PDA

View Full Version : Etapa 4 2023/2024



delaparis
22nd July 2023, 23:54
Vineri, 4 august
Ora 18.30 UTA Arad - Politehnica Iași
Ora 21.30 Universitatea Craiova - Hermannstadt

Sâmbătă, 5 august
Ora 18.30 FC Botoșani – FC 1948
Ora 21.30 Universitatea Cluj - Dinamo București

Duminică, 6 august
Ora 18.15 Petrolul Ploiești - Farul Constanța
Ora 21.30 FCSB - CFR Cluj

Luni, 7 august
Ora 18.30 Sepsi - Oțelul Galați
Ora 21.30 FC Voluntari - Rapid București

cip
1st August 2023, 09:56
Presimt ca din etapa asta, marelui strateg din Groapa Sir Alex Burcinson i se va spune agentul 004... :))

Johnny D
1st August 2023, 12:42
Ei nu sunt favoriti in meciurile astea, dar... stai ca inca n-au jucat cu Rapidu.:))


Daca si Rapidu te bate, atunci retrogradare scrie pe tine, Rapidul bate doar echipele mari.:D

ciorbicafaristu
1st August 2023, 14:53
Budescu e out de la Petrolul...ia sa vedem, se baga Nasuc?

Capitanu.Burcea
1st August 2023, 15:47
Pai, ce sa faceti cu Bidescu? Daca vreti un decar de 85 de kile in viu, care bate cornerul in capul primului adversar, lovitura libera in gambele fundasilor si da pase brancardierilor care mananca seminte, in spatele portii, pot sa intru si eu :))

ciorbicafaristu
1st August 2023, 16:12
Pai imi aduc aminte ca asa s-a ras si de transferul lui Alibec si pana la urma s-a dovedit ca Alibec a fost esential in castigarea titlului. As fi curios sa vad daca-l poate face si pe asta sa joace fotbal.

Capitanu.Burcea
1st August 2023, 19:49
Nu mai tin minte de ce are Egiuma 3 meciuri la Slugitorul, inainte sa plece la sobolanul oparit. Care a fost combinatia lui Aji? 🤔

Nu poti sa razi de Alibec in liga 1,unde e tatic. El e ridicol cand intalneste fotbalisti, inclusiv pe plaja.

Johnny D
1st August 2023, 19:58
:))

ciorbicafaristu
1st August 2023, 20:20
Nu mai tin minte de ce are Egiuma 3 meciuri la Slugitorul, inainte sa plece la sobolanul oparit. Care a fost combinatia lui Aji? 🤔

Nu poti sa razi de Alibec in liga 1,unde e tatic. El e ridicol cand intalneste fotbalisti, inclusiv pe plaja.
Deocamdata la nivelul asta suntem. Tot la nivelul asta, un Budescu in forma ar contribui la multe puncte pt echipa care l-ar lua. Ma uitam pe cifrele lui la Petrolul...chiar si cu greutatea maxim admisa depasita, cu putinul chef de fotbal si desele schimbari, intr-o echipa de rahat, are 3 goluri si 7 pase de gol in 20 de meciuri. Pai Dinamo n-o sa aiba intr-un sezon intreg un jucator cu cifrele astea.:)

LazioRoma
1st August 2023, 20:38
daca ne calificam joi, iar baga "regele" rezervele ca sa isi bata joc de oamenii care vin dupa echipa la ploiesti!

ciorbicafaristu
1st August 2023, 20:40
Pe aia ii bateti chiar si cu rezervele.:)

LazioRoma
1st August 2023, 20:40
ii bateti? sau ii batem? :))

Johnny D
1st August 2023, 20:50
:))


Eu zic ca baga din titulari. Daca nu mai e europa si saptamana viitoare.


Sa nu-i bage ca nu mai Europa in nici o saptamana viitoare.:happy:happy

LazioRoma
1st August 2023, 20:52
din ce stiu de la club... daca ne calificam se sacrifica tot sezonul pt banii din conference

ciorbicafaristu
1st August 2023, 21:00
Ce inseamna se sacrifica tot sezonul?

LazioRoma
1st August 2023, 21:01
adika de cate ori o sa fie meci in conference se introduce echipa a doua ... pai ciorbica daca mergem in grupe insemana intre 8 si 10 mil de euro ... inseamna cam 4 titluri castigate...

ciorbicafaristu
1st August 2023, 21:17
V-am facut calculele pe alt thread...banii astia sunt acontati deja din vanzarea jucatorilor. In grupe nu are cum ajunge cu lotul actual, s-a convins si el. Tu de ce crezi ca anunta ca luna asta face epurari? O sa dea catastrofele de la Mioveni si Arges, o sa-i vanda pe Grameni+Borza+Baluta, o sa plece sigur Alibec, o sa mai plombeze cu ceva gen Budescu, Luis Munteanu si o sa incerce sa prinda playoff-ul si finala Cupei.

LazioRoma
1st August 2023, 21:20
pai pe intern cupa e obiectivul anu asta

ciorbicafaristu
1st August 2023, 21:28
Pai ai vazut! Deci nu sacrifica nimic prin neintroducerea titularilor, pur si simplu nu pot duce 2 meciuri intr-o saptama la ora asta. Nu mai comparati cu celelalte echipe, la aia nu a fost situatia de la Ovidiu, sa nu ai in pregatiri aproape toata echipa care a castigat titlul.

LazioRoma
1st August 2023, 21:31
ii e frica ma sa nu se loveasca vrounu obiectivul lui principal e sa prinda grupele conference!

ciorbicafaristu
1st August 2023, 21:43
Haha...ii e frica ca daca se loveste poate rata transferul afara. Cum e Gioni vorba aia cu vrabia din mana? :)

LazioRoma
1st August 2023, 21:45
:)) bai asa se vb da se si vede ca vrea in conference mai mult decat in campionat

ciorbicafaristu
1st August 2023, 21:52
A avut o oportunitate mare cu moldovenii, daca trecea de aia era la un pas de banii mult visati. De acolo a fost si dezamagirea aia asa mare. Bineinteles ca in sinea lui viseaza la malaiul ala, cine n-ar visa, dar realist vorbind are sanse minime sa ajunga acolo.

ciorbicafaristu
1st August 2023, 21:54
Eu fac pariu ca nici o echipa romaneasca nu prinde grupele anul asta, asteptam rapizii la vara sa ne scoata din rahat.:)

LazioRoma
1st August 2023, 21:55
da a avut cei drept dar uite ca nu a fost sa fie are drum usor sa sti si daca trece de astia flora nu e de speriat si porma in playoff e in drumul capioanelor sau cum se numeste!

Johnny D
1st August 2023, 21:59
Haha...ii e frica ca daca se loveste poate rata transferul afara. Cum e Gioni vorba aia cu vrabia din mana? :)

Vrabia din mana, pe molusca de pe gardul unguresc.:no:


Eu fac pariu ca nici o echipa romaneasca nu prinde grupele anul asta, asteptam rapizii la vara sa ne scoata din rahat.:)

Sa prinda Europa numa cu molusca.:headbang:

ciorbicafaristu
1st August 2023, 22:10
da a avut cei drept dar uite ca nu a fost sa fie are drum usor sa sti si daca trece de astia flora nu e de speriat si porma in playoff e in drumul capioanelor sau cum se numeste!

Intai sa treaca de armeni. 😎

LazioRoma
1st August 2023, 22:23
cam greu dar incercam!

Johnny D
1st August 2023, 22:25
Daca si Uratu e echipa... mai bine va lasati de fotbal.


E ca si cum ai fi cazut in Europa cu echipa a 2-a a Rapidului dupa ce-ai batut prima echipa a Rapidului in cupa cu a 2-a echipa. Da, asa de retardat ar fi. Nu se poate asa ceva! Ar fi prea mare rusinea, doua rusini la rand, dar asta i-ar pune capac. Si ar fi rusine pe linie de cand Viitoro-Farucul reprezinta Romania. Ar fi tot una ca si cum ar fi reprezentat San Marino.:))

ciorbicafaristu
1st August 2023, 22:30
Si ne apucam de instalatii! Cat pierzi la salariu daca anuleaza Ciolacu facilitatile pt cei din constructii?:)

ciorbicafaristu
1st August 2023, 22:57
Zbang!

https://www.prosport.ro/video/prosport-live/constantin-budescu-mutare-de-senzatie-in-superliga-din-nou-coleg-cu-denis-alibec-gica-hagi-il-asteapta-la-farul-constanta-chiar-discutam-mai-devreme-video-exclusiv-prosport-liv-19710903

Johnny D
1st August 2023, 23:18
Bunicu si taticu, unu antrenor, altu jucator.:ok:

LazioRoma
2nd August 2023, 10:07
Zbang!

https://www.prosport.ro/video/prosport-live/constantin-budescu-mutare-de-senzatie-in-superliga-din-nou-coleg-cu-denis-alibec-gica-hagi-il-asteapta-la-farul-constanta-chiar-discutam-mai-devreme-video-exclusiv-prosport-liv-19710903

ar fii cea mai buna mutare pt Farul budescu!

Capitanu.Burcea
3rd August 2023, 17:02
Deocamdata, nicio surpriza aici, Budi a inceput cu o minivacanță de o saptamana 😀 Dupa 3 etape, de fier sa fii si tot ai nevoie de un respiro la aer curat, o piftie, un caltaboș, un hamburgăr cu cola.

Johnny D
3rd August 2023, 21:28
Un tatic se cinsteste cum se cuvine, mai un mic, mai un carnatz, mai un contract la cica campioana Romaniei. Pai cate-un meci de fotbal printre carnatzi si mici merge oricum o data la 2-3 saptamani, de ce nu? O miutza cu baietii condusi la scor de necalificare de FC Urâtu.:))

ciorbicafaristu
3rd August 2023, 21:31
Pai doar a fost antrenat de Ninel, de acolo a invatat fotbalul la gratar.

Johnny D
3rd August 2023, 21:34
Atunci mai era si el tanar tatic, nu spre bunic.:)) Ii ducea mai usor.:)

Capitanu.Burcea
4th August 2023, 19:41
Budescu a slabit special pentru fotografia de prezentare in tricoul rechinilor. Felicitari, Budescu, nice photoshop 🤣

Acum, sunt curios care dintre epave va fi mai atractiva pt turisti: cea de la Costinesti sau cea de la Ovidiu 🤣

ciorbicafaristu
4th August 2023, 20:32
Budescu-Alibec-Munteanu....parca suna mai frumos decat Ghezali-Bani si mai zi tu unul ca eu nu mai stiu.:)

El Pistolero
4th August 2023, 21:10
Hagi ia toate rebuturile, în ideea ca ii resuscitează. E gata de Budescu, faptul ca mai face câte un dribling, sau mai dă câte o pasă de gol nu îl face un fotbalist bun. Nu e jucător pe care te poți baza etapa de etapa.
Ma uitam și ieri la meci, ce gloabă e Rivaldinho ala. Ce pana mea sa faci cu asemenea jucători? :))

Capitanu.Burcea
4th August 2023, 21:29
Budescu-Alibec-Munteanu....parca suna mai frumos decat Ghezali-Bani si mai zi tu unul ca eu nu mai stiu.:)

Problema lui Budescu, nu e inca suficient de mediocru ca sa mearga la Dinamo. In comparatie cu cei amintiti 🤣 Ce imi pare rau, ca l-am ratat pe ginerele lui Rivaldo. Eu ma multumeam si cu ginerele lui Nivaldo, fost la Rapid, singurul brazilian care nu stia sa dribleze 🤣

ciorbicafaristu
4th August 2023, 21:38
Ce pana mea sa faci cu asemenea jucători? :)) Le dai 7 la rapizi si iei si campionatul.:)

Novac
4th August 2023, 21:43
Le dai doar 7 la rapizi si iei si campionatul.:)

cu siguranta a fost typo :D

On Budescu o sa faca super treaba ca si coordonator de joc :ok:

Johnny D
4th August 2023, 22:55
Le dai 7 la rapizi si iei si campionatul.:)

Le-au dat si rapizii 5 la aia care erau sa-ti ia campionatu. Se compenseaza.:)

LazioRoma
5th August 2023, 00:35
onsa vedeti ca budescu onsa faca treaba!

ciorbicafaristu
5th August 2023, 01:12
Le-au dat si rapizii 5 la aia care erau sa-ti ia campionatu. Se compenseaza.:)
N-o sa se compenseze cat veti trai! O sa va urmareasca toata viata rusinea asta!:))

Johnny D
5th August 2023, 12:10
Las' ca s-a intamplat la case si mai mari. Barca - Real 5-0, ala e mai rau ca nici n-au dat gol de onoare, aceeasi diferenta. City - United 6-1, United - Arsenal 8-2, Arsenal - Liverpool 6-3. Totul trece, doar prezentul conteaza in prezent.:)


Rapid insa a batut oile cu 5-1 de 2 ori in ultimii 15 ani.
Aia deja nu mai e exceptie, e regula.:evil:


PS: Liverpool - United 7-0. 7up!:pace:
ViitoroFaruc - Rapid 7-2... ce-i ala!? 5up? Kkt.:rolleyes:

Capitanu.Burcea
5th August 2023, 18:37
Nu e atat de important, mai ales ca meciul a fost un noncombat de zile mari. Asa cum de fapt si trebuia 😆 Eu zic ca mai umilitor a fost 2-0 ăla in cupă, de unde Rapidul plecase cu obiectivul cupă. Cel putin asa gângăvea Șucu, insa e clar ca nu l-a bagat nimeni in seama.

Problema e ca azi nu mai poti sa vorbesti de omenii si parandărături, deoarece sponzorii (vorba lui Mitica Graur) care finanteaza absolut dement o competitie de căcat, baga sute de milioane si nu vor sa fie asociati cu meciurile evident trucate. Asta e avantajul de a face omenia in prezent: toata lumea vede, insa omerta functioneaza. Inclusiv in presa, care e finantata tot de case de pariuri, deci cîh la omenii.

ciorbicafaristu
5th August 2023, 18:50
Peste ani nici dracu n-o sa-si mai aminteasca cum s-a jucat, o sa ramana scorul! Cine isi mai aminteste azi de hotiile lui Dinamo din acel 7-0 de la Constanta din 88, in ziua in care Steaua batea Corvinul cu 11-0?

Johnny D
5th August 2023, 19:01
Nu-si mai aminteste nimeni nici de scorurile alea, toate trec.:P

Importanta e ziua de azi, daca ramanem sau nu tot acelasi Rapid de 2-7 sau nu.

Si viceversa e valabila, daca ramane acelasi ViitoroFaruc de 7-2 sau...:rolleyes:

ciorbicafaristu
5th August 2023, 19:13
Asta o spune unul care habar n-are ce inseamna viata de suporter, habar n-are de rivalitati etc. Iti garantez ca de alea 7 luate se va aminti multi ani de acum inainte, pana veti reusi sa dati voi o rusine echipei lui Hagi care sa o spele pe aia.

Johnny D
5th August 2023, 19:32
:)) Ce rivalitate sa ai cu ViitoroFaruc? Noi suntem cu Steoaia, Dinamo, nu cu ciurucuri din astea.:P Voi sunteti secunzi si la Petrolul cu care avem rivalitati doar cand avem noi chef, cand vrem sa le dam importanta, cu voi nici macar atat. Pe undeva, e ca si cum ne-ar fi batut Unirea Urziceni cu 7-2 dupa ce-a castigat campionatu. Atat insemnati voi in fotbalul romanesc, mai ales ca sunteti un hybrid, nu un Far curat. Asta se tine minte mult mai usor decat un scor dintr-un sezon, ca e valabil timp de multe sezoane. Habarnistule.:))

ciorbicafaristu
5th August 2023, 19:44
:)) Ce rivalitate sa ai cu ViitoroFaruc? Noi suntem cu Steoaia, Dinamo, nu cu ciurucuri din astea.:P Voi sunteti secunzi si la Petrolul cu care avem rivalitati doar cand avem noi chef, cand vrem sa le dam importanta, cu voi nici macar atat. Pe undeva, e ca si cum ne-ar fi batut Unirea Urziceni cu 7-2 dupa ce-a castigat campionatu. Atat insemnati voi in fotbalul romanesc, mai ales ca sunteti un hybrid, nu un Far curat. Asta se tine minte mult mai usor decat un scor dintr-un sezon, ca e valabil timp de multe sezoane. Habarnistule.:))
Plm, n-am ce face si-mi pierd timpul cu unul care vorbeste din fata televizorului in numele suporterilor adevarati, unul care-si schimba echipele precum pizdele tampoanele in perioada aia nasoala a lunii. Bai nataraule:), daca o sa mai ajungi in viata ta la un meci al Giulestiului, intreaba un rapidist batran ce inseamna pt el Farul.

Johnny D
5th August 2023, 21:14
Un kkt inseamna, ca userul de mai sus.
Fara respect nu insemni nimic, esti nula taiat.
Cand o sa inveti sa devii civilizat in discurs, probabil la varsta a 4-a daca pana la a 3-a n-ai reusit, o sa primesti raspunsuri pe masura, cam ceea ce primesti si acum, ce-i drept.

Ignorand inutilitatea discutiei de mai sus, Dinamo incepe meciul cu presiunea de-a ramane singura echipa fara punct. Nu e o ipostaza de invidiat. Leo are emotii si nu cred ca e singura. :)

Leo
5th August 2023, 21:21
Ar trebui sa castigam in seara asta.

ciorbicafaristu
5th August 2023, 21:26
:)) :)) :))
Asta-i limbaj de stadion, Goe, n-ai de unde sa-l stii tu.:) Nu te mai ofusca ca o fecioara neprihanita! Ori suntem golani, ori nu mai suntem! :))

Leo
5th August 2023, 21:45
Gooooooooolllll

delaparis
5th August 2023, 21:49
A marcat omul Politic

delaoltenia
5th August 2023, 22:19
nu trece zi sa nu si o ia m'aitza in pisda! :D "habarnistule " crapidul tau este o echipa de cartier sustinuta de minoritatea din cartierul ala...si alte 2-3 sute de mii de bronzati, dupa chipul si asemanarea d nului injiner delazalau.
on topic!
mooie crrapid si GgB!

Johnny D
5th August 2023, 22:38
Eu da, sunt intre ghilimele, dar tu esti habarnist de drept.:))

Rapidul are peste 1 milion de fani in toata lumea, cam cat aveti voi doar tigani.:))

Bine, fani la voi e mult spus, voi nici nu puteti sa-i spuneti pe nume echipei voastre ca nu va lasa legea, iar la ce va permite nu se poate pronunta pe silabe, ca va ies pe flit doar sunete fara noima. :))

Johnny D
5th August 2023, 22:39
Gooooooooolllll

Un gol politic. Parca politicul nu avea voie in fotbal...:thinkso:

ciorbicafaristu
5th August 2023, 22:45
O echipa care se vrea serioasa ar trebui sa se retraga din campionat dupa ce ia gol de la tampul ala de Popa.

Johnny D
5th August 2023, 22:58
Iarasi vorbesti urat de Rapid!:))

Egal e bun aici, sper sa poa' sa-l scoata cutzu, chit ca macar puncteaza in casement dar cade pe ultimul loc. Daca bat astia din Clooj de fac concerte in loc de fotbal, trec peste noi.

Capitanu.Burcea
6th August 2023, 00:46
N-ai cum sa joci asa in fata unor brontozauri, care au mai si terminat meciul calarindu-te ca Titus Steel pe Sandra Romain.

Probabil ca Dinamo isi regleaza un joc cu care o sa faca cateva puncte. Vad ca au aparut si alte janghine de echipe, vai de muortii lui de fotbal cate mizerii din astea trebuie sa mai suportam 🤮

cip
6th August 2023, 07:50
Ahaha, am urmarit vreun sfert de ora, ce panarame sunt astia ai lui Franz Burcanbauer, daca n-ar fi auturi si henturi nici n-ai sti ca e fotbal...:))
In B cu voi bah rostogolitorilor, alaturi de Corvinul, fostul satelit al lui nea Pircea Hotescu !!! /OLE//OLE//OLE/

Johnny D
6th August 2023, 08:26
:))

Bai si nu pot sa cred ca nu-mi placea de Cip acu vreo jumatate de deceniu.:D

delaoltenia
6th August 2023, 14:53
romania/bucutesti/ghencea
/OLE/
/OLE/

vreme trece, vreme vine, toate s vechi si noua toate :) :ok:

Tyler Durden
6th August 2023, 15:14
In seara asta o sa curga sange de stelist spurkat. Razboiul civil spurkat este unul dintre putinele lucruri bune intamplate in fotbalul romanesc in ultima vreme. Sa vezi ultrasul popotar begetivor vs spurkatul rural gigifil in razboi e pur si simplu adorabil.

ciorbicafaristu
6th August 2023, 15:37
Sa nu puna de-o hora in jurul stadionului.

Tyler Durden
6th August 2023, 15:51
Lasa-ma sa fiu sceptic.

Novac
6th August 2023, 16:57
imediat dupa meci incepe main eventul in Ghencea - Ravasitul Oilor

Johnny D
6th August 2023, 18:07
In seara asta o sa curga sange de stelist spurkat. Razboiul civil spurkat este unul dintre putinele lucruri bune intamplate in fotbalul romanesc in ultima vreme. Sa vezi ultrasul popotar begetivor vs spurkatul rural gigifil in razboi e pur si simplu adorabil.

E mangaierea sufletelor noastre, vorba duhovnicului tarisoarei noastre!:floricica:

ciorbicafaristu
6th August 2023, 19:16
Oare cate meciuri trebuie sa mai strice lindicul principesei ca sa fie bagat in ***** ma-sii de Nasuc? Lazio, dau o lada de bere daca ii transmiti toate urarile mele de bine la urmatorul meci din camp!

Capitanu.Burcea
6th August 2023, 19:32
In B cu voi bah rostogolitorilor, alaturi de Corvinul, fostul satelit al lui nea Pircea Hotescu !!! /OLE//OLE//OLE/

Cum sa picam in B, cand avem cel mai complex joc de pase din liga 1? Portar - fundas-fundas-portar-fundas-mijlocas-portar-portar-haut 🤣

Tin minte, asa juca Aji cand era Slujitorul in B, acum 120 de ani, insa noi la Dinamo acum descoperim gauea din covrig. Ceva modern, doar ca ăluia ii mai si iesea - insa nu mereu. A fost nevoie de sute, mii de blaturi sa pastram academia in liga 1, cu tot cu jocul frumos si elaborat 🤓

Așea. Cipanu e ca unii dintre eroii lui Kusturica din Underground. Continua lupta in subteran, nestiind ca razboiul e gata de 35 de ani. Ăia care il alimenteaza cu tigari si cola ii asigura ca mai e putin si reusim sa invingem dusmanul de clasa 🤣

Nea Pirciu care a calificat Romania la CE cand erau 8 echipe? Aîa, e pruost, nu se compara cu Geky, care a calificat Poli in liga 2 sau cu Iedi, cand vor fi 450 de echipe la european. Si nici atunci 🤣

Capitanu.Burcea
6th August 2023, 19:41
Oare cate meciuri trebuie sa mai strice lindicul principesei ca sa fie bagat in ***** ma-sii de Nasuc? Lazio, dau o lada de bere daca ii transmiti toate urarile mele de bine la urmatorul meci din camp!

M-am plictisit si eu la vreo juma de ora, in prima repriza. Si Vînă ăla e groaznic. Doua bașini.

ciorbicafaristu
6th August 2023, 19:44
Basini sunt mai multe, dar ala ii intrece pe toti.

Johnny D
6th August 2023, 19:49
peTrolul in mare forma fix inainte sa vina pe Giulesti.:rolleyes:

ciorbicafaristu
6th August 2023, 20:03
E in forma pe dracu...formula asta a lui Hagi este varianta de playout, trebuie sa fii prea prost sa nu poti sa le iei puncte.

El Pistolero
6th August 2023, 20:18
Farul nu prinde top 5 sezonul ăsta. Ziceam și etapa trecuta ca vor pierde destule puncte anul asta. Puncte pierdute cu echipe de play-out.
Boli alta gloabă de proporții, doar Hagi îl vede fotbalist. Asta nici nu ar trece testele la o echipă de liga a 3-a franceza. L-ar trimite aia în Sudan cu primul avion. :))

ciorbicafaristu
6th August 2023, 20:37
Daca ar juca tot sezonul in formula asta, da, n-ar prinde top 5. Cu altii in teren in locul domnilor Sali, Boli, Vina, Rivaldinho n-as fi atat de pesimist in locul tau.:)

LazioRoma
6th August 2023, 20:40
deplasare aiurea :)) bataie de joc

delaparis
6th August 2023, 21:38
Daca Farul se califica in grupe, Hagi ne serveste in fiecare etapa pana in decembrie echipa asta?

ciorbicafaristu
6th August 2023, 21:43
Mai are o fisa pt meciul urmator, pe aia oricum ii bate si cu copiii.:) Pe urma nu-si mai permite.

delaparis
6th August 2023, 22:07
Deci asa arata noul Ghencea?
Fata de ala veci, tribunele sunt cam departe de teren. Pe vremuri daca imi aduc minte erau 4 metri intre teren si primul rand. Iar asta pe tot inconjurul terenului.
Acum din ce vad la tv sunt cam 10 metri lateral si cam 20 in spatele portilor. La fel ca PdP doar ca la Paris in spatele portilor sunt 40 metri :)

Nu stiu ce atmosfera este. Dar cei care ziceau ca FCSB nu are suporteri, mancau c... :sneaky:

Novac
6th August 2023, 22:19
asteapta doar repriza a doua si vei vedea, in caz de rezultat nasol pt puscariasi gen egal (sau mai rau) ca tribunele se golesc subit fiind umplute cu pufuletzi ... rabdare zic :D


stadionul este conform Standard UEFA, FIFA, plm fiind construit recent (din bani publici :D) cu prima destinatie ''gazduire Campionat European''/ nu ai ce comenta aici; iarba e buna?

Johnny D
6th August 2023, 22:20
Daca ar juca tot sezonul in formula asta, da, n-ar prinde top 5. Cu altii in teren in locul domnilor Sali, Boli, Vina, Rivaldinho n-as fi atat de pesimist in locul tau.:)

Optimist. E rapidist si el.:)


Daca Farul se califica in grupe, Hagi ne serveste in fiecare etapa pana in decembrie echipa asta?

Hai Romania!/hello

delaoltenia
6th August 2023, 22:31
Deci asa arata noul Ghencea?
Fata de ala veci, tribunele sunt cam departe de teren. Pe vremuri daca imi aduc minte erau 4 metri intre teren si primul rand. Iar asta pe tot inconjurul terenului.
Acum din ce vad la tv sunt cam 10 metri lateral si cam 20 in spatele portilor. La fel ca PdP doar ca la Paris in spatele portilor sunt 40 metri :)

Nu stiu ce atmosfera este. Dar cei care ziceau ca FCSB nu are suporteri, mancau c... :sneaky:

te salit, andrei! este ceva de nedescris, cu siguranta vei inyelege, ptr unul ca mine.
despre meci, cfr ul asezata mult mai bine in teren, un egal ptr Steaua ciobanului rezultatul perfect, victoria un bonus cu mult bulan. acum astept schimbarile dictate de oligofren. forta Steaua, sa auzim si de bine! :)

ciorbicafaristu
6th August 2023, 22:31
Optimist. E rapidist si el.:)
Hai nu zau? :))

Novac
6th August 2023, 22:35
acum astept schimbarile dictate de oligofren. forta Steaua

nu zau :D

ciorbicafaristu
6th August 2023, 22:36
Mie mi se par urate, si Ghencea, si Rapid, si Oblemenco. Parca prea multe grinzi, prea multa tabla...arata a ieftin. Arena nationala e din alta liga.

Johnny D
6th August 2023, 22:39
Rapid e singurul stadion din Univers care s-a daramat si s-a facut altul cu mai putine locuri in locu-i.:)) Asta e, daca nu e e loc, nu e loc. Nici aerodinamic, daramite de arhitectura pe alegere!? Ceilalti ce scuze au?:rolleyes:

Johnny D
6th August 2023, 22:58
Ce scarbosenie de penalty! Absolut dezgustator!:vomit:


Scarbosenia isi face iar damblaua cu abritrii!:rosu:

Novac
6th August 2023, 23:16
O sa fie nasol de iesit din Ghencea fara elicopter :)

delaparis
6th August 2023, 23:20
te salit, andrei! este ceva de nedescris, cu siguranta vei inyelege, ptr unul ca mine.
Perfect.
La romani, in afara de Steaua, nu avem cu ce sa ne mandrim ca trofee in fotbal. Ne trebuie emotii, amintiri, iar acum traditie + sperante. Ne trebuie stadioane de traditie, cluburi de traditie ... o victorie si eliminat ceva PSG (ma rog fara sa stingem lumina :D ) ...
Daca se poate incepe pe stadioane din Craiova, Ghencea sau Paltinisanu (ma rog, trebuie ceva timp pana cand ... :D ) ar fi perfect pentru ce vrea romanul :)

Capitanu.Burcea
6th August 2023, 23:26
Se pare ca spurcații isi fac talentul la buzunare, asa cum ne demonstreaza istoria glorioasa a acestei puscarii acronim.

Circ si paine cu mustar oferite de Ciolacu, idolul lui Timache, pt a castiga voturile poporului.

Suporterii nostri sunt asa cum sunt. Nu au multe clase, o sa inteleaga eiPe cine sa voteze 🤣

Johnny D
6th August 2023, 23:31
Dimpotriva, eu as zice ca au multe clase... la cersit.
De la nepot la bunic, la mamic, la fratzic. Toata lumea.:ok:

ciorbicafaristu
6th August 2023, 23:33
M-am lamurit si cu CFR...moartea pasiunii.

Novac
6th August 2023, 23:34
te salit, andrei! este ceva de nedescris, cu siguranta vei inyelege, ptr unul ca mine.


se simte un usor iz de panica in postarea ta :)) parol. Hai ca o sa fie bine, tu iesi cu dinti dintre blocurile gri dar asta doar pt ca sunt prin zona multi flacai cu tricouri/ insemne la vedere

... pe bune acuma, au fost realmente n'spe mii de oportunitati sa vizitaezi Ghencea dar tu ai tot amanat asteptand meciul asta ...

delaparis
6th August 2023, 23:35
Asa la cald, CFR joaca foarte slab ... parerea mea :)
Lui Petrescu ii creste cota pe piata antrenorilor :sneaky:

Capitanu.Burcea
6th August 2023, 23:35
Multumim, domnule Ciolacu Marcel, ca ati redat acronimul poporului. Va iubim si va votam, domnule Ciolacu, pt penalty-ul dictat cu promptitudine din fosa septica a palatului victoria. Nu stim noi multa carte, dar stim cine a redat fcsb acestui popor de manglitori si ipocriti nenorociti. Si pt asta țara e in sarbatoare.

pesede - fecesebe, aceeasi mizerie.

El Pistolero
6th August 2023, 23:43
CFR nu are lot. Au dat prea mulți jucători buni și au adus jucători de umplutură.

delaparis
6th August 2023, 23:49
CFR nu are lot. Au dat prea mulți jucători buni și
Petrila. A venit la voi.
Ala era in locul lui Deac. Sunt cretini sa-l lase sa plece de la club. :no:

Novac
6th August 2023, 23:49
acum o luna au incropit noua formula mah specialistule, nu stiu nici macar ei daca au ales bine cand au semnat noile contracte .. e prea din scurt

au vandut 10- 15 nefolositori (fapt dovedit prin prestatiile din campionatul pierdut) si au adus o cireada de potentiali jucatori - pe ce plm te bazezi tu cand spui ca nu are lot?

ciorbicafaristu
6th August 2023, 23:49
Nici o echipa n-a rupt gura targului, nici macar Steaua. Au 4 victorii, dar ca fotbal nu ma impresioneaza...deocamdata le merge din plin, au si arbitraje si bulan. Asteptam prima infrangere ca sa se aleaga praful.
Poate ar fi mai bine sa trecem direct la playoff.:)

Novac
6th August 2023, 23:59
Dario, ejti bine mah? ca's nitzel ingrijorat pt tine, prea nu zici nimic:evil:


hai in caz ca ai trecut de rondul de la Razoare sunt sanse mari sa sarbatoresti :)

delaparis
7th August 2023, 00:04
stadionul este conform Standard UEFA, FIFA, plm fiind construit recent (din bani publici :D) cu prima destinatie ''gazduire Campionat European''/ nu ai ce comenta aici; iarba e buna?
ai invatat si tu ce inseamna "conform Standard UEFA, FIFA"?
Bine. La noi stim asta de 30 de ani :)

Nu vorbeam de asta. Stiu care sunt dimensiunile limita std pt certificare. Ma refer la ce simt suporterii prezenti langa teren. Nu esti concernut. :)

Johnny D
7th August 2023, 00:20
CFR nu are lot. Au dat prea mulți jucători buni și au adus jucători de umplutură.

Nu e dracu chiar atat de negru, au calatorit in Turcia si inapoi...

Nu inteleg de ce n-am jucat noi azi si ei luni, ma rog.

Prin comparatie, altii de la malu marii joaca cu jucatori odihniti si-s batuti de toata lumea.:rolleyes:

Novac
7th August 2023, 00:21
e Ok stadionul

distanta pana la gazon se compeseaza oarecum cu serviciile, accesul, curatenia, scaunul si conditiile oferite pt banii platiti


... in groapa la voi este bine?

delaparis
7th August 2023, 00:24
Nu inteleg de ce n-am jucat noi azi si ei luni, ma rog.

:))
Deoarece voi nu aveti drept de joc in UEFA :)
Vrei sa-ti explic? :D

Johnny D
7th August 2023, 00:24
acum o luna au incropit noua formula mah specialistule, nu stiu nici macar ei daca au ales bine cand au semnat noile contracte .. e prea din scurt

au vandut 10- 15 nefolositori (fapt dovedit prin prestatiile din campionatul pierdut) si au adus o cireada de potentiali jucatori - pe ce plm te bazezi tu cand spui ca nu are lot?

Omul si-a spus o parere. Eu cred ca arata decent.
Se putea mai bine, dar se putea si mult mai rau cum se astepta majoritatea.
In mod normal se califica la pas in play off, poate chiar in fata Rapidului care e mare scula.:rolleyes:


:))
Deoarece voi nu aveti drept de joc in UEFA :)
Vrei sa-ti explic? :D

Pai nici ei nu mai joaca in Europa.:))

delaparis
7th August 2023, 00:28
e Ok stadionul

distanta pana la gazon se compeseaza oarecum cu serviciile, accesul, curatenia, scaunul si conditiile oferite pt banii platiti


... in groapa la voi este bine?
Mda.
Trebuie curatenie dupa meciuri :)

Nu mai e "in groapa". A fost bine. Cine venea nu pleca fara 5 :D

Novac
7th August 2023, 00:33
nu stie nimeni (nici eu, nici tu, nici cel mai insufletit suporter al franarilor) daca au luat jucatori vero si cat de repede vor incropi formula de echipa castigatoare

au facut asta odata acu' sapte sau opt ani si vad ca repeta reteta care le-a adus cinci titluri

nu stie nimeni cu exceptia astuia care stie ca nu au lot. off!


Mda.


Nu mai e "in groapa". A fost bine.

Inca este in groapa ca de abia baga buldozerele .... o sa fie greu de construit in locatia aia ca aveti trei laturi la strada si alea foarte foarte circulate. O sa dureze 2, 3 ani, vei vedea

delaparis
7th August 2023, 00:34
Pai nici ei nu mai joaca in Europa.:))
Daca inteleg bine te referi la CFR ... da.
Dar FCSB are meci greu cu danezi. Ce stii tu? :D

delaoltenia
7th August 2023, 00:39
@novace, sunt bine, bre! :)
ptr cultura ta generala afla ca am fost si la meciul cu ofk, ca tin legatura si intalnesc "fosti ", oameni care urasc ciobanul dar care gandesc cu capul si nu cu tzurul. ca 28 de mio au scandat :steaua suntem noi " si ca nu sunt interesat de ce mi impune justitia de kkt din ro sau parerea unora sau altora. vin des in bucuresti, cazul in care gandesti cu capul si nu cu partea dorsala :) , ne intalnim la obere si depanam amintiri.
doar atat mai am de spus, sa nu imbatranesri urat! :)

nb!

edit.
app, celor cu unghia n gat! :D
la recomandarile uefa nu se dicteaza hent daca mingea a ricosat dintr o parte a corpului in mana, cazul lui dawa in seara asta.
penalty scos de compagmo, smecheresc, dar acoperit de regulament, sa zicem usor acordat.
de retinut ca Steaua a castigat pe stilul kvsc, condusi nu cu mult timp in urma de petrescu, cu 1 0, din penaltu usor acordat.

Johnny D
7th August 2023, 00:40
Daca inteleg bine te referi la CFR ... da.
Dar FCSB are meci greu cu danezi. Ce stii tu? :D

Sa ma tuf in mortii lor! Noi trebuia sa jucam azi si CFR sa se poata odihni dupa drum in Turcia! Pe baza spurcaciunilor alora imbeciloide imi faci tu afirmatiile?:)) Ei au avut meci acasa, ce oboseala mortilor lor de carpe imputite!? Si ajutate de arbitrii!:headbang:


Noi vorbeam de lucruri serioase, de CFR si Rapid aici.:P

delaoltenia
7th August 2023, 00:48
m'aitza, sa mi bag pu.la n in neamul tau de nomazi veniti din india. mwie crrrapid si GgB :D

delaparis
7th August 2023, 01:01
Neah, limbaj de fotbal :D

Johnny D
7th August 2023, 01:03
m'aitza, sa mi bag pu.la n in neamul tau de nomazi veniti din india. mwie crrrapid si GgB :D

Aia-s ai tai. Se roaga de cetateni sa le arunce 2 bani de sus, sa moara mama lu Steaua.:))

ciorbicafaristu
7th August 2023, 01:40
Nu e dracu chiar atat de negru, au calatorit in Turcia si inapoi...

Nu inteleg de ce n-am jucat noi azi si ei luni, ma rog.

Prin comparatie, altii de la malu marii joaca cu jucatori odihniti si-s batuti de toata lumea.:rolleyes:
De parca Turcia e la capatul pamantului!:)) Adana e la 2 ore de zbor de Bucuresti, bai ****che.

El Pistolero
7th August 2023, 03:50
acum o luna au incropit noua formula mah specialistule, nu stiu nici macar ei daca au ales bine cand au semnat noile contracte .. e prea din scurt

au vandut 10- 15 nefolositori (fapt dovedit prin prestatiile din campionatul pierdut) si au adus o cireada de potentiali jucatori - pe ce plm te bazezi tu cand spui ca nu are lot?

Tu ești mai prost din ce văd. E o părere, nu îți convine treci peste.
Cică au vândut 10 jucători nefolositori, sigur ca da... Scuffet, Petrila, Boateng, Burca, Kolinger, Braun, jucători aproape toți titulari meci de meci.
Ești pe arătură rău, nici nu are rost sa îmi pierd timpul cu tine.

Johnny D
7th August 2023, 07:49
bai ****che.

I love it when you talk dirty to me!:sneaky:


Neah, limbaj de fotbal :D

Atat s-a putut.:))

iulian_1976
7th August 2023, 08:28
Gol dubios in Ghencea atat am avut de spus, 2 zile se juca si nu marca nici o echipa.

La fel de dubios golul lui Dinamo, acel fundas advers care ramane inlemnit.

Fotbalul romanesc a decazut mult, media face eforturi inventand subiecte, etapa asta nu am vazut un meci
sa merite sa-l urmaresti.

Utilizator
7th August 2023, 12:09
nu prea vad ce a fost dubios la golul lui Politic, a fost actiune in viteza pe recuperare si printre trei fundasi, e normal sa apara ezitari, e normal ca unii fundasi sa fie prinsi pe picor gresit, e normal ca fundasul sa aiba ezitari in a decide daca sa atace decisiv sau sa se retraga strategic. Sigur ca putem broda mult pe faptul ca unii fundasi clujeni puteau judeca mai inspirat faza, dar daca si cu parca se aplica la 95% din goluri.
Si e cert ca actiunea lui Politic a fost foarte frumoasa, rar vezi un jucator roman care pleaca spre gol cu un asemenea fuleu si tehnica. Seamana un pic cu galopul lui Camataru de pe Rasunda, un pic lateral si cu trei fundasi suedezi de pe centru dintre care numai unul incearca sa intervina. Insa golul de la Cluj a fost mai frumos pentru ca vine central iar atacantul dribleaza in mare viteza din preluare si din corp.

