spavarache
Gramada de rulment? :))

Johnny D
19th January 2024, 21:22
Antrenor de kkt, conducere de kkt, ce-am zis de la inceputul campionatului cand au ales panarama asta de antrenor in loc de Shumudik. Avem incredere, foarte bun antrenor. Minte de imbecili. Sa vedem cat mai au incredere in el.:rosu:


Si suporterii..... sa vedem cata rabdare mai au.
Echipa se vede de la o posta ca e facuta de un handicapat, intr-un mod handicapat. Evident.

ciorbicafaristu
19th January 2024, 21:23
O fi liber Ninel? A apucat sa-i retrogradeze pe aia?

Johnny D
19th January 2024, 21:24
O fi liber Ninel? A apucat sa-i retrogradeze pe aia?

Nu-i va retograda. De era Bergodi erau demult retrogradati.

Ultima etapa a pierdut greu 1-0 cu Fener, Fener care da 7-1 la alte echipe.

delaoltenia
19th January 2024, 21:34
bun oaida de cand joaca la echipa asta din tiganie, se vede lipsa presiunii ciobanului din pipera.
ar mai fi de comentat doar faptul ca ciormoranii "fug aevea" :D

mooie crapid si GgB!

Capitanu.Burcea
19th January 2024, 21:37
Domnule Burleanu, va rugam sa nu mai mimati verificarea fazei si sa dictati nu unul, ci 3 penalty-uri pt Rapid :D

delaoltenia
19th January 2024, 21:40
fesnic ie din cluj, cfr cluj ie din cluj, hai cu penalty! :))

Capitanu.Burcea
19th January 2024, 21:47
Se intoarce Sumudika de la aeroport. Alarma falsa, centenaru' rezista :))

Johnny D
19th January 2024, 21:53
Rezista o pwla, asta e joc de Liga a 3-a.
Orbii de la conducere insa au incredere ca asa se joaca fotbal de campion.:))

Johnny D
19th January 2024, 22:00
Fuori classe! Ce vorbesti, tiki-taka Barcelona intoarce de la 1-3, 4-3!

/OLE/

Doamne ce panarame de jucatori, si-ntr-o parte, si-n cealalta!:happy:happy

Seamana cu meciul din tur.:ok: Doar un gol inscris mai putin. 2 echipe de kkt.:vomit:

Capitanu.Burcea
19th January 2024, 22:03
Atacant adus pe bani, un miros imbietor de futbol.

Johnny D
19th January 2024, 22:05
Da, asa a vrut el sa dea. Lob cu capul din coltul careului mic.

Inzaghi e mic copil.:P

Il puneam la golgeteri poate, daca stiam ca-l avem.:)):))



Ce important e un penalty chiar daca esti condus cu 2 goluri si nu joci nimic!:):D

ciorbicafaristu
19th January 2024, 22:13
Pfff, parca vad ca iar trag rapizii la titlu. Nu-i asa, Iulica?:)

Johnny D
19th January 2024, 22:14
8 zile.:)


Si-apoi revine Petrila.:sneaky:

El Pistolero
19th January 2024, 22:37
Rapid are bancă acum. Mai trebuie sa fie inspirat Bergodi și rezultatele ar trebui sa vină. :D

Johnny D
19th January 2024, 22:38
99% mi-a placut rezultatul in meciul asta. 1% nu pot sa descifrez ce altceva. Tu poti?

iulian_1976
19th January 2024, 22:56
Pfff, parca vad ca iar trag rapizii la titlu. Nu-i asa, Iulica?:)

Mi-am spus parerea, nu mi-o mai schimb. :D

Interesant daca Poli Iasi retrogradeaza direct sau lasa locul unei alte echipe :)

Sa speram ca nu retrogradeaza Otelul :) ei vor play-off :D

iulian_1976
19th January 2024, 22:57
N-am vazut meciul, oricum serverul merge greu..la analiza meciului parca e mai stabil :)

Johnny D
19th January 2024, 23:04
Analiza e cam asa:

70% din meci a pluat, 1-3 Craiova.

