PDA

View Full Version : Etapa 20 2023/2024



delaparis
2nd December 2023, 23:05
Vineri, 15 decembrie
Ora 17.30 FC Voluntari - FCU 1948
Ora 20.30 Petrolul Ploiești – FC Rapid 1923

Sâmbătă, 16 decembrie
Ora 14.00 UTA Arad – Farul Constanța
Ora 17.00 Universitatea Craiova - Politehnica Iași
Ora 20.00 FCSB – FC Hermannstadt

Duminică, 17 decembrie
Ora 15.00 Universitatea Cluj – Oțelul Galați
Ora 21.00 Sepsi OSK Sf. Gheorghe – CFR 1907 Cluj

Luni, 18 decembrie
Ora 20.00 FC Botoșani - Dinamo București

Lordul
13th December 2023, 18:21
Decisiva pentru Dinamo daca nici cu Botosani nu castiga atunci e groasa rau

Capitanu.Burcea
14th December 2023, 23:31
Conform unui proiect initiat de presedintele Burleanu, pe care il salut, cluburile din primele două eșaloane vor fi nevoite să aibă PE TEREN minimum 5 jucători crescuți „la nivel național” sau care sunt eligibili pentru naționalele României, pe toată durata meciului.
Din pacate, nu sunt mari repercusiuni, o sa ii arda la bani pe fraieri, dar e vb de maruntis. Trebuia bineinteles excludere din campionat si chiar din tara, ori galaxie.

Perfect. Mai luati straini din Baobabia si Poola Maharajahului! :ok:

El Pistolero
15th December 2023, 18:34
Bergodi bagă autobaza cu Petrolul. Merge la un 0-0 obosit. Dacă pierde, sper că e ultimul meci.

ciorbicafaristu
15th December 2023, 19:01
Si eu il vreau pe Maldarasanu la Rapid.

Capitanu.Burcea
15th December 2023, 20:02
Mijlocul ala de 3 al unei echipe care vrea podiumul - Oaida, Albu, Cristea, mi se pare o descriere perfecta a oamenilor care păstoresc :D Rapidul dpdv sportiv. N-ai cum, ba Șucule, sa joci asa ieftin.

Capitanu.Burcea
15th December 2023, 20:08
Baba si Paraschiv nu vin la meciul cu fcbs. Primul cumparat, al doilea vehiculat de palat. A lovit bine fekali la meciul asta, a scos 2 jucatori pe tușă si si-a a asigurat punctele pe urmatorii 4 ani, cu doar 600 de mii 🤣 Felicitari.

El Pistolero
15th December 2023, 20:13
Bine Borza. :)) Sa speram ca nu mai joacă titular câteva etape.

Capitanu.Burcea
15th December 2023, 20:13
Pana la urma, mai bine il luau le Amzar in locul lui Borza 🤣 Dar, ce sa vezi, pe asta au dat 800k,iar noua ne dadeau 150k. Ba, voi sunteti nebuni? Ala e o clasa peste Borza care, se pare, n-are nicio clasa.


Nu e problema, Petrolul e una dintre multele echipe care se pișă pe ea cand trebuie sa atace, asa ca se poate termina usor 0-0

Johnny D
15th December 2023, 20:18
Bine Borza. :)) Sa speram ca nu mai joacă titular câteva etape.

Pilaf. Sa vina Shumudik.:)

De la inceput de sezon am zis ca ne-a ratat Conducerea anul centenarului, anul in care am implinit 100 de ani si anul in care aveai la dispozitie cel mai bun antrenor din Romania de departe, dar tu nu, vrei mediocritate. Poftim mediocritate, oameni retardati.:ok:

ciorbicafaristu
15th December 2023, 20:21
Eu zic ca e un castig pt Giulesti eliminarea lui Borza, daca ne gandim macar la urmatorul meci.

Capitanu.Burcea
15th December 2023, 20:24
Se mai joaca sau il dau de acum 0-0 pt pronosport?

ciorbicafaristu
15th December 2023, 20:25
Incredibil cum simuleaza Popou asta si nu-l vede nici un arbitru. Cum viata-i curva, nu m-ar mira sa-si rupa iar ceva oase.

Capitanu.Burcea
15th December 2023, 20:35
Rapid dă la țurloaie cu toate compartimentele 🤣

Capitanu.Burcea
15th December 2023, 20:39
Portarul nationalei ne face zile fripte celor cu gg sau 3+ 👻

Cojocaru trebuia sa dea inca un galben spre rosu la Cristea, s-a facut ca ploua. O bifam si p-asta la capitolul 'de n-ar fi arbitrii hoti' 🤣

Capitanu.Burcea
15th December 2023, 20:53
Rușine de meci. Două echipe de căcat.

Capitanu.Burcea
15th December 2023, 21:06
Țicu arunca de la marne ca Rory Delap in perioada de glorie. Valoare.

