PDA

View Full Version : Etapa 14 2023/2024



delaparis
22nd October 2023, 01:38
Vineri, 27 octombrie
Ora 17.30 FC Voluntari – Sepsi Sf. Gheorghe
Ora 20.30 Dinamo București - Politehnica Iași

Sâmbătă, 28 octombrie
Ora 14.00 Oțelul Galați – FC Hermannstadt
Ora 20.30 Petrolul Ploiești - FCSB

Duminică, 29 octombrie
Ora 14.00 FCU 1948 – UTA Arad
Ora 20.30 FC Rapid 1923 - Universitatea Craiova

Luni, 30 octombrie
Ora 17.30 FC Botoșani - Universitatea Cluj
Ora 20.30 CFR 1907 Cluj – Farul Constanța

delaparis
27th October 2023, 20:38
DINAMO: Golubovic - Costin, Alves, Homawoo, Amzăr - Iglesias, Bena, Ilic - Ghezali, Gregorio, Politic.

POLI IAȘI: Lung jr. - Martac, Samayoa, Marchioni, Ispas - Bordeianu, Stefanovici - Harrison, Roman, Ion.

Johnny D
27th October 2023, 20:57
Ce meci frumos, pe contre.:)

N-a mai castigat Dinamo un meci de asta din... minutu 90 a meciurilor, cu bulan.:pace:

delaparis
27th October 2023, 22:28
Dinamo a jucat slab dar Iasi nu a jucat nimic. Meci de rahat, timp pierdut, gata ma duc la rugby.

Johnny D
27th October 2023, 22:29
Si nu se mai intampla minunea din prelungiri, desi ceva sanse fura si de data asta.

Acum un lucru devine clar:

Dinamo in ciuda celui mai bun golaveraj din Liga 1, de 16 goluri, fata de cel al wc wcsb-ului de 14, nu mai are sanse la play off. In ciuda sperantelor unora inainte de sezon.:D

iulian_1976
28th October 2023, 16:20
Otelul scoate un egal dintr-un penalty la limita as spune. :)

Otelul imi par o echipa stoarsa, probabil asezata slab, impresia ca u jucat in 10 jucatori, din minutul '60 am urmarit partida.

Hermannstadt cred ca are sanse la play-off, mai sunt acolo Petrolu, Farul si Sepsi.

Inca ceva, nu ar fi mare lucru Petrolul sa castige astazi...

Lordul
28th October 2023, 16:25
Dorinel e un fel de Mr.X ! 10 egaluri din 14 meciuri. Pentru Sibiu insa acest egal poate complica lucrurile pentru ca Petrolul si Sepsi stau la panda iar covasnenii sunt pe un tren ascendent acum.

Dinamo -Poli Iasi un egal care nu ajuta pe nimeni.

Johnny D
28th October 2023, 18:30
Inca ceva, nu ar fi mare lucru Petrolul sa castige astazi...

Nu sunt in stare aia sa faca 2 meciuri la rand bune, un egal ar fi excelent.

Lordul
28th October 2023, 19:34
Nu sunt in stare aia sa faca 2 meciuri la rand bune, un egal ar fi excelent.

Lasa ca si FCSB fara Florinel revine cu picioarele pe pamant

delaoltenia
28th October 2023, 20:28
FCSteauaB: Tarnovanu - Pantea, Ngezana, Dawa, Radunovic - Djokovic, Sut, Olaru - Baluta, D. Rotariu, O. Popescu

Rezerve: Vlad, V. Cretu, Harut, Miculescu, Gogescu, Lixandru, Compagno, Radaslavescu

Antrenori: Gheorghe Becali & Elias Charalambous

Johnny D
28th October 2023, 20:33
Lasa ca si FCSB fara Florinel revine cu picioarele pe pamant

Revine pe dreku. Ce ti-am zis? Ce carpe...