30% a plouat ca dracu, 4-3 Rapid.

iulian_1976
19th January 2024, 23:30
Intrebarea este are sanse Sepsi la titlu ? :)

Johnny D
20th January 2024, 00:29
Cam cate Rapidu minus una sau doua.:)

iulian_1976
20th January 2024, 01:01
Sa vedem ce parere are Storck.

Johnny D
20th January 2024, 01:07
Am revazut meciul asa mai calm, acum pe PrimaSport 1.

Da, asa a vrut Burmaz sa dea. A dracu pielea pe el. Lovitura de cap incredibila.:ok:

Capitanu.Burcea
20th January 2024, 13:35
A fost o ultima parte de meci extrem de suspecta. Nu ma refer la ceva necurat :D, ci la efectul micului (dar cochetului, cum ar spune Iliuta Dobre :D) stadion Rapid asupra vizitatorilor. Un cazan plin cu pish..cu carbuni, adica, pravalit in capul adversarului, ca la Posada, care a turnat plumb in picioarele boovenilor. Putine echipe inteleg exact factorul public in jocul de futbol, de asta si facem stadioane pt festivale rave de drogalai, competitii ecvestre, atletism si curling. Fotbalul fiind pe ultimul plan.

Johnny D
20th January 2024, 14:26
A fost o ultima parte de meci extrem de suspecta. Nu ma refer la ceva necurat :D, ci la efectul micului (dar cochetului, cum ar spune Iliuta Dobre :D) stadion Rapid asupra vizitatorilor. Un cazan plin cu pish..cu carbuni, adica, pravalit in capul adversarului, ca la Posada, care a turnat plumb in picioarele boovenilor. Putine echipe inteleg exact factorul public in jocul de futbol, de asta si facem stadioane pt festivale rave de drogalai, competitii ecvestre, atletism si curling. Fotbalul fiind pe ultimul plan.

:))

Pish... tin sa-ti atrag atentia ca lichidele au curs cu galeata din ceruri, nu din tribune.:D

delaoltenia
20th January 2024, 21:04
penalty refuzat petrolului de catre maidanezul negru cu numarul 13. hotii, baaa!

delaoltenia
20th January 2024, 21:18
la multi ani aurel ticleanu!

Leo
20th January 2024, 21:39
Da-mi Doamne rabdare... :(

delaparis
20th January 2024, 22:48
Nu am vazut meciul dar se pare ca nu am pierdut nimic. :mda:

iulian_1976
20th January 2024, 23:48
Nu am vazut meciul dar se pare ca nu am pierdut nimic. :D

delaparis
20th January 2024, 23:52
Pai tu nu vezi niciun meci. Ce tot postezi pe aici? :D

iulian_1976
21st January 2024, 00:01
:D A fost o exceptie am folost la curatenie la scoala :)) mda scoala germana Steiner , nu toti avem copiii la Henri IV :)

iulian_1976
21st January 2024, 00:11
Kopic cere transferuri, nu sunt jucatorii care ii doreste...:)

delaparis
21st January 2024, 00:15
:D A fost o exceptie am folost la curatenie la scoala :)) mda scoala germana Steiner , nu toti avem copiii la Henri IV :)
"scoala germana Steiner" ?
Pai esti tradator. Pleaca de pe forumul asta francofon :D

Nu am pus copiii la Henri IV. A fost asasinat de François Ravaillac in 1610

Johnny D
21st January 2024, 14:34
Nu am vazut meciul dar se pare ca nu am pierdut nimic. :mda:

Nici o problema, vina Rapidul la voi peste 6 zile si pe ala il prinzi din plin, pe toate alea.:D


Kopic cere transferuri, nu sunt jucatorii care ii doreste...:)

Conte de Dinamo. Mercenarios at work. Good luck.:)


A fost asasinat de François Ravaillac in 1610

Altfel ar fi murit sigur si n-ar fi auzit nimeni de el, si tot mort ar fi fost azi.

Asa, asasinul sau l-a facut celebru. Ar trebui sa-i cumpere o halba de bere in Rai acolo.:D

Johnny D
21st January 2024, 16:04
Hai Botoselu! M-am convins, vreau locu 2, indiferent daca iau gunoaiele titlu sau nu!

