PDA

View Full Version : Etapa 1 2023/2024



delaparis
27th June 2023, 22:02
Vineri, 14 iulie

Ora 18.30 Oțelul Galați – UTA Arad
Ora 21.30 CFR Cluj - Politehnica Iași

Sâmbătă, 15 iulie

Ora 18.30 FC Hermannstadt – Farul Constanța
Ora 21.30 FC Rapid – Sepsi Sf. Gheorghe

Duminică, 16 iulie

Ora 18.30 Petrolul Ploiești - Universitatea Cluj
Ora 21.30 FC U Craiova 1948 - FCSB

Luni, 17 iulie

Ora 18.30 FC Voluntari – FC Botoșani
Ora 21.30 Dinamo - Universitatea Craiova

Capitanu.Burcea
29th June 2023, 21:05
Creste pipota-n mine cand vad echipele romanesti cum cersesc cate un egal, in min 90, prin amicale, cu neica si niminen. Asta fiind cazul fericit in care nu iau cate 4-5 boabe, ca alde Petrolul, Botosani, Pepsi si care mai sunt. Asta inseamna valoare mare pe campionat. Uite si Farul cum a luat chifteaua in primul amical, cu locul 4 din Polonia. Echipa mare, noi un pic molateci, ne explica Haji ca altele sunt obiectivele la fotbal :))

Johnny D
29th June 2023, 21:15
Asta e valabil la echipele astea de tejghea, nu si la marele Dinamo!
Care deja bate echipe de prima liga prin alte tari, si inca nici n-a facut transferuri!
Va dati seama ce tare o sa fie cand o sa si faca!:o::o: Deja ma tem. E groasa.

Capitanu.Burcea
30th June 2023, 02:13
Eu am crezut ca e vorba de CS Dinamo. De unde dracu' sa aiba astia bani astia de la Red and White sa plece in Slovenia 🤣 Nici acum nu cred, de fapt. Nici nu stiu daca turneele astea se fac, daca meciurile se joaca cu adevarat. Cine imbraca tricourile alea, cine arbitreaza. Imi aduc aminte de Chivorkian, cand era la Bacau, dadea lista cu marcatori deampulilea, sa nu afle lumea ca au un golgheter valoros pe nume Cursaru ☝️🤣 Nu mi-e teama decat ca o sa strice astia stadionul de rugby in caz de ceva măcel. Ar fi pacat, dar e un sport cu si pt animale, nu te mai mira nimic.

Utilizator
30th June 2023, 09:25
Nici nu stiu daca turneele astea se fac, daca meciurile se joaca cu adevarat.

E CGI da-i naibii, le joaca pe calculator de la Sovata. Hagi a avut un joystick defect si d-aia a pierdut cu Farul. E noul sistem UEFA de calificare pentru meciurile de pregatire, trebuie sa castigi intai pe calculator ca sa ajungi sa joci meciuri reale. De asta Burleanu acum se gandeste sa bage si regula U12 ca aia mici sunt mai indemanatici la jocuri. :D

Johnny D
30th June 2023, 17:26
Asta e valabil la echipele astea de tejghea, nu si la marele Dinamo!
Care deja bate echipe de prima liga prin alte tari, si inca nici n-a facut transferuri!
Va dati seama ce tare o sa fie cand o sa si faca!:o::o: Deja ma tem. E groasa.

Doar cand a vazut cu cine joaca U Craiova, si si-a dat afara antrenorul.:o::happy


Numa din priviri te da afara Dinamo, nici nu mai tre sa joace cu tine, esti gata batut.

Johnny D
1st July 2023, 19:16
Era vorba de cealalta Craiova, clona cu care joaca Dinamo.

Deci si mai si, pana si Craiova originala isi da afara antrenorul de frica, cand afla ca clona sa joaca cu Dinamo.:))

Capitanu.Burcea
4th July 2023, 15:02
Iau prostanacii manite pe banda rulanta, incepand cu campioana unei mari fuziuni si terminand cu cea morala. Cand ii auzi pe prostanaci, scuza lor e ca au jucat cu rezervele. De parca Banik Ostrava si Anderlecht, trupe mediocre in tarile lor, au avut jucatori de la City si Barcelona. Cum ba sa iei 7 boabe de la amatori, cum au incasat cocosatii lui Mitzi Puscarie? Si astea sunt echipe cu pretentii, cu investitii, cu scouting pana pe continentul negru, nu fac banii pe crowdfunding si webinare :)) Si ce e deplorabil, ca tot astea se vor bate in cusca cu lei, tot p-astea le vor pupa in paula alde filotti, grigoroiu si vali imoralu'. Ce nivel jalnic, ba!

ciorbicafaristu
5th July 2023, 20:26
Care e campioana morala?😀

Johnny D
5th July 2023, 21:26
Rapid. Cel putin a arbitrilor.:D

Capitanu.Burcea
6th July 2023, 13:38
Se stie caci cam pioana morala este cea care pierde cam pionatul in fiecare an la o scuza, o pasa, o ratare, un mm de optzai sau un cm de ghinion.

A luat 4 si Dinamo de la echipa a 3-a a Rusiei Kievene, dar orice scor sub 7-0 e bun pt Dinamo si va fi sarbatorit in calendar cu cruce alb-rosie. Borsul ukrain a invins fotbalul croissant sampanie /hello

Ba, da' ce i-a pedepsit micul Slovan pe Marii Rapidisti! Cred ca a iesit la marne antrenorul lor, Dusan Pulimek, sa ii opreasca la 3-0, altfel se putea intampla o tragedie. 3-0, ma, cu o echipa care nu prea exista in fotbal, intr-o regiune unde regii sunt Cibulkova si Hrbaty. Si unde cea mai apreciata echipa e cea nationala de baut bere, unde slovacii sunt campioni.

El Pistolero
6th July 2023, 15:07
Mai sunt 10 zile pana începe campionatul și Dinamo e în plop. Probleme cu banii, nu pot face transferuri, lotul de liga a 2-a, iarăși vor fi parteneri de antrenament pentru celelalte echipe, ca acum 2 sezoane.

Capitanu.Burcea
6th July 2023, 16:01
Eu zic ca pacalim cativa afoni cu fotbalul nostru sampanie. Ma gandesc in primul rand la Rapid 🤣 Nu stiu de ce credeti voi ca sunteti mult peste Dinamo. Daca era un campionat al patronilor, da, luam un 6-0 de la Rapid. Asa, daca ne pacaliti cu un 2-1, cu un penalty inventat & transformat de ƟoƟonul Diugangici, sa ziceti merzi.

Nu, serios. Daca esti echipa de locul 4, liga 2, si nu aduci pe nimeni, logic ca pleci cu sansa a 16-a, te califici primul in play-out si, probabil, o sa retrogradezi inainte de inceperea lui.

Johnny D
6th July 2023, 17:49
Pai cu mult peste Dinamo nu suntem, daca Oaida ne e omul meciului!:happy:happy:happy

Capitanu.Burcea
7th July 2023, 15:34
Adriean Mutu e primul care a realizat ca proiectul Marelui Rapid e mort din start si, in consecinta, pleaca in Azerbaidjan, unde a semnar cu FC Leopardu' din Palmier.

Ba, ce esec de proportii in anul centenarului! ☝️

Capitanu.Burcea
7th July 2023, 15:44
E o ocazie buna pt Șucu sa scape de lipitori ca Niculae sau mediocri ca Maftei. Imi spunea cineva ca e o coruptie si o șpăgăreală la loturile de tineret ale Rapidului, ca o intrece pana si pe aia de la Dinamo 😀 Aveam un coleg de serviciu, imi povestea ca fi'su fusese chemat la un trial al nationalei, la Mogosoaia, a stat intr-un cantonament p-acolo o saptamana. La Rapid nu mai prindea echipa. Na, ba, mai faceti fotbal in Romania, Sucule! Ce e drept, nu era Șucu nambăr oan atunci, dar nu cred sa se fi schimbat ceva daca se ocupa Maftei. Daca Maftei e creierul academiei e clara treaba 🤣

El Pistolero
7th July 2023, 19:29
Mutu e neserios, acum o luna zicea la Gigi TV ca rămâne și ca vrea sa continue proiectul. S-a dus la o echipă de nivel Chindia. Atât ca ia cașcaval mai mult.
Oricum nu îmi pare rău, nu e antrenor de primele echipe, cel puțin în momentul asta.
Sa vedem dacă vine Sumudica, care e șomer și e mai mult prezent pe la Digi în perioada asta.

Johnny D
7th July 2023, 20:04
Adriean Mutu e primul care a realizat ca proiectul Marelui Rapid e mort din start si, in consecinta, pleaca in Azerbaidjan, unde a semnar cu FC Leopardu' din Palmier.

Mutu e o carpa de mercenar, cu zero barat rezultate la Rapid.
Ba chiar cu contra-performanta! E greu rau sa te bata echipa a 4-a, de juniori a Farului acasa in meci decisiv de cupa, si se stia ca cupa e principalul obiectiv al Rapidului anul trecut!


Pe locu 5 o aduceam si eu pe Rapid la lotul de anu trecut, Mitza ar fi terminat pe 4.
Doar Pancu probabil ar fi putut termina mai jos.:))


Shumudik ca norocu lu Dumnezeu este liber, nici nu se discuta ca el trebuie adus.
Daca nu-l vor aduce, dau dovada ca sunt doar niste handicapati in conducerea Rapidului.
Nu exista antrenor nici pe departe la fel de valoros, unde mai pui ca si Rapidist pe piata!

Johnny D
7th July 2023, 20:14
Ba, ce esec de proportii in anul centenarului! ☝

Dimpotriva, daca vine Shumudik care culmea lui Dumnezeu, e liber acum, e de 10 ori mai bine decat era ieri cu kktul ala de antrenor zero barat care mai e si mercenar 100%. Cum naiba sa nu fie mai bine? E ca si cum ai zice ca pe banca Rapidului pana acum a fost o balega, si acum ne vine printzul ratacitor! Nici n-avem ce discuta, ar fi bomba bombelor, din obiectiv locurile 1-3 sarim direct la locurile -1 la 1, interval inchis, zero inclusiv!:lol:

El Pistolero
7th July 2023, 20:16
Sumudica cere bani mulți, și nu știu dacă vrea sa vina acum. Oricum el la primul telefon din Arabia, e în avion. Ia acolo bani frumoși, față de România.

Johnny D
7th July 2023, 20:18
Eh, cand e in balanta sa te bati cu Rapid la titlu, nu cred ca banii mai sunt atat de sclipitori.
Mai ales ca el a zis ca si-a facut destui sa nu aiba probleme financiare, acu cateva luni a zis.


Shumudik nu e Olaroiu, sa nu care cumva sa-i confundam.
Sa nu-i mai ajunga zecile de milioane de euro facuti, sa nu-l mai sature Dumnezeu.:no:


Olaroiu si-a aruncat viata pe fereastra pentru banii arabilor. Ori poate i-a pierdut la pariuri, altfel in 10 ani de stat acolo trebuia sa faca cat sa-i ajunga pentru 100 de vieti de rege! Si sa vina in Europa, unde antrenorii adevarati antreneaza si demonstreaza daca merita sa faca pasul spre cel mai inalt nivel. Nu poti compara pe Shumudik cu asa ceva. El e ambitios in primul rand, nu doar un mercenar, un Mutist nenorocit. Un Olariist furat de mrejul de-a fi mogul, de-al ajunge pe Becali la avere in loc sa fie antrenor.

Johnny D
7th July 2023, 20:36
Sumudica cere bani mulți, și nu știu dacă vrea sa vina acum. Oricum el la primul telefon din Arabia, e în avion. Ia acolo bani frumoși, față de România.
Eh, cand e in balanta sa te bati cu Rapid la titlu, nu cred ca banii mai sunt atat de sclipitori.
Mai ales ca el a zis ca si-a facut destui sa nu aiba probleme financiare, acu cateva luni a zis.


Shumudik nu e Olaroiu, sa nu care cumva sa-i confundam.
Sa nu-i mai ajunga zecile de milioane de euro facuti, sa nu-l mai sature Dumnezeu.:no:


Olaroiu si-a aruncat viata pe fereastra pentru banii arabilor. Ori poate i-a pierdut la pariuri, altfel in 10 ani de stat acolo trebuia sa faca cat sa-i ajunga pentru 100 de vieti de rege! Si sa vina in Europa, unde antrenorii adevarati antreneaza si demonstreaza daca merita sa faca pasul spre cel mai inalt nivel. Nu poti compara pe Shumudik cu asa ceva. El e ambitios in primul rand, nu doar un mercenar, un Mutist nenorocit. Un Olariist furat de mrejul de-a fi mogul, de-al ajunge pe Becali la avere in loc sa fie antrenor.

Panarama de Jiji TV: "Aveti grija ca se descarca telefonul, la cat ati vorbit aici!" ca apropo ca-l suna altii. Shumudik: "Nu va faceti griji ca am telefon de ultima generatie. La cati bani am facut la sauditi, mi-am permis." Ti-a spus omu clar cum sta treaba, cu cate perdele ai nevoie.:sneaky::sneaky::sneaky::sneaky::sneaky:


Mingea e in terenul conducerii.
Daca insa nu-l vor alege pe Shumudik si Rapidul da chix, le luam tzoaiele-n pix!:lol:

Capitanu.Burcea
7th July 2023, 21:27
Hai, ba, ca ne-ati dat emotii ca vreti sa luati titlul: Critiano Gîrbovi se pare ca e alegerea Rapidului. Motivul cred ca e unul solid, singurul care avea biblioteca de la Mobexpert. Auzi, da' mi se pre mie, fara sa ma uit pe gugle, ca Critiano a mai fost la Rapid in anul in care a retrogradat? Pe teren, adica 🤣 Nu stiu ce obiectiv are, dar nu prea vad cum ar putea baga bațul prin gardul primelor 3. Inca sunt șocat de mama de bataie luata de la Slovan 😀

Johnny D
7th July 2023, 21:45
Un antrenor mediocru. Ar fi cretini sa-l aduca cand ai o scula ca Shumudik la dispozitie.
Insa tot e mai bun ca Mutu, Mutu e zero barat, italianul macar are si ceva rezultate.


Si nu e vorba doar de valoarea antrenorului, ci valoarea omului.
Shumudik ar da valoare dubla oricarui rezultat, si infrangerile ar durea mai putin.


E no brainer ce trebuie ales.
Alegi gresit si suporterii iti baga pumnu pe gat.
Alegi pe Shumudik si esti safe, cel putin ai trecut de anul centenarului.


Altfel spus, alegi Shumudik si sunt 2 scenarii:
1. Iti iese, dai bine in fata publicului, mediei, lu Jiji TV: conducere moderna, alea, alea, kkt.
2. Nu-ti iese, Shumudik va lua toata vina si suporterii, esti safe.


No brainer.

iulian_1976
8th July 2023, 02:40
Sumudica plange :D

"...il apreciez pe Sucu..." :))

Probabil un antrenor italian ar veni ca o manusa :))

Johnny D
8th July 2023, 02:49
Nu mai am chef de antifotbal, ma tuf in el de fotbal atunci!:no:


Noroc ca am Arsenal...

delaoltenia
8th July 2023, 12:30
breaking niusz! tiganul cu puta mica a refuzat satra de supt podul ala! cica nu stie sa trage la rindea in atelierul dnei shucu, doar comert cu_cupru si peturi... :D

Johnny D
8th July 2023, 13:02
Nu a refuzat el, a fost refuzat de Sucu. Desi nu inteleg de ce pune Sucu antrenori. Acu cateva luni se tot lauda ca el e pe parte administrativa si Angelescu si Nico pe cea sportiva.
Halal conducere moderna, ce sa-ti povestesc.:rolleyes: Se transforma incet, incet intr-un Jiji 2.0.:no:

ciorbicafaristu
8th July 2023, 13:21
Nu se potriveste aerul de cocalar al lui Sumudica cu parfumul fin din birourile Mobexpert. Chiar o vedeti pe doamna Diana calare pe porcul taiat de Craciun?
Mie mi se pare o alegere buna italianul, fotbalistic cred ca este un mare plus comparativ cu Mutu.
Pt cat de mult iubesc eu Giulestiul, imi pare rau ca nu l-au adus pe Ninel.:))

Capitanu.Burcea
8th July 2023, 21:24
Si eu tot cu Sunudica am votat. Chiar de doua ori: si de pe lectop, si de pe tel. Doar la Mireasa votez de la 3 ori in sus, dar e bine si asa. Vad ca Șucu e aproape sa se sucească 🤣

Johnny D
8th July 2023, 21:46
Ar fi mirific daca s-ar suci, nu pare genul de om de neopintit, dar nici usor de induplecat nu e.


Eu zic sa le mai dea o sansa lu Nico, Angelescu si suporterilor pe partea sportiva.
Si daca nu merge, va putea zice: ati vazut? V-am lasat destul, acum devin Becali!:))


Mie mi se pare o alegere buna italianul, fotbalistic cred ca este un mare plus comparativ cu Mutu.

Copy-paste ce-am zis eu.

Insa diferenta intre Shumudik si italian e mai mare decat intre italian si Mutu.

Aici nu mai dai copy-paste:D, dar vei da la final de sezon daca vine Shumudik acu.:sneaky:




Ca sa traduc: italianul ne duce pe 3, Shumudik ne duce pe 1. Diferenta intre 1 si 3 e mai mare decat intre 3 si 5, in ciuda a ceea ce ne zice matematica. Nu mai am nimic de zis.:rolleyes:

Johnny D
8th July 2023, 21:52
Victoria lu Sexpsi de azi ne ajuta in prima etapa, cred eu.

Inca nu se vor fi trezit complet din betie pana saptamana viitoare.:))

Capitanu.Burcea
8th July 2023, 21:56
Da, dar lotul e facut de tandemul Mutu - Niculae. Unde mai pui ca l-au legat de glie si pe Cirjan, care trebuie folosit. Sumudica e oricum nebun dupe Rapid, cred ca ar accepta si asa. Si nu cred ca va avea conjunctura lui Mutu, cand toate echipele erau pilaf si se puteau duce mai sus. E o aruncare cu capul in piscina goala, cum a facut Erbașu 🤣

A susurat asa suav Corsicanu, ca el plateste 30 de mii pe o loja in Giulesti. Deci, e timpul ca fotbalul sa mai coboare din palate si mobexperte si sa mai presteze si pt public.

ciorbicafaristu
8th July 2023, 22:01
Ar fi mirific daca s-ar suci, nu pare genul de om de neopintit, dar nici usor de induplecat nu e.


Eu zic sa le mai dea o sansa lu Nico, Angelescu si suporterilor pe partea sportiva.
Si daca nu merge, va putea zice: ati vazut? V-am lasat destul, acum devin Becali!:))



Copy-paste ce-am zis eu.

Insa diferenta intre Shumudik si italian e mai mare decat intre italian si Mutu.

Aici nu mai dai copy-paste:D, dar vei da la final de sezon daca vine Shumudik acu.:sneaky:




Ca sa traduc: italianul ne duce pe 3, Shumudik ne duce pe 1. Diferenta intre 1 si 3 e mai mare decat intre 3 si 5, in ciuda a ceea ce ne zice matematica. Nu mai am nimic de zis.:rolleyes:
Sumudica va duce-n ****!:)) Inca o data, eu as fi cel mai fericit daca ar veni, dar nu cred ca Sucu e atat de prostan.

Capitanu.Burcea
8th July 2023, 22:12
Si totusi de ce nu e anuntat Bergodi?

Cred ca il anunta cand platesc astia de la Dinamo banii: prosima semana 🤣

iulian_1976
8th July 2023, 23:10
Cum sa zic, Sumudica se autopropune antrenor la Rapid. :D

Ceva, cineva este penibil :)) Sumudica nu a pus geana de 3 nopti, cred ca a plans :D

LazioRoma
9th July 2023, 09:29
99% din transferuri au fost jucatori liber de contract ... deci un gunoi de fotbal avem...

Johnny D
9th July 2023, 13:04
L-au pus pe Bergodi 99%, luni urmeaza sa se inteleaga pe contract. Sa-i tufa Dumnezo, sper sa-i dea Sexpsi 0-8 pe Giulesti, sa-l dea afara imediat sau in etapa 2!


Cata tzuie isi vor lua de la stadion Shucu & CO va fi demna de Guniess Book!
Dar si-o vor merita, sa-i sature suporterii pana de Craciun, cel putin.


Trebuie sa fii nu doar cretin, trebuie sa fii retardat sa alegi balega aia de Bergodi care e un fel de Oleg Protasov pe care-l doare-n pl daca echipa castiga sau pierde, el mereu e cu gura pana la urechi, c-o fi bine de n-o fi, banii curge orce-ar fi. Un mercenar maraconar de kkt. Macar pe Mutu, chiar mai slab fiind, il durea de rezultate, tot ca e mercenar dar macar nu de bani, ci de cariera lui ca si-o tufea. Un lucru clar superior.


Cel mai rau rezultat ar fi un egal, ori sa pierdem 0-8, ori in cel mai rau caz sa castigam! Atat vreau! Si sa le dea mue suporterii la stadion din tot sufletul, si la antrenor, si la conducere, si la Nicolae! MUE LA TOTI CRETINII!

Johnny D
9th July 2023, 13:18
Nu pot sa cred asa ceva ba frate, il ai pe Shumudik cu care orice rezultat ar valora dublu pentru suporteri in comparatie cu oricine ar fi in locul lui si care e cat urmatorii 10 antrenori de dupa el la un loc, antrenor de sute de mii de euro salar, nu gunoi de asta muritor de foame si afon de fotbal de pe la noi, si tu alegi gunoiul care nu doar ca nu e rapidist, nici macar nu e roman, il doare-n pl. Nu pot sa cred asa ceva! E peste puterile mele de om, niste handicapati cu totii! IN JAR SA ARDA TOTI!

HAIDE SEXPSI! SUNT UNGUR VINERI! BAG PL-N TOTI RETARDATII ASTIA CARE CONDUC RAPIDUL!


Sa n-aiba numa rezultate, ca razboi civil va fi!
Vom merge in magazinele / fabricile Mob Expert si ne vom pisha pe mobila lui!


La Rapid nu e ca la Dinamo, Steaua, Craiova, etc. aici ori faci cum orice retardat stie ca e bine pt club, ori te ardem pe rug daca faci ca tine si nu-ti iese. Nu exista cale de mijloc.


Bine, nu chiar orice retardat, doar astia care se respecta.:))
Nu si astia de la club, in mod evident.


Bai si cata speranta am avut de la retardatii astia, nu mai, gata. Ma pish pe viata lor de Shucu, Angelescu si Nicolae! IN JAR SA ARDA TOTI! SA VINA COPOS INAPOI!:lol: PANA SI COPOS IL PUNEA PE SHUMUDIK, CHIT CA E PROSTANAC DE DUDUIE, DAR NU IN HALUL ALA DE RETARDAT!:rosu:


Numa 100 de suporteri in frunte cu Corsicanu de mai sunt ca mine la Bucuresti, razboi civil va fi daca nu vom fi in top 3 constant. Asta e singurul lucru care ma linisteste.:ok: Si 90% nu vom fi, ca n-ai cu cine, cu balega asta!? Cu momaia asta? Hai sa fim seriosi, la unguri iti merge cu momai, la Rapid cam greu. Nici Maldarasanu, Pancu, Iencsi, Rada sau Schumacher n-au reusit tocmai din cauza asta, ca sunt niste momai! Si astia sunt si rapidisti, cu cine sa reusesti cu momaia de Italia!?:)):)) Hai sa fim seriosi.


De aia n-a reusit la Rapid nici ala de e acuma la Dinamo, tot o momaie si ala!
La Rapid nu merge cu momai, trebuie antrenor care sa stie ce vrea de la echipa.

ciorbicafaristu
9th July 2023, 13:55
Gionica, de ce vorbesti la plural?:))

Johnny D
9th July 2023, 13:59
Ti-am explicat cate momai au fost antrenori, iti trebuie ochelari sau judecata?

ciorbicafaristu
9th July 2023, 14:09
Te-am intrebat altceva.:))

Johnny D
9th July 2023, 14:19
Te-am intrebat altceva.:))

Ti-o citez pe Leo, cea recent intoarsa in Liga 1: "N-am chef de prostiile tale!".:))



Side note: eu nu sunt la Rapid.:rolleyes: Deci intrebarea ta a fost din start idioata, nonsensical.
Si bine ca nu sunt, ca daca eram, cred ca le ramaneau averile la mostenitori la Sucu si Angelescu, deja pe la ora asta. In stil "Joker": "You get what you deserve!".:))


Pana ma calmam io... ohoo... era tarziu.


Deja-mi si vad strategia la tribunal: nebunie temporara din pasiune, mi-au violat iubirea cu un carnatz strain, cand il aveau pe printzul printzilor roman la dispozitie, ca s-o eleveze in stratosfera!:)) Ca ma credeau, ca nu ma credeau, asta ar fi fost adevarul.:pace:

Capitanu.Burcea
9th July 2023, 15:34
Daca e de dat foc, Gioni, eu zic sa incepem cu Ghencea 😀

Faza e ca, oricine ar fi venit antrenor, nu cred ca poate face campioana echipa mogulului lemnului de bibliotecă. Ar trebui sa fie exceptionali si Oaida, si Cristea, si Borja, si Braun, si atacantul pe care inca nu il aveti 😀 Ori, din ce se vede in amicale, echipa a fost pământ.

Johnny D
9th July 2023, 15:38
Da dar Shumudik stie sa-si faca jucatorii sa performeze excelent.
Si la National a fost in Liga a 2-a si echipa a fost pe locul 2 in iarna.
Apoi n-a mai stat ca nu l-au platit nici pe el nici pe jucatori si echipa s-a prabusit.
Si aia a fost pamant. Omul are o bagheta magica de face din rahat brici, nu stiu cum.

Capitanu.Burcea
9th July 2023, 15:54
E un antrenor energetic, e un fel de terapeuta Djuna a Uniunii Sovietice, care iti pune mana pe pulă si ti-o marea de 7 ori. Adica, de la 1 cm la 7 🤣 Si eu cred ca daca e sa faca undeva rezultate, printr-o minune, asta se va mai intampla doar in Giulesti. Dar, ma uitam ieri la niste poze, a naparlit si Sumi. Parca era Billy Idol, rupt de riduri, scofalcit, confiat. Nu mai e nici el in his prime. Ori la el conteaza f mult, pt ca e un antrenor fizic, mimic, nu e prof ăla care te plictiseste cu lupta suedezilor cu ucrainenii, din 1700 😊

Johnny D
9th July 2023, 15:56
Corect ce spui tu, dar pt Rapid statea cu Red Bull-ul si diazepam-urile langa el, ca sa fie.:))

ciorbicafaristu
9th July 2023, 16:02
Hahaha...de bine ce-i face sa performeze n-are nici o performanta in afara de titlul luat cu Astra cu niste jucatori cu care luam si eu campionatul.:))
Baaaaa, omul are vreo 15 echipe antrenate in ultimii13 ani...asta apropo de mercenari.:) Ma gandesc ca daca era ceva de capul lui se gaseau niste idioti sa-l lase sa-si duca contractul pana la capat.:)

Johnny D
9th July 2023, 16:04
Stai jos. N-ai nici o treaba. Vorbesti in necunostinta de cauza.
Te hlinzesti ca un bezmetic ca ti-a trecut glontele pe la ureche.

Ca de venea, va viola de nici nu va venea sa credeti ca sunteti campioni in exercitiu, ci mai degraba doar un exercitiu pentru aia mica a lu Shumudik.:evil:

ciorbicafaristu
9th July 2023, 16:15
Hahahaha...tocmai, vorbesc in cunostinta de cauza. Vorbesc de omul care juca cu Cristocea fundas stanga.:))
Bai desteptule, am spus mai sus, e cel mai mare regret al meu ca n-au pus bufonul asta antrenor. :)

Johnny D
9th July 2023, 16:22
Sa speram ca o sa ai sansa la anul sa spui acelasi lucru, atunci sa te vaz.;)


Sau acum dupa ce ia Bergodi 2p din 5 etape.:rolleyes:

delaoltenia
9th July 2023, 16:33
corsicanu & m'aitza ce si o mai ia prin guritza! m"aitza si corsicanu sa moare de tot tziganu! :D

mooie crapid! mooie GgB! ;)

Johnny D
9th July 2023, 17:01
Azi nu sunt de acord, Berbecalu de era patron la Rapid, il punea ca MeMel in secunda 1 pe Shumudik. Gunoaiele astea retardate tin mai mult la creierele lor stricate pe definitia de "modern" si "civilizat" decat la binele propriu si al suporterilor pe care teoretic ii duc in spate. Deci Berbecalu le e superior fara probleme in momentul asta. N-ai cu cine...

Capitanu.Burcea
9th July 2023, 17:59
Cele mai scumpe bilete si abonamente sunt la Rapid, nu? Daca nu cumva la Dinamo, dar sa nu divagam. Acolo vorbim totusi despre un brend 🤣

Nu face nimeni acte de caritate pt suporteri. Șucu a marcat banu', dar si scoate! Șucu s-a lasat rugat pana au dat astia stadionul la cheie, ca sa faca biznisu' gros.

La ce o mai arde Rapid cu academia, daca singurul fotbalist promovat e Șucu junior? La fotbal, si de fapt peste tot, mai faci si compromisuri. Nu cum o arde prostavanul de Burca, ca el nu antreneaza nepotisme. Bai, ba prostule, ala ti-a platit salariul si licenta, tu neavand oricum licență :D

Despre ce **** mea vorbim aici? Hai ba mai repede cu campionatu', nu vedeti ca ne curge apa din limba dupa fotbal? 😊

Johnny D
9th July 2023, 20:01
Dupa Anglia la mine, daca anu trecut am pus accentu pe Arsenal, boy... sezonu asta...

Adica am zis anu trecut ca Rapid e cu 2 ani in urma sa faca in Romania ce face Arsenal in Anglia si aici n-avem nici un City, dar nu ma asteptam niciodata anu 2 sa fie mai prost ca primu. Nici nu mai vreau sa aud de imbecilii astia de la conducere in care imi pusesem mari sperante pana ieri seara si mai ales azi pe la amiaza.

Daca ar muri toti azi si n-ar fi destul de curand! De unde-i respectam masiv in urma cu 24 de ore. Asta inseamna sa te simti tradat presupun.:thinkso:

Johnny D
9th July 2023, 20:26
Acum m-au enervat in asa hal de-as fi preferat sa retrogradez cu Shumudik decat sa iau campionatu cu Bergodi. Asa tare m-au tutut!:)):))

ciorbicafaristu
9th July 2023, 20:31
De parca ar da cineva 2 bani pe preferintele tale!:))

ciorbicafaristu
9th July 2023, 20:34
Pana una alta, sa radem de Ninel Bufonel, care se propune acum si la Steaua.:))

El Pistolero
9th July 2023, 20:42
Face circ Sumudica acum. Eu zic ca e mai bine pentru el ca nu a venit acum. Nu are lot de campionat.

Johnny D
9th July 2023, 21:03
De parca ar da cineva 2 bani pe preferintele tale!:))

Eu sunt cineva, deci cineva da.:pace:


Face circ Sumudica acum. Eu zic ca e mai bine pentru el ca nu a venit acum. Nu are lot de campionat.

Asta e singurul aspect pozitiv pe care l-am amintit si eu pe Rapid.ro.
Dar cert e ca oricum ar fi terminat cu minim 2 pozitii mai sus ca Bergodi.
Si daca Bergodi termina pe 3 si pierde Cupa / Europa League, o sa am frustrare mare.
Nu ca n-as fi obisnuit, incepand cu National si continuand cu Rapid si Arsenal, sunt versat.:))

El Pistolero
9th July 2023, 21:40
Am mai zis-o, Romania nu are antrenori, nu ai pe cine aduce. Bergodi era cea mai buna varianta în momentul asta.

Capitanu.Burcea
9th July 2023, 22:09
Vlad Baltazar, de la clubul aristicratic de capă si spadă, l-a propus pe Florin Motroc 🤣

delaparis
9th July 2023, 22:09
Dar cert e ca oricum ar fi terminat cu minim 2 pozitii mai sus ca Bergodi.


Vrei sa spui ca Rapid poate retrograda sezonul asta?

Johnny D
9th July 2023, 22:10
Unii asimilau cum a fost tratat Pancu dupa ce a fost pus de suporteri antrenor.
Rapidisti deocheati... cum sa compari Pancu cu Shumudik. Asta e de culmea, culmilor!
Hai sa nu comparam Pancu cu Shumudik ca antrenori, ca ne facem de rusine!

E ca si cum ai concepe rapid o scara:

Guardiola, Murinho, Ancelotti. Klopp 10/10
Arteta, Niegelsmann, Conte, Tuchel 9/10
Mircea Lucescu 8/10
Olaroiu 7/10 dar si-a batut joc de cariera lui si-a ramas la arabi
Shumudik 6/10

PAUZAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Piturca, Iordanescu Jr., Bergodi, etc. 4/10
Mitza rapidistu nost 3/10
Ovidiu Burca, Mutu:rolleyes: 2/10
Antrenorii de la copii si juniori 1/10
Pancu 0.5/10 :))


Vrei sa spui ca Rapid poate retrograda sezonul asta?

1% sanse. Cu Shumudik erau 0.1%.

ciorbicafaristu
9th July 2023, 22:55
Arteta mai antrenor decat Lucescu!:)) :)) :))

Johnny D
9th July 2023, 23:53
Tocmai a fost dorit de PSG si Barcelona, 2 din cele mai mari 5 cluburi din lume.

Lucescu?:)

ciorbicafaristu
10th July 2023, 00:07
:)) :)) :))

delaparis
10th July 2023, 00:09
Arteta la PSG? :o: Probabil la rezerve din National 3 :)
Lista era asa: Nagelsmann, Mourinho si Luis Enrique. Cel din urma a castigat milioanele :ok:

iulian_1976
10th July 2023, 00:48
Paris-ul nu mai este o atractie turistica de ceva timp...poate la Lyon sa vina un antrenor mai de renume, un oras civilizat, restaurante de top :D :D

delaparis
10th July 2023, 00:54
Sa visezi tu ...
La Lyon dau aia cretini foc peste tot. La Paris totul e pazit cu GIGN drepti :) Capitala regala e pazita strict si fara comentarii. Nu se compara cu orase taranesti lasate la pleava :D

Johnny D
10th July 2023, 01:12
Arteta la PSG? :o: Probabil la rezerve din National 3 :)
Lista era asa: Nagelsmann, Mourinho si Luis Enrique. Cel din urma a castigat milioanele :ok:

Si cand va lua un CL cu Arsenal inainte sa ia PSG, o sa va bagati lista aia in fund.:pace:

delaparis
10th July 2023, 01:17
Probabil Arsenal va lua CL la fel ca PSG la un moment dat. Dar Arteta niciodata :)

iulian_1976
10th July 2023, 01:22
Mutu nu a fost ajutat la Rapid, au o problema la scouting imi fac impresia.

Rapid a inceput foarte bine campionatul trecut, la un moment dat prin noiembrie un antrenor a gasit o metoda si ataca pe fundasii centrali in special pe Dragos Grigore , apoi au inceput cam toate echipele sa atace in fata fundasilor centrali al Rapidului, cautati prin noiembrie care echipa ce antrenor.

Intr-un campionat trebuie sa ai mai multe solutii, Sapunaru-Grigore erau ok pana in 2015, tata Puiu ii folosea apoi nimeni nu a venit cu nimic.
Mutu nu cred ca stie sa propuna, sa aseze fundasii centrali, depinde si de staff daca te ajuta sau te incurca....:)

Suspect mi se pare sa lasi in continuare fundasii aceia centrali, Rapid avea nevoie de 2 fundasi centrali, un inchinzator, un 10 si un varf toti de valoare.
Ce aveau bun au dat vezi Sefer...

Johnny D
10th July 2023, 01:28
Pai povestile sunt similare, de cand ne-am intors in Liga 1, ambele campionate le-am inceput foarte bine. Pe urma le-am busit ca tiganu la mal cum le place acestor "Dela" sa spuna pe rand, ba Paris, ba Oltenia.:)


Probabil Arsenal va lua CL la fel ca PSG la un moment dat. Dar Arteta niciodata :)

:) Crezi tu. Credinta e utila cat nu e dublata de dovezi, vom avea dovezi curand.:D

delaparis
10th July 2023, 01:30
Istoria dovedeste suficient

iulian_1976
10th July 2023, 01:47
Ce istorie? N-au scouting :)

Sumudica este un scandalagiu, are surse prin Portugalia cerea jucatori.
Ideea lui Mutu este buna sa joace cu 3 pe fund, mai trebuie si stiinta :D aici vine Bergodi sa ii invete :D

Mutu a plecat la timp, voi credeti ca nu ar fi stat in cazul ca era bazat pe ce joaca?

Cineva trebuie sa repare jucaria si nu ploua cu antrenori capabili in Romania...

Utilizator
10th July 2023, 11:52
Rapid a mutat bine cu Bergodi, omul stie meserie si a dovedit-o pe la multe echipe din Romania. E mai bun decat Mutu care a avut ceva noroc si a plecat la timp pentru ca ar fi fost extrem de greu sa se ridice la nivelul ambitiilor de anul asta.
Sumudica e un clovn, singurele performante notabile au fost la Astra cu ceva ani in urma. La Rapid ar fi venit cu gargara cu suporterii, rapidism si foarte probabil multe lamentari si aruncat vina pe altii dupa rezultatele proaste care inevitabil vin pentru oricine. A fost urat si cum s-a auto-propus prin presa si cum si-a pus poalele-n cap cand n-a fost ales.

Numero Dieci
10th July 2023, 15:35
Degeaba stie meserie-in contextul in care vine cu o ora inainte de primul meci pe echipa altuia cu obiectiv de top 3 e imposibil sa iesi bine.

Brambureala tipica de la noi.

Johnny D
10th July 2023, 15:59
Cineva trebuie sa repare jucaria si nu ploua cu antrenori capabili in Romania...

A plouat unul si si-au batut joc de el!:no:


Istoria dovedeste suficient

Istoria o fac cei de-acu, nu cei de-acu 10 ani. Aia si-au fumat istoria.


Rapid a mutat bine cu Bergodi

Zici ca-s jucatori de sah, mult prea mult credit le dai acestor cretini.
Mai degraba Rapid s-a impiedicat de Bergodi sau Rapid s-a rasfrant asupra lu Bergodi.

Johnny D
10th July 2023, 21:13
:)) :)) :))

E vorba de valoarea de piatza in punctul optim al carierei unui antrenor, nu de ce pefrormante a avut acel antrenor, Arteta e inca la inceput, nici n-ai cum sa presupui ce va obtine.
(daca nu esti Delaparius care-si pune iar pariusul pe niste vise proaste de-ale lui.:rolleyes:)
Lucescu cu toate performantele lui, niciodata n-a ajuns sa fie vazut si dorit pe piata cum e Arteta in acest moment, din pacate pentru el. Asta e o certitudine, nici macar supozitie.;)

ronaldinho
10th July 2023, 21:38
Eu, felicit alegerea lui Bergodi in detrimentul lui Sumudica. Sumudica nu se poate lauda cu nimic notabil. I-a prins pe Budescu si Alibec in varf de cariera/forma si i-au castigat asta doi campionatul iar apoi au mai facut niste minuni europene gen recentul Elvetia-Romania. Mai era si un Teixeira pe atunci, un D Niculae, un Lung. In rest, pe unde a fost s-a zbatut in mediocritate si nu a slefuit niciun fotbalist. Ar fi mers, ca si Mutu, pe jucatori de 30 +
Noua ne trebuie un antrenor mai curoajos, mai didact, mai elegant. Ce puii mei, sa-l invete Sumudica pe un carjan sau un Panoiu sau pe un Ignat? Apoi, ar mai fi si Costache sau Ionita, jucatori foarte inteligenti, dar care probabil ar fi timorati de excesul de zel a lui Sumudica. Cat de rapidist se pretide Sumudica, efectiv, nu a produs niciun jucator de valoare, iar Rapid de asta are nevoie acum, sa creasca 2-3 tineri care sa traga echipa dupa ei pe termen mediu.
Ahhh, ca vine vacanta de iarna si te zbati pe un loc 6-8 si nu iese nimic, da, poti sa risti "All In" pe un circar ca si Sumudica, a carui evidenta atitudine a fost si este "ori la bal, ori la spital."

Johnny D
10th July 2023, 21:42
Tu habar n-ai, peste tot pe unde a fost in Romania, a elevat echipele la care a fost, care au jucat MULT mai bine si au crescut MULT in clasamente de la Bistrita si National, pana la Brasov sau Astra. Fara exceptie. Bistrita si National au fost echipe vai de pl lor, ce Texeira si Alibec, aia n-aveau dupa ce bea apa! Ba National nu era platita de 3-5 luni si avea lot de retrogradare in Liga a 2-a, erau niste desculti si fomisti si i-a dus in sub o jumatate de sezon pe loc de promovare directa in Liga 1! Despre ce vorbim!?:))

Iar in Turcia a batut pe Fener, Galata si Besiktas c-o echipa facuta de el, cu buget de coada clasamentului.

Dar si cei care habar n-au au dreptul sa-si expuna habarnismul pe unde vor ei, in frunte cu Ciorbica.:))

El Pistolero
10th July 2023, 22:04
Fabrizio zice ce se face transferul asta. Englezii par fraieri, s-au ars cu Baluță, și nu s-au învățat minte.

"Brighton have reached an agreement to sign Romanian talented winger Adrian Mazilu for January 2024. 🔵🇷🇴

Deal to be signed this week with Farul, Gica Hagi’s club. Negotiations set to be completed.

He’ll join the club in 2024."

ronaldinho
10th July 2023, 22:05
In afara de Junior Moraes, mai zi-mi un jucator descoperit de el si ajuns mare? Eu, ca si suporter, nu vreau o echipa carpita si cu medie de varsta de 30+ cum avea Dan Petrescu. Ce bani / performante a facut CFRul? Eu vreau sa vad jucatori tineri cu marja mare de crestere, care ajutati de public si antrenor, sa-si doreasca sa-si depaseasca limitele.
Sumuduca e un antrenor bun, dar nu e ce trebuie in momentul de fata.El ar fi bun in momentul in care ai un grup valoros, cu jucatori afirmati, dar care nu functioneaza din cauza conflictelor interne (vezi FC Arges sezonul trecut). In niciun caz, nu e recomandat sa lucreze cu tinerii.

Johnny D
10th July 2023, 22:07
Ba omule, n-a zis nimeni ca el creste jucatori, el face momaile care i se dau pe mana sa joace excelent. Cel putin un sezon, apoi in sezonul 2 pleaca din ceva motiv, de obicei ca primeste o super-oferta financiara din Golf. Dar noi vrem titlul acum, azi! De centenar sau imediat dupa, apoi ne tufem in el de fotbal si de jucatori care cresc sau nu cresc, ce nu pricepi?:)


Si la Rapid n-a avut timp, dupa ce ia titlul ar fi avut timp sa creasca si jucatori, sa-i vada pe nu stiu unde si sa-i promoveze. In urmatoru sezon nu ne mai trebuie titlu si putem creste ce vrei tu de la ce academii vrei tu. Ma rog, vom creste acum, incetul cu incetul cu momai mercenare din astea. Sa-ti fie de bine cu ele cu tot.

Johnny D
10th July 2023, 22:23
Fabrizio zice ce se face transferul asta. Englezii par fraieri, s-au ars cu Baluță, și nu s-au învățat minte.

"Brighton have reached an agreement to sign Romanian talented winger Adrian Mazilu for January 2024. ������

Deal to be signed this week with Farul, Gica Hagi’s club. Negotiations set to be completed.

He’ll join the club in 2024."

E o veste buna: avem o sansa sa avem un jucator in PL, ne-am apropiat cat de cat.
Va fi imprumutat mai mult ca sigur ori in Liga a 2-a engleza, ori in afara.
Deocamdata e departe de PL dar mult mai aproape decat orice alt jucator ce avem noi.
Va merge doar in iarna la Brighton, se spera sa-l ajute pe Hagi sa prinda ceva grupe europene.

ciorbicafaristu
10th July 2023, 22:33
E vorba de valoarea de piatza in punctul optim al carierei unui antrenor, nu de ce pefrormante a avut acel antrenor, Arteta e inca la inceput, nici n-ai cum sa presupui ce va obtine.
(daca nu esti Delaparius care-si pune iar pariusul pe niste vise proaste de-ale lui.:rolleyes:)
Lucescu cu toate performantele lui, niciodata n-a ajuns sa fie vazut si dorit pe piata cum e Arteta in acest moment, din pacate pentru el. Asta e o certitudine, nici macar supozitie.;)
:)) :)) :))
Asta-i fotbalul lui Gioni, cel jucat pe transfermarkt.:)) :)) :))

ciorbicafaristu
10th July 2023, 22:34
Tu habar n-ai, peste tot pe unde a fost in Romania, a elevat echipele la care a fost, care au jucat MULT mai bine si au crescut MULT in clasamente de la Bistrita si National, pana la Brasov sau Astra. Fara exceptie. Bistrita si National au fost echipe vai de pl lor, ce Texeira si Alibec, aia n-aveau dupa ce bea apa! Ba National nu era platita de 3-5 luni si avea lot de retrogradare in Liga a 2-a, erau niste desculti si fomisti si i-a dus in sub o jumatate de sezon pe loc de promovare directa in Liga 1! Despre ce vorbim!?:))

Iar in Turcia a batut pe Fener, Galata si Besiktas c-o echipa facuta de el, cu buget de coada clasamentului.

Dar si cei care habar n-au au dreptul sa-si expuna habarnismul pe unde vor ei, in frunte cu Ciorbica.:))
De performantele reusite de Ninel la Farul nu pomenesti? Sau nu te avantajeaza?:)

Johnny D
10th July 2023, 22:38
Cine e Ninel?:) Sa ma tuf in el!:))


:)) :)) :))
Asta-i fotbalul lui Gioni, cel jucat pe transfermarkt.:)) :)) :))

Pai perceptia valorii e mai importanta decat valoarea insasi in prezent.
La trecut se analizeaza lucrurile altfel.:)

ronaldinho
10th July 2023, 22:41
Ba omule, n-a zis nimeni ca el creste jucatori, el face momaile care i se dau pe mana sa joace excelent. Cel putin un sezon, apoi in sezonul 2 pleaca din ceva motiv, de obicei ca primeste o super-oferta financiara din Golf. Dar noi vrem titlul acum, azi! De centenar sau imediat dupa, apoi ne tufem in el de fotbal si de jucatori care cresc sau nu cresc, ce nu pricepi?:)


Si la Rapid n-a avut timp, dupa ce ia titlul ar fi avut timp sa creasca si jucatori, sa-i vada pe nu stiu unde si sa-i promoveze. In urmatoru sezon nu ne mai trebuie titlu si putem creste ce vrei tu de la ce academii vrei tu. Ma rog, vom creste acum, incetul cu incetul cu momai mercenare din astea. Sa-ti fie de bine cu ele cu tot.

Poate tu vrei titlul acum, eu il vad ca pe un bonus. Nu cred ca pentru conducere e primordial. Daca chiar voiau titlul, da, aduceau jucatori de titlu, cu Sumudica. Il repatria pe Maxim, il lua pe Grozav sau incercau sa-l ia pe Mitrita, lua un mijlocas defensiv beton, un stoper de viteza langa Sapunaru, un fundas stanga mai tanar cu 5-7 ani si un varf gen Postolachi. Nu ai cum sa te bati la titlu cu Oaida, Albu si Ciobanu la mijloc, indiferent ca esti Mutu, Bergodi, Mourinho, Klopp, etc. Dar, Oaida poate sa creasca, Ciobanu la fel.
Conducerea a facut obiectivu public, locurile 1-3. Pe langa asta, a iesit Sucu si a zis ca omul, Bergodi, transmite incredere si seriozitate, iar eu cred ca de asta are nevoie actualul lot al Rapidului. Eu, ca si suporter sunt fericit cu cupele europene si sa stiu ca se pun bazele unei echipe care poate fi mai buna pe viitor.

Johnny D
10th July 2023, 22:50
Poate tu vrei titlul acum, eu il vad ca pe un bonus.

Nu mai vreau.

Am vrut, am sperat, am crezut, atat timp cat Shumudik era si alegerea oricarui retardat, nici macar la capitolul retardat nu te califici daca nu l-ai pus, esti aspirant retardat, esti o amiba.

Acum vreau sa pierdem 0-8 cu Sexpsi si primele 5 meciuri sa dam momaia afara si galeria sa le ia tzoaiele-n pix idiotilor din conducere si sa-l puna pe Shumudik inainte sa plece in Golf sau la turci inapoi sau sa castigam. Daca facem egal si pastram momaia n-am facut nimic, ne-am batut joc de noi doar. Singura sansa sa luam titlul este sa pierdem primele 5 meciuri si sa vina Shumudik. Shumudik cu handicap de 5 infrangeri si echipa de kkt facuta de altii are de 5 ori mai multe sanse la titlu decat momaia asta acum. De vedea el in loc de momaie erau de 10 ori mai multe sanse. Dar n-am cum sa sper la titlu pentru ca tre sa pierdem 5 meciuri la rand si sa fie data afara momaia si sa fie pus Shumudik, sansele sunt infinitezimale sa se-ntample asta, apoi sa luam titlul ar fi mult mai usor statistic vorbind, prin comparatie decat sa se-ntample grozavia asta.:))

delaparis
10th July 2023, 22:55
Da. Si eu cred ca Bergodi e cea mai buna solutie. In plus omul nu e prost deci faptul ca a ales Rapid este o garantie ca proiectul e serios... sau macar cat se poate de serios la noi in campionat.
Pe Sumudick il respect deoarece, nu mai stiu ce sezon, a batut pe FCFCSB in final de sezon si a evitat ca Becali sa se laude cu titlul. Dar nu e de Rapid in momentul asta.

Johnny D
10th July 2023, 22:55
Amiba.:ok:


:D:))

ciorbicafaristu
10th July 2023, 22:59
Cine e Ninel?:) Sa ma tuf in el!:))

Mitu:)) :)) :))

Johnny D
10th July 2023, 23:02
De performantele reusite de Ninel la Farul nu pomenesti? Sau nu te avantajeaza?:)

Daca vorbesti de Shumudik, sincer, nici nu stiu cand a fost la o asa carpa de echipa!:confused: Nu-mi amintesc absolut deloc. Dar la cat de iubit e Rapidul in Constanta, dupa cum ai zis, v-a tras o tufere si v-a lasat muti.:)) N-ai cum face ceva la o echipa care e impotriva sufletului tau, v-a luat banii si v-a dat mue, ca un adevarat insider care se respecta.


Nu stiu cum am uitat de capitolul CFR, a mers acolo si nu cu cel mai bun lot pe care l-a avut vreodata CFR a avut 7 din 7 victorii, de asta nu amintesti, nu?:)


Pe aceasta cale ii transmit lu Angelescu ca este o amiba!
JA! la... unde merg amibele, nu stiu, la galeata de aracet. Sa fie.:ok:

ronaldinho
10th July 2023, 23:04
Nu mai vreau.

Am vrut, am sperat, am crezut, atat timp cat Shumudik era si alegerea oricarui retardat, nici macar la capitolul retardat nu te califici daca nu l-ai pus, esti aspirant retardat, esti o amiba.

Acum vreau sa pierdem 0-8 cu Sexpsi si primele 5 meciuri sa dam momaia afara si galeria sa le ia tzoaiele-n pix idiotilor din conducere si sa-l puna pe Shumudik inainte sa plece in Golf sau la turci inapoi sau sa castigam. Daca facem egal si pastram momaia n-am facut nimic, ne-am batut joc de noi doar. Singura sansa sa luam titlul este sa pierdem primele 5 meciuri si sa vina Shumudik. Shumudik cu handicap de 5 infrangeri si echipa de kkt facuta de altii are de 5 ori mai multe sanse la titlu decat momaia asta acum. De vedea el in loc de momaie erau de 10 ori mai multe sanse. Dar n-am cum sa sper la titlu pentru ca tre sa pierdem 5 meciuri la rand si sa fie data afara momaia si sa fie pus Shumudik, sansele sunt infinitezimale sa se-ntample asta, apoi sa luam titlul ar fi mult mai usor statistic vorbind, prin comparatie decat sa se-ntample grozavia asta.:))

Mare rapidist mai esti, ce sa zic :headbang: Daca tu preferi ca echipa ta sa piarda din cauza unei ambitii, te identifici cu idolul tau Sumi-gol.
Ce declara acum pe la TV, ca Niculae a baut , ca l-a sapat pe Pancu, etc, demonstreaza si caracterul lui Sumi. Sau poate e platit sa faca atata can-can, cine stie?! Zi-mi si mie ce jucator roman (cu personalitate) o sa mai vrea sa lucreze acum cu Sumudica?
Din toata povestea asta, Sucu, vulpe batrana, e cel mai castigat. Daca iese bine cu Bergodi, iese si toata lumea e fericita, daca nu, o sa zica ca Angelescu si Niculae sunt juniori, ca el nu a zis niciodata nimic rau de Sumi sau Coman, il da afara pe Niculae, mai cumpara vreo 25% de la Angelescu, si iaca are un club de traditie pe cateva manevre. Baiat destept Sucu asta, cred ca va reusi mai multe decat Copos la Rapid.

Johnny D
10th July 2023, 23:06
Sunt foarte mare rapidist, Shumudik e cea mai buna solutie pentru ca e cel mai bun, are declaratiile la el si iubirea de Rapid. Pana si Becali si Memel se temeau de el, nu vezi? Si noi am adus o momaie in schimb. Pai cum plm sa nu vreau sa arda in iad handicapatii care au tutut Rapidul in asa hal si inca se si numesc conducatori la Rapid? AIA AU AVUT AMBITII DE NEOAMENI, CARE IAU DECIZIILE SI SCUIPA PE RAPID DIN MOTIVE PERSONALE, NU EU CARE DOAR VORBESC! Eu nu afectez cu mai nimic. Eu nici nu pot atinge Rapidul.:)

Vreau sa arda in Iad toti si Rapidul oricum va reveni, Rapidul este suporterii, nu amibele!

ciorbicafaristu
10th July 2023, 23:08
Nu-l stii pe Gioni? El e rapidist-progresist-cfr-ist-tunar si dracu mai stie ce, in functie de cum bate vantul. Adica pielea pulii.:))

Capitanu.Burcea
10th July 2023, 23:08
O sa va dezamagim, dar Rapidu' din meciul cu Slovan sa zica merci daca prinde play-off-ul. Cum sa pui obiectiv 1-3, cand tu aduci cateva rezerve, ok, de la echipe care au terminat peste tine in clasament 🤣 Mi se pare un obiectiv normal de pretins pt unu' care face mobilă, insa ca om de fotbal e greu sa gasesti o justificare. Eu am inteles ca anu' trecut a stins niste litigii, o suma importanta. Dar anul asta vrei 1-3 cu niste copii si cateva rezerve, care te-a costat 700 de mii. Poate are logica. Au ăia niste parametri pe instat de Sampion Lig si noi suntem fraeri.

Johnny D
10th July 2023, 23:09
Nu-l stii pe Gioni? El e rapidist-progresist-cfr-ist-tunar si dracu mai stie ce, in functie de cum bate vantul. Adica pielea pulii.:))

Tot mai bine decat sa tin cu o echipa ce inca n-a promovat in Liga 1, dar a luat primul titlu.:))


Dar anul asta vrei 1-3 cu niste copii si cateva rezerve, care te-a costat 700 de mii. Poate are logica. Au ăia niste parametri pe instat de Sampion Lig si noi suntem fraeri.

Cu Shumudik era posibil, face din rahat brici. Chiar de asta m-am gandit ca l-au indepartat pe Mutu ca si-au dat seama ca n-au cum prinde 1-3 cu el. Dar am gandit prea mult, am crezut ca nu am de-a face cu niste amibe. Gresala mea sa gandesc prea mult.


Vreau sa arda in Iad toti si Rapidul oricum va reveni, Rapidul este suporterii, nu amibele!

Si n-au cum altfel arde in iad decat sa pierdem tot, cate meciuri e nevoie, cu 0-8.;)
Si apoi dupa ce ard in iad, poate-si vor reveni si nu vor mai fi amibe.
Desi ma indoiesc, dar e singura speranta.


Mitu:)) :)) :))

Tot la fel de necunoscut imi e. Parca ai zis "74" in loc de "47".

ciorbicafaristu
10th July 2023, 23:16
Tot mai bine decat sa tin cu o echipa ce inca n-a promovat in Liga 1, dar a luat primul titlu:))
La cine te referi, la aia care v-au dat sapte? Aia care v-au batut cu gradinita in giulesti? Neahh, eu nu sunt suporterul lor.

Johnny D
10th July 2023, 23:17
Ca sa vezi ce nebun sunt, da, Shumudik cu "aceia" si mici schimbari ar fi luat campionatul.:)


Acum pot s-o zic tare si raspicat, ca n-ai cum sa ma contrazici.
Din jucator de 3/10 eu zic ca face 8/10 si nu vom sti niciodata ca n-ar fi fost adevarat.:))

ciorbicafaristu
10th July 2023, 23:19
Nu esti nebun, esti doar habarnist. Dar asta stiam de mult.:))

delaparis
10th July 2023, 23:19
Cu Shumudik era posibil, face din rahat brici. :))
barbierule :)

ronaldinho
10th July 2023, 23:31
Sunt foarte mare rapidist, Shumudik e cea mai buna solutie pentru ca e cel mai bun, are declaratiile la el si iubirea de Rapid. Pana si Becali si Memel se temeau de el, nu vezi? !

Bai frate, astia au zis sa bage batul prin gard!!! Cred ca radeau si cu popoul daca-l puneau acum pe Sumi. Daca iesea Sapunaru sa Rica Raducanu si zicea, da dom'le Sumi e cea ma buna varianta pentru noi, alta era situatia
Eu n-am nimic cu omul, mai ales ca avem aceasi zi de nastere, dar nu poti face ceva serios, predictibil cu el. Cum am zis si mai sus, prin iarna, daca scartaie treaba iremediabil, o sa vina Sucu, le da peste nas la agaricii astia doi, pune mana pe toata puterea, se foloseste de Sumudica sa-si castige capitalul de incredere din partea suporterilor si game-over. Angelescu isi ia cateva milioane si merge acasa, iar de Niculae nu o sa-si aminteasca nimeni in vreo 10 ani ca a fost rapidist, iar Sumi are sansa sa demonstreze daca e antrenor sau nu.
Oricum, Sumi are om in vestiar acolo, deci o sa stie tot timpul care-i situatia. Lucrurile sunt aranjate deja, in cazul in care lucrurile degenereaza. Nu degeaba omul e miliardar, ce pana mea!? Angelescu a zis ca face fotbal pe banii lui Sucu, :)) , iar asta o sa-i traga presul de sub picioare in curand.

ciorbicafaristu
10th July 2023, 23:57
Zic sa lasam echipa de pe locul 5 sa-si traga basinile in liniste si sa ne pregatim pt champions league. Colegii de forum care locuiti prin tarile calde, cum reusiti sa vedeti digi pe laptop sau telefoane? Am inteles ca scarba aia de aplicatie digionline nu functioneaza in afara Romaniei.

delaparis
11th July 2023, 00:07
Exact. Nu merge in Franta. Tot ma obosesc sa caut pe siteuri dubioase sa vad si eu un meci adevarat cu echipe serioase din Romania :))

Johnny D
11th July 2023, 00:35
Nu esti nebun, esti doar habarnist. Dar asta stiam de mult.:))

Culmea e ca ambii stim asta despre celalalt.:))


Bai frate, astia au zis sa bage batul prin gard!!! Cred ca radeau si cu popoul daca-l puneau acum pe Sumi. Daca iesea Sapunaru sa Rica Raducanu si zicea, da dom'le Sumi e cea ma buna varianta pentru noi, alta era situatia
Eu n-am nimic cu omul, mai ales ca avem aceasi zi de nastere, dar nu poti face ceva serios, predictibil cu el. Cum am zis si mai sus, prin iarna, daca scartaie treaba iremediabil, o sa vina Sucu, le da peste nas la agaricii astia doi, pune mana pe toata puterea, se foloseste de Sumudica sa-si castige capitalul de incredere din partea suporterilor si game-over. Angelescu isi ia cateva milioane si merge acasa, iar de Niculae nu o sa-si aminteasca nimeni in vreo 10 ani ca a fost rapidist, iar Sumi are sansa sa demonstreze daca e antrenor sau nu.
Oricum, Sumi are om in vestiar acolo, deci o sa stie tot timpul care-i situatia. Lucrurile sunt aranjate deja, in cazul in care lucrurile degenereaza. Nu degeaba omul e miliardar, ce pana mea!? Angelescu a zis ca face fotbal pe banii lui Sucu, :)) , iar asta o sa-i traga presul de sub picioare in curand.

Eu am vrut revolutie generala lol dar dupa ce trec nervii, ramane doar tristetea, apoi trece si aia. Asta e, au ales momaia in loc de Sumudik pe considerente criminal de indobitoocesti "ca lor le e ciuda ca un Rapidist e mai bun ca ei toti si le da lectii de la televizor" asta fu argumentul lu Angelescu daca asculti bine. Sa moara maa-sa de nu! Oare manele asculta?:))

Asta e, n-avem ce face acum. Mergem mai departe.:nope:

delaparis
11th July 2023, 00:43
Asta e, n-avem ce face acum. Mergem mai departe.:nope: Brici :D

iulian_1976
11th July 2023, 00:56
Zic sa lasam echipa de pe locul 5 sa-si traga basinile in liniste si sa ne pregatim pt champions league. Colegii de forum care locuiti prin tarile calde, cum reusiti sa vedeti digi pe laptop sau telefoane? Am inteles ca scarba aia de aplicatie digionline nu functioneaza in afara Romaniei.


Exact. Nu merge in Franta. Tot ma obosesc sa caut pe siteuri dubioase sa vad si eu un meci adevarat cu echipe serioase din Romania :))

Os cu Linux cu VLC , un plugin + o adresa valida. :)

Una dintre solutii este VPN de Romania cu abonament; mai sunt vre-o 2 solutii...:D

delaparis
11th July 2023, 01:01
Os cu Linux cu VLC , un plugin + o adresa valida. :)

Una dintre solutii este VPN de Romania cu abonament; mai sunt vre-o 2 solutii...:D
Hai ca esti interesant. Da-mi pe privat stp si esti omul meu :ok:

Johnny D
11th July 2023, 01:23
Brici :D

Rahat.:))

Sper sa batem macar niste nou promovate, ca sa ne simtim mai bine.:D

ciorbicafaristu
11th July 2023, 06:59
Os cu Linux cu VLC , un plugin + o adresa valida. :)

Una dintre solutii este VPN de Romania cu abonament; mai sunt vre-o 2 solutii...:D
Ai folosit vpn pt digionline in ultima luna si merge? Am citit ca nu mai merge nici asa din primavara.

iulian_1976
11th July 2023, 23:22
Da este adevarat, in cazul asta ai nevoie sa te conectezi pe routerul de acasa si il setezi server vpn...

iulian_1976
11th July 2023, 23:44
Hai ca esti interesant. Da-mi pe privat stp si esti omul meu :ok:
Nu te ajuta cu nimic, adresele se schimba destul de des :)
Pentru cei mai geek, exprimental cuvinte cheie Linux, VLC, https://www.acestream.org/ si cineva sa va livreze adresele.

Oficial si fara batai de cap un abonament Digi tv de Baza este 25 de lei montezi antena, decodorul in strainatate si aia e.

Liga 1 nu prezinta mare interes, in play-off este mai interesant, atunci mai caut si eu o sursa sa vad meciurile importante.

Lumea se bate pentru sky sport acolo este interes.:)

Numero Dieci
12th July 2023, 16:28
O sa va dezamagim, dar Rapidu' din meciul cu Slovan sa zica merci daca prinde play-off-ul. Cum sa pui obiectiv 1-3, cand tu aduci cateva rezerve, ok, de la echipe care au terminat peste tine in clasament 🤣 Mi se pare un obiectiv normal de pretins pt unu' care face mobilă, insa ca om de fotbal e greu sa gasesti o justificare. Eu am inteles ca anu' trecut a stins niste litigii, o suma importanta. Dar anul asta vrei 1-3 cu niste copii si cateva rezerve, care te-a costat 700 de mii. Poate are logica. Au ăia niste parametri pe instat de Sampion Lig si noi suntem fraeri.

Pe undeva e o logica.

Toti ceilalti sunt praf a si ei.CFR,Farul,FCSB toate sunt praf.
Oricine poate lua campionatul intr-un context favorabil.

El Pistolero
12th July 2023, 17:42
Corect. CFR l-a dat pe Boateng acolo în Coreea cu Petrescu, unul dintre cei mai buni jucători. Au adus în schimb niște anonimi de prin ligile inferioare din strainatate. Sunt o echipă slabă CFR sezonul ăsta, în mod normal nu au șanse la campionat, dar nu știm la ce nivel sunt celelalte. Practic toate sunt slabe, orice se poate întâmpla.

Johnny D
12th July 2023, 21:10
Molusca s-a prezentat echipei: "Sunt molusca mercenara si am incredere in mine, nu ma afecteaza nici suporterii, nici rezultatele. De-o fi bine, de n-o fi, banii curge, orice-ar fi!":ok:

cip
13th July 2023, 11:05
Culmea e ca ambii stim asta despre celalalt.:))
Am fost ocupat perioada asta si am lipsit o perioada, vad ca nu s-a schimbat mare lucru, Ionica tot agramat :D
Altfel ce mai e de nou?
Steaua inteleg ca nu se simte prea bine, Talpan habar nu are de regulamente, nu inteleg de ce o mai tot lalaie cu desfiintarea aia...
Dinamo mai rostogoleste datorii? Ca si la astia am ceva asteptari...:rolleyes:

Johnny D
13th July 2023, 11:47
"Unul despre celalalt", poftim. Ca sa te descalcesc, ca vad ca e greu de priceput.:rolleyes:

Da despre Timisoare nu vorbim? De cate Timisoare e nevoie in Liga 2, ca sa prinda una play off-ul?:))

cip
13th July 2023, 12:04
Dumbravita e baza, am intrat acolo dupa vreo 10 ani si m-am ratacit, e ditamai oraselul acum,cu de toate :o:
Ca sa nu mai spun ca e si al doilea oras din tara in care s-a deschis Ikea, cred ca e doar o chestiune de timp... :))

Numero Dieci
13th July 2023, 14:42
Dumbravita e baza, am intrat acolo dupa vreo 10 ani si m-am ratacit, e ditamai oraselul acum,cu de toate :o:
Ca sa nu mai spun ca e si al doilea oras din tara in care s-a deschis Ikea, cred ca e doar o chestiune de timp... :))

La Dumbravita face Cosmina Malcomete orgii.

Sigur,voi nu sunteti invitati dar ca fapt divers.

Johnny D
13th July 2023, 16:33
Ce le stii tu p-astea, pe toate.:))

Numero Dieci
14th July 2023, 09:49
Normal.

Femeile misto trebuie stiute.

LazioRoma
14th July 2023, 09:52
Tot astia vechi suntem aici ... picior de otelar nu se vede ...:( trist rau era mai animat forumul cu ei pe aici!

Numero Dieci
14th July 2023, 16:00
Mie imi place ala Tim cum se injura cu otelarii.

Erau amuzante rau certurile lor.

delaparis
14th July 2023, 18:06
Stati sa vedeti daca Otelul castiga 2-3 meciuri la rand nu mai avem loc de ei pe aici.

ciorbicafaristu
14th July 2023, 18:11
2-3 victorii tot sezonul poate:))

LazioRoma
14th July 2023, 18:23
Mie imi place ala Tim cum se injura cu otelarii.

Erau amuzante rau certurile lor.

Cine nu se injura cu ei?? :)))

Johnny D
14th July 2023, 18:56
2-3 victorii tot sezonul poate:))

Dinamo? De ce vorbim de Dinamo azi?:thinkso:


Cine nu se injura cu ei?? :)))

Ii e dor lu Lazio sa se injure. Stai linistit, te fac reprezentantul meu in relatia cu Dario, daca chiar ai nevoie. Si ala intra aproape zilnic si nici nu trebuie sa-i spui nimic ca te gaseste singur, deci o sa te satisfaca sigur.:))

LazioRoma
14th July 2023, 19:48
Dario e prietenu meu :)) nu il injur!

El Pistolero
14th July 2023, 19:52
CFR e disperata și vinde tot, o să joace cu echipa de rezerve sezonul ăsta. Adio campionat încă din start.
Vad ca l-au vândut și pe Scuffet, cel mai bun jucător al lor din sezonul trecut.

Johnny D
14th July 2023, 19:57
Dario e prietenu meu :)) nu il injur!

Sa-ti tufi prietenul.:))


CFR e disperata si vinde tot, o să joace cu echipa de rezerve sezonul ăsta. Adio campionat încă din start.
Vad ca l-au vândut si pe Scuffet, cel mai bun jucător al lor din sezonul trecut.

Numa noua nu ne vand fundasul ala, pe care ni-l trebuie.:rolleyes:

Johnny D
14th July 2023, 20:14
2-3 victorii tot sezonul poate:))

Penalty de 2-1 ratat de la 0-1 la pauza, n-ai luat in calcul valoarea fotbalului romanesc.
Care nu exista. Gresala critica.:rolleyes:


Si ti se da un pont chiar foarte recent, vine o echipa ce abia prinde play off-ul in Liga a 2-a si-i da 6-1 la una de prima liga in baraj! Unde, in ce alta lume vezi tu asta intamplandu-se, in lumea Romania dăcât? Aici e taramul tuturor posibilitatilor, nu America.:))

Johnny D
14th July 2023, 20:25
Cirjan rateaza 1 vs 1 cu portaru in min 87 pt 3p otelare.
Si nu oricum, executie de rugby singur cu portaru, mai rar se vede asa ceva.


Cirjan asta nu era jucatorul nostru!? Ce Dumnezeu!?:confused:


Pana acu n-am avut nici un Cirjan in prima liga, era evident ca fix acu cand il aducem pe asta de la Arsenal noi, sa promoveze o carpa din Liga a 2-a. Enervant rau, jur. Exista doar un Cirjan! Si ala e la Rapid!:jerk:

LazioRoma
14th July 2023, 21:10
X din avion era

delaparis
14th July 2023, 21:44
Dario e prietenu meu :)) nu il injur!
Injura-l pe Johnny atunci :D

Capitanu.Burcea
14th July 2023, 22:15
Fleșu' spune ca Rapid domina copios. Eu am luat 5 galbene si 25 de faulturi, care par si astea posibile 😆

delaoltenia
14th July 2023, 22:20
...



Ii e dor lu Lazio sa se injure. Stai linistit, te fac reprezentantul meu in relatia cu Dario, daca chiar ai nevoie. Si ala intra aproape zilnic si nici nu trebuie sa-i spui nimic ca te gaseste singur, deci o sa te satisfaca sigur.:))
o cauti cu lumanarea? cand plm te am injurat?

o topic
mooie crapid si GgB! :D

Johnny D
14th July 2023, 22:23
Frumoasa repriza, Bergodi a bagat ce-are mai bun plus Oaida.:rolleyes:

Penalty pt noi furat de VAR, ratari mari la ambele porti, Rapidul incepe un sezon normal.



Daca iese Oaida si intra spaniolul ala, sanse bune de victorie.

delaoltenia
14th July 2023, 22:31
cat v ati dori sa aveti alti 10 ca oaieda :D

Johnny D
14th July 2023, 22:42
Si toti sa imbrace tricouri ros-albastre.:)

delaoltenia
14th July 2023, 22:54
uns cu toate alifiile tov coltescu, cu trecerea timpului, din nimic, dicteaza lovituri ptr pelicani in apropierea careulu echipei din HarCov. bravos, pelicanilor, singuri si impotriva tuturor la ciordit in anul centenarului prelungit cu inca un an. :D

delaoltenia
14th July 2023, 22:56
:)) ria, ria, hungaria!

delaparis
14th July 2023, 23:03
Gol anulat de VAR. Stefanescu se pare ca nu e "bozgor" :))

delaoltenia
14th July 2023, 23:05
:o: bravos coltescule, scopul scuza mijloacele, cu pelicanii la ciordit pana la moarte.

delaparis
14th July 2023, 23:30
Borja Valle juca bine doar la Dinamo :)

delaoltenia
14th July 2023, 23:40
ajutor ptr centenarul prelungit cu inca un an. in direct, la tembelizor, pelicanii mirati, nu stiau ptr ce se anuleaza golul :))
in alta ordine de idei, ptr inca un an cioara va fi specie ocrotita de lege ;)

delaparis
14th July 2023, 23:59
Dario, atentie la limbaj. Sa nu incepem ditamai Superliga cu astfel de "felicitari" .

Avem 4 echipe pe locul 1 /hello

Capitanu.Burcea
15th July 2023, 00:06
Asa cum am si anticipat in postari ample :D eram sigur ca se anuleaza golul oaspetilor. Dar nu mi-am inchipuit ca pt offside, adica penibilizare maxima. Am crezut ca aduc un neurolog sa il consulte pe simulantul ăla de Bamboy, sa il coasă, amputeze, sa ii puna niste celule stem din lemn de la Mobexpert. Bai, nu asa se fură, a fost prea pe față pana si pt astia care am mai prins Cooperativa 😀

Rapidu' deocamdata mai latră decat mușcă, dar cu jucatori ca Baboy, Papo su Cirjan, plus golgheterul din penalty, nu prea poti sa bati decat echipe de play-out.

delaparis
15th July 2023, 00:19
Safranko a dansat bine in fata lui Moldovan ... :rolleyes:

Capitanu.Burcea
15th July 2023, 00:51
Daca vrei sa gaseati un motiv, varul iti ofera toate parghiile :))

Ce dans, Stefanescu a dat pe coltul liber, Safranko se ducea pe coltul scurt 🤔

PS. Si il aveam pe Stefanescu la golgheter. E revoltator, ar trebui sa primesc cele 3 puncte 🤓

iulian_1976
15th July 2023, 10:33
Stati sa vedeti daca Otelul castiga 2-3 meciuri la rand nu mai avem loc de ei pe aici.

Otelul ole, ole :D

iulian_1976
15th July 2023, 10:43
2-3 victorii tot sezonul poate:))

La ce joaca mai pune cateva, la finalul sezonului o sa apara probleme cand o sa vanda tot ce e mai bun.

AvA_Jar
15th July 2023, 10:51
Johnnyța, ești sigur ca Cirjan-ul care a ratat în min 87 nu este primul Cirjan care a activat în Liga 1?
Ia cauta prin arhive!
Îți dau și doua indicii:
1 .2013 -2014
2. Fc Botosani

delaoltenia
15th July 2023, 11:40
Dario, atentie la limbaj. Sa nu incepem ditamai Superliga cu astfel de "felicitari" .

Avem 4 echipe pe locul 1 /hello

te rog, mai usor cu atentionarile! cand ai permis unor kokalari sa i ia in pl familiile userilor stelisti, care au si parasit forumul, te ai facut ca ploua.

acum despre meci si japca pelicanilor, daca era invers si reusea cRapiduletul sa deschida scorul golul era validat de var si zdreanta aia de coltescu. avand in vedere cele spuse mai sus fac ceva pe zdreanta aia visinie, pe crapidele din toate ligile si pe centenarul ala prelungit cu inca un an.

Johnny D
15th July 2023, 11:50
Si noi am avut un gol anulat la fel anu trecut, tot pe Giulesti, nu vad de ce doar noua ni s-ar anula astfel de goluri. In plus, trebuia o investigatie in prima repriza pentru un posibil penalty, VAR-ul s-a facut ca ploua, nici n-a mai tras liniile. Exact rezultatul pe care nu mi-l doream, nici nu faci puncte, nici nu dai afara molusca inutila.

De era Shumudik, stia ce sa le zica rezervelor sa joace ceva fotbal si-n repriza a 2-a, o data ce titularii n-au reusit sa inscrie, rezervele au fost absolut inutile, ca si cel care le-a bagat, ca cei care l-au angajat, niste retardati cu acte de proprietari, exact ce-am zis acu 5 zile.


Johnnyța, ești sigur ca Cirjan-ul care a ratat în min 87 nu este primul Cirjan care a activat în Liga 1?
Ia cauta prin arhive!
Îți dau și doua indicii:
1 .2013 -2014
2. Fc Botosani

Eu ma refeream la valoare, raportat la prezent.
In trecut nici n-am auzit numele lui, acu a aparut, oricum nu e important.

Johnny D
15th July 2023, 14:03
te rog, mai usor cu atentionarile! cand ai permis unor kokalari sa i ia in pl familiile userilor stelisti, care au si parasit forumul, te ai facut ca ploua.

Saracii useri stelisti, ar trebui sa-i aparam mai des, bietii de ei.:nope:


Daca nu cumva sunt Paul, atunci nu conteaza.

Tyler Durden
15th July 2023, 16:08
Stai lin, delaparis, ca dacă nu il pui tu la punct pe șeful găinilor, ma ocup eu oltean, pisa-ne-am la rădăcină crucii lui.

Capitanu.Burcea
15th July 2023, 17:47
Am rupt ieri cu cartonașe. Azi nu am avut timp, dar recomand 1,5 goluri la ambele, pt un dublaj fara pretentii. Un no brainer, come si dice a Zalău 🤣

Johnny D
15th July 2023, 19:58
Daca si cu echipa a 2-a bate Faru, si-n deplasare...Locurile 1-3 se transforma in 2-3 pt Rapid, adica 3 dupa FCSB, adica din start inca un obiectiv ratat dupa ce vine Craiova pe 3, asta de are tot acum, si palmares si sigla desi s-a infiintat cam de-odata cu CSA Steaua.:))


Exact ce anticipam acu 5 zile, Bergodi va fi dat afara cand va fi prea tarziu, de aia voiam sa pierdem primele 5 meciuri, asa... e cum nu se poate mai rau. Nici puncte, nici sanse sa scapam de molusca asta mercenara ce incet dar sigur imi pare la fel de habarnista ca Mutu, doar ca cu niste jucatori mai labili mental decat ungurii cu care este el obisnuit la Sexpsi.:rolleyes:

El Pistolero
15th July 2023, 20:30
Sunt praf sibienii, pierd cu echipa a 2-a a Farului.

Johnny D
15th July 2023, 20:43
Seamana cu Rapidu in Cupa, doar ca ala fu meci decisiv, si Rapid era acasa iar Farul avea echipa a 2-a spre a 3-a.:)) Mutu's best (counter)performance at Rapid!:ok:

ciorbicafaristu
15th July 2023, 20:53
Povesteste-mi, au jucat ceva? Golul corect? Citesc ca s-a strigat hotii, nu pot sa cred ca cineva poate fura in orasul primului dulap al tarii...desi nu m-ar supara, dupa arbitrajul de anul trecut.:)

Johnny D
15th July 2023, 21:06
Am vazut 2 minute, si un mormoloc de la Farul era singur in careu, la 13-14m de poarta, si s-a tot kkt pe el pana a sarit portaru sa-l blocheze. :))Am si oprit oparirea asta cu mental de rahat a romanilor c-am vazut-o de prea multe ori sa ma mai intereseze (decat daca nu cumva se-ntampla la WCSB). Au ratat in prostie, cred ca mai mult decat Rapidul ieri in prima repriza.

Capitanu.Burcea
15th July 2023, 21:19
Ciorbică, cred ca au strigat hoții pt ca a fost o impingere in derularea fazei golului. Undeva pe drum a simtit unul o mĂąnă pe spate si a facut parkinson 🤣 Faza romaneasca, nici nu mai merita sa pierdem timpul. Desigur, am vrea sa vedem maniera asta uniform aplicata, nu asa cand i se skoala lui Kovacs, sa faca militarie cu Herman, Poli Iasi si Galati. Sa vedem daca se judeca la fel si pt cluuji, fcbs si mizeria orasului din Craiova 🤣

Capitanu.Burcea
15th July 2023, 21:28
Asa, ca sa revenim la meci, sa imi bag pola in neguț, baba, rivaldinio si paraschiv, ăla pe care il voia Liverpul. Fmg de jeguri, inclusiv malda si regele cu nasul necrozat de puroi. Asa cum l-a scos pe unu' aji, in min 20, ca era bou, tot asa trebuie oprita transmisia cand se produce mizeria, cangrena asta de futbol 🤮

Stati toata ziua si il injurati pe burleanu, cand cancerul pleaca de la leprele astea antifotbal. Pila fotbal, pola jucatori. Fac aia stadion, teren de biliard, nu e bine nici asa, Maldarasane, baga-ti-as pola in fata aia de tinichigiu! Ma uitam la sarmanul imbecil, condus acasa si el face doua schimbari in min 86. Bravo, ba, geniule, de-abia astept sa ajungi la Rapid 🤣

Clau7_D
15th July 2023, 22:57
Sper sa ii cheme Maldarasanu pe ăștia care au ratat singur cu portarul mâine pe la 14:00 la antrenament, cand e căldura mai mare. Futu-i în gură sa ii ascut de prosti, erau 3 puncte ușor de luat azi cu ce a băgat Gicanu pe teren. Pământ pe ei!

Johnny D
15th July 2023, 23:21
Am vazut 2 minute, si un mormoloc de la Farul

De la Sibiu am vrut sa zic.

LazioRoma
16th July 2023, 15:08
ajutor ptr centenarul prelungit cu inca un an. in direct, la tembelizor, pelicanii mirati, nu stiau ptr ce se anuleaza golul :))
in alta ordine de idei, ptr inca un an cioara va fi specie ocrotita de lege ;)

Ati puso ! tot noi luam si anu asta :)))

Capitanu.Burcea
16th July 2023, 18:38
Inca un an in care fcbs scapa cu poarta goala la titlu. Dupa ce am vazut candidatele, treaba e cam belită. 0 barat Rapid, Cfr si Slujitorul. Daca fekali intra la Macarena macar doua luni, fcbs castiga titlul cu 18 de puncte avans. Sa deie bunul D-zeu parkinson si alzheimer la schimbari, cand le-o face dementul, altfel se duce direct la tomberon nenorocitul asta de fotbal romanesc.

Johnny D
16th July 2023, 18:42
Ati puso ! tot noi luam si anu asta :)))

Hai sa nu ne grabim dupa doar un meci, doar CFR e pe primul loc daca o luam asa!:D

Mai am o mica speranta ca Rapid nu bate pe nimeni primele 8 etape, da afara molusca si il pune pe Shumudik care cu tot cu handicap de 20 de puncte vine si va spulbera pe toti!:evil:

LazioRoma
16th July 2023, 19:55
bai tu cu cine tii pan la urma.. parca mai mult cu cfr decat cu rapid sincer. ..

Johnny D
16th July 2023, 19:58
Pai cu alb-visinii, evident. Eu sunt alb-visiniu de Ardeal, deci e clar.:D

Capitanu.Burcea
16th July 2023, 21:44
Asistam la primul blat ordinar al campionatului? 🤮

Johnny D
16th July 2023, 21:50
Urat. Barosanii si-au dublat banii pe meciu asta, se stie.

LazioRoma
16th July 2023, 22:29
Asistam la primul blat ordinar al campionatului? ��

asa pare!

Numero Dieci
17th July 2023, 07:50
Astia toti joaca Football Manager?

Gigi face schimbari de nici in joc nu le faci
Hagi are strategia cu o echipa in campionat una in CL ca au aia stamina de 7/20
Mititelu are manager/fitness coach/performance analyst pe acelasi om sa nu il platasca mai mult:)))))
Mor cu ei.

El Pistolero
17th July 2023, 10:39
CFR l-a vândut și pe Burca. :)) Nici nu intra în play-off cu echipa aia.

Capitanu.Burcea
17th July 2023, 17:43
gg6+ pe arcul de triumf. Asa joaca barosanii de la win2 la acest meci 🤑

Capitanu.Burcea
17th July 2023, 17:47
Dupa ce a facut blatu', a pus si puscariasu' de Mitititelu antrenor 😀

Capitanu.Burcea
17th July 2023, 21:04
Buna sara si sa va lom mortii-n paula, din tribunele cochetului Arcul de Triumf 🤣

Capitanu.Burcea
17th July 2023, 21:07
Era un mesaj pt locuitorii jud Dolj, sa ne intelegem 🤣

Capitanu.Burcea
17th July 2023, 21:57
Suntem noi buni sau mizeria din Craiova e chiar o echipa de căcat? 🤔

Johnny D
17th July 2023, 22:45
Las' ca le da penalty. Spurcaciunile de provincie.

El Pistolero
17th July 2023, 22:55
Puteam sa îmi pun casa că ratează prostul ăla de Bani.

Johnny D
17th July 2023, 23:25
Dinamo n-a aratat ca o candidata la retrogradare, spre cinstea lor.

delaparis
17th July 2023, 23:33
Promovat prea devreme. Am spus in trecut ça nu stiam daca merita sau nu. Acum stiu.

Johnny D
17th July 2023, 23:36
ça

marche pas?:thinkso:

delaparis
17th July 2023, 23:37
Nu prea

Johnny D
17th July 2023, 23:40
Acuma play off normal ca nu prindeti, prea multe pretentii cu lot de Liga a 2-a.:P

Numero Dieci
18th July 2023, 09:08
A jucat binisor Dinamo.

O fi Burca antrenor ?

Clau7_D
18th July 2023, 09:54
Are el ceva diferit fata de restul dar inca mai are multe de pus la punct. Au fost meciuri in care a luat niste decizii de-am pulea in Liga a doua :D

Deocamdata tre sa limiteze dezastrul in primele meciuri din campionat, nu are nimeni pretentii de puncte luate. N-a fost extrem de rau aseara, ramanem cu iluzia ca poate am fi scos un punct daca Bani baga varza in poarta acolo din penalty. Trebuie 2 fundasi centrali, asta se vede de pe Luna :groggy:

Capitanu.Burcea
18th July 2023, 14:09
Degeaba joci bine, daca nu bati o echipa inferioara. Asa, ca erau mai buni pe transfermarkt, da. Pe teren, nimic, rablă de play-out echipa latifundiarului rotaru. A retras liniile prea mult Murinio Burcă si la un moment dat ne-am sufocat din lipsa de spatiu. Suporterii, in tonul echipei: umili, rabdatori, navigand in derivă spre ceva nedefinit. Cred ca pt locul 14 echipa nu e pamant. P-acolo, poate un 12, daca isi pastreaza publicul.