PDA

View Full Version : Etapa 11 2023/2024



delaparis
26th September 2023, 21:41
Vineri, 29 septembrie
Ora 21.00 Oțelul Galați - Dinamo București

Sâmbătă, 30 septembrie
Ora 14.30 UTA Arad - FC Voluntari
Ora 21.30 Farul Constanța - Sepsi OSK Sf. Gheorghe

Duminică, 1 octombrie
Ora 15.00 Universitatea Craiova - FC Botoșani
Ora 18.00 FC Hermannstadt - FC Rapid 1923
Ora 21.00 CFR Cluj - FCU 1948

Luni, 2 octombrie
Ora 18.00 Politehnica Iași – Petrolul Ploiești
Ora 21.00 FCSB - Universitatea Cluj

Johnny D
28th September 2023, 22:30
Am rezolvat problema in cupa cu deplasarea de la Botoshel.

Ei bine, acuma in Ardeal ramane sa ne concentram maxim.

Daca vrei titlul, asta e meci pe care trebuie sa-l castigi.

Intr-o deplasare grea, la o echipa greu de tot de batut pe teren propriu.

Pentru locul 3 poate te poti multumi cu un egal, poate.

delaparis
28th September 2023, 23:19
Vreti titlul?

Johnny D
28th September 2023, 23:20
Si doua.:)

Dar am zis, pentru asta trebuie sa bati la Sibiu acum, lucru foarte greu.

Mai ales avand in vedere ca sarim din deplasare in deplasare, ba tu la Moldova, ba tu in Ardeal. Si la 3 zile. Dar daca batem pe Sibiu la ei in atare circumstante. Sunt sperante.:ok:

Nu e dracu chiar atat de negru, titularii cu exceptia atacantului central, s-au plimbat azi pe teren 20 de minute in finalul meciului. E vorba doar de minicalatoria prin tara, nimic altceva.

futbasisti
29th September 2023, 20:24
Dinamovisti, daca vreti sa aveti o minima sansa in fata hotilor din galati, cereti control antidoping!


Am zas!

LazioRoma
29th September 2023, 21:20
:))

LazioRoma
29th September 2023, 21:26
au umplut otelarii stadionul !

delaparis
29th September 2023, 21:38
Gol Dinamo /hello ... excelent. :ok:

Din pacate e in propria poarta :))

ciorbicafaristu
29th September 2023, 22:14
Dupa meciul asta ar fi tare sa acuze iar arbitrajul baietii aia din Galati.:)

delaparis
29th September 2023, 23:03
Dinamo invata fotbal in meciurile astea. Se pregateste pt ... Liga 2 :) Sunt sigur ca va face fata la anu' acolo unde va juca.

iulian_1976
29th September 2023, 23:15
Golul a fost dat dintr-o eroare de arbitraj, asta este parerea mea. :)

Otelul a jucat slabut astazi, nu stiu daca ar fi marcat astazi. Cred ca incepe oboseala la Otelul, Dorinel a mai comis-o
pe final in Liga a 2-a.

Dinamo incearca ceva deosebit cu joc de la portar, apreciez lucrul acesta, jucatorii insa sunt ca buturugile, se misca greu, totusi mi-au placut Irimia si Ghezali, fundasii centrali bine, in rest i-as ...pensiona pe toti :D

iulian_1976
29th September 2023, 23:22
Despre arbitraj cred ca jucatorii s-au prins ca arbitrul nu intelege contactele dintre jucatori.

Cel mai mult aici a profitat Dinamo, au sperat la cornere, lovituri libere si au scos cateva nemeritate. Totusi dintr-una dintre nenumaratele greseli de arbitraj s-a dat gol, in final autogol sa nu fie acuzati galatenii :)


Meciul nu mi-a placut, o echipa smechera egala la Galati, asa cum au facut multe. :)

ciorbicafaristu
29th September 2023, 23:24
Nu cred ca Dinamo merita mai mult azi. Dinamo si Botosani sunt ca Romania si Namibia la cupa mondiala de rugby, nu stii care din ele e mai slaba.:)

Doctor_Satan
29th September 2023, 23:26
au umplut otelarii stadionul !

Ca la fiecare meci.


Despre arbitraj cred ca jucatorii s-au prins ca arbitrul nu intelege contactele dintre jucatori.

Cel mai mult aici a profitat Dinamo, au sperat la cornere, lovituri libere si au scos cateva nemeritate. Totusi dintr-una dintre nenumaratele greseli de arbitraj s-a dat gol, in final autogol sa nu fie acuzati galatenii :)


Meciul nu mi-a placut, o echipa smechera egala la Galati, asa cum au facut multe. :)

Ei, lasa, ca si al doilea galben de pe final nu-si avea rostul.
A tot tras arbitrul cu ei, dar atat s-a putut.

iulian_1976
29th September 2023, 23:28
Botosani a semnat retrogradarea cu Alexa, nu inteleg de ce nu a adus antrenorul care a salvat-o anul trecut.

Sa vrea sa o retrogradeze Iftimie? :confused:

Dubios si Voluntariul :D

Johnny D
29th September 2023, 23:51
Gol Dinamo /hello ... excelent. :ok:

Din pacate e in propria poarta :))
TU DĂ VINCĂLSAID!/hello

Imparabila lovitura lui Rosu... impotriva... alb-rosiilor!:thinkso:


Nu cred ca Dinamo merita mai mult azi. Dinamo si Botosani sunt ca Romania si Namibia la cupa mondiala de rugby, nu stii care din ele e mai slaba.:)

Asteptam meciul direct ca sa ne lamurim.:)

Johnny D
30th September 2023, 00:07
Dinamo invata fotbal in meciurile astea. Se pregateste pt ... Liga 2 :) Sunt sigur ca va face fata la anu' acolo unde va juca.

Dinamo a avut prima ocazie de gol (la poarta care trebuie :D) in minutu 74!
Ce-i drept, asa am jucat si noi la Galati, foarte slab. E greu sa joci ceva la astia.


Si zicea nenea Ciorbica ca l-am mintit cand am vazut ca Otelul pare echipa solida.:)
Diferenta o spun ultimele 2 meciuri cu Dinamo de la Galati, 0-3, 1-0.:rolleyes:


Dinamo pe de alta parte este exact ce ziceam acu cateva luni: echipa baraj!
Si mai mult: echipa surpriza de baraj!:o: Oare ne ma face o surpriza si la anul?:))

delaparis
30th September 2023, 00:35
Nu cred ca Dinamo merita mai mult azi.
Probabil o sa-mi fabric dusmani. Dinamo nu merita sa joace in Superliga sezonul asta. Atat.

Johnny D
30th September 2023, 00:40
Si totusi, e la un loc distanta de baraj.