Rapidu e cel mai important! Sa avansam de la un sezon la altul!

De restu ma doare-n pl!:yeah:

El Pistolero
21st January 2024, 16:58
Ce glumă de echipă e CFR. Nu au legat mai mult de 4 pase, la o echipă de ligă secundă. Îți dai seama de nivelul fotbalul romanesc, când vezi ce echipe se bat la titlu.

delaoltenia
21st January 2024, 17:00
surpriza cat dealul feleacului! ce o fi in sufletul amaratului ala de dincu? :D

iulian_1976
21st January 2024, 17:47
"scoala germana Steiner" ?
Pai esti tradator. Pleaca de pe forumul asta francofon :D

Nu am pus copiii la Henri IV. A fost asasinat de François Ravaillac in 1610

Te faci ca ploua. :D N-am de unde sa stiu unde a facut liceul odrasla ta, in cazul ca am nimerit-o asta e :)

Pentru cei care nu sunt familiarizati cu Parisul.

"Lycée Henri-IV este un centru educațional francez situat în Cartierul Latin din Paris, în arondismentul V din Paris. Școala este recunoscută pentru rezultatele excelente la bacalaureat, la concursul general și la examenele de admitere la Grandes Ecoles, și mai precis la concursurile literare."

ciorbicafaristu
21st January 2024, 17:52
Ce cretini, lasi antrenorul de care nu esti multumit sa faca pregatirea de iarna cu echipa, apoi il dai afara dupa primul meci si-l inlocuiesti cu unul mult mai prost, care a facut zero performanta pe unde a fost. Nu vad deloc bine viitorul acestui club.

delaoltenia
21st January 2024, 18:10
unul mai prost ca mutu, spune daca n am dreptate? :D

ciorbicafaristu
21st January 2024, 18:21
Pe Mutu nu-l recomanda nimic incat sa speri ca va face echipa aia sa se bata pt campionat. Mai bine-l aduceau pe Ninel, ca tot e pe faras la aia.

delaoltenia
21st January 2024, 19:26
pe mutu l recomanda simpatia ptr echipa ciorimoranilor, un ajutor care nu i de ici de colo in anul centenarului prelungit cu inca un an. in playoff, cand nu te ajuta gigi sau fluierasul in negru, da bine unul care inca mai trage pe nas.

Johnny D
21st January 2024, 20:28
Bravo Botoshelu!/hello


Ce cretini, lasi antrenorul de care nu esti multumit sa faca pregatirea de iarna cu echipa, apoi il dai afara dupa primul meci si-l inlocuiesti cu unul mult mai prost, care a facut zero performanta pe unde a fost. Nu vad deloc bine viitorul acestui club.

Nici eu. Vin alb-visinii adevarati acum in locul lor.

Le multumim ca ne-au tinut scaunul cald si spurcaciunea la distanta de titluri.:)

ciorbicafaristu
21st January 2024, 21:00
Nu te-ai saturat sa schimbi echipele la fel de des ca ciorapii?

ciorbicafaristu
21st January 2024, 21:24
Pffff...ce schimbari a facut Nasuc! In loc sa schimbe clasic, Boli si Dussaut contra Ganea si Kiki, prefera sa se bage cu fundul in poarta si sa invite Craiova in atac. Mare *******.

Lordul
21st January 2024, 21:29
CFR o gluma proasta.

Johnny D
21st January 2024, 21:56
Nu te-ai saturat sa schimbi echipele la fel de des ca ciorapii?

Ce sa schimbi? Intotdeauna am tinut cu Rapid, si urat Steaua.

Si evident toti cei care ajuta acest demers, ca orice fan de fotbal.:)



Vad ca a batut Farul la Craiova, aprinsa lupta pentru play off.:)

ciorbicafaristu
21st January 2024, 22:03
Ofensiv au aratat bine baietii din camp, la fel ca anul trecut. Daca vine si Alibec eu zic ca podiumul este realizabil.

Johnny D
21st January 2024, 22:09
1. Rapid
2. Sepsi
3. Farul

Nu m-ar deranja deloc.:)

ciorbicafaristu
21st January 2024, 22:17
Da-ti cu apa rece pe fata...Steaua e campioana, e greu s-o mai ajunga careva.