El Pistolero
15th December 2023, 22:06
Exact ce ziceam, Bergodi a venit la un 0-0 obosit și l-a obținut. Roșul ala la Borza i-a salvat postul pana la anul.

Capitanu.Burcea
15th December 2023, 22:16
Ce e drept, Bergodi a facut un egal fara sa transpire, i-a distribuit like a boss pe cei 10 ramasi pe teren. Asta e doar 15% din ce trebuie sa faca, restul de 85% e inca dator.

Petrolul, o mizerie, si-a aratat mentalitatea de echipa obscură. Aici se faceau 5 schimbari la pauza si ii zdrobeai, e simplu. Asa facea Fergusonu' cand il suparau ai lui. Dati gol si nu va accidentati, ca ați belit paula! Si dadeau si goluri, nici nu se accidentau. Bine, Pirvu la ora aia sorbea din Săpăligă, eroul care a adus cupa...

iulian_1976
15th December 2023, 23:07
Petrolul este echipa sponsorizata de primarie, nu au nici un obiectiv din cate se pare. :)

ciorbicafaristu
16th December 2023, 15:24
Daca nu bate, vom avea recital Nasuc dupa meciul asta.

AvA_Jar
16th December 2023, 17:16
Toți baietii ce-s cu U Cluj sunt machiați și dați cu ruj.💄
Forța Dorineii!🔴⚪️🔵💪😬

Utilizator
16th December 2023, 17:55
Craiova facu 2-0 cu Iasi dar meciul e o mizerie. De fapt nu cred ca am mai vazut vreodata mai multe meciuri proaste decat sezonul asta. Jenant fotbal, nici salariatii de la aprozar de pe vremuri nu munceau mai fara chef decat presteaza jucatorii de fotbal in ligile romanesti. Nu inteleg cum pot trai cu asemenea lipsa de dorinta de mai mult, de imaginatie si de placere a vietii.

ViceSTG
16th December 2023, 18:03
Craiova facu 2-0 cu Iasi dar meciul e o mizerie. De fapt nu cred ca am mai vazut vreodata mai multe meciuri proaste decat sezonul asta. Jenant fotbal, nici salariatii de la aprozar de pe vremuri nu munceau mai fara chef decat presteaza jucatorii de fotbal in ligile romanesti. Nu inteleg cum pot trai cu asemenea lipsa de dorinta de mai mult, de imaginatie si de placere a vietii.

Pai... gresesti. Au, intr-adevar, lipsa de dorinta de mai mult, de imaginatie, dar nu si de placere a vietii, ca asta este motivul pentru care nu joaca fotbal. Ideea este ca fotbalul nu mai este pe primul loc pentru ei. Sunt multe de spus, dar ma rezum la atat.

Utilizator
16th December 2023, 18:16
Am inteles, iubesc viata doar in timpul liber. :D

ViceSTG
16th December 2023, 18:32
Am inteles, iubesc viata doar in timpul liber. :D

Da, le place viata de fotbalist, dar in afara terenului. :))

Utilizator
16th December 2023, 18:46
Ar trebui sa ramana permanent acolo unde le place. Si asa ar trebui sa faca toata lumea. Poate asa s-ar aseza mai bine lucrurile, ar veni oameni potriviti la locurile potrivite. Aa, e bun malaiul adunat din fotbal si fara el nu merge viata extra? Atunci prost e cine-i plateste prea bine pe mocofanii astia. :D

El Pistolero
16th December 2023, 18:52
Sezonul ăsta se bate recordul, vom avea campioana cu cele mai puține puncte. Una mai slabă ca alta.

ViceSTG
16th December 2023, 18:56
Ar trebui sa ramana permanent acolo unde le place. Si asa ar trebui sa faca toata lumea. Poate asa s-ar aseza mai bine lucrurile, ar veni oameni potriviti la locurile potrivite. Aa, e bun malaiul adunat din fotbal si fara el nu merge viata extra? Atunci prost e cine-i plateste prea bine pe mocofanii astia. :D

Pai chiar asta e ideea, ca e bun malaiul din fotbal si nu merge viata extra fara el. Nu trebuie judecati aspru, pentru ca e greu cand faci ceva de-o viata, la un moment dat nu mai merge/nu-ti mai place si trebuie sa te orientezi catre altceva. Evident ca aici intervine si zona de confort, din care nu vor sa iasa.

Utilizator
16th December 2023, 19:15
Asta e un mit al sportivului care se sacrifica si se pensioneaza la o varsta inca mica dupa care trebuie sa faca altceva. Daca e asa, arunci ar presta mai bine ca sa castie mai bine la echipe mai bune, ar strange pentru mai tarziu in loc sa risipeasca tot pe moment si dupa retragere ar fi fosti sportivi respectacti care ar avea sansa sa fie luati la cluburi, sa devina purtatori de imagine in reclame, sa faca o alta activitate in care cariera de fotbalist le-ar descide mai repede calea catre succes.
Dar nu, astia de la noi sunt 95% niste derbedei puturosi ratati ca fotbalisti si pe mai tarziu, masele de trantori care vor sa traiasca doar pentru a se distra si odihni, nimic altceva nu prezinta interes pentru ei.
O viata zero barat, e de inteles dar de evitat. :)

ViceSTG
16th December 2023, 19:56
Asta e un mit al sportivului care se sacrifica si se pensioneaza la o varsta inca mica dupa care trebuie sa faca altceva. Daca e asa, arunci ar presta mai bine ca sa castie mai bine la echipe mai bune, ar strange pentru mai tarziu in loc sa risipeasca tot pe moment si dupa retragere ar fi fosti sportivi respectacti care ar avea sansa sa fie luati la cluburi, sa devina purtatori de imagine in reclame, sa faca o alta activitate in care cariera de fotbalist le-ar descide mai repede calea catre succes.
Dar nu, astia de la noi sunt 95% niste derbedei puturosi ratati ca fotbalisti si pe mai tarziu, masele de trantori care vor sa traiasca doar pentru a se distra si odihni, nimic altceva nu prezinta interes pentru ei.
O viata zero barat, e de inteles dar de evitat. :)

Ai nostri nu au nici perspectiva, nici educatie financiara, din pacate, pentru a putea realiza ce spui tu.

Capitanu.Burcea
16th December 2023, 21:45
S-au dat cu ruj fetele de la Hermanshtar. Cu 600 de mii i-a cumparat pe toti Fekali, plus punctele pe urmatorii 3 ani. Felicitari si traditionalul manca-v-ar canceru'!

Johnny D
17th December 2023, 00:27
Rușine de meci. Două echipe de căcat.

Stai ca meciul ultimelor 2 clasate e maine, nu te antepronunta.:)


Ce e drept, Bergodi a facut un egal fara sa transpire, i-a distribuit like a boss pe cei 10 ramasi pe teren. Asta e doar 15% din ce trebuie sa faca, restul de 85% e inca dator.

:rolleyes:


Petrolul este echipa sponsorizata de primarie, nu au nici un obiectiv din cate se pare. :)

Ar trebui sa aiba obiectiv sa prinda ochiul si Consiliului Judetean. De ce nu?:)

Novac
17th December 2023, 00:44
. Felicitari si traditionalul manca-v-ar canceru'!

cum e posibil ca in .ro sa se transfere jucatori in timpul (inaintea!) ''confruntarilor'' dintre echipe?? parca suntem in rusia sau uzbekistan aici nu in ue ... ceva nu e cusher, avem oare derogare sau?!? plm, eu nu inteleg

ontopic Da! fecesebeul trebuie sters de pe fata pamantului (cu igienica d'aia veche, crem cred ca era) creponata si lemnoasa ... exclus din competitie doar pentru ca (sau macar pt) sunt puscariasi in conducerea clubului si influenteaza generatii intregi de analfabeti d'astia de-i intalnesti la orice interactiune

cum au banat fumatul in tarile civilizate pot interzice si mizeria asta de echipa

iulian_1976
17th December 2023, 01:04
Din pacate nu avem prea multe echipe cu patroni.

Mult prea multe stau cu mana intinsa la primarii, acolo sus Petrolul, Sibiu, U Cluj, bani spalati, personaje politice, management de partid.
Nimeni nu intreaba nici un manager, cate firme ai dus tu sa sponsorizeze echipa?

Am vazut Voluntari in anumite meciuri, sa spun...suspecte, apoi in altele jucand la rupere, ceva cel putin din culise, eu nu stiu.

Foarte dubios acest transfer de la Poli Iasi, acum am observat ca au cu Poli Iasi....

delaparis
17th December 2023, 01:10
cum e posibil ca in .ro sa se transfere jucatori in timpul (inaintea!) ''confruntarilor'' dintre echipe?? parca suntem in rusia sau uzbekistan aici nu in ue ... ceva nu e cusher, avem oare derogare sau?!? plm, eu nu inteleg
Sugerezi ca suntem superiori Rusiei sau Uzbekistan.
Ok cu Rusia. *
Uzbekistan in schimb e complicat. Tara asta a fixat frontierele in 1924 ca Republica Sovietica.
Dar,
Poporul s-a format acum 40000 de ani. In plus se pare ca sunt la originea Europei ca p.op.pu.la.tie.

Scuze pt "intermezzo " cultural :)

Novac
17th December 2023, 01:25
bine mah, carcastan sau plm

am frunzarit astazi un articol despre o echipa nou infiintata a mongoloizilor astora rusificati (parca era uzbekistan) care a castigat fluierand campionatul national


da, da, vechea poveste! :)) = echipa fiului dictatorului, a luat jucatorii buni din toate echipele dupa care i-a rupt cu arbitrii/ delegarile/ genti de bani castigand campionatul precum Valentin Ceausescu in Romania

LE. Asta cu poporul de 40K ani chiar trebuie salvata :happy



Dar,
Poporul s-a format acum 40000 de ani. In plus se pare ca sunt la originea Europei ca p.op.pu.la.tie.

Scuze pt "intermezzo " cultural :)

AvA_Jar
17th December 2023, 09:02
Uiii , uiii, uiiiiiii, ce blateanu'demn de Nea'Jean a fost asearaaaaa!!!!!
Cooperativa a simțit tremurături în pantaloni de placere, după blatuletuk de aseară.🎂🍰
Urmează blatul cu Puli Cashi și o sa se pună intr-o capra perfecta , cu cozile sus și gata de primit.
Asta e Wcsb-ul adevărat!!😅🤣😂

delaparis
17th December 2023, 10:30
bine mah, carcastan sau plm

am frunzarit astazi un articol despre o echipa nou infiintata a mongoloizilor astora rusificati (parca era uzbekistan) care a castigat fluierand campionatul national


da, da, vechea poveste! :)) = echipa fiului dictatorului, a luat jucatorii buni din toate echipele dupa care i-a rupt cu arbitrii/ delegarile/ genti de bani castigand campionatul precum Valentin Ceausescu in Romania

LE. Asta cu poporul de 40K ani chiar trebuie salvata :happy
Uite aici, citeste :D
https://ru.m.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F_%D0%A3% D0%B7%D0%B1%D0%B5%D0%BA%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D0 %BD%D0%B0

iulian_1976
17th December 2023, 13:34
Daca imi spui cu ce izotopi au determinat acei 40000 de ani...te cred :)

Doctor_Satan
17th December 2023, 16:15
In prima repriza clujeanul faulteaza fara minge, il rupe pe Bodisteanu si nu primeste nici macar galben.
Acum am ramas si fara Cisotti.
Etapa trecuta au intrat la rupere la Pop si Cisotti, tot fara repercursiuni.

Johnny D
17th December 2023, 16:27
Isi revine pana peste 2 etape. Ca vor trece vreo 2 luni pana atunci.

Capitanu.Burcea
17th December 2023, 16:57
Oh, inca un meci al echipelor clujene arbitrat de Kovacs, care isi face mereu curaj sa ambaleze căcatul in hartie creponata. Ar trebui ca etapa viitoare, la Galati, sa arbitreze Cojocaru.

Din fericire, Pitestiul este neutru si anuleaza golul asteptat de Kovacs, Bok si toti ceangaii atarnatori la primarie.

Doctor_Satan
17th December 2023, 17:04
Isi revine pana peste 2 etape. Ca vor trece vreo 2 luni pana atunci.
Etapa viitoare e meci in care n-avem voie sa ratam victoria.

Si victorie la Cluj, asa cum trebuia sa fie si-n tur!
Ce ma deranjeaza e atitudinea echipei pe final de meci cand conducem.
Desi fizic suntem peste adversar, nu mai jucam nimic dupa minutul 70, daca avem ocazii pe contra, le ratam cu seninatate.

ciorbicafaristu
17th December 2023, 17:08
Imi poate explica si mie cineva de ce ar pompa o primarie un purcoi de bani intr-o echipa care pe un stadion relativ nou, modern, in mijlocul orasului nu reuseste sa umple nici macar un sfert din capacitate intr-o perioada in care rezultatele sunt foarte bune? Raspunsul pe care-l stim toti se exclude.:)

Doctor_Satan
17th December 2023, 17:15
Modern este stadionul, dar s-a vazut ca ori a fost facut de amatori, ori au disparut niste bani.
Un stadion modern care n-are nici macar sistem de drenaj. Otelul, stadion din 1982, are asa ceva.

LazioRoma
17th December 2023, 17:22
Dorinel cel mai bun antrenor momentan ! .. Impresionant ce a reuseste sa faca la otelul !

iulian_1976
17th December 2023, 17:33
U Cluj are un joc urat, Sabau joaca ceva stil Olanda- Belgia, acum nu tin minte sa fi avut stadionul lor plin decat la André Rieu :D


Otelul, Otelule /hello/hello/hello/hello/hello/hello au jucat slab si U Cluj si mai slab, meci inchis din prima repriza, Sabau fara solutii...



Echipele astea gen U Cluj , Petrolul, Voluntari, Sibiu, Poli Iasi sunt un fel de CSA, toti stim ca nu au un target de performanta, banii vin oricum, se fac jocuri politice, suporterii sunt masa de manevra, am suspiciuni ca se spala bani cu jucatorii straini.

Macar de ar fi de tip socios cum este la Galati, sa fii luat la p....a de suporteri, pui primaria sub presiunea sa plusesze, mai cauti prin oras sponsori fara sa mai vina un agrarici de primar prin vestiar, fara sa puna un ajutor de caine lup manager.