Johnny D
7th August 2023, 12:31
Orice face Dinamo acu este dubios. Asa a fost si pt Rapid cand a fost in situatia lu Dinamo. Au dat cu pietre, cu regulamente, cu ura, cu orice mizerie in omul cazut, pana l-au prabusit de tot si-apoi au bagat dinti-n el hienele de l-au rupt in bucati, nici urma de cadavru n-a mai ramas, pana si oasele i le-au mancat.


C-asa trebuie pe la noi. Pe la umanitatea asta capitalista.:ok:

Johnny D
7th August 2023, 14:44
Daca inteleg bine te referi la CFR ... da.
Dar FCSB are meci greu cu danezi. Ce stii tu? :D

Pai ia stai tu asa un pic, :thinkso: pai :thinkso: Sexpsi nu joaca si ei tot in Europa?
Si atunci ei cum de pot juca azi dar FC FC MIZE MIZE RIA RIA nu poate!?:confused:
Dar fura cu arbitrii si nelasand CFR-ul sa-si revina cat de cat, ca sa fie concurenta corecta pot!:mda::mad:
Ia baga-mi-as io toata pl-n mortiii lor de lighioane mizerabile!:jerk::jerk::jerk:

Clau7_D
7th August 2023, 14:52
Insa golul de la Cluj a fost mai frumos pentru ca vine central iar atacantul dribleaza in mare viteza din preluare si din corp.

Golul a fost mai frumos pentru ca am fost si eu pe stadion :P nu la Cluj, ci la Medias :D la clooji e untoldu' in derulare. Minim vreo 2500 de caini in deplasare, faina atmosfera per total :yes:
'

Utilizator
7th August 2023, 15:56
argument coplesitor in favoarea golului de la Medias contra studentilor clujeni sustinuti de primaria orasului. Gol de Untold. :D

Capitanu.Burcea
7th August 2023, 16:07
Un gol care a adus aminte de tehnica lui Embape. Desigur, nu o sa cadem in ridicolul fecaliotilor de a hiperboliza o basina, a fost o faza si atat. Am extras-o noi cu penseta, ca suntem subiectivi si ne place sa fim asa. O patrundere pe steroizi dezvoltata aproape de pe loc, adica forta si viteza, ingredientele postulate de prof Wenger pt a face meseria de fotbalist :ok: Sincer, liga 3 engleza, o echipa de locul 19 din 22 = superliga romana. Asta e nivelul.

Sa speram ca si ligile 3 portugheza, franceza, papuasha si belgiana sunt la fel de puternice :))

delaparis
7th August 2023, 16:33
Nu Mbappe. Neymar.
Mbappe pleaca deci Neymar revine la moda :D

Tyler Durden
7th August 2023, 17:02
Ca si concluzie a etapei: m##e Duba na la.p##a!

Capitanu.Burcea
7th August 2023, 18:08
https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/adrian-porumboiu-desfiinteaza-deciziile-lui-birsan-din-fcsb-cfr-cluj-penalty-la-dawa-simulare-la-compagno-707120.html

Ecusonul fifa te obliga, bai nene, daca ai putina coloana vertebrala si valoare! ☝️

Ce e mai grav, ca aseara, 3 arbitri au mușamalizat acest furt calificat. E drept, din 3 gloabe, 3 hoți, nu faci unul bun: coltescu, birsan si zotta. Nici la Jilava, in ziua de scris carti cu poze, nu gasesti atatea somitati pe metru patrat.

Doctor_Satan
7th August 2023, 20:25
Arbitrul ne-a facut si pe noi azi, dar si ghinionul.
La 1-1 n-a dat penalty si rosu pentru ungur.
Plus inca un fault neacordat in afara careului la faza urmatoare.
Au avut si bulan bozgorii, meritam victoria.

ciorbicafaristu
7th August 2023, 20:33
Unde a fost penalty si eliminare, la faza aia din ultimele minute terminata cu bara?

delaparis
7th August 2023, 20:40
E interzis sa tragi de tricou. Sau nu?

ciorbicafaristu
7th August 2023, 20:44
Ti se pare ca a fost tras in careu?

El Pistolero
7th August 2023, 21:31
Ce portar! :))

Capitanu.Burcea
7th August 2023, 21:34
Momentul kodak cu Horatiu Moldovan. Portarul nationalei 🤣

El Pistolero
7th August 2023, 22:08
Moldovan e în plop în meciul asta.

delaparis
7th August 2023, 22:24
Ti se pare ca a fost tras in careu?

Se pare ca nu. Dar un rosu se merita acolo. Ultimul aparator etc ...

ciorbicafaristu
7th August 2023, 22:29
Daca se oprea, da, era de rosu. S-a lasat avantaj, in momentul in care a sutat la poarta nu mai era jenat. Oricum, in nici un caz n-a fost penalty, deci galatenii se plang inca o data aiurea.

delaparis
7th August 2023, 22:32
Daca se oprea, da, era de rosu. S-a lasat avantaj, in momentul in care a sutat la poarta nu mai era jenat.
Aici e cu interpretare. Arbitrul interpreteaza regulamentul cum vrea.
Daca era gol tot de rosu era ... pareerea mea. Faultul a fost. Ca nu ai oprit jocul ca sa lasi faza, e altceva.

Capitanu.Burcea
7th August 2023, 22:45
A taiat in carne macra Șucu la pauza. Dar era mai simpla si mai discreta decalarea centenarului cu inca un an 🤔🤣

delaparis
7th August 2023, 22:49
Pai da. Si tot asa Sapunaru va avea 39 de ani peste 5 ani ... sau probabil intinereste anul asta :)

iulian_1976
7th August 2023, 23:25
nu prea vad ce a fost dubios la golul lui Politic, a fost actiune in viteza pe recuperare si printre trei fundasi, e normal sa apara ezitari, e normal ca unii fundasi sa fie prinsi pe picor gresit, e normal ca fundasul sa aiba ezitari in a decide ... Insa golul de la Cluj a fost mai frumos pentru ca vine central iar atacantul dribleaza in mare viteza din preluare si din corp.

Eu vad un fundas care se opreste si acolo ramane, secunde, secunde fundas central ?! si acolo ramane...sa nu incurce probabil :D

Camatarul si gheata de aur despre el povestesti ?! :) Este unul dintre sfatuitorii FRF-ului, nu mai am nimic de spus.

Totul este un pamflet si trebuie luat ca...A-tare:)

iulian_1976
7th August 2023, 23:32
Sepsi scoate un egal nemeritat cu Otelul, sa uram succes echipei din Sfantul Gheorghe in cupa Balcanica.

ciorbicafaristu
7th August 2023, 23:35
Fac ce fac rapizii si tot sub Hagi raman in clasament.:))

iulian_1976
7th August 2023, 23:37
Rapidul face ce trebuie, cu o campanie esuata de transferuri, putem spune ca Mita era antrenor si ...recita si poezii:D

delaparis
7th August 2023, 23:39
Totul este un pamflet si trebuie luat ca...A-tare:)
"A-tare" e un pamflet sau antepus? Sincer, frazeologia ta e aproximativa :)

El Pistolero
7th August 2023, 23:40
Ușurel, să nu uităm că Bergodi nu a făcut pregătirea cu echipa, încă mai are nevoie de timp sa facă echipa sa joace. Sa avem răbdare! :D

delaparis
7th August 2023, 23:44
Ușurel, să nu uităm că Bergodi nu a făcut pregătirea cu echipa, încă mai are nevoie de timp sa facă echipa sa joace. Sa avem răbdare! :D
Nimeni nu se grabeste.
Aveti timp pana in B :D

Capitanu.Burcea
8th August 2023, 00:45
Cum ar fi spus Brian Clough, avem o echipa buna pe hartie. Din pacate, s-a jucat pe iarba 🤣

delaparis
8th August 2023, 01:12
Sau ... problema in fotbal e ca sunt meciuri :)

Doctor_Satan
8th August 2023, 09:25
Daca se oprea, da, era de rosu. S-a lasat avantaj, in momentul in care a sutat la poarta nu mai era jenat. Oricum, in nici un caz n-a fost penalty, deci galatenii se plang inca o data aiurea.

Stiu ca regula era ca daca nu se concretizeaza avantajul, intorci faza.
Bara inseamna concretizare la tine?
In plus, cand a sutat, era dezechilibrat de tragerea de tricou sau aia l-a franat si l-a determinat sa se grabeasca sa traga, in loc sa dribleze portarul sau sa-l faca sa iasa si sa traga pe sub el.

ciorbicafaristu
8th August 2023, 09:40
Hahaha...deci pt tine avantajul se materializeaza doar daca se da gol? :)) E prima data cand aud interpretarea asta, dar venind din partea voastra nu ma mira.:)

LazioRoma
8th August 2023, 14:05
nu a fost penalty doctore ... esti subiectiv!

Capitanu.Burcea
8th August 2023, 16:52
A fost un contact ușor și nu se impunea lovitură de pedeapsă. Între altele, pentru că fotbalul e un sport de contact, ce nu trebuie confundat cu baschetul!

Deci, vin cei 2 reputati si explica imbecililor, le deseneaza. Raspunsul poporului incult si nespalat, asa cum bine a observat si nenea Iancu, acum 100 de ani: mofturi! 🤮

Blat si gol din opțai cu Mititelu :D

Furtișag cu Dima, la Galati, care a pastrat lejer diferenta de scor cu un arbitraj pervers. Stiti voi, Dima care e rudă cu Mache labagiul, deci compatibil sa faca treabă pt poporeni.

Furt calificat cu Cfr, penalty mutat la 100 de metri de locul infractiunii: din careul spurkies, in cel al Cfr.

Asta e bilantul primelor 4 etape pt spurcați.

Ma uitam la nenorocitul asta de gradinescu. A napârlit de tot, dar limba i-a ramas la fel de viguroasa, fermă, pulsând in rektul poporean. Comenta Rapidul si limba ii era impleticita in jurul colonului voievodal 🤮 Pe el il futea la icre de ce protesta Mandorlini. Ti-au desenat arbitrii, bai tampitu' dreacu'!

Bunasearadomnulebecali, sa imi bag **** in voi de nenorociti!

Capitanu.Burcea
8th August 2023, 17:12
Ie foarte bine ca fcbs a revenit acasa, in templul din cartierul de iobagi dintre cele 4 cimitire.

Ce nu spun multi, ca statul a cheltuit 3500 de catralioane de miliarde, sa asigure protectia echipei care joaca acasa, impanzind juma de capitala cu mascati, jandarmi, elicoptere, submarine, taburi si sisteme antitanc, ca la vizita lu Bill Clinton si curcubeul.

Cum asa, ba? Panarama asta vreti sa o faceti meci de meci? Adica, bugetul Csa intr-un an sa fie cheltuit intr-o zi, ca sa joace fcsb acasa?

Ha-ha, cata logica la acesti iobagi nenorociti! Exact gusterii pe care ii baga Ciolacu in buzunar, le ia voturile si se pișă pe ei. Frumoasa companie pt seniorii Timache, Bobi si Lord Matroz. Cum ar fi spus un uzăr rapidist care, din pacate, s-a dus prea repede, saracul, nu inteligenta pare punctul forte al acestor flacai, sa ii intelegem si pe ei 😊

Johnny D
9th August 2023, 07:43
Rapidul face ce trebuie, cu o campanie esuata de transferuri, putem spune ca Mita era antrenor si ...recita si poezii:D

Au avut superantrenor si idiotii au adus molusca.
Am fost catastrofali in inceputu asta de sezon, cu exceptia meciului de la Cluj si meciul asta a fost cireasa de pe tort, toti si-au dat gol si autogol care pe unde a puut, si n-a putut. Absolut penibil.:jerk:

In ultimii 2 ani cu Mitza si Mutu, Rapidu a inceput bine, ei bine cu molusca inceputu e de retrogradare.
Exact ce-am zis inainte de inceputu sezonului: o conducere de oameni prosti si ranchiunosi care primesc ce merita.:rosu:


Cum ar fi spus Brian Clough, avem o echipa buna pe hartie. Din pacate, s-a jucat pe iarba ïżœïżœ

:)):))


A fost un contact ușor și nu se impunea lovitură de pedeapsă. Între altele, pentru că fotbalul e un sport de contact, ce nu trebuie confundat cu baschetul!

Exceptand cand joaca wcsb.

Novac
20th August 2023, 00:06
Tu ești mai prost din ce văd. E o părere, nu îți convine treci peste.
Cică au vândut 10 jucători nefolositori, sigur ca da... Scuffet, Petrila, Boateng, Burca, Kolinger, Braun, jucători aproape toți titulari meci de meci.
Ești pe arătură rău, nici nu are rost sa îmi pierd timpul cu tine.

:)) o sa-ti inghiti cat de curand vorbele mah vitelule, habarnistule care esti

https://www.fanatik.ro/cfr-cluj-si-a-vandut-golgheterul-in-danemarca-toate-cifrele-transferului-20463974

CFR-ul face o curatenie exemplara (bravo lor!/hello ) intre jegurile sindicalizate sub umbra contractelor cu clauze prea lejere - top benefits versus nimic prestat! ... jucatori ce rupeau terenul doar in noaptea in club


... dar nah, important este ca tu te crezi priceput :rosu: