PDA

View Full Version : Redati fotbalul suporterilor ploiesteni



Rossi
5th December 2006, 17:42
Suporterii lui Dinamo de la Peluza Sud s-au solidarizat cu fanii Petrolului

Aseara la partida Dinamo-FC National, suporterii lui Dinamo de la Peluza Sud s-au solidarizat cu fanii Petrolului afisind un banner in care se specifica: "Redati fotbalul suporterilor ploiesteni" .

Suporterii alb-rosii de la Peluza Sud s-au aliat cu sustinatorii Petrolului, pentru ca echipa lor sa revina sa joace pe stadionul "Ilie Oana" si nu la Mogosoaia, unde-si disputa meciurile din actualul sezon al Ligii a II-a, din cauza conducerii clubului.

CHITU
5th December 2006, 19:09
multumim...sunteti singurii care au observat lupta si chinuriile care le ducem cu conducerea asta te kkt.....:ok:

Lup_Galben
6th December 2006, 00:20
Suporterii lui Dinamo de la Peluza Sud s-au solidarizat cu fanii Petrolului

Aseara la partida Dinamo-FC National, suporterii lui Dinamo de la Peluza Sud s-au solidarizat cu fanii Petrolului afisind un banner in care se specifica: "Redati fotbalul suporterilor ploiesteni" .

Suporterii alb-rosii de la Peluza Sud s-au aliat cu sustinatorii Petrolului, pentru ca echipa lor sa revina sa joace pe stadionul "Ilie Oana" si nu la Mogosoaia, unde-si disputa meciurile din actualul sezon al Ligii a II-a, din cauza conducerii clubului.

intr-adevar am ramas masca atunci cand am vzt mesaju respectiv......ce pot spune decat RESPECT celor care s-au gandit la ceea ce ii este dat suporterului ploiestean sa indure.... !!!

Lup_Galben
6th December 2006, 00:22
pentru cei care nu au vazut mesaju afisat de cei din Sudu' lu' Dinamo la meciul cu Fc National.......demn de luat in seama !!!

N0_NaM3
6th December 2006, 18:39
shocat shi totodata placut surprins...RESPECT!

Lup_Galben
7th December 2006, 00:36
acum, intrebarea intrebatoare e .........ce anume i-a determinat pe fanii dinamovisti sa "recurga" la un asemenea gest......
p.s. interesat de opinia unuia dintre cei care au avut aceasta initiativa....

Lup_Galben
7th December 2006, 17:41
inca o poza , mai concludenta....

Lup_Galben
9th December 2006, 20:03
fanii galateni au urmat exemplul celor din sudul lu dinamo si au afisat un mesaj la meciul cu farul......acelasi "gest" l-au facut si suporterii lui fc national in meciul de aseara cu gloria...

Lup_Galben
9th December 2006, 20:06
....

Lup_Galben
9th December 2006, 20:16
mesaj....

Romeo
10th December 2006, 11:30
Problema e cine finanteaza echipa, ca in liga I costa al dracu de mult niste blaturi care sa tina echipa, iar 2-3 jucatori de valoare costa si ei. Petromul va opri cu timpul banii care se duc spre Luca si atunci cine pune cateva milioane de euro pe an sa fim in liga I ?
Luca s-a saturat sa i se spuna "de bine" in tribune si joaca cu 5 spectatori la Mogosoaia. Nu stiu daca se poate juca in siguranta pe stadionul Ilie Oana, daca exista aviz din partea constructorilor sa fie spectatori in tribunele astea imbatranite. Primaria a facut (distrus) ceva, dar pentru un oras care arata ca dupa bombardament e greu sa imparti banii intre stadion si restul orasului (cu exceptia centrului, unde se plimba papa lapta Calota). Apoi nu este normal sa iei bani ca impozit de la 300.000 oameni si sa dai intr-un stadion unde mai vin 3000 spectatori neplatitori

Lup_Galben
10th December 2006, 11:34
Romeo nu iti face griji fiindk daca vom scapa de cei din conducere cu siguranta se vor gasi investitori capabil sa tine Petrolul in A, nu de asta imi fac griji, marea problema e k cei care vor sa nvesteasca nu sunt lasati de cei din conducere care manevreaza clubul dupa bunul lor plac si dupa propriile interese, tocmai d'aia au recurs si baietii astia la astfel de gesturi de solidaritate in "intampinarea" suporterului petrolist care e scarbit de situatia care are loc la club....si pe aceasta cale le multumim...

CHITU
10th December 2006, 14:40
Problema e cine finanteaza echipa, ca in liga I costa al dracu de mult niste blaturi care sa tina echipa, iar 2-3 jucatori de valoare costa si ei. Petromul va opri cu timpul banii care se duc spre Luca si atunci cine pune cateva milioane de euro pe an sa fim in liga I ?
Luca s-a saturat sa i se spuna "de bine" in tribune si joaca cu 5 spectatori la Mogosoaia. Nu stiu daca se poate juca in siguranta pe stadionul Ilie Oana, daca exista aviz din partea constructorilor sa fie spectatori in tribunele astea imbatranite. Primaria a facut (distrus) ceva, dar pentru un oras care arata ca dupa bombardament e greu sa imparti banii intre stadion si restul orasului (cu exceptia centrului, unde se plimba papa lapta Calota). Apoi nu este normal sa iei bani ca impozit de la 300.000 oameni si sa dai intr-un stadion unde mai vin 3000 spectatori neplatitori
ROMEO tata nu ai nici o treaba cu fotbalul...si cu tot ce tine de ploiesti....nu cunosti absolut nimic....asta in cazul in care esti din ploiesti....ca sa sti si u apropo de investitori,,,nu cu mult timp in urma la usa PETROLULUI au venit vreo 3 sau 4 investitori...care ar fi adus la bugetul clubului toti adunati 2,5 mil de dolari si 5 jucatori...asta pe cand ne aflam in div B....dar acei investitori nu au fost lasati de cuplul de gay..."luca bercea si edy"....deci de investitori nu se pune problema....stadionul se lucreaza non-stop la el....problema este cum scapam de jegurile din conducere???????????