Capitanu.Burcea
17th December 2023, 17:38
Au facut un stadion in special pentru ca noua generatie sa aiba un spatiu de drogangeală numai al ei, intr-un spatiu modern, un mediu asistat, produse aprobate de crescatori locali si nu numai, si pe care, ocazional, se mai joaca si fotbal. Asta e povestea stadionului U. Sigur ca echipa are traditie, in sensul ca e veche. Pe rit nou n-are nimic, nu intereseaza pe nimeni. O deschizi si o inchizi cu o ordonanta de consiliu local.

iulian_1976
17th December 2023, 17:42
Modern este stadionul, dar s-a vazut ca ori a fost facut de amatori, ori au disparut niste bani.
Un stadion modern care n-are nici macar sistem de drenaj. Otelul, stadion din 1982, are asa ceva.

Avea insa nu era ok, a fost facut sistemul complet in jurul anilor 2000 de israelieni, a ramas probabil cel mai performant, la Farul la fel au ceva bun desi au avut o problema intr-o vara.

Unde vine statul sa faca, incep combinatiile.

Capitanu.Burcea
17th December 2023, 20:44
Intrebarea de azi e simplă: este Dorinel un antrenor defensiv?

Iuliane, Ciorbica, Doctore, Ava, oricine are o parere pertinenta, bazata pe biblio si videografie, e rugata sa raspunda 👍

ciorbicafaristu
17th December 2023, 20:53
Nu l-as numi defensiv, mi se pare ca incearca sa joace cam ce juca generatia de aur, pastrand proportiile. As vrea sa-l vad la o echipa cu jucatori valorosi, sa vad daca se poate impune si acolo.

Capitanu.Burcea
17th December 2023, 21:30
Mi-l amintesc pe Chivu spunand ca generatia de aur baga autobaza si incerca pasa la Hagi, ca unica solutie pt tranzitia pozitiva ☺️ Asa sa fi fost? Adica, putea fi altfel, cand aveai un astfel de player in echipa?

N-as putea sa incadrez f bine jocul Otelului. Cred ca e o echipa care ia bine pulsul adversarului, adica versatila in teren. Majoritatea intra sa faca autobaza sau un joc de 0-0, nu isi propune altceva. Burca, de ex, un *******, nu a schimbat nimic 20 de etape, l-au citit toti si a fost pacaliciul ligii. Ăsta, imediat ce vede ca e groasa baga, intr-adevar, parcul auto in careu, dar am vazut meciuri, nu putine, cand au jucat pt 3 puncte, un joc pozitional. Fizic buni, incomozi in contacte, parca toti au colțuri :D

Uitati-va la golul de 1-1 cu Dinamo, in cupa. Aia e o faza de fotbal, ba nene! Se dau doi tampiti de la Dinamo cap in cap, ei joaca numai din prima. Cred ca au lucrat ceva cu betivul ăsta! Bine, ca puteau sa dea vreo 5 numai in prima, ditamai echipa defensiva, nu mai zic... ☺️

iulian_1976
17th December 2023, 21:36
D. Munteanu sta cu c...l in poarta? Cred ca raspunsul este nu.

Mda cam toti sunt frustrati ca nu pot iesi din poarta conta galatenilor, mai usor joci la Galati contra lor cand joaca foarte sus...

ciorbicafaristu
17th December 2023, 21:39
Depinde ce intelegi prin a baga autobaza. Eu nu-mi amintesc ca Romania sa fi jucat vreun meci ca Interul lui Mourinho in returul de la Barcelona sau mai recent ca Newcastle la Paris. Pt mine alea sunt autobaze.

Capitanu.Burcea
17th December 2023, 21:48
Cred ca am jucat si noi cateva. Doua la CM Usa, vreo 2-3 in Franta, apoi meciul ala castigat in Portugalia, 1-0, cu Piturca, ne-au calarit ingrozitor. Si gol Dorinel din lovitura libera ☺️

Capitanu.Burcea
17th December 2023, 21:48
Deci, 3 insi care zic ca Dorinel NU este un antrenor defensiv. Altcineva?

iulian_1976
17th December 2023, 21:49
Mi-l amintesc pe Chivu spunand ca generatia de aur baga autobaza si incerca pasa la Hagi, ca unica solutie pt tranzitia pozitiva â˜ș Asa sa fi fost? Adica, putea fi altfel, cand aveai un astfel de player in echipa?

