PDA

View Full Version : Etapa 5 2023/2024



delaparis
4th August 2023, 17:35
Vineri, 11 august
Ora 20.30 FCU Craiova 1948 - FC Voluntari

Sâmbătă, 12 august
Ora 18.30 Oțelul Galați - Universitatea Cluj
Ora 21.30 Politehnica Iași - Universitatea Craiova

Duminică, 13 august
Ora 21.30 FC Rapid 1923 – Petrolul Ploiești

Luni, 14 august
Ora 20.30 Dinamo București - FC Botoșani.

la date ce vor fi ulterior comunicate:
Hermannstadt - FCSB
CFR Cluj - Sepsi
Farul Constanța - UTA Arad

Johnny D
6th August 2023, 00:26
Daca nici peTrolul nu bati acasa...

AvA_Jar
8th August 2023, 09:12
🐦*⬛ vs 🐺 = 0 - 2😅😅
🔴⚪️🔵 + 🟡🔵 = 🤝🍻🤝🍻🤫☝️👍

Johnny D
11th August 2023, 00:04
:o::o:

Ce umor negru!:)):))

ciorbicafaristu
12th August 2023, 19:27
Arbitraj intr-o singura directie la Galati, ca in vremurile bune cand punctele se plateau in tiruri cu tabla.:)
Bineinteles ca dupa meci se vor gasi unii sa spuna ca de fapt ei au fost cei furati.:)

Capitanu.Burcea
12th August 2023, 20:11
Cazuse unu' de la Cluj si Mladinovici a venit sa il impinga cu gheata, sa vada daca e viu. Cand a vazut ca misca, a facut semn ca se poate juca 🤣

Asta e Mladinovici. Eu am luat cartonase, dar asa ca sa il fac de râs pe Horică.

ciorbicafaristu
12th August 2023, 20:33
Nu prea meritau bugetarii astia de la Cluj sa egaleze, dar pt antijocul practicat parca nici galatenii nu meritau sa castige.

Johnny D
12th August 2023, 22:41
Pana si Polip Iasi trece peste noi.:))

Capitanu.Burcea
12th August 2023, 23:00
Nu, pt ca dl Covaci e un Robin Hood in oglinda: ia de la saraci si da bogatilor.

LazioRoma
13th August 2023, 12:50
Praf craiova .. pana la eliminare parca nu ajungeau la poarta iasului .. nu cred ca au sanse sa se bata la titlu!

Johnny D
13th August 2023, 13:00
Dar cine are? Aia de i-au jucat Norjaelland ca pe carpe chiar la ei acasa?:))

In Romania nu se bate nimeni la titlu. Titlul se ia accidental.;)

Intreaba-l pe Capitan, somitatea in materie de fotbal a forumului, daca nu am dreptate!:ok:

LazioRoma
13th August 2023, 13:19
tot noi luam o sa vezi!

Johnny D
13th August 2023, 16:37
Doamne-ajuta. Doar spurcaciunile pamantului, jucate de nordici ca popicele sa nu ia.

ciorbicafaristu
13th August 2023, 22:25
Hai cu sfantul penalty, ca e groasa!:))

delaparis
13th August 2023, 22:34
Da, e complicat.
Sa zicem ca Rapid a dat un gol totusi si nu stiu daca arbitrul are dreptate. In orice caz jocul nu e formidabil si tare cred ca Digi il pierde pe Sumudica in curand :)

Johnny D
13th August 2023, 22:35
Fluiera tot impotriva noastra, offside care nu e, dat, fault care nu e langa careul lor, dat. Gol care e, nedat. Deja ma enerveaza curva asta de arbitru. Zici ca arbitreaza Ungaria pe Giulesti, Ungaria fiind Rapidu si evident, Romania joaca acasa.:mda:


Da, e complicat.
Sa zicem ca Rapid a dat un gol totusi si nu stiu daca arbitrul are dreptate. In orice caz jocul nu e formidabil si tare cred ca Digi il pierde pe Sumudica in curand :)

Bine-ar fi. Dar nu cred.

Johnny D
13th August 2023, 22:58
Oaida, world class!/OLE/

ARUCA BA MOLUSCA AFARA!

