PDA

View Full Version : Etapa 3 2023/2024



delaparis
19th July 2023, 22:23
Vineri, 28 iulie
Ora 18.30 FC 1948 - Universitatea Cluj
Ora 21.30 FC Rapid - FC Botoșani

Sâmbătă, 29 iulie
Ora 18.30 Hermannstadt - UTA Arad
Ora 21.30 Oțelul Galați – FCSB

Duminică, 30 iulie
Ora 18.30 Farul Constanța – Politehnica Iași
Ora 21.30 CFR Cluj – Universitatea Craiova

Luni, 31 iulie
Ora 18.30 Petrolul Ploiești – FC Voluntari
Ora 21.30 Dinamo București – Sepsi Sf. Gheorghe

cip
26th July 2023, 08:37
E simplu aici, hotelarii fac blat cu oile si Scuipiliciul se preface suparat dupa meci, rejele primeste vreo 2-3 penalty-uri gratuite si apoi tine un discurs complet agramat despre cele 2 faze ale fotbalului, atacul si apararea.
Rostogolitorii de datorii ai lui don Helenio Burcera iau vreo 3 de la pepsi si incep discutiile in culise cu burlenii de la frf sa vada cum sa faca si anul asta sa scape basma curata.
Bah, cum puteti sa va uitati la asemenea mizerii, numai voi stiti...:o:
Eu decat sa vad un meci din campionatul romanesc, mai bine ma uit la campionatul de catarare. Sau chiar mai rau, sa ascult Meat Loaf la casti, cu sonorul dat la maxim...:))

A murit marele Trevor Francis dar la stiri il vad tot pe Hotegan care a facut nush ce operatie de by pass, mai puteti mah?

AvA_Jar
26th July 2023, 10:52
E simplu aici, hotelarii fac blat cu oile si Scuipiliciul se preface suparat dupa meci, rejele primeste vreo 2-3 penalty-uri gratuite si apoi tine un discurs complet agramat despre cele 2 faze ale fotbalului, atacul si apararea.
Rostogolitorii de datorii ai lui don Helenio Burcera iau vreo 3 de la pepsi si incep discutiile in culise cu burlenii de la frf sa vada cum sa faca si anul asta sa scape basma curata.
Bah, cum puteti sa va uitati la asemenea mizerii, numai voi stiti...:o:
Eu decat sa vad un meci din campionatul romanesc, mai bine ma uit la campionatul de catarare. Sau chiar mai rau, sa ascult Meat Loaf la casti, cu sonorul dat la maxim...:))

A murit marele Trevor Francis dar la stiri il vad tot pe Hotegan care a facut nush ce operatie de by pass, mai puteti mah?
Taci dreacu' !!!🤫🤫🤫🤫
Sper sa retrogradați în Liga 4 și apoi în Liga 5, acolo unde va este locul.😅
Nu este perioada Pastelui dar o sa macelarim oile .M..e Oaia Mogoșoaia, m..e Ciobanului și tarfulitei lui preferate, Mița Miorița.
Otelul Galati- wcsb 3-1.💪💪💪🔴⚪️🔵

Capitanu.Burcea
26th July 2023, 15:00
In sfarsit, o atmosfera adecvata superligii române 👍

La vârf, campionatul e gata. Internationalul Chiriches a semnat cu cea mai iubita echipa a poporului, ceea ce insemna ca, dupa 7 ani, au realizat si idiotii pe unde lua apa zbornaia din Pipera 😀

Otelul a demonstrat caracter. A si tras de un 0_0 ca in vremea marilor Flocea si Săpalikă, dar a si revenit de la 0-1, sufocand, probabil, candidata la retrogradare, UtAAA din comuna Kovacs.

Meciuri frumoase, faze spectacol, penalty-uri pt aceleasi cateva echipe care se milogesc cu talentul recunoscut al scolii romanesti de milogeli si pişat ochii.

Si ce nu ma surprinde e obstinatia de a invarti cativa antrenori de căcat, de la o echipa la alta. Petrea e prosr, dar il luam la noi, ca e bun. Poenaru e praf, dar il luam ca poate la noi e bun. Croitoru, Sandoi, Stoican, Teja, PisDică, plm. Si asta e un bkackout de la care se impute treaba la fotbal.

cip
26th July 2023, 23:19
Taci dreacu' !!!��������
Sper sa retrogradaČ›i în Liga 4 Č™i apoi în Liga 5, acolo unde va este locul.��

Bai dar atata rautate...:))

delaparis
26th July 2023, 23:23
Si asta e dupa 2 egaluri. Am mai spus, stai sa vezi daca castiga 3 meciuri la rand. Parca vad ca incep sa o injure pe Oyo, care nu a mai intrat pe forum de 15 ani :D

cip
26th July 2023, 23:33
Pai nah, atata bucurie au si ei acolo in sudul Moldovei, cred ca nu le e usor...:))

delaparis
26th July 2023, 23:42
E stress mare acolo totusi. Putin da cu bombe la Reni. Se zguduie cazanul de tzuica :D

Johnny D
27th July 2023, 09:23
Etapa usoara pentru Rapid. Daca pana si Leo zice ca batem...:)


Mi-e frica, inseama ca tot ce posibil sa fie nasolie!:no::mad:

Capitanu.Burcea
27th July 2023, 15:23
L-am vazut si eu 10 min pe Papeau, intr-o reluare de la 6 dimineata 🤣 Ma uimeste totusi placerea cu care Rapidul joaca fotbal, e o chimie naturala, un fotbal cursiv, nu sunt rasetele de la sitcomurile alea de kăkat, râd ăia cand li se face semn 😀 De la Carjan, de la un decar, trebuie asteptat mai mult. De la un jucator care are prevazut in contract taxa de 75%. Mi se pare ca e departe de cum as vedea eu un decar. Nu are forta, nu are inca pasa pe care sa o pui pe generic. Asa, daca ii pasam si eu lu' Hagi si asta marca de la 35 de metri, sut in vinclu, se numea pasa de gol, dar... mno.

Johnny D
27th July 2023, 18:42
E mic. Creste el.:)

Johnny D
28th July 2023, 19:20
Azi.:)



Craiolgutza asta de cand si-a pierdut sigla si-a pierdut si increderea. Varza.

Johnny D
28th July 2023, 19:54
Asa parea, pana li s-a terminat benzina batraneilor clujeni.:))


Cineva va fi dat afara in curand de la Cluj, si nu va fi Mandorlini.:rolleyes:

Johnny D
28th July 2023, 20:18
Incredibil ce echipa de gafeuri e Craiova asta!