N-as putea sa incadrez f bine jocul Otelului. Cred ca e o echipa care ia bine pulsul adversarului, adica versatila in teren. Majoritatea intra sa faca autobaza sau un joc de 0-0, nu isi propune altceva. Burca, de ex, un *******, nu a schimbat nimic 20 de etape, l-au citit toti si a fost pacaliciul ligii. Ăsta, imediat ce vede ca e groasa baga, intr-adevar, parcul auto in careu, dar am vazut meciuri, nu putine, cand au jucat pt 3 puncte, un joc pozitional. Fizic buni, incomozi in contacte, parca toti au colțuri :D

Uitati-va la golul de 1-1 cu Dinamo, in cupa. Aia e o faza de fotbal, ba nene! Se dau doi tampiti de la Dinamo cap in cap, ei joaca numai din prima. Cred ca au lucrat ceva cu betivul ăsta! Bine, ca puteau sa dea vreo 5 numai in prima, ditamai echipa defensiva, nu mai zic... â˜ș

Generatia de Aur nu juca asa sus, D. Munteanu s-a dus la U Cluj sa le dea multe, numai ca nu au reusit atat de multe.

Sper sa-l vad pe Militaru antrenor in Liga1 am auzit lucruri bune despre el, m-am saturat de lingaii care se tot rotesc.

Johnny D
17th December 2023, 21:50
Asa, haide CFR! Trofeul trebuie sa redevina alb-visiniu!:sneaky:

iulian_1976
17th December 2023, 21:55
Legat de Generatia de Aur, in momentul cand Raducioiu nu a mai jucat la nationala, nu a mai functionat autobaza.

Cu Moldovan, Adrian Ilie trebuia sa joci sus si nu am mai avut rezultate, o luam pe coaja de la echipele mai valoroase.

Totusi am reusit sa batem in 2000 Columbia, pozitional...

ciorbicafaristu
17th December 2023, 21:56
Cred ca am jucat si noi cateva. Doua la CM Usa, vreo 2-3 in Franta, apoi meciul ala castigat in Portugalia, 1-0, cu Piturca, ne-au calarit ingrozitor. Si gol Dorinel din lovitura libera ☺️
Ala cu Portugalia il accept, dar la meciul ala Hagi se retrasese. In America am avut ocazii si cu Argentina si cu Columbia, n-a fost autobaza...in Franta la fel.

iulian_1976
17th December 2023, 22:01
Ideea este ca jucam contraatc cu Raducioiu care se preta la asta, D.Munteanu joaca pressing in poarta adversarului din minutul 1,
asa ceva pe la Bayen Munchen vad des... :)

ciorbicafaristu
17th December 2023, 22:05
Mai taie si tu, esti sub influenta rezultatului de azi. :)

Johnny D
17th December 2023, 22:45
Carpe!:no:

ciorbicafaristu
17th December 2023, 22:47
Sa vina Ninel!:))

El Pistolero
17th December 2023, 23:00
Mulțumim Mandolina!!! Bun venit Bursucule! :)))

iulian_1976
17th December 2023, 23:10
Mai taie si tu, esti sub influenta rezultatului de azi. :)

Care tataie ?! :)) Care influienta ? Care rezultat ? Otelul putea pierde lejer meciul asta insa dupa minutul 40 si ce? :D

Totusi nu pot sa nu remarc privirea antrenorilor cand Otelul isi baga gazdele in propriul careu :D

iulian_1976
17th December 2023, 23:13
Acum parca as spune ca Sepsi se bate la titlu, neamtul este marfa vede jocul si reactioneaza rapid :)

Inca un lucru, din tot campionatul asta Stefanescu trebuie convocat la nationala, e marfa ca jucator, cel putin mie imi place.

Capitanu.Burcea
18th December 2023, 00:04
Asta insramna sa dai restart cu un niu antrenor. Parca se duc spre poarta mult mai elaborat :D nu kamikaze, prosteste, ca in perioada Ciobotariu.

Dpdv fizionomic, Stork aduce cu Radu Nunweiler. Care, antrenor fiind la Uta, vorbea jucatorilor cu prenume de politete, un tip super atipic pt fotbalul gherțoiesc de la noi. Tot dupa fața, nu ma asteptam sa faca atatea puncte :D

Capitanu.Burcea
18th December 2023, 00:06
@Iulian: in opinia ta de pundit venit din iarba, un fel de Garry Neville al nostru, care sunt cei 3 jucatori fara care Otelul nu poate juca? Pop iti place?

iulian_1976
18th December 2023, 01:01
Care este parerea ta ? :confused:

N-as putea sa dau verdicte, sa spun care este mai important. Sunt doar un simpatizant al Otelului si atat, nu m-as putea
numi suporter . :)

Pot sa spun care imi plac: bulgarul fundasul dreapta, sarbul cu coada, fundasul stanga e marfa, italianul de asemenea, Maciel super marfa, pacat ca nu are 22 de ani si Pop.

cip
18th December 2023, 07:51
Genoa a facut un cadou iubitorilor de fotbal curat din Italia, acum e randul botoseilor sa rezolve cazul si la noi...:rolleyes:
Haiditi frati soldoveni, asteptam di la voi cadoul di Sicrit Santa...:rasc: :))

AvA_Jar
18th December 2023, 08:39
Cat de mult îmi doresc sa retrogradeze direct Voluntariul, dar nu pare posibil sezonul asta.
Dorinel joaca ceea ce ii permite și lotul actual. Am observat ca în deplasări activează pressingul din primul minut .
Îți spun eu 3 jucători fără care Otelul actual nu poate juca:
1. Cisotti, nicio surpriza aici.
2. Lovric, fundașul croat care este și singurul central constant și bun.
3. O sa introduc trioul portughez format din fundașul stânga Silva , mijlocașul Telles și extrema Maciel.
Din păcate nu avem prea mulți romani de calitate, dar la ce salarii cer pana și cei mediocrii.....
Din postura de nou promovata și cu un buget de 2.5 mil euro , noi nu ne permiteam sa dam 9-10k unor jucători medicrii spre slabi, doar pentru ca sunt romani.
Cel mai mare salariu de la Otelul este de 6k euro , din câte știu eu.
Mi se pare o abordare realista pentru o nou-promovata și pt bugetul actual.

Johnny D
18th December 2023, 09:16
Mulțumim Mandolina!!! Bun venit Bursucule! :)))

Asa ar fi bine, pana nu e prea tarliu.:rolleyes:


Acum parca as spune ca Sepsi se bate la titlu, neamtul este marfa vede jocul si reactioneaza rapid :)

Inca un lucru, din tot campionatul asta Stefanescu trebuie convocat la nationala, e marfa ca jucator, cel putin mie imi place.

Tot a zis Rapidu' ca-l ia, ca e acontat, pana una alta a luat doar carpe.

Acu 2 zile parca a mai luat una de urgenta in atac.:)) Pentru un meci.:))


Genoa a facut un cadou iubitorilor de fotbal curat din Italia, acum e randul botoseilor sa rezolve cazul si la noi...:rolleyes:
Haiditi frati soldoveni, asteptam di la voi cadoul di Sicrit Santa...:rasc: :))

:))

iulian_1976
18th December 2023, 12:11
Se spune ca Dinamo ii datoreaza si lui Rednic...niste banuti, in ianuarie au termen la Tribunalul Bucuresti, nu il mai punem pe Fabbrini.

Rednic o va ierta pe Dinamo sau a luat lopata si ingroapa Dinamo ? :D

Daca doriti sa comentati :))

Capitanu.Burcea
18th December 2023, 15:16
Ms, Ava :ok:




Rednic o va ierta pe Dinamo sau a luat lopata si ingroapa Dinamo ? :D



Adevarul e ca toata suflarea asteapta de la altii sa faca gesturi de caritate si bun dinamovism, pt ca ne placem sa scoatem castanele din foc cu mainile altora

Nu, sa ii plateasca salariile. Rednic a fost data afara de dinamovisti. De Sendre, Iuhasz, Zavaleanu, Radio Dinamo, Feisbuc, Pupaza din Mortii Tei. A fost barbatie cand l-am umilit, dar cerem indurare cand se intoarce karma. Nu, bababieti, platiti, ce **** mea! Nu sta acest proiect in 50 de mii, sau cat sunt de platit. Astea sunt motive pt un public de las fierbinti. De aia nu iesi tu din insolventa, ca iti cere Rednic 50 de mii :)) Nu iesi, ca esti un paduche nenorocit, ai platit salarii duble decat Otelul unor ageamii, ca sa scurgi comisioane in propriile buzunare!

Utilizator
18th December 2023, 18:14
Se spune ca Dinamo ii datoreaza si lui Rednic...niste banuti, in ianuarie au termen la Tribunalul Bucuresti, nu il mai punem pe Fabbrini.

Rednic o va ierta pe Dinamo sau a luat lopata si ingroapa Dinamo ? :D

Daca doriti sa comentati :))

Aici sunt doua probleme diferite.
Pe de o parte Dinamo trebuia de mult sa stearga datoria cu Rednic si asta fara publicitate. Si asa trebuia procedat si cu alti ex-dinamovisti care au venit imediat cand au fost chemati sa ajute clubul.
Pe de alta parte Rednic e antrenor la UTA si el ar trebui sa-si conduca onest echipa inclusiv contra lui Dinamo si asta indiferent daca are bani de recuperat sau a fost platit in plus cand era la Dinamo. E vorba de a respecta competitia. Si asa ar trebui sa procedeze orice antrenor indiferent de trecut sau simpatii.
Fabbrini. El a fost platit corect pana la venirea lui Cortacero cand salariul i-a fost aproape dublat in mod artificial iar prestatia lui s-a diminuat spre zero. El si-a luat si o parte din banii din era Cortacero, mai avea de recuperat vreo patru luni de salariu insa a a reclamat si banii pe urmatorii doi ani de contract ramasi. Asa a ajuns la jumate de milion de euro ceea ce e exagerat. Parte din vina o au si liderii peluzei care au intervenit in negocierile contractuale si au vrut sa-l tina cu orice pret pe Fabbrini. Nu stiu ce e corect sau nu, insa e clar ca spaniolii au dat teapa cel putin in egala masura si jucatorilor si clubului. Si la orice situatie similara, din pacate pierd si compania si salariatii.

ViceSTG
18th December 2023, 18:49
Dorinel cel mai bun antrenor momentan ! .. Impresionant ce a reuseste sa faca la otelul !

Da-te, ba, la o parte! :))

Doctor_Satan
18th December 2023, 19:06
Deci, 3 insi care zic ca Dorinel NU este un antrenor defensiv. Altcineva?

Nu este defensiv.
Joaca sus in presing si echipa initiaza foarte multe faze de atac. Momentan nu se vede asa de bine pentru ca jucatorii nu sunt constanti, au meciuri slabe si nu se descurca inca la pasele scurte si jocul pe pozitii viitoare.
Daca totul merge bine, la anul vom vedea o evolutie.
Dar cand n-ai bani, trebuie sa te bazezi pe oameni cu ambitie, gen Cisotti si nu-ti permiti decat atacanti de perspectiva, gen Pop.
Cum atacantii sunt scumpi, Dorinel alege sa atace cu toata echipa. In perioada 2010-2013, marcau aproape toti jucatorii.
Cred ca Dorinel n-a facut performanta decat la noi pentru ca nu se intelege cu jucatorii scumpi, cu figuri.
S-a vazut in cateva randuri cat de suparat a fost pe Bodisteanu, culmea, cel mai bine platit jucator de la noi si jucatorul cu cele mai mute fite.
Lui ii plac jucatorii ambitiosi, muncitori, care vor sa se afirme, asa cum a fost el.

Despre stilul jocului, am mai zis, in perioada 2010-2013 semana cu Milanul din anii 2000, care inchidea jocul la mijloc, facea pressing avansat, iar atacantul venea la joc pana-n propria jumatate.

Capitanu.Burcea
18th December 2023, 20:28
Politic marcheaza un gol de academician la United si apoi face un fault de instalator la Salford 🤣

Legenda renaste.

Capitanu.Burcea
18th December 2023, 20:37
Ms, Doctore, pt raspunsul elaborat 👍

Utilizator
18th December 2023, 22:11
Doua goluri de generic la Botosani si Dinamo in sfarsit castiga primul meci din august incoace. A fost meciul amaratilor dar de cand a venit Kopic au inceput sa apara si golurile ceea ce pare a fi iesirea din coma. Tot asa.

Johnny D
18th December 2023, 22:14
Cand mi-am pus ultimii bani Botosaniul, si echipa gazda, nu pierde la 2 goluri si-a gasit Dinamo sa castige primul meci la mai mult de 1 gol diferenta din tot campionatu.:))


Cu penalty nedat pt Botosani, normal, echipa mare se despagubeste.:rolleyes:

Clau7_D
18th December 2023, 22:21
Spre disperarea...:D

Utilizator
18th December 2023, 22:21
Haide mah, ti-ai gasit si tu motiv. Eu zic sa mai pariezi asa ca pare sa poarte noroc. :D

Johnny D
18th December 2023, 23:45
Urmatoru meci pun ca Voluntari nu pierde la 2g.

De obicei dau double down. Daca si pe aia ii bateti la 2g, ma las de pariuri.:))

cip
19th December 2023, 07:42
Urmatoru meci pun ca Voluntari nu pierde la 2g.

De obicei dau double down. Daca si pe aia ii bateti la 2g, ma las de pariuri.:))
Inca nu, pariaza te rog si pe Juventus campioana inainte de marea decizie, sa faci marele triple si sa te retragi in plina glorie... :))

Johnny D
19th December 2023, 08:06
Dan Sucu: "Nu avem nicio intentie să-l demitem pe Cristiano Bergodi. Nu se pune problema ca Bergodi să plece în viitorul apropiat. Nu contează ce se va întâmpla în meciul cu Farul. Bergodi va continua din iarnă să fie antrenorul Rapidului, are toată încrederea noastră."

Se pare ca nu sunt singurul care e pe double down.:rolleyes:

Capitanu.Burcea
19th December 2023, 16:08
O strategie sanatoasa. Problema Rapidului e ca Niculae si Angelescu vand meciuri si n-au nici ochi la jucatori. Ai vandut un jucator cu doua milioane si ai adus unul care s-a accidentat plimbandu-se pe teren, cu piciorusele alea de pui cu parkinson. Vad ca au inceput sa faca gat p-acolo Sapunaru, Moldovan, trebuie uschiti imediat. Sapunaru nu mai poate, iar Moldovan e in varf si iti iei cascavalul. Sunt jucatori cacala, la bonitatea Rapidului nu se pune problema :D dar ce te faci cu peaky blindersii de Giulesti, care sunt obisnuiti sa faca parte din orice tranzactie :) La Rapid e simplu: ori o sa faca treaba de centenar :D, ori o sa radem cand or juca aia darts cu portavocile si pungile cu pisat.