Lup_Galben
10th December 2006, 23:10
.....suporterii argeseni nu au uitat ceea ce a insemnat Petrolul si si-au exprimat solidaritatea fata de suporterul petrolist.....

Lup_Galben
12th December 2006, 00:00
mesaj polist....

ionut_catalin
12th December 2006, 15:16
respect pt toti care nu neau uitat.dar se pare ca mai degrama am uitat noi petrolistii; de petrolul,decat cei din tara.
oricum prea multe vb ,din pacate, si prea putine fapte .
poate decat sa scriem zeci de mesaje pe forumuri ,mai bine am iesi in strada sa-i alungam pe jegurile din conducere.

CHITU
12th December 2006, 17:02
respect pt toti care nu neau uitat.dar se pare ca mai degrama am uitat noi petrolistii; de petrolul,decat cei din tara.
oricum prea multe vb ,din pacate, si prea putine fapte .
poate decat sa scriem zeci de mesaje pe forumuri ,mai bine am iesi in strada sa-i alungam pe jegurile din conducere.

mai ionut catalin tudose..u bati apropouri la noi ca scriem mesaje pe forum...hai sa se faca ceva si vom fi cutotii in strada...

Lup_Galben
12th December 2006, 17:49
mesaj al suporterilor olteni...

CHITU
13th December 2006, 00:01
aici nu este vorba ca ne bucuram ca suntem respecatati...ne bucuram ca inca nu suntem uitati...si ne bucuram ca mai este si cinva alaturi de noi...in cea ce priveste ajutor vostru in scris,,nustiu cat de mult ne ajuta(poate cum ai zis si u ne incurajaza si abitioneaza pe noi mai mult) dar daca ar observa si presa aceste mesaje poate,ar mai lua lumea foc si pozte s-ar face ceva.....oricum singura speranta sa mai fim din nou in liga 1,,,nu este decat cea de a scapa de jegurile din conducere...cea ce nu o sa se intample prea curand:headbang:

Romeo
15th December 2006, 09:21
[QUOTE=CHITU;966883]ROMEO tata nu ai nici o treaba cu fotbalul...si cu tot ce tine de ploiesti....nu cunosti absolut nimic....asta in cazul in care esti din ploiesti....ca sa sti si u apropo de investitori,,,nu cu mult timp in urma la usa PETROLULUI au venit vreo 3 sau 4 investitori...care ar fi adus la bugetul clubului toti adunati 2,5 mil de dolari si 5 jucatori...[QUOTE]

bine ca aveti voi treaba cu fotbalul ! Eu ma retrag in fata celor care se cred destepti si dau doar din gura, sperand ca altii sa baga banii, imi este dor sila de toti, de Luca, de SRI, de Patraru cu acel circ de semnaturi, de papa lapta Calota care il doare undeva cum arata strazile pe unde nu circula dar are chef sa bage miliarde in alta primarie. Promisiuni d'astea glorioase ca vine unul si toarna nu stiu cate milioane am vazut in multe alte locuri, unul vroia sa puna mana pe Craiova acum vreo 10 ani, altii chiar au pus mana (Netoiu, apoi Staicu, acum Mititelu), Zambon a luat Poli Timisoara care acum a ajuns sa joace dracu mai stie pe unde, Shiman a preferat sa ii fie echipa retrogradata numai sa nu dea bani statului, Petrolul este in B.

Daca tot se bat investitorii intre ei ca sa investeasca la Ploiesti, de ce nu luati, fratilor, o alta echipa, au fost locuri de vanzare, chiar si cel al lui Salonta si jucati in A. Putem avea alta echipa, ziceti-i FC Ploiesti, Tricolor, United, Prahova sau cum vreti voi, stadionul Petrolul e al primariei si cu siguranta va fi pus la dispozitie daca vine cineva cu echipa si joaca in A. Eu il injur pe Luca pentru ce a facut din Petrolul, dar daca ma uit prin clasamente vad Astra si Conpetul in C, Chimia Brazi aproape retrogradata din B, dar se face tam-tam pe Petrolul. Mai mult, Luca nu s-a lasat pana nu a luat locul Astrei, care ar fi stat bine merci in A fara sa se bage el si primaria.
Prin traditie Petrolul tine de industria petroliera. Daca o firma cu alt obiect de activitate decat petrolul vrea o echipa in Ploiesti, nu este normal ca aceasta sa poarte acest nume. Ceea ce vreti insa, e sa-i luati lui Luca echipa dar nimeni nu a demonstrat pana acum ca poate tine o echipa mai sus decat este Petrolul azi. Demonstrati si mi-e indiferent cine este patron, mi-e indiferent daca se numeste Petrolul sau Real, de hahalere pe banii altora mi-e insa scārba.

Lup_Galben
15th December 2006, 13:23
solidaritatea suporterilor stelisti....

sorin_petrolul
17th December 2006, 15:42
sa speram k se mai gaseste cineva sa-i vopseasca masina asa poate o sa plece de la conducere:yeah:

Gabri3l
23rd May 2011, 00:41
multumim toturor celor care ne-au sustinut in acesti ani....:yes: