PDA

View Full Version : Etapa 20: FC Unirea - FC National



ADelPiero
10th April 2005, 18:45
Duminica, 17 aprilie 2005: Apulum - FC National, ora 17:00, transmis pe STADION
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

HaoTic
13th April 2005, 13:20
Artimon a spus ca schimba tactica pentru acest meci. Cica a rezolvat problema apararii. Cand bagi 10 oameni cu curu in poarta, nu ai nici un sut pe poarta adversa, si iei un gol, poate ca el crede asta, dar eu nu. Avem nevoie de atac. Dar nu de genul degajare si..........ce-o iesi. Dar cu cine? Iuri(oricum suspendat), Chivescu sunt mai mult cu distrusul decat cu construitul. Galdean a uitat cum se da o pasa in mod corect, al patrulea nu mai conteaza. Acum se vede mult plecarea lui Paleacu. Dar cine sa-l inlocuiasca. Nu avem cu cine. R. Oprea? Jalnic. Stanciu? Poate o repriza.
Artimoane, du-te in genunchi la Maier si roaga-l sa inventeze o pasa geniala. Daca nu...macar sa ti-o explice pe hartie.

bill
16th April 2005, 09:25
Saptamana de saptamana asteptam minunea dar e tot mai putin probabil sa se intample. Se termina campionatul si noi nu ne mai miscam din subsolul clasamentului. Oare sa mai fie posibil sa ne salvam? Daca batem cumva pe National mai speram...macar inca o saptamana doua.

spmihai
16th April 2005, 12:29
Va fi greu sa batem pe National, dar nu imposibil. Trebuie sa fim optimisti desi jocul echipei nu ne mai da speranta. Macar, au bagat astia acum Telesportul de putem vedea si noi toate meciurile lu' Unirea, ca inainte vedeam la televizor un meci din 5.

MaPaX
16th April 2005, 14:46
Avem sanse sa batem deoarece nu joaca 4 dintre titulari (McKain, C. Liţă, Ghindeanu - suspendaţi, M. Savu - accidentat)!

HAI UNIREA! /OLE/

ADelPiero
16th April 2005, 20:38
hai ai nostri !! :yeah: ... 1-0 e destul :D

spmihai
17th April 2005, 11:34
Va fi foarte greu sa-i batem. si anul trecut ne-am cam chinuit cu ei, i-am batut cu 1-0, prin golul lui Bumb din corner. Pacat ca acum nu-l mai avem pe Bumb, dar trebuie totusi sa invingem. e ultima noastra sansa si nu avem voie sa o ratam. Am incredere in baieti desi ne-au cam dezamagit, asa ca HAI UNIREA /hello /hello /hello

ADelPiero
17th April 2005, 11:48
nu`l mai avem pe Bumb, dar il avem pe Giuchici !! sper sa bage mingea in poarta, cel putin o data :ok:

spmihai
17th April 2005, 23:15
Pentru a nu stiu cata oara ne fura arbitrii ca in codru. Ofsaid aiurea la Giuchici care a scapat singur cu portarul, rosu nedat la Savu care a dat gol cu mana, gol anulat lui Lupascu pe motiv de ofsaid desi nu era nici vorba, poate chiar 11 m la Lupascu, si multe altele, toate in defavoarea lu' Unirea. Asa ceva nu se mai poate, cu Steaua ne-au furat ca in codru, cu Nationalul ne fura, cum sa scapam noi de retrogradare, cand meritam sa castigam, ne iau arbitrii punctele. Daca trebuie sa retrogradam ca suntem prea mici, atunci sa-si faca miticii o liga a lor, si sa lase restul tarii sa joace intre ei. Comenteaza acum si aia de la National ca i-au furat arbitrii cu Dinamo, dar uita ca la Rapid i-a ajutat, si acum i-a ajutat pana in cosmos. Deci, 2-1 in favoarea lu' National, deci ar trebui sa se rejoace meciul nostru cu ei, nu a lor cu Dinamo.

miril
17th April 2005, 23:36
Mihai, imi pare rau, dar vreau sa te intreb, daca noi pierdeam punctele pe care "le-am luat cu arbitrii" cum zici tu, ce...pierdeam? Iti spun eu, boii de la bicicleta. Nu suntem la titlu, nu suntem la retrogradare, dar la meciul de Cupa miza era alta. Intelegi ce vreau sa spun? Sau te dai cu Borcea si Andone? Si de unde pana unde se da rosu la un gol cu mana? Galben, da. Daca Savu avea deja un galben, atunci trebuia eliminat, daca nu, folosesti un limbaj colorat...in rosu si alb. Apulum ca si National sunt victime ale unor manevre care avantajeaza alte echipe decat Nationalul. Pai daca aveam sustinerea asta pe care zici ca o avem, aveam la ora asta trei titluri de campioana si inca doua cupe. Asa...am ramas sa te aud pe tine argumentand in offside. Nu la Giuchici, ci la...Spmihai. Hai sa nu vorbim degeaba.

ADelPiero
17th April 2005, 23:36
acesta aste al 4-lea meci consecutiv in care luam cartonas:rosu: :ciocan:

ADelPiero
18th April 2005, 10:56
FC Unirea - FC Naţional 0-1 (0-0)
Sentinţa a fost dată de sus...

*Stadion: "Cetate" *Timp: īnchis *Teren: bun *Spectatori: circa 5000 *Şuturi: 7-9, pe poartă 2-4 *Cornere: 4-8 *Avertismente: Lupaşcu (82, 87)/ I. Savu (25), Bazzi (28) *Eliminări: Lupaşcu (87) - cumul de galbene * Arbitri: V. Berbecaru, B. Medrea (Rm. Vīlcea), Fl. Buzărnescu (Craiova) - incalificabil, rezervă H. Abrudan (Zimbor); observatori S. Satmari (Bucureşti), M. Salomir (Cluj).

FC UNIREA: Fl. Cotora 6,5 - Jercălău/cpt 5, C. Ciobanu 6,5, Kiraly 4, R. Cosma 4 (73, Ad. Popescu 5), C. Bar 5 - Hardău 5,5, Chivescu 5, Găldean 5,5 - Giuchici 5, R. Oprea 4 (39, Lupaşcu 6). Rezerve: Mincă - Mitrofan, C. Nagy, D. Minea, Maghici. Antrenor Alin Artimon.

FC NAŢIONAL: Cr. Munteanu 6,5 - Olah/cpt 6, Thwaite 6, I. Rada 6,5, Bazzi 5 - Chiacu 5, Herea 5, Srhoj 5 (79, Cristache), Griffiths 5 (54, Vl. Munteanu 5) - I. Savu 6,5, S. Radu 4 (46, Oct. Chihaia 5). Rezerve: Stanev - Săpunaru, G. Negură. Antrenor Roberto Landi.

*min. 8: după un corner, I. Rada a tras fulgerător pe lāngă din interiorul careului;
*min. 16: lovitură liberă I. Rada, deturnată īn corner de portar; *min. 23[/b]: lansare Chivescu pentru Hardău, care nu profită;
*min. 32: şut-centrare C. Bar respins cu greu de Cr. Munteanu.
*min. 55: I. Savu a tras peste transversală;
*min. 60: Fl. Cotora a parat şutul lui Oct. Chihaia, din 14 metri;
*min. 65: Herea a trimis pe lāngă de la 17 metri;
*min. 70: centrare Hardău, preluare Găldean, care a şutat īn diagonală pe lāngă bara dreaptă!
*min. 76: pasă lungă C. Ciobanu, reluare cu capul Lupaşcu, Cr. Munteanu a respins de sub bară.
*min. 82: acţiune Unirea pe traseul Jercălău-Găldean-Lupaşcu, ultimul marchează din careul mic, un gol perfect valabil, dar anulat pe nedrept!
*0-1, MIN. 85: minge lungă la care Kiraly a gafat incredibil, iar I. SAVU, rămas singur cu Fl. Cotora a lobat elegant din 12 metri.

(unirea)

spmihai
19th April 2005, 21:03
Mihai, imi pare rau, dar vreau sa te intreb, daca noi pierdeam punctele pe care "le-am luat cu arbitrii" cum zici tu, ce...pierdeam? Iti spun eu, boii de la bicicleta. Nu suntem la titlu, nu suntem la retrogradare, dar la meciul de Cupa miza era alta. Intelegi ce vreau sa spun? Sau te dai cu Borcea si Andone? Si de unde pana unde se da rosu la un gol cu mana? Galben, da. Daca Savu avea deja un galben, atunci trebuia eliminat, daca nu, folosesti un limbaj colorat...in rosu si alb. Apulum ca si National sunt victime ale unor manevre care avantajeaza alte echipe decat Nationalul. Pai daca aveam sustinerea asta pe care zici ca o avem, aveam la ora asta trei titluri de campioana si inca doua cupe. Asa...am ramas sa te aud pe tine argumentand in offside. Nu la Giuchici, ci la...Spmihai. Hai sa nu vorbim degeaba.
Nu vreau sa ne certam, dar iti spun atat: niciodata nu am fost si nu voi fi cu Dinamo. Crede-ma ca atunci cand ati luptat la titlu cu Dinamo, am tinut cu Nationalul si vroiam sa-i eliminati din cupa.

miril
19th April 2005, 21:13
Si mie imi pare rau de voi si ca noi am cazut la mijloc. Manevra tipic ********a, crede-ma!