Chiar daca ei la baraj le trag pe dos pe toate.:P

iulian_1976
30th September 2023, 01:11
Probabil o sa-mi fabric dusmani. Dinamo nu merita sa joace in Superliga sezonul asta. Atat.

Prefer Dinamo decat Fc Arges, macar aveti patroni, actionari ce or fi ei ...:)

Echipa nu are jucatori pentru sistemul lui, chiar si asa nu vad cum sa fii sub Botosani si Poli Iasi.

Priviti UTA cu Rednic, are 22 de transferuri facute, acum sa speram ca nu-i ruineaza si....apoi pleaca. :D

Utilizator
30th September 2023, 02:25
Deci, cu tot respectul pentru Burca dar trebuie schimbat pentru ca nu stie ce sa mai faca. Este evident ca nu are solutii de redresare, e nevoie de altceva. Ramane cu statuie pentru ca a promovat insa mai mult nu mai poate. Cand se dezleaga apele si merge rau si cand trebuie sa fie bine e clar ca e semn de schimbare.

Doctor_Satan
30th September 2023, 08:49
Iasiul si Dinamo joaca surprinzator de slab.
In liga 2 au fost peste nivelul nostru pe final si au adus jucatori de valoare mai mare decat noi.
Cel putin Iasiul ma asteptam sa se bata la playoff.

Lordul
30th September 2023, 10:02
La Iasi echipa nu e omogenizata, s-au facut niste transferuri bunicele dar mai dureaza pana vor ajunge la capacitate maxima. In plus a plecat Hlistei care cel putin in Liga II a fost unul din motoarele echipei iar Harrison Shayou nu prea e in forma.

iulian_1976
30th September 2023, 12:59
...si FC Arges a facut transferuri anul trecut :D

Cand sunt adusi straini pe banda rulanta, ceva nu va fi bine acolo chiar daca au ceva rezultate la inceput.

U Cluj are 12 transferuri cu Boc la la timona :)

Poli Iasi a fortat promovarea cu Chirica la timona, a adus desigur straini :)

Nu stiu la UTA cine este patron, au cele mai multe transferuri din toata Liga, cam toate cu Rednic.

Lordul
30th September 2023, 13:47
...si FC Arges a facut transferuri anul trecut :D

Cand sunt adusi straini pe banda rulanta, ceva nu va fi bine acolo chiar daca au ceva rezultate la inceput.

U Cluj are 12 transferuri cu Boc la la timona :)

Poli Iasi a fortat promovarea cu Chirica la timona, a adus desigur straini :)

Nu stiu la UTA cine este patron, au cele mai multe transferuri din toata Liga, cam toate cu Rednic.


Pai la UTA au si plecat in jur de 16 jucatori vara asta era normal sa vina altii in loc...

FC Arges a transferat straini care nu au confirmat

Iasi a adus si fotbalisti romani: Florin Ilie, Claudiu Belu-Iordache, Bordeanu , Silviu Lung Jr (jucatori cu experienta) la nivelul Ligii 1

iulian_1976
30th September 2023, 14:01
Insemnand ca nu promovezi nimic, cei care sunt trecuti prin Liga 1 deja intr-un cuvant blazati.
Dintre cei enumerati sa spunem poate Silviu Lung Jr ar fi ceva.

Grozav nu a putut conduce corect Sepsi si ce lot avea la dispozitie...

Lordul
30th September 2023, 14:03
Insemnand ca nu promovezi nimic, cei care sunt trecuti prin Liga 1 deja intr-un cuvant blazati.

Gresit ! Sunt multe cazuri de echipe nou-promovate care au crescut in joc cu jucatori cu experienta la nivelul ligii respective. Un jucator tanar poate creste mai frumos pe langa un jucator cu experienta !

Johnny D
30th September 2023, 15:10
Deci, cu tot respectul pentru Burca dar trebuie schimbat pentru ca nu stie ce sa mai faca. Este evident ca nu are solutii de redresare, e nevoie de altceva. Ramane cu statuie pentru ca a promovat insa mai mult nu mai poate. Cand se dezleaga apele si merge rau si cand trebuie sa fie bine e clar ca e semn de schimbare.

Sa vina Shumudik!/hello

:))


Iasiul si Dinamo joaca surprinzator de slab.
In liga 2 au fost peste nivelul nostru pe final si au adus jucatori de valoare mai mare decat noi.
Cel putin Iasiul ma asteptam sa se bata la playoff.

Subestimezi grav prima liga. Ce s-a intamplat cu Argesul a fost un accident.
A fost o catastrofa mentala Argesul in acel prim meci cu Dinamo, nu vezi asa ceva in Liga 1.

iulian_1976
30th September 2023, 15:53
Gresit ! Sunt multe cazuri de echipe nou-promovate care au crescut in joc cu jucatori cu experienta la nivelul ligii respective. Un jucator tanar poate creste mai frumos pe langa un jucator cu experienta !

O sa produca portari poate :))

Ce jucatori tineri cunosti tu ca a promovat Poli Iasi? :D

A promovat fotbalul brazilian si portughez :)

La Poli Iasi s-au scurs bani, cea mai favorabila perioada la banul public a fost pe vremea lui Prunea.

ciorbicafaristu
30th September 2023, 16:29
Printul:))

Lordul
30th September 2023, 18:43
Pancone :D

LazioRoma
30th September 2023, 22:27
ca la fiecare meci

Nu prea e plin la fiecare meci ..
Si stai sa vedem de la anu .. acuma este euforia aia de revenire si vine lumea ca le a fost dor de liga 1

LazioRoma
30th September 2023, 22:31
ce gol a prins stefanescu...

ciorbicafaristu
30th September 2023, 22:36
Bai Lazio, daca mai ajungi prin lanul cu porumb, striga in plm la borcanatul ala sa joace cu 2 varfuri...a ajuns Larie golgheterul echipei.:))

ciorbicafaristu
30th September 2023, 23:00
Hahaha...ce schimbare de masochist! Cum ba sa-l bagi pe Boli?

Lordul
30th September 2023, 23:30
Budescu marcheaza golul decisiv ! Farul pe loc de play-off

ciorbicafaristu
30th September 2023, 23:49
Sepsi cu acelasi lot de anul trecut joaca mult mai slab, nu prea are joc de playoff. Poate pricepe si Gioni valoarea lui Bergodi cu ocazia asta.
Ai lui Hagi, cu toate punctele pierdute de rezerve, au reusit sa vina la 1 punct de locul 3.

Johnny D
1st October 2023, 01:42
Hmmm...:thinkso:

N-am zis niciodata c-ar fi slab, doar comparativ cu Shumudik.

E ca si cum ai compara argintul cu aurul, e bun si argintul daca nu vrei aur nici in ruptu capului. Argint nu sunt decat vreo 2-3 pepite in Liga 1, dar aur acum nu avem. Aici e.:)

iulian_1976
1st October 2023, 01:43
Faza din care marcheaza Budescu buna de tot. Plus faza din care rateaza Budescu cu acea preluare a lui Louis Munteanu incantat :ok:

Johnny D
1st October 2023, 02:10
Vreti titlul?

Ca sa reformulez, mi-e frica de Farul, de campioana.:)

Ne sufla in coasta si tre sa tinem distanta fata de ei, deci tre victorie la Sibiu.

Pana la titlu mai e, aici e vorba doar de primul pas.:D

Adica ca orice suporter, evident ca te uiti in fata, dar din cand in cand mai tre sa te uiti si in spate sa vezi pe unde sunt lupii flamanzi care fug dupa tine.:))

Doamne tufe-i, ca n-ar face un egal in tot campionatu asta, cum era bine in meciul cu Sexpsi.:rolleyes:

AvA_Jar
1st October 2023, 09:15
Stai liniștit!
Duminica viitoare , după meci , pe la 18-18.30 o sa-i auzi pe Hagi și Budescu cum o sa explice la microfoane cum de au făcut ei cel mai slab meci fix cu Otelul, cam cum ați făcut și voi și toți care au jucat cu noi.😅😅
Le dam un 1-0 scurt și clinic. Le lăsăm lor posesia și plangerile ca nu i-am surprisingly cu nimic.
V-am haituit pe toți și o sa o facem și cu cei care urmează sa jucam.
O sa se laude și Hagi ca atrage lumea la stadion?😅😅😅
Ne-a adus la stadion și Voluntariul, doar umplem stadioane peste tot .
O sa fim 10-12k de oameni care o sa facă o atmosfera frumoasa și o sa putem presiune pe fiecare adversar care o sa je viziteze.

LazioRoma
1st October 2023, 10:07
e foc de paie otelul ... tot in play out o sa jucati!

Lordul
1st October 2023, 10:27
E nuca tare Otelul cu Dorinel antrenor, dar da lupta pentru ultimul loc de play-off va fi acerba

ciorbicafaristu
1st October 2023, 10:29
Stai liniștit!
Duminica viitoare , după meci , pe la 18-18.30 o sa-i auzi pe Hagi și Budescu cum o sa explice la microfoane cum de au făcut ei cel mai slab meci fix cu Otelul, cam cum ați făcut și voi și toți care au jucat cu noi.😅😅
Le dam un 1-0 scurt și clinic. Le lăsăm lor posesia și plangerile ca nu i-am surprisingly cu nimic.
V-am haituit pe toți și o sa o facem și cu cei care urmează sa jucam.
O sa se laude și Hagi ca atrage lumea la stadion?😅😅😅
Ne-a adus la stadion și Voluntariul, doar umplem stadioane peste tot .
O sa fim 10-12k de oameni care o sa facă o atmosfera frumoasa și o sa putem presiune pe fiecare adversar care o sa je viziteze.
De arbitraj nimic? :))

AvA_Jar
1st October 2023, 10:43
Abia aștept sa ii facem pe constanteni sa planga.
Asa, perfect, sunestimati-ne!! Sper sa o facă și echipa lui Hagi.
O sa va fugareasca Dorineii noștri de o sa credeți ca aveți droguri și va fugărește politia sa va aresteze.😅
Jucam cinic , jucam inestetic și ne hăituit adversarii în fiecare secunda.
Ps: Încă un penalty mega clar neacordat ( le-am și pierdut numarul) și încă o bătaie de joc din partea arbitrilor ( nici aici nu mai țin socoteala).
1-0 scurt și pe garduri sa sărbătorim.💪☝️🔴⚪️🔵

ciorbicafaristu
1st October 2023, 11:26
Recunosc, mie o sa-mi dea o lacrima fix in varful....te las pe tine sa ghicesti unde.:)

Doctor_Satan
1st October 2023, 12:10
Nu prea e plin la fiecare meci ..
Si stai sa vedem de la anu .. acuma este euforia aia de revenire si vine lumea ca le a fost dor de liga 1
Avem 2 meciuri in top 20 la spectatori, iar cel cu Dinamu n-a fost printre ele.
Si suntem pe locul 5 la nivel national la media de spectatori.
Iar la procentaj din capacitate, suntem pe 4 (la Hermanstadt e ceva dubios cu 150%).
https://lpf2.ro/html/clasament_spectatori


e foc de paie otelul ... tot in play out o sa jucati!
Am ratat deja 3 victorii pe lipsa de concentrare si Dorinel se incapataneaza sa nu aiba-n echipa atacanti de valoare.
Lui ii place intr-un sezon sa marcheze toata echipa cate 3-4 goluri si atacantii cu 6-7.

LazioRoma
1st October 2023, 13:11
sa vedem doctore... oricum e de bun augur revenirea otelului ... decat alde vhiajna sau selimbar ..

Johnny D
1st October 2023, 13:29
Stai liniștit!
Duminica viitoare , după meci , pe la 18-18.30 o sa-i auzi pe Hagi și Budescu cum o sa explice la microfoane cum de au făcut ei cel mai slab meci fix cu Otelul

Voi doua sunteti echipele polar opuse, voi aproape doar egaluri, ei nici un egal.:))


cum o sa explice la microfoane cum de au făcut ei cel mai slab meci fix cu Otelul, cam cum ați făcut și voi și toți care au jucat cu noi.����

Noi n-am facut cel mai slab meci cu voi, decat eventual cel mult ofensiv.

Cel mai slab l-am facut cu Petrolul chiar pe Giulesti, zero goluri marcate in poarta care trebuie, doua in cea care nu trebuie. Una din minunile Giulestiului, in oglinda, care ni s-a reflectat in cap.:))


V-am haituit pe toți și o sa o facem și cu cei care urmează sa jucam.

Eh, veniti voi pe Giulesti, si sa va vad atunci!:sneaky:

Cate autogoluri primiti.:))

Clau7_D
1st October 2023, 13:45
Avem 2 meciuri in top 20 la spectatori, iar cel cu Dinamu n-a fost printre ele.
Si suntem pe locul 5 la nivel national la media de spectatori.
Iar la procentaj din capacitate, suntem pe 4 (la Hermanstadt e ceva dubios cu 150%).
https://lpf2.ro/html/clasament_spectatori


Prostii de pe site calculeaza procentul la Sibiu pe baza capacitatii stadionului inainte de renovare. Capacitatea actuala e pe la 12600 de locuri deci undeva pe la 53% procentajul. O sa creasca azi dupa meciul cu rapidu'.

Johnny D
1st October 2023, 14:59
:ok:

ciorbicafaristu
1st October 2023, 15:05
N-are nici o relevanta clasamentul facut dupa procentajul din capacitatea stadionului.

iulian_1976
1st October 2023, 15:53
Farul are jucatori in fata peste Otelul posibil sa faca diferenta si peste o saptamana.

Otelul arata bine defensiv si la mijloc, mie imi place cum joaca nu este inestetic, totusi au piese slabe gen
Adascalitei cu cedeaza la presiune, nu toti sunt asa scule.

In fata Otelul il are doar pe Pop in rest toti sunt rudimentari, era lider Otelul cu Budescu si Louis Munteanu in echipa,
n-au in fata cu cine juca or sa mai fie egaluri.

Johnny D
1st October 2023, 16:07
Farul si Otelul sunt echipe diametral opuse, cum am zis.

Una are aproape doar egaluri, cealalta nici un egal, si nu intamplator.

Asta se traduce prin: una e kamikadze, ori noi ori ei, cealalta foarte solida defensiv.:rolleyes:

Si asta se mai traduce in ceva: de obicei echipa kamikadze cade in plasa celeia solide.;)

LazioRoma
1st October 2023, 16:12
Johnny boy ... Filozof te ai facut :))

ciorbicafaristu
1st October 2023, 16:30
Farul si Otelul sunt echipe diametral opuse, cum am zis.

Una are aproape doar egaluri, cealalta nici un egal, si nu intamplator.

Asta se traduce prin: una e kamikadze, ori noi ori ei, cealalta foarte solida defensiv.:rolleyes:

Si asta se mai traduce in ceva: de obicei echipa kamikadze cade in plasa celeia solide.;)

Iti scapa un lucru esential. Infrangerile alea ale Ovidiului sunt produse in mare parte de echipa a2a. Hagi foloseste echipa de baza doar de 3 meciuri, in care are o infrangere nemeritata cu tandemul Coltescu-Becali si 2 victorii.

Johnny D
1st October 2023, 18:02
Lasa-ma cu astea, ca joaca Rapidu, nu tot felu de....:))

Azi avem asa Hizo - sibian rezident, Maldarasanu - antrenor la Sibiu!
Ambii isi fac treaba pe unde sunt dar in inima lor vor un singur lucru: victoria Rapidului!/hello

Pana la urma, Sibiul nu va prinde Europa, nici nu va retrograda, asa ca... la ce bun?:)


Johnny boy ... Filozof te ai facut :))

Ce-am zis eu acolo e cam destul de logic si general cunoscut.

Nu prea intra pe taramul filozofiei, decat daca vrei.:)

Johnny D
1st October 2023, 18:06
Ionitza ala e cretin... cum sa dai in bara de acolo!:headbang:


Noroc c-a intrat... cu capu se da in jos, bai mwio!:jerk:


Brown a fugit pe tot terenu, si in loc sa gafaie in banda dupa un sprint de 60 de metri, i-o pune pe cap!:ok: N-ai ce... german, ich-bitte-zie.;)

Johnny D
1st October 2023, 18:11
Cum a centrat Brown dupa o diagonala de sprint de 60 de metri intercalata printr-un calcai de Kung Fu Sho, si cum a centrat Petrila dupa un un-doi in care mingea i-a venit foarte bine, 2 minute mai tarziu, de pe partea opusa hapt la portar!:))

Si el e un jucator dintre primii in Romania la centrari.
Poftim diferenta intre romani de prima scena, si germani de liga a 3-a germana.:rolleyes:

Johnny D
1st October 2023, 18:22
Dezastru Sapunaru, da cu capu pe langa minge si-i lasa mingea jos adversarului sa pasese pentru gol, noroc ca e prea slab si paseaza prea tare...:mda:


Avem nevoie de minim un fundas central in iarna, Sapunaru nu mai e de titular aici.

Johnny D
1st October 2023, 18:31
Cot in ochi, sparge pometele... nimic..., fault invers.:rolleyes:

Domne tufe-le-ar capu ala care se uita in monitoare si comunica cu centralul, ca prost il au!:headbang:

Johnny D
1st October 2023, 18:54
Periculosi sibienii dar mai periculosi fundasii nostri pentru poarta lu Moldovan.:))

Asa ca mai tre sa dam un gol in a 2-a repriza, ca sa fim relativi siguri de victorie.

Johnny D
1st October 2023, 19:00
Hopa, ca si la golul nostru sunt probleme.

Mie nu mi s-a parut fault, dar posibil sa fi fost, la o faza cu 10 secunde inainte.:confused:

Deci practic arbitrii nu comunica, lasa pe central in treaba lui. ok.:P

ciorbicafaristu
1st October 2023, 19:35
Cum vi se pare jocul lui Borza la echipa din Giulesti?:)

Johnny D
1st October 2023, 19:37
Minunat, da pasa de gol la adversar, golul de langa el, vorba lu Rednic... excelent...

El Pistolero
1st October 2023, 19:59
Încă un joc modest în deplasare. Dai gol repede și după te retragi fără sa faci pressing, fără sa mai pui probleme. Ii lași pe aia sa vina peste tine pana îți dau gol. Nici măcar la 1-1 nu au încercat sa câștige meciul. Poate fi un punct bun, dar jocul rămâne slab în deplasare.

Lordul
1st October 2023, 20:01
Din nou Hermanstadt-ul pune piedica Rapidului

ciorbicafaristu
1st October 2023, 20:02
1 punct bun pt ce? Pt titlul ala pe care-l viseaza unii in nici un caz.

Lordul
1st October 2023, 20:04
Doua puncte irosite pentru Rapid

ciorbicafaristu
1st October 2023, 20:07
Poti sa spui ca-s irosite doar fiindca au condus. La cum s-a jucat e 1 punct castigat, nu-l meritau nici pe ala.

Clau7_D
1st October 2023, 22:51
2 puncte pierdute și cu desculții ăștia...i-a iertat Malda de data asta, era de câștigat meciul.

iulian_1976
2nd October 2023, 00:56
Dezastru Sapunaru, da cu capu pe langa minge si-i lasa mingea jos adversarului sa pasese pentru gol, noroc ca e prea slab si paseaza prea tare...:mda:


Avem nevoie de minim un fundas central in iarna, Sapunaru nu mai e de titular aici.

In plin sezon de unde? :)) Iacob a stat pe banca un an de zile, nu-l suspectez nici pe Mutu ca se pricepe la fundasi :D

Sapunaru gafaie de anul trecut.

ciorbicafaristu
2nd October 2023, 06:51
Si cu toate astea, ultimele goluri incasate au venit din zona aparata de tinerele talente Iacob si Borza.:)

Johnny D
2nd October 2023, 07:11
1 punct bun pt ce? Pt titlul ala pe care-l viseaza unii in nici un caz.

