PDA

View Full Version : Etapa 9 2023/2024



delaparis
5th September 2023, 11:02
Vineri, 15 septembrie
Ora 18.30 UTA Arad – Universitatea Cluj
Ora 21.30 Dinamo București - FC 1948

Sâmbătă, 16 septembrie
Ora 21.30 Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Duminică, 17 septembrie
Ora 15.00 FC Hermannstadt - FC Voluntari
Ora 19.15 Oțelul Galați - Rapid
Ora 21.45 Farul Constanța - FCSB

Luni, 18 septembrie
Ora 18.30 Politehnica Iași - FC Botoșani
Ora 21.30 CFR Cluj – Petrolul Ploiești

AvA_Jar
5th September 2023, 13:41
Uite-o sus, e neagra , zboară!!
Nu-i un avion, e-o cioara!!!

AvA_Jar
5th September 2023, 13:45
Zburam în stol V acasă 🐦*⬛
Aripile ni se deschid 🪽🪽
Nu-i echipa mai negriciosa ⚫️
Și mai din India ca CRApid, 👳*♂️

CRApid, CRApid
Cârâie de mai ciordesti
CRApid , CRApid
Haide, hai CRApid Ghiulești
Pe toți sa-i buzunaresti,

Foamea ce-n stomac ne bate
Ne îndeamnă la furturi
Pentru-o ciorditura-n State
La Jilva-s deținut,

CRApid , CRApid
În șatra te deplasezi
CRApid , CRApid
Haide , hai CRApid Julesti
În Franța sa tot cerșești,

Nu va dați voi prinși de garda
Sus acum cu toți pe cer
Imnul nostru de echipa
Glasul ciorilor pe tren,

CRApid , CRApid
Din India ai migrat
CRApid, CRApid

Johnny D
5th September 2023, 14:03
Uite-i jos, de la Galati,
Cu oricine din liga-s frati,
Nu te bat nici de-i injuri
Si le zici ca sunt nebuni.:D

Ne prezinta Digi mereu
Clasamentul cu tupeu,
Palmaresul si istoria
Din care lipseste victoria!:o:

Noi ne temem de al lor
Spirit de invingator:sneaky:
Dat de secole de-antreu:
Zaibar, tzhuica si feshteu;

Ce o umple de tarie,
Ca o moldoveanca-n vrie-
De s-ar minuna si dacii
De Otzelu, echipa pacii!:pace:

Tyler Durden
5th September 2023, 14:05
Na, ca a mai evadat un creier neted de la Balaceanca.
Jilva, Hiler, da-i si lupta, Neicusorule, ca-s moldovean din Galati & am paduchii foarte lati.

AvA_Jar
5th September 2023, 14:30
Hoooo , bai tuciuriule!!!!
O sa va întâmpinat cu buchete de ceea ce sunteți învățați de mici, buchete de lamium purpureum.
Vi le livram cu praștia. Piu, piuuuu.😅😅

Tyler Durden
5th September 2023, 14:32
Nu primim, mah, nimic de la voi. Stim cu totii cum s-a realizat cresterea demografica in orasul Galati, ca cei mai multe dintre vlastarele orasului sunt rodul unei pasiuni fulgurante intre o nimfomana cu origini agreste si un lumpen suferind de alcoolism in stadiu tertiar.

AvA_Jar
5th September 2023, 14:49
Deh, scalp mic de zburătoare și lăcaș pentru neuroni putini , mici și străvezii.
Va dam la cioc ( hehe , hihi , haha) și apoi va dam 3 goluri, un șut în dosul de sub pene și va dam , pe ușa din spate, afara din oraș.😬😅🤣

Tyler Durden
5th September 2023, 14:55
Hai ca ai niste glume pe tine de rosesc si aia de la gardinita daca le aud.
Care oras, mah? pana la urma ai de fapt nitel umor! :))

P.S. Nu te mai infoia atata, ca sidexplodezi, o sa fim mai multi decat voi, o sa vezi. Sunteti cateva sute de insi la voi acasa.

AvA_Jar
5th September 2023, 15:57
Voi, oile și potaile aveți câțiva adepți în Tglina 4 și pe la sate.
În Galați Otelul este suprem și o sa va arătăm asta în meciul direct.
Nu suntem Botoșani, Clinceni și alte echipe sătești.
Este timpul sa va reamintim cine suntem și ce putem.
Forța Otelul.🔴⚪️🔵

Johnny D
5th September 2023, 19:47
Am vazut ce puteti, sa fiti prietenii tuturor, echipa pacii.:))


Noua insa nu prea ne plac egalurile.:pace:

delaparis
5th September 2023, 23:53
Daca se mai intreba cineva, Eminovici nu e din Galati :)

AvA_Jar
6th September 2023, 00:14
Ai văzut 6 meciuri în care am avut ghinion cât România de mare și greșeli masive de arbitraj împotriva noastră, care au influențat rezultatul final.
Abia aștept sa va învingem și sa va facem sa va certați pe la TV, pe aici, pe Facebook, peste tot.
Scorul fi al o sa fie 2-0 sau 3-1 pentru Otelul.
🔴⚪️🔵

Novac
6th September 2023, 00:40
of, ce obositor este palmasul asta :groggy:



Nu suntem Botoșani, Clinceni și alte echipe sătesti.
Este timpul sa va reamintim (na: bla bla blaa)
Forța Otelul.ïżœïżœâšȘïžïżœïżœ

vai si amar!

sunteti in ranking al douasuteptruzecisisaptelea oras (adik sat, adica plm, ...) al Romaniei, sunteti maxim oraselul acela ,port mic, de langa Braila; asa ca pff .. te roog,:hmm: nu mai fce valuri inutil cum ca ''cine sunteti voi'' cat timp sunteti tarana de sapte 'au opt ani. Domol :D

Johnny D
6th September 2023, 04:17
of, ce obositor este palmasul asta :groggy:

Mie mi-e simpatic.

Ce n-o sa-mi placa la el e ca dupa ce-i batem chiar la ei acasa, n-o sa mai intre sa discutam discutiile de le-am discutat aici, discutabil.:)

AvA_Jar
6th September 2023, 07:37
După ce am stat lângă echipa în Liga 4 , Liga 3 și Liga 2, in toți anii ăștia amari , nu îmi este teama o nicio înfrângere.
Avem o 'foame' disperata pentru prima victorie și o sa o simțiți și în tribune și pe teren.
Otelul Galați o sa se sacrifice în meciul asta și o sa plece mulți rapidisti cu obloane și lovituri.
Sa se pregătească lotul vostru pentru ce o sa urmeze și sa-i vedem cât de bărbați sunt cu adevărat.
O sa aveti parte de ostilitate maxima în tribune și în teren.

Tyler Durden
6th September 2023, 09:09
Na ca a venit toamma si am devenit nostalgic. Imi amintesc de un meci superb la Galati, prin 2006. 😁

Johnny D
6th September 2023, 09:10
După ce am stat lângă echipa în Liga 4 , Liga 3 și Liga 2, in toți anii ăștia amari , nu îmi este teama o nicio înfrângere.
Avem o 'foame' disperata pentru prima victorie și o sa o simțiți și în tribune și pe teren.
Otelul Galați o sa se sacrifice în meciul asta și o sa plece mulți rapidisti cu obloane și lovituri.
Sa se pregătească lotul vostru pentru ce o sa urmeze și sa-i vedem cât de bărbați sunt cu adevărat.
O sa aveti parte de ostilitate maxima în tribune și în teren.

Si noi avem, si nici noua nu ne este teama.:)

Noi suntem cei care ne-am dat 3 autogoluri la rand, suntem trecuti prin multe!:pace:

AvA_Jar
6th September 2023, 10:59
Am fost la meciul din 2006.
Am cantat , toți cei de pe stadion, pana la finalul meciului, a fost ceva unic.

Johnny D
6th September 2023, 13:43
Frumos.:) Sa castige cel mai bun!:ok:


Sau daca nu, Rapidul!:pace:

Capitanu.Burcea
6th September 2023, 16:13
Grupa mortii in Cupa României: Dinamo, Otelul, Zalău si fcbs. Mi-as fi dorit Csa in locul Zalaului, dar e bine si asa. Toate echipele au reprezentanti pe forum, chiar daca unii stau momentan mai mult in bară 🤣

Utilizator
6th September 2023, 16:21
Ai uitat de FCU Craiova si Bihor. :) E destul de tare si grupa cu Rapid, CFR si U din Cluj, Botosani si CSA si Alexandria.
Dar stii ca formatul cupei e de rahat, doar trei meciuri parca, nicio echipa nu joaca cu toate celelalte echipe din grupa. Asa ca Dinamo ar putea sa nici nu joace contra FCSB.