FC FCSteauaB

Fixed. Formal vorbind. Altfel ai fi scris despartit.:)

Johnny D
28th October 2023, 22:26
PE RELANTYYYYYY!/hello/hello/hello


Hai cu egalul! Hai cu 2-0 e cel mai periculos scor!/hello/hello/hello

Johnny D
28th October 2023, 22:29
Vai prost ii!:headbang:


Dar GOOOOL!/OLE/



:)):))



Asa bun, asa-mi trebuiau cu 2 meciuri fara victorie la rand sa intre in meciul cu noi.:ok:;)

Johnny D
28th October 2023, 22:32
Nu sunt in stare aia sa faca 2 meciuri la rand bune, un egal ar fi excelent.

:ok:


:)):))

Capitanu.Burcea
29th October 2023, 00:26
Echipa puscariasilor subtilizeaza un punct cu ajutorul cioclului Petrescu. Cand furi prea mult si vrei să te tirezi ca porcu', mai scapi si pe delături. Si asa a facut azi fcbs.

Prostii etapei: burca, poenaru, grozavu

Nota de trecere: dorinel, maldarasanu, ciobotariu

Premiant: fl pirvu.

Absolut jenant, clovnilor de la fcbs inca li se ia interviu in calitate de antrenori. Asistam la o mironicizare, o gradinizare, o costi mocanizare a presei sportive, bleah 🤮

Lordul
29th October 2023, 11:20
Un punct Grozav :)))

Capitanu.Burcea
29th October 2023, 20:17
Bergodi inoveaza cu Borgea Valle varf impins. Voiam sa ma uit la Schimb de mame, dar se anunta un meci interesant 🤣

Johnny D
29th October 2023, 20:49
E mai bun acolo decat unde a fost folosit inainte. E prea incet in mijloc.

El creaza bine in fata, din pacate tot rateaza retardatii si vor da gol carpele alea craiovene la prima ocazie, parca vad. Nu inteleg cum dracu a dat Kung Fu pe langa minge cu poarta goala din 6 metri!:mad: Your Kung Fu is weird.

Ce preluarea lu Cristos iti trebuie, te arunci in minge si intra in poarta, si cu pwla!:headbang:

Johnny D
29th October 2023, 21:09
Se zice ca nu mai ai sansa asta din nou, dar noi pe Giulesti avem joc bombastic si nu trecura decat 20 de minute pana Kung Fu avu fix aceeasi sansa, de data asta nu mai face preluare. A invatat.:P

Johnny D
29th October 2023, 21:29
Am vrut sa scriu inainte de meci ca ne putem inscrie in lupta la titlu daca castigam urmatoarele 2 meciuri. Dar sansele sa le castigam nu sunt cele mai mari posibile. Avem meci cu singura echipa pe care n-am batut-o pe Giulesti in seara asta si cu wc wcsb carora le-am dat 5-1 pe Arena Nationala acu 4 luni, tot pe Arena Nationala mai apoi.:P


Deocamdata prima repriza e buna, puteam sa mergem la 2-0 daca nu eram idioti, dar si ei au avut ceva ocazii, chiar daca nu atat de mari. Sa zicem ca ne multumim cu 1-0.


Inca 3 reprize la fel si... molusca se transforma in printz!:ok:


:))

Johnny D
29th October 2023, 21:54
L-am pierdut pe Petrila... pilaf...

Avem meci cu 2 stele in 4 zile, una slaba in cupa, alta pe care ar trebui s-o batem ca sa ne batem la titlu. Na poftim. Nu mai joaca o luna.:rolleyes:

Macar meciu asta sa-l castigam, sa nu-l fi pierdut chiar degeaba.

Johnny D
29th October 2023, 22:14
Bergodi inoveaza cu Borgea Valle varf impins. Voiam sa ma uit la Schimb de mame, dar se anunta un meci interesant ��

E mai bun acolo decat unde a fost folosit inainte. E prea incet in mijloc.

Exact ce-am zis.:ok:

Am luat macar cele 3p azi.:P

Greu va fi la wcsb acasa fara Rahmani, fara Petrila... greu...

What win and title charge? We need a miracle not to lose!:))

Johnny D
29th October 2023, 22:27
Am ramas in Kung Fu in ofensiva, singura noastra speranta.