A intors scorul de 2 ori si-a condus in repriza a 2-a de 2 ori si tot a pierdut.:))

0p in clasament dupa meci acasa cu bunicii astia... Doamne fereste si apara...

Dica.:cya: A fost schimbat deja primul antrenor al astora? Dica e primul sau al 2-lea?:))

ciorbicafaristu
28th July 2023, 22:34
Dupa 45 de minute...Carjan e cel mai mare castig pt Giulesti, dar n-are cu cine sa joace. Alta schimbare in bine fata de anul trecut e agresivitatea, dar sa vedem cat ii tine benzina sa faca asta. Ca parti slabe atacul care e praf, Duganzici ala joaca doar cu spatele la poarta si o face foarte prost, iar Popou si Furou sunt 2 gaini bete. In aparare bineinteles ca Sapun e pionul otravit, nu-l vad sa reziste in aparare din iarna incolo, dupa ce italianul se lamureste. Un adversar care nu se sperie de intrarile tari si leaga cateva pase ii sparge pe contraatac.
Per total cu lotul actual si cu cate un penalty pe meci, nu cred ca pot spera la mai mult de locul 3 anul asta, desi si asta e un obiectiv cam indraznet.

LazioRoma
28th July 2023, 22:42
1 - 1 frumos desenat!

delaoltenia
28th July 2023, 22:44
breaking niuz!

doi crapidisti oachesi "au arestat" vulturul de pe monumentul din cimitirul eroilor din zalau. statueta din bronz ar fi avut 100 de kh! :D

LazioRoma
28th July 2023, 22:45
nu este echipa de titlu rapidul indiferent cat si ar dorii suporterii!

LazioRoma
28th July 2023, 22:49
na ca ia intors

delaoltenia
28th July 2023, 22:50
nu este echipa de titlu rapidul indiferent cat si ar dorii suporterii!

cand ai doar un sut pe poarta si ala din11 m, cand papa pius face un cadou in anul centenarului prelungit cu inca un an, cand ai parte de fluierasi procrapid, cand?...ca ce?
1-2 ;)

LazioRoma
28th July 2023, 22:51
:))) plm au inceout campionatul cu declaratii razboinice!

El Pistolero
28th July 2023, 22:54
Sa îți dea Botoșani gol în 10 oameni, una dintre cele mai slabe 4-5 echipe din campionat, când tu te lauzi ca tragi la titlu, e o mare performanta :))

ciorbicafaristu
28th July 2023, 22:55
Plm...singura certitudine e ca la scorul asta iar plang suporterii echipelor cfr-iste dupa Ninel Bulanel.:))

delaoltenia
28th July 2023, 22:58
:))) plm au inceout campionatul cu declaratii razboinice!
da, si mai ales d na sucu, amazoana de ghiulesti.
app, doar intreb, la ce ti folosesc 100 kg de bronz? :D

Capitanu.Burcea
28th July 2023, 23:02
A bagat prea repede autobaza don Cristiano Bășinotti. Din ce am vazut, Rapid a refuzat sa mai joace la 1-0, ca o echipa minuscula.

1. Se ciobeste mitul ca Botosani ar fi din start mai slaba ca Dinamo, cum credeau unii cinfrati, daca nu cumva chiar eu 🤣

Si 2, sa inceapa scandalul in Giulesti, domnilor! 🤣

LazioRoma
28th July 2023, 23:07
mai bun era sumudica sincer...

ciorbicafaristu
28th July 2023, 23:09
da, si mai ales d na sucu, amazoana de ghiulesti.
app, doar intreb, la ce ti folosesc 100 kg de bronz? :D
Fer vechi, nenea! Bronzul are pret bun, ia intreaba instalatorul din Zalau cu cat vinde fitingurile si robinetele din bronz.:))

LazioRoma
28th July 2023, 23:09
Fer vechi, nenea! Bronzul se plateste bine, ia intreaba-l pe domn instalator cat ia pe robinetii de bronz.:))

plm sti cum e asta ciorbica? hai sa iti zic eu...
ieri seara la cska cu sepsi au inceput toti tiganii tiganii... si plm in teren erau ungurii... dar pt ca reprezinta romania ia facut tigani .. asa si aici .. pe stadionu ala nu vin atatia tigani pe cat se crede .. si toti ii facem tigani(eu nu) da sentimentu e acelasi ca la sofia ...

delaoltenia
28th July 2023, 23:15
oaida si iulian cristea, cei mai buni de pe teren :D

ciorbicafaristu
28th July 2023, 23:15
plm sti cum e asta ciorbica? hai sa iti zic eu...
ieri seara la cska cu sepsi au inceput toti tiganii tiganii... si plm in teren erau ungurii... dar pt ca reprezinta romania ia facut tigani .. asa si aici .. pe stadionu ala nu vin atatia tigani pe cat se crede .. si toti ii facem tigani(eu nu) da sentimentu e acelasi ca la sofia ...
Citeste mai atent...unde am facut eu legatura cu Giulestiul? Era vorba de Zalau, nu de Giulesti.
Acum legat de tigani, vad ca ti se pare aiurea sa generalizezi si sa-i faci pe rapizi tigani, dar in schimb n-ai nici o problema sa ii faci pe aia de la Sepsi unguri, desi ungurii sunt in minoritate in echipa aia.:)

Capitanu.Burcea
28th July 2023, 23:17
Camataru Duganzici

Atacant, nu agarici 🤣

delaoltenia
28th July 2023, 23:18
Fer vechi, nenea! Bronzul are pret bun, ia intreaba instalatorul din Zalau cu cat vinde fitingurile si robinetele din bronz.:))
bravos, ai stricat minunatie de final pe ghiulesti. :))

LazioRoma
28th July 2023, 23:19
Citeste mai atent...unde am facut eu legatura cu Giulestiul? Era vorba de Zalau, nu de Giulesti.
Acum legat de tigani, vad ca ti se pare aiurea sa generalizezi si sa-i faci pe rapizi tigani, dar in schimb n-ai nici o problema sa ii faci pe aia de la Sepsi unguri, desi ungurii sunt in minoritate in echipa aia.:)

:))

LazioRoma
28th July 2023, 23:20
nu are timp zalaul sa iti raspunda ... e conectat tare la meci!

Capitanu.Burcea
28th July 2023, 23:22
Domnu' Burleanu, dati un semn ca existati si ca va pasa de fotbal, domnule! 🤣

LazioRoma
28th July 2023, 23:22
rapidul daca nu pierde sau castiga are mare noroc!

delaoltenia
28th July 2023, 23:24
doar septe minute prelungiri, putin ptr golul trei crapidist!