Lordul
21st January 2024, 22:18
Never say never ! Linia se trage la finalul campionatului ! In plus au meci cu UTA care e un fel de cosmar apoi in deplasare la Craiova

Johnny D
21st January 2024, 22:25
Da-ti cu apa rece pe fata...Steaua e campioana, e greu s-o mai ajunga careva.

Deocamdata nici n-are drept de promovare, altcineva cred ca are nevoie de-o salva rece.:)

ciorbicafaristu
21st January 2024, 22:27
Pai si cine sa-i ajunga? La ce am vazut etapa asta doar Sepsi si Ovidiu au jucat fotbal si arata ca sunt in forma, dar sunt la 11 puncte in spate si au si un meci in plus. E greu, foarte greu.

iulian_1976
21st January 2024, 22:58
Sunt curios cine o sa bata Sepsi ? Altfel castiga campionatul. :)

Johnny D
21st January 2024, 23:11
Pai si cine sa-i ajunga? La ce am vazut etapa asta doar Sepsi si Ovidiu au jucat fotbal si arata ca sunt in forma, dar sunt la 11 puncte in spate si au si un meci in plus. E greu, foarte greu.

Corect. Doar pe locu lor 2 mult dorit de toata lumea, pot fi aruncati.
Si foarte greu. Una in urmaritoare tre sa castige toate meciurile anu asta.
Adica... Rapid, Sepsi, Farul sau U Cluj ar mai ramane in discutie.:)


Sunt curios cine o sa bata Sepsi ? Altfel castiga campionatul. :)

De mine in afara de meciurile cu Rapid, sa bata tot daca sunt capabili sa ia locul 1.:)
Decat spurcaciunile, mai bine ungurii.:D

Dar apoi e complicat pentru Rapid cu Europa, ca tre locu 2. Greu.

ciorbicafaristu
21st January 2024, 23:27
Eu n-am dubii in privinta campioanei, o sa fie mult mai palpitanta lupta pt playoff. Craiolguta si CFR arata rau, e posibil ca macar una dintre ele sa rateze primele 6.

Johnny D
22nd January 2024, 00:05
Ce va fi va fi. Sepsi s-au kkt pe ei anu trecut, trebuiau sa fie mult mai sus la ce solid au aratat anu trecut pe final si in Europa anu asta. Dar dupa ce-au iesit din Europa, au clacat ori fizic, ori mental, ori ambele.

Acum par sa-si fi reincarcat bateriile, ramane de vazut ce va fi.

Rapid are pretentii de titlu, asta e clar, si conducerea si jucatorii si-o doresc.
Ca si valoare nu prea pare acolo, mai ales pe partea defensiva.

Cert e ca ne asteapta cel putin niste luni interesante, deoarece mie wcsb nu mi se pare chiar atat de departe ca si joc, nu ca puncte. Daca pana si noi i-am batut la ei acasa, cu o echipa sparta de accidentari, totul e inca posibil, chiar daca nu probabil. Insa va fi interesant ce se va intampla. Nu e decista treaba inca.

Lupta e dinamica si sus in clasament, si jos. Cel putin campionatul e echilibrat.
De aia si e interesant. Nimeni nu e victima dinainte, si nimeni nu e castigator dinainte.

Numero Dieci
22nd January 2024, 09:25
Pe Mutu nu-l recomanda nimic incat sa speri ca va face echipa aia sa se bata pt campionat. Mai bine-l aduceau pe Ninel, ca tot e pe faras la aia.

Mutu e smecher,e tovaras cu Varga.

Deaia il angajeaza aia.

ciorbicafaristu
22nd January 2024, 11:24
Te caci in ea de prietenie, cand n-ai performante e greu sa mai vinzi. Deja sunt in gaura cu banii, nu vad cum vor putea recupera pierderile.

Numero Dieci
22nd January 2024, 12:08
Ce sa vanda?A vandut vreodata CFR constant bine?Banii lor veneau ca mai ajungeau mai departe in cupele europene.