Kung Fu Vs. wcsb - principala favorita la titlu, la ea acasa.:))


Nu putem sa-l clonam pana la meci, ca sa joace pe ambele parti?:D

Johnny D
29th October 2023, 22:41
Daca n-as fi rapidist, as paria pe wcsb, un ban cinstit.:happy:happy

Johnny D
29th October 2023, 23:45
Bergodi nu mai stie ce sa faca, ca sa ne faca pe plac!

Doar ca nu se arunca pe burta ca Shumudik la goluri.

Ce-i drept, ii iese, ca-mi place de el cand face asa.:))

Si sigur nu doar mie.;)

delaparis
29th October 2023, 23:52
Ati batut si voi in sfarsit pe Craiova :)

Johnny D
30th October 2023, 00:21
Acasa.:)

De batut, i-am mai batut anu trecut la ei in Banie in campionatul regulat.:)

De fapt am batut ambele Craiove intr-o jumatate de campionat.

Hehe, mai rar asa ceva.:P

Lordul
30th October 2023, 08:09
Am ramas in Kung Fu in ofensiva, singura noastra speranta.


Kung Fu Vs. wcsb - principala favorita la titlu, la ea acasa.:))


Nu putem sa-l clonam pana la meci, ca sa joace pe ambele parti?:D

Mai e si Borja Valle

Johnny D
30th October 2023, 11:19
:))

Mai baga un sut deviat cu lob in vinclu, chiar doua.:sneaky:

I se zicea: Borjellingham de Valle!:pace:

:))

Capitanu.Burcea
30th October 2023, 15:23
Parafrazand un mare ganditor, la Rapid se lucreaza bine sau nu se va mai lucra deloc 🤣 In scurt timp se vor rupe toti fotbalistii, ale caror vieti se scurteaza ca la shooterele de proasta calitate, de la internet cafe-uri, in anii 90.

Smecheria a fost ca sutul lui Ivan a fost deviat de Iacob in manusile portarului, iar cel al lui Valle aproape de vinclu.

Dar cel mai mult mi-a placut declaratia doamnei Diana: prima dragoste a fost televiziunea 😊 In viziunea doamnei Sucu, cititul de pe prompter = am facut televiziune. Exceptional, bă.

Meciul nu l_am vazut, dar am citit pe feisbuc niste discutii interesante intre rapidisti si, nu o sa ghiciti, dinamovisti 🤣 Cred ca am iesit mai castigat.

iulian_1976
30th October 2023, 15:33
Bancu "Jucatorii sunt vinovati" :yes:

Lordul
30th October 2023, 18:54
Bancu "Jucatorii sunt vinovati" :yes:

Nu doar jucatorii...managementul, strategia de transferuri tot. Nu degeaba a plecat Cartu in vara.

ciorbicafaristu
30th October 2023, 19:08
Muahaha, cu ce aparare joaca Nasuc azi! :)) Daca scapa fara 3 goluri luate sunt smecheri.:)

AvA_Jar
30th October 2023, 20:46
"Nepasatorule", iar îți bagi nasul in ciorba lui Giahi.
Ps: Giahi are mai mult nasuc , decât ai tu cuc.😅
Pss: Cam agitate croncanitoarele pe aici. Ia hai, dati-i drumul spre trailer calde!!

El Pistolero
30th October 2023, 20:48
Nu m-ar deranja un egal azi între CFR și Farul. :D

Johnny D
30th October 2023, 20:57
Bancu "Jucatorii sunt vinovati" :yes:

Ar fi culmea sa zica ca antrenorul e vinovat, cand n-au antrenor.:))


Cam agitate croncanitoarele pe aici. Ia hai, dati-i drumul spre trailer calde!!

:sneaky:

:kiss:


Nu m-ar deranja un egal azi între CFR și Farul. :D

E ciudat.:thinkso:

Parca de obicei ai vrea sa bata, ca sa-i ajunga pe wcsb.

Dar de data asta... mai degraba ii ajungem... noi.:)):D

ciorbicafaristu
30th October 2023, 21:09
"Nepasatorule", iar îți bagi nasul in ciorba lui Giahi.
Ps: Giahi are mai mult nasuc , decât ai tu cuc.😅
Pss: Cam agitate croncanitoarele pe aici. Ia hai, dati-i drumul spre trailer calde!!

Soldovene, te pomenesti ca ar trebui sa-ti cer tie permisiunea sa vorbesc de Ovidiu? :))

iulian_1976
30th October 2023, 21:10
Din cate am auzit Iftimie ar vrea retrogradata echipa, a avut un soc cand Alexa a vrut sa demisioneze, a revenit si toate sunt
pe fagasul cel bun.:D

Care este urmatoare echipa retrogradata? :D

ciorbicafaristu
30th October 2023, 21:19
In mod normal Dinamo.

Johnny D
30th October 2023, 21:26
mUTA nu va fi sigur, e prea buna.


Mira-m-as sa nu-i bata pe Dinamo confortabil.


Otelul iarasi, greu de crezut... au cea mai buna aparare.
I-a bagat Dorinel la mancat fier, de s-au facut de otel.:P


Craiova are jucatori foarte buni, dar e fara aparare, adica antrenor.
Daca-si pun antrenor care sa-i aseze un pic defensiv, n-ar trebui sa fie probleme.


Ar ramane... Dinamo, Iasi sau Voluntari.:thinkso:
Cu Botosani, astea vor fi ultimele 4 cel mai probabil.
Ramane de vazut doar in ce ordine.

ciorbicafaristu
30th October 2023, 21:49
Barsan asta nu era al Stelei? Ori e matol, ori a sarit Clujul mai bine la cap.

iulian_1976
30th October 2023, 23:01
A castigat corect Cluj? Imi pastrez parerea ca CFR si Rapid vor ramane in fata....

ciorbicafaristu
30th October 2023, 23:07
Foarte corect. Au scapat ieftin baietii din camp, eu ma asteptam sa ia de la 3 in sus avand in vedere cu cine a jucat in aparare.

Johnny D
30th October 2023, 23:37
Va lipseste Borza.:D

ciorbicafaristu
30th October 2023, 23:45
Borza nu e pierdere, problema e ca nu prea s-a mai nimerit sa joace cu Larie-Popescu in acelasi timp si e nevoit sa-l bage pe Boli cand unul din cei 2 nu joaca. Iar Boli e o adevarata catastrofa care da toata apararea peste cap.

Johnny D
30th October 2023, 23:48
Borza e pierdere

Fixed.

Ca e mai mica, mai mare, poti justifica in amebe directii, dar sa spui ca nu e, e pura incapatanare.

Baiatul e bun, mai face cate o prostioara ca e tanar, dar per total e bun si are loc de crestere imens fiind atat de tanar.

Nu poti sa-l compari cu bezmeticul Amzar de la Dinamo de exemplu, desi au aceeasi varsta. Miles apart.

Capitanu.Burcea
31st October 2023, 00:21
Nume: Andrei Borza

Hype: Cristi Chivu

Asteptari suporteri Rapid: Razvan Raț

Asteptari Dan $ucu: David Alaba

Asteptari impresari: minimum Zinchenko

Asteptari analisti: Tibi Selimeși

Realitatea: Stefan Nanu, pudrat subtire cu Vladimir Bozovici. Condimentat cu Ion Voicu, note finale Alex Bordeanu si Țigănașu.

Johnny D
31st October 2023, 00:30
Clar peste Amzar, chiar si-asa.:)

iulian_1976
31st October 2023, 00:51
Borza este parfum, Bancu mi-a fost cel mai antipatic fundas stanga probabil din cati au ajuns la nationala.

Johnny D
31st October 2023, 01:38
Pasa catre Petrila prin care l-a deschis printre 2 fundasi prin laterala defensivei a fost belea.;)

Mai grea decat pasa lu Petrila mai apoi prin care l-a lasat cu joker-ul pe liber pe Kung Fu Sho pentru primul gol.;)

Extremele fac diferenta cand nu ai atacant, din care ne-a murit una lasandu-ne in handicap major in meciul cu wcsb, dar nici ele singure nu pot mereu, mai trebuie deschise de cineva din cand in cand.