LazioRoma
28th July 2023, 23:25
una botosani astazi...

delaoltenia
28th July 2023, 23:30
nu are timp zalaul sa iti raspunda ... e conectat tare la meci!
de unde? studiaza metalurgia bronzului in epoca bronzului si a ferului:D

El Pistolero
28th July 2023, 23:30
Egaluri acasă cu Sepsi și Botoșani. Doua puncte mari care pot face diferența la titlu. 😅

ciorbicafaristu
28th July 2023, 23:36
Deja la 4 puncte de primul loc dupa etapa asta. Inainte!...cum ar spune unii din ogoarele Dobrogei.:))

delaoltenia
28th July 2023, 23:42
las aici comentariul gesepist, din min 20, ce apartine unui kokalar care intra p'acilea din an in pasti!

Ce bine arata clasamentul cu Rapid pe primul loc !!

:))

ciorbicafaristu
28th July 2023, 23:48
Bai, imi poate explica si mie cineva de ce plang rapizii dupa meciul asta, in care au castigat cam nemeritat 1 punct?

LazioRoma
28th July 2023, 23:53
ca au pierdut 2 cu o echipa "mica" au spus..

delaoltenia
28th July 2023, 23:58
Bai, imi poate explica si mie cineva de ce plang rapizii dupa meciul asta, in care au castigat cam nemeritat 1 punct?

pen' ca au pierdut doua puncte cu satelitul fcsb ului, echipa ce sta capra in fata lui GgB dar care lupta pe viata si pe moarte cu crapidul si alte derivate. :D

ionele, sa ti fie noaptea mai linistita, un pronostic ptr maine. otelul-steaua 1-1. :)

ciorbicafaristu
29th July 2023, 16:25
I-ai facut noaptea atat de linistita incat n-a mai dat pe aici sa ne prezinte concluziile si sa-l ceara pe Ninel la echipa! Atatea ore de absenta, deja mi-e frica ca s-a intamplat ceva!

Johnny D
29th July 2023, 16:54
7. Prin urmare ii retrag statutul de molusca si-l ridic la gradul de antrenor al echipei Rapid. Dar nu de mister, ca mai are pana acolo si-n plus, nu e nici un mister cum zic jucatorii in engleza lor de balta, ba dimpotriva, totul e clar si limpede, se vede foarte usor cu ochiul liber analitic de tembelizor. Acestea fiind spuse, a fost doar un meci bun, chit ca l-am jucat in deplasare ca si echipa gazda, sa nu ne grabim ca s-ar putea foarte bine sa revina la nivelul de molusca din etapa viitoare.:))

De ce ma temeam n-am scapat, molusca a revenit.

Mda, 2 meciuri de kkt si unul bun, Shumudik facea cel putin invers.

Cel mai slab meci de departe facut de jucatorii de atac, macar in primul meci au jucat bine prima repriza. Cu molusca Giulestiul e blestemat, echipa joaca penibil aici.


ca au pierdut 2 cu o echipa "mica" au spus..

Au jucat penibil c-o echipa mica, nu e vorba ca adversarii au fost mai buni decat U Cluj. Daca ar zice asta, ar fi habarnisti total.

Important e cum joci tu, apoi adversarii. Daca tu ai jucat de 5 ori mai prost decat cu U Cluj, poate reuseai sa bati echipa a 3-a a Farului ieri, maxim si doar poate.

Conducerea primeste ce-a meritat: l-a avut pe Shumudik in mana si-au ales molusca.
Niste retardati obtin rezultate pe masura. Cand vor da molusca afara va fi prea tarziu, cum am zis acu 2 saptamani.

Capitanu.Burcea
29th July 2023, 17:15
O arde cam kinky nebunaticul ăsta de Șucu. Aseara, cand Rapidu' suferea in fata unei echipe no name din suburbiile Iasului, Danut isi calarea sotia, la oficiala, sub blitzul ager al fotografului Cristi Preda. Articolul poate fi consultat pe dogioiusestergecutimachelacur.com, sub titlul Dragoste fierbinte in Giulesti 😀

Se pare ca Danuț se excita doar cand adversarul i-o infige la vinclu, la batai la cour cu vergeaua din lemn Louis Quatorze si cand il trasneste Bocciu in crestet cu portavocea. Nici nu vreau sa ma gandesc ce scene rated R 17 vor aparea la infrangeri. Oricum, daca ii mai face Dianei inca un fundas central, nu se poate plange nimeni ca Sucu nu investeste cu inima la Rapid. Ca pe bani inca nu se vede nimic notabil.

PS. Intr-o perioada de apatie generala, felicitari pt coregrafie Rapidului, desi Chitila ramane oricum o brigada cam dubioasa. Cel putin in laivurile de pe youtube, care sunt mai putin cosmetizate 😀

ciorbicafaristu
29th July 2023, 19:55
Oare cati prosti se vor mai gasi in tara asta care sa-l angajeze pe Rednic?

Johnny D
29th July 2023, 20:04
Ranieri de Romania.:)

LazioRoma
29th July 2023, 20:15
Oare cati prosti se vor mai gasi in tara asta care sa-l angajeze pe Rednic?
are vrajala frumoasa pt ei :))

ciorbicafaristu
29th July 2023, 20:19
Nu cred, ma gansesc ca singura explicatie e ca imparte banii cu ei...altfel nu se explica.

Johnny D
29th July 2023, 20:19
Oare cati prosti se vor mai gasi in tara asta care sa-l angajeze pe Rednic?

The Insider.:sneaky:


Doar asa poate Dinamo sa ramana in Liga 1.:D

Johnny D
29th July 2023, 20:27
Bai, imi poate explica si mie cineva de ce plang rapizii dupa meciul asta, in care au castigat cam nemeritat 1 punct?

Ca n-am jucat nimic. Ca-n repriza a 2-a din prima etapa.


Intr-un meci am jucat cat in 3, si-n doua am jucat cat o echipa de Liga a 5-a un bambilici.

ciorbicafaristu
29th July 2023, 20:38
Eu vad altfel ...1 punct e mai mult decat 0, cat ar fi trebuit de fapt, deci e motiv de bucurie, nu de plansete. In loc de 5 puncte, diferenta fata de primul loc va fi de doar 4 puncte, iar motiv de bucurie! Daca bateau, mai plangeai tu dupa Ninel acum?

Johnny D
29th July 2023, 20:42
Bateau cine? Noi am fost praf.

Dar nici ei n-au jucat nu stiu ce, doar ca au profitat de vreo 2-3 gogomanii in aparare.

Si noi am avut o sansa mare de 3-2 si ei la fel, rezultat echitabil intre 2 echipe slabe.

delaparis
29th July 2023, 21:38
Hai ca am decis sa urmaresc Otelul asta seara. Sper sa nu fiu dezamagit.
Atentie Cristi, Steel, Jar si ceilalti ca va banez pt a 100 oara daca pierdeti :D

Johnny D
29th July 2023, 22:01
Eu vad altfel ...1 punct e mai mult decat 0, cat ar fi trebuit de fapt, deci e motiv de bucurie

Cum am mai zis, supararea e ca am avut antrenor in fata ochilor, liber, dispus, la dispozitie, si noi am ales molusca, astfel primim ce meritam ca urmare.

Cat despre puncte vis-a-vis de performanta, strict pragmatic vorbind, mergand pana la cinism, am facut 3 reprize foarte bune si 3 reprize foarte slabe in 3 meciuri, deci meritam fix 4.5 puncte. Exact ce meritam avem, doar ca cu juma de punct in plus, daca eram de partea cealalta a rotunjurii, adica in jos, aveam mai putin decat am fi meritat.

Nu e vorba de merit aici ci de jocul prestat in conditiile in care aveai antrenor bengos la dispozitie liber si rapidist pana-n maduva, si tu alegi unul mediocru care nici macar nu e suflet de rapidist, chiar departe de. De aia e nemultumire, normal.

Johnny D
29th July 2023, 22:10
Mi se pare mie sau Otelul e clar mai puternica decat Dinamo!?:thinkso:
Avand in vedere reperul meciului cu wcsb pe care ambele tind sa-l aiba la activ.

Si din cate stiu eu sunt singurele 2 echipe ce si-au pastrat in mare lotul de Liga a 2-a!

Cand acestea au jucat acu vreo 2 luni meci direct pentru promovare, Dinamo i-a spulberat!

Just football! Make it make sense!:confused:

Johnny D
29th July 2023, 22:12
Blestemul comentarului, iar a dat freza de oala gol din afara, fix cand ii luadam pe otelari.:P

ciorbicafaristu
29th July 2023, 22:15
Nemultumirea ar trebui sa fie indreptata catre patronatul care nu aduce jucatori valorosi, nu ca nu-l aduce pe Ninel. Cu Sapunaru, aia de la Steaua, Popou, Furou si ala care da golurindoar din penalty nu poti prinde locul 2 nici cu loserul ala de pe banca lui Arsenal.

Johnny D
29th July 2023, 22:16
:))

Ce loser? An de an echipa a progresat teribil, cate 3 locuri de-odata. Sa nu vorbim din tzur.
Zic.

Cat despre aparare, de acord, dar ce motiv are atacul sa nu joace nimic 3 reprize la rand pe Giulesti? Cand vedem ce poate face in deplasare.

Asta deja nu mai e de la patronaj.:rolleyes:

ciorbicafaristu
29th July 2023, 22:20
Fiindca nu are valoare. Am zis si ieri, calitate are doar Carjan, ceilalti sunt doar circari.

Johnny D
29th July 2023, 22:21
Fiindca nu are valoare. Am zis si ieri, calitate are doar Carjan, ceilalti sunt doar circari.

Carjan ieri ne-a costat 2p, le-a dat mingea sa dea gol.
A fost cel mai slab. Primul meci slab din sezon. Punct.

Funsho a fost si el penibil, dar macar nu le-a dat mingea sa dea gol.
A da, a obtinut penalty, am uitat. Deci tot a facut ceva.

Rapidistu nost Ionita 23, ar trebui dat afara maine, nu mai stie lovi mingea.
Aici e problema, avem rezerve de toata rusinea, dar si titularii au fost varza.

ciorbicafaristu
29th July 2023, 22:27
Bine ma, eu m-as bucura maxim daca asa gandeste si conducerea Giulestiului, ca aveti un atac valoros. Doamne ajuta! :))

Johnny D
29th July 2023, 22:31
Problema e ca n-ai antrenor, si conducerea Giulestiului e handicapata. Daca ar fi gandit ca mine, evident ca am fi avut antrenor, cel mai bun din Romania de departe.


De jucatori s-ar fi ocupat el, apropo de Arteta. Daca ai antrenor, o sa ai si jucatori in maxim 3 ferestre de transferuri. Dar prima data trebuie sa-l ai pe ala, nu jigni gandirea unor oameni obisnuiti, conducerea Rapidului nu se califica nici macar la atat.

ciorbicafaristu
29th July 2023, 22:39
Astia de la Galati nu-s in stare de nimic, nici sa joace fotbal, nici sa rupa macar ceva oase.:))

Johnny D
29th July 2023, 22:40
Da corect, macar daca ar rupe vreo 3 picioare si fotbalul romanesc ar fi mai castigat.:D

Johnny D
29th July 2023, 22:51
Numa mor cand aud Carjan, sa-l dea dracu cineva afara din fotbalul romanesc!:))

delaparis
29th July 2023, 23:09
Eu am impresia ca e blat si trebuie sa se termine egal. Dar daca Otelul nu reuseste sa egaleze atunci nu e vina lui FCSB. S-a facut tot ce s-a putut :)

LazioRoma
29th July 2023, 23:36
orice ati spune slabi rau fcsb .. doar pe individual au castigat meciu asta in rest nu au o idee sanatoasa de joc

ciorbicafaristu
29th July 2023, 23:41
O echipa mare castiga si cand joaca prost, parca asa se spune. Asa se castiga campioanatele.
Aia de la Galati sunt in graficul prezis de mine, au facut 1 punct in 3 meciuri, mai au inca 9 in 27 de etape ca sa intre si ei cu 10 puncte in playout.

delaparis
29th July 2023, 23:42
fcsb .. nu au o idee sanatoasa de joc
Au o idee sanatoasa ... dar nu de joc :):rolleyes:

Johnny D
29th July 2023, 23:43
Pentru asta e nevoie de CFR, sa nu castige nesanatosii astia titlu in veci.:vomit:

delaparis
29th July 2023, 23:46
Tare cred ca nu vom vedea curand galateni pe forum. Si nu e din cauza moderatorilor :))

ciorbicafaristu
29th July 2023, 23:48
Ba vor veni sa spuna ca i-au furat arbitrii.:))

Johnny D
29th July 2023, 23:54
Spurcaciunea 9 puncte.:ok:

Ce se putea mai rau?:no:

Rapid jumate puncte cat ea.:headbang:

Bine c-au adus antrenor.:ok:

delaparis
29th July 2023, 23:58
Spurcaciunea 9 puncte.:ok:

Ce se putea mai rau?:no:



Rapid jumate puncte cat ea.:headbang:



Ai raspuns singur :)

ciorbicafaristu
29th July 2023, 23:59
Ei vor sa faca puncte mai multe cu jucatori dati afara de aia.:))

Johnny D
30th July 2023, 00:11
Ai raspuns singur :)

Pai da. Cam asta am facut. Ma bucur c-ai observat. Nota 10 de la mine.:ok:


Tu visai sa terminam sub Dinamo?:)):o::))


Hai bai SuperModeratorul cutarica, doar suntem oameni maturi, seriosi.:P

delaparis
30th July 2023, 00:19
Mi se pare mie sau Otelul e clar mai puternica decat Dinamo!?:thinkso:

Ia mai :thinkso: deoarece scorul nu e cum ti se pare. ;)

Johnny D
30th July 2023, 00:37
Scorul a fost mincinos in prima repriza, trebuia sa fie 4-0 wcsb.:D

delaparis
30th July 2023, 00:45
Ok

Deci ti se pare tie ca "Otelul e clar mai puternica decat Dinamo" ... :ok::D

Johnny D
30th July 2023, 00:49
Asa parea dupa 39 de minute si 14 secunde.:)


Per total, Dinamo imi pare in mai mica crestere decat Otelul de acu 2 luni incoace.

iulian_1976
30th July 2023, 01:57
Tare cred ca nu vom vedea curand galateni pe forum. Si nu e din cauza moderatorilor :))

Ale, ole Otelule :D:D:D

Sa vedem dupa 10 etape cate puncte va avea Otelul :)

Johnny D
30th July 2023, 02:09
Uite cine e de acord cu mine!:):D

Johnny D
30th July 2023, 13:46
Hope, nu e doar o impresie.
Mai sunt care zic ca dintre nou promote, Otelul pare cea mai vânoasă.

ciorbicafaristu
30th July 2023, 14:06
Cine mai spune, concret? Nume si prenume! :))
Uite, astept un link ca asta de mai jos:
https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/otelul-poli-iasi-retrogradate-opinie-panduru-706145.html

Capitanu.Burcea
30th July 2023, 14:11
Meciul de la Galati trebuia prelungit 38 de minute. Cam atat au stat pe jos mizeriile de poporeni, sub atentul patronaj al arbitrului Dima. Ciudat sa il trimiti pe Dima la un Galati - fcbs, el a mai avut probleme acolo, aka a tras ca porcu' cu piperenii, pe vremea cand juca slugoiul Pintilie, iar antrenor era maestrul emerit al blatului, Reghele. Ce sa facem, noi avem dosarul tuturor putorilor :D, spre deosebire de tzaranusii care se uita la fotbal ca la pisda tigancii. Altfel, nu prea e place mingea galatenilor, dar sunt antrenati bine la faze fixe de neamtul Dorinel. Desigur, au aratat mai bine ca Dinamo, nu se pune problema. Doar bulanul colosal al jegurilor a facut ca poporenii sa nu fie taxati, chiar arata mizerabil principalii candidati la titlu.

iulian_1976
30th July 2023, 14:21
Am observat cateva deposedari ale fundasilor centrali ai echipei Otelul de jucatori mari. :)

Octavian Popescu sut de pe loc si... gol, la nivel international nu o sa aiba ocazia asta, nu vad cum sa reuseasca in strainatate cu stilul sau.

Prima echipa vizata de retrogradare pentru mine este Poli Iasi, cu jucatori straini exclusiv nu poti sa faci o echipa decenta, nu este motivatie, un fel de Fc Arges...

iulian_1976
30th July 2023, 14:24
Cine mai spune, concret? Nume si prenume! :))
Uite, astept un link ca asta de mai jos:
https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/otelul-poli-iasi-retrogradate-opinie-panduru-706145.html

O sa vedem pe ce loc o sa se claseze Otelul, nu te grabi :)

Johnny D
30th July 2023, 14:25
Cine mai spune, concret? Nume si prenume! :))
Uite, astept un link ca asta de mai jos:
https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/otelul-poli-iasi-retrogradate-opinie-panduru-706145.html

Pai chelu ala de la JijiTV, journalist, e figura omu. Am lapsus.
Google nu ma ajuta, e tipu ala chel, cu ochelari, pe la 40 de ani vechime de om.

Capitanu.Burcea
30th July 2023, 15:01
In Romania, institutia pundit-ului e moarta din start, pt ca toti sunt niste slugi, ori prefera banalitati si snoave care le ascund incultura si, in fond :D, nepriceperea. Eu acum ma refer mai mult la digi. Nu imi permit sa pierd timpul pe orangesport, postul care angajeaza tamplari puscariasi sa explice prostilor fotbalul. Posibil ca Moldo gol si Basrab sa fie mai rasariti, din ce vad ca mai sunt citati in media.

Nu stiu daca e vreunul la digi cu 40 de ani de jurnalism. Cel mult, 40 de ani de limbi si trafalet. Cred ca la digi, cel mai ascultabil, ca sa zic aĹźe, e chiar invitatul care vorbeste nu din interiorul fenomenului, cu scoli si masterande in fotbal, ci din postura de suporter. Fie el si cimiĹźan 🤣 Radu Paraschivescu. Cand apar filotti, grigoroiu, dau din start pe history, unde orice reluare din Asii amanetului e mai buna ca borhotul ala.

ciorbicafaristu
30th July 2023, 16:20
Cred ca se refera la George Dobre, numai ca ala la cat de bland e n-ar omora nici o musca, el n-ar retrograda pe nimeni.

ciorbicafaristu
30th July 2023, 16:21
O sa vedem pe ce loc o sa se claseze Otelul, nu te grabi :)
Nu ma grabesc deloc, am spus de la inceput ca-i vad intrand in playout cu 10 puncte. Sunt in grafic.

Capitanu.Burcea
30th July 2023, 16:34
George Dobre, din sursele mele :D, e un spurcat arogant. Cred ca a fost unul dintre cei care l-au sapat pe baiatul care a murit inecat, fostul lor coleg de la digi. Ei, pupinlimbistii, l-au ezclus din grup pe ăla, care probabil avea un standard. E el bland asa pe tv, dar in realitate e o mizerie de om. My 2 cents, stii cum se spune ☺️

Capitanu.Burcea
30th July 2023, 16:34
Si, da, G Dobre e mizeria care plangea la tv cand i-a ars Rapidu' pe favoritii lui, cand le-au dat manita, cu Andone antrenor 👍

ciorbicafaristu
30th July 2023, 17:23
Hahahaha...ce echipa aliniaza Nasuc! Daca ia bataie si de la astia domnul antrenor Grozavu ar trebui sa se ia singur la pumni.

Johnny D
30th July 2023, 18:24
Cred ca se refera la George Dobre, numai ca ala la cat de bland e n-ar omora nici o musca, el n-ar retrograda pe nimeni.

Nu, nu, ala e la 50 si. Si nu e deloc radical in discurs.
E altu, si omu nu e sluga nimanui. Zice mereu ce are de zis, e clar si transant.
Nu stiu cu cine tine dar e simpatic foc, ii arde pe toti, zici ca nu tine cu nimeni.:D
Nu e mai niciodata in emisiunile de seara, e la Liga Digisport undeva dupa masa, atat.
Era invitatu lu Vali Moraru ieri parca sau cand a fost. Eu l-as invita la toate emisiunile.:))

ciorbicafaristu
30th July 2023, 18:34
Singurul chel care apare pe la Digi e Prunea, la cat fotbal cunosti tu e e posibil sa nu-l recunosti.:)

Capitanu.Burcea
30th July 2023, 18:35
Toti ochii atintiti pe Nicolas Xavi Popescu ☺️

Johnny D
30th July 2023, 18:37
Singurul chel care apare pe la Digi e Prunea, la cat fotbal cunosti tu e e posibil sa nu-l recunosti.:)

Eh, sunt multe lucruri pe care tu nu le stii. Dar nu vrei sa recunosti.
Tipul nu arata mai batran de 40 de ani, poate are 45 maxim.;)
Prunea arata de parca are 40 pe un picior.:D

Johnny D
30th July 2023, 18:45
Pana una alta, gol Iasu.:) Meritat.

Capitanu.Burcea
30th July 2023, 18:46
E cumva Decebal Riureanu?

delaparis
30th July 2023, 19:13
0-2

Johnny D
30th July 2023, 19:31
E cumva Decebal Riureanu?

Asta e ba frate, inca inainte sa dau google. Dar dau google oricum.


Nu e chiar asta dar m-ai ajutat enorm: e Remus Raureanu! Bravo Capitane!:ok:


Greu dai de el, dar sincer ar merita sa fie invitat peste tot.
E destept si radical si frumos in discurs, n-are ce sa nu-ti placa la el.:ok:

ciorbicafaristu
30th July 2023, 19:32
Intr-o echipa adevarata de fotbal N Popescu n-ar merita nici macar sa care sacul cu mingi al portarilor.
Bai baiete, ce nulitate!

ciorbicafaristu
30th July 2023, 19:34
E destept si radical si frumos in discurs, n-are ce sa nu-ti placa la el.:ok:
Ahahahahahahahahahahahahahahaha:)) :)) :))

Johnny D
30th July 2023, 19:37
:)):)):no:

ciorbicafaristu
30th July 2023, 19:43
Daca vrei sa faci bani, citesti analizele si predictiile lui Udrea si Raureanu si pariezi invers! Garantat ieai pe plus!
P.S. In analiza de anul trecut au prezis ca Hagi nu prinde playofful...de, e destept si frumos in discurs.:)) :)) :))

El Pistolero
30th July 2023, 19:57
Hagi nu prinde play-offul sezonul ăsta, dacă o mai arde mult prin Europa. Pentru el ar fi mai bine sa rămână doar cu campionatul. Oricum toamna asta o sa mai piardă meciuri în campionat.

Iași nu cred ca va retrograda. Sunt alte echipe mai slabe, cel puțin acum la începutul sezonului.

Johnny D
30th July 2023, 20:02
Daca vrei sa faci bani, citesti analizele si predictiile lui Udrea si Raureanu si pariezi invers! Garantat ieai pe plus!
P.S. In analiza de anul trecut au prezis ca Hagi nu prinde playofful...de, e destept si frumos in discurs.:)) :)) :))

Bine, n-am zis ca le nimereste. Am zis ca le zice pe shleau cum le vede.
Are si el dreptatea lui, chiar daca nu neaparat in profunzime.
Dar suprafata o vede bine si-o expune concis, clar, fara ocolisuri.:)


3-1 Iasi.:rolleyes:

ciorbicafaristu
30th July 2023, 20:02
Raureanu, tu esti ma? :))

Johnny D
30th July 2023, 20:03
Na acuma da un edit si un copy-paste, sa te vad, esti in stare?:))

ciorbicafaristu
30th July 2023, 20:07
S-a inteles ca nu la tine ma refeream. Tu nu esti nici destept nici frumos in exprimare.:))

Johnny D
30th July 2023, 20:10
Dar macar sunt radical, hai ca una tot o am.:cool:

ciorbicafaristu
30th July 2023, 20:12
Hai lasa-ma dracu sa ma concentrez la meci, imi mai trebuie cate un corner si un cartonas pt moldoveni si plesnesc o cota de 20.

delaoltenia
30th July 2023, 20:33
S-a inteles ca nu la tine ma refeream. Tu nu esti nici destept nici frumos in exprimare.:))
:)) are si calitati care incluna blanta, ie putin bronzat si nu in ultimul rand de pamant din jiBOU!

bravos Farul! deschid tembelizorul, min 90+...si 3-1 ptr moldovenii din Iasi :o:
doar intreb, cine l o demite pe Hagi?

ciorbicafaristu
30th July 2023, 20:36
Nu-i mai incalzeste Leni mancarea cand vine acasa.

delaoltenia
30th July 2023, 20:54
CFR: Sava - Mogos, Kresic, Morgan - Manea, Muhar, Tachtsidis, Avounou, Krasniqi - Yeboah, Birligea

CSU: Popescu - Vladoiu, Zajkov, Raul Silva, Bancu - Cretu, Screciu - Isfan, Danciu, Mitrita - Ivan

Johnny D
30th July 2023, 20:58
:)) are si calitati care incluna blanta, ie putin bronzat si nu in ultimul rand de pamant din jiBOU!

Si din cand in cand mai pune cap la cap 3 cuvinte fara sa se balbaie, spre deosebire de tine.:))

delaoltenia
30th July 2023, 21:45
cfr ul cu ocaziile, csu cu golul! ;)

m'aitza, cu o completare la mesajul anterior, ai si curul tare. la cate suturi ai primit, primesti si vei mai primi, esti utilizatorul OLS care face diferenta. la cat mai multe! :D

Johnny D
30th July 2023, 22:16
Istvan e un geniu neinteles... de minge.:)):))

Capitanu.Burcea
30th July 2023, 22:23
Fotbal sampanie in Gruia. Bravo, Mandolină. Antrenor 👍🤣

Utilizator
30th July 2023, 23:09
Farul-Viitorul e o echipa curioasa, dupa ce ia campionatul se duce brusc in jos si pierde penibil.

Johnny D
30th July 2023, 23:11
Sa nu ne grabim, au totusi mai multe puncte decat Rapid si Craiova.:)

Utilizator
30th July 2023, 23:48
Au mai multe puncte, dar in preliminariile europene s-au chinuit cu adversari foarte modesti iar in campionat o luara pe carca de la Iasi.

Johnny D
31st July 2023, 00:22
Jucand cu echipaa 2-a ce-i drept. Era doar o problema de timp pana pierd puncte.
Nu prea e corecta competitia asa, si altii o sa joace cu ei cu prima echipa... mda.

El Pistolero
31st July 2023, 06:24
Nici nu era greu sa joci mai ofensiv decât fricosul ala de Petrescu. CFR arata surprinzător de bine în acest început de sezon, având în vedere ca au schimbat mulți jucători.

LazioRoma
31st July 2023, 14:24
arata lipsa de respect ca la Hagi... nu am vazut nicaieri sincer... faci 20km dus intors sa vezi meciul si el isi bate joc de tine... CFR FCSB SEPSI baga titularii ai tu joci cu echipa 2 spre a treia ... nesimtire"regeasca"

Utilizator
31st July 2023, 14:48
Stie cineva de ce a jucat Hagi cu rezervele? Probabil ca a vrut sa menajeze din titulari pentru returul cu uratu dar nu prea are sens cand esti la inceput de campionat.

Capitanu.Burcea
31st July 2023, 15:38
Are o sansa sa joace pt cele 7-8 milioane din Conference, care sunt peste orice lupta la titlu. El oricum are 32 de jucatori din care credea ca face minimum doua echipe, sa joace in paralel competitiile. Ii iesise cu bulan la Sibiu, ca a fost Maldarasanu prea prost, s-a coit ca un lake pana sa atace cu pedala la blana.

Dar sa nu luam din merit Iasului. I-au calcat pe cap de la inceput brazilienii lui Grozavu, din liga a 3-a. Daca lua vreo 9 goluri campioana, nu se mira nimeni.

ciorbicafaristu
31st July 2023, 16:24
Va scapa un lucru esential. Alibec, Mazilu, Grameni, Baluta, Larie, Borza si Popescu au ratat toata pregatirea de vara. La ora asta ei abia pot duce un meci intreg la 7 zile, si ala cu greu, se vede de la o posta ca nu-s in plenitudinea fortelor. Daca i-ar forta ar risca accidentarea iar Hagi nu-i nebun sa riste accidentarea unor jucatori pt care mai mult ca sigur are oferte(Grameni, Baluta, Borza). Grosul banilor de acolo vor veni, nu din liga 1 sau din cupele europene.

Capitanu.Burcea
31st July 2023, 17:45
Daca mai castiga 3 meciuri - sau cate? grosul o sa ii vina chiar din cupe. Ce mare competitia lulii e Conference, daca si bătuta măr a Slujitorului s-a calificat.

Pt a 2-a echipa, Aji nu are nicio scuza. A adus numai gloabe. Daca va vine sa credeti, chiar sub ce a luat Șucu la Rapid, ceea ce e greu de crezut 🤣

ciorbicafaristu
31st July 2023, 18:32
Cuvantul magic este "daca". Aia din Europa sunt niste bani ipotetici, care ar putea veni. In schimb ce are pe masa pt aia 3 e ceva palpabil, real, care in caz de accidentare s-ar diminua ori s-ar pierde. Daca ia pe astia 3 vreo 5 milioane + alea 3 pe Mazilu isi asigura bugetul numai din vanzarea de jucatori, iar ce vine de la televiziuni, sponsori, bilete + merchandising ii cam sting datoriile pe care le are clubul fata de el.
Tot ce vine din Europa e binevenit, dar nu a fost un scop in sine, altfel ma gandesc ca ar fibriscat ceva bani in transferuri. Tu zici ca a luat sub ce a luat Sucu, dar gandeste-te ca el a dat doar 100 de mii pe transferuri si isi aduce clubul pe profit in timp ce Sucu adanceste gaura si e tot sub Hagi in clasament.

ciorbicafaristu
31st July 2023, 18:46
Pe Hagi l-au incurcat mult meciurile nationalelor din iunie. Alibec, Baluta, Aioani, Borza, Mazilu si Grameni au fost convocati la lot in timp ce toata lumea era in vacanta, iar atunci cand echipa s-a reunit au intrat ei in vacanta. Pe langa asta Grameni, Larie, Popescu si Kiki vin dupa accidentari care i-au facut sa rateze aproape toata pregatirea. Daca-l mai pui si pe Munteanu pe care l-a pierdut, iti iese aproape toata echipa titulara de anul trecut pe care n-a avut-o in pregatiri.
E greu sa joci cu jucatori neantrenati, imi aduc aminte ca anul trecut Alibec si Luis Munteanu si-au intrat in forma abia din toamna.

LazioRoma
31st July 2023, 18:57
sa vedem daca ne calificam .. ca daca nu ... torul e degeaba!

LazioRoma
31st July 2023, 18:57
100% tragem tare in cupa anu asta !

ciorbicafaristu
31st July 2023, 19:16
Ce e degeaba?

Capitanu.Burcea
31st July 2023, 19:21
Am plecat la meci, bey, suporterilor de tastatura 🤣

Capitanu.Burcea
31st July 2023, 19:25
Voi reveni asupra problematicii acestui topic. Azi ne luam Arcul inapoi, ca deja pute a oaie de la Aviatorilor 🤮

ciorbicafaristu
31st July 2023, 20:54
Daca Budescu pleaca de la Petrolul, ar fi interesant sa vad daca Hagi il poate face sa joace iar fotbal.

Johnny D
31st July 2023, 21:56
Am plecat la meci, bey, suporterilor de tastatura ��

Sa fii sanatos.:ok:


Voi reveni asupra problematicii acestui topic. Azi ne luam Arcul inapoi, ca deja pute a oaie de la Aviatorilor ��

:))

Cainele are un miros mult mai placut, ce-i drept.:D

Oaia daca ar putea, ti-ar spune: "Bine, dar pe caine il bagi in cada, pe mine pla!".:))

Revenind cu metafora la obiect, stelistii la cat de curati sunt, tot sapunul si samponul din lume si tot degeaba, nu se spala nici 10% din spurcashagul de pe ei.:)):))

Tre' curatare chimica la astia, cu soda caustica si petrol, si putintel foc!:rasc::rasc:

Stie Capitanu' ce vorbeste.:ok:

ciorbicafaristu
31st July 2023, 22:57
Pe astia de la Dinamo ii bate si echipa aia de 2 lei a lui Hagi cu care a jucat ieri.

delaparis
31st July 2023, 22:59
Dinamo cica a jucat bine si a pierdut pana acum. Uite ca azi pierde jucand prost. :)

Johnny D
31st July 2023, 23:02
Dinamo si Rapid au multe in comun, etapa 3 jalnica.:)
Obiectivul? Mult sub.


Abia asteptam etapa 4.:))

ciorbicafaristu
31st July 2023, 23:42
Pe Sepsi o vad in primele 4 anul asta, peste rapizi si peste Hagi. Dinamo are viata grea cu lotul actual, e greu sa obtina mai mult de un loc de baraj.

delaparis
1st August 2023, 00:01
E ridicol ce joaca Dinamo acolo. Degeaba comentatorii la tv incearca sa pozitiveze cu jocul de pase, trasee puse la punct in posesie etc ... Nu merge, bai. Tristete mare in jocul propus de echipa lui Burca.
Atitudinea lui Aganovic la golul 3, cand nu a schitat nici cea mai mica bucurie, spune multe :rolleyes:

Johnny D
1st August 2023, 00:02
Pe Sepsi o vad in primele 4 anul asta, peste rapizi si peste Hagi. Dinamo are viata grea cu lotul actual, e greu sa obtina mai mult de un loc de baraj.

Asa se pare. Asa cum se parea ieri ca Otelul e mai tare ca Dinamo.:)


In Europa, Sexpsi e peformera Romaniei pana acum, de departe.

delaparis
1st August 2023, 00:20
In Europa, Sexpsi e peformera Romaniei pana acum, de departe.

Da, da. Au jucat cu City si nu am inteles eu bine ...
Vai de capul lor si aia. Nu joaca nimic. Stau beton in aparare si speculeaza pe contre cu echipe de doi bani. Stai sa vezi daca pica cu un club mai de genul Aktobe sau Kutaisi :D

Utilizator
1st August 2023, 00:36
Dinamo are o oroblema mare la constructie, Burca se incapataneaza sa joace cu mingea jos si incepand de pe linia portii proprii pana la poarta adversa. Asta merge doar daca esti Barcelona sau City, cand esti mai saracut si ai lot de stransura trebuie sa scurtezi traseele spre poarta adversa, nu are niciun sens sa construiesti steril in lateral si inapoi, jocul trebuie dus rapid spre adversar si sa ai solutii ca sa amarchezi.

Altfel as putea spune ca Dinamo a avut si ghinion azi, a ratat vreo trei ocazii mari, la golul doi nu sunt inca convins ca nu a fost offside iar ultimul gol a venit in ultimele secunde de prleungire dintr-o executie care nuiese oricand.

In plus, Dinamo are nevoie de intarirea lotului, sunt cativa ce nu corespund nivelului asteptat.

iulian_1976
1st August 2023, 06:35
La ce vad la subsolul clasamentului Otelul nu are emotii :D

Dinamo, echipa lui Mititelu, Petrolul si Poli Iasi se vor bate petru evitarea retrogradarii, asa imi pare in momentul de fata.

Johnny D
1st August 2023, 08:10
Otelul e superioara, pai da.:D


Deja suntem 3 care zicem asta, daca-l numaram si pe Remus.:sneaky:

ciorbicafaristu
1st August 2023, 09:02
Iulian e subiectiv, il inteleg, tu esti pe langa, inteleg si asta. Un iubitor de fotbal neutru si care intelege ceva din sportul asta nu poate spune dupa ce a vazut primele etape ca Otelul ii este superioara lui Poli. Pur si simplu nu are argumente.

Johnny D
1st August 2023, 09:04
Corect. Eu vorbeam doar de Dinamo si am lasat precizarile deoparte.:)


De fapt, pe peTrolul nici nu i-am vazut.


Oricum, vorbim doar de impresii de inceput, eu nu dau pronosticuri.


Situatia se judeca in play out mai mult decat acum si echipele se pot schimba.


Un "esti pe langa!" fericit si tie!:kiss:

cip
1st August 2023, 09:42
Am plecat la meci, bey, suporterilor de tastatura 🤣
Am suspectat de multa vreme, de ce nu-ti pui nick-ul real si ne tot derutezi pe-aici? :o:
Doamnelor si domnilor, vi-l prezint pe antrenorul cainilor, capitanul Burca...
Cum se cheama tactica asta pe care o tot aplicati de 3 meciuri, toase capitan, focul la noi? :))

delaoltenia
1st August 2023, 12:36
Seara romaneasca, cu duhoare de maidanez cufurit!

https://www.gsp.ro/opinii/editorial-costin-stucan-seara-romaneasca-de-ura-si-flegme-706401.html

Capitanu.Burcea
1st August 2023, 15:38
Cum se cheama tactica asta pe care o tot aplicati de 3 meciuri, toase capitan, focul la noi? :))

Daca te uiti la meciurile unor M City si Arsenal, atunci stii deja raspunsul :))

Jocul nu a fost chiar un esec, desi rezultatul e groaznic. Cum sa fim suparati ca echipa a incercat sa joace fotbal, cu mijloacele precare pe care le are!? Normal ca mai pica si Burca la mijloc, dar razboiul e cu guzganii cei mari, avocatul rapidist si mustata certinvest.

Cum sa scuipi, ba, in sec 21? Astia trebuie batuti cu cureaua peste bot pana li se despica buzele, pana cand ii identifica dupa amprenta dentara.

AvA_Jar
1st August 2023, 20:17
Am avut doua penalty-uri neacordate in meciul cu Fcsb
Primul a fost în minutul 16, la un hent făcut de jucătorul cu nr 23 de ka Fcsb și al doilea a fost în minutul 53, la un fault grosolan al lui Chiriches la Jardan.
Bun arbitraj , pentru Fcsb. Faulturi pentru ei date d-amboulea și faulturi făcute de ei nesanctionate. Trageri de timp la foc continuu , fără reacție din partea arbitrului etc.
Nu am nimic împotriva ca Otelul sa piardă, dar dacă avem penalty , atunci sa ni se dea ce este al nostru.
Forța Otelul !!🔴⚪️🔵

ciorbicafaristu
1st August 2023, 20:23
Ba vor veni sa spuna ca i-au furat arbitrii.:))

Au intarziat putin, dar au venit pana la urma! :))

LazioRoma
1st August 2023, 20:37
:))))) primu otelar aparut pe forum dupa mult milt timp :D