Si nu te caci deloc in ea ,fara sa ai relatii sus nu poti ajunge sus.Deaia Mutu ia 15000 euro pe luna si tu comentezi pe un forum.

Novac
22nd January 2024, 12:38
vedeti sa nu o luati pe urmele prostalaului ce se tavea de grija:happy prin toamna cum ca nu are cfr-ul banca, ca vaaai ce se mai fac ei franarii... clar afectat individul de sindromul drobuluide sare

face bine clubul din cate stiu eu - intinereste echipa, plateste (done!) datoriile acumulate, curata lotul de jucatori vechi, puturosi& ''impliniti'' per total investind in viitor; chiar anul trecut si-a batut recordul la vanzari incasand 8-10 milioane de coco (sau 12 cum zic astia din articol): https://www.prosport.ro/fotbal-intern/superliga/nelu-varga-vestea-inceputului-de-an-pentru-jucatorii-lui-cfr-cluj-eu-mereu-m-am-tinut-de-cuvant-19809432

Le. Forta Mutu! :D

adica-i praf ca si antrenor dar daca Nelutzu varga vre sa-si faca hatarul, nah, e dreptul lui

ciorbicafaristu
22nd January 2024, 12:46
Sezonul asta a vandut de aproape 10 milioane euro. Nici un alt club romanesc n-a produs atat din vanzari.
Eu vorbeam din pespectiva patronului de la CFR, cand Mutu va rata Europa si nu va produce marfa buna de export va fi curatat fara sa se mai tina cont de prietenie.

Novac
22nd January 2024, 13:17
da, suma din articol este umflata

franarii se intorc la baza; daca-ti aduci aminte ei au inceput/creat succesul aducand cete mari de portughezi din care au ales si selectionat timp de 4-5 ani asadar cred (adik stiu) ca o fac din nou


O sa-l dea afara pe Mutu, da, si? au o gramada de timp :D tinand cont ca ceasul nu mai ticae (fara datorii& dinozauri obositi cu randament mic)

ciorbicafaristu
22nd January 2024, 13:43
Ar fi bine daca ar fi aproape de zero cu datoriile, insa eu stiam altceva, ca ar avea datorii destul de mari (conform gsp la 1 ianuarie 2023 aveau 31 milioane de euro). Hai sa zici ca au mai redus ceva anul trecut prin vanzarile de jucatori, dar sub 25 de milioane nu preau au cum sa fi scazut.

Lordul
22nd January 2024, 13:54
Pai si cine sa-i ajunga? La ce am vazut etapa asta doar Sepsi si Ovidiu au jucat fotbal si arata ca sunt in forma, dar sunt la 11 puncte in spate si au si un meci in plus. E greu, foarte greu.

Se injumatatesc punctele la intrarea in play-off ! Da CFR arata rau si nici n-a prea facut cine stie ce transferuri, o sa vedem cum va arata dupa ce se integreaza. Craiova e inconstanta.

Numero Dieci
22nd January 2024, 13:59
Sezonul asta a vandut de aproape 10 milioane euro. Nici un alt club romanesc n-a produs atat din vanzari.
Eu vorbeam din pespectiva patronului de la CFR, cand Mutu va rata Europa si nu va produce marfa buna de export va fi curatat fara sa se mai tina cont de prietenie.

De curios,care sunt alea 10 milioane?
Stiu ca au luat 400 k pe Braun tot atat pe Krasniqi nu?
Scuffet a plecat gratis.
Care s restul?

Novac
22nd January 2024, 14:17
Daca datoriile sunt prinse in contabilitate ca si ''imprumut asociat'' = nepurtatoare de dobanzi inseamna ca e Ok fie ca vorbim de 25 sau 250 milioane euro

doar intreb ca nu stiu: scria cumva presa noastra (recte in gsp, ianuarie 23) si cine sunt cei carora le e dator clubul sau era doar asa, la fenta? ca fcsb-ul datoreaza constant ''finantatorului'', de cinsprezece ani sau mai mult, sume ce depasesc 20 milioane euro si nimeni nu se ingrijoreaza ... si-l folosesc ca si exemplu doar pentru ca suma (ramasa ca si debt la cfr) este apropiata

ciorbicafaristu
22nd January 2024, 14:40
De curios,care sunt alea 10 milioane?
Stiu ca au luat 400 k pe Braun tot atat pe Krasniqi nu?
Scuffet a plecat gratis.
Care s restul?
Conform transfermarkt:
Boateng 2 mil
Scuffet 2
Yeboah 1.8
Burca 1
Krasniqi 1
Petrila 0,5
Paun 0.5
Yuri 0.4
Si mai sunt cativa plecati pe maruntis.