Exact. Doar la locul 3, acolo cu Craiova. In rest, inutil.

Dar nici macar ala meritat, joc penibil. N-am avut mijlocul terenului.

Mijlocasii au fost degeaba, ar trebui sa nu-si ia salarul pentru meciul asta.


In plin sezon de unde? :)) Iacob a stat pe banca un an de zile, nu-l suspectez nici pe Mutu ca se pricepe la fundasi :D

Sapunaru gafaie de anul trecut.

Peste 3 luni, evident, nu acu.

Dar mai mult ne trebuie un mijlocas de calitate, daca nu chiar 2.

Jucatori care stiu face o preluare si tine de minge, nu de care se loveste mingea ca de coltul blocului, ca ploua afara.


2 puncte pierdute și cu desculții ăștia...i-a iertat Malda de data asta, era de câștigat meciul.

Daca mai intra si traversala Focii, plangeai toata ziua pe aici.:))

A fost la vreo 2-3 mm ca sa nu fie fix ca cealalta.:P

Va descultam noi in retur, fii fara grija.

Clau7_D
2nd October 2023, 08:55
Daca o sa fie la fel ca si ultimul meci al Sibiului din giulesti, sunt plin de griji :sneaky:

Johnny D
2nd October 2023, 08:58
Nici ala de ieri n-a fost ca ultimul meci al Rapidului la Sibiu, nu se stie niciodata.:)

Dar se stie ca voi nu prea le aveti cu deplasarile, ca si noi de altfel. Suntem ambele echipe de teren propriu.;)

Sa nu uit, man of the match: BROWN, restul: degeaba pe teren.

Lordul
2nd October 2023, 09:32
In plin sezon de unde? :)) Iacob a stat pe banca un an de zile, nu-l suspectez nici pe Mutu ca se pricepe la fundasi :D

Sapunaru gafaie de anul trecut.

Il readuc pe Morais din Turcia :))))

Clau7_D
2nd October 2023, 10:02
Nici ala de ieri n-a fost ca ultimul meci al Rapidului la Sibiu, nu se stie niciodata.:)

Pai tocmai, ca ultimul meci al Rapidului la Sibiu s-a jucat la medias, nu in vulcanul pe care il avem acum :drak:

Revenind la meci, cu toata antipatia mea pentru mizeriile de la fcsb, sunt mult peste rapid ca si joc. Mai vreau sa ii vad si pe cfr pe live sa imi fac o parere.

Johnny D
2nd October 2023, 13:10
Pai wcsb sunt peste noi in deplasare ca joc, nu si pe teren propriu.

Sa-ti faci o idee tur-retur si apoi mai discutam.:)

delaoltenia
2nd October 2023, 13:29
delir in comunitatea romanes din julesti si nu numai dupa egalul eroic cu fc sibiu.
in atentia p. ulimii romanes, in anul centenarului prelungit cu inca un an :D , gol cu largul concurs al fluierasului crapidist.

Johnny D
2nd October 2023, 13:42
Asta numa el stie ce vrea sa zica.:confused:

Capitanu.Burcea
2nd October 2023, 14:11
Mno, n-as mai fi venit din My Orca si London, dar iata-ma din nou in aceasta mizerabila tara careia ii spunem acasa :))

Bai, n-am vazut niciun meci de aproape doua saptamani. Eu nu imi permit sa il critic pe Burca cand e in genunchi, pt ca nu dau in slugi ca Vintila, Todoran, Lutu si Burca. Eu am facut-o cand era in top :happy mi-am acceptat harul asta de a avea viziuni care apoi devin realitate :happy

PS. Uite acum ascultam un Fotbal minut cu minut din anii 90. Gol Damaschin in derby si, atentie Ciorbica, gol Lala la Constanta, pt Progresul Braila. Incredibil, ba, nemuritoare emisiune :)

Abia am iesit din emisie si mare gol la Timisoara, Nicolae Secosan, Rosemblum egaleaza pt Timisoara. Gol istoric impotriva Corvinului, echipa care, prin reprezentantii ei :D, a retrogradat-o pe tunel.

Capitanu.Burcea
2nd October 2023, 14:30
Nu va suparati, am vazut ca perfidul comunicat al Rapidului, care se uita prin ograzile vecine la arbitraje, a functionat de minune. Baietii i-au descaltat pe iohanisti, i-au lasat in ciorapii de nailon, apoi le-au marcat un gol prin marele decar garf :)) vesnica speranta a Rapidului la centenar. Accesati, ma, mijloace si tehnica daca puteti si va tine cureaua, asa se castiga titlurile in tara asta de periferie! Chiar ma bucur cand o fac si altii, nu aceleasi doua echipe de interlopi din Kluuji si comuna Beceni.

A fost penalty pt Otelul, nu se pune problema. Apoi a intors armele si le-a dat galatenilor voucherul de 5%, cu deosebirea ca aia au antrenor de fotbal neamt si au profitat sa faca diferenta intre doua echipe de kakat, iar noi manager englez care isi trage seva din echipele de Cempions ale Angliei. Cum ar spune estonienii de la Flora, pooola in kuur.

Johnny D
2nd October 2023, 14:38
:)):))

ciorbicafaristu
2nd October 2023, 14:57
Mno, n-as mai fi venit din My Orca si London, dar iata-ma din nou in aceasta mizerabila tara careia ii spunem acasa :))

Bai, n-am vazut niciun meci de aproape doua saptamani. Eu nu imi permit sa il critic pe Burca cand e in genunchi, pt ca nu dau in slugi ca Vintila, Todoran, Lutu si Burca. Eu am facut-o cand era in top :happy mi-am acceptat harul asta de a avea viziuni care apoi devin realitate :happy

PS. Uite acum ascultam un Fotbal minut cu minut din anii 90. Gol Damaschin in derby si, atentie Ciorbica, gol Lala la Constanta, pt Progresul Braila. Incredibil, ba, nemuritoare emisiune :)

Abia am iesit din emisie si mare gol la Timisoara, Nicolae Secosan, Rosemblum egaleaza pt Timisoara. Gol istoric impotriva Corvinului, echipa care, prin reprezentantii ei :D, a retrogradat-o pe tunel.
Cred ca-s anii 80 aia. Cu riscul de a ma injura, eu ma bucur ca ai revenit!:)

Capitanu.Burcea
2nd October 2023, 15:24
10 octombrie, 1990. A intors Farul, cu un penalty marcat de Zahiu. Cred ca primul gol il marcase Tufan, daca am retinut bine. Pe asta nu il stiu, de fundasul ala, Funda, care a centrat, parca am mai auzit :)) Ascult emisiunea asta de doua ore, toate echipele aveau jucatori de top la nivel liga 1, baieti care nu se faceau de ras la jumulit cotzofana. In schimb, aveam comentatori f slabi, in special Pelican, Dobre si boul ala de la Craiova, Domozina, o mare gramada de kkt. Secosan, Soare, Ghitulescu, altceva.

Ms, sa traiesti, asteptam meciuri frumoase, sa avem subiecte suculente. Asa, ce sa comentezi, daca se marcheaza numai din penalty, autogol, descaltari de jucatori, cu aia de la Var care pleaca cu sarsanalele pline, ca odinioara de la Bistrita si Piatra Neamt.

ciorbicafaristu
2nd October 2023, 16:05
Costa Funda a fost atacant, expert in obtinerea de penalty...Lacatus era mic copil pe langa el.

Capitanu.Burcea
2nd October 2023, 17:07
Penalty clar pt Sibiu, am vazut acum pe feisbuc. Asta e, e bine ca nu l-a dat. Am salvat viata a 20 de copaci din Baneasa. Plus povestea cu accidentarea lui Papeau, in care agresorul a scapat fara puscarie. Ceea ce nu se poate spune despre lupul Danuț 😊 Pana la urma, justitia a decis ca e mai grav sa mergi fara carnet (Lupu) decat cu unul fals (Embape Coman). Diferenta mare de pedigree, Galati vs Parc des Berceny. Eu ii luam pe ambii in uniunea scriitorilor si poate si cea a tâmplarilor.

iulian_1976
2nd October 2023, 19:28
Danut daca doriti sa coimentati (: https://www.youtube.com/watch?v=XLjIQ4mNgck

A incercat sa recapete permisul...fara succes.

Imi pare rau mai ales ca este galatean, galatenii se tireaza printre blocuri in caz de...probabil conditia fizica precara :D

ciorbicafaristu
2nd October 2023, 20:09
Asta-i recidivistul ala care-l tot musca de cur pe Hagi?

iulian_1976
2nd October 2023, 21:55
Cu el Romania a castigat un meci unic in 1990 impotriva Danemarcei.

Are lucruri pozitive si negative, in plus este galatean nu are cum sa-ti placa mai ales ca-l musca pe Gicuta...

delaparis
2nd October 2023, 22:16
In Romania avem reflex sa judecam faptele prin prisma celor care le-au savarsit si nu pragmatic legal. Exemplu aici cu Lupu sau cu Halep mai devreme.
Nu e nimic de dezbatut. E infractiune si oricine ar fi, plateste. Trebuie doar atentie, faptul ca persoana e cunoscuta nu trebuie sa fie agravant ... parerea mea.

LazioRoma
2nd October 2023, 22:16
titlu la gigi anu asta...

delaparis
2nd October 2023, 22:38
Nu se stie. Mercato la arbitri este deschis tot sezonul :)

ciorbicafaristu
2nd October 2023, 22:39
Cu el Romania a castigat un meci unic in 1990 impotriva Danemarcei.

Are lucruri pozitive si negative, in plus este galatean nu are cum sa-ti placa mai ales ca-l musca pe Gicuta...
Ca sa-l parafrazez, a fost om de lot la nationala.:)

ciorbicafaristu
2nd October 2023, 23:00
Au jucat frumos bugetarii. Mi-a placut.

Capitanu.Burcea
3rd October 2023, 00:00
M-am uitat la chefi si am facut scouting under 21 pt cateva echipe de soccer manager. Asta ca sa ne dam seama cat de complexa e treaba pe care o fac astia la Dinamo, cu voluntari si copii neintarcati :sneaky:

Dar rezultatul mi-a placut si mie. Notre respect les budgetistes :))

delaparis
3rd October 2023, 00:19
Budgetaires ... ? :rolleyes::D

iulian_1976
3rd October 2023, 00:41
In Romania avem reflex sa judecam faptele prin prisma celor care le-au savarsit si nu pragmatic legal. Exemplu aici cu Lupu sau cu Halep mai devreme.
Nu e nimic de dezbatut. E infractiune si oricine ar fi, plateste. Trebuie doar atentie, faptul ca persoana e cunoscuta nu trebuie sa fie agravant ... parerea mea.

Eu discut de conditia lui fizica precara, putea....fugi printre blocuri :D

delaparis
3rd October 2023, 00:48
Esti galatean :)

iulian_1976
3rd October 2023, 00:52
Mai usor scapa de politie...decat sa dea examen pentru redobandire :D

Imi revin din 2020 n-am mai atins mingea m-am lasat din cauza Covidului, m-am reapucat de fotbal, joc de sala 5 la 5, locatia UrbanSoccer Lyon Parilly....:)

delaoltenia
3rd October 2023, 01:06
haos total si experimente marca GgB! nu i bai...fmm GgB! :(

iulian_1976
3rd October 2023, 01:19
Fotbalul e o placere...nu o durere bro, priveste si tu un pic mai detasat :))

Johnny D
3rd October 2023, 07:36
Cu el Romania a castigat un meci unic in 1990 impotriva Danemarcei.

Are lucruri pozitive si negative, in plus este galatean nu are cum sa-ti placa mai ales ca-l musca pe Gicuta...

E rapidisto-dinamovist, cel mai mare criminal posibil in fata legii.

Ma mir ca nu i-au dat 7 ani, din care sa faca vreo 12.

Nu l-ati auzit pe Becali? "Il ajut, il angajez la club, dar merita sa ia mai mult!":))

Lordul
3rd October 2023, 09:51
Bravo U !!!!

iulian_1976
3rd October 2023, 13:08
Budgetaires ... ? :rolleyes::D

Pardon, la noi la Lyon se numesc les fonctionnaires... :)

Esti galatean :)

...am o cunostinta la Lyon si el este galatean, pe desupra functionar si conferentiar la Institutul Camille Jordan-Modelare Matematica si Calcul Stiintific, posibil sa va intelegeti il cheama pe deasupra si Iulian. :D

Galatiul a scos si lucruri bune :)

...si MM, Vali Stefan sunt galateni, ingineri amandoi, cei doi sunt prieteni din copilarie.
Ultimul adus de la facultate la fotbalul profesionist si nu inversn :), oficial a inceput fotbalul la 21 de ani :) Jucau intre cartiere, nu i-am prins eram prea mic.

ciorbicafaristu
3rd October 2023, 15:04
Eu unul nu m-as lauda cu scursura aia de Mitza.:)

Capitanu.Burcea
3rd October 2023, 16:08
Mai bine ma mandresc cu formatia Zorile decat cu pisda aia bleaga, parvenit prin casatorie si limbi in gaoz. El nu exista in combinat pana a pacalit-o pe aia sa se marite. A doua zi era mana dreapta a sefului si mare tarabostes la echipa de fotbal. Un domeniu frumos, curat, nu trebuia sa dai la saiba, unde poti etala cunostinte despre nimic. Ce a facut el la Galati, castigand simpatia formatiei de la cimitir, a vandut un campionat mizeriilor. Antrenor era Lacatus, alt gunoi ordinar. A fost un 1-5 acasa de toata jena, tin minte si acum, Otelul fiind pe primul loc la ora aia, dupa un tur de campionat. Au avut ei grija sa isi faca intrarea in genunchi, asa cum au prestat toata viata. ****eeeeee!

Capitanu.Burcea
3rd October 2023, 16:44
Care e treaba cu molusca memelușa? Performanta lui e aia cu Sloga Jugomagnat din Macedonia, acolo s-a vazut ce mare nou-hau a avut pe subiectul fotbal si de ce p.ula mea e el asa respectat de catre iubitorii futbolului. Mi se pare suspect sa faci misto de altii, tu, memelușa purtatoare de țucal domnesc, iar tu sa fii căcat la kur, de s-a făcut zăcământ. România pitoreasca, frate.

iulian_1976
3rd October 2023, 20:12
Eu unul nu m-as lauda cu scursura aia de Mitza.:)
A fost ajutat de un director de combinat este adevarat, totusi nu este un zevzec, a terminat facultatea pe bune.
Fotbal stie, dinainte sa ajunga conducator juca fotbal, in fiecare cartier se cunoastea cine e cu fotbalul, nu este venit de nicaieri :)

MM nu e Burleanu, stie fotbal si sa-l joace nu doar sa dea din gura, cum se spune, lumea ii cunoaste dosarul. :)

Cine a facut si scoala pe bune se observa, din media si care au jucat fotbal MM, Narcis Raducan, Ionut Badea se observa ca au ajuns si la scoala.

ciorbicafaristu
3rd October 2023, 20:52
N-am zis ca e analfabet sau ca nu stie fotbal. Am zis ca e o scursura, un jeg de om, caracter zero barat.

iulian_1976
3rd October 2023, 21:12
Esti prea dur :D

Capitanu.Burcea
3rd October 2023, 21:18
Da' nu vi se pare ca acest Burleanu deconteaza cam multe din potlogariile yakuzelor care au demolat fotbalul romanesc? Baga mana Burleanu in vreun buget, altul decat cel asigurat chiar de federatie? Ia sa vedem, cine capuseaza mai mult, cluburile de liga 1 sau frf? Care manager e mai bun, unul care aduce 5 mil pe an de la sponsori sau saraciile celelalte, care abia strang banii astia impreuna, basca stau cu mana intinsa pe la primarii si consilii. Adica, la noi :rolleyes:

Ce a facut el, si-a asigurat o domnie pe viata acolo. Adica nimic special de ceea ce au facut mitica, iorgulescu, fekali, badea, porcea, padureanu, pinalty, netoiu si copos. Pe unii i-a deranjat potera, pe altii doamna cu coasa, e adevarat, altfel ei ramaneau ereditar. Ce dreacu', pai nu vedem, sau ne facem ca nu vedem, ca Burleanu e singurul care nu se inconvoaie la fekalisme? Pai frf e la ani lumina de liga aservita mizeriilor de nelutu, fekalutu, borcutzu, pinaltuztu, acum vad ca si asta de la Rapid a intrat forta, e bine :D.

Scoateti in **** mea jucatori la Galati, la fcsb, la Rapid, la CFR, la Craiova si hai sa ne calificam! Da unde, ca va bate Sloga, va bat aia din iurta, din Estonia, din Albania, din **** mea si de vina e Burleanu, ba frate, nu faptul ca sunteti niste mizerii de oameni.

iulian_1976
3rd October 2023, 21:49
Cel putin la Galati :

Poti deveni si tu membru socios la Otelul :D

https://ascotelul.ro/

"Clubul va fi organizat pe principiul socios, toți membrii cotizanti având putere egală în Adunarea Generală, care va vota toate deciziile importante din club. Adunarea Generală votează conducerea clubului și statutul acestuia, plus restul deciziilor importante. Conducerea clubului trebuie să fie apolitică, iar in momentul în care unul din cei ce vor conduce clubul alege sa se implice în politică, trebuie sa iși dea demisia sau va fi demis automat."

delaparis
3rd October 2023, 21:53
Pardon, la noi la Lyon se numesc les fonctionnaires... :)
Da?
Probabil de aia sunteti pe ultimul loc :)

iulian_1976
3rd October 2023, 22:48
Nici PSG nu sta mai bine cu tot petrolul lor...:)

Sa nu inducem lumea in eroare..."Les fonctionnaires bla, bla..."
https://www.vie-publique.fr/fiches/les-fonctionnaires

delaparis
3rd October 2023, 22:56
Perfect. Ai lamurit bustean toata lumea pe aici :)

Si ca informatie, PSG are gaz, foarte putin petrol. ;)

Doctor_Satan
3rd October 2023, 23:19
In Romania avem reflex sa judecam faptele prin prisma celor care le-au savarsit si nu pragmatic legal. Exemplu aici cu Lupu sau cu Halep mai devreme.
Nu e nimic de dezbatut. E infractiune si oricine ar fi, plateste. Trebuie doar atentie, faptul ca persoana e cunoscuta nu trebuie sa fie agravant ... parerea mea.
Asa-i daca n-are legaturi politice sau rude importante, ca se alegea cu o prescriere sau clasare.
Stiu un bastan mai tanar ca el care a delapidat, mita, chestii si a primit cu executare la domiciliu.


Danut daca doriti sa coimentati (: https://www.youtube.com/watch?v=XLjIQ4mNgck

A incercat sa recapete permisul...fara succes.

Imi pare rau mai ales ca este galatean, galatenii se tireaza printre blocuri in caz de...probabil conditia fizica precara :D
A comis-o cu buna stiinta si el.
Sustine ca era grav de tot, trebuia sa ajunga la spital si s-a urcat la volan ca alte solutii n-avea.

Doctor_Satan
3rd October 2023, 23:24
Mai bine ma mandresc cu formatia Zorile decat cu pisda aia bleaga, parvenit prin casatorie si limbi in gaoz. El nu exista in combinat pana a pacalit-o pe aia sa se marite. A doua zi era mana dreapta a sefului si mare tarabostes la echipa de fotbal. Un domeniu frumos, curat, nu trebuia sa dai la saiba, unde poti etala cunostinte despre nimic. Ce a facut el la Galati, castigand simpatia formatiei de la cimitir, a vandut un campionat mizeriilor. Antrenor era Lacatus, alt gunoi ordinar. A fost un 1-5 acasa de toata jena, tin minte si acum, Otelul fiind pe primul loc la ora aia, dupa un tur de campionat. Au avut ei grija sa isi faca intrarea in genunchi, asa cum au prestat toata viata. ****eeeeee!
Voi tine minte toata viata cum am reusit sa pierdem acel campionat cand rupeam tot.
Si mizeria aia de om ne-a vandut toata echipa pe sub masa, motiv pentru care a facut si el un pic de puscarie.


A fost ajutat de un director de combinat este adevarat, totusi nu este un zevzec, a terminat facultatea pe bune.
Fotbal stie, dinainte sa ajunga conducator juca fotbal, in fiecare cartier se cunoastea cine e cu fotbalul, nu este venit de nicaieri :)

MM nu e Burleanu, stie fotbal si sa-l joace nu doar sa dea din gura, cum se spune, lumea ii cunoaste dosarul. :)

Cine a facut si scoala pe bune se observa, din media si care au jucat fotbal MM, Narcis Raducan, Ionut Badea se observa ca au ajuns si la scoala.
Narcis, alt jeg de om.
El a primit ordin de la Adamescu sa ne duca cu zaharelul ca se vor rezolva problemele, in timp ce mizerabilul ala le facea polite de asigurare jucatorilor pe post de finantare, iar Federatia accepta.
Meme ne-a vandut, dar jegul de Raducan ne-a si ingropat.

iulian_1976
3rd October 2023, 23:34
Perfect. Ai lamurit bustean toata lumea pe aici :)

Si ca informatie, PSG are gaz, foarte putin petrol. ;)
Denumirea este exact ca in acel link, nu trebuie nici un bustean, examenul pentru functionar public este national etc

Bine o sa va numesc ...gazari si pe tine gazar :D

iulian_1976
3rd October 2023, 23:41
Voi tine minte toata viata cum am reusit sa pierdem acel campionat cand rupeam tot.
Si mizeria aia de om ne-a vandut toata echipa pe sub masa, motiv pentru care a facut si el un pic de puscarie.


Narcis, alt jeg de om.
El a primit ordin de la Adamescu sa ne duca cu zaharelul ca se vor rezolva problemele, in timp ce mizerabilul ala le facea polite de asigurare jucatorilor pe post de finantare, iar Federatia accepta.
Meme ne-a vandut, dar jegul de Raducan ne-a si ingropat.

Narcis Raducan era doar un angajat din cate imi amintesc, o fi luat si el nu stiu, de la Marius Stan in sus s-au luat banii avea procent, nu vazusera in viata lor atatia bani...

Atunci era o societate comerciala nu tin cu cei care au luat bani insa cu 2-3 ani inainte facusera imprumut la banca, a fost
riscul lor.

Acum este altceva este de tip socios, nu misca nimic in front

Doctor_Satan
3rd October 2023, 23:59
Narcis Raducan era doar un angajat din cate imi amintesc, o fi luat si el nu stiu, de la Marius Stan in sus s-au luat banii avea procent, nu vazusera in viata lor atatia bani...

Atunci era o societate comerciala nu tin cu cei care au luat bani insa cu 2-3 ani inainte facusera imprumut la banca, a fost
riscul lor.

Acum este altceva este de tip socios, nu misca nimic in front
Raducan a fost un muist sinistru.
Dupa meciul de la Medias in care noi, in necunostinta de cauza i-am atacat pe jucatori, ne vrajea cum ca a discutat el cu dl Adamescu si ca se va rezolva totul.
Apoi tot placa asta a bagat-o pana la final de sezon cand am retrogradat intentionat.
Nu cred ca exista marioneta mai penibila decat Raducan.

iulian_1976
4th October 2023, 00:33
N-am dovezi nu stiu ce sa spun asa o fi, el este din Focsani nu e galatean, are ceva bussines-uri prin Bucale.

El era director sportiv, presedinte Marius Stan.

Doctor_Satan
4th October 2023, 07:18
Stan nu mai era cand a preluat Adamescu.
El a fost presedinte din vara lui 2012.

LazioRoma
4th October 2023, 13:10
stan a stiut toata combinatia care urmeaza dupa el stai linistit ...

Doctor_Satan
4th October 2023, 13:18
Cel mai probabil ca da, ca oricine stia ce urmeaza.
Era suficient sa se uite la trecutul lui Adamescu si de cate ori folosise metoda lacusta.
Eu le-am zis si suporterilor inca de cand a venit ca sunt sanse mari de asa ceva.

LazioRoma
4th October 2023, 14:17
a cam fost la combinatie stan ... stati linistiti toti si au luat partea dp urma la titlu ala..

ciorbicafaristu
4th October 2023, 14:37
Cred ca Timache e cel mai in masura sa ne spuna ce s-a intamplat.:)

Capitanu.Burcea
4th October 2023, 15:29
Am discutat astăzi (n.r. - sâmbătă) cu reprezentanții galeriei lui Poli Timișoara despre viitorul proiect al noului stadion. Totul se va debloca. Se va face dreptate pentru Timișoara!”, a scris Ciolacu pe Facebook.


Uraaa, uraaa, uraaa! Vor reveni timisenii pe forum! /hello

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-3/dupa-ce-a-facut-lobby-pentru-intrarea-fcsb-in-ghencea-marcel-ciolacu-poli-timisoara-713257.html

Se face dreptate pentru Timisoara, fratilor. Se face dreptate si Pitestiului, Constantei, in toate centrele fotbalistice de traditie ale tarii, gratie implicarii active a domnilor Grindeanu si Ciolacu.

Daca se face dreptate si Dinamoului, promit sa votez si eu cu tov Ciolacu Marcel :))

iulian_1976
4th October 2023, 17:22
a cam fost la combinatie stan ... stati linistiti toti si au luat partea dp urma la titlu ala..

Otelul avea cativa actionari este simplu:
Ionel Borș (country-manager la Mittal), Nicu Radu (fost director de investiții la Mittal), Mirela Gătin (director juridic la Mittal), Aurelian Mocanu (inginer-șef la Mittal), Ioan Ungureanu (fost director de furnale la Mittal), fiecare cu 19,2%, respectiv vechea asociație non-profit, cu 4%.

S-au trezit cu peste 10 miloane de euro in cont, 4 dintre ei aveau 19,2%. :D Stan posibil sa fi fost in procentul de 4%
nu stiu exact.

Si-au cerut dividendele, din anonimi au devenit milionari, au luat banii si au plecat acasa:))

Intrebare: Voi ce ati fi facut ? :D

Capitanu.Burcea
4th October 2023, 18:29
Exceptional. Sper ca nu te astepti sa plangem cu lacrimi de minotaur 🤣 De asta ne plac echipele private, a caror functionare depinde de mai putine variabile. Prea multe fractii, matematica, la un moment dat cineva va gresi. Si iar ne intoarcem la Pantiușa, Gheba, din astia... 🤣