Capitanu.Burcea
31st October 2023, 05:02
Clar peste Amzar, chiar si-asa.:)

Si eu sunt peste Amzar, dar nu o sa iau balonul de aur pt asta 🤣 Singurii care mai au parere buna despre el sunt rapidistii Burca, Nicolescu si Niculae, ultimul incercand chiar sa il transfere. Asta spune ceva despre Rapid, daca il iei pe Borza dupa ce l-ai ratat pe Amzar. Pt Dinamo e intr-adevar Roberto Carlos, dar aia nu e echipa, e un cadavru. Meciurile lu' Dinamo sunt ca sezonul 12 din The walking dead. Imi pare bine ca Pancu il ia la nationala le Amzar. Asta demonstreaza ca n-are pic de respect pt echipa asta, ceea ce il poate propulsa chiar selectioner, intr-un viitor 🤣

ciorbicafaristu
31st October 2023, 07:10
Daca un privitor neutru si priceput la fotbal ar analiza prestatia de pana acum a lui Borza in Giulesti cu siguranta i-ar da cu minus. Marele castig pt rapizi e altul, faptul ca au rezolvat under 21-ul si nu trebuie sa mai sacrifice un post mai important pt asta, cum a fost in primele etape cu Carjan in teren.
P.S. Daca reuseau rapizii Borza si Furou o faza ca cea de la golul 2 al Ovidiului din meciul cu Sepsi cred ca se cerea balonul de aur in Giulesti.:)

Johnny D
31st October 2023, 07:41
Eh, exagerati. N-a rupt gura targului dar baiatu e bun.

Ce va aduce viitorul, vom vedea.:)

Oricum, va trebui sa fie bun cu wcsb, ca vom avea de aparat raul, ramul...:rolleyes:

AvA_Jar
31st October 2023, 07:43
Corsarul "nepasator" este obsedat de Chigă Giahi și Viitorul Ovidiu.
Voi vorbiti de-ale voastre și intra și drojdierul pe fir, numai ca el introduce in discuție obsesiile lui.
Dar sa știți ca lui nu-i pasa de ceea ce discuta , despre ce scrie încontinuu. 🤣🤣🤣🤣
BorcicaViitoristul este fix ca Digi , unidirecțional. 😅

ciorbicafaristu
31st October 2023, 09:02
Soldovene, ti-am dat un pont ieri, daca erai baiat destept acum scapai de mizeria aia de garsoniera din micro 40.:)

ciorbicafaristu
31st October 2023, 09:20
Sa-i explice careva acestui amarat batut de soarta ca asta-i scopul forumului, sa purtam discutii. Daca eu vorbesc de, sa zicem la intamplare, echipa din Galati, nu inseamna automat ca imi pasa de ea mai mult decat de un ***** in mijlocul strazii, bai rasule!:)

Tyler Durden
31st October 2023, 09:36
Soldovene, ti-am dat un pont ieri, daca erai baiat destept acum scapai de mizeria aia de garsoniera din micro 40.:)

N-ai ce sa le faci astora, caci in turnatoriile de la SIDEX li s-au topit si putinii neuroni pe care-i aveau de la natura. Poti sa-l privesti ca pe curiozitate, ca pe ceva pitoresc. Daca ar fi trait acum 100 de ani probabil ca ar fi facut bani frumosi la balci.

AvA_Jar
31st October 2023, 09:45
Un corsar drojdier și un zburător negricios își găsesc alinarea împreună.😅😅😅😅😅
Nu este singurul caz in care un bețivan s-a aciuat cu o pasarica croncanitoare.
Sa îl pupi pe Giahi în nas , drojdierule. Dacă nu era el fotbalul din tot județul Constanța era mort și inexistent .
Farul este decedat și în Liga 1 joaca Viitorul Ovidiu.
Farul nu a promovat , se lupta în play Oltul Ligii 2 și apoi s-a desființat.

ciorbicafaristu
31st October 2023, 09:56
Farul este decedat și în Liga 1 joaca Viitorul Ovidiu.
Farul nu a promovat , se lupta în play Oltul Ligii 2 și apoi s-a desființat.
Asa...si? A spus careva ca nu-i adevarat ce ***** mananci? Mi se pare ca mai degraba tu esti obsedat de treaba asta, soldovene! :))