SA VINA SHUMUDIK, MORTII MAAA-TII DE CONDUCERE DE RETARDATI!:headbang::headbang::headbang:

delaparis
13th August 2023, 22:59
Breiking nius. Sumudika a parasit studioul Digi in urgenta ... :))

LazioRoma
13th August 2023, 23:04
gata pe faras bergodi... saptamana asta ... pun alt antrenor si isi revin bine inteles sambata cu noi ...

delaparis
13th August 2023, 23:07
Zici ca arbitreaza Ungaria pe Giulesti, Ungaria fiind Rapidu si evident, Romania joaca acasa.:mda:
M-am tot gandit ce vrei cu comparatia asta.
Deci voi, ca si maghiarii, reprezentati o minoritate? :D

ciorbicafaristu
13th August 2023, 23:18
Sa vina Ninel ba, ca o baga el in poarta in locul lui Duganzici!:)) Doamne ajuta!!!

Tyler Durden
13th August 2023, 23:19
Ne meritam soarta daca am adus la echipa toate ciurucurile taranilor spurkati din comuna Berceni.

El Pistolero
13th August 2023, 23:19
Demisia Niculae bă! El ar trebui sa plece nu Bergodi. Transferuri de locurile 1-3 cică. :))

LazioRoma
13th August 2023, 23:20
da la transferuri ati fost cam praf ... ati luat cantitate doar atata...

El Pistolero
13th August 2023, 23:25
După tot circul pe care l-a făcut Sumudica, nu vine niciodată cât e Sucu acolo. Adică el ar vrea, dar nu îl vrea Sucu. Oricum nu cred ca pleacă Bergodi încă. Mai rămâne sper și etapa viitoare.

Johnny D
13th August 2023, 23:27
Sa vina Ninel ba, ca o baga el in poarta in locul lui Duganzici!:)) Doamne ajuta!!!

Pai va veni cu alt obiectiv, sa-ncerce sa prinda play off-ul dar nu va depinde de asta.

Va depinde daca ii vor da bani in iarna sa aduca jucatori, si sa arunce din petardele astea eventual.

Dar asa cum am zis, nu cred ca-l vor aduce, ca-s niste handicapati notorii, mai putin Shucu, el nu se baga pe partea portiva. Pana cand se va baga...:rolleyes:

Johnny D
13th August 2023, 23:30
Borha Valle, gol de la mijlocul terenului si pentru Rapid, nu doar pentru Dinamo.:))


Cate autogoluri avem la rand? 3?:)):))

ciorbicafaristu
13th August 2023, 23:31
Va depinde daca ii vor da bani in iarna sa aduca jucatori, si sa arunce din petardele astea eventual.

Cu alte cuvinte recunosti ca nu Bergodi e de vina.:))

Johnny D
13th August 2023, 23:32
Pai si Bergodi e. Si el si Mutu, si cei care i-au adus atat pe astia 2 cat si pe jucatori.

delaparis
13th August 2023, 23:33
Pana la urma Borja Vasile asta e un dinamovist adevarat :D

Johnny D
13th August 2023, 23:34
Mda. La fel cu cei care l-au adus.:)

ciorbicafaristu
13th August 2023, 23:35
Ce jucator a adus Bergodi, bai cunoscatorule?

ciorbicafaristu
13th August 2023, 23:39
Stefanescu, Baluta, pe astia i-a cerut Bergodi...dar pt astia trebuie sa bagati mana in buzunar. Pana atunci luati ciurucuri, are mare dreptate Ganea cand spune ca-l fac astia pe Sucu ca la Nufarul.

ciorbicafaristu
13th August 2023, 23:58
Doamne, ce muian avea doamna Diana! A belit-o domnu Dan, nu mai pupa pasarica prea curand.

delaoltenia
14th August 2023, 01:09
Stefanescu, Baluta, pe astia i-a cerut Bergodi...dar pt astia trebuie sa bagati mana in buzunar. Pana atunci luati ciurucuri, are mare dreptate Ganea cand spune ca-l fac astia pe Sucu ca la Nufarul.
fara alte comentarii :ok:

Johnny D
14th August 2023, 07:46
Ce jucator a adus Bergodi, bai cunoscatorule?

Nu e vorba doar de jucatori, Mutu a jucat cu astia si-a facut-o mai bine.

Si uite ce antrenor e...:rolleyes:


fara alte comentarii :ok:

A dat deja peste 1 milion pe jucatori in vara asta, nu poti zice ca n-a adus nimic.

Doar ca a adus jucatori de duzina.:))

Ca si echipa tehnica care l-a sfatuit, care ar trebui demisa.:rolleyes:

LazioRoma
14th August 2023, 11:44
Stefanescu, Baluta, pe astia i-a cerut Bergodi...dar pt astia trebuie sa bagati mana in buzunar. Pana atunci luati ciurucuri, are mare dreptate Ganea cand spune ca-l fac astia pe Sucu ca la Nufarul.

Sucu saracu de el, acum intelege in ce sa bagat .. si ce inseamna fotbalul si cati bani tre sa cari de acasa ...

LazioRoma
14th August 2023, 15:06
Borza la Rapid.... alibec la arabi... e gata sezonu asta e sacrificat total .. nu cred ca mai prindem play offu

iulian_1976
14th August 2023, 15:42
Otelul scapa printre degete prima victorie, Otelu, Otelule :D

ciorbicafaristu
14th August 2023, 16:03
Borza la Rapid.... alibec la arabi... e gata sezonu asta e sacrificat total .. nu cred ca mai prindem play offu
Ai rabdare. La cat de slabe sunt contracandidatele eu zic ca nu-i imposibil de prins podiumul. Borza nu e nici o pierdere, revine Kiki pe postul lui, unde a jucat mai bine decat ciutanul.

ciorbicafaristu
14th August 2023, 18:41
Pt rapizi e o mare teapa transferul lui Borza, cum ar fi si un posibil transfer al lui Grameni. Astea in nici un caz nu sunt transferuri de titlu. Baluta da, dar sa vedem daca se confirma, mi se pare cam mica suma vehiculata in presa.

iulian_1976
14th August 2023, 20:01
Rapidul se va bate la titlu, astea sunt meciuri de august. Grameni ar fi o lovitura pentru Rapid.

Un fundas central cand la Rapid ?:D

Petrolul cu Parvu va reveni in zona retrogradarii o sa vedeti anul viitor in play-out.

Echipa care a provocat 2 autogoluri Rapidului, marfa de echipa :D

Capitanu.Burcea
14th August 2023, 20:20
Buna seara din tribunele cochetului Arc, dragi suporteri de tastatura, feisbucari si ochelaristi! 🤣

Fotbal nu avem in program, asa ca va asteptam pt bataie si/sau bautură 🤣

ciorbicafaristu
14th August 2023, 20:29
Rapidul se va bate la titlu, astea sunt meciuri de august. Grameni ar fi o lovitura pentru Rapid.

Un fundas central cand la Rapid ?:D

Petrolul cu Parvu va reveni in zona retrogradarii o sa vedeti anul viitor in play-out.

Echipa care a provocat 2 autogoluri Rapidului, marfa de echipa :D

Ai uitat sa ne prezici si ca Galatiul se va bate pt playoff.:))

Capitanu.Burcea
14th August 2023, 21:40
Ce e frumuos la meciul asta, ca se termina repede si prinzi repriza a 2a de la United cu Wolves.

ciorbicafaristu
14th August 2023, 21:51
Eu nu inteleg de ce anul asta se mai pierde timpul cu sezonul regular si nu se trece direct la playoff si playout.

LazioRoma
14th August 2023, 21:57
Ai rabdare. La cat de slabe sunt contracandidatele eu zic ca nu-i imposibil de prins podiumul. Borza nu e nici o pierdere, revine Kiki pe postul lui, unde a jucat mai bine decat ciutanul.
sa vedem!

Johnny D
14th August 2023, 22:27
Bravo Dinamo!:ok: Absolut meritat!

Etapa viitoare, peste Rapid!:))

delaparis
14th August 2023, 22:30
Sa vedem, dar Politic asta mi se pare mare driblor in viteza. Imi aduce aminte de Marcel Raducanu pe vremuri :D

Johnny D
14th August 2023, 22:32
Frumoasa povestea lui Dinamo, baiatul sarac, fara posibilitati, care a reusit singur.

Rapid, goblanul umflat de toti piratii pietei cu bani, jucatori, mofturi, pretentii, alifii, blaturi sezoniere si glorii media batut de baiatul sarac, scuipat si nevrut de nimeni, cu nasul carn si urat de toti si lasat in tzuru gol in fata natiunii.

Aproape c-ai zice ca Dinamo e Rapid, si Rapid e Dinamo in inceputu asta de sezon.:))

Capitanu.Burcea
14th August 2023, 22:33
Am marcat in min 97, sa nu mai aiba timp Botosaniul sa egaleze ☝️

ciorbicafaristu
14th August 2023, 22:34
Da, cam cel mai rasarit din echipa aia. Mie imi place cum suteaza. Oricum, de ***** meci.:) Va dati seama ca astia ne vor mai chinui inca de 3 ori?

Johnny D
14th August 2023, 22:35
Am marcat in min 97, sa nu mai aiba timp Botosaniul sa egaleze ☝

Corect. Asta a fost gresala Rapidului, a dat gol Botosaniului in prima repriza.
Si pe urma Botosaniul au avut la dispozitie o intreaga repriza sa intoarca scorul.

delaparis
14th August 2023, 22:38
Corect. Asta a fost gresala Rapidului, a dat gol Botosaniului in prima repriza.
Si pe urma Botosaniul au avut la dispozitie o intreaga repriza sa intoarca scorul.
Lasa ca etapa asta Rapid a dat goluri in a doua repriza si chiar in min '95 :))

iulian_1976
14th August 2023, 22:38
Ai uitat sa ne prezici si ca Galatiul se va bate pt playoff.:))

Eu nu prezic nimic, doar privesc fotbal :D

Dorinel Munteanu asta doreste, o sa vedem fiecare cu ciorba lui :D

ciorbicafaristu
14th August 2023, 22:47
Fotbal priveste si Gioni:))

Johnny D
14th August 2023, 22:51
Si intelege in 5 minute, cat mine un meci intreg.:))

delaparis
14th August 2023, 22:55
Eu nu prezic nimic, doar privesc fotbal :D


Ai privit ce a facut Lyon si zici ca e fotbal? :D


Si intelege in 5 minute, cat mine un meci intreg.:))
Asta nu e vina sa :)

LazioRoma
14th August 2023, 22:59
1-0 cu mare noroc!

delaparis
14th August 2023, 23:01
1-0 cu mare noroc!
Norocul se merita :yes::D

LazioRoma
14th August 2023, 23:03
:)) a meritat da.. da mai e mult pana departe!

delaparis
14th August 2023, 23:05
Stim. E foarte mult pana departe ... :)

iulian_1976
14th August 2023, 23:07
Politic un nume greu de uitat :D

Meciuri cu multe autogoluri, semn ca suntem inca in vacanta :)

iulian_1976
14th August 2023, 23:12
Ai privit ce a facut Lyon si zici ca e fotbal? :D

OL este in vacanta :)

Greu de urmarit vreun meci mai mult de o repriza in perioada asta, sunt prea multe lucruri care imi distrag atentia :)

ciorbicafaristu
14th August 2023, 23:17
Cand o sa se termine vacanta s-ar putea sa stim deja retrogradatele si campioana.:))

delaparis
14th August 2023, 23:22
Cand o sa se termine vacanta s-ar putea sa stim deja retrogradatele si campioana.:))
Corect.
Este valabil pt Ligue 1 si Superliga ... :ok:

iulian_1976
14th August 2023, 23:47
Ati vrea voi, Superliga este foarte slaba nu ai ce analiza sa faci, nu cred ca echipele au loturile complete.

Ce sa spui despre Petrolul ca a primit 2 goluri cadou?

Dinamo la fel, autogol de portar :)

U Cluj, Botosani si Dinamo imi par cele mai slabe echipe insa nu se stie pot veni surprize de oriunde primariile nu mai au bani de dat este criza.

delaparis
15th August 2023, 00:03
Dinamo la fel, autogol de portar :)

mda... ti-e teama de politica tie :D:rolleyes:

Capitanu.Burcea
15th August 2023, 01:07
Dpdv Politic, Dinamo a stat mereu bine. Rezultatul si marcatorul moral nu sunt o surpriza 🤣 Chiar imi plac cativa jucatori de la Botosani, nu ma asteptam sa clacheze repriza a 2a, deci meciul merita fie consemnat si pe fața B a dvd-ului de sfanta Utrenie 🤣 Burca i-a inchegat mai bine, prostalaul de Croitoru nu, asta e istoria unui rezultat sampanie pt Dinamo. Jocul e cam meh pt suporterii care platesc, alaturi de fratii rapidisti 🤣, cele mai scumpe bilete din țara. Nu stiu de ce, ne-am obisnuit (prost) sa ni se ceara, dar sa nu ni se ofere aproape nimic. La arme, sitoayeni!

iulian_1976
15th August 2023, 01:12
mda... ti-e teama de politica tie :D:rolleyes:

Cred ca o emisiune sportiva cu originea numelui Politik ar face furori printre microbisti :D

Utilizator
15th August 2023, 08:44
Bun Politic, mi-aduce aminte de Vlad Munteanu in momentele lui bune, are viteza si fuleu, dribling, forta de patrundere, sut. Cred ca va face pereche buna cu Ghezali la revenire. Bun Golubovic care da siguranta in poarta, bun si Homawoo noul fundas central de la Dinamo, bun si Amzar care joaca in stilul fundasilor laterali ce erau candva o forta la Dinamo. Moura e mereu dispus la efort, Costin e un plus si el.
Altfel Dinamo mai are mult de munca pana sa devina o echipa bine articulata cu constructie solida si sa scape de posesia interminabila cu pase inapoi si in mare parte fara orizont. Suferinta s-a mutat acum la mijloc jnde partea de legatura si creatie e lenta, timida si lipsita de solutii in multe momente. Aici e cheia ce deschide usa spre mai bine, sper ca Burca sa o gaseasca rapid desi sperantele par sa fie mai mult in juniori decat in cei disponibili de la echipa mare.
Botosani are cativa jucatori bunicei si verticalizeaza binisor pe contraatac, are potential de crestere insa face prost faza de aparare si abuzeaza de intrari ciobanesti de liga satelor.

Capitanu.Burcea
15th August 2023, 13:59
Diferenta mare intre academiile lui Manchester si Arsenal. Ce diferenta intre un jucator slab, no name, al primilor, Dennis Politik, si unul care a fost legat de teren cu 75 de lanturi si camasi de forta, Gheorghe Vasile Carjan. Ai, ma, ce dreacu', daca venea Sucu la Dinamo -cu milioanele, nu asa ca suporter, el fiind dinamovist :D si-i activam pe copiii aia de 18 ani care fac scouting prin liga 3, tot gaseam jucatori mai buni decat Carjan. Carjan e de valoarea lui Catalin Tara :)

Ca si stapanul, sluga Ieftinie a zis ca se lasa. Oare ne va face aceasta bucurie? :rolleyes:

delaparis
5th October 2023, 22:47
Victorie fără emoții pentru CFR Cluj în meciul restanță disputat pe teren propriu cu Sepsi, scor 3-0, partidă programată inițial în etapa a 5-a din Liga 1. (https://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/cfr-cluj-castiga-restana-cu-sepsi-si-se-apropie-la-un-punct-de-liderul-fcsb-nid-154253)

Ess
5th October 2023, 22:47
scriu aici, caci azi s-a finalizat, cu multa finalizare, aceasta etapa...
as spune sa va temeti, voi cei insetati de titlu de cam pioana, dar la acest nivel orice predictie este volatila.
iar rezultatul final - degeaba.
timp pierdut.
un foton trecut prin vid, nebagat in seama de nimeni de pe planeta.
... la fel de constructiv, precum igrasia din coltul din camera cu vedere spre nord.

va tot spun ca ne pierdem vremea, urmarind aceasta poshirka numita superliga. acest fenomen in care ne uitam la o celula canceroasa cum sapa in cuvantul "terminal".
... si ma uit cum reuseste dario sa se certe cu tyler...si pt ce?

nu suntem niste cretini?
nu!!! spuse "el"! ...mestecand, alene, acelas tutun amestecat cu kkt.

ot: 3 pct obtinute de MA, transpira'vom pana la final... :sleep:
de hemotie
de he
heh
hehehe
gemonie...

interna

...si terminala

delaparis
5th October 2023, 22:48
Te vazui Essule... de aia am postat mai devreme ca tine. Deh, ardeleni lenti :D

Ess
5th October 2023, 23:10
Te vazui Essule... de aia am postat mai devreme ca tine. Deh, ardeleni lenti :D

ma hur
maresti cand intru, sau? :)

delaparis
5th October 2023, 23:19
Ma pis :)

Lordul
5th October 2023, 23:53
Victorie fără emoții pentru CFR Cluj în meciul restanță disputat pe teren propriu cu Sepsi, scor 3-0, partidă programată inițial în etapa a 5-a din Liga 1. (https://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/cfr-cluj-castiga-restana-cu-sepsi-si-se-apropie-la-un-punct-de-liderul-fcsb-nid-154253)

era de asteptat ! In general CFR a avut meciuri lejere cu Sepsi. Bine au mai fost si unele exceptii care confirma aceasta regula.