PDA

View Full Version : Etapa 21 2023/2024



delaparis
2nd December 2023, 23:07
Marți, 19 decembrie
Ora 17.30 FCU 1948 – Petrolul Ploiești
Ora 20.30 Politehnica Iași - FCSB

Miercuri, 20 decembrie
Ora 17.30 UTA Arad - Universitatea Craiova
Ora 20.30 Farul Constanța – FC Rapid 1923

Joi, 21 decembrie
Ora 17.30 FC Hermannstadt – Sepsi OSK Sf. Gheorghe
Ora 20.30 CFR 1907 Cluj - Universitatea Cluj

Vineri, 22 decembrie
Ora 17.30 Oțelul Galați – FC Botoșani
Ora 20.30 Dinamo București – FC Voluntari

AvA_Jar
19th December 2023, 13:01
Am găsit soluția sa ii facem pe Dorinei sa câștige acasă.
Ii încurajăm pe oaspeți și ii huiduim pe ai noștri.
Viata mea o împart alături de Botoșani!
Forța caii moldovei!!
Sunt cu FC Botoșani din tata în fiu și ii susțin de mic copil.
Forza ros-alb-apbastrii.🔴⚪️🔵😬

El Pistolero
19th December 2023, 19:22
Ce prost portar au ăștia la Petrolul. :))

iulian_1976
19th December 2023, 19:34
Inca o echipa de carton, fotbalistii de la UTA Arad au refuzat sa se antreneze marti, din cauza restantelor salariale.

Cine e Meszar ? Cine e Botis?

Aduci jucatori fara sa ai bani, despre asta este povestea.

Capitanu.Burcea
19th December 2023, 19:57
45 de puncte penalizare. Cum au facut cu Mediașul, dar nu au facut cu altii :D

Capitanu.Burcea
19th December 2023, 21:22
Călin pune osul la treaba. Nu se stie cand apare vreun Bunica si te lasa fara șuncă in fasole.

Ce mizerie 🤮

delaoltenia
19th December 2023, 21:48
cumperi de la sibiu si de la iasi, csstigi lejereanu 2 meciuri cu echipe dificile. urmatorul cofetar cumparat va fi de la uta, 3 puncte asigurate.
urmeaza farul, nasul sa prinde si gurita lui play off ul. :D
tragi linie si ajungi la concluzia ca a meritat investitia, totul legal, bineinteles! asa se face biznis, sa moare dujmanii :D

AvA_Jar
19th December 2023, 22:20
Hermashtqrul și Tricolorul Breaza-Iasi ar trebuie și primească o suspendare de 15-20 de punte pentru non-combat.
Grețos.

iulian_1976
19th December 2023, 22:46
Primul gol a fost epic, preluare spre poarta proprie, directie precisa:D

Altii transpira pentru un gol si uite ce usor intra in poarta :))

iulian_1976
19th December 2023, 22:55
45 de puncte penalizare. Cum au facut cu Mediașul, dar nu au facut cu altii :D

Nu stii cati portughezi s-au rulat acolo, era un FIFO la 6 luni, Romgaz are destui bani. Apropo v-ati platit factura la gaz...:D

Johnny D
20th December 2023, 07:24
Lasa ca macar vor juca bine-n Shampion' Lig gunoaiele astea becaliote, ca merita.

Toti cei care n-au jucat fotbal cu ei in campionat, din varii motive nu diversificam, aproape ca n-au pierdut cu tot cu 2 penalty-uri impotriva-le.

Deci valoarea e clara. Pazea Real Madrid si Bayern!

AvA_Jar
20th December 2023, 08:37
Pazea?
O sa cumpere Jiji și de la ei?
Înaintea meciurilor din Ea fc 24?😅

dardar_3
20th December 2023, 10:00
O mizerie de meci a fost aseara. Primul gol cadou, primul penalty inventat, vaicareli pisdificate tot timpul jocului din partea oitelor fragile si blajine... Ii astept cu drag pe Qarabak sa le rupa fashu'... #nunemaifacembine :D

PS: Blanuta top :yeah:

iulian_1976
20th December 2023, 12:09
Din cate inteleg meciul a costat 200 de mii de euro, cei de sus de primaria Iasi si-au dat acordul asta e.

Suporterii ieseni au boicotat meciul, au o firma in lichidare care detine palmaresul si sigla, primaria si noua asa-zisa afiliere
n-ar vrea sa plateseasca, doar au inchiriat sigla, mai nou au facut o noua sigla...:D

Campionatul asta se va castiga probabil in functie de apartenente politice, simpatii vezi Poli Iasi, Sibiu, U Cluj, Petrolul, Voluntari...

Sibiu daca ajung in playoff ar face jocul FCSB-ului s-ar parea, Petrolul ramane de vazut cu cine trag si ei...:D

Numero Dieci
20th December 2023, 13:16
Deci nimic diferit fata de vreun alt an.

ciorbicafaristu
20th December 2023, 13:18
In ce an au boicotat meciul, ca aseara a fost stadionul plin?
Petrolul nu pupa playofful, cel mai probabil va fi aceeasi componenta de anul trecut.

dardar_3
20th December 2023, 14:41
Din cate inteleg meciul a costat 200 de mii de euro, cei de sus de primaria Iasi si-au dat acordul asta e.


Nea Luis asta intra in ultimele 6 luni si 200k e un pret urias, mai ales ca e un jucator sub-mediocru, ce nu va pupa mai mult de 180min adunate, pana va fi jetuit ca ultimu om :drak:

Cele 3 puncte si cota de 1.85 au facut la loc banii promisi. E de tipul barter, cum numai la noi vezi :D

Capitanu.Burcea
20th December 2023, 14:42
Pai a fost stadionul plin de fecesebisti, cred ca asta spune omul :D Se stie ca in provincie suporterii huiduie echipa locala si isi arunca caciulile un aer cand soseste trupa lu' nea cici. Spune si asta ceva despre neamul acesta de cozi de topor. Toata lumea vrea sa fie pe corabia castigatoare cand fotbalul se scufunda.

Auzi ce spune un fîcîmuist din ăsta, aplaudat de prostime. Ca nu e vina lui cici ca a facut ofertele acum, e vina cluburilor ca nu au reusit sa isi tina jucatorii, sa ii betoneze contractual. Pai, aia de-abia isi platesc facturile, cine plm isi permite sa arunce 20 de milioane anual la fotbal, ca sa fie muit de azeri, cincieborgi si alte lighioane? 🤣. Adica, ce sa le faca, sa ii zideasca in portile cantonamentelor?

Dar ce a facut cici, acum, faceau ceausescu si internele, in anii 50. Si avem stenogramele. Cumparau jucatori de care nu aveau nevoie pt a slabi adversarii, pt a facilita ascensiunea marilor cluburi comuniste. Culmea e ca atunci i-au dat peste nas, inca nu se pisdificase de tot țara asta. Astazi, mno...

Capitanu.Burcea
20th December 2023, 17:52
Tot play-out-ul joaca ca Barselona 🤣

Mare fundas ba Screech ăsta de la Craiova, cred ca dupa meci pleaca direct la Liverpul 🤣

ciorbicafaristu
20th December 2023, 19:17
Sîrbu, Boli, Mihai Popescu, Dussaut
:)) :)) :))
Nici in cel mai frumos vis al doamnei Diana nu s-a aratat formula asta de fundasi.:)
Gioni, asta-i aparare de razbunat septica aia!:)

Capitanu.Burcea
20th December 2023, 19:42
Ei inca suspina dupa Micovschi. A marcat ăla in 15 meciuri cat Papeau in urmatoarele 60. Asta inseamna sa ai scouting bun la echipă. Au spus ăia pe fzr ca e slab, ce ne trebe noua, baietii s-au conformat 🤣

Capitanu.Burcea
20th December 2023, 20:10
Vad ca scazut cota pe Farul. Hagi nu e om de cuvant 😤

ciorbicafaristu
20th December 2023, 20:21
Curios, dimineata avea doar 2 Hagi. Am prins 1.85 pt x2, pomana curata la cum arata apararea.

Capitanu.Burcea
20th December 2023, 21:52
Nu ma uit la meci, dar cam miroase a hoție 🤣

El Pistolero
20th December 2023, 22:31
Noroc ca vine pauză, altfel Rapid ajungea pe locul 10. Ce mizerie, 6 de 0-0 în 9 meciuri și doar o victorie.
Cu toate investițiile făcute, sunt șanse sa fie un sezon mai slab ca cel precedent.

ciorbicafaristu
20th December 2023, 22:32
Rezultat bun pt ambele, dar nu ma asteptam ca rapizii sa fie atat de slabi. Sa nu dai gol impotriva acelei aparari, ba mai mult, sa ai un singur sut pe poarta, e mare realizare.:) Cum era Iulica, Rapid se bate la titlu?:))
Pt Nasuc, vestea buna e ca scapa in sfarsit de Mazilu si nu mai e nevoit sa joace in 10.

iulian_1976
20th December 2023, 22:39
Rapid se bate la titlu, asa de nerabdatori sunteti :D

Eu nu stiu cum a iesit offside la golul 2 al Farului :)

ciorbicafaristu
20th December 2023, 22:44
A fost. Eu la golul 3 am avut impresia ca Budescu a fost primul care a atins mingea, dar hai sa zicem ca la fel primea si Nasuc penaltyuri anul trecut, deci sunt chit.

delaparis
20th December 2023, 22:50
Un rezultat care avantajeaza Dinamo :D

AvA_Jar
21st December 2023, 19:14
Cu ce o ajuta acest rezultat pe retrogradata de care pomenesti?😅

delaparis
21st December 2023, 21:38
Care retrogradata? Nu vezi ca inceput sa castige? :D

iulian_1976
21st December 2023, 21:44
Inca o echipa de carton, fotbalistii de la UTA Arad au refuzat sa se antreneze marti, din cauza restantelor salariale.

Cine e Meszar ? Cine e Botis?

Aduci jucatori fara sa ai bani, despre asta este povestea.

Alexandru Meszar este consilier local in Arad, este sageata primariei din Arad. Omul a fost jurnalist, ar fi manageriat si o scoala de fotbal Atletico, era in lichidare la un moment dat.

Banii vin de la primarie, nu stiu ce forma juridica este la echipa, ar fi fost incercari de cumparare de catre un anumit Apreutesei si prieteni de-ai lui.

https://portal1.primariaarad.ro/files/declav/decl1155.pdf

Capitanu.Burcea
21st December 2023, 22:06
Se inclină ardelenii ca spicele lui Dan Deșliu! Dar nu se rup, la anu' trebuie repetata mascarada 🤮

Capitanu.Burcea
21st December 2023, 22:09
Sabau, un domn, sper sa isi dea demisia. Cel putin, asa a lasat impresia.

Maldarasanu, un homeless, nu isi permite luxul ăsta. O slugă la nivelul alora de se suiau in copaci dupa smochine 🤮

iulian_1976
21st December 2023, 22:23
Sabau vine de obicei pentru a scapa echipa de la retrogradare, nu au un obiectiv precis.

El dorea sigur mai mult in vara insa primaria nu a facut diligentele pentru o posibila evolutie in cupele europene.
Se punea problema in cazul ca ar fi castigat Cupa Romaniei, nu aveau licenta, nu m-ar mira sa o aiba nici in prezent.


Ca joc este o echipa lenta, ca jucator dormi linistit la U Cluj, echipa de mijlocul clasamentului.

Novac
21st December 2023, 22:52
Sumudik e manusa pt astia /hello

lasati povestile cum ca este angajat la clubul ala de c a ca t si ca'l tot cauta arabii sa-i dea mai multi bani ca lui Ronaldo; cand incepe naparca needucata sa se bage in seama cu saiturile romanesti e buleala mare si-si cauta servici

sumudica este liber maxim in Februaie

AvA_Jar
22nd December 2023, 07:53
Vine tot cu dresurile pe sub pantaloni?😬
Avea și un cântecel, acum câțiva ani, după ce si-a dat pantalonii jos și si-a arătat egalii.
Cimpanzika, are putza mica!!!🥶🥶

Johnny D
22nd December 2023, 08:02
Important e cate puncte are in clasament, viata lui personala nu e treaba noastra.:)

ciorbicafaristu
22nd December 2023, 09:28
Fiecare are tabăra lui, dar cu toții suntem Cluj!
Emil Lindicul

Va-n gura de ordinari, de data asta n-a mai fost nevoie de 3 henturi in careu.

iulian_1976
22nd December 2023, 18:13
Otelul:Botosani meci de Liga2 :D

Adascalitei 4 centrari, 4 rateuri :))

Un 0:0 muncit, nu ar fi exclus.

ViceSTG
22nd December 2023, 18:27
Pentru baietii de mai sus, in caz ca nu urmaresc performantele persoanelor despre care vorbesc, Sumudica este unul dintre cei mai buni antrenori romani!

ciorbicafaristu
22nd December 2023, 18:59
Ce idiot otelarul ala, daca nu faulta portarul ar fi fost primul la minge...asa si eliminare si gol primit.

Doctor_Satan
22nd December 2023, 19:06
Se pare ca Cisotti e piesa de baza. Daca nu-l rupeau jegosii de la U Cluj...
Apararea are si ea mari probleme, am zis ca Cisse n-are ce cauta-n prima liga, iar Rus a gresit mult, iar acum amandoi au rezolvat meciul pentru botosaneni.
Cred ca o solutie e sa cautam alt oras in care sa jucam meciurile de acasa, ca asa ne clasam lejer pe loc de pay-off.

Doctor_Satan
22nd December 2023, 19:19
Arbitrul ii scuteste pe botosaneni de al doilea galben.
In alte meciuri adversarii intra la rupere la noi, fara sa se dea macar un galben.
Se aduna cam multe faze de acest gen.

ciorbicafaristu
22nd December 2023, 19:25
Hahaha, intr-un meci in care sunteti penibili te legi de arbitru.:)) Victorie absolut meritata pt Botosani.

Doctor_Satan
22nd December 2023, 19:31
In 10 la 10, poate mai aveam o sansa la egal.
Ca si-n meciul cu Voluntari, la 2-0 arbitrul ii scuteste de al doilea galben de 2 ori si se termina 2-2. Pe noi n-am vazut sa ne scuteasca in mod atat de evident.
Oricum, o atitudine de echipa deja intrata in vacanta.

iulian_1976
22nd December 2023, 19:41
In cazul ca fotografiati primele 6 echipe clasate, astea sunt cele mai care merita in playoff.

Otelul a jucat cu ceva rezerve si sa spunem 2 jucatori accidentati, asta ca sa cautam scuze.

Am urmarit doar prima repriza, o fi si pe valoare, o fi si blat ? Adascalitei, din amintiri asta a jucat la Poli Iasi si Botosani.

Rar am vazut un jucator sa greseasca toate pasele importante. :))

Rapidul a fost parfum cu Botosani :)

iulian_1976
22nd December 2023, 19:45
Inca ceva cred ca sunt sperante ca se poate salva oricare echipa de la retrogradare :))

Oare Iftimie vrea sa se salveze ?! :D

ciorbicafaristu
22nd December 2023, 19:55
In 10 la 10, poate mai aveam o sansa la egal.
Ca si-n meciul cu Voluntari, la 2-0 arbitrul ii scuteste de al doilea galben de 2 ori si se termina 2-2. Pe noi n-am vazut sa ne scuteasca in mod atat de evident.
Oricum, o atitudine de echipa deja intrata in vacanta.
Daca ati fi avut vreo ocazie, macar una, in 11 la 11 as fi zis sa te legi de faza aia...dar asa? Pana la eliminare tot Botosaniul a avut cea mai mare ocazie de gol.

Doctor_Satan
22nd December 2023, 20:01
Daca ati fi avut vreo ocazie, macar una, in 11 la 11 as fi zis sa te legi de faza aia...dar asa? Pana la eliminare tot Botosaniul a avut cea mai mare ocazie de gol.
Acum si Craciunescu zice ca n-a fost de eliminare la noi. Portarul ajungea primul la minge si nu era situatie clara de gol.
Si ocazii am avut. Ai vazut c-am marcat, nu? Se putea marca si fara off-side.

ciorbicafaristu
22nd December 2023, 20:08
Hahaha...deci cea mai mare ocazie a Otelului a fost un gol din offside?:))
Pe rationamentul asta, Nasuc a calcat Rapidul in picioare cu cele 3 goluri anulate.:)

Doctor_Satan
22nd December 2023, 20:14
Nu, am zis c-am fi putut marca, pentru ca jocul s-a schimbat dupa schimbarile de la pauza.
L-a scos pe ametitul de Adascalitei si am inceput repriza a doua cu gol. Deci nu puteam merge decat in sus.
Dar cu eliminare usoara si lipsa eliminarii clare la adversar, deja e greu sa mai scoti ceva cand si meciul a fost unul cu lipsa de chef de joc.

Capitanu.Burcea
22nd December 2023, 20:18
Buna seara de pe stadionul de rugby Alin Petrache! 👻 O vreme admirabila pt destupat licorile de reveillon, dar noi ne multumim cu un ceai 🤮 Sper sa nu ii dam dreptate la final cainelui lup care a spus: apa aei, apa joci 😊

ciorbicafaristu
22nd December 2023, 20:25
Nu, am zis c-am fi putut marca, pentru ca jocul s-a schimbat dupa schimbarile de la pauza.
L-a scos pe ametitul de Adascalitei si am inceput repriza a doua cu gol. Deci nu puteam merge decat in sus.

Nu ma, ati inceput repriza cu un offside.:)
Inceteaza sa te mai minti si sa cauti si alti vinovati, accepta ca azi ati fost penibili si nu meritati nimic de la meciul asta.

AvA_Jar
22nd December 2023, 20:27
Doctore, a greșit pacaliciul ca nu a eliminat jucătorul Botosaniului, dar astăzi Otelul a jucat penibil.
Jocul la mișto ar jucătorilor a fost problema cea mai mare și vreau sa vad plecați mulți dintre cei de pe banca de rezerve.
Noi avem fix 11 fotbaliști și restul nu sunt de Liga 1 și unii nici de Liga 2.
Acceptam toate rezultatele și ni le asumam bărbătește.

ciorbicafaristu
22nd December 2023, 20:37
Buna seara de pe stadionul de rugby Alin Petrache! 👻 O vreme admirabila pt destupat licorile de reveillon, dar noi ne multumim cu un ceai 🤮 Sper sa nu ii dam dreptate la final cainelui lup care a spus: apa aei, apa joci 😊
Am baut cateva beri la peluza aia dinspre Casin acum ceva ani, cu Monty, Leultul suparat, Scow...ce vremuri, sorbeai o bere si aia plonjau cu balonul in terenul de tinta la picioarele tale.

iulian_1976
22nd December 2023, 21:24
Offsidul Galatiului de astazi, este la fel ca cel nedat pentru U Cluj.

Otelul nu are nici banca si nici fundasii centrali, jucau cate ceva cand auzeam nume cu rezonanta croata, sarba ce or fi ei...

Cu africanii si Adascaliei o sa ajunga Dorinel&Co la baraj, nu suport doi jucatori care joaca la alibi in Moldova, Adascalitei si Tiganasu...:))


Echipele de playoff-ul sunt deja pe locurile care la merita :)

Capitanu.Burcea
22nd December 2023, 21:25
Cam dubios anturajul ăsta pt gustul meu 🤣

Meci bun, Wrexham cu Colchester al nostru. Ascultăm Maneskin cu Beggin' si ne rugam de domnu' Pandele sa lase meciu', cum a facut mereu in ultimii ani 🤣)

Chiar e o atmosfera frumoasa, Ciorbica. Pe vremea asta nu vezi picior de tiktoker, feisbucăr, numai suporteri din categoria guttgeșpilt 🤣

Capitanu.Burcea
22nd December 2023, 21:28
Am baut cateva beri la peluza aia dinspre Casin acum ceva ani, cu Monty, Leultul suparat, Scow...

Cred ca a fost si ady de la echipa nationala de băut a cehiei, i-am uitat numele 🤣

De ei am zis ca sunt dubiosi, dar Iulian nu a terminat de analizat meciul Galatiului 🤣

iulian_1976
22nd December 2023, 21:31
Doctore, a greșit pacaliciul ca nu a eliminat jucătorul Botosaniului, dar astăzi Otelul a jucat penibil.
Jocul la mișto ar jucătorilor a fost problema cea mai mare și vreau sa vad plecați mulți dintre cei de pe banca de rezerve.
Noi avem fix 11 fotbaliști și restul nu sunt de Liga 1 și unii nici de Liga 2.
Acceptam toate rezultatele și ni le asumam bărbătește.

Sunt bani la Galati sa faci miscari din astea? :)

iulian_1976
22nd December 2023, 21:34
Cred ca a fost si ady de la echipa nationala de băut a cehiei, i-am uitat numele 🤣

De ei am zis ca sunt dubiosi, dar Iulian nu a terminat de analizat meciul Galatiului 🤣

:)) N-am vazut ce era mai important, am plecat la cumparaturi :D

Intrebarea este cine retrogradeaza? Botosani pare ca n-ar vrea nici ei, Dinamo ?!:D

ciorbicafaristu
22nd December 2023, 21:43
Sunt bani la Galati sa faci miscari din astea? :)

Un carcotas ar spune ca azi se puteau face ceva bani.:)

iulian_1976
22nd December 2023, 22:06
Orice este posibil in Liga1, am observat cateva faze in sezonul asta sa le spun...bizare, dubuioase.

Cat am urmarit meciul mi-a atras atentia Adascalitei, nu pot sa acuz, doar ... o suspiciune.

Voluntari:Rapid ...animat meci :)

delaparis
22nd December 2023, 22:08
Vorbiti mai incet, nu pot sa fiu atent la meci :)

ciorbicafaristu
22nd December 2023, 22:18
Am mai zis ca n-ai cum sa speri la salvarea de la retrogradare cu petarda aia de Gregorio in atac?:)

delaparis
22nd December 2023, 22:22
Eu l-am mai vazut si pe Mbappe ratand in situatie similara :yes:

ciorbicafaristu
22nd December 2023, 22:27
Ahahahahahahahaha

delaparis
22nd December 2023, 22:28
Orice penalty in favoarea lui Dinamo e acordat corect :)

ciorbicafaristu
22nd December 2023, 22:31
Ma bucur pe Voluntari, orice echipa care refuza jocul si joaca la egal cu Dinamo merita sa piarda in felul asta.

iulian_1976
22nd December 2023, 22:32
Dinamo este poate singura echipa care ar mai putea face ceva transferuri in iarna. :)

Multe echipe vor transferuri insa n-au bani sa plateasca salariile curente...

Johnny D
22nd December 2023, 22:37
Urmatoru meci pun ca Voluntari nu pierde la 2g.

De obicei dau double down. Daca si pe aia ii bateti la 2g, ma las de pariuri.:))

Mi-a iesit!/OLE/

Lua-v-ar dracu, ce era sa ma culcati a 2-a oara la rand, si cu 0-0 in min 90!:))

delaparis
22nd December 2023, 22:38
Bineeee baaa /hello/hello/hello

Era si timpul, ca toti ne luau de prosti.
"Va bateti joc de noi? Las' ca va aratam noi cine suntem!" :drak: :))

iulian_1976
22nd December 2023, 22:43
Bineeee baaa /hello/hello/hello

Era si timpul, ca toti ne luau de prosti.
"Va bateti joc de noi? Las' ca va aratam noi cine suntem!" :drak: :))

Ai suferit rau ...:D

Orice faceti toti trebuie sa decartati la domnul Badea bani. :)

delaparis
22nd December 2023, 22:46
Ai suferit rau ...:D


Nici poveste. Stiam ca Dinamo va castiga asta seara :D

... si vei vedea ca nu retrogradeaza :drak:

ciorbicafaristu
22nd December 2023, 22:59
Am un prieten care atunci cand se uita la un meci de-al Farului nu-si schimba pozitia pana cand luam gol sau pana cand se termina meciul daca rezultatul era bun. Ce vreau sa zic...CEAI, Dogule, asta-i secretul!:))

Clau7_D
22nd December 2023, 23:00
Haterii vor spune ca a fost blat :D

iulian_1976
22nd December 2023, 23:18
Tu esti cu primaria Sibiu, ce cauti aici...printre dinamovisti ? ! :D

Johnny D
22nd December 2023, 23:24
E simpatizant cu catzelusii. Din cand in cand, dupa convenientza.:D

delaparis
22nd December 2023, 23:38
Haterii vor spune ca a fost blat :D
Pana acum nimeni nu a spus ca a fost blat :D

AvA_Jar
23rd December 2023, 00:14
Pentru ca nimeni nu vrea sa piardă câteva secunde din viata pentru ceva atât de evident.
Era clar încă de la blatul din tur .😅

iulian_1976
23rd December 2023, 00:25
A fost blat ? :)
Daca a fost, a fost ceva finut pe final.

Poli Iasi si UTA imi par un pic peste Botosani. Nu cred ca multe echipe ale primariilor vor avea buget de transferuri in iarna.

Primele 6, Dinamo, Mititelu poate vor transfera ceva, in rest nu cred ca se pot desparti asa usor, nu cred ca au semnate contracte doar pe 6 luni.

AvA_Jar
23rd December 2023, 08:51
Hai sa fim serioși.
Cei de la Voluntari le-au dat vreo 3-4 pase de gol, se dădeau din fata lor sa tragă și au încercat de 2-3 ori sa faultează inutil în careu.
Ei credeau ca o fac finuț, discret , dar în prelungiri au lăsat incercarile și au facut-o grosolan.

Ce sa mai zic de meciul Otelului?
Înțeleg ca au lipsit 5 titulari, dar de ce a lipsit și atitudinea în fata unei echipe teribil de slabe?
Asta nu știu și inteleg de sunt suspiciuni și la meciul asta.

Utilizator
23rd December 2023, 09:51
N-a fost blat, doar un meci intre doua echipe foarte slabe.
Am mai spus ca sezonul asta mi se pare unul dintre cele mai slabe si din cauza asta clasamentul e foarte strans iar echipele de la locul 14 in sus au sanse la playoff. Un campionat ingramadit la valoare scazuta. Din cauza asta urmaresc meciurile pe sarite si foarte rar cap coada. Sunt plictisitoare, fara imaginatie si fara inteligenta tactica, cu greseli individuale mari, la baza, cum nu faceam nici cand jucam pe maidan. Sunt foarte rare fazele de nivel bun si apar ca niste sclipiri de moment sau pura intamplare. Fotbalistii de la noi in mare parte joaca fara cap iar unii par chiar fara chef. Iar antrenorii par sa-si pregateasca echipele dupa principii ancestrale: autobaza, da si fugi, focul la ei, atac la fie ce-o fi. Echipele de juniori de acum 30-40 de ani ar face ravagii prin liga 1 de azi.
Cu exceptia primelor 2-3 clasate, restul echipelor de liga 1 ar lua-o bine pe carca de la echipe de mijlocul clasamentului din campionate modeste din europa.

