PDA

View Full Version : Femeia vs Barbatul



aditd
10th April 2005, 21:51
Am gasit o chestie (ca nu prea pare articol da poate e :) ) Redau o parte din text restul acesati link-ul (ca nu prea stiu cum e cu drepturile de autor etc.)

Cand o relatie se termina, o femeie va plange, se va destainui prietenelor ei si va scrie o poezie. Va spune cel putin odata: Toti barbatii sunt niste idioti. Apoi isi va duce viata mai departe.
Unui barbat ii este mai greu sa treaca mai departe. La sase luni de la despartire, la ora 3, Duminica dimineata ii va da fostei prietene telefon si ii va spune: Am vrut doar sa stii ca mi-ai stricat viata, nu o sa te iert niciodata, te urasc si esti o proasta. Dar mai vreau sa stii ca intotdeauna va fi o posibilitate sa ne impacam.
Acesta se numeste telefonul "Te iubesc / te urasc" pe care 99% dintre barbati l-au dat cel putin o data.
Exista cursuri speciale pentru a-i ajuta pe barbati sa isi depaseasca aceasta nevoie; din nefericire foarte rar sunt eficiente.

Telefonul:
Barbatii&nb­sp; vad telefonul ca pe o unealta cu ajutorul careia pot comunica mesaje scurte si importante. Barbatii stiu ca telefonul costa.
O femeie poate sa vina acasa din vizita de doua saptamini de la oprietena, sa o sune la telefon si sa discute alte 3 ore. Si femeile stiu ca telefonul costa, dar mai stiu ca nu il platesc ele.

restul il gasiti pe IABU - Romanian girls and boys (http://www.iabu.com/resource.php?rid=623)

Mihai
10th April 2005, 22:40
La sase luni de la despartire, la ora 3, Duminica dimineata ii va da fostei prietene telefon si ii va spune: Am vrut doar sa stii ca mi-ai stricat viata, nu o sa te iert niciodata, te urasc si esti o proasta. Dar mai vreau sa stii ca intotdeauna va fi o posibilitate sa ne impacam.
Acesta se numeste telefonul "Te iubesc / te urasc" pe care 99% dintre barbati l-au dat cel putin o data.
Exista cursuri speciale pentru a-i ajuta pe barbati sa isi depaseasca aceasta nevoie; din nefericire foarte rar sunt eficiente.

Eu nu am facut niciodata asa ceva :ok:
Si nici cunostintele mele nu cred ca au facut asa ceva..
Ce zic restul reprezentantilor sexului tare de pe OLS?

inter
10th April 2005, 22:47
abureli ..... :drak:

desdemona
10th April 2005, 22:58
Asta ce mai e? :o:

Marquise MGP
10th April 2005, 23:48
o continuare la ultimul banc postat de tine desde :D

bog_tom
11th April 2005, 08:07
cred ca ai o obsesie cu subiectul asta :D

Utilizator
11th April 2005, 15:52
eu cred ca e de fapt publicitate la alt site...

grig_jr
11th April 2005, 16:01
un "articol" plin de TRUISME :D

josephine
11th April 2005, 16:56
shtii tu! e pretena-ta asha?!? :P

grig_jr
11th April 2005, 17:01
nu ma provoca sa incep cu copy-pasteuri pls

Mihai
11th April 2005, 17:09
jose provoaca-l PLEASE :evil:

grig_jr
11th April 2005, 17:11
mihai: trust me, am incercat. ar trebui sa dau copy-paste la tot articolul ! :D