Capitanu.Burcea
6th September 2023, 16:27
A, nu ma refeream fotbalistic, la asta nu putem contribui 🤣 E o grupa interesanta, colorata (pot sa zic, ca in grupa asta nu se supara nimeni), cu rivalitati vechi intre suporterii useri 🤣

Capitanu.Burcea
6th September 2023, 17:16
Cred ca noi jucam cu cele amintite de mine. 3 la Zalau (1-0,Bani min 93), 3 la Galati, clientii nostri (3-0, dubla Gregorio si Rotariu, la debut) si 0-14 cu rezervele fcbs, cand vom fi deja calificati.

delaoltenia
6th September 2023, 18:00
Ai uitat de FCU Craiova si Bihor. :) E destul de tare si grupa cu Rapid, CFR si U din Cluj, Botosani si CSA si Alexandria.
Dar stii ca formatul cupei e de rahat, doar trei meciuri parca, nicio echipa nu joaca cu toate celelalte echipe din grupa. Asa ca Dinamo ar putea sa nici nu joace contra FCSB.

da, da, grupa crapidului, grupa mortio!
in schimb, in anul centenarului prelungit cu inca un an, poporul muncitor crapidist este relaxat. stie destul de bine ca dl sucu se consulta SI cu sotia, deciziile le iau angelescu si niculae. el doar declaratii si isi asuma! :D

cu respect, am intrat in bara! :)

ciorbicafaristu
6th September 2023, 18:02
Cel mai misto are Nasuc...toate meciurile in deplasare.:))

delaoltenia
6th September 2023, 18:07
intreb ptr un prieren, cine i nasuc?

ciorbicafaristu
6th September 2023, 18:12
Papu degeratu!

delaoltenia
6th September 2023, 18:17
bergodi?

ciorbicafaristu
6th September 2023, 18:38
Nu bre, antrenorul campioanei Romaniei.

delaoltenia
6th September 2023, 18:43
:)) 'agi!

Johnny D
6th September 2023, 19:57
Da, e nasol pt Rapid. Noi nu jucam cu panarama grupei, si jucam cu cele tari.


Daca suntem in top 3, ar trebui sa ne calificam cel putin pe 2. Sa vedem unde suntem.

Capitanu.Burcea
6th September 2023, 20:08
Csa - Rapid, derby-ul Cupei Romaniei. Aici trebuie scosi iar crocodilii, testoasele, panzerele si elicopterele de la naftalina, se anunta un meci frumos in afara dreptunghiului verde :D.

Johnny D
6th September 2023, 20:29
P-aia i-a batut si Shelimbar.:)) E practic singurul nostru meci sigur.

Pe urma avem cu CFR si Botosani, deloc usor.

Utilizator
6th September 2023, 21:36
Cred ca noi jucam cu cele amintite de mine. 3 la Zalau (1-0,Bani min 93), 3 la Galati, clientii nostri (3-0, dubla Gregorio si Rotariu, la debut) si 0-14 cu rezervele fcbs, cand vom fi deja calificati.

Neh, Dinamo joaca cu FCU, Galati si Bihor, vezi mai jos. Nu ma intreba de ce e asa. :D

https://www.gsp.ro/fotbal/cupa-romaniei/grupele-cupei-romaniei-betano-fcsb-si-dinamo-in-aceeasi-grupa-dar-nu-joaca-impreuna-710324.html

Capitanu.Burcea
6th September 2023, 22:21
Ce e drept, sa nimeresti meciurile din grupele cupei e ca si cum ai rezolva o integrama pt avansati a lu' Vasile Tîrșolea 🤣

Utilizator
6th September 2023, 23:18
As compara mai degraba cu rebusurile lui Eliade Galdau sau cu Squid game. :D
Am mai spus pe aici, in loc de 4 grupe de 6 echipe cu mizeria asta de regula, mai bine faceau 8 grupe de 3 echipe, jucau fiecare cu fiecare, tur-retur (adica un meci mai mult decat in prezent) sau numai tur ( adica un meci mai putin decat in prezent) si mergeau mai departe castigatoarele grupelor, adica tot 8 precum in prezent. Sau si mai bine, lasau cupa in sistem eliminatoriu pana la nivel de semifinale cand puneau meciuri tur-retur. Era mai atractiv, erau posibile surprize mai mult decat in prezent, era o competitie mai atractiva si pe intelesul tuturor.

Capitanu.Burcea
7th September 2023, 00:07
Pai daca lasau asa, nu mai aveai pe ce sa cheltui 600 de mii cu firmele de nou-hau, din care 40% ti se reintorc, ca asa e frumos.

Discutie la digi, da? Luati un creonsi o coala de hartie.

Naum: “Stiti bannerul?”
Sucu: “Nu”
Geambasu: “Rapidistii atrag al 26 -lea element. Care e fierul. Intelegeti?”
Sucu: “Da. Deci era o ironie.”
Naum: “Si e normal? Bannerul a fost interzis”
Sucu: “Bannerele trebuie aprobate.”

Aia de sub el sunt nenorocitii. Iarta-ma, nea Sucule, in retur pierdem cu 6-0, cat vrei matale, sa iasa golgheter Rrahmani, sa il dai si p-asta cu doo meleoane 👍

PS. Dar tot in retur, va garantam ca stati la inel 3 si o sa afisati panze a4 cu ce vreti voi. Asa ar fi corect.

Utilizator
7th September 2023, 00:25
Pai daca era musai ca aia 600k sa fie dati atunci ii luam eu cu bucurie desi cred ca se mai gaseau miliaone de romani dornici sa faca acest sacrificiu pentru binele fotbalului romanesc. Putea fi organizat un mare festival de manele cu intrare si cu bere gratis. Sa-i fi zis Fotbal de nepovestit sau Niciodata fotbal. :D

Da, nea Sucu pricepe cum sta treaba cu bannerele, sa lase telefonul sa-l sune baietii la meciul urmator ca sa intre cu bannerul asta ironic ca e inca nefolosit. :D

Capitanu.Burcea
7th September 2023, 00:49
Data viitoare ii facem altfel țigani. Deja sunt 30 de ani in care nu ne repetăm, mai rar atata pricepere la stih si by-pass semantic 🤔 Eu oricum am zis sa ii lase, ca principiu. Eu as apluda fiecare banner de acest gen, sa vedem cat o sa continue cu mizeriile astea. In revers, as aplauda fiecare banner rapidist in care ne fac sarmani, prosti, avortonii Moscovei. Atat se poate, de ambele parti. E un tenis de masa intre galerii, la care publicul a schimbat de mult canalul. Se uita la snukăr, ca e mai onest 🤣

Pai si banii aia trebuie justificati la Casa Fotbalului, nu se dau asa cum face Olguta, pe țîțe, buci si dans din buric, cu o amprentă de deșt inmuiat in pișat. Se dau pe nou-hau, pe dezvoltarea fotbalului cu vagin, ceea ce nu pot livra decat profesionistii. Respect federatiei pt modul absolut ******** in care sifoneaza miliarde, folosind imaginea fotbalistilor (in special cei vechi) si a tarii(in special cea veche).

Capitanu.Burcea
7th September 2023, 15:48
Intre timp, Dan Matei Șucu a ajuns capitanul echipei de tineret a Rapidului, votat democratic de colegi. Respect ☝️

Utilizator
7th September 2023, 16:04
Ma enerveaza faptul ca si eu eram jucator bun pana la U18 si n-am avut sansa sa fie tata patron de club sa ma bage si pe mine in lumina reflectoarelor si sa ma voteze democratic colegii drept capitan de echipa. Pe mine tata m-a trimis la invatat si am ajuns la Politehnica. Student, nu jucator. N-a fost rau nici asa, dar era frumos sa am poze cu mine capitan de plai. :D

Johnny D
7th September 2023, 18:27
Intre timp, Dan Matei Șucu a ajuns capitanul echipei de tineret a Rapidului, votat democratic de colegi. Respect ☝

:ok:

Capitanu.Burcea
9th September 2023, 01:14
O spune clar omul asta de la volei. Regula folosirii românilor a dat putere nazionalei, care nu stiu ce mare performanta a obtinut. Practic, ma doare in **** :D dar nu asta e ideea. La fotbal, mare tragedie, donle, ca te obliga sa bagi un under in liga 1! Eu i-as obliga sa joace minimum 6 români. Sau chiar 8, ca la asiatici.

https://www.gsp.ro/sporturi/volei/presedintele-federatiei-de-volei-explica-regula-care-a-contribuit-calificare-euro-710640.html

Utilizator
9th September 2023, 17:06
E o mica diferenta intre fotbal si volei. In primul rand la fotbal nu ai voie sa impui numar de romani xatntimp la volei e posibil. Doi la mana regula U21 la fotbal tine jucatorul roman pana la 21 de ani iar mare parte dintre ei dispar din schema cand depasesc varsta. Adica e ca naiba, ii tii din obligatie si-i arunci pe urma in mare parte.

Johnny D
9th September 2023, 19:22
Ar fi timpul ca Leo sa faca si concursul pt etapa a 9-a.:)

Capitanu.Burcea
9th September 2023, 21:04
Metaloglobus - Rapid 3-0. Cam piperat scorul, la ce proiect a demarat Rapidul ☺️

Johnny D
9th September 2023, 21:12
Rezervele isi fac datoria.:))

Capitanu.Burcea
9th September 2023, 21:45
Mi-e si frica sa intreb daca Matei Șucu a fost in centrul apararii, dar mai mult ca sigur.

Fac si astia ca inainte de 89, cand au pierdut ceausestii un meci amical nu stiu pe unde, cu 6-0, si nu l-au mai anuntat, sa nu strice seria aia de 100 fara infrangere. Dupa aia au pierdut la Craiova cu 10-0 sau nu stiu cat dreacu' si au desfiintat competitia 🤣

Johnny D
9th September 2023, 21:54
Sa nu confundam echipa saracimii cu echipa poporului, zic.:P

Johnny D
11th September 2023, 08:35
Metaloglobus - Rapid 3-0. Cam piperat scorul, la ce proiect a demarat Rapidul â˜ș
Rezervele isi fac datoria.:))

Dar insist: rezerele Rapidului sunt peste cele ale lui Dinamo.

Rezervele lui Dinamo ar fi pierdut de la 0-5 in sus.:sneaky:

Numero Dieci
11th September 2023, 11:33
E o mica diferenta intre fotbal si volei. In primul rand la fotbal nu ai voie sa impui numar de romani xatntimp la volei e posibil. Doi la mana regula U21 la fotbal tine jucatorul roman pana la 21 de ani iar mare parte dintre ei dispar din schema cand depasesc varsta. Adica e ca naiba, ii tii din obligatie si-i arunci pe urma in mare parte.

Pai aia e chestia-ca daca ai impune si la fotbal poate poate ai avea ceva rezultate.
Si e impus is in fotbal pe alocuri,Ucraina si Turcia au reguli cu cati turci/ucrainieni trebuie sa joci minim.

Nu-i arunca nimeni pe aia ex U21 dar daca nu-s buni.....

Utilizator
11th September 2023, 16:25
Ucraina si Turcia nu sunt in UE si pot. In tarile UE nu poti avea tratament discriminatoriu si nu poti impune reguli pe baza de nationalitate, trebuie sanse egale pentru toti jucatorii comunitari. De asta ai nostri au pus regula U21 care incurajeaza tinerii in general.

iulian_1976
11th September 2023, 19:55
Cate lovele are Rivaldo? :)

Capitanu.Burcea
11th September 2023, 20:18
Cateva sute de mii, cat sa ii creeze iluzia lu' fi'su ca e fotbalist, macar cativa ani.

Sunt bani pe care Rapid i-a incasat - chiar dublu, ca Șucu are gemeni 🤣

Si pe care noi, la Dinamo, nu i-am vrut, pt ca avem principii 😥

ciorbicafaristu
11th September 2023, 21:14
Cate lovele are Rivaldo? :)
Probabil ca mai multe decat are Marica. Dar nu pt banii lui Rivaldo s-a facut miscarea asta.

iulian_1976
11th September 2023, 21:51
Pentru ce?

ciorbicafaristu
11th September 2023, 22:16
Pt imagine si pt gandul iluzoriu ca prin conexiunile pe care le are ala cu fotbalul brazilian au sanse mai bune sa nimereasca ceva ce vor vinde ulterior pe bani bunicei. Aportul financiar va fi 0. La plecarea juniorului din camp vom citi un comunicat scurt in care vom fi anuntati ca Nasuc si-a rascumparat cele 10 procente.

Numero Dieci
12th September 2023, 13:12
Ucraina si Turcia nu sunt in UE si pot. In tarile UE nu poti avea tratament discriminatoriu si nu poti impune reguli pe baza de nationalitate, trebuie sanse egale pentru toti jucatorii comunitari. De asta ai nostri au pus regula U21 care incurajeaza tinerii in general.

Peste tot sunt anumite reguli doar a sunt multe mai relaxate.
In Italia nu poti cumpara mai mult de 3 non UE in 1 sezon de exemplu in prima liga.

Utilizator
12th September 2023, 22:34
E diferit pentru jucatori non-UE, jucatorii cu pasaport UE trebuie tratati la fel in toate tarile membre.

Capitanu.Burcea
13th September 2023, 01:48
Am incercat sa ne fofilam cumva, sa facem noi o treabă, o lipeala de letcon obosit, numai sa nu ne apucam sa crestem si sa promovam jucatori tineri 😀 Am dat regula u21, care in opinia mea e bună, dar baietilor din fotbal tot la noncomunitarii de 10 mii le sta gandul 🤣 Pai, nu a zis Becali: ba, io dau 300 de mii pe an si nu scoateti niciun Coman? Gata, va inchid pravalia! Si s-a pișat pe ea de academie. 300 de mii, ba? Cand tu ai dat banii astia de 5 ori, sa reziliezi cu toate gloabele. Asta e mentalitatea pulii mele. Eu as avea incredere si rabdare cu o echipa tanara, dar cand vii cu ratalăi si nulitati din liga 3, de la Pravale-Baba, nu mai pot sa fiu indulgent si iti bag **** in gât dupa 3 etape.

Utilizator
13th September 2023, 09:09
Aici sunt de acord cu tine, daca vrei fotbal atunci trebuie sa cresti jucatori, sa-i promovezi la prima echipa si sa ai rabdare cu ei. Insa asta presupune organizare, antrenori priceputi, timp de asteptare si o politica inteligenta de promovari si vanzari la echipa mare. Ceva in genul scolii Ajax sau chiar din spatiul ex-iugoslav ca sa raman mai aproape de noi. Or la noi asa ceva e aproape inimaginabil daca facem ochii roata si vedem ce se intampla in sport si in orice alt domeniu.

Johnny D
15th September 2023, 22:58
Gata si Dinamo, incet, incet se bat acolo la ultimele 4.

Cu lotul asta, era clar. Cateva jocuri bune din care n-au obtinut nimic, cateva jocuri cu bulan in minutu 90 si cam 8p nu e nici mai mult nici mai putin decat merita.

Daca UTA care a jucat mai bine ca ei are doar 7p, lupta va fi f grea acolo jos.

delaparis
15th September 2023, 23:42
Ora 21.30 Dinamo București - FC 1948 ...
:))

Utilizator
15th September 2023, 23:44
Dinamo n-are lot slab dar joaca fricos si mijlocul nu pune presiune, nu construieste cu folos in fata, combina in lateral si in spate. Politic e scula de jucator dar nu are cu cine sa combine. Ghezali a fost incet si izolat, ar fi mai bun extrema intr-un 4-4-2. FCU a dat un gol foarte misto, a jucat bine asezat, belgienii aia sunt bunicei, dar altfel nu a aratat mare lucru in plus. Daca Dinamo juca mai curajos cu siguranta nu pierdea azi. La 0-1 au inceput sa mai si traga de la semi distanta dar a fost tarziu..

Johnny D
16th September 2023, 00:50
Da, va fi grea lupta la retrogradare, asta e tot ce zic.:)

Sunt multe echipe de valori apropiate in ultimele 5-6.

Estem sau nu estem, Uti? Capetano?:)

Utilizator
16th September 2023, 09:18
Clar la retrogradare pentru ca Burca zice ca are nevoie de 6 luni sa faca echipa sa mearga bine si sa invete si jocul de atac. Asta inseamna ca prin ianuarie-februarie o sa inceapa sa mai si castige.

Johnny D
16th September 2023, 13:11
Nu mai aveti si voi un Arges la care sa le dati 6 bucati?:D

Utilizator
16th September 2023, 14:43
Asta va mai fi mai incolo :D, ideea e ca daca nu se schimba ceva cat mai repede o sa intre in disperarea ultimelor locuri si atunci va fi mult mai grea evitarea retrogradarii.

Capitanu.Burcea
16th September 2023, 14:44
Nu pare ca play-out-ul musteste de valoare, dar cumva toate echipele reusesc sa ne pacaleasca, la limita, cum pacalea Piersic hangitele prostanace si le ducea in fan sa le faca felul, in seria Margelatu :))

Ce sa vorbesti, ma, despre meci? Daca am adormit ca aia in parlament, in prima repriza. Nu mai poti, ba, sa pacalesti fotbalul. Baaa, nu mai vine lumea la stadion, ca nu are ce sa vada, fratilor. Asta nu e fotbal cand ai al 2lea bazin de suporteri al tarii. Tre sa fii responsabil, inseamna ca nu stii unde ai ajuns. Ce e mizeria asta, meschinaria asta, ce sa vad, ca joci tu un egal pe care nici pe ala nu poti sa il scoti? Pai, dati-va-n **** mea toti d-acolo :D cu proiectele astea pe 5 ani, cu corporate, cu basini, cu mani****ri. Retragem tricoul cu nr 12, te pupa toti in paula seling, fotbalul a ajuns o notita in josul paginii.

Cred ca nu vom pierde din oficiu cu toata lumea, dar asta nu e fotbal. Si daca castigi cateva meciuri, tot nu e fotbal. Eu nu ma sucesc in functie de flesh. Nu e fotbal, nu ai ce sa oferi publicului. Nu zic sa aduci jucatori de 500 de mii cum face Sucu :D, dar adu ma macar 10 brazilieni din aia liberi de contract, cum e capitanul. Sau 10 din liga a 4a engleza, ca Denis Politic. Lasa-ne cu rapenii aia din fata, cu costin, cu rabla aia de croat, alea sunt facute sa te speli pe maini, sa mermelesti.

Johnny D
16th September 2023, 14:46
Ora 21.30 Dinamo București - FC 1948 ...
:))

I am not happy anymore, am I? ^^'


Asta nu e fotbal cand ai al 2lea bazin de suporteri al tarii.

La un procent doar peste Rapid.

Un procentel, un procentutz, un procenturel amarashtean!:pace:

Daca merge treaba cum trebuie, pe cand devii bunic, facem rocada.:sneaky:

iulian_1976
17th September 2023, 00:07
Dinamo nu retrogradeaza, Botosaniul s-a abonat la retrogradare cu Danut la timona, urmatoarea amenintata cred ca o sa fie Poli Iasi.

Pot veni surprize neasteptate din partea primarilor...in primavara.

Capitanu.Burcea
17th September 2023, 13:09
Sile si Stucan au o chimie buna, luati fiecare in parte nu as zice ca au foarte mult haz. Primul, in special.

Nu stii cum trec doua ore, in conditiile cand genul asta de emisiune ma plictiseste dupa maximum doua minute.

Excelent, chiar recomand.

https://www.youtube.com/watch?v=GbRWqeqUJYM

LazioRoma
17th September 2023, 13:18
re editarea finalei de anul trecut in seara asta ....😂

iulian_1976
17th September 2023, 16:01
https://www.youtube.com/watch?v=fA77HOKy8iE

Legat de antrenorii spagari la copii si juniori.

Din amintiri...
Pe vremea mea era cu cartoane de kent, bauturi fine, motorina pentru autocar. De exemplu erai titular daca tactu era gestionar pe la vreun depozit de motorina, m-am prins mai tarziu pentru ca se discuta in vestiar si nu intelegeam, perioada de dupa revolutie '90-92.

Ca sa va faceti o idee, eram singurul jucator la liceu dintr-un lot, clasa de mate-fizica ...

Capitanu.Burcea
17th September 2023, 17:19
Rapid si Dinamo, cele mai corupte centre de copii si juniori din Romania, Europa si intreaga galaxie. Nu intamplator nu au mai scos niciun fotbalist de zeci de ani. Cateva nulitati, cateva margele cu care danseaza pe balegar.

Capitanu.Burcea
17th September 2023, 19:23
Nicio supriză m, Otelul incepe la laba 🤣ionetă si rateaza o ocazie colosala

Clau7_D
17th September 2023, 20:18
Singurul meci important al zilei s-a jucat la Sibiu, între echipa locală și cea a primăriei voluntari. 3-1 lejer, ai lui pandele chiar joaca doar atunci când au chef 😁

delaoltenia
17th September 2023, 20:22
cu voi n au prea avut chef! ;)

ce zici de cheful rejelui cu gigi, omenie?

Doctor_Satan
17th September 2023, 20:27
Pana acum, Rapidul sta bine.
La capitolul noroc. Pentru ca avem noi atac slab, dovada si lipsa victoriilor.

Johnny D
17th September 2023, 20:31
Va dam 4-0 pe Julesti, nici o problema.

Azi poate scoateti un 0-0 muncit, ca noi am revenit la jocul de acu 4 etape.

Echipa pacii Otelul, nu bate pe nimeni, dar si pierde foarte greu. Era de asteptat.

Doctor_Satan
17th September 2023, 20:33
Si din nou arbitrul e cu adversarii.
Rapidistii iertati de un galben clar.

Capitanu.Burcea
17th September 2023, 20:34
Săraca echipă bogată a Rapidului demonstreaza ca nici cu bani nu ai succesul garantat, daca e plina organigrama de afoni si incapabili.

Johnny D
17th September 2023, 20:35
Eh, galben clar. A vrut sa intre in el corp la corp, la reluare s-a vazut doar ca l-a lovit la picioare. Daca vedea si arbitrul reluarea da, era de galben, dar in direct nu s-a vazut.

Johnny D
17th September 2023, 20:36
E hilar cat stau sa anuleze un gol care s-a vazut din avion c-a fost offside.:))

Capitanu.Burcea
17th September 2023, 20:37
Nu e hilar, ca se discută un preț acolo 🤣

Johnny D
17th September 2023, 20:39
Shucu n-a vandut destula mobila saptamana asta.:))

Capitanu.Burcea
17th September 2023, 20:41
Nu mai citeste lumea Louis Quatorze 🤣

Johnny D
17th September 2023, 20:51
Sa nu bati o echipa asa slaba...

Tare ma tem ca tot la locu 5 ne batem ca anu trecut, nu prea se vede vreun progres...

Si problema principala e Borja Valle ala, jucator de Liga a 2-a. Ca toata echipa Otelului.

Echipa ar juca bine dar din pacate e el acolo s-o traga in jos dupa el!:no:

Daca am aduce in iarna un decar decent, ar fi mult mai bine.

Greu de gasit asa ceva totusi, foarte putina lume are.

Il avem pe Ionita, am uitat.:sneaky: Pielea plii dupa ce s-a dopat.

El Pistolero
17th September 2023, 20:59
Fotbal de rahat.

Sa ii zică cineva lui Dorinel ca nu prinde play-offul dacă face 2 victorii și 25 de egaluri.

Johnny D
17th September 2023, 21:10
Si restu infrangeri.

A avut dreptate totusi Munteanu sa vrea sa bata Rapidu, in declaratia de la finalul etapei trecute. Azi a fost un antiRapid, un Incet.:no:

Johnny D
17th September 2023, 21:14
Stam intr-un singur jucator Kung Fun Sho!

Cum el nu joaca, cum echipa e praf.

Rusinos, sa astepti de la un singur jucator sa-ti castige toate meciurile.:rosu:



Rahmani, omul meciului desi n-a avut nici o ocazie de gol.:))

Dar e singurul care nu s-a impiedicat in propriile picioare meciul asta.

Shumudik de era antrenor, asa ceva nu vedeai!:rosu:

ciorbicafaristu
17th September 2023, 21:27
Dawa-Ngezana...ma astept la spectacol.:)

iulian_1976
17th September 2023, 21:42
Poate ca nivelul adevarat al Rapidului asta este, acest meci ar trebui sa fie un reper.

Rapid nu are motorul echipei, Borja Valle nu este ce trebuie acolo, nu face diferenta. Meciul asta ti-l debloca un jucator peste Cisotti nr 10 de la Otelul, numai ca nici asta nu este cu mult peste Ionita.

Rapid va castiga meciuri si va urca in clasament, nu toate echipele joaca ca Otelul, comentatorii pareau ingrijorati :D :))

iulian_1976
17th September 2023, 21:47
Si restu infrangeri.

A avut dreptate totusi Munteanu sa vrea sa bata Rapidu, in declaratia de la finalul etapei trecute. Azi a fost un antiRapid, un Incet.:no:

Ionica antrenorul asta a batut Portugalia aproape singur, poate ca trebuia sa reflectezi inainte sa spui tampenii si antreneaza echipa asta de vre-o trei ani.

Meciul care l-ati vazut, l-as pune in categoria meciurilor care se joaca in cupele europene, acolo a fost nivelul.

Bergodi este patit a stiut de unde vine pericolul...

iulian_1976
17th September 2023, 21:57
M-as mira Hagi sa o fi reglat in 2 saptamani...

Farul arata mult mai bine anul trecut in fata, singurul ramas este Louis Munteanu.

Sa-l vedem pe Gr(i)egorian...

Capitanu.Burcea
17th September 2023, 22:13
O simulare absolut grețoasa si Coltescu il pune la colț pe omul nr 1 de la Farul.

Nu ne mai vindecam de cersit, ramanem saharienii Europei inca 50 de ani fara probleme.

ciorbicafaristu
17th September 2023, 22:15
Coltescu are iar rate de platit la vreun Mertan?

Johnny D
17th September 2023, 22:17
Ionica antrenorul asta a batut Portugalia aproape singur, poate ca trebuia sa reflectezi inainte sa spui tampenii si antreneaza echipa asta de vre-o trei ani.

Nu am spus tampenii, de jucam cum a jucat cu Dinamo, va bateam 2-0.

De jucam cum am jucat la U Cluj, va bateam 4-0 acasa, cum i-am batut pe ei 3-0.

Problema e ca n-am jucat nimic. Nu ca Otelul a fost vreo mare branza. Nu a fost.

E o echipa cu potential Rapidul, dar doar atat, inca nu avem valoare pentru constanta.

Cum bine am zis ambii, avem nevoie de un nr. 10, si-i dam si pe Ionita si pe Borja Valle la schimb. Iar rezerva de nr. 10 sa fie Cirjan. Chiar nu inteleg de ce nu-l baga, molusca!:confused:


Meciul care l-ati vazut, l-as pune in categoria meciurilor care se joaca in cupele europene, acolo a fost nivelul.

Turu 2 Conference, Urîtu. Da.

Putin peste Flora Tallin, care ar fi de turu 1.

Clau7_D
17th September 2023, 22:28
cu voi n au prea avut chef! ;)

ce zici de cheful rejelui cu gigi, omenie?

Nu cred ca mai are nevoie de omenii ciobanul în sezonul ăsta. Fcsb câștigă titlul la pas, nu vad pe nimeni în stare sa pună probleme acolo sus.

iulian_1976
17th September 2023, 22:30
Nu am spus tampenii, de jucam cum a jucat cu Dinamo, va bateam 2-0.

De jucam cum am jucat la U Cluj, va bateam 4-0 acasa, cum i-am batut pe ei 3-0.

Problema e ca n-am jucat nimic. Nu ca Otelul a fost vreo mare branza. Nu a fost.

E o echipa cu potential Rapidul, dar doar atat, inca nu avem valoare pentru constanta.

Cum bine am zis ambii, avem nevoie de un nr. 10, si-i dam si pe Ionita si pe Borja Valle la schimb. Iar rezerva de nr. 10 sa fie Cirjan. Chiar nu inteleg de ce nu-l baga, molusca!:confused:



Turu 2 Conference, Urîtu. Da.

Putin peste Flora Tallin, care ar fi de turu 1.

In cazul ca reperul tau este meciul cu Dinamo nu am ce sa-ti fac, esti in eroare.

Capitanu.Burcea
17th September 2023, 22:34
Offside un metru, mergem la tas sa punem golul pe tabela 🤣

El Pistolero
17th September 2023, 22:35
Puula goluri și aici. Spectacol adevărat în Superliga sulii!

iulian_1976
17th September 2023, 22:36
Nu cred ca mai are nevoie de omenii ciobanul în sezonul ăsta. Fcsb câștigă titlul la pas, nu vad pe nimeni în stare sa pună probleme acolo sus.

Cred ca glumesti, Rapidul sau CFR nu cred sa se claseze sub FCSB.

Cu ceva sansa poate castiga Farul in seara asta...

ciorbicafaristu
17th September 2023, 22:38
Nu e nevoie de nici o sansa. Trebuie doar inca un atacant langa Munteanu.

iulian_1976
17th September 2023, 22:38
Puula goluri și aici. Spectacol adevărat în Superliga ****!

Otelul:Rapid a fost meci fain, Farul:FCSB sunt doua echipe in degringorada, nu stiu care este mai slaba dintre ele...:D

ciorbicafaristu
17th September 2023, 22:42
N-ai ambitie daca nu spui ca Galatiul e mai buna decat cele 2 de la Ovidiu. :))

Capitanu.Burcea
17th September 2023, 22:43
Ce meci spectacol sa fie intre umilitele unor skiori si impingatori de bob care cimpara jucatori de la Urîtu si Mobutu 🤣

iulian_1976
17th September 2023, 22:43
Nu e nevoie de nici o sansa. Trebuie doar inca un atacant langa Munteanu.

Anul trecut Farul juca cu Munteanu, Pitu si Alibec, parca este o diferenta...

Oricum meciul nu-mi place, stiu cu o secunda inainte unde o sa paseze, cap de linie Budescu si dincolo cap de linie Coman :)

ciorbicafaristu
17th September 2023, 22:47
Da, diferenta e ca a plecat Alibec. Pitu e cantitate neglijabila, campionatul nu s-a castigat cu el in teren.

iulian_1976
17th September 2023, 22:48
N-ai ambitie daca nu spui ca Galatiul e mai buna decat cele 2 de la Ovidiu. :))

Faci o echipa buna din cele 2 de la Ovidiu, concurezi cu Rapid si CFR.

ciorbicafaristu
17th September 2023, 22:50
Ti-am mai zis ce va fi...FCSB se bate cu CFR pt titlu, Giulestiul cu Ovidiu pt locul 3.

iulian_1976
17th September 2023, 22:51
Da, diferenta e ca a plecat Alibec. Pitu e cantitate neglijabila, campionatul nu s-a castigat cu el in teren.

Zau? A plecat pe 2 milioane si a fost scula pe partea stanga in tur, ca a iesit Mazilu din joben putea sa nu iasa cum trebuie.

iulian_1976
17th September 2023, 22:53
Ti-am mai zis ce va fi...FCSB se bate cu CFR pt titlu, Giulestiul cu Ovidiu pt locul 3.

O sa vedem, o sa te confrunt cu mesajul asta :)

La titlu eu o vad pe Rapid si CFR, o sa vedem...

Clau7_D
17th September 2023, 22:53
Cred ca glumesti, Rapidul sau CFR nu cred sa se claseze sub FCSB.

Cu ceva sansa poate castiga Farul in seara asta...

La partea cu Rapidu cred ca glumești tu, pe mulți i-a furat scorul din meciul cu Dinamo dar în realitate...fix **** și jocul lor. Cu cfr ți-aș fi dat dreptate la început de campionat, mi se păreau buni de tot, dar au vândut prea mulți jucători.

ciorbicafaristu
17th September 2023, 22:58
Zau? A plecat pe 2 milioane si a fost scula pe partea stanga in tur, ca a iesit Mazilu din joben putea sa nu iasa cum trebuie.
A plecat pe 2 si i-a lasat locul unuia care a fost decisiv si pleaca pe 3.:) Deci a luat 5 milioane si un campionat.:)

ciorbicafaristu
17th September 2023, 23:02
Hahahahaha

El Pistolero
17th September 2023, 23:03
Trebuia sa vina un penalty de asta jalnic. :))

ciorbicafaristu
17th September 2023, 23:04
Care mai aveti dubii ca FCSB-ul se bate la titlu?:))

El Pistolero
17th September 2023, 23:05
La titlu s-au bătut și în ultimii 9 ani. :))

Capitanu.Burcea
17th September 2023, 23:09
Ăsta e penalty-ul pe care il merită țara asta de căcat, cu fotbalul ăsta de căcat🤣 Multumim, tovarase Ciolacu! De cand ati revenit in iarba fcbs este de neoprit 🤣

Capitanu.Burcea
17th September 2023, 23:12
Si Halep pare mai curata decat penalty-ul acordat de Marcel Ciolacu poporului.

delaparis
17th September 2023, 23:14
”E un meci dificil, trebuie să ne depășim... "
”Trebuie să ne concentrăm foarte mult pe acest aspect ..."

:sneaky:

https://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/farul-constanta/cum-a-prefaat-hagi-duelul-cu-fcsb-nid-154012

iulian_1976
17th September 2023, 23:19
Incredibil meciul, imi aduce aminte de penalty-ul FCSB:CFR...

Nu merge jocul, primesti un penalty...

Capitanu.Burcea
17th September 2023, 23:41
Normal ca iti aduce aminte, punctul comun e Birsan, vajnicul pastrator al koaelor voievodale intre dinti. Glina e Emporio Armani fata de miresmele care vin dinspre Pipera.

Si, cine credeti ca va rosti cuvintele sfinte #bunasearadomnulebecali? Cine se va gudura pt un tekefon mic in seara asta? Domnu' Imoralu? Doamna Clisma? Măria Sa Muilă?

Johnny D
17th September 2023, 23:51
Ti-am mai zis ce va fi...FCSB se bate cu CFR pt titlu, Giulestiul cu Ovidiu pt locul 3.

Craiova nicaieri? Mie imi par favoriti la locul 3.

ciorbicafaristu
17th September 2023, 23:52
Ba da, tot la locul 3

Johnny D
17th September 2023, 23:52
De-acum e clar, nu mai avem loc de ales: suntem toti fani CFR!:mda:

ciorbicafaristu
17th September 2023, 23:56
Vorbeste in numele tau.

Johnny D
17th September 2023, 23:57
Pai tu vrei ca spurcaciunea penalty inventat sa ia campionatu?:mda:


In plus, avem o gramada de dinamovisti pe forum, vorbesc si-n numele lor, deci in numele unei majoritati! Nu cred vreunul sa tina cu spurcaciunea in dauna CFR-ului.:rolleyes:

ciorbicafaristu
18th September 2023, 00:00
Vreau sa ia cine merita, ca anul trecut.

Capitanu.Burcea
18th September 2023, 00:01
Degeaba. Fcsb are Charizardul cu barbă căcănie, care a trimis corpul de balet la toate meciurile. Dima, Birsan, Coltescu. Fac si ăilanți, intr-adevar, dar nu asa, pe stilul Lică Sămădăul. Si uite cum intr-o seara tara asta s-a intors in urma cu 40 de ani, pe vremea lui Valentin. Savurati parfumul de argaseala si urdă spalata la kur.

ciorbicafaristu
18th September 2023, 00:05
Ovidiu trebuia sa nu-l mai accepte pe farsorul asta sinucigas, dupa meciurile cu CFR din cupa si campionat de anul trecut. Asta apropo si de corectitudinea cinstitei echipe din Cluj.

Johnny D
18th September 2023, 00:20
Nu zice nimeni ca e cinstita, dar macar nu e spurcaciune.:P


Hai s-o luam altfel, macar nu primeste penalty degeaba tot timpul.


Care decide partida.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Capitanu.Burcea
18th September 2023, 00:28
Trebuia sa iesiti de pe teren si cu asta-basta. Mergeti, ma, baieti si jucati in Bulgaria, e cea mai buna varianta pt Farul. E unul dintre cele mai mizerabile campionate de dupa revolutie, in conditiile cand nu are nimeni o echipa care sa rupa norii. Bai nene, astia n-au ajuns la poarta cu om in plus, cu danezii, jucau aia cu portarul la centru, despre ce vorbim?

Si am zis, Ciorbica, de cand a simulat tiganu in prima repriza, ca nu miroase a bine. Pai ala e un fel de Pascu, un pieton fara carnet intr_un bolid care circula cu 250 km/h. Ce cauta ala pe teren, in libertate, intr-o tara civilizata? Trebuia impuscat ca Nahel, aveam si noi un erou real la care sa facem belemeu

ciorbicafaristu
18th September 2023, 00:29
Eu ti-am mai zis tie, dar nu vrei sa intelegi. In Constanta, spurcaciunea suprema este considerata echipa din Giulesti. :)

Johnny D
18th September 2023, 00:30
De ce? Noi furam cu arbitrii si cu penalty-uri inventate titluri?:))


Din cele 3 care le avem, cred c-am pierdut 4 cu penalty-uri inventate pentru altii si arbitrii care ne scot mingile din poarta!:))


Ce treaba aveti voi cu noi? Ce v-am luat noi, voua? V-am retrogradat sau ce?:)

ciorbicafaristu
18th September 2023, 00:35
Deci pana acum pe CFR si Ovidiu le-au rezolvat cu 2 penaltyuri inventate. Cand joaca cu Rapid?:)
Pt Hagi vor urma niste arbitraje de impacare, asa ca nu va vad prea bine etapa viitoare, Dogule! :)

Capitanu.Burcea
18th September 2023, 00:41
Nu cred ca o sa fie chiar tea in the park pt Farul, desi traditional asa se intampla, nu ne ajung degetele de la o mână. Nu cred ca puteti sa dezvoltati morisca Rapidului, singura care ne-a surclasat si la joc, si la scor 🤣 Un egal care nu ajuta pe nimeni e in carti.

ciorbicafaristu
18th September 2023, 00:42
De ce? Noi furam cu arbitrii si cu penalty-uri inventate titluri?:))


Din cele 3 care le avem, cred c-am pierdut 4 cu penalty-uri inventate pentru altii si arbitrii care ne scot mingile din poarta!:))


Ce treaba aveti voi cu noi? Ce v-am luat noi, voua? V-am retrogradat sau ce?:)

Hahahahaha...baaaaaa, Copos a fost cel mai mare corupator de arbitrii de dupa revolutie!
Legat de "iubirea" de care aveti parte la Cta, e inexplicabila, asa e in dragoste. Nu e provocata de rezultate, ci invers, rezultatele sunt provocate de ea. Farul a iesit in avantaj, v-au retrogradat si v-au luat un campionat, traiasca nevasta lui Curca!:))

delaoltenia
18th September 2023, 01:05
clar, nu este anul rejelui cand adversarul primeste un astfel de penalty pe terenul lui.
penalti ridicol! dar asta e, sa fie primit! :))

Johnny D
18th September 2023, 08:18
Hahahahaha...baaaaaa, Copos a fost cel mai mare corupator de arbitrii de dupa revolutie!
Legat de "iubirea" de care aveti parte la Cta, e inexplicabila, asa e in dragoste. Nu e provocata de rezultate, ci invers, rezultatele sunt provocate de ea. Farul a iesit in avantaj, v-au retrogradat si v-au luat un campionat, traiasca nevasta lui Curca!:))

Adica dati cu piatra in el de-l omorati si pe urma cand isi vindeca ranile iar ridicati piatra?

Asa da, corect. Nu m-am gandit.:))


clar, nu este anul rejelui cand adversarul primeste un astfel de penalty pe terenul lui.
penalti ridicol! dar asta e, sa fie primit! :))

La voi nu exista VAR?

Sau s-a inventat doar pentru prosti.:rolleyes:

ciorbicafaristu
18th September 2023, 10:15
Adica dati cu piatra in el de-l omorati si pe urma cand isi vindeca ranile iar ridicati piatra?

Asa da, corect. Nu m-am gandit.:))

Cine a dat cu piatra-n el, Pinocchio?

Tyler Durden
18th September 2023, 10:48
Eu ti-am mai zis tie, dar nu vrei sa intelegi. In Constanta, spurcaciunea suprema este considerata echipa din Giulesti. :)

Nici nu ma mira, atata timp cand sunteti un oras fara identitate (nu ca Timisoara, Craiova, Cluj etc), iar echipa locala este mai putin iubita decat echipa puscariasilor din Berceni.

Clau7_D
18th September 2023, 10:55
La voi nu exista VAR?

Sau s-a inventat doar pentru prosti.:rolleyes:

Pai stai, la meciul lui Dinamo din giulesti nu ai pus intrebarea asta, atunci erai super-multumit pentru penalty-ul ala si nu ai amintit de VAR. Vezi cum se intoarce roata :groggy:

Sunt impinse ambele, rapid si fcsb, baietii de la clooji au pierdut sprijinul politic :D as detalia aici dar nu cred ca e musai nevoie :sneaky:

ciorbicafaristu
18th September 2023, 12:50
Nici nu ma mira, atata timp cand sunteti un oras fara identitate (nu ca Timisoara, Craiova, Cluj etc), iar echipa locala este mai putin iubita decat echipa puscariasilor din Berceni.
Nu asta e explicatia, si pe vremea lui ceasca erati la fel de indragiti, iar pe vremea aia Steaua si Dinamo nu erau deloc bine primite la Cta.
Imi explici si mie din punct de vedere fotbalistic ce identitate au Timisoara si Cluj?

Johnny D
18th September 2023, 12:52
Nici nu ma mira, atata timp cand sunteti un oras fara identitate (nu ca Timisoara, Craiova, Cluj etc), iar echipa locala este mai putin iubita decat echipa puscariasilor din Berceni.

:))


Cine a dat cu piatra-n el, Pinocchio?

N-am mai vazut pe cineva sa acuze ca e mintit printr-o intrebare!:confused:

Am trait s-o vad si p-asta.:))



PS: Piatra e meciurile in care ati participat la uciderea lui, iar ridicatul pietrei e ura cea dintai care revine, poate reusesti sa si intelegi intrebarea inainte sa vorbesti prostii...:rolleyes:

Tyler Durden
18th September 2023, 12:59
Nu asta e explicatia, si pe vremea lui ceasca erati la fel de indragiti, iar pe vremea aia Steaua si Dinamo nu erau deloc bine primite la Cta.
Imi explici si mie din punct de vedere fotbalistic ce identitate au Timisoara si Cluj?

Ma refer ca acele doua orase au identitate locala mai accentuata care se transfera la nivelul echipei de fotbal.

ciorbicafaristu
18th September 2023, 13:04
In Cluj (de fapt in Ardeal) Dinamo e la fel de iubita precum Steaua la Constanta. Iar Timisoara, nu multumesc, ce-au facut aia cu echipa locala numai exemplu pozitiv nu este.

Tyler Durden
18th September 2023, 14:06
Astea sunt doar presupozitii, realitatea e ca la Farul nu imi amintesc sa fi avut vreodata o galerie mai numeroasa de 1 000 de persoane, iar U sau Poli ating in derby-uri cateva mii lejer. E drept, Poli nu mai e ce a fost, dar au un liga a treia un nucleu de suporteri la fel de consistent ca Farul, care tocmai ce a castigat campionatul.

ciorbicafaristu
18th September 2023, 14:27
Eeee, iti amintesti si tu ce vrei. Eu imi amintesc de exemplu un meci cu vreo 6000 de suporteri ai Farului jucat in Cotroceni. Eu am prins meciuri de divizia b ale Farului in care stadionul ala in care intrau 20 de mii de oameni pe gradene era arhiplin de la ora 7 dimineata.
Comparatia Timisoara/Ovidiu nu prea e corecta la ora asta din moment ce unii nici nu stiu daca/pe unde mai joaca, iar ceilalti joaca pe un stadion de 4000 de locuri la dracu-n praznic in mijlocul unui camp. Sunt de acord ca in vremurile bune spectatorii Timisoarei erau peste cei ai Farului, dar sa nu uitam ca ei au patentat "botezul" echipei locale.

Capitanu.Burcea
18th September 2023, 15:16
Coltescu a prins-o p-asta, alta nu mai prindea, poate

Respect, domnule Porumbacu :D

iulian_1976
18th September 2023, 17:01
Avocata Carmen Radu: „Dinamo a vrut să împingă cât mai mult ceea ce au obținut provizoriu”

Diego Fabbrini este înscris la masa credală cu 86.000 de euro

La termenul de astăzi, de la Tribunalul București, avocata lui Diego Fabbrini a solicitat suspendarea efectelor hotărârii cu privire la planul de reorganizare modificat, iar instanța a stabilit ca termen de judecată 29 ianuarie 2024.

Daca doriti sa comentati :D

Capitanu.Burcea
18th September 2023, 17:13
Un fîs, o bașinică trasa pe cracul izmanei cand crezi ca ceilalti au adormit.

Stii ca acesti chirografari sunt baietii care fenteaza taxele acceptand contracte de prestatori servicii, in locul cartii de munca ce prevede si anumite obligatii. Ei stiu de la inceput riscul acestei metode, dar isi asuma, ca sunt baieti mari.

Pe scurt, sa ne pișăm pe ei 😊 Se poate plange pe umarul lor, doar natie hemofila ca a noastra nu mai gasesti pe nicaieri.

Capitanu.Burcea
18th September 2023, 19:47
Blatul reghe - fecali incă mai pute, drept urmare Rotaru a hotarat sa taie sursa infectiei purulente. Ce campionat mizerabil, dezgropati-l pe Postelnicu sa ia lectii de la campioni 🤣

El Pistolero
18th September 2023, 20:50
Rotaru e încă un cioban patron în fotbalul romanesc. Cu asemenea oameni nici nu e de mirare ca nu progresam deloc. Sa ai 3 antrenori în 10 etape e o performanță greu de egalat!

cip
18th September 2023, 21:00
Imi explici si mie din punct de vedere fotbalistic ce identitate au Timisoara si Cluj?
Iti explic eu daca vrei.
De Ripensia si Chinezul ai auzit vreodata?
Sa stii ca fotbalul din Romania nu a inceput in anii 50, asa cum credeti si voi acolo in Constanta...:D

ciorbicafaristu
18th September 2023, 21:05
Despre morti numai de bine!:)

Johnny D
18th September 2023, 21:12
La cate Timisoare avem, la ei e sarabada mortilor vii.:D

Johnny D
18th September 2023, 21:19
Pai stai, la meciul lui Dinamo din giulesti nu ai pus intrebarea asta, atunci erai super-multumit pentru penalty-ul ala si nu ai amintit de VAR. Vezi cum se intoarce roata :groggy:

Hai c-am vazut si eu acuma faza, nici nu seamana fazele.

La noi l-a atins clar, aici l-a atins Lucifer cu securea in cur, de-a sarit asa!

Absolut scarbos penalty neintors de niste oameni absolut scarbosi de VAR!

Furt pe fata ce-a fost ieri!:rosu:

cip
18th September 2023, 21:34
...

cip
18th September 2023, 21:37
Despre morti numai de bine!:)

Pai ai cerut o identitate.

cip
18th September 2023, 21:53
La cate Timisoare avem, la ei e sarabada mortilor vii.:D

ce este aceea o "sarabada", numai tu stii...e ceva dialect din Salaj sau tu esti pur si simplu cam tantalau? :))

ciorbicafaristu
18th September 2023, 22:28
Pai ai cerut o identitate.
Ok...pe rationamentul asta orice suporter bucurestean, indiferent ca e stelist, rapidist sau dinamovist, poate spune ca are pedigree de castigator de urecheata?:)

ciorbicafaristu
18th September 2023, 22:42
Pinocchio, ne-am lamurit si cu CFR-ul? Va fi ca-n vestul salbatic anul asta lupta la titlu.

Capitanu.Burcea
18th September 2023, 23:05
In gesepeaua, azi se foloseste cuvantul jaf, in vreme ce ieri se spunea ca oaspetii au primit un penalty contestat 🤣 Si in general orice discutie a fost acoperita de parerile lu' fecali si ale slugilor, plus ducerea discutiei in derizoriu, glume cu prosoape si altele, argumente de viețaƟi scoliti pe bancile atelierelor de tamplarie de la Macarena.

Johnny D
18th September 2023, 23:11
ce este aceea o "sarabada", numai tu stii...e ceva dialect din Salaj sau tu esti pur si simplu cam tantalau? :))

Limbaj international, incultule.:))


Pinocchio, ne-am lamurit si cu CFR-ul? Va fi ca-n vestul salbatic anul asta lupta la titlu.

CFR Campeon. Care-i problema?:)

Capitanu.Burcea
18th September 2023, 23:23
Ok...pe rationamentul asta orice suporter bucurestean, indiferent ca e stelist, rapidist sau dinamovist, poate spune ca are pedigree de castigator de urecheata?:)

Eu am pedigree de castigator al ghetei de aur. Si nu o data, de vreo 3 ori cel putin. Oricum, m-am plictisit de numarat 🤣

Timisoara are unul dintre marile bazine latente de suporteri. Nu se pricep sa faca fotbal, e adevarat, si pt asta vinovati suntem noi, Dinamo 🤣 O galerie competitiva, estetica, Rapid a facut o afacere buna cand i-a imbarligat sa se infrateasca.

Johnny D
18th September 2023, 23:25
:))

ciorbicafaristu
18th September 2023, 23:42
Timisoara are unul dintre marile bazine latente de suporteri. Nu se pricep sa faca fotbal, e adevarat, si pt asta vinovati suntem noi, Dinamo 🤣 O galerie competitiva, estetica, Rapid a facut o afacere buna cand i-a imbarligat sa se infrateasca.
N-as baga mana-n foc ca astia care vin din urma sunt manati in lupta la fel ca pensionarii:) din generatia lui Cip si Timache, cei care se inchinau la moastele sfantului Jackie.

iulian_1976
18th September 2023, 23:48
Iti explic eu daca vrei.
De Ripensia si Chinezul ai auzit vreodata?
Sa stii ca fotbalul din Romania nu a inceput in anii 50, asa cum credeti si voi acolo in Constanta...:D

Pe cand o echipa in Liga1 la Timi?

Intr-un oras care se da bogat, Ripensia a renuntat la echipa de seniori. Simpatizam cu Ripensia insa se pare ca nu sunt suporteri in oras...

Johnny D
19th September 2023, 07:56
Asa bogat ca fiecare cartier are cate o echipa!:o:

Asa aroganta n-a vazut Parisul!:D

ciorbicafaristu
19th September 2023, 13:05
Gata ba baiete, s-a uitat de jaful de la Ovidiu, toata presa vorbeste doar de talharul ungur. Va-n gura de nenorociti, cu Udrea in frunte!

Johnny D
19th September 2023, 14:28
Baietii de baieti n-au uitat, doar jepcile de oameni.:D

Capitanu.Burcea
19th September 2023, 17:12
Sa radem cu ruptii in kur de la Dinamo, proiectantii Redewe, care au ramas fara stadion cu 3 zile inainte de meci. Mergeti, maica, si pupati cocoselul si poponeata pe care ati scuipat acum doo saptamani, cand nu va mai ajungea nimeni la nas :jerk:

Capitanu.Burcea
20th September 2023, 14:27
Ma uit si eu acum la emisiunea de pe Prima Orange Telekom sau cum mortii ma-sii se numeste. Pur si simplu ziaristii au fost terifiati ca i-a luat valul si au criticat echipa fcbs pt furtul colosal de la Constanta, iar astazi incearca nu doar egalarea, ci marcarea unui hattrick in imaginea Cefereului. Care nu sunt ingeri, dar aici se profita de faptul ca nu au suporteri, nu au un impact real in clickurile din care isi trag seva acesti gunoieri si, deci, sunt mult mai usor de casapit.

Primul presupus penalty de la CFR- Petrolul, pt care s-au facut clabuci la kur in media, e o simulare clasica a fecebesistului Musi, care a pus in practica invataturile servantilor Bav, todoran, dica si andronache: ai-n-ai colac, sari in bazin. Absolut jenant. Sa pui faza asta la pachet cu urmatoarea, pt a spori momentul lacrimuizdic in randul publicului afon si idiot, arata din start rea vointa.

Faza a doua, mult mai clara, susceptibila -cum ar spune maestrul Sarpe de la gsp, se putea arunca basica la punctul cu var, insa e vizibil ca amandoi au intrat urat acolo. In special petrolistul, care si-a dat seama ca ii rupe piciorul daca isi propteste crampoanele in Ajeti, dupa cum plecase sa il reteze. Din inertie, Ajeti se duce ca berbecul, dar mi se pare mai mult un raspuns la agresiunea aluia. Se poate da in liga 1, nu e problema, dar e ca si cum intra unul peste tine in casa cu toporul, are o mica ezitare in care tu iei pestele de ceramica de pe noptiera si i-l arunci in tampla, apoi iti iei si 15 ani pt crima.

Bineinteles ca nu dadeam penalty, respect Horia Mladenovici si Kovacs. Inca un arbitraj impecabil, barbatesc, care nu a placut rumanilor, ei fiind obisnuiti, ma scuzati, cu pinalty-uri de genul Funsho si Sut, pt care am gasit mult prea repede circumstante. Nu e productiv si barbatesc sa mai incurajam ciordeala, pt ca de toate echipele care au parvenit asa s-a ales praful. Ca l-a atins, ca **** mea, mai lasati-o-n **** mea! Il judeca Zotta pe Kovacs, hahaha, chiar nu observa nimeni tragicomicul acestei situatii :))

iulian_1976
20th September 2023, 18:02
Problema este simpla, nu a mai venit titlul in 'Bucale de mult, nu avem ratig la tv.

Cupele europene le urmarim pana in august :D

Ar fi de dorit chiar Dinamo sa castige campionatul...

ciorbicafaristu
20th September 2023, 18:36
CCA publica convorbirea dintre puiul de dac si VAR de la meciul CFR-ului, dar pe cea dintre sinucigasul de la parter si taranul ala de Barsan nu. Va rasa-n cur de jigodii ordinare!

Capitanu.Burcea
20th September 2023, 19:05
Nu am gasit stenograma cu cei 2 sinucigasi de la Ovidiu. Ajuta-ne, Ciorbica!

La Cfr era clara prima faza, simulare. La a 2a, am zis, eu nu dadeam. Nici Mladinovici nu dadea :D pt ca stilul lui avantajeaza un fotbal fizic, lucru pe care il stie toata lumea care urmareste liga 1. Sigur, daca esti suporterul nationalei si al fcsb, lucririle astea s_ar putea sa le auzi acum pt prima data 🤣

Capitanu.Burcea
20th September 2023, 19:20
In cel mai atractiv meci al acestei pauze, fcsb a invins Rapid cu 6-2, in liga de tineret 🤣 In mijlocul apararii rapidiste, proaspat uns capitan prin vot democratic 🤣, Șucu junior a fost cel mai slab de pe teren.

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/dan-matei-sucu-sapunaru-liga-tineret-rapid-711914.html

Cu o statură de 1,82 metri înălțime, stoperul de 16 ani lovește balonul cu piciorul drept. S-a dovedit a fi însă destul de lent în reacții, astfel că în momentele în care FCSB a atacat cu mingea jos a fost lăsat de cele mai multe ori în urmă. El a ajuns târziu inclusiv în momentele în care ar fi trebuit să-și dubleze colegii.

🤣🤣

ciorbicafaristu
20th September 2023, 20:40
Nu am gasit stenograma cu cei 2 sinucigasi de la Ovidiu. Ajuta-ne, Ciorbica! Pai tocmai asta e problema, ca nu au dat publicitatii dialogul dintre cei 2...era tare interesant sa-l aud pe Barsan cum behaie in ciocofon.

Capitanu.Burcea
20th September 2023, 21:36
Daca nu era o carte de colorat pentru copii cu dizabilitati si tendinte suicidale, am fi putut sa ascultam dialogul dintre Brad Pitt si Coltescu.

Clau7_D
20th September 2023, 23:22
O sa fie execuție în direct mâine la Sibiu, am înțeles ca e unul Fluieran la centru. Pai doar după nume îți dai seama ca o sa fie cel puțin un penalty pentru fcsb :))

Johnny D
21st September 2023, 00:30
Scarbos.

Dar am incredere in voi si-n Dani Coman.

In mijloc de saptamana, Ardealul e fruncea pe teren propriu.:)

iulian_1976
21st September 2023, 00:53
In cel mai atractiv meci al acestei pauze, fcsb a invins Rapid cu 6-2, in liga de tineret �� In mijlocul apararii rapidiste, proaspat uns capitan prin vot democratic ��, Șucu junior a fost cel mai slab de pe teren.

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/dan-matei-sucu-sapunaru-liga-tineret-rapid-711914.html

Cu o statură de 1,82 metri înălțime, stoperul de 16 ani lovește balonul cu piciorul drept. S-a dovedit a fi însă destul de lent în reacții, astfel că în momentele în care FCSB a atacat cu mingea jos a fost lăsat de cele mai multe ori în urmă. El a ajuns târziu inclusiv în momentele în care ar fi trebuit să-și dubleze colegii.

����

O speranta ramane, mezinul o fi talentat :)

LazioRoma
21st September 2023, 10:08
Kovaci: Penalty ot petrolul????

Capitanu.Burcea
21st September 2023, 16:26
Mult zgomot prntru a masca adevarata furaciune a etapei. Plus alte 3-4 de dinainte, plus blatul cu reghele blatului.

Numero Dieci
21st September 2023, 16:31
Gata ba baiete, s-a uitat de jaful de la Ovidiu, toata presa vorbeste doar de talharul ungur. Va-n gura de nenorociti, cu Udrea in frunte!

Nu ajungi tu la Udrea,nu ai fata sa dai la asa ceva.

ciorbicafaristu
21st September 2023, 18:00
Natarau ca intotdeauna, te repezi ca proasta la paula!:)) :)) :))
Baaaaaa labagiule, ti-am mai zis ca nu se rezuma totul la *****! Mai sunt si alte persoane cu numele ala.:))

delaoltenia
21st September 2023, 22:17
daua :D , favoritul ciobanului, un cal troian in fiecare meci.
tavi popica, figurant, tatuaje, sufera de boala lui calache.
miculescu... :mda:
noroc cu sibienii, cu om in plus nu si au dorit victoria.

fmm GgB, sa ti iau crucea de pe fes in pl!

Johnny D
21st September 2023, 22:50
Scarbos.

Dar am incredere in voi si-n Dani Coman.

In mijloc de saptamana, Ardealul e fruncea pe teren propriu.:)

:ok:

Clau7_D
21st September 2023, 23:04
Am zis de ieri ca vor primi mizeriile măcar un penalty, era inevitabila treaba :D corect acordat, nu comentez :)
Maldarasanu rămâne un antrenor de nivelul Sibiului prin lipsa de sânge în instalație la astfel de meciuri. L-au mâncat și jucătorii cu atâtea ocazii ratate dar plm, Rednic în aceeași situație a luat 3 puncte cu tractoriștii ăștia.

Utilizator
22nd September 2023, 11:25
N-as zice ca Maldarasanu nu are sange in instalatie, are rezultate constant bune la Sibiu si e totusi un egal cu o echipa mai puternica si cu jucatori mult mai bine cotati. Mie imi place Maldarasanu, nu as fi banuit ca va ajunge un antrenor bun. Lui Rednic i-a iesit insa la fel de bine putea sa nu iasa, Rednic e player vorba lui Mizil din reclama aia mizera de la teveu.

Clau7_D
22nd September 2023, 13:06
Malda are problema ca nu a reușit de 2 ani juma de când e la echipa sa ii facă pe jucători sa joace la fel si în meciurile din deplasare. Acasă la Sibiu se merge pe atac împotriva oricărei echipe, multe ocazii, stil ofensiv iar în deplasare se duce cu coada între picioare și omoară fotbalul. Asta nu îmi place la el, acolo se face diferența din punctul meu de vedere.

Utilizator
22nd September 2023, 13:39
Nu stiu daca e asa, au obtinut mai putin in deplasare insa destule puncte raportat la valoarea echipei. Vezi la lnkul de mai jos: acasa 8 puncte in 5 meciuri cu 2 victorii, 2 egaluri si o infrangere, afara 5 puncte in 4 meciuri cu 1 victorie, 2 egaluri si o infrangere. Adicatelea cam la fel avand in vedere meciul mai putin in deplasare. :)

https://www.flashscore.ro/fotbal/romania/liga-1-superliga/#/QHDcSraf/table/overall

Clau7_D
22nd September 2023, 15:06
Statistica spune ceva dar eu ma uit la meciurile din deplasare și sunt greu de tot de privit când știu ca acasă joaca cu totul altceva :)) e prea mare diferența, asta ma enervează :D

Johnny D
22nd September 2023, 19:53
Rapid Sibiu.:D