PDA

View Full Version : Seriile din B



atbrom
10th April 2005, 17:39
Care serie credeti ca e cea mai valoroasa?

Rechinul Ucigas
10th April 2005, 19:40
prima : midia si callatis

ce_bine_e
10th April 2005, 19:54
am o ciuda pe vasluieni! si o sa promoveze:( sa avetzi cu totzi sa ii mancatzi! is niste dezamagitzi sexuali!

dragos_popa17
11th April 2005, 00:24
Seria a III-a pe departe. In ultimii ani a fost singura in care lupta pentru promovare s-a dus pana in ultimele etape. Trebuie sa remarc insa ca anul acesta s-au mai echilibrat si celelalte serii.

Poli Timisoara
12th April 2005, 00:07
seria a treia....marile derby-uri (daca le putem spune asa) acolo se joaca...ca o parere personala,sper ca uta sa se zbata in B inca 10 ani de acum incolo,sa-i de-a culoare seriei,hahaha

Kidu
12th April 2005, 01:00
Bai nacajeala, tu nu ai altceva de facut decat sa inciti si sa provoci aiurea ?!
AI ajuns si tu sa deschizi gura acum cand a venit bkp pe langa echipa adusa din suburbiile Bucurestiului si v-a facut si pe voi cu fotbal in A.
Ati uitat ca jucati in A din mila altora ?!

Poli Timisoara
12th April 2005, 01:07
asta cu mila e expirata de mult,de voi am si uitat ca mai existati !!! apropo,cu victoria dela cluj se pare ca avetzi MARI sanse de promovare !

Kidu
12th April 2005, 01:10
6 decenii de istorie nu se uita atat de usor precum ati uitat, renegat si exilat voi, adevarata Politehnica.

King of Hell
12th April 2005, 14:48
Seria B3 de departe cea mai tare...echipe de traditie precum U Cluj, UTA, FC Bihor si Jiul Petrosani dar si echipe bune si ambitioase gen Medias si Oli Satu Mare fac din seria asta cea mai puternica an de an..in B1 doar Vasluiu si Ceahlau' cat de cat is echipe adevarate, in B1 doar Petrolul si Pandurii...si revelatia FC Sibiu (Care nu va promova :drak:)...era sa uit in B2 joaca inca o echipa de traditie, din pacate tradata si uitata de suporteri..poli timisoara..

narcisnicu
12th April 2005, 21:32
salut, nu stiu eu ce serie e mai tare, o sa se vada atunci cand va promova cea de la sfarsitul campionatului, si sa vedem ce va face in A nu in B ca stim cu toti cum e in b,nu? o sa vedem daca se va mentine in A si atunci o sa vedem cu adevarat care a fost mai buna.Brigada Suprema 4EVER

07Ex
17th April 2005, 08:49
Daca e sa ne uitam la care din echipele provenite din seriile diviziilor B sunt bune si in divizia A eu sunt de parere ca seria I sau a II au dat echipe mai bune diviziei A. Echipe precum Farul, Sportul, Ceahlaul, AEK Bucuresti, si acum cativa ani Astra, FC Brasov au reusit sa se mentina mai mut in divizia A decat echipele din seria a IIIa. Din seria a III-a doar Gloria ce se mentine de mult in diviza A ca in rest echipele care promoveaza se mentin maximum 1-2 ani dupa care cad iar in B. Imi aduc aminte de Baia Mare, Gaz Metan, Oradea, UTA care au retrogradat imediat dupa ce au promovat.

E adevarat insa ca daca e sa ne luam dupa seria diviziei B care este cea mai disputata, si unde sunt cele mai frumoase meciuri, atunci seria a III-a este de departe castigatoarea. In fiecare an este o lupta stransa pentru promovare iar mecirile din seria a III-a atrag de fiecare data mult mai multi spectatori decat unele meciuri de divizia A.

RedBaron
17th April 2005, 13:34
asta cu mila e expirata de mult,de voi am si uitat ca mai existati !!! apropo,cu victoria dela cluj se pare ca avetzi MARI sanse de promovare !da, ai dreptate! noi promovam cand avem valoare! cand nu avem valoare... stam in B. decat la mila altora, mai bine in B. apropo, cu victoria de la Galati aveti sanse sa jucati in intertoto :rolleyes:

RedBaron
17th April 2005, 13:38
era sa uit in B2 joaca inca o echipa de traditie, din pacate tradata si uitata de suporteri..poli timisoara..Mai, tre sa fie o greseala! Poli nu joaca in A? sau daca joaca in div.B ar trebui sa fie in seria a 3a, nu? :rolleyes:
Dar vorba altora, mai da culoare seriilor B echipele astea de traditie, adica alea care nu isi cumpara culorile.