Tyler Durden
31st October 2023, 10:00
Un corsar drojdier și un zburător negricios își găsesc alinarea împreună.ïżœïżœïżœïżœïżœïżœïżœïżœïżœïżœ
Nu este singurul caz in care un bețivan s-a aciuat cu o pasarica croncanitoare.
Sa îl pupi pe Giahi în nas , drojdierule. Dacă nu era el fotbalul din tot județul Constanța era mort și inexistent .
Farul este decedat și în Liga 1 joaca Viitorul Ovidiu.
Farul nu a promovat , se lupta în play Oltul Ligii 2 și apoi s-a desființat.

Băi, lătzel de otzel, ai uitat de schema clasica a demografiei in Moldova, adica intalnirea dintre un curva satului si un boschetar?

AvA_Jar
31st October 2023, 10:33
În groapa de gunoi a României, unde s-au întâlnit gunoierii care te-au fătat, se practica ritualul asta grețos al împerecherii.😅😅😅
O cioara și un corsar drojdie, sitting in a tree......🤣🤣🤣🤣

Tyler Durden
31st October 2023, 10:39
Esti demn de mila, la tine sunt recongnoscibile urmele genetice lasate de consumul de spirtoase in timpul sarcinii.

AvA_Jar
31st October 2023, 10:43
Este compas moral unul care are ca mama și tata pe fra'su și sor'sa ( imbreeds mo' fo's) și care a facut nunta la 11 ani, împreună cu șatra.🤣🤣🤣🤣

Tyler Durden
31st October 2023, 10:45
Ce imaginatie bogata ai pentru unul cu doar doi neuroni. Esti tare, barosane, pentru unul nascut pe rogojina!

AvA_Jar
31st October 2023, 11:50
Singura asociere a ta cu Tyler Durden este săpunul
Săpun ai fi fost făcut tu și satra ta dacă mai trăiau puțin Hitler și Antonescu.🤏🤏🤏🤣🤣🤣

Johnny D
31st October 2023, 12:06
Ne confunzi cu stelistii, dar e bine si asa.:)

AvA_Jar
31st October 2023, 12:10
Și cu stelistii, nu va mai fofilati.😅

Johnny D
31st October 2023, 12:13
Ca sa-ti traduc: marea masa a tiganilor din Romania sunt fie afenomen, fie stelisti.

Al mai mare dintre ei, e tigaMbappe Coman. Toata lumea il stie, e tigan pe buletin.



Rar mi-a fost dat sa vad tigan rapidist, craiovean, dinamovist, etc.

Doar in mintea handicapatilor e o realitate care nu exista.

Tyler Durden
31st October 2023, 12:23
Singura asociere a ta cu Tyler Durden este săpunul
Săpun ai fi fost făcut tu și satra ta dacă mai trăiau puțin Hitler și Antonescu.ïżœïżœïżœïżœïżœïżœïżœïżœïżœïżœïżœïżœ

Vai de capul tau de gunoi rasist, nu meriti nici o flegma. Mars in familia ******* de moldovean ofilit facut din laba si carat de muste-n pisda.

AvA_Jar
31st October 2023, 13:21
S-a activat puradelul și face singurul lucru pe care știe sa-l facă. 😅
Haualeo, ce ma spalam cu rapidisti pe mâini. 😅
A seexplica despre spălat....întâi trebuie sa ai acces la apa. Mai greu cu apa în groapa de gunoi a României.😅

Ess
31st October 2023, 16:19
yeeee! avem un nou pionier la noi in lan! :ok:

ciorbicafaristu
31st October 2023, 18:24
Avajar, avajar, sa-i sugi paula la corsar!

Tyler Durden
31st October 2023, 18:31
Lui po_Jar ii sunt foarte familiare lanurile...

Lordul
31st October 2023, 19:46
Tyler ca-n vremurile bune !