Capitanu.Burcea
23rd December 2023, 14:20
Nu vreau sa exorcizez oriunde si oricand, riscand sa omor si trupul odata cu diavolul :))


Dar vad ca multe echipe incep frichineala de decembrie, cine stie cati dintre linistitii de azi vor intra in malaxorul barajelor si al retrogradarii directe. Cred ca multi isi facusera calcule de play-off, iar acum trebuie sa priveasca cu tarsha si in spate /hello

Am vazut un Policolor - Antilopa, de liga 4, apreciat pt lopetile cu nisip si drobii de sare aruncate pe macadam. Mie imi plac meciurile astea de play-out in care, dupa perioade generoase de macinat uruiala, mai scoti cate o ratare cu poarta goala sau un contraatac 3/1, ratate cu seninatatea ucenicului care rastoarna galeata de pe schela, de la etajul 7.

Am fost la congelator, acum ii las pe adevaratii suporteri sa culeaga roadele transferurilor, ale strategiilor care se pun la cale. Are Dinamo o lista de transferuri, zici ca se pregateste de Cempions Lig :)) Chiar nu mai sunt amuzante fonfleurile astea, dar spun multe despre diletantismul presei si al suporterilor.

Doctor_Satan
23rd December 2023, 21:15
Capitane, o spun de multi ani si acum o repet: iti irosesti talentul daca nu scrii macar o carte.
Sau macar un scenariu de comedie.
Il urmaresc de mult timp pe Radu Alexandru (piticigratis), are talent, are si canal YT, a ajuns sa scrie pentru seriale si filme.
Dar tu esti cu mult mai amuzant.

iulian_1976
24th December 2023, 01:32
Dinamo a procedat oarecum la fel si in Liga2 a transferat in inter-sezon, altfel era in Liga a 3-a.

Nu este absolut nimic surprinzator si nimic extraordinar ce se intampla la Dinamo, nea Mircea pluseaza, sunt atati simpatizanti, depinde ce strategie de transferuri va urma.

Botosaniul va retrograda oricum, cred ca Iftimie vrea altceva, il aducea pe Stoican daca dorea sa se salveze.

Dinamo are suporteri, influenta, media este pro, aduce suporteri, trend bun.

UTA - echipa greoaie, antrenor depasit, de obicei creaza atmosfera proasta la echipa e cu semnul intrebarii echipa asta.

Poli Iasi- Grozav nu a fost niciodata grozav, nu a avut continuitate niciodata, era cat pe ce sa pice Botosaniul, la Sepsi era caciula prea mare pentru el.

Otelul - au management foarte bun insa cred ca au cheltuit toate lovelele pe sezonul asta, s-au inselat cu cativa jucatori si ar vrea sa-i inlocuiasca, nu cred ca este posibil contractual ....:D

Lordul
24th December 2023, 17:11
Usor usor ne revenim! 2 victorii consecutive

Johnny D
24th December 2023, 18:48
Faimoasele cuvinte ale Rapidului.:pace:

iulian_1976
24th December 2023, 18:59
Ce mai spune Sumi? :D

Johnny D
24th December 2023, 19:45
Nu stiu, dar stiu ce ar vrea sa spuna, cam ce-am spus eu in ultimele 4 luni.:)

ViceSTG
25th December 2023, 21:40
https://youtu.be/y0WarVRVZ3Q?si=c4IIKN6dRpE-ZUie