Novac
22nd January 2024, 14:45
:happy

nu se ezista asa ceva - astea's informatii propagate de oculta mondiala prin saituri gen transfermarkt :D

ciorbicafaristu
22nd January 2024, 14:58
Daca datoriile sunt prinse in contabilitate ca si ''imprumut asociat'' = nepurtatoare de dobanzi inseamna ca e Ok fie ca vorbim de 25 sau 250 milioane euro

doar intreb ca nu stiu: scria cumva presa noastra (recte in gsp, ianuarie 23) si cine sunt cei carora le e dator clubul sau era doar asa, la fenta? ca fcsb-ul datoreaza constant ''finantatorului'', de cinsprezece ani sau mai mult, sume ce depasesc 20 milioane euro si nimeni nu se ingrijoreaza ... si-l folosesc ca si exemplu doar pentru ca suma (ramasa ca si debt la cfr) este apropiata
Probabil ca cea mai mare parte e catre Varga, de asta si zic ca nu-i vad prea bine. Daca nu vinzi sau nu produci in Europa ca sa te autofinantezi macar, exista pericolul ca la un moment dat ala sa se sature sa bage mana-n buzunar. Varga nu are potenta lui Becali, iar CFR nu este Steaua.

Numero Dieci
22nd January 2024, 15:06
Conform transfermarkt:
Boateng 2 mil
Scuffet 2
Yeboah 1.8
Burca 1
Krasniqi 1
Petrila 0,5
Paun 0.5
Yuri 0.4
Si mai sunt cativa plecati pe maruntis.

Au candut bine intradevar desi sursele difera la sume.

Oricum tot pe acolo sunt.

Numero Dieci
22nd January 2024, 15:07
Probabil ca cea mai mare parte e catre Varga, de asta si zic ca nu-i vad prea bine. Daca nu vinzi sau nu produci in Europa ca sa te autofinantezi macar, exista pericolul ca la un moment dat ala sa se sature sa bage mana-n buzunar. Varga nu are potenta lui Becali, iar CFR nu este Steaua.

Varga e de ochii lumii.

Sunt oameni grei in spate le CFR.

Johnny D
22nd January 2024, 16:06
Dorinel se bate la play off.:)

Cu echipa ce fuge pe strazi si prin parcuri, pretentiile sunt de alt calibru.

Ca tot ziceam ca situatia e foarte congestionata la locurile 2-7. Numa de el mai era nevoie.:))

Mie unul mi-ar place si mUTA sa se bata la play off dupa meciul de azi. Redmic.:floricica:

ciorbicafaristu
22nd January 2024, 16:51
Varga e de ochii lumii.

Sunt oameni grei in spate le CFR.
Probabil. Cu atat mai mult prietenia lui Mutu cu Varga nu va valora prea mult daca nu va produce rezultate, adica bani.

delaoltenia
22nd January 2024, 18:45
domnul gigi s a scremut si a aparut echipa de start! :D

Tarnovanu - Cretu, Dawa, Ngezana, Radunovic - Lixandru, Sut, Olaru - Phelipe, Baluta, Oct. Popescu.

iulian_1976
22nd January 2024, 19:12
Otelul face egal ca si cum ar pierde un meci :D

Am vazut noul transfer, din pacate unul ratat, la ce ratare am observat in ultima faza, atacatii costa mult asta este clar :))

Munteanu furibund, a cam pierdut playoff-ul, greu cu Botosani si Dinamo :D

iulian_1976
22nd January 2024, 20:22
Aici ...se intervine doar daca FCSB primeste gol? :D

ciorbicafaristu
22nd January 2024, 20:51
Nici o surpriza. Urmeaza 4 meciuri tari pt Becali, ar trebui sa nu castige nici un meci din astea 4 si macar o urmaritoare sa bata tot pt a se relansa campionatul. Ceea ce nu se va intampla.

Numero Dieci
22nd January 2024, 21:13
Probabil. Cu atat mai mult prietenia lui Mutu cu Varga nu va valora prea mult daca nu va produce rezultate, adica bani.

Prietenia a contat ca l-au pus.
De aici incolo e mingea la Mutu.

Capitanu.Burcea
22nd January 2024, 21:17
Pt fekali exista meciuri care se pot cumpara si restul. Tari, usoare, kakatii astia au pierdut titluri cu echipe de retrogradare atunci cand au mers pe valoarea echipei. Anul asta au cumparat absolut toate meciurile. Ma rog, ce a ramas de la cfr si rapid, adica 85%. Tot astept oferte de la marile cluburi ale Ieuropii, care n-au cum sa ramana insensibile la asa prestatii de exceptie. Va fi cel mai gretos final de campionat din ultimii 10 ani, o hegemonie de limbi in kur pe care presa o asteapta ca pe sfintele moaste. Nu vezi prea des fcbs campioana, deci asteptati-va ca alde grigoroi, filotoi, gradinoi, mocanoi si alti koy sa-si joace direct pt oscar prestatiile altfel mizerabile.

iulian_1976
22nd January 2024, 21:44
Nici o surpriza. Urmeaza 4 meciuri tari pt Becali, ar trebui sa nu castige nici un meci din astea 4 si macar o urmaritoare sa bata tot pt a se relansa campionatul. Ceea ce nu se va intampla.

Sepsi si Farul au calitate sa invinga FCSB, la Craiova sunt multi ratangii, greu de spus...

ciorbicafaristu
22nd January 2024, 22:11
Hai ca am si eu o curiozitate. Imprumutat si cu sanse bunicele de a fi titular la ultima clasata din Olanda sau eterna rezerva la Atletico Madrid...cum e mai bine? Ce ati alege?

iulian_1976
22nd January 2024, 22:24
Nu cunosc jucator de la Mutu pana in prezent, sa fi avut de ales el echipa:) Semneaza cu ochii inchisi, oriunde :)

De asta au fost si tepe cam toate.

Lordul
22nd January 2024, 22:48
Varga e de ochii lumii.

Sunt oameni grei in spate le CFR.

Care-s aia ? Si daca sunt asa de grei de ce nu pompeaza bani la echipa ? Ma gandesc ca daca sunt oameni grei ar trebui sa bage banu. E adevarat ca trebuie cu cap. Dar uite la Rapid a venit Sucu au venit si investitiile.

Numero Dieci
23rd January 2024, 08:56
Care-s aia ? Si daca sunt asa de grei de ce nu pompeaza bani la echipa ? Ma gandesc ca daca sunt oameni grei ar trebui sa bage banu. E adevarat ca trebuie cu cap. Dar uite la Rapid a venit Sucu au venit si investitiile.

Dancu,Caranii,etc.

Nu pompeaza pt ca sunt destepti-ei vor sa faca bani nu sa bage.

Lordul
23rd January 2024, 09:25
Dancu,Caranii,etc.

Nu pompeaza pt ca sunt destepti-ei vor sa faca bani nu sa bage.

Asa e. Vor sa faca profit.

ciorbicafaristu
23rd January 2024, 11:16
Vad ca Sucu devine incet incet papagalul lui Nasuc. 400 de mii pe Aioani nu e o suma mare, dar din punctul meu de vedere e un mar otravit.:)

Numero Dieci
23rd January 2024, 11:27
Nu e bun sau ce?

400 k pare un pret bun mai ales ca i da din banii pe Moldovan.

ciorbicafaristu
23rd January 2024, 11:46
Mi se pare un pic mai slab decat Moldovan. La fel ca Moldovan n-are joc de picior, nu iese pe centrari, gafeaza, dar spre deosebire de Horatiu prinde rar cate un meci mare. E genul de portar care mai degraba iti pierde un meci decat iti castiga. Eu zic ca prin titularizarile lui Borza si Aioani Rapidul e mai slab, nu mai puternic.

ciorbicafaristu
23rd January 2024, 12:00
Nu-i prost Nasuc, cu banii luati pe asta probanil il va lua pe Dican de la Botosani.

Lordul
23rd January 2024, 12:40
Aioani a fost bun la Voluntari si bunicel cand a luat titlul cu Farul.

ciorbicafaristu
23rd January 2024, 12:47
La care Voluntari, Goe?

Numero Dieci
23rd January 2024, 12:51
Mi se pare un pic mai slab decat Moldovan. La fel ca Moldovan n-are joc de picior, nu iese pe centrari, gafeaza, dar spre deosebire de Horatiu prinde rar cate un meci mare. E genul de portar care mai degraba iti pierde un meci decat iti castiga. Eu zic ca prin titularizarile lui Borza si Aioani Rapidul e mai slab, nu mai puternic.

Suna corect.

Dar e si varianta de buget.Plus ca e bun pe FM.Si stim foarte bine ca aia e tot ce conteaza.

Cu Borza ce mai e?Pare ca s a stins nu?Cam ca Tavi.

ciorbicafaristu
23rd January 2024, 13:04
Nu cred ca s-a stins, mai degraba asteptarile unora au fost prea mari. La Hagi nu a fost la fel de forjat ca in Giulesti. In Giulesti nu e acoperit nici de Iacob, nici de Popou, e lasat sa are de unul singur toata banda stanga.

Capitanu.Burcea
23rd January 2024, 13:12
Nu-i prost Nasuc, cu banii luati pe asta probanil il va lua pe Dican de la Botosani.

Dar Hagi a dat jucatori de peste doua milioane pe Aioani la vremea respectiva. Pare ca e si el umpic papagal, daca il vinde pe 400 de mii, nu? La un calcul simplu, Aioani si-a scazut valoarea de 5 ori jucand la Farul sub comanda Regelui, ceea ce mi se pare totusi corect :))

Dican imi place si mie, am zis de cateva ori si pe aici. E un pic cam masiv si cam lent, dar sigur are calitate fata de schiopii care vin in liga 1 de prin parcuri si sanatorii.

ciorbicafaristu
23rd January 2024, 13:21
Dulca, Cabuz, Capusa si Iacob? In afara de Iulian crezi ca ar da careva mai mult de juma de milion pe astia?:) Si chiar daca l-ar da in pierdere pe asta, si-a facut treaba cu el, iar daca reuseste sa-l ia pe Dican poti s-o iei ca pe o reinvestitie. Pe Dican ia cel putin 1 milion dupa 1 an la Ovidiu.

Capitanu.Burcea
23rd January 2024, 13:49
Parca era mult mai mare hype-ul in jurul lui Aioani acum cativa ani, dar si al celor dati la schimb. Nu stiu, l-a dat oricum suspect de ieftin. Cu 400 de mii nu iei nimic, dar Hagi vrea sa prinda probabil ultimul tren ca sa scoata ceva pe un jucator care se anunta titular la nationala.

Ma uitam si la Gurau, un portar care gresise ff putin pana acum, a facut toate porcariile posibile intr-un singur meci :)) Numai rable de jucatori. Imi plac mosii aia de la Voluntari si Petrolul, portari decenti pt liga 1, mult peste basinosii astia, care mai de care Messi ai portarilor.

LE. Doicaru si Stoian vor primi minute sezonul asta? Stii ceva din interior, Ciorbica? :)

ciorbicafaristu
23rd January 2024, 13:56
Cu 400 de mii si 4 puncte e posibil sa-l ia pe Dican.:))

ciorbicafaristu
23rd January 2024, 14:01
Nu stiu nimic din interior, am rupt relatiile cu toti astia care s-au rebotezat.
I-am vazut in meciurile de cupa, nu prea mi-a placut ce am vazut, poate doar Doicaru sa promita ceva. Am impresia ca nu prea vine marfa buna din spate in urmatorii 2 ani, de asta si incepe sa aduca de la altii pe bani.