Ca sa revenim ontopic e perfomanta pentru FCSB-isti sa aiba o singura infrangere in 14 etape cu Jiji antrenor. Sa evedem daca echipa de sub podul Grant le va administra infrangerea nr 2

AvA_Jar
31st October 2023, 21:17
Sapunel ca-n vremurile bune, craiasa noptii in portjartiera pentru iubitii lui garoi din ghiulesti.😅
Dobrogeanul-drojdier, un fin navigator prin canalizari și cautator de "comori" de după șliturile aurolacilor din Constanta.
Felicitări celor doi ibovnici de pe onlinesport.
Niște "băieți veseli".🤣🤣🤣

Tyler Durden
31st October 2023, 21:44
Ce faci, fah, nu dormi? Nu te lasa paduchii sa pui capul pe perna?

AvA_Jar
31st October 2023, 22:04
Asta ai auzit toată viata ta jalnica ca-i zicea ****** lu' tac'tu, adică sorta lu' frac'tu.
Sunt la munte și ma relaxez.
Ma uit la meci și savurez o bere , doua. După meci , după ce îmi adoarme jr-ul, ma fuck cu nevasta-mea ...sa mai aduc pe lume un pui de moldoveam otelar.😁

Tyler Durden
31st October 2023, 22:10
Esti la munte?
Sa-ti pun coayele pe frunte...
Hai, bafta cu saivanul.😁

AvA_Jar
31st October 2023, 22:23
Vezi ca fragezim oitele pentru voi.🐑🐑🐑
O sa ii doara copitutele după meciul cu noi și nu o sa mai poată sa alerge prea mult in meciul cu voi.😬

Novac
31st October 2023, 23:06
de la rezultate d'astea, la ultimul minut o sa i se traga nenorocitului din pipera

minim trei zile si nopti o sa petrecem inchiand pt disparitia nenorocitului :)

Johnny D
1st November 2023, 07:46
Tyler ca-n vremurile bune !

Ca sa revenim ontopic e perfomanta pentru FCSB-isti sa aiba o singura infrangere in 14 etape cu Jiji antrenor. Sa evedem daca echipa de sub podul Grant le va administra infrangerea nr 2

Ar trebui sa facem meciul perfect, fara 3 jucatori de baza, toti ofensivi: Rrahmani, Petrila si Emmers.

Dar cea mai mare problema este Petrila, extremele noastre singure pot rupe aparari in bucati.


Vezi ca fragezim oitele pentru voi.������
O sa ii doara copitutele după meciul cu noi și nu o sa mai poată sa alerge prea mult in meciul cu voi.��

Da-le-n mortii lor ca au o zi in plus de odihna!:no:

Lordul
1st November 2023, 09:22
Ar trebui sa facem meciul perfect, fara 3 jucatori de baza, toti ofensivi: Rrahmani, Petrila si Emmers.

Dar cea mai mare problema este Petrila, extremele noastre singure pot rupe aparari in bucati.



Da-le-n mortii lor ca au o zi in plus de odihna!:no:

Pai sunt Funsho si Borja Valle ca variante de back-up. Poate isi revine si Ionita II desi nu prea cred

Doctor_Satan
1st November 2023, 11:04
Otelul iarasi, greu de crezut... au cea mai buna aparare.
I-a bagat Dorinel la mancat fier, de s-au facut de otel.:P
Greu de crezut pentru tine, care n-ai urmarit Otelul in mandatul anterior.
Dorinel in primul sezon pune la punct apararea, inchizand jocul la mijloc.
In al doilea, creste atacul prin recuperarile de la mijlocul terenului.
Statistic, in sezonul in care au castigat titlul sin cel de dupa, Otelul a fost echipa cu cele mai multe faze de atac pe meci.
Stilul Milanului lui Ancelotti.
Numai ceva bani si stabilitate la club sa fie si Otelul va creste.

Johnny D
1st November 2023, 11:21
Greu de crezut pentru tine, care n-ai urmarit Otelul in mandatul anterior.

Adica vrei sa spui ca Otelul va retrograda, sau ce!?:thinkso:


Pai sunt Funsho si Borja Valle ca variante de back-up. Poate isi revine si Ionita II desi nu prea cred

Tufa-l Dumnezo cu Ionita II cu tot si cu cine vi l-o facut! Pai din cauza unui nimeni care a fost primul la Rapid ii zicem lu ala Ionita II? Si chiar sa fi fost cineva acel anonim, in momentul cand a plecat si a ramas doar un Ionita, nu mai exista Ionita II decat in mintea unor netoti la cap! E Ionita si gata.


Revenind. Borja Valle e mai bun ca varf fals decat ca mijlocas, dar sa mi-l pui ca extrema... trebuie sa te apuci de alt sport.
N-are cum Bergodi in viata vietilor lui sa joace cu el extrema, decat daca n-are treaba cu fenomenul si are.
Problema in momentul asta e cine va juca extrema in locul lui Petrila, in primul rand trebuie viteza.
Daca n-ai de ales, joci cu un fundas lateral, niciodata cu unu ce nu poate alerga.
Ionita iar nu e extrema ca n-are viteza. Simplu.


La meciul cu Craiova nu mai aveam nevoie de gol, ci sa tinem de minge, de aia l-a bagat pe Papeau, practic am jucat fara extrema pe acea parte dupa ce-a intrat francezul. Ori joaca cu jucator cu viteza, ori schimba sistemul de joc. Astea-i sunt singurele optiuni lu Bergodi in momentu asta. Daca schimba sistemul, impactul este unul major. S-a vazut in debut de sezon ce s-a intamplat cand a venit el cu un sistem pe care nu l-a pregatit. Nu poti schimba sitemul de azi pe maine, de aia in mod normal orice echipa trebuie sa aiba o rezerva de valoare cat de cat apropiata cu titularul pe orice post. Ca nu suntem la bambilici aici si jucam pe castraveti. E un sport extrem de bine platit, si nu poti glumi cu accidentarile, trebuie sa ai acoperire la ele!

Capitanu.Burcea
1st November 2023, 14:36
Nume: Ionita 2

Hype: Ricardo Kaka

Performanta asteptata: Robinho

Asteptari suporteri Rapid: Ion Goanta

Ce zice presa cand joaca bine: Jack Grealish

Ce zice presa cand joaca prost: Claudio Mejolaro Pitbull

Realitatea: Zeno Bundea, cu o aroma slabuta de Marin Duna.

Doctor_Satan
1st November 2023, 16:41
Adica vrei sa spui ca Otelul va retrograda, sau ce!?:thinkso:
Tu tii minte c-a retrogradat cu Dorinel?
Flocea a participat la devalizare impreuna cu jegul de Raducan.

Lordul
1st November 2023, 16:45
Tu tii minte c-a retrogradat cu Dorinel?
Flocea a participat la devalizare impreuna cu jegul de Raducan.

Pai nu era Marius Stan un om manat de propiile interese ? Sau plecase inainte. Oricum retrogradarea Otelului e legata de Adamescu.

Capitanu.Burcea
1st November 2023, 17:07
Omaiga, acelasi Flocea venit consigliere la Dinamo. Adica nou-hau la superlativ al actiionarilor si antrenorilor rapidisti pripasiti la Dinamo, dupa ce au fost piciorizati din Giulesti. Numai ca la noi (corctura imi spunea boi, si pot sa inteleg de ce 🤣) sunt Dumnezei.

Doctor_Satan
2nd November 2023, 08:45
Pai nu era Marius Stan un om manat de propiile interese ? Sau plecase inainte. Oricum retrogradarea Otelului e legata de Adamescu.
Stan plecase deja.
In locul lui a venit trompeta de Raducan care a avut rolul sa promita ca Adamescu plateste salariile si sa calmeze suporterii.
Liga cerea ca patronii sa faca dovada finantarii cluburilor.
Adamescu le-a incheiat jucatorilor polite de 4 mil euro prin Astra, firma pe care tot el a falimentat-o, iar Liga a acceptat asta ca dovada.
Niste jeguri si aia, ca daca nu acceptau, Otelul nu se putea inscrie-n campionat si scapam cu 2 ani mai repede de Adamescu.

Johnny D
2nd November 2023, 09:00
Nume: Ionita

.


Tu tii minte c-a retrogradat cu Dorinel?
Flocea a participat la devalizare impreuna cu jegul de Raducan.

Alte vremuri. Nici o sansa acum, daca nu scade